Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Az én 2,5 éves igen "nagyfiúskodó" fiam úgy tűnik, dackorszakba lépett. Nem hajlandó rendesen viselkedni az utcán ill. munkahelyemen vagy boltban. Látszólag ok nélkül, vagy valami butaság miatt elkezd hisztizni, és ha kérdezem, mi baj, nem mondja meg, csak nyüszít hangosan. Ilyenkor, nyilvános helyen rettentő zavarba jövök, rászólni, nevelni ilyenkor nem merek, mert attól csak még jobban üvöltene, és még nagyobb botrányt kavarna. Ehelyett felveszem, csitítgatom. Szerintetek mi a megoldás ilyen helyzetben? Szóljon rá az ember a gyerekre, és hagyja bőgni, magára vonva ezzel a nyilvánosság nemtetszését és bírálatát, vagy pátyolgassa a kicsit, ami folytán viszont lehet, hogy a gyerek még inkább rászokik az ilyesfajta hisztire, hisz látja, hogy nincs következménye. Ti mit tesztek/tennétek?
Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szerintem nincs mit tenni, Zorkus 15 hónapos, és kész életveszély boltba járni vele, visít hogy vegyem ki a babakocsiból, bár most már kimászik magától is, és lazán nekiáll a boltban rámolni- a pénztárak melletti cukorkáspolcon. A környezet reagálása: ha nem szóltam rá és hagytam azért szóltak, ha erőszakkal visszatettem a kocsiba azért néztek csúnyán a kőszívű anyára. A biztosnsági őr is kummogott hogy miért pakol ez a gyerek, én meg mondtam neki hogy magyarázza meg neki hogy nem szabad. Azt hiszem ez inkább hiszti, de ugyanolyan kezelhetetlen mint a te problémád. Az sem jó ha hagyjuk, az sem ha nem. És az valóban kellemetlen tud lenni mikor már a fél bolt téged néz, ráadásul ha felveszem nyugtatgatni akkor rugdos mint az őrült, nemegyszer hasba, ami nemigazán előnyös a bent kucorgó kisöcsinek!
Zorkanya
 


Sziasztok!

Kinga lányom most volt 3 éves, gyakran tapasztalunk nála a tietekhez hasonló hisztit. Bevallom, kevés dolog idegesít annyira, mint amikor szerintem ok nélkül hisztizik.
Nem akarom elkényeztetni, de a kiabálás és hasonló fegyelmezések nem járnak nála eredménnyel, általában jobban járunk, ha összeszedem magam és megvárom míg megnyugszik. Olvastam egy negyon jó könyvet DR. Ross Campbell: Életre szóló ajándék, szerinte a sokszor dacosan viselkedő emberke viselkedésével általában figyelmünket akarja magára vonni, közben pedig csak arra kiváncsi, hogy fontos-e még, szeretik -e, így a büntetés még inkább dacot válthat ki, vagy rövid időre ugyan rendezi a fegyelmezés kérdéseit, de hosszú távon maradandó lelki sérüléseket okoz.
Szerintem jól hangzik, amikor olvasom, de nehéz az adott pillanatban bölcsnek maradni, és mindig nem is lehet, talán nem is kell...Nem kell jó szülőnek lenni "csak" elég jó szülőnek...
Csilla
Staudt Gáborné
 

 
 

Sziasztok!
Nehéz ügy ez a hisztis-dackorszak! Két gyermekem közül a nagyobbikkal szinte nem is volt ilyen konfliktus közöttünk valahogy amig kicsi volt eltereltem a figyelmét később pedig megbeszéltünk mindent. Viszont a kistesónál teljes csődöt mondott a fenti elmélet. Levike 18 hónapos és hát néha katasztófa ha olyan helyre megyünk ahol korlátoznom kell őt, képes a földön fetrengni és ilyenkor szinte olyan nehéz hogy alig bírom felvakarni a földről.Valamelyik nap életem egyik legszörnyűbb napját éltem át, elmesélem nektek:
Úgy alakult, hogy vonattal kellett hazajönnünk a nyaralásból , és mi kis naivak Intercity-t választottuk , mert ,hogy gyors, kényelmes , tiszta ..stb.Nahát ez hiba volt, ugyanis ott mindenkinek meghatározott helyre szól a jegye és nem nagyon van lehetőség arra , hogy egy gyerek mozoghasson. Ideig-óráig működött a nézelődés ,mesekönyv, evés, ivás de eljött az idő amikor Levi nem bírt nyugton maradni meg az igazsághoz hozzátartozik, hogy álmos is volt már. Elkezdett hisztizni dobálta magát bemászott a szék alá bármit akartam neki mutatni még jobban rázendített.És kaptuk a fejmosást, hogy mások is utaznak többezer FT-ért a vonaton, meg nem igaz , hogy nem bír nyugton lenni ez agyerek...stb.
Az lett a vége, hogy kikötöttünk a peronon a párom pedig a Lalával bennt játszott.Én teljesen kiborultam a végén amikor nagy nehezen elaludt már elbőgtem magam, annyira kiszolgáltatott helyzet volt.Nem tudom ,hogy mások mit csináltak volna az én helyemben ,de az eszembe se jutott, hogy valahogy nevelnem kellett volna.Próbáltam elviselhetővé tenni neki az utat de nem nagyon sikerült, talán ha egy kicsit toleránsabbak lennének az emberek akkor könnyebb dolgunk lenne nem??
Nanácska
 


Sziasztok!
Hasonló helyzetben vagyok én is. A lányom két és fél éves, nagyon makacs és akaratos, sokszor ellenkezik, megáll egy helyben és farkasszemet néz velem. Anyámat hiába kérdezem, mit tegyek, mert ő nagyon elnéző (persze csak az unokájával). Azt mondja, hagyjam kibontakozni a gyereket. Csakhogy sokszor az én idegeim lesznek kibogozhatatlanok. Szerencsére nekünk van autónk, így a kisebb balhékat könnyen le lehet kezelni, a kiruccanásokkal sincs baj, társaságban nagyon jól viselkedik, pl. utánozza a felnőtteket. Viszont itthon néha elszabadul a pokol és nem tudok mit tenni. Nem tudom jó-e, hogy határozottan rászólok, hogy de igenis. Mit tegyek, hogy ne ugráljon páros lábbal az ágyon, hogy ne túrjon a kutya fülébe, ne hajoljon a medence fölé, stb. Rászólok húszszor, huszonegyszer, ... Néha falrahányt borsó. Kitör a frász tőle, amikor valami veszélyes dolgot művel! Szakirodalmat nem akarok olvasni, mert minden gyerek más és más. Félek, hogy valamit elrontok és akkor később csak szemrehányást tehetek magamnak, hogy ezt vagy azt nem így kellett volna csinálni. Ugyanakkor "megtörni" sem szeretném őt, mert nem akarom az akaratomat állandóan ráerőltetni. Néha viszont büszke vagyok rá, micsoda gengszter lányom van.
Sziasztok! ANETT
ANETT
 


Kedves Nanácska!
Őszintén együttérzek Veled - de nem a hisztis gyerkőc miatt, hanem azok miatt az úgynevezett úriemberek miatt, akik így kezeltek téges a vonaton. Nem hiszem, hogy ezeknek az embereknek ne lett volna gyerekük, unokájuk, vagy akár csak egy kisgyerek a környezetkükben. És ez vonatkozik minden ilyen helyzetben kéretlenül tanácsot osztogató vagy lenéző kedves embertárrsunkra. Az én fiam egyenlőre még csak itthon próbálgatja a szárnyait (2 éves), ha elmegyünk vhová, nagy szerencsémre nemigen hisztizik. Az ember mégis kap olyan, a gyereknek mondott, de a mamának címzett szavakat, hogy legszívesebben jól kupán vágná a kedves ismeretlent. Ha rágondolok, még mindig feláll a hátamon a szőr. A fiam elég nagynövésű ( apapájára ütött, a férjem 196 cm magas), és bizony nagyobbnak látszik a koránál. Még használjuk a sortkocsit( annál is inkább, mert nagy távolságokat még nem tud megtenni, és mivel babát várok, nemigen tudnám cipelni). A múltkor egy kedves hölgy a zebránál állva megkérdezte a fiamat: Elfáradtál, hogy babakocsiban ülsz? És közben náézett rám. Azt hittem, gutaütést kapok.
Emellett ott vannak még a segítőkész emberek, akik elnézik, hogy a villamosra úgy szállok fel, hogy elöl megy a hasam, az egyik kezemben a gyerek lóg, a másikban az összecsukoptt babakocsi, mégsem segítenek. Egyebekről (aluljáró és társai, buszon ülőhely átadása) nem is szólva.
Zsóka
 


Szia Zsóka !
A városi közlekedésről nekem sincsenek jobb tapasztalataim , de én már azt szoktam tenni , hogy kinézek egy szimoatikus embert a megállóban és szolok neki,hogy segitsen erre még eddig nem mertek nemet mondani.
A neveléssel kapcsolatban pedig szerintem igenis vannak dolgok amiket NEM SZABAD a gyerkőc érdekében és ezt igenis neki is meg kell tanulnia , mert az a nézet, "hogy majd megtanulja a saját kárán " az egy hülyeség ilyen kicsiknél mint amieink. Szerintem ami még nagyon fontos és nagyon nehéz is az a következetesség, mert amit ma megtiltunk neki nagy nehezen azt máskor is meg kell tiltanunk. És mit szóltok azokhoz a "trükkökhöz" amit már néhány embertől hallottam, hogy beigér neki valami olyat , hogy pl:
-Bezárlak a sötét szobába ha nem fejezed be, nem hagyo d abba ...STB..!
Szerintetek kell egyáltalán valami féle bünti a gyerekeknek???
Nanácska
 


Kisfiam 16hónapos és egésznap ellene étel és ital nélkül./kipróbáltam már/Annyira utál enni hogyha teszem be az etetőszékbe torka szakadtából üvőlt.Evés közben játszani kell vele.Csak az a
baj hogy a játékokat 1-2nap alatt megunja .Darabosat nem fogad el.Minden etetés kinlódás.Ez az állapot 2hónapos kora óta tart. Súlya 8,4kg.Az elmúlt fél évben semmit nem gyarapodott.Amúgy egy vidám kisfiú.Nem tudom hol rontottam el.Ha tudtok valami ötletet,hogy mit csináljak irjatok.

UI:Egy éves koráig "REFLUX" betegség miatt mindent kihányt.Erre gyógyszert szed.Ettől most tünetmentes.Fél éve nem hányt csak ha elfelejtettem beadni./1-2szer/


Üdv:Szidi
Szidi
 


Kedves Szidi !

Az én gyerekeim is nagyon étvágytalanok, a lányommal még kórházba is kértem beutatlót, hogy vizsgálják ki, mert aggódtam, hogy nem eszik semmit és nem is gyarapszik. 5 éves és 12 kg. Az ismerőseink azzal ugratnak, hogy úgy néz ki, mint egy etióp éhező. De tényleg nagyon vékony, igaz alacsony is. Kivizsgálták tetőtől-talpig és nem találtak Nála semmit se. Fiam már valamivel többet eszik, s most a pici lányom aki 6 hónapos szintén nagyon étvágytalan, eleinte jól gyarapodott, se most szinte alig-alig, 4 hónapos korától elkezdtem a hozzátáplálást, úgy gondoltam hogy majd talán jobban megindul a súlya, de tévedtem. Jelenleg 5,5 kg.
Pedig annyira reménykedtem, hogy talán végre lesz egy jó étvágyú babám, erre megint kész szenvedés a etetés. Éjjel is sokszor felébred szopizni, talán azért is, mert ilyenkor potólja, amit napközben nem evett meg.
Én már próbálkoztam mindenféle vitaminnal, étvágygerjesztővel, de semmi se használt.

Nálatok lehet az a oka a nem evésnek, hogy pszihésen is fél, fél hogy megint hányni fog. Persze nem vagyok orvos, csak ez jutott hirtelen eszembe.

De tényleg nagyon rossz ez, mindig is írigyeltem azokat a anyukákat, akinek jóevő babája volt. Mások el se tudják képzelni, hogy milyen gyötrelem a ilyen gyerekek etetése.
Persze nem szabad erőltetni, mert csak rosszabbat teszünk, nem szabad egy kanállal se többet adni, mint amennyit Ő kíván. Persze mi anyukák úgy gondoljuk, hogy nem elég neki, hiszen semmit se evett, de akkor sem szabad erőltetni.

olyan rossz, hogy bárhová megyek, mindenhol egyből jönnek oda, hogy de aranyos, mennyi idős ? Félve mondom hogy 6 hónapos, mert egyből mindenki dermedten néz, hogy - igen ???? de pici ! -
Úgy néznek rám, mintha nem adnék a gyerekemnek enni. MO-n mindenki a dagi, nagy babákat tartja egészségesnek. - Jaj, majd ki csattan a egészségtől - közben olyan dagi szegény, hogy mozdulni se tud. Ez is egy másik véglet.

Én is várom a ötleteket, hogy mivel is lehet rávenni, hogy szívesen egyen, hátha tudtok jó ötletet adni .

Sziasztok Szilvy
Szilvy
 


Szidi !

Talán most még a meleg is közrejátszik abban, hogy étvágytalan a kisfiad. Mi se tudunk most rendesen enni, legalábbis én nem kívánok enni, inkább inni. ( Bár ez nálam még előny is !!! )

Szia Szilvy
Szilvy
 


Kedves Mindenki! Eddig azt hittem, hogy ezek a megjegyzések speciálisan a sok gyereknek szólnak, de bánatosan kell nyugtáznom, hogy a társadalmunk kezd nagyon nem gyerekbarát lenni.
A dackorszak levezetése az anya szellemi munkája, ugyanis ki kellene találnod, mivel tudod a gyermeked figyelmét elterelni az aktuális hisztijétől. Ha nem sikerül a te hibád és ezek után mondja valaki, hogy mi a nehezebb, karriert csinálni vagy... Büntetni káros és felesleges. Szerintem. Kivánok mindenkinek kötél idegeket és nagy-nagy találékonyságot!Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok! Vigasztaljon benneteket, az én fiaim sem esznek csak olyat, ami édes. Ötleteket én is várok! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok!

Mindenkit bíztatni szeretnék, hogy ha nem erőltetjük a gyereket, akkor az esetek többségében eszik annyit, ami neki szükséges. Nálunk az első gyerek piszok jó evő, most 7 éves és 25.5 kg. (125cm) De! Utána jöttek az ikrek, és bár az első hetekben jól gyarapodtak, aztán leálltak. Nem emlékszem most pontosan, de valahol 8 kg körül voltunk az első év végén. Most 5 évesek, a lányom behozta magát, épp tegnap mértem 17 kg, a fiam viszont 14.5kg (jóindulattal). Szóval nem egy óriás a súlya. Pedig a lányom eszik kevesebbet, rosszabbul!

Egyszerűen el kell fogadni, hogy nem minden gyerek klasszikusan dundi, 25 év múlva milyen jó lesz neki, nem kell majd fogyóznia...

Szidi!

Én megpróbálnám az evéseket kötetlenebb formába hozni, etetőszék stb. nélkül. Kertben, parkban, erkélyen, játék közben egy adag gyümölcs, tejtermék. Nem tudom étel ügyben vannak-e kedvencei, nem kéne ragaszkodni a főzelék stb. képhez, valami csak van, amilyen típust szeret.
(A refluxhoz nem értek, nem tudom orvosilag mi indokolt a viselkedéséből)

Mindenkinek! Ne érezzétek az evést olyan aggasztó, kötelező dolognak. Rengeteg hasonló baba-kisgyerek van, nem igaz, hogy mind dundi. Ha egyébként egészséges és jókedvű, akkor nem szabad gondot csinálni belőle!

Engem sokáig zavart az ikrek gyarapodása, hisz ott volt előttük a másik példa. Ma már túltettem magam a dolgon, nem csinálok ügyet belőle, és bár még mindig kb. feleannyit esznek, mint a két évvel idősebb tesójuk, meg vagyok ezzel elégedve. Élvezem, hogy a velük egyidős unokatesó kihízott-kinőtt ruháit ők még egy évig, néha kettőig elhordják, élvezem, hogy könnyebb velük babázni, hancúrozni, emelgetni őket. És ma már a dr.nő is úgy köszönti őket, hogy de jó húsba vagy stb., pedig a kisfiam az évi 1-1.5 kgnál nem gyarapszik többet.

Esetleg a nagyobbacskákkal, ill. aki teheti még ötletek:

-készítsétek együtt az ételt, kavargassa Ő stb.
-ami a kertben terem, ott mindig előny, hogy ez itt nőtt nálunk stb., ők is gondozhatják
-husinál, ha van csontja és van kutya stb. akkor adhassa ő a lerágott csontot a kutyának (akár az ebéd közben felállva is)
-ha van a gyereknek saját ételötlete, hagyjuk, hogy elkészítse, ill segítsünk benne neki (mi már főztünk olyat, amit a nagyfiam talált ki egy az egyben, végül is ehető volt)


Más. Timi!
Ahogy úgy elgondolom nálatok az állapotokat, hát addig jó, míg rá nem kezdenek. Én a három gyereknél néha elképzelem, mi lesz ha kamaszodnak... Igaz én több napra főzök egyszerre, de már most az 5 és 6 literesnél kisebb edényt elő sem veszek. Mi lesz nálatok, amikor az 5 (plusz még addig mégtöbb?) srác kamasz lesz és megnő az étvágya?!

Sziasztok:

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Nalunk is ugyanez a gond allt fenn kb. 3 honappal ezelottig. Kisfiam 22 honapos es 9,5kg, pedig 3,150kg-al szuletett. Sokaig gond volt az eves, csak ha kozben valamivel jatszott, akkor evett. A legkedvesebb jateka az volt, hogy az etetoszekbol mindent ledobott a foldre es nekem fell kellett vennem.Kozben gorcsosen idegeskedtem, hogy egyen mar.Sokan mondtak, es vegul nalunk bevallt, hogy a gyermek erzi rajtam az idegesseget.Megprobaltam nyugodtnak lenni etetes kozben, vagy ha nem sikerult, akkor odault a ferjem, es etette o.
Idovel belejottem, ma mar nem idegeskedem, es a gyermek jobban eszik, foleg amiota probal egyedul enni.
Kedves Szidi!
Esetleg azt is meg lehet probalni, hogy tanitsd a gyermeked egyedul enni, dicserd, hogy milyen ugyes, hatha sikerelmenyt tudsz faragni az evesbol.
Es meg valami. En elvittem laborba a szekletet kivizsgalasra, kiderult hogy volt benne valami parazita, azt kikezeltuk, azota hizott a fiam. Addig az enyem is stagnalt sulyban kb. fel evig.
Es ami a legfontosabb, a gyermek ha jokedvu, nem levert, energiaval teli, akkor csak nem lehet vele gond.
Sok sikert kivan mindenkinek
Ani
Ani
 


Kedves Ildikó! Erről én is szoktam álmodozni és azt hiszem mindíg jobb, ha a hűtőkocsi hetente beáll az udvarra egy fél disznóval, mint, hogy a sovány kis grill csirke nagyrészét a kutya eszi meg! Egyébként energiában nincs hiány! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok lányok!
25 hónapos fiammal hasonló a gond, férjem szerint sovány, szerintem pont jó (hozzáteszem, én sem és a férjem sem vagyunk kövérek, szóval vegyétek figyelembe a papa-mama testalkatát is!). Nem eszik jól, pontosabban hullámzóan. Néha rengeteget, aztán napokig alig. Egy dolog miatt nem nyugtalankodom: a télen volt olyan hét (hetek), hogy (értsd szó szerint) napi 4 dl tejen, egy kis sajton és esetleg egy fél banánon kívül nem evwett semmit, mégis nőtt 10 cm-t.
szóval ne aggódjatok!
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok !!
Van egy jó könyvem aminek az a cíime ,hogy Na még egy falatot !!
Szívesen kölcsönadom , nekem sokat használt !!
Egyébként ma már tudom , hogy a görcsösség a legrosszabb az evésben én is ezt csináltam !!
Idegeskedtem állandóan próbálkoztam , és az összes gondolatom az evés afőzés körül forgott!!
Aztán valahogy lehiggadtam ,lehet, hogy a kistesó miatt aki viszont egy mindenenevő kis vasgyúró ekkor már éreztem, hogy nem én rontottam el valamit . Elfogadtam ,hogy ilyen a gyerekem és azóta sokkal jobb minden !!
Ja ! Nálunk volt még egy olyan probléma , hogy Laurának mindenféle rostosüditőtől hasmenése volt, brmilyen kis mennyiségtől is ,ezt minden formában kikitattuk az életünkből és azóta a széklete is rendeződött .
Kedves Szidi !
Ez a betegség milyen ??
Az én kislányomnak olyan betegsége volt 6-7 hónapos koráig, hogy nem zárt jól a gyomorszájnál a záróizom. Ezért ő is kihányt mindent, kaptunk rá egy Coordinax nevű gyógyszert és azzal tünetmentes lett . Utána pedig már nem kellett adni neki , mert megerősödött ez az izom . Ez a Reflux betegség is valami hasonló??
Nanácska
 


Kedvea Ani!

Az egyedül evéstől ugy érzem,hogy még nagyon messze vagyunk.Ha a kezébe adok valamit beleharap, játszik vele és már el is dobja.A székletvizsgálatról megkérdezem a gyerekorvost hátha ez a mi problémánk is.Bár már szegény tetötől talpig ki volt vizsgálva.Jártunk már a Szegedi kórházba is mert azt hitték valami anyagcsere betegsége van.


Kedves Nanácska!


Ez a REFLUX betegség.Mi is szedjük a mai napig (SAJNOS)a Coordinaxot.Egy éves korába felemeltük az adagját.Most,hogy többet kap a gyógyszerből igy nem hány,de sajnos volt,hogy elfelejtettük magunkkal vinni a Balcsira és akkor hányt.Meg a 15hónapos oltás után is hányt, csak nem tudom az oltás miatt vagy a Reflux miatt.Nem tudom kinőheti-e még vagy marad a műtét.


Kedves Mindenki!


Köszönöm a tanácsokat igyekszem hasznositani őket.Azért megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal.Továbbra is várom ötleteiteket!
Szidi
 


Szia Szidi !
Mit mondtak az orvosok , meddig van esély arra, hogy kinövi ??Nem igazán értek hozzá , de szerintem még van esély rá,hisz még csak most fog igazán erősödni az izomzata !! Azt hiszem át tudom érezni a helyzetedet, mert amig nálunk is probléma volt ez a betegség nehezen tudtunk megnyugodni !!
Laura pl a mai napig nem hajlandó megenni semmilyen főzeléket ezért mindenféle leveseket csinálok neki igy eszik valamennyi zöldséget !!
Nálunk még ami bevált módszer volt az aséta közbeni uzsi. Kimentünk a játszótérre és vittem magammal péksütit , és ott mindig megette. Van valami kedvenc étele a csemetédnek ?? Miket eszik ??Laurának a kistesója 18 hónapos és én már adok neki a pörköltől-palacsintáig mindent.Ő egyedül a tejet nem hajlandó meginni semmilyen formában de ehelyett adok neki pudingot, joghurtot,túró rudit!!Én még azt is kipróbálnám a helyedben, hogy leültök enni a pároddal a gyerkőcnek is odateszed az ételt mondjuk falatokra összevágva és nem könyörögsz neki , hogy egyen csak legyen ott a közeledben , nálunk ilyenkor a kiváncsiság mindig nagyobb volt , mint az étvágytalanság és igy lassan beleszokott a napirendbe. De ne legyél elkeseredve, mert a Laura is kb.2 és fél éves volt, mire eljutott odáig , hogy az evés öröm legyen a számára és ne kinszenvedés !! Szia
Szilvia
Nanácska
 


Sziasztok!
Eszembe jutott még valami. Mostanában a nagy meleg miatt a gyerkőc nemigen eszik, csak este, ha akkor sem akar enni, (és egész nap nem nagyon evett), akkor a következő taktikához folyamodom: fürdetés közben etetem meg, ő pancsol a kádban, és engedelmesen tátogatja a száját. Néha úszik a kádban az étel, de a kádban az esetek 90 %-ban elfogy minden ennivaló. Nem állítom, hogy ez jó megoldás, mert jobb lenne, ha az asztalnál enne, de amikor anyai szívem megrendül, hogy a gyerek lassan éhenhal, akkor azért jó egy kicsit enni látni. A máésik pedig az, hogy ilyenkor sem erőltetem! Ha nem akar enni, abbahagyom, és akkor "csak" fürdés-pancsolás van.
Még egy dolog: nálunk a gyümölcsjoghurt, a sajt és a banán a jolly joker, ha nem akar egyáltalán enni, ezekből valamit általában megeszik. Gyümölcsjoghurtot nem veszek neki, amióta olvastam a természetazonos aromák mibenlétéről (rémisztő!!), hanem natúr joghurtot veszek és saját készítésű befőttel-szörppel keverem el.
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Nanácska!


Azt mondta az orvos,hogy 1éves korra általába kinövik a gyerekek.Most az vigasztal,hogy a gyógyszertől már nem hány.Igazán kedvenc étele nincs.De mostanába ezeket eszi:reggel ált 1ooml joghurt(vagy semmi),ebédre 2ooml paradicsom csirke krumpli(bébiétel),uzsi 15o-2ooml gyümölcs,vacsi 15o-2ooml pld:krémtúró.De ezek is nagy harc árán.Próbálkozok a mi ételeinkből is adni nem sok sikerrel.Nálunk a legnehezebb ügy a reggeli.Nálad a kissebik mennyit alszik?Mert még amiatt aggódok,hogy a kisfiam elég sokat alszik.8 körül kel,utána 12-18-ig és 22-8-ig alszik.Szerintem ez sok.De ha felkeltjük tiszta hiszti egész nap.

Üdv:Szidi
Szidi
 


Szia Szidi !
Szerintem is elég sok a délutáni alvás ideje. De lehet, hogy a gyógyszer is közrejátszik ebben nem???
Amig a Lala szedte ő is sokkal többet aludt !!
Azt szeretném megkérdezni, hogy az étkezések előtt adod neki a gyógyszert ?? És az étkezések között nem eszik semmi nasit ??(keksz,rudi ropi...stb)Mert én úgy vettem észre a Lalánál, hogy gyógyul, hogy az ilyen evés közti nasikat nem hányta ki !! Az étrenddel kapcsolatban pl: miért nem adsz neki tejbegrízt vagy tejpépet ?? És én biztos megpróbálnék neki valami "felnőttesebb"ételt is , mennyiségre viszont nem kevés amit eszik a kisfiad!!!


Üdv : Szilvia
Nanácska
 


Szia Szilvia!

A gyógyszert evés elött fél órával kell adnom.Étkezések között én is adok neki valamit,most a vaniliáskarika a sláger.De még ebböl se eszik meg egy negyedet se.A tejbegrizt és a tejpépet már megunta.Felnőttesebb ételekkel is próbálkozok de nem fogadja el.Kivéve néha a húslevesből egy-két kanállal.Nálunk ott kezdődött a probléma,hogy kis súllyal (25oog)született,nem akart szopni(fél évig fejtem).3hónaposan már nem fogadta el sem a cumisüveget,sem a poharat.Mokkáskanállal ette meg az adagját.(1óra!!)Gondolj bele mire megetettem aztán a végén kihányta.Kezdtettük előröl addig még benne nem maradt valami.Az egész nap evésből állt.Aztán egyre jobban tiltakozott az evés ellen.Még azt is tudni kell, hogy semmi innivalót nem fogadott el.Ugyhogy tömni kellett,különben kiszáradt volna.


Üdv:Szidi
Szidi
 


Szia Szidi !
Döbbenten láttam ,hogy amit tegnap fáradságos munkával megírtam neked az nyomtalanul eltűnt !!
Már nem is tudom miket írtam !!
Szóval nem lehetett könnyű dolgod !! Nekem sem volt az az elején , az orvosok azt mondták azért hány a gyerekem ,mert túleszi magát !! Ehhez képest ő állandóan éhes lehetett, amihez szerintem hozzá is szokott egy kicsit, ugyanis nagyon sokáig csak akkor evett ,amikor én megetettem ő magától kb.fél éve jelzi ha éhes !! (januárban volt három éves )Neked hogy derült ki , hogy mi abetegsége ?? Hová hordod őt kivizsgálásra ??
Nálunk 1 hónapos lehetett a Lala ,mikor kiderült végre az igazság , de addig annyit hányt szegénykém !! Szinte nem mertem aludni ,nehogy megfulladjon !!Na de ez már elmúlt és bízzunk benne, hogy nálatok is hamar vége lesz a "rémálomnak". Írtad , hogy 8,4 kg a kisfiad, és hány centi ?? Mit szól ehhez a védőnő ?? Engem a sírba kergetett a riogatásaival !! Nem hízik eleget, pedig már nem is hány annyit,adjak neki tápszert...stb !!!A második gyerekemmel mérlrg közelébe se mentem, csak nagyon ritkán . Egyébként majdnem egy súlyban vannak és a Lala 2 évvel idősebb !!
Az ivással kapcsolatban én minden féle kis szines poharakkal,szívószálas csodákkal próbáltam neki kedvet csinálni a dologhoz . Most egy olyan üveg a sláger aminek olyan a kupakja , mint a biciklis kulacsnak a boltba lehet venni, ice tea, vagy ásványvíz van benne.Utána pedig azt töltesz bele amit akarsz . Szerintem próbáld ki nálunk a kicsi is imádja !!Van egy két konkrét étel tippem is ha érdekel elküldöm e-mail-ben !!
Szia :


Szilvia
Nanácska
 


Kedves Szidi!

Nagyobb élvezetet fog találni az evésben a gyermeked, ha ő maga turkálhat és maszatolhat és tépkedhet és ... stb. Ha ledobja semmi baj, ne vedd fel rögtön, mert akkor az lesz a játék. Hagyd játszani vele, barátkozzon meg az ételekkel, a kanállal.
Szilárdabb, kézbe fogható ételekkel hogy' álltok (kifli, kenyér, alma, banán, répa)?
Szegénykében biztos nyomot hagyott az a sok hányás, s biztosan te is ideges vagy minden etetés elött. Valamit mindenképpen változtatni kéne, mint már mások is irták pl. az étkezések helyét, az etetőszéket, és fontos lenne, hogy te se idegeskedj előre (persze tudom, hogy mondani sokkal könnyebb). Esetleg, ha valaki tudna segiteni nektek egy ideig az étkezések körül, aki oldottabbá tudná tenni az egészet.
A védőnőtől vagy a dokiktól nem kaptatok semmi segitséget?
Remélem sikerül valahogy megoldani a gondotokat, mert bár tényleg nem kell a gyerekeknek dundinak lenni, de a rossz evési "szokások" késöbb is komoly gondot okozhatnak.

Üdv: Garam
Garam
 


Szia Szilvi!

Nálunk az volt az érdekes,hogy 2hónapos koráig egyáltalán nem hányt és nem is bukott.Addig egy nagy falánk volt, és jól is hizott.Aztán egyszer történt,hogy elkezdett nagy hévvel enni és evés közben egyik pillanatról a másikra elkezdett sirni és tiltakozni.Erre mondta az orvos,hogy biztos visszamegy a gyomortartalom és ez olyan kellemetlen neki.Aztán felirták a Coordinaxot. Amitől szép lassan elkezdett bukni,majd kb 4 hónapos korától mindent kihányt (sugárhányással).Nem tudom van-e köze ennek a gyógyszerhez,de most már nem lehet csak úgy abbahagyni.Próbáltam már rosszabb lett.Nem tudom,hogy hány centi 8o-86-os ruhákat hord.A védönönk nagyon rendes de egy jó tanácsa sem vált be.Szép szines poharaink nekünk is vannak de a helyzeten nem segitenek.A szivószállal nem tud mit kezdeni.A recepteknek örülnék.Ird meg a Mit főzzünk rovatba.


Üdv:Szidi
Szidi
 


Szia Szidi,
Mikor írtad hogy egyszer csak elkezdett sírni és tiltakozni, az jutott eszembe, nem lehet-e, hogy túl sok levegőt nyelt és attól feszült a pocija, a doki meg elintézte ezzel, amit mondott. Voltatok egyáltalán a kicsivel kivizsgáláson? Van csak a dokija látta? Több szem többet lát... Lehet, hogy szegénykém félre van kezelve, én a helyedben sürgősen elvinném egy másik dokihoz. (Főleg, ha azóta hány, mióta a gyógyszert szedi!!)
Egyébként mi a gyerek fél éves korában váltottunk dokit, mert nem volt igazán jó, aki most van, kedves-aranyos-törődik a gyerekkel, ha kérdezek vmit, válaszol, de csak az én kérésemre nem küld más dokihoz, szóval azért nem "értem él". Örülök, hogy otthagytuk a régi gyerekorvost.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Szidi !
Szerintem is meg kéne nézetni más orvossal is. A Lalát ugyanis ultrahanggal vizsgálták, sebészek megnézték a Heim Pálban ,azt nézték, hogy nincs-e gyomorszáj szűkülete szóval sok vizsgálat előzte meg azt, hogy gyógyszert kapjon !!
A recepteket majd valamelyik nap leírom a Mit főzzünk rovatba !!Az az igazság, hogy ma nincs kedvem írni .
Szia :

Szilvia
Nanácska
 


Sziasztok!

Nálunk a következő a helyzet. Ubika a maga 15 hónapjával már teljes "önnálló személyiség", s mint ilyen rendkivül akaratos. Eleinte mindig eleget tett a tiltásnak, de egy ideje úgy tesz mintha nem hallaná mit mondok. Kénytelen vagyok ilyenkor egyre erélyesebben rászólni, mert amit nem szabad, azt akkor se szabad, ha a fene fenét eszik is. Persze elég nagy szabadságban él és mert nem akarom, hogy örökké azt hallja, hogy NEMSZABAD, csak a valóban fontos, veszélyes dolgoktól tiltom.
Persze hiszti is van, de leginkább csak itthon. A módszerem az, hogy nem figyelek a hisztire, nem reagálom le, mert nem akarom, hogy megszokja, hogy ez egy figyelem felkeltési mód. Tudom, az utcán, boltban ez nem ilyen egyszerű, de mindenki nevelje a saját gyerekét, akinek nem tetszik, hogy hogyan teszitek, az forduljon el és nézzen magába. A módszer egyébként hatásosnak bizonyul, ami fontos, mert Ubika igazi kis Kos gyerek, úgyhogy már most el kell kezdenünk az akaratosságának a kordában tartását.

Üdv: Garam
Garam
 


Szia Zsóka!


Kivizsgáláson már voltunk.Szegénytől már több vért vettek mindt tőlem egész életembe.Most,hogy a gyógyszertől nem hány azt mondtam egy kicsit hadják békén hátha a természet megoldja.Szegénykém már retteg az orvosoktól.


Szia:Szidi
Szidi
 


Szia Szilvia!


Mi is voltunk ultrahangon,röngenen amivel a gyomorszájszükületet nézték(kontrasztanyagot kellett nyelnie),labor stb.Persze miután megkapta a gyógyszert!!Most éppen beteg valamien virust kapott el.(lázas köhög és folyik az orra)Sajnos ha elkapja a köhögés akkor jön a kaja is.Tényleg te hogy tudod tisztitani ilyenkor a gyerekek orrát?A recepteket előre is kösz.


Szia:Szidi
Szidi
 


sziasztok!
Hogy mire jöttem rá ma!!!! A fiam 25 hónapos, néha hisztis, dacos, akaratos. Hál'istennek, nem túl gyakran. Ma öltöztetés közben kapta el a hiszti, bőgött (szándékosan nem írom, hogy sírt), mire hirtelen ötlettől vezérelve a kezébe nyomtam egy tükröt. Mivel máér tudja, hogy néz ki az arca a tükörben, láttam, hogy meglepődik, hogy most milyen képet vág. El is nevette magát, aztán próbálgatta, hogy milyen , amikor sír, persze nagyoikat vigyorgott mellé. Nem állítom, hogy ez kivitelezhető pl. egy bevásárlás közepén, de azt hiszem, ha szükség lesz rá, itthon még be fogom vetni ezt a trüjkköt. Úgy tűnt, használ.
sziasztok
Zsóka
Zsóka
 


Szia Szidi!
Hát, akkor nincs több ötletem... Szegény kis pocoknak egy tortúra lehet az evés... A köhögésre esetleg próbálj meg egy kis mézet (igaz, az én fiamnak túl édes, lehet hogy a tiédnek is, de nálam köhögésre beválik..) Ha nem szereti, maradnak a gyógyszertárban kapható köptetők, de doki nélkül ne vegyél, mert nem mindegy, hogy száraz köhögés-e vagy van váladék is. Az orrtisztításra a porszívós orrszívó a legjobb, mert ezek a kis pumpás izék nem szívják, tisztítják ki teljesen az orrot, épp csak az elejéből szívják ki, az porszívós pedig alaposan. Elég rémisztő, de egyáltalán nem fájddalmas (kipróbáltam). No és persze orrcsepp.
üdv, jobbulást a kicsinek
Zsóka
Zsóka
 


Szia Zsóka! Erre szoktam mondani, hogy igen találékonyan kell egy gyerekhez hozzáállni! Megoldottad a konfliktust egy egyszerű ötlettel! Sajna, hosszútávon bele fog únni! De majd jön egy újabb ötlet!... Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Szia Szidi !
Először is jobbulást a manócskának! Nekem a Levi már ki tudja fújni az orrát de hát könnyű dolga volt ,mert elleste a nővérétől! De én is azt hallottam ,hogy az orrszívó-porszívó a legjobb, de én nem használtam valahogy nem vitt rá a lélek. Mi is haználunk orcseppet amit úgy adok be hogy oldalra fektetem és az alsó orrlyukba cseppentek így nem megy le a garatba és nem lesz hányingere. Nekem ezt a dokim javasolta ,nálunk bevált !
Azt hiszem a kivizsgálást kiveséztétek, úgyhogy marad a várakozás ,szerintem biztos rendbejön !!
Szia és gyógyuljatok meg megyek írok neked 2-3 receptet !

Szilvia
Nanácska
 


Sziasztok!
Az én fiam is étvágytalan, bár a leveleiteket olvasva - én nem panaszkodhatom. 1 éves koráig szoptattam, és utána 1 évig még jól evett, de aztán már nem. Egyszerűen jobban szeret játszani, mint enni. De szerencsémre Nálunk nincs hányási probléma. Én inkább attól félek, hogy csak a levest, és az édességeket szereti. A húst is megeszi, de csak magában (és nagyon ritkán), és más étellel is így van (pl.: sültkrumpli). Továbbá nyers zöldséget, gyümölcsöt, és savanyúságokat nem hajlandó még csak megkóstolni sem. Egy vigaszom, hogy a Nutellás kenyérre mindig vevő. A fura pedig az, hogy a sok édesség ellenére úgy néz ki, mint aki soha nem látott ételt - az összes bordája kilátszik (4 éves és alig 12kg).
EGyébként azért kezdtem el írni, mert mi az porszívó-orrszívózást úgy próbáltuk felvidítani, hogy befestettem szürkére az orrszívót, szemeket és szájat rajzoltunk rá, és nagy füleket ragasztottunk rá. Így egy elefánt lett belőle, aminek az orrmánya való az orrba. A fiacskám így kevésbé félt tőle, és még az orrfújást is megtanulta: hogy trombitál az elefánt az ormmányával?
Nem tudom, másnál hogyan válik be, de szerintem érdemes kipróbálni.
Jó étvágyat a gyermekeiteknek!
Bobo
Ui: a füle levehető volt, hogy azért ki lehessen fertőtleníteni.
Névtelen
 


Szia Szilvia!

Köszi a recepteket!!!


Üdv:Szidi
Szidi
 


Bobo!

Szenzációs az ötlet az elefánttal.
Amúgy egyéb hozzászólásaid is tetszenek, újak, feldobják a dolgokat. Örülök, hogy feltűntél ezeken az oldalakon.

Szia:
ILdi
Pethes Ildikó
 


szia Timi!
Úgy legyen!
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Bobo!
Nagy ötlet ez az elefánt!!!!! Bár előbb jött volna... :)
Zsóka
Zsóka
 


Kedves Ildi és Zsóka!
Köszönöm az elismerést! Örülök, hogy tetszik az ötlet, remélem a valóságban is sikerrel tudjátok hasznosítani! Bár inkább jó egészséget kívánok, és legyen egy porfogo az elefántos porszívó-orrszívó!!!
Bobo
Bobo
 


Sziasztok!
Az én kisfiam, Zazó két hónap múlva lesz három éves. Most úgy tűnik, hogy csillapodott nála a dacosság, de egy Túró Rudiért bármikor képes "nyavúkolni". Nálunk az egyik mumus a dobálás volt. Van egy nagyon szép kertészet és pálmaház a közelünkben, ahol teknősbékák is vannak medencében, meg szökőkút, stb. Szeretünk arra sétálni. Nos, a szökőkút környéke apró kaviccsal van leszórva, és az én kisfiam kb. egy éve dobálta bele a kavicsokat, hiába mondtuk el minden alkalommal akár negyvenszer is, hogy nem szabad, mert nem lehet egy egyszerű dolog állandóan kitakarítani. Tavasszal kerti munkások dolgoztak a kertészet udvarában, és meglátták a fiamat, ahogy szokás szerint dobál, én meg próbálom elhúzni onnan. Egy testesebb bácsi erélyesen rászólt, és csoda történt: azóta sem dobál a medencébe!
A másik: imád pocsolyákba beletoccsanni, teljes erővel. Múlt héten pórul járt, mert kismotorral belehajtott egy nagyobb példányba, és csuron víz lett a cipője, zoknija. A zokniját levettem, a cipő viszont kellett, hogy hazajussunk. Egész úton panaszkodott, hogy hideg a cipője, meg szúr, stb. Szerencsére meleg volt, megfázástól nem kellett tartani, valahogy hazaértünk, de azóta a nagyobb pocsolyákat elkerüli, a kicsiket azért rendületlenül kipróbálja.
Szeretnék tanácsot kérni tőletek: mit tesztek, ha a dachoz durvaság is társul? Másfél éves kora körül kezdődött, hogy mérgében ütni próbált minket, a nagyszülőket is. Vekerdy szerint ahogy felnőtt nem üthet gyereket, úgy agyereknek is TILOS felnőttet ütni. Ezt sokat magyarázzuk neki, ma már a levegőben megáll a keze, de nagyon rossz látni, mikor pl. a nagymamára emeli a kezét. Persze ilyenkor szinte mindig fáradt, álmos már, de akkor sem jó dolog!
Mit tanácsoltok!
Judó
Judó
 


Kedves Judó! Türelem! Látod, már megáll a keze!
Egy idő után majd ezt is elhagyja! (Remélhetőleg)
Csak legyetek következetesek! Én ilyenkor azt szoktam mondani a kicsinek, hogy jujj, leszárad a kezed! Ez aztán nevetésbe torkollik! Üdv: Timi
Haraszti Gáborné
 


Sziasztok,
többekkel együtt az a tapasztalatom, hogy a gyerek tojik (bocs) az anyjára, ellenben mindenki másnak szót fogad. Ha én mondom neki, hogy nem szabad, hát rám vigyorog és csinálja tovább. Ellenben, ha az apja, vagy egy idegen, akkor rögtön abbahagyja. Ki érti ezt?
Az én másik nagy problámám az agresszivitás. Hál'Istennek nem mondhatom azt, hogy a gyerek túlzottan agresszív lenne, de pl. a játszótéren lökdösi a többieket, vagy megüti azokat, akik el akarják venni tőle a játékát. Én nem hiszem azt, hogy ez az agresszivitás maradandó, én azt hiszem, hogy ez korral jár. (Ezzel nem akarom azt monsdani, hogy bátorítom rá, sőt.) De van olyan barátnőm, aki szerint ha vki 2 évesen ilyen, az felnőttkorában is agresszív lesz. Szerintem ez hülyeség. DE. Hogyan lehet megértetni egy kétévessel, hogy pl. a pofon (amit alkalmasint az anyja kap) nem jó dolog? Azt szoktam neki mondani, hogy nem szabad, és hogy ez fáj. De nemigen hat rá...
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Virág baba ugyan még csak most múlt 1 éves, nála még nem jelentkezik a dacosság, csak kiváncsiságból kukkantottam ide. De ha már itt vagyok, hadd osszak meg veletek valamit.
Van egy barátom, aki pszicho-szakra jár az ELTE-n, szoktam vele levelezni. Dicsekedtem neki, Virág mennyire szófogadó, mennyire hallgat a NEM-re, mire ő gratulált, de felhivta a figyelmemet arra, hogy ez hamarosan meg fog változni, és küldött egy idézetet is egy szakirodalomból. Tessék:

"... Így a csecsemőknek meg kell tanulniuk életük első évében, hogy szüleik vagy gondozóik megbízhatóan adnak élelmet, kényelmet és feltétlen szeretetet. Ha (és amikor) ez a bizalom kifejlődött, a gyerek elég biztonságban érzi magát, hogy több autonómiával kísérletezzen a második évben.

Azok a szülők, akiket elkeserít csemetéjük makacssága és dacossága a második évben, gratulálhatnak maguknak: gyermekük eléggé bízik bennük, hogy tudja, nem fogják szeretetüket megvonni tőle, ha rosszalkodik. És amennyire bátorítják a szülők az autonómia érzését a második évben, annyira tanulják meg gyermekeik indulataikat szabályozni és büszkeséget
érezni teljesítményükért.

A túlféltés - annak korlátozása, hogy mit engednek meg - vagy a sikertelen kísérletek kinevetése saját képességeikben való kételkedésre vezetheti a
gyereket."

Tudom, hogy ez a fent leirt szitukban sovány vigasz, de talán kicsit megnyugtató, hogy nem bennetek van a hiba, sőt. :))

Talán pár hónap múlva már saját tapasztalatból fogok irni. Addig is kitartást, türelmet és sok szeretetet.

Üdv: Jutka
Jutka
 


En is mindent vegig csinaltam a fiammal, es a mai napig csak nehany etelfajtat hajlando megenni. erdekes, valoszinuleg nagyon jol hasznositja az ennivalot, mert meg nincs harom eves, es mar 17kg. Az is igaz, hogy korahozkepest magas gyerek, de ha azt mondom valakinek, hogy egy markomba belefer, amit egy nap eszik, nem hiszik el. es attol felek, hogy baj lesz az oviban, mert nem hajlando egyedul enni, meg egy percet sem ul az asztalnal. Miota szilardat eszik es jarni tud, minden falattal szaladok utana. Hogy lehetne asztalhoz szoktatni??
Eva
Eva
 


Szia Éva!
Az én fiam a tiédnek az ellentéte. Ő jól és változatossan, mindent szívesen (Hús, zöldség, gyümölcs, tészta félék stb) fogyaszt, mégis csak 14 kg, bár a magassága 97 cm, (majd szeptemberben lesz 2 és fél éves) Hát nem tudom, hogy hogyan lehet egy majdnem 3 éves gyereket asztalhoz szoktatni? Azt hiszem azzal, hogy utána rohanál az étellel, igen nagy hibát követtél el. Sokan mondják, hogy könnyen beszélek, mert az én fiam ott ül az asztalnál és láthatóan öröm neki az evés. De, az az igazság, hogy ezért én is tettem valamit. Nálunk 7-8 hónaposan volt egy periódus, hogy nem akart enni. Akkor azt csináltam, hogy ha 3 kanál főzelék után fintorgott és elfordítota a fejét, fogtam az ételt és elvittem. Ez vagy két hétig ment így, magamba persze kivoltam borulva, hogy éhen hal a gyerekem, de elötte "eljátszottam", ha nem, hát nem. Aztán egyszercsak rájött, hogy muszáj akkor ennie, amikor lehet, mert különben éhes marad. Szerencsére azóta nincs is baj az evéssel. Bár nálunk is volt 1 éves kor környékén, hogy kimászott a székből evés közben. Soha nem könyörögtem, hogy egyen és nem mászkáltam utána. A kaja ilyenkor is el lett rakva. Kb. 1 hétig tartott. Szerintem nagyon fontos, hogy ne erőltessük és ne vegye észre a gyerek, hogy kivagyunk borulva az étkezése (ill. a nem étkezése) miatt.
Déri Timea
 


Kedves Timi, hat igen, mostmar tudom, hogy kb. hogyan kellett volna csinalni, de az ahelyzet, hogy a fiam, ha olyanja van, tenyleg nem eszik erdemleges kajat akar ket hetig is. Rossz nezni. Ha nem adtam neki, nagyon jol elvolt nelkule, nem kakilt napokig, stb. Hulye egy erzes volt, mert belegondoltam, hogy nekem hogy esne, hogyha akaratom ellenere megetetnenek, megsem tudtam visszafogni magam es csak megkinaltam.
Es ami erdekes, nincs ennek ellenere rossz sulyban, 17kg, nagyon jo a kondija, jol nez ki, , bar nem tudom, hogy mitol, mikor olyan keveset eszik...
Eva
Eva
 


Kedves Timea!

Ha jól értem, ha nem evett a gyermeked, akkor nem kapott enni, csak amikor eljött a következő etetési idő. De nem is volt éhes a két időszak között?
Az én kicsi lányom normálisan fejlődik, viszont gyakran eszik keveset. Én ha akarnám, sem tudnám erőltetni, hogy többet egyen, mert szorosan összeszorítja a száját és kész. Részéről ennyi. Viszont 2,5 óra múlva ordit, hogy éhes, és akkor megeszi a kaja másik felét, amit otthagyott. Nem tudom nem odaadni neki, mert annyira sir, hogy magánkívül lesz pár perc alatt. Lassan már 7 hónapos, de még most is sokszor előfordul ez a gyakori etetés. 4 óránál tovább sosem bírja, de én már ennek is nagyon örülök.... Kezdetben nagyon sokat aggódtam e miatt, de mivel hízik/hízott rendesen, beletörődtem. (Most 8,5 kg majdnem.) Szerinted ki kéne húznom a két etetés között valahogy? Bea
Bea
 


Sziasztok!

Szerintem az eves a legtermeszetesebb dolog, ezert ha ehes a gyerek, adni kell neki valamit!
Persze idegesito, ha mindig maskor eszik, mint a csalad, ezert iranyitani kell, hogy akkor egyek, amikor itt az ideje. En nagyobb gyereknel ugy csinalnam, hogy ha megehezik ket eves kozott ( most direkt nem etetest hasznaltam, ilyenkor mar szerintem a csaladdal, vagy legalabbis az edesanyaval kozosen kene ennie), akkor olyan harapnaivalot adnek neki, ami egy-ket orara felejteti vele az ehseget, hogy amikor itt az ido a kovetkezo eveshez, akkor ujbol ehes legyen.
Tenyleg az a legfontosabb, hogy ne eroltesse az ember az evest!
Nekem egy kilenc honapos lanyom van. Most egy olyan periodusban van, amikor felborult egy kicsit a megszokott kis napirendje. Mar sok neki a napi ket alvas, viszont a napi egy keves. Kiserletezgetek, hogyan lenne jo, mikor kene letenni aludni. Tobbszor elofordult, hogy delelott egyszeruen nem volt hajlando aludni, viszont az ebedre olyan faradt volt, hogy csak a felet ette meg annak, amit szokott. Ilyenkor elviszem lefekudni es mikor felkel, akkor odaadom az ebedrol megmaradtat. Tapasztalatbol mar tudom, hogy mennyi etel kell neki, hogy uzsiig kibirja. Es ha ennek az adagnak a felet eszi csak meg delben, akkor biztos, hogy sokkal hamarabb ehes lesz. Ezert nyugodt szivvel odaadom a masik felet, tudom, hogy a legkozelebbi eteteskor ehes lesz.
Nekem az a tapasztalatom, ha egy gyerek a csaladdal eszik, akkor van a legnagyobb etvagya. Sokkal tobbet tud enni, elvezi a tarsasagot, a meghitt hangulatot. Tehat a kozos eves orom legyen, es ne avval foglalkozzon az anyuka, hogy mennyit evett a gyerek! Es ha eleg neki, befejezte az evest, akkor ne futkosson utana! Mar nem ehes akkor, ha mas valami jobban erdekli!
Tudom, hogy nagyon nehez nem aggodni, ha keveset eszik a gyerek. En is sokat aggodom, aggodtam. Most is tobbszor megteszi, hogy este ugy megy aludni, hogy vagy alig eszik valamit, vagy egyaltalan nem eszik. Ilyenkor az ember persze izgul. De amig nem aluszekonyabb, napkozben fenn van negy orat egyfolytaban, naponta ketszer kakil, jo a kedve...stb, addig nincs min aggodni. Pedig az en lanyom meg alig 8 kilo! De viszont 68 cm-nel sincs tobb! Szoval pindurka, ilyen az alkata.

Alma
Alma
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: