Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok kispapak!
Kerlek meseljetek el, hogy Ti hogyan " birtatok, ha az asszony depresszios lett, mert a babatok 5 grammot fogyott tegnaphoz kepest, es az egyeb tultengo anyai aggodalmat !
Naygon szeretnem tudni, hogy az en parom tipikus-e.
Kossssz:
Linda
Linda
 


Sziasztok kedves apukák és anyukák!

Eddig nem olvastam ezt az oldalt. Egy-két megjegyzés azonban arra sarkallt, hogy leírjam a véleményem.
Ne legyünk igazságtalanok a papákkal. Nekik sem könnyű a helyzetük. Egész nap dolgoznak, fáradtan jönnek haza. Nekünk a fáradozásaink jutalma a sok mosoly, kacagás, amikor a csöpp hozzánk simul. És nekik? Pénz? Ők is -bizonyos vagyok benne- szeretnének több időt tölteni otthon, hogy jobban, hamarabb megismerjék a gyermeküket. De valakinek a mindennapi betevőre valót is meg kell keresnie. És az ember nem gép, teljesen normális, ha az ember néha elveszti a türelmét. És én igenis örülök, hogy a férjem büszke arra, hogy apás szülés volt! Miért ne hivatkozhatna rá? Az sem lehet egyszerű dolog: ott áll és semmit sem tud tenni, ami segíthetne (appróbb dolgoktól eltekintve). Gyönyörű dolog szülni és egy új életet a világra hozni, de nem kell visszaélni azzal, hogy a férfiak erre nem képesek. (Elég baj ez nekik:-) ) Csak igy tovább kedves apukák!
Bea
Bea
 


Sziasztok!

Linda!
Én személy szerint jót szoktam derülni az egészen: ez annyira kedves tud lenni, amikor a feleségem a második gyerknél is ilyen agyament dolgokon bírja magát halálraizgulni. Ilyenkor szoktam megzabálni, illetve nekem szokta átadni bevizsgálásra, mert én vagypok a családban a szkeptikus. Nem beszélve arról, hogy általában én szoktam pölö lemérni a baba súlyát, mert ő nem meri, és úgy kell beolvasni a drágának, hogy mennyi let az eredmény. Ez annyira emberi, hogy nem tudok rá haragudni.

Bea!
Látod, éppen ezért nem értem azokat az apákat, akik órákhosszat képesek ülni és bámulni a pecabotot (hogy a csaldtól való távolmaradás finomabb verziójánál maradjak). Ez egyszerűen egy alibi, hogy ne legyenek otthon, és ne foglalkozzunk a zasszonnyal és a purdyékkal. Aztán meg meglepődnek, hogy a gyerek nem tud mit kezdeni az apjával.

vito
donvito
 

 
 

Kedves Vito!

Amellett, hogy valahol egyetértek veled, azért ez a dolog nem ilyen egyszerű. Egyébként is telibe találtál:-) A párom tudniillik horgász. (Nem is akármilyen: versenyhorgász) Szóval azt gondolom, hogy mindaddig, amig tényleg odamegy és nem nyakló nélkül, addig nincs gond. A gond akkor kezdődik, ha az mindennél fontosabbá válik, ekkor válik konfliktusforrássá is... Gondolom te is erre utaltál. Egy kis kikapcsolódás néha (!)mindenkire ráfér külön-külön is. Értsd: pereputty nélkül. Bea
Bea
 


Kedves Ubipapa!
Nincs - ill. nem volt- véletlen valami közöd Neked egy IMPULZUS nevű ujsághoz?
Szia: Dóri
Névtelen
 


Szia Dóri!

Lehet, hogy műveletlenségnek tűnhet most következő kijelentésem, de sajnos az újság neve sem ismerős a számomra. Teljesen más területen dolgozom a szolgáltatóiparban.
Miből gondoltad?

Üdv.: UbiPapa (Gábor)
UbiPapa
 


Kedves Ubipapa!
Elnézést a tévedésért, de volt egy ugyanilyen "álnéven" iró műegyetemista valamikor a 80-as években, és még az álnév dekódolása is azonos volt, valamint jó a mondadód megfogalmazása, ezért gondoltam, hogy van közöd hozzá. Még egyszer elnézést a tolakodásért!
Bocs:Dóri
Névtelen
 


Sziasztok!
Bár leendő anyuka vagyok, örültem ennek az oldalnak. Aztán nagyon meglepődtem a stíluson, mert a többi oldalon még nem láttam ilyen viaskodást.
Szóval én is azt gondolom, hogy az az apuka, aki ideír, rossz ember nem lehet.
Szóval fiúk, levelezzetek tovább, ne hagyjátok magatokat, és ne hagyjátok elfoglalni az egy szem oldalatokat általunk!!!
A mackócskáim leendő apukája pedig ugyanolyan jó fej, mint Ti. Teljes szakértő babakocsi, gyerekhordozó, autós biztonsági ülés és nőgyógyászati ügyekben. Járja a boltokat és érdeklődik. Plusz elolvassa a könyveimet, pedig neki is van Kispapakönyve. Ezen kívül minden nap megkérdezi, hogy mikor maradok már otthon. És nem azért, mert HB-t akar belőlem faragni, hanem mert aggódik a mackócskákért. És szülés után nem akar nagymamákat, hanem ő akar egy hónapig otthon maradni. Mintaapuka? Lehet, de én minden nap meghatódom tőle.
Hajrá Kispapák!!!
Cicus
Cicus
 


Kedves Cicus!
Kérlek írd meg nekem (ide jó lesz) a Kispapakönyv szerzőjét és a címét és azt is, hogy hol lehet hozzájutni. A párom már kisbabás cikkeket gyűjtöget nekem – holott mi még csak legfeljebb jövőre tevrvezzük a babaproject elindítását – biztosan örülne egy ilyen könyvnek. És engem is érdekel.
Köszönettel:

Ancsa
Ancsa
 


Szia Ancsa!
Mi valahol a Nyugati környékén vettük, de láttam más boltban is. Ez a címe, hogy Kispapakönyv és egy amerikai pasas írta. Holnapra megnézem a nevét és a kiadót is.
Cicus
Cicus
 


Szia Cicus! [size=-2]Vagy ha láttad a Macskafogót: Hello Cicus![/size]
Köszönöm, megnézem a hétvégén.

Ancsa
Ancsa
 


Kedves Donvito!
Definició kérdése, hogy mit értesz a karrier alatt. Mert ha az karrier, hogy az anya 2 szeretettel, becsületesen felnevelt gyerek mellett dolgozni tud járni rendesen, akkor tényleg van egy jó pár karriert befutott anya. de ha azt érted alatta, hogy mondjuk pl. egy vállalat vezetője lesz, akkor már jóval kevesebben vannak, és azoknak a nevét piros festékkel felfestették a Parlament falára.
A XX. század nagy vivmánya az, hogy a nők eldönthetik, melyiket választják: vagy szülök x gyereket, vagy én leszek a legmenőbb a szakmámban.
Nem hiszek azokban a nőkben, akik azt mondják, hogy szuperul nevelik a gyerekeiket, össze tudják tartani a családjukat, primán főznek, a szakmájukban pedig benne vannak a top10-ben (na és persze szeretőnek sem utolsók).
Szia:Dóri
Névtelen
 


Szia Ancsa!
A Kispapakönyv írója: Frank Mungeam és az Édesvíz Kiadó adta ki.
Cicus
Cicus
 


Szia Cicus!
Nagyon köszönöm.
Ancsa
Ancsa
 


Sziasztok!
Én is csak drukkolni tudok az ide író apukáknak.
Az én férjem mindig velem jön a dokihoz,és eldöntötte, hogy a papás szülés után két hétig(ennyi szabit tud kivenni) Ő lesz itthon velünk.
Arra még nem szánta el magát hogy ő is írjon ide,de ami kési, nem múlik.
Kedves apukák szivesen olvassuk hozzászólásaitokat, csak igy tovább.
Sziasztok
Magdi
Gallainé Magdi
 


Kedves Dóri!

Szó, ami szó, igazad van.

Persze én se gondoltam a nagy kezdőbetűvel írott Karrierről, magyarán nem muszáj, hogy a Népszabi rólad cikkezzen (de ez is belefér, csak ritka), én azt is karriernek tekintem, ha olyan dolgokat csinálsz a családfenntartás mellet, amiket élvezel és még rentábilis is az egész kezdeményezés. Lényegtelen, hogy az IBM Magyarország vezérigazgatója vagy, vagy egy sarki galéria tulajdonosa (a különbség igazából nem ezen múlik) és a lényeg, hogy mint ember élvezzed a munkádat, és még ne adj isten (pénzügyi, morális, esztétikai, stb.) haszna is legyen az egésznek.

Írod: "vagy szülök x gyereket, vagy én leszek a legmenobb a szakmámban". Igen ez a döntéslehetőség tényleg felettébb hasznos, és ezt nem vitatom el senkitől … de véleményem szerint van még egy harmadik megoldás is (lásd fentebb). De szeretném hangsúlyozni, hogy mindez csak a nők, így többek között a te akaratodtól kellene, hogy függjön.

Írod továbbá: "Nem hiszek azokban a nőkben, akik azt mondják, hogy szuperül nevelik a gyerekeiket, össze tudják tartani a családjukat, prímán főznek, a szakmájukban pedig benne vannak a top10-ben (na és persze szeretőnek sem utolsók)." Nos a fentebb írottak tekintetében azért lehet, hogy revideálod véleményedet. Továbbá az általad felsorolt tevékenységek (gyerek, család, gasztronómia, szakma, szex) közül az egyik sem abszolútum, vagy is nincs tökéletesen jó megoldás, így van kismillió "nem rossz" alternatíva. Természetesen ilyen összetett, bonyolult relációknál az ember preferenciákat állít fel. Nos, meglepődnék ha itt jelentős eltérések lennének a többség véleményében.

Ez is megér egy misét.

hasta mannana
vito
donvito
 


Sziasztok!

Csak egyet tudok érteni Vito-val. Bár ki lehet ily sok dologban jó, önmagához képest. Csak meg kell találni az egyensújt, illetve ami fontosabb, a fontossági sorrendet az előttem már felsorolt dolgokban. A mi esetünkben akinek már van gyereke(i), - normális esetben - a sor elején mindig a lurkó(k) áll.

Üdv.: UbiPapa

ui.: Kedves Névtelen Dóri! Egyáltalán nem zavart az összetévesztés, sőt ebben az esetben dícsérően és önbizalomnövelően hatottak szavaid. Én köszönöm.
UbiPapa
 


Bocs! Az előző hozzászólásom második mondatának elejét egybeakartam írni (Bárki). A fenti formában nem a gondolataim kifejezésére szolgál.

UbiPapa
UbiPapa
 


Kedves Donvito!
Kétségkivül az egyetlen megoldás, hogy sorrendet állitunk fel. De pl., ha ebben a sorrendben a munkád a második helyre kerül, akkor a Te megfogalmazásod szerint az már a "nem rossz" kategoriába fog kerülni, amivel viszont a főnököd nem biztos, hogy elégedett lesz. (Kivéve, ha magad főnöke vagy.)
Szia:Dóri
Névtelen
 


Kedves Dóri!
Teljesen egyetértek veled. Erről írtam, amikor valamikor fentebb megemlítettem, hogy MO-n szinte lehetetlen egyeztetni a két dolgot (család karrier), hiszen a "főnökök" nagyon negatívan állnak hozzá a nők terhességéhez, mondván a nőnek a figyelmét elvonja a gyerek a munkától. Pedig elárulom neked, hogy a férfiakkal sokkalta munkája sokkalta inproduktívabb: egy kis kávé, egy kis cigi, egy-két telefon. Én személy szerint, munkatársi kapcsolatban, nőkkel jobban szeretek dolgozni. Viszont eddigi tapasztalataim azt mutatják, hogy a női főnökök roszabbak, mint az isten csapása.
na cső
vito

u.i. UbiPapa: erről írok. Előbb a család, aztán a munka, és a végén a szórakozás.
donvito
 


Gondoltam. Nem látszott?
UbiPapa
 


Na Sziasztok!
Itt all mellettem a felesegem es habzik a szaja.
Mi jelenleg a nagybetus NYUGATON elunk es azt szeretnem veletek kozolni, hogy itt sincs maskeppen mint MO-n. A munkaadok ugyanugy nem szeretik ha egy nö gyereket szul es ugyanugy alairatjak veluk a papirt, hogy x evig nem lesz
terhes. A jogok es lehetösegek valoban megvannak
arra, hogy mindenki- akar az apukak is- otthon maradjon, csak eppen annyi törtenik ekkor, hogy te vagy az elsö akinek felmondanak es soha többe nem tudsz karriert csinalni a tanult szakmadban.
A nyugati tarsadalmakban tapasztalhato altalanos
elöregedes nagyreszt azert van mert az emberek nagy resze felti az allasat es inkabb nem vallal gyereket, vagy max. egyet. Ezeket a sorokat a magyar sajto es közvelemeny altal szuperdemokracianak kikialtott Svedorszagbol irom. A nyugaton eles csak otthonrol könnyu, a napi problemak ugyanugy itt is megvannak es itt sem könnyu sem nökent sem ferfikent összeegyeztetni a maganeletet a munkaval. Remelem
ez a par sor senkit sem sert meg, csak gondolatebresztönek irtan es nem a keseruseg mondatja ezeket velem csak a tenyek. Otthon MO-n
mindenki jobban tudja mi törtenik Nyugaton es divat meg mindig köpködni arra ami otthon van. En azt tudom mondani, hogy sajnos Mo. is negativ iranyban halad tarsadalmi szempontbol. Lehet, hogy ez igy sarkitott, de sajnos igaz. Varom a reflexiokat!
Egy ferj
Ui: allitolag ez egy kispapa oldal,csak a papakat
nem talalom sehol Ubipapan es Donviton kivul.
Totya
 


De most már bővült a Kispapák köre Totyával. Légy üdvözölve körünkben! :)
egy nem kispapa
Zsóka
 


Kedves Zsoka !

Nekem öröm, hogy neked öröm, hogy en itt nalatok
es közöttetek lehetek.
Eleg lanyha a levelezesi kedv itt a kispapa site-on.
Magamrol annyit, hogy nagydarab vagyok es nyirottan kopasz plusz aranylanc, radiotelefon, stb. es sokaig az ejszakabol eltem, de amikor jött a nagyobbik lanyom azt gondoltam eleg volt.
Azota kispapa lettem es mondhatom minden percet elvezek belöle. Szerintem ez az elsö par ev mindennel fontosabb a kölyköknek. Nem azert csinal
az ember gyereket, hogy utana az ovoneni meselje el milyen aranyos a gyereked. Szerintem ennyit a karrier, gyerek, penz, csalad, cimu fenntebbi
nyafikalasokrol. Az eletet elni kell nem elszenvedni. Ha hös akarsz lenni legyel az, de
akkor aztan legyel ott a topon,de közben ne vard azt,hogy pikk-pakk menni fog a hercig kis csaladi idill. Nem megy! Hölgyek-Urak egy fenek csak egy lovon fer el! Hozzateszem, hogy nem verem el a csalad összes tagjat reggelente es en fözöm az ebedet amikor meleget akarunk enni es a felesegemet sem lancoltam meg soha sem oda a kilincshez. Viszont ugy erzem, hogy azt teszem amihez maximalisan kedvem van es megprobalom nem vegignyavalyogni ezt az 50-60 evet amit meg remelek megelni. Nem attol jo szulö az ember, hogy 2600 db. kep van a tarcajaban a kölykökröl,
hanem, hogy mindig akkor vagy ott amikor szukseguk van rad. Moldova irja egy könyveben:
Nem mindegy, hogy mikor a gyerek nekidöl a falnak
csak a fedö esik a fejere vagy pedig egy Dante-kötet. Az utobbi idök gyerekei csak a fedöt kaptak otthonrol. Ugy gondolom van epp eleg dolgunk a kölykök körul, semhogy raernenk nyavalyogni. Nem eri meg es keves ra az idö.
Remelem nem bantottam meg senkit sem csak a tejtermelesi szakdolgozatoktol az archivumban leborultam kisse a szekröl.
Ubipapa, en szeretlek teged es Donvito is egy klassz fiu de en egy kisse mas vilagbol jövök ahol egyertelmubbek a dolgok.
Mindenkinek egy nagy öleles es kezcsok!
Totya

Ui: Bocsanat, de nincsenek ekezetek ebben a "kejbordban" ,de majcsak tuleljuk ezt valahogy.
Ugye igy lesz? Köszpusz T.
Totya
 


Hat kedves Totya, lehet, hogyaz en aramkoreimben van a hiba, de nem ertem, mit akarsz???!!!
Mit jelent nalad az, hogy a te vilagodban egyertelmubbek a dolgok?
Plusz vegigneztem az elotted szolokat, es nem igazan talaltam senkit, aki azon nyivakolt volna, hogy nem azt teszi, amit szeretne, nem nyavalygasokkal volt tele a site, hanem tenyekkel. Teny:-nehez ma fenntartani egy csaladot, ha csak egy fizetes van.
Teny: vagy karrier van vagy csalad, de emiatt sem lattam senkit nyafikazni.
Orulok, hogy te elvezed az eletedet, mint ahogy gondolom az ide irogatok kozul sokan, de ne nezz mar le masokat azert mert mas az elkepzelesuk az elet elvezeterol! es igazad van, nem lesz attol senki jobb apuka, hogy fenykepeket hordoz a tarcajaban a gyerekrol, de nem is lesz rosszabb.
Ami pedig a szekrol valo leborulasodat illeti, hat neha belefer egy-ket mas gondolat is a topicba, ettol meg nem kell az asztal ala kerulni.
Attol, mert UbiPapa es Vito masok, mint te meg nem biztos, hogy a te vilagod az igazi, vagy csak en ereztem a sertest abbol amit roluk irtal???
(Lehet, hogy en ereztem erintve magam, mivel Donvitoban a sajat ferjemet tisztelhetem, tenyleg "klassz fiu", es ha valaki igazan elvezi-elvezte az eletet, akkor o az. bar o fog ram a legjobban pikkelni, hogy vedeni probalom, nincs ra szuksege...)
Remelem, most nem esel a szek ala.
Eva
Eva
 


Hahó Totya!

Légy üdvözölve a topicban. Veled együtt a nagydarab, kopaszra nyírt pasasok száma kettőre emelkedet! :o) Persze lehet, hogy titokban UbiPapa is az, csak benne még él az álcázási kedv.

Nyugat-MO kontraszt. Hát persze. Szavam nincs hozzá, vannak olyan esetek is, mint a tietek (látod azért a világban nem ennyire "egyertelmubbek a dolgok"). Sorolnám a tiétekkel merőben ellenkező példákat is, de aztán eszembe is jutott, hogy az általam ismert sikeres és családias nők nagyobbik része nem igazán "tipikus", ha szabad így fogalmaznom: katolikusak, olyan országból származnak, ahol a családi kötelék számottevően erősebb, mint pl. MO-n. Továbbá a munkáltatójuk, illetve a munkájuk sem éppen profitorientált, hanem inkább humán jellegű, de nem állami támogatottságot élvező cégekről van szó.
A feleséged nagy valószínűség szerint egy keményen hierarchizált, végletekig profitorientált cégnél próbált elhelyezkedni, nem? Ezek a cégek, mivel arctalanok (egy világméretű marketinges összeesküvésről van szó - egy profilba tartozó cégek és az általuk termelt termékek teljesen egyformák, aki megpróbál más lenni, az megbukik, tisztelet a kivételnek), így nem is hordoznak igazi emberi értékeket, csak azokat árulják. Na megint tipródok és lelkizek ...
Egyszóval fel a fejjel, de ez a tanács inkább kedvesednek szól, gondolom te nem kenődsz el!

A többivel meg egyetértek különösen azzal, hogy a szülőknek mindenfajta táplálékot meg kell adni a gyereknek. Anya, a kölkök ma nem kapnak gombócot!!! Elő az "Eltűnt idő myomában"-val :o)))

cső

vito
u.i. Totya nálatok ki(k) van(nak)?
Nálam kettő gyerek: Dani az idősebbik, és Dorka a kisebbik. UbiPapánál ha jól tudom csak az Ubi, de még tévedhetek is.
donvito
 


á, már tudom is - két lány!
donvito
 


Kedves Eva!


Udv az összes aramkörödbe! Most keltem föl a szek alol, ahova kuldtel. Az összes "chiped" jol muködik, ugyanis nem sertegetni, hanem csak egy kicsit felrazni akartam volt ezt a kispapa oldalt. Remelem sikerult es nem egy vilagurbe kilött kezdö ufonak kell ereznem magamat aki önmagaval levelez. Sertegetesröl szo nem volt!
Fogadd 220 voltos udvözletemet.
Totya


Kedves Vito!

Örulök, hogy mar ketten vagyunk kopaszok es te is egeszsegesen fogod fel a dolgokat. Remelem, hogy nejed önagysaga megnyugszik es nem kuld ram valami internetes wodoo bajolast es nem szurkalja a rolam keszitett nagydarab virtualis agyagfigurat.
Annyit arrol, hogy a mai idökben nehez egy jövedelemböl eltartani a csaladot, hogy ez soha sem volt maskent. Ahogyan azt az en anyukam - aki nemet volt es racionalis - mondana: Kifolyt tejbe kar belesirni. Vagyis attol, hogy ebben mindnyajan egyetertunk, ettöl meg sajnos ez van.
Ket-harom generacioval ezelött a dedijeink meg 8-9 gyereket szultek es neveltek csak az nekik volt nehez es most mi jarunk abban a cipöben amiben jartak anno ök, pedig mi-ti csak 1-2 max 3 kölyköt gyartottunk. Az törtenelem volt es mese, ma viszont a gazszamlat mi fizetjuk.
Tedd meg nekem legy oly kedves, hogy kifejted mit ertesz a Nyugat-Mo kontraszton! Szeretnem ezt veled ha te is ugy gondolod bövebben megvitatni. Magunkrol: Nejem
- svedorszagi gyerekkor.
- ELTE (angol tanari szak)
- American Joint Mo, titkarnö
- Kismama ket eve

Jomagam

- obudai gyerekkor
- elsportolo mult
- fogtechnikus vegzettseg
- American Joint Mo, "butler"
- kaszinosef
- ujbol fogtechnika Sv.o.

Zsofi 98.10.10. es lany
Fanny 00.01.15. detto

Szia Vito! Kösz a jotanacsot. Ilyen papirt Mo-n akartak velem alairatni,(x evig nincs gyerek) inkabb nem mentem oda dolgozni. Lehet, hogy nem vagyok "tipikus", de az Am Joint egy segelyszervezet. Egyebkent nagyon tetszett amit eddig töled olvastam. Udv: Totyane

Amint latod kivettek a kezem alol a gepet,de a kisebbik lanyom közbenyaffantott es ujbol enyem a
szolas joga. A marketinges vilagmeretu összeeskuves elmelet nem rossz csak hat tudod szel
ellen nagyon nehez vizelni es ök vannak többen.
Szerintem sokkal jobb az en elmeletem, hogy az
eszkimok tehetnek mindenröl. Ennek legalabb annyira nincs semmi ertelme mint a marketinges izenek, de egynek ez is jo nem?
Meg talan annyit, hogy Proustot nem szeretem.
En Kurt Vonnegut rajongo vagyok.( A Börleszk a kedvencem, szerintem kötelezöve kellene tenni.)
Ha gondolod alkossunk geniuszt es valtsuk meg egyutt a vilagot a fogyasztoi tarsadalom kenyszeritö hatasatol.( Azt hiszem elgurult a gyogyszerem, vagy forditva vettem be reggel.)
Ha gondolod ne itt folytassuk,meghivlak az e-mail
cimemre: canismerga@spray.se. Örulök,hogy itt lehettem, mindenkit ölelek- Evat kulön es bocs-
legyen egy jo napotok!
Totya

Ui: mast is szeretettel varok egy csörtere.
Totya
 


Vito!

Most jöttem ra, hogy te Tihanyban a Limnologiai Kutato Intezetbe dolgozol. Nekunk a kedvenc helyunk a vendeghaz. Egyebkent en is dolgoztam az Akademianal.
Jo meleg a viz?
Udv: Totya

Kedves Eva!

Te is az ELTE-n vegeztel angolszakon?

Udv: Leila
Totya
 


Dear Totya!!!
Nem keszulok nagydarab viaszbabakat szurkalni, en csak ertetlenkedtem...Van egy olyan rossz szokasom, hogy ketszer kell elmondani nekem dolgokat, (en is gyesen vagyok x eve, kisse fel kellene frissiteni az agyamat:)
Miutan csaladilag, es egymastol fuggetlenul irtunk neked(de tenyleg, Vito a munkahelyerol irt, en itthonrol,) jol "kidumaltunk" teged, es abban megegyeztunk, hogy marhara igazad van. Csak mas a stilusod, mint azoknak, akik eddig megjelentek a Babaneten.Tenyleg nem bantani akrtalak, bar gondolom nem vagy az a konnyen bantodo tipus. Hozzatartozik meg a dologhoz, hogy nagyon hirtelen termeszet vagyok(tipikus Kos...), aztan mindent megbanok, hat ez van.
Kedves Leila!
Nem az Elten vegeztem, hanem Nyiregyhazan, Az en helyzetem ebbol a szmpontbol kisse bonyolult...szoval nekem ez a masodik diplomam, mindenfele atkepzesek, stb, inkabb nem untatlak vele. Te tanitottal vegzes utan? En igen, ot evig egy fiu szakkozepiskolaban(NO COMMENT)Hal istennek jottek a gyerekek, kulonben biztos, hogy begolyozom.
Ja, Totya a Balaton 27 fokos, ugyhogy a leheto legidealisabb!
Udv
Eva
Eva
 


Szia Kedves Eva!

Engedd meg, hogy egy Vonnegut idezettel kezdjem:
" Nincs többe magany." Latod mi is talalkoztunk
itt a neten.(elöször halon-t irtam, de azokat a Vito kutatja)
Örulök, hogy vegul is konszenzus alakult ki közöttunk es nem ellenszenv. Nem csak te vagy igy velem elöször. Pl, a nejem azt hitte rolam, hogy
estenkent szivarozom (szoktam),whisky-t iszom (nem szoktam) es a hazi nyaktilomat fenegetem. Mindebböl a szivar igaz. Arra, pedig, hogy tipikus Kos vagy mondhatnank azt is, egy "tipiKos".
Milyen az elet a tihanyi beachen? Vito mit kutat?
Te nyiregyhazi vagy-e vagy csak ott tanultal?
Nem bantottal meg, de en is emberböl vagyok csak tenyleg maskeppen latok dolgokat, mint az itt
publikalok többsege. Kicsit ugy ereztem magam elöször, mint 1982-ben a veröcemarosi KISZ-taborban, ahol a Gyenes Andrisnak nagyon budös volt a laba es kötelezö volt egymast nagyon szeretni es kötelezö volt ugyanazt mondani.
Itt is nagyon bubaj mindenki csak eppen mindenki a nehezsegeket sorolta el es nem a megoldasokat.
A szöszenetem azt probalta sugallni, hogy haho
mi csinaltuk a kölykeinket magunknak es nem ök
kopogtattak maguktol a ti pocakotokban.
Mas... A Donnak uzenem, hogy szakadjon el a halaitol es nyilatkozzon, ha akar.
Sok puszi es csövaz!
Totya
Ui: De hova lettek a többiek?

Dear Eva!

Erröl jutott eszembe... Wouldn´t you like to practise your English? Or do you use it somewhere else? I don´t, but it would be fun (useful?) to do so.
Ha megse... Nem, en nem tanitottam. Nem akartam kinozni szegeny gyerköcöket egy ujabb rossz tanarral. Titkarnökent dolgoztam, forditottam. Nem csodalom, hogy kicsit eleged lett a tanitasbol... Ismerös, hogy nehez otthagyni a csaladot, baratokat. Mi most 1 eve csinaltuk ugyanezt, meg nem sikerult kihevernem.
Udv Leila
Totya
 


Szia, Totya!

Eredetiséged és határozottságod elragadó! A nem-ők-kopogtattak-a-pocakotokban című hozzászólásoddal a kedvenc tézisemet fogalmaztad meg, amit szerintem minden anyának folyamatosan észben kéne tartania, mielőtt maga is elhiszi, és terjeszteni kezdi, hogy mily önfeláldozó. Az igazán akut stádiumban pedig már örök hálát követelünk gyermekeinktől kellemesen elfeledkezve arról, hogy mi ugyanezt a gondoskodást kaptuk saját szüleinktől...

Dobhatnátok néhány képet magatokról a Fényképtárba - kíváncsi lennék, hogyan fest egy igazi nagydarab , kopaszra borotvált macho egy kedves családi idillben!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Totya, megint Eva vagyok Donvito helyett, mivel szegenyke nyakig ul a hinarban( o nem halakkal foglalkozik, hanem vizinovenyekkel!)Allitolag jovo heten mar ujra felbukkan a "normalis" elok soraban. Mar alig varom...
Hiaba, a tudomanyert aldozatokat kell hozni. :-)
A tobbiekrol szolva, a Kispapa rovat volt a legkevesbe latogatott a Babaneten, melynek valoszinuleg a kispapak az okai
Udv
Eva
Krisztvel egyetertek, en is kivancsi lennek ratok!
Eva
 


Hölgyeim!

Nagyon szepen köszönöm a kedves sorokat, majd meghalalom.
A kepekröl annyit, hogy majd megprobalunk valamit
összehozni, de a mi itthoni gepunk nem egy raketa
es legjobb tudomasom szerint kepet elöször "szkennelni" kellene es nekem az nincs.
A munkahelyemen van ugyan egy spec. fogaszati scanner, de avval maximum a bal also negyesemröl
tudnek kepet kuldeni. Majd igyekszunk eleget tenni
a keresnek.

Kedves Krisztina!

Egyetertunk!!! Bar minden tiszteletem a tietek azert, hogy szulitek a kölyköket nekunk es ti
fekszetek fel a szulöagyra es nektek faj nem tartom hösies dolognak azt,hogy egy nö anya lesz.
Ez a dolgok rendje es ez igy megy mar többezer eve
csak az utobbi par evtizedben lett ebböl ez az ize
ami csak arra volt jo, hogy sokan el is hiszik magukrol, hogy -szavaiddal elve- mekkora aldozatot hoztak. Nem aldozat, bar nagy dolog.
Nem hiszek a csupa nagybetukkel irt anyukakban.
Aki annak hiszi magat az inkabb tartson aranyhörcsögöt, mert az "aldozataival" lehet, hogy a gyerekeit teszi tönkre egy eletre.
Velemenyem szerint az a jo ha az ember teszi a dolgat minnel sallagmentesebben. Kossuth-dijat
meg senki sem kapott azert mert jo anya vagy apa
volt max. egy nagy puszit a kölykeitöl estenkent.

Kedves Eva !

Maganyodban veled erzek. Az en istenem is ovja Vitot a raleselkedö,hinarokközt bujkalo vizilanyoktol.

Mindenkinek kezcsok es öleles holnapra is!
Totya
Totya
 


Sziasztok!

Felbukkanok hosszú hallgatásomból és megpróbálok örömömet és szimpátiámat nem leplezve beleszólni ebbe a már-már családiassá váló beszélgetésbe.
Légy üdvözölve köreinben, általam is Totya. Remélem, jókedvedet, nagyon kellemes és sűrűn kacagásra fakasztó stílusodat soha nem veszted el, valamint sokáig megosztod velünk.
A topic "újkori" hozzászólásaihoz nem szeretnék sokmindent hozzáfűzni, mert csak ismétlésekbe bocsátkoznék. Gyermekeink fontosak és nem mindegy, hogy az ember hogyan találja meg az egyensúlyt a jópár teendő között. Habár véleményem szerint, csak akkor fog kiderülni, hogy a gyerek nevelése,hogy sikerül amikor már felnő. Egyenlőre ennyi kezdetnek elég részemről. Most az asszonyom éppen leugatott a leírtak miatt és, hogy Ő is szeretne csatlakozni a beszélgetéshez.

Mély hódolattal és üdvözlettel.

UbiPapa

ui.: Ja, én is aktívan sportoltam és már egy kis ideje abbahagytam. Ehhez mérten (illetve szeretem a sört)a pocakom már kezd nőni, a hajam Ubi születésekor majdnem a hátam közepéig ért, most pedig alig haladja meg az 1 centit. Én csak gimit (tesi) végeztem és technikusit. Most a szolgáltatóiparban ügyfelekkel dolgozom. Az kedves feleségem éppen a hó végén kezdi meg a kiscsaj beszoktatását a bölcsibe és rá két hétre jön vissza dolgozni. Mellette pedig Ő is az ELTE-re jár, csak prog.mat-ra.

Üdv., puszi, csá.
UbiPapa
 


Kedves Ubipapikam!

Mar mardosott a ketseg,hogy hol lehetsz, de pentek estere megleltelek. Jipijapijuhe!
Abban igazad van, hogy a vegeredmeny a fontos a kölyköknel, de addig van meg egy par nap. Az aktiv reszvetel fontos, mert a vege az lesz, hogy a ket lanyom lelök a lepcsön a jarokeretemmel egyutt es miutan nyakam szegem elmennek a gyamugyre arvasagi segelyt kerni. A harmadikon lakunk innet nagyot lehet esni.
Azt gondolom nem art a reszletekben sem elmerulni.
Vegul is minden marvanytömbben ott van egy szobor
csak ki kell fejteni belöle.( Mar megint az a hulye gyogyszer.) Szerintem a mai kisse gyagya vilagban nem art fogni a kezuket es NEVELNI öket.
Engem meglehetösen szigoruan fogtak es csak köszönet erte.
Ubiapu te mit sportoltal? A pocakrol annyit, hogy
lehet tenni ellene. En amikor kb.17 ev utan abbahagytam kezdtem seggben deltasodni, mint a lovasrendör. Akkor mikor mar attol is lihegtem, hogy folyamatosan beszeltem öt percig lefolytam egy konditerembe es ledobtam 26 kilot. Most szep vagyok es kivanatos. Meg erös is. A hasam ugyan egy kicsit strias, de ez egy ketgyerekes apanal mar belefer.
A kedves nejed (ö Garam ugye?) miert nem irt vegul is? Milyen volt kettesben a nyaralas?
Csokiperec, Coca-cola, jegkrem, fekvö mambo stb.
Remelem legalabbis.
Örulök, hogy emelted te is a szinvonalat es a tesztoszteronszintet az oldalon.
Mara ennyi,megyek aludni.Jo hetveget mindenkinek!
Totya

Ui: Eva, hol vagy?
Totya
 


Totya!
Remélem, ha már idekeveredtél, nem hagysz el minket! Imádlak olvasni!
egy nőnemű
Névtelen
 


Drága Totya!

Oly annyira lehengereltél, hogy idáig szóhoz sem jutottam. Hiányzott már ez a kis vérfrissítés.

Szóval nehány gondolat.
Nyilvánvalóan az élet nyugatabbra sem fenékig marcipán, de feltétlenül marcipánabb, innen nézve. Az igazi különbség talán az, hogy nem kell egetrengető nagy dolgokat kitalálnod, nem kell sikeres vállalkozónak lenned ahhoz, hogy kényelmesen megélj. Elegendő ha egyszerűen, becsülettel dolgozol. Ez itt még egy kicsit nehéz. Az édesanyám Németországban lakik, így van némi rálátásom a Nyugati helyzetre.
De, hogy ne csak virnyogjak, a saját megoldásunk már meg van, ezért járok egyetemre.
Az pedig tény, hogy anyáink idejében az egy fizetés mellé annyi GYES járt, hogy mindenki örömest maradt otthon három évig a gyerekekkel. Ezzel szemben én kénytelen leszek másfél év után visszamenni a munkahelyemre. És ez inkább ténymegállapítás mintsem nyafi.

Őszintén szólva nem nagyon találom a dolgokat, amiket másként látunk, de ha még nézegetem egy kicsit talán előkerülnek.
Egy kicsit különbőzünk, ez ténykérdés, de ez igy helyén való, (hülyén néznék ki kopaszon) arról pedig, hogy bűbájosak vagyunk nem tehetünk. :)
UbiPapa valóban más mint te, ő egy kicsit feminim,
nálunk ő hordja fényképeket és én vagyok a "macho állat".
Voltunk mi is fiatalok, s mára egy kicsinyt lehiggadtunk, de a magunk szerény módján rendkívül élvezzük az életünket, s Uborka nevű 1,5 éves leánycsemeténk terelgetését.

A Mártírságot (nagybetűvel) volt szerencsém közelebről megismernem. Ez irányú nézeteidet teljességgel osztom.
Drága megboldogult nagymamámtól igen gyakran hallhattam, hogy bezzeg mikor ő törögette a fenekemet, még nem tudta, hogy majd ilyen rendkívül hálátlan leszek. Ezt ellensúlyozandó az édesanyám oly annyira nem volt mártír, hogy még el sem végeztem a gimit így szólt: - Kislányom, betöltötted a 18-at, mostmár eleget neveltelek, menj és boldogulj egyedül. Vagy inkább vidd magaddal az öcsédet is. (A tesóm 15 éves volt akkor).
Szóval innen a fene nagy "keménység", amit remekül egyensúlyznak az uram "lágy" vonásai.
Igy vagyunk mi "ketten tökéletesek".

A nyaralásról annyit, hogy mindenkinek ajánlanék néhány napot kettesben a másikfelével. Hogy is mondjam, elég fantáziadús volt.

Üdv: Garam
Garam
 


Tehát.
A sport nálam a kosárlabda (gimicsapat, de országos szinten) volt a 181 centim ellenére illetve az úszás. Ezek voltak azok amit rendszeresen űztem és ezekre építve csak a versenyekre jártam magasugrani.
Most már lassan 3 éve dolgozom a mostani munkahelyemen és ez aktív napi 8-10 óra ülésből áll. És őszitén megvallva, eddig mivel csak én jártam dolgozni, a munkaidőn kívül a két csajommal akartam tölteni a napot. Most, hogy ismét lesznek időszakok amikor egyedül ülnék itthon (ha DU dolgozok akkor csak 12-re megyek melózni, de 8-ra viszem a két pipit a munkahelyére), ekkor valószínű, hogy inkább elmegyek majd úszni és szaunázni - mindkettőt imádtam.
Garamhoz nég csak annyit, hogy jelen pillanatban Mo-n vagy vállalkoznod kell és akkor még a jóistent is lecsalhatod és 600-as Mercivel járhatsz, holott a céged 10 éve milliós veszteséget termel, vagy vállalatnál kell dolgoznod, de akkor jó időben jó helyen kell lenned és elég sok mindenre kaphatónak, hogy magasra íveljen a karriered. Ja!!! vagy politikusnak, mert ma Mo-n szerintem közülük kerülnek ki a legnagyobb maffiózók. Illetve van még pár ötletem, de ahhoz pénz, pénz és pénz kell
- ezért járatom az asszonyt iskolába ;-))) .
Na ez megint sírásnak tűnhet, holott nem szoktam panaszkodni, mert az átlag felett keresünk mind a ketten (ugyan annál a cégnél dolgozunk), van saját lakás (1 szoba komfort a VIII. ker. közepén) és autó (15 éves).
Szóval röviden-tömören ennyi.

Üdv.: UbiPapa
UbiPapa
 


Dear old Totya!
Ha mar igy hianyoltal: nem tuntem el, csak a faradtsagnak arra a szintjere jutottam, amit tokeletes eltompultsagnak neveznek: szep ez a Balaton parti elet, csak nyaron a fulunk sem latszik ki a vendegekbol, es ez ket pici gyerek mellett elegge faraszto tud lenni. Vito meg meg dolgozik is mellette, ugyhogy o leginkabb egy pacahoz hasonlit, azzal a kulonbseggel, hogy o le van barnulva a sok vizen toltott idotol. (irigylem, hmm, en sikertelenul probalkozom a barnulassal, ja kerem, futva nem lehet lebarnulni, en a Balcsi partjan csak futok: a fiam utan...)
Mindegy, egyszer csak vege lesz a turista szezonnak, jonnek az esemenytelen teli napok, alig varom.
Egyebkent irigyellek a leadott huszoniksz kilodert, en per pillanat egy kisse vanyadt luftballonhoz hasonlitok, a szoptatas alatt felszedett 13 kilom okan. Nagyon utalom magam ilyenkor, ajjaj, micsoda melo lesz megszabadulni a feleslegtol.
Ja! Leila, I practised my English by giving lessons, but since I'm at home with two little children, it's impossible now(i think it's familiar for you-you have two babies, too...)
es meg valami eszemb jutott: egyszer en is jelentkeztem egy titkarnoi allasra, amikor mar nagyon tele volt a hocipom a tanitassal. Azt mondtak, hogy tulkepzett vagyok... Hat ilyen is van.
Udv
Eva
Eva
 


Kezcsok es Öleles Mindenkinek!

Garamot idezve:"Itt jön Totya az uthengerrel."
Jol estek a soraid kedves Nevtelen, igerem maradok, ha idöm engedi.

Kedves Garam!

En csak a mi "sajat" nyugati oazisunkrol tudok nyilatkozni.
Az alapvetö kulönbseget talan abban latom, hogy otthon az utobbi negyven ev kialakitott egy olyan
rutint, hogy allambacsi ellenseg. Magyaran ha nem akartal vilageletedben a Kocka u.4. fsz 3-ban lakni muszaj volt lopni. Apaink csak tuzet es malomkövet nem loptak a gyarbol, irodabol, stb.
miközben vadul epitettek a szocializmust. Az utobbi tiz evben csak annyi törtent, hogy a krumpliskosar kiborult es az alja kerult felulre.
A mai "uzletemberek" nagyresze - tisztelet a kivetelnek- annak idejen megtapogatta a sajat teglajat valamelyik sitt falaban. Mo-n jelenleg az
eredeti tökefelhalmozas korat eljuk. Ez pl. Angliaban sem volt maskepp, csak kb. 300 eve.
A lehetösegek oriasiak. Itt Svedorszagban hosszu
ideig nem volt sikk gazdagnak lenni es az emberek
el is hittek azt, hogy a gazdagsag rossz dolog.
Tehettek ezt abbol a penzböl amit kis hazajuk a
vilaghaborun keresett, de mivel nincs olyan zsak ami egyszer nem lesz ures a penz most kezd elfogyni es Svenssonek kezdik vakarni a fejuket a
hogyan tovabbon. Ma Svedorszag csak Portugaliat
elözi meg az EU-orszagok közul, csak ezt kifele
nem igazan reklamozzak. Csöd az egeszsegugy egy
sima orvosi vizitre kb. masfel honapot kell varnod, pedig fizetsz erte az itteni TB. felett plusz meg 150 koronat/alkalom. Egy terhesseg utani korrekcios mutet varakozasi ideje masfel ev.
A munkanelkuliseg kb. 5% körul mozog plusz vannak
a bujtatott munkanelkuliek akik evekig ulnek tanfolyamokon az ujabb munka majdnem minden remenye nelkul. Nyolcmillio emberböl kb. 10% a kulfödiek aranya ami ahhoz vezet, hogy kökemeny gettok vannak sajat kis mikroklimaval egyutt.
Ezek tenyek es nem nyafogas. Ma mar sajnos itt is
azok ervenyesulnek akik nem igazan gatlasosak.
A belvarosban dolgozom, több 600-as "tehenmerci"
rohangal, mint egen a csillag.
Az itteni GYES max. egy ev utana mehet a kölyök a
dagisba vagyis az oviba, persze csak akkor ha legalabb az egyik szulö dolgozik, viszont ha nincs
dagisplatsa a gyereknek nem veszik fel anyut-aput
dolgozni. Aranyos nem?
Mas... Nem csodalom, hogy megkemenyedtel egy olyan
edzötabor utan amiben anyad reszesitett. Nem lehetett egy körmenet.

Ubi Papaja!

Amit irtal arrol annyit, hogy van egy izraeli mondas arrol, hogy a vilagon ket foglalkozas van
ahol az ember azert kap penzt, hogy hazudik: a
meteorologus es a politikus.
Szerintem mindenkiböl lehet otthon most barmi, csak gyomor kell hozza. Tudom, csinaltam az ejszaka erröl szol, viszont annyit lehet vele keresni havonta, mint egy "rendes" helyen egy ev alatt se. Ervnek ez se utolso. En nem utalom a
mostani gazdagokat, ök ereztek ra az idök szelere.
A nagy vagyonok sohasem szulettek tisztesseges uton es en nem is tudom mit jelent, hogy tisztessegtelen haszon. Muszaj okoskodni vagy lemaradsz. Te a nejed jaratod egyetemre, mert valami okossagotok van benne, mas adotcsal,vagy betörni jar. Nem parhuzamot akartam vonni,de ez is az is egy ut a sikerhez.
En is voltam mar urhajoson kivul mar minden, de soha nem kellett kiszamolnom mit mire költök. Titokban en is arra vagyom, hogy valami nagyot tegyek az emberisegert, aztan jön a telefonszamla es kijozanodom. A cinizmus sok nehezsegen atsegit, mindenkinek ajanlom. Mindig azt kell eppen csinalni amiböl a csaladot el tudod az atlagnal jobban, esetleg sokkal jobban tartani. Ma mar muszaj megint a gyereknek maganiskolat, kulföldi egyetemet adni, hogy vigye valamire es ez sokba kerul. Mindenki jol akar elni
akar bevallja, akar nem. Sok sikert a sajat vallalkozashoz!

Nalam a sport vizilabda volt eleg hosszu ideig es en nem varialtam massal. Azt viszon OB-1-ben nyomtam amig a derekam szet nem ment.

Kedves Eva !

Futva is lehet barnulni. Az x leadott kilokbol, mivel en is , mint Ubifatyo ulök egesz nap visszajött egy par sajnos. Emiatt a nejem csak salataval töm egy par hete. Fogyni meg ugyan nem fogytan, viszont mar remekul mekegek. Egyebkent vegetarianus is vagyok szamos egyeb jo tulajdonsagom mellett.
A tel egy kicsit csöndesebb lesz Tihanyban. Az ismerösök közul a kutya sem fog ratok nezni. De legalabb tudsz majd pihenni.
A 13 kg nem is olyan sok. Az en nejemen is maradt
par kilo en egyszeruen imadom erte, pedig a 40 kilos nagyorru nöket szeretem . Szerintem a Vito
is igy van vele. Miutan mi kanok sem leszunk szebbek az evek mulasaval, ertelmes ferj nem azt varja a nejetöl, hogy ugy nezzen egyböl ki mint lanykoraban. A hazassagban a turelem a legnagyobb
ereny meglatasom szerint. Az igenytelenseg viszont
nem megengedhetö egyik fel szamara sem . A sör, focimeccs,ill. a kelkaposztaszag es a hajcsavarok egy idö elteltevel meglehetösen taszitoak tudnak lenni.

Mara ennyi, megyek pelenkat cserelni a Zsofian, plusz az ebed sincs meg kesz. Legyen egy jo napotok!
Kisztihand Totya
Totya
 


Ápolgatom már virtuális létem eme embrionális állapotban leledző bimbaját!

Csók mindenkinek!

Hozzászólnék én is, a rögvalónkat pocskondiázók táborát növelve.
Az ember vagy éli az életét és a betölti a neki szántakat (szó sincs predesztinációkról), vagy a múmia egyszerű, ámde nagyrabecsült életét választja. Nos én, bármennyire is imádnám az utóbbi állapot nyugalmát (az ember ugyan nehezen találja meg a papucsát, azonban végigolvashatja a reggeli újságokat), az előbbit választottam. Így ebben a sz@rban kellene gázolnom, de inkább kimaradok a sportból és csak a kispadon ülök.

Visszatérnék a kispapás dolgokra.
Elméletileg (hiszen nektek lányaitok vannak), hogyan érzitek, hogy milyen szintű agresszió még szükséges, és nem árt egy fiúnak. Én egy jámbor lélek vagyok, de ... Szóval kedves fiam a kelleténél gyakrabban támassza alá igényeit és mondanivalóját ökleivel. Ez nem baj, csakhogy az ő korában ez még nehezen szublimálható. Marad a negatív visszajelzéses módszer. Na de hol a határ mégis?

Na cső

vito
donvito
 


Kedves Éva!

A mi titkárnőnk (vagy 2 hónapja vettük fel) orosz-angol szakos tanár! Ki vagyok bukva, hogy van olyan, hogy túlképzettség miatt utasítanak vissza!

Kedves Totya!

Most aztán már visszavonhatatlanul a szívembe zártalak, hogy fergeteges poénjaid folytán végre dögösnek érezhetem nagy orromat és negyven kilómat (170/52)! A férjemet viszont meg fogom verni, mert teljes bizonysággal elhitette velem, hogy úgy kell kinéznem szülés után is, mint lánykoromban - és én marha meg tényleg kiizzadtam magamból az eredményt, miközben rajta meg hiába keresem a rekeszeket és a férfiasan dudorodó bicepszet!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Totya!

Melyik csapatban vízilabdaztál és mikor?
Szia
Antónia
Antonia
 


Kezcsok es Öleles!

Vitokam !

A soraidat elöször olvasva azt gondoltam, hogy a te gyogyszered is elgurult. Aztan megemberelven magam ujboli nekifutasra mar ertettem is mit akarsz mondani. Egyetertunk. A sz@rban cimu e-mail cim utalas az enyemre vagy csak veletlen?
Nönek a hinarok a Balcsiban?
A fiugyerekekröl nem szivesen nyilatkoznek mivel olyan nekem nincs a legjobb tudomasom szerint.
En reszemröl azon imadkoztam a nejem terhessegei alatt, hogy ne is legyen. Istennek hala mindkettö lany lett. A hatarokrol annyit, hogy en leven egykori fiugyerek meglehetösen respektaltam az apamat. Ö talan ha ketszer utött meg eleteben, de
olyan habitusa volt, hogy eszembe sem jutott nem azt es nem ugy tenni, hogy az neki is tessek.
Nem volt ez börtön csak esszeru hatarok köze terelt gyerekkor. En is megprobalom a sajatjaimat
ebben a szellemben kordaban tartani. A gyereknek a legrosszabb, ha nem tudja kökemenyen hol a vege
a dolgoknak. Igaz, hogy lanyos apa vagyok, de a Zsofi(Bimbi) feler ket fiuval es ha nem fognank a
kezet ill. neha a fulet mar reg meghaborodtunk volna mi is es ö is. Nem kell utni verni, de azert nem art, ha tudja, hogy a papa sokkal erösebb es eszebe sem jut beprobalkozni dolgokkal. A respekt a fontos es akkor menni fog.
Hangsulyozom ez maganvelemeny es modszer de altalaban nekem meg bevalt a lanynal.
A kispadon ulesröl meg annyit, hogy a kivulallas
csak egy darabig erdekes elöbb-utobb ketrecce valhat. A sornak ket vege van de jobb az elejen
allni. Igaz, hogy ott szajonvaghatjak az embert, de a vegen meg lehet, hogy fenekberugnak. Az utobbi megalazo azelöbbit vissza lehet söt kell adni.

Kedves Krisztina !

Azert ne bantsd a ferjed, inkabb vegyel neki egy konditerembe berletet. Az Astorianal levö ha jol tudom ejfelig van nyitva. Szerintem ez jobb, mint a veres, en az elsö alkalom utan sirva vettem föl masnap magamra a pulovert. Allitolag meg a fogaimat is csikorgattam. Viszont utana jöttek a bicepszek. Ha ö azt akarja, hogy te ugy nezz ki ahogy akkor te is elvarhatsz töle ennyit.
Mindenesetre szep teljesitmeny lehetett,gratula.
A masodik gyerekröl a nejemtöl olvashatsz, ha majd odaengedem demokratikusan a gephez.

Ubipapa, Garam, Eva !

MI fontosabb dolgotok volt ma, mint megirni a mai
hozzaszolast?

Kisztihand Totya
Totya
 


Kedves Antonia!

Sorolnam a csapatokat: KSI, Volan, OSC.
A jatekot sajnos eleg regen abba kellett hagynom
egy makacs csipögyulladas miatt. Ha mondanak valamit a nevek a Gyöngyösi"Tojas", Meszaros Csaba
Vad Lajos stb. korosztaly egyik tagja vagyok. Ök
mostanaban hagyogatjak abba az aktiv jatekot.
Udv Totya
Totya
 


Kedves Totya!

Gratulációd nyomán kissé szégyenkezve vallom be, hogy nem volt olyan nagy dolog: heti 4-szer fél óra laza torna. Fő a rendszeresség, és semmi könnybelábadó pulóverhúzás (igaz, itt nem is a bicepsz a cél "csak" a kívánatos karcsúság) - ezt az igét próbálom hinteni itt, hogy kedvet kapjanak csüggedt nőtársaim.

A férjem már így is oly keveset látom (haverok, buli, sör), hogy jobban örülnék, ha itthon nyomná a fekvőtámaszokat, mint egy konditeremben. Ennél viszont sajnos könnyebb lenne akár egy vízilovat biciklizni tanítani...

A második gyerekről köszi a ritka pozitív hozzászólást, rögtön lelkesebb lettem a témában.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kezcsok es Öleles!

Ma csak annyit, hogy szeretnek gratulalni annak aki igy atepitette a Babanetet. Pontosan a lenyeget,a szabadon valo szörföles lehetöseget herelte ki az oldalbol. Igy olyan az egesz kisse, mintha egy panoptikumot latogatna meg az ember, csak meg egy-ket nyugdijas teremört kellene alkalmazni. Egyebkent a hozzaszolok szama is jelentösen kevesebb amiota ez a "zseni" megtette ezt a brillians huzast. Ha ez igy marad biztos hamar vege lesz. Sok sikert Zsenikem !
Kisztihand Totya
Totya
 


Ave a társaságnak!

Totya!
Valami olyasfélére gondoltam én is, mint amit te is említesz, vagy is, hogy elégséges legyen a puszta létezésem, arra, hogy a már előre megszabott marhaságoktól eltérítsem a terrorista gyermekemet. Ez nem is képezte a kérdés tárgyát, inkább azfoglalkoztat engem, hogy hol ez a határ? Magyarán: meddig lehet elmenni egy fiugyermeknél a veszélyre nevelésben, aggresszivitáshoz való szoktatásban? Pölö, a egyébb kölköktől kapott valós sértéseket verbálisan avagy manuálisan torolja meg?
Nálam az a nbaj, hogy én a verbalitás felé hajló lény vagyok, és még akkor is szövegelek, amikor utólag kiderül teljesen felesleges lenne. Néha éreztem ennek a negatív hatását is. Azonban nem szeretném, hogy a kölök feleslegesen aggresszív legyen (így nem is nézheti a Híradókat). A veszélyhez való szoktatás meg egyszerűen nagyon jól megy: egy éve még amikor zéró kommunikáció volt a kapcsolatunkban, megmutattam neki a veszélyes helyeket és azt a határ meddig kezelheti azokat ő, és mettől kellek én vagy a felnőtek. Tudnék mesélni ..., de elég legyen, hogy a gyerek a vészhelyzeteket meglepően jól kezeli, míg az ismeretlen ámbár hagyományosnak mondható helyzeteket néha még mindig elbénázza.

Más: skacok, mi van nálatok az otthoni meztelenkedéssel a gyerekek előtt főleg a részetekről? Nálunk Dani előtt én nem bujkálok, de most, hogy megjött a Picikes Vonatka egy kicsit tartok attól... Van valami ötletetek?

egyébb hahó

vito
donvito
 


Kedves Vito!

Bár én ellenkező oldalról, de hasonló helyzetben vagyok: fiam majdnem 3 éves, de egyelőre simán pucérkodok előtte. Szerintem mondjuk bizonyos kortól kell ügyelni erre, szerintem Picikes Vonatka még messze van ettől!

Ehhez kapcsolódóan én meg azt vetném fel a férfilelket ismerőknek, mit tegyen az ember, ha a gyermeke "udvarolni" kezd neki. Tegnap ugyanis pici fiam azzal fordult hozzám, hogy ad egy puszit, hát nyújtom az arcom, mire ő rámszól, hogy nem így, megfogja a pici kezeivel az arcom, maga felé fordít, és a számra ad egy hosszú puszit. Az apjára meg féltékeny... Sto gyéláty?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: