Új privát üzeneted érkezett!

na a weblap nem az amit beírtam, hanem ez:
http://www.tofs.org.uk/
fazekas katalin
 
 


ja és felújították, kiszedték a szemetet, de nincs túl sok új hozzászólás (még) illetve két tini írt, az egyik, hogy 46 operációja volt, a másik, hogy azon kívül, hogy minden kajánál van elakadása és a suliban csúfolták, eseménytelen volt az élete idáig.
fazekas katalin
 
 


Sziasztok!

Nem voltam netközelben, most bekukantok és ajaj mit látok...
Katy nagyon sajnálom, hogy Alexnél gond volt. :(
Tudod azon gondolkodtam, nem lehet, hogy vmi kaja akadt meg és azt kellett Verebélynek letolnia, csak azért mert korábban azt írtad, hogy Alex szinte teljesen akadásmentes, jól eszik stb. és én úgy gondolom (lehet rosszul) hogy ha olyan szűkülete van, akkor az folyamatosan problémát okozott volna az evésben és nem hirtelen lett volna ilyen durván probléma.
Amikor áprilisban Gergőnél is akadt a szonda ő előtte csak pépeset volt hajlandó enni.
Lényeg, hogy lement a szonda és most akkor minden oké.
Nem nőtt most Alex hírtelen nagyot és a nyelőcső ezt nem követte oly mértékben?
Te hogy érzed magad? Pocaklakó?

Nekünk van egy 10 éves kislány ismerősünk aki özofáguszos. Ő teljesen kinőtte, tünetmentes. Nincs akadása, de semmilyen fura érzete sem evés közben. A csúnya köhögése is szinte egyik pillanatról a másikra eltünt, sportol, néptáncozik, nagyon aktív kislány.
Amikor mi kórházban voltunk és beszélgettünk a dokival, ő azt mondta, hogy kb. 8-9 éves korára növi ki a gyerek. Kata nektek ezt a 3 éves kort a dokitok mondta? mert az biztató lenne...
A köhögésre meg a 2 éves kort mondták, bár januárban amikor a pullmonológus vizsgálta Gergőt ő azt mondta 4 éves korukra porcosodnak a hörgők és addigra rendeződik ez a dolog ( vagy fordul át asztmába :? )

Mi egyébként jövő héten megyünk a Bókayba, már most parázok mi lesz....

puszi Hajni
hajni75
 
 

 
 

Sziasztok,

mi tegnap voltunk, nem volt semmi gond, vagyis a nyelési problémák a mohóságnak tudhatók be...

Tényleg a köhögésre mondták a 2-3 éves kort, átbeszéltük itthon, én keverem a dolgokat.
Megkérdeztem, hogy meddig fordulhat elő még szűkület, de konkrét időpont nincs.

Jó lenne pedig tudni, én ilyen felkészülős vagyok, erre pedig nem lehet, de reméljük a legjobbakat.
hkat
 
 


Hát Hajni, nem tudom... Szerintem nem nagyon nőtt mostanában, még mindig 80-86 között vagyunk hosszra.

Verebély viszont totál nem lepődött meg, szerinte hozzá tartozik.

Szorítok majd a jövő héthez!

Kata, nektek meg gratula, hogy semmi gond nem volt, Alex is nagyon mohó tud lenni, szegények annyit éheztek az elején, most hozzák be szerintem. az a jó ha jó az étvágy, viszont a mohóság azzal is jár hogy tesznek a rágásra....
fazekas katalin
 
 


Gyors bekukk, rossz hírekkel: úgy tűnik PocakÖcsi is TOF-os lesz, a mai uh-n le tudta mérni a doki a nyelőcső nyaki részét (amit amúgy nem lehetne látni) és picinek találta a gyomrát. Vizem viszont átlagos, (Alexszel sok volt kétszer is) a gyerek meg nő mint a gomba, bár csak 29+3 vagyunk, a gyerek 31+5-ös méreteket mutat és kb 1880g. Alex 29+4kor volt 1470g. Valami nem stimmel, túl nagy egy TOF-os babának. Mindegy, kissé le vagyok lombozva, úgy veszem, hogy szívunk megint, jövő héten újra uh, még egyszer megnézik a dolgokat. De nem bízom semmi jóban. Verebélynek szólok, hogy fenheti a kését :( Ennyit a kevesebb mint 1% hogy újra előfordul a családban dologról.
fazekas katalin
 
 


Szia Katy!

Nem tudom emlékszel-e rám?! Az én kisfiam is TOF-os volt, pár emailt váltottunk...
Nálunk az az újság, hogy van egy gyönyörű, egészséges, most már 5,5 hónapos kislányunk (öribaba). Nagyon boldogok vagyunk, az egész család szemefénye.
Szomorúan olvastam, hogy a kis Pocaklakód is lehet, hogy TOF-os lesz. Nagyon drukkolok, hogy mégis egészségesen szülessen!!

Kép
petyaanya
 
 


Jaj istenem Katy remélem csak téved az orvos!! Mikor mész újra uh-ra? 4 d-sen voltatok? Mindenképpen jelentkezz utána mit mondott! Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!!

Nekem Gergővel végig átlagos volt a magzatvíz, egyszer sem mértek sokat, viszont ő nagyon pici volt, a 30. héten nem volt még egy kiló.

Mi nagyjából rendben vagyunk, én elkezdtem ismét dolgozni, G-re most anyum vigyáz. Szept. 3-án kezdjük a bölcsis beszoktatást. G. egy hétördög, beszélni még mindig nem akar és enni sem, állandóan küzdeni kell, hogy vmit egyen.

Katy mindenképpen jelentkezz, nagyon izgulok értetek!!!
puszi Hajni
hajni75
 
 


Sziasztok!
Először is, Ildi, nagyon garulálok Eszterhez, ha lesz lehetőség, mutass majd róla képet!!! Úgy örülök, hogy sikerült az örökbefogadás. A férjemmel most már halál komolyan letárgyaltuk (idáig sem volt visszautasítva a téma) hogy ha PocakÖcsi TOF-os, akkor a harmadik öribaba lesz és lehetőleg lány.

most csak úgy beugrottam, holnap lesz a nagy nap, 9.15kor megyünk UH-ra vissza a kórházba.
Majd amint lehet, jelentkezek, hogy most mit gondol a dokinéni.

Én már lerendeztem magamban, hogy úgyis csak akkor derül ki 100%-ra, mikor kibukkan, de addigra fel leszek készülve és nem vicceltem, tényleg szólok előre a Verebélynek, hogy TOF gyanús a második és foggal körömmel harcolni fogok, hogy ha igen, a Bókayba vigyék, hozzá.

Úgyhogy a holnapi uh egy extra babakukucs lesz, amin a férjem is ott lehet. :)

Mert már nem adok arra, amit az uh-n mondanak...

Hajni, majd mesélj, hogy hogy folyik a bölcsis beszoktatás és hogy az etetést hogy vállalták a bölcsis nénik! Mert nekem ez a legfőbb gondom a bölcsivel... Hogy nem vállalják a felelősséget.

pusz, Katy
fazekas katalin
 
 


Sziasztok!

Rég nem jártam felétek...
Katy, szorítok nektek!!!! Nekem állandóan ez jár a fejemben, de a párommal ezerszer átbeszéltük, és arra jutottunk, hogy olyan sok dolog előfordulhat, ha mégegyszer tof-os babánk születik, akkor már tudunk, néhány dolgot és nem sötétben tapogatózunk.
Mindenben megtalálja a pozitívumot! Örök optimista a pasi! :)

remélem, minden rendben lesz!

kata
hkat
 
 


Na itt vagyunk uh után, most azt mondta, a mai eredmény alapján "jóval kisebb az esélye" hogy TOF-os (látszott a teli gyomor és a nyelőcsőre 3,2 mm mért szemben az 5-6ttal mint múlt héten.

Szal tenyérjóslás megy ezerrel ;)

Most kaptam a TOF-os angol fórumról egy levelet, hogy ikerbabókájuk van, az egyik TOF-os a másik nem, szal valszeg tényleg nem genetikus :o

Ja és Pocaköcsi tényleg hatalmas, még mindig, doki szerint 4 kilónál kevesebbre ne is számítsak. :shock:

Két hét múlva újabb kontroll, nem is baj, többet láthatom a kis pufi pofiját.

Kata: jaja, az tuti, hogy most már kenem vágom mit kell megnézni egy újszülöttön a (lehetőleg) csecsemőorvosnak vagy nővérkének és már tippeket is tudok adni :lol:
fazekas katalin
 
 


Csak gyors bekukk..
Katy ez nagyon jó hír! :D
Azért nem semmi méretekkel rendelkezik babóca! :lol:
Alexel mi újság?
pusz H.
hajni75
 
 


sziasztok!


Katy: örülök, hogy jó híreket kaptál! minden rendben lesz a kicsivel!

Mi mostanában orvostól, orvoshoz járunk, ma megyünk fejlődésneurológiai vizsgálatra, mert jobban meg kellene tartania a lábával a testsúlyát, mint ahogyan az a kontroll alkalmával produkálta a doktornénivel.

meddig jártatok vissza a babákkal a PIC -osztályra kontrollra?


k.
hkat
 
 


Sziasztok!
Hajni: jaja, legutóbbi uh-n nem tartotta a doki gáznak a dolgot, nem látott semmi extrát. (azért én csak akkor dícsérem nyugtával a napot, mikor kint van és minden oké)
Alex (kopp kopp kopp) elvan, igaz mostanában tüsszög, de mióta nem megyünk légkondis helyekre, nem köhög. Most volt egy jó másfél hónapunk, semmmi hörgés! Lassan kezdődik a takonyszezon, akkor megint elő az orrszívó meg mehetünk dokihoz, hogy a tüdőre telepedett takonyba ne szaporodjanak bacik. Hú, hát nem várom. Gergő hogy van? Mesélj a bölcsiről!!!

Kati: hogy ment a neurológusnál? Remélem csak hamis riadó volt és azóta minden oké. Mi nem mentünk már vissza a PIC-re, műtét után másfél hétig kb volt ott, aztán átrakták a gyereksebészetre, még ott voltunk egy két hetet kábé és mikor onnan kiengedtek, akkor csak a szokásos kontrollra (tágításra) kellett és kell visszamennünk a Verebélyhez az ambulanciára. Miért, nektek a PICre kell visszajárnotok?
fazekas katalin
 
 


Sziasztok!

sajnos ritkán tudok jönni, Matyi minden időm lefoglalja, jön a fogacskája is, így az alvás se megy úgy, ahogyan kellene (nekem sem :) ).
A műtét után mi a PIC osztályon maradtunk végig, és az ottani kezelőorvosához is visszajárunk kb. 3 havonta. Ő szűrte ki, hogy nem egészen tartja magát úgy ahogyan kellene. Nagyon aranyos, kedves doktornéni, a reflexeket nézi, hogy hogy fejlődik....
A sebészeti ambullanciára járunk vissza mi is nyelőcső tágításra. Brrr... A jövő hónap közepén ismét menni kell.
A neurológián mutattak pár tornagyakorlatot, amit napi 4x kell csinálni, meg hetente 1x viszem gyógytornára, ami tulajdonképpen masszázs Dévény Anna módszerrel. 2 hét után már lazán hasra fordult napi szinten sokszor, addig csak elvétve tette és a bal karja általában maga alatt maradt.
Lehet, hogy a torna nélkül is így történt vonla, de valahogy az az érzésem, hogy a "intenzív" mozgás segített ebben.

Katy hogy vagy? már a 34. héten elég nehéz lehet a pocak. :)
Az első bejegyzésekben említettétek, hogy esetleg csinálnátok egy önsegélyező társulást az információ átadása érdekében.
Weblapokat készítünk a párommal (más-más részét), így ennek egy webes formájában tudnánk segíteni.
Egy jó nevet kellene találnunk, illetve anyagokat kellene gyűjteni.
Persze csak ha időtök és kedvetek is van hozzá

sziasztok, Kata
hkat
 
 


Sziasztok!
Időközben vannak hírek ;)
Voltunk szeptember 26-án Verebélynél, piros szonda ment le, de mondta, hogy lehetett érezni még egy picit az augusztusi szűkületet. Szegény Alex kitért a hitéből, a szokásos nővérke sem volt ott de gyorsan végeztünk.
Ugyanés én épp vajúdtam :lol:
Reggel kezdődött, de nem igazán tudtam odafigyelni, annyi dolgom volt, és bár fájt, sok volt a szünet, meg azt hittem jóslófájások. Délutánra már konkrétabbak lettek, de mivel rendszertelenek, csak akkor mentem be a kórházba, mikor már tényleg rendszeres 3percesek voltak. Persze be bkv-ztunk, futottam a metró után és felgyalogoltam a másodikra, talán nem is meglepő, hogy addigra már 7-8 cm-re voltam tág. Beérkezéstől számított 70 percen belül megvolt PocakÖcsi. Ctg alatt kitaláltuk a nevét, úgyhogy hivatalosan bejelenthetem, hogy Leon Keve (röviden csak Leo) 2007.09.26-án, 35 hét +2 naposan megszületett, 3170grammal, 53 centivel és nyelőcsővel!!!!!!
Most kedden jöhettünk haza és bár korabab Leo, nem látszik rajta szerencsére.
Nagyon boldog vagyok, de azért itt sem úsztam meg az antennás gyerek látványát (antenna: branül a fejben), de minden jó ha vége jó.
Még ezekben az időkben próbálunk képbe jönni időbeosztásilag, én este hétre kivagyok mint a ló, de lassan megint aktívkodhatunk és esetleg elkezdhetjük a magyar TOF oldal szerkesztését!
Remélem mindenki jól van
pussz
Katy
fazekas katalin
 
 


Katy :)
Gratulálok, és nagyon sok boldogságot kívánok nektek!! :D
Örülök, hogy a kis manód végül egészségesen született :D

Kép
petyaanya
 
 


Sziasztok!

Ma este hosszan olvastalak titeket, kicsit talán sikerült is megismerni a társaságot és nagyon örülök, hogy rátok találtam.

Nem tudom mégsem, hogy jó helyen járok-e, és a probléma nem is engem érint.

A legjobb barátnőm ma délben egy csodás kisfiút szült 39 hétre, a súlya 3150 g, a hossza 51 centi. A tehessége alatt egyszer, a 25 hét környékén nem láttak folyadékot a baba gyomrában, de pár perc múlva került bele, így nem aggódtak a későbbiekben sem. Többször voltak felvételes uh-n, egyszer 4D-sen is, semmi nem tűnt fel, mindig folyadék volt a gyomorban.
Azaz egyszer mondták, hogy kicsit több a magzatvíz, de nem kóros...

Amikor megszületett a pici, a gyerekorvos megvizsgálta, feltűnt neki valami gond, és a röntgen kiderítette 1 órán belül, hogy a nyelőcsöve egy vakzsákban(?) végződik, nincs összeköttetésben a gyomorral. Ez lehet a nyelőcsőatrézia???
Azonnal Pestre szállították, a SOTE I-en van, hétfőn műtik, valszeg Verebély dr.
Nem mondtak nekik túl sok mindent ma este, csupán annyit, hogy ha elér a nyelőcső, akkor pár nap lélegeztető, és utána el lehet kezdeni a táplálást, ha viszont nem ér el, akkor szondás táplálás, és majd akkor műtik, ha nagyobb lesz a baba. De ez csak a feltáráskor derül ki. :-(

Nagyon izgulunk, a barátnőm vidéken, a baba és a papa Pesten, és azt sem tudjuk, mi ez a betegség pontosan. Itt keresgélve találtalak meg titeket, és úgy sejtem, ugyanaz lehet a probléma.
Meglepett és elszomorított, hogy ez a rendelleneség hónapokon vagy akár éveken keresztül problémát okozhat, erről még nem beszéltek az orvosok. Persze miért is riogatnának előre...

Minden elismerésem a tiétek, és örülök az egyre jobban fejlődő babócáknak! Kívánom, hogy hamarosan teljesen egészségesek legyenek, és még a kontrollvizsgálatokat is el lehessen hagyni.

Segítetek azzal, hogy válaszoltok a kérdéseimre?
Hogyan lehetett folyadék a gyomorban, ha nem áll kapcsolatban a nyelőcsővel?
A több magzatvíz ezt a problémát jelezheti előre?
Szerintetek a babának ugyanaz a betegsége, mint a ti mazsoláitoknak? Nálatok is a feltáráskor derült ki, hogy milyen mértékű a probléma?
Szerintetek miért csak hétfőn műtik? Ez nem sürgős? Addig mennyit fogyhat és talán szenved is... :-(
Fájdalommal jár a betegség és a műtét, ill. kontrollok a baba számára?
A szopizásra sokkal csökken az esély?

Köszönöm előre is, és bocsánat, hogy így ismeretlenül betolakodtam...
Anna
.anna.
 
 


Katy, nagy gratula az egészséges kicsihez!!!
.anna.
 
 


szia Anna!
Először is gratula a barátnődnek a babóhoz és köszönöm a gratulációt Leohoz.

Ha visszaolvasol, biztos sok, még fel nem merülő kérdésre is kaptok választ, de azért tőlem telhetően igyekszem a kérdéseidre választ adni.

vakzsák: Igen, a vakzsák az az atrézia. (teljes elzáródás, angolul pouch-ban végződik a nyelőcső)

gyomorban víz: úgy lehet, hogy a barátnőd babája is OA/TOF-os vagyis nem csak oesophagus atresia-ja van (nyelőcső elzáródás), hanem tracheo-oesophagal fistula-ja is ami egy extra járat a tüdő és az alsó nyelőcső vagy a gyomor között. Így mikor letüdőzte a baba a magzatvizet, a tüdőből átcsorgott ezen a kis járaton a víz és telítette a gyomrot. Szerintem szerencsés, mert így a gyomra és az emésztőrendszere is üzemelt. Viszont a műtétnél rögtön két dolgot is próbálnak csinálni, az egyik a nyelőcső helyretétele, a másik a luk bestoppolása.

több magzatvíz: a statisztika szerint 60%ban "csak úgy van" sok víz, a maradék 40% meg megoszlik aközött, hogy diabéteszes az anya, ikreket vár illetve a babának fejlődési rendellenessége van (farkastorok vagy OA-nyelőcső atrézia példul). Nálam egyértelműen az OA-t jelezte

feltárás: csakis a feltáráskor tud kiderülni, mekkora a gáz és hogy tudnak-e rögtön szabni (early joint) mert össze lehet húzni a csonkokat vagy várni kell míg a baba nagyobb nem lesz, és a csonkok is nőnek, hogy később operálhassák (long gap - csonkok túl távol). A long gap-es babáknak gyomorszondát preparálnak, azon lehet etetni, illetve a nyakán is egy szelepet, ahol lehet leengedni a nyálat. De erről konkrétabban nem tudok sokat, olvass vissza egy picit, illetve az angol tof-os oldalon részletesen le va írva. Nekünk is a feltáráskor derült ki, hogy az alsó csonk elég magasan végződik és így early jointtal meg tudták csinálni.

műtét sürgősség: de ez egy életmentő műtét, viszont a babók amúgy sem esznek igazán az első 4 napban, mindegyik fogy. A barátnőd babája addig infúzión kapja a cuccot valszeg. Ami miatt szenvedhet, az az anya hiánya. Meg a szopié.

fájdalom: hát tuti hogy fáj a műtét után, de a babák ezért vannak immobilizálva az első héten és nyomják beléjük a morfiumot, hogy ne fájjon nekik. Viszont ők piszokgyorsan gyógyulnak, a hegesedés majdhogynem látványos - én le voltam döbbenve. A kontroll nem fáj szerintem csak kellemetlen (egy csövet 2mpre ledugnak a torkukon ha early jointosok)

szopizás: na, ez az amiben állítólag bajnokok az early jointos OA/TOF-os babák. Mi adtunk neki cumit, amin rágódhatott addig míg meg nem műtik illetve amíg gyomorszondája volt (ezt az orrán keresztül vezették le a frissen műtött nyelőcsövén át a gyomrába és a cukros lét majd az anyatejet azon nyomták be egyenesen a gyomrába), hogy ne veszítse el a szopóreflexet, addig én mint az őrült fejtem és vittem be a kórházba, majd jött a nehéz hét, mikor lehetett szájon át etetni: meg kellett tanulnom beledönteni az alvó, kómás bébibe a tejet és rábírni, hogy szopjon. Nehéz volt, de megérte. Először felébreszteni, cici a szájba, nyamm nyam alvás felébresztés majd mikor totál kifáradt jött az üveg. Ha nagyon bealudt akkor a maradékot az orrszondán küldték le. De a Bókayban a csecsemős nővérkék nagyon szopipártiak, és igazuk is van. 20 naposan vihettem haza, még két napig utánatöltöttem üvegből, és utána 9 hónapig szopott.

Ha a barátnőd jól van, mindenképp menjen a baba után - az ő lelkének is jó lesz, a babának meg még jobb, engem nem akart kiengedni a kórház, de saját felelősségre otthagytam őket. Jobb volt a férj mellett aludni és bármikor bemenni, betelefonálni (akár hajnali egykor), hogy hogy van a baba.

A másik fontos dolog, hogy kezdjen el fejni (az elején csak csöppek jönnek, de azt is odaadják majd a babának) mert sokat számít náluk az anyatej. De szerintem a Verbély is ezt mondja majd - nekem mondta. Nagy elhatározással lehet díjnyertes fejőstehénné válni úgy, hogy csak a mellszívóval állsz kapcsolatban az első két hétben. Ha utána sem megy, akkor viszont fogadja el, tápos baba anyukája is szuper anyuka!

Nagyon örülök, hogy sikerült ránk találni, szívesen várunk vissza hírekkel a barátnőd babájáról és bármilyen kérdéssel!

üdv,
Katy
fazekas katalin
 
 


Sziasztok!

Katy, nagyon köszönöm a kielégítő válaszokat, sokat jelent a tájákoztatásod!
Verebély doki hétfőn lesz majd, remélem, sikerül elintézni, hogy ő műtse. Gondolom, akkor mondják majd el a részleteket jobban.

A barátnőmet császározták, így pár napig még bent kell maradnia, de szeretne minél előbb felmenni Pestre. Ma kezdte el a fejést, persze a császár miatt nehezebben indul el a tej, de reméljük a legjobbakat.
Egyébként a klinikán bent lehet majd mindig a babával? Tudnak valami szállást biztosítani neki?

Ha hétfőn megtudunk valamit, mindenképpen írok!
Köszi még egyszer!

Üdv, Judit
.anna.
 
 


A szállást nem tudom.. Mi közel lakunk, úgyhogy nem volt erre szükség, a Pic-en nem maradtam be éjszakára, a csecsemőosztályon meg egy széken lehet aludni, de mintha hallottam volna, hogy van (fizetős) ágylehetőség.
De gondolom holnap majd minden kiderül.
Nagyon szorítok, hogy kicsi legyen a távolság és már most meg tudják csinálni!!!!!
fazekas katalin
 
 


Sziasztok!

Mindenekelőtt Katy hatalmas gratula kis Leóhoz! :D :D
Annyira örülök, hogy egészséges!! Hurrá!! :lol: és 35. hét ellenére szép kis súllyal született. Képzeld el, ha még egy hónapot bent tölt a pocakban jócskán négy kiló fölött lett volna..
Te hogy vagy? Hogy bírod a kétgyerekes állapotot? Alex nem féltékeny?

Judit!
Sajnálom, hogy barátnődék kisbabája is Tof-os. Katy minden kérdésedre válaszolt, így ismételni nem szeretném. A szállásról annyit, hogy van a Bókayban is vhol az emeleten mamaszoba (fizetős), de ált-ban tele van. Ezenkívül lehet aludni még a Roland házban, az azt hiszem ingyenes és pár percre van a klinikától. Barátnőd jelezze a nővérek felé, hogy igényt tartana szállásra és ők majd intézik neki. Hol laknak barátnődék?
Drukkolok, hogy holnap minden rendben menjen és várjuk a híreket!!

Rólunk röviden

Aug. közepétől dolgozom, szept-ig anyum vigyázott Gergőre, majd szept. 3-án kezdtük a bölcsit. Hát nagyon nehezen ment- megy a beszokás, volt törés-zúzás, majd egész napos ordítás (végén sugárhányással). Most éppen ott tartunk, hogy elkezdett verekedni. :evil: Nagyon nehezen kezelhető, iszonyú eleven, többet rohan egyedül, mint a többi gyerek összesen. Az evés sem egyszerű, uis nem fogad el semmit, nem eszik, iszik míg érte nem megyünk. Szerintem már most a bölcsi réme :oops:

Nekem így munka mellett szinte semmire nincs időm,minden napom egy rohanás, dehát majd csak belejövünk egyszer....

pusz Hajni
hajni75
 
 


Sziasztok!

Sikerült a műtét, Kornél a gyógyulás útjára lépett! :) :D Hosszú volt a műtét és kicsit feszült a nyelőcső, de a prof szerint minden ok. 3 napig lesz altatásban és lélegeztetőn, aztán egy hét múlva lehet megpróbálni a szopizást.
Horror volt a mai nap, a rengeteg aggodalom, a barátnőmet holnap engedik ki a kórházból, szerdán megy Pestre...

Azt hiszem, a nehezén túlvannak, nem? Tudom, ami most jön, az sem lesz fáklyás menet, de a lényeg, hogy meg tudták műteni.

Köszi a segítséget és a szurkolást, sokat jelentett! Ha nem gond, jövök még, mert egyrészt megismertelek titeket a hozzászólások alapján, másrészt biztosan lesz még kérdés is. Ha hazajönnek, akkor majd megmutatom a barátnőmnek a fórumot. Gondolom, most min. két hét Pest.

Amiatt reménykedtünk nagyon abban, hogy műthető, mert ha az uh-n sem látták és a röntgenen sem tudták biztosan, hogy műthető-e, akkor csak nem olyan nagy a távolság... Szerencsére így lett. Neki a születése után lenyomták a szondát, így rögtön észrevette a doki, hogy vmi nincs rendben, röntgen és már vitték Pestre. Ezek szerint már annak is örülni kell, ha rögtön észreveszik? :-(

Egyébként nekem is van egy 2 éves kisfiam és december 8-ra várjuk a kishugát. :-)

Puszi, Judit
.anna.
 
 


Sziasztok!


Katy gratulálok a babához! Örülök, hogy minden rendben van vele!!!

Hajni mit mondtak a bölcsis nénik, a nyelőcsőproblémára, odafigyelnek majd az evésre, ha majd elfogadja az ételt? Nem volt gond belőle?

Judit örülök, hogy ránk találtál, nekem sokat segítettek a lányok már azzal a ténnyel is, hogy pozitívan áltak, állnak a dologhoz és hogy mindkét fiú eleven, egészséges.
Minden rendben lesz a barátnőd babájánál is!!!! Szorítok nekik!
Azzal, hogy jól sikerült a műtét nagyon a nehezén már túl vannak szerintem.
A kórházban töltött idő lelkileg megviseli az embert, hiszen sajos nem tud mást tenni mint megsimogatni a kicsit, de ez a legtöbb is amit lehet tenni!!!
A "díjnyertes fejőstehén" nagyon találó kifejezés, nagyon fura volt fejni az üres gyerekágy mellett, de megérte!!! Matyi a mai napig nem kapott semmi mást az anyatejen kívül.
Kitartás, minden renben lesz!!!

Garatula a gyerekeidhez, a december már nagyon közeli, nagy pocakod lehet! :)

kata
hkat
 
 


Sziasztok!

Azon gondolkoztam, hogy ez a probléma általában fiúknál fordul elő, legalábbis gyakrabban. Azt mondják, a fiúk gyengébbek, lehet, hogy ez itt is igaz? Már a pocakban is igazi pasik. :-)

Kornél már ébren van, éberen nézelődik, szerdán dugják le a szondát, akkor lehet próbálkozni az etetéssel. Érdekes, hogy enm nagyon sír... Ilyenkor nyugtatót kapnak? Vagy nincsenek fájdalmaik? Az infúzió elég ahhoz, hogy ne legyenek éhesek?
Azt mondta a doki, egy hónap kórház. Az elég sok, nem?

Kata, igen, 7 hetem van, alakul a pocakom. Farfekvéses a kiscsaj, remélem, még megfordul... Botondomnál nem volt ilyen gond...
Hogy van Matyi?

Hajni, Gergőnek jobban tetszik már a bölcsi? Eszik, iszik már? Nehéz lehet, ez amúgy is elég hisztis időszak, látom a saját fiamnál...
Hol dolgozol?

Katy, hogy bírod a két gyerekes létet? Biztosan nehéz így az elején, én is izgulok... Alex féltékeny? Leó milyen baba, hogy viselkedik? Pontosan mennyi idő van köztük?

Ja, lányok még azt akartam kérdezni, hogy a légúti panaszoknál nektek nem ajánlották a foreveres berry-aloegélt? Nekünk egy éve a gyerekdokink ajánlotta, mert Botondnak minden nátha a hörgőire ment. Amióta szedi, nem kellett antibió és szinte sosem köhög, nagyon jól megerősödött az immunrendszere. Koppkoppkopp...
8 hónapja én is beléptem a céghez, elsősorban a termékek miatt, de aztán rájöttem, hogy remek pénzkereseti lehetőség, úgyhogy most már többet keresek vele, mint a gyedem...
Szóljatok, ha érdekel, Pesten van raktár, ahol lehet vásárolni.

Minden picurnak betegségmentes szép napokat!

Puszi, Judit
.anna.
 
 


Sziasztok!

Kornél ma, születése után 17 nappal hazajött a kórházból! :) A súlya ugyanúgy 3200 gramm, 60 millit eszik, egyelőre cumis üvegből, de a cicvel is próbálkoznak! :-D Annyira örülök!!! :-)

Judit
.anna.
 
 


Sziasztok!

Judit gratulálok a hazatéréshez!!!! :)
Itt a babaneten van egy cikk Dr. Kálmán Attila írta, ő műtötte meg Matyit, van benne némi infó a műtét utáni dolgokról is.
http://www.babanet.hu/faq/sebesz01.php

Matyi beteg lett náthás, köhög... hát igazatok volt, az alap köhögésnél még lehet csúnyábban is, hihetetlen, hogy egy baba ilyen hangokat képes kiadni...

Kathy hogy telnek a mindennapok? neház a két gyerkőcöt összehangolni?
hkat
 
 


hkat
 
 


Kornélnak nagy gratula!!!
Most megyek eldobom magam, egyetlen esélyem egy 3 órás alvásra most van de holnap jövök !!!!
fazekas katalin
 
 


Hát a holnap kissé messze van :D

Na mindegy.

Remélem mindenki jól van , Matyi meggyógyult, Gergő meg nem szedett össze még semmit a bölcsiben.

Hogy milyen két gyerekkel?

Nálunk zajlik az élet, Leo jó baba, csak annyit csinál, mint általában a babák, állandóan zabálna (tisztára mint Alex anno) és hát hagyom is, úgyhogy másfél két óránként megy a cicizés.

Igyekszem úgy intézni, hogy mire cicizni kell, minden el legyen intézve, Alex előtt legyen innivaló, dvd rajtra kész, ha éhes valami keksz, ami nem tud elakadni, minden veszélyes dolog elzárva és minden olyan is, amit nem szeretnék, ha megfogna, játszana vele. Amint etetésnek vége, csak Alexé vagyok, szegény Leonak a pukiproblémákkal, meg a most olyan izén érzem magam hol van anya problémákkal egyedül kell megbirkóznia - remélem ezáltal önállóbb lesz mint Alex volt (őt 24 órában tartottam az ölemben, első gyerek, műtött baba meg minden, jól elkapattam) és megtanul hamar megvígasztalódni egyedül. Így egész nyugis a dolog.

De most, hogy már 5 hetes elmúlt, kezd kinyílni a szeme és már kezd kombinálni. Azt hiszem, a neheze most jön majd ;)

De komolyan, most még leszámítva az etetést, olyan mint csak Alexszel egyedül (egyébként 2 év és 4 nap van köztük), első naptól kezdve megyünk a játszótérre hármasban.

Persze fárasztó az éjszakázás és délutánra kidőlök nagyon, mostanában testületileg 9kor ágyba zuhanunk (11kor etetés van úgyis, de azt már ágyban intézem) de 6-6.30tól indul a nap, mosok két kört reggeliztetés közben, 9-10re már a játszón vagyunk, visszafelé bevásárolunk, dél egy körül Alex alszik, akkor Leozom míg főzök, délután meg lakásbeli progi, ha csak el nem kell menni valahova. 5 körül elkezdem várni a nap végét, 7kor erőm maradékával elindítom a fürdést (Alexet az apja fürdeti általában, én meg Leot), Alex még rohangál egy párat majd 8.30 kor ágyba dől. Mi meg tévéznénk, de megyünk csicsikálni inkább :D

azért hetente egyszer-kétszer sikerül kimozdulni otthonról, akkor jó, ha valami házibuliba megyünk babásokhoz.

Hátrány: Leo nagyon zajos. Nem a sírás, akkor minden baba zajos, de minden nyújtozkodása nyögéssel jár, folyamatosan magyaráz valamit, szóval emiatt zajos. És éjszaka ugye jobban hallani.

Uh, befejezem, már így is 20 perce aludhatnék :D
pussz, Katy
fazekas katalin
 
 


Sziasztok,

Matyi megint beteg... szoktatok valamit megelőzésként adni a srácoknak? Vitamin?
Judit írtad az aloe gélt, azt mekkora babáknak lehet adni? Még kicsinek érzem hozzá Matyit (7hós)

Voltunk a múlt héten a sebészeten is és a pic-osztályos kezelőorvosnál is, a váróban megismerkedtünk egy dédnagymamával, aki az unokáját kísérte az újszülöttjéhez. Ő is nyelőcső elzáródással született, szegény nagyon el volt keseredve, még a műtét előtt álltak.

Szegény, legalább a saját szemével látta, hogy mennyire "normális" baba lesz a műtét után a dédunokája. :)

k.
hkat
 
 


Sziasztok!

Katy!
Hát kitartás a két gyerekhez otthon, gondolom azért nem egyszerű most az életed! Alex nem féltékeny? Egyébként minden oké vele?

Nálunk Gergő továbbra is bölcsizik, sok változás nincs, enni még mindig nem eszik bent, inni már hajlandó. Minden nap azzal fogadnak, milyen eleven ez a gyerek, de már lesz...om, oldják meg, szerintem egyáltalán nem extra amit művel, annyi, hogy nagy a mozgásigénye. Számomra pl. az nem tűnik normálisnak, ha egy ennyi idős gyereket leültetek és még 2 óra múlva is ott ül mozdulatlan. A másik probléma, hogy még mindig nem beszél. Ez mondjuk már engem is idegesít.
Múlt héten pont betegek voltunk, eddig kb. 3-szor volt beteg, mióta bölcsis, tehát szerintem nagyon jól bírja. Amivel megőrjít az az evés, szinte alig eszik vmit, azt is eröltetve. Állandóan balhé van belőle, ha etetni akarjuk. Komolyan mondom egész nap elvan kaja nélkül, olyan mintha soha nem lenne éhes. Tök kis csontos most egyébként, közel egy méter magas és kb. 14 kiló lehet ( 2 és fél éves)

Judit :)
Kérdezted hol dolgozom, egy önkormányzatnál vagyok irodavezető-helyettes, jogtanácsos. Ami nehéz, hogy ugye napi nyolc órát dolgozom elvileg, de gyakran van délutáni elfoglaltság, bizottsági, testületi ülés ami miatt Gergőre így sajnos sokkal kevesebb idő jut. Hogy van Kornél?

Kata :)
Sajnálom, hogy Matyi megint beteg :(
Mi G.nek folyamatosan adjuk a Béres cseppet, meg a Cebiont. Emellett tavaly mivel végigbetegeskedte az egész telet és a vérvételen kimutatták, hogy nagyon alacsony az igb szintje, ezért kaptunk egy hat hónapos immunerősítő kúrát, ami úgy tűnik hatásos volt.
Minden rendben volt a sebészeten?

Na lépek, mert dolog van...
puszi Nektek meg a gyerkőcöknek is
Hajni
hajni75
 
 


Sziasztok!

Hajni, a nagy mozgásigény életkori sajátosság, és szerintem is sokkal természetesebb, mint egy sokáig egy helyben ülő gyerek. Az én fiam 26 hónapos, Mazsola Muzsikára járunk, és ő tök ritkán kapcsolódik be a mondókázásba, mert untatja egy idő után, inkább körbe-körbe mászkál ás felderít. :-)
Egy barátnőm fia júliusban volt két éves és 3-4 szót mond... Szerintem semmi ok az aggodalomra, sok gyerek van így. Az utasításaidat követi, mindent megért, nem? Ha egyszer elkezd beszélni, két hét alatt mindent tökéletesen mond majd, így szokott lenni.

Katy, ez a két gyerekes élet... :roll: A párod otthon van vagy mikor ér haza? Veszem az infókat, napok múlva mi is átéljük ezt... Egy hét múlva vagyok kiírva, de a belső méhszáj is bő egy ujjnyira nyitva, a dokim szerint hamarabb jön... Fájdogál napok óta a hasam, de semmi. Hát nem tudom, meddig bírja bent a kiscsaj. :-)

Matyinak gyors gyógyulást! A mi gélünket újszülött kortól lehet adni, én biztosan adom Emmának hamar, pláne ha fáj majd a hasa, mert arra is remek. Éppen a napokban hívtam fel egy gyerekorvosszakértőt, aki praktizáló gyerekorvos és 8 éve foreveres. Ő mondta el, hogy két termék is van, amit kaphatnak már a babák is.

Kornél remekül van, majdnem egy kilót hízott már, szépen szopizik, jó kisfiú is, csak most még keveri olykor a nappalt és az éjszakát. De ez normális is valahol.

Vigyázzatok magatokra, jó éjt mindenkinek!
.anna.
 
 


Hát sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok, tiszta hörgőket és elakadásmentes 2008-at!

Nálunk az élet kezd megint egyre jobb lenni, túléltük Leo 2. hónapját, ami horrorkorszak volt, így 3 hónaposan egyre jobb.

Alexről csak jót tudok mondani (najó, azért féktelen ördög ő is, és hamar kihoz a sodromból, a nem és dackorszak közepében vagyunk, kénytelen voltam kiosztani már egy két taslit is) Leoval nagyon aranyos, nem abajgatja sokat, de ha más közelít hozzá megvédi.

Evés terén belendült, múlt héten 14 és fél kiló volt (2éves és 3 hónapos) és most már RÁG. Elakadás-hányás ebben az évben még nem volt, a karácsony is jól telt, igaz a naranccsal novemberben meggyűlt a bajunk és mikor mohón betömött a szájába négy gerezd almát mert azt hitte elveszem tőle. De mostanában eszik kenyeret, darabolt gyümit, banán, alma, kivi, a rizs nagy kedvenc, husikat még darálón leaorítok - haj mikor fogja a rántotthusit tépni a fogával... A nagy kedvenc a párizsi - kockázom neki, meg minden amit mi eszünk.

Betegségekkel csínján bánunk, volt egy torokgyuszija, amire kapott antibiot, utána még hörgött meg tof-os köhögése volt egy két hétig, de kapott köptetőt (kakukkfüves tinktúrát, mert akkorákat hányt a gyerekeknek gyártott rhinatioltól, hogy ledöbbentem) meg theophilin kúpot és helyrejött.

Kinek hogy teltek az ünnepek? Hogy vannak a lurkók?

Matyi jobban van már? A cebion tényleg jó (én is szeretem) de mást még nem adtam a kölyköknek.
Gergő hogy szokik vissza a bölcsibe? Tök fura én azért nem merem beadni, mert tartok az etetéstől - mondjuk inni mindent megiszik Alex, az nem lenne gond. Meg mondjuk enne is, de amíg nem rág biztosan addig parázok.
Kornél már gondolom kialakította magának a napokat, hogy szuperál a nyelőcsöve?
És Judit, korábban megszületett a kishugi? Mi lett a neve? Nálatok milyen a kétgyerekes élet?

pussz mindenkinek
Katy
fazekas katalin
 
 


Szia Katy! Köszönöm hogy válaszoltál. Szerintem mi váltottunk már egy levelet 2006 öszén vagy telén. Encsit elöször 1 naposan mqtötték, majd 7.5 évesen. Encsi fél éves koráig evett szájon keresztül ill. szopott Ekkor hirtelen elzáródott és nem volt tágitható. Emiatt gyomorszondát, buttont kapott Enikö VACTERL asszociációval született, azaz Fallot tetralógiája, egy veséje és jobb kezénél fejlödési rendellenesség volt. 9 hónaposan ill. 12 hónaposan szivshunt mqtét volt. 2000g-al született, 1évesen 4000g-al engedtek haza. Mi Budapesten lakunk és születése után Tüzoltó ucába került. 4 évesen orvos váltás történt . Ekkor megállapitották, hogy refluxa van ,és a gyomorsztómáját át kell helyezni. 4.5évesen atervezett hasi mütét közben ill. avégén a két müködö szivshunt felmondta a szolgálatot.Ezután vitték a Haller utcába ,majd még aznap teljes rekonstrukciós szivmütétet csináltak. Hat hétig volt hagyománys lélegeztetéen, mad gégemetszés következett. Egy idö után levették a gépilélegeztetésröl. Utolsó mütét ekkor egy fejplasztika volt. 3 hónapig tartózkodtuk kórházbaan, ée egy epilepsziát is összsszedett. 7.5 évesen újabb nyelöcsömütét, jelenleg tágitásra járunk hetene ill. két hetente. FEjlödésben nem ott tartunk ahol kellene. Röviden ennyit a problémákról. Szia Anna
encsi00
 
 


Sziasztok!

Először is kicsit megkésve de BUÉK mindenkinek!
Remélem mindenkit elkerül a betegség ebben az influenzás időben.

Katy örülök, hogy jelentkeztél, hát nem lehet könnyű két kicsivel. Engem ez az egy hétördög is iszonyúan le tud fárasztani, ha elemében van. :)
Írod, hogy Alexet az evés miatt nem mered beadni bölcsibe. Írtam már korábban, hogy G. nem eszik meg bent semmit. Mivel megtömni úgysem lehet, mi bár nem örültünk -dehát mivel éhen nem halt, sőt a súlya is növöget és inni is iszik- hát elfogadtuk a helyzetet. A gondozónőket azonban nagyon zavarta az ügy és ők úgy kérték Gergőnek az ebédet, hogy pépesítsék a konyhán és azzal etették meg. Tehát mi semmit nem kezdeményeztünk, ezt ők találták ki. Úgyhogy szerintem az evés egyáltalán nem akadály.
Egyébként szereti a bölcsit, sokat vannak kint levegőn, vannak foglalkozások, rajzolnak, festenek,szerintem előnyére változik.
Kicsit mondjuk tartottam attól hogy fog az ünnepek után visszaszokni, ráadásul még egy hetet is ráhúztunk a szünetre mert síelni voltunk, de nem volt semmi gond.

Jövő héten megyünk a Bókayba, remélem minden ok lesz. Ilyenkor egy kicsit mindig bennem van a para. Egyébként ti nem tudjátok, hogy az emelt családi pótlékot meddig kapjuk a nyelőcső atréziára hivatkozva?

Kata mizus veletek? Nagyon eltüntél. Matyi remélem jól van.

Judit, gondolom te is el vagy havazva a két kicsi mellett. Milyen volt a szülés? Hogy vagytok?

Anna üdv itt!
Borzasztó miket kellett Enikőnek és nektek átélni. Nagyon sajnálom mennyit szenved szegény kislány. Az kiderült, hogy mitől záródott hirtelen a nyelőcsöve? Az újabb műtétre miért volt szükség? Meddig kell ilyen gyakran tágításra járnotok?

pusz Hajni
hajni75
 
 


Hajni: én rákérdezte Verebélynél és az aszisztense mondta, hogy amíg tágításra kell járni, addig a Doktor Úr aláírja a tartósan beteg papírt, mert csak van állandó gondunk velük. Úgyhogy gyanítom, amíg kell tágításra járni (de az meddig tart? nem hiszem hogy bárki tudja én azt szoktam mondani, amíg nő a gyerek, addig hegesedik a nyelőcső) és emiatt a GYES is 10 éves korig jár.
fazekas katalin
 
 


Sziasztok!


hát nagyon nehezen érek ide...
Matyi megint túl van egy közel 3hetes hányásig köhögős lázas betegségen. A cebiont próbálom neki adni több-kevesebb sikerrel, mert nem nagyon eszik, inni meg még annál is kevesebbet, csak szopna, (10 hós)ha lehetne, ma meg a szék lábát rágná... :D
Néztem a béres cseppet, de csak 1éves kortól lehet adni, létszik még a vitacolan, amit jelen pillanatban nem forgalmaznak.

Hát, csak kitavaszodik, addig próbálok neki friss gyümölcsöt adni minden nap.

Elég nehezen megy a hozzátáplálás, nem nagyon akar enni, még amit szeret, abból is csak pár kanállal fogad el egy-egy étkezésre.

Nagyon rágós, mindent megrág... :shock:
Próbálkozunk a babakekszel is, eleinte csak óvatosan ette, de már nagyokat leharap belőle, és elég gyakran le is nyeli a sztem nagy falatot... :shock: én meg parázok...

Judit veletek minden rendben? Kornél?
Anna írj még magatokról, ha tudsz!

KépKép
hkat
 
 


Sziasztok!

Csatlakoztunk a 4 fős családokhoz! :-) Emma végül még késett is két napot, de aztán egészségesen és szerencsére könnyen jött a világra! Óriási fekete haja van, már több, mint 5 kiló és 59 centi. :-) Mázlink van vele, mert most 2,5 hónapos, de max egyszer kel éjjel enni, és napközben sincs vele sok gond. Szerencsére, mert Boti hétördög, bár Emmát nagyon szereti.

Katy, amiket Alexról írsz, mintha Botiról olvasnám. :-) Igen, talán a 3 hónap vízválasztó, utána általában könnyebb.

Hajni, édes lehet a kis bölcsis Gergő. :-) Hol voltatok síelni?

Kata, és a betegségek miatt mindenkinek. Pont erre megoldás a berry gél, mi azóta nem szedtünk antibiót, mióta használjuk, noha ennek már 1,5 éve! Előtte az egy éves szülinapja előtt összesen 7x! kellett szednie Botondnak! A gélből kb. 20 ml kell kb a gyereknek, rostos, kellemes ízű, a barackos pedig még finibb. Nagyon jó immunerősítő, étvágyjavító, ill. remek a légúti megbetegedéseknél. Ezt, ill. egy pomesteen nevű antioxidáns italt szoktak javasolni az orvosszakértőink, mindkettőnél a lényeg: természetes anyagokból áll csak, nem lehet túladagolni, és anélkül segít az eü.problémákon, hogy bármilyen mellékhatása lenne.
A móri kórház igazgatója, Kerekes László gyerekorvos, 8 éve foglalkozik a foreverrel, leírom a számát, őt fel lehet hívni tanácsot kérni, ezért van ez a szám.
06 20 944 1442
Egy másik gyerekorvosszakértőnk Kassai Gabriella, ő debreceni, nála is lehet érdeklődni, mit ajánl nyelőcsőatréziás babáknak, gyerekeknek.
06 30 307 7426
Ha esetleg érdekel, hogyan juthattok ezekhez a termékekhez a pesti raktárban vagy futárszolgálattal, szóljatok, segítek. Szívesen küldök ismertetőt is mailben. Hívhattok is: 30 349 8274
Nálunk Emma is issza már a gélt, és nyugodt kiegyensúlyozott baba, nem volt hasfájós sem. Koppkoppkopp...

Még Kornélról akartam. Szerencsére minden rendben vele, szépen gyarapszik, 4,5 hónapos, 6 kiló felett van, és nagy mosolygyáros. :-) Olykor sírás van este, az ok ismeretlen, de biztosan nincs összefüggésben a nyelőcsőgondokkal. Majd két hónap múlva kell menni tágításra, eddig mindig rendben volt minden, reméljük, így is marad! Ti mióta jártok ritkábban kontrollra?

Anna, gyere többször, és mesélj, hogy vagytok! Kitartás, szurkolunk!

Puszi mindenkinek, Judit
.anna.
 
 


Üdv mindenkinek!

Kellemes husvéti ünnepeket kivánok mindenkinek. Remélem jól vagytok, csak kevés az idötök, azért nem irtatok Nekem nagyon sok az Encsivel a teendöm, ill. mostanában evésterápiás dolgokat keresek az interneten, de nem nagyon találok. Ha tudtok valamit akkor irjatok! Encsivel továbbra is hetenként járunk tágitásra. Olvasgattam a leveleket, sok- sok kérdésem van, ill. aza kérdésem hozzátok , miben tudok én segiteni. Most menni kell, majd jelentkezem.

Üdv. Anna
encsi00
 
 


Sziasztok!
Múlt héten voltunk Verebélynél, azt hiszem piros szondát nyomott le és azt mondta Verebély, hogy szuper, fél év múlva találkozunk (és aláírta a tartósan beteg papírt)
Tök hülyén éreztem magam, mert annyi kérdésem lett volna, de pont volt valami összezördülése a dokinak a nővérkével, úgyhogy inkább kimentem...

Egy kis ápdét hogy eszik Alex. Azt kell mondjam jól, most 2,5 éves és 15 kiló. A csoki, keksz, csipsz megy, ezek sose akadtak el, az egészséges dolgok mint, alma, körte, paradicsom, narancs, na azok majdnem mindig.

Szegény gyerek, most itt fordított verzió van, ha utcán, játszótéren vagyunk, hamarabb adok a kezébe valami nasst mint gyümölcsöt, ő meg otthon mindig addig mászik fel a konyhában, míg nem szerez valami gyümölcsöt, amivel elrohan és titokban elkezdi enni. A csokira, kekszre meg az esetek 80%ban azt mondja, hogy "köszönöm, nem" :)

Úgy szeretném, ha már nem kellenne meghámozni nem csak az almát hanem a narancsgerezdeket se (a hártyától).

Nálatok esznek a gyerekek "normálisan" gyümölcsöt? Vagy két és fél évesen még darabokat kellene adni amúgy is?

Viszont nagyon örülök, hogy a kiflicsücsök megy. Rágja is.

Imádja a húst, bár még egy rántott husit nem adhatok a kezébe, na ez is zavar, csak húsgombócokat. Már ő sem szereti a totál lepépesített kajákat, eljátssza a nagy fuldoklást, ha véletlen túl pépesítem a kaját.

De már minden probléma nélkül mennek a darabos joghurtok (hurrá, emlékszem egy ananászos esetre)

És inni mindig kér. Ő saját magának beszabályozza, hogy mikor iszik evés közben. Ha valami rágósabb és nem tetszik a textura akkor próbálja leöblíteni vízzel, de általában csak a szószt nyeli le, a többi t lemossa, majd kiköpi.

Azt vettem észre, hogy normál kaja akkor akad el, ha nem megy a perisztartika. szerintem. Mert akkor lenyúl a torkán, kihányja azt a darabot, majd eszik tovább gond nélkül. Tehát nem lehet az elakadás oka striktura (a belső hegesedés)
fazekas katalin
 
 


Na monológnak vége :)

Kata: Alexnél a hozzátáplálás egész jól ment, igaz én alig vártam ki a 6 hónapot, rögtön próbálkoztam, mert nem akartam, hogy cicifüggő legyen. Igaz én nem főzőcskéztem túl sokat otthon, megvettem a ababételeket üvegben. Na, most hogy Leo is 6 hónapos lett, elkezdtem nála is. Hát ő totál nem lelkesedik. Szerintem ő is olyan lesz mint Matyi :) Ah, nem terveztem egy évig a szoptatást.
Viszont nagy mázlid van, hogy rágós Matyi! Hajnival azon keseregtünk régen, hogy minden azért akad el, mert mint a kacsa, a gyerekek mindent lenyelnek és nem rágnak meg semmit.

Anna: milyen az az evésterápia? illetve mit takar? Szegény Enikő, Alexet ez a féléves tágítás is megviseli, ő meg hetente jár... Nagyon behegesedett? mit mondanak az orvosok?

Judit: szerintem a dokik úgy időzítik a dolgot, hogy ha minden rendben van, a gyerek növekedésének ritmusában kérik vissza őket tágításra. Ha jól emlékszem egy éves kor után mi már fél évente mentünk. de az is lehet, hogy 6, 9, 12 volt előtte már (szal 3 havonta)
Emma miatt meg irigykedek, Leo még minidg cicimániás, este 11, hajnali 2, 5 még mindig befigyel. És már velünk alszik, mert sikítozik, ha egyedül van, viszont mellettünk nem tudja kipihenni magát, mert zavarjuk, plusz érzi az illatom és ad hoc rámfordul. Tiszta ördögi kör, viszont én már nem tudok ingázni 3 egy éjszaka, kimentek belőlem azok a hormonok. Nem is szólva arról, hogy ha a szobájukban üvölt, Alex se tud pihenni. Állandóan rajtam lógna, mondjuk el szokott lenni egyedül, tehát tud játszani, meg lakáson kívül nincs gond, de otthon... Emlékszem Alex detto ez volt 10-12 hónapos koráig...

Hajni: én meg most addig gondolkodom az ovin, hogy jól lekéssük a beiratkozást.... De azt se tudom, hova KELL vinni, vagy nem KELL csak javasolt és hogy milyen körzetbe tartozunk és hogy állami vagy valami magán jobb lenne, de a magán biztos drága, még ha nem mindennapra akarnám berakani, meg csak pár órára, hajj, kellene nekem egy survival guide ebben a témában...

na mentem pusszancs mindenkinek!!!
fazekas katalin
 
 


ja még annyi: hátul mentünk be a bókayba, merthogy babakocsiztuk Leot és nem akartam felcipelni a lépcsőn és felmutattam az ablakokra, ahol feküdt a műtét után Alex és csak ennyit mondtam: Látod, amikor nagyon pici baba voltál, ott voltál bent. Erre rámnézet és nagy komolyan azt mondta: Igem. Alex fájt. Nem jó. Alex fájt. Nem jó. Fájt Alexi.
Még sosem mentünk el arra, hogy én rámutattam volna az ablakra, illetve, hogy az egy hely, ahol neki fájdalmat okoztak.
Majdnem elsírtam magam, basszus, akkora trauma ez nekik és mégis boldog kis emberek, mert azok akarnak lenni.
Mi hülye felnőttek meg minden kis semmiségtől hajlamosak vagyunk bedepizni.
fazekas katalin
 
 


Sziasztok!

Katy ez olyan borzongató, hogy Alex emlékszik!
Egyszer megkérdeztem az PIC oszt-os orvosát Matyinak, hogy emlékeznek -e a gyerekek bármire is ebből az egész tortúrából. Azt mondta, hogy biztosan tudni nem lehet, de a gyerekek később ahhoz a szobához futottak oda, ahol feküdtek anno... (a Tűzoltó utcai klinikáról beszélt)
Olyan nagyon hihetetlen, hogy ez élet első heteiből megmaradnak érzések, élmények!

Mi jól vagyunk, Matyi növöget, még mindíg cicifüggő, már ő is közöttünk alszik. már majdnem 2 hónapja, mert én sem bírtam az ingázást. Így pedig szophat többször is egy éjszaka... (szerintem tudatosan találták ez így ki!!! :lol: :lol: :lol:

Sokmindent elfogad már, igaz csak keveset eszik belőle.
A babakeszet elhagytuk, többször volt olyan félrenyelés, elakadás vagy csak nagy falat, amitől a hideg kirázott bennünket!
Apa jobban bírta, eleinte velem ette a kekszet, majd apa fogta a kezében és onnan harapta, de feladtuk! Kiflicsücsökkel kísérletezünk, kicsit több sikerrel...

sokszor van ilyen problémánk, és a ti tapasztalataitok alapján mi is odakészítjük a vizespoharat! Tényleg sokszor segít, ha meg nem, akkor kihánnya!

Mi a jövő hónapban megyünk ismét a sebészetre, remélem rendben lesz minden!
Hogy csinálják a "nagy" gyerekeknél? segít lefogni az aszisztens?
Matyinak elég nagy ereje van már, ha valamit nem szeretne akkor képes minden tagjával ellenkezni! Bár eddig olyan gyorsan történt minden, hogy mire meglepődött már kész is volt!
Hogy viselik a gyerekeitek?

KépKép
hkat
 
 


Sziasztok,

szerintetek miért van az, hogy néha simán lemegy a kaja, néha nem?
Ma voltunk sebészeten, minden rendben volt. A dokink szerint a rágást kell megtanulnia jól, és akkor nem lesz probléma.

Mit szoktatok gyerekek kézbe adni (1éves kor körül) enni?
Nem találok olyan ételt, amit bátran a kezébe nyomhatnék...
hkat
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan irok, mert munka dögivel...
Kata!
Az hogy néha simán lemegy, máskor akad a kaja ez nálunk és Katyéknál is így volt, vhol Katy le is írta, hogy valszeg a perisztaltika hagy ki ilyenkor. Nekünk a hozzátáplálás nagyon nehezen ment, Gergő másfél éves koráig szopizott, a darabos kaják rendre elakadtak, én meg minden etetés előtt tiszta görcs voltam. Hát hogy mit adj neki..., én is csak a nyál hatására szétmálló cuccokat tudnám javasolni, de mivel írtad, hogy ebből is volt félrenyelés, így nem tudom. Remélem Katy tud vmi okosságot tanácsolni.
De hidd el, előbb utóbb ezen a nehézségen is túllesztek, mostanra Gergőnek bármit a kezébe adok, (mármint ha hajlandó elvenni, mert ő iszonyú válogatós) akadás is csak nagyon ritkán -többhavonta egyszer - fordul elő. Észrevettem, hogy ő előszeretettel eszik szószos tésztákat, valószínű, az könnyebben lecsúszik..... Már a bölcsiben sem pépesítenek neki, ha ízlik neki a kaja simán eszi egyedül. Gyümölcsök közül egyedül a banánt eszi meg, húst simán egybe kapja.
Kérdezted hogy csinálják a tágítás a nagyobb gyerekeknél, hát ugyanúgy mint a kicsiknél, csak nálunk mivel G. egyátalán nem közreműködő, az aszisztens és ált.ban apa is lefogja.
Katy! Megkönnyeztem a Bókays történetet, amit Alex mondott. Én ezidáig azzal ámítottam magam, hogy nem fognak emlékezni arra a sok fájdalomra, egyedüllétre, amit át kellett élniük... de úgy látszik mégis megmarad ....
Sajnos már késve olvastam az ovis kérdést, bárhova beadható a kérelem, az más kérdés, hogy elsődlegesen a körzeteseket kell felvenniük, ha marad hely, akkor vehetnek fel nem körzetest. Mi szeretnénk, hogy G. még egy évig maradhasson a bölcsibe, ezért júniusban el kell vinni egy bizottság elé. Ennek ellenére beadtuk két oviba a jelentkezést, de egyik sem a körzeti. Így egy kicsit parázok, mi van ha nem maradhat böliben sem és egyik oviba sem veszik fel... na majd meglátjuk. Alex már szobatiszta? mi nagyon küszködünk, ahhogy belepisil a bilibe már szalad a pelenkáért, hogy tegyük fel. nem tudom mit csináljak vele, eröltetni sem akarom, de már nagyon itt lenne az ideje, ha leszoknánk a pelusról.
Na mégis jó hosszú lettem...
mindenkinek pusz Hajni
hajni75
 
 


Sziasztok!
Na, megint volt fantom elakadás, mint tavaly augusztusban.
Mivel rendszerető ember vagyok, kategorizálom az elakadásokat :D Van ugye a totál elakad a kaja, ami se fel se le, és ügyelet, hogy letunkolják.
Aztán van a pillanatnyi zavar, amikor egy ebéd alatt egyszeercsak nem lefele megy a kanálnyi cucc, hanem vissza, és boá, de a következő kanál már gond nélkül lemegy.
És itt a harmadik, a fantom elakadás, mert effektíve nincs semmi ami ott állhatna a nyelőcsőben már szegény gyerek epét hány, de mégsem megy le semmi, még a joghurt is visszajön. És ez tarthat fél-egy napon keresztül. Ja és az ügyeleten a szonda simán lemegy...

Most más doki volt ügyeleten - sebész, aki rendre csinál tágításokat- és azt mondta, lehet, hogy kell ballonozni, mert előfordulhat, hogy a szonda a kis lekerekített végével elcsusszan a kiszögellés mellett de a kaja (és a ballon visszafele) nem, hanem megreked.

Ő mondta azt is, hogy ha egy kaja sokszor elakad, ne szarozzunk vele, hagyjuk egy évig.

Na nálunk a húsok akadnak el, gyanítom, mert nem is rágja meg normálisan az ebadta kölke, virsli minden nyomorult esetben (az ügyeletes is ezt mondta, hogy majd mindnek ez a baja) és minden hártyás és héjas gyümölcs. Akkor csak chipszet és tejszeletet kap majd Alex :D

kata: örülök, hogy nem volt semmi probléma Matyival!!! A dokinak igaza lehet, látom én is, hogy akkor akadnak el a dolgok, ha mohón eszik Alex és nem rágja meg. És mindig mondom hogy rágd meg lassan, ne siess stb erre tessék lássék csinál 3 hatalmas csámcsogást és utána mint kacsa a nokedlit, nyeli. Aztán jön az "ajja, papírt" és lenyúl a torkán. Én meg tartom a papírtörlőt, hogy elkapjam az adagot. Viszont van párszor, hogy vár, dülled a szeme, látom, hogy koncentrál és egyszer csak felkiált, két kezét az égbe emelve, hogy "sikerült", az azt jelenti, hogy megakadt ugyan, de ő csakazért is lenyomta valahogy, befelé figyelve és koncentrálva. Olyan büszke vagyok ilyenkor rá.

Hogy mit adtam neki egy évesen? Hát én csak babakekszet. :D Kiflit én nem mertem adni neki nagggyon sokáig. (tök fura, Leo nem evett semmi normális kaját 6 hónaposan, de a sajtos kiflit azt bezzeg lenyalogatta módszeresen mint egy fagyit, de a fura az, hogy én ADTAM neki kiflit 6 hónaposan, amig Alex a mai nap is csak szigorú felügyelet mellett kap) És az az igazság, hogy nem hagytam hogy magától rágcsáljon bármit is, az etetéskor én mindig ott voltam mint aktív résztvevő.

Hajni, hogy eszi Gergő egybe a húst? mondjuk pörkölt husidarabok és megrágja, meg csirkecombról le a hús, rántotthusival a kezében nagyokat harap? (Nekem ez az álmom, hogy ilyen valóra válhasson. De amíg nem rág, addig nincs esély)

Azt vettem észre, hogy a tapadós kaják, még ha pürék is, nem jönnek be és Ő nem eszi meg pl. krumplipüré, tejbegríz, krémes torták illetve olyan pürésített kaja, amibe nem rakok higításnak elég vizet. A fűszeresebb kaják is megállítják a perisztartikát és elkezd csuklani. Mi is volt legutób... Ja igen: tarhonyáshús. Úgy ette volna, de fentakadtak a tarhonyák, úgyhogy 2 nappal később a lefagyasztott maradékból sok vízzel és tejszínnel főztem egy szószos tarhonyáshúst és az már gond nélkül lement. Igaz a husikat fél cm X fél cm -es kockákra vágtam.

Még egy trükk: a gyümiket, zöldségeket, sajtot CSÍKOKra vágom, nem vastagabb hasábokra mint a szonda. Így aerodinamikus és kisebb az esély a beakadásra.

A banán illetve egy fél banán mindig jó ha van Alexnek is.

Bölcsi/ovi: na az ovit próbáltuk, mivel elég nagy darab (94cm és 15,5 kg így 2 év 8 hónaposan) és szerintem durván lerendezné a bölcsiseket, szívem szerint egyből középsőcsoprtba adnám :D Úgy tűnik meg van a helye egy nem körzetis oviban, de közel van és itt volt egyedül normális és segítőkész a vezető ovónő, mikor mondtam, hogy atréziás gyereket viszek oda.

Itt is feltétel a szobatisztaság, úgyhogy 2-3 hete, de leginkább másfél hete pelus nélkül vagyunk, vettem bugyikat, megtanultam kézzel kimosni a kakát pillanatok alatt és most nem extra pelusokat cipelek a játszóra, hanem váltás ruhát.

Odáig jutottunk, hogy majdnem mindig szól, ha pisi van, a kakával megküzdünk, mert mikor jönne ki Alex megijed és elkezd rohangászni a lakásban mint egy fejetlen csirke. Éjszakai bepisilés: ha este 8-9 után iszik valamit, akkor tuti bepisil az ágyba. Ha nem, akkor nem. Az elején közölte, hogy pelus kapsz és ne bugyi, de kitartottam szelíd határozottsággal és nincs pelus, és most már nem kéri kakához sem. Viszont csak a bilibe, ülve mindent. Állva 2X sikerült egy fát lepisilni, de ennyi volt a szabadtéri akció. Inkább hazaviszi, ha nem húzom az időt.

Ez a vezető ovónő adott tippeket: hogy türelem, kitartás, sok kisgatya és minden alkalommal mikor bármi akció a megfelelő helyre ment (bili, wc) akkor hatalmas ováció, taps, ügyes vagy, micsoda nagyfiú, elmesélni mindenkinek, hangosan, hogy a gyerek hallja hogy mások előtt dícsérik (Alex fel szokta hívatni az anyámat, hogy elmesélje - persze más számára érthetetlenül) és ha rossz helyre megy, akkor egy rossz szó, leb***ás nélkül ruhacsere. Én azért ilyenkor rákérdezek, hogy hova pisilünk/kakilunk? a bilibe. Bugyiba pisilünk/kakilunk? Neeem.

Na, sikerült jó hoszúra nyújtanom, és a gyermek egész emésztőrendszerét részletezve analizáltam a nyáltól a végtermékig, úgyhogy most zárom soraimat :D
puszi mindenkinek
Katy
ui: Össze kéne hozni egy talit, mit gondoltok?
fazekas katalin
 
 


Sziasztok!
Katy hát nem semmi, amit az elakadásokról írsz.
Én Gergőnek teljes nyugalommal adok már mindent a kezébe. DE! Ő nagyon rossz evő, iszonyú kevés dolgot hajlandó elfogadni és abból is pár kanállal eszik csak. Amiket hajlandó enni: pizza, szószos tészták, rizs, főzelékek, levesek, danone puding, hús, ha olyan kedve van. +ropi, burgonyaszirom. Édességet egyáltalán nem eszik. A húst úgy adom, hogy pl. rántotthusit a kezébe és a ha olyan kedve van harapdálva eleszeget belőle hol többet hol kevesebbet. Egyébként úgy eszi, hogy miniatűr darabokat harap a húsból és van amikor összegyűjti a darabokat a szájában, szinte péppé rágja, aztán kiköpi.
Talán ezért is nincs annyi akadás nálunk.
Hol voltatok ügyeleten? A Bókayban? Nem hívtad fel a Verebélyt, hogy mit tanácsol?
Szobatisztaság: Hát nem tudom nálunk bár a pisi már simán megy a bilibe, de csak állva hajlandó pisilni, a kaki egyáltalán nem, mivel nem akar ráülni. A másik, meg szerintem ha napközben már teljesen szobatiszta lest, éjszaka még biztos kell egy darabig a pelus neki, most is minden reggel egy tiszta pisi a pelus.
Még akartam kérdezni, hogy Alex köhögésével mi a helyzet? Szokott hörghurutos lenni? Mert nálunk havi egyszer áltban előfordul. Most éjszaka is annyit köhögött szegény, hogy szinte semmit nem aludt (unk). Ezt is ki kéne nőni, mert nekem meg ebből a fránya hörghurutból van iszonyúan elegem, meg ami ezzel jár (állandó hányás, fulladásos köhögés stb.)

Taliban benne vagyok.
pusz Hajni
hajni75
 
 


Sziasztok,

mi is szívesen találkoznánk veletek, ha lehet. Hol szoktatok?
Jó hogy írtatok!! :)

kata
hkat
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: