Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

én is nagy pelenkakísérletező vagyok, szerencsére megengedhetjük magunknak, Tetti bőre nem allergiás a pelenkára (csak a kecskeméti bébikaják közül az alma-málnára, de ez OFF), és én azt vettem észre, hogy van pár nagy márka (Pampers, Liberó, Huggies), és vannak a kisebb márkák, amiknek más a nevük, de tök ugyanazok. Pl. TESCO-s bordó v. narancssárga pelenka = Fixies = Helen Harper (4-9 kg) viszont az áraikban lehet fantasztikus különbség, a TESCO-ban 2600 Ft körül van, a Helen Harper meg most az Auchanban 1999 Ft volt, most a Fixies akciós ott, 1800 Ft körül van. A Metrós ARO meg ugyanaz (csak jóval drágábban), mint a nejlonzacskószerű TESCO gazdaságos pelenka.
azel
 
 


Sziasztok!
Akinek meg jó hurkás babója van, nagy pocival, annak szívből ajánlom a Pampers sensitivet.
Ez fehér csomagos, zöld írással.
Nálunk csak a Tesco-ban van.Kép
Picit drágább, de nagyon kényelmes, mert nyúlik a ragasztója, nem szorít egyáltalán.
Ja, és ezt tényleg csak akkor kell cserélni, amikor kaki van.
A lányom a multkor letesztelte, pelenkástól ült a fürdővízbe, és még azt a nagy folyadékmennyiséget is bírta! Kép

Mesó
meso
 
 


Senki nem használja a DM Babylove pelusát? Szerintem nagyon-nagyon jó, a maxi 44 Ft, a többit már nem tudom.
h_szilvi
 
 

 
 

Szia Szilvi!

Nekünk is bevált a DM pelus.
Az ára is jó és az érzékeny popsiját sem üti ki.....

Bea
Bea
 


Szisztok!
Nekünk a Pampers mellett a Helen Harper is nagyon bejött. Az ára is jó.

Bellana
bellana
 
 


Szilvi!

Dehogynem! Mi is a BabyLove pelust favorizáljukKép Nekem úgy tűnik, hogy a Liberó koppintása, de ez egyéni vélemény.Kép

Nekünk nem vált be se a Tesco, se a Fixix, se az Auchan, és a Helen Harper sem. Most is a legutóbbival küzdünk. Ha 3-4 pisi után nem cserélem le akkor öltötethetek is. De hát ki a fene tudja, hogy mikor volt meg a 4-ik?Kép Az biztos, hogy ez volt az utolsó pelenka amit ki kellett még próbálni, több nincs a listán, de már alig várom, hogy elfogyjon. Mostani eszemmel nem próbálkoznék. Szerencsére a popsiját nem ütte ki egyik sem, de most a hidegekben nem olyan jó dolog, ha csurom viszesen ébred.


Mesó!
Köszi a tippet. Fiacskám lábai hurkásak, pocija van, úgyhogy kipróbálom az új Pamperst. Eddig nem használtam, csak a Newbornt belőle, a többiből meg a nem jól passzolása miatt kifolyt a pisi. Ami még a fiamra passzolt az a Liberó és a Babylove pelus. Azoknak is gumírozott a tépőzárja.

Ja igen. Nagyon sokáig használtunk még Huggies pelust, de véletlenül se a Standard félét, mert az egy nagy rakat sz@r. A Freedom a jó belőle. Annak a tépőzárja dupla olyan vastag mint az összes többi pelusé. Abból se folyt még ki soha semmi, de a kissé hurkás babáknak szoríthatja a combját. Fiam 1 évesen 11,5 kg, de már 10 hónaposan is 10 kg volt.

Puszi és jó választást!Kép
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

A Babylove-ot én is ki szeretném próbálni! Az tényleg ennyire jó, mint ahogy sokan dicsérik?
Mi jelenleg Pampers-t használunk, és a fehér Pampers tényleg szuperKép! Gyurcinak is nagy pocija van, meg hurkás combjai, bár ő "csak" 11 kg körül vanKép! Idáig ez passzol rá leginkább, szerintem nálatok is beválnaKép!

Puszi
Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Én nem szeretem a Pamperst. Drága és büdös. Ancsi is hurkás comb kategória, a Huggies nem is volt jó, mert vagy kijött a pisi, vagy ha szorosabbra húztam akkor vágta a combját. Viszont simán jó a Libero, az Auchan, a Rossmann (premium), és a Tesco gazdaságos is. Van már egy babylove is itthon, de még nem próbáltam ki.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!
BüdösKép? Én még nem éreztem annak. A fehér Pamperst próbáltad?

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Nem, ez még a simával volt. Az is akkor büdös,ha már van benne valami (pisi), de akkor sokkal büdösebb, mint a többi.Legalábbis az én lányomnál. Nem voltam sose egy pampers-fun, nekem nagyon jól beváltak az olcsóbbak is, igy a sensitivet azt hiszem egyelőre kihagyom.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hát persze! Mindenkinek más jön beKép! Külön én sem favorizálom egyiket sem. Jó sokat végig próbáltam már. Más volt jó amikor kisebb volt (Libero), és más jó most (Pampers sensitive). Ezek mellett persze sok mást kipróbáltam, azok se régebben, se most nem jöttek be.

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 


Sziasztok!

Én is DM pelust használok, nagyon bevált. Az összes drágábban csalódtam, kivéve talán a Liberóban. A Pampers tényleg büdös, sokáig azt hittem a gyerek pisijével van valami baj, már majdnem dokihoz vittem, mikor rájöttem, hogy a Pamperstől van. A Pampers ragasztócsíkja szerintem túl rövid.

Különben minden baba és minden korszak más típusú pelust igényel. Volt mikor váltanunk kellett, ahogy a kaki állaga is változott. Egy idő után úgyis kialakul, hogy mikor kakil a baba, akkor kell jobb minőségű pelust ráadni, a többinél mehet az olcsóbb.
Szerintem az is fontos, hogy inkább vízzel tisztítsuk kaki után a baba fenekét, mint törlőkendővel, mert akkor tuti nem gyullad be, legalábbis nálunk így van.

Sok szerencsét!
Zsuzsi
zsu26
 
 


Nekem a pampers popsitörlő tűnik büdösnek.
Ildi! Tesco gazd. pelus 2199-ért vettem ma. Annyiszor írtad már, hogy nincs vele semmi gond, gondoltam, kipróbálom. 30 ft/db-nál olcsóbbat úgysem találok, Dóri meg folyamatosan, kis adagokban intézi a dolgát, így kicsit költséges.
rjuli
 
 


Rjuli!
És??
Egyébként a múltkor, amikor Tesco szülinap volt, akkor 1760-ért adták, standard akcióban 2000ért lehet kifogni. Ennél olcsóbbat noname ömlesztettet lehet kapni, mondjuk nem tudom hol, csak ismerős ajánlgatta (textileset is, tényleg olcsót mondott, de van 10-20% hibás köztük). Ancsinak is volt olyan korszaka, főleg ha fogzott, hogy 4-5-6 kakis pelus is volt, meg neki a rotyikkal is jött kaki. Amióta gyümizünk, azóta nem annyira!!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Mára már vannak tapasztalatok is: teljesen jó,
olyan, mint a Libero everyday. Csak a tépőzárra kell figyelni, hogy ne legyen kenőcsös.
Nekem az ömlesztettek nem tűnnek túl higiénikusnak.
rjuli
 
 


Szerintem Libero, Pampers, Fixies és Babylove a menő.


újszülöttes nővérke
Névtelen
 


ja, a menő. de nem a bejövő. ha-ha
Névtelen
 


Sziasztok! Egy kérdésem lenne. A negyedik babánkat várjuk, a hetekben fog megszületni. A többiek már nagyobbak, így régen pelusoztunk.
Azt szeretném kérdezni, hogy hol tartanak most a darabárak? Pl. egy minipelusnál mi számít jó árnak?

Köszi,
Ildikó
b_ildikó
 
 


sziasztok,

MONAPEL pelánkát használók segítségét kérném.

nem tudom mi a különbség a légáteresztő és a nem légáteresztő külső között?
melyiket válasszam?

Viki
Viki02
 


Sziasztok!

Nem tudom, hogy másnak is van-e hasonló problémája, mint amivel mi küszködünk, remélem tud valaki tanácsot adni.
Kisfiam 4 hónapos, és már szinte minden pelenkát kipróbáltunk (Pampers, Libero, Huggies, Babylove, Rossmannos pelenka és Tesco pelenka) de egyik sem vált be. Szinte minden éjszaka átázik, és a háta közepéig pisis lesz. Próbáltam már kicserélni a pelust éjszaka, amikor felkelt enni, de az sem segitett, reggelre ugyanúgy elázott. Nem adok neki inni, csak anyatejet kap.
Szerintetek mit csináljak? Van esetleg még olyan pelus amit érdemes lenne kipróbálni?
remka
 
 


Nekem hasmenésre a Tesco gazdaságos, egyik barátnőmnek pedig ugyanilyen rengeteg pisire a Helen Harper NEM légáteresztőse lett a megoldás.
rjuli
 
 


Remka, próbáltál már egyel nagyobb méretűt ráadni? Nálunk ez jött be...
süti
 
 


Remka!

Tesómék kisbabájánál is ez volt a probléma, és ahogy Sütiéknél, náluk is az eggyel nagyobb méret lett a megoldás, márkától függetlenül.

Beatrix
beatrix28
 
 


Sajnos már próbáltam a nagyobb pelust is, de az is csak egy fokkal jobb. Most 6,7 kg a kisfiam és már a maxi pelust használjuk, ami elvileg kb. 14 kg-ig jó.
Valakitől hallottam, hogy lehet kapni eldobható pelenkabetétet is, de eddig csak a Tescoban láttam és az nem ér semmit. :-( Ti használtatok esetleg ilyesmit? És ha igen, hol vettétek?
Egyébként a pelusok közül még mindig a legocsóbb Tesco pelust szeretem leginkább. :-)
remka
 
 


Huhh, 7 évvel ezelőttig, még előző gyerkőceimnél használtam eldobható betétpelust, akkor még a nadrágpelus csak bejövőben volt....Valahol pedig láttam is, csak hol... Lehet, hogy a MiniManóban? Meg az rémlik még, hogy inkontinenciára szereznek ismerősék receptre valami hasonlót, amit beleraknak a pelusba (bár ők arra használják, hogy a pelust duplán tudják használni, mert igy olcsóbbra jön ki nekik), viszont jó ötlet, duplásitani a pelust.
Nekem az merült fel, hogy az a probléma nálatok, hogy túl sok a pisi, vagy az, hogy valahol nem zár jól és mellé tud folyni??? Minálunk ugyanis egy időben utóbbi volt, (történetesen huggiessal) rendszeresen folyt ki a pisi, valahogy a lábnál meg a deréknál nem egyformán stimmeltek a méretek.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Remka!
Nekünk is volt ilyen időszak, egyik pelus sem volt jó.
Aztán pár hét után egyik pillanatról a másikra elmúlt, szerintem azzal összefüggésben, hogy nappal már többet eszik (igaz, ő már nem csak anyatejet ehet), így éjszaka, amikor felébred (ált. 1-2-szer), akkor már nem szopizik mennyiséget, csak arra kellekKép, hogy visszaaludjon, reggelre nincs olyan sok pisi.
Itt kérem minden mindennel összefügg!Kép

Egyébként, ha összejön, ma elmegyek bio-pelust nézni. Ha az jobb nedvszívó (ahogy állítják), akkor megírom.

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita,
remélem igazad lesz. Egyébként három napja nem történt "baleset", gondolom azért, mert átaludta az éjszakát :-)
remka
 
 


Bóbita,
Ha találtál bio-pelust, megírnád a nevét? És hogy hol vetted. Köszi

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Vettem bio-pelust.
Érdekes egy bolt volt, a Csalogány utca 42/a alatt van, de csak onnan lehet tudni, hogy itt a bolt, hogy a kapualjban néhány kifakult kb. A3 méretű Avent plakát van kirakva. A bolt maga jópofa volt, egy rendetlen raktár, amit csak akkor nyit ki a tulaj, ha arra jár valaki. Egész sok értelmes dolog volt ott, amiket máshol nem nagyon lehet kapni, szerintem érdemes elkukkantani oda.
Kati, sajnos a márkát nem jegyeztem meg, de majd még járok arra. Német gyártmány mindenesetre.

A pelus bevált, semmi gond vele, csak azt nem tudom, mi benne a bio, mert teljesen olyan, mint a többi, műanyagszerű. A nedvszívása okés, nem is folyik mellé, igaz mostanában nekünk más pelussal sem volt ilyen gondunk. Méretre picit kisebb, mint az azonos súlyhoz árult Babylove és Libero (én ezeket ismerem), de azért még passzolt.
Az is picit elgondolkodtatott, hogy míg a többi pelust picire összepréselik, így sokat lehet szállítani adott benzinelpöfögtetéssel, addig ezek a pelusok egy óriási dobozban teljesen lazán vannak elhelyezve, több, mint kétszer annyi helyet foglalnak. De az óriásdoboz recycled!

Bóbita
bobita
 
 


Attól bio, hogy lehet komposztálni.
menta
 
 


Menta!

Te láttál, vagy hallottál olyat, hogy valaki tényleg komposztálta? Mert leírva én is ezt láttam, csak a kinézetéből ítélve kételyeim vannak.
Pedig nagyon-nagyon jó lenne. Nálunk a tejes és gyümölcsleves dobozok mellett a pelus az, ami amellett, hogy igen nagy mennyiségben termelődik, hiper-környezetellenes, tiszta deprimáló kidobálni őket.

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita,
nem összepréselik, hanem van benne egy zselé, ami nagyon nedvszívó - így vékonyabb a pelenka (használat elött).
Ja, most látom, hogy a dobozról beszélsz Kép

Nem feltétlenül komposztálni lehet (legalábbis házilag), de mégsem 100 évig fog tartani, míg lebomlanak (mint a többi pelus).

Kati
kat_ica
 
 


Csajok, ha valaki megdob egy ilyen pelussal (mennyire jön ki darabja?) én komolyan elásom itt a kertben, azt majd nézegetjük, hogy lebomlik-e, na? Kép
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Kati!
A pelusról beszéltem, ugyanis ez a pelus tényleg színre-szagra olyan, mint a többi műanyagalapú, nyugodtan össze lehetne préselni ugyanúgy. De tényleg, hogy még a szaga is műanyagszag.

Ildi!
Jó ötlet, bár itthon is eláshatom, legfeljebb majd nézik a szomszéd nénik kíváncsian.Kép Egyébként árban ugyanott van, mint a többi. Ez is furcsa nekem, hogy akkor miért nem ezt veszi mindenki, és nem ez a szokásos.

Most már biztos, hogy oknyomozó munkába fogok a Biopelus Ügyben. Felgöngyölítem!Kép
Ha nem jelentkezem pár napon belül, várjatok tovább!Kép

Bóbita
bobita
 
 


Bóbita,

szerintem azért nem veszik többen, mert kevés helyen lehet kapniKép. Én eldobhatóból ezt használom, most már a második gyereknél, és igen meg vagyok vele elégedveKép.
70%-ban bomlik le, ez rajta is van a dobozon.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szóval a 30 %-ot ki kell utána rostálni a földből? Kép Az nem tökéletes. (jó, jó, tudom, a szeméttelepen kétharmadakkora lesz a biopeluskupac)
Nálam nagy szerepe van a nemezthasználásban annak, hogy a környéken tudtommal nem lehet kapni, ha jól rémlik ezt a Csalogányt emlegették mások is, ez valahol Buda közepén van, nem? Na az nekem világvége pelusért.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


A bipelus neve Sensan baby, kukoricapelusnak is hívják másképp, mert kukoricából van a belseje is és a műanyagnak látszó borítás is vmi olajból készül.
PIldi,
ha vársz 1-2 hónapot, kaphatsz tőlem ilyen pelenkát Kép. A Széna térnél van a bót különben.

Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Az előző levelem nem jelent meg, úgyhogy írok egy másikat. Kb. hasonló, ha netán mégis felbukkanna a másik is.

Szóval: itthon én eddig 3 féle mosható nadrágpelenkával találkoztam: Monapel, Poponella, Kushies. Mindhármat ki is próbáltam. A legjobban a Kushies vált be. Nem kell a külsővel külön vacakolni. (Persze ennek is van olyan változata, ahol külön külső van, de az nálunk nem kapható.) Mostanában láttam, h a Poponella is készül ilyesmi pelenkákat forgalmazni.

A külsőket illetőleg: mese a légáteresztős szöveg. Ilyen pelenka nem létezhet, se moshatóban, se eldobhatóban. Nálunk a gyerek feneke mellesleg az eldobható pelenkától pirosodott ki. A moshatótól soha, pedig semmit nem kenek a fenekére.

A kukoricás pelus belseje nem kukorica, hanem cellulóz.

Egyébként minden fentebb említett pelus beszerezhető az Ökoszolgálatnál is a Nádor u.-ban (pontos cím: okoszolgalat.hu oldalon). És itt a legolcsóbb, mert ők nem üzletszerűen kereskednek vele. Ja, és itt az egyik lány elásta a kukoricás pelust, hát kiváncsi vagyok, mi lesz vele.

az, h mosok kb. negyedórát vesz el az életemből alkalmanként, amig beteszem a gépbe, kiteregetek, és - száradás után - elteszem.

Aztán számoltam is, mert kiváncsi voltam, h igazak-e, amiket állítanak a kül. pelusokkal kapcs. Nos az eredmény: olcsóbb, ha mosom a pelenkát, még az áram- és vízszámlával együtt is. (És a legdrágább mosható pelenkával számoltam.) Arról nem is beszélve, h megmértem néhány eldobható pelust, és kiszámoltam, mi lesz még akkor is a gyerek után a szeméttelepen, amikor már a dédunokám is utódot nemz/hoz világra. Akinek van bátorsága szembesülni ezzel, számolja ki bátran, mit dob ki (nemcsak a pelenkákra gondolok). Gondolom, egy reklámblokkot kihagyni tévénézés közben, nem nagy veszteség, h kimossam a gyerek pelenkáit. Szerintem ennyi, de nem vagyok kompetens, mert nincs tévénk. A negyedóra biztos.:-)

Üdv!
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Hű, te aztán utánanéztél a pelenkatémának! Jó, hogy így összehasonlítottad őket, az ilyesmikre vagyok én nagyon kíváncsi.
A cellulóz az környezetbarát, vagy körny.ellenség? Ciki, de nem tudom.
A mosható pelusokról életemben se hallottam, biztos, mert nem olyan szemmel néztem a dolgot. Aszondod, hogy annál az ökoszolgálatnál lehet kapni őket? Egyéb helyeken esetleg nem? Kutyaközönséges boltokra gondolok.

Nekünk van tévénk, de nem tudom minek, nem is nézzük.Kép

Bóbita
bobita
 
 


Szia Bóbita!

Monapelt az egyik bababoltban láttam a Mester u.-ban (Brumi Maci, azt hiszem). A Poponellat pedig a Kruspér u.-ban is árulják, dehát az Ökoszolgálatnál egy helyen van mind. Kushies leszoktató bugyit, úgy emlékszem a Brendonban is lehet kapni, 2x annyiért, mint az Ökoszolgálatnál.

A cellulóz: megfogsz. Olvastam már olyat is, aki emiatt nem tartja környezetbarátnak a kukoricás pelust. Tudtommal a cellulóz egyébként szénhidrát, a papírgyártásnál is előfordul, a papír meg lebomlik könnyen. (Cellulóz: több ezer szőlőcukorból áll, egyenes láncokat hoz létre és szorosan illeszkednek. A cellulóz vízben nem oldódik, kémiailag stabil anyag, pl. a növényi sejtfal.:-) http://www.kornyezetunk.hu/belso/c.html)
Ha járok az Ökoszolgálatnál rákérdezek, h mi van az elásott pelenkával.

Mosható nadrágpelenka: olyan 2-3000 Ft közt van darabja. De mint azt írtam előzőleg, összességében olcsóbb, mint az eldobható, és nem kell állandóan pelenkákkal rohangálni. A Kushies még fürdőgatyát is csinál. Aranyos. De azt nem tudom, h lehet-e nálunk kapni.

Látezik még gyapjúpelenka is, de azt Am. Egy. Á.-ból hozattam. Állítólag Ausztriában is lehet kapni, és a poponellások is rebesgetik, h talán majd forgalmazzák, ha lesz rá kereslet.
Ha érdekel, h milyenek is ezek a pelenkák, akkor:
http://www.lotek.hu/poponella/
http://www.spelta.hu/

Kutyaközönséges boltokban szerintem azért nem ezt árulják, mert nem erre van kereslet. Egyszerű üzletpolitika.

H. még borzasszak :-) nem is mosóport, öblítőt használok a mosáshoz, hanem mosószódát, meg ecetet, esetleg illóolajat.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!

Köszi, most egy pöttyet felfejlődtem pelus-témában. Kép

Bóbita
bobita
 
 


Ma voltam az Ökosz.-nál, uborkaszezon van. Csak mutatóba van néhány pelenka.:-( Bár fürdőgatya, meg etetőkabát volt.:-) Az elásott pelenkáról sincs hír, nem volt ott a lány.

Biobaba
biobaba
 
 


Bóbita!

Tök jó, h írtad a Csalogány u.-t korábban, ma elnézek oda, ha tudok (és kinyitja a tulaj:-)).

Biobaba
biobaba
 
 


Ja, ezeket a "szmajlikat" honnan szeditek? V. ez ilyen windowsos bigyó?
biobaba
 
 


Biobaba!

Kép = : + )
Kép = : + O
Kép = : + (
A többi gif (ha találsz egyet, ami tetszik, jobb egérgomb, és kép mentése más néven).

Egyébként tegnapelőtt votam a Csalogány utcában, nem volt nyitva, mert a tulajnak sürgős dolga volt máshol, úgyhogy erre is fel kell készülni, de hát valamit valamiért.

Bóbita
bobita
 
 


szoval akkor itt az orra nem kellKép Orral, fekve: :-)

Akkor majd csak olyankor megyek, amikor egyebkent is jarok arra.

Azert kepet menteni tudok am:-) Na, de ez mar nem pelus. Errol jut eszembe: intim betetben is letezik moshato, de azt tutira nem lehet nalunk kapni, meg nemelyik eleg nagy csomagocskanak tunik. Csak ugy megneztem volna egyet igazibol. Kepen azert mas.

Biobaba
biobaba
 
 


Ma elmentem a Csalogány u.-ba. Hát tényleg sok jó cucc van ott. Vettem kukoricás pelust. Lehet, h megpróbálok elkaparni egyet a kertben.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Megvizsgáltam a kukoricás pelust. A dobozára is rá van írva, h a fólia ugyan 100%-ban lebomlik, de összességében véve a pelus lebomlása 70%. Valószínűleg amiatt lehet, ami átalakítja a pisit zselévé. A többi eldobható 40%-os. Egy fokkal azért jobb. A mosható 100%-ig lebomlana, ha kidobnám. De azért még a következő gyereknek biztos jó lesz, sőt talán még aztán is. Még szép fehérek.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziaztok!

Képzeljétek, én textilpelenkázom!

GyeZsu
gyezsu
 
 


Bocsánat, Biobaba, elfelejtettem megkérdezni: a mosószódát hol szerzed be (csak nem az ÖkoszolgálatnálKép?)és hogy kell használni? Ha már környezetbarát szempontból textilpelenkát használok, illene a mosást is környezetbarát módon intézni. Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: