Új privát üzeneted érkezett!

Ildi,
szerintem nincs olyan, hogy 15 kilónak kell lennie, persze nem túl kövér, de ha az orvos nem aggódik, nincs gond. Ha nagyon zavar, akkor kérj beutalót vérvételre, lehet, hogy vashiánya lenne? Vagy "tavaszi fáradtság", vagy az ovi- hiszen azt mondtad, nem sírt és nála így jön ki a "feszültség". Amúgy a Béres csepp iszonyú étvágyat csinál :shock:

Pár napja valószínűleg félremértem, mert 20 kilót mutatott a mérleg, de biztos nincs annyi, 17- 18 kiló lehet. Nem tudom, hány centi :oops: , 104- 110 es ruhákat hord. Cipelni nem tudom, mert kinyiffanok tőle :roll:

Edit,
ma csak kétszer köhögött , de azért még kell orrot fújni bőven. Holnap megy oviba, egy hét után biztos ismét lesz valami :roll: és már hiányolta a héten nagyon az ovit.

Két kép, de rengeteget csináltam, csak nem merem elárasztani az oldalt......alig tudtam ezeket is kiválasztani :oops: :oops: :oops:

Kép Kép

Ha eltűnök, nem enged be a babanet, ma valami miatt be tudtam jelentkezni.....új névvel már nem vagyok hajlandó regisztrálni. :twisted:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit!
Csak nyugodtan árazd el az oldalt :wink: főleg most,hogy beengedett. Csodaszépek!!!
Mi is ma egésznap szinte kint voltunk,annyira élveztük a napsütést,kellett már ez a jó kis nap. Szerdától úgyis lehűlést mond megint.

Tudom,hogy nincs olyan,hogy ennyinek meg ennyinek kell lennie,de van egy átlag. És ha úgy vesszük genetikailag sem indokolt a soványság :oops: remélem tényleg nincs semmi baja.
Az orvos is el kezdett aggódni,azért írta fel a Peritolt. :? :shock:
Mindig kérdezgettük,de azt mondta,hogy úgysem fog éhen halni,de ha hagynám egésznap semmit nem enne,és nem inna :oops: egy ideje nem fejlődik,pedig biztos kéne.Mi is 104-s rucikat hordunk,igaz van egy két 98-as is ami még jó.

Az oviban is olyan kicsinek tűnik a többihez képest,ha jobban belegondolok. :x de eddig valahogy nem akartam észrevenni :oops:

Benci nem semmi nagy fiú:)Mekkora lenne Dávid mellett? :D

Ildikó
ilgya1
 
 


Ildi,
habár nem vagyok orvos, de ha adsz neki ilyet: http://64.233.183.104/search?q=cache:NR ... clnk&cd=1- Eskimo Kids a neve, ártani nem árthatsz neki, mert tele van d- vitaminnal is, ami segíti a növekedést. Benci "agybaj" ellen kapja, ha ezt szedi, határozottan nyugodtabb/ összeszedettebb. És még mellé Béres cseppeket, jó étvágyat csinál.

De hogy megnyugodj, kérj beutalót vérvételre, onnan sokminden kiderül, ha esetleg valami gond lenne. Lehet apró termetű is, nagyszülők mekkorák?

A sógornőmnek a 10- ből van egy ilyen típusú fia, 5 éves lassan és nem lehet több 15 kilónál, az evést nem viszi túlzásba stb...Alig nagyobb, mint Benci, de ettől függetlenül minden rendben van vele és hisztiben meg verhetetlen :lol:

Úgy néz ki, hogy csak "most állt meg a fejlődésben" ? Lehet akár lelki oka is, egy kisgyerek agya másként működik, mint a mienk- egy mese vagy valami számunkra jelentétkelennek tűnő affér az oviban vagy bárhol. És így cseng le nála.

Jó az avatarod! :) Én maradok Bibi :lol:

Mától tornázom.....hátulról megnéztem a hátsóm a tükörben és sokk hatása alatt vagyok azóta is :shock: :shock: :oops: :oops: , persze már nem vagyok 16, de akkor is! :roll:

Edit,
jó már otthon a net?

KépKép
bibi blocksberg
 
 

 
 

Köszi Judit!

Asszem akkor el kezdem én is adni neki ezt,nem veszíthetünk:( az oviból hazafelé jövet beugrok a Patikába.
Most nem azt akarom,hogy elhízzon,de az sem jó,ha nem fejlődik rendesen. :?

Nem figyeltem eléggé,hogy mikor állt meg a fejlődésben,de sztem 2 éves kora óta ennyi kg. Igaz magasabb valamennyivel,mint akkor,de tényleg pici. :? A doki se aggódott,így én se. De most azért ő is felfigyelt. :?

Hiszti az itt is van :lol: sőt már Réka is kezdi :lol: :shock: :shock: :x

Most várok kb. 6 hetet,hogy milyen hatással lesz rá a vitamin és utána elviszem vérvételre,ha nem változik.

A nagyszülők sem picik :shock: vagyis az én anyai nagyapám az igen,de a többi nagyszülő elég normális alkatú. Sőt a Zsolti felmenői ráadásul még elég nagydarabok is. ezért is gyanús :P

avatar
Csodák csodájára sikerül ekkora képet kreálnom,és nem kötött bele,pedig már akartalak kérni,hogy segíts:)
A te avatarod is nagyon jó volt. Igaz Bibi is te vagy :wink: az a lényeg,hogy valamelyikkel beengedjen,nem venném a szívemre,ha eltűnnél :cry:


Mit tornázol? Én lusta disznó vagyok tornázni :x pedig asszem kettőnk közül rám jobban rámférne :lol: gondolom mekkora lehet a hátsód 5? kg-an :lol: :lol: :lol: :wink:

Edit? Évi?

Ma van anyáknapi fényképezés az oviban. Tök régen volt már a Dávid,remélem nem lesz semmi gond vele,kicsit kiesett a ritmusból szegénykém. Reggel nem volt gond az ottmaradással,de aztán ki tudja,hogy alakul.

Na megyek még befejezem a pakolást,olyan rumlit tudnak ezek 5 perc alatt csinálni,hogy nem győzők utánuk összerámolni.

Ildikó
ilgya1
 
 


milyen jól jár az órám,mi? :o
ilgya1
 
 


Mi a gond az órával?
Habár a babanettől minden kitelik :?

Én vagyok annyira parás, hogy most vinném inkább vérvételre (megnyugtatásképp) :oops: :oops:
Amúgy gyerekkoromban én sem voltam jó evő, kaptam vasat, de hiába. Bencinek is vannak nem evős korszakai, de sosem erőltetem, ő tudja, mire van szüksége....persze akkora zabákat már sosem csinál, mint másfél évesen, reggeltől estig csak evett :shock:

Nem is az a gond, hogy óriási a hátsó felem (persze nem olyan, mint 16 évesen :lol: ), hanem a bőröm iszonyú. Főleg neonfényben egy próbafülkében :oops: :oops:
Most ismét három napig csak gyógyteázom, ez két kiló- persze nem tudtam megállni múltkor, hogy ne egyek hosszú távon, és most beállt 55-re, ezt jó lenne 53- ra letornázni és tartani.....sajnos pénzem nincs Atkinsre, minden diéta drágább, mint a "sima evés" :roll:

Benci is régen volt oviban, persze zokogott és csimpaszkodott belém reggel....de ott is alszik, ha ismét várnék, hogy megszokja, sosem aludna ott, hisz újabb hét, újabb vírusvadászat :lol: :? :(

Vettem allergiára gyógytea keveréket, kíváncsian várom a hatását, itt a tavasz és vele együtt az allergia is :roll:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Lemaradt, callanetics a torna, nem ugrálós, hanem alakformáló. Jó szadista, de hosszú távon hatékony és látványos.....

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Én nem írok többet egy ideig, más fórumokba bezzeg tudtok írni, csak ide nem! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Bocsi a kirohanásomért :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: , de ma úgyis bolondok napja van! :lol: az én napom! :mrgreen:
De tényleg írjatok! :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Mert meg vagyok sértődve,4 napig olvastam a saját írásomat! :twisted: :twisted: :twisted:
De ezt már megbeszéltük,neked a fejed fáj,nekem a gyomrom! :lol: Jó társaság! :lol:
Nálam már nem is tudom mióta tart a bolondok napja! :lol:
A fogyókúrához nem szólok inkább hozzá,mert a mai napig nem értem hova akarsz fogyni! :oops: Fogyni egyébként nekem kellene közületek a legtöbbet,de a gyomrom miatt nem merek,tornázni meg egyenlőre lusta vagyok. :oops:
Használ az allergia elleni teakverék?Nekem még nem jött elő,de lekopogom!

Ildikó
Máté 15kg (már legalább egy éve).Benci egyébként Máténál egy kicsit magasabb!Nem,Judit?Egyébként a tesóm kisfia is 12 kg,de ő Máténál kb fél fejjel alacsonyabb!Ő is elvitte tavaly is és idén is vérképre,nagyon minimálisan volt vérszegény,vasat kapott rá,attól meg az orra vérzett.Ő is nagyon rossz evő,ha egy nap megeszik egy szelet kenyeret akkor sokat mondok! :?
Használ az étvágyjavító?
Jól sikerült az avatarod,a vonalzók is aranyosak! :lol:

Nálunk az oviban szóltak hogy tetű van,úgyhogy minden nap nézni kell a gyerek fejét! :shock: :twisted:
Szombaton délután elmentünk Veresegyházra a medvefarmra! :D Vasárnap olyan jó idő volt hogy motoroztunk egy kicsit. :lol:

képarzenál:

motoros kiállítás:
Kép

Húsvét: Kép
Kép
Kép

Fognyűvő manócska című mese hatása:
Kép

utána csak így aludt el:
Kép

Gyengébb idegzetűeknek nem ajánlom:
Kép

Gyengébb idegzetűeknek:
Kép

Medvefarm:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

edoci
 
 


Judit! :lol:

Kicsit kevesen vagyunk :lol: :lol: :lol:
Én mire írok a vecsésibe addigra felébred a gyerek,vagy menni kell valahova,vagy jönnek hozzánk.... :lol: van mikor itt kezdek akkor meg oda nincs időm :oops: azért van mikor mindkét helyre tudok,mint most is. :D ne haragudj már léccciiiiii!!!!!


Nekem meg sokszor olyan érzésem van,hogy ti mindent úgyis megbeszéltek msn-en,vagy személyes talizáskor,olyan jól ismeritek egymást, én már nem is vagyok érdekes nektek,akkor meg minek írjak :D :oops: tiszta paranoia


Képzeld Judit,
nem vettem tegnap Eskimo Kids-et ,mert nem volt nálam annyi pénz :oops: jó ára van hallod,reméelm hatásos is :lol:

Edit!
Te se sértődj meg már lécciiiiii!

Jók a képek!Máté nagyon aranyos kisgyerek:) azért a fognyűvős manós mese durva lehet :x a kép alapján.
Igaz a gyengébb idegzetűt sem annyira tudtam kihámozni,hogy miért van gyengébb idegzetűeknek? Most egy bagoly van rajta,nem? :oops: vagy esetleg 2? akkor meg inkább 18 as karika kéne :lol:

Tetű???Máris viszket a fejem :x fiúknak annyira nem lehet,nem?
Tegnap én is megnyírtam a Dávidot,kicsit rövidre sikerült :x dehát majd megnő,nemigaz? Nálunk még nem volt védőnő mióta járnak oviba,ez egy külön épület ahol mi vagyunk,sőt Vecsés másik felébe van az anyaovi helyileg.

Bencié már mekkora? :lol: haja :lol:

Köszi a kg-os válaszokat,tudom,hogy nem két gyerek mérvadó,és messzemenő következtetéseket nem lehet levonni,de azért mégis érdekelt. Hát a Dávid is kb. egy fejjel alacsonyabb lenni,mint aMáté vagy Benci.

Egyelőre egész jó étvágya van,de nem kiabálom el.

Hol volt motoros kiállítás?

FEHOVa-n voltatok?

NA megyek,Réka még nem alszik,és nem is várható egy darabig,mivel este 8 kor kelt :x kicsit elcsúsztunk.

Ildikó
ilgya1
 
 


Jó reggelt!

Akkor nincs harag a tegnapi hisztimért? :oops: :wink:

Amúgy még mindig fáj a fejem, lehet, hogy el kéne mennem orvoshoz
és felírna egy ütős gyógyszert? És a szemem is könnyezik, úgy fáj....pedig bolondok napja már elmúlt :lol:

Ildi,
igen, nagyon drága az Eskimo kids, de nekünk tényleg hatásos.
Hányra aludt el Réka? 8- kor kelt este? :shock:
Benci haja gyorsan megnőtt szerencsére.

Edit,
nálatok is tetű van? Nálunk is ki van írva, de nem Benci csoportjában találkoztak velük.....
Ismerős Máté pizsamája! Szegény, jól megrémült a fognyűvőtől!
A Medvefarm az a hely, ahová sosem jutunk el, vonat, plusz félóra séta- és ez csak az odaút :?
Allergiás tea segített, de van hozzá kapszula, fizetés után veszek- habár mire megkapom, lehet, hogy el is múlik :oops:

Akkor is kell még fogynom-----ezzel úgy vagyok, hogy az anyagi helyzetemen nem tudok változtatni, sem azon, hogy legyen egészállásom, legalább a testemet formálom, így az önbecsülésemnek kicsit jót tesz :oops:

Pricc pracc :)

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
De korán keltél!
Fejed :cry: !Remélem hamar jobb lesz!Sajnos semmi ötletem! :(
Benci hogy viselte az oviban alvást?
Máté reggel fél 7-kor azzal ébresztett hogy nem akar menni oviba és cirkuszolt is egy ideig! :(

Ildikó
Nehogy komolyan vedd a sértődést! :oops:
Én is adom Máténak az Eskimót,bár nem minden nap,hanem hetente 2-3-szor.
Egy döglött bagoly van a képen. :oops: Fejjel lefelé lóg. :oops:
Ilyet meg ne is gondolj hogy nem érdekel minket amit írsz! :twisted:
Msn:ritkán vagy sajnos,bár mostanában én is, tali:akkor most már majd mindig megírom mikor megyek Pestre,hátha te is tudsz valamikor csatlakozni hozzánk! :D
Még sms-ben szoktunk tárgyalni Judittal,de én a te számodat nem tudom :oops:
A motoros kiállítás a Hungexpon volt márc. 13-tól 16-ig.Nem írtam? :?: :oops: Mármint előtte hogy lesz. :oops:
Tényleg,a Fehova is most volt,nahát erről lemaradtunk. :?
Konstruma lesz nemsoká, 9-től 13-ig,Gyuszi pont mind a két nap hétvégén kint lesz,úgyhogy biztos kinézek én is!
Ja,szóval Pestre holnap megyek és szombaton. :wink:

edoci
 
 


Edit, negyed 8- kor keltem, nem értem az órát- előbbre kellett állítani, nem vissza, ugye? A babanet ismét hozza a formáját..... :twisted:

Benci sem akart reggel oviba menni, és napok óta rosszkedvűen jön haza :roll: :roll:
Az alvással kapcsolatban bepróbálkozik, de gond nélkül ott alszik.
Jövő hétre gondolom ismét összeszed valamit.

A fejem egy kicsit javult,bár még könnyezem és fáj, de a tegnapinál jobb. Remélem, nem kapok agyvérzést.... :oops: de szerintem a vérnyomásommal minden rendben van :wink: , úgyhogy jó lenne, nem ütne meg a guta! :lol:

A tegnapi hisztimért cserébe képek, remélem, tetszenek :oops: :oops: :oops: :
Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Na, ha a Kuwaiti- Moszkvai időre állítjátok, akkor jó lesz az óra! :lol:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Mondhatom jó,Kuwaiti,Moszkvai idő :roll:
Igen,előbbre kellett állítani az órát! :wink:
Gyönyörűek a képek,mint mindig! :wink: Megbocsájtva! :lol:

Nekem annyira nem fogad szót Máté,ezzel idegel már egy ideje.Hiába mondom neki szépen,veszekszek vele,még a figyelmét sem lehet másra terelni! :twisted:Most is addig idétlenkedett a széken,ugrált rajta egylábon és hasonló dolgok,amíg majd hanyatt nem esett! :twisted:Vagy ha pl mondom neki hogy húzza fel a nadrágját...szerintetek felhúzza? :twisted: Úgyhogy engem fog megütni a guta hamarosan!Ötlet?

edoci
 
 


Ildikó
képzeld,rákérdezett a tesóm,a doki nem írja fel a peritolt,szerinte nem használ és aluszékony lesz tőle csak a gyerek! :shock:

edoci
 
 


Edit,
Benci is tud produkálni......de ma kiderítettem, miért rossz kedvű, ha elhozom az oviból, uzsonna után mennek ki még az udvarra és ő is szívesen menne, de legalább tudom az okát, miért volt morcos! De néma gyereknek stb..... :lol: :lol:
Amitől megőrjít: nem mindegy, ki ad neki innivalót, ki pakolja el a játékait, ha mondjuk anyukámat kéri és én szolgálom ki, őrjítő hisztibe kezd :shock:
Vagy a múltkor az utolsó két lépcsőfokon segített neki az apja, utána fél! órát zokogott, hogy "lépcsőprobléma"- kivittem a lépcsőházba, mert már nem bírtam hallgatni, az utolsó két fokot megtette egyedül és közölte: "most már megnyugodtam" :shock:
és még sorolhatnám a végtelenségig......
Tehát nincs 5letem, szerintem ez is egy korszak és át kell vészelni :roll: :roll: :roll: :roll:

Gutaütésem elmúlt, de pont 24 óráig tartott :?

Ildi,
ha a perioltnak (vagy minek) tényleg ez a mellékhatása, bízz a Béress cseppekben, az tényleg szuper étvágygerjesztő! :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok!

Judit! Köszi tetszenek:) hiszti megbocsátva :D :D :D nem is tudok választani kedvencet,mind szuper.
A cseresznye virágnál,ahol kék a háttér azt te csináltad PS-el? Vagy ilyen kék volt az ég?

tényleg el kéne menned dokihoz a fejeddel. Szegényke,remélem nem komoly. :cry:

Munkáról nem írtál mostanában vagy én voltam megint figyelmetlen? :oops:

Ismerős Benci viselkedése,mi is küzdünk ezzel a dologgal. Csak azt nem tudom,hogy a szüleink ezt hogy oldották meg,mert tutti nem vittek ki megint a lépcsőházba. :oops: ha fáradt akkor szokta ezt játszani velünk,de én sem tudom "normálisan" kezelni.
Fejünkre nőttek? Törödjünk bele? Mi lesz velük nagyobb korukban,nem tudom. De az apák is annyira engedékenyek,velünk annakidején legalább ő szigorú volt.
Ettől lettünk vajon jól neveletek? És mi lesz a mi gyerekeinkkel,ha már most nem fogadnak szót? Jól megvernek minket pár év múlva? Na jó ez tényleg drasztikus párhuzam,de én is sokat gondolkozok ezen. Imádom a gyerekeimet,tényleg,de van mikor úgy érzem,hogy Úristen micsoda elkényeztetett kis fráter.

NA jó ezt jól kifejtettem :oops: bocsi.

Edit!
Jól van nem veszem komolyan a sértődést :lol: :lol: :lol: de akkor ti se :D :D :D
Köszi,hogy megkérdezted a Peritolt.( A tesód doki mellett dolgozik? :oops: )
Hát ettől sokkal rosszabb mellékhatásai is lehetnek :? igazából ezt mondta a doki,hogy kizárólag este adjam neki,akkor biztos ezért.
Én már nem tudom mit adjak neki mindenki mond valamit :oops: :oops: :oops: egy időben adtam neki a Csilla által forgalmazott aloes vitamint,először az is segített,így azt érzem,hogy minden csak átmeneti,jobb ha beletörödök,hogy Dávid ilyen mini.

BOcsi,ha írtad már a motorkiállítást,biztos figyelmetlen voltam.

Valamikor tényleg jó lenne talizni,lehe,hogy inkább valami szünetre kéne ütemeznünk,mert bárhová indulok Pestre,12-re tutti nem érek vissza a Dávidért az oviba. :oops:

Hát a bagolyt nem gondoltam volna,hogy döglött :x a képen nem látszik rajta :lol:

Ildikó
ilgya1
 
 


órapróba
ilgya1
 
 


szuper!!!! :D
ilgya1
 
 


Biztos holnap a rendszer visszaállítja az időt és ismét próbálkozni kell :lol: :lol: :lol:

Ildi,
zenekarról nem írok inkább nyilvánosan :oops: :oops: , volt karmester"választás", de eldöntött tény, minket csak formálisan "kérdeztek" meg. A múltheti állítólag jelenleg a leghíresebb tenor- koncert is iszonyú lett :oops: :oops: , de szintén nem azért, mert ennyire bénák vagyunk..... :twisted:
A körülményeket nem merem ecsetelni itt, ki tudja :roll:

Eredeti mindenhol a háttér, a keret ps egyedül.

Én sem értem, mi lesz később a gyerekeinkkel, mi nem voltunk ilyenek- talán a mi generációnk az utolsó udvarias emberfaj. :roll: Szerintem ez összefügg a "jóléttel", sokkal nagyobb a választék pl. játék téren, ennivaló/ innivaló is többféle van és a tv- hatása is lehet....így együttesen.
Bennünk a férjemmel az munkálkodik, hogy tényleg szinte semmink sem volt gyerekkorunkban, és csak csurgott a nyálunk, hogy másnak mije van ( a gyerekek már csak ilyenek) és hiába élünk úgy, ahogy a szuper fizetésünkből tudunk, Bencinek megvan szinte mindene, ami egy jómódú gyereknek is, mondjuk kivéve egy 35 ezer ft- os traktort (pedig ez is tervben volt :oops: ) :arrow: és az eredménye: amint följebb írtam :?
Pedig foglalkozunk vele, szeretjük és mégis. Persze azért mindent nem hagyok rá, inkább menjen vissza a lépcsőházba (persze közben faragtam volna), ezek egyenlőre apróságok, de mi lesz később :?:

Ma teljesen kezelhető volt, csak a kádban mondott egy csúnya szót, azt is suttogva és határozottan jókedvűen játszadozott- de csak miután kiszedtem belőle, hogy csak a második udvarozás után menjek érte az oviba, ne olyan korán, ahogy szoktam.
Tegnap szörnyű napja volt és este a mese után elbeszélgettünk, mindenre azt válaszolta, nem tudja, miért csinálja a "furcsaságokat"- pedig tudja, hogy nem jó se neki, se nekünk. Persze egy komoly beszélgetéshez még kicsi, de édeskettesben sok titkot húztam már ki belőle :lol:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Oké Judit csak visszafogottan a melóról :lol: :lol: :lol:
manapság ki tudja ki olvas és kit,és hol? :shock: :D

Mai korosztály :shock:
Én sem a gyerekeinket akarom ledegradálni,de tény,hogy sokkal neveletlenebbek,mint mi voltunk,pedig minket sem szerettek kevésbé. :x
és miket nem hall nap mint nap az ember a tv-ben is? Felháborító,komolyan mondom. Ezekre a tanárverős sztorikra gondolok. Milyen világban élünk könyörgöm?

Biztos valamiylen szinten a jóléttel is összefügg,de régebben is voltak jó módú emberek és nem gondolnám,hogy neveletlenebb lett a kis milliomos csemete,bármely vele egykorú társánál.
És csak rosszabb lesz úgy érzem :oops: :oops: :oops:

Ildikó
ilgya1
 
 


jó az órám!!!!! :lol: :lol: :lol:
ilgya1
 
 


Tavaly sokkal több gebasz volt vele ,nem? :? :twisted: :roll: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:
ilgya1
 
 


Na ezt jól megcsináltam :oops: pont felülre kerültem ezzel a trágár beszólásommal? :oops: :oops: :oops: írjatok, Judit tessék tapétázni!!!!!!!!!!!!!!!!parancs! :lol: :lol: :lol:
ilgya1
 
 


Ildi,
holnap kimegyek a M.szigetre és csodálatos tulipánfa fotókkal fogok tapétázni, megígérem! Ugyanis már a hídról, a villamorsól látszódik, ilyenkor a legszebb! :wink:
Amúgy nem is tulipánfa :( , hanem valamilyen liliom "leszármazott", de ettől függetlenül tulipán formájú a virága. Az igazi tulipánfa júlisuban virágzik és sárga, de pár hete tudtam meg én is.

Ma volt időm beszélgetni a délutános óvónénivel, mert Bencit szinte nem lehetett kirobbantani az udvarról :lol: , és szerencsére ott nem beszél csúnyán :oops: :oops: , és tényleg jóban van a Samukával, mert Benci mond sokmindent, de ki tudja, mi igaz belőle :) Megkérdezem, ki a kedvence, és áhítattal a hangjában mondja, hogy a Samuka. Az óvónéni szerint "összeillenek" :wink:
És azt is megtudtam, hogy rendesen ebédel, mert hiába kérdezem, mindig azt mondja, hogy tűzoltó létrát eszik és nem is eszik semmit sem, aztán közli, hogy mégis evett. :roll:

Ma alternatív módon kenegettem a csúnya bőrét az arcán
pisivel kentem be :oops: :oops: :oops: , meg lehet kövezni, de kipróbáltam, egyszer egy kisfú bőre rondább volt, mint Bencié, azt a módszert alkalmazták és elmúltak a kiütései :shock: Benci nem tudott róla persze :oops: :oops:

Jelentem, hétfő óta tornázom minden nap és még élvezem is! :lol:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Visszaolvastam,
persze nyilván nem attól hisztisebbek és kezelhetetlenebbek a mai gyerekek, mert szinte mindent megkapnak- annó a gazdagabb gyerekekkel sem volt semmi gond- de elég valószínű, hogy a sok inger és információ együttes hatása lehet. De az tény, hogy nem becsülik meg a játékokat, mert úgyis megkapják. Nekem 10 éves koromig nem volt annyi játékom, mint Bencinek 3 év alatt és hiába az én szegényesebb gyerekkoromat akarom ezzel kompenzálni, meg tudom, hogy nem ettől leszek jó anya, mégis megveszem neki :roll: :arrow: persze foglalkozom vele, és éreztetem is, hogy mennyire szeretem.
Az is igaz, hogy a mi gyerekkorunkban nem volt ennyi védőoltás, de nem volt ennyi betgeség sem az ovikban és nem voltak ronda következményei a bárányhimlőnek, mint manapság. Fura dolog ez az egész......


Nézitek bármelyik kereskedelmi csatornán a kajás valóságshowt? Teljesen rákaptam, szinte függő lettem :oops: - jókat röhögök és dühöngök a szuperkonyhán, ami nekem sosem lesz, egyeseknek meg van, de nem tudják használni :shock: Ettől függetlenül szerintem jobb, mint bármilyen eddig futott reality műsor- plusz lehet kombinálni a recepteket! :wink:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok
Csak gyorsan bejelentkezem hogy vagyok,csak a netünk szarakszik megint,tegnap sem volt. :twisted: A szolgáltatóról meg ne is beszéljünk,mert most úgy felidegesítettek,hogy csak na! :twisted:
Elszaladok a boltba,ha hazajövök és lesz még net akkor jelentkezem normálisan. :lol: S visszaolvasok,mert látom ha nem vagyok tudtok írni! :wink: :lol:

edoci
 
 


Edit,
ezek szerint nincs net ismét? :roll:

Itt vannak az ígért képek:
Ez természetesen nem a tulipánfa :lol: , de olyan aranyos volt, ahogy szállították a bringókat.
Kép

Művészkedni most nem nagyon tudtam, ha egészben fényképezem, nem adja vissza a látványt, szép képeket majd akkor lehet csinálni, ha lehullanak a szirmok, fura póz és igazi művészkép :)
Kép Kép Kép Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Na most gyorsan jövök,bár még nem olvastam vissza.
Judit
Gyönyörűek a virágok! :shock:
Igen,nem volt net,azt mondta a szolgáltató,hogy akkor szóljunk ha nincs,akkor fognak kijönni!Na de ha este 8-kor megy el a net?Arról ne is beszéljünk hogy pénteken is hiába szól nekik az ember! :twisted:

edoci
 
 


Judit
Használt a pisi?
A kajás valóságshowba bele szoktam nézni,tényleg jókat lehet röhögni rajtuk! :lol: Amikor nem tudja hogyan működik a gáztűzhelye! :shock: :lol: Mert életében nem járt a konyhájában! :roll:

edoci
 
 


Ildi,
a parancsot folytatom, pár Bencis kép és egy rólam, amit Benci csinált! :shock:
Kép Kép Kép Kép Kép

Edit,
ugyan annyit használt, mint a szteroidos krém, kevésbé rücskös, de ha megfogom, nem érdes, hanem sima és mégsem szteroid, hanem csak pisi :oops: :oops: (ami meg méreg)

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Ahogy nézem a képeket, Benci állított valamit a fehéregyensúlyon, elég bénák lettek a színek :oops: :oops:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Sziasztok
Most végre van net,de Gyuszi és Máté alszik és meg lett parancsolva hogy ne kopácsoljak! :? :roll: (hogy miért pont itt kell aludniuk! :twisted: ) Úgyhogy ha felkeltek jövök! :lol:

edoci
 
 


Nekem még mindig nem jó az óra,bár nem is érdekel! :oops:

Judit
Szerintem jók lettek a képek,nekem nem tűnik fel hogy Benci elállított valamit. :oops: Bár én vaksi vagyok! :lol: Jól áll Bencin a világoskék kabát! :D Tényleg gyorsan megnőtt a haja! :wink:

Ildikó
Gondolom ebben a jó időben csavarogtok! :lol:

Pénteken beszaladtam a nőgyógyászomhoz,most jött haza hétvégére Németoszágból.Úgyhogy szombatra behívott uh-ra.Végülis minden rendben,csak a tüszőméreteim kicsik,de sok van belőle!Felírt Clostylbegitet és Utrogestant.Rákszűrést meg majd májusban csinál.
Ma meg bográcsoztunk és tárcsán sütöttünk kint husit! :D
De már délutánra beborult! :( Pedig a kertet akartam csinálgatni. :(

edoci
 
 


Sziasztok!

Hát nem csavarogtunk,de nem unatkoztunk. Nem is tudom mit csináltunk,de úgy elment ez a hétvége,hogy ihajj. Egyszerűen nem jutottam gépközelbe.

Judit!
ez az tapétázzál csak így tovább!!! Hogy hogy ilyen szépek ezek a tulifák???? :oops: a miénk olyan ronda,olyan mintha kicsit lefagyott volna....te utána olvasol ezeknek? :lol: tök jó,hogy ilyeneket tudsz.

Dávidnak Levente haverja van :lol: úgy látszik barátkozosak ezek a fiúk.

Jó kis alternatív gyógyival kezeled a bőrét Bencinek! Az a lényeg,hogy használ.

Benci úgy látszik nem csak a zenei tehetséget örökölte tőled,hanem fótós vér csörgedezik az ereiben:) tök jól nézel ki!

Néha szoktam nézni a kajás műsort,meg is csinálta nekem apa egyik délután az egyik salit. Szóval mis is lopjuk az ötleteket.

Edit!
Jaj ne hari,tényleg nem direkt nem jöttem :oops: :oops: :oops: bocsi,bocsi,bocsi.

Mi is terveztük a bográcsot,de logott az eső lába így maradt a tűzhely,szerencsére így is fincsi lett a gulyásleves.

Örülök,hogy minden rendben volt a nődokinál,akkor hajrá hajrá kistesó. Vagy mikortól lehet probálkozni? bocsi,de béna vagyok ezekhez a dolgokhoz. :? meddig kell szedni ezeket a gyógyikat?

ildikó
ilgya1
 
 


Kép

Ildikó
Úgy látszik akkor csak Máté nem barátkozós az oviban! :oops: Illetve van barátnője,csak az a dadus néni! :lol:
Már próbálkozunk egy ideje. :oops: Most ha megjön (32-35 napra szokott megjönni,ehhez képest már a 36-on vagyok és sehol semmi :oops: )Ha megjön,akkor a 2. naptól 5 napig kell szedni a Clostyt és a 16.-tól 10 napig az Utrot.

Judit
:?:

edoci
 
 


Kép

Este altattam Bencit és elaludtam vele :oops: :oops: , kontektlencsében- egy élmény volt felébredni, alig láttam és alig tudtam kiszedni :shock:

Ildi,
igazából ez mangólia, de a tulipánfa és a mangólia is a liliom fajtákhoz tartozik- nekem marad tulipán és kész, mert tulipán formájú a virág :)

Edit,
a closty állítólag több petét is "megéreszt", hajrá ikrek! :wink: Neked úgyis hajlamod van rá, te is iker vagy és ez anyai ágon öröklődik, ha jól tudom.
Rákszűrést miért csak májusban csinál?

Vettem még újabb virágokat az erkélyre, Bencivel- inkább nem is írok a viselkedéséről, amit lerendezett, maradjunk annyiban, ha egy gyámügyis hallotta volna a rikácsolásomat, lecsukat, az tuti......
Olyan ideges lettem, hogy a szuper lapáttal fejbecsapott hajam égnekállt! :shock:
Tegnap a reggelit öntöttem a fejére :oops: , mert összenyomkodta, bekapta, kiköpte és a poharába tette, majd le akarta dobni a padlóra. Utána megmosakodtunk és estig egy angyal volt.
Engem meg furdal a lelkiismeret nagyon :( :oops: :roll:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Nekem nincs kontaktlencsém,de nem is láttam reggel hogy hány óra van! :shock:
Én azt olvastam,hogy az az adag amit nekem kell szednem olyan kevés,hogy kicsi az esélye az ikreknek! :oops: Tesóm is szedte,neki sem lettek ikrei,viszont anyukám is szedte,neki meg azért lettek ikrei! :lol:
Azért nem csinált most rákszűrést,mert azt máshol csinálja,nem a kórházban! :oops:
A hétvégi viselkedésről inkább ne is beszéljünk,Máté is alakított,kaptak Dáviddal a papától egy-egy gereblyét,de ha 4-et kaptak volna,akkor is kevés lett volna kettőjüknek.Pláne Máténak. :roll: Egész délelőtt bőgött. :roll: Ezen kívül egy mondatot sem tud mondani nyivákolás nélkül mostanában! :twisted: Néha el is gondolkodom kell-e még egy,pláne amikor hadakozás folyik a két gyerek között! :twisted: (bár tesómmal mi is hadakoztunk eleget,nem is tudom mit csodálkozom ezen! :oops: )

edoci
 
 


A sztrájkról annyit, ha lenne autónk, akkor sem tudnák menni sehová, mert ekkora dugót még Tokyóban sem láttam! :shock:
És megtelet a Gül baba utca édes kis Benci korú gyerekekkel meg anyukákkal, ahogy mennek fel az oviba :lol:

Virágaim- két új van, kicsit "függő" jellegűek, de a többi is rengeteget nőtt, jótt tett nekik a hóesés:
Kép

Benci is tapos velem, de nagyon ügyes, lazán csinálna 10- et, ha hagynám a legerősebb fokozatból :shock: :
Kép

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Persze még nem jöttek kicserélni a modemet! :twisted:
Szépek a virágjaid,szerintem a hétvégén én is bevirágosítom az udvart,egyenlőre várom az ihletet! :oops:
Ügyes Benci,példát kellene vennem róla! :lol: S rólad! :lol:

Máté bepisilt ma az oviba. :oops: :( Nem tudom hogyan sikerült neki. :( Az óvónénik észre sem vették,én vettem észre amikor öltöztettem át! :shock: Persze Máté azt mondta először hogy a leves ömlött az ölébe. :oops: Remélem nem volt sokáig a pisiben,nem fázott fel. :?

edoci
 
 


Sziasztok!

Edit!
Ne már....tényleg nem vették észre? Lehet,hogy becsurrant neki,a nagy játszásban elfelejtett elmenni pisilni. :x
Dávid is néha becsurrant,de rögtön át is öltöztetik. (legalábbis remélem)abból indulok ki,hogy mikor megyek délbe a Dávidért,volt,hogy bepisilt valaki,és rögtön átöltöztették vagy,aki leeszi,leissza magát azt is.


De!!! barátságos a Máté,most mééér mondod????te írtad,hogy több barátnője is van neki :D :oops: hát ő csajokat szereti,Istenem...

Jaj de drukkolok kistesó ügyben! Judit ti nem gyurtok rá? :lol:


Judit!
Idén is szép virágokat vettél!

10-et csinálna Benci? Jézusom,sztem én 1-et se tudnék :oops:

Mit csináltál? a reggeli ráöntötted? :lol: :lol: :lol: hát ha ez tényleg hatásos,akkor én is bevetem. Ne legyen lelkiismeretfurdalásod,nem csináltál semmi olyat,amiért kéne. Mindnyájunknál elszakadhat a cérna néha,nem Edit?

Sztrájk :? ilyen erővel mindenki sztrájkolhatna,az óvónők meg a tanárok,meg sorolhatnám...
ilgya1
 
 


Ildikó
Múlt héten egy kislány pisilt be és kiüttették az előtérben hogy várja meg a papáját,majd az átöltözteti! :shock: (nem tudom hogy szegény kislány meddig ült ott) :? Egyébként ha a kislány nem szól hogy bepisilt,lehet azt sem vették volna észre! :roll:
Persze,van több "barátnője" Máténak,de azért nem játszik velük sem (csak mindig emlegeti őket)!Tényleg nem egy barátkozós tipus,igaz,Judit?
Jó lenne ha Juditék is gyurnának rá,legalább a következők is hasonló korúak lennének! :lol: A tesó kategóriában Réka lenne a hadvezér! :lol:
Igen,a cérna elég gyakran elszakad nálam is! :lol: :oops:

Körkérdés:szerintetek a gyerekeknél melyik jobb,a hagyományos fogkefe vagy az elemes?

edoci
 
 


Edit!

fogkefe
Mi hagyományasat használunk,így nem tudok nyílatkozni.:) lehet,hogy ki lehetne probálni , végül nem is rossz ötlet :D

Ovi :(
Hát szégyellhetik magukat :oops: így hagyja az ember "jó" kezekben a gyereket jó szívvel,kösz szépen. :? :evil: :twisted:

Jó lenne sztem is,ha Juditék is jól rágyúrnának a témára :lol: Judit,mondj valami biztatót! :lol:
Rékuci ,mint hadvezér :lol: :lol: :lol: ........
ilgya1
 
 


Ildi,
nem tudok bíztatót mondani tesó ügyben, nyáron költöznek vissza a sógoromék, akkor minimum nyugtatót kéne szednem :shock: ameddig maradnak, plusz se lakásunk, se félretett pénzünk, csak mínuszok a bankszámlán és a szuper 54 ezer ft-os fizetésem, amíg ez a helyzet marad, nem lesz kistetsó.
És még Benci sosem nyaralt :oops: :oops: :oops: ,de nem is fog egy ideig- ebbe a helyzetbe felelőtlenség lenne még egy gyerek.... Annyiból jó lenne, hogy nagyon öreg vagyok már, de azért hátha pár év múlva jobb lesz a helyzet és akkor még mindig nem leszek Matuzsálem annyira :wink:
Amúgy jelenleg egy gyerekkel sem bírok, nemhogy kettővel :oops: :oops:

Edit,
szerintem jobb a hagyományos fogkefe kisgyereknek, habár nem tudom, miért gondolom ezt :oops: - ez egy érzés.
Biztos, hogy kiültették oda pisisen a kislányt? :shock: Ez teljesen hihetetlen! Nálunk még a dadusok is besegítenek az öltözésnél, sőt, ha vizes lesz az ujja vége a pulcsijának, szárazat kap és a kislányoknak betűrik a gatyájukba a pulóvert, nehogy felfázzanak!
Nem barátságtalan Máté, csak nehezen enged fel- de azért a találka végére mindig feloldódik! :lol: :lol:


A taposógépet karnehezékkel kombinálom,de nem nehéz, csak monoton...... Azt azonban nem tudom, hogy ha egy nap kétfajta edzést végzek, nem ártok vele? Délelőtt gyilkos torna, este meg taposó- ez két különböző típusú. Szerintetek? Naponta egyet és váltsam? Most jövő hét péntekig nincs munka, addig bőven van időm és meg kéne alapoznom a leendő nyári alakomat :)
Ezen legalább tudok változtatni, ha a körülményeinken egyenlőre nem :roll: :roll:


Sztrájk:
ha ilyen nagy vállalat sztrájkol, mint a Bkv, annak valószínűleg lesz is eredménye, mert fél napig több millió embert érintett- ha egy tanár sztrájkol, kirúgják vagy hétvégén letanítja, de vacak is a fizetésük. Szerintem valahol eredményes a sztrájkolás, maximum másokat rosszul érint, de semmiképp sem marad hatástalan.
Most az ovi kapcsán eszembe jutott, milyen macerás kisgyerekekkel foglalkozni, és mekkora felelősség és gondolom, nincsenek túlfizetve- de az én fizetésemet nem lehet überelni azt hiszem :lol: - 10 éve is ennyivel kezdtem :shock: , csak akkor még félre is tudtam belőle tenni :?
És higgyétek el, ha jön egy szóló, elég stresszes tud lenni ez a szakma is, nem is kicsit :oops: :oops:

KépKép
bibi blocksberg
 
 


Judit
Igen,minden szakmának megvan a maga stressze! :? Nekem merszem sem lenne kiállni a közönség elé! :oops: :lol:
(persze az eü nem sztrájkolhat normálisan,mert akkor mi lenne a betegekkel?Mi sem vagyunk túlfizetve és eddig egyetlen sztrájk sem vezetett sehová. :? )

Szerintem ha bírod a napi két tornát nem ártassz vele. :wink:

Ildikó
Máténak van mind a kettő,persze egy gyereknek az elemes jobban tetszik,de azt is meg kell tanúlni használni helyesen! :wink: Mikor melyiket használja,melyikhez van kedve. :wink: De igazából nem tudom melyik a hatásosabb! :wink:

Köszönöm nektek a válaszokat! :D

Reggel már azzal nyitott a dadus néni,hogy láttam-e tegnap Máté pulcsiján (illetve az egyész ölébe) a foltot,mert a levest borította magára. :shock: (akkor a levesnek volt pisi szaga :oops: ) Így igaza volt Máténak amikor mondta,csak én a szag alapján nem hittem neki! :oops: :shock: Ja és mondta a dadus néni,hogy át akarta öltöztetni,csak Máté nyivákolt hogy már megszáradt!S neki meg fel kellett söpörnie és már ebéd után úgyis jöttem. :roll:

edoci
 
 


Ja és Máténak reggeltől folyik az orra, mikor fázhatott meg? :twisted: :roll:

edoci
 
 


sziasztok!!

Ildi:
Az étvágyhozó cuccokkal nagyon vigyázz, mert nagyon fölhízlalhatják a Dávidot főleg a béres csepp.

Flóra 20kg, 3 évesen volt 18kg. 110-116-os rucikat hord.

Judit:

Képeíd nagyon jók!! Gyönyörűek ezek a virágok!!
Ne már, neked óriási a hátsó feled???? szerintem tök jól nézel ki!! Benci és te is jól nézel ki a képeken!


Holnap nálunk is anyáknapi fényképezés lesz az oviban. Ma pékségbe mentek, megnézni, hogy készülnek a kenyerek péksütemények:)

Edit:
jók a kirándulós képek!!
Ovis tetükkel mi a helyzet??
Hajrá kistesó!!


Mostanában Flóra is teljesen ki van fordulva magából! Nyavajog, hisztizik,úgy beszél, mint egy dedós...
A múlthéten minden este történt valami baleset, Leesett a székről,az ágyról,fejére esett a só lámpa(még szerencse, hogy kisméretű a lámpa) aztán nekiesett a szekrényének, belilult a feneke a fogantyúk miatt.Persze egyik baleset elött sem mondtuk el 100xxx, hogy ülj rendesen a széken,ne szórakozz a kanapé tetején, mert le esel...
Ma reggel már 7 órakor hisztizett, hogy nem öltözik fel , mert nincs kedve stb stb. Én ne érjek hozzá, de öltöztessem fel...kapott egy sallert , mindjárt tudta mi a helyzet, és, hogyan kell viselkedni.Aztán ment minden normálisan tovább.
Képes azért üvölteni fél órát, mert mikor hazaérünk ledobálja a földre a kabátját, cipőt sapkát, én meg rászólok, hogy rakja már a helyére...Ilyenkor beviszem a szobájába, hogy ha észhez tért akkor kijöhet..

Lelkiismeret furdalásom van ha kiabálok vele vagy ha odakell csapnom stb, de egyszerűen már a sok megbeszéljük dolog után már nem segít más!!Tényleg mindent megkap, és egyáltalán nem várok el tőle olyan sok dolgot amit nem tud teljesíteni.

Judit a múltkor én is kint üdögeltem a padon az óvónénivel, mert Flóra az udvaron akart még játszani.Legalább tudtam vele beszélgetni:)

Flóra kedves aranyos , szófogadó, intézkedik és mindenben benne van.Játszik fiúkkal , lányokkal egyaránt.Van barátnője.Nagyon sokat fejlődőtt , mert amikor kezdtük akkor egyedül játszott, nagyon visszahúzódó volt, na mostanra már kinyílt a csippája:)

Edit és Ildi ne aggódjatok ha Máté és Dávid nem játszik a gyerekekkel, vagy nem vesz részt a foglalkozásokon, majd belejönnek, csak több idő kell nekik!! Ezt az óvónénink mondta

Kajás műsorokat néha nézem csak.Nem igazán érdekel.

Flóra száj:
Néztük a Társulat című műsort.
-Anya ez show vagy előadás??
-show
Flóra mi a különbség a Show és az előadás között??
-az előadásnál előadnak valamit a show meg ez a műsor!

Fogkefénk nekünk is hagyományos van-, d emég milyen :):) (barbys):):)

Sztrájk:
Tegnap, hogy nem ment semmi, így itthon voltam nem tudtam menni suliba:) Apa sem ment dolgozni.

A hétvégén elmentünk a kertészetbe, hogy vegyünk növényeket az udvarunkba.
sikerült is vennünk egy rododendront, babért, és 3 cserép tulipánt:)
Fát is akartunk, de nem fért be az autóba:(
Ja és még vettem 2 piros álló muskátlit , de ezt még nem ültettem ki, mert nincs virágföldem.

Azért járok mostanában ilyen ritkán, mert időm szinte semmi.
Reggel 7-kor elrohanok a suliba,fél 2 kor végzek , 3-ra hazaérek, he nem kell bevásárolnom.fél 4-kor meg már indulnom kell Flóráért.
Az a pár óra alvásig olyan ahmar elrepül.
Írogatom a tételeimet ha van egy kis időm.

akkor pár kép a virágokról és a húsvétról.

Kép

Kép

Kép

Kép

Húsvéti játszóházban voltunk:
Kép

Kép

Kép


Kép

[Kép

Kép

és még egy ráadás:

Kép

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


hm végre sikerült az órát is átállítanom :wink: :lol: :lol: :lol:

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: