Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Hú, nagyon fáradt vagyok, de azért jó itt lenni. Nagyon jó a társaság, sokat hülülünk....csak az agyunkat mossák ki estére. Már nagyon hiányzik a családom, főleg Levi. Minden nap beszélek vele telefonon, és a drágám azt kiabálja, hogy "anya siess".KépKép Majd megszakad a szívem, de holnap már vasárnap!!!KépKép Ami tuti, hogy nem kell semmilyen házimunkát csinálni, és ez nagyon jóóóóóóó!!!!KépKép A férjem, meg duli-fuli, asszem kicsit féltékeny...de az jó, mert az azt jelenti, hogy szeret!

Na puszi mindenkinek!

Edit (bocs, h most nem szóltam külön senkihez, de más is szeretné használni a gépet)

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Nos ismét, itthon, olyan jóóóóóóóóóó! KépKép Ma rábukok a házimunkára, holnap meg elkezdem a dolgozatokat!KépKép Végülis kibírható volt a dolog Füreden, csak a fenekem már alig bírta az ülést! De az, hogy kiszolgáltak, meg elénk tettek mindent tényleg nagyon jóó volt! Sajna az idő vasárnapra kezdett kellemesebb lenni, de lehet jobb volt így. Előadások közben bizti gutaütést kaptam volna, ha odakint meg hétágra süt a nap! Nagyon fáradt vagyok, a három nap alatt kb 9-10 órát aludtam! De ugyanakkor jó volt egy kicsit itthonról kikapcsolni! Most pedig kezdőhetnek ismét a dolgos hétköznapok.
Vivi olyan aranyos volt, próbálta kicsit gatyábarázni a lakást, meg még vacsit is készített mire hazaértem. A férjem, meg Levi peig egészen P.ladányig elém jött. Istenem, de jó is volt újra magamhoz szorítani, megpuszilgatni Gudót!KépKépKép Este elkezdett nyűgösködni, mire Vivi viccesen megkérdezte: "na még mindig hiányzik?"
Hát... nem sokat írtatok, Kép Kép, azt gondoltam, majd nem győzöm elolvasni a hszokat! Na nem baj, de a héten ugye már mindenki többet fog írni???????
Heni! Na látod, a férjed mégis csak meghozta a meleget!!! Tegnap Pesten olyan szépen sütött a nap!! Na és hogy telt a névnapozás?
Miben fog megváltozni Dani napirendje az iskolaotthonos rendszer miatt? És mivel indokolták a szükségességét? Hogy zsarolhattak meg benneteket??? Fúj...ez tényleg ronda dolog!!!!
Szegény Dodó!!! Három fog egyszerre???!!!!!KépKépKépén már úgy örülök, hogy túl vagyunk rajta, nyárára Ti is túl lesztek, aztán egy darabig nyugi lesz!!!) Kitartást!!! A másik fog eltünt...????

Na én is eltünök, kezdődik a málenykíj robot!!

Brékó, brékó, Többiek jelentkezzetek!!!!!

Puszi! Szép napot! Edit

Kép

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok végre itt a jóidő!!!!!KépKépKép

Egy-két napon belül mennek új mailek tőllem mindenkinek! Ha jut rá időm. Most csak beugrottam, de tényleg nem ír senkiKép

Heni!
Erre a suli dologra én is kiváncsi vok. Ha lesz időd lécci írj kicsit többet rólla.

Edit!
Örülök, h jól kitágították a fejecskédet azon a szép helyenKép

Gergőnek meghozta végre após a biciklit! Csak sajna hiába van teljesen leengedve a kormány, meg az ülés nem akarja csak hátra hajtani a pedált. Fantasztikusan mutat rajtaKép Na majdcsak belejövünkKép
További szép napot mindenkinek!
Puszi:Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 

 
 

Sziasztok!

A tegnapi éjszakánk maga volt a pokol.Dodó 11-ordított hajnali 3ig.Úgyhogy újra jött a kúp és attól elszundizottde fél 7től újra kezdte.Az a foga ami olyan mintha eltünt volna----szerintem ott van csak annyira ráduzzadt az ínye,hogy most nem látszik.De csütörtökön megyünk szurira és majd akkor kiderül.

Edit
nagyon irigy vagyok,hogy voltál Füreden.Mondjuk nem tudom,hogy bírnám ki gyerkők nélkül.Csak a szám nagy,hogy milyen jó lenne nélkülük egy pár nap,de szerintem nem bírnám.KépKépKép

Zsú
Már alig várom a mailt.Kép

ha ennyire érdekel titeket leírom pár mondatban mit jelent ez a rendszer.Azt hogy ez kinek jó azt nem tudom.vagyis a tanárnak jó mert így nem minősítik őket vissza napközis tanárnak.Na kezdem az elején.
Szóval szeptembertől úgy foignak tanulni Daniék,hogy reggel 8-tól délután 3ig bent lesznek a suliba.tehát kötelező agyereknek napi 7órát az iskolába eltőlteni.az órák nem mindig lesznek 45percesek,majd meglátják a tanítónénik,hogy jön ki az anyag.12-14órig szabadidős foglakozás,vagyis ilyenkor viszik ki őket a játszótérre vagy a suli elötti kutyaszartól puposodó autoktól száguldozó kis térre.(aminek nem nagyon örülök)Majd 2órakór lesz még egy órájuk(igaz készségfejlesztő óra,de akkor is)na és ezek után lehet hazavinni a gyereket és ülni le vele házi feladatot csinálni és még elvinni edzésre is(mert a mozgás KELL nekik.Főleg ennyi bentlét után).Elviekben ebben a rendszerben a gyerekeknek meg kellene csinálniuk bent a suliba a leckét és csak pénteken kéne hazahozni a táskát,de itt közölték,hogy akkor ők nem tudják biztosítani a levegőzést a gyereknek.No comment!!!Télen a mínuszba,nyáron a nagy melegbe vagy ha esik az eső akkor se hiszem hogy 2órán keresztül kiviszik őket bárhova is.akkor kérdezem reggeltől délutánig bent tespednek a suliba?Ja és azt is mondták,hogy nem kell sportólni járni.Na mit szóltok?azt hozzá kell tennem,hogy Dani nem napközis.
A megzsarolás annyi volt,hogy közölték ha nemmel szavazunk akkor az egyik tanítónénit visszaminősítik napközis tanárnak.Ha viszont nem lesz megfelelő számú napközis gyerek akkor összevonják őket a másik évfolyammal(ők angolosok)így az egyik tanárt elbocsájtják.Úgyhogy erősen fontoljuk meg mit írunk.Az egyik anyuka nemet írt.Adtak neki egy másik papírt.Részemről még itt a papír nem írtam rá semmit.Tök tanácstalan vagyok.
Na most megyek.Kicsit hosszúra sikeredett!
Puszi.Jó éjt!Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Zsú!
Elfelejtettem írni.dani is az elején hátrafele hajtotta a biciklit.De úgy tök profi volt.Belejöttök hamar.Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Jajjj, szegény Heni! Már megint éccakáztatok! El is hiszem, hogy már teljesen ki vagy. Még az el is megy ha az ember lánya napközben "hallgatja" a gyereksírást, de éjszaka az teljesen más. Nem tudsz pihenni, így a másnapod is "másnapos" lesz! Kép
Gondolom ilyenkor Dodo a megszokottnál nyűgösebb. Nem elég neki a fájdalom + még ő is kialvatlan. Ilyenkor legalább napközben többet pihizik? Bújj bellé Te is Heni, mert ez hosszútávon nem lesz könnyű! Hány fogacskátok van már? A 15 h szurira mentek? Emlékszem, nekünk tavaly a horváthországi nyaralás előtt 2-3 héttel adta be a dokinő. Először hezitáltam, hogy halasszuk el, de azt mondta nem lesz semmi gond. Ennek ellenére indulás előtt egy nappal (pont a Vivi ballagásán) belázasodott.

Ez az iskolarendszeres dolog nagyon sz@arul hangzik. Én úgy tudtam, hogy a módszerek eszközök megválasztásánál az oktatásban a gyerekek érdekeit kell figyelembe venni elsőnek, aztán a többi mást. Jó tudom, nem valami rózsás a helyzet manapság a közoktatásban, üres a kamra mindenhol, köszönhetően atyáinknak is, de ez mégsem járja, hogy a gyerekek szívjanak mindig. Ez így nagyon fárasztó a gyereknek. Arról nem is beszélve, hogy amikor 30 fok felett lesz a hőmérséklet akkor is levisz ezeket a kisgy.-ket arra a szutyok játszótérre. Sztem a gy.-nek pont akkor kellene egy kicsit pihenni, siestázni. Meg az a napi 7 óra tényleg sok, akárhogy is manipulál a tanítási órák időtartamával. Figyusz, hányan nem írták alá? Sztem érdemes lenne a szülői szervezetek felé fordulni ezzel a problémával. Pl SZMK, v iskolaszék, és ott felvetni. (ha jól tudom az iskolaszéknél az önkörmányzat részéről is jelen kell lenni egy embernek, és ott az önkormányzat álláspontját is megtudnátok ezzel kapcsolatban). Bármennyire is átérzem a tanítónéni kilátásban lévő elbocsájtásának szelét, akkor sem értek vele egyet, hogy 1 ember miatt, egy egész gy.közössék húzza a rövidebbet!!! Sztem az utolsó pillanatig ne írj alá semmit. Dani nagyon szeret odajárni? Esetleg másik suli? Majd írj a fejleményekrőL!!!

Zsu! Én is nagyon várom már a mailedet! Gergő hátrafelé megy a bicin! KépKépKép ez jó, látom a szemem előtt. Nem baj, jön már a jó idő, és akkor sokat gyakorolhattok, a szabadban. Hamarosan nem győzől majd utánna rohanni. Levinek van egy kis műanyag lábbal hajthatós motorja, úgy megy vele, mint a szélvész. Alig tudok utánna rohanni! Felér egy kis kocogással!!

Hahó! Többiek, egy parányi életjelt adjatok magatokról, hogy jól vagytok, és nincs semmi baj!!! Zsófi, Ságica Ti meg főleg!! Nagyon régóta nem jelentkeztetek!!!

Gyönyörű napsütéses napot kívánok mindenkinek!

Kép

Puszi Edit

KépKép
KépKép
vile
 
 


Halihó!

Mostani éjszakánk már jobb volt a tegnapinál,de most két kúpot is kapott,mert másként nem ment.Hajnali kettőkor megint nagyon elkezdett sírni.
De olyan érdekes,hogy napközben szinte semmi nincs.Ilyenkor 3órát szokott egyfolytában aludni,és egy órácskára én is lepihizzek vele.Másként tényleg nem bírnám.Mert ha Dani hazaér akkor rá is nagyon kell figyelni.

Erre a sulitémára viszatérve.Szerdán lesz mégegy megbeszélés azokkal a szülökkel akik a múlthéten nem tudtak eljönni.Õk azt mondták,hogy majd jól megmondják avéleményüket.Az iogazság az,hogy mi is úgy mentünk oda,hogy majd jól megmondjuk,mégis visszatartott az minket,hogy lehet a gyereken csattan,hogy kinyitjuk a szánkat.Nem lehet tudni.Mondjuk ez így elég szomorú.Az önkormányzatnál álítólag még nem is tudnak róla.Valamelyik anyuka beszélt az iskola jogászával.Állítólag nem lehetne ezt csinálni veélünk.Ráadásul a szavazásnak névtelennek kéne lenni,de nekünk névszerint lett a papír kiosztva.Másik évfolyamba az oszt.több,mint fele nemet x-elt.Ott egyesével behívták aszülöket és elmagyarázták nekik.......Ráadásul közölték,ha nemet ír akkor vigye haza agyerekét egy órakor.na de akkor mindennap lesz egy igazolatlan órája a gyereknek?vagy mi?
Nem akarunkmásik iskolába menni,mert Dani mindennek elenére imád idejárni(nemtud Õ erről az egészről)Ebben a kerületben másik iskola nincs ilyen kéttannyelvű.
Na majd csütörtökön okosabb leszek.Kép

Gyönyörű szép napot nektek!Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Heni!

Ha a választás kötelező jelleggel folyt és névvel ellátva, akkor az tuti jogellenes. Panasszal élhettek, mert az iskola vezetése megsértette az adatvédelemről szóló törvényt. (milcsoda véletlen, a tréning egyik előadásán hasonló ügyeket tárgyalgattunk) Én jogi szakértő nem vagyok, de sztem meg kellene keresni egy független jogi szakértőt, aki pontosan tudná idézni a fent említett törvényt. Ja és közoktatási szaktanácsadót és szakértőt is felkérhetnétek az ügy kivizsgálására- igaz az utóbbi pénzes - ők viszont szakmai szempontból nem javasolnák ezt a fajta fellálást, sztem!

Levi az előbb meglátta a napocskás képet, azóta egyfolytában azt hajtogatja, hogy "süss föl..." Nagyon tetszik neki! Ma tényleg szép napos idő volt! Kedvére motorozhatott odakint! Csak holnapra már mondja az esőt. Pedig már kezdett felszáradni az udvarunk!

Na megyek vacsit főzni!

Pussz: Edit


Ez a kedves kis krókusz a virágoskertemből való. Holnap majd megpróbálok jobb képet készíteni. Most már összecsukták a szirmaikat!
Kép

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Most csak beugrottam.
Ment a levélKép

Sagica, Zsófi???
Csajok volt egy Esztink is nem?

Zsú

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Nagyon lemaradtam , nem győzlek olvasni titeket. Sajna majdnem két hétig nem volt netünk ma hozták helyre. Enikőmmel biciklire pattantunk és jöttünk. Tegnap szereltük fel az ülést a biciklire , nagyon élvezi. Igaz ma már nincs valami jó idő, de sikerült kifogni amíg ideértünk nem esett az eső.
Heni, ti nagyon sokat küszködtök a fogacskákkal, sajnálom szegény kissrácot, nem lehet könnyű egy ilyen kis gyerkőcnek. Mi úgy tűnik a szerencsésekhez tartozunk akik nem igazán veszik észre a fogat csak ha kijött.
Edit , nagyon irigyellek a füredi utazás miatt. Én is szívesen kikapcsolódnék. Bár ez neked nem igazi kikapcsolódás volt, hanem inkább fejtágítás. Akkor is jó lehetett emberek között, főleg , hogy még a kiszolgálás is jó volt.
Borka, a csajszi gyönyörű ezek a szemek! Gondolom ha rosszat csinál rátok néz elolvadtok tőle és minden meg van bocsátva.
Geromilo, nagyon jók a fekete-fehér képek.
A múlt héten voltunk egy éves vizsgálaton, három gyerek megy be egyszerre, kettő ordított, Enikőm meg csodálkozva nézte, hogy miért rikácsolnak. A vérnyomásmérőt ahogy felrakták le is akarta csatolni, a doktornéni nyaklánca pedig annyira tetszett, hogy majdnem kitéptük.
Mára ennyit belőlem.
Sziasztok!
sagica
 
 


Sziasztok

Nem volt ma nagy forgalom.Kép
Velünk ma semmi különös nem történt.Két napja szekrényt pakolok.Fiúk mindent kinöttek a télen.

Edit
Nagyon szép avirágod.KépKép
Örülök,hogy teszik a napocska.Nekem meg akinti időjárás teszik nagyon.Nálunk még ma is jó idő volt.Dodó sokat sétált.Kép

Zsú
Levelet megkaptam.Nem ígérem,hogy ma válaszolok rá,de holnap remélem lesz rá időm.Kép

Sagica
Nagyon aranyos lehetett Enikő.Kép
Az első 5fogunk úgy jött ki,hogy észre se vettük.A 6.-7.-nél egy hétig 38°os láza voltmire kibújt.A 8. is szinte sima ügy volt.De ezek.........Ráadásul 4jön egyszerre.Lehet azért ilyen.

Na most csak ennyi.
Jó éjt!Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!

Kép

Most gyors bekukk, aztán "útnak indulunk" Levivel ügyeket intézni. Persze autóval, mert nálunk tegnap óta esik az eső. Szerencsére hideggel nem párosul! Bár minden rosszban van valami jó! Nem tudtunk kimenni, így tegnap elkészült 1db dolgozatom.

Heni! A szekrényrendezésen én múlt héten túljotottam! Már alig győzöm tárolni a kisruhákat! Te mit csinálsz a Dodó kinőtt ruhácskáival? Nem most lesz a babaruha börze? Szoktál menni? Én úgy szeretnék 1x. Na és mi volt a tegnapi szülőin?

Zsú! Ígérem hamarosan válaszolok én is. Azért érdekes, az ország különböző pontjairól futnak be hozzád az okosságok!! Kép Kép Kép

Ságica! Hát a fejem az kétszer akkora lett, az biztos. Csak nem az okosságoktól, hanem attól, hogy elrettentem, mennyi mindent kell tudni az államvizsgára. Nem is tudom, képes vagyok-e megtanúlni mindet!
Mi is nagyon szeretünk bicizni, olyan jó! Csak lenne már végleg jó idő!!!

Borka??? Zsófi??? Mi jót csináltok ebben az esős időben? Vagy nálatok nem esik??

Levi torkaszakadtából ordít, úgy hogy itt a vége. Majd benézek még lehet!

Pusssz Edit

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Megvagyok ám, csak egy kicsit vesztem el Kép.
Van új netünk, tényleg sokkal gyorsabb, bár ez nem változtat azon, hogy napi kb. fél órát tudok netezni, azt is leginkább akkor, ha alszik Boti (amikor igazából a háztartást kellene csinálni), meg este, ha apjával fürdik. Ráadásul megint rájött az extra-anyás időszak, ez rendszeresen visszatér. Ilyenkor senki és semmi nem jó neki, csak én. A legújabb dumája, hogy "néha anyuval is kell játszani, néha anyuval is kell pelenkázni, néha anyuval is kell kezet mosni... stb.". Mintha nem állandóan velem lenne.

Heni!
Nálunk is macerás volt a fogzás, általában egy-egy nehezebb fog után összeszedett valami vírust. Ráadásul még mindig hiányzik 3 foga, az egyik éppen most jön. Szerencsére most már nem viseli meg annyira, csak fogmosáskor hisztizik.
A suli-dolog meg elég rosszul hangzik. Az is érdekes, hogy majd a tanár eldönti, hogy milyen hosszú legyen az óra. Azt hiszik, bármit tehetnek a gyerekekkel? Nyilván nyeregben érzik magukat, ha a közelben ez az egyetlen ilyen jellegű suli. Az meg egyenesen felháborító, hogy 12-14 között akarják őket kivinni, holott kb. áprilistól októberig még a felnőtteknek sem szabadna kint lenniük a napon az egyre erősödő napsugárzás miatt. De tényleg szörnyű, hogy az ember annyira ki van szolgáltatva nekik, mert fél, hogy majd pikkelnek a gyerekére. Nem tudom, mi a jó megoldás, de biztos, hogy össze kell fognia minden szülőnek, akkor nincs egy-egy gyerekre pikkelés.
És utólag tőlem is boldog névnapot! A legjobb barátnőm is Heni, de képzeld kb. 2 éve úgy eltűnt, mint a kámfor. Ezer SMS-t írtam neki, de idén úgy döntöttem, hogy már nem köszöntöm fel a névnapján, csak hülyét csinálok magamból, úgyse reagál semmire.

Edit!
Mindennel együtt jó lehetett a kikapcsolódás, én is örülnék neki. Főleg ma nagyon ki vagyok bukva a gyerekre, állandóan kiabálni kellett vele.
Az államvizsgát meg biztosan sikerül letenni, szerintem aki odáig eljut, annak már van annyi sütnivalója, hogy azon is túllegyen!
Nálunk szerencsére nem esett a héten. Tegnap jó is lett volna, ugyanis vásároltunk, és amikor indultunk volna, az autó feladta. Már másodszor játsza ezt el, a riasztó rossz, letilt, mintha el akarnánk lopni a kocsit. Úgy látszik, a Plus-szal nincs szerencsém. Úgyhogy buszoztunk, meg egy nagyon gyalogoltunk haza.

Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


sziasztok! Élünk ám! Csak mostanában nem ülök le a gép elé inkább Annával csavargunk, ahogy szoktunk. Meg aztán néhány napja kiborult a család, főleg én, mert Anna belázasodott és még sosem produkált ilyet, nyűgös volt. Vittem orvoshoz, semmit nem látott, ami antibiotikumot igényelt volna. Gondoltuk a foga lehet, mert hogy éppen ma 8 hónapos a csibe, de fogatlan boszorka. Aztán tegnap már csak hőemelkedése volt, mára viszont pöttyös lett. Vissza a dokihoz, szerencsére egy vírusfertőzés lecsengése. Szóval nagy volt az ijedelem. Már előre rettegek a fogaktól, amiket írtok!Szóval röviden ennyi. Most már megnyugodtam valamelyest és jól is vagyunk. Végre itt a jóidő, látom azért mindenkinek hozott egy kis jókedvet.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Tegnap megkaptuk a15hós szurit.Dodó meg se nyekkent,nagyon hősiesen viselkedett.KépKépKépEste volt egy kis hőemelkedése.

Zsófi
De jó,hogy újra vagy.
Nagyon aranyos lehet Boti amikor ezt így megjegyzi.Kép

Sagica
Szegény picilány.Örülök,hogy jobban vagytok.Kép

Zsú
Ne haragudj,de még mindig nem volt időm írni(gondolom élszrevetted)Van legalább 21 mailemamit még meg se néztem.Egyszerűen semmire sincs időm mostanába.

Edit
Nálunk nem esik az eső.Ma egy kicsit hűvösebb volt,de szerencsére nem volt vészes.remélem így marad.Ügyi vagy,hogy egy dolgozattal kész lettél.Nem kívánok rossz időt,hogy kész legyen mindKép

Holnap vendégségbe megyünk egy volt ált.iskolás oszt.társamhoz.Augusztusba fog szülni.olyan nagyon irigy vagyok rá.Kép

Vasárnap meg hozzánk jönnek vendégek apa fog főzni(én csak két napig fogom utánna takarítani a konyhát)De viszont nagyon jól főzKép

Szép hétvégét mindenkinek,ha nem tudnék jönni.



KépKépKépKépKépKépKépKép

Kovács Roland
roli
 
 


Kép

Újra együtt a kis csapat! De jó!Kép Kép Kép

Ma utazós napunk volt, ezért csak most tudtam jönni. Igazából a 3. dolgozathoz kezdtem hozzá, de most nincs ihlet! (már kettő kész) Na meg mindig ilyenkor találok a neten jó oldalakat, amikor a dogimhoz keresek anyagot. És persze elcsábulok, és itt ragadok...pedig ma este már 8-kor sikerült Levit az ágyba dugnom. Szóval éppen megírhattam volna. A délutáni alvás nagyon rövidre sikerült, így már 7-re kibukott. Ma az anyukámnál voltunk, mert ma volt az apukámnak a névnapja. Tegnap este, egy kis tavaszi virágkosarat készítettem neki emlékül. Olyan szép lett!
Most ketten vagyunk itthon Levivel, apa éjszakás, Vivi meg anyunál alszik, mert ott is van egy kis baráti köre, és néha el van engedve bulizni!
Na csajok, elkezdtem Norbizni! Engem is utólért az őrület! Az ismeretségi körömben csak úgy dobálják lefele a kilókat! Kíváncsi leszek nekem bejön-e!?

Zsófi! Gratula az új nethez. Akkor már volt a szülinapod? Hát igen, a du alvás az nagyon hamar elszáll, sokszor csúszik is a munkám, de tudod senki nem csinálja meg helyettem. És sokszor olyan elegem van, hogy állandóan versenyt futok az idővel, magammal, a munkámmal. Persze utólag úgy is nekem lesz a rossz, mert jól felgyűlik. Extra anyás időszak, ismerős! Kép Kép Kép Aranyos Boti ezzel a megjegyzéseivel! Mióta beszél ilyen hosszú mondatokat? Azért vigyázz magadra! Igazából még most tudnál egy kicsit többet pihizni, meg magaddal törődni! Köszi a biztatást! És ne menj többet a Plus-ba! Kép Kép Kép

Borka! Emlékszem amikor Levi először lett beteg, meg lázas. Mi is jól megíjjedtünk, hirtelen az ember azt sem tudja, hogy mit csináljon. Egyik órában még jól van, aztán meg puff! Ráadásul szegénykék nem tudják még megmondani, hogy milyük fáj, az ember olyan tehetetlennek érzi magát! Levi mostanában, már közli ugyan, ha valamilye fáj, de még nemigazán egyértelmű. A fogacskák meg hátha olyan szépen kibújnak mint Encinek! Erre gondolj!

Heni! Na akkor a férjeinket össze lehetne kötni! A brassóit pl. csak ő tudja elkészíteni olyan finoman! Csak a kupi, a 26 millió mosatlan..ettől már csak a bográcsozás jobb, akkor meg nem győzöm behordani utánna a dolgokat. Inkább mindent a keze alá adok, vagy előkészítek neki, akkor nekem is fele annyi munkám lesz a főzés végére. Na de a cél szentesíti az eszközt!
Jó vendégeskedést! Heni nosza rajta...három a magyar igazság!!Kép Kép

Ságica! vasárnap hajnalban állítjuk az órát! Kevesebbet alszunk!!! Naggggggggggyon örülök neki, ismét 2-3 hét kell mire beállunk az újra! Csak azt nem tom, hogy ha most sokszor 9-10 órakkor alszik el a fiatalember akkor vasárnaptól meg 10-11! Jézusom!!!

Hétvégére 18 fokot mond!!! Vauuuuu! El sem hiszem!

Zsú! Jó lenne, ha ismét beugranál!!!!! Eszti? Még én is emlékszem!

Na pussz mindenkinek! Jó hétvégét! Pihenjetek sokat!
Kép Kép

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Már futok is a dolgomra,de ezt muszály megírnom.
Edit
párom is a brassóit tudja alegjobban.Nálunk ha az van azt csak ő csinálja.A bográcsozás is az ő feladata.KépKépKépKépKépKép
Csak ennyi!Nem bírtam volna ki estig........

Puszi HeniKép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!!!


Heni!! Ez tök jóóóóóóóó! Apósomat megkérdezzem nincs-e valami érdekeltsége a közös vonásokban???
Folyt. tovább az ebéd...


Edit

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!
Csak beköszönök.
Megtámadott bennünket vmi fránya vírusos kórságKép Köhög Gergő és Milán. Gerőnek taknya-nyála egyben. Láz nincs hálistennek. (A doki szerint még nincs!!) Na meg van hasmars a sok köhögéstől meg öklődés-hányás.KépKépKépKép
Ha meggyógyultunk jövök!
Ezer puszi nektek!
Zsú

U.I.: A maileket várom ám!

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!

Geromilo, tavaly nekem is rögtön beteg lett mikor elkezdődött a jó idő. Ez a tavasz velejárója. Már én is számítok az új megfázásra, bár kap Vitacolan-t és minden második nap kecsketejet reggelizik. Állítólag nagyon egészséges. Olvastam róla a neten , orvosok is ajánlják, mert többek között nagyon jó immunerősítő. Remélem bejön , ártani biztos nem árt. Vizezem és forralom, nem lett tőle piros foltos, gondolom ha valami gáz lenne már jelezte volna a szervezete.
Edit , kitartás a sulihoz már nem sok van, gondolj arra, hogy én még most fogom elkezdeni, vagy ha nem vesznek fel akkor talán jövőre. Én is szeretném már a szakdolimat írni, de az még nagyon messze van.
Borka, nagyon ritkán jössz mostanában. A fogacskáktól ne félj lehet, hogy észre sem veszed majd. Nekem most jön a kilencedik foga, és csak úgy vettem észre, hogy kevesebbet eszik mint általában. Ez gyanús volt így bekukiztam a szájába. Nini egy fogacska aminek az egyik sarka mindjárt kint lesz.
Heni , lassan nekünk is jön a 15 hós szuri, attól nagyon félek, mert a 4és 5 hós oltásra nekem volt egy kis láza.
Mennem kell már a párom netezni szeretne.
Sziasztok
sagica
 
 


Sziasztok!

Rövid leszek,mert nagyon fáradt vagyok.nagyon jól éreztük magunkat barátnőméknél.Délután lementünk a közeli parkba.teszek fel pár képet
KépKép
KépKép

Edit
KépKépKépKépKépKépKép

Zsú
Gyógyuljatok mihamarabb.Kép

Sagica
Ne idegesekedj.Az oltások utánni láz a szervezet természetes reakciója.nem kötelező,de no problem.Nekem mindkét manóm,majd mindegyik olrtás után belázasosott.

További szép hétvégét.
Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!
Szép napunk volt ma! Sikerült már 11-re elkészíteni a kaját, így még volt idő kimenni. (ma tök egyedül voltam délelőtt Levivel, nem győztem a konyha, és a szoba közt rohangálni, apa képes volt éjszaka után bemenni a boltba, tiszta dili!) Levi meg már kiabálta, hogy anya menjünk ki! Sokat "sétáltunk", ami annyit jelent, hogy rohanok utánna, mert úgy megy a kismotorjával!
Ugye milyen jó kis csapat vagyunk!! Ságica és Zsú is írt!Kép Kép Kép
Heni jók a képek!! Szupi a játszótér!! Kép Kép Kép Mi is nagyon szeretünk menni a barátosnőmékhez, Levi lassan már követeli rajtam, a rendszeres randit!
Ságica! Mi is esszük a vitacolant, nekünk a kakira is bejön, mert lazítja székletet. Levi ugyanis nagyon szereti a kakaót! A kecsketej, az tényleg nagyon egészséges, már én is hallottam róla. Sokkal könnyebben emészthető, mint a tehéntej! Nekünk az állatdoki mondta, amikor Mollyt elhoztuk sokáig azt kapott "elválasztásként".
Köszi a biztatást! Azon leszek. Remélem, megérjük még együtt, hogy hasonlóképpen biztathassalak. Ilyenkor mindig bepánikolok, de ugyanakkor meg az agyam egyik kis szegletében azon gondolkodom, mit lehetne még tanulni! (tiszta hülye vagyok)Ötleteim azok lennének, de nekem nincs nyelvizsgám semmiből, márpedig anélkül nem tudok lépni semmere sem! A nyelvizsgát félek bevállalni! Az nagyon nehéz. Arra már folyamatosan kellene tanulni!
Zsú! Jobbulást és sok-sok gyógypusssz a gyerkőcöknek, Neked meg kitartást! Jajj, de rossz lehet, egyszerre két beteg kisgyerekkel. Gondolom jól ki vagy! Amikor csak tudsz pihenj velük! Nálunk ilyenkor a gyógyszerbevétel csak fokozza az amúgy is rossz közérzetét. Aminek van vmi normális íze, azt még csak-csak megeszi...de ami sz@r, az általában egy kis öklöndözéssel visszajön! Kész tortúra.
Kép
Zsófi! Borka! Nektek is sok puszi!!!

Jó éjszakát! Edit

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!
Vendégség nagyon jól sikerült.Mindenki jól érezte magát.Dodókám délután nagyon keservesen elekezdett sírni.Kibújt neki a 10.-11.fogacskája.remélem most éjszaka jól fogunk aludni.Kép

Olyan jó nektek,hogy kertes házba laktok.Így csak kiszaladtok az udvarra játszani.Bezzeg itt egy fél óra mire elkészülünk.Arról már nem is beszélve,hogy oda is el kell menni,na meg hazajönni.Képnéha úgy vágyom egy kertesházra,de viszont meg imádom a belvárost.Kár,hogy nem lehetne abelvárosba kertesházat építeni.KépKépKépKép
Mondtamis páromnak,ha most lakást veszünk az csak tetőtéri lehet és akkor annak jó nagy terasza van.Már az is valami lenne,na és mennyibe kerülne.....

Na jó megyek.Jó éjt!Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!!


Nagyon szép, kellemes napsütés van ma. Olyan jó volt, mert amikor kint ittam reggel a kávémat, csiripeltek a kismadarak! Szinte egész délelőtt kint voltunk! Előkerültek a homokozós játékok, ami a legnagyobb bosszúságomra, minduntalan a kerti tavunkban kötöttek ki. Hiába mondtam Levinek, hogy nem szabad...Megetettük a halacskákat, és képzeljétek egyszer csak azt vettem észre, hogy a vízből kiszedegeti a halkaját, és eszi!!!! Sokszor olyan tanácstalan vagyok, nevelés ügyileg! Nagyon akaratos! Tegnap is állandóan cirkuszolt. Debiben voltunk, kicsit vásárolgattunk. Jó tudom, ez a gyereknek nem különösebben élvezet, de van egy csomó látnivaló, meg minden. Arról nem is beszélve, hogy egy-egy ilyen nagyobb áruházban sohasem hagyjuk ki a játszósarkot! Szegény férjem teljesen kiakadt a végére, pedig tudom, hogy a Földről is levinne minket! De ez már nekem is sokkkk volt! Nem tudtok valami csodaszert? A férjem azt javasolta, hogy nyugodtan csapjak rá a fenekére, és akkor majd megtanulja! Sokszor már tényleg azt veszem észre, hogy a szép szó nem használ! Most alszik, én meg kicsit dekorálom a lakást. Próbálok tavaszi hangulatot varázsolni, a közelgő Húsvét alkalmából!

Heni gratula a fogacskákhoz!!! És hogy telt az éjszaka?? Remélem, nyugisan, és végre kipihenhetted magad!
A kertes ház az valóban nagyon jó dolog! Többekközt ezért is halogattam a 2. gyereket. (szerencsénkre jól időzítettünk, és jól alakultak a dolgok) A II. e.-ről nem nagy kedvem lett volna lépcsőzni, na meg minden sokkal macerásabb, mint ahogy mondod. Arról nem is beszélve, hogy két szobás volt, Vivi mellé már nem tehettem volna Levit, a mi szobánk pedig már hálóként, meg nappaliként is funkcionált!
Szóval tényleg nagyon jó dolog a kertes ház! Persze 2x annyi a munka rajta. Főleg nekem, mivel az én drága férjem, kicsit trehány. Nem győzök utánna pakolni még az udvaron is!!
Csak sajna ezt is kinőjjük lassan!!!

További szép napot mindenkinek!!!


Pussz: Edit

Kép

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Itt is kisütött a nap, mire Botond elaludt, bezzeg délelőtt alighogy kitakartam a homokozót, már eleredt az eső. De csak addig esett, míg be nem jöttünk, és át nem öltöztünk Kép. Mi is kertes házban lakunk, tényleg jó, hogy csak kiszalad az ember az udvarra, de azért vannak hátrányai is. Nálunk például közel-távol nincs egy játszótér sem, ami lenne, azt kb. októberben széttúrták, de azóta sem csinálják, nem tudom, mikor lesz kész. De az is min. fél óra sétára van (mármint, ha a gyerek is sétál). Amit meg én irigylek a belvárosiaktól az az, hogy elindulsz, és a városban vagy. Főleg régebben hiányzott az, hogy jó, menjünk sétálni, de hova? Nincs semmi itt, amiért érdemes lenne kimozdulni. Jól el is lustultam az elmúlt 3 évben. Persze Botond sem tette könnyebbé a dolgot azzal, hogy kb. 1,5 éves koráig üvöltött a babakocsiban, vagy az autóban, ha elindultunk bárhová.

Edit, kérdezted, hogy mióta beszél egész mondatokban. Õ igazából már elég régen kezdte. Kb. 1,5 éves volt, amikor elkezdett beszélni, és meglepő gyorsasággal tanult. 2 éves korára már összetett mondatokat mondott. Most már tud egy csomó mondókát, éneket, mesét fejből, meg ő is költ újakat. Fergeteges dumája van, néha fél órát nevetünk rajta. (pl. anyósomnak, hintában ülve: "lökjél is, ne csak dumálj"; este 10-kor: "eszem megáll, nem megyek aludni!"; "kiskoromban olvastam..."; az egyik legjobb: a szomszéd néni kérdezte tőle, hogy nem lesz-e sáros a cipője, ő meg válaszolt, hogy ez csizma, nem cipő. Két héttel később azt mondja a szomszéd néni, hogy de szép biciklid van! Botond: "ez nem bicikli, ez motor, ez pedig csizma!"; Az meg a szomszéd néninek tetszett, hogy Botond közölte, hogy a híradóban azt mondták, hogy szép idő lesz.) Na, ez volt a Botond-reklám helye Kép! Nem vagyok ám elfogult anyuka Kép!
Egyébként csodállak, hogy már azon gondolkozol, hogy ezután mit tanuljál. Amikor leadtam a szakdolit, megfogadtam, hogy életemben több diplomát nem csinálok!

Zsú!
Jobbulást nektek! Remélem szombat óta jobban vagytok már, majd jelentkezz, ha tudsz!

Nálunk Botond várja legjobban a bográcsozást, már január óta kérdezgeti, hogy mikor bográcsozunk már. Április vége van beígérve neki Kép.

Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!!
Most csak gyorsan bejelentkezem. 1000-rel írom a hátralévő dolgozatot. Majd csak készen lesz már egyszer!
Zsófi! Nagyon aranyos a kisfiad, hogy már így dumálgat. Levi is elég sokat beszél már, de Vivi ennyi idős korában már mondókákat mondott. Jó tudom, hogy nem lehet, és nem szabad a két gyereket összehasonlítani, mert minden gyereknek egyedi, és egyéni a fejlődése. Rengeteg mesét, verest, dalt mondok neki, és minden nap nézegetjük a meséskönyveket. Az alap szókincse az már nagyo-nagyon sok. Szinte mindent kimond, de 2-3 esetleg 4 szónál többet nem mond egy mondatban, meg a ragozás sem stimmel még. Pl. "anya vonat el, siess haza, hiányzol hozzál ajándédék" eddig ez volt a leghosszabb mondat Tőle, de nem egyhuzamba mondta! Apa meg állandóan mondja, hogy tanítsak már vele, vm rövid locsolóverest Húsvétra! De edég még nem nagyon akaródzik neki. Na majd fogom én még bizti mondani, hogy csak 5 percre maradj csendbe!!!
Nálunk a játszótérről ne is beszéljünk, az inkább hasonlít egy balesetveszélyes 100 éves romhalmazra, mint játszótérre. Szerencsére, az ovi nagyon közel van hozzánk, ezért mi inkább odamegyünk játszani. Máramikor gyerekhiánya van Levinek, mert amúgy az udvarunkat szépen felszereltük homokozóval, váras csúszdával. Na ennyi az engedélyezett idő magamnak.

Borka, Heni, Ságica, Zsú hogy vagytok???

Puszi: Edit

KépKép

Tegnap egy kicsit dekoráltam a lakást, a közelgő Húsvétra készülve!

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok! Mostanában tényleg kevesebbet írok. Ez nem azért van nem érdekel mi van veletek, csak ahogy egyre jobb az idő, szinte alig vagyunk otthon. most is húgomtól írok. Klasszak a feltett képek. Nálunk már 1 hónapja kint vannak a húsvéti dekorációk, hogy előbb jöjjön a jó idő. Ma némiképp Anna-mentes napom van. Anyukám elvitte a csajt délelőtt, így én eljutottam a kozmetikushoz egy kezelésre. Most pedig sétálnak. Túl vagyunk a víruson, aminek nagyon örülök. Fogunk továbbra sincs. Szombaton elmentem apa meccsére, ahol egy gólon múlt, hogy a párom gólkirály legyen a téli teremtornán. Már az egész csapat neki csinálta a helyzeteket, de sehogy sem akart a hálóba kerülni a labda. Így én sem lettem gólkirályné. Jövő héten már kint a szabadban kezdődik a tavaszi bajnokság. Az nagyon jó lesz, sütkérezni a napon. Nagy hír, hogy felkérték a párom egy szomszédos város csapatának edzésére. Örülünk is meg nem is. Örülünk, mert azt csinálja, amit szeret és némi plusz kereset jól jön. viszont nem örülünk, mert még kevesebbet lesz velünk. Na mindegy. Anna egyébként félelmetes csajszi. Már mászik és bizonyos tárgyak mellett már fel is áll. Neki állandóan dolga van. Még a szeme is rosszul áll. Igazi belevaló huncut nőszemély. Majd küldök új képeket valamikor. Mindenkit puszilunk.
borkaborka
 
 


Sziasztok!

vagyok ám csak olvasó módba voltam.Semmi különös nem történt velünk mostanság.Hacsak az nem,hogy hétfő óta apával fogyózunk.Elkezdük ezt a 90napos fogyit.15kgot szertnék leadni május végéig.KépKépKép
Jaaaa és nagyon éhes vagyokKépKépKép

Edit
Hajrá!Kép
Nagyon jók a húsvéti dekorok.Ügyi vagy.Nekem még elő kéne keresni őket.Meg szeretnék még venni párat.
Levi is ari lehet ahogy mondja.KépKépKép
Borka
Örülök,hogy Anna meggyógyult.Kép
Apa azért így is nagyon ügyes volt.

Most megyek,mert dolog van.
Puszi mindenkinek.

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!!


Kép


Itt nálunk esik az eső! KépKép
Ma megyünk Levivel vonatozni. Kíváncsi vagyok, most mit fog hozzá szólni. Tavaly ősszel végigordította az utat.
Hulla fáradt vagyok, az állandó éjaszakázás miatt, de egyszerűen nem tudom máskor írni a dolgozatot. Talán ma éjszaka már végzek!

Heni! Na akkor ezután egymást buzdítjuk a fogyiban!!! O.K?? Én meg egész nap a zöldségeket rágom. Én 10 kg-ot szeretnék leadni, (kicsivel többet mint kellene) mert utánna meg a cigit szeretném végleg letenni, és azzal meg vissza fog jönni egy pár kiló! Kép Kép
Olyan jó Neked, hogy a férjed partner benne. Én hiába mondom, nem akaródzik neki, (pedig ráférne) így magamban szenvedek!

Borka! Kozmetikus! Kép Kép De szeretnék én is eljutni....azért jó Neked, hogy ennyien vagytok Annára!! Nekem se a tesóm, se az anyukám nincs itt. Pedig néha de jó is lenne!! Apának gratula! Sztem úgy is tudja mindenki, hogy ő volt a legjobb!! Kép Kép Hát igen átérzem a helyzeted, ami a férjek sokadik + elfoglaltsággal járó kereseti lehetőségét illeti!!
Annácskának is gratula a legújabb mutatványához!! Bizti nagyon ari lehet!

Na lassan készülök is az induláshoz!!

Mindenkinek sok pusssz!! Edit

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Borka!
Szerintem ne aggódj a fogak miatt, Botondnak egy évesen jött ki az első. Persze már utáltam a témát, mert akárkivel találkoztunk, tuti, hogy megkérdezte, hogy még niiincs fogaaa??? Nem még nincs neki...
Lehet, hogy túl érzékeny vagyok az ilyesmiben.
Gratulálok a párodnak az új feladathoz, de azért tényleg kár, hogy kevesebbet tudtok majd együtt lenni. Majd később Anna is szaladgálhat a pálya szélén Kép.

Edit!
Jól néz ki a dekoráció, az ajtó fölé hogyan rögzítetted? Én karácsonykor tettem oda egy műfenyőágat, de nagyon sokat gondolkodtam, mivel fogassam meg. A végén a fűtéscsőre akasztottam damillal. Eddig sosem dekoráltam húsvétra, valahogy az én családomban ez nem volt divat. Karácsonykor is csak a fát díszítettük. A férjem családja jobban ad az ilyen szokásokra, most már én is vettem egy pár tojást, meg egy szalma-nyulat, majd kiteszem őket.
Szerintem Levi egyáltalán nincs elmaradva a beszéddel, inkább Botond szaladt egy kicsit előre. Õ viszont a mozgásban nem jeleskedik. Még mindig nem sikerült megtanítani páros lábbal ugrani. Egyébként tényleg sokszor mondom neki, hogy legalább 5 percre maradjon csöndben, mert reggel, miután kinyílik a szeme, este, míg el nem alszik, szinte egyfolytában dumál. Hónapok óta küzdünk a miért-es korszakkal, néha tényleg nagyon idegőrlő, mert én ráadásul minden kérdésére válaszolok, még ha a huszadikra az is a válasz, hogy nem tudom Kép. Érdekes, hogy az apja képes úgy tévét nézni, hogy a gyerek mellette ül, magyaráz neki, ő meg meg sem hallja.

Botond édes volt tegnap, mutattam a férjemnek, mennyire feszül a hasam, hát Boti is meg akarta fogni a kistesót, el kellett mesélni, hogy hol van a feje, a lába, a keze, és egy anyajegyre a hasamon közölte, hogy az meg a szeme Kép.

Apának komoly segítsége van ám:

Kép
Kép
Kép

Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Ritka sz@r idő van ma.Esik,sötét van,hűvös van.... Kép
tegnap Danit megnézték egy egyesületbe,hogy hogy focizik.Nagyon tetszett az edzőnek,úgyhogy mostantól focizni jár.valószínű a kosarat abba kell hagyni,mert ez így már sok lenne.
Dodókámnak tegnap hasmenése volt,ma 2x kakált,de semmi baja nincs.Nem is igazi hasmenés csak hígabb a széklete.Remélem nem lesz semmi.

Edit
Én két éve tettem le a cigit.Akkor 8 kg-ot híztam,de leadtam.Mai napig eszembe se jut.Képtiszta szívből szorítok neked,hogy sikerüljön.
A doliból meg már nincsen sok.Ügyes vagy.Kép

Zsófi
Boti nagyon ügyi kisfiú.Édes ahogy ott szerel.Kép
Várja már a kistesót?
Mi Danival nagyon szerettünk róla beszélgetni.Kép

További szép napot!
Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!!

Na az időről ne is beszéljünk...egyszerűen pocsék!! KépKépKép Állítólag szombaton olyan meleg lesz, hogy pólóban fogunk kint lenni a!Azt bírnám élvezni!

Képzeljétek, most meg nem akart felszállni a vonatra Levi. Alig tudtam feltuszkolni. Nem tudom mi lelte, lehet, hogy félt. De amikor meg már fent voltunk, és elindultunk nem volt semmi baj! Ki érti ezt??

Zsófi! Olyan jó hogy most már gyakarabban jössz! Nagyon jók a képek, látszik Botin, hogy teljes odaadással serénykedik Apa mellett! Nekem különösen a kalapácsolós kép tetszik! Levi is imád kalapácsolni, egyszer elcsente a húskloffolómat, mái napig meg is látszik munkálkodásának a nyoma a laminált parkettán! Ezeket az aranyköpéseket fel kellene írni, és majd nagykorában felolvasni, biztosan jókat derülnétek rajta akkor is!
Engem meg a szoptatásos téme érintett érzékenyen. Az oly gyakran feltett kérdésre: "... és szopizik a drága", "sajna nem" látszódott a megdöbbenés az arcokon. Sorry...
Ha hiszed, ha nem a tavaszi dekorációt nekem is a karácsonyfa füzér miatt kellett megvalósítani. Ugyanis ott van nekünk az a boltív, amire 2 éve a férjem pici szegekkel rögzítette a füzért, na már most ha leveszem akkor ott vannak a lukak...de így meg már nagyon íllúzióromboló volt a hatása! Na ezért kellett az a zöld drapéria, ezen majd évszakhoz függően cserélgethetem a díszeket.
A "miértes" korszakban a lányom nagyon ott volt a szeren. Már sokszor az agylágyulás környékezett...de mindig türelmesen válaszoltam én is. A férjem dettó, mint a Tied. Ilyen jó lenne a megosztott figyelmük?????
Jól vagy?? Sokat mozog a pocaklakó? Mikor lesz a legközelebbi UH?

Heni! Ha nem vagyok indiszkrét, mi volt az az utolsó löket, ami miatt végleg elhatároztad, hogy abbahagyod a cigit?? Köszi a biztatást! Hát nem tom hogy fog majd menni!
Képzeld ma este Levi is úgy bereccsintett a pelusba, hogy ihhajjjj! Nem is emlékszem rá, hogy mikor csinált ilyet utoljára. A fogzáskor mindig lazább volt a széklete, de nem ennyire. Lehet, hogy a vitacolan?? Na de ennyire?? Remélem nem valami betegség előjele. Amúgy kinézetre, közérzetre semmi baja, huncut, eleven portéka!
Holnap este hajat nyírunk! Ajajjjj! Lesz ordítás!! Már előre félek!

Na ismét letelt az időm! Hív a kötelesség!

Kép

Jó éjt, aludjatok helyettem is!

Puszi Mindenkinek!!!!!

Csajok, mikor lépek már "magasabb fokozatba" a babaneten?????

Kép

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Nem igazámn megy a gyógyulásKép
Kivagyok már mint a c@r. Lassan egy hete nem alszunk 1,5 óránál többet egyben. Gergő mintha javulna, de Milán meg mi ősök igen benne vagyunk még. Láz nem volt hálistennek, de betegen 2 (apjukkal együtt 3) gyereket ápolni kicsit sok volt.

Ne haragudjatok, de most nem írok sokat.GÁergő még nem alszik, Milán mindjárt kel és én még KV-t is akarok inni.
Nállatok is süt ma a nap ugye?KépKépKépKép
Miért, ki, mikor, hogyan, minek, mit? KépKépKép Ismerős már egy ideje nállunk is.

Edit! Neten keresztül társak leszünk a cigiről leszokásban és a fogyiban oks?Kép Én min. 8 Kg-t dobnék le már naon szívesen.

Heni! A 15 hós szuriból a régit kaptátok? Ha igen akkor annál a beadás után 1-2 héttel jön az igazi láz. Mi Gergőnél megúsztuk, de a szomszéd kiskrapek 2-3 napig 38.6-tal feküdhetett otthon.

Borka! Apátoknak gratula! A csajszi fogaival meg ne törődj! Ami késik nem múlik tudodKép

Puszi:Zs

U.I.: A mailekkel mi van? Csak nekem van hiba rendszerben v. ti nem írtok nekem?

KépKép
KépKép
geromilo
 
 


Sziasztok!!!

Kedves Zsú! A hiba nem az "Ön" készülékében van, legalábbis részemről, hanem az én agyam teljesítménye jelenleg extra mínuszban áll, szóval most nem vagyok képes írni, mert kiszívta az agyam ez a sok dolgozat írás, meg a nem alvás. Ne hari, holnap végre postára dobom ezeket a vackokat, hogy boldogan olvashassák konzulenseim e "remekműveket" ! Kép Kép Kép Utánna ígérem megy a levél!!

Kép

Ezt annak a fránya betegségnek!!! Jobbulást Nektek!!!!! Apa, mint 3. gyerek!!Kép Kép Kép Kép Ez JÓÓÓÓÓÓÓ! De tök igazad van!!!!
Fogyi??? Pedig nekem képről nem tüntél még teltnek sem!!! És mikortól tervezed???
Fújjjjj csúnya cigi...hát Te is fiam, Brútusz!!!??? Kép Kép Kép Kép


Ennyi.

Pusszantás Nektek!!! Edit

Kép

Nálunk fúúúúúúú a szél, néha beborul néha kisüt! De legalább az eső már nem esik!!

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!
Nálunk is szépen süt a nap, csak egy kicsit erősen fújt a szél délelőtt. Járunk egy mondókás-klubba, a lényeg, hogy van egy fél óra mondókázás (vagy egyre inkább negyed óra), aztán lehet bent is játszani, meg a környék legjobb játszótere is ott van. Régen Botond nagyon élvezte, most már alig tudtam berángatni, rögtön a játszótérre akart menni. Na, ott fújt a szél rendesen a játszótéren.
Utána szoktunk a Plusban vásárolni, és ezúttal minden gond nélkül sikerült is Kép.

Zsú!
Jobbulást nektek, már előbb-utóbb csak kilábaltok abból a fránya betegségből! El tudnak húzódni az ilyen nyavalyák, főleg, ha végigmegy a családon.

Edit!
Igen, a "kedves" megjegyzésekkel azt hiszem, mindenki találkozik. Kinek emiatt, kinek amiatt. Mindenki azt hiszi, hogy az anyánál sokkal jobban ért a gyerekneveléshez. Még az is, akinek nincs is gyereke. Szintén Plus-os történet, hogy egy öregasszony megjegyezte a joghurtos pult előtt, hogy itt bizony nagyon hideg van annak a gyereknek... (pulóverben).
Én is nagy dohányos voltam, már az első terhesség előtt is többször próbáltam leszokni, de valahogy a munkahelyen nem volt egyszerű, egy-egy stresszesebb nap után mindig visszaszoktam. Aztán amikor terhes lettem, nem cigiztem, nem is kívántam. Azóta sem jut már eszembe, szerencsére. Van egy ismerősöm, aki alig várta már, hogy leszokjon a gyerek a szopiról, hogy visszaszokhasson a cigire.
Ami azt illeti, Te sem tűntél a képeket túlsúlyosnak Kép!
A baba elég sokat rugdos, sokkal többet mozog, mint anno Botond, lehet, hogy azért, mert én is többet mozgok. Lehet, hogy nem lesz egy olyan nyugodt gyerek, mint a bátyja. UH nem tudom, mikor lesz, egyenlőre jövő héten megyek cukorterhelésre. De majd egy 5-6 hét múlva elmegyünk 3D-re. Botondnál is voltunk, óriási élmény volt! Akkor fogtam fel igazán, hogy tényleg, ott egy baba van!

Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!

Nekünk sanjna megint nem volt net, mire végigolvasom a lemaradást nem marad időm írni. Biciklivel vagyunk, lassan indulnunk kell mert sötét lesz.
Cigi , én is letettem mikor terhes lettem. Lassan két éve és egyáltalán nem kívánom.
Fogyi, én 68kg vagyok , nagyon szeretnék 58 lenni de sajna én képtelen vagyok koplalni. Imádom az édességet, nem tudok és nem akarok róla lemondani. Kajával úgy vagyok ha éhes vagyok ennem kell. Mondtam a páromnak szokjon meg így mert már soha nem leszek csinos , bár ez szerintem alkati kérdés is. Még nem sikerült magam elfogadni, hogy duci vagyok de lassan feldolgozom.
Mennem kell .
Geromilo, bocs de most nem tudok válaszolni. Vasárnap írok.
Puszi mindenkinek
sagica
 
 


Sziasztok!

Totál el vagyok havazva.Még mindig ott van egy hét kimosott ruhája,valakinek ki kéne vasalni.Kép
Dodónaik tegnap kibújt a 12.foga.De éjszaka ugyanúgy felkelt.Lehet,hogy már presztizsből csinálja????

Zsófi
Annyira tudlak most irigyelni.Baba a pocakba micsoda élmény.És tényleg az ember akkor fogja fel igazán amikor látja a képet.

Sagica
Néha én is azt gondolom,hogy abbahagyom az egészet,mert imádok enni és útálok éhes lenni.De olyan lelkiismim van.Most csinálom amíg bírom aztán majd meglátjuk.........ez már az 5.nap.Kép

Edit
Az volt az utolsó löket,hogy baromi beteg lettem.Egy mezei influenza úgy levett a lábamról,hogy örültem ha wc-re ki tudtam menni.Kép3napig csak feküdtem.Utánna meg nem kívántam a cigit.Egy hét múlva gondoltam rá kéne gyújtani....de gondoltam egy merészet!Mi lenne ha nem.Na azóta nem gyújtottam rá.Remélem nem is fogok.Kép
Nagyon sok sikert kívánok neked.Ja és kitartást!
Dolgozattal hogy állsz?

Zsú
Bocsika nagyon szégyellem magam!!!!!
Az oltásból amúgy az újat kaptuk.Kb 20percet ott is kellett maradni az esetleges szövődmények miatt.Mondták,hogy a 7-10.napon lehet enyhe lefolyású kanyaró,rubeola,mumpsz no meg magas láz.Eddig lekopogom(ma van 8.nap)KOPP-KOPP-KOPP no problem.
Jobban vagytok már?????
Borka????

Most nézem.Milyen egy bagós társaság!!!!KépKépKépKép

Na puszika!

Kovács Roland
roli
 
 


Pár kép,hogy ne unatkozzatok és hogy haladjon a topik.
Edit
Amúgy asssszem 100nál lépsz feljebb és így tovább.KépKépKép
KépKép
KépKép
Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!


Szép napot Mindenkinek! Nálunk ragyógó szép idő van!! Az egész család az udvaron szorgoskodik, kivéve Levit, mert Õ még alszik!!! Kicsit eltolódott, mert de. beszaladtunk Apához a boltba, meg beugrottam a bioboltba is. Vettem mindenféle rágcsálnivalót amit egész nap ehetek, meg ilyen méregtelenítő, meg salaktalanító teakeverékeket, barna cukrot, teljes kiörlésű tönkölybúzalisztet, szóval most már 1000-rel benne vagyok a diétába!! És nagyon jóóóóó! Egyre elszántabb vagyok!! Komolyan mondom sokkal fittebbnek is érzem magam. Az édesség egy kicsit hiányzik de kaptam recepteket, amikből én is ehetek, majd kipróbálom őket!! Most már csak a napi tornát kellene beiktatnom és max. meg lennék magammal elégedve!!
Csajok, Ti naggggyon-nagyon ügyik vagytok, hogy letettétek a cigit!!!!! (mindkét terhességemnél és a szoptatások alatt meg tudtam állni) Remélem hamarosan én is eldicsekedhetem vele. Az-az igazság, hogy én ezzel az ígéretemmel az Apukámnak tartozom, amikor haldoklott szegény megígértem neki!!! És azóta nem hagy nyugodtan a dolog!!!

Heni szupik a képek!!! A "könyöklős" Dodo csúcs!!!Valyon min gondolkozik??? Isteni kis husika, jajjj, de meg tudnám dögönyözni!!!! Fogacskák, hát ezért volt mostanában ilyen nyűgi!! Csak úgy sorakoznak kifele!!
Sztem hamarosan én is készítek Leviről képeket, és meglátjátok milyen kis golyó feje lett! Csütörtök este levágtuk a haját...nem hallotáttok??? Pedig úgy ordított, hogy azt gondoltam Pestig is elhallatszik!!! Kép Kép Kép Hajrá fogyi!! Kép Kép Kép Dolgozat kész, tegnap postáztam!!!

Ságica!! Most már, ha jobb idő lesz bizti Te is jobban ki tudsz mozdulni Encivel, és egyre többet leszel net-közelbe!! Kép Kép Kép Tudod, már lassan én is kezdtem beletörődni, hogy "így" maradok, de begurultam magamra, és azért is megmutatom. Mindig el-elkámficsorodott a szívem egy-egy jó kís ruci láttán, persze olyanokért ami nekem nem lett volna előnyös, de tudtam hogy 3 éve még az volt, amikor 55 kg voltam!!! A "mostani Editre" való ruhákat egyszerűen nem tudtam megvenni, mert olyan tehénnek éreztem magam benne, ezért inkább nem is vásároltam semmi különlegeset magamnak. Jól elvoltam itthoni ruhában. Mindig csak nézegettem a régi ruhatáramat, és sóhajtoztam, de jó is lenne megint csinin öltözködni...meg ilyenek. A csokikat én is imádom, de most megálljt parancsolok!! Muszály!!!

Zsófi!!! De jó, hogy megint írtál!!!! Na csak jó ez az ajándék!!!Kép Kép Örülök, hogy simán ment a Plus!!! Lehet egy kis focista rejlik odabent??? Nagy már a pocid?? De jó Neked!!! Mi 4d voltunk a Mega Toysban Pesten, életemben nem láttam még olyan csodálatos dolgot, mint akkor!!!!! Felejthetetlen élmény volt!!! Na a cukorterhelést ne is mond, az is egy felejthetetlen élmény, csak az a nagyon kellemetlenebbik fajtából!! Nálunk éhgyomorra meg kell inni 70g szőlőcukrot, vagy mit, de borzalmas, össze kellett szorítani a szám, hogy ne jöjjön vissza!!

Zsú!!! Remélem már jobban vagytok, és sokat tudtok kint lenni ebben a szép időben! Ez a napsütés már fél gyógyulás!!!!

Borka!! Mizujs???

Kép

Mindenkinek nagyon-nagyon szép és kellemes hétvégét kívánok!!!
Pusssssz: Edit

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok! Mi nagyon jól vagyunk. Kellemesen telnek a napok. Anna szépen növöget, valószínűleg kedden megkapjuk az agyhártya elleni ismétlő oltást. Élvezzük a jó időt, bár megint nagyon borongós idő van. Annának vettem babatejet, de nem kell neki. sebaj! Itt vannak a pesti barátaink, így tegnap délután csajszi mamával kertészkedett, mi pedig sétáltunk, beültünk egy-egy kávéházba, nagyon jó volt. Nagyon jön fel a Duna vízszintje, a város központban van egy sziget, már rakják le a homokzsákokat, mindenki reménykedik, hogy nem árasztja el a víz. Edit, drukkolok a neked a cigi ellen. Nekem nem kellett leszoknom róla, mert nem dohányoztam soha. Biztos nehéz lehet. A fogyózoknak is szurkolok, bár szerintem másképp kellene csinálnotok. Ez a 90 napos nagyon brutális. Lehet fogyni tőle, de az ismerőseimnek vissza is jöttek a kilók. Az ember szervezete nem erre van kitalálva. Inkább egyétek azt amit eddig is, csak kevesebbet és ha tudtok menjetek el mozogni. Én főiskolás koromban a futással dobáltam le a fölös kilókat. Nagyon nehéz elkezdeni és kitartást igényel, de hozzászokik az ember szervezete és a kilók nem jöttek vissza. Teszek fel néhány képet. Puszi mindenkinekKépKépKépKép
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Csajok, kitartás a fogyókúrához! Minden elismerésem a tietek. Én is sóvárogva nézem a csinos kis felsőket és nacikat a boltban, és nagyon rossz , hogy nem tudok magamra ruhát venni, mert egyszerűen dagikra nem gyártanak ruhát, de még ez sem elég ahhoz, hogy megálljam nem eszek. Próbáltam már , de minden bajom volt, másra sem tudtam gondolni csak az evésre. Inkább feladtam, ez volt az egyszerűbb.A barátnőim mind csinosak és nagyon irigykedve nézem őket és a szupi cuccaikat, nincs valami egyszerű módja a fogyinak, amivel nem kell koplalni? Szerintem még nem találták ki ezt a módszert. Na meg a jojo effektus is ott van. Véres verejtékkel lefogysz aztán egyszer kétszer bűnözöl és jönnek is vissza a kilók.
Encim kezd taknyos lenni, remélem nem esünk nagyon bele. Imád kint lenni, nagyon élvezi, csak az a baj , hogy mindig négykézláb akar menni kint is. Ha fogjuk a kezét nagyon szépen megy egy két lépést már egyedül is , de még mindig nem akar elindulni. Mikor fog már járni? Nagyon szépen beszél menni pedig nem akar. Vagy ne legyek nagyravágyó? Egyszerre nem megy beszélni is meg járni is? A gyerkőceitek cipőben vagy mezitláb tanultak meg járni? Én azt olvastam, hogy mezitláb kell megtanuljon járni aztán jöhet a cipő, de egy ismerősöm azt mondta, hogy az ő gyerekei cipőben tanultak meg járni. A djatok tanácsot. Előre is köszi, most felkelt a gyerkőc.
Sziasztok!
sagica
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk,mert futunka játszótérre a apáék után.
Sagica
Nagyon édes a picilány és ezek a copfok.....KépKépKép
A 90napos csak azért brutál,mert aznap csak egyfélét lehet enni.Elég monoton ez így.Most tanulmányozom aNorbi féle diétát.Ezzel végülis mindent ehetünk,csak nem mindegy mikor.Na meg a torna.elkezdtem itthon ugrabugrálni,fiúk nagyon élvezik.Főleg Dodó a felülést,mert olyankor a hasamon ül.
Sagica
Ettől az időtől nem is csodálom,hogy meghül Enci.Fura egy idő van.Amúgy nem is vagy olyan duci.KépKépKép
Edit
Látod sikerült.Nagy gratula.Most akkor már tudsz pihizni végre.A cigiletételnek mikor akarsz nekiállni?
Lányok ezt muszály megmutatnom.Pár mosolyfakasztó kép.
KépKép
További szép hétvégét!Kép
Heni

Kovács Roland
roli
 
 


Sagica
Lemaradt:
Nekem ortopédus mondta,hogy mezitlább tanuljanak meg járni.Sőt még azt is,hogy nyáron sokat mezitlábazzanak,főleg homokban.Majd későbbikben tornásztassam úgy a lábukat,hogy pl.ceruzát vagy golyót vetessek fel a lábújjukkal.
Pussssssz!

Kovács Roland
roli
 
 


Kép
sagica
 
 


Sziasztok!

Jó kis hétvégénk volt, tegnap délután focimeccsen voltunk, de sajnos Boti most nem élvezte annyira, mint tavaly ősszel, pedig azóta rágja a fülünket, hogy mikor megyünk újra. Nagyon fáradt volt, reggel fél hétkor kelt (de olyan rendes volt, mondtuk neki, hogy mi még aludni akarunk, menjen a szobájába játszani, és nem ment ugyan, de egy órán át tök csöndben elvolt közöttünk az ágyban Kép), délután meg szintén nem aludta ki magát. A második félidőben már annyira fáradt volt, hogy azt hittük, valami baja van, este lázat mértünk, de szerencsére csak a fáradtság. Ma már nem volt semmi.
Ma jött hozzánk az unokatesóm a feleségével, három hét múlva szül, úgyhogy volt miről beszélnünk.

Fogyókúra: én is megnéztem a 90 napost, de nekem nem tetszett. Én reggel nem szeretek gyümölcsöt enni, az az igazság. Az meg, hogy semmit ne egyek, szintén nem nekem való, mert akkor kibírhatatlan vagyok. Úgyhogy a Norbi mellett döntöttem, amíg komolyan betartottam, tényleg lement egy pár kiló (úgy rémlik, 6, de nekem nagyon sok van). Szerintem nem rossz a Norbi, csak nem szabad elhinni, hogy délig bármit, bármennyit ehetsz, azért az édességekkel óvatosan kell bánni.

Sagica!
Botond cipőben, pontosabban szandálban tanult járni, nálunk ugyanis elég hideg van, ezért mindig adunk rá szandált. De én is azt olvastam / hallottam, hogy amíg nem jár biztosan, jobb cipő nélkül, jobban érzi a talajt. A kézfogással azért vigyázzál, van egy ismerősünk, aki kb. 3 hónapon keresztül reggeltől-estig vezetgette a gyereket, míg biztosan megtanult járni. Kicsit meggörbült a dereka a végére Kép.

Edit!
Holnap megyek a terhelésre, de nálunk szerencsére 1 zsömlét kell enni, meg 2 dl tejet hozzá. A Botondnál is így volt, a cukoroldatot csak hallomásból ismerem.
Igen, elég nagy már a pocim, de sajnos volt bőven kiindulópont Kép. Azért már látszik, hogy ez nem csak háj, hanem egy baba is van benne.

A gyerkőcök nagyon aranyosak!
Sziasztok
Zsófi
zsóf
 
 


Sziasztok!!

Igazából ma nem is akartam írni, de megláttam, hogy mindannyian írtatok, és kedvet kaptam hozzá!!Kép Kép Olyan jó volt olvasni benneteket, hogy mindenkinek jól telt a hétvége, meg minden! Remélem Zsú is csatlakozik holnap hozzánk, és örömmel tudatja velünk, hogy meggyógyultak!!!
Nálunk itt volt a Vivi barátja hétvégén. Levi rajong érte, le sem lehet vakarni a nyakából, Vivi veszekszik is vele eleget ilyenkor. De. főzöcskéztem, alvás után meg beszaladtunk a Újfaluba a Plusba, meg anyósomékhoz, hazafele meg a keresztszülőkhöz. Nagyon kellemesen sütött a nap ezért du, egy kicsit lustiztunk apával a hintaágyon. Tiszta romanticse volt, én nagyban mostam a teraszt, mire ő kedvesen invitált, hogy üljek már le mellé egy kicsit pihenjek. Aztán ott ragadtam. De jó volt!!!
Heni! A 90 n. én tavaly próbáltam, nem mondom, hogy nem volt sikeres, de nem igazán nekem való. Én pl imádom a tejet, és szenvedtem hogy csak 4 naponta ihatok. Ez a Norbi valahogy jobb. Az persze, kamu, hogy délig mindent ehetsz. Ebben tök igaza van Zsófinak!! Amikor diétázól, csak a 1-eseket eheted. (legelábbis én így gondolom, mert így eredményesebb a fogyás, sztem majd akkor, amikor szintentartást végzel) De én nem csinálom ennyire drasztikusan. Pl. a déli kajából egy kicsit mindig eszek, de tényleg csak kicsit. Ha hús van körettel, akkor pl. csak húst. A köreteket, kenyeret, édességet, ivóleveket teljesen száműztem az étrendemből. Helyette, gyümölcsöket, zöldségeket és bugymentes vizet iszom. Nekem legjobban az ivás esek nehezemre. Képtelen vagyok 3l folyadékot egy nap meginni. Eddig a csúcs 2l volt. Pedig már tudatosan odafigyelek rá!! A barátaim, meg a férjem azt mondják, hogy már látszik rajtam, hogy fogytam. De én még mérlegre nem állok. Majd. A cigit akkor teszem le, mihelyst a mérleg 55 kg mutat. Bizti nehéz lesz, főleg azzal a tudattal élve, hogy valamennyit vissza fogok hízni. De ezen még ráérek gondolkozni!
Ezek a képek Dodóról... valami csúcs!!!!! Isteni kis pofa!!!Kép Kép Kép
Igen a dolgozatocskák készen vannak, de most jön a nagy big-ben, az-az a szakdoli véglegesítése!!! Meg április vége felé ülhetek neki a tételek kidolgozásának, mert máj. 12-13-án 3 vizsgám lesz!! :Kép Kép Kép

Ságica!!! Azért ne add fel ezt a fogyi dolgot! Hiszen Te aerobikozol!!! Az nagyon jóóóóó! Én mondom Neked, már sok mindent kipróbáltam, de talán ezzel a módszerrel szenevedek a legkevesebbet! Én pl. vacsit is eszem, virslit v. tojást, v. csirke-pulyka sonkát zöldségekkel. Kenyér nuku. Az édességet a legnehezebb megállni, (főleg mikor a férjem telerakja a bev.kocsit egy nagy csomó nasival!!!) de most kaptam jó pár sütis receptet ami 1 pontozású, tehát azt bármikor ehetem. Holnap ki is próbálom a raffaelóját! Majd beszámolok róla!! Én is mezítláb járattam Levit itthon a lakásban. Én úgy gondoltam, hogy éppen elég neki "belőni és eltalálni" az egyensúlyt, nem hogy még közben egy "valamit" is szokjon a lábán. Csúszásgátlós zoknikat használtunk, így én is nyugodtabb voltam. (a Brendonban olyan jók vannak, az egész talp rész szilikonszerű anyaggal van bevonva) Persze amikor kimentünk akkor felhúztuk a cipőcskét! A kezdetben előszeretettel vette fel a mászós pózokat, mivel ő így nagyobb biztonsággal közlekedett... nagyon örültem neki, amikor pl az orvosi rendelő kövezetén az "elmenős" ruhában végignyalta a kövezetet. Hát igen, volt ilyen is benne. Aztán meg az okozott gondott, hogy menni ugyan tudott, de még nem biztonságosan, esett-bukott a drágám! Tele volt a feje kék-zöld folttal. Én mái napig a fogacskáit féltem a legjobban. Mert mostanra meg már átestünk a ló tuloldalára, állandóan rohan, képtelen normális ütemben sétálni!
Na sok sikert, és türelmet Neked!! Hamarosan meghozza a gólya a kislábát Encinek!

KépKép
KépKép
vile
 
 


folyt. köv. (így legalább hsz száma is nő Kép Kép Kép )
Borka!! Már mondtam, hogy fotomodell lesz a lányodból!! Nem semmik ezek a beülések!!! És ez a frizura!!!! Tűri a hajában a csatokat, meg hogy ott babrálsz vele amíg elkészül egy-egy remekmű??? Igazad van, mozgás az alapja mindennek több kalóriát elégetni, mint bevinni! Holnaptól elekezdek tornázni. Valahogy majd csak összehozom Levivel, tanulván a Heni példájából. A futást majd akkor tervezem, ha már lesz egy kis kondim, most annyira mínuszban vagyok, hogy a sarokig sem tudnék elfutni!!! Meg mindig arra gondolok, hogy bizti kinevetnek az emberek, és mondják, na ennek is elment az esze!!! Azon a kis szigeten már voltunk Baján. Ott pihentünk meg két éve Harkányból hazafele jövet!! Borzalmas dolog ez az árvíz, csúnya dolgokat művel mostanában az időjárás!! Tehetetlenül nézni, hogy ez ember egész életének munkája egy pillanat alatt oda lesz...tragédia!! Mondtam is a férjemnek az esti Hiradó közben, hogy jobb lett volna, ha a hétvégi rendezvényeknek a költségeit felajánják védekezésre, meg a kár enyhítésre!!!

Zsófi! De jó Neked, hogy ennyivel megúszod! Zsömle, meg tej...hát ne is ismerd meg ezt a cukoroldatot. Utólag kiderült, hogy ez csak nálunk ilyen hüle bevett szokás, mert alapos akar lenni a védőnő! Majd megkukultam mérgemben, amikor megtudtam! Mondtam is neki, na majd megtudod!!! Nálunk a 3 védőnéniből egynek még nics, a másiknak már nem lesz gyereke!! Jó mi??? Ettől csak az volt a jobb, amikor a képzőben a gyereknevelést, pedagógiát, módszertanokat olyan tanárok tanították, akiknek sohasem volt gyerekük!!! Két kismama ha összekeveredik....ismerős. Gondolom jót dumcsiztatok. És a férjek??? Bizti nem erről beszélgettek??? Kép Kép Kép Tényleg zsófi, Apás szülés lesz? Ha már volt róla szó, akkor bocs! Most hirtelen nem jut az eszembe!!! Ugyanmár Zsófi, egy kismama nem kövér...nekem az volt a gyanús amikor azt kezdték mondogatni de jól nézzel ki! Aztán amikor megszületett Levi, meg megkaptam, jól rajtad maradtak a kilók!!! Hát ezt a pofátlanságot!! Kép Kép Kép Megfogadtam, hogy ha belevágunk a 3. babaprojektbe, akkor 10 kg nem fogok többet hízni!!!! Én mégegyszer nem esem bele ebbe a csapdába!!!
Boti=álmaim gyermeke, hagy aludni!! Levi, az egyből lecaplat az ágyról és ilyenkor én rohanok utánna, mivel egyedül még nem tud cipőt húzni!!

Csajok! Már akartam kérdezni. Ki hogy áll a bilizésel??? Mikor, hogyan, meg ilyenek???? Levi csak kajánul röhög rajta amikor a bilivel bohóckodok előtte! Pedig sztem már tudja, csak kényelemből nem hajlandó használni!! Már vettem simát, meg zenélőset, szemléltetem is neki Kép Kép Kép a WC-ben...

Na eldugulok!!! Jó éjt Mindenkinek!!!

Pusssz Edit Kép

KépKép
KépKép
vile
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a vérvételen, elég ügyetlen egy nővérke volt, csinált egy nagy vérhólyagot a kezemre. Botond meg felébredt negyed hétkor, aztán persze már nem aludt vissza. Úgy indultunk el, hogy hallottam fentről, ahogy teli torokkal sír anyósommal Kép. De csak beütötte a lábát, és lehet, hogy remélte, hogy még visszamegyek vigasztalni. Hogy örült, amikor hazaértem, mintha két hete nem látott volna! Mi lesz itt a szüléskor??

Edit!
Jó sokat írtál! Kép
Elméletileg apás szülés lesz, de hát az első is császár volt, most sem igen úszom meg. Akkor meg lényegtelen, hogy apás-e.
A védőnőkről nekem is megvan a véleményem. "Elfogyasztottam" párat, mert az eredeti elment szülni. Nálunk pl. közölték, hogy ők nem tudnak beutalót adni, meg vizeletet sem nézni, és toxoplasma-vizsgálat nincs ebben a kerületben, ha gondolom, magánlaborba mehetek.
Bilizés: semmi haladás. Néhány hétig szólt, hogy pisilni kell, most már nem hajlandó megint. És múltkor közölte, hogy "én soha nem fogok bilibe kakilni. Soha, soha, soha!" Nem tudom, mit csináljak vele. Pontosan tudja, miről van szó, de csakazértse. Lehet, hogy pár hétig pihentetem a témát (csak akkor mindenkivel beszélnem kell, hogy senki se ba..ogassa), és talán akkor elmúlik a dac.

Na, megyek főzni, amíg alszik. Elaludt ebéd helyett az etetőszékben.

Zsófi
zsóf
 
 


Szép estét!
Húúúúú mennyit írtatok.
Edit
Úgy szeretem olvasni amiket írsz.KépKépKép
Egyre jobban tetszik nekem ez a Norbi update.Ma már asszerint csináltam kajcsit.Nagyon jó volt nem zabáltam,de viszont nem is éheztem.Görögsalit csináltam.Délután megkívántam egy kis nasit.Túrót összekevertem natúr joghurttal és Canderellel édesítettem.Ez mind egyes kód volt.Igen míg le nem adom amit szeretnék addig megpróbálok csak egyeseket enni.Úgyhogy ha vannak jó sütireceptjeid húsvétra akkor elküldhetnéd nekem.Kép
Zsófi
Nálunk is a zsömis tejcis terhelés van.De barátnőm azt a lötyit itta.Fúúúúúúj.
Bilivel tényleg várj kicsit.Előbb utóbb menni fog.
Szerintem nem lesz gond szülésnél.Lehet sírni fog sokáig,de hamar megnyugszik,és milyen nagy boldogság lesz hazamenni a picivel.Alig várom már hogy megszülj és lássam a babád.KépKépKép

Na most megyek csucsuzni.Puszi jó éjt!Kép

Kovács Roland
roli
 
 


Sziasztok!!!

Gyorsan pötyögög egy pár sort, aztán pis-pis, tente! Szép napunk volt ma is. De. bementünk az oviba, csak sajna már kevés ideig játszhatott Levi a gyerekekkel az udvaron, mert sorakozó volt. Csúcs ez a Levi, tisztára mint egy kis óvodás, úgy tudja a rendet, hogy ihajj! Megy a többi gyerek után, szinte szívja magába a dolgokat, és mindent ugyanúgy csinál mint a többiek. Olyan édi, ahogy a kisszéken ül és várja az ebédet. Szépen eszik önállóan, nem kell "eröltetenem" a kaját..szóval a beszoktatással nem lesz gond!!
Zsófi!!!
Az még egyáltalán nem biztos, hogy most is császárral fogsz szülni!! Amúgy Botinál miért kellett?? És főleg ne beszéld be magadnak!! Olyan sok hasonló esetet olvastam már a kismamában, az egyiknél simán, a másiknál császár...jó tudom, nem mindegy a hasfal szempontjából sem melyik van előbb. De majd mi itt nagggggyon-nagggyon szorítunk Neked, hogy sima rendes FÁJDALOMMENTES APÁS szülésed legyen!!! Kép Kép Kép O.k.???
Vizeletet miért nem tudnak nézni??? Ez röhej, sztem azt még mi magunk is meg tudnánk csinálni!!! Nagy francok!!!
Neked legalább már szólt Boti, ha pisilnie kellett, de Levi már csak akkor közli, ha ne adj isten átázott, ill., ha benne van a kész termék!!! Na azt nem tűri maga alatt, azonnal szól, és fekszik fel az ágyra. Ha ne adj isten elcsípem termelés közben, akkor meg olyan mintha elszégyelné magát, zavarba jön, majd el kezd nevetni!!! Ma érdeklődtem az egyik ismerősömnél, akinek szintén kisfia van (kettő is) hasonló időpontban születtek, téliek, és azt mondta, a fiúk később "sajátítják el" ezt a dolgot! Nekik is a nyár hozott változást!!!
És én is nagyon várom már, hogy megszülj, és láthassam a kisbabát!!!Kép Kép Kép A Te férjed nagyon stramm apa, bizti jól el lesznek Botival, meg úgy is mennek be hozzád látogatni, szóval hamar el fog telni az a pár nap!!

Heni!! Örülök, hogy szereted olvasni az irományaimat. Sokszor úgy szégyenlem magam, hogy ennyire fosom a szót! Próbáltam már visszafogni magam, de előbb-utóbb az lett a vége, hogy tele lett egy fél oldal! Ilyen vagyok, az életben is szeretek barátkozni, beszélgetni, de ha kell, akkor jó hallgató is vagyok!! Na örülök, hogy tetszik a Norbi! Én pl. a hétvégén a levesbe a rántást ezzel az új liszttel készítettem olíva olajjal. Mondjuk így kisebb mennyiségekben az olíva olajat már régóta használom. Végülis, ha majd lefogyunk...egyszer...Kép Kép Kép akkor sztem elég lesz ilyen apró szösszenésekre figyelni, és máris megspórolsz magadnak egy túró rudit. Vagy azt, hogy ne együnk mindenhez kenyeret, meg ilyenek. Ma elkészítettem a görög körözöttjét, hát valami finom. Ja a raffaelló meg egyenesen isteni. Gyorsan be is pötyögöm, - a többit majd mailben elküldöm - hátha a Többieknek is megtetszik!!
<!--attachment: Karcs_s_gbar_t-398730.doc*mime_msword.gif*application/msword*21.5**Karcs%fas%e1gbar%e1t%2edoc --><center><pre>
Kép
Karcsúságbarát.doc (21.5 k)</pre></center><!--/attachment-->
De vannak még husis, sós, édes sütireceptjeim is. Majd fokozatosan kipróbálgatom azokat is.
Ja igen elfelejtettem tegnap írni. Mi is rengeteget játszottunk ilyen lábboltozat erősítő, fejlesztő játékokat. Pl. pók, v. rákmászásban ki tud több elszórt játékot a lábával összeszedni. Én soszor apró gesztenyéket szórtam szét a csop.szob.-ban a gyerekeknek, nagyon élvezték!!

Kép

Pussz! Jó éjt! Edit

KépKép
KépKép
vile
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: