Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Doktor Úr! Köszönöm válaszát, már a 39. napon vagyok, eddig se fájdalom, se vérzés. Én is megijedtem, gondoltam én is arra, hogy ha nem mondja az orvos a méhen kivüliséget, csak annyit hogy UH kell menni, akkor a hétvégém nem teljes félelemben telne el.Vérvétel nem volt, csak tesztet csináltam.
1 éve volt laparoscops mütétem, elég zavaros a dolog nekem is, mert az orvos szerint a jobb oldal csak alig átjárható (ö mondta igy!) de a zárójelentésen annyi szerepel, hogy a jobb oldal átjárható volt. Amellett az endometriozisra is forditva mondta melyik oldalt volt, mint ahogy a zárómon van. Ezért mertem remélni, hogy a petevezetömnek nincs is baja, éjjel beszélt velem a doki, amugy is túl sok a betege, szerintem félvállról elintézett. A zárójelentésben bizok.

Köszönöm, most sokkal nyugodtabb lettem, hogy nincs tünetem, szerdán meg ugyis kiderül.

Köszönöm. Erika
Névtelen
 


Kedves Doktor Úr! Ma volt UH, és kb. 95%, hogy méhen belül van a baba. Végre megnyugodhattam.

Erika
Névtelen
 


Nikie!

Csak most olvasom! Nagyon gratulálok, és vigyázzatok magatokra!KépKépKép

Katka
fkatka
 
 

 
 

Erika!
gratula
csmgy
Névtelen
 


Köszönöm.

Erika
Névtelen
 


Most csöppentem ide, és egy kérdésem lenne.
Augusztusban fogok szülni az Istvánban, és arra vagyok kiváncsi, mi van, ha szülés másnapján - persze ha minden rendben - haza akarok menni?
Gondolom, nem fogják torlaszokkal az utamat állni, de hogy mûködik ez a gyakorlatban?
Tud valaki segíteni nekem?

köszönöm

Szilvi
Névtelen
 


Judit!

Nem tudom, hova jársz meddõségi kezelésekre de nekem is ilyen problémám volt tavaly. Én is értelmetlennek tartottam az inszeminációt és egy ötezresbe került, hogy három után végre következzen a lombik ami elsõre sikerült. Néha határozottnak kell lenni, nem mindenhol tartják be a kötelezõ mennyiséget. Végül is a doki dönti el kinél mit alkalmaz. Van aki rögtön a lombikkal kezdi. Szóval hajrá!
Névtelen
 


Katka!

Köszi!

Nikie
7+5
nikie
 
 


Szilvi!
Nem az lenne a legegyszerûbb, ha megkérdeznéd az orvosodat?
Névtelen
 


Sziasztok

Kedves Doktor úr!


Szeretnék önnek egy kérdést feltenni. tegnap a 14. napon vettek tõlem serum LH-t annak az eredménye 12,9 lett. Ez az eredmény jó? a norm érték a lelet szerint 1,1-8,8 között van.

Egyébként Clostylbegitet szedek.


Köszönöm elõre is a válaszát.

Kiki
Névtelen
 


Kiki!
Nem akarok úgy járni mint Gabi1 esetében, ahol borzasztóan kikaptam, mert csak egy változatot, a legegyszerûbbet vettem figyelembe a válasznál....

Az ovuláció ált. a 14. napon van, amit az LH csúcs jelez(het). Ha így vesszük, akkor ez egy nagyon jó érték, mert a közelgõ, vagy éppen megtörtént petekiszabadulást (ovulatio) jelzi. Ez a leggyakoribb.
Lehet más ok is, erre akkor tudok válaszolni, ha van egy FSH-LH értéke a ciklus 2-3.napjáról is, de szerintem az elsõ választ fogadja el.
dr.Csákány
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm válaszát, én ezzel is megelégszem.

Remélem akkor összejött a baba:

Kiki
Névtelen
 


Kedves Doktor Úr!

Milyen következménye lehet annak, ha az AFP eredménye magas (2,4 MOM) és az UH vizsgálat eltérést nem mutatott. Első szülésem lesz és 29 éves vagyok. Kell izgulnom?
Névtelen
 


Én ismerek ilyen orvost. Az én orvosom nem akarta elfogadni a pénzt.
Mondjuk azért sikerült rábeszélnem.
De még a múlt héten is felhívott, hogy megkérdezze, hogy vagyunk.
Pedig már majdnem két hónapja szültem

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Kedves Névtelen! (Ha engem kérdezett)
Szemlélet: Az AFP egy jel. Jelezhet néhány kényelmetlen dolgot: bizonyos fejlődési rendellenességeket, ikerterhességben lehet magas, emelkedhet ha az anya görcsöl, nagyon magas lesz ha elhal a magzat stb de KÖVETKEZMÉNYE nincs, nem okoz semmit. Azaz, ha az UH vizsgálat nem mutatott eltérést, akkor jelenleg nincs olyan betegség(e), amit az AFP mutathatna. MIért magas akkor? Mert ez egy jel, de nem bizonyosság. A biologiában minden jel ilyen..... ez benne a szép.
dr.Csákány M. György
 


Kedves Doktor Úr!

A 30. heti uh-on a babám méretei BPD=80mm, FL=53mm volt. Az ultrahangos gép alapján kb. 3-4 hét eltérés van a becsült kor között. Ez az eredmény nem kóros? Vagy még ilyen nagy babánál is lehetnek ekkora különbségek a testrészek fejlődésénél?
Az szeretném még megkérdezni, hogy nálam nem csináltak nyaki redő mérést a 13.héten és, hogy később is észrevehető-e az uh-os vizsgálaton, ha a baba esetleg beteg?
Előre is köszönöm válaszát.
Kriszta
Névtelen
 


Kedves Kriszta!

A 30. heti (azaz 29 hetes!) korhoz a 80 mm BPD tökéletesen illeszkedik.! A leletet nem a gép. hanem a vizsgáló írja. Ebben a korban egyébként sem lehet olyan maflaságot írni, hogy 3-4 hét lemaradás van. (sajnos szoktak)
A helyes terminologia:
1. normális magzati fejlődés,
2 a terhességi korhoz képest kisebb magzat (dysmaturitás, retardáció, IUGR)
3. a terhességi korhoz képest nagyobb magzat (makroszómia)

A 30. héten is vannak olyan jelek, melyek a Down szindromára utalhatnak (mint a nyaki redő is csak utal rá!), de lényegében nincs jelentősége, mert nincs terápiás következménye; azaz a terhességet már ebben a korban Down miatt nem lehet befejezni. Ez alól csak az a kivétel van, ha a Down súlyos szív fejlődési rendellensséggel jár. Azaz, ha bármely gyanú felmerül, akkor magzati szív UH-t kell kérni.
Dr. Csákány M. György
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm szépen a válaszát.

Kriszta
Névtelen
 


Kedves Doktor Úr!

Hat hetes a kislányom, majd' négy héttel hamarabb született, mint a számított időpont, de szerencsére éretten, egészségesen. Azt szeretném kérdezni, hogy mi okozhat idő előtti burokrepedést. És még egy: a szakma szabályai szerint mit kell tennie egy szülésznek, ha szivárgó magzatvízzel megy be egy kismama a szülészetre?
Válaszát előre is köszönöm!

Liana
Liana
 


Kedves Liana!
A válaszom biztos nem lesz teljes, mert minden részletre nem lehet kitérni, szinte az egész szülészetet felölelné. De kitérni sem akarok ezért néhány alapelemet irok le.
Mai tudásunk szerint amikor idő előtti burokrepedéssel indul meg a szülés, a méhszáj már kissé nyitott és a fájások hatására megreped a burok. Koraterhességben leggyakoribb oka hüvelyi fertőzés, de gyakori, ha az előlfekvő rész nem zárja el a nyilófélben lévő méhszáj területét pl. farfekvésnél, harántfekvésnél.....
Tennivalókat alapvetően a terhességi kor szabja meg.
Koraterhességben (37 hét előtt) általában helyes valamennyit várakozni, de helyes lehet a szülés megindítása is. Itt nagyon sok tényezőt kell figyelembe venni, van olyan helyzet, amikor akár hetekig is érdemes húzni a dolgot, de súlyos fertőzés esetén soha sem szabad késlekednia terhesség befejezésével. És rengeteg átmenet van a terhességi kortól és esetleges anyai és magzati betegségektől függően.
Szivárgó magzatviz? Ilyen terminus technikus lényegében nincs ez egyenlő a burokrepedéssel. Ha a magzatvíz a fájások megindulása előtt kezdett ugymond szivárogni, akkor beszélünk idő előtt burokrepedésről.

Az az érzésem, hogy nem a fentiekre volt kiváncsi, hanem konkrét kérdése van.....
Dr. Csákány M. György
 


Doktor Úr, köszönöm a gyors választ. Akkor konkretizálva: a 37. héten repedt meg a burok, itthon, éjszaka. Azért írtam, hogy szivárgó magzatvíz, mert nem "elöntött" a víz, csak csöppökben jött. Mint kiderült, nem lent repedt a burok a méhszáj körül, hanem valahol feljebb. Fájások nem voltak, még a szivárgás kezdete után sem. (Nem mentünk be azonnal kórházba.) Előtte kb. két hete vizsgált orvos, 2000-es cervixet mondott, tehát akkor még nem kezdett nyílni a méhszáj. A baba koponyavégű helyzetben volt. Az érdekelne, hogy meg lehet-e előzni az ilyesmit? Egyik családtagom szerint egy rossz mozdulat is okozhatja, és a terhesség vége felé már ülve kell aludni emiatt. Ebben erősen kételkedem.

A másik kérdés: amikor bementünk a szülészetre, már 10 órája szivárgott a víz, de egyáltalán nem voltak fájások. Belső vizsgálat és uh után burkot repesztett az orvos és bekötötte az oxitocint, így pár óra alatt megszületett a lányunk. Szeretném tudni, hogy ezt lehetett-e volna másképp, vagy a nagykönyvben így van előírva. Nagyon szerettem volna ugyanis a lehető legkevesebb orvosi beavatkozással szülni, ezt meg is említettem az orvosnak, de persze nem vitathattuk meg ott és akkor ezt a kérdést. Szívem szerint vártam volna még, amíg maguktól beindulnak a kontrakciók. Nem lehetett volna ezt megtenni orvosi felügyelet mellett?

Liana
Liana
 


Kedves Liana!
Igy egyszerübb lesz a válasz.....
A 37. héten a magzat már érettnek tekinthető, ezért az idő előtt burokrepedést nem kell megelőzni (többnyire nem is lehet) családtagja, ha komolyan gondolta (szerintem viccelt) butaságot mondott.
10 órája szivárgó magzatvíz esetén, ha a fájások spontán nem indultak meg, helyes megindítani a dolgot, mert a hüvelyben mindíg jelenlévő baktériumok elszaporodnak és feljutva a magzathoz, méhen belüli fertőzést okozhatnak. Ha kinnt van a baba már nem. Valamint ha 10 órával, érett magzat esetén a fájások nem indulnak meg, már lehet fájásgyengeségnek tekinteni, fenyeget a szülés elhúzódásának veszélye, aminek súlyos magzati következményei lehetnek. Tehát a kolléga helye, un. profilaktikus szemlélettel dolgozik, a bajt megelőzni kell. Egyetértek vele, sőt a nagykönyv is ezt ajánlja. Természetesen el lehet térni, lehet várakozni, akár napokig is, nyilván 300 évvel ezelőtt így tettek, de a szövődményeket így lehet a legvalószínübben megelőzni.
Dr. Csákány M. György
 


Kedves Doktor ÚR!

A következő a problémám: A 31.hétben vagyok és elkezdett kinyílni a méhszájam. Az orvos szerint egész nap feküdnöm kellene, ami szerintem kivitelezhetetlen, bár megpróbálok minél többet pihenni. Mennyire kell mégis komolyan érteni ezt az egész napos fekvést? És mi az amire nagyon oda kell figyelni? Esetleg muszáj-e kórházba feküdni, mert az orvos ezt is felvetette, amit viszont nagyon szeretnék elkerülni.
Előre is köszönöm a válaszát!

Katica
Katica
 


Köszönöm a válaszát!
Most már csak egy dolog izgatja a kíváncsiságomat: konkrétan mitől repedhet meg ilyen helyzetben a burok? "Elfárad"?

Liana
Liana
 


Doktor Úr! Tegnap elfelejtettem írni, hogy az orvos Magne B6-ot, No-Spát és Klion kúpot ill.tablettát írt fel.

Katica
Katica
 


Liana!
A "végső ok" kérdése a filozófia irányába fog mutatni. Azt gondoljuk, hogy a fertőzés hatására a burok strukturája megváltozik, talán elfárd, és a méhen belüli nyomásváltozások hatására "elszakad".

Katica!
Egyéni esetekben nem szívesen adok választ, mert nem ismerem a pontos helyzetet. Gondolom, hogy azt a kérdést, hogy "mégis mennyire kell komolyan érteni" azt éppen a dr-tól kellene megkérdezni.
Általában, én, ha otthoni pihenést elegendőnek tartom, akkor tudom azt, hogya "beteg" a kórházban biztosan szigorubban fekszik, mint otthon ...
A felsorolt gyógyszerek segítenek kivédeni a koraszülést.
Dr.Csákány M. György
 


Doktor Úr! Köszönöm a válaszát, kedden már többet fogok tudni, addig is marad a pihenés.
Katica
Katica
 


Doktor Úr!

Néhány hete volt egy vetélésem, hogy valójában mi történt azt csak odafenn tudják.
Az utolsó menstruációm június 20-a volt, július 28-i UH nem látott magzatra utaló jeleket a méhen belül, holott a manuális vizsgálat alapján a méhem 9-10 hetes terhességnek felelt meg. Méhenkívüli gyanúval fektettek be a kórházba (már volt korábban egy méhenkívülim, na meg állítólag ez a protokoll is). Terhesteszt pozitív volt, HCG szintet is mértek, ez július 30-án 706 volt.
3 napra rá ismét készült egy UH, amin egy 5,7 m kerek folyadékkal telt képlet volt látható. Sajnos ezzel egy időben barnás folyás jelent meh, másnap erős vérzés, görcsök, elvetéltem. Mivel a terhesség korai volt, az orvosom amellett foglalt állást, hogy amennyiben kiürül a méhem, eltekint a kaparástól. Szerencsére minden rendben ment. UH kontroll volt.

Kérdéseim:
-Ezek alapján lehet, hogy belül volt a terhesség?
-Ha igen, akkor az, hogy lassabban fejlődött, az genetikai károsodásra utal? (A fogamzás napja legfeljebb a ciklus 16. napja lehetett)
-A méhem mérete nagyobb volt, mint a terhesség kora, ez lehet azért, mert már van egy kisfiam (38. hétre született)?
-Elképzelhető-e, hogy progeszteronhiány miatt halt el a baba? (A bal ováriumban 10 mm-es folyadékkal telt képlet volt, ez lehet sárgatest?)

Tudom, hogy egy 6 hetes terhesség elvetélésével nem kellene ennyit foglalkozni, mivel ugysem tudjuk meg pontosan mi történt, és lehet, hogy a természet bölcs döntése.

Amiért fontos lenne tudnom a válaszokat: a következő esetleges terhességnél jó volna tudnom, hogy mikor is menjek orvoshoz, mert ha tényleg méhekívüli volt, vagy lesz a következő, akkor nem szeretnék (lelki okokból) ismét heteket tölteni a kórházban, szóval az lenne jó, ha 7-8 hetesen, ha nem látszik az UH-n, akkor menni rögtön a műtőbe, és túllenni rajta. Viszont, ha progihiány, akkor meg jó lenne mihamarabb utrogesztánt kapni, ahogy a kisfiammal kaptam is az 5. héttől. Előre viszont minden lehetséges ciklusnál meg nem szedném szívesen. Szóval, mi a véleménye?

Lola.a.túlkomplikálós
lola
 
 


Doktor Úr!
22 hetes terhes vagyok.
Egy másik topikban irták többen, hogy a genetikai rendelenességeket nem szürik ki a vizsgálatok(afp és a többi). Az infertility.hu-n irtak kromoszómavizsgálatról. Lehet ezt kérni? És mi a módja? És nagyobb valoszinuséggel mutatja ki a bajt?
Köszönöm a válaszát
Gitti
Gitti
 


Lola!
A korai vetélés oka az esetek túlnyomó többségében genetikai okokra vezethető vissza, ebben az összefüggésben lehet azt mondani, hogy a természet bölcsessége a vetélés. Van néhány más ok is, pl. bizonyos fertőzések és egyesek szerint progeszteron hiány. Mindazonáltal nincs megbízható tudományos bizonyíték arra, hogy a vetélést meg lehetne akadályozni, vagy a jövőre nézve meg lehetne előzni progeszteron adásával. (de valószínüleg nem árt, tehát ha hisz benne, vagy orvosa hisz ám tegye)

Ha az utolsó menses junius 20-n volt, a terhesség julius 28-n (a szülészek számítási módszere szerint) 38 napos, azaz 5 hetes terhesség. Ez az esetek egy részben még nem látszik UH-vizsgálattal, 6 hetes korban pedig igen. Ez tök normális dolog. A leírása szerint biztosan méhen belüli terhesség volt. A vizsgálat nyilván tévedett, ennek több oka is lehet (pl. vastagabb hasfal, nem tudom).

Az így elhalt és kilökődött terhességet lehet un. komplett vetélésnek tartani, és nem kell feltétlenül méhkaparást végezni.
A következő terhesség előtt egy tanácsot tudok adni: szedjen folsavat, azt igazolták, hogy csökkenti a magzati rendellenességek gyakoriságát.

Gitti!

A jó szűrővizsgálatok általános tulajdonsága, hogy az esetek egy része fennakad a szűrőn, de néhány eset nem. Persze itt csak arra az esetre kell gondolni amit az illető vizsgálat „tud". Ez áll az AFP és UH vizsgálatra is. Az AFP és az UH nem a kromoszóma rendellenességek szűrésére való, de a kiszűrt rendellenességek között akad kromoszóma rendellenesség is, meg más eredetű is.
Kromoszóma vizsgálat akkor indokolt,
1. ha betöltötte 35. életévét
2. valamilyen adat (pl. UH vizsgálat eredménye) arra utal, hogy a magzatnak lehet kromoszóma betegsége. Egyéb esetben a vizsgálat indokolatlan tehát felesleges, sőt mivel, igen kis számban ugyan, de vetélést okozhat akár káros is lehet.

22 hetesen csak akkor indokolt ha a 2. eset áll fenn.

A vizsgálathoz egyébként 22 hetesen magzatvizet kellene venni és az elemzés 3-4 hétig tart, azaz 26-28 hetesen jön meg.
dr. Csákány M. György
 


Tisztelt Csákány Doktor!
Véleményét kérném vérszegénységgel kapcsolatban: Terhesség 22.hetében vagyok 2 hete az utólsó vérvétel szerint vörösvértest: 3.76 T/l, Hemoglobin: 10.44 g%, Hematokrit 0.33 lett, ami jobb, mint az azt megelőző vérvétel, mikor még a Hemoglobin 10.2 volt és a Hematokrit 0.298. A körzeti orvos mondta szedjek folsavat az Elevit mellé, a nőgyógyász szerint a Ferrlecit inj. lenne a legkobb megoldás (amire a körzeti orvos azt mondja, korai lenne, mert nem olyan rossz az erdemény). Elolvasva a Ferrlecit tájékozatóját, én is megijedtem, mert annyi lehetséges mellékhatást ír, és nekem eleve a vasam önmagában nem volt alacsony, csak állítólag nem tud megkötődni. (Az első vérvételkor a vas: 13.5 umol/l volt, vaskötő kapacitás 79.8 umol/l, és látens vaskötő kapacitás 66.3 umol/l,). Mit gondol a Doktor Úr, beadassam a Ferrlecitet?
Köszönöm válaszát előre is.
Pocka
Pocka
 


Pocka!
Alapelvemtől (kérdezze meg kezelőorvosát ....) most azért térek el, mert megkérdezte. Persze akkor ott a kérdés: miért nem bízik benne?
Egyébként az én véleményem ebben a kérdésben konzevatív: ezek az értékek terhességben nem súlyos (enyhe) vérszegénység jelei és erre a szedett vitaminkészítmény vastartalma (van neki!) szerintem elegendő, sőt a több vas fel sem szívódik. A Ferrlecit sem jobb, csak a mellékhatásai kifejezettebbek....
dr.Csákány M. György
 


Tisztelt Csákány Doktor!
20 hetes kismama vagyok. A 18-20 heti Uh-n mindent rednben talált az orvosom(MÁV). És azt mondta, hogy így minden genetikai rendellenesség ki van szűrve, teljesen biztosan. Akkor olyan nem is lehetséges, hogy minden érték jó és mégis Down szindrómás vagy egyéb betegséggel születik meg a baba? remélem nem.
Köszönöm válaszát előre is.
T.Patrícia
Patrícia
 


Kedves Patricia!

Az ultrahang vizsgálatok találati biztossága egyes rendellenességek esetében 100%, de más esetekben a 25%-t is alig haladja meg! A kromoszóma rendellenességeket amniocentesissel vagy chorionbioposziával csaknem 100% biztonsággal lehet vizsgálni, de az egyéb módszerek összesen sem adnak 80% feletti biztonságot. Ha csak UH vizsgálatok történtek (és minden rendben volt) a Down szindroma előfordulását ez és a kora határozza meg, igy a kockázat kb 1:1000 lesz, tehát nem nulla.
dr.Csákány M.György
 


Névtelen
 


Névtelen!
Megnéztem, érdekes.
És most? Mindenki irja be mennyit kér? És az APEH is olvassa?
Egy ötlet: Kicsinálom a kollégámat: beírom, hogy 120000-t kér, ettől kezdve nem keresik. Jó ötlet.
Nem tudom ki készítette ezt a homepaget-t de érdekelne az indítéka, mert nem tájékoztatás az biztos.
dr.Csákány M. György
 


Egy vélemény nem vélemény. És ha több, ezzel szöges ellentétű, de utánkövethető informátor is felteszi a véleményét? Én azoknak hinnék.
Valamennyi támpontot ad. Bár nem tudom, ki az, aki innen választana nőgyógyászt. Ált. ajánlás után megy el egy nő nőorvoshoz. Ezek csak segítenek eligazodni, több infohoz jutni.
Solya
solya
 
 


Még vmi. mennyit kér? Vagy mennyit kap. Nagy különbség. Az előbbi ár, az utóbbi hálapénz.
solya
 
 


Apám bon mot-ja volt.:
"Akkor hiszem, hogy a beteg hálapénzt adott, ha a végrendeletében hagyja az orvosra"
Ugyanis ellenlekző esetben azért adják, mert legközlebb is igénybe akarják venni, azaz előre adják.
dr. Csákány M.György
 


De azért akarják "mégegyszer igénybe venni", mert valamit jól csinált. Kép
Névtelen
 


Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.
Az előbbit azért adom, mert kérik. Az utóbbit azért mert én úgy gondolom, hogy adom. Annyit, amennyit tudok.
Kettőn áll a vásár. Vannak olyan orvosok, akik nem fogadják el a hálapénzt. És szívesen visszamegyek majd hozzájuk, ha kell. Remélem nem kell. És ezek az emberek szívesen fogadnak majd akkor is. Ha nem fizettem elő-hálát.
Én sokszor szívesebben adnék egy puszit, de abból nem él meg senki. Kép
solya
 
 


Lehet, hogy furcsa, de a puszi mindíg jól esik, mert akkor a hálát érzem, és nem azt, hogy megfizettek.
csmgy
Névtelen
 


Kép
solya
 
 


Kedves doktor úr!
Köszönöm. Akkor ha minden rendben volt, nyaki redő, afp, genetikai UH is, akkor mennyi az esély, hogy mégis valami rendellenessége van a babának? Vagy legyek teljesen nyugodt? Szerintem ez sokakat foglalkoztat, nemcsak engem. Összesen 80% körül? De azt a magzítvizvizsgálatot nem csinálják csak, ha nem jó valamilyen érétk. Hogy van ez. Nem értem, kérem segitsen.
A hálapénzhez inkább nem szólok hozzá.
Köszönettel
T.Patrícia
patricía
 


Sziasztok!

Most találtam erre a topicra, és bár kissé elkanyarodott a végén a topic a címétől azért nagyon érdekes.
Leírom őszintén, hogy engem sohasem érdekelt az orvosomat foglalkoztatja-e a pénztárcám. Amennyiben magánrendelésre mentem (fogorvos), akkor fizettem, amikor a TB ellátásra, akkor valóban csak akkor adtam pénzt, amikor valami pluszt is kaptam, akkor is csak jelképes összeget. A terhességem idején bejártam az orvoshoz a kórházba állami rendelésre, ami soha egy fillérembe sem került, itt is csak egy-egy alkalommal adtam egy kisebb összeget, a szülésemnél is csak hálapénzt adtam - a töredékét - amik egy-egy kórházas topicban elhangzanak. Senki sem kötelezett rá, hálából adtam, mert nagyon rendesek voltak hozzám. Annyit adtam, amennyit én gondoltam, úgy tartottam, ha nem kell neki vagy kevés akkor adja vissza. Úgy érzem nem kell automatice pénzt nyomni a doki kezébe, ráérsz ha elégedett vagy a munkájával.
Tapasztalatom, hogy aki lelkiismeretes, az ellát a pénzed nélkül is, aki nem az meg fütyülni fog rád mégha fizeted is. Azt hogy ki engedheti meg magának a magánrendelést, vagy mennyit ad a dokinak, anyagi helyzettől függő, de túlzásokba esni felesleges.

Sz. Tímea
Névtelen
 


Kedves Timea!
valahol itt van az igazság.....

Patricia!
A biologiában soha sincs olyasmi, hogy teljes, meg biztos, meg mindíg. Bizonytalanság az egyetlen ami mindíg van.
Ez a 80% kb. reális, de ez uyg jön össze, hogy vannak rendellenességek, amiknek a felfedezése közel vana 100%-hoz, másoké pedig sokkal rosszabb.
A magzatvíz vizsgálat csak a kromoszóma rendellenességeket mutatja ki, de a fejlődési rendellnességek túlnyomó többsége nem kromoszóma rendellenesség ... Ezért sem érdemes mindenkinél megcsinálni, csak ahol a kockázat nagyobb. Fiatal korban a kockázat kisebb, viszont a beavatkozás szövődményei gyakrabbak. Ezért nem javasoljuk mindenkinek.
Dr. Csákány M. György
 


Gyuri,
szeretnem a velemenyedet kerni: iden junius vegen volt egy pajzsmirigy mutetem, tulmukodes miatt. 6 hetes kontrollon szerint a mutet sikerult, a hormonszintjeim jok voltak, gyogyszert nem kell szednem. Kov. kontroll november vegen.
A problemam: a mutet ota 24 napos menstruacios ciklusom van. Nem tetszikKép
Tavaly juniusban szultem, elotte normalis, 30 napos ciklusom volt. Szules utan szoptattam, elso verzes 8-dik honap korul jott meg, utana 28-31 nap koruliek voltak a ciklusok.
Ez normalis, marmint a 24 nap? Es a valtozas? Ajanlott-e nogyogyaszomhoz fordulnom ezzel? Milyen vizsgalatokat javasolnal Te hasonlo esetben? Es van-e valami "pihenoido", amit a mutet es a kov. gyermekvallalas kozott jo lenne megtartani?
Elore is koszi:
-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
nekem sem tetszik, de még nem csinálnék semmit, várnék fél évet a műtét után (4-6 ciklust). Az utolsókban mérnék már alaphőmérsékletet és ezzel valamint egy friss endokrinologiai lelettel keresnék fel egy endokrinologiában jártas szülészt. Addig viszont lokális módszerrel védkeznék.
dr. Csákány M. György
 


Kedves dr. Csákány M. György!

Köszönöm az egyetértést. Ezek szerint nemcsak én gondolom úgy, hogy az orvosnak, ha fizetem a TB-t és emellett pénzt adok, az igenis HÁLApénz legyen, azért adom mert hálás vagyok a plusszért, amit úgy érzem, hogy megkaptam, és nem azért mert manapság sokan ez szinte elvárásnak tekintik. Valamint ha hálapénzt akarok adni az összegét is én határozom meg, szülésem után csodálkozott is a szobatársam, hogy csak ennyit adtam a dokinak. Mondtam is neki, hogy én ezt az összeget hálából adtam...

Sz. Tímea
Névtelen
 


Gyuri,
koszi a gyors valaszt.

-Afonya
Névtelen
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: