Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

na idetaláltam én is. A mi dokinénink is Fábián a XVI. kerületben. Meg anyósom is gyerekorvosKép Én rendületlenül szoptattam, de volt idõszak amikor Panka kevesebbet gyarapodott. Dokinéni mondta, hogy kissé nyamvadt, de más megjegyzést nem tett, miután mondtam, hogy csak szopik. Ellenben most felírt szójatápot, lányom 1,5 éves, /allergiások vannak a családban/ ezért Pankának nem adok 3 éves koráig tehéntejet és ezen meglepõdve írta fel. Én meg kidobtam a kukába a receptet. Szerintem jó ez a dokinéniKép A védõnénim Kun Ildikó viszont egy tünemény. Max szoptatáspárti, segített megtanulni kézzel fejni, mert géppel nem ment és minden rigolyámat elfogadjaKép

A MÁV-ban viszont nem tudom mit adtak a lányomnak, mert szülés után ramatyúl voltam, csak reggel kaptam meg, nem tudott szopni és a nõvérek nem álltak a helyzet magaslatán, hogy mit is kellene tenne. Azt mondták nem baj ha 2 napig nem szopik. Ja, csak a véréban szaporodott fel a bilirubin és olyan sárga lett, hogyx 1hétig dekkolt A KÉK fény alatt. szerintem ha szopizik, ezt elkerülhettük volna. Na majd most novemberben a következõvel...Jövök haza 48 óra múlva és itthon csak a férjemet és a lányomat akarom látniKép

Üdv:Pankamama
PM
 


<pre>
HOL KI MIT
BP. I.ker. Dr. Pócsi 25 percig szoptatni túl sok
MÁV Kh. ??? Még nincs teje anyuka??!! Hát az katasztrófa!! Az igen nagy tragédia ha valaki nem tudja szoptatni a babáját!!
MÁV Kh. ??? "Ne izgassa magát anyuka az els&otilde; napokban úgysincs szinte semmi teje nem kell ilyenkor még szoptatni!"
Veresegyháza Dr.??? Írok fel BEBA HA-t mert ez elég nagy gyerek lehet hogy nem lesz elég a tejcsi....
Veresegyháza ??? /amikor a gyerek nem intenzív szopós/: Jééé de érdekes tényleg nem szopik! Anyuka itassa meg vele amit napközben lefejt!
Bp.XV.ker. Dr.Sigmond Anikó "Írok fel tápszert hátha nem lesz elég. És ugye anyuka éjszaka nem szoptatja hanem teát ad neki?"
Bp. XV.ker. Olajosné Ildikó vn. "Ó már 4 hetes a baba adjon neki anyuka gyümölcslevet kell a babának a vitamin!"
Bp. VII.ker Dr. Gyulai ? "Milyen felel&otilde;tlen dolog egy 1 éves gyereket szoptatni!" A két hónapos babáról: "Gyümölcs kifacsart levét miért nem ad neki??? Már kellene!"
Bp. XI.ker. K&otilde;vágóné Valika vn. két szopi közt annyi édeskömény tea amennyi a gyerekbe fér de langyosan!5 hónapos korától rendszeresen üljön bilin!
Bp. XVI.ker. Dr.Fábián ? 3 hónapos gyereknek bukás ellen fõzelék
Kútvölgyi Kh. ??? Császáros anyukának: "Négy napig ne nagyon szoptasson addig úgysincs teje!" Amikor mégis volt azt mondta a csecsemõsnõvér hogy az izzadtság
Kútvölgyi Kh. ??? "maga csak az anyja de én vagyok a n&otilde;vérkéje majd én megnyugtatom..." </pre>

Virág
Virág (fiore)
 


<pre>
HOL KI MIT
BP. I.ker. Dr. Pócsi 25 percig szoptatni túl sok
MÁV Kh. ??? Még nincs teje anyuka??!! Hát az katasztrófa!! Az igen nagy tragédia ha valaki nem tudja szoptatni a babáját!!
MÁV Kh. ??? "Ne izgassa magát anyuka az els&otilde; napokban úgysincs szinte semmi teje nem kell ilyenkor még szoptatni!"
Veresegyháza Dr.??? Írok fel BEBA HA-t mert ez elég nagy gyerek lehet hogy nem lesz elég a tejcsi....
Veresegyháza ??? /amikor a gyerek nem intenzív szopós/: Jééé de érdekes tényleg nem szopik! Anyuka itassa meg vele amit napközben lefejt!
Bp.XV.ker. Dr.Sigmond Anikó "Írok fel tápszert hátha nem lesz elég. És ugye anyuka éjszaka nem szoptatja hanem teát ad neki?"
Bp. XV.ker. Olajosné Ildikó vn. "Ó már 4 hetes a baba adjon neki anyuka gyümölcslevet kell a babának a vitamin!"
Bp. VII.ker Dr. Gyulai ? "Milyen felel&otilde;tlen dolog egy 1 éves gyereket szoptatni!" A két hónapos babáról: "Gyümölcs kifacsart levét miért nem ad neki??? Már kellene!"
Bp. XI.ker. K&otilde;vágóné Valika vn. két szopi közt annyi édeskömény tea amennyi a gyerekbe fér de langyosan!5 hónapos korától rendszeresen üljön bilin!
Bp. XVI.ker. Dr.Fábián ? 3 hónapos gyereknek bukás ellen fõzelék
Kútvölgyi Kh. ??? Császáros anyukának: "Négy napig ne nagyon szoptasson addig úgysincs teje!" Amikor mégis volt azt mondta a csecsemõsnõvér hogy az izzadtság
Kútvölgyi Kh. ??? "maga csak az anyja de én vagyok a n&otilde;vérkéje majd én megnyugtatom..." </pre>

Virág
Virág (fiore)
 

 
 

Bocsi,
mindig elfelejtem, hogy nem szabad vesszõket rakni, azért lett az elsõ olyan furcsa. Lányok, nagyon "jók" a sztorik, de nem írtok neveket. Mit kezdjek velük? (Jók, mert a célnak megfelelnek, rosszak, mert ilyeneket hallhatunk.)

Névtelenség: egyrész érthetõnek tartom. Mindemellett vissza is lehet élni a "szakemberek" szapulásával. És ezt nem szeretném. Mégvalami. Ha vállalja valaki a sztorit, az orvos nevét, de a nickjét nem, annak mi értelme van? Attól még ugyanúgy rájön, a nick nem oszt, nem szoroz. Csak nem akarok egy lelkiismeretes, szopipárti védõnõt, orvost megszivatni. Egy antiszopist bármikor szívatok. Kép

Csi,
fantasztikus ötlet volt ez a topic! Az lenne a legbingóbb, ha létre tudnánk hozni egy ligát. Mondjuk Szoptatáspárti Szakemberekért Liga. Vagy Antiantibreasting Liga, vagy Vágdpofonazorvosodhahülyeségeketbeszél Liga, vagy Isten tudja. Van valami étkézláb ötletetek? (Az Isten tudja az nem a Liga neve volt...Kép)
A telefonos zaklatás szimpi dolog. Ha nem az én zsebem bánja. KépKépKép

Szijjjasztok:

Virág

Sylvike,
ha van kedved, csináld meg a pozitív táblicskut. Komolyan.

Borcsa,
hol találtad? Ki mondta?

anita,
ha a tápszer ott áll a polcon, az nem pozitívan hat a szoptatásra, mert akkor lehet, hogy az anyuka nyugodtabb, de nyugodtabban, hamarabb nyúl a polcra. Az ilyen helyeken majdnem tutibiztos a tápszerezés, amikor a kicsinek megugrik az étvágya.
Virág (fiore)
 


Sziasztok!
Na, ma reggel azt hittem eldobom az agyam! A barátnõm gyereke hétfõn töltötte be a 2. hónapját, erre mit mond neki a doktornõ, hogy "anyuka, el lehet kezdeni almát adni a babának". Õ meg amilyen birka el is kezdte. Ma beszéltünk telefonon, akkor mondta nagy büszkén. Megpróbáltam ugyan lebeszélni róla, rám is hagyta, de hallottam a hangján, hogy úgysem fogadja el, amit mondok, végülis nem én végeztem orvosi egyetemet, hanem az orvosa. Majd megkérdezem a nevét és feltesszük a feketelistára õt is. Szóval tényleg elég nehéz tenni bármit is a hülyeség ellen. Csak olyan rossz, hogy pont a barátnõm gyereke így megszívja és nem tehetek semmit ellene.
Szívesen megcsinálom a pozitív táblázatot, de csak jövõ héten, mert most nagyon sûrû lesz a program hétvégén.
Pusszancs.
Sylvike
sylvike
 
 


Ja, Csepeli a dokinõ, annyit tudok...
sylvike
 
 


Virág, szerintem beírhatnád a táblázatba azt a dokit is, akit Mariann említett a szopis topicban, ha jól emlékszem Bíró Gáspár nõgyógyász a BM kórházban. Õ az, aki a Bromocriptin nevû szörnyûséget rendelte, hogy elapasszák a mellgyulladásos anyuka tejét.

Anita, Pócsy doki bizonyára nagyon jóindulatú és a szó klasszikus értelmében talán szoptatáspárti is, de sajnos azok az orvosok, akik már rögtön felírják a tápszert és teáztatják a babákat, sõt 6 hónapos koruk elõtt szilárd ételt javasolnak, helytelenül cselekszenek. Örülök, hogy rád pozitívan hatott a segítsége, de van, akinél éppen a polcon álló tápszer okozza, hogy nem szoptat.

Bemásolok nektek ide egy írást ezzel kapcsolatban (angolul tudók elõnyben), ha valakinek van kedve lefordítani és beírni ide magyarul, azt hiszem, nagyon hasznos volna.

Iboly



How to Know a Health Professional is not Supportive of Breastfeeding

All health professionals say they are supportive of breastfeeding. But many are supportive only when breastfeeding is going well, and some, not even then. As soon as breastfeeding, or anything in the life of the new mother is not perfect, too many advise weaning or supplementation. The following is a list of clues which help you judge whether the health professional is supportive of breastfeeding, at least supportive enough so that if there is trouble, s/he will make efforts to help you continue breastfeeding.

How to know a health professional is not supportive:

1. S/he gives you formula samples or formula company literature when you are pregnant, or after you have had the baby. These samples and literature are inducements to use the product, and their distribution is called marketing. There is no evidence that any particular formula is better or worse than any other for the normal baby. The literature or videos accompanying samples are a means of subtly and not so subtly undermining breastfeeding and glorifying formula. If you do not believe this, ask yourself why the formula companies are using cutthroat tactics to make sure that your doctor or hospital gives out their literature and samples and not other companies'? Should you not also wonder why the health professional is not marketing breastfeeding?

2. S/he tells you that breastfeeding and bottle feeding are essentially the same. Most bottle fed babies grow up healthy and secure and not all breastfed babies grow up healthy and secure. But this does not mean that breastfeeding and bottle feeding are essentially the same. Infant formula is a rough approximation of what we knew several years ago about breastmilk which is in itself a rough approximation of something we are only beginning to get an inkling of and are constantly being surprised by. The differences have important health consequences. Certain elements in breastmilk are not in artificial baby milk (formula) even though we have known of their importance to the baby for several years-for example, antibodies and cells for protection of the baby against infection, and long chain polyunsaturated fatty acids for optimal development of the baby's vision and brain. And breastfeeding is not the same as bottle feeding, it is a whole different relationship. If you have been unable to breastfeed, that is unfortunate (though most times the problems could have been avoided), but to imply it is of no importance is patronizing and just plain wrong. A baby does not have to be breastfed to grow up happy, healthy and secure, but it is an advantage.

3. S/he tells you that formula x is best. This usually means that s/he is listening too much to a particular formula representative. It may mean that her/his children tolerated this particular formula better than other formulas. It means that s/he has unsubstantiated prejudices.

4. S/he tells you that it is not necessary to feed the baby immediately after the birth since you are (will be) tired and the baby is often not interested anyhow. It isn't necessary, but it is very helpful. Babies can nurse while the mother is lying down or sleeping, though most mothers do not want to sleep at a moment such as this. Babies do not always show an interest in feeding immediately, but this is not a reason to prevent them from having the opportunity. Many babies latch on in the hour or two after delivery, and this is the time which is most conducive to getting started well, but they can't do it if they are separated from their mothers. If you are getting the impression that the baby's getting weighed, eye drops and vitamin K injection have priority over establishing breastfeeding, you might wonder about someone's commitment to breastfeeding.

5. S/he tells you that there is no such thing as nipple confusion and you should start giving bottles early to your baby to make sure that the baby accepts a bottle nipple. Why do you have to start giving bottles early if there is no such thing as nipple confusion? Arguing that there is no evidence for the existence of nipple confusion is putting the cart before the horse. It is the artificial nipple, which no mammal until man had ever used, and even man, not commonly before the end of the nineteenth century, which needs to be shown to be harmless. But the artificial nipple has not been proved harmless to breastfeeding. The health professional who assumes the artificial nipple is harmless is looking at the world as if bottle feeding, not breastfeeding, were the normal physiologic method of infant feeding. By the way, just because not all or perhaps even not most babies who get artificial nipples have trouble with breastfeeding, it does not follow that the early use of these things cannot cause problems for some babies. It is often a combination of factors, one of which could be the using of an artificial nipple, which add up to trouble.

6. S/he tells you that you must stop breastfeeding because your are sick or your baby is sick, or because you will be taking medicine or you will have a medical test done. There are occasional, rare, situations when breastfeeding cannot continue, but often health professionals only assume that the mother cannot continue and often they are wrong. The health professional who is supportive of breastfeeding will make efforts to find out how to avoid interruption of breastfeeding (the information in white pages of the blue Compendium of Pharmaceutical Specialties is not a good reference-every drug is contraindicated according to it as the drug companies are more interested in their liability than in the interests of mothers and babies). When a mother must take medicine, the health professional will try to use medication which does not require the mother to stop breastfeeding. (In fact, very few medications require the mother to stop breastfeeding). It is extremely uncommon for there to be only one medication which can be used for a particular problem. If the first choice of the health professional is a medication which requires you to stop breastfeeding, you have a right to be concerned that s/he has not really thought about the importance of breastfeeding.

7. S/he is surprised to learn that your 6 month old is still breastfeeding. Many health professionals believe that babies should be continued on artificial baby milk for at least nine months and even twelve months, but at the same time seem to believe that breastmilk and breastfeeding are unnecessary and even harmful if continued longer than six months. Why is the imitation better than the original? Shouldn't you wonder what this line of reasoning implies? In most of the world, breastfeeding to 2 or 3 years of age is common and normal.

8. S/he tells you that there is no value in breastmilk after the baby is 6 months or older. Even if it were true, there is still value in breastfeeding. Breastfeeding is a unique interaction between two people in love even without the milk. But it is not true. Breastmilk is still milk, with fat, protein, calories, vitamins and the rest, and the antibodies and other elements which protect the baby against infections are still there, some in greater quantities than when the baby was younger.

9. S/he tells you that you must never allow your baby to fall asleep at the breast. Why not? It is fine if a baby can also fall asleep without nursing, but one of the advantages of breastfeeding is that you have a handy way of putting your tired baby to sleep. Mothers around the world since the beginning of mammalian time have done just that. One of the great pleasures of parenthood is having a child fall asleep in your arms, feeling the warmth he gives off as sleep overcomes him. It is one of the pleasures of breastfeeding, both for the mother and probably also for the baby, when the baby falls asleep at the breast.

10. S/he tells you that you should not stay in hospital to nurse your sick child because it is important you rest at home. It is important you rest, and the hospital which is supportive of breastfeeding will arrange it so that you can rest while you stay in the hospital to nurse your baby. Sick babies do not need breastfeeding less than a healthy baby, they need it more.

Written by Jack Newman, MD, FRCPC

May be copied and distributed without further permission
iboly
 
 


Virág, az "agitátor" javaslatára írok, bár nem tudom, hogy hasznát tudja-e venni bárki is az infóknak, mert halásztelki vagyok.


Tehát a nem túl szoptatáspárti dokinõ Dr. Spilevszkaja Natalia. Orvosnak szerintem jó, eddig semmi negatív tapasztalatom nem volt vele kapcsolatban, csak a szoptatásról nem egyeznek a nézeteink. Mindkét gyerkõcnél elmondta az elsõ látogatáskor, hogy 3 óránál gyakrabban ne szoptassak, inkább teát adjak a babának. Ádámkám elég nagy gyerek (8 hetes, 6200g), ezért õt már csak 4 óránként szabad szoptatni. Az elhúzódó sárgaságára is teáztatást javasolt.

A mi védõnõnk Bakosné Nagy Piroska, aki meglehetõsen rugalmas. Elmondja a véleményét, de ha az ember nem úgy gondolja, akkor is teljesen pozitívan áll hozzá. Vele nincs gond, aki szintén ki akarta teáztatni Ádámból a sárgaságot, az egy Erika nevû védõ(?)nõ. A teljes nevét nem tudom, de itt csak 3 védõnõ van, úgyhogy a helyiek tudják, kirõl van szó. Õt egyébként nem ismerem, fogalmam sincs, hogy más témában mi a pálya vele kapcsolatban.

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Virág!

Saját tapasztalat a negatív listához...

MÁV kórház: alig 1 napos fiamért mentem a "csecsemõosztályra" és látom, hogy alszik, viszont a kocsijában egy IDEGEN cumi, ami a fiam szájából esett ki álmában.
A csecsemõsnõvér viszont legalább zavarba jött és sürgõsen eltüntette onnan, akkor nem szóltam, magam sem tudom miért, de ugyan mi a ...-nak nyomták a szájába, és miért nem szóltak, hogy esetleg sír, vagy miért nem kérdezték meg, hogy odaadhatják-e neki, vagy miért nem használhattam sajátot??? Kép

CADves
Névtelen
 


kik vagytok ti? orvosok?
miért tudtok mindent jobban, mint azok, akik kezei között naponta több hasonló eset fordul meg? (természetesen a szélsõségeket kivéve)
az én gyerekeimnek is elhúzódó sárgasága volt, és mind a péterfy-ben, ahol születtek, és a budai gyermekkórházban szintén sok folyadékbevitelt tanácsoltak, azaz víz ill. tea itatását természetesen a rendes etetések mellett
bocs, ha valakit megbántottam, nem ez volt a szándékom, de teljesen úgy tûnik, hogy itt mindenki jobban tud mindent, mint az, akinek ez a szakterülete.

ha egy anya nem akarja feltétlenül tápszerezni a gyermekét nem fogja, még ha van is otthon. nálunk is van, volt, és mégsem kaptak, pedig néha kevésnek bizonyult a tej.
de ha tényleg kevés a tej, és ne mondjátok, hogy ilyen nincs, akkor éhezzen az a gyerek merõ büszkeségbõl, hogy elmondhassa az anyukája merõ büszkeségbõl, hogy én még mindig csak szoptatok?

azt viszont orvosa válogatja, hogy hat hónapos kor elõtt tápszerrel vagy fõzelékkel kell e kiegészíteni az anyatejet. mert igen is van olyan, hogy nem elég. az én ikreimnek sem, viszont ennek ellenére eddig szépen gyarapodtak. a tápszer viszont jobban hízlal, mint a fõzelék, és a cél nem az, hogy felhízlaljuk õpket, hanem, hogy ne legyenek éhesek.

most abbahagyom. éjfél van, és fáradt vagyok.
anita
anita
 


Anita!
Végülis igazad is van valahol..

Pankamama! Csak nem a jó öreg Jókairól? Én írtam a Fábiánról, az nem saját tapasztalat, mint ahogy jeleztem is!
Kun Ildikó? Az egy tündér!!! Õ VÉDETT az elsõ gyereknél, de csak szülésig, mert akkor elköltöztünk. Amikor gondom volt, nyolc hónap múlva is õt kerestem meg! Tényleg imádni való!

Tudod furi egy kicsit, mert anno én is jártam a Fábiánhoz, mint gyerek... És akkor sem volt fiatal!

Virág!
Én nem viccnek szántam, de örülök, hogy jól mulatsz! De lehet, hogy az nem mulat jól, akinek pl.a tejét elapasztják...De azért szeretlek!
Csi
Névtelen
 


Anita!

Sajnos, nincs igazad.

1. A szoptatás nem orvosi eset.

2. Magyarországon mindössze egyetlen embernek szakterülete a szoptatás: dr. Sarlai Katalin neonatológus fõorvosnak, aki nemzetközileg elismert laktációs szaktanácsadó (IBCLC - International Board Certified Lactation Consultant).

3. Tea és víz itatása nem múlasztja el a sárgaságot, sõt, súlyosbítja.

4. Amikor még tájékozatlan voltam a szoptatást illetõen, magam is hozzányúltam a könnyen elérhetõ tápszerhez.

5. Az anyák mindössze 1-2 százaléka kényszerülne arra, hogy tápszert adjon a babájának, ennek anatómiai és bizonyos betegségbõl eredõ okai lehetnek. Nekik nem kell "merõ büszkeségbõl" éheztetniük a kisbabájukat. 98 százalék viszont tudná szoptatni a babáját és nem lenne kevés a teje, ha megfelelõ tanácsokkal látnák el.

6. Hat hónapos kor elõtt mindenfajta hozzátáplálás felesleges és káros. A babák emésztõrendszere nem érett az anyatejen kívül egyéb táplálék feldogozására.


Más: Egy amerikai szakkönyvet lapozgatva mélyen megdöbbentett, hogy ahogyan bármilyen más terméket, úgy a tápszereket és a bébiételeket is rendszeresen visszahívják, gyártási hiba miatt. Csak néhány példa:

- 1993. 25.590 karton Gerber alma-banán-zabdara, üvegszilánkokat tartalmazott, II. szintû visszahívási kategória

- 1993. A Nutrícia szójaalapú tápszere, szalmonellával fertõzött, I. szintû visszahívási kategória

- 1996. Heinz alma-szilva gyümölcslé, ólommal szennyezett, II. szintû visszahívási kategória

- 1997. 2.141.880 üveg Gerber répapüré, nagy mennyiségû arzént tartalmazott, II. szintû visszahívási kategória,

- 1998. 300.000 üveg Heinz csirkehús zöldséggel, a maximálisan megengedett napi ólommenyiség 4-5-szörösét tartalmazta, a gyártó saját visszahívása

- 1998. 25.760 karton Heinz répapüré, nagy mennyiségû ólommal szennyezett, II. szintû visszahívási kategória

- 1999. 5269 karton (24 üveg/karton) Heinz brokkoli, mûanyag morzsalékkal szennyezett, I. szintû visszahívási kategória

- 1999. A Sustacal nevû, vanília ízû, felnõtteknek készült táplálékkiegészítõ dobozára véletlenül a ProSoBee, szójaalapú csecsemõtápszer címkéjét ragasztották. A Sustacal komoly betegségeket okozhat különösen abban az esetben, ha a gyermek érzékeny a tejfehérjékre vagy galactosémiás, de egészséges gyermek kiszáradását is okozhatja. 28.000 üveg, a gyártó saját visszahívása.

A könyvben szereplõ 44 esetbõl mindössze 3 esetben kezdeményezte maga a gyártó a termék visszahívását.

I. kategória: súlyos egészségkárosodáshoz vagy halálhoz vezethet
II. kategória: gyógyítható egészségkárosodáshoz vezethet

Kiváncsi volnék az Európai Uniós és a magyarországi visszahívási listákra is!

Iboly
iboly
 
 


Iboly,
köszi, megmentetted anitát... Én nem lettem volna ilyen kedves, anita, a hangnemed felháborított. A tudatlanságod pedig a munkánk szükségességét bizonyítja. Én nem vagyok orvos, "csak" egy 4 gyerekes anyuka, aki a védõnõm és az orvosom tanácsára jól elcsesztem az elsõ 3 baba szoptatását. A "szakemberek"... Iboly pedig várhatóan októbertõl lesz IBCLC, vagyis Magyarországon õ a 2. legnagyobb tudású ember a szoptatással kapcsolatban. Vagyis leendõ laktációs szaktanácsadó. Ja, és bármikor összemérem a tudásomat a szoptatásról egy gyerekorvossal vagy egy támadónõvel!!!!!

Panda, CADves,
köszi, amint lesz új táblicsku, beleírom. Iboly, a tiédet is.

Csi,
mi rosszat írtam? Én sem vettem viccnek! A vigyorgó fejek nem annak szóltak, hanem a pénztárcakímélõ megoldásnak. És mint olvashattad, nekem is elapasztotta a védõnõm a tejemet az elsõ babánál. Senkin nem mulatok, akivel ez történik. A ligás felvetésemre nem ragáltál... Komolyan gondoltam. Kép Na. Ez nem esett jól. Kép De azért köszi, hogy szeretsz. Kép Kölcsönös.

Virág, az agitátor KépKépKép (Csi, ezen szabad nevetni?)
Virág (fiore)
 


Valahol megértem Anitát!
Ugy beszéltek a tápszerrõl, mintha valami méreg lenne. Nézzetek a Tápszert kap a babám c. topikba, hány anya mérgezi a gyerekét.
Én 4 hetesen almalét kaptam, 8 hetesen fõzit és 12 hetesen 2-3-os tehéntejet!! Na erre varrjatok gombot!!Semmi allergiám nincs az emésztõrendszerem is ok.
Lazítsatok és ne okádjatok tüzes felhõket arra, aki másképp gondolja ezt!!
Amerikáról pedig: ne példálózzatok hogy õk így meg úgy, mert a tápszer-õrület pont onnan indult és akkor a tápszerrõl mondták ugyan ezeket, hogy milyen jó- és a 70-es években majdnem mindenki elhitte.
Az ENSZ és a WTO-ról ugyan ez a véleményem. Nézzétek meg mennyi marhaságot csináltak már pl. politika.

Egyébként én is szoptatok és megértelek benneteket hogy ti is ezt akarjátok + segíteni, de szerintem átestetek a ló másik oldalára!

Üdvözlettel: Bogi
rbogi
 
 


Virág!
A 4 hónapos elválasztás dr. Acsai László honlapjáról származik. A netkönyvtárban Csecsemõtáplálás címen fut.
A másik a Baba magazin Egyen meggyet címû cikkébõl származik, ez Gyümölcsök bevezetése állnéven szerepel.
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Bogi és mindenki aki túlélte a korai hozzátáplálást!

Apukám ismert egy embert, aki beleesett a tömény salétromsavat tartalmazó hordóba, és túlélte. A kolegák Saválló Jánosnak hívták. Ez a sztori engem mégse motivált soha savfürdõre!!!
Vagyis: a korai hozzátáplálás káros voltát statisztikai elemzésekkel bizonyították, mivel képtelenség UGYANAZT a gyereket tápszeren és csak anyatejen is felnevelni. Te kibírtad, pl. én amikor a 8 hónapos koromban kialakuló szopási sztrájkomra tápszert kaptam, tejallergiás lettem. Ez egy kockázati tényezõ és igenis kerülendõ ha van rá mód!
Ha figyelmesen elolvasol minket, azt szeretnénk elérni, hogy senki ne kényszerüljön tápszert, fõzeléket, bármit adni a babájának idõnap elõtt egy-egy "jó" tanács miatt. Sajnos nem minden orvos és védõnõ halad a korral!

Egyes vidékeken még a 40-es években is fecskeürüléket kentek a gyerekek ínyére a fogzási fájdalmakat enyhítendõ. Ott se néptelenedtek el falvak. De azért nem gond, ha ma már a Dentinox a menõ?

Lassan eldugulok de ma rém harciasan ébredtem!

Borcsa, a bosszús boszi

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa!
Ismerek egy pasit, akinek majdnem leesett a keze, mert kutyaharapást szõrével gyógyították...
Te jó ég! Jön a gyerek foga, megyek a fészekhez...vagy a fészkesbe?
Még jövök! Ezt nem fenyegetésnek szántam!!!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!
Újabb gyönygyszem a Baba Magazinból, az Adj tejbepapit! címû cikkbõl:
"Valójában a csecsemõknek 4-5 hónapos koruk után mind fõzelékre, gyümölcsre, mind gabonafélékre szükségük van."
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok Lányok!

Eddig türtõztettem magam és sehová nem írtam le a véleményemet, mert úgy voltam vele, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar a gyerekével tenni. De nem. Én a 70-es években születtem és akkori divat szerint - bár anyukám 1,5 éves koromig szoptatott-, kaptam 3 hónaposan fõzeléket, gyümölcsöt és 2/3-os tehéntejet is, és a fõzelékeket is tehéntejjel hígította, mert eszébe sem jutott, hogy lefejt anyatejjel tegye ugyanezt, mert senki nem mondta neki.

Én laktóz /tejcukor / érzékeny lettem, ami ennek köszönhetõ. Senki el nem tudja képzelni, hogy ez micsoda hátrányokkal jár. Mindig minden közösségbõl kimaradtam, mert soha nem ehettem azt amit a többiek. Ha mégis elcsábúltam súlyos hasmenés és ekcéma lett a " jutalmam"
A mai napig ha elmegyünk valahová nem ehetek fagyit, cukrászati sütiket, zsömlét, kalácsot, kefírt, tejet, joghurtot, nem ihatok tejszínlikõrt, tejzsínhabos kapucsínót stb. gondoljatok bele. Ha barátokhoz megyünk ebédre és õk nem tudják mit ehetek és véletlenül olyat fõznek amiben tejféle van, akkor csak nézek, és én szégyenkezek. Én nem azt mondom, hogy minden gyerek aki korai kiegészítést kap, annak ez lesz a baja, de nem lehet tudni elõre, hiszen nálam is csak 15 éves koromban derült ki. És ki akarna a gyerekének szántszándékkal ilyen sorsot? Remélem senki.

Szóval mindenki kapja össze magát és gondolkodjon el ezeken a dolgokon, mielõtt korai hozzátáplálásba kezdene, -vagy bár szoptathatna -mégsem teszi, mert rosszakarók tanácsára hallgatva elhiszi, hogy egy gyerek csakis ezért sírhat, mert nem elég neki az anyatej és éhen akar halni.

Pláne, hogy a 70-es években nem volt senki aki okosat tudott volna mindani, mostmeg van, ingyen és bérmentve, csak meg kellene hallgatni.

Köszönöm, hogy meghallhattatok és nagyaon filózok, hogy ezt a tápos topicba is bemásolom.

Egyébként a legjobb barátnõm Kazincbarcikán szintén így járt, hogy addig cikizték, hogy kicsi mellel nem lehet szoptatni, meg, hogy a gyerek azért sír estére mert éhen akar halni, hogy 2 hónaposan tápszert adott a gyereknek. És nem nekem hitt, hanem rokonoknak, orvosnak, mérlegnek. Most 7 hónapos a babája és már tejpéptõl kezdve mindenféle bébiételt eszik, kenyeret is és csodálkozik, hogy már most kiütéses a baba bõre egy csomó mindentõl. Ez van.

Bocs ha hosszú voltam: Pankamama
PM
 


Pankamama,
köszönjük. Kép Nagyon sajnálom. Másold át.

Virág
Virág (fiore)
 


Lányok!
Egy olyan gyöngyszemre akadtam, amivel minden frissen szült anyuka találkozik. A kórházban adott Baby Service csomag Kedves Baba c. kiadványa. A baba két hónapos koráig mintha csak egy szoptatós füzetet olvasna az ember-pici túlzással, mert szó van benne a mesterséges táplálásról is azknak, akik nem tudnak szoptatni. De utána!!!!

"Kora délután megpróbálhatja gyermekét gyümölcslével kínálni.(...) Kipróbálhatja a citromot, a narancsot és a grépfrútot."-mindez 3 hónaposan.

4 hónaposan pedig: " A szpotatott csecsemõ naponta még 3 alkalommal szopik (az ételek után, amit kap)"

5. hónap: " Abban az esetben, ha a baba visszautasítaná ezeket (ti. a gyümölcs-és zöldségféléket), újra és újra kínálgassa õt, próbálkozzon naponta más-más gyümölccsel, zöldséggel."

A 6. hónapban:"... a nagy változást a hús bevezetése fogja jelenteni.(...) Ha szpotatja vagy tápszerezi a csecsemõt, akkor naponta még két alkalommal szopik (...) Ha nagyétkû, egy harmadik szpoást is adjon neki.

A továbbiakban annyi szó esik a szoptatásról, hogy folytassuk, a babát boldoggá tesszük vele.

Ezeket a kiadványokat senki nem ellenõrzi?! Mármint olyan, aki ért is hozzá! Máglyára vele!!!!!

Panda

panda
Halásztelek
 
 


Szia Panda! Sajnos ezeket a kiadványokat senki nem ellenõrzi és jogilag nem is teheti. Az kivételesen jó eset, ha felkérnek egy szakértõt a lektorálásra. De mivel ezek ált. reklám kiadványok, ezért olyan szakértõt kérnek fel, aki szintén 3 hótól ajánlja a bébiételt. Ilyen csomagba az kerül bele, aki ki tudja fizetni a meglehetõsen borsos árat a csomag terjesztõinek, és innentõl kezdve azt ír, amit akar. Persze nam a szoptatással foglalkozó szervezetek azok, akik ezt ki tudják fizetni. Ki tudja miért, de abból nincs akkora jövedelem. Azt azért szem elõtt kell tartani, hogy a tápszerek, bébiételek eladásából hatalmas jövedelme keletkezik a gyártóknak, a kereskedelemnek.
Üdv,
Liesel
Liesel
 


Panda, mielõtt tûzre vetnéd, írd már le nekem légyszi, ki írta, ki a felelõs kiadó, telefonszám, cím, miegyéb! Ja, és melyik kórház?
Köszi

Pankamama Kép

Virág, aranyos vagy, de azért várjuk meg azt az októberi eredményt, ki tudja, lehet, hogy nem is sikerült a vizsgám.

Én is mondanék pár szót az allergiáról: anyukák szokták mondani, hogy "az én gyerekem is kapja a narancsot, akármit, mégsincs baja tõle". Nos, igen. Látszólag. Elõször is, ez nem jelenti azt, hogy nem is lesz. Késõbb, hónapok, akár évek múlva. És legfõképpen nem jelenti azt, hogy a más gyerekének sem lesz baja tõle.
Az allergia pedig nem csak kiütések formájában ad hírt magáról: hasmenés, szorulás, kólika, nyûgösködés, náthához hasonló tünetek, tüsszögés, asztma, középfülgyulladás, szemviszketés, szemgyulladás egyaránt allergiára utaló jelek. Ezen kívül már az egészen kicsi, szoptatott csecsemõ tejallergiájára utal, ha a baba nem gyarapodik, stagnál vagy netán csökken a súlya, miközben a szoptatással minden rendben van. Ilyenkor szoktunk rákérdezni, mennyi tejterméket fogyaszt a mama. Van, akinél elég csökkenti a napi adagot, van, akinél teljesen ki kell iktatni az étrendbõl.

Bogi, a tápszereket nem nevezném méregnek, csak szükséges rossznak. Szükséges, mert a babák 1-2 százalékának valóban szüksége van rájuk; rossz, mert többen használják, mint kellene és egyáltalán nem hasonlít az anyatejre. Aki azt hiszi, hogy ugyanolyan jó, annak gõze sincs a dologról. Ráadásul hatalmas üzlet és nagyobb propagandát kap, mint az anyatejes táplálás.
Amerika véletlenül sem etalon, sok marhaságot zúdítanak ránk, honnan vetted, hogy velük példálózunk? És hogy jön ide az ENSZ meg a WTO, ezt végképp nem értem?

A jók listájára egy név: Huberné Marcsi, védõnõ Esztergom-Kertvárosban, nem csak egyszerûen szoptatáspárti, de folyamatosan képezi is magát. Az õ körzetében volt már 100% a szoptató anyák aránya. Ja, és nem szégyelli a Ligához küldeni a mamákat...

Iboly
iboly
 
 


Iboly!
Az amerika és a wto onnan, hogy mindenhol- Kismama, itt a neten- mindenki ezzel példálózik, hogy ezek ajánlásában a 6 hónapos szoptatás szerepel.
Amiket leínak, hogy rögtöni mellretétel, stb az csak egy normális sima szülés esetében megvalósítható.

kicsit OFF- bocsi

pl. engm császároztak spinális érzéstelenítéssel. 24 óráig utána a fejemet sem emelhettem föl. A baba oxigénhiányos volt, föl se sírt rögtön, el akarták vinni másik kórházba.
2. nap megkaptam 3 óránkánt-1 órára, próbálkozott szegényke, de mindig elaludt.Én pedig tényleg szarul voltam, ha akartam se tudtam volna rooming-inezni.a 3. naptól 12 órás r-inben voltunk. Ittam a Laktoherbet
literszám, fejtem, cicire raktam állandóan, de a kolosztrumon kívül semmi nem volt. Ja és 40 fok volt, nagy meleg.
Persze teáztatták- különben kiszáradt volna- nem volt helyes????????????????
Folyamatosan stresszeltem magam, hogy mikor jön már meg a tejem, mert iszonyatosan akartam szoptatni pont az elolvasott tápszer-rémtörténetek miatt. 3. 4. este szegénykém üvöltött az éhségtõl és lefogyott 2800 gr-ról 2500gr-ra. Adtak neki tápszert estére. Nem kellett volna???????????????? Meddig kellett volna fogynia hogy csak az én tejemet ehesse??
Ami az 5.nap jött meg.
Azóta minden ok,9 hetes a kicsi, de akkkor nyugodtam meg, amikor anyám megmutatta a naplóját hogy engem hogy etetett meg az ismerõsöket hogyan etették anno.

Én csak azt mondom, hogy ne stresszeljétek a nõket és igenis vannak nem ideális esetek.

Szakértõk szerint mit kellett volna csinálni hogy elkerüljük a tápot????????
rbogi
 
 


+ az elõzõhöz
Nem akarok senkivel vitázni, mert szerintem is az anyatej a legjobb a természet nem véletlenül rendezte így
- az volt a marhaság, amikor tudományosan kezdtekfoglalkozni a dologgal (3 óránként, stb)
A géntechnológia világában pedig hiszem, hogy jó tápokat tudnak csinálni.
rbogi
 
 


Anita!

A sárgaságot okozó bilirubin nagyrészt a széklettel távozik. Ezt szoptatással tudjuk elõsegíteni és nem teáztatással. A szoptatás (ha igény szerint történik) megfelelõ mennyiségû folyadékot is biztosít a baba számára. Ha a sárgaság mégsem akar oldódni, sõt, a baba túl aluszékony, a bilirubin szintje emelkedik, akkor jön szóba a fényterápia, ha szükséges, infúzió. Nagyon magas, az idegrendszert veszélyeztetõ bilirubin szint esetén vércsere.

Az élettani sárgaság a 2-3. napon szokott kialakulni, amikor az átlagos esetben belövvell a tej. De csak a 3-4. napon éri el a tetõpontját, tehát azok sincsenek lekésve, akiknek csak a 4. napn indul be a tejük. És addig van ám az elõtej, amit az elsõ oltásnak is "becéznek", mert annyi sok védõanyag van benne. Kár lenne tõle megfosztani a kisbabát.

Ja és ha ez számít valamit Neked, én orvos vagyok.

Menta
menta
 
 


Iboly!

Kiadja a Baby Service 2000 Bt. Bp., 1026 Érmelléki u. 13.

Szakértõk: Dr. Lipták Márta (SOTE I. Nõi Kl.)
Dr. Holló Judit gyermekorvos
Dr. Almásy Maritta pszichológus Louvain-i Egyetem, Belgium


Egyéb infó nem szerepel a kiadóról, csak a nyomda címe. Az is kell? Különben jó kiadvány, csak a táplálás része használhatatlan.
Ja, a II. Nõin kaptam.

Panda
Panda
 


Iboly!
A címe Kedves Baba és a MÁV- ban is osztogatják.
Menta
menta
 
 


Szasz Virág, meg a Többiek!
Én tényleg azt hittem, hogy a Ligavédõ Ligát viccnek szántad! De nekem még mindig furi, hogy míg egy csomó szakmának van felügyeleti szerve, addig a védõnõknek nincs. Egy taxisofõrnek néha PÁV-ra kell menni, a liftesekre szakértõt küldenek, stb.

Lehet, hogy tényleg átdõltünk a ló másik oldalára?
Szerintem nem állt szándékunkban köpködõ rovatot szerkeszteni, valóban fura, hogy valamennyire azzá vált, de ez is legalább figyelemfelkeltés. Én is írtam a Fábiánról, és lehet, hogy nem is olyan, aki feketelistára való. Meggondolatlan voltam, Ti ne essetek ebbe a hibába!

Virág! Az agitátor rendben, bár elsõ hat alkalommal aligátornak olvastam.Mekkorák a Törpéid? De ne hetekben írd lem mert nem csak olvasni, hanem számolni sem tudok..

Bogi!
Én is császáros voltam, tudom mit éreztél. Nekem hatodik nap durrant be, már itthon. Az viszont mai napig rossz érzés, hogy a fiamat csak hat hónapig szoptathattam, és kapott kiegészítést is. Mostmár két gyerekem van,de amiatt, hogy a fiam nem szopott a mai elvárások szerint, bizony lelkiismeretfurdalásom van. És mivel több gyermekem nem valószínû, hogy lesz, nem mondhatom el azt, hogy majd legközelebb.. És pont emiatt kellene kiszûrni a negatív prosikat, tanácsokat, mert egyszerûen nincs sok lehetõségünk a próbálkozásra. Engem is sresszel ez a téma, de ha egységesen egyfajta tanácsot kaphatnánk, nem is lenne mirõl beszélni. Én azt vallom, hogy nem csak rajtunk múlik a sikeres szoptatás, mert nem tehet róla az ember, hogy rossz, ám erre kijelölt emberhez fordult.

Iboly! A másik topicban én írtam a net-elõfizetésrõl. De csak most kapcsolok! Így állunk, hogy zsebpénzen osztogatod a tanácsokat?! Ez igen elgondolkodtató..
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Visszatérve a nevekhez: Pécelrõl ismerem Jakots Erzsébetet, aki papiron védõnõ, de amikor megkérdeztem, hogy anyatejes babánál meddig várjak a székletre, mikor kezdjek aggódni, azt mondta, adjak hashajtónak sárgarépalevet(!), paradicsomlevet, narancslevet.
1., nem "hashajtót" akartam adni, csak tudni, hogy 3 vagy 5 nap is normális-e kaki nélkül
2., a répa - mint tudjuk - éppenséggel hasfogó
3., a narancs és a paradicsom erõsen allergizálhatnak
4., a lányom ekkor 2 hónapos volt.
Mellesleg egy hónappal késõbb nem ismerte föl az atópiás ekcémát sem, azt mondta, hogy kenegessem Johnson olajjal (tudjátok, azzal a jó szintetikussal, amit le sem tudsz mosni a kezedrõl), attól elmúlik a bõr szárazsága.
A másik gyöngyszem szintén e helyról Dr. Jávor Zsuzsanna: õ ugyan nem adatott volna ilyen korán gyümölcsöt, de amikor megtudta, hogy 8 hónapos gyerekem nem eszik semmi gluténtartalmú kenyérfélét, felelõtlennek kiáltott ki. Szerintem pedig az a felelõtlenség, amit õ csinál: 2 órányi rendelésrõl rendszeresen másfelet késni (nem betegnél volt, hanem otthon, láttam, a 3. szomszédunk volt), a náthára nem orrcseppet javasolni, hanem négyféle gyógyszert felírni (a dobozon lévõ haszn. utasitáson láttam, hogy két év alatt nem adható a szer, ráadásul a felirt adag 40 kilós embernek való - a lány 11 hónapos volt és 8 kiló), mindezt úgy, hogy a gyerek addig bármilyen gyógyszert kapott, mindre allergiás reakciókkal válaszolt. (Mellesleg bátyám gyerekei is a körzetébe tartoznak, feltûnhetett volna neki a családban végigvonuló allergia-ekcéma-asztma-krupp vonal.)

Helyi ellenpélda: Horváth doktornõ, mert nem restell szabadidejében is eljönni a gyerekhez, férjem házhoz vihette neki a vizsgálati anyagot szombat délelõtt, amikor lányunk már nagyon rosszul volt, õ azonnal kijött, injekciózott, nem küldött az ügyeleteshez. Ja, és nem fogadott el pénzt, azt mondta, ez "garanciális szerviz" Kép.

mára eldugulok, hagyok Nektek is betût Kép

ld
ld
 


Sziasztok!
Olvasgatok és szörnyülgetek!
Nagyon bánt amikor leszurnak , hogy dicsekszem , hogy meddig szopott a fiam.(25 hó) Pedig szerintem ezzel igenis dicsekedni , kell és tényleg nem azért mondom , hogy a tápszeren élõ babák mamáit idegesítsem! És ha ettõl mégis idegesek lesznek akkor szerintem nem velem van baj!
Van olyan ismerõsöm aki igenis mindent megpróbált és mégsem sikerült. Õ ezt elkönyvelte , mert tudta , hogy mindent megtett. Nem nézett rám csúnyán.
Viszont van olyan ismerõsöm aki , már a kórházban tápszert akart iratni - naponta 2-3dl elõtejet!!! tudott lefejni - mert õneki fáj , meg kényelmetlen. Nem írtak fel neki , de õ leleményes volt és az egyik barátnõjétõl kért tápszert. Aztán jegelte a cickót és a 3. héten már "szerencsére" sikerült elapasztani! Kép Aztán pár hónappal késõbb mondogatta , hogy sajnos nem volt teje!
Én is tápszeren és feles tejen nõttem fel. Én is laktóz-érzékeny vagyok. És a többi belsõ érzékenységrõl nem beszélek.
A mi doktornõnk is pártolja a szopatást , de volt már olyan , hogy nem szégyelte megkérdezni tõlem , hogy bizonyos helyzetekben a Liga mit ajánl! Pedig nem fiatal. És elfogadja , ha valamivel nem értek egyet!
Amikor Gergõ két éves volt és antibiotikumot írt fel neki , azért megjegyezte , hogy a gyógyszer mellé sok-sok cici anyácska!!!Kép
Na eldugulok!
Mindent szoptatásért!!!!!!!!!!!!!

Kanga
Kanga-Zsebibabák
 


Lányok!
Blanka tegnap óránként cicire kérte magát!
Rohanok tápszerért!
Vagy jó lesz a Fanta is?! Virág???
Kanga a kis rosszindulatúfejõstehénKép
Kanga-Zsebibabák
 


Kanga!
A kóla jobb!
Akkor nem lesz foga, és nem kell pepecselned a fogmosással!
Névtelen
 


Sziasztok!

Én is tudom sajnos gazdagítani ezt a topikot.
A IX. ker-i Vaskapu u.-i rendelõben található Karádiné Vaskó Edit védõ(?)nõ, akinek nagyrészt köszönhetem, hogy Áron már 3,5 hónaposan hozzátáplálást és tápszert kapott, és végül heteket szenvedtem önerõbõl(!), mire elhagyhattuk a tápot és visszatértünk a cicire.
Elsõ látogatása, mikor hazajöttünk a kórházból:
-Anyuka, hogy szoptat?
-Igény szerint. - rebegtem. Mire õ:
-Igen, az helyes, de csak max. 7x szabad szoptatni egy nap, mert csak a kis koraszülöttek szophatnak 8x!!!!
Aztán kifejtette, hogy egy szopi 15, max 20 percig tarthat. Nem mertem bevallani, hogy a fiam 1-1,5 órát van mellen egy-egy alkalommal.
Mikor 3 hónaposan megállt a babám gyarapodása, mert persze az idõre szopi nem tudott alkalmazkodni a megnövekedett igényhez, simán fölírták a tápot, egy árva szót sem szóltak a gyakoribb szopiról. És mindezt úgy, hogy ott laktunk az István kh-tól 100 m-nyire, de még azt sem mondták, hogy ehhez mi nem értünk, de tessék talán átslattyogni a szopis ambulanciára, majd ott segítenek.
4 hónaposan természetes volt a hozzátáplálás javasolása, de nekünk így még elõbb. Nem csoda, hogy a rendeléseken nagyon kevés szopizós babát láttam. Mikor Áron elmúlt 1 éves, akkor már elkezdtek cseszegetni, hogy hagyjam abba a szoptatást, mert "regenerálódnom kell" (?) és felesleges is.
És még egy gyöngyszem az említett védõnõtõl. bár ez nem szopis: egyik látogatásakor, mikor épp Áront ringattam, nekem esett: "Nincs túl sokat kézben ez a gyerek???" De, mondtam, azért gyerek, hogy kézben legyen. Hát, legalább ebben a témában nem tudott átrázni.
Másik "jó" hely: Madarász Kh, gasztroenterológiai szakrendelés. Hannám tejérzékenysége miatt járunk oda. Pont a tejallergia miatt törekedtem-törekszem a minél további szopira. Mikor utoljára ott voltunk, még Bálinttal várandósan, közölték, hogy most már hagyjam abba a szopit, minek egy ilyen nagy gyereknek (1,5 éves volt!!! - WHO ajánlásról nem hallottak), inkább adjam a jó kis tejmentes tápszert!!! És különben is, mi lesz szülés után, mert két gyereket egyszerre NEM LEHET szoptatni. Ja, gondoltam, ha nem lehet, az más.Kép Pedig hivatkoztam a Ligára, meg más anyukákra, de nem csillant felismerés a szemükben.

Üdv : Pele
Pele
 


rbogi,
én meg nem hiszem... Amit az alábbiakban írni fogok, bizonyítja ezt. Ami meg a többit illeti, úgy látom, nem érted a lényeget, de hogy kíméljem a kezemet, idemásolom Boszorka Borcsa kissé fentebbi írását:

"Apukám ismert egy embert, aki beleesett a tömény salétromsavat tartalmazó hordóba, és túlélte. A kolegák Saválló Jánosnak hívták. Ez a sztori engem mégse motivált soha savfürd&otilde;re!!!
Vagyis: a korai hozzátáplálás káros voltát statisztikai elemzésekkel bizonyították, mivel képtelenség UGYANAZT a gyereket tápszeren és csak anyatejen is felnevelni. Te kibírtad, pl. én amikor a 8 hónapos koromban kialakuló szopási sztrájkomra tápszert kaptam, tejallergiás lettem. Ez egy kockázati tényez&otilde; és igenis kerülend&otilde; ha van rá mód!
Ha figyelmesen elolvasol minket, azt szeretnénk elérni, hogy senki ne kényszerüljön tápszert, f&otilde;zeléket, bármit adni a babájának id&otilde;nap el&otilde;tt egy-egy "jó" tanács miatt. Sajnos nem minden orvos és véd&otilde;n&otilde; halad a korral! "


Érted, rbogi?

Szasz, Csi! Kép
Ha nem esnénk át a ló túloldalára, nem volna a létezésünknek értelme. A pozitív oldal az LLL. Ha ugyanazt akarnám csinálni, belépnék. (Még lehetséges) A negatív oldal, amit mi csinálunk. Igenis szükség van rá. Sajnos. Kíváncsi vagyok, vajon mit tanítanak a HIETÉ-n a leendõ védõnõknek. (Ha jól tudom, Bp-en ott képeznek védõnõket.)

ld,
köszi, borzasztó, hogy mik vannak! Kép

Rosszindulatúfejõskengurú, KépKépKép

Pele,
neked is köszi, mindent beírok majd a táblázatba.

Most elküldöm, aztán írok egy újabb gyöngyszemet.

Virág
Virág (fiore)
 


Tegnap kaptam egy mintát a Nutrciától...

Egy 7,5 * 7,5 cm-es kis "füzetecskén" a következõk:
1.o.: babatej
2.o.: plus 2
4-6 hónapos kortól adható elválasztó csecsemõtápszer
- kellemes ízû
- vassal, ásványi anyagokkal dúsított
- vitaminokkal dúsított
- tehéntej tartalmú
3.o.: 3
9 hónapos kortól adható babatej
- sûrû, krémes állagú
- értékes energiaforrás
- vassal dúsított
- vitamin- és ásványi anyag tartalma alapján ideális tejtápláléka a növekedésben lévõ csecsemõknek
- tápanyag összetétele jobban megfelel a cseperedõ babának, mint a tehéntej
4.o.:

* allergia
* vérszegénység
* labilis folyadékháztartás
* vitaminhiányos állapot
* csontefejlõdési zavar
* anyagcsere vagy növekedési zavar

<FONT SIZE="-2">A csecsemõ legjobb tápláléka az anyatej.
A legegészségesebb táplálási mód a szoptatás.

Kérdéseivel hívja munkanapokon 10-14 óra között ingyenes zöld számunkat: 06-80/300-003</FONT>

Folyt. köv.
Virág (fiore)
 


Nnnnnna. Ha ilyen ártalmas a tehéntej, akkor vajon miért raknak a 4-6 hónapos kortól "adható" tápszerbe tehéntejet? Meg is kóstoltam: borzalmas ízû. Nem tudom, tudjátok-e, hogy a szintetikus vitaminok, ásványi anyagok még a felnõttek szervezetében is kárt okoznak. Pl. nem távoznak rendesen (a felesleg), megterhelhetik a vesét, nem fejtenek ki olyan hatást.
Folyt. köv.
Virág (fiore)
 


Legalabb rairtak Kép Legyunk pozitivak Kép
idike
 
 


Az nem "olyan" tehentej Kép Egyebkent ha szukseges, hazilag is lehet "nemolyan" tehentejet kesziteni. Arpat kell fozni es a levet felesben keverni tehentejjel. Az arpa a tehentej nagymeretu feherjeit kisebbekre tordeli es emeszthetobb. Tapszernelkuli korok trukkje Kép Mert hat volt olyan sajnos hogy anyuka belehalt a szulesbe es a babat csak felneveltek.
idike
 






A csecsemõtáplálás örökzöld téma, minden bizonnyal azért, mert a növekedés és a fejlõdés szempontjából az elsõ év az élet legmeghatározóbb szakasza. Ebben az idõszakban a táplálás célja az energiapótlás mellett a testfelépítés, és a késõbbi, - esetleg csak a felnõtt korban jelentkezõ - betegségek megelõzése.

Ugyanakkor az "étrend" összeállításánál nem szabad figyelmen kívül hagyni a csecsemõ még éretlen gyomor- bélrendszerét és immunrendszerét.

Az elsõ hat hónapban a legideálisabb táplálék a csecsemõ számára az anyatej, ami mind mennyiségileg, mind minõségileg biztosítja az optimális tápanyagellátást, és számtalan védõanyagot tartalmaz.

4-6 hónapos kor után a kizárólagos anyatejes táplálás már nem fedezi teljes egészében a csecsemõ igényét.. A szoptatás mellett ilyenkor már kiegészítõ táplálásra is szükség van ( hozzátáplálás, elválasztás). Ekkor kerül sor az elsõ szilárd étel bevezetésére, ami lehet gyümölcs, fõzelék vagy gluténmentes cereália (tejberizspép).
A kisbaba étkezési szokásaiban jelentõs változás következik be: a baba új ízekkel, különbözõ táplálékokkal ismerkedik meg. Éppen ezért a hozzátáplálást ( elválasztást ) fokozatosan kell végreahajtani. Fontos azonban, hogy az új ételek bevezetése ne a szoptatás helyettesítésére történjék, hanem annak kiegészítésére.
A szoptatás a kiegészítõ táplálás mellett is fenntartható, akár egy éves korig, azonban még ilyenkor sem szabad áttérni tejhígításra, vagy színtej adására.

Most csak a legdurvábbat írom, mert kezdek fáradni:

A mellékelt termékmintát az újdonságokat szívesen fogadó kisbabáknak ajánljuk kipróbálásra, hogy a Nutrilon Plusz (2) kellemes ízérõl, laktató hatásáról, könnyû emészthetõségérõl sze,élyesen meggyõzõdhessenek.

WOW! No comment. A kiemelések eredetileg szerepeltek a szövegben, nem én vastagítottam. Tömény pszihológiai hatás... KépKépKép
Virág (fiore)
 


Ildike,
de milyen kisbetûvel?????

Virág
Névtelen
 


Na ja kerlek, ok tapszert akarnak eladni, az anyatej nem uzlet Kép
idike
 


Amugy nekunk a korhazi zaron rajta volt hogy a baba taplalasa anyatejes, hanyszor naponta (!) illetve ilyenolyan tapszer, ennyiannyi gramm, hanyszor...

Azert en akkor etettem amikor akartam es azzal amivel akartam. Igaz utana nem nyaggatott senki Kép
idike
 


Sziasztok!

Én is ide találtam.

Virág irigyellek! Csuda jó dolgod lehet, hogy 4 gyerk?c mellett ennyire ráérsz netezni! Kép ja és a 4 gyerek miatt amugy is Kép

A mi dokink elméletben szoptatás párti, még nem is ismerem annyira, ezért nem írok nevet, mondta szoptassak igény szerint, de mikor Vili egy kiót hízott egy hónap alatt közölte, hogy max. 3-4 óránként és max. 30 percig és fokozatosan csökkentsem a szopi id?ket. Mondtam ez szép, de a yerek akkor ordít, a válasz nyugodtan hagyjam ordítani, a szopi nála reflex csak azért ordít. (akkoriban még Vilinek legelább 1 ora kellett mire jól lakott).

Amugy meg a dokira nincs is nagy szükségem, itt vagytok ti nekem Kép

És én is tudok egy gyöngyszemet, csak sajna nem tudok nevet:
Ismer?sömnek véd?néni mondta, hogy ha éjjel felébred a három hetes baba eszébe ne jusson szoptatni,majd kifárad a sírásba és visszaalszik. Okostojás nem?
Hol élnek ezek? Én még a mai napig nem tudok éhesen aludni és ha megéhezek igenis eszek valamit akár éjjel is. Ennek ellenére nincsenek alvászavaraim, nem vagyok neurotikus és nagyon jól alszom.

Ja Vili 10 hetes múlt és nem hallgattam senkire csak az ösztöneimre, na jó meg egy kicsit rátok: eredmény Vili magától leszokott az órákig tartó szopiról, az éjszakai szopiról, megtaláta az ujját és pár napja egyedül alszik el és még mindig d?l bel?lem a tej Kép

Norci
Norci
 


Boszorka Borcsa és Flores!
A példátok remek: közel ugyanannyi ember esik salétromsavba, mint kap tápszert!

Én nem vitatkozom tovább, bosszankodjatok csak nyugodtan tovább.

Ajánlom az orvosi egyetemek, eü-i f&#337;iskolák tananyagának megváltoztatását is.
rbogi
 
 


Drága rbogi,
te jobban bosszankodsz, mint mi... Kép Nem látod a fától az erdõt. Ajánlhatod, rájuk fér.

Virág
Virág (fiore)
 


Hi!
Az en picurom 22 honapig szopizott, akkorra " notte ki".
De ezt mar csak o meg en tudtuk... a kornyezetem reakcioi miatt abszolut titokban tartottam egy eves kor utan a szopizast. A oparom pl.: pszichologushozt akart kuldeni a szopizas miatt, na mindegy, ez mind m,aganugy, ES LEGKOZELEBB IS MINDENT A BABAM ERDEKEBEN TESZEK MAJD!!!!!!
Ami szerencsere novemberben aktualis .
Viszont kerdezlek benneteket, hogy kinek valt be a SZPOTATOS PARNA. Kiskiamnal az elso honapban sokat kinlodtam a testhelyzet miatt, talan a parna segitett volna. Kerlek, ird meg a tapasztalatodat, feleslegesen nem ruhaznek be ra, de ha erdemes, akkor persze.
Panka
Panka
 


SZiasztok!

Pele írása indított arra, hogy írjak ide: az általa említett védõnõ, Karádiné az én védõnõm is volt, míg terhes voltam (ezek szerint nagyon közel lak(t)unk egymáshoz, Pele? Kép), aztán õ elment, tehát már nem dolgozik védõnõként, így nem tudom, érdemes-e egyáltalán bevenni a táblázatba. Na, mindegy, mindenesetre a következõ gondolatok indultak el bennem:

Eddig a "feketelistás" védõnõkrõl/orvosokról, akikrõl itt olvastam, elég negatívan gondolkodtam Kép, de most rájöttem, hogy nem ennyire feketre-fehér a kép! Karádiné pld. velem legalábbis nagyon normális és kedves volt (a szoptatást már nem befolyásolhatta, addigra helyette mást kaptam). A Pelének tett szoptatással kapcsolatos megjegyzése alapján természetesen szerintem is ide tartozik, de az egyéb ismereteim alapján azt kell gondolnom: fejlõdõképes ember, nekem nyitottnak tûnt, egyszerûen kevés korszerû ismerettel rendelkezett. TEhát azt javaslom, hogy ne elégedjünk meg annyival, hogy egy-egy kijelentés alapján kilistázzuk a "hülyéket", hanem ezek MELLETT próbáljunk olyan megoldási lehetõségeket is találni, ahol, amilyen módon segítünk nekik (legalább a nyitottaknak!) korszerû ismeretekhez, személyes tapasztalatok adta információhoz jutni. PLd. aki (az elavult nézetei ellenére mellett is) normálisnak, nyitottnak találja a védõnõjét, orvosát, vihetne nekik a Liga kiadványaiból, akinek vannak kapcsolatai, szerezhet pénzt, szponzorokat, helyiséget, stb., ahol a védõnõk, körzeti dokik, nõvérek szerezhetnek ismereteket, ha mást nem, a liga alapelvei szerint szoptató anyukák személyes tapasztalatait! Mit gondoltok?

Ilyen módon Bogi kissé gúnyosnak tûnõ "javaslata" is megvalósulhatna - mert bizony sok elavult ismeretre ráférne a frissítés. KépKépKép Aztán elõbb-utóbb csak bekerülnek a tankönyvekbe is! Gondolom, nem én vagyok az egyetlen, aki személyesen is tapasztalta, hogy sok korszerûtlen dolgot oktatnak napjainkban is a felsõoktatásban! Kép


Márti
márti
 
 


Sziasztok!

Nagyon jó a topik, bár van itt néhány dolog, amivel nem értek egyet:
-A nõk 98% tud szoptatni: fizikálisan ez rendben is van, de itt vannak a lelki tényezõk. Saját bõrömön tapasztaltam, hogy mennyire számít a lelkiállapot. Sok olyan dolog történhet, ami lecsökkentheti a tejtermelést, és belekerül az ember egy ördögi körbe (pl: gyerek betegsége, közeli hozzátartozó betegsége, a pasi nejó hozzáállása). Én azt mondom, szerencsés az a nõ, akit mindenki támogat a szoptatásban, akkor is ha problémák merülnek fel. Én is ahhoz a korosztályhoz tartozom, akinek a szüleinél egészen másként vélekedtek a szoptatásról. Tudom, milyen nehéz megmondani az ember édesanyjának, hogy rosszul tudja, amit tud, hiába nevelt fel 3 egészséges és boldog gyereket. Van, akinek ez nem megy. Ne vessétek meg érte. Nem mindenkinek van meg a lelkiereje, meg a magabiztossága, hogy beszóljon. Különösen az elsõ gyerek megszületése után, amikor mindenki bizonytalankodik. A 3-4 gyerek után visszatekintve erre már nem mindenki emlékszik.
-Én azt gondolom (saját tapasztlat), hogy a mai anyukák nagyon is tisztában vannak a szoptatás jelentõségével és sok mindent elolvasnak a témakörben, és igyekeznek aszerint cselekedni. A baj a leggyakrabban a környezetben van: elsõsorban a család, meg a többi huhogó, aztán meg ott az egészségügyi szakembergárda. Az én orvosom (kb 60 éve) anyatejpárti, és mivel a fiam igen rendesen gyarapszik, eddig még csak szóba sem hozott sem tápszert, sem hozzátáplálást. Most 4 hónaposan, viszont nem akarta felírni a K vitamint, mert itt az ideje gyümilevet adni. Nem sokat, csak néhány kanállal, étkezések között. Mert az természetes. Nos, kérdem én, egy józan eszû anyuka, aki nem tévedt éppen az ilyen oldalakra, mit fog cselekedni, a legjobb szándékkal? És szerencsém volt itt is, mert egy helyettes védõnéni (kb 25 éves) rávette, hogy írja fel a doki azta K vitamint, hátha mégse fogadná el a gyerek a gyümilevet... aztán utánam jött, hogy oda se neki, szoptassam csak. De õ sem állt le vitatkozni szemtõl szembe a dokival.

-Kinn voltam a LLL szoptatós sétáján, múlt szombaton. Demonstráltuk is a nap témáját Ákoskámmal többször is. Kép)) Itt hallottam egy LLL aktivistától: a gyereknek anyai törõdésre van szüksége meg szoptatásra, és ebbõl a kettõbõl az anyai törõdés a fontosabb.

-Nagyon örülök, hogy ilyen nagy hangsúlyt kap mostanság az anyatej, de sajnos azt látom, hogy gyakran rosszul sül el. Azokhoz jut el ezer forrásból, akik maguk is szeretnének sokáig szoptatni. És ha valamiért nem megy, akkor õk egészen tönkremennek abban, hogy nem megy. Lehet dicsekedni, hogy én 5 évesen is szoptatom a gyereket, de vannak anyák, akiknek ilyenkor kést forgatnak a szívében, mert valamiért (és ez nem mindig felelõtlenség miatt) nem szoptatott, ezért õ már rossz anya, aki mérgezte a gyereket, kitette egy sor betegségnek? Az õ gyereke már sohasem fog megbocsájtani?


Írom mindezt úgy, hogy magam nehéz kezdés után több mint 4 hónapja szoptatok, sõt fejek rendíthetetlenül, a lefejt tejet egy beteg kislánynak adom.
Most viszont olyan helyzetbe kerültem, hogy úgy nézett ki, 3 hétig gyógyszert kell szednem, és csak egy hétre való anyatej van a hûtõben. Szerencsére megoldottuk egy rövidebb kezeléssel, de mi lett volna ha arra a két hétre tápszert kellett volna adni a gyereknek? Dõltem volna a kardomba, vagy mentem volna Dunába, mert immár én is átkerültem a rossz anyák táborába?

Úgy gondolom, sokkal több tapintat volna szüksége ahhoz, hogy ne a rossz érzést keltsük az anyjákban (amitõl ugyi mégjobban apad a tej), hanem tényleg segítsünk. Az információt is így juttassuk el mindenkihez.
Speciel bennem az elején, amikor még nem tudtam, hogy mennyi tejem lesz, nagyon élt a rettegés, hogy majd rossz anyának kell éreznem magam, ha nem jön össze. Most is rettegek, ha valamiért kevesebb a tej. Persze nekem szerencsém van, mert tudom, mit kell tennem. De mi van azzal, akit nem támogatnak, és nincs a szükséges infó bírtokában?

Lola
Lola
 


Kedves Lola!

Sajnálom, ha azt az érzetet keltettük benned, hogy ha nem tudsz szoptatni, rossz anya vagy. Mindannyian tudjuk, hogy van ilyen. Nem azokat szapuljuk, akik tudatlanságból, lelki vagy fizikai okból kifolyólag nem szoptatnak, dehogy! Azokat, akiknek igazán a helyzet magaslatán kellene állniuk, de kevesebbet tudnak errõl, mint mi, pedig nekünk nem tisztségünk. (Vagyis nem vagyunk szakemberek.) És ne rettegj, hogy kevesebb a tejed! Éppen a legutolsó mondatod, kérdésed az, amire válasz ez a topic. És Márti javaslata.

Márti, Csi és mindenki,
igazán megfontolandó Márti javaslata! De azért maradt egy dilemmám: Hogy lehet, hogy én többet tudok a szoptatásról, mit õk? Nem képzik õket tovább?????????? OK. Ha segíteni akarunk, képezni akarjuk õket, az egyelõre az LLL keretein belül tehetjük, de ahhoz még tanulnunk kell. Lehet, hogy én ma este felhívom Ibolyt, megkérdezem, mi a módja.

Norci,
szoptatás közben babanetezek általában. (Ugye ebbõl eléggé egyértelmû, mennyi szopik Ráhel? KépKépKép)

Panka,
nagyon szuper vagy! Én nem voltam ilyen okos az elsõ babámmal (sem). A kispárnát nem ismerem közelebbrõl, nekem szinte bármilyen testtartás bejött. Boldog babavárást és szoptatást! Kép

Virág
Virág (fiore)
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: