Új privát üzeneted érkezett!

Virág!

Neeeee! Kép Bocs, de szerintem nem helyes ajtóval rohanni a házba! A rendelõ ugyanis - jogilag - az õ házuk, még ha értünk kéne lennie is (vagyis bizonyára van, ahol így is van) SZerintem ne okozzunk az LLL-nek nehéz perceket, ne szerezzünk nekik azelõtt ellenségeket, mielõtt tudnák róluk egyáltalán, hogy kik õk, mivel foglalkoznak, mit szeretnének! SZerintem okosabb kisebb lépésekben, "hívõket" szerezni, mind a mamák, mind a védõnõk, orvosok, csecsemõsök, stb. berkeiben és nem letámadni õket, mert akkor csak védekezni tudnak, mi pedig nem ezt akarjuk! Üljünk össze, dolgozzunk ki stratégiát, hogy mit hogy csinálunk, ne rontsuk el az elején!!! KépKépKép

Remélem, nem érzed úgy, hogy kéretleneül pofázom bele...! Kép

Márti
márti
 
 


Sziasztok!
Ha elküldi valaki hogy mi legyen rajta én itt a magamét kinyomtatom és kirakom az I. keületi rendelõben. Úgyis megyünk jövõ héten.
Azt hiszem sérti a hiúságukat, hogy nem az õ útmutatásaikat akarja esetleg követni az anyuka.

Döbbenet egyébként, hogy egy ismerõsöm irt, akinek szoptatási problémái vannak, hogy végre teljesen áttértek a tápszere (4 hónapos a baba) és õt ez a szoptatás lobbi úgy megviselte. Aztán kiderült, hogy bár megkültem neki az LLL elérhetõségeit nem élt ezzel a lehetõséggel. :-((( Pedig úgy csinál, mintha mindent megtett volna. Úgy felbosszantott, hogy azóta nem irtam neki. Ehh

Zsunya

zsunya
 
 


Márti drágám,

Kanga tudja, hogy csak vicceltem... Kép Ez utalás volt egy kb. egy hónappal ezelõtti másik topicba írt hozzászólásomra. Ne aggódj, senkit nem verek agyon. Kép Ja, és eszem ágában sincs odamenni. (Ezek szerint ismered a temperamentumomat. KépKépKép)

Virág
Virág (fiore)
 

 
 

Édes Virágom! Kép

A temperamentumodból kiindulva KépKépKép szinte semmi sem léehetetlen! Arra persze én sem gondoltam, hogy odamész és rájuk szegezed az LLL kiadványait, legfeljebb azt, hogy felszólítod a népet, hogy ne engedelmeskedjenek a hatalom terrorjának! (Látod, én ilyen aggódós vagyok Kép)

Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Én is szivesen kirakosgatom a Kispesti SZTK Terhesgondozó faliújságára, és a védõnõ rendelõjébe! Itthon ki tudom nyomtatni, csak kéne egy megszerkesztett doksiba elküldeni az emilemre!
Ma úgyis megyek a védõnénihez és kikérdezem a szoptatási dolgokról és hogy mi a véleménye ezzel kapcsolatban. Vagyis kipuhatolom, hogy milyen sürün javasolja a tápszertKépKép

VirágKép

Nem kos véletlenül a csillagképed? Az "irva-olvasott" temperamentumodból gondoltamKép De szerintem nem mindig baj, ez a forróvérüség!KépKépKép

puszi és további sok sikert a ligának!!!
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a védõnõtõl és kellemesen csalódtam! Ismeri az LLL-t! Maxi szopi párti! A gyerekorvossal együtt!!! Hát én ilyen hapy vagyokKépKépKépKép Sokat dumcsiztunk a szopiról és teljesen jó véleménnyel távoztam! Nem ajánl semmiféle hozzátáplálást semmiféleképpen 6 hó elõtt, és minél tovább szoptatást ajánl! A gyümi és egyéb más kaja bevezetését nem a szopi helyett, hanem csak kósti szempontjábol javasolja 6 hó után. Tehéntejet a babának szigoruan ellenziKép Mondta, hogy bizony elõfordul, hogy az anyának "elfogy a teje" de várni szoktak és tanácsokat ad majd, ha elõfordulna. És itt nem a 3-4 napos tejci csökkenésrõl beszlélt, hanem amikor már 1-2 hete nincs tejci és a baba sokat fogy.
Mesélt egy anyáról akinek a babája már nagoyn sokat fogyott és az anyuka nem akrta mégsem mással táplálni (2-3 hét után). A baba egyfolytában sirt, az anya kimerült volt, és ingerül. 3 napig kapta a tápszert a baba és mikor mindketten megnyugodtak akkor visszajött a tejci! Szóval ideges és kimerült volt az anya és a baba is... De nagyon tetszik a hozzáállása! Kérdezte, hogy van e allergiás a családban, ha esetleg kéne valami pótlás, de errõl szinte nem is akart beszélni, hiszen "miért ne tudnék szoptatni"?Kép Maximálisan anyatejpárti! Úgy örülök neki!
Mondtam neki hogy igény szerint szeretném szoptatni a babát, és mondta, hogyigen, csak esetleg hasfájásohoz vezethet, ha nem tudja pl fél óra alatt megemészteni az elõzõ kajcsit... Mondta, hogy nála nincs olyan hogy 3 óránkénti szopi, idõre szopi, de valami kis rendszert azért majd ki kell alakitani! Idõvel! Szóval én jó élményekkel jöttem ki tõle, és fõleg, hogy itt vagytok ti is ennek még jobban örülök!Kép
De hogy ez a gyakorlatban hogy fog beválni (a védõnõ) az majd eldõl! Addig nem listáznám sehova!Kép

puszi
hapy sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!
Találtam egy újabb interneten közzétett gyöngyszemet: a BabaPont hozzátáplálási táblázatát.
newurl{[url=http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/sorrend.html%2CEz" TARGET="_top]http://www.babapont.hu/egesz/bamenu/sorrend.html,Ez[/url] az}
A legszebbek: 4 hónaposan banán
5-6 hónaposan paradicsom
6-7 hónaposan mandarin és csirkemáj
És így tovább!

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sasha!

Kivánom neked, hogy tényleg elégedett legyél a védönöddel akkor is, amikor "élesben" mennek a dolgok. Sajnos az, amit mondanak, és az amit csinálnak, nem mindig áll összhangban. Nekem a két gyerekemmel két teljesen különbözö tapasztalatom van, bár látszólag, ha egyszer beszélgetsz vele, mindkét védönöt szoptatáspártinak gondolnád.
Az elözö lakhelyünkön nem beszélgettünk elöre a szoptatásról, mégis abszolut mellette volt a védönö, és az volt a természetes, ha az általa vezetett baba-mama klubban az anyuka az éppen éhes csecsemöt megetette. Ott ahol akarta (akár mindenki elött, de ha zavarta, akkor elvonulhatott). Valahogy ugy tünt, hogy ott a szopi a természetes és mindenkinek igyekeznek segiteni (igaz ehhez olyan doktornö is kellett).
Most viszont látszólag szintén szoptatáspárti a védönö, de szerintem közel nem az. Mert ugyan mindent elsorolt, hogy persze nem kell teáztatni, elég az anyatej, ha szomjas, meg jó 6 hónapig kizárólag szoptatni, de már amikor elöször itt volt, akkor is az volt az elsö kérdése, hogy van-e elég tejem, nem kell-e tápszer. Hát ez egy kicsit ellentmondás. Mert hát a tápszertöl hogy lesz annyi tejem (ha nem lenne... van!Kép), hogy aztán 6 hónapig kizárólagosan szoptassak? Talán ha én innám meg!KépKép
Meg arra is kiváncsi lennék, hogy hogyan tudná a szoptatást bármilyen irányban is befolyásolni, ha a 7 hét alatt összesen 2(!)-ször járt itt???

A korábbi hozzászólásokhoz (Zsunya):
Azt én is tapasztaltam, hogy a jó tanács nem mindig elég. Ha az anyuka nem akarja, mert kényelmesebbnek tartja a nem szoptatást (pl. az éjszaka végigalvását), akkor adhatunk bármilyen jó tanácsot. Én eléggé szoptatáspárti vagyok, a szomszédunkban a fiamnál 3 hónappal korábban született kisbaba. És mondhattam bármit. Az anyukának volt teje, semmi gond nem volt a szopi körül, csak annyi, hogy estére egy kicsit kevesebb volt a tej (azt hiszem, ez természetes, legalábbis én is tapasztalom), de hát erre a jó megoldás: gyakrabban mellretenni. Ez persze egy kicsit kényelmetlenebb lehet. Innentöl kezdve én hiába mondtam bármit, hogy ne tápszer, mert akkor belekerülnek egy olyan körbe, amiböl nehéz kijutni (kevés tej - tápszer - még kevesebb tej tb.). Most a kislány 4,5 hónapos, tápszert és tejpépeket kap, már nincs szopi, de a gyerek nem is fogadja ténylegesen el a mellet, csak szórakozik, meg rángatja és sir rajta (persze, hisz a cumiból sokkal könnyebben jön).
Lehetett volna valahogy ugy csinálni a segitést, hogy mégis szoptasson tovább, ha ö nem akarja igazán?

Egyébként 3 éve a védönöm adott LLL-s füzeteket (szines) még a terhesgondozáskor (az volt benne, mint ami a Neten is rajta van). Ez hogy lehet?

Én is szivesen segitek bármiben, de konkrét dolgot még nem tudok (a rendelös kiplakátolást megpróbálnám).

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Lányok!
Én megnéztem a LLL lapját, de annál egyszerûbb, összefoglalóbb, figyelemfelkeltõbb kéne a falra, hogy annak is megakadjon a szeme rajta, aki nem is kereste. Ezért kérnék én egy illetékest, hogy küldjön egy "falravalót"
a szopitopic@freemail.hu ra, onnan mindenki kinyomtathatná, és az lenne rajta, amit a LLL gondol.
A jelszó: szopi
Töltsétek az ottlévõ táblákat is!
Csók-Csi
Névtelen
 


Lelepleztem egy összeesküvést! Feltételezésem szerint a tápszergyártók III/III ügyosztálya tevékenykedik a neten. Kép Kép
Most olvastam az origón, hogy ha az elsõ 2 hétben nem indul be a tej (Hogy ez mi?), irassunk tápszert. A hasfájós babának adjunk forralt vizet, cukrozatlan teát (ez még hagyján), vagy gyümölcslevet!
E praktikus tanácsokat a Patika Magazin on-line változaza osztogatja.
Lassan nem tudok gutaütés nélkül elolvasni egy babás cikket.
Veszélyességi pótlékot követelek!! Kép
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Márti,
KépKépKép

Sasha,
nem tévedtél sokat: bika vagyok. Kép Soxor fejjel a falnak... De olykor betörik az a fal.

Lányok,
azokban a kerületekben vagy helységekben, ahol ti laktok, szoktak tartani anyatej világnapját? Mert ha igen, el lehet intézni, hogy képviseltethesse magát az LLL. (Én elintéztem. Ez most dicsekvés... Kép) Szóval lehetséges, csak meg kell próbálni.

Beszti,
az én védõnõm egy gyerekhez csak egyszer jön ki. Jobb is, nem hiányzik.

Borcsa,
Kép Kép
Fiore
 


vedono temarol: En hamar rajottem, hogy a legjobbat akkor teszem magamnak es babamnak, ha a vedono kerdeseire " felmondom" a doctor Spock konyv odaillo rezsleteit, pl.: mi 4 orankent szopizunk, 20 percet, igyen, atalussza a kicsi az ejjelt ( hollott dehogy), persze, teazunk ket szopi kozott, persze, mar kap barackot 4 honaposan.
Sajnos, tudom, ezzel nem sokat tettem a teveszmek ellen, de en igy megoldottam, hogy egyel kevesebb "hozzaerto" adjon hasznalhatatlan es karos tanacsokat. Es igy 22 honapig szopizott a kicsim, kiegyensulyozott, es eddig -lekopogom- a puszta orrfolyason kivul semmi baja sem volt meg. Kar, hogy ehhez ilyen trukksorozatra is szuksege lehet egy mamanak...
Zsike
Zsike
 


Mondjuk ez nem szopis téma, de roppant bájos:
A körzetim szabin volt, így bementem a helyetteséhez a táppénzpapírért, akkor már nem sok volt hátra a szülésig.
"Szegény" dokinõ akkor kezdett,így érthetõ volt, hogy miközben engem rendezgetett, kért egy kávét az asszisztensétõl.... Aztán rezzenéstelen arccal rágyújtott.
Én meg csak néztem.
Névtelen
 


Én is voltam már így, hogy nagy pocakkal ültem bent az orvosnál és ott a nõvér közben cigizett.
Számomra ez nagyon megdöbbentõ volt.
Névtelen
 


Mostani Baba Magazin: "Paradicsomos burgonyafõzelék (4-5 hónapos csecsemõknek) A friss, megmosott paradicsomot fõzés után átpaszírozzuk és a szintén megfõtt, áttört burgonyához keverjük. Pici sóval, cukorral izesítjük. adható a burgonyához natúr paradicsomlé is." Hmmm...
sylvike
 
 


Sylike én szintén a Baba Magazin augusztusi számában találtam egy gyöngyszemet. Csiszár Zsuzsa (az újszülöttek védõnõje) ajánlja mit vigyen a kismama a kórházba. A felsorolásban többek között a bimbóvédõ is szerepel. Szomorú, hogy egy országos terjesztésû lapban, aminek a felvilágosítás lenne a feladata ilyesmi megjelenik.
nadin
 
 


Bocsánat. Nem Sylike, hanem Sylvike, a többi stimmel.
nadin
 
 


Sziasztok!
Ki akadtam én is ezeken. A párom mondta, hogy biztos a késõbbi pácienseinbek körét próbálja így bõvíteni.KépKép

Azt hiszem nem is hosszabbítom meg az elõfizetést.
És ahhoz mit szóltok:
2 hetes baba, cumizavaros, doki tápszert ír fel, védõnõk gyöngye pótlásnak a tápszer mellé almát adjon anyuka!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Mi ezt így gondoljuk és természetesnek vesszük, hogy szoptatunk, hiszen ez a legjobb a babának. Tudjátok mi a szomorú? Hogy nagyon kevesen vagyunk így ezzel. Elég sok kismama van a környezetemben és õk egész máshogy csinálnak mindent, mint én. Pl meséltem a csepeli barátnõmrõl, akinek azt mondta a dokinõ, hogy adjon almát a 2 hónapos babának. Ha nem tiltakozom olyan hevesen, szerintem gondolkodás nélkül adott volna. Lehet, hogy adott is, csak nem meri elmondani (mintha nekem ártana vele). Vagy ott van egy másik barátnõm, akivel a korházban ismerkedtem össze és azóta nagyon jóban vagyunk. Négy hónapos kora óta csak este cicizhet a kisfia. De miért, amikor annyi teje volt? És amikor kérdezem tõle csak a vállát vonogatja. Más meg órákar görcsöl a mellszívója felett, hogy kicsavarjon magából valami kis tejet, amit odaadhat a gyerekének.
Viszont! Lehet, hogy el tudom intézni, hogy a Baross u-i klinikán kirakják az LLL lapját (ha végre elkészül!!!) minden babás szoba, sõt talán az emeleti szobák ajtajára. Nagyon szoptatásártiak ott a nõvérkék és szegrõl-végrõl rokon az egyik orvos, hátha így el tudom érni... Csak küldjétek már!
Pussz.
Sylvike
sylvike
 
 


Tényleg, ez nagyon jó ötlet, Sylvike! Én is ki tudnám rakatni szerintem a MÁV ba a szobákba. És talán-talán a Szabolcs utcaiba is. Iboly, ha kell segítség ötletnek, mi is lenne jó egy ilyen lapra, segítünk szívesen. Kép

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
És mi lenne ha ezt használtátok fel a plakáthoz?
[url=http://www.lll.hu/liga/kikvagyunk.htm" TARGET="_top]http://www.lll.hu/liga/kikvagyunk.htm[/url]
[url=http://www.lll.hu/liga/cel.htm" TARGET="_top]http://www.lll.hu/liga/cel.htm[/url]

Az igazság az, hogy épp tegnap beszéltem egy védõnõvel, nem csak aza baj, hogy az anyukák nem így gondolják, hanem szerinte a segítõ személyzet is igen közönyös, jó ha nem korlátozzák a mamákat. A fenti sztorit meg sem említettem neki.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lányok!

Nem tudom gondoltatok-e arra, hogy nem mindenki tud szoptatni bármennyire is akar, tesz meg érte mindent. Azoknak a babáknak a tápszer mellett hamarabb el lehet kezdeni a kiegészítéseket. Az újságokban leírt korok talán rájuk vonatkoztatva helyesek. Az ételek bevezetésének a sorrendje pedig a szoptatott babáknál is ugyanaz, csak el kell tolni a hónapokat annyival, amennyivel késõbb kezditek el a hozzátáplálást.

Nekem mind a két gyerekem 6 hónapos koráig csak szopott, és utána is közel egyéves korukig szopiztak, amikor maguktól hagyták abba a szopást.

Zsuzsa
zsuzsa
 
 


Sziasztok!

Tudtommal ez: "Azoknak a
babáknak a tápszer mellett hamarabb el lehet kezdeni a kiegészítéseket. " egy nagy tévedés, a tápszeres babák pocakja semmivel sem érettebb, mint a szopisoké. Ez egy régi tévhit.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Valahol Iboly írta, hogy a tápszeres babáknak különösen fontos, hogy 6 hónapos korukig ne kapjanak mást tápszeren kívül, mert a tápszer nem tartalmaz olyan enzimeket, amik segítenék az emésztést.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Van valami, amit nem értek és már régóta meg akartam kérdezni. A tápszeres babákat nem lehet szoptatni csak úgy, az élvezet kedvéért? Merthogy nem mindig csak a kaja miatt akar szopni egy baba, hanem akkor is, ha szomorú vagy álmos. De én úgy tapasztaltam, hogy a tápszeres babák egyáltalán nem cicizhetnek. Csak nem mertem még az illetékesektõl megkérdezni, hogy miért, nehogy megbántsam vagy ilyesmi. Ti tudjátok?
Sylvike
sylvike
 
 


Sylvike:
Szerintem miért ne? Csak épp ez nem jut senkinek az eszébe. Még véletlenül beindulna a tejecske... Kép
(Kép itt ironikusan értendõ, nem szó szerint)

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka:Ez jó!

Sylvike!
Tudod az a baj, hogy amikor az ember "szakember" segítségét kéri, és a fenti rengeteg rossz példával találja szembe magát, akkor nem mindig meri felülbírálni annak az embernek a tanácsát, akirõl -mellesleg joggal- azt gondolja, hogy a legjobbat akarja neki... És ebbe még belesegít a sok-sok "szennylap" amibõl szintén szép idézetek olvashatók fentebb... Sajnos nem mindig hibáztatható az anyuci, mert azt mégsem feltételezzük, hogy rosszat akar a babucinak, csakhát....Ezért jött létre ez a topic, de ha azt nézzük, hogy hányan jutnak hozzá, elég reménytelen. Nem gondolod?

Ágci!
Én is megnéztem a fenti lapokat, de az nem falra való, bát abból ki lehetne indulni, persze ehez kéne Iboly, lehet, hogy kéne egyet csinálni, és elfogadtatni vele. Szokott valaki beszélni az Ibollyal? Akkor egyszerûbb lenne!
Szasztok!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
Egyébként én ismerek olyan anyukát, akinek a babája tápszert kap, és mellette szoptatja is. De a kislány már 10 hónapos elmúlt.

Sylvike,
szerintem nyugodtan kérdezz rá az illetékesektõl. Nagyon kíváncsi lennék, mit válaszolnak rá! Holnap én is megkérdezem.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lányok, én is épp azt a két lapot szeretném ötvözni, de mielõtt kiraknánk, egyeztetnem kell a többiekkel, sõt, lehet, hogy engedély is kell hozzá (mindenféle kiadványt jóvá kell hagyatnunk a nemzetközi Ligával).

Szóval még egy pici türelmet kérek, aztán küldöm a kész anyagot és hajrá!

Imádom, hogy ilyen lelkesek vagytok!!!

Iboly
iboly
 
 


Belõlünk lesznek az olyan anyukák, akik kísérik az osztályt a kirándulásokon. Kép)
Sylvike
 


Sylvike,
bocsi, bizti értelmi fogyatékos vagyok, de nem értem a hozzászólásodat. (Háromszor is meggondolnám, hogy elkísérek-e egy rakás büdös kölyköt osztálykirándulásra. Inkább élvezném, hogy egy gyerekkel kevesebb. Kép Vagy lepasszolnám az itthonmaradtakat is. Kép Persze csak egy-két napra, vagy egy hétre. Utána elkezdenének hiányozni. Kép)

Iboly,
okesz, adunk még max. 3 napot. Ha ennyi idõ alatt nem tudod elintézni, büntibe mész. Mondjuk a sarokba. Vagy a kamrába. Nem ez nem jó, ott túl sok dolgot ehetsz meg. KépKépKép Na mindegy, valami hatékonyat kitalálunk. Kép

Pusszancs:
Virág

Ja, Márti, hiányoltunk tegnap az LLL izérõl! Vártunk a Délinél, de nem jöttél. Kép Valami közbejött?
Virág (fiore)
 


Na!
Akkor most figyeljetek, részleteket fogtok olvasni egykiadványból, amik szerintem a megfogalmazásuk, sõt, lehet, hogy a fordításuk hibái miatt megtévesztõk!
Nos, nézzük:

"Az elválasztás fontos mérföldkõ a csecsemõ életében..."

"Az elsõ hathónapban még elegendõ a csecsemõnek, ha csak anyatejet kap. Nem kell tehát siettetni a leszoktatást,ha önnek bõven van teje, s ha úgy érzi, hogy gyermeke még nem alkalmas erre. Az elválasztást mindig egyénileg kell mérlegelni."

"Az elválasztás, vagyis a leszoktatás azt jelenti, hogy vége van annak a periódusnak, amelyben a csecsemõ csak anyatejet kap......."

"Számos csecsemõnek három hónapos kor körül ugrásszerûen megnõ az étvágya. Ha gyermeke éhes, és nem elégedett a kapott táplálékkal, próbálja meg gyakrabban megetetni, vagy adjon a tápszerbõl nagyobb adagot, mielõtt megkezdené a leszoktatást...."

".....Gondoljuk arra is, hogy a baba talán szomjas, azért nem elégedett, azért sír, mintha éhes lenne!
Adjunk neki jól higított gyümölcslevet is."

"....A 4 és 6 hónapos kor közötti idõszak alkalmas az elválasztás megkezdésére; nem lehet azonban tovább halogatni a csecsemõ 6 hónapos koránál. Féléves korban nõ a vasszükséglet, s ennek fedezéséhez más táplálékokra is szükség van már, nem elég csak az anyatej vagy tápszer egymagában."

"A leszoktatás lépcsõzetes folyamat, mely több hetet, hónapot vesz igénybe....."

"Hat hónapos korára a legtöbb gyerek megtanul rágni. Ha a gyermek is készen áll rá, helyes, ha ilyenkor darabos ételeket kap, így pl. nem zöldségpürét, hanem tört zöldségeket. Ha elmulasztjuk a pillanatot, késõbb gyermekünk esetleg nehezebben fogja elfogadni a szilárd ételeket."

Van még egy csomó szerintem furcsa írás, szerintetek sem stimmel UGYE?????
Most mennem kell, de holnap megmondom, hogy ezek honnan valók, szerintem dühítõek! Nem?
Kiváncsi vagyok a véleményetekre!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
Miután elolvastam ezt a topicot úgy érzem kezdek tudathasadásos lenni.
Eddig biztos voltam benne, hogy jó anyja vagyok a gyerekemnek, próbáltam és továbbra is próbálok mindent megadni. Többek között a cicitej ízének, védettségének és a hangulatának az örömét. De itt a hozzászólásokat olvasva nem is lehetek "jó anya" sõt lehet, hogy már ember sem, mert én elég korán kiegészítettem a táplálását
.
Pár hetes volt a kölök és kaptam egy virusos influenzát, ami a gyomromra húzodott (hasmenés, hányás). Szoptatás ellenére a tejecske kis hijján elapadt. Mindenféle praktika (a baba igény szerint szopizott, fejés, homeopátiás készítmények, gyógyteák stb) ellenére sem jött vissza a tejci olyan mértékben, ami teljesen fedezné a baba szükségleteit. Kiegészítettem tépszerrel (rossz anya), 4 hónapos kora óta elkezdtem bevezetni (dr néni tanácsára) a különbözõ ételeket (elsõ-> paradicsomos krumpli -> rossz anya).

Sylvike, képzeld még nem is volt kölköm, amikor az unokahúgom osztálykirándulásánál én voltam a kisérõ "szülõ" (pedig õt nem is próbáltam szoptatni sõt tápszert kapott)

Sylvike és Többiek!
szomorú, hogy ennyire fanatikusan lenéztek és általánosítjátok azokat az anyákat, akik nem vagy nem kizárólag szoptatnak. Nem tudhatjátok, hogy mi van a háttérben és mi mindent tett meg azért, hogy egyáltalán legyen vagy még több tejcije legyen.

megint Sylvike és akinek inge
ez egy érdekes és jó topic lehetne minden anyának, de bõszítõ ez az iszonyatos flegma stílus.

És megint Sylvike (ígérem ezuttal utoljára)
a szept . 4-i (több) hozzászólásodra reagálva, mint "illetékes"
1. úgy gondolom és természetesnek veszem, hogy a szoptatás a legjobb a babának.
2. a tápszeres babákat is lehet szoptatni csak úgy, az élvezet kedvéért is. Mert még a "tápszeres anyák" is tudják, hogy "nem mindig csak a kaja miatt akar szopni egy baba, hanem akkor is, ha szomorú vagy álmos." Én úgy tapasztaltam, hogy a tápszeres babák is cicizhetnek, sõt élvezi a baba és a mama is.
3. Sylvike további kérdésedre is szívesen válaszolok, mint "illetékes"

Zárszónak csak annyit, hogy a kölköm 12hónapos elmúlt és a mai napig cicizik is (még éjszaka is), soha nem volt beteg (még akkor sem, amikor én ->ld elõl). Igényli, élvezi, védi és láthatólag táplálja a tejcim.
És igen is JÓ ANYA vagyok attól, hogy nem 100%-ban csak mamitejet kap.

Bocs kicsit hosszú lett, üdv Phaedra
Phaedra
 


Phaedra!

Ha valóban végigolvastad volna a topicot az elejétõl, olvashattad volna egy másik anyuka hasonló hozzászólását... És a reakciónkat is. Talán megkeresem neked. Nincs kedvem újra leírni. De a legfontosabb, hogy NEM tartunk rossz anyának senkit, aki nem csak anyatejet ad a kicsijének. Mi a szándékos vagy tudatlanságból adódó FÉLRETÁJÉKOZTATÁS ellen harcolunk, és mindent próbálunk megtenni azért, hogy ezt felszámoljuk, és a kismamák, anyukák megfelelõen legyenek informálva.

Csi,
Ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá! KépKépKépKépKép
Virág (fiore)
 


Ja, és Sylvikérõl tessék leszállni! Ezt olvasd el: 2002 Augusztus 12 hétfõ - 17h 34 Lola hozzászólása, és a ráadott válasz. Puszi:

Virág
Virág (fiore)
 


Apropó, flegma. Szerintem sokkal inkább szangvinikus. Kép

V.
Névtelen
 


Virág!
Végig olvastam, de szívesen újra megteszem (nyilván elkerülte a figyelmem miközben mentem a kölkömet szoptatni, mivel éjszaka is van rá mindkettõnknek igénye) majd vmelyik éjszaka. Ne erre pazarold az idõdet.

Nem szálltam rá Sylvikére (és Másra sem), de ha valóban lerágott csont, mint írod, akkor Sylvike sem nagyon figyelmesen olvashatta az elõzményeket. Idézem az egyik szept 4-i hozzászólását, hogy ne kelljen visszakeresned:
"Van valami, amit nem értek és már régóta meg akartam kérdezni. A tápszeres babákat nem lehet szoptatni csak úgy, az élvezet kedvéért? Merthogy nem mindig csak a kaja miatt akar szopni egy baba, hanem akkor is, ha szomorú vagy álmos. De én úgy tapasztaltam, hogy a tápszeres babák egyáltalán nem cicizhetnek. Csak nem mertem még az illetékesektol megkérdezni, hogy miért, nehogy megbántsam vagy ilyesmi. Ti tudjátok?
Sylvike"
de az elõzõbõl is lehetme idézni... és a szept 6-i levelébõl is ...

Ha Sylvikének fontos, talán meg tudja védeni magát, ha úgy érzi és nem kellesz hozzá Te vagy Más.
Egyébként (nyilván érdekel ez a téma és azért tértem ide be) szívesen olvasom az olyan véleményeket, ami elõre lendíti a szoptatásnál felmerülõ nehézségeket. Erre a témára tavaly nyitottam is egy topicot "Természetes gyógymóddal tejserkentés" [url=http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/282/1858.html?1019981163" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/282/1858.html?1019981163[/url] nyilván azért, mert nem minden anya akarja a szoptatást abbahagyni, ha felmerül vmi nehézség.

De itt (sajnos) nem azt lehet olvasni, hogy miként lehet megoldani a problémákat (pedig a topic címébõl arra lehet következtetni), hanem arról, hogy mindenki (ÁLTALÁNOSÍTÁS) csak maga tehet róla, ha nem tud (CSAK) szoptatni.

DE ha Ti valóban és õszintén a szoptatás fontosságát hangsúlyozzátok (és az LLL követei vagytok vagy annak érzitek magatokat) és az esetlegesen felmerülõ problémákra probáltok segítséget nyújtani azoknak, akiknek szüksége lenne rá, akkor miért vesztek mindenkit egy kalap alá. Igen, én is tudok olyan anyáról, aki nem akart szoptatni, mert "tönkre megy a melle", de zömében olyanokat ismerek, hogy sajnos eü probléma húzódik meg a háttérben(ha érdekel szívesen megosztom veletek) vagy nem éppen megfelelõ szakemberhez fordultak (mint én is).

Nem én akartalak bántani Titeket, hanem Ti azokat az anyákat (és "nekem ingem és magamra veszem"), akik mindent megtesznek és még sem vagy csak részben járnak sikerrel.

Puszi,
sziasztok, Phaedra
Phaedra
 


Virág (és akit érdekel)!

Még annyit, hogy az én történetem igen tanulságos (szerintem), de igen hosszú azért nem írtam le (és azért sem mert nem azt sugalják a fenti hozzászólások, hogy "oldjuk meg a problémákat, vagy a "friss mamák" ne essenek bele ezekbe a hibákba) -> szakemberek(?) tanácsai. De ha még is érdekelne vkit szívesen megosztom veletek, mert lehetne tanulni a hibái(m)ból, amit a szakembereknek köszönhetek elsõ sorban.
Mármint, ha valóban errõl szól a topic.

Sziasztok, Phaedra
Phaedra
 


Sziasztok!

Nos, én megkérdeztem pénteken az egyik illetékest tápszer- szoptatás kérdésében (és itt elsõsorban, szvsz, Sylvike nem az anyukákra gondolt, igaz, hanem az eü-isekre?), nos elszomorító volt a válasz. Az illetõ védõnéni nagyon tapasztalt, régóta van a szakmában és jó fej! Elsõsorban a babát és a mamát nézi.Kép (Ezért igencsak ferde szemmel néznek rájuk a szomszédságukban dolgozó más körzethez tartozó védõnõk. Ez már magában az, nemde?) Szóval, õ azt mondta, hogy sokan bizony csakcsak a min. ideig szoptatják a babáikat, és még maguknak sem vallják be, hogy az okok között van pl. a mellük szépsége, a félsz, hogy megromlik a férjükkel a kapcsolatuk a szoptatás, az éjszakai kelések miatt...stb. Hangsúlyozom védõnõ mondta, aki hosszú évek óta dolgozik anyukák, kismamák között!

Egyébként Phaedra én nagyon kíváncsi lennék a történetedre. Nos, van egy másik topic a Szoptatás címû, ha annak idején nem lett volna az internet, azt hiszem én 6 hét után feladtam volna a próbálkozást, hogy szoptatni tudjam a kisfiamat, aki teljesen elutasító volt.(most 9 hónapos, és leginkább még mindig anyatejen gyarapszik). Itt, a problémával ide forduló vagy csak tanácsot kérõ anyukáknak, mindig megpróbálunk okosakat írni, és már nem egyszer az oktondi orvosi és védõnõi tanácsok ellenére, sikerült beléjük lelket önteni, és helyes utat mutatni, ami a hosszabb és elégedett szoptatáshoz vezetett.
Ezt a topicot nem is olyan rég, pontosan azért hozta létre Csi, mert sok, nagyon rossz tanácsot adnak a dokik és a védõnõk is, egyszerûen tudod miért? MERT közönyösek a szoptatás iránt és semmi kedvük ilyen témában továbbképezni magukat, mint ez, ami végülis max. esetben 2-3 évig tart, de általában sokkal rövidebb ideig. NEM kifizetõdõ!!!Kép Hiszen a gyerekgyógyászat 18 éves korig tart, ha jól tudom. Egyébként errõl a témáról igen keveset tanulnak a leendõ gyerekorvosok.)
Ezt pedig bizony több eü-s is meg tudja erõsíteni. MInt ahogy nem magamtól fogalmaztam meg a fenntebb leírt mondatokat sem! És ez a topic mint ahogy a címe is mutatja NEM a probléma megoldásról szól, hiszen arra ott van a Szoptatás címû, hanem a szakemberek sarlatánságairól (mint ahogy a címe is mutatja: Kitõl ne fogadj el tanácsot!)
Nekem szerencsém volt, 3 védõnõvel kerültem kapcs. a teherbeesésemtõl ezidáig, egy nõgyogyi és a gyermekorvosunk is max. szoptatás párti.
DE nem mindenki, és ez a topic ezért jött létre, hogy igenis tisztában legyen az az idelátogató anyuka (legyen meg legalább ennyi helyzeti elõnye, vagy tudja figyelmeztetni anyuka ismerõsét), hogy menjen mán' a doki az almával 1 hónapos babánál...stb.
Egyébként a paradicsomos krumpli akkor is durva, ráadásul pirossal kiemelve.

Még vmi, ne magadból indulj ki, és hidd el, ma Mo-n sokkal több anyuka van, aki saját hibájából és akaratából nem szoptatja a babáját, hanem inkább keveri a tápszert mint amennyire mi gondolunk.
Szóval akár itt, akár a szopi topicban én szívesen olvasnám a történetedet,
baráti üdvözlettel:
a szoptatási -LL- Ligát védõ liga egyik oszlopos tagja
ÁgciKép

Bocs, hogy hosszúra sikerült.

Kép
Ágci
 
 


Phaedra,
elõször is persze, hogy érdekel minket! Másodszor is, nem tudom, hogy sikerült ilyen bénán fogalmaznom, hogy ennyire félreértettél. Na nem baj. Ja, és ez nem a szoptatás topic. Azért alakult meg ez a topic, hogy azt mutassuk meg, mit ne higgyünk el, mely orvosokat, "védõ"nõket kerüljük. Ez egy ellenpropaganda. Nem az anyák ellen irányul, akik nem szoptatnak (remélem, mostmár érthetõen fogalmazok), hanem azok ellen, akiknek feladata volna a helyes informálás, de nem teszik meg.

Virág
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
Megint én Kép

Igaz, sõt látom is, hogy ez nem a Szoptatás topic. Sõt, azt is elfogadom, hogy ez a topic nem a probléma megoldásról szól, de újra csak magamat tudom ismételni (idézni újra nem akarok, s csak a helyet foglalja), hogy igen is sokszor anya ellenesen (bocs még mindig így érzem többszöri elolvasás után is) általánosítanak néhányan.
Továbbá pontosan a topic címe ragadott meg, mert sajnos volt benne részem.

Ágci!
Le fogom írni az elmúlt egy év tortúráját (minden eredõ okát sajnos a kórházi csecsmõsök hozzáállásában látom) pár napon belül. De szerencsére voltak, vannak jó élményeim is a saját és kölköm kitartásának és Apa segítségének köszönhetõen -> szerintem ez is tanulságos lehet.

Azért e levél váltások után egyre kiváncsibb lennék Sylvike reagálására!
Köszi

Sziasztok, Phaedra
Phaedra
 


Kedves Phaedra! Nagyon jó, hogy még most is szopizik a babád. Kép Én örülnék, ha lei'rnád a történetedet, biztosan segi'tesz vele más mamáknak. És mi is tanulunk belõle. És még annyit, hogy az a jó anya, aki a legjobbat akarja a gyermekének, és pillanatnyi tudása szerint a legjobbat teszi vele. Szóval nyugodt lehetsz, te a legjobbat akartad. A félretájékoztatás meg száradjon azok lelkén, akik olyan könnyedén osztogatják a buta tanácsokat. Ma volt szerencsém egy Nestlé táplálási tanácsadó füzetbõl részleteket olvasni. Kép Sajnos nagyon sok anyukát félrevezetnek, de emiatt nem lehet az anyuka a hibás. Még valami: azt is el kell tudni fogadni, ha valaki úgy dönt, hogy valamilyen okból nem szeretne szoptatni. Mindenkinek saját döntése, és saját maga tudja az okokat. Hozhat valaki a mi véleményünktõl eltérõ döntést is, mégis felelõsen, átgondoltan.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Szia Phaedra!

Tudod irgalmatlan nagy melleim vannak! Amikor megszületett három éve a kisfiam, eszembe nem jutott volna, hogy bármiféle gondom akadhatna a szoptatással. Nem így lett. Persze kapkodtam fûhöz-fához, és a dokinéni meg a védõnõ "segítségével" nemhogy jobb, hanem rosszabb lett a helyzet, mert már az elsõ/!/ nap felajánlották a tápszeres receptet. Hat hónapig szoptattam, de már a vége felé tápszeres segítséggel. Nagyon pocsékul éreztem magam, és én valóban rossz anyának gondoltam magam. Aztán jött a kislányom, aki hat hónapos koráig csak szopott, de most, hogy már hét hónapos is elmúlt, egyre jobban tojik a szopásra, de valahogy már nem bánt, mert ha most be is fejezi a szopást, akkor az MINDKETTÕNK döntése lesz, nem a "szakembereké". Egyszerûen fel tudnék robbanni, mert anno nem kaptam meg azt a segítséget azoktól az emberektõl, akiknek az lett volna a dóga, hogy segítsenek!!
Teljesen ÉRZEM azt, amire gondolsz, de ne hidd, hogy itt az anyukákat minõsítjük, sõt, én még néha a "hivatalt" is védelmembe vettem. Sajna nem tehetünk arról, hogy nem újít az egészségügy, de ha elhintjük annak a magvát, hogy nem mindig a doki + a védõ/?/nõ szava a szent, akkor talán nem firkáltunk hiába. Nekem még az LLL-lel is vannak gondjaim, meg persze a hasonló szopis-cégekkel, többek közt az, hogy nem elérhetõek, pontosabban nem megtalálhatóak mindenki számára, mert egyszerûen NEM megfelelõek a reklámjaik. Sõt, még azt is furcsának tartom, hogy oly sok szervezet közül többnyire csak az Iboly válaszol, mintha más nem is foglalkozna ezzel, de ez már más téma.
Anno a Virágnak írtam fentebb egyik félreértésünk kapcsán, hogy sokak számára a szoptatás nem egy megismételhetõ dolog, mert ha csak egy gyermekünk születik az életben, akkor nem mondhatjuk, hogy majd legközelebb sikerül szoptatni, sõt, ezt egyetlen gyermekünkre sem mondhatjuk. De egyszer se lenne szabad a szakszerûtlen tanácsok miatt e kudarcot vallnunk. Szerintem sok idõnek kell még eltelnie ahhoz, hogy letisztuljon a kép, és majd akkor, ha egy anyuka a legkézenfekvõbb segítséghez fordul, akkor a legjobb, és valóban csak a legjobb tanácsot kapja majd, tekintet nélkül a lakhelyére, meg hasonlókra.
Egyébként én örülök, hogy leírtad a véleményedet, mert biztos sokan mások is ezt gondolták rólunk, csak nem vették a fáradságot, hogy leírják. Remélem sikerült a eloszlatni a félreértést! És persze írd csak továbbra is a véleményedet, mert az is számít, amit Te gondolsz!
Silvyke!
Az én fiam, amikor rákapott a könnyû préda ízére, akkor egyszerûen sírógörcsöt kapott, ha elõvettem a mellemet! Szép kis vélemény! Bezzeg, amikor meglátta a kishugát két évvel késõbb szopizni, rögtön rámcuppant, de végül mégis maradt a 30dkg párizsinál. Szerintem nincs az a gyerek, aki a cicit spontán cuminak használja, ha már nem szopik rendszeresen!

LÁNYOK!!!! Tessék már egy kicsi velem is foglalkozni!!!!!
Én itt gépelek, mint állat, és szinte semmi reakció!
Most büntibõl mindenki olvassa el ismét a szeptember 7.-i 00.07h-kor írt cetlikémet!
Igen, muszály!
Nos! Ezt a szépséget mindenki otthon is fellapozhatja, hiszen ez mindenkinek megvan! Bizony ám!!!
Ez a kiadvány nem más, mint a Babagondozási Könyv, aminek ez áll az elsõ oldalán:

Ezt a könyvet a kismamák ingyenesen kapják meg
a kórházak szülészeti osztályain
Magyarország egész területén


Hurrá. De ami most jön, az sem semmi:

Az Egészségügyi Minisztérium szakmai támogatásával

És persze ezt is lehet fokozni:

A könyv a Szülészeti és Nõgyógyászati Szakmai Kollégium, a Szülésznõi Szakcsoport és a MAVE szakmai támogatásával készült.

Nos, akkor most mirõl is beszélünk? Minek írogatjuk itt a véleményünket a helyi dokinkról, amikor kiderül, hogy szakmailag támogatott az a tanács, amit nekünk adnak?!
És hol vannak ilyenkor a Szoptatási Egyesületek? Mert amihez az Eü. Minisztérium adja a nevét, az nem fogható fel simán reklámként! NEM???
Drága Ibolyom, nehogy ezt személyesen magadra vedd! Persze nem is tennéd, csak tudod ez akkor is fura!

Nagyon kiváncsi vagyok a véleményetekre, és Phaedra a Tiedre is, mert célom anno az volt, hogy ilyenekrõl beszélgessünk!

Jó éjszakát!
Csi
Névtelen
 


Kedves Csi!
Elolvastam. Azért csak most válaszolok, mert most sikerült stabilizálni a vérnyomásom.
Az Eü. Minisztériumnak üzenem, szerezzenek gyorsan pár ásót, lapátot a vízügyesektõl!
A saját példányomat valahova jó mélyen elástam már régebben, de lehet, ehelyett a minisztériumnak kéne panaszlevelet drótpostázni, hátha kijavítják.... Én kis naív! Kép
Büntibõl most elolvasom a Hipp táplálási tanácsadóját. (Korbács, hamu most nincs kéznél. Kép)
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!
Tehát hozzáfogok a kis (megpróbálom röviden és tömören írni, már amennyiben ez lehetséges) történethez:
Elõljáróban talán annyit, hogy az említett vírusos gyomor "nyavaja" csak rátett a problémákra.
Ami még fontos lehet, a kölköm tervezett baba (az elõkészületek miatt tartom fontosnak megemlíteni).
Kórház: Szent Margit, idõpont: 2001. augusztus, majd otthoni tortura

Pocak idõszak alatt már elkezdtem készülni a szoptatásra. A különbözõ irodalmakból rájöttem, hogy a mellbimbómmal (mivel lapos) már elõre foglalkozni kell és baj(?) lehet a szoptatással. Vettem bimbó kiemelõt, amit rendszeresen és a leírtaknak megfelelõen használtam, de semmi változás nem történt (már az elején elkövettem egy nagy (!) hibát, miszerint az Anyukám elmondta, hogy neki is lapos volt a mellbimbója és minden eszköz segítsége neélkül is tudott mindkettõnket (van egy bátyám) szoptatn, és hallgassak az ösztöneimre. De a h*lye lánya (én) sajnos jobban hitt a kókler irodalmaknak ). A védõnõ tanácsai szintén kimerült a bimbó kiemelõ használatában.
Elérkezett a nagy nap, világrajött a kicsi Macilányom. 11 órányi hosszú vajudás után gyorsan csaszi lett. A babát nem rakhattam rögtön cicire (ezért nem hibáztatok senkit) bár ezt már elõre elterveztem. Egy óra múlva a megõrzõben voltunk a Papával, de kérésem ellenére!!! nem kaptuk meg a babát, mondván most aludjak, s ha felébredtem behozzák. Mikor felébredtem 3 órányi alvásból (máig sem értem, hogyan sikerült aludnom), megint kértem a babámat, de nem hozták, arra hivatkozva, hogy megmosdatnak, kitolnak a kórterembe és ott megkaphatom. Ott "felejtettek" még további 3 órára. Átraktak a kórterembe, s kértem a babát. A CSECSEMÕS meglehetõsen durván kioktatott, hogy majd a menetrendnek megfelelõen hozzák a többi babával együtt (szoptatási idõ), ami másfél-kétóra múlva lesz (sírtam és tehetelen voltam, mert nem tudtam felkelni). Végre eljött az idõ: de az én babámat nem hozta ki a CSECSEMÕS, "ugysem tud még szoptatni az anyuka" -> a hangnemet képzeljétek hozzá. Minden probálkozásom hiába való volt. Következõ szoptatási idõnél már szerencsére másik csecsemõs hozta a babákat, az enyémmel együtt. Ekkor a baba aludt (s mint késõbb megtudtam) rendesen beteáztatták.
Tehát az ösztönös ELSÕ szopizás elmaradt Kép . Még a bizonyos CSECSEMÕS-nek mondtam, hogy másnap baba-mama szobába akarok menni. Válasz: a csaszisok csak 3 nap múlva mehetnek. Az utóbbi csecsemõsnél újra feltettem a kérésemet és õ azonnal intézkedett Kép . Másnapra meg volt a helyem!!!

Másnap este (már együtt voltunk és aludtunk és próbálkoztunk Kép ) bedurrant a cicim, segítséget kértem. Az éppen ügyeletes nõvér és a csecsemõs is elhajtott, hogy lehetetlen ilyen hamar a tejbelõvelés majd nappal foglalkoznak velem (cicimhez nem lehett hozzányúlni anyira fájt ->nem baj, belázasodtam ->nem baj). Harmadnap reggel az új nõvér szörnyûlködött, hogy miért nem kértem segítséget éjszaka (Ha-ha-ha). Lázmérés, lázcsillapító -> neki esett a cicimnek (jó értelemben mondom) és segített szoptatni, majd fejni (csillagokat látam), de sajnos(!) a lapos mellbimbóm miatt a bimbóvédõt sorgalmazta (újabb hiba). A kórházban vaN gyógyszertár, én balga lementem venni.
A Mackó kezdett rákapni és sokáig csak bimbóvédõvel volt hajlandó szopizni (de errõl majd késõbb).
4.nap hétfõre esett, végre megjött a kórházi védõnõ (klonoztatni kéne. boccs). Türelmes volt és sokáig ott volt velünk segíteni. 6. nap hazajöttünk.
A kórházhoz még annyit, hogy a gyerekorvos és a csecsemõsök unszolására (mert azt így kell!) elsõ perctõl kapott +folyadékot Kép ! (már megint hittem a szakembereknek).

Hazaérkezvén ciciztünk és együtt aludtunk (ezt elõre nem is beszéltük meg a Papával, de mindkettõnknek természetes volt, sõt a mai napig örülünk neki, hogy így alakult ki). Habár az együttalvásról és az igény szerinti (az éjszakai szoptatásról nem is beszélve) szoptatásról mindenki (pl. itthoni védõnõ, dr néni) le akart beszélni (ebben nem hallgattam rájuk Kép ). Hasfájós lett a baba, s megállapították (szakemberek!!!) kevés a tejci, éhes a baba, tápszert kell neki adni Kép . Én meg szótfogadtam, mert kétségbe estem és megint nem bíztam magamba eléggé. Menetrend: szoptatás, utána kiegészítés.

Elkapott vmi virusos gyomor "nyavaja". Bocs, de hozzátartozik: egy hétig hanytam és nemt a hasam (leírhatalan intenzivitással). drnéni-> a baba nem cicizhet, csak tápszer Kép . Megjegyzem, ciciztettem a babát (neki semmi baja nem lett) ennek ellenére, majdnem teljesen elment a tejecske. Ezután szaladtam fûhöz-fához, hogy varázsoljunk a cicibe tejet (gyógynövények, homeopátiás szerek stb. topic nyitás!). A védõnõ közölte velem, hogy valszín genetikailag nem vagyok alkalmas szoptatásra, amit a drnéni meg is erõsített (még mindig használtam a bimbóvédõt)!!!!!! Szoptattam ugyan, de +tápszer, + fokozatos étel bevezetés Kép

Egy ismerõsöm (akinek 3 hónappal idõsebb a lánykája és bimbóvédõt használt egy ideig) rákérdezett a bimbõvédõre. Az õ unszolására nagy nehezen (még mindig hittem a szakemberekbe kiprobáltam anélkül szoptatni. És jómagam csodálkoztam a legjobban, hogy sikerült, sõt egy hét múlva több lett a tejcim, mint valaha. Egyébként fejtem is minden szopizás után (de ez megint csak egy külön történet és tanulság, ha érdekel vkit ezt külön leírom).

A Mackóm szerencsére eldöntötte, hogy mamaitejet akar cicibõl inni és a Papa, amikor már teljesen ki voltam purcanva, segített a kölöknek a cicit "megtalálni" és lankadatlanul bíztatott, hogy képes vagyok rá, sõt Mi egy jó csapat vagyunk és minden problémát megoldunk EGYÜTT!!!!!!!!!!!

Ennyi röviden a szakemberek áldásos tanácsairól és segítségérõl.

Most ott tartunk, hogy elmúlt 12 hónapos, igény szerint!!! (éjszaka is) cicizik az egyéb ételek mellett. Imádja a hangulatát, cicin alszi/o/k el. Sõt hangosan követeli "cicicicici" Sosem volt beteg.

A "szakemberek" és sajnos néhány anyuka is meg akar gyõzni arról, hogy ekkora gyerek ne cicizzen, pláne éjszaka -> a pokolba velük!!!!!!

Bocsánatot kérek mindenkitõl, hogy ilyen hosszú lett, de nem tudtam rövidebben leírni (mint ahogy ígértem).

Ha vkit érdekel és kérdése lenne a történethez nagyon szívesen válaszolok.

Köszi, sziasztok, Phaedra

ui. Virág és Többiek!
Most már talán megértitek, miért is voltam felháborodva Sylvike és Mások általánosításain.
Mégegyszer bocs, puszi, Phaedra
Phaedra
 


Sziasztok!
Liesel!
Mint az elõzõ írásomból is kitûnik, szomorúnak tartom, hogy a "megfelelés" miatt elfelejtünk az ÖSZTÖNEINKRE, Anyáinkra és a valóban hozzáértõkre hallgatni. Szakembernek tartjuk (feltételek nélkül) a védõnõket, doktornéniket és a reklámfüzeteket (!). Jobb lenne magunkra hallgatni és nem utolsó sorban megbízni magunkban és a gyermekünkben!!!

A Nestlé táplálási tanácsadó füzet és hasonszõrû kiadványok csak az üzletrõl szólnak. Eleinte tetszettek (én balga), de szerencsére mára kiábrándultam belõlük.

Csi!
Igazad van nem megismételhetõ és nem pótólható. DE a következõ babánknál (tervben van Kép ), sõt a 3. -nál csak magamra és a "gyakorlati" szakemberekre (értsd, mint Mi MAMÁK) fogok hallgatni. A szakembereknek, azért, hogy békén hagyjanak azt fogom mondani, amit hallani akarnak.
Elolvastam újra a szept 7-i körmölésedet -> ilyenekre is gondolok fentebb.

Ágci!
Mint láthatod fentebb, inkább ide írtam, mert minden bajommal a szakembereket hibáztatom.

!!!
Azt ugyan mindig érdekesnek találtam, hogy a gyermektelen szakember mitõl tudhatja jobban, mint én, Mi.

Egyelõre visszavonulót fújok (bocs, de minnél többet olvasok, itt (vagy akár egy-egy hozzászólást többször) annál jobban feljönnek az emlékek és a gondolatok
Sziasztok, Phaedra
Phaedra
 


Sziasztok!

Csi,
én elolvastam, egyszerûen nem tudtam mit írni. Nagyon ismerõsnek tûnt, de már nem tudtam, hol olvastam, a füzetkét pedig jó mélyre elsüllyesztettem. Fentebb -egyébként- úgy emlékszem volt errõl az irományról szó.
Hát igen, itt kezdõdik az, hogy a két szoptatásért egyesület éveken keresztül belegebed a munkába, és akkor kedves anyuka megkapja a jó kis olvasmányos füzetet, hogy míg a kórházban beetetik cukros vízzel a babáját, legyen mit olvasnia.Kép

Phaedra,
nagyon sajnálom ami veled történt, és igazából nem is tudom mit lehetett volna tenni.
Az egyik barátnõm volt hasonló cipõben 2,5 évvel ezelõtt a MÁV kórházban. Hosszú elnyúló szülése után, úgy tolták ki, közben ugye a babáját elvitték, másnap reggel kelt csak fel. Minden kimaradt, ami az elsõ órákban ajánlott. Reggel aztán mint anyatigris berontott a csecsemõsökhöz és addig toporzékolt, hogy kéri a fiát, amíg oda nem adták neki. Azátn másnapra besárgult a kicsi, de hiába mondták, hogy adja oda, beviszik fénybe õ ugyan nem adta. Mondta a saját felelõsségére ott marad vele. Szoptatta ahogy tudta. Mondanom sem kell, hogy elõbb "kisárgult" mint a sorstársai, hiszen az anyatej ebbõl a szempontból is nagyon fontos. Az ott lévõ orvos a fejéhez kapott és mondta, hogy hát õ ezt nem érti...!Kép S bár akadt nehézsége a szoptatással 1,5 éves koráig szoptatta a fiát.
Egyébként én is sokat "köszönhetek" a kórházi személyzetnek, csak idõben hallgattam az ösztöneimre meg a lányok tanácsaira (6 hetesen megtanítottam szopizni, így nem kellett máshoz nyúlni). És a védõnõm nem egybõl a tápszert javasolta, hanem azt mondta: hónapokon keresztül fenn lehet tartani, ha az ember fej és a lefejt tejet adja a babának.

Bár nem annyira vagyok illetékes a témában, de el tudom képzelni mennyibõl gazdálkodik egy nonprofit szervezet.Kép Bár, akit érdekel az lll honlapján a közgyûlésrõl szóló oldalon megtalálhatja. Szóval, el tudjátok képzelni, ugye? Hogyan tudná reklámozni magát? A Kismama újságban próbálnak megjelentetni cikkeket, sõt középen ott vannak ám a telefonszámok, meg az elérhetõség formái, a Szoptatásért Magyar Egyesülettõl INGYEN lehet megkapni a Szoptatós füzetet, amibõl sokminden hasznos dolgot tudhat meg a kismama. Bár nem olyan részletes mint az lll-s füzetek, de kezdetnek jó! És én sem máshonnan mint a Kismama újságból olvastam a lehetõségrõl, mert elolvastam az újságot. Egyébként sokan nem vesznek meg ilyen újságokat, és higgyétek el nem a pénz miatt. egyszerûen nem. Én a terhességem alatt alig vártam, hogy megjelenjen a következõ.

Szerintem most már próbáld elfelejteni a múltat, és hallgass csak magadra, meg a jó tanácsadókra. Ha téged és a férjedet nem zavar, hogy szopik a kicsi, mást mit érdekel, nem neki kell felkelni éjszaka. Majd a következõ gyerkõcnél már máshogy csinálod. Képzelheted, hogy én is. Mi így fizettük meg a tanulópénzt, még1x nem fog megtörténni az már biztos.

Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Helló!

Phaedra!

Köszi, hogy leirtad a történetet, én nagyon szivesen elolvastam, igaz iszonyuan sajnálom, hogy ilyen megtörténik, kórházakban, a felelõs személyzet(csecsemõs stb) nem hajlandó segitséget nyujtani, miközben ez lenne a dolga...Kép Gratulálok, hogy még mindig szopizik a baba.
Amiért szivesen olvasok szomoru történetet az nem káröröm, hanem sajna csak innen tudok tapasztalatot szerezni, mások által. Elsõ babám van a pocakban, 37. hetes. Minél többet olvasok, annál jobban meg vagyok gyõzödve arról, amit egyébként is helyesnek gondolok. Köszönöm Neked a segitségedet!Kép

Ágci!

Most kiváncsiásgból megvettem a szeptemberi Kismama újságot és örömmel fedeztem fel egy cikket az LLL-rõlKépKépKép Ami miatt meg nem vettem eddig soha az a babanetKép Itt sokkal több info van egyben mint bármelyik magazinban, és ami még fontosabb, sokkal több tapasztalat!!! Anyák tapasztalata amiben jobban megbizom, mint egy cikkben.Kép Többet nem veszek Kismamát, és hasonló újságokat, hiszen amit leirtak benne azt már rég tudtam, természetesen Tõletek, babanetesektõl!

Lenne egy kérdésem, de igazán nem tudom, hol tegyem fel. Ha esetleg a babát nem tudom azonnal mellre tenni és késõbb sem kapom meg mert nem hozzák ki (ahogy Phaedra babáját semKép) akkor mit lehet csinálni??? Mik a "jogaim" Én szerintem jogom van a babámhoz!!! És jogom van szoptatni is, ahogy az LLL honlapján található. De ha mégsem hozzák ki és nem tudok felkelni akkor hogyan érhetem el a célomat???
Sajnos az orditozás a hisztizés és a toporzékolás jut az eszembe, de van valami okos mondat ami használ?

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha,
természetesen nem az internethez hozzáférõ kismamákra gondoltam, mert nagyon sokan vannak, akik így nem férnek információhoz. Különben tényleg ez a legjobb! Ha visszagondolok, hogy milyen listát adott a védõnõm, mit vigyek a kórházba címszóval, ááá, orosz filmban nincs olyan...

Talán Menta benn fentesebb az ilyen kórhá
zi dogokban.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


sasha,
szerintem erre az esetre fel kell készíteni a párodat, hogy akkor kiálljon a jogaidért. (Pár hete volt egy mûtétem, és sejtettem, hogy nem mennek mindig simán a dolgok, ezért megkértem egy barátnõmet, aki néhány héttel korábban átesett ugyanezen, hogy legyen velem, és ha én már nem tudok kiállni magamért, tegye meg. Meg is tette.)Másrészt pedig elõre megg kell mindent beszélni az orvossal. Jó esetben a szülésznõvel is. Azt is figyelembe véve, hogy mi lesz egy esetleges császár esetén. Mindent. Már elég közel van(talán) a szülés ideje ahhoz, hogy válts, ha az orvosod konzervatív, így remélem, nem az. Hol is fogsz szülni? (Bocsi, nem emléxem.) Nem tudom, jó ötlet-e, de az én temperamentumommal ÉN (tehát nem tartom feltétlenül követendõ példának), akár meg is fenyegetném az illetékeseket, hogy törvény adta jogom van a gyerekemhez, ahhoz hogy szoptassam, és ha ezt megakadályozzák, feljelentem õket. Nos, ez egy precedensértékû per lenne. És Mo-on sajnos naponta több 10, 100 asszony, nõ jelenthetné fel az orvost vagy a "csecsemõs"nõvéreket. Mégegyszer írom, mielõtt Márti, vagy bárki más leharapná a fejem Kép, ÉN ezt csinálnám.

Phaedra,
köszönjük, hogy leírtad. Ha valami borzasztó, az ez. Gratulálok, hogy mégis szoptattad a kicsit. Én még ennyire sem voltam tájékozott az elsõ 3 babám idejében. Akarsz rajta változtatni akár Te, akár más? Múltkor megkérdeztem Ibolyt, hányan vannak az LLL-ben. Azt válaszolta, kb. 100-an, ebbõl 7 vezetõ. EGY TÍZMILLIÓS ORSZÁGBAN CSAK 7 EMBER VAN, AKI HIVATALOSAN TANÁCSOT ADHAT PROFI MÓDON A SZOPTATÁSSAL KAPCSOLATBAN!!!!! Kép Kép Kép

MEGKÉREK MINDENKIT , AKI NEM KAPOTT ELEGENDÕ SEGÍTSÉGET, VAGY FÉLRETÁJÉKOZTATTÁK, VAGY ÉPPEN MOST VÁR BABÁT, VAGY "CSAK" ÉRDEKLI A TÉMA, ÉS SZERETNE VALAMIT TENNI, VÁLTOZTATNI EZEN A SIRALMAS HELYZETEN, HOGY LÉPJEN BE AZ LLL-BE!!! Miért? Hogy ha lesz még babánk, tudjuk, mi a legjobb neki. Hogy más nõket segíteni tudjunk, ha problémája akad. Hogy minnél több nõ tudhassa, hová fordulhat segítségért. Hogy minden nõ tisztában legyen a jogaival. Hogy a szakemberek ezt be is tartsák. Hogy egészségesebbek legyenek a gyerekeink ennek hála.

[size=-2](Remélem, ezek után eljutok jövõhéten odáig, hogy befizetem az LLL tagságot. Kép)[/size]

Micsoda kortesbeszéd! Kép De komolyan írtam, amit írtam. Minden anyukára szükség van közületek. Iboly nevére kattintva megjelenik az emilcíme, oda küldjétek el a neveteket, és hogy milyen címre küldje a papírokat és a csekket. (Kemény 1000 Ft/év)

Remélem, Iboly, semmi olyat nem írtam, aminek nem örülsz. Ha mégis, légyszi magánba csesszél le, itt cikibb lenne. KépPuszi:

Virág
Virág (fiore)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: