Új privát üzeneted érkezett!

Szia Móni!

Nincs kedved feltenni képet/képeket rólatok?
Nálunk is a Jézuska hozza az ajándékot, 24-én este.
Miért kellett allergiavizsgálatra mennetek?

Majd írok még, de most mennem kell tanulni! Kép((
Pedig már annyira unom! Rég készülhetnék a karácsonyra, ehelyett ...Na mindegy, ez már az utsó év! Kép))

Sziasztok!

Adri
radra
 
 


Üdv!

Sajnos én analfabéta vagyok a kép feltöltéshez,de majd este megkérem a páromat!
Mit tanulsz?Próbáltam visszaolvasni de nem találtam.
Azért mentünk allergiavizsgálatra,mert a Dani már hónapok óta köhög,pár hetes kihagyással.A dokink szerint talán allergia váltja ki nála a köhögést.Hát ez most nem derülhetett ki,a fennt említett okok miatt.De most amúgy tünetmentes.
Nálatok mi a karácsonyi menü?

Üdv:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Egyszerűen nem tudok leszakadni a netről, ha Bálintka egy kicsit alszik és van egy kis időm!
A Kecskeméti Tanítóképző Főiskolán óvodapedagógiát tanulok. Csak tudnám minek, mikor úgysem leszek óvónő! Pedig amíg nem jártam ide, mindig is ez szerettem volna lenni. De voltam pár hét gyakorlaton ...! Kép
Aranyosak a gyerkőcök, de rájöttem, hogy bennem nincs annyi energia és kreativitás, ami egy óvodába kell. Sajna, ez van. Meg igazából szinte minden óvónő úgy nézett rám, mint akinek teljesen elment az esze, hogy ezt a pályát választanám egy jól fizető helyett.
1997 óta vagyok állományban egy brókercégnél, ahol viszonylag jól kerestem. Persze azt nem vette senki figyelembe, hogy én 8 óra helyett 12 voltam távol a családomtól. Mert Cegléden élünk, de Pestre jártam dolgozni - a férjemmel együtt. Õt mondjuk láttam egész nap, viszont a nagyfiamat szinte a szüleim nevelték 2-től 4 éves koráig - mert visszamentem dolgozni. Amit persze megbántam már aznap!
Meg, ha most végzek a sulival (nagyon remélem), akkor sem tudnék elhelyezkedni, mert sok az óvónő és kevés az ovi. Plusz szeretnénk még egy babát. De most nem akaródzok visszamenni szülés előtt dolgozni, úgyhogy egyhuzamban itthon lennék pár évet és még azt is elfelejteném, hogy mit tanultam
az iskolában és azalatt a pár nap alatt, amíg gyakorlaton voltam.

Szegény kisfiad! Annyira sajnálom azokat a gyermekeket, akiknek már kiskorában kialakul valamilyen allergia! (főleg étel, mert látja, hogy más gyerek mit eszik ő pedig nem teheti)

Nálunk évek óta ugyanaz a menü karácsonykor:
- tengeriherkengyű leves? - na ezt nem tudom mi(anyukám készíti, de én rá sem bírok nézni, és akkor a szagáról még nem is beszéltem!)
- húsleves (az ilyen földhözragadtaknak mint én)
- és Soproni marhasült - ezt viszont imádom!

Ha érdekel, elküldöm a receptet!
És nálatok?
Férjem néha morog, hogy kitalálhatnánk már valami mást, mert évek óta minden karácsonykor ez van (Õ persze minden nap rántott húst enne sült krumplival)

Megyek, mert felébredt Bálintka.

Adri
radra
 
 

 
 

Szia Adri!

Szerintem nagyon szép szakmát választottál,bár nekem türelmem nem lenne hozzá.Nagyra becsülöm az ovónéniket,nekem néha a saját fiam is sok,nemhogy 10-15 gyerek egyszerre.
Én most esti gimibe járok,mikor befejeztem a vendéglátó szakmunkást nem volt lehetőségem továbbtanulni.Jobb később mint soha.
Ha befejezem mi is szeretnénk kistesót.
Én megpróbáltam dolgozni vendéglátóban de a Dani mellett nem ment.Nagyon keveset tudtam foglalkozni vele.Szinte csak reggelente láttam mikor vittem az oviba.Hatással is volt rá,újra bepisilt éjjel.Akkor otthagytam a melót,azóta nincs bepisi.
Mióta bekötötték az internetet én is eléggé rá vagyok kattanva.
Be kell valljam én még soha nem készítettem karácsonyi vacsit.Mindig anyukám + anyósom csinálta.De idén szeretnék én főzni.A receptre igényt tartok!!!!Köszike
Anyósom menü:halászlé,rántott hal,krumpli sali,sok-sok süti
Anyukám menü:húsleves,rántott husi,töltött husi,krumpli sali,őzgerinc(süti).

Jó éjt,megyek.Majd holnap jövök.
Ja,egy kép rólunk.Kép

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Nagyon édes a kisfiad! Idősebbnek néztem volna, mint 3 és fél éves!
A fotóalbumba is tölthetsz fel képeket! Nekünk is vannak feltéve: Nándi&Bálint címen. (azt hiszem)

Megnyugtatlak, nálunk sem én főztem eddig, csak "konyhalány" voltam! (Nem azt kérdezted, hogy én sk. mit szoktam készíteni, hanem, hogy mi szokott lenni a menü!) Hi-hi!!!
Szóval, eddig a szüleimnél laktunk és ők főztek; én meg sütöttem, azt viszont mindent saját kezűleg!
Mivel most már teljesen elköltöztünk (szinte minden cuccunkat elhoztuk anyuéktól), így gondoltam az idén megpróbálom én elkészíteni a menüt, de bevallom töredelmesen, hogy nem annyira szeretek még főzni! Sütni annál inkább! Meg aztán lehet, hogy nem karácsonykor kellene először kipróbálni a recepteket! (Ki tudja hogyan sikerül?!)
Ha lesz időm és energián, talán kipróbálok új recepteket az elkövetkező napokban és ha bejön, megcsinálom karira. (Bár azt hiszem anyukám kajáját nem tudom felülmúlni! Tehát, marad minden a régiben! Kép) Majd beszámolok róla!
Azért szoktam ám főzni! Nem hagyom éhen halni a családot! Tegnap pl. tésztát gyúrtam és abból főztem a krumplis tésztát. Persze ezt is praktikusságból, mivel nem volt kedvem a két gyerkőcöt este 6-kor felöltöztetni és "elcibálni" a boltig egy csomag tésztáért.
A télben ez a legutálatosabb szerintem! Az örökös fel-le öltözés!
Ja, és kitalálni, hogy mit főzzek ...?! Na, ez az amitől kivagyok! A férjem elég ritkán mondja meg, hogy mit szeretne, így nekem kell törnöm a fejem!
Mivel elég " tésztás" vagyok, így az viszonylag sűrűn van. Abból tudok sokféle változatot, és mindenki szereti. Na, főzés témát a mai napra befejeztem! (Biztos uncsi már)

És most mit dolgozol? Átérzem a helyzetedet! A vendéglátás kemény világ! Nem sok szabadideje van az embernek. (Az anyuék is abban dolgoznak. Sőt, egész életükben ezt csinálták - most cukrászda, előtte kocsma.)

Amikor a nagyfiam bekerült a bölcsibe 2 évesen, és szinte az anyuék nevelték (ők vitték, ők mentek érte) állítólag ütötte otthon a fényképemet! Rajta így jött ki a hiányom!

Na lépek, mert lassan el kellene indulnunk az oviba és még fel sem ébresztettem Nándikát.

ui.: Még biztosan benézek ma, pedig mostmár tényleg tanulnom kellene! Holnap megyek zeneirodalomból vizsgázni és tegnap kaptam meg hozzá az anyagot! Kép

Kellemes napot kívánok!

Adri


Conni, Kinga, Ditta! Hová tűntetek?
radra
 
 


Szia Adri!

Hát gratulálok,én nem hiszem hogy képes lennék tésztát gyúrni.Inkább kimegyek a boltba.Szerencsém van mert az utca végén van!És egyenlőre csak egy gyereket kell öltöztetnem.(remélem már nem sokáig!!!)
Mivel mi anyósomékkal lakunk egy udvarban,bármikor átvihetem ha úgy adódik.De igyekszem ezt nem kihasználni.
A főzésben én is azt utálom a legjobban míg kitalálom,hogy mit főzzek.Ha nagyon unom a gondolkodást,nem főzök semmit.CSinálok bundikenyeret,melegszenyót.
Nagyon sok sikert a vizsgádhoz,szorítok!!!
Ma megyek suliba,úgyhogy csak 11-ig vagyok.
A receptet ne felejtsd!Persze ráér akkor,ha lesz rá időd!
És a kisfiad szereti az ovit?Nagyon rossz volt mikor a Danit kezdtem vinni.Minden reggel a szívem szakadt meg érte mikor sírt utánam.Ebben az oviban nem volt beszoktatás.Pedig szerettem volna,de szerencsére aránylag hamar(2 hét) megszokta.Most ha beteg és nem mehet oviba rendesen kérdőre von,hogy miért nem.
Ti hányra jártok oviba?Csak azért mert írtad hogy még fel sem keltetted a fiad,de már majdnem 8 óra volt.Nálunk szeretik ha 8-ig odaérünk.
Hol lelem a fotóalbumot?Most lehet hogy hülyeséget kérdezek,nézd el nekem mert gőzöm sincs róla merre keressem.

Majd még belesek!
Puszi:MóniKép

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Annyira aranyos és szép a kisfiad!
A receptet nem felejtem el! (Bár még elő kell "kukáznom"! A rendrakással kissé hadilábon állok! Főleg vizsgaidőszakban.)
Köszönöm, szükségem lesz a biztatásra a holnapi vizsgán - is, merthogy holnapután is megyek - etikából, ami ráadásul szóbeli! Az is "érdekes" lesz.
Hová jársz estire?
Ceglédtől ugye nincs túl messze Inárcs? Nem az M5 mellett van valahol? Vagy teljesen el vagyok tájolva?!
Mi mindegy hány órára visszük Nándit az oviba, de 9-ig szeretik, ha odaér, mert akkor már foglalkozások kezdődnek. Előtte játék és reggelizés van. Persze nem szoktunk mindig ennyire későn menni, de ez a hét most ilyen, úgy látszik.
Amúgy nálunk változó, hogy szeretünk-e oviba járni. Egyik nap igen, másik nap nem.
A fotóalbumot megtalálod, ha felgördíted a jobb oldali nyilacskás bigyót és ott lesz a sarokban, hogy fotóalbum.

Most megint megyek, tanulok egy kicsit! Kép
(vagy legalábbis megpróbálok, ha Bálintka is úgy akarja) Kép

Amúgy priviben is írhatsz! Ha rákattintasz a profilomra, ott benne van az e-mail címem.

Pusza, Adri
radra
 
 


Ja, egyébként a melegszenyó nálunk is nagy sláger!
radra
 
 


Szia Adri!

Köszönöm a "bókot".Az apja érdeme nagyon hasonlít rá!
Kispestre járok suliba.Szerencsére nincs messze,50 perc.Egy héten csak 2x megyek,kedden és csütin.
Nekem most lett vége a vizsgaidőszaknak,szerencsére jól sikerült minden vizsgám.
Nem vagy eltájolva,Inárcs az M5-ös mellett van.
Szerencsére nincs túl messze Pesttől,busszal 50 perc.Nekem sajnos nincs jogsim,de nagyon szeretnék.Neked van?

Mindenesetre küldök még egy kalappal a vizsgáidhoz!!Majd mindenképp írd meg hogy sikerült.

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Jogsi van, csak autó nincs hozzá! Kép
Már nagyon jó lenne, "csak" az anyagiak hiányoznak hozzá!

Nézdd el, ha véletlen hülyeségeket írok, de közben zeneirodalmat hallgatok és a művek között magyaráz egy pasi, ami állati idegesítő!

Ha már itt tartok megemlítem, hogy tegnap olyan szinten idegbeteg voltam, hogy csak...
Át is vittem este 7-kor a gyerekeket anyukámékhoz!
Bálintkának rossz napja volt, így nekem is! Semmit nem hagyott csinálni! (Persze nem az Õ hibája!!!) Ilyenkor mégjobban utálom az iskolát! Ahelyett, hogy a törpikéimmel foglalkoznék, ilyen idiótaságokat kell tanulnom! - De nem nyafogok, én
vállaltam be, pedig a kutya nem kérte tőlem! Meg is mondtam tegnap a barátnőimnek, hogy ha még egyszer eltalálnám, hogy "csak úgy, miért ne? alapon" felsőoktatási intézménybe szeretnék menni, vágjanak nyugodtan fejbe! De jó alaposan!!!
Persze azért vannak olyan dolgok amik miatt érdemes volt beíratkozni (főleg csoportársak), meg
a pszichológia-fejlődéslélektan-pedagógia miatt. Ezek érdekelnek, de nagyjából ennyi. Jó pár szakirodalmat is megismertem, amit, ha baromi sok időm lesz, talán el fogok olvasni.

Gratula a vizsgáidhoz! Neked sem lehet túl egyszerű a tanulás! Mikor fogsz érettségizni?
Dolgozol mellette?

Van egy volt osztálytársam, aki (talán) Inárcson lakik (de lehet, hogy Újhartyánban?). Tóthné Dr. Szántai Pálmának hívják. Nem ismered?

Hol szültél?

Kispesten lakik a sógornőm, meg a férjem nagypapája. (Férjem is pesti volt -lőrinci-, de ott esélytelen lett volna házat venni, úgyhogy az én szülővárosomban telepedtünk le. (Meg az az igazság, hogy én nem tudtam volna elképzelni, hogy ott éljek!)

Most már készülődnöm kell, mert fél 12-kor kezdődik a vizsga (ami nekem szerintem hamar be is
fog fejeződni).

Ha hazajöttem, még jelentkezem!

Puszi, Adri

ui.: Nincs e-mail címed?
radra
 
 


Szia Adri!

Néha engem is úgy kiidegel a fiam,hogy estére kész idegroncs vagyok.Mi lesz ha ketten lesznek?
Közel laknak hozzátok a szüleid?
Én 4 éve élek Inárcson előtte Lőrincen laktam,a szüleim most is ott laknak.1 óra busszal.Kocsival csak 20 perc.Nem ismerem a barátnődet,szinte senkit nem ismerek itt.Még kismamákat sem.Olyan zárkózottak az emberek.
Én a Délpesti kórházban szültem.Délután 4-kor jött az első fájás és 3/4 9-kor már megvolt a fiam.Az orvosommal is nagyon meg voltam elégedve,minden jó volt.Csak szép emlékeim vannak.Te hol szültél?És hogyan?
Melóztam egy kocsmában de otthagytam,azt hiszem ezt már írtam.Most felhívott az ottani (volt) főnökasszony,hogy nem tudnék-e bemenni hétvégén.
Elvállaltam kell a pénz.meg ez így "kényelmes"is.Mindenre marad időm,és pénzt is eresek.Igaz,hogy nem sokat,de a pénz az pénz.
2007-ben fogok érettségizni.(remélem)De már pocakkal szeretnék menni,mert így is 5 év lesz a korkülömbség.
Tájékoztass a vizsgaeredményedről!!Vagy csak később tudod meg?
Van e-mail címem,de nem értem miért nem látható aprofilomban??!!moncsi1"KUKAC"citromail.hu
Valami lett a klaviatúrával mert nem ír "kukacot"!!!Pedig eddig lehetett.

Na pussz!
Móni

Kép
moni3
 
 


Sikerült a profilomba rakni az e-mail címemet!!Bár már tudod...

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Milyen Lőrincen laktál? Pestszentlőrincen?

Igen, közel laknak a szüleim. Kb. 10 perc gyalog! Kép
Szerencsére! Nem tudom mi lenne velem Nélkülük! Nagyon sokat segítenek! (A férjem reggel fél 7 körül elmegy és este 7-8 felé ér haza.) Megzakkannék egyedül!

Én Cegléden szültem ugyanannál a dokinál mind a két fiút és én is nagyon meg voltam elégedve vele!
Szerintem nagyon jó fej és segítőkész! Bármilyen idióta kérdésünkre érthetően válaszolt. Majd legközelebb írok a szülésről is, de még tanulnom kell a holnapi vizsgára! Kép Ettől sokkal jobban parázok, mint a maitól (ez ugyanis írásbeli volt, az meg nem zavar annyira)
Az eredményt később tudom meg (bár sejtem, hogy egyik része nem valószínű hogy meglesz, de már nem érdekel. Majd januárban megyek újra!)

Milyen autótok van?

Lehet, hogy legközelebb csak hétfőn jelentkezem, mert hétvégére a férjem kisajátítja (a saját) gépét! Talán pár percet azért lehet, hogy kicsikarhatok belőle!

Addig is légy jó!
Ne feledd: "az idegeskedés árt a szépségednek"!
(keresztapám szokta mondani)

Kellemes hétvégét!

Pusszantás! Adri

ui.: Valahová felírom, hogy jövőhéten elő kell kaparjam Neked a receptet!

Kép
radra
 
 


Szia Adri!

Igen Pestszentlőrincen a Havanna ltp.en.
Én szülés után meg is zakkantam,pár hétre.Szerepet játszott benne az is hogy olyan egyedül éreztem magam.Anyósom átjött 1x 2x,de nem sokat ért.Pedig a párom az első héten itthon volt velem.
Egy öreg BMW-nk van,de jól bírja.Pár éven belül le kell cserélni.
A szóbeli vizsgát én sem szeretem.Sokkal jobb az írásbeli.Szóbelin mindig elakad a szavam.
Én sem leszek hétvégén,dolgozom.A volt főnököm kért,ugorjak be hétvégére.
Hétfőn mindenképp felnézek,de ma még vagyok.

Mindenesetre kellemes hétvégét nektek!!!

Sok puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Csak pár percig vagyok, mert menni kell az oviba. Plusz Bálint beteg, úgyhogy nem igazán hagy semmit sem csinálni. Meg van fázva, állandóan folyik a kis orra, meg szörcsög és nem tud aludni sem. Úgyhogy nyűgösség a köbön!

Ja, 5 lett az etika vizsgám! És nem evett meg a tanárnő Kép! (Tudod, ez szóbeli volt és nagyon paráztam tőle, de szerencsére jó tételt kérdezett!)

Szülésről meg ilyenekről a mailedre írok, mert lehet, hogy hosszúra fog sikerülni.

Most mennem kell! Írok, ha tudok! Addig is puszi!

Adri
radra
 
 


Szia Adri!

Jobbulást a picurinak,remélem hamar meggyógyul.Az én fiam már megint köhög.Nem értem miért.
Vizsgádhoz grarulálok.Csak így tovább!!!Mikor végzel?
Jól kidolgoztam magam hétvégén.
Most megyek mert úszik a lakás,délután meg informatika órám lesz.

Még benézek!!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Az én nagy fiam is köhög, és remélem más baja nem lesz! (Csodálkoznék, ha egyszer nem kellene ünnepekkor az ügyeletre menni. Olyan többnapos szünet/ünnep nem nagyon volt még nálunk, hogy ne akkor legyen valami bajuk.)

Hát igen, a lakás nálunk is úszik! Szombaton miután hazajöttem a suliból és persze a gyerekek engedték, estig mosogattam. Vasárnap meg pakolásztam, de még mindig alig van valami látszata! Plusz a héten még ablakpucolás, függöny mosás és vasalás vár rám. Már előre rosszul vagyok! Ja, és még egy házidolgozatot is meg kellene írnom szerdáig. Szóval a fejem sem fáj!
Bocsi, hogy állandóan nyafogok! Nyugodtan szólj, ha már unod! (Néha én is unom már magam)

Hála Istennek, ez már az utsó évem a főiskolán! Legalábbis nagyon remélem! Kép

Most megint távozom egy kicsit, de amint lehet, jelentkezem!

Pusza, Adri

ui.: Remélem a Te kisfiadnak is mielőbb elmúlik a köhögése!

uui.: Nem szoktad használni az MSN-t?

Kép
Láttam szereted a cicákat.
radra
 
 


Szia!

Miből írsz házidolit?Én szeretem,mert itthon könnyebb megírni,mintha a suliban kéne fejből!!Nem?
Nem nyafogsz,vagy ha mégis hát engem nem zavar.Szeretek dumcsizni,meghallgatni másokat.
Amióta megírtam az előző üzit,még fel sem keltem a gép elől!Szerinted így mikor leszek kész??
Nem szoktam mert azt sem tudom mi az,vagyis sejtem.Azt mondták a netről kell letölteni.Így van?(most az MSN-ről beszélek,csak mert nem vezettem be)
A gépünket is meg kéne csináltatni,mert mindig lefagy,és már nagyon unom.
MOst Windows 98-as,de XP-t szeretnénk.Anyu testvére megcsinálja,csak még nem volt rá ideje.

Köszike a képet,nagyon édi.Imádom a cicákat.Van is egy úgy hívják,hogy Mázli.
Remélem a fiad hamar meggyógyúl.

Most már tényleg megyek,mert nem haladok!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia!

Családszociológiából írom a házidogát. Ami tök jó és érdekel - főleg, hogy ebből a témából készítem a diplomamunkámat, - de kissé nehezíti a dolgot, hogy kötelező irodalom is van, amit fel kell használni, csak épp egyik könyvtárban sincs meg.(ceglédi, kecskméti)
Lehet választani különböző témák közül. Pl. házasság, gyermekvállalás, egészség. Úgy gondoltam kézenfekvő, hogy én a gyerekvállalást válasszam.

Eddig én sem értettem mi a fenét csinál a férjem egész nap a hülye gép előtt, mi olyan érdekes az interneten. Erre, mióta itthon vagyok a Kicsi miatt, én is itt lógok állandóan!

Na megyek, nem is zavarlak!
Ha Bálintka hagy, akkor írok ma Neked e-mailt is!

Puszi!

ui.: Jó házimunkát és tanulást!
radra
 
 


Szia Adri!

Már kész is vagyok.Ha belehúzok olyan vagyok mint a villám!!Meg a lakás sem túl nagy,kb.55nm.
Most épp azon filózom a változatosság kedvéért,hogy mit főzzek??Ötlet???
Ha semmi nem jut eszünkbe,marad a melegszenyó!

Pusszz!!

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Természetesen ma sincs időm egy hosszabb lélegzetvételű e-mailre! Kép
Na mindegy, talán holnap! Kép Vagy holnapután, vagy azután, vagy ... egyszercsak!
Most is itt ül Bubi az ölembe és nyafizik, úgyhogy valószínűleg ide is már csak holnap reggel jutok fel.

További jó számítógépezést! (Lehet, hogy most pont informatika órán ülsz!?)

Holnap ugyanitt! Addig is puszi!

Adri

Kép
radra
 
 


Szia Adri!

Jó későn értem tegnap haza az informatika óráról.Ez a hetem egy káosz lesz.A sógórnőmék most itt laknak anyóséknál.(mi egy udvarban lakunk)És neki van 2 gyereke.Vettek egy házat,azt csinálják,és a két gyereket itthagyja az anyjának.Így az én fiamért már nem tud elmenni az oviba.Most minden nap vennem kell a Danit anyukámékhoz Pestre.Rohanás az életem.Jövő héten meg már kari,akkor majd azért kell rohanni.
Most rohanok hajatmosni.

Majd jövök.Puszi

Ui:Ugye nem feletkeztél meg a receptről?

Móni

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Elküldtem a receptet e-mailben!

Úgy látom, Neked sem sok időd van az írásra! Nekem is húznom kellene a szociológiát írni, de kinek van kedve ...? Kép

Na, tényleg lelépek, mert így nem lesz belőle semmi!

Amint tudok, jövök!

Puszi, Adri
radra
 
 


Szia!

Hogy állsz a szociológiával?
Nekem a törit kéne már elővenni.3 hete nem voltam suliban,igencsak le vagyok maradva.
Kedvem nem sok,már karácsonyi lázban égek!A receptért 1000 puszi!Köszönöm!
Már alig várom a karácsonyi vásárlást.Mondjuk senkinek nem veszünk nagy ajit,de nem is az a lényeg.Én imádok adni,sokkal jobban mint kapni!
És az a sok kaja!!Olyankor elengedem magam,januárban meg böjtölhetek!!!De ki tud ellenállni annak a rengeteg sütinek?
Törpék hogy vannak?

Megyek,mert már megint takarítok!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Csak most tudok pár percet itt "lógni", mert a férjem szabin van ma és ilyenkor szinte el sem mozdul a gép elől! Kép
Amúgy a szociológiával nem nagyon haladtam ma sem! Talán majd holnap! Kép
Amúgy mi sem veszünk nagy ajándékokat, és én is sokkal jobban szeretek adni, mint kapni! Most is megmondtam, hogy nekem ne vegyenek semmit! Mindig azt kértem a Jézuskától, hogy legyen szép nagy karácsonyfánk és essen a hó karácsonykor. Azt viszont úgy szeretem nézni, amikor más kibontja az ajándékomat és tetszik neki! Akkor nagyon boldog vagyok!
Böjtölhetsz?! Hiszen Te olyan vékony vagy! (Már ahogy a fényképről meg tudom ítélni!)
Ha érdekel, küldök sütirecepteket. Abból millió van! Mert mint már írtam, sütni szeretek és - azt mondják - tudok is.
Köszönöm kérdésed: Nándika még köhög egy kicsit, de azért oviba jár - de már csak ezen a héten. Bálintka is köhög kicsit, meg folyik a kis nózija is, de már nem olyan vészes, és aludni is tud!

Holnap jelentkezem!

Addig is puszi!

Adri
radra
 
 


Szia Adri!

Pár sütireceptnek örülnék de az egyszerűbbek közül! Nem működik a gépünkön a merevlemez meghajtó,úgyhogy a receptet nem tudtam letölteni.
Nem írnád ide a sütik receptjét?
Ma csak 5 órám lesz, szerencsére! De még így sem érek haza 8-nál előbb.
Holnap meg dolgozom,úgyhogy nem leszek. Szombaton megyünk meglátogatni a nagymamámat.De azért felnézek!
Kicsit visszaolvastam,akikkel elkezdtetek levelezni,jól eltüntek!

Na légy jó, és jó tanulást!!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Most kaptam pár karácsonyi sütireceptet, amit elküldök Neked! (ezek a "nem olyan macerás" kategóriába tartozók!) Kép
Az itt leírtakat még nem próbáltam ki, de hasonlóakat igen, és az a családnak bejött!
Szerintem a két legkevésbé időigényes süti a muffin és a gyümölcskenyér! Ráadásul én a muffin tésztáját is van amikor a gyümikenyeres formában sütöm, mert úgy nem szárad ki annyira!
Ja, és, ha valami fűszer nincs otthon vagy nem szeretem, akkor mást teszek bele! (Nem sok olyan süti van, amit nem formálok át a magam izlése szerint!) Kép


Na, akkor következzenek a receptek:


Adventi muffin

Hozzávalók 12 darabhoz:
20 dkg aszalt sárgabarack
5 dkg mazsola
3 evőkanál barackpálinka
12,5 dkg vaj
10 dkg cukor
25 dkg liszt
fél csomag sütőpor
fél mokkáskanál őrölt fahéj
fél mokkáskanál mézeskalács fűszerkeverék
2 tojás
1 evőkanál méz
fél dl tej
Előkészítés: Az aszalt barackot és a mazsolát apró darabokra vágjuk, és összekeverjük a barackpálinkával. A vajat felolvasztjuk, és a muffinformát kikenjünk vele. A maradék vajat félretesszük. A sütőt 200 fokra előmelegítjük. Elkészítés: A cukrot összekeverjük a liszttel, a sütőporral, a fahéjjal és mézeskalács fűszerkeverékkel. Hozzáadjuk a barackot és a mazsolát. A tojást habosra keverjük, hozzáadjuk a vajat, a mézet és a tejet. Kanalanként a lisztes keverékhez adjuk. Ne legyen túl folyékony a massza! A tésztát a formába töltjük és a sütőben kb. 20 percig sütjük.


Aszalt barackos muffinok

Hozzávalók 12 darabhoz:
20 dkg aszalt sárgabarack
5 dkg mazsola
3 evőkanál barackpálinka
12,5 dkg vaj
10 dkg cukor
25 dkg liszt
1/2 csomag sütőpor
1/2 mokkáskanál őrölt fahéj
1/2 mokkáskanál mézeskalács fűszerkeverék
2 tojás
1 evőkanál méz
1/2 dl tej
Előkészítés: Az aszalt barackot és a mazsolát apró darabokra vágjuk, és összekeverjük a barackpálinkával. A vajat felolvasztjuk, és a muffinformát kikenjünk vele. A maradék vajat félretesszük. A sütőt 200 fokra (gázsütő 3. fokozat) előmelegítjük.
Elkészítés: A cukrot összekeverjük a liszttel, a sütőporral, a fahéjjal és mézeskalács fűszerkeverékkel. Hozzáadjuk a barackot és a mazsolát. A tojást habosra keverjük, hozzáadjuk a vajat, a mézet és a tejet. Kanalanként a lisztes keverékhez adjuk. Ne legyen túl folyékony a massza! A tésztát a formába töltjük, és a sütőben kb. 20 percig sütjük.


Csokis muffin-sütemények

Hozzávalók :
2db tojás
1 pohár (ez mindig 2,5 dl-es) cukor
3 pohár liszt
200 g vaj
1 1/5 pohár natúr joghurt
1 kiskanál sütőpor
1/2 kiskanál szódabikarbón
1/2 kiskanál só
1 tábla étcsoki
A tojást, a cukrot, és a kicsit megolvasztott vajat habosra verjük. A lisztet összekeverjük a sütőporral és a szódabikarbónával, majd a joghurtot és a lisztet folyamatos keverés közben az előzőleg összekevert masszához adjuk. Ezután feldaraboljuk a csokit, és a tésztába keverjük. A muffinforma mélyedéseit félig töltjük, majd középmeleg sütőben kb 20 pecig aranybarnára sütjük.


Csokoládés muffin 2.

Hozzávalók: 25 dkg liszt,
1 zacskó sütőpor,
2 evőkanál kakaópor,
12 dkg tejcsokoládé,
12 dkg fehér csokoládé,
10 dkg kristálycukor,
2 dl tej,
1 dl tejföl,
10 dkg vaj,
1 db tojás
Elkészítés: Kapcsoljuk be a sütőt, és melegítsük elő 180 fokra. A lisztet és a kakaóport szitáljuk keverőtálba, adjuk hozzá a kristálycukrot, a sütőport, majd keverjük össze. A tojást félig verjük fel, a vajat olvasszuk meg, keverjük össze a tejjel és a tejföllel, majd öntsük a lisztre. Fakanállal keverjük össze a tésztát úgy, hogy közben az apróra tördelt csokoládédarabkákat is hozzáadjuk. A muffin sütőforma mélyedéseibe tegyünk 12 db papírhüvelyt, és ezekben osszuk el a tésztát egyenlő részben. Tegyük be az előmelegített sütőbe 15-20 percre, illetve amíg át nem sül.


Karácsonyi gyümölcskenyér

Hozzávalók:
60 dkg liszt,
5 dkg élesztő
200 ml 35 fokra melegített tej ,
5 dkg cukor
1 tojás ,
1/4 teáskanál kardamom;
1/2 vaníliarúd ,
1/2 teáskanál reszelt citromhéj
1/2 teáskanál só ,
27,5 dkg puha vaj
15 dkg mazsola ,
5 dkg tört mandula
5 dkg kockára vágott kandírozott citromhéj
5 dkg kockára vágott kandírozott narancshéj
2 evőkanál rum
2 csomag vaníliáscukor
Elkészítése:A 0,5 kg lisztet elkeverjük a tejben cukorral felfuttatott élesztővel. Megszórjuk liszttel, és 20 percig kelesztjük. Tojást, fűszereket és sót adunk a tésztához, és liszttel kemény tésztává gyúrjuk. 15 percig tovább kelesztjük. 20 dkg vajat 10 dkg liszttel összedolgozunk, és belegyúrjuk a kelt tésztába. További 15 percig kelesztjük.Elkeverjük a mazsolát a mandulával, a kandírozott citromhéjjal és narancshéjjal, valamint a rummal. Kicsit állni hagyjuk, és beledolgozzuk a tésztába. 15 perc múlva kalácsot formálunk a tésztából. 20 cm hosszú, lapos rudat gyúrunk, a két végén kicsit benyomjuk, és hosszában középen összehajtjuk. 20-30 percig kelesztjük, majd megsütjük. A gyümölcskenyeret még melegen olvadt vajjal bekenjük, és megszórjuk vaníliás porcukorral.


Karácsonyi gyümölcskenyér 2.

Hozzávalók:
3 tojás
5 evőkanál liszt
1 kávéskanál kakaó
1 kávéskanál mézeskalács fűszerkeverék
fél citrom és narancs reszelt héja
4-5 szem dió és füge
1 banán
1 kávéskanál sütőpor
3-4 evőkanál kristálycukor
2-3 evőkanál kefir
4-5 dkg margarin
Elkészítés: A 3 tojássárgáját a vajjal, a cukorral, a kefírrel, a fűszerekkel és a lereszelt citrom- és narancshéjjal robotgép segítségével összedolgozzunk, majd belekeverjük a lisztet és a sütőport, majd még egyszer átdolgozzuk. Közben a tojásfehérjéket keményre verjük, majd a tésztába öntve mégegyszer átdolgozzuk a robotgép segítségével, hogy jó krémes legyen. Hozzáadjuk a kockákra vágott banánt, fügét és diót, a masszát kikent edénybe rakjuk (pl. őzgerinc formába), és előmelegített sütőben kb. 30 percig sütjük - vagy amig a teteje megemelkedik és szép barna lesz.


Amúgy tegnap este belekezdtem végre a szociológiába és képzeld, 1 oldalt összehoztam!Kép
Ami nagyon király, csak még hiányzik hozzá minimum 5 oldal! Kép
Ennyit erről!

Megyek is és folytatom! Később azért még visszanézek!

Pusza! Adri
radra
 
 


Szia!

Nagyon köszi,hogy időt szakítottál a receptekre!
Tényleg elég egyszerűnek tűnnek.
Csak így tovább a szociológiával!!!!Mindent bele!
Mikor is lesz a vizsga?

Készülődnöm kell a Daniért az oviba,utána irány Pest.
Majd este még jövök!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia Móni!

Képzeld,fél oldalt haladtam azóta a dolgozattal!
(Abból is negyed oldal egy diagram) Kép
Igazából azért nem volt időm azzal foglalkozni, mert egy kolléganőm eljött hozzánk, mivel ma este van a szokásos karácsonyi céges vacsi és mielőtt az étterembe ment volna, bejött hozzánk megnézni a Picit! (Meg a férjemet is ő hozta haza, mert most Pest helyett Cegléden rendezték a bulit - és biztosan írtam már, hogy mi egy helyen dolgoztunk a férjemmel. Ott is ismerkedtünk meg! Kép)
/Lehet, hogy kissé zavaros amit írtam. Légyszi nézdd el nekem! Mostanában szét vagyok esve!/
És hát szóval, össze kellett kapnom előtte a lakást!

Sajna, most megint azt kell írnom, hogy távozom, mivel így jövő ilyenkorra sem lesz kész az a ... házidoga!

Na, pusszantás!

Adri
radra
 
 


Szia Adri!

Csak beugrottam,perceken belül indulok dolgozni.
Előbb utóbb csak kész lesz a dogád!!!
Majd este benézek!Vagy holnap reggel!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Szia!

Az előbb elszállt amit írtam és nincs kedvem megint begépelni, úgyhogy most lelépek innen.
(Bubu itt üvölt az ölemben)

Na puszi!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok.Remélem befogadtok magatok közé! Ha igen akkor szivesen írok majd magamról, a családomról, a bánatomról,és az örömömről.


Radra!

Ha ilyen történik hogy elszáll amit írtál,mert a gyermek kitörli (persze mindíg olyankor amikor már regényt írt az ember)
AKKOR JOBB EGÉRGOMB-KATT,VISSZAVONÁS-KATT, ÉS MÁR VISSZA IS JÖTT MINDEN!!!

Puszi mindenkinek: Rusnya
rusnya
 
 


sziasztok!
huuu annyira örülök,hogy igy él a topik!köszi radra!KépKépKépte tartod életben az egészet!ég is a burám miatta,hogy én nyitottam,és ezer éve nem voltam erre!!
sajna gépközelbe alig jutok,mert balázsom,és akét nagy teljesen lefoglaják a napjaimat.amikor a picur alszik,akkor kell a két nagyot elöszednem a suli miatt.
a délelöttjeim pedig legtöbbször takaritással,vasalással,stb.telnek.
most készülödünk az ünnepekre,de a java még hátra van.Kép
ti hogy álltok?
ja!?üdvözlet az ujaknak,örülök,hogy egyre többen vagyunk!!!
sziasztok:
KKép

Kinga
skinga
 
 


Rusnya!üdv közöttünk!irj sokat!persze,hogy kiváncsiak vagyunk!!KépKép

KKép

Kinga
skinga
 
 


Radra
köszi a recepteket!!imádom a muffint,remélem sikerül is kiprobálni!!KépKép

KKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Rusnya!
Örülök, hogy megtaláltál minket! Írj magadról! És természetesen mindenkit befogadunk!

Kinga!
Nagyon happy vagyok, hogy írtál! Már azt hittem mindenki elfelejtette (már a "régiek" közül) ezt a topikot!
Connie-t és Dittát sem látni itt. Azért remélem Õk is benéznek majd!

Móni!
Most is dolgozol? Tegnap kész lettem a szociológiával! Kép

Mennem kell, mert a nagyfiam tejbegrízért kiabál.

Valószínűleg hétfőn leszek legközelebb! (Még fenyőfát, meg ajándékot kellene holnap venni.)
Ti megvettétek már?

Na lépek!
Pusszantás mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Adjatok lécci, lécci tippet, hogy mit főzzünk karácsonykor!!! Kép

Pusza, Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Csak pénteken dolgoztam,a hétvége takarítással telt.A karácsonyi ajándékokat még nem vettük meg,majd kedden.Mert akkor amúgy is megyek fel suliba.Aztán erre az évre azt is elfelejthetem.
Fenyőfát sem vettünk még.
A menü még nálunk sincs kész.
Gratula a dogádhoz!!Mondtam hogy előbb utóbb kész lesz!

Rusnya én is üdvözöllek!!

További kellemes pihenést,holnap jövök!

Üdv:Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok!

Nálunk ez szokott lenni egyik nap a kaja karácsonykor, de a másik nap még mindig nem találtam ki mi legyen. Segítsetek!!! Kép


Soproni marhasült


Hozzávalók 6 személyre:

1,25 kg marhacomb (mi fehérpecsenyéből szoktuk)
5 dkg húsos füstölt szalonna
4 dl húsleves (kockából)
75 dkg apró szemű csiperkegomba
40 dkg dkg apró szemű hagyma (mi gyöngyhagymával szoktuk)
1-2 gerezd fokhagyma
1 ek liszt
2,5dl száraz vörösbor
1 ek paradicsompüré
5-6 ek olaj
só őrölt bors
1-2 tk szárított kakukkfű
(a díszítéshez friss rozmaring és kakukkfűág; nekünk nincsenek ilyen bokrok, úgyhogy kihagytuk a díszítést)

Elkészítés:

A húst megmossuk, megtöröljük, sóval és őrölt borssal egyenletesen bedörzsöljük.
Magas falú tepsiben felforrósítunk 2 ek olajat és egészben belehelyezzük a húst. Nagy lángon, körös körül hirtelen megpirítjuk, majd felöntjük fél pohár meleg levessel. A hús tetejét beborítjuk a hajszálvékonyan felszeletelt húsos füstölt szalonnával. Előmelegített sütőbe toljuk, és 200 fokon kb. 1 és 3/4 - 2 órát sütjük. Időnként meglocsoljuk a maradék húslevessel és a vörösborral.
A vöröshagymát megtisztítjuk és félbevágjuk. A csiperkét is megtisztítjuk, és nagyságtól függően félbe vagy negyedbe vágjuk.
A fokhagymagerezdeket megtisztítjuk, és apró kockára vágjuk vagy összezúzzuk. A szárított rozmaringleveleket összemorzsoljuk.
A maradék olajat serpenyőben megforrósítjuk, üvegesre pároljuk a vöröshagymát, majd hozzáadjuk a gombát is és összepirítjuk. A fokhagymával és a szárított zöldfűszerekkel ízesítjük, majd néhány perc pirítás után meghintjük a liszttel. Felöntjük kb. 1 dl vízzel, belekeverjük a paradicsompürét, sóval és őrölt borssal ízesítjük, végül összeforraljuk.
A paradicsomos gombát a sütési idő vége előtt 30 perccel a hús mellé rakjuk, és készre pároljuk.

Jó étvágyat hozzá!

Nagyon finom, de nem egy 2 perc alatt elkészíthető étel! (Ezért szoktuk általában csak egy évben egyszer - karácsonykor - főzni.) Kép

Móni! Ha még mindig nem tudtad megnézni a mailedet, akkor itt van a recept, amit oda is elküldtem!

Rohanok is tovább, mert még 1000 a dolgom! Gondolom Ti sem unatkoztok! /merthogy nem is írtatok! Kép /

Írjatok, hogy mi van Veletek!
Holnap már talán én is többet lóghatok itt. Bár ablakpucolás van betervezve, de hátha ...!

Üdv mindenkinek!

Adri
radra
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek a párom minden előzetes bejelentés nélkül elvitte a gépet,úgyhogy azért nem írtam napokig. Most is az öcsém gépéről írok a miénk csak pénteken lesz kész.
Ma a Heim Pálban voltunk a fül-orr-gégészeten.A kisiam elég fülfájós sajnos.Mindig akkor jön elő neki mikor meg van fázva és mindig csak a bal füle.Féltem,hogy fel akarják majd szúrni de szerencsére nem.Nem érheti víz, orr és fülcseppet kell használni,antibiotikum és meleg só.Ez a terápia.Nagyon remélem hogy használni fog.

Ha karácsonyig nem tudnék jönni,akkor előre is Nagyon kellemes ünnepeket mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 


Sziasztok lányok!
De jo Nektek basszus,hogy ti már készen vagytok a nagyjával karácsonyra!!
Nekem még szinte minden hátra van,holnaptol indul be a nagyüzem.Kép
hazudok,mert végül is a vásárlás nagy része már meg van,inkább az itthoni teendök sokasodtak fel!
Két nappal ezelött fent voltunk a Corában,Auchanban,és az IKEÁ-ban a Balázzsal vásárolni.Na szegény ugy kikészült,hogy hazafelé alvás közben itta meg a kakaóját,és egész uton aludt,mint akit agyonütöttek.Kép
Radra
te egy kész recepttündér vagy!KépKépKépkomoly hasznodat vesszük itt ötletek terénKép
Moni
jobbulást a kisfiadnak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Puszi
KKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Moni üdv. itt!Kép
Bár én is ritkán néztem be, de igérem, gyakrabban fogok!

KingaKép
Nálunk is megy a karácsony előtti "őrület"! Bár már az ajándékok megvannak, sőt be is csomagoltam! De még a lakás takarításánál járok, meg holnap fodrászhoz, kozmetikushoz is kéne menni, hogy ne ilyen lepukkanva legyek a fa alatt!KépKép
Ja, és ezek a kis sárga fejes gifek a kedvenceim! Ha tennél még fel, nagyon megköszönném! Pl. ilyeneket:
Kép

További jó karácsonyi készülődést mindenkinek!Kép
Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Ja, Radra, én vagyok MSN-en, ha esetleg te is....Kép Uaz a címem, mint az emilem!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy írtatok!
Bár én sem tudok túl sokáig itt lógni, mert biztosan nemsokára felébred Bálint, és akkor vége a lazsálásnak! Azért addig kihasználom a lehetőséget és írok pár sort.

Móni!
Nagyon sajnálom a kisfiad! Szegény, állati rossz lehet Neki, hogy állandóan fáj a füle. (Még egy felnőttnek is, hátmég a gyerkőcöknek!) Remélem használ a terápia! És karácsonyra már jobban lesz, hogy élvezni is tudja szegényke az ünnepet!

Képzeljétek! Múlt héten Bálintkának két nagy piros folt lett az arcán. Kentem Neki Sudocream-mel, meg Vitamerfennel, de semmi javulás! Úhogy ma nyilván meglátogatjuk a doktorbácsit. Pedig azt hittem, hogy az idén már nem kell a rendelő közelébe menni , de az ember mindig jobbat vár! Kép
Nándikának meg nagyon sűrűn vérzik mostanában megint az orra! Ami azért aggasztó, mert kb. 2 éves kora óta vannak olyan időszakok, hogy heti 2-3 alkalommal is elered az orra vére, van amikor éjszaka! De szerencsére felébred rá. Már voltunk vele kórházban, mert nem állt el negyed óra múlva sem a vérzés, de mivel éjszaka nem volt fül-orr gégész és reggelre természetesen elállt, így nem tudtak semmit tenni. Azt mondták akkor vigyük, amikor éppen vérzik (és persze rendelési idő van)! De azóta nem volt olyan, hogy nem akart volna elállni. 2-3 perc után abbahagyja. Engem mégis idegesít!

Most mennem kell, mert azt hiszem felébredt a Pici. Valamikor estefelé még lehet, hogy benézek, mert még 1000 a dolgom. (Pl. sütisütés Kép ) Ami ilyenkorra már régen el szokott készülni - Omlós diókoszorú a neve és mivel 5 adagot csinálok, nem 2 perc alatt leszek kész vele, ráadásul húsdarálon kell a tésztát átnyomni és azután koszorúvá formázni! Előre rosszul vagyok a daráló hangjától! Azt hiszem valahonnan kerítek egy füldugót, mert olyan hangos, hogy valami észbontó!
Szóval az idén úgy látszik tényleg minden az utsó pillanatban lesz kész!

Tényleg lépek!

Puszi mindenkinek!
Aki nem jönne már karácsonyig, annak Kellemes Ünnepeket!

Kép
radra
 
 


RadraKép

Kisfiaidnak gyógyúlást kívánok!!
Kép

Én is felvettelek partnereim listájára!Kép

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!
Radra
Nándikának és Bálintnak jobbulást!
Nándi miatt nem biztos,hogy nagyon kellene aggodnotok,mert az unokaöcsém ugyanigy volt kicsi korában,és mire kamaszodott,kinötte.Kellemetlen egy dolog,de szegény tök megszokta,és egész rutinosan vette.Azota semmi gond.KépKépKépKépKép
Ditta
itt van egy pár gifKépKépKép
MINDENKINEK NAGYON KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET kivánok!!!Vigyázzatok magatokra,és babáitokra,na persze még az egész családra!!KépKép
Sok puszi
KKépKépKépKépKép

Kinga
skinga
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok!

Pusszantás!

Adri

Kép Kép
radra
 
 


Remélem mindenkinek jól telnek az ünnepek!
Kép

KingaKép
Gifek jók!! Köszi!

Ditta

Kép

Kép
ditta76
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok? Minden rendben volt az ünnepek alatt?
Én kissé elfáradtam a végére. Ja, és kb. 2 kilót híztam! Kép

Kivételesen nem kellett az ügyeletre menni a gyerkőcök miatt! Nem is értem... Kép Eddig minden 3 napos ünnepen ott kötöttünk ki! Kép
Nándinak nem vérzett az orra és Bálintnak is szépen javul az arca a doki által felírt kenőcstől.

Most mennem kell, mert Bubi itt ül az ölemben, és össze-vissza csipked, mert unja magát.

Puszi mindenkinek!

Adri

ui.: Hol töltitek a szilvesztert?
radra
 
 


Sziasztok!!

Remélem mindenkinek nagyon jó teltek az ünnepek!!
Adri nem vagy egyedül a plusz kilókkal!!
Mondjuk nekem ez a hét még a karácsony szellemében telik.A hangulatom is olyan karácsonyi.Hiába, imádom ezt az ünnepet!
A fiam nagyon örült az ajándékoknak,azt hozta a Jézuska amit szeretett volna.
Szilveszterkor mi valószinűleg itthon leszünk.Mióta együtt vagyunk még nem voltunk otthon szilveszterkor.Bár lehet, hogy meghívjuk a legjobb barátnőmet és a párját.

További kellemes pihenést mindenkinek!!

Puszi:Móni

Kép
moni3
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: