Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Remélem csatlakozhatom.Én Észtországban töltöttem a karácsonyt, és még feltehetően három vagy négy évig itt leszek a férjemmel és az 1 éves kislányommal.Õ dolgozik,én meg itt babázok.Egyébként budapestiek vagyunk.Október óta itt vagyunk, és most lett internetünk, végre ismét babanetezhetek.Itthon szilveszterezünk.Boldog új évet nektek.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Légy üdvözölve Chopin!
Nagyon jó lehet Nektek! Biztosan szép Észtország!
Ott merre felé laktok? (Nem mintha jártam volna már ott, csak úgy kérdezem) Nekünk Svédországban vannak ismerőseink. És az egyik leányzó férje észt, de azon kívül nem tudom, hogy hová valósi volt, mert most Göteborgban élnek. Mit dolgozik a férjed - már, ha nem titok?
Majd, ha készítetek sok képet, akkor teszel fel? (Ha már élőben nem láthatom - legalábbis mostanában nem valószínű. Sajna Kép ) Én nagyon szeretek/szeretnék utazni, de az anyagi lehetőségek "kissé" korlátoznak, úgyhogy marad a térkép- és fotó/video nézegetés. Kép
Lánykádról is tehetsz ám fel képet!

Szerintem mi is itthon töltjük a szilvesztert, legfeljebb anyuékhoz megyünk át, vagy Õk jönnek.
Kiöregedtünk mi már a házibulikból! Kép Nameg két rosszcsontunk is van!

Na, legyetek jók! Holnap még megpróbálok felnézni a netre, de szokás szerint tanulnom is kellene, amihez most sincs kedvem!!!

Pusszantás mindenkinek!

Ditta és Kinga már megint eltűnt!
Hahó!!! Hol vagytok?!
radra
 
 


Na sziasztok!
Radra nem tüntem el,csak sajna ritkán tudok jönniKépKép
Chopin
üdv.köztünk,irj gyakran,végy példát Radráról(ne rólamKép)ö itt a "csordavezér".
Milyen idötök van Észtországban?Nálunk elég pocsék,gyakran változik...egyik nap ho,másik nap esö esik!Kép
Milyen ott élni,mesélj!
Moni
a plussz kilok rám is vonatkoznakKépKépKép
mi is itthon szilveszterezünk most elöször,mert nem nagyon akarodzik sehová sem menni.Ugy döntöttünk a párommal,hogy idén itthon,nyugodt körülmények között olyan "öregesen"töltjük a szilvesztert.Kép
Karácsony?Huh..rohanás ide-oda,kajálás,ajándékozás,aztán megint rohanás,és megint kajálásKépKépKépKép
De imádom a karácsonyt,föleg a gyerekek miatt,ez az ünnep nálam az Ö Ünnepük.Kép
Radra
jo tanulástKépKépKép
Szeretném ha segítenétek abban, hogy van e valahol 100%-os pamutharisnyát árusító bolt Budapesten vagy a környékén,esetleg Dorog,Esztergom, mert Balázs bőre nagyon érzékeny és kipattog a műszálas holmiktól.
Előre is köszi,puszi mindenkinek:

Kinga
Kép

Kinga
skinga
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is vagyok, és biztos 2 kilóval többel....Kép
Nálunk is nagyon jól telt a karácsony, és még a hangulatom most is olyan, mert a párom most nem dolgozik, így ő is itthon van. Ja, és itt is rokonlátogatás, meg nagy evés-ivás volt!Kép
Kép
Majd teszek fel karácsonyi képeket.

Szilveszter: na, én most kirúgok a hámból! 5 éve nem voltam sehol, most már nagyon viszket a talpam!Kép) Táncolni akarok!
Kép
Szóval nem igazi buli lesz, ugyanis abba az étterembe megyek, ahol a férjem főnök, szóval ő dolgozni fog, (esetleg 1-2-t lötyögünk Kép) én meg a hugomék baráti társaságával leszek.
De legalább nem otthon leszek! Gyerekek meg ellesznek anyuval, apuval.

Üdv. ChopinKép
Majd írj, milyen Észtországban élni!

RadraKép
Mi is megúsztuk betegeskedés nélkül, mert általában nálunk is akkor tör ki valami nyavalya, amikor ünnep van, és orvos sehol, csak ügyelet.

Na, megyek, mert ugye én nem ülhetek a gépnél, már jönnek, másznak rám, szóval semmi nyugi!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Radra!
Tallinban lakunk, a kikötőhöz közel.Tényleg nagyon szép, látjuk jönni menni a hajókat Finnországba.Ami a férjem foglalkozását illeti, ő vezető menedzser, de maradjunk ennyiben, mert azt kérte, hogy ne adjam ki.(Amúgy semmi titkos nincs benne)Szépek a gyerekeid.
Skinga!Mi is itthon szilveszterezünk.Egy egy éves gyerekkel nincs is más lehetőség, de nem is bánom, mert ő egy tündér cuki kis manó.( meg persze csirkefogó)Aranyos a kis gyerkőcöd.
Nálunk állandó hótakaró van egy ideje és azt mondják ez január végéig maradni szokott.Jó hideg van, mínusz 4-5fok.
Chopin
chopin
 
 


Radra!
Tallinban lakunk, a kikötőhöz közel.Tényleg nagyon szép, látjuk jönni menni a hajókat Finnországba.Ami a férjem foglalkozását illeti, ő vezető menedzser, de maradjunk ennyiben, mert azt kérte, hogy ne adjam ki.(Amúgy semmi titkos nincs benne)Szépek a gyerekeid.
Skinga!Mi is itthon szilveszterezünk.Egy egy éves gyerekkel nincs is más lehetőség, de nem is bánom, mert ő egy tündér cuki kis manó.( meg persze csirkefogó)Aranyos a kis gyerkőcöd.
Nálunk állandó hótakaró van egy ideje és azt mondják ez január végéig maradni szokott.Jó hideg van, mínusz 4-5fok.
Chopin
chopin
 
 


Bocs, hogy kétszer küldtem el.
chopin
 
 


Sziasztok!

Na, ezt már szeretem! Csak úgy pezseg az élet a "Kirekesztettek"-nél! Kép
Most Mónit nem nagyon látni, és sajna Rusnya sem jött azóta! Kép

Chopin! Mindig úgy irígyeltem az olyan - optimális esetben szerencsés - emberkéket, akiket kiküldenek egy másik országba dolgozni. Megismerhetsz egy más országot, kultúrát, nyelvet stb.! (Bár lehet, hogy ez csak itthonról ilyen szép? Ha benne lennék, akkor nem így élném meg? Nem tudom.) Titeket könnyen meg lehetett győzni, vagy azért kellett nézmi nyomaték?
Amikor még fiatal voltam - na jó, most sem vagyok öreg, de pár évvel és két gyerkőccel mégis csak több vagyok - szóval olyan 18 éves korom körül, úgy gondoltam, hogy én biztosan Svédországban fogok majd élni, esetleg Svájcban... aztán mégse jött be! Legalábbis eddig még nem, és a közeli jövőben sem hiszem, hogy ilyesmi fenyegetne.
A szüleim elég nagy visszatartó erők, bár apukám mindig azt mondta és mondja is, hogy biztosan jobb lenne nekünk valamelyik - már említett - országban. De én nem tudnám Õket csak úgy itt hagyni. Meg aztán két gyerekkel a bizonytalanba elég nagy felelőtlenség lenne. Plusz vettük 2 éve egy szép, új házat, szóval elvagyunk valahogy.
Na, a nyafogást befejezem.

Kinga! Mennyi idős is most ez a tünemény nagyfiú?
Majd megpróbálok pár ismerősömnél utána kérdezni a pamut harisnyának! Mekkor méretben kellene?

Ditta! Neked meg jó szórakozást! Érezd jól magad!

Móni! Remélem nincs semmi baj Veletek! Mert mostanában elég ritkán látni!

Legyetek jók! Vigyázzatok magatokra!

Még kora délután lehet, hogy benézek, utána már nem igazán lesz lehetőségem, mert ma hamarabb zár a tőzsde és így a férjem is hamarabb ér haza. Legalábbis remélem! Kép

Puszi mindenkinek!

Adri

Kép Kép
radra
 
 


Radra!
Valóban nagyon szerencsések vagyunk, hogy ide vetett minket a jósorsunk, egy szavam sem lehet.Mindig akartunk külföldön élni egy kicsit, ezért tudatosan kerestük a lehetőségeket.Ezt a tervet azután sem adtuk fel, hogy babánk született.De úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy minden összejöjjön,a tehetség és akarat mellé jó időben jó helyen kell lenni.Ezért aztán nem kellett nagyon rábeszélni minket,mivel jó feltételeket biztosítottak.Szóval nem a bizonytalanba mentünk, már otthonról tudtuk, hogy hová jövünk.Úgy gondoltuk, hogy a gyerek még kicsi, nem okoz neki gondot a változás, a nagyik pedig tudták, hogy jó sorunk lesz, ezért belementek.(szeretnek utazni)
Persze korábban soha nem gondoltam, hogy éppen Észtországban fogok élni.Anglia, vagy Franciaország,Belgium....ilyenekre gondoltam.
Persze voltak félelmeim, hogy milyen lesz gyerekkel nekivágni, de minden kezdet nehéz.Az volt a biztos pont, hogy angolul tökéletesen el lehet boldogulni és tudtam, hogy a nyelvtudásomban bízhatok.
Nem sokat tudtam az országról, de most már látom, hogy nagyon klassz hely.Természeti szépségekben gazdag,rengeteg park és fa van a városban, ez egy erdőlakó nép, ez nagyon szimpatikus.A házakra a skandináv behatás jellemző.Nagyon meg lehet szeretni.Eleinte persze szokatlan volt, honvágyam volt, idegennek éreztem,de három hónapja vagyunk itt és már beleszoktam, sőt nagyon megszerettem.Persze ehhez kell egy megbízható társ, akire lehet számítani.
Szerencsés Új Évet kívánok mindenkinek!
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors beköszönés, mert főznöm kell!

Azért még nem adtam fel, hogy egyszer egy "normális" országban fogok élni! Ma is erősödött bennem a vágy, hogy el innen, minél messzebb! Az előbb jöttünk haza (a két lurkóval - babakocsival) a Spárból, ami tőlünk viszonylag messze van. Át kellett vágni a városközponton (nagy hely ez a Cegléd!), de egyszerűen babakocsival kész tortúra az egész! Ma eddig felváltva esett hó és eső, most kezd megfagyni, ezekről persze a természet tehet, de a járdák egyszerűen katasztrófálisak! Még normális időben is, hát még ilyenkor ... Alig bírtam tolni a kocsit, és akkor még az útpadkáról nem is beszéltem! Eleve olyan babakocsit vettünk, aminek nagy a kereke, de ezekhez az utakhoz szerintem nincs elég nagy és tökéletes kerék! (Nyilván a németek sem ilyen aszfalthoz tervezték ezt a kocsit, úgyhogy javasolnék a babakocsigyáróknak egy napot, amikor is gyakorlatoznak a magyar járdákon!)
Na, szóval megint felhúztam magam és elhatároztam, hogy, ha kell bankot rabolok, de jövőre valahogy szerzünk egy autót! Kép

Chopin! Jártál már azokban az országokban, ahová gondoltad, hogy majd ott fogsz egyszer élni (Franciaország, Anglia ...)? Mert én voltam Svédben és Svájcban is többek között, és ezek fogtak meg leginkább.
Biztosan azért, mert nagyon szeretem a hegyeket, amik kis hazánkban ugye nem igazán vannak.
Plusz, ott vannak ismerősök.

Most megint elhagylak Titeket, de legkésőbb hétfőn jövök! (Lehet, hogy olvasni tudom az üziket, csak írni nem lesz lehetőségem)

Ha nem találkoznánk, sikerekben és szeretetben gazdag új évet kívánok mindenkinek!

Adri

Ja, Kinga! Az jutott eszembe, hogy szerintem én is 100% pamut harisnyát szoktam venni Bálintnak, úgyhogy megnézem a bababoltban itt Cegléden és valahogy eljuttatom, ha nem tudsz venni! OK?

Kép Kép
radra
 
 


Szia Radra!
Sokfelé jártam már, ezért volt összehasonlítási
alapom:London,Oxford,Párizs,Dublin...(remélem nem hangzik nagyképűségnek, nem annak szánom)a húgom Brüsszelben él, de nála még nem jártam, épp mikor kiköltözött akkortájt született a kislányom.
De Svájc és Svédország kimaradt az életemből.
Ja és sosem jártam Cegléden.Viszont keresztül utaztam rajta, mikor a szüleimhez mentem vonattal Nyíregyházára.Ugyanis ők ott laknak.
Egyébként én is már közelebb vagyok a harminchoz, mint a húszhoz,a férjem meg a negyvenhez.Szóval egy hosszabb külföldi tartózkodás igazán nem korhoz kötött.
Buék!Buék!
chopin
 
 


Sziasztok!
Hát Chopin én is irigyellek Benneteket,jo lehet ott élni,mert egyetértésben Veletek,én is a skandináv Filinget szeretem.
Mindig arrol álmodozunk a párommal,hogy ha nagyon sok pénzünk lenne,akkor elmennénk innen valami hegyekkel tarkitott vidékre,esetleg országba,és egy nagy hegy tetejére mindenkitöl távol épittetnénk egy szép rönkházat(persze a nagy terepjárorol,ami hozzá illik nem is beszélveKép).
DE SZÉP LENNE ISTENEM!!!!!KépKépKépKép
Radra
elöször megprobálok itt a környékünkön körülnézni,aztán,ha nem kapok sehol,akkor megköszönném Neked a segitséget,és megbeszéljük,hogy is juttathatod el hozzám.Azért elöre is köszi,rendi vagy.A Balázsunk most lesz jan.3-án 10 honapos.Szegényke most beteg,meg van fázva velem együtt.Tiszta taknyok vagyunkKépKépKép
Nálatok is hovihar van?Nálunk olyan,mintha az északi sarkon lennénk.
Na megyek,ha esetleg nem találkoznánk holnap,akkor MINDENKINEK BUÉK,és legyen 100X szebb és boldogabb,mint az idei!!!!!!
Puszi:Kinga

DITTA,MONI merre vagytok???????

Kinga
skinga
 
 


Hát lányok, én is jártam már sok helyen külföldön, és imádok is utazni, de azt hiszem én maradnék MAGYARORSZÁGON!
Ez az én hazám, itt születtem, bármennyire is vannak gondok, hiányosságok a "fejlett" nyugathoz képest....

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


BUÉK 2006!!!!Kép

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Lányok!Ditta!Nem örökre jöttünk külföldre, hanem határozott időre három vagy négy évre.Visszamegyünk és közben is többször hazautazunk.Mi sem akarjuk elhagyni Magyarországot, csak tapasztalatokat szerezni, élményeket gyűjteni, ismerkedni és nem utolsó sorban kicsit pénzt keresni.
Chopin.
chopin
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudtam jönni ,vagy dolgoztam vagy nem voltunk itthon.Ha mégis a párom ráült az MSN-re.Alig lehet lerobbantani róla.Most is csak azért tudok írni mert alszik.Kicsit mulatott éjjel.
Bekapcsolódva én még csak Olaszországban jártam,gyönyörű volt visszamennék.
Néha úgy érzem mennék ebből az országból de ha oda kerülne sor nem biztos hogy meg tudnám tenni.

Nagyon boldog új évet kívánok nektek!!!!
Legyetek jók és vigyázzatok magatokra!!!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Pár percet engedélyezett az én kicsi férjem! Kép (Merthogy az Õ szobájában van a gép és általában Õ lóg a neten, de kivételesen valami hülyeséget néz a tv-ben, így ideengedett.)
Kinga! Akkor szólj, szivesen segítek! (Harisnya, vagy bármilyen ügyben!)
Móni!Olaszország is szép, bár én még csak az északi részen jártam, de szívesen elmennék délre pl. Rómába, Szicíliába is!
Chopin! Én sem dicsekedni akartam, remélem nem értett félre senki, csak megjegyeztem, hogy - a szüleimnek köszönhetően - sok helyen jártam már Európában. Azon kívül viszont nem, de annyira nem is vágyom el a kontinensről.
Ditta! Látod, én is mindig szidom a rendszert, de végleg nem lennék képes elmenni innen! Pláne, hogy itt is vannak olyan tájak, nevezetességek, szépségek, ahová érdemes elmenni kirándulni!
Szóval elégedett vagyok én az életemmel, csakhát tudjátok, a szomszéd fűje mindig zöldebb...! És az ember mindig jobbat vár!

De legalább megtudtuk egymásról, hogy ki hová menne, ha lenne lehetősége, pénze stb...!

Most kaptam egy sms-t, amit tovább küldenék Nektek (ha tudnám a számotokat). Ennek hiányában leírom ide:
"Szilveszter éjjelén válassz egy csillagot, ha bármi bánt, neki elmondhatod! Meggyógyítja szívedet, lelkedet, kívánom tegye szebbé 2006-os évedet! BÚÉK!!!"

Lejárt az időm. Kép
Mindenkinek sok puszi!

Adri
radra
 
 


Boldog új évet kívánok nektek!!!

Kép

Most megyek, lassan készülődök a buliba!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Jaj, de béna vagyok, választhattam volna más képet is! Kinga megelőzött......Kép

Kép

Kép
ditta76
 
 


Pl. Ezt:

Kép

Na, tényleg megyek.....

Kép

Kép
ditta76
 
 


Új évi fogadalmak?BUÉK!
chopin
 
 


Új évi fogadalmak?BUÉK!
chopin
 
 


Fogadalmaim:1.felfrissítem a francia tudásomat,2.valami mozgást beiktatok az életembe (ezt csak azzal a feltétellel, ha Szonja baba engedi)3.megtanulok sütni és szuper vendégváró kajákat fogok készíteni4.Újból nekimegyek az észt nyelv elsajátításának.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

Néhány karácsonyi képet tettem ide:

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=8083

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Fogadalom:Lefogyok5-8kg-ot,ezerszer türelmesebb leszek a mostaninál a családomhoz,elvégzek egy sulit.Ennyi.Kép
Remélem teljesiteni tudom mindet 100 %-osan.

Puszi:Kinga

Kinga
skinga
 
 


Ditta
A képek nagyon szépek,a gyerekek tündériek!!
Kedvenc:keresztmamis tortaharaposKép)Kép)szerintem...

Kinga

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Ditta! Nagyon édesek a gyerkőceid, még mindig! Kép
Tényleg a tortaharapós a csúcs!
Kinga! Én megfogadtam, hogy nem fogadok meg semmit, de amiket leírtál, mintha én gondoltam volna!!! Kép
Azzal a különbséggel, hogy befejezem ezt a fősulit és nem megyek másikra! Jobb pillanataimban (pl. amikor nincs vizsgaidőszak, 5 kapok, vagy érdekel amit tanulnom kell) úgy érzem, hogy még tovább mehetnék, de aztán jobban belegondolok, és rájövök, hogy annyi idő elment már a tanulásra, ahelyett, hogy azt a családommal töltöttem volna inkább! Persze még egy nyelviskola azért belefér!
5-8 kg fogyás rám is rám férne! A türelemről nem is beszélve! Kép Ja, és nem ártana kicsit többet mozognom, mert arra "sosincs időm"! (Ami azért furcsa, mert szülés után kb. 1 hónappal már tornáztam 1-2 hónapig, és akkor meg volt?! Na, mindegy.)
Milyen módszert fogsz bevetni a fogyás érdekében?
Chopin! De jó, hogy ilyen sok nyelven tudsz!

Puszi mindenkinek!

Adri
radra
 
 


SKInga?Milyen Suliba akarsz járni?
Radra!Te éppen milyen fősulit fejezel be?
Chopin
chopin
 
 


HElloka!!
Ditta
hát nem fősuli,mert én megmondom öszintén,hogy félek belevágni egy fösuliba a család mellett.Mindig is irigyeltem és tiszteltem azokat a csajokat,akik a család mellet be mernek vállalni egy ilyen komoly dolgot.Én minöségbiztositási téren dolgozom a jelenlegi munkahelyemen,és abban az irányban szeretnék egy belsö auditori sulit(de ez inkább tanfolyan OKJ)elvégezni.Remélem sikerül belevágni,mert nekem csak az nehéz,aztán össze tudom magam szedni.KépRégen tanultam már,vissza kell rázodnom elég komolyan.Kép
Radra
hát most azt tervezem,hogy beinditom itthon a szobabiciklit,amig rossz idö van,aztán tavasszal igazi bringával szeretnék a Balázzsal a hátam mögött kerekezni.KépKépMár várom,mert imádok bringázni,csak ez a hülye lustaság nem lenne ellenem!!!KépKépKépKép
Ti milyen suliba jártok?Ha már esetleg irtátok,akkor bocsika.Kép


Puszi:Kinga

Ditta
Milyen volt a szilveszteri buli??????
Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Hát, csajok, most ahogy írjátok, ez az 5-8 kg nálam is jól jönne!!Kép
Bár én 3 hónapja elkezdtem a tornázást, minden nap kb. fél óra intenzíven, és nem túl sok ment le, eddig csak 3 kg, viszont úton-útfélen megjegyzik, hogy csinosodtam!Kép
És ez inspirál, hogy tovább csináljam, ne hagyjam abba. De ez még édes kevés!

Kinga, és többiekKép
Örülök, hogy tetszenek a képek!
Buli jó volt, 3 után értem haza, de még maradtam volna, jó volt a hangulat, viszont belegondoltam, hogy nem heverészhetek másnap délig a gyerkőcök miatt...Kép De azért 9-ig hagytak aludni!Kép
Itt egy kép a buliból, a "tortaharapós" keresztmamival, aki a hugom. Az egyik, mert a másik is ott volt!
Kép

Ja, a kék felsőben vagyok én!Kép

Sziasztok, Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Ditta! Te olyan csini vagy! Miért akarsz fogyni?
Igaz, Kingát sem igazán értem! Mivel Õ is tök jól néz ki a legutoljára feltett képen (Balázzsal)!
Bár, mindenki maga tudja, hogy hogyan érzi jól magát a bőrében. Én sem vagyok elégedett magammal, pedig mások szerint nem látszik rajtam, hogy 2 gyerkőcöt szültem, de én másképp látom! És persze a visszasírom a lánykori "versenysúlyomat".
Akkor 50 kg voltam és 169 cm vagyok. (Persze akkor sem voltam elégedett) Most meg 10kg-mall többet mutat az a fránya mérleg ... Kép
Chopin! Kecskemétre járok a Tanítóképző Főiskola Óvodapedagógus szakára. Csak épp nem szeretnék óvónő lenni... De majd máskor írok erről. (Bár azt hiszem Móninak már írtam régebben)

Jó éjt mindenkinek!

Adri

ui.: Nincs valakinek egészségügyi végzettsége véletlenül?



Kép Kép
radra
 
 


Sziasztok!
Radra
nagyon édik a gyerköcök Nálatok is!Kép
Fogyokura:hát én is ugy vagyok ,mint Te Radra,a tavalyi(azaz terhesség elötti)versenysulyomat szeretném visszaállitani,ami 5-8 kg-mal kevesebb,mint a mostani.Gazdasági szempontbol is jo lenne,mert nem kell ruhatárat cserélnem.Most éppen,hogy csak beleférek a régi ruháimba.Kép
Bár annyira azért nem félek,mert ha elöbb nem,akkor ha elkezdek dolgozni,tuti hogy lemegy egy tizes.
Igazi sztahanovna és maximalista vagyok,ezért teljes bedobással tudok csak dolgozni,és ez rendesen lestrapálja a szervezetemet.Kép
Ditta
szerintem is tök csini vagy,de gondolom Te is csak 1-2 kilot szeretnél leadni,na persze meg a régi izmokat visszahozni,mint mi mindannyianKépKépKépKép
Huzzunk bele nyár elejéig,hátha sikerül!Bár nekem csak a szám jár,még csak nézem a szobabringát!KépKép
Ismerkedek vele,már bemutatkoztunk egymásnakKép
Radra
én sajna nem vagyok egészségügyis,de miért kérdezted?Nem tudunk segiteni?

Puszi:Kinga


Kép

Kinga
skinga
 
 


Radra mindig elfelejtem,hogy te igazábol Adri vagy,és amikor már elküldtem a hsz-t,akkor eszmélek!
Mostmár jobban figyelek!KépKép

KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Adri, KingaKép
Jól esik az elismerésetek, de azért ez aegy előnyös beállásom a képen...KépKép Oldalnézetben mindenki kicsit vékonyabbnak tűnik...Kép Fürdőruhás képet nem tennék ide, mert elborzadnátok....KépKép
Na, ez csak vicc volt, egyébként az a lényeg, hogy a páromnak így is tetszem! Nem tudom a ti párjaitok hogy vannak vele, de a férfiak többsége nem tud mit kezdeni ezzel a "fogyni akarok!" szöveggel... Szerintük minden jó, ahogy van!
KingaKép Ez a gif is tuti!KépKép Én is szoktam (majdnem) ilyet csinálni a mérleg láttán!!Kép

AdriKép
Gyerekek tündériek!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Hát egy kis alakformálás nekem is is bejönne, de én még szoptatok, úgy hogy ezt még egy kicsit halasztom.A súlyommal különben sosem volt gond, de azért most szülés után aprócska átcsoportosítás jól jönne.
Én sem vagyok egészségügyis, bölcsész vagyok. Chopin
chopin
 
 


Helló lányok!

Azért kérdeztem az eü. végzettséget, mert egészségtanból teljesen 0 vagyok! De egyik csoporttársam küld e-mail-en segítséget. Kép

Képzeljétek! Annyira hülye, vagy szórakozott, vagy nem is tudom mi vagyok! Tegnap este 11-kor gondoltam beleteszem a kenyérhez való dolgokat a kenyérsütőbe, és reggelre megsüti a gép. Aha, a hozzávalókat szépen beletettem, a programokat beállítottam, csak épp el nem indítottam. Így aztán reggelre nem lett finom, ropogós és egészséges (teljes kiörlésű rozs) kenyér! Kép

Chopin! Jó Neked, hogy szoptathatsz! Én egyik gyerkőcnél sem tudtam igazán. Nándikát 3 és fél, Bálintkát csupán 1 hónapig sikerült. Kép
Pedig egy csomó szakirodalmat is elolvastam, hogy mit és hogy csináljak, de az sem jött be. Szerintem ilyen alkat vagyok, és sajna anyukám sem tudott minket szopiztatni (hugommal).
És még az is lehet, hogy a fiúk sem eléggé erőltették meg magukat, mert a sógornőm egyszer mellre tette Nándikát és azt mondta, hogy az ő kislánya sokkal erőteljesebben szív. (Két héttel hamarabb szülte a kislányát, mint én Nándit)

Megyek, megnézem a zsemléket, merthogy végül is megdagaszttattam a géppel, de gombócokat csináltam belőle és betettem a sütőbe, így talán hamarabb lesz ehető. (Szép magyarosan fogalmaztam, mi?)

Legyetek jók!

Adri

Móni! Hol vagy????????????????
radra
 
 


Sziasztok!
AdriKépKép
Hát a szoptatás ügyében én is irigylem Chopint,én mind a három fiut csak kb.:3-4 honapig tudtam szoptatni,és most utoljára Balázsnál elég hamar már potlásra is szügség volt.Az igaz,hogy ö egy igazi kis éhenkorász volt.1-2 óránként szoptattam.Kép
Pedig aztán én is mindent megtettem a sok tejci érdekében,kivéve a sok pihenést,mert a család mellet hát nem igazán tud az ember tul sokat pihenni.
Hát a feledékenység nálam szintén toppon van mostanában,sokszor mire kimegyek a konyhába ,el is felejtem,hogy miért is indultam kifelé,és még ilyenek ezer számra elöfordulnak.....KépKépKépKép
Szerintem ez tipikus kismama betegség.Annyi mindenre kell figyelni sokszor,hogy káosz lesz a fejben,és akkor reklamál az agy!Legalábbis remélem,mert ha nem,akkor nagy gáz van!!KépKépKépKép

Na megyek én is,mert dolog ezer van még,és nem szeretnék semmit elfelejteni!Kép
Ja?!Délután lehet,hogy megyünk Dobogoköre szánkozni!Remélem összejön,már várom!Ott állitolag mivel magasan van,40-50cm ho van...(a TV szerintKép)

Sziasztok:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Lányok!Volt már veletek olyan, hogy a totyogó hajnalig dorbézolt, játszott és csak utána akart aludni?NÁlunk ezt most Szonja tündérmanó bevezette, "szülei nagy örömére" és képtelen vagyok visszaszogtatni, hogy úgy mint régen, kilenc órakor már durmoljon.Egyre későbbre tolja az elalvást, utána persze délelőtt 10-ig 11-ig alszik.Tegnap volt a csúcs, úgy hajnal 3 körül feküdtünk le.Valamit biztos rosszul csinálok.
Amúgy szoptatás közben szokott elaludni, vagy úgy, hogy simogatjuk a hátát.Remélem kinövi.
Chopin
chopin
 
 


Sziasztok!

AdriKép
Olvasom, hogy van kenyérsütőd! Én most karácsonyra kaptam anyukáméktól, de még nem próbáltam ki. Pár gyakorlati tanácsot adhatnál! Több ismerősömnek is van, és nagyon dicsérik! Tényleg olyan finom kenyereket lehet sütni?
És ha vannak tuti receptjeid, azt is megköszönném!
Én meg cserébe muffin receptekkel tudok szolgálni, mert az meg nálam nagyon megy! Legutóbb csináltam ilyet:
Diós-narancsos:
Kép

KingaKép
Voltatok szánkózni?

ChopinKép
Mennyi idős a bébid? Lehet, hogy a fogzás zavarja? Ha igen, akkor ez csak átmeneti állapot, és ha eddig jól aludt, előbb utóbb visszatér! Tudom, könnyű ezt mondani, de türelem! Kisfiamat is nagyon megviselte a fogzás, igaz nála úgy jelentkezet, hogy egy éjjel 6-8 szor keltünk....Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!
Chopin
huuu de sajnállak!KépNálunk az éjszakai 4-5 felkelés van most porondon,és idönként éjjel 1-2 ora körül a kiscsávo ugy gondolja,hogy "JO REGGELT MINDENKINEK"én nagyon kialudtam magam!Olyankor kb.1 órámba tellik,mire visszaaltatom.Nah hát ennek mi sem örülünk kifejezetten,pláne amikor a párom hajnalban megy dolgozni.Sajna nincs külön szobánk,de idén ez is tervbe van véve,hogy nagyobb lakásba költözünk.
Szoval valamennyire átérzem a problémát,bizzunk benne mindketten,hogy egyszer elmulik.Kép
Ditta
igeeeen voltunk szánkozni,csak picit rövidre sikerült,mert késön indultunk otthonrol,és hamar sötétedett.De annyira gyönyörü ott minden!!!!!Tiszta zuzmara minden fa,még a legaprobb ágaik is,és teljesen fehér minden.Na ott igazi tél van most.Én azt a telet imádom,nem ezt a (bocs)hülye taknyos esös telet.Inkább legyen egy picit hidegebb,de maradjon meg a ho.

Ja?!Muffin receptek engem is érdekelnének,látom Ditta Te már profi vagy!Kép

Puszi:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Ditta! Ha jó Neked, akkor jövő héten küldök pár kenyér receptet, (bár attól tartok, még ma meggyőzöm magam arról, hogy sürgős Neked az a recept, és nem venném az szivemre, ha éhen halnátok! tehát a tanulások közé beiktatok néhányat!) Nem tehetek róla, de annyira nem érdekel, amit most tanulnom kellene! És én sajnos azok táborát erősítem, akiknek nem megy a fejébe az, ami nem érdekli! Kép
Ráadásul ez nem lét fontosságú tantárgy (inkább szívatásra szolgál), szal ez a Zeneirodalom.

Egyébként én is tettem már fel Móninak muffin és még nemtom milyen recepteket karácsony előtt.
Megkerestem, itt találjátok archivban:
"Elküldve 2005 December 15 csütörtök - 11h 12" hozzászólásom.

Kinga! Egyet értek Veled, én is a fehér telet (főleg karácsonykor) szeretem! Az ilyen nyálkásat nem! De bezzeg majd február végén, március elején...! Na, akkor meg (amikor már a tavaszt várnám) leesik egyben az összes hó! Kép

Mennem kellene tanulni. Kép Kép Kép
De annnnnyira nincs kedvem!!!

Pusszantás mindenkinek! (Annak is, akinek személy szerint nem írtam!)

ui.: Ditta, azért küldhetsz ám muffin recepteket!
radra
 
 


Ditta!Ezek a muffinok gyönyörűek.Minden konyhatündért nagyon irigylek.
Adri!A kenyérsütés nagyon jól hangzik, te is biztos profi vagy a konyhában.
A kislányom 1 éves, most tényleg fogzik.Az egyik rágófoga jön és néha ok nélkül olyan nyűgös, sírós, hogy alig lehet valamivel megvígasztalni. Lehet, hogy ez az oka az éjszakázásnak.
Köszönöm a biztatást!!!
SKInga!Hát neked se lehet könnyű.Amúgy nálunk is úgy van, hogy ha nem éjszakázunk, akkor is felkel a gyerek vagy háromszor szopizni éjszaka, de szerencsére visszaalszik.De legalább tudom, hogy mások is hasonló cipőben járnak.
Na, nyúz a gyerekem....Puszi
Chopin
chopin
 
 


Ditta!Ezek a muffinok gyönyörűek.Minden konyhatündért nagyon irigylek.
Adri!A kenyérsütés nagyon jól hangzik, te is biztos profi vagy a konyhában.
A kislányom 1 éves, most tényleg fogzik.Az egyik rágófoga jön és néha ok nélkül olyan nyűgös, sírós, hogy alig lehet valamivel megvígasztalni. Lehet, hogy ez az oka az éjszakázásnak.
Köszönöm a biztatást!!!
SKInga!Hát neked se lehet könnyű.Amúgy nálunk is úgy van, hogy ha nem éjszakázunk, akkor is felkel a gyerek vagy háromszor szopizni éjszaka, de szerencsére visszaalszik.De legalább tudom, hogy mások is hasonló cipőben járnak.
Na, nyúz a gyerekem....Puszi
Chopin
chopin
 
 


Helló mindenki!

Megint itt vagyok!

Ditta! Nem tudom milyen típusú a kenyérsütőd? Ha Moulinex, akkor nem írom le, mert az Neked is megvan! (Ha nem, akkor leírom majd - azt a kemény 2 receptet, amit adtak hozzá)
Ja, és azt is írd meg légyszi, hogy mekkora kenyeret lehet benne sütni! (Az enyémben 500g és 750g-osat)
Tegnap ezt sütöttem: /Saját recept/
230 ml víz
10 dkg teljes kiörlésű rozsliszt
10 dkg teljes kiörlésű búzaliszt
15 dkg finomliszt
1 kk. köménymag (egész)
kb. 2 ek. darabolt dió
1,5 teáskanál só
1 zacskó szárított élesztő

Bajor rozskenyér - ez könyvből:
3 dl víz
40 dkg rozsliszt
10 dkg finomliszt
1 ek. barnacukor
2 kiskanál só
1 kiskanál őrölt kömény
2,5 dkg élesztő
(Ekkorát a Moulinex-ben nem lehet sütni, mert kidagad belőle. Szerintem ezt 1kg-os programon kell sütni)

Van egy nagyon finom -szerintem- kakaós kalács receptem is - szintén könyvből:
3dl tej
5 dkg vaj
50 dkg finomliszt
4 ek. cukor
1 ek. kakaópor (én 2 szoktam)
csipetnyi só
2,5 dkg élesztő
(Sajnos ebből sem tudok egész adagot megsütni a gépben, mert ezt is 1kg-os progin kellene valószínűleg)

Na, most megint megyek egy kicsit "tanulni", illetve csak olvasni!
Egyébként szeretem a komolyzenét (főleg Chopint!)!
/10 évig zongoráztam, ének fakultációra jártam, énekkaros voltam ... - szóval nem lehet rám azt mondani, hogy azért nem tanulom, mert távol áll tőlem a zene, csak más hallgatni, énekelni, zongorázni, és más "a száraz anyagot" -adatokat, évszámokat- memorizálni./

Mennem kell! Sziasztok!

Adri
radra
 
 


Még egy pillanatra visszatérek!

Ditta!
Hol vannak a gyönyörű muffinok? Én is szeretném látni!
Visszaolvastam, hogy gyakorlati tanácsot is kértél.
Biztosan Neked is le van írva a használati útmutatóban, hogy milyen sorrendben kell beletenni a hozzávalókat! (Ha minden igaz, én is jó sorrendben írtam le a receptekben)
Először a folyékonyak (tej, víz, vaj - bár ez nem feltétlen folyik, de mindegy; apró darabokra szoktam vágni), azután a szárazanyagok jönnek, végül pedig az élesztő; erre azt írták, hogy ne érintkezzen a vízzel - ez sem teljesen világos, hogy miért, de megfogadtam)
Egyébként én is tavaly kaptam - névnapomra (szeptemberben)- és akkor azt mondták az ismerősök, hogy ki kell tapasztalni!
Úgyhogy, hajrá! Jó sütögetést!

Puszi, Adri
radra
 
 


Sziasztok Lányok!!

Sajnos ritkán tudok jönni, most megint közeledik a vizsgaidőszak.Meg a párom folyamatosan bitorolja a gépet! Még nem kezdődött meg a meló neki, az idő is rossz, úgyhogy marad a gép. Én lettem a Kirekesztett!!
Adri , kipróbáltam a muffin recepteket és nagyon jól sikerült, mindenkinek nagyon ízlett!! Végre a banánkenyéren kívül mást is tudok sütni!
Nekem nincs kenyérsütőm , de a fiam kereszanyjának van és ő is nagyon dicséri. Gondolom finomabb mint a bolti kenyér.
Most mennem kell Daniért az oviba , utána meg suli.
Megpróbálok gyakrabban jönni!!

Puszi nektek:Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!
MoniKép
örülök,hogy jelentkeztél!!!Probáld meg apát egy picit elzavarni a géptöl!
Jo tanulást,sikerüljenek a vizsgáid!!!
Amugy irigyellek is egy picit,mert az én apucim ma ment vissza dolgozni,és nagyon hiányzik!Vissza kell szokni a rendes kerékvágásba!KépHát igen...a jot könnyü megszokni.
AdriKép
Szurkolok,hogy meg tudd tanulni azt a száraz Zeneirodalmat!!Kép
De ahogy látom,mindig találsz valami ürügyet arra,hogy pihizz!Kép Kép
ChopinKép
Az elözö hsz-ben elfelejtettem megkérdezni,hogy mennyit alszik a kislányod nappal?Nem lehet,hogy a délutáni alvása egy picit sokáig tart,és azért nem alszik el este idöben????
Na megyek,mert Bazsi itt ül az ölemben,és nyügi.
Sziasztok:KingaKép

Kinga
skinga
 
 


HOL VAGYTOK CSAJOK?????Kép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Újra itt! Kép
Tanulásról/olvasásról annyit, hogy majdnem eljutottam már a XX. század zenéjéig! (Persze úgy érzem, hogy foglamam sincs mit olvastam eddig, de hátha eszembe jut azért valami holnap. Meg mindjárt húzok is vissza a könyv fölé, de Bubu most fent van -az ölemben- és úgysem hagyna tanulni!)/Jó kifogás sose rossz!/

Móni! Örülök, hogy jelentkeztél!
Eddig nekem sem volt kenyérsütőm, úgyhogy a sütőben sütöttem a kenyeret, kalácsot. Úgyhogy Te se keseredj el! Nem nagy dolog a robotgép 2 gyúrópálcája segítségével összedolgozni a tésztát, azután pedig megkeleszteni, és bedobni a sütőbe. Szerintem próbáld ki- ha majd lesz időd!
Ha érdekel, a kenyeres könyvemben megvan adva a sütési hőfok, és idő. Minden receptet el lehet készíteni rendes sütőben, a legtöbbet pedig kenyérsütőben is. (Kifli recept is van benne, amit "kissé" nehezen süthető a gépben)
Jó tanulást Neked is!

Puszi, Adri
radra
 
 


Ti sem tudtok vigyorgó, meg szomorú jeleket írni?
radra
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: