Új privát üzeneted érkezett!

Az Ökoszolgálat adatbázisában (www.okoszolgalat.hu) találtam egy kecskeméti bioboltot, de azt nem tudom, hogy mosószódát árulnak-e : Természet Patikája
6000 Kecskemét Wesselényi utca 8.
76-321297

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia GyeZsu!

Köszi a címet, továbbítom. Egyébként tök durva: állítólag a gyógyszertáron keresztül lehet rendelni mosószódát. Kapaszkodj meg, mennyi kilója: 2000 Ft!

Úszópelust rendeltél? Melyik fajtát? (Ha a Popolinitől, akkor mennyi idő alatt kaptad meg, ha már megkaptad? Csak, mert rendeltem néhány cuccot, és kíváncsi vagyok, mennyi idő után számíthatok rájuk.)

A mosószóda mellé néha reszelek egy kis mosószappant, de - valószínűleg - teljesen felesleges. Nem látok semmi különbséget, csak olyan jó reszelni a szappantKép Ha nem pelust mosok, akkor szoktam az ecethez tenni pár csepp, tiszta illóolajat. A hatás? Az egyik ismerősöm nem győzött betelni a száradó ruhák illatávalKép Egyébként azért sem használok öblítőt, mert azt vettem észre régebben, h a rekeszben vmi nyúlós undormány gyűlt össze. Pedig nem egy ócska öblítőt használtunk.

Üdv!
Biobaba
biobaba
 
 


Lányok,
ha ecetben áztatjátok (fertőtlenít ugye), akkor simán ki lehet mosno mosószer NÉLKÜL (vagy akár mosószóda nélkül). 90 fokon kell mosni és kész. egy barátném így csinálja, és így a pelenkák nem lesznek egyáltalán vegyszeresek.
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 

 
 

A tetrát azt tényleg ki lehet főzni, de a mosható nadrágpelusokat nem szabad (Kushies, Poponella, Monapel stb.)

Biobaba
biobaba
 
 


Monapelről azt olvastam, h lehet 90 fokon mosni.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka! Lehet, de én azt írtam, h kifőzni nem szabadKép A 90 fokos mosással az a gondom, h rengeteget fogyaszt, ami energiapazarlás, mert 60fokon is elérhető ugyanaz a hatás. És szerintem az is elég a bacik elpusztításához, szóval valószínűleg nem kell akkor se mosópor. A mosószóda viszont lágyítja a vizet, és a pelusoknak nem lesz semmi bajuk.

A Nowotexről hol hallottad, h megszűnik? Mennyire biztos? Csak azért, mert akkor vásárolok egy csomót.Kép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Akkor mossam 60 fokon a pelusokat is, mint a sima fehér mosást? Ha ti mondjátok Kép Úgyis kaptam most egy csomag Kushies mosható nadrágpelenkát, és már épp meg akartam nézni, hogy - bár a 60 fokot írják - szabad-e 90 fokon mosni.

Nem rendeltem végül úszópelust, mert a Kushies honlapjáról (www.spelta.hu) kiderült, hogy az etetőkabát és az úszópelus is kapható a Brendonban Újpesten, gondoltam így megspórolom a postaköltséget. Aztán kiderült, hogy a Gézengúz Alapítványnak van saját mosható úszópelusa, és ez valamivel olcsóbb, mint a Kushies - úgyhogy a Brendon áruházzal való megismerkedés ismét elmaradt Kép

Legújabb kérdésem a textiplelenkásokhoz: Kata nem nagy baba (még nincs 6,5 kiló), de kicsinek érzem már a textilpelusokat - az eddigi módon hajtogatva. Ti mit csináltok?

2000 Ft-os mosószóda - ez igen! Kép

Egyébként S. Nagy Katalin (?) a Zöldköznapi kalaúz c. könyv szerzője vallotta be nekem, hogy ő sem mosószappanozik, hanem rendes mosóporral keveri a mosószódát, mert rájött, hogy a mosószappantól valahogy eltömítődnek az anyag pólusai, és pár év alatt tönkremennek a ruhák. (Azt gondolja, hogy a mosószappanos mosáshoz a sulykolás is kellett.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia GyeZsu!

A forgódobos mosógépek a sulykolás elvén alapulnak. Ettől függetlenül eltömheti a pólusokat, ha túl sok szappant használ vki. Az is lehet, h az anyagokkal van baj, amikből manapság a ruhákat csinálják. Aztán meg már elég sok fajta környezetbarát mosópor kapható nálunk, ha vki nem bízik a csak mosószódában Kép

Azt nem árultad el, h eddig, h hajtogattad a pelusokat Kép

Biobaba
biobaba
 
 


GyeZsu!

Milyen árai vannak a Gézengúznak? Bocs, h itt kérdezem, de nem tudom őket elérni.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,
a nowotex megszűnését a Brumi-maciban mondták, ahol vettem. Bár most h belegondolok, évek óta ezt hallom... Fel kellene hívni a gyártót...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Biobaba!

A pelus hajtogatása: alulról föl félbe, jobbról balra félre, felső réteg fölül bal sarkát áttükrözni a jobb oldalra úgy, hogy háromszög legyen, az egészet arccal lefordítani, és a nem háromszögű oldalt visszahajtogatni középre. Így elkészül egy fejjel lefelé fordított háromszög, középen több réteggel.

A Gézengúz Alapítványban az úszást kérdezed? Jó drága Kép Az egészséges úszás: 8000 Ft három hónapra egy pártoló bérlet vagy mi, + 1500 Ft egy alkalom. (Ez Budakalász.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

http://borndirect.com/nappies/wt_terrykite.html

http://borndirect.com/nappies/wt_terryneat.html

Amit mi csináltunk, az nincs ott, és az elöbb megpróbáltam leírni Neked, nem sok sikerrel.

Igen 60 fokon mosok én is. Amióta a fehéreket is beteszem vele (mert nincs teljesen tele a gép), ritkábban kell mosnom (azaz külön fehérmosás kéthavonta egyszer van tán).

Kati
kat_ica
 
 


Szia Gyezsu!

Nem is olyan szörnyen drága, ahova mi régen jártunk, 10e volt 4 alkalomra. Köszi.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, és mindenki,
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9013984&la=38029091
itt, a 128-129-es hsz-ban lerajzoltam, hogyan hajtogatom én a pelenkát. meg vmikor régen it a bbneten is vemlyik pelenkás topikban.

Jó pelenkahajtogatást!
üdv
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Ha esetleg ismeri valaki a mosódió hatását a textilpelenkára, ossza meg velem is. Most láttam, h ezzel is lehet mosni, és környezetbarát. Csak nem ismerem.

Biobaba
biobaba
 
 


Mármint hogy beleteszed a diót a mosógépbe, mint valaki javasulta a gumilabdákat ? (Azóta is próbálok gumilabdát venni Kép)
Vagy valami teljesen más?
kat_ica
 
 


A gumilabdás is én voltam. Kép Azt szerintem te könnyen rendelhetsz is: waschbaer.de
A mosódióról találtam a neten: mosodio.hu
Állítólag csak egy textilzsákocskában betesz az ember pár darab dióhéjat (a mosódióét Kép), aztán más nem is kell. Még öblítő se.
biobaba
 
 


Lányok, félelmetesek vagytok ezzel a mosással Kép

Szóval akkor mosószódával kell mindent mosni 40 vagy 60 fokon, lehetőleg teli mosógéppel, amibe azért egy gumilabdát bedobunk, és ecettel öblíteni, amihez - ha nem pelenka mosásról van szó - lehet adni pár csepp illóolajat. Már csak egy kérdésem van: az elvileg kézzel, gyakorlatilag gépben 30 fokon mosott kényes ruhákat (pl. pulcsik), amiket egyelőre Perwollal mosok, azokat is lehetne csak simán mosószódával mosni?

A pelenkahajtogatást köszönöm, ahogy elnéztem, lehet, hogy be kéne iratkoznom egy origami tanfolyamra, mert így fejben nem ment a dolog, de majd kipróbálom a gyakorlatban. Érdekes különben, hogy ahány pelenka, annyiféle méret, mert amit kaptunk a családból, abban vannak nagyobbak, mint amiket mi vettünk.

Tegnap egész nap úton voltunk, és kipróbáltuk a Kushies pelenkákat, amiket kaptam - nagyon jól zár!

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

Én pulcsikat is mosok mosószódával, és semmi bajuk. A gyapjúval más a helyzet, ott inkább a szellőztetés párás időben, de ha muszáj mosni, akkor a lanolin miatt gyapjúmosószer kell. Van környezetbarátban. És a gyapjút úgysem szabad sokszor mosni, úgyhogy nem olyan pénztárcakimerítő a dolog.

Gumilabda: hát egy nem biztos, h elég. Szerintem azért 8-10 db szükségeltetik.

Biobaba
biobaba
 
 


GyeZsu

De jól megnevettettél Kép Pedig egész este nem tudok semmit küldeni (ezt most elmentem, és holnap próbálkozom) Nem egy gumilabda, hanem tíz (ha jól emlékszem)! 30 fokos mosás --- nem tudom én sem.

Már akartam említeni, milyen jó hogy így átvettük ezt a topikot. Puhák és illatosak a pelenkáim, hurrá! (Miért nem szabad a pelusba illóolaj? Csak két cseppet tettem) Bár az ágynemünek mosószóda szaga lett (pamut-keverék), az nem tetszik.

ÉS a mosószódában végre találtam egy tisztitószert, amivel jól tisztítható a fürdöszoba, anélkül, hogy francos illatú (óceáni meg stb) vegyszeres micsodát kéne vennem. Én ugyanis olajat szoktam tenni a fürdövízbe, és rondán megragad a kád szélén a kosz (nem a fürdövíztöl, hanem az üres kádban a por vagy micsoda)

Szóval köszi lányok, föleg Biobaba.

Kushies nálunk is menö, csak már lassan kezdi kinöni.

Kati
kat_ica
 
 


Kati Kép

Biobaba,

hogy hívják a környezetbarát gyapjúmosószert? Olyan békás, mint a klórmentes titsztítószer, vagy ez egy másik márka?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Kati, a pelusba az illóolaj azért nem túl jó, mert olaj. Az olaj pedig víztaszító réteget képez a peluson egy idő után. A pisi pedig...Kép De a 2 csepp, az elég sokára telíti a pelusokatKép

A Kushies nálunk is jól zárKép

A Poponellásoknál rendelhető gyapjúmosószer az környezetbarát, fogalmam sincs, mi van rajta. 1 l 1328 Ft+posta ktg. De ezt tényleg csak a tiszta gyapjúnál, és ha nagyon muszáj (egyébként elég csak nyirkos időben szellőztetni, ha ez nem jön össze, akkor lehet az is, h egy kimosott, nedves törölközőt terít rá az ember lánya, és úgy kitenni a levegőre). A többi 30 fokos pulcsi mehet mosószódával. De majd kipróbálom a mosódiót isKép

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Most van fönt a pelenkamosás -60 fokon, mosószódával.

Kati, nálatok a koszos pelenka tárolása + a mosógép közel van egymáshoz? Mert gondolom, a mosóhálóból nem csavarod ki a vizet. (Mi a nagymamámmal lakunk egy házban, és csak az ő lakásában van mosógép.)

Még egy kérdés: kipróbáltam a pelenkabetétet, de mellé is ment a kakiból. Ez így normális? Vagy ti hogy csináljátok?

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu!

Néha nálunk is mellé sikeredik egy kicsi, de azért még mindig jobb, mint az egészet kivakarni.

Kipróbáltam a mosódiót. Valószínűleg maradok a mosószódánál.

Biobaba
biobaba
 
 


GyeZsu,

Pelenkás vödör a fürdöben van (elsö emelet), mosógép a konyhában (földszint). A mosóhálót pelenkástul felemelem, másik kezemmel pedig a WC-be öntöm a koszos vizet. Esetleg átöblítem egyszer-kétszer a vödörben, így hálóstul. Víz nélkül leviszem a mosógéphez, és egyenként kifacsarom a maradék vizeket a pelusokból, egyenként dobálom bele a gépbe. Ha viszont nem öblítettem a vödörben, akkor nem facsarok semmit, bedobálom és gépi öblítést csinálok mielött kimosnám (az elömosás túl hosszú, túl sok vizet és energiát fogyasztana).
"Elööblítés" nélkül volt már olyan, hogy pisiszaggal jöttek ki a mosásból a pelusok Kép

Kaki - szerencse kérdése. Ha sokat izeg-mozog, mászik stb. akkor a betét összegyürödhet, vagy félrecsúszhat. Amióta Lili jár, érdekesmódon, leginkább a betétben landol (kivéve, ha éjszakai pelusba csinálja reggel).
Azért megesett már, hogy betét nélkül volt, és bekakilt. Akkor látom hogy tényleg megéri a betétet használni.

Kati
kat_ica
 
 


Szia KAti!

Csak azért kérdeztem ezt a mosóhálót, mert nekem nagyon nehéznek tűnik a vizes pelenkákat szállítani. A gyapjúmosástól legalábbis (ahol ugye nincs centrifuga) leszakad a karom.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,

Eltört a vödrömnek a fogója, már régen. Úgyhogy a peremét fogom, két kézzel. Nagylevegö, és már szaladok is Kép (Közben meg nyafog a leányzó, hogy öt is vigyem már, pedig le tud jönni a lépcsön)

Kati
kat_ica
 
 


Kati!

Ez elég meggyőző volt Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Olybá tűnik, h kifogytunk a pelenkás témábólKép Azért még bedobom, h a mosható külsőknél előfordulhat egy idő után, h kicsit eresztenek combnál. Ez a sok mosástól lesz. Ha ez esetleg megtörténik, ne essetek kétségbeKép Gyapjúzsír (lanolin) v. egy kis méhviasz segít. Be kell kenegetni azon a részen, ahol nedvesedik a külső.

Üdv!
Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

Honnan tudtad??? Bár az volt az érzésem, hogy túl sokáig hagytam rajta a pelust, és akkor ázott át. Meg azóta is minden alkalommal (olyan mintás csak egy van, úgyhogy tudom, mindig u.az). Lanolinnal kellett már a múltban kenegetni egyiket, de minden mosás után. Ennek így kell lennie?

Egyébként akartam kérdezni, kapható Mo-n "pull-up" jellegü mosható pelus? Olyanra gondolok, amit lehet rendesen használni, nemcsak a baleset megfogására való.

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Épp gondoltam rá, hogy nyitni kéne egy környezetbarát anyukák topikot, ahol nem csak a mosható pelenkákról lehet beszélni Kép Nekem az az érzésem reggelente, amikor az egész mindenség pisis (éjszaka nem pelenkázok, reggel meg sokáig alszik - na ne irigykedjetek, több ébredéssel Kép), hogy egyszerűen átereszti a külső a nedvességet.

Kati, ezt a "pull-up" pelust nem értem.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,
Menjünk a Zöld Topikba?

Megnéztem a huggies.hu - t, hogy magyarul hogy hívják, és nem hívják sehogy. Ott is pull-up. Nagyobbfajta gyerekeknek van, olyan mint egy alsónadrág, csak pelus. Tehát nem ragasztod össze elöl, csak felhúzod.
Az a gond, hogy nincs elég pelusunk (amiket régen használtunk, azok már csak itthonra jók, mert gyakran kell cserélni). Szóval be kéne még szerezni többet, ez meg praktikus lenne, ha bilizünk, mert könnyü lenne levenni.

Éjszaka: én összehajtogattam egy kisebb (de vastagabb) pelust négyfelé, és azt is betettem a másikkal együtt. Most meg a Kushies van, abba is beleteszek éjszakára egy kis extrát.
Ha többször felébred, akkor mi is ázunk, mert akkor minden alkalommal iszik is Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

A Kushiesnak van leszoktato bugyija. Ez olyan, mint egy bugyi, h csak felhuzod, es nem kell tepozarazni. Akar a gyerek is leveheti, ha netan bilire akarna ulni magatol. (Na megint sikerult ekezetek nelkulKép)

Lanolinozni nem kell mindig. Állítólag amit a Popolini forgalmaz azt talán nem kell mindig felkenni (Wollwachs néven fut). Rendeltem ilyet, majd ha ki tudtam próbálni, akkor tudok bővebbet is. Estére a feneke alá teszek egy ilyet: http://www.liegelind.de/english/inside.htm Kép Ezt kaptam, de gondolom, a honlapról kiderül, h honnan lehet beszerezni. De biztosan megteszi egy vastagon odahajtogatott pelus is. Igazából nem nagyon úszik a pisiben a gyerek, mert este ált. alszik. Ha meg nem, és már eleve felébresztett, akkor tisztába teszem.

Estére inkább gyapjópelust ajánlok. Sokkal jobb a nedvszívóképessége, és ha netán átázik, akkor se hűl le, hanem a gyerek testhőmérsékletét tartja.

A Zöld topik az uolyan lenne vajon, mint a környezetbarát anyukák topik?

Biobaba
biobaba
 
 


így pontos a hivatkozásom: http://www.liegelind.de/english/inside.htm
ezen belül balra a baby basics és abban a bed time, majd Waterproof bed inserts (a 4 képecske közül az első)
biobaba
 
 


Biobaba,
igen, a Zöld topik az uaz Kép. Nézz bele. Ilyesmikről beszélgettünk ott anno, mint most ti itt.
(én nyitottam anno, hehe).
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Leszoktató bugyi Kép. Hát nekem még olyan kéne, ami rendes pelus. Ez a bugyi úgy hangzik, hogy van egy vízálló rétege, meg egy textil réteg, de tényleg csak arra van, hogy ha nem ér oda a bilihez idöben.
Nem merek télen belevágni a pelenkátlanságba Kép Még úgyis csak kétéves.

Zöld topik végülis már ott van, és szerintem arról szól (meg eleve anyukák vagyunk), csak mostanában senki nem használja. Vagy az Életmódban van vagy Erröl-Arról-ban láttam.

Kati
kat_ica
 
 



Igazából egyáltalán nem baj, h itt felemlegettük ezeket a dolgokat, amik zöldekKép A Zöld topikot csak az nézi meg, aki "zöld"Kép Ide meg benéz az is, aki nem. És hátha bezöldül, látva, h mi milyen sok szép dolgot összeírtunkKép

Kati, még eszembe jutott, h szerintem, ha a leszoktató bugyiba beletesz az ember még betétet, akkor pelenka gyanánt is funkcionálhat. Már megszemléltem közelről, simán belefér.
biobaba
 
 


Hékás, a tegnapi hozzászólásom hova lett? Azt írtam, hogy megkeresem azt a zöld topikot, de nem találtam. (Sok érdekes topikba olvastam bele a keresés közben, de a zöldet nem találtam meg.)

Tegnap este az az ötletem támadt, hogy két pelust egymásra tettem, és így hajtogattam meg. És így valóban kibírta az éjszakát. (Nem egy nagy ötlet, nem tudom, eddig miért nem jutott eszembe.)

Zsóka, idemásolnád a zöld topik linkjét?

GyeZsu
gyezsu
 
 


biobaba
 
 


Sziasztok!

Ma de. már sikerült ráakadnom a zöld topikra - előtte az életmódban kerestem. De mi lesz ezzel a topikkal, ha oda átmegyünk? Kép Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Maradjatok kicsit Kép
Lelkesen hajtogatom a pelusokat a gyerek feneke alá, de mostanság kicsit nehéz az életem miatta. Nem képes ugyanis nyugiban maradni, amíg rátekerem a pelust plusz a gumibugyit. Rendszeresen félresikerül és kezdhetem újra. Megoldási javallat? Van 4 kushies pelusom, és két monapel, azok működnek úgy-ahogy, lehet, hogy kéne még vennem...

Érdekes a kushies nekem is elkezdett hamarabb átereszteni, arra is jó a viasz?

üdv
Orsi
orsko
 
 


Szia Orsi!

Hát igen. A pelenkázás már nálunk is tornamutatvány Kép Én megpróbálom lekötni valami játékkal, hogy a hátán maradjon. Végső esetben "erőszakhoz" folyamodom (nem hagyom, hogy hasra forduljon). Legvégső esetben pedig ezt addig kell ismételni, amíg elveszti a türelmét és sírni kezd - és akkor végre nyugton marad. Kép A tépőzárat pedig addig állítgatom, amíg úgy nem látom, hogy már jól zár.

Én előre meghajtogatom a textipelusokat, aztán a meghajtogatott pelust ráteszem a gumibugyira (Monapel külső), és így "tolom be" a gyerek alá. Úgyhogy nem kell azért olyan sokat kibírnia háton fekve Kép

Ja, és van, hogy apa segít háton tartani a gyereket, és arra is gondoltam, hogy valami függő kéne a pelenkázó fölé, mint régen a bölcsője fölött volt.

GyeZsu
gyezsu
 
 


szia Gyezsu,
hajtogatós pelus, és monapel külső rá? hmm jól hangzik, kipróbálom. Jól tart?

orsi
orsko
 
 


Sziasztok!
Nincs itt, amit nehany napja irtam!!!

GyeZsu,
En is ezt javasoltam, csak kacifantosabban. Ketto pelus egybehajtva Kép (en a 2-at 'betet formara' hajtottam).
Tobbi irasomra nem emlekszem Kép

Biobaba,
Igen, olyanra gondolok (mint a linkeden), csak eloben kene megvenni, hogy biztosra menjek. Viszont a leszoktato bugyi sem rossz otlet, otthon hasznalhatnank csak ugy, mashol meg extra pelussal.

Orsi,
Megprobalhatod meg: elore adsz neki valami kis jatekot (meg mielott elmaszna); vegig bohockodod vele az egeszet, akkor jobban megeri neki a hatan maradni Kép; a gumibugyirol lemondasz es a fent emlitett kulsoket hasznalod Kép. Es ezt mar biztos csinalod, de minden legyen egy helyen, indulasra kesz, pelus bekeszitve a kulsobe (vagy gumibugyiba) igy percek alatt mehet a mutatvany.

Megneztem a profilodat. Egy masik kendos, HURRA Kép!! Az en lanyom mar keteves, de meg mindig szivesebben ul a kendoben, mint babakocsiban (no meg persze a gyaloglas is nagy sztar).

Kati
kat_ica
 
 


Szia Orsi!

A Kushies nalatok ereszt? Ez erdekes! V csak oldalt kiszivaarog? Mert ha az utobbi, akkor csak annyit kell csinalni, h megnezed, h combtonel a textil resz nincs-e ki, ha kinn van, akkor be kell nyomkodni egy kicsit. A viasz erre nem jo. Kushies nalunk meg sose eresztett, csak ha rosszul volt felteve..

Pelenkázás: én a kedvenc maciját a kezébe adom, akkor lenyugszikKép Egyébként én is összeállítom előre a csomagot.

A hagyományos gumibugyiból ti milyet használtok? Ami nekem van (Chicco, meg egy fehér - nem emlékszem miféle, de ált ezt lehet kapni a legtöbb helyen), ha kimosom, utána napokig, de előfordul, h hetekig vizes marad az összeillesztések közt, vagyis inkább meggyűlik benne a víz. Remélem értitek, mit akarok, de ennél jobban nem tudom körülírni. Nálatok nem szokott ilyen lenni?

Biobaba
biobaba
 
 


Kati! h örülj: mi is kendősök vagyunkKép Nekünk nincs is babakocsink.

Biobaba
biobaba
 
 


Mi is csak bevásárlásra használjuk a babakocsit, mert nincs autónk. Gyereket, meg szatyrokat is cipelni meg Kép

Tényleg, egy hét múlva megyünk haza. Milyen az idö Magyarországon?

Kati
kat_ica
 
 


most nagyon jo ido van, dehat ki tudja meddig tart ez ilyentajt
biobaba
 
 


Sziasztok!

Régebben volt róla szó, h büdösödnek a pelusok, mikor áznak. Most eszembe jutott, h lehet ilyenkor még azt csinalni, h Neomagnol tablettát tenni az áztató vödörbe. 1 elég, más nem kell. Igaz: 4e Ft körül van, de emlékeim szerint 400 tabletta van egy dobozban. Nem hiszem, h környezetszennyező lenne, lévén ivóvizet is lehet vele fertőtleníteni, v gyümölcsöt lemosni.

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: