Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Lányok az ötleteket.
gyuzsu
 
 


Ma betelt a pohár!
Már egy hete csinálom azt, hogy fapofával, szó nélkül cserélem a lányomon a pisis bugyikat. Jó, nem állandóan, de elég gyakran becsöppen az eleje.
Ma már másodszorra ment be. Az első után ráült a bilire, de semmit nem produkált bele. Szerintem direkt visszatartotta! Másodszorra (kb. 20 perccel az előző után) meg angyali mosollyal az arcán kérdezte: "Ugye, van másik bugyim még?" De nem is ezen akadtam ki. Hanem azon, hogy amíg én száraz bugyiért mentem, őkelme kicipelte a bilit az előszobába, ledobta a földre és pisi persze kifolyt belőle.
Ekkor eldurrant az agyam. Elkezdtem kiabálni. Ő meg, hogy vegyem fel. Még mit nem?!
Attól tartok, hogy az én nyugudt bugyicserélgetésemből arra következtetett, hogy ja, hát ezt lehet, anya majd kicseréli a bugyit, és még balhé sincs belőle!
Kivagyok! Folytassam a bugyicserét fapofával, vagy vessek be valami más fegyvernemet?
Megpróbáltunk elbeszélgetni vele, de nem akar szóba állni velünk ebben a témában. Terelgeti a témát másfelé. Néhány igen-t és nemet sikerült kihúzni belőle, de nem tudom, mennyire mondott az igazságnak megfelelőt. Arra a kérdésre, hogy inkább játszol, mint pisilni mész? - igent mondott.

Segítsetek!
Tudom, hogy már uncsi ez a problémám, de egyszerűen nem tudunk ebből kikeveredni! (Tegnap vendégségben voltunk, és egyszer sem csinálta ezt!)
Márti
T-Márti
 


Márti,
szerintem téged zrikál. próbáld meg nem felvenni. Tudom, hogy nehéz. A bilikiborítás az előszobában, stb nálunk is megvolt. Mentem, felmostam, csendben elejtettem, hogy nem kéne, mert a pisinek, kakinak a wcben a helye. Nálunk a nagy probléma, hogy csak bilin hajlandó. És abból is csak sajáton. Így van pótbili a kocsibanKép. Muszájból vettük, mert elfelejtettünk bilit venni és meszire utaztunk, viszont azt a hisztit, amit a bokorba pisilés megpedzéséért kiálltunk... Próbálj meg rájönni, miért csurrant be. Ne kérdezd, csak figyeld. És igen, sajna próbáld meg a fapofát. Ha az kell, akkor ne rögtön cseréld, hanem pár perc múlva, míg lenyugszol. A vendégségben pisilt? És mennyit ivott? És mennyit játszott? És mikor jár pisilni? És mi lenne, ha a bili ideiglenesen a gyerekszobába kerülne? (én pl. attól borulok ki, hogy Sára már önjáró. Ez azt is jelenti, hogy szó nélkül beszalad, pisil, aztán szó nélkül otthagyja. Ha szerencsém van, én találom meg, nem Máté. Mert akkor jaj nekem! Kép)
Vagy mi lenne, ha megtanulna leányzó bugyit cserélni? Esetleg azt is lehetne, hogy minden bilizés után is cseréltek. Csak úgy. Lehet, hogy csak bugyicserét akar. Kép Nem tudom. Egyelőre ennyi jutott eszembe, ha vmi még, akkor megírom. Lehet, hogy dícsérnikellene, ha nem csurrant és nem szólni, ha becsurog?!
Sok sikert!
Solya
solya
 
 

 
 

Márti!

Mi teljesen hasonló kálváriát jártunk be a nagyfiammal az éjszakai bepisilés kapcsán. Addig nem izgatott az egész, amig tényleg rendszeresen bepisilt, emrt rendben, még nincs itt az ideje. Aztán egyser már nem pisilt be, és egy hétig nem is volt gond. De utána teljes lett a káosz, megmagyarázhatatlanul és összefüggéstelenül pisilgetett be (2 nap nem 3 nap igen, 3 nap nem, 2 nap igen stb...), odáig jutva, hogy már minden nap bepisilt újra, én meg már nem gyöztem ágynemüvel, bugyival, pizsamával Ugyhogy nálam betelt a pohár, és visszakapta a pelenkát. Ennek 3 napja, és azóta egyszersem volt pisis, de persze ebböl még nem lehet messzemenö következtetéseke levonni. Az ágy legalább megússza, és nem adok minden nap tiszta pelust rá, igy nagyon pénzbe se kerül (a kicsi ugyis még javában pelusos), és én is nyugodt vagyok, mert nem kellminden nap arra kelnem, hogy már megint cserélhetek mindent. (A dolog érdekessége, hogy volt olyan nap több is, amikor a pizsamája csurom pisi volt, de az ágy nem, ezt hogy csinálta? Hát biztos nem az éjszaka közepén...Kép)
Lehet, hogy nem ez a jó út, de gyakorlatilag június óta megy ez az egész, és addig még talán rendben is volt, amig jó idöben pár óra alatt megszáradt minden, de most már nem.
Ha a pelenkával tud száraz maradni, akkor majd megpróbáljuk megint nélküle, hisz akkor lesz alap rá, tudni fogom, hogy tud száraz maradni, csak nem akar.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Mennyi idős a fiad? A lányom már 2,5. és mivel már fél éve nem használunk pelust, nem nagyon akarom visszahozni. Meg aztán nálunk pont nem az éjszaka a problémás, akkor SOSEM pisil be!
Nappalra el sem fogadja már, na és a nagylányos nadrágok alá már fel sem tudom adni, mert nem fér el. Tudod, ő már 98-as, 104-es méretet hord és azokban már nincs hely a pelusnak.
Bár fenyegetésnek azt hiszem előveszek egy hagyományos pelenkát gumipelenkával. Talán eléggé elrettentő lesz...
Márti
T-Márti
 


Márti!

Májusban múlt 4 éves... 2,5 éves kora óta nagyon megbizhatóan szobatiszta (viszont csak most április-máus körül mutatott éjszakai szobatisztasái jeleket), szinte az elejétöl fogva nem csak pisire, hanem kakira is (1 baleset volt csak még a legelején (azért is tartottam töle, mert nálunk az emeleten padlószönyeg van)).
Ugyhogy egyáltalán nem lenne korán és nem is eröltettem, de most már azért nagyon zavart, hogy visszafelé fejlödött. És igen, lehet, hogy nála tényleg azért van, mert direkt csinálja (esetleg ugy gondolja, hogy nem figyelünk rá, és ezzel lehet figyelmet kelteni), de ezt én is tudni akarom (szerintem pontosan tudja, hogy a pelusban mindent lehet ellenörizni, illetve az is belejátszhat, hogy igy egy kicsit ö is kisebb lehet, mint az öccse (igaz, nem kért pelust, mint ahogyan szokták mondani, de lehet, hogy ezzel elérte, amit mondani nem akart).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Márti, nyugi!!! Nem oldódik meg egyik napról a másikra ez a dolog. Próbálj nyugodt maradni, tudom, hogy nehéz. Ha kívülről nézed magad, te is rájössz, hogy semmiség, amin kiakadsz. (Legalábbis én így vagyok vele sokszor.) Bugyit cserélsz és kész, nem nagy cucc. Ő is meg fogja unni, ha szórakozásból csinálja, főleg, ha látja, hogy nem éri el a kívánt hatást, a kiakasztást. Ha meg tényleg a játékba feledkezik bele, akkor esetleg próbálj néha rákérdezni, nem kell-e pisilnie, bár ezt nyilván meg is teszed. Vicces, de mi tényleg textilpelusoztunk anno, gumibugyival. Ha bepisilt, egy időre azt kapta vissza, éjszaka is. Eléggé utálta, úgyhogy a dolog elég hamar meg is oldódott. Költség- és környezetkímélő megoldás, ajánlom szeretettel. Nálunk meg a szokásos ebédcirkusz zajlott ma is, tegnap is. Férjem húzza fel magát jobban újabban, én a topicnak hála, kevésbé. Mindkét nap el is küldtük az asztaltól a dedet, aztán amikor hisztit befejezvén visszajött, kétpofára zabált. Akkor meg minek a hiszti, hogy nem kérem, nem szeretem? Ja, és a fiam egyre pimaszabb. Tisztára, mint egy kis kamasz. 3,5 évesen. Mi lesz később? Klára
klara
 
 


Köszi, Klára!
Lehiggadtam azóta. Jól elsírtam a bánatomat a sógornőmnek, akinek a nagyobbik fia anno ugyanezt művelte, csak egy kicsit nagyobb korában.
Szóval marad a bugyicsere továbbra is.
Mit szóltok ahhoz az ötlethez, hogy saját maga cserélje le a nedves bugyit? Tudja hol vannak a tiszta bugyik, levetkőzni tud, az öltözésnél minimális segítséget igényel. Így legalább nem az lenne, hogy "anya úgyis megoldja".
Még nem próbáltam ezt, kíváncsi volnék a véleményetekre!

Ebéd. Szerintem nálunk is lenne hiszti, de én meg ezen lépek túl könnyen. Nem eszi, nem eszi, nem kap mást, legfeljebb ugrunk a következő fogáshoz, de csak szigorúan a választékból. Tehát ebéd helyett nincs vajas kenyér. Van, hogy csak a köretnek való rizst eszi meg. Bánom is én! De tegnap pl. szaftot is kért rá, meg némi husit is evett. Teljesen önszántából, ő maga kérte, mert mi már rutinból csak a rizst tettük ki neki.Kép

Míg nem volt gyerekem, elhatároztam, hogy az én gyerekem nem fog válogatni, mindent meg kell ennie, amit elébe rakok! Na, persze, mese habbal! A gyereknek a fülén mégsem tömhetem be a kaját! Maximum a mennyiségről tudok vele alkudozni, de amit nem eszik meg, azzal nem próbálkozom. Egyébként ahogy nő, magától vesz fel újabb és újabb kajákat az általa ehetőnek véltek listájára.
Na persze, olyan még nem volt nálunk, hogy csak dacból nem evett meg olyat, amit különben szeret! Ez még lehet, hogy előttünk áll.Kép De lehet, hogy nem, mert a kaja nálunk nem ütközési pont.
Márti
T-Márti
 


Sziasztok!
Ismét rossz kislány módjára nem olvastam el miket írtatok, mert a szobatisztaság nálunk sajnos még csak hírből ismerszik a kislányomnál, de most beleolvastam Márti hsz-ba, és olvastam, hogy kaja ügy is van.

Én most leírom gyorsan mi történt nálunk tegnap, mert totál kiakadtam (nem először, éstartok tőle, hogy nem utoljára(, és totál tanácstalan vagyok.Kép
A 8,5 éves fiam tesz a sírba az evészetével, ill. a nem evészetével. Tudom, hogy vannak válogatós gyerekek, hogy ezt nem eszi meg, azt nem eszi meg. DE az én fiam egyszer megeszi a lencse főzeléket, egyszer nem. EGyszer megeszi a petrezselymes krumplit, egyszer nem.KépKép És így sorolhatnám tovább. Kérdezte tegnap az apja, hogy mit enne szívesen. A felsorolásban volt mindenféle tészta, tört krumpli, sült krumpli, tejbegríz... stb. Magyarul, ami szerintem egy 8,5 éves gyereknek édes kevés. Szerencsére a tejjel nincs hadilábon.
Szóval tegnap délben telt be a pohár a páromnál és nálam már ki is csordult.Kép Petrezselymes krumpli, hurka, sült kolbász, uborka a menüben. Kisfiam közli, hogy ő nem eszik. Nagy nehezen rávettük, hogy legalább krumplit egyen. Kiszedtem a tányérjára, közölte, hogy ő mégsem eszi meg. Apja mondta, hogy akkor ez lesz a vacsorája is. Gyerek megmakacsolta magát, és azért sem ebédelt. Vacsorára megkapta amit délben meghagyott, a többiek mást ettek, sőt túró rudi volt vacsi után. Fiam juszt sem evett, pedig már majd kiesett a szeme az éhségtől.Kép Aztán 1 órás bőgés után, amikor látta, hogy mi is be tudunk keményíteni, mert még vajas kenyeret sem kapott, akkor közölte, hogy melegítsem meg a krumpliját. Megette, és közölte utána, hogy nem is volt rossz.
Ma reggel kérdezte, hogy mi lesz a vacsora. Mndom neki, hogy resztelt máj rizzsel. Elkezdett velem üvölteni az iskola előtt, hogy ezt én direkt csinálom, hogy olyanokat főzök, amiket ő nem szeret. De könyörgöm állandóan tésztát, meg sült krumplit sem lehet enni. Úgyhogy bőgve ment iskolába, és este valószínűleg megint be kell hogy keményítsünk.Kép
De én már annyira unom, hogy állandóan nyavalyog, válogat. Abba már beletörődtem, hogy nem eszi meg a gombát. Pedig abból is olyan finomakat lehet készíteni.

Na midengy! Ha valakinek van valami használható jó ötlete, azt szívesen olvasnám, hátha megvalósítható lenne nálunk is.

Zsuzsa

beababa
 
 


Tancsot nem tudok adni, csak merhetetlenul sajnalom a gyerekedet! Kép
Névtelen
 


Névtelen!

Végre valaki sajnálja szegény gyereket!Kép
De azért sajnálni én is sajnálom, de én megoldást kértem kedves Névtelen!Kép

Zsuzsa

Ui!
Azt azért kifejthetnéd, hogy miért sajnálod? Azért, mert úgymond terror alatt van? Vagy valami másért? Egyébként lehet, hogy én vagyok a rossz, de nem vagyok hajlandó a 3 gyereknek, plusz a páromnak, plusz magamnak külön étrendet összeállítani.Kép

beababa
 
 


Zsuzsa, kaja nálunk is nagyon necces. De csak mióta a nagyobbik hölgy iskolás. Szerintem részben a közösség ereje (én ezt utálom, nem menő megenni), részben az ottani táplálék minősége a gond. Nem csinálok különösebb ügyet a dologból. Csak arra robbanok, ha közli, hogy ez nem jó vagy utálja - kóstolás nélkül. Valami ehetőt mindig talál a menüben, és nem látom kórosan soványnak sem.
Ráadásul vannak más válogatós családtagok is. (pl. a nagy indián törzsfőnök, aki nem eszik zöldséget, mert ő diétázik. Colán és bocikaramellán él. )
Amiben még biztos vagyok, hogy magunkra is nagyon kell figyelni. Mert ha fogyózunk, mi sem eszünk meg mindent. Bár a problémát még nem tudtam megoldani, mert fogyóznom különösen muszáj volna.

sofka
sofka
 
 


Te névtelen!
Sajnáld a koldus gyerekét.... a kurva gyerekét, a cigány putriból a gyerekeket, a szomáliai menekültekét, az éhező 3. világbeli gyerkeket...
Tudod te miket beszelélsz? Sajnálod a gyereket, mert az anyja azt főzi amit nem szeret... Szeritem még meg se kóstolta soha az a k. resztelt májat, csak eldöntötte, hogy nem szereti.
Persze te valószinű este 8x főznél mást, mert a gyereked egyszer megeszi egyszer nem amit elé raksz. Így gondolom van, hogy a tied pudingot eszik somlóival... Mert te jószívű vagy és olyat adsz amit szeret. A kakát szereti? Adnál neki? Akkor nosza.

sasha aki baromira utálja a névtelen egymondatos bunkókat.

Kép
sasha
 
 


??????? Kép Kép
Névtelen
 


Na jó, beszállok. Kép
Kicsi névtelen, ne essen rosszul. Ha Te így, mi is így! Kép
Puszillak, ha máshogy gondoltad, akkor fogalmazz máshogy. Ha nem tudsz tanácsot adni, inkább hallgass. Mert az sosem szül jót, ha csak így belekiabálsz a nagyvilágba. OK?
Pussz:
Solya

Sasha,
ezzel én is így vagyok, nem szabad vele foglakozni. Attól, aki nem meri felvállalni magát miért fogadnék el bármit? Nemhogy tanácsot. Ha nem veszed észre, el fog menni máshová piszkálódni. Olyan, mint a hiszti. Csak ezt "felnőttek" csinálják. Kép

Márti,
szerintem a saját bugyicserét próbáljátok ki, de egy dologra fogyelj: nem egyik pillanatról a másikra hozhatja meg a gyümölcsét, hosszú munka lesz. És egyszerre csak egy dolgot vezess be, mint az étkezésnél.

Zsuzsa,
nekem még picik, így csak erről tudok mondani bármit is. Máté 2. napja nem eszik rendesen. Lehet, hogy fogzik, nem tudom megnézni, már csak a hátsó rágók hiányoznak. De két napja nem eszik elég főttételt, pár kanál után feláll! az etetőszékben és "nemtell!", felkiálltással köszöni, befejezte az ebédet. Persze a csokireszelék kéne neki, de nem kap. Kíváncsi vagyok, ma mi lesz, mert aműgy jó evő. Én azonban még felkínálok választási lehetőséget. Mi ált. este hideget eszünk, max. virslit, de bizony sokszor csak üres felvágottat esznek, kenyér nélkül, mert éppen nem kell nekik a kenyér. Egy viszont fontos szabály: éjjel senki nem kap enni. nem tudom, helyesen cselekszem-e és nem alakul-e ki a tietekhez hasonló hhelyzet attól, hogy így gondolom most. Persze egy 8 éves már más tészta, neki meg kell érteni, hogy az étel nem csak abból áll, amit felsorolt. (A mai napig fenntartásaim vannak a paradicsomlevessel és a mákos tésztával, mert a nagyi amikor megkérdezte mit kérünk, mindig ez volt. Akár egy héten keresztül isKép)
Solya
solya
 
 


Zsuzsa!
A fiad eszik az iskolában? Mert, ha igen, akkor szerintem ne aggódj. Ha ott mgeszi a melegételt, akkor vacsira bőven elég neki a hideg. Már ha azt megeszi. Ezt nem tudom.
Az én 3,5 évesemre is rájön IDŐNKÉNT, hogy ő csak háztartási kekszet, vagy csak vajas sós kenyeret hajlandó megenni, hiába kínálom neki este a melegételt. Viszont miután az oviból azt hallom, hogy szépen eszik, így nem aggódok annyira. Persze jobban örülnék, ha velünk együtt enne este, de hát..... Ez van Kép
Fontos viszont, hogy gyümölcsöt egyen. Azzal hogy álltok? Nálunk időnként tilétólistán van, de most vasárnap meg pl. csak almát kért reggelire.
titati
titati
 
 


SZiaztok!
AZ én 3,5 éves fiam is bajnok a válogatásban. vAn hogy egy hétig is csak vajas kenyeret meg tápszert fogyaszt. Sőt tél elején tavaly és tavalyelőtt is volt korszaka, hogy 3-4 napig kanállal ette a vajatKép
Amit én főzök meleg ételt, csak a legritkább esetben eszi megf, hacsak nem üres tészta, pörkölt szaft kenyérrel, vagy üres rizs. Húst csak erősen feldolgozott formában, virsli, páruzsi, szalámi alakjában. ÁLt. nem csinálok belőle problémát, mertt jól néz ki, jó erőben van. Az oviban viszont mindent megeszik, sőt még repetát is kér! VAgy bármely gyerek térsaságában szintén jól eszik.
A kicsi mindent megkóstol, szerencsére a főzelékeket és gyümölcsöket is.
Igyekeztem nagyon keveset problémázni az evésén, nincs kedvem küzdeni vele, azt adom amit megeszik, ha hideget, akkor hideget. Szerencsére a tápszert megissza, napi 5-8 dl-t, eért a vitaminbevitelét is elfogadhatónak látom.
Viszont úgy örülök, amikor megeszi a főztömetKép
Zsuzsa
gyuzsu
 


Sziasztok!

Sacha, Solya!KépKépKépKép
Solya!
Szerintem is csak rosszul fogalmazta meg Névtelen, hogy sajnálja a Mikit, azért kérdeztem rá, hogy miért. Persze, én naív lélek, lehet, hogy csak nem akarom elhinni, hogy vannak ilyen piszka emberek is.Kép
Hát, igen. A 2 éves Beának még el-elnézem, hogy nem eszik rendesen, mert neki is még 4 rágófogával kínja van, tehát nem tudom, hogy mikor miért nem eszik. Természetesen nasi neki sincs, legfeljebb a joghurt a nasi neki, de az meg kell, mert abba elég táplálék van egy 2 éves számára, na meg egy csomó tejet is iszik. DE a 8,5 éves nehogy már csak joghurton éljen.Kép
Éjszakai evés nálunk sincs. Soha nem is volt. Beánál is a reggeli tejét max. fél 6 körül adom oda, addig nincs tej ivás sem.
Este nálunk azért van főtt kaja, mert a párom napközben nem eszik, és ilyenkor muszáj neki főznöm. Ha esetleg párom későn jön haza, és ezt előre tudom, akkor természetesen olyat csinálok nekik, amit apjuk nem szeret annyira, és akkor az ő kedvük szerint van a vacsi. Példának okáért a tejbegrízt nem szereti a párom, olyankor amikor ő nincs itthon vacsi időben, akkor az van.

sofka!
A nagy fiam is a suliban ebédel, és ő mindig, illetve nagyon ritka eset, hogy nem, de megeszi a benti kaját. Jó, van amikor úgy jön haza, hogy ez a mai ebéd egy nagy rakás sz@r volt, az más..., de amit a Miki művel az már agybaj.KépKép

Titati!
Hát nem tudom, hogy mit eszik a suliban. Az az érzésem, hogy ott is rendesen kinyilvánítja a válogatós stílusát.Kép Sajna nem csak az én főztömmel küzd, hanem a nagymamáékéval is, akik tényleg nagyon jól főznek.
Gyümölcs:
Hááát, mikor igen, mikor nem, változó.

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa,szerintem ne aggódj.Az én 4 évesem kb1/2 éve nem hajlandó húst enni,semmilyen formában.Felvágottat sem.Ehhez tudni kell nálunk a hús csirke és pulykamellet jelent.Addig imádta.Mostanában ő is elkezdte,hogy nem eszi meg a répát a levesből.Tegnap nem ette meg a krumplipürét sem.3hete az óvodában nem reggelizett,nem ebédelt és nem uzsonnázott mert ő "nem szereti"amit ott adnak.Amikor érte mentem már fájt a feje az éhségtől.KépHazajöttünk és végre hajlandó volt egy fél vajas zsömlét megenni.Gondoltam adok neki egy kis gyümölcsöt.Beleharapott és közölte nem kéri.Csak azért nem aggódom,mert nem fogyott és jól érzi magát.Azért vitamint adok neki biztos ami biztos.A párom 9 éves lánya ugyanezt csinálta évekig.Kizárólag nokedlit volt hajlandó enni és vajas kiflit.Fél éve viszont mindent megeszik.Magától.Kép
linato
 
 


Linato!

JajjjKép
Ezek szerint készüljek fel a legrosszabbra? Ez őrület! A Miki ugyanezt csinálja, mint a te 4 évesed.
Én csak attól parázok, hogy a kicsi is rá ne kezdjen, mivel imádja utánozni a Mikit mindenben.
Tegnap tündéri volt a Bea. Este a vacsinál adtam neki a vajas kenyeret, szép kis katonákban. Látta, hogy a Miki ott sír az asztalnál, pont mellette ül, és fogta a kis kenyérkéjét, és adogatta a Mikinek, közben el-elcsórt egy-egy szem krumplit, hogy fogyjon a tányérról.KépKépKép Ja, és közben mondta:"Ne sííííjjj!" Azon gondolkoztam, hogy a 2 éves kis agyával esetleg ennyire megértette, hogy mi a gubanc?

gyuZsuzsa!
Az a baj, hogy társaságban sem hajlandó enni, amikor belébújik a csakazértsemeszem idősazk.KépKép
Fogyi még nem fogyott, de félek, hogy a gyomrának nagyon nem tesz jót ezzel, s ráadásul neki nagyon figyelni kell, hogy mit és hogyan eszik, mert 3 évvel ezelőtt volt széklet problémája.
Még mielőtt valaki erre vezetné vissza az egészet, nem hiszem, mert azóta eltelt 3 év, és volt hogy evett rendesen is.

Zsuzsa

beababa
 
 


SZia Zsuzsa!
Akkor eléggé idegesítő lehet, ha társaságban sem eszik! (az enyém legalább ilyenkor eszik)
Szerintem azért nyugodj meg, úgysem tudod beletömniKépKép Lehet, hogy ha nem aggódnál az evésén, akkor neki sem lenne poén a nemevés? Nem tudom, csak volt barátnőm , akinek bejött.
Nekem vagy egy igen giliszta típusú öcsém, ma 33 évesen is épp csak 60 kg. Az ő etetésével volt gyerekkorunkban elfoglalva az egész család, nem evet, amikor mégis, akkor erősen válogatott. volt hogy estig semmit nem evett, soványn is volt, az volt abeceneve, hogy Cérna. Nekem falánk kívülállónak nagyon idegesítő volt látni, hogy tömik szegénytKép, pedig nem is éhes. Ő mesélte, hogy gyerekként mennyire zavarta ez, "nem látják, hogy nem vagyok éhes, az én gyomrom, és tudom mi kell bele" mondta. Ma sem nagyevő, de kifejezetten szereti a hasátKép
én ekkor lettem immunis a ki mit eszik kérdésre.
Szóval próbálj megnyugodni, ha jól néz ki, fejlődik, akkor nem lehet gond!
GyuZsuzsa
gyuzsu
 
 


Lányok!
Nem aggódni a kaja miatt! Ne jusson a gyerek nasihoz, és meg fogja enni a normális ételt is! Előbb-utóbb. Semmi bajuk nem lesz egy fél napos nemevéstől! Az én lányom is megcsinálja, hogy a reggeli 3 dl (!) kakaó után nem eszi kdélelőtt gyümölcsöt, és az ebédet is otthagyja 3 kanál után. Aztán alszik az "ebéd" után. A délután is eltelik különösebb evés nélkül, bár ilyenkor meg szoktam engedni egy túró rudit, vagy vajas-mézes kenyeret. De mindezek után úgy be tud vacsorázni az apjával a melegételből, hogy öröm nézni!Kép
Nem valami következetes nevelési elv, de nincs hiszti sosem a kaja miatt, és önként is rákap így új kajákra.
Új kaját (pl. gomba) mindig úgy vezetek be, hogy megmondom ugyan, hogy valójában mi az, de azt mondom, hogy te már ettél ilyet, és te ezt szereted, múltkor is ízlett. (Jó, ő még csak 2,5, és még át lehet így verni.)Ált. bejön a dolog, legfeljebb a kóstolás után mondja azt, hogy ez nem ízlik neki. De már megkóstolta! A gombát pl. nagyon megszerette!

Köszi Solya a véleményt!Kép

Sasha! Nyugi! Én is nagyon felhúztam magam régebben a névteleneken, de már meg tudom állni, hogy nem reagálok rájuk. Ezzel lehet őket a legeslegjobban felbosszantani!KépBár megérdemlik az olyan válaszokat, mint amit te is írtál.
Márti
T-Márti
 


Sziasztok!
Kihagytam két napot, hátha rájövök a nagy titokra, mit kell csinálni, ha az utód csak bosszant és bosszant Kép, de nem jártam sikerrel, így visszajöttem tanácstalankodni hozzátok. Kép
Solya, Zsuzsa,
köszi a biztatást, aranyosak vagytok! Kép (Még szerencse, hogy a férjem nem sokoldalú, képzeld, akkor hány oldalbordája lehetne Kép)
Ami a bepisilést illeti, Márti,
én mostmár valahogy úgy látom - amellett, hogy azért én is próbálkozom Bencével -, hogy a gyereknek egyszerűen meg kell érnie bizonyos dolgokra. Amíg ez meg nem történik, igazából nem sokat tehetsz, siettetni nagyon nem lehet. Ha néha úgy is látszik, hogy a lány már mindent tud és ért, végeredményben mégis az a helyzet, hogy még nem teljesen ura a testének. Én egyébként iskolás koromig bepisiltem néha, igaz, álmomban - ezt már Besztinek is mondom -, anélkül, hogy bármilyen szervi vagy lelki oka lett volna: egyszerűen azt álmondtam, hogy ülök a WC-n, és csak a meleg csuri térített magamhoz...(júj, hogy szégyelltem már "élemedettebb" koromban!) Hiszitek vagy nem, már nem fordul elő! Kép Én azt hiszem, tényleg túl mélyen alszanak és túl elmélyülten játszanak ilyenkor, és amit lehet csinálni, hogy ha ébren van, gyakran kérdezgetni, az önálló bugyicsere is jó öltlet (bár nem csodálkozz, Márti, ha eleinte kétszer annyi bugyi fog majd fogyni, mert olyan érdekes dolog egyedül cserélni Kép), éjszakai bepisilés ellen pedig a fekvés előtti pisi és a nejlonlepedő, no meg végső esetben a pelenka működik. Meg a nagyon sok türelem! Amit könnyen mondok most így a gép mellett ülve, de amikor ma délelőtt Bence fél óra leforgása alatt harmadszor pisilte össze magát, én is számoltam inkább tízig, mint hogy kimondjam, amit gondolok! Kép Ő meg akkor pisil be előszeretettel, amikor "nagy ritkán" bömböl. Nem tudja egyidejűleg hergelni magát, meg a pisire is figyelni Kép.
Kajálás. Nálunk az a rend, hogy a gyerek általános étvágyát is figyelembe véve állapítom meg, hogy mennyit és mit kell megenni. Nagyfiamat sosem kellett biztatni, hogy egyen, ha megpróbál válogatni, csak emlékeztetem egynémely finom falatra, ez elég. Flórinak viszont akkora a gyomra, mint egy dió, vele tudom, hogy kitolás végigetetni a menüt, mert akkor nem jut hely a kedvenc falatjának. Teó ellenben makacs disznó, de mivel még csekély értelmű medvebocs, nem vitázom vele (úgyis őmakacssága győzne, nem égetem magam Kép). Ha nem akarja megeni csak a tésztát kecsappal, egye azt, mit bánom én. Nála csak arra vigyázok, hogy ne faljon túl sok nasit, szénhidrátot ezen felül. Bence jól eszik, ezért ha valamihez nincs kedve, nála sem erőltetem, ő tudja, mennyire éhes. A kicsi meg kicsi. Kép
Azt viszont én sem tűröm, amit Beababa Zsuzsa írt, hogy extra kívánságokkal álljanak elő, hogy ők mit és mit nem. Csak a napi kínálatból lehet választani, ha nem felel meg egyik sem, akkor tuti nem is éhes, majd eszik legközelebb. Nem étteremben vagytok, ezt szoktam ilyenkor mondani. Kép
Száz szónak is egy a vége, nem kell erőltetni a gyereket, de azt se szabad hagyni szerintem, hogy kényére-kedvére ugráltassa a mamát, hogy épp mit kíván enni. A mai gyerekek, legalábbis a mieink egész biztos nem éheznek akkor se, ha kihagynak egy étkezést. Csak ne pótolják nasival!

Egészen elképedek egyébként, hogy a névtelenek mennyire kritikátlanok és önteltek a megnyilvánulásaik alapján. Kép

Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Zsuzsa nálunk ugyan még nincsenek ilyen problémák, de amit másoknál tapasztaltam: akkor nem éhes a gyerek ha valmi mással már jóllakott.

Lehet hogy a suliban suli után csokit kekszet eszik, még úgy is esetleg hogy Te nem tudsz róla.

Nem akarok nagyon belebeszélni, de én még tényleg csak azokat a gyerekeket láttam válogatósnak meg hol eszem hol nem eszem akik nassoltak.

A szomszédunk is mindig panaszkodik a kislányáról hogy ezt sm eszi meg meg azt sem, de azért látom hogy délelőtt 2 nápolyit kap, délután egy kis túrórudit, mert hát megkjvánta a gyerek. meg csokit is. (egy 2 évesenk elég nagy mennyiség 2 nápolyi is ha belegondolunk mekkora is az ő picike gyomra.)

Beus
Névtelen
 


Beus!
Sajnos az iskolai nasit nem tudom ellenőrizni. Mondjuk pénze nincs, hogy vásárolgasson a büfében. Sajnos a Mikinél a tipikus dafke-nem-evés kategória áll fenn.KépKép Nasi csak kaja után van, amennyiben rendesen evett.

Márti!
Véletlenül nem az én 2 éves lányom étrendjér írtad le?KépKépKép Kísértetiesen hasonlít a Bea étrendjéhez, a Te gyerkőcödé.KépKépKép Lehet, hogy nem jó ez így, de nála tényleg nincs különösebb gondom.
Bár a gondozónéni pont ma mondta a bölcsiben, hogy a Bea nem eszik szinte semmit a bölcsiben. És érdekes, emiatt nem izgatom magam, mert viszont amikor hazajövünk, akkor 2 doboz joghurt, alma, banán lecsusszan, és vacsira is rendesen eszik.KépKépKép

Reggeli hisztije után kisfiam elérte, hogy nem üres risz volt, hanem rizi-bizi, és ezt legalább megette, sőt még repetázott is.KépKép Ja, de semmi májat nem evett hozzá, még szaftot sem.Kép Apja mondta neki, hogy csak kostólja meg az ő tányérjából, szó sem lehetett róla.KépKép Ez van. Gomba leves szintén tiltó listán van nála.

Egyidőben megette a gombát bármilyen formában. Most már sehogyan sem.KépKép Volt időszak, amikor csak a gombaleves levét ette meg tejföllel. Most már azt sem.KépKépKép
De ezért nem szólok, mert én sem ettem meg gyerekkoromban a gombát.

Még akartam írni, de nem tudom mit.Kép Majd ha eszembe jut sikitok.Kép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Ma előállt a játékból lefutok az útra, olyan jó hecc!
Megkapta érte a magáét szidásban. Aztán odaért apa is és előre megfontolt szándékkal a fenekére csapott (pelenka). Annyira sajnáltam szegényt. Ahogy a repeső vigyor eltűnt az arcáról és átadta a helyet az elkeseredett sírásnak. De az apjának is igaza volt, aki azt mondta, hogy inkább most sírjon, mint akkor ne sírjon, amikor elcsapta egy autó.

Utána apa elment dolgozni én pedig elég fáradt voltam, így mindenki hamarabb tett szert "ráförmedésre", mint az tényleg kijárt volna. Ezt főleg Zsombi élvezhette, hiszen mit lehet ráförmedni egy 5 hónaposra? Kép
Ő pedig utána annyira igyekezett a kedvemre tenni...Egészen meghatódtam és nagyon megdícsértem.

Kaja. A "nem izgatom magam fel rajta" táborba tartozom. Éhen biztos nem fog veszni a gyerek, ha időnként felajánlom neki az evés lehetőségét. Ha a bölcsiben eszik, akkor otthon nem, ha otthon eszik, akkor a bölcsiben nem. Épp hullámhegy van, mindenhol eszik. A tesóm tipikus nem evő cérnaszál volt. Még az étvágynövelő cseppjeit is szívesebben ittam én, mint ő. Volt pár év, amikor csak májkrémes kenyeret evett, és egy pár év, amikor csak kakaót ivott. Mégis él. A vitaminozottsága nem tökéletes.

Snoopy
snoopy
 


Nálunk azért gond a kaja, mert a fiam ovis, azelőtt bölcsis volt, és ezért csak hétvégén eszik normális kaját, ha épp nem sztrájkol. Ugyanis az intézményekben alig eszik, este meg szintén nem fogyaszt meleg ételt. Kiskora óta csakis az én főztömet eszi, se régen bébiételt, se később "menzásat". Ezért izgat annyira ez atéma. És nálunk abszolút nem igaz, hogy ő nasis gyerek lenne, nagyon sokáig egyáltalán nem kapott édességet, mégis válogatott meg hisztizett. Na mindegy, legalább a hugi jó evőnek indul.
Nálunk most a bosszantásnak egy sokak előtt bizonyára jól ismert fajtája kezd előtörni, a hugi miatti hiszti. Most kezdett mászni, és egész nap azt hallgatom (amikor a nagy itthon van), hogy ne nyúljon a játékaimhoz, tedd be a járókába. Mi lesz még itt? Klára
klara
 
 


Klára!
Nálunk pont fordítva van. Piciként egyáltalán nem ette az én főztömet, viszont az üveges bébikaját teli pofával! Abból szinte mindent. Étteremben, vendégségben jó étvággyal eszik, ezért remélem, az oviban is szerencsénk lesz. A társaság nagy hatással van rá. Pl. itthon a szilvás gombócból csak a szilvát hajlandó megenni. Legutóbb a nagyinál az unokatesókkal együtt ettek gombócot. A fiúk csak a tésztáját eszik, a szilvát nem. Hát a lányom is utánozta őket, mit számított, hogy ő nem is szereti a gombóctésztát!Kép
Csak az a baj, hogy az oviban lesz bőven rossz példa is.Kép
Márti
T-Márti
 


Klára! Most jön a feketeleves. De ahogy teli az idő, egyre inkább érdekes lesz néha együtt is játszani. Azért az együttélést elősegítendő, érdemes néha tényleg betenni a járókába, és akkor szabadon engedni, mikor a bátyus oviban van, vagy alszik.
Ja, és sajnos meg kell tanulnia a Cseppnek a magántulajdon tiszteletét. Legalábbis nálunk ez volt mindig a legfontosabb, és ebből származik négy éve a legtöbb vita is.
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Komolyan azt mondjátok, hogy most kell járókát beszereznünk, holott eddig nem volt????

Most, hogy a Prücsi már nyúl, fog, hadonászik az állandóan nyálas kezével, előjött a fúj, ne nyúljon hozzám!
Úgyhogy most tanuljuk a toleranciát a "mássággal" (nyálassággal) szemben. Illetve ha elég közel van a Nagyobb a Kicsihez, hogy elérje, akkor a Kicsi is elég közel van a Nagyhoz, hogy elérje. Ha az egyiknek szabad a simi és a nyúlkálás, akkor a másiknak is.

Snoopy
snoopy
 


SZiaztok! nálunk is üzemelt a járóka, amíg a kicsi még kisebb volt. Szerencsére jól elvolt benne, és volt néhány játék, ami csak a járókában volt. Akkor tettük bele, amikor a báty legózott (nehogy megegye a kicsi), vagy a vonatainak épített pályát (ne szedje szét a kicsi). A nagyobb ilyenkor már mondta, hoyg "tegyed be a járókába a Gergőt". Ez kb. 15 hónapos koráig ment, utána már mindkét "veszély" csökkent, ma (20 hónapos és 3,5 éves) már egészen jól tudnak együtt is játszani.Kép(kivéve a bunyókatKépKép)
Egy sztori hétvégéről: folyamatos küzdelemm ellenére leborították a ruhaállványt (kevés a szekrény, ezért van egy nyitott állványunk), ruhástól, majd bujócskáztak a rúdjai alatt. mIkor megláttam, elöntötte az agyamat a ..., de szépen nyugodtan beküldtam őket a szobájukba, becsuktam (kilincsre) az ajtót és közöltem, hogy ott kell maradniuk, nem jöhetnek ki. Nagyon kiakadtam, met egész nap ruhákat pakoltam, és ez már sok volt, de sikerült nem ordítanom (utólag büszke is voltam magamraKép), bár egy vérnyomásmérésre nem vállalkoztam volnaKép Olyan csendben és teljes egyetértésben játszottak bent, semmi tulajdonjogi küzdelem, semmi sírás, sőt amokor bementem kézenfogva ültak a matracon és autókáztak. Abszolút érezték, hogy jogos volt a büntetés, és teljesen összetartottak ketten. eZ nagyon tetszett. (Így utólag milyen banális, hogy min is ment föl az agyvizem?Kép)
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzs, lehet, hogy ez a kollektív büntetés szinte jutalom? De legalább béke volt, és gratula, hogy nem ordítottál. Nem biztos, hogy nekem is sikerült volna. És úgy haragszom magamra néha. Különösen utólag, mikor rájövök, hogy a hibás én voltam. Múltkor lelökték a vasalót az elölhagyott deszkáról. Még szerencse, hogy apa rögtön hárított. Pedig már vörösödött a fejem.
Snoopy, nálunk tényleg fontos a járóka. Mikor a kicsi már nem bírja benne, akkor szétszedjük, és az elemekkel próbálunk korlátokat építeni. De itt van kutya is - kertben ugyan, de néha benéz, meg a három gyerek,meg kandalló, meg pincelejárat, meg lépcső, meg kislego - nem is tudom mikor kit véd inkább a rács, de az idegeim mindenesetre simábbak egy paraszthajszállal attól hogy van.
sofka
sofka
 
 


off:
sofka, csak most láttam, hogy küldtél a múltkor mélt, mert a kelekótya fiam nem szólt Kép
Igyekszem gyorsan válaszolni!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


(Gyu)Zsuzsa!
Biztos, hogy kell a 3,5 évesednek a tápszer? Nem tudnád valami vitaminkomplexel pótolni az esetleges hiányt? Ha nem adnál neki tápszert, akkor annyira lesoványodna? Honnan az ötlet, hogy add neki?
Bocsi, kicsit sok lett a kérdés...

titati
titati
 
 


Megint én, valami kimaradt. Az én lányom ha oylan kedve van, akkro hetekig csak az általad leírtakat eszi meg. Lehet, hogy kórtünet? Kép
Szerintem annyira ne aggódj!

titati
titati
 
 


Ja... Étvágytalanság ellen Béres csepp! Minden korosztálynak jó. Nagyon tudom ajánlani.
titati
Ui.: ma már nem jövök Kép
titati
 
 


Titati,
miért?Kép

Megint ki kellet eresztenem a hangom, hogy lefeküdjenek. Miért várják meg mindig, míg telejsen kiborítanak?! Hihetetlen. Most meg még mindig alszanak, este megint 10-11 lesz,mire végre elalszanak. Kép Én meg hulla fáradt vagyok, 3-4 kávéval próbálok meg valamilyen szinten elvegetálgatni.

Máté sem eszik. De megijedtem: ebédnél beleláttama szájába és mintha pici seb, vagy herpesz?! lenne benne. Kép

Snoopy,
nekünk volt járóka, Sárával kb akkor használtam, amikor forró dologgal foglakoztama konyhában, és korábban abban volt nappal, mert ahol laktunk, nagyon hűvös volt a padló. Máté is kb. addig volt benne, míg le nem eresztettük az alját. Onnantól, hogy mászott, sokkal érdekesebb volt minden. És ha látótávolságban voltam, inkább legyen szabadon.
Az tök igaz, amit a simiről írtál. Csak az a baj, hogy egyik sem tud koordinálni. és ha apici picit erősebben simiz, akkor a nagy is úgy tesz, és beturbózik a folyamat. Lehet, hogy ez már csak később.
solya
 
 


NA ma ismét gonosz banya lett belőlem. Pedig annyira igyekeztem. Az oviban lazán belementem abba, hogy még egy kicsit átmenjen a barátnőhöz. Aztán elütöttem 3/4 órát az esőben, mert a nagyért csak akkkor kellett menni. Aztán haza. És megkértem, hogy a koszos cipőjét tegye a helyére. Ordító bömbölés. (Féléves mint mindig együttérzésből rázendített, és utána már nem is aludt el, hogy teljes legyen a létszám a bolhacirkuszban. ) Aztán megette a saját csokiját. Aztán stikában (fogalmam sincs, hogy csinálta, mert mindannyian ott voltunk) a nővére kindertojásának is az egyik felét. Aztán a vacsit nem. Aztán nem akart levetkőznmi, nem akart zuhanyozni, bömbölés. Ekkor lettem vasorrú. De hogy lehetne ezt kikerülni?
bánatos sofka
sofka
 
 


Jaj, Sofka, ezt sehogy!
klara
 
 


SZiaztok!
Titati, a tápszer nálunk egyszerűen megmaradt. A fiaim örökbebabák, ezért tápszeren nőttek fel. mi tejet ritkán iszunk, a férjem és én is laktóz érzékenyek vagyunk, így nem látta itthon a tejivást. Amikor adtam neki próbából, nem ízlett neki, viszont a tápszert kifejezetten szereti.
Nekem is egyszerűbb, nem romlik meg a maradék (a kicsi gyaníthatóan tejérzékeny), nem felejtek el venni, árban kb. ugyanaz. Szóval így tápszeres 3,5 éves korára.Kép
Sofka! Köszi a gratulát. Sajnos tegnap reggel én iis elbanyásodtam, amimor indulás előtt kollektív lassítósztrájkot folytattak. Pedig megfogadtam, hogy oviba indulásnál és leszek a nyugalom szobra!Kép
elaludtak azután tegnap?
Sziasztok
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa!
Nem lehet, hogy a tápszer kitömi a pociját? Hisz az sokkal jobban laktat, mint a tej. Egyébként mennyit kap belőle a fiad egy nap? Ha csökkentenéd a mennyiségét, az nem segítene, hogy újra jobb étvágya legyen? Vagy csak akkor adod neki, amikor napközben szinte semmit nem evett?

titati
titati
 
 


Solya!

Nem vészmadárkodnék, deeeeKép
Szóval. Az egyik kislánynak most volt szájfertőzése. Még csak 11 hónapos, de mindent a szájába vesz pillanatok alatt. Egy nagyobb gyerek aki jár, az meg pláne. Megfog valamit aztán be a szájába a kezét.
A kislány szája kívül belül tele volt hólyagos sebekkel és 5 napig csak gyümileven élt. Azt is úgy, hogy az anyja erőszakkal tömte be a cumisüveget a gyerek szájaba, de ha már bent volt akkor ivott. A előjelekről nem tudok semmit, de a végeredmény, amellett, hogy csúnya volt, baromira fájdalmas. Ha egy 11 hónapos haspók nem eszik akkor képzelhetedKépKép
Ha herpesz, amit nem lehet biztosan tudni, akkor is lecaplaténk vele a dokihoz, nehogy a testvér elkapja és akkor szenvedés a köbön.
Dokinéni szeint a szájfertőzés: "Egy kegyetlen fájdalmas dolog". Szerencsére elmúlt a gyereknek 1 hét alatt, de van, hogy 1 hónap is kell mire panaszmentes lesz. A sebek sokára tűnnek el.


Ma éjjel a fiam nem engedett el. MAtracon alszik és én meg mellett félig a földön, félig a matracon, mert őfelsége szétterülve alszik. Na igen... 2:22-kor bírtam először kiosonni tőle. Átöltöztem pizsibe, lefeküdtem és 2:30-kor hallomm, hogy sír...Kép Jó akkor kezdődött a vihar, az esőt úgy verte az ablakhoz a szél, hogy csak na, ezt hallgattuk vagy fél óráig... meg fogzik is. Reggel fél 7-kor már meguntam a kényelmetlen alvást, felkeltem, helyettesítettem magam a paplanommal, mire kiértem a konyhába sír. Kávé mikróba be, anyuci a szobába be és erőteljes reggeli rekedtséggel beszól (mármint én): "Mostmár aztán elég legyen!" és kijöttem. Mondanom se kell, hogy kisfiam azóta húzza alóbört teljesen egyedül a szobájban. Na azértKép De miért kellett ehez morogni be az ajtaján? Nem értem....

sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha, valamiért az én fiam is csak akkor alszik el délután (ha elalszik), ha rámordulok, ráripakodok, és ezt már többektől hallottam. Mi a jó nekik ebben? Ja, Solya is ezt írta az esti fektetésről. Folyton provokálják az embert!
Gyuzsu, szerintem semmi gond nincs a tápszerrel 3,5 éves esetében. Miért lenne rosszabb megoldás a tehéntejnél? Nem hiszem, hogy annyira jóllakatná! Ha egyszer azt szereti, hadd igya, főleg, mivel öcsi is azt fogyaszt.
Sofka, nem lehet, hogy a kisovis egyszerűen fáradt volt? Nálunk legalábbis a nemelegetalvás okoz főleg ilyen tüneteket. Meg hát biztos az ovikezdés. nehéz életkor ez, nincs mit tenni.
Járókánk van, és néha bele is teszem a hugit, dehát szűköcske az már ahhoz, hogy hosszabb időt töltsön benne. Készülünk összeállítani neki egy nagyobbfajta "ketrecet", rácsokkal lekerített területet, csak a rácsokat kell beszerezni hozzá (szétszedett kiságyból). Elég lassan alakulnak a dolgok. Azért sütésnél vagy vasalásnál kegyetlenül berakom a járókába, nehogy veszélybe sodródjon.
Snoopy, szerinted az nem gond, ha valakinek a vitaminozottsága nem tökéletes? Ezt mint szakembertől kérdezem. (A másik nagy mániám a fogápolás, amíg nem mosott fogat a fiam, egyáltalán nem ehetett édességet, nehogy felnőtt korában ugyanúgy minket vádoljon a rossz fogaiért, mint mi a szüleinket. Lehet, hogy én vagyok a legkegyetlenebb?) "Szívtelen" Klára
klara
 
 


Klára, a mi kisovisunk már középsős. És délben csak kb. hetente kétszer alszik. Tegnap az oviban maradt, mert néptánc volt, és ezért vállalja a csendes pihenőt. De érdeklődtem, és ott is csak a plafont nézte. Azt hiszem, ez fárasztóbb, mint szimplán nem aludni. De eltökéltem, hogy a déli alvásos cirkuszt ezentúl kihagyom. Megmondom, hogy fél háromig (ennyire már ismeri az órát) játsszon csendben a szobájában, és ha úgy érzi, aludjon. Remélem enyhíti a feszültségeinket. Még az esti zuhanyzós cirkuszt kellene kiváltani. Azt elég nehéz, mert eddig csak abban a sorrendben működött a dolog, hogy középső zuhany, nagy őrzi a fáradt kicsit, aztán kicsi fürdés, középső asszisztál, anya szoptat, kölkök tévémaci. Na a Közbülső nem akar először. De muszáj nekem lecsutakolni, mert azért négyévesen eléggé hanyagolja bizonyos testrészeit, viszont előszeretettel takarítja ki a zuhanyfülkét a gondatlan anya által ottfelejtett méregdrága samponnal, vagy kincsként őrzött habfürdővel. (Ne semmi extra, elseve, meg palmolive, de mégis bitang drága. És nekik van baba. Középsőnek meg vacak bőr miatt gyógyszertári.)
Na belehúzok a munkába, mert aztán nemcsak kint lesznek viharfelhők.
sofka
sofka
 
 


Gyuzsu és Klára!
Ne értsetek féle, én nem ellenzem, hogy tápszert kap a gyerkőc, csak az étvágytalanság okát keresem.

A lányommal is voltak problémák a délutáni alvással, de csak nyáron, amikor oviszünet volt. Minden délután össze kellett akasztanunk a bajszunkat, hogy végre hajlandó legyen aludni. De amint folytatódott az ovi, megszűnt a nyűglődés, és simán bevonult a szobájába.
Most az a "divat", hogy délután a földön akar aludni. Miért ne Kép
titati
titati
 
 


SZiasztok! Nem aggódom a tápszer miatt, ez már úgyis 2-es számú, azaz vegyes táplálkozás mellett ajánlott táp, eléggé tejszerű az íze és az állaga is. Amúgy reggel és este kap egy üveggel (ezt csak cumisüvegből issza, de majd leszokikKép), az 2-2,5 dl. VAn időszaka amikor 4-5 üveggel is kér, máskor meg csak egyet iszik meg. Főleg nyári melegben ivott sokat belőle, télen kevesebbet. elég jól érzi, hogy mikor mennyi kell neki, mert se többet se kevesebbet nem adhatok neki, mint amennyit kér.Kép
Étvágya valóban ciklikus és válogat is, de jól néz ki, igaz vékony de valszeg ilyen géneket örökölt, mert a szülőanya is nagyon sovány volt.
AZ érdekes az, hogy az oviban jó evőnek számít, ugyanis mindent megeszik és gyakran repetát is kér. próbálnék neki itthon paradicsomlevest adni! De ott megeszi, sőt még a gyümölcsöket is megkóstolja, amit itthon szontén módjával.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Klára!
Vitaminozottság hiánya persze baj. De tesómnál is megvoltak az alapok. Pl angolkórja nem volt. Viszont van, akivel akármit csinálsz, csak megy a feje után. Tesóm felnőttként is. Most már pontosan tudja, hogy milyen hiánytünet mivel jár. Ha nem tesz ellene semmit, az ő baja.

Ha a gyerekem ilyen lesz (bármelyik), akkor azt hiszem beszerzek valami junior vitamint, amit KÖTELEZŐ megenni, aztán a többi részével a táplálkozásnak asszem nem fogok szenvedni. A lehetőség mindig meglesz a normális, változatos kajára, ha nem használja ki, akkor magára vessen. Nasi, étrendváltás a kedvéért nem lesz.
UFF! Szóltam.
Aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.

Sofka!
Huhh. Zuhanyzás témában nagyon együttérzek Veled! Azt hiszem, hogy belepusztulnék, ha a kialakított kb működő rendszeremet meg kellene változtatni! A kicsi szopi után mit csinál? Mennyi ideig tart a szopi? Ha maratoni, akkor nincs ötletem. Nálunk a kicsi fürdik először, a nagy (a konnektorba dugott csavar óta) szigorúan akkor vacsorázik az etetőszékbe zárva. Majd szopi, jó esetben a nagy még mindig vacsorázik Kép. Veszélyesebb esetben fürdik (elég fegyelmezett, tudja, hogy mit kell csinálni, ha elmerül (úszik), és nem locsolja ki a vizet sem direkt), majd ha a kicsi elalszik akkor nélküle, ha nem akkor vele fürdetem a nagyot. Utána jön a szűk keresztmetszet anyából. Zsombinak mese az ágyában, Levinek szopi fekve anya ágyában, úgy, hogy anya meg sem szólal (sajna ha anya megszólal, akkor nem alszik el. Ha viszont át is viszem Zsombihoz, akkor nemhogy nem szopizik, hanem ordít is.)Nálunk ez igazi túlélési gyakorlat. Szerencsére csak akkor, ha egyedül vagyok.

Snoopy
snoopy
 


Snoopy! Maratoni szopi, majd elszenderedés. Míg a mese tart a tévében. Nem merek változtatni, mert nálunk eddig nyolc utánra mindig beállt a béke. MINDENKINÉL!!! Középsőnél is. Mert kicsi alszik, anya lányokkal fel és mese külön mindenkinek, napi hálaadás (mi volt a legjobb, amolyan házi imádság), ének, villany leo, és alvás. Merthogy anya ilyenkor még vasal, vagy ha van munka dógzik, esetleg torna és MAGÁNÉLET. Különben megzakkannék napokon belül. Szükségem van egy óra tökéletes magányra, számítógéppel, vagy könyvvel, vagy csak úgy. És még utána élek családi életet férjjel.
Gondoltam beszédbe elegyedem négyévesemmel az estéről. Sokszor pont ők adják a legjobb tippet. Drukkoljatok!
sofka
sofka
 
 


Sofka, bocsi, nem akartam lefokozni a középsőst. Valamiért úgy rémlett, mintha enyémmel lenne egyidős. Enyém sem alszik minden nap,sőt, de ha nem teszi, akkor triplán nyűgös, mert azért még fáradt. Nálunk a ki fürdik előbb (Mazsola és Tádé után szabadon) úgy alakul, hogy előbb a pici, aztán ugyanabban a kiskádban a nagyobb, mert ő a zuhanyozástól is iszonyodik, és szörnyen hisztizik. (A hajmosásról nem beszélve, de ezt az örök témát csak zárójelben.) Nem lehet, hogy a tiéd is zuhanygyűlölő?
Snoopy, és ha a vitamint, a kötelezőt sem eszi meg? Ugyanis ez is egyik kedvenc sportja, a nem veszem be. Gyakorta kiköpi az orvosságot, és kétemberes meló beadni. Túlélési gyakorlatodért őszintén csodállak, nálunk nagyon ritkán kell egyedül fürdetnem és fektetnem a kettőt, de kb annyira kimerít, mint egy marathoni futás. Klár
klara
 
 


Semmi gond, Klára. Ő ugyanis éppen hogy picibaba szeretne lenni. Vagy nagylány. Csak négyéve sés középső nem, ha jól látom. Ma megúsztam hiszti nélkül. Nagyon készültem, és bár provokált, nem momdtam ki, hogy azért kell neki fürdeni, hogy utána nyugodtan szoptathassam az öccsét. De ma apa is volt, és a kicsit ő fürdette. Meg ha nem én vagyok az egyedüli felnőtt a bolhacirksuzban, mindig jobban bírom a kiképzést. Fürdés a bőre miatt csak hetente egyszer fér bele. Akkor cirkuszolhat nyugodtan a hajmosásért. Bár nem akarom elkiabálni, de mintha mostanában azért nem is csinálná a balhét.
sofka
sofka
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: