Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ildianyu, ha így húzod még a végén nemsokrára azt írod, hogy már betöltötted a 4o.hetet és mikor bújik már ki a baba. Kép

Zsizsa, én is kíváncsi vagyok, hogy hogy vagy, milyen kórházi élményeid vannak, most milyen mennyi gyógyszert szedsz, mennyit keményedsz?

Anita, akkor a méhnyak Nálad is megrövidült, de nem nyílott ki, mint Zsizsánál. Drukkolok, hogy ne nyíljon ki, pihenj sokat, de nemsokára a heteidet nézve "védett zónába "kerülsz. Kép

Én most még nem tudom mi a helyzet, mert 3 hete voltam utoljára dokinál és jövõhét csütörtökön megyek legközelebb, hát csak azt ne, hogy gond legyen és tartja magát a C.31oo-am, hisz ez még csak a 28.hetem. Kép

Minke
minke
 
 


Sziasztok!

Anita!
Pihizz sokat, nagyon!

Nekem már 4 cm-re ki van nyílva végig minden. Most már jó, mert ma vagyok pont 37, csak még jövõ hét szerdán államvizsga. Kép
Tényleg pihenjetek, mert nekem a költözés miatt 2 nap alatt 2 cm-t nyílt, úgy, hogy semmit nem csináltam, csak néztem, ki mit csinál. Ne is idegeskedjetek!
Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Rég nem voltam, és most sem írok sokat, mert rengeteget kell feküdnöm. A kórház kibírható volt, bár a végén már nagyon vágytam egy kis egyedüllétre, ez volt a legrosszabb. Azért engedtek haza, mert az állapotom nem rosszabbodott a bent töltött 1 hónap során, azaz C1000 maradt, tehát a méhszájam nekem sem nyitott (csak maradjon is így!) Viszont gyógyszerek mellett is keményedek sajnos, bár a dokim szerint napi 10-15 elmegy, mert a méh növekedése is okozhatja, az a fõ, hogy az állapotom ne legyen rosszabb. 16-án megyek vissza ellenõrzésre, remélem nem rosszabbodik! Jelenleg napi 4 Gynipralt és 2 Verapamilt szedek, Seduxent csak esetenként, amikor front van, vagy mikor stresszes vagyok, pl. most volt a párom fogmûtéte, akkor vettem be felet. Meg persze magnéziumot. A gyógyszereket fokozatosan próbáljuk csökkenteni, majd leállítani, hetente eggyel kevesebbet kell szednem. Remélem a méhem megfelelõen reagál, és sikerül gyógyszer nélkül is keveset keményedni. Jelenleg ált. napi 8-10 keményedésem van, de ma éjjel pl. sok volt, biztos a hülye melegtõl. Nagyon elegem van már a kánikulából, meg hát feküdni sem túl kényelmes ilyen sokat. Én holnap töltöm be a 26. hetet, szóval még nagyon fontos, hogy semmi se történjen!

Anita,
feküdj rengeteget, és mindenki másnak is ezt ajánlom, és ha sokat keményedtek, azonnal dokihoz! A kórház szükséges rossz, de ha muszáj, akkor muszáj, a babáért mindent. Én a 24 órából kb. 21-et fekszem , a többi a tisztálkodás és az evés, meg egy kis helyváltoztatás néha.

Azt hiszem, mindent leírtam, rohanok is vízszintesbe! Néha azért benézek, mindenkinek drukkolok, hogy minden rendben legyen!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

 
 

Sziasztok!
Sokat jártam erre felétek a babavárásom alatt, de nem volt erõm hozzászólni. MOst is csak azért írok, mert hasonló cipõben jártam mint Ti most. Kb. a 9. héttõl magnéziumot, a 20. héttõl salbutamolt kellett szednem, a 28-29. hetet kórházban töltöttem, infúzióval és ctg-kel. Aztán még 7 hét "szigorú" fekvés otthon (kb. mint Zsizsa, napi 20-22 órát), és végül 37 hét 2 naposan megszületett a kislányom épen egészségesen, most három hetes.
Mindenkinek kívánom a legjobbakat, és ha egy " kívülállótól" is elfogadjátok a véleményét, tapasztalatait, akkor nagyon szívesen írnék róla!
Sok pihenést, türelmet kívánok Nektek ebben a hõségben, az " eredmény " minden megpróbáltatást megér!!

Sziasztok

Anyaorsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsizsa, remélem akkor most már tényleg csak a szülésre kell menned a kórházba, pihenj nagyon-nagyon sokat! Hogy állsz a keményedésekkel?

Ildianyu, remélem még egyben és nagy drukk, vagy nem is tudom mit kell mondani az államvizsgára. Kép

Anita, ha tudsz azért jelentkezz kérlek picit, mert nagyon drukkolok mindenkinek, keményedések mennyire vannak?

Anyaorsi, nagyon lenne, ha a tapasztalaidat megosztanád velünk. Gratulálok a kislányodhoz. Kép
Sokat keményedtél, esetleg görcsöltél? Hogyan alakult a méhszájad állapota? Miért kellett a 28-29. héten kórházba menni? Mesélj kérlek. Kép

Én csütörtökön megyek dokihoz, már nagyon várom, nagyon izgulok, hogy hogyan áll a máhszájam. Kép
Amúgy meg ma kezdem a 29.hetem. Kép

Minke
minke
 
 


Sziasztok !

Gondoltam egy picit bekukkantok hozzátok.
Rengeteget fekszem, már lassan minden létezõ könyvet kiolvastam és már nagyon unalmas....
Mi is csütörtökön megyünk vissza a dokihoz.Hát reménykedem, hogy a pihenés nem ártott ....vagyis azóta nem romlott az állapotom.Most a 32. hetet kezdtük, hát azt hiszem a 36. hétig kritikus....Ugye?

Anyaorsi: nagyon érdekelne a tapasztalataid, és hogy nálad tényleg hogyan alakult a méhszáj.Írjál légyszíves.
Természetesen gratula a kislányhozKép

Minke: keményedések azért vannak, ami érdekes és megfigyeltem , hogy nálam pl: fronthatáskor többször keményedik és akkor ha vizelet ürítésem van ( elõtte) akkor nagyon jelez. Habár a kisfeje már egészen lent van nekem. Nálatok hogyan fekszik? Így a pici nyomja a húgyhólyagomKép vagy inkábbKép? de inkább jó jel, hogy ott van, mert így már nem vszínû, hogy farkevéses lesz (amitõl féltem egy kicsit)

Ildianyu!

Szólj ám vagy üzenk vkivel, ha már kórházban kerülsz és meg lesz a pici! Nektek már nem sok van hátraKép
Szorítunk az államvizsgára nagyon!!!csak ne izgulj!!

Zsizsa!

Aztán néha te is nézzél be, ha "lesz idõd"Kép

Mindenkinek kitartást, és sok sok pihenést kívánok.
Vigyázzatok a nagy melegben!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!
igazából nem tudom mi érdekelne Benenteket legjobban.
Írok valamit, aztánm kérdezzetek. Az elõzményekrõl annyit, hogy õ a harmadik, az elsõt a 40. héten, a második hosszú fekvés és gyógyszerszedés után 33 és fél hetesen, most õt betöltött 37 héten szültem.
A méhnyak a 24. hétig megtartott volt, de nekem a panaxzaim mindig is inkább a görcsölés/keményedés voltak, a méhszáj tágulás csak késõn jelentkezett.
28. héten kezdett megrövidülni a méhnyak (cervixindexet nem írt a doktornõ soha, gondolom az a 2000 vagy 1000-nak felelhet meg), 29. hétem külsõ méhszáj 1 ujjnyira nyitva, méhnyak megrövidült változatlanul, ekkor kerültem kórházba egy hétre.
A 36. hétig a helyzet változatlan volt, a 37. héten (szülés elõtt két nappal) bõ egy ujjynira nyitott nyakcsatorna, kifejtett cervix.

Azt szerettem volna tanulságul leírni, amit a kórházi bennfekvés alatt találtam ki magamnak, és bevált, mint módszer. (elõzetesben még hozzátartozik a sztorihoz hogy orvos vagyok)
Szóval. Mielõtt kórházba kerültem volna, az azt megelõzõ péntek-szombat azzal telt, hogy négykézláb állva nyöszörögtem, annyira fájt a hasam. Mivel jobb oldalon, kb a "vakbélnek" megfelelõ helyen volt leginkább érzékeny, meg voltam gyõzõdve hogy nemsokára sebészhez kényszerülök, meg fognak mûteni, kiveszik a babát is ha úgy alakul. De azért adtam magamnak egy kis kifutást: megvárom a vasárnap reggelt, ha lehet, az akkori ügyeletes sebészt ismerem, bíztam benne, hogy nem annyira durrbele a stílusa. Aztán bõ 12 óra kínlódás után a fájdalom egyik percrõl a másikra megszûnt, és néhány óra múlva a másik oldalon, kicsit gyengébben folytatódott. na ekkor már nagyon örültem hogy nem mentem orvoshoz. Éreztem hogy nincs akkora baj. Ezalatt az idõszak alatt rendszeresen keményedett a hasam, óránként 3-4 *, éjjel is. Már hetek-hónapok óta a maximális Salbutamolt, magnéziumot szedtem, azzal nem volt mit tenni. SOk folyadékot fogyasztottam, hátha segít, és bevallom, egy-egy kanál Unicumot is lenyomtam ha már nagyon rendszerezõdni kezdtek (Seduxent, Pipolphent soha nem szedtem, úgy voltam vele, ennyi alkohol nem árt jobban mint a nyugtatók)
Szóval a fájdalom elmúlt, nem is jött vissza.
Aztán a panaszaim és a méhszájlelet romlása miatt felvettek a kórházba. Kaptam injekcióban Bricanylt, Salbutamol helyett, ám egy éjszaka éppen 10 perces fájásokra ébredtem ami egy órán keresztül makacsul vissza-visszatért, és ekkor szülõszobára CTG-re kerültem. Ott tûnt fel ismét, hogy megint fáj a hasam, megint ugyanott, megint görcsöl a méhem... A hasfájás leginkább olyan volt, mintha a hasizmom fájt volna, mint pl. amniocentesis után. Alig vártam hogy jöjjön az ügyeletes, gondoltam, na végre valakinek meg tudom mutatni pontosan hol fáj! Kép) De mire õ megérkezett (majd 3 óra múlva), már nem fájt a hasam, és a görcsök is (több óra rendszeresség után) abbamaradtak!
Mire visszakerültem a kórterembe, éppen ideje volt: mennem kellett WC-re. Ekkor esett le a tantusz: lehet hogy simán és egyszerûen valamiféle székrekedés miatt görcsöl a hasam??
MÁsnap vettem székletlazítót (Tamarinlax), bevettem két adagot, és láss csodát: a fájdalom nem jött vissza, a lekvár mérsékelten meghajtott. Még 7 hét volt vissza a szülésig (persze ezt akkor nem tudtam), itthon a legkisebb "hasizomfájásra" ettem egy kis lazítót, gyorsan lekezelte a gondokat. Csökkenteni tudtam otthon a Salbutamol adagot, és a legközelebbi rendszerezõdõ fájások a 37. héten jöttek csak.
Volt még néhány ilyen trükköm, ami a maximális gyógyszerszedés mellett segített, majd leírogatom õket, hátha valakinek segít! Biztos hogy nagyon sok oka lehet a korai görcsölgetésnek, egyéni érzékenység mindenképpen szerepel, de hátha valakinek segítenek az én ütleteim is!

Sziasztok, békés eseménytelen pocskosodést Mindenkinek!!
Anyaorsi
Névtelen
 


Anyaorsi, akkor nem "csak" a kislányodhoz, hanem mindhárom gyerkõchöz gratula. Kép
Mennyit tudtál pihenni a megrövidült, kinyílt méhszájjal a két másik gyerkõc mellet?
A második gyerkõcöd, hogy ilyen korán érkezett meddig kellett kórházban maradnia, volt esetleg valami gond nála a korai érkezés miatt? Akkor hogyan alakult a méhszájad, vagy nem azzal volt akkor probléma?
Örülnék, ha mmég írnál "trükköket". Kép

Anita, én is próbálok sokat feküdni és hetente hozok könyveket 2 könyvtárból, hát elég nehéz, de tényleg a babáért midnent. Kép Írd ám meg, hogy a dokinál mi volt csütörökön!

Minke
minke
 
 


Minke: javaslom a Gyûrûk Urát Kép)
Énelhatároztam hogy addig nem szülök míg ki nem olvastam. Na elég lassan haladtam!!

Második babával: kb a 20. héttõl görcsöltem. 24. héten még normális méhszáj, 30-on 1000. A betöltött 32,. héten elhagytam a nyákdugót, akkor kórházba mentem ahol infúzióval, majd injekcióval leállították a görcsöket, de 9 nappal késõbb burokrepedés miatt áthelyeztek koraszülõ kórházba, ahol 41 órával ezt követõen rossz szívhangok miatt megcsászároztak (kzs. 3* a nyakán)
A 9. napon hazajöttünk, fokozott gondoskodást igényelt , sokszor mentünk kontrollra, de hélistennek minden negatív lett, senki nem mondaná meg hogy koraszülött volt.

Pihenés a nagyok mellett.Ez volt a legnehezebb.
Pihenni úgy tudtam, hogy összevesztem keményen az egész családdal, és iderendeltem anyámat vidékrõl, õ hozta vitte õket iskolába, oviba, különórára. Pénteken apósom volt a soros, péntek este ott is aludtak. Szomabaton itthon votl a párom.
A háztartást maximálisan hanyagoltam, hanyagolom még most is, csak az életbevágóan fontos dolgok zajlanak le, mosás mosogatás. Anyám míg itt volt fõzött, mióta nincs itt, rendelünk kész kaját.
Azért volt elkeserítõ a helyzet a családdal, és azért kellett ilyen durván veszekednünk, mert -valószínûleg az én hibámból - nem vették észre mekkora gáz van, vagy legalább is lehet. Pl. jellemzõ példa: 29 hetesen, a leírt éjjeli görcsölést a párom észre sem vette. Én már összekészítettem a szülõcuccot, vártam a kórházat. Csütörtökön a munkahelyérõl felhívott, hgoy akkor MOST mehetünk BÉcsbe, megszervezte. És õszintén nem értette, miért nem akarok menni, mikor már rég megbeszéltük (persze, karácsony elõttKép)). Hebegtem habogtam, hogy ha mondjuk ott születik, akkor milyen rossz helyzetbe kerül így 29 hetesen, biztosítás nélkül.. És lassan rájöttem, hogy észre sem veszi hgoy mit kínlódok nap mint nap, hogy ne szüljek még. Aznap bevitt a kórházba, ott is fogtak. Láttam viszont rajta, mennyire kétségbe van esve, mennyire váratlanul érte.
Na azon a héten megszervezte magát a család, szinte nélkülem is ketyegett a heti rutin.
Igaza volt a doktornõmnek: rá kell jönni, hgoy senki sem pótolhatatlan, igenis ki lehet és ki kell vonulni a taposómalomból a baba érdekében!

Másik trükk, amit a tamarinlax-szal egyszerre kezdtem, így nem tudom melyik hatott igazán: magnéziumo szedtem akkor már 4 hónapja, és Salbutamolt minimum 2 hónapja. Nyugtatót, szívlassítót nem kaptam mellé semmit, a kórházban kalóriamennyiséget tekintve is éheztem, a 29. hét végére összesen 4 kiló volt a súlygyarapodásom,. Szívem tekert 120-szal, és marha ideges voltam (gyógyszer, éhezés, plusz a helyzet maga..) A férjem - aki pszichiáterként többek között rengeteg leromlott anyagcseréjû alkoholistát is kezelt -, lazán megjegyezte, miért nem szedek B1 vitamint is a magnézium emllé, akinek magnézium hiánya van, annak B1 hiánya is van. Na ezt is elkezdtem. Ez biztos nem árt a babának. Így ezt is szedtem végig. Valójában értalmatlan nyugtatóként is használják a belgyógyászok ideges, fiatal , sovány betegeknél, pajzsmirigy-túlmûködésben stb stb.
Névtelen
 


Bocs aláírás lemaradt:
Anyaorsi
Névtelen
 


Anyaorsi!

Köszi a leírtakat. Sajna most nincs sok idõm és futás az ágyba....de délután majd írok még.
Érdekes, amúgy nekem is szúr a jobb oldali részen. csak én annak tudtam be, hogy volt egy kis gyulladás a vizeletemben és gondoltam felfázhattam....
De van vmi ebben a széklet dologban, ahogyan így elgondolkodtam...A B1 vitamin szedése sem lehet rossz, mivel tényleg sokkal nagyobb aggodalomaknak, izgalamknak vagyunk kitéve, mint mások....

Köszi a leírtakat, majd jelentkezem.

Írj az ötleteid, és tapasztalataidról nyugodtan!


Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita, mi volt tegnap a dokinál? Mekkora méretekkel rendelkezik már a pocaklakód?

Ildianyu, már gratulálhatunk?

Zsizsa hogy megy a pihengetés? Hogy vagy?

Én tegnap voltam dokinál a méhszájam még mindig tartja magát, hát csak azt, hogy még pár hétig így is maradjon a 17. héten megszerzett C:31oo-on. A Picurkám már szép nagy a doktor bácsi szerint a 29 hét közepéhez képest, ugyanis a BPD: 82 már. Kép

Anyaorsi köszönjük a sok tanácsot. Kép

Minke
minke
 
 


Sziasztok!

Minke!
Ildianyu tegnap megszülte a kislányát, és tegnapelõtt le is vizsgázott. Kép Részletekért gyere a friss kismamákhoz.

Magdi
38+5
gallainémagdi
 
 


Benéztem Kép, szívból gratulálok Ildianyunak a babához és a vizsgához is! Kép
minke
 
 


Anyaorsi! Minden érdekel, amit le tudsz írni a megelõzésrõl, még a családi szervezés is, mert én sajnos azok közé tartozom, akik nem tudták kihordani a kisbabát kellõ ideig és elveszítettem. Az újrakezdés nagyon kemény, mindent tudni szeretnék, hogy felkészülhessek. ( Bár az esélyem nem túl sok) Köszönöm, Anikó
meszesné
 


Ildianyu!

Nagyon sok gratula, és sok tejcsit kívánok!
Nektek már nagyon jó!Kép

Nálunk sajna nem sok jó dolog történt . A méhszájam C1100 ltt és csak fekvés és fekvés!!!!!
A dokim azt mondta, hogy még 5 hétig húzzuk ki, mert akkor már 37. hétbe leszünk.Viszont a mostani megpróbáltatásnak, akkor már elõnyére válik a mostani helyzet....
Hát csak bízni tudok benne, hogy 2 hét múlva nem fog rosszabbodni túlságosan az állapotom, mivel már így is csak enni és tisztálkodni kelek fel, meg most 5 perc kitérõ, hogy írjak Nektek!
Pihenjetek Ti is sokat , sokat!

Majd a párom benéz hozzátok, és hozza a hírt felõletek.
Nagyon nehéz így feküdni egész nap, de bízom benne, hogy meghozza gyönyörû gyömölcsétKép


Ti amúgy esztek rendesen, mert nekem alig van étvágyam....
Lehet a meleg teszi, nem tudom.
Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita, sajnálom, hogy romlott az állapotod, de szerintem a C1100-al ki lehet húzni, vegyél példát Ildianyuról! (Azaz te feküdj többet, mint õ, hogy ne nyílj ki jobban, de látod, õ végig nyitott méhnyakkal is milyen sokáig kibírta!Kép)

Most nem írok sokat, mert elkezdtem keményedni, szóval ma voltam dokinál, és minden okés, nem romlottam (meghozza az eredményét sok fekvés), de nem is lenne jó tovább romlani még itt a 28. héten. Legalább még 4 hetet ki kell bírni, aztán meg a többit.Kép

Egyébként nekem sincs étvágyam, úgy erõltetem az evést, mert a babának biztos szüksége van rá, hiszen az én nem létezõ tartalékaimat nem tudja használni (most, 7 kiló hízás után vagyok 50 kiló).

Futok pihenni, mindenkinek minden jót! Ildianyunak gratula, Anyaorsinak köszi a tanácsokat, nektek meg drukk, hogy minden rendben legyen!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Zsizsa, örülök, hogy nem romlott a méhszájad állapota. Kép Jó pihengetést továbbra is. Kép

Anita, hát Neked is sajnos a bőséges pihengetés marad marad csak, sajnálom, hogy romlott a máhszáj álllapota, de kitartás már nem sok hét van hátra, nem lesz semmi gond most már, mert nem lehet . Kép A magnéziumot, gyógyszereket hányadik hétig kell szedni vajon? Jól hallottam, hogy a 36. hétnél leállítják ezek szedését a dokik, mert akkor már nem igazán lehet gond, ha megérkezik a baba?

Minke
minke
 
 


Minke!

Hát azt sajna nem tudom pontosan, hogy meddig kell szedni, de csütörtökön megyek vissza és gondolom a doki szól majd időben.A 36. héttől meg úgyis sűrűbben kell majd menni, baba szívhangját nézik majd.De megírom ha megtudodom.

Ez is olyan rossz, mert fekszem egy csomót, már tiszta gyenge vagyok tőle, meg írtóra unalmasKép.Már napközben is el elalszom, rengeteget olvasok, de lassan már abban sem lelem az örömem. Sokat segítenek, de ez azzal a hátránnyal jár, hogy velem kevesebbet vannak...
Szegény párom is csak este dől be az ágyba.
Az étvágyam még most sem jobb.
Zsizsa! én is kemény 51.8 kg vagyok!Tényleg így van, aki vékonyabb és abban bízik, hogy na majd a terhesség alatt felszedem....hát ne reménykedjen.Legalábbis nálam így történt. A doki azt mondja, hogy csak ne fogyjak, de erősődni kéne szerintem a végére.
Nálatok apás szülés lesz?
Most jó sokat írtam, aztán gyertek és nézzetek be sűrűbben. Írjatok arról is, hogyan vagytok mostanában!
Majd én is jelentkezem.


Anita
anita77
 
 


Sziasztok,

Gondoltam én is írok ebbe a topicba, mivel teljesen hasonló problémáim vannak mint nektek. Van már egy 4 és fél éves kislányom, akivel szintén végig keményedett a hasam, a 19. héttől a 30. hétig kórházban feküdtem vele, teletömtek bricanyllal, amit hol infúzió, hol injekció, hol pedig tabletta formájában kaptam. Végül is csak 6 nappal született előbb a kiírt időpontnál és teljesen egészséges lett, úgy, hogy a 30. héttől nem szedtem semmit.
Elég sokáig csak rettegve tudtam a terhességre gondolni, míg végül rászántam magam a következő babára.
Most 24. hetes vagyok és ikreket(!) várok. A méhszáj egy kicsit megrövidült (C2000), sokat fekszem.
Már az 5. héttől elkezdett fájni a derekam, ezen mindenki csak csodálkozott senki sem tudott értelmes tanácsokat adni. Úgy tapasztaltam a meleg jót tesz neki.
Magnéziumot szedek és homeopátiás szereket, a biztonság kedvéért van seduxen is a fiókomban, de nem igazán szeretném használni, akkor inkább a konyak.
Amúgy meg vagyok győződve, hogy ez az állandó keményedés pszichés eredetű, legalábbis félig-meddig, mert frontok is nagyon befolyásolják. A legfontosabb, hogy nem szabad idegeskedni.
Én is vékony testalaktú vagyok, igaz már híztam 12 kilót, most vagyok 61 kg.
Eni
Névtelen
 


Sziasztok!
Ismét erre jártam, örömmel látom hogy baba született, a többiek meg tartják babájukat a pocakban!!

Meszesné, Anikó: nem tudom mi történt a babáddal, de azt gondolom, minden terhesség más és más, nem szabad eleve feladni, sikerülnie kell!!
Nekem fontos volt hogy én is elhiggyem hgoy benn tud maradni, és nem fog megismétlődni a koraszülés, esetleg már a félidő után.
Ez nem tudományos módszer, de én mindig megbeszétem a babámmal a következő feladatot: bírd ki kicsm a 26. hétig, mert előtte nincs esélyed! A következő a 28. hét volt, amikortól már érdemes is életben maradni, aztán a 32. hét amikor már nem olyan durván koraszülött, a 35. hét amikortól már a választott kórházban születhet, és a 36 hét amikor már nem is koraszülöttKép
MInden napnak külön örültem és megdicsértem, milyen ügyes. A végén minden kívánságom teljesült: egészséges lett, nem lett koraszülött és nem lett császár.
A szervezésről is majd írok, most megyek anyának Kép
Anyaorsi
Névtelen
 


Sziasztok,
Látom, régen jártatok erre, de azért leírom a problémámat, hátha tudtok segíteni.
Pár napja elég sokat keményedik a hasam, ráadásul minden keményedésnél nyilalásokat érzek a méhszájamnál. Ilyen nyilalásokat eddig nem tapasztaltam, kezdek kétségbeesni, nem tudom mit csináljak. Az orvosom csak kedden lesz, addig szabadságon van, feleslegesen nem akarok bemenni az ügyeletre. Persze egész nap fekszem, így most már jóval kevesebb a keményedés, de a nyilalások megmaradtak. Lehet, hogy csak az alsó baba nyomja a méhszájat? Veletek már előfordult ilyemi? A babák jól vannak, elég sokat mozognak, de még csak holnap töltöm be a 25. hetet.
Szerintetek mit jelentenek ezek a nyilalások, mennyire vegyem komolyan őket?

Eni
Névtelen
 


Szia Eni!
Én nem voltam ikerterhes, nekem "csak" egy baba volt a pocakba, de szinte a terhesség félidejétől a végéig folyamatosan éreztem ilyen nyilalásokat! A dokim azt mondta, hogy a méhlepény - és értelem szerűen a baba is- a méhszáj közelében van megtapadva és nyomja azt...jól gondoltad, hogy az a gond. Nekem Seduxent írt fel, amit elvileg naponta 2x1-et kellett szednem! Ez nyugtató és görcsoldó. Azért írta fel, hogy meg ne nyíljon a méhszáj és el ne menjen a baba....Kép Na meg sokat kellett pihennem. Te ikerterhes vagy, nálad nagyobb a kockázat. Én a helyedben ha nem is mennék el, de felhívnám az orvost, a védőnőt vagy az ügyeletet és megkérdezném az ő véleményüket is!
Gratula 2 picihez és remélem nem lesz semmi gond!! Sok sikert és kitartást!! Tudod már a nemüket és neveiket?
Pussz
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Szia Eni,
nekem is csak egy babám lesz, de én is, mint Enikő, sokszor nyilallok is, és sokat keményedek (erre gyógyszert is szedek, de az nagyon durva, és csak receptre kapható, igaz, a Seduxen is). Keményedés ellen próbálj magnéziumot szedni, az ellazítja az izmokat, napi 3x2 MagneB6 általában az adag, ez 300mg Mg-ot jelent, persze más formában is jó (pl. pezsgőtabletta), és szedhetsz időnként többet is, ha sokat keményedsz (akár 1 grammot egy nap).

A nyilallások miatt a méhszájat érdemes megnézetni, de sajnos azzal nem nagyon tudnak mit kezdeni, ha elkezdett kinyílni, a megoldás a rengeteg fekvés (csak fürdeni és pisilni kelj fel, még enni is főleg fekve, ha sikerül megoldani, legalábbis amíg nem látta orvos). Esetleg próbáld felpolcolni az ágyad végét szótárakkal vagy téglával, ha tudod, vagy emeld meg a csípődet fekvés közben egy pléddel. Nem kell túl magasra, hogy azért a babák ne nyomják nagyon a szívet és a tüdőt, de a felpolcolás jó, mert kevesebb súly nehezedik a méhszájra.

Nem varrták össze a méhszájadat? Ez ikerterhesség esetén elég bevett szokás, bár egyes orvosok szerint fölösleges.

Remélem minden rendben lesz, azért ha sok a nyilallás, tényleg érdemes felhívni az ügyeletet vagy ha tudod, akkor a dokidat, hogy ő mit gondol, bemenj-e az ügyeletre. De kedden mindenképp menj el a dokihoz szerintem.

Minden jót!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Azt elfelejtettem, hogy az 1g magnéziumot egy nap szerintem nem jó folyamatosan szedni, csak időnként, ha szükséges.

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok,

Köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, azért megnyugtató, hogy nem csak nekem van ilyen problémám. Persze jobb lenne, ha nektek se lenne (lett volna). Nem akarom elkiabálni, de mintha javulna a helyzet, ma csak olyan 5-6 keményedés volt és kb. ugyanannyi nyilalás.
Enikő!
Te mennyi Seduxent szedtél? Úgy értem, mennyi ideig? Nekem is fel van írva 3xfél vészhelyzet esetén, tegnap este ki is készítettem, de végül is nem szedtem be, mert este kicsit jobban éreztem magam. Volt már rá példa, hogy bevettem, utána tiszta kóma voltam, ezért ha lehet elkerülöm.
Még nem tudjuk biztosan a nemüket, kedden megyünk 3D ultrahangra, utána a nőgyógyászhoz.
Jó lenne, ha már kedd lenne.
Zsizsa!
Én Magnerot tablettákat szedek, napi 2-3-at, mivel szinte a terhességem legelejétől görcsölgetek. Az ágyfelpolcolás jó ötlet, annak idején a kislányommal szintén úgy aludtam, szólok is ma a férjemnek. A méhszájamat nem varrták össze, szó se esett róla.
Elolvastam a topicot az elejétől, látom te már a kórházat is megjártad, neked se lehet könnyű.
Vigyázz magadra!

Köszi még egyszer!

Eni
Névtelen
 


Eni!
Nekem naponta 2x1 et kellett szednem de nem szedtem be én se Kép Többször is írt ki a dokim, de ki se váltottam őket, csak egy dobozzal. (még mindig van belőle) A terhesség alatt néhány szemet ha beszedtem, azt is úgy, hogy negyedet vagy felet egyszerre!
Igazából a terhesség leges legelejétől fel volt írva a Phipolphen (remélem jól írtam a nevét) és félidőtől pedig a Seduxen. Egyiket sem szedtem csak ha nagyon keményedett és nyilalt a pocak! Az 5. hét környékén vérezgettem és nekem is nagyon fájt a hasam, görcsölt. Ezért veszélyeztetett terhes voltam. Sokkal többször kellett dokihoz mennem, mint a "sima" terheseknek. A fél életemet a klinikán töltöttem, de nem szedtem be a nyugtatókat. Én is próbáltam természetes alapanyagokat használni (pl magnézium)! És sikerült. A 41. héten is alig akart megszületni Kép Nagy nehezen bújt csak ki, pedig nem volt egy óriásbébi Kép A szülés engem is nagyon megviselt, de én is szeretnék még babát, csak előbb találni kéne egy apukát Kép

Sok sikert a keddhez!! Kép Remélem okés lesz minden! Lécci írj, ha megvan a nemük Kép jó? Köszi!
Puszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Eni!

Mi is hasolnó cipőben járunk, lásd a fent leírtakat...
Én is magne B6-ot szedek , de hidd el ha csak teheted rengeteget fefüdjél, pihenj.
Mi a 34. hétnél járunk és kb 4 hete fekszem, de azóta szerencsére nem változott a méhszáj állapota. Merem állítani, hogy a sok fekvéstől.
Pihengessél , még ha nagyon unalmas is. nem könnyű, de hidd el megéri. A keményedések nekem attól függetlenül vannak még, de szerencsére a méhszáj nem nyílt tovább, és ez a fontos!

Vigyázzatok magatokra. Anita
anita77
 
 


Szia Eni!

Örülök, hogy kevesebbet keményedsz és nyilallsz, majd írd meg, hogy mi volt a dokinál! Anitának igaza van, a fekvés szörnyű unalmas, sőt fárasztó (ki gondolnáKép), de megéri.

Mindenkinek jó pihenést!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok Lányok!

Tudjátok, ma voltam a dokinál, aki azt mondta, hogy a méhszájam C 2100, kicsit kinyílt a külső méhszáj, de nem rövidült tovább.
Persze rengeteget kell pihennem, ráadásul a jobb vesémmel is vannak problémák, pangás alakult ki benne, rengeteget kell innom, nehogy vesemedencegyulladást kapjak, és nem nagyon szabad a jobb oldalamon feküdnöm és háton se jó. Teljesen el fogom feküdni a bal oldalamat...
Voltunk 3D ultrahangon is, úgy néz ki lesz még két pici lányom. Minden rendben van velük, mindketten kb. 750 grammosak. Sajnos csak az egyiknek az arcáról sikerült fényképet készíteni, nagyon szép pici füle és pisze orrocskája van, a másik leányzó mindig elbújt. Elég zsúfoltnak tűnt a hasam, mindenhol egy-két kezecske, lábacska, köldökzsinór.
Megyek lefeküdni, elég fárasztó volt ez a mai nap, ráadásul ez a meleg szörnyű.
Ti hogy bírjátok?
Ja, az ultrahang rendelőben beszélgettem az aszisztensnővel, aki különben szülésznő és azt mondta, hogy ő mind a két terhessége alatt minden este megivott 1-2 dl vörösbort (csak jó minőségűt), sohasem görcsölt és mindig tökéletes volt a vérképe, pedig vitamint se szedett. És teljesen normálisak a gyerekei. Az orvosom is ajánlotta, azt mondta, ennyi egyáltalán nem árt.
Most már tényleg ledőlök.

Jó pihenést!

Eni
Névtelen
 


Szia Eni!

Örülök, hogy nincs nagy gond, bár azért a 2100-as méhszájjal nem árt vigyázni, feküdj olyan sokat, amennyit csak tudsz! Biztos jól nézett ki a zsúfolt hasad!Kép Nem tudom, hogy a vörösbor mennyire jó a görcsökre, én konyakról és vermutról hallottam, mint görcsoldókról, de nagyon sokan vannak, akiknek mindegy, hogy isznak-e, úgysem görcsölnek. (Irigylem is őket rendesen.)

Jó fekvést!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Szia Eni!

Gratula a picikhezKép Kép Kép
Tudtátok már , vagy most derült fény hogy ketten vannak?
Vannak ikrek a családotokban?Biztosan nagy lehet a pocid tényleg, meg az ikrek amúgy is előbb szoktak világra jönni, de tényleg pihizzél sokat.A 25. hétben amibe te is vagy , akkor már nekem bőven kisebb volt a méhnyak 1.5 (ezt kicsit vigasztalásnak írom)igaz akkor még nem nyílt ki.
Múlt csüt. volt C1100 , de az elmúlt két héthez viszonyítva nekem sem változott a méhszáj állapota, mely a fekvésnek köszönhető.
Vigyázz nagyon magatokra, és kitartástKép Kép Kép
Majd meglátod , minden rendben lesz!

Zsizsa!

Remélem Ti is jól vagytokKép

Mi jövőhéten megyünk ismét vissza a dokihoz, méhszáj ellenőrzésre.

Pihenjetek sokat:

Anita
anita77
 
 


Szia Anita!

Mi is a jövő héten megyünk, hétfőn, majd megírom, hogy mit mondott a doki. Te is írd majd meg!

Jó pihenést!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!
Eni:
Örülök, hogy okés minden a babákkal.Kép Mit mondodtt a dokid miért nyilallgat a hasad és miért keményedik?
A fekvés nagyon nehéz és rém unalmas dolog. Jó ha van otthon valaki néha, akivel tudsz egy két szót váltani, mert nem nézhetsz egész nap tévét, vagy nem olvashatsz látástól mikulásig...Kép Szívből sajnálok minden fekvős kismamát! Kép Nagyon rossz lehet! A nagyobb gyerkőcre van időd,türelmed? Várja már a tesókat? Kép Egészen pontosan mikorra vagy kiírva?

Bor ügyben pedig egyetértek a szülésznővel. Ha naponta meginnál egy pohárral minőségi isteni finom vörösbort, semmi bajod ne lenne (keményedés,nyilalás,vérnyomásgondok..stb) és a gyerkőcöknek se! Sőt reggel egy decit, meg este egy decit hogy szintentartson Kép Én se mertem borozni az első terhességemnél, de ha leszek még valaha várandós, biztosan fogok!!! Kép

Kitartás, minden pocakosnak és fekvésre kényszerülő kismamának!
Pussz
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Anita,
Most, hogy végigolvastam a topicot, láttam, hogy te is szedtél homeopátiás szert a cuprum metallicumot, én két másik fajtát szedek, ezt arra írta fel az orvosom, ha erősebben görcsölnék. Neked bevált? Hogyan és hányszor szedted? Most is szeded?
Egyébként már az ötödik héten kiderült, hogy két petezsák van, igaz mondták, hogy nagyon gyakran felszívódik az egyik, de én tudtam, hogy megmaradnak, az asztrológus barátnőm még a legelején megmondta, hogy valószínűleg ikreket várok, mindenesetre döbbenetes volt, hogy valóban így lett.
Enikő,
Az orvos nemigen tudja miért vannak a keményedések, azt mondja, ez alkati kérdés.Elég nehéz, hogy feküdnöm kell, miközben itthon van a kislányom, szerencsére nagyon megértő és ügyes, gyakran vannak látogatóim is. Október 13-ra vagyok kiírva, de én magamnak azt mondom, hogy szeptember 15-ig kell kibírni, aztán jöhetnek, ha akarnak. (Miközben írok, finom bort iszogatok, igaz ásványvízzel felhigítva).

Zsizsa, Anita, ti milyen gyakran jártok máhszájellenőrzésre? Hányadik hétben vagytok most? Jó pihenést nektek!

Eni
Névtelen
 


Eni!

Mi 35. hétben járunk. A homeopátiás készítményből 2×5 golyócskát kell elszopogatnom, mellette szedem a Magne B6-is.Habár a homeopátiás készítményt kúraszerűen kell, tehát most nem szedem, kihagytam egy kicsit.
Arra valójában nem tudom a választ, hogy jobb e tőle, mert nem tudom, milyen lenne, ha nem szedném....Mindenesetre ártani nem árt, biztosan jó készítmények, nyugodtan szedjed.
Méhszájellenőrzésre pedig mostmár két hetente járok kb 2 hónapja.
Igaz néha néha már felkelegetek, mert írtó unalmas feküdni egész nap,meg teljesen legyengültem tőle( amúgy egy hiperaktív vagyokKép ). Szóval néha néha sétálgatok egy kicsit .Úgy látom neked van még időd, de hidd el a tartós pihenés jót tesz, mégha nagyon nehezen lehet elviselni akkor is!A kislányod pedig tüneményes lehet, hogy ennyire türelmes az anyávalKépnagyon jó kislányKép.
Szóval Eni, kitartás és soha ne engedd, hogy a fekvés miatt a hangulatod negatív írányba terelődjön.(néha nálam előjött), el kell hessegetniKép

Jó pihenést:

Anita
anita77
 
 


Eni,
én szeptember 13-ra vagyok kiírva, pont ma töltöttem be a 30. hetemet, azaz most kezdem a 31-et. Három hetente járok méhszájellenőrzésre, mert nálam szerencsére csak a méhnyak rövidült meg, a méhszáj nem nyílt ki egyáltalán. Hétfőn megyek dokihoz, majd akkor kiderül, hogy mi a jelenlegi helyzet, és hogy legközelebb mikor megyek. Kicsit nehéz, mert a dokim augusztus 7-től 24-ig külföldön nyaral, ezért akkor nem elérhető, izgulok is, hogy nehogy véletlenül akkor jöjjön a baba, meg így a vizsgálatok időpontját is nehéz eldönteni.

Én úgy tudom, hogy ikreknél általában a 37. betöltött héten van a szülés, mert utána már nem igazán van elég helyük. A kórházban a szomszédomnak ikrei születtek a 38. hét legelején, az egyik 2850, a másik pedig 2570 grammal, szóval teljesen normál súllyal. A szeptember 15. ezért elég reális dátumnak tűnik.Kép

Feküdni tényleg nem jó, én már olyan gyenge vagyok, mint a harmat (és ez sajnos szó szerint értendő), és képzeljétek, a vádlim és a combom is irtóra lefogyott, pedig előtte is túl vékony voltKép. Most annyira pipaszár a lábam, hogy nem is fogok rövid ruhát felvenni, amíg meg nem erősödik. A párom is mindig mondja, hogy két fogpiszkáló fölött görögdinnye.Kép Most már én is felkelek kicsit többet, már nem tudok 22 órát feküdni, egyszerűen nem bírom, ált. 20-at szoktam.

Remélem mindenki rendben van, és további jó hétvégét!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Már régen írtam, de olvasgatok ám rendszeresen, csak amikor a gép elé ülök akkor lekiismeretfurdalásom van, hogy nem fekszem inkább. Igazából főleg azért, mert nem fekszem ám egész nap, sokat persze azért, de nem egész nap és megyek boltba, főzök, szóval rendezem az itthoni dolgokat is. Ma vagyok pontosan 32 hét+4 napos, vagyis a 33. hetemben vagyok. Jövőhét csütörtökön megyek dokihoz legközelebb, kíváncsi leszek, hogy mit mond, mert én csak 4 hetente járok, eddig a 17. hét óta C:31oo volt, vagyis a külső méhszáj nyitott azóta.

Anita, már a 35. hét, az már nagyon jó. Kép Akkor a 36. héten abba is hagyod a gyógyszereket és fel is kelsz a sok fekvésből, vagy azért nem, vagy hogyan lesz?

Zsizsa, drukkolok, hogy a dokinál is továbbra minden rendben legyen és továbbra se nyíljon ki a méhszáj. Kép

Anyaorsi, nagyon tetszett a hetek feloszátsa amit a babával megbeszéltél, mindig eszembe van és én is ezt beszélgetem a Picurkámmal. Kép

Eni, gratulálok a két kis pocaklakóhoz. KépDrukkolok, hogy minden rendben legyen, pihengess sokat és nem lesz gond. Kép

Minke
minke
 
 


Minke!

Mi most két hetente járunk az orvoshoz, majd most csütörtökön megyek újra. A gyógyszereket még szedem , azt mondta a doki, hogy szedjem is .Nekem már elég hamar rövidült a méhszáj , de bízom benne, hogy nem nagyon fog még kinyílni.
Majd megírom mennyi lett az eredmény.
Amúgy most már egy picit mozogni is szoktam, de amúgy én is mint Zsizsa, teljesen legyengültem a fekvésbe.Kellemetlen volt, mert a székletem sem volt úgy rendbe, és már nagyon untam magam. Arról meg nem is beszélek, hogy amikor néha felkeltem és kimentem a mosdóig, annyira szédültem, és húzott vissza az ágy, hogy már szinte megijedtem, hogy mi lesz így velem, ha ennyire legyengülök...
Most kicsit jobb, néha járkálok és a vérkeringésemnek ez jót tesz, de Te még ha csak teheted feküdj!!

Zsizsa!

Szorítottam egész nap és most is szorítok!! Remélem minden rendben lesz!!!!!

Vigyázzatok magatokra nagyon!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat, beváltak!Kép Most voltam a dokinál, a méhszáj továbbra is zárt!KépKép Csak maradjon is így!
Örömömben el is mentem a húgomnak szülinapi ajándékot venni, és vettem magamnak ruhát, mert már összesen csak egy szoknyám, egy blúzom és egy ruhám volt, ami rámjött. El is fáradtam rendesen, de majd kipihenem magam.
Legközelebb 17-én megyek dokihoz, mert akkorra lesz esedékes a 32. heti UH. Ez azért jó, mert az csak 10 nap.Kép Kismókusom annyit mozog, mióta hazaértünk, hogy csoda, hogy még nem rúgta ki az oldalamat.Kép

Remélem ti is jól vagytok!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Zsizsa!

Örülök nagyon, hogy nem változott az méhszáj Kép Kép
Csak így tovább!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok,
Sajnos az elmúlt két napban újra kezdődött a nyilaldosás, ráadásul az egyik baba eléggé intenzíven rugdossa belülről is. Tegnap este jó sokat beszélgettem vele, hogy ezt ne csinálja, mert ez nekem nem jó, és jöjjön egy kicsit feljebb, ma már mintha jobb lenne. Lekopogom. Kb. 10 hétig jártam anya-magzat kapcsolatanalízisre, nekem nagyon bevált, csak most már nem merek vezetni, ezért itthon folytatom. Most már tényleg sokat fogok feküdni, összefogott az család, így egyik nap se maradok egyedül a kislányommal, nem kell föl-le ugrálnom 5 percenként. Többet fogok befelé figyelni és beszélgetni a babákkal és a méhemmel(!), én is nagyon hiszek ebben.
Zsizsa,
Nagyon jó hírt adtál magadról, úgy látszik az a rengeteg fekvés meghozta gyümölcsét. Tegnap itt volt a barátnőm, akinek hármasikrei vannak, annak idején együtt feküdtünk a kórházban. Őt már a 19. héttől befektették, türelmes volt, teli pozitív gondolatokkal, így a 39. hétig sikerült kihordania a babákat. Pedig nem kapott semmiféle gyógyszert a magnéziumon kivül.

Na futok az ágyba, ma egész nap nincs az Aliz ( a kislányom), jó sokat tudok pihenni.

Sziasztok, vigyázzatok ti is magatokra.

Eni
Névtelen
 


Szia Eni!

Én is eléggé nyilallgatok, de a doki azt mondta, hogy ezek csak a méhszalagok, és egyre többet és jobban fogom majd érezni most már. Az anya-magzat analízis engem is nagyon érdekelt, de nem volt rá pénzünk, ezért itthon próbálkozom vele. Én is hiszek ezekben a dolgokban, a pozitív gondolatoknak szerintem nagyon nagy erejük van. Nekem sajnos a magnéziumtól hasmenésem van, ezért le kellett csökkentenem az adagot, és én szedek gyógyszert is mellé.Kép Én még úgy szoktam csalogatni a babát, hogy este elemlámpával megpróbálom kicsit feljebb csalni.Kép

Pihenj sokat, és a többiek is!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok!

Voltun délelőtt az orvosnál NST vizsgálaton. A méhszájat már nem is nézte meg, (két hete nézte), mert azt mondta, hogy túl vagyunk a koraszülés veszélyén és már nem bolygat...
legközelebb két hét múlva megyünk UH-ra és hetente NST-re.
Szerencsére szabályos görbénk volt , így picit megnyugodtam.
Vigyázzatok magatokra és pihenjetek sokat!!!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita, de jó Neked, hogy már túl vagy azon, hogy nem lesz a babád koraszülött. Kép Látod, már nem lesz semmi gond. Kép

Zsizsa, örülök, hogy a méhszájad változatlan. Kép

Eni, pihenj sokat továbbra is. Kép

Én ma voltam dokinál ez a 33-34. hetem, de sajnos a méhszájam meg C:22oo lett Kép, most jól megijedtem. Mondta a doki, hogy ezt a hónapot mindenképp ki kellene húzni, aztán augusztusben már bármikor jöhet...

Minke
minke
 
 


Minke!

Ne ijedj meg!Nekem a 32 hétben C1100 volt. Igaz az enyém rövidebb volt, de nem annyira nyitott, de hidd el, sok pihenéssel kiküszöbölhettő a nyílás és nem lesz semmi baj! Kép
Feküdj sokat, amennyit csak lehet!Én is bele voltam betegedve, de megérte...
Az a két hét pedig el fog telni.

Mindenkinek kitartás!!!

Anita
anita77
 
 


Sziasztok!

Anita,
ez nagyon jó hír!Kép Bárcsak már én is ott tartanék!

Minke,
gondolj Ildianyura. Neki, ilyenkor már végig nyitva volt az egész méhnyak, 33 hetesen C2111 volt, mégis kibírta, és nem lett koraszülött a baba. A lényeg tényleg a sok fekvés, és hidd el, az a két-három hét nagyon gyorsan elrepül ám!Kép

Vigyázzatok magatokra!

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 


Sziasztok MIndannyian!!
CSak futólag olvastalak Benneteket végig, úgy látom nagy a türelem, és mindenki szépen növesztgeti kismanóját! Eninek külön gratula az ikrekhez! És extra adag kitartást kívánok Kép!
Olvasgattam azt is hogy nehezen viselitek, és féltek a legyengüléstől: hát van egy jó hírem, remélem TI is hasonlókat tapasztaltok majd.
A több hetes fekvés és ágyban döglés nagyon megviselt, alig bírtam -AKKOR. MOStanra viszont teljesen elhalványult a rossz emléke, már csak akkor jön elő ha a másik fórumon a saját akkori panaszaimat olvasgatom, vagy Rólatok eszembe jut! Akkor úgy voltam vele: csak ezen legyünk valahogy túl, és én soha nem akarok több gyereket. na most szülés után 7 héttel már más a véleményem! Kép
Az erőnlétről: szülés másnapján már vígan kocogtam fel az emeleteken, kb 5 héttel a szülés után mentem vissza aerobik órára (na jó, nem vagyok valamni penge, de majd idővel kialakul), igaz szülés óta gyakran tornázgattam, de az sem esett nehezemre. Három szülésem közül messze ennél volt a leggyorsabb a regenerálódás, ennek sok-sok oka lehet, de biztos benne volt a fizikai pihentség, amit előtte kénytelen voltam kibírni! Szóval, csajok, minden rosszban van valami jó!
Megszületik az egészséges kisbabátok, és ez a nyűgös idő szinte nyom nélkül elfelejtődik! Kép Hajrá!! A legjobbakat mindenkinek!
Sziasztok
Anyaorsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Csak olvasgatlak Benneteket, mert nekem is hasonló problémáim voltak a két terhességem alatt /fentebb írtam is/.Belőletek gyűjtöm az erőt a harmadikhozKép

Én 10 hetet feküdtem, és nagyon legyengültem, rossz volt még a zuhanyozás is, aztán 38.héten hipp-hopp megszültem /akkor már milyen jó volt hogy nyitva voltamKépKép/, ez egy csütörtöki nap volt, majd a következő csütörtökön már vígan sétálgattam a a nagy fiammal a boltba, nem akarták elhinni, hogy egy hete szültemKépNagyon gyorsan felépültem!!
Kitartás Nektek!!!Szorítok mindenkinek!

Becsi
becsi
Iklad
 
 


Anyaorsi, Becsi,

köszi a megnyugtató híreket, nagyon jó hallani, hogy hamar visszatér a régi formánk!Kép Rám fér a bíztatás, mert már irtó gyengének érzem magam.

Nektek is minden jót!Kép

Zsizsa

Zsizsa
Kép
Kép
Kép
Kép
zsizsa
 
 

Vissza: Anyaságról

Jegyzetfüzet: