Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok lányok! köszi a válaszokat! azthiszem én is a "most kaptam vérszemet" fázisban vagyok.... :lol: de nem valószínű, hogy veszek mást, mert már beruháztam... (talán a 4. babánál ... nagyon jó, hogy ennyien használunk mosós pelust! noémi
szokenoemi
 
 


szia indianyó!
mia az a poppolini hajtogatós?
noémi
szokenoemi
 
 


Noémi :) a Kék Panda árul mindenféle popolinit (is), a textíliák között találsz négyszögletes pelusokat, többfélét. Van náluk egyébként többféle márka is. régen nekem ez volt a mumus - mámint a hajtogatás, de mára belejöttem, de azrét a nadrágpelusokat jobban kedvelem.

Ja, és hát az a baj, hogy ez a vérszem dolog egy nem múló állapot - igaz e hordozókra, kendőkre és minden egyéb környezettudatos dologra is... illetve nem baj, csak költséges :lol:

indianyo
 
 

 
 

szia Noemi,
mi is monapelt hasznalunk. sztem nem rossz, en nagyjabol elegedett vagyok vele, foleg h miota hajtogatok egy tetrat is bele, nem is azik at :D. igaz, h a magja polieszter, de azert a tobbi resz pamut. es tenyleg eleg jo a nedvszivasa, visz. szaraz marad a popsi. es egesz hamar szarad. ja es meg mindig gyonyoru feherek, pedig mar majd 16 honapja nyuzzuk (a napsutes csodakra kepes 8)). sokaig hasznaltuk a hozza valo kulso reszt, de a gyapju kulso nagysagrendekkel jobb. nalunk bevalt a woolwrap es a kotott is. igaz ez utobbival most ugy jartam, h annyira megnemezesedett (es igy egyaltalan nem tagul v talan kisebb is lett? :roll:), h mar alig birom rahuzni a gyerekre :lol: igy most egy nagyobb merettel fogok probalkozni.
ha most kezdenem, talan nem a monapelt valasztanam. bar egyaltalan nem bantam meg :)
recca
 
 


http://www.babygerecht.de/Wickeln/Winde ... ::662.html

kérek szépen a németesektől segítséget (angol és olasz oldalakban viszonozni tudom) : miből van ez a csodapelus? Valami gyönyörű :) egy csomó mindent megértettem belőle, de pont az összetételre vonatkozóakat nem, sajnos annyira már nem terjed a némettudásom.

köszönöm előre is!

indianyo
 
 


55% kender, 45% gyapjú biológiailag ellenőrzött gazdálkodásból.
wer
 
 


Sziasztok!

Még új vagyok itt, nem olvastam vissza mindent és elnézést kérek, ha már volt erről szó:

Amikor babát vártam, én is megpróbáltam utánajárni, hogy mi a legtermészetesebb, leginkább környezet-, baba- és pénztárcabarát megoldás pelusügyben. Itt (alt+w) találkoztam egy érdekes megoldással, a pelenka nélküli módszerrel. (angol nyelvű oldal)

Amikor a kislányom 2-3 hetes lett és már jobban bírtam magam a császár után, bevezettük a módszert és nagyon tudom ajánlani mindenkinek. Szirka most 3 hónapos és a hagyományos értelemben nem használunk pelust, csak utazáskor. A tapasztalatainkról a blogunkban is írtam:

http://szirkababa.blogspot.com/2006/05/ ... pisss.html
http://szirkababa.blogspot.com/2006/07/nagy-hsg.html

Találtam magyar oldalt is a témában: http://www.babakozelben.hu/cikkek/babap ... elkul1.htm

Azt nem tudom, hogy akkor milyen lesz, ha kúszik-mászik meg ha hűvösebb lesz és nem lehet pucér popsival, de egyelőre nagyon elégedett vagyok.
tarkabab
 
 


Szia Tarkabab!

Nagyon köszönöm a blogotok címét, nem tudom abbahagyni az olvasást... gyönyörűek vagytok kívül-belül!

Itt is esett a dologról szó, igen: Lívia ( a babakozelben.hu gazdája) mesélt róla. nagyon érdekes... kakival már mi is remekül boldogulunk (ha jól számolom, egy-két kéttel vagyunk idősebbek álatok) de én bizony pisinél semmilyen jelzést nem találok. De mostantól jobban figyelek :) Nektek pedig sok örömöt kívnok,gyere gyakran :)

indianyo
 
 


Köszi szépen! :)
Igen, a pisi nehezebb nekem is. Gondolom, az a babáknak is kevésbé intenzív inger, azért nem csinálnak nagy felhajtást körülötte.
Én ilyen támpontokat találtam:
Ha éjszaka szopott rendesen, reggel érdemes legalább 30 percenként felajánlani a pisilést, indokolatlannak tűnő nyűglődés esetén akár gyakrabban is. Normál esetben az óránkénti kínálás vált be, de pl. nagy melegben 2-4 óra is eltelhet 2 pisi között.
Vagyis lényegében egyszerre figyelem az órát és Szirkát. Ha lehetséges időpontban feszülten mocorog, nyöszörög, és nem lehet se éhes, se fáradt, akkor valószínűleg pisi jön. Persze nem ilyen egyszerű, mert fáradtan és éhesen is kellhet pisilnie...
tarkabab
 
 


Sziasztok!

Még nem olvastam sehol olyanról, hogy valaki maga varrta volna a belsőt. Én vennék flanelt, és abból magam próbálnék belsőt kreálni. Vajon ezt miért nem választja senki? Annyira rossz ötlet? Vagy ezeknél (pl bambino belső, monapel betét) van valami extra cucc, amivel én nem versenyezhetek?

Gira
Vendég
 


Szia Gira!
Jó, hogy írtál a dologról!
Akkor most olvashatsz róla:) Én ugyanis épp ma fejeztem be a harmadik pelusbelsőmet maradék anyagokból - a külsőrész egy flanellingből, belül gyapjúszövet egy kabátből és legbelül pedig tetra pelusból származik. Plusz régi törölközőből betétet is varrtam bele. Nem lett olyan könnyű, mint a kerreskedelemben kapható pelusok - de azokban nem textil a betét magja... viszont a kedvenc régi ruháimat most a kisfiamon látom újra és miylen jó szerepben! Most nem találom a fényképezőmet, és ráadásul épp alszik is az egyikben, de ahogy meglesz, csinálok róla képet.
Én biztatlak! Egyszerű dolog, csak egy másik textibelsőt körberajzolni és aztán sok türelem :)

Tarkabab :) köszi :)

indianyo
 
 


Indianyo, Wer, a csodapelus masodik osszetevoje nem gyapju, hanem pamut:), ha gyapju lenne, nem is szabadna 60 fokon mosni. a gyapju az a Wolle. A Baumwolle eredetileg a gyapotra vonatkozik: "fa"-gyapju:)

Biobaba
biobaba
 
 


A pisiltetos/pelus nelkuli modszerhez meg: allitolag a Ketezeregy Kiado mar forditja a Continuum Concept konyvet. Bar mar eleg regota. Lehet, h surgetni kene?!:)

http://www.continuum-concept.org/
http://indymedia.hu/index.shtml?x=30559&all_ids=1
tovabbi keresgeleshez: http://href.hu/x/1lih
biobaba
 
 


Biobaba :) köszi a segístséget, akkor kérdezek még: mi egyéb okosat írnak erről a kötős pelusról? Ilynekor bosszant, hogy nem tanultam németül! Kereséshez elég a kis konyhanyelv, amit összeszedtem, de pont ezekhez a lényeges dolgokhoz nem :(

indianyo
 
 


Indianyo, szerintem mas tul lenyeges nincs benne:) Szokasos: leirja, h egz olasz akarmi pelus tovabbfejlesztett valtozata, h a kikepzesnek koszonhetoen jol passzol, barmilyen kulso nadraggal hasznalhato, kul. eletkoru gyerkocokre is passzol )ujszulott kortol 3 evesig), tehetsz bele betetet, a szalagok miatt celszeru mosohaloban mosni stb.
biobaba
 
 


Biobaba :) köszi, akkor nem maradtam le semmiről :) azért a német nyelv környezettudatosság szempontjából is igen hasznos, ahogy elnézem, nagyon sok weboldal van csak németül...

indianyo
 
 


Szia Gira!

Sokan varrják maguk a pelenkát... Állítólag elég veszélyes dolog, mert nem bírod abbahagyni, és egy idő után mindenből pelenkát akarsz varrni, és betemet a pelushegy. :)
A neten találsz egy csomó szabásmintát hozzá, pl.:
http://www.ottobredesign.com/en/print/pdf/vaippa_en.pdf (ennél vigyázni kell, állítólag elég nagy méretezés, és a kisebb méret is bőven elég 1 éves korig)
http://www.geocities.com/mytafadhali/Di ... orials.htm

Vagy pl. Bambino Mio típusú belsőt nagyon egyszerűen lehetne varrni, csak pár tetra kell hozzá, de szerintem vastagabb lenne a végeredmény. Másrészt a BM belső - néhány mosás uán - olyan finom puha, amilyen nálunk sosem lesz a tetra.

Én még nem mertem belevágni, de tudok olyanokról, akik csak ezért tanultak meg varrni. Én most külső varrásán gondolkodom, nem szeretnék beruházni újszülött méretű külsőkbe, mikor úgyis csak pár hétig hordaná a baba.
pindi
 
 


Indianyó!
Itt megnézheted angolul is azt a kötős pelust: http://www.mamdesign.net/diapering/fitted/hhstrap.html
pindi
 
 


Pindi :) köszönöm!!! kötőspelust sokat találtam már eddig is, de ez az anyag olyan finom puha kívánatosnak látszik, de jó! Most a következő akció ilyen pelus varrása lesz, majd talán frottírpelusból.. holnap megnézem a kínálatot a KP-ban. Hogy van a pocakocskád?
Itt vannak a frissen lanolinozott új külsőim:Kép
Kép

indianyo
 
 


Indianyó!

Ezek gyönyörűek! Milyen fonalat használsz? Majd azért várjuk még a képeket a belsőkről is.
OFF: Köszönöm kérdésed, pocakom most épp rosszalkodott, a meleg és a múltheti front betett neki, így pár napig élvezhettem közös kedvenc kórházunk vendégszeretetét, de talán sikerült meggyőzni a Pocaklakót, hogy ne siessen annyira, még vagy egy hónapig várnia kéne...

Üdv: Pindi
pindi
 
 


Pindi :) hűha, akkor már szép nagy a Pocaklakód :) hát mosot nehéz idők járnak - már ami az időjárást illeti... akkor drukkolok, hogy jó sokáig élvezzétek még a közös házikót :)
A tarka külső nyers gyapjú a Guzsalyasból, a zöld pedig egy lebontott indiai gyapjúpulóverből való - ezt gondolom szintetikus festékkel festették... Jó nagyra kötöttem mindkettőt, mert az első gyönyörű külsőnk kábé 2 hét után annyira összefilcesedett - ahogy Recca is írta - hogy azóta is csak nézegetni tudjuk. A belsőket már lefényképeztem, csak halódik a gép és nem engedi áttölteni.

indianyo
 
 


csak sikerült feltölteni.
Kép

Kép

indianyo
 
 


Indi, de nagyon ugyes vagy! ezek gyonyoruek!!!!!!
recca
 
 


Sziasztok!

Hű a mindenit, igazán kedvet kaptam a pelusvarráshoz :D Na meg a kötéshez :D Van kötésmintátok is? Már találtam egy gyapjúfonal boltot, úgyhogy csak az kell, hogy a picúr maradjon még bent egy kicsit, hogy végezzek egy garnitúrával :D

Gira
Vendég
 


Recca :) Kösziköszi :)

Gira :) a zöld gatyó egy háromszög tulajdonképpen: 2 szemre kezdeni és minden sorban egy szemet szaporítani, amíg a kívánt csípőbőséget eléred, ott 8-10 centis passzét rákötni majd a lábnyílásokat klihagyva összevarrni. A színesnél az alját megkötöttem majd felszedve a szemeket körkötéssel kötöttem a csípőrészt.

http://www.ottobredesign.com/en/print/p ... ver_en.pdf
ez egy nagyon egyszerű kiterített minta, a méretezés nem biztos, hogy jó, javaslom a centinkénti szemszámolást. És ne feledd, a gyapjú nemezesedik, és nagyon!!! öszemegy egy idő után.

Hol találtál gyapjúfonalboltot?

indianyo
 
 


Szia Indianyo!

Nekem nem mentek ossze a gyapjukulsoim. Igaz, eleg ritkan mostam, es ha mostam, akkor is nagyon langyos vizben.
Lehet, h szamit, h kartolt gyapjubol van-e a fonal?
Egyebkent tok jo, h felhasznalsz regi anyagokat:)

Biobaba
biobaba
 
 


Indianyó!

Pécsett találtam a boltot a Zsolnay utcában, (de nem tudom, te hová valósi vagy, és segített-e ez neked :D)

Gira
Vendég
 


Kicsit utánanéztem.

Budapesten: Szövőház, Hidegkúti út 8.
Pécsett pedig ennek a netcíme: www.gulyasgyapju.hu

Gira
Vendég
 


Biobaba :) hát igen, amit én használtam, az nyersgyapjú volt, finom, puha, de hát a hidegvíztől (összesen két mosás történt) is befilcesedett durván. Emlkékszem, Recca is panaszkodott hasonló problémára...

Gira :) Szövőházat és Guzsalyast ismerem, azt hittem, valami új spéci bolt... Ha majd veszel fonalat ott Pécsen, írd meg, milyen, én rendelnék tőlük, de a honlapon annyira nem látszik jól, hogy milyen maga a fonal... Ja, és ha nem gond, árat is írnál?
És mosot látom, hogy már az utolsó napokat számolod, de szép ez :)

indianyo
 
 


Indi, Biobaba, nekunk (egyelore) popolinis gyapju kulsonk van. es valoban baromira osszefilcesedett/nemezesedett. pedig en sem mostam sokat es olyankor is inkabb hideg, mint langyos vizben. de eleg volt mar az is neki ha a pisitol nedves lett kicsit! szoval nemtom. de most egy nagyobb merettel probalkozunk, remelem, az kicsit tovabb hordhato marad :roll:
ja es mit jelent az, h "kartolt gyapju"? :oops:
recca
 
 


Indianyó!

Holnapra van beütemezve a fonalvásár. Majd írok róla. Még egy olyan kérdésem lenne, hogy ezt a lanolinozést hogy kell elképzelni? Rákenem, mint valami kenőcsöt? Aztán? Kimosom? A mosástól nem jön ki? Hogy is van ez?

Gira
Vendég
 


Sziasztok!

Nem a filcesedest mondom, hanem, h osszemenne nagyon:) Bar az enyem olyan szornyen nem is filcesedett. De nekem nem is Popolini volt, hanem Puhamoha.
http://href.hu/x/1mff

Gulyas gyapju: nekik jo fonaluk van. Abbol van vastag zoknija, mamusza a gyereknek:) Szerintem a Mesteregek Unnepen elofordulhatnak a varban, de a karacsony elotti kirakodovasaron a Vorosmarty teren, evek ota vannak. Persze az meg odebb van.:)

Biobaba
biobaba
 
 


Gira: én itt olvastam vhol a technikát: mikróba kis vízben felolvasztok borsónyi lanolint, elkeverem egy tálka langyos-szappanos vízben, belenyomkodom a kész gatyót kicsit állni hagyom, aztán kicsavarom, szárítom.
Viszont a későbbi mosások után már a tenyeremben kis vízzel eldörzsölt lanolint masszírozom a kritikus helyekre.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


kedves Lányok!
kösz a válaszokat! elég ritkán van időm leülni hozzátok a 3 gyerkőc mellett... most bepótoltam, visszaplvastam. Nagyon ügyesek vagytok! végül is nekem bevált a mona, a külsője is, mert gyorsan szárad, és tényleg légáteresztős.
KÉRDÉS 1: tud valaki tetra pelust hajtogani, ahogy (Nagy)anyáink?? Van valahol erről képes leírás?
KÉRDÉS 2: Használ valaki poppolini kötős pelust tetra betéttel? (ezt a két módszert még kipróbálnám)
Noémi
szokenoemi
 
 


Indi! Nem tudom, ismered-e, de a Kenderkócban is van nyersgyapjú (színes is). www.kenderkoc.hu
pindi
 
 


Sziasztok!

Mi is mosóspelust hasznlunk, és nagyon megörültem, hogy az nlc-s topikban valaki feltette a címetek...
Láttam, hogy van szabásminta is. A 2. oldalon a 2. szám mit takar? Mi az az ovális minta?

Mi Bambinot használunk, de szeretnék varrni a második babánknak-reméljük nemsokára lesz- külső pelust, és ha sikerül anyagot vennem, akkor belsőt is.
Indianyo, te miből varrtad a külsőt? A bambino külsőnek a belseje vízzáró, de ilyen anyagot szerintem nem lehet kapni, vagy igen?
A varráshoz minden eszközöm a rendelkezésemre áll, mert vannak gépeim is, így csak szabásminta kell és anyag.
Te a pdf fájl alapján vartad, amit feltettél?

Ti milyen pelust használtok? Poppolini, monapel, Bambino, kushies?
Szerintem a kushies nagyon jó, de az ára kicsit borsos. Ma számolgattam, és körülbelül 110ezer és 170ezerbe kerül- attól függ, hogy milyet választ valaki.

örülök, hogy megtaláltalak titeket! Ti mivel mossátok a pelusokat?
Én most tesztelem a mosódió+fehérítőt, és eddig nagyon bevállt!

Bea
be.bea
 
 


http://www.ottobredesign.com/de/schnitt ... lle_de.pdf

Megnéztem az oldalt, és itt van kötésminta a külsőhöz.

A kötött külsőhöz, milyen belsőt használtok? Nem ázik át?
be.bea
 
 


Látom, már feltettétek ezt a címet...
A bambino belső tényleg nagyon egyszerű. Viszont nagyon jó minőségű pamutból készül, amit ritkán lehet rövidáruboltban találni. Össze sem lehet hasonlítani a tertával, annyira más, és biztos pamut, mert nagyon lassan szárad. Szerintem olyan 4 réteg van összevarrva, középen pedig kb 6.
be.bea
 
 


Látom senki sincs így éjfél körül, holnap benézek!

KépKép
be.bea
 
 



KépKép
be.bea
 
 


Sziasztok!

Dominó fogzik és a családban cirkuláló hasmenéses vírussal is küzd, úgyhogy most tapasztalatokat szerezünk komoly hasmenés témakörben. Most már jól bírja a textilpelus is (kényteléenek voltunk eldobhatót is használni, mert minden pelusunk száradt épp, de azokból meg kifolyt a kaki azonnal :(), ma éjszaka már nem kellet se ruhát, se ágyneműt cserélni...

Pindi :) Köszi a Kenderkóc címét, nem ismertem, akkor majd megnézem magamnak :) Pocakocskának jó növögetést :)

Bea :) Lotek itt nem túl népszerű... A másikat nem ismerem, nem túl informatív a weboldaluk, így nem is próbáltam. Az Ottobredesign külső nagyon jó, csak a méretezés nem biztos, hogy pont megfelelő a különböző fonalak miatt, úgyhogy érdemes kötéspróbát csinálni.
Mi Popolini natur soft belsőt használunk és Monapel külsőt ill. gyapjú kötöttet. Azok a pelusok, amiket ide feltettem, flanellből és gyapjúszövetből készültek, frottír betéttel. Most pedig varrtam pamut, kordbársony és polár külsőrész és popolini frottírpelenka belsőrésszel pelusokat. Ezek nem AIO-k, kell kozzájuk külső. És nem használtam hozzá semmilyen szabásmintát, egyszerűen egy használatban lévő pelust körberajzoltam, kicsit alakítottam rajta és nekivágtam a varrásnak. Igaz, én kézműves-kéziminka tanár vagyok, úgyhogy ilyen dolgokat gyakran művelek :)

Mosni mosószódával szoktam a pelusokat, most, a napszegény időkben egy plusz rövidprogramon ecettel átmosom őket.

Úgy láttam, a Bambinomionak flanell a belsője, prefold - van erre magyar kifejezés?

Noémi :) én nagyritkán használok tetrát, de nem szeretem, viszont mostanában már csak azzal a bizony nyagyanyáink féle hajtogatással,mert ezek a tetrák túl kicsik más hajtogatáshoz. majd megpróbűálok képeket csinálni a hajtogatásról -c sak most épp mosásban van az összes. Vettem kötőst a Popoliniben kipróbálásra, de még nem sikerült beüzemelni. de ahhoz is kell külső+egy betét... Tetra helyett én inkább frottírt vagy flanellt fogok használni, ezek a mai tetrák egy sajnos nem a régi finom puha anyagból vannak :(

Na jó sokat írtam, csókolat mindenkinek!

Gira :) van egy olyan érzésem, hgoy már babázol :) Drukkolok és midnen szépet!

indianyo
 
 


A bambino belsője nem flanell. Olyan mint a tetra csak az anyaga sokkal vastagabb és sűrűbben szőtt.
AMúgy itt egy link:
http://www.babanatura.hu/termek.php?id=14

Szerintetek lehet kapni olyan anyagot, ami kívül pamut belül vízhatlan és mégis szellőzik? Mert ha lehetne venni, akkor mi is tudnánk varrni külsőt!

Láttam, hogy sokaknak tettszik a megkötős pelenka. A szabásmintát kell csak átalakítani, és lehet varrni olyat is.

Indianyo, én is hasonló pályára készültem, csak az iparművészetire, de nem vettek fel...nem volt ismerettségem. De nagyon szeretek varrni, és minden más kézzel készített dolgot szeretek. Már általános iskolás korom óta alkotok:) De ez nálun családi vonás, a tesóm pedig rajztanár:)

Mennyi idős a kisfiad? A poppolini külső jobb, mint a monapel?

KépKép
be.bea
 
 


Sziasztok!

Nem, nem babázok még :( De hétvégén biztos, mert már fájásokat érzek, amik nem múlnak :shock:

Indi!
Belevetettem magam a kötögetésbe... talán eztért nem jelentkeztem :lol: szeretnék legalább 1 gyapjúkülsővel kész lenni, mire itt az idő.
A fonalat ugye a Gulyásgyapjúnál vettem. Nagyon jó, kétszálas és 3000.- kilója... szerintem nem is drága. Megrendelésre készíti. Én fél kilót rendeltem, 1 nap alatt készen volt.

Gira
Vendég
 


Bea :) nekem kibontottak a boltban egy csomagot és abban flanell volt a belső.. lehet, hogy többféle van belőle. Kisfiam 4 hónapos. Popolini külsöt még nem próbáltam, Monapel külsőt kaptunk ajándékba, az nagyon bevált, most nőttük ki.

Szerintem belül kéne pamut és kívül vízhatlan a külsőhöz... de nem ismerek iylet. FOE a neve angolul = fold over elastic, tudsz rendelni is, nagyon sok webbolt árul ilyet méterben - persze nem itthon, legalábbis én még nem találkoztam itthon vele.

Gira :) akkor kívánom, hogy minél hamarab kezedben lehessen a babácska :)

indianyo
 
 


Indi: az én BM belsőim sem flanellből vannak. Pedig van mindkét méretből. A kicsinek is végül azt vettünk. Egyébként tényleg nagyon jó anyag, hasonlít a tetrához, de sokkal finomabb. Újonnan olyan szaga volt, mint a gyógyszertári géznek, úgyhogy talán valami hasonló lehet.
Viszont épp most készülök varrni egy adagot a nagyobbnak flanellből. Biztos működik abból is, hiszen a készen árult prefoldok közül is sok flanell. És ezt még az én varrástudásommal is el lehet készíteni. :) Remélem.

Bea: Külsőt meg lehet próbálni varrni polár anyagból. Állítólag jól szellőzik, és az is úgy magába zárja a nedvességet, mint a gyapjú. Olcsó az anyag, és szerintem elég egyszerű megvarrni: http://www.diapersewing.com/fleece_with_snaps.htm

Egyébként az nem igaz, amit a másik fórumban írtál, hogy nálunk nem lehet gyapjú külsőt és selyem betétet kapni. A Popolininak van kétféle gyapjúkülsője, és bouretteselyem betétje is. Itt megnézheted: www.kekpanda.hu

Még egy tipp: a kötött külsőhöz használhatod a BM belsőket, ha veszel hozzá Snappy rögzítőt.

Az ottobredesign szabásmintáján abból az ovális mintából egy kis zseb lesz, amibe belehajtod mosásnál a tépőzáras részt, hogy ne ragadjon mindenhez. Az első oldalon az első képen látni is, hogy hogy fog kinézni.

Noémi: ide a fórumba is tettek már fel linket és fényképeket is a tetra hajtogatásáról, de ha nem találnád, nézd meg pl. ezt: http://www.sydneynappywash.com.au/folds.html
pindi
 
 


indianyo írta:Szerintem belül kéne pamut és kívül vízhatlan a külsőhöz... de nem ismerek iylet. FOE a neve angolul = fold over elastic, tudsz rendelni is, nagyon sok webbolt árul ilyet méterben - persze nem itthon, legalábbis én még nem találkoztam itthon vele.


Bea :) bocs, itt kimaradt egy mondatrész és emiatt nem érthető: a vízhatlan anyag neve PUL, a FOE az a rugalmas ferdepánt, mivel beszegik azb AIO pelust. Bocs a sok rövidítésért, de így lehet legkönnyebben megtalálni őket a neten egyébként is.

Pindi :) köszi a linkeket, hasznosak. Egyébként most egy midnenhol gumisat varrtam - mint a P two size, ez a legjobb eddig és szépséges is lett, úgyhogy msot aztán varrok ezerrel, mert ezt se lehet abbahagyni:)

szép hétvégét midnenkinek!

indianyo
 
 


Szia Indi!

Ha olyan szépséges, megosztanád velünk is? Hadd gyönyörködjünk... :)

Pindi
pindi
 
 


Pindi :)

Íme a két új pelus, barna bársony+frottír, fehér pamut Kép

és így néz ki a tulajdonos benne - felhívom a figyelmet a snappira, amit átmenetileg raktam fel rá, valamint a külsőre, ami fogzás idején kiváló csemege - éljen a lanolin :lol:.

Kép Kép

indianyo
 
 


Indi!

Gyönyörű! A pelusok is. :)
Ugye jól mondtam, hogy elég addiktív a dolog, és nem lehet abbahagyni...
És hogy működnek? Elég nedvszívóak mindenféle műanyag ultramag nélkül is? Hány réteg anyagból varrod?

Pindi
pindi
 
 


szia Indi! :D , köszi a választ! szerinted mekkora tetra kell a hajtogatáshoz? miért nem szereted a tetrát? várom a hajtogatós fényképeidet 8) üdv: Noémi
szokenoemi
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: