Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nyuszimanó,
Cumika semmit nem iszik eg a vizen kívül. No, jó, most talán a normális 100%-os gyümölcslevet. A múltkor a kedves párom megitatta Sió barackkal. Mondtm neki ott van a barack, légyszi adj már neki. Erre mire odanéztem csak úgy lögybölte befelé a 25% "extra "gyümölcstartalmú löttyöt. Mondom a páromnak: szívem ott van elõtted a bébiital. Ja, hát õ erre gondolt, õneki ez a barack. Még szerencse, hogy nem a fütyülõs (ami egyébként nincs itthon)Kép. De legalább megivott a vízen kívül vmit. Úgyhogy én, ha akarok neki adni mást is, veszek Pacific 1 literes gyümölcslét (ezt Tesco, Cora helyeken lehet kapni, hûtõben van az áruházban is), és akkor megiszogatjuk Cumkóval.
Nagyon aranyosak vagytok Döncivel a profilban!Kép

No, most mennem kell:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Eddig még nem nagyon jártam itt, de most gondban vagyok, ha tudtok légyszi segítsetek! A lényeg hogy a kisfiam (1 éves)sokszor küzd fül-problémával. A fülész akihez végre eljutottunk azzal kezdte hogy tejterméket, narancs, meg még jópár dolog tilos a számára. Ezt egyébként már a korábbi fülész is mondta, de így már egészen meg lettem gyõzve. Viszont eddig a tízórai vagy uzsonna joghurt volt, amit sajnos ezentúl hanyagolnunk kell. Tudnátok helyette valamit javasolni? Gyümölcs oké, és valami más? A kenyér közül sem jó többféle, szóval elég kemény diétának nézünk elébe!Kép

Köszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

BMárti,
a Delmás kenyeret csak úgy kapta Hanga, két kaja között. Nem próbálod meg esetleg higítani az innivalóját? Hátha úgy nem lesz nagyon édes, cukros. Hanga is Pacific bébiitalt iszik, mint Ágci és GabójaKép Egy nap egy kis doboz, valamikor több.

Norcsi,
margarinos kenyér sonkával/szalámival? V. ilyesmi. Most ez jutott hirtelen az eszembe. Miért kell ilyen diéta?

Szila
szila
 
 

 
 

Sziasztok!
Agci! Remelem, Cumika mar jobban van! Kuldok neki gyogy Kép -t!
Eddig meg nem igazan adtam fozi utan neki edesseget (a multkor probaltam a gesztenyet, de nem jott be Kép probaltam a Heinz babadesszerteket, azt sem szerette Kép ) igazabol Dani eleg jol lakik es a fozelek vegere mar inkabb huncutkodni akar (pl. kiverni a kezembol a kanalat Kép ). De hizlalas szempontjabol jo otlet nekem.... Koszi! Kép

Nyuszimano!
Varom az e-mailt! Kép (Ugye meg nem kuldted?) a profilomban talalhato e-mail cimet hasznalhatod.
Meg tegnap akartam irni, hogy en a tojast zoldbabba tettem bele Daninak (mivel irtad, hogy spenotot ott meg nem ajalnljak...)
Mi az a porridge? Bocsi, de nem tudom, mire gondolsz...
A Milupa leginkabb nekem a grizre hasonlit, kinezetre. (wheat and rice cereals with 4 fruits). Amit Donci eszik abban is van tapszer (es ezzel egyutt tejpor) tartalom?
Akkor ezek szerint turot eszik mar Donci? Vagy ma evett eloszor?

En Hipp babateat adok Daninak (otthon vettem meg) gyumolcsoset es gyermekteat. Dani szereti. De teny, ahogy BMarti irta van benne cukor. Mondjuk nekunk ez jol jon, mert hizlalni szeretnem Danit...

Mi volt a merecskezesen? Jol gyarapodott Donci! Drukkoltam am! Kép
En is nagyon izgulok mielott visszuk megmeretni, kulonosen amiota annyira keveset hizik...
Mennyi idore mentek haza?

BMarti!
Akkor en is ferjedhez hasonloan ertelmezem a szalamit Kép
Szalami nekem a teli/paprikas szalami, a tobbi (zomeben) felvagott. Kép Ezert dobbentem meg attol, hogy az en ertelmezesem szerinti szalamit kapja a kisbaba! Kép
Te tervezed kiprobalni a szalamit ( Kép ) Lacikanak?
En mindenkepp szeretnek neki adni a kozeljovoben pulykas felvagottat, remelem izleni fog neki.


Pont tegnap talaltam par babaknak valo szendvicskremet es receptet az interneten. Ha erdekel Titetek, akkor bemasolom! Illetve ismeritek a Macoka szakacskonyvet az interneten? Ott is van par jo tipp. Bar en megdobbentem amikor a mezet ajanlja kisbabaknak (de lehet, hogy azt a masik helyen olvastam). Ti mit tudtok a mezrol? En azt olvastam, hogy 1 eves korig kifejezetten veszelyes!

Senki nem szolt hozza tortaugyben! Kép Senkinek nincs otlete?
Agci! BMarti! Nyuszimano! Szila! Ti milyen tortat akartok csinalni a babok szulinapjara?

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!
Megint csak néhány szót:
Danimam,
épp most fogok csinálni próbának, ha sikere van, megírom jó? De addig nem akarom. Igzából ezt én találtam ki, úgyhogy majd leírom.
A tortáról még annyit, ha adtál már túrót, joghurtot, akkor lehet belõle csinálni gyümölccsel túró ill. joghurt tortát. Nagyon finom.Kép Sajnos ezt nálunk nem szabad még. Esetleg rakhtsz bele babapiskótát. Volt itt a Mit fõzzek? topicban ilyen tortaszerû, megkeressük, ok?
A szendvicskrém leírások jöhetnek.
Ja igen, meg a múltkor az egyik szegedi anyuka zabpelyhes tortát csinált 1 éves korára a kislányának, majd megkeresem bemásolom.
Danimama,
mézet ne!
Köszi Kép, már jobban van. Enni viszont nem nagoyn eszik, bár tegnap vacsira benyomott másfél pick virslit.

Norcsi,
elõször is részvétem, én tudom miylen rossz, mi még nem is nagyon ehettünk tejterméket (hasmenés volt tõle, el lettünk tiltva). Szóval én 10óraira általában gyümit szoktam adni, vagy csak gyümilevet. Ha úgy jön ki semmit, esetleg pár szem kekszet. Mondjuk mi délben ebédelünk.
Uzsonnára is gyümölcs van, ha veszel Milupa gabonapelyhet azzal dúsíthatod. Illetve van HA Milupa tejpép vaníliás vagy natúr ezt vízzel kell készíteni, gyümölcs vagy lekvár bele. De Cumi mondjuk nem eszi meg.

Szila,
szvsz azért mert sokx a légúti, fül-orr-gégészeti problémák hátterében tej ill. tejtermék allergiáról van szó. Tehát ha ezt nem adod és kiürül a szervezetbõl (fél év mire helyreáll a bélflóra, utána lehet megint kisérletezni) akkor megszûnik a betegség is jelen esetben a középfülgyulladás. Igaz, Norcsi?


Hát ezért sem szabad túl gyorsan bevezetni a tejtermékeket, mert ha csak egy kis hajlam is van, arra még rátesznek ezek a termékek.Kép

Cumi nem a bébiitalát issza a Pacifiknek, mert az neki már "babás", hanem a normál felnõtteknek valót. Eléggé édes szerintem is a bébi, de a 100%-os literes, az bezzeg csúszik.Kép

Megyek tortát gyártani, hogy fog örülni a kedvesem!Kép
Ágci

na, ez nem is néhány szó lett.

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

A kov. kerdes merult fel a z elso hetek.. topicban, es hat nekem is ez a gondom: ha nincs lefagyasztott tejtartalek a hutoben, legalabbis jelentos mennyisegben, akkor a kezdeti fozelekeket hogyan higitsam? Kezdjek el most fejni, hogy felevesen legyen egy kis plussz? De uuugy utalomKép Mekkora mennyiseg kell egy-egy fozelekhez pl?

Elore is koszi:
-Afonya
Névtelen
 


Áfonya!

Szerintem, ha közvetlen fõzelék evészet elõtt fejsz egy kicsit, az bõven tökéletes. Nem nagy mennyiségek ezek, 10-20-30 ml, hiányozni nem fog a szopinál a cicibõl Kép.
Kérdés inkább az, hogy ha nincs hozzászokva a fejéshez a cici, akkor beindul-e simán vagy sem. Sokszor hiába van benne, nem bír az ember fejni.
Amúgy a fagyasztottnál a friss sokkal jobb szerintem, inkább azért emlegetik a fagyasztottat, mert ez egy remek alkalom elhasználni az egyébként nem fogyó készleteket.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Norcsi! ha leírnád, hogy mikor mit eszik a kisfiad, talán könnyebb lenne kitalálni, hogy mit adhatnál még neki a tejtermékek helyett.

Szila! A bébiitalokat én is hígítom, kb. fele-fele arányban. Én eddig mindig üvegeset vettem, nem nagyon mertem belebízni a dobozosokba. Ezek szerint nálatok beváltak? Jó lenne áttérni rájuk, az áruk is sokkal kedvezõbb, és már nem is férek a kis hülye üvegektõl. A bébitea-granulátumot is hígabbra csinálom, mint ahogy a dobozára írták, de az vagy édes, vagy ha mégkevesebbet teszek bele, akkor szinte semmilyen.

Danimama! Tegnap kapott Lacika "szalámit" Kép, egy olyan sonkafélét, ami igazi fõtt, és vékonyra vágott sonkából van. Igazából azokban a felvágottakban nem nagyon bízok, amiben ki tudja mi van összedarálva. Ez tutira színhús volt, szépen lehetett szálazgatni, Lacikának nagyon tetszett játéknak és kajának is. Kép
A recept érdekel, írd le légyszives! Torta ügyben azért hallgatok, mert még nem tudom, hogy hogyan lesz. Nagyon bizonytalan vagyok a kérdésben. Ilyan fõtt rizs gyümölccsel stílusú dolgot nem akarok, mint amirõl itt olvastam egyszer régebben. Túl jó nem lehet, és nem akarom, hogy az egész vendégsereg fanyalogjon. Láttam a DM-ben valami speckó babaédességet, pudingfélének látszik, majd még megnézem az összetételét. Vagy csokitorta lesz a nagyoknak, Lacikának meg ilyen csokis krém, hogy úgy nézzen ki, amit õ eszik, mint amit mi, de mégse legyen benne hirtelen tej, tojás és kakaó is egyszerre. Vagy jól teleetetem, és utána elé teszek egy szelet igazi tortát. Akkor jó kis hangulata lesz, szépen összemocskolja vele magát, túl sok nem kerül a pocijába, de kapott a tortájából. A harmadik ötletem a túrótorta, de ahhoz esetleg elõtte 2-3 héttel meg kellene próbálni túrót adni neki, hogy oké-e. Mondjuk lehet, hogy a túrótortában is van tojás. Szóval még nagyon nem tudom, hogy hogy legyen.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Áfonya!

Nekem a fejéstõl mindig nagy kemény és fájdalmas csomók lettek a cicimben, és gyébként is utáltam fejni én is. Mégis csináltam, mert attól tartottam, hogy ha véletlenül beteg leszek, vagy lesz velem valami, bármi, baj, akkor jaj, mit eszik majd az én Kicsikém?! Na, azóta tudom, hogy ez butaság volt. Voltam beteg, simán szoptattam, csak kicsit késõbb gyógyultam meg, mert nem szedhettem erõs gyógyszereket. Ha meg nagyobb baj lett volna velem, úgyse gyõztük volna meg fagyasztott anyatejjel. Örültem, hogy nem volt szükség a készletekre, gondoltam majd, a fõzelékekbe jó lesz. Hát, a lefagyasztott és kiolvasztott anyatejnek van egy olyan jellegzetes szaga, amitõl én öklendeztem, Lacika meg köpködött. Jó sokára jöttem csak rá, hogy ezért nem fogadja el a kanalas kajákat. Akkor egy pár napig fejtem frissen, de azért se lelkesedett igazán. Azóta a saját fõzõvizükkel, levükkel hígítom a fõzelékeit, és lelkesen eszi õket. Nem mondom, hogy ne fejj, ezt a kérdést inkább a profiktól kérdezd meg a Szoptatás topikban, én laikusként csak annyit mondhatok, hogy én a következõ babánál nem fogok fejni.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Áfonya,
csatlkaozom BMártihoz. Én az összes lefejt, lefagyasztott anyatejet elajándékoztam. A gyümikhez az elsõ 1-2 hónapban úgysem adtam, ha finom édes volt és éhes a baba úgyis megeszi, a zöldséget pedig turmixoltam saját fõzõlével. Egyébként Cumi meg sem ette az anyatejet vagy azzal készített kajcsit (csak nagyon néha), mert úgy gondolta, minek bohóckodunk mikor az eredeti csomagolás jobb. Nem értette a kérdést.Kép Különben nagyon kevés kell a fõzelékhez, én sorra önöttem ki a felolvasztott tejet (ezért is adtam oda másnak, mert sajnáltam kiöntözgetni), mert tényleg csak pár ml kell bele, hiszen a zöldség is olyan kevéske fõleg, ha szopizik mellette a babuci.Kép

BMárti,
nagyon tetszik a beetetéses ötlet.Kép
Torta:
"Egy régi Kismama újságból néztem ki. Tejben (ehelyett tápszert használtam) fel kell forralni zabpelyhet, ezt egy éjszakán keresztül állni hagyni. Másnap egy adag pudingot fõzni (ezt is táppal csináltam), belekeverni a zabpelyhet, és valamilyen gyümit, aztán be a hûtõbe. Nem hagyományos piskótás torta, de Lili odavolt érte. "
Majd megpróblom elõbányászni az újságot és pontosan a hozzávalókat leírni.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszi lányok! Szóval úgy néz ki az új felállás, hogy reggelire vagy tejpép (ezt nagyon hamar megunja, két egymást követõ napon nem is eszi megKép) vagy gyümi, tízóraira általában kifli vagy kenyér kis felvágottal, esetleg gyümölcs. Ebédre igyekszem mindig fõzeléket ilyesmit adni neki lehetõleg kis husival, délután ismét kis gyümölcs (ehelyett kéne már valami más talán) és este megint kenyérféle és felvágott. Hát ennyi. Egyenlõre. Illetve van hogy vacsira is fõzeléket kap.
Nálunk a sonka, párizsi-féléket már néhány hónapja kapja, és ahhoz képest hogy nemrégen bújt csak ki a 7-8. foga, nagyon ügyesen rágcsál is. Szokott babapiskótát vagy kekszet is kapni, de ezeket inkább kicsit majszolja, majd ezzel a kezében mászkál (úgyhogy a végén nagyon jól néz ki).

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Igen Ágci, mivel ezt már a második fülész is mondta, így már hinnem kell benne. Egyébként az is nagyon érdekes hogy amióta nem eszik tejterméket sokkal másabb a lehellete, korábban volt valamilyen "szaga". Hát remélem hogy nem állandó eltiltás lesz ez, mert az egész családunk szereti a tejet!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Danimama,
asszem én túrótortát fogok csinálni Hangának. A piskótákat lerakom a szétszedhetõ tortaforma aljára, rá pedig a gyümölcsös túrot rakom. Csokisat semmiképpen nem akarok, meg különben is, utálom.
Találtam is egy jó kis gyómölcsös túró receptet:

Gyümölcsös krémtúró
10 dkg tehéntúrót és 10 dkg friss (megtisztított és feldarabolt) vagy fagyasztott gyümölcsöt a gyümölcs fajtájától függõ mennyiségû cukorral merülõmixerrel vagy turmixgépben teljesen pépesre keverünk. (Egy éves kor alatt ajánlott gyümölcsök: õszi- és sárgabarack, meggy, banán, narancs. Semmiképp ne adjunk kisbabának málnát vagy epret. Ribizlinek pedig csak a jól leszûrt levét keverjük a túróhoz.)

Ja, és ha nagyon száraz lenne esetleg, akkor a danone-nak van a Hófehér nevezetû joghurtja, na azt fogok hozzákeverni.


BMárti,
az üveges itókát mi is azért cseréltük le, mert nagyon drága volt, és az üveg csak gyûlt.Kép A dobozos Pacific ugyanolyan jó, és csak feleannyiba kerül. Sõt, a hohes c is ugyanannyiba kerül, és ráadásul az 100%-os. Ja, és Hanga szívószállal iszikKép, tök édes, ahogy szívja az innitKép.

Ja, és ha nagyon száraz lenne esetleg, akkor a danone-nak van a Hófehér nevezetû joghurtja, na azt fogok hozzákeverni.

Norcsi,
azért drukkolok nektek, hogy Bánk meggyógyuljon. Küldünk sok gyógyot a fülijéreKépKépKép.


Szila
hanga
 


Na, mintha már késõ lenne. Szóval a második Hófehéres beírás csak véletlenül van ott.Kép

Pusz
Szila
szila
 
 


Sziasztok!
Eloszor is nagyon, nagyon szepen koszonom mindenkinek a tortas hozzaszolast! Kép Kép nagyon jo otleteteket adtatok! Kép
Azert Agci, majd varom, hogy hogy sikerult a sajat otletu tortad es persze ha nem titkositod a receptet! Kép

Szila! Ugye a piskotaban egesz tojas van? Te mar adtal Hanganak tojasfeherjet is?

Afonya! En sem tudok ujdonsagot mondani, csak a tobbieket ismetelni: en szinte kezdetektol a fozolevel higitottam a fozit (sot nagyreszt ma is azt teszem)- talan az elso egy par fozinel fejtem frissen bele par csepp tejcsit (de valoban nagyon keves mennyiseg kell, hiszen a bevezetesnel csak 1-2 kanallal izlelgeti a babo). Sok sikert! Kép

Norcsi! Rossz lehet ez a tejerzekenyseg, nagyon drukkolok, hogy egy kis kihagyas utan minden rendezodjon! Amit a lanyok irtak otletet nagyon jok, sajnos nem tudok tobbet en sem irni. Kép

Akkor itt vannak a receptek. Remelem, mindenki talal koztuk olyat ami tetszik...
Norcsi! Most vegigfutottam a recepteket es van benne tejmentes palacsinta! Hatha izlik Banknak! Kép

Padlizsánpástétom
(7 hónapos kortól)
Hozzávalók négy személyre: két darab feszes héjú, friss padlizsán, egy közepes fej vöröshagyma, négy evõkanál olaj, ízlés szerint só. A padlizsánt megmossuk, félbevágjuk, citromlével bekenjük, majd sütõben megsütjük. A héját fakéssel vagy kézzel lehúzzuk, hogy megelõzzük a barnulást. Ismét rácseppentünk pár csepp citromlét. Ez után a padlizsánt és a többi hozzávalót összeturmixoljuk, majd lehûtjük. Egyéves kor elõtt a hagymát elõbb apróra vágjuk, és kevés olajon megpároljuk, s csak ez után turmixoljuk össze. Nagyobb gyerekeknek és felnõtteknek majonézzel kikeverve is adhatjuk. A majonéz tejet nem, de tojást tartalmaz, ezért egyéves kor elõtt semmiképp se adjuk.

Csicseriborsó-pástétom
(7 hónapos kortól)
Hozzávalók egy családi adaghoz: egy csésze fõtt csicseriborsó, negyed csésze vöröshagyma, egy gerezd fokhagyma, két evõkanál frissen facsart citromlé, egy teáskanál aprított petrezselyem és zellerlevél, negyed csésze olaj, fél teáskanál só, harmad csésze fõzõlé vagy víz.
Az elkészítés roppant egyszerû: minden hozzávalót krémszerûre turmixolunk. Ha a nyers hagyma és fokhagyma ízét szelídíteni akarjuk, pároljuk meg kevés olajon, mielõtt összekeverjük a borsóval. A nyers hagymafélék még csíphetik a kisgyermek száját, de sokan szívesen fogyasztják ezeket az erõteljes ízeket.
Tipp: a pástétomot két evõkanál nyers citromlével még pikánsabbá és tartalmasabbá tehetjük.
Csicseriborsó helyett készíthetjük lencsébõl, sárgaborsóból vagy feles borsóból is.

Kukoricavaj
(7 hónapos kortól)
Hozzávalók egy családi adaghoz: negyed csésze finomra darált kókusz vagy kesudió, negyed csésze forró víz, egy kávéskanál só, negyed teáskanál juharszirup (elhagyható), egy csésze frissen fõtt kukoricadara.
A kukoricakása kivételével mindent összeturmixolunk, majd ha már krémes, hozzáadjuk a fõtt darát is. Magas fordulatszámon újra turmixoljuk. A turmixoláshoz aprítógépet is használhatunk.

Avokádókrém
(7 hónapos kortól)
Hozzávalók egy családi adaghoz: két nagy, érett avokádó, egy evõkanál friss citromlé.
Az avokádót törjük össze villával, majd keverjük a krémes állag eléréséig. Fokozatosan csepegtessük hozzá a citromlét. Hûtõben, légmentes tárolóedényben tartsuk! A krém tetejére önthetünk egy kis citromlevet, hogy megvédjük a pástétomot a barnulástól. Ha ezt tesszük, akkor tálalás elõtt keverjük össze a citromlevet a krémmel. Huszonnégy órán belül fogyasszuk el. Ha a baba idegenkedik a savanykás íztõl, az avokádót citromlé nélkül is rákenhetjük a kenyerére, vagy magában is adhatjuk a kis, puha darabkákat.
Tipp: az avokádót csak akkor vásároljuk meg, ha héja hibátlan, fényes, és tapintása kemény. Otthon addig érleljük a szekrény tetején, amíg kissé megpuhul, ekkor a legfinomabb. Felhasználás elõtt meg kell hámozni. Ha érett, úgy le lehet húzni a héját, mint a barackét.
Mandulatej
(7 hónapos kortól)
Hozzávalók: 5 dl víz, 20 szem héjnélküli mandula, egy evõkanál méz, egy csipet só.
A hozzávalókat nagyjából öt-hat percen keresztül turmixoljuk, hogy finom, tejszerû anyagot kapjunk, majd sûrû szövésû gézen vagy szûrõn átszûrjük.
Tipp: a mandulát úgy tudjuk legkönnyebben lehéjazni, ha egy pillanatra lobogó, forró vízbe dobjuk.

Kókusztej
(9 hónapos kortól)
Hozzávalók: 8 dl víz, 10 dkg kókuszreszelék, egy evõkanál méz, egy csipet só.
A hozzávalókat úgy öt-hat percen keresztül turmixoljuk. Miután tejszerûvé fehéredett, átszûrjük egy finom szövésû gézen vagy szûrõkanál segítségével átszûrjük. A megmaradt sûrûjét sütemények ízesítésére tudjuk felhasználni.
Banános diótej
(Egyéves kortól)
Hozzávalók: fél csésze víz, háromnegyed csésze pirított, darált dió, egy evõkanál méz, két közepes banán, negyed teáskanál só, két és fél csésze víz.
A darált diót, mézet, banánt és a fél csésze vizet egy-két percen keresztül turmixoljuk a krémes állag eléréséig. Majd adjuk hozzá a megmaradt vizet és rövid ideig turmixoljuk tovább. Öntsük kancsóba és hûtve kínáljuk.
Zabtej
(8 hónapos kortól)
Hozzávalók: egyharmad csésze zabpehely, két evõkanál darált mandula, egyéves kortól ízlés szerint fél teáskanál vanília-kivonat vagy vaníliás cukor.
A száraz zabpelyhet õröljük lisztté aprítógépben vagy gondosan kitisztított kávédarálóban, majd fõzzük öt percen keresztül egy csésze vízben. Ez után turmixoljuk össze a mandulával, a vaníliával és a sóval. Addig keverjük, amíg nagyon sima lesz, majd adjunk hozzá folyamatosan egy csésze hideg vizet. Végül egészítsük ki annyi vízzel, hogy egy liternyi zabtejet kapjunk.
Tipp: a kész zabtejet még tartalmasabbá tehetjük, ha egy kisebb banánt is hozzáturmixolunk.

Tejmentes palacsintatorta
Hozzávalók huszonnégy darab palacsintához:
40 dkg liszt, 2 tojás, 7 dl szénsavas ásványvíz (szódavíz), két kávéskanál cukor, egy késhegynyi só, olaj a sütéshez és a töltelékfélék.
A tojást a cukorral és a csipet sóval habosra keverjük. Hozzáadjuk a lisztet és annyi ásványvizet, hogy sûrû masszaként simára keverhessük. Fokozatosan, kevergetés közben adjuk hozzá a többi folyadékot. Palacsintasütõben kis olajon vagy teflonedényben olaj nélkül egyenként kisütjük a palacsintákat. Egyet alulra fektetünk egy kerek tálra, ezt megkenjük a töltelékkel, ráfektetjük a következõ palacsintát és így tornyozzuk tovább, amíg el nem fogy. A tetejére étcsokiöntet, citromos cukormáz vagy darált mandula kerülhet. Tölteléknek a túrón és pudingon kívül bármi alkalmas, például reszelt alma, fahéj, lekvár, kakaópor, darált dió.
Tipp: csoportosítsuk a töltelékeket ízlés szerint. Az alma-fahéj-dió és a dió-lekvár variáció mellett kísérletezhetünk gesztenyepürével, citromos porcukorral, különféle gyümölcslekvárokkal is.

Danimama
danimama
 
 


most atfutottam es ebben van a mez... Kép hat azt hagyjatok ki 1 eves korig...

Danimama
danimama
 
 


Danimama! Nagyon köszi, ki fogjuk próbálni! Szila!Kép Köszönjük!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Koszi mindenkinek a hozzaszolasokat, megnyugodtam, maradhatok tovabbra is lustaKép Akkor a tervek szerint szopi, utana fozolevel higitott fozelek. Majd tudositok, ha elerkezik az ideje a kajalasnakKép
-Afonya
afonya
 
 


Norcsi!
Bár nem látszik rajta, a párizsiban van tej.
Belekotyogó Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Sziasztok!

Igazából nem kifejezetten tej-allergiánk van, hanem a tej és az egyéb "tiltott" élelmiszerek kihozzák a fülbajra való hajlamot. Az viszont érdekes hogy a listánkon mint "semleges" élelmiszerek szerepelnek a különféle felvágottak, ezért gondoltam hogy a párizsi is közéjük tartozik, és azt is ehetjük. Mennyi tej van benne Borcsa?

Köszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!
Norcsi,
ha érdekel böngészésre:
[url=http://szaszika.klubmail.hu/webmeku/tejliszt/index.html" TARGET="_top]http://szaszika.klubmail.hu/webmeku/tejliszt/index.html[/url]
ha már semmi nem jut eszedbe.Kép

Danimama,
köszi a recepteket. Az avokádót ki is próbálom ma, van itthon egy a hûtõben.

A torta nagyon egyszerû és finom lett, Cumikának is ízlett, ma azt reggelizett.Kép De közben eszembwe jutott, hogy nálatok nem lehet gesztenyepürét kapni, ennek pedig az aza alapja. De azért ideírom, végülis gesztnye az van:
1 cso gesztenye massza, babapikóta, meggy, meggylé, vanilíás cukor, zselatin.

A gesztenyepürét átnyomtam krumplinyomóval, a zselatin felfõztem, hozzáöntöttem, kikevertem, belekevertem a meggyet.
Egy formát kibéleltem folpackkal, belesimítottam a gesztenye masszát. A babapiskótát beáztattam meggylébe, ráfektettem a masszára. Behajtottam a folpackot kicsit megnyomogattam. Be a hûtõbe, ott estére összeért.
Kiborítottam, lehúztam róla a folpackot és szeleteltem.
Mivel ez csak próbaevés volt, nem nagyon díszitettem, de a szülinapra, ha nem változik a terv, akkor nagyobb adagot csinálok (4 gesztenyemasszából), és rétegesen rakom a piskótát és a masszát. Miután kiborítom porcukorból, meggylébõl és kevés vízbõl cukormázat készítek, bevonom, meggyszemekkel és cukordrazséval díszítem. Rá a zenélõs szülinapi gyertya, és kész.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Igazából nem tudom, csak egy tejallergiásoknak szóló rádiómûsorban hallottam. Viszont a Gyulai honlapján azt találtam, hogy az õ dolgaikban szója van, nem tej.
[url=http://www.gyulahus.hu/angol/vorosaruk.htm" TARGET="_top]http://www.gyulahus.hu/angol/vorosaruk.htm[/url]
Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szinten egy belekotyogoKép
A baratnom kisfia tejallergias /volt? Most epp homeopatas kezeles alatt, nem t'om, hol tartanak/, a parizerre hatarozottan emlekszem, hogy tiltott szamara.
Meg szinte minden ragcsalnivalo, kiveve az albert-keksz, es a puffasztott dolgok. Ja es persze csak vizes zsemle, meg sorolhatnam. Ha gondolod, elkerem a listajat, a gasztroenteriologus altal adottat, az biztos pontos.
-Afonya
Névtelen
 


ja, a parizsit hivjak mifelenk parizernek, bocsiKép
Afonya
 


Sziasztok lányok!

Mindenkinek nagyon köszi hogy ilyen jó tippeket adtatok! Ágci, megnézem majd, köszönöm.
Borcsa és Áfonya Nektek is, igen, kérném a listát ha meg tudod szerezni!Kép
Kép

Sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Ágci! Az ilyen szülinapi babatortákat csak a kicsinek, vagy az egész családnak csinálja az ember? Nem igazán tudom elképzelni, hogy Apukámnak tápszerrel készült zabpehely tortát adjak... Kép Illetve el tudom képzelni, hogy milyen képet vágna, jót is kuncogok a gondolatom, de a gyermeki tisztelet nem engedné, hogy meg is tegyem... Kép
A hagyományos babapiskótában is van tojás, és ha jól emlékszem, valami tejféle is. Kép Persze lehet, hogy ennek is csak messzirõl mutatták meg, de én azért nem mertem még adni belõle Lacikának. A Milupa babapiskótában nincs semmi tilos, persze az a legdrágább, amit kapni lehet, és olyan, mint valami kutyakeksz. Viszont Lacika imádja... Melyikkel csináltad a gesztenyés tortát?

Borcsa! És ki tudja, mi van még a párizsiban... Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti,
a tápszeres zabpehely torta állítólag finom volt, de én nem kóstoltam. Nem kell azt apukádnak tudnia...Kép

Sima babapiskótával csináltam. Az az igazság, hogy ha tejterméket enne Cumi, akkor az meghajtja, tehát vmi nem tetszik neki benne, de a keksz, bpiskóta semmi problémát nem okoz. És milyen jól tudja mutogatni, hogy kér még belõle...Kép
Amúgy bioboltban lehet kapni tojást helyettesítõ port, állítólag totál olyan lesz tõle a süti, minha tojás lenne benne, és mikor Norcsinak az oldalt kerestem, találtam ezt:
[url=http://szaszika.klubmail.hu/webmeku/tejliszt/index.html" TARGET="_top]http://szaszika.klubmail.hu/webmeku/tejliszt/index.html[/url] alfaré-ra kattints!
Igen nálunk is kedvenc a Milupa piskóta, hogy mit eszik rajta...Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Norcsi, itt a vazlatos lista, csak telefon alapjan, fenymasolo hijan:
Tiltott:
- mindenfele marha- es borjuhus keszitmeny
- tejfol, joghurt, kefir, ezek izesitett valtozata is term.
- vajkremek, sajtok, sajtkremek, izesitettek detto
- turo, turokremek, turo rudi
- peksutemenyek, kalacsok
- napolyi, tejcsoki, fagyi, osszes ragcsalnivalo
- tejtartalmu margarinok
- krinolinok, szafalade, virsli, kenomas
- felvagottak

Amit szabad:
- szarnyasokbol keszlut felvagottak, pl baromfi parizsi, baromfi virsli, pulykasonka..
- tojas
- zoldsegek, gyumolcsok
- tejmentes margarinok: Liga, Delma Light, Husram...
- felvagottak kozul a pick tuti nem tartalmaz
- olasz felvagott
- pulykajava
- aszpikos sonka
- Zalahus
- szalonna Kép
- kenyerfelek: barnakenyerek, rozsosak, Graham, alfoldi, burgonyas
- vizes kiflik, zsemlek
- Albert-keksz
- muzlik, puffasztott golyok
De azt is mondta a lany, hogy a baromfi termekekben is talalt olyat, amiben van, ugyhogy ha nagyon oda akarsz ra figyelni, akkor pofatlanul kerd meg, nezze meg, nincs-e benne tej, vagy kerd el a rudat megnezni Magad. Neki mar rutinja van benneKép
Hat, lehet, nem tul sok uj info van benne, de hatha. Ja, es 4 homeo kezelesen voltak, most mar joghurtokat, kefirt ehet a babo, fokozatosan probalhatnak mindent.
-Afonya
Afonya
 


Áfonya nagyon nagyon köszönöm!Kép El is mentem magamnak, és ezek alapján fogunk majd figyelni a további étkezésekre!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Nem találtam meg Ágci táblázatában a sárgabarackot, tud valaki nekem abban segíteni, hogy mennyi idõsen kaphat a gyerkõc? Bébiételben vettem és arra 4 hónapos korhatár volt írva, de azt azért már én is tudom, hogy ezeknek nem lehet hinni.
Segítsetek, odaadhatom a babámnak (7 hónapos), vagy tegyem el késõbbre?
Elõre is köszönöm a válaszokat!

Sziasztok

Szilvi és Peti
bszilvi
 
 


Szia Szilvi!
kicsit késõbbre. De azért a bébiételben elégg szét van szecskázva, az igazi gyümölcs több problémát (hasmenés, hasfájás okozhat). A 7 hónapos babucinak, alma, õszi, srépa, krumpli. Kép hidd el, bár nekünk uncsi lenne, de nekik nem az.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Kicsit régen jártam erre!
Bocs, de kicsit off leszek!

BMárti!

Köszi a jeleket!
Azért járok Pestre orvoshoz, mert a soproni kórházról túl sok rosszat mondtak az ismerõseim és nincs kedvem próbálkozni. Inkább a jól bevált kórházban a jól bevált orvosomnál szeretnék szülni. Kicsit fárasztó, de kibirom, mert szerintem megéri.
Igen, a cukor miatt nehéz lesz, de azt is ki kell birni. Néha sajnos vétkezem, sajnos csoki nélkül nem élet az élet! Nekem!


Kedves Mindenki!

Zsófi szülinapi torája Sacher torta volt, ami tej- és lisztérzékenyeknek nem ajánlott sajnos. Egy kis szeletet evett belõle és kész. Azt hiszem, a gyerkõcök ezekbõl a tortákból normális esetben annyira keveset esznek, hogy nem nagyon éri õket maradandó károsodás.

Én állandóan bajban voltam, hogy mikor adjak Zsófinak kenyeret sajttal vagy margarinnal, aztán uzsonnára alakult ki, hogy néha azt kap, mert annyira jó húsban van, hogy tizóraira és uzsonnára sokszor csak gyümölcsöt eszik vagy néha egy kis kiflit majszol, ha éppen délelõtt sétálunk és veszünk friss kiflit. Szóval nem is tudom, mikor iktattam volna be még egy szelet tortát. Természetesen egész nap enne, ha hagynám, de nem hagyom, hellyel-közzel azonos idõpontokban étkezik.
Múltkor egy barátunknál jártunk vasárnap délután, akiknél szokás chipset és egyéb rágcsálnivalót adni az egy éves gyereknek is. Igy az uzsonna totál kimaradt, mert Zsófit nem lehetett elhúzni az asztal mellõl, ahol a rágcsálnivaló volt. Igyekeztem inkább ropit és sajtos tallért a keze ügyébe rakni, mert a zsiros chips talán nem túl jó egy egy éves gyerkõcnek, szerencsére mindegy volt neki, csak ehessen.

Az almáról irtam korábban, hogy fulladozik tõle Zsófi, ha túl nagyot harap a szeletekbõl, stb. Hát egyik nap megoldotta az én kislányom ezt a problémát, ugyanis vásárlásból hazaérve az etetõszékébe tettük egy fél kifli társaságában, mondván, hogy amig mi levetkõzünk, pakolunk, addig elmajszolja. Csak nem figyeltünk arra, hogy az asztalon messzire tegyünk tõle mindent és a frissen vásárolt almát elérhetõ közelségben felejtettük. A férjem egyszercsak jön be a szobába, hogy menjek ki, érdemes... Na mondom, mit mûvelhet ez a boszorkány. :o A kiflijét elhajitotta, és mivel nem voltunk a közelben, szerzett magának egy almát, amit vigyorogva, jóizûen majszolgatott, mintha semmi sem történt volna. Persze én az aggódó anya egybõl meg akartam mosni, de a férjem legyintett, hogy már úgyis mindegy és különben is, milyen jól elvan. Kép

üdv: Réka
Walacky
 


Sziasztok!

Egy gyors kérdés! Az normális, hogy liláspirosat pisiljen délután egy baba, aki céklát ebédelt? Azt már hallottam, hogy a székletét el fogja színezni, de hogy a pisijét is?! A céklától lehet, vagy kezdjek aggódni?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMarti,

a ferjem szerint igen, leht, hogy a pisi piros lesz tole. A szekletet en allitom biztosan.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Hetvegen csinaltam gesztenyevel husit. Dani megette, gondolom, nem lehetett olyan rossz. Kép Arra gondoltam, hogy lehet, hogy a multkor az volt a baj, hogy villaval tortem a gesztenyet, most meg nagyobb adag reven (magunknak is csinaltam gesztenyevel toltott csirket Kép )turmixoltam, igy pepesebb lett. Ezen felbuzdulva ismet kiprobalom majd a gesztenyepuret!
Ezen kivul csinaltam mirelitbol vajbab fozeleket! Berantottam, majd kevertem bele egy kis tapszert - szinre olyan lett mint a mienk. Kép Husival ette, es izeltt neki.
Ezen kivul ma evett avokado kremes kenyeret, ismet nagy siker.

Agci! Kiprobaltad az avokadot? Izlett Cuminak? Nem tudom, hgoy tudod-e, hogy a felnottknek lehet egesz tojast, hagymat, sort, borsot beletenni - Isteni! Kép

BMarti! Valasz a masik topicban.

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!
Danimama,
jó, hogy írtad az avokádót, már néhány napja érleltem a hûtõ tetején, megcsináltam reggelire, teljes siker!KépKépKép
Amúgy is el voltam szontyolodva egy kicsit mert mostanában igen kevés mennyiségeket evett Cumika, no ezt bevágta. Úgyhogy megyek veszek még1-et, hétvégére jó lesz. A maggal lehet vmit csinálni?

Esetleg megírnád, pontosan az adagot a felnõtthöz? Mennyi avokádóhoz egész tojás stb?

Lányok, megnéztem a babapiskótában mi van, amibõl a sütit csináltam:
búzaliszt, cukor, tojáslé aroma.
Tudja vki, hogy mi az a tojáslé? Szóval azt hiszem ebben igazam volt, hogy megijesztették tojással. Ez egyébként tescós bpiskóta.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


tojáslé után vesszõ van
tojáslé, aroma
Ágci
 


Sziasztok!

Ágci! Azért az a tojáshelyettesítõ por fura nekem. Mégis, mibõl lehet? Gyanús...
Írtad a múltkor a Mildi Õszibarackos csirkét, hogy Cumika szereti. Most dobtak be Plus Diszkontos szórólapot, és azon szerepel 115 Ft.-ért akciósan. Annyit nagyon megérne, de látom a képen, hogy 10 hónapos kortól ajánlott. Mi van benne, amiért olyan nagy babáknak ajánlják csak? Vagy darabos esetleg az állaga? A múltkor megjártuk egy Mildi paradicsomos mittudoménmivel, olyan volt az állaga, mintha villával törték volna csak össze, Lacika meg megszopogatva kipakol a szájából mindent, ami kicsit is darabos. Ráadásul itthon nem kap bébiételt, szóval úton voltunk, nem tudtam hirtelen turmixolni rajta egyet, úgyhogy csomókban hullott a hajam, miközben etetni próbáltam Csibészkét.

Réka! Minden együttérzésem a tiéd, én se bírnám ki csokizás nélkül két napig se. Kép Mostanában éppen meg vagyok omolva lelkileg a barokkossá terebélyesedett alkatom miatt, ezért aztán bánatomban még több csokit majszolok el vigasztalásul... Életem Párja szerint finoman szólva nem vagyok normális, de mit ért ehhez egy férfi?!
Gratulálok Zsófinak az alma-zsákmányoláshoz! Kép PiciLacinak is teleszkópos a keze, és ragadnak az ujjhegyei szerintem, mert amit kinéz magának, azt akkor is megszerzi, ha ránézésre képtelenségnek tûnik számomra, hogy elérje. Ráadásul amit az ujja hegye elér, azt meg tudja szerezni. Fel nem foghatom, hogy hogyan csinálja.

Gabomamo! Köszi a megnyugtatást lila pisi ügyben. A tiritarka kakik már nem lepnek meg, de ez a véres kinézetû pisi azért rám hozta a szívbajt. Azóta érkezett egy püspöklila kaki is, de azon már csak nevettem.

Danimama! Az avokádónak van valami külön trükkje, vagy csak megveszi az ember, megmossa, meghámozza, lepürésíti, és kész? Soha nem ettem még, gõzöm sincs, milyen az... Egyáltalán gyümölcs vagy zöldség az avokádó? Lehet Képogni, én ilyen kis tapasztalatlanka vagyok. Cékla helyett is majdnem feketeretket vettem. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti,
a tojásport bioboltban lehet venni, sajnos nem tudom mibõl van, ha arra járok megnézem.
A Mildi kajcsi igen darabos egy kicsit. Nálunk nem volt baj a darabossal, tényleg ennyire nem eszi meg Lacika...?!
Az avokádókrémet amit fentebb írt Danimama olvasd el, abban benne van minden instrukció.Kép nov. 21.
Ja, én citromlé helyett narancslevet csöpögtettem bele, mert nem volt itthon más.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

A lila pisikrõl csak annyit, hogy még felnõtt (én) is képes ilyet produkálni, ha napokig rengeteg céklasalit eszik a krumplistésztája mellé Kép. Szóval mindenkinek nyugi, teljesen normális dolog!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, hogy milyen kategoria az avokado, de nagyon finom! Kép Olyat kell valasztani (vagy akkor kell elkesziteni)amikor sotetebb a heja. Van, hogy csak teljesen vilagosat kapok, par nap a huto tetejen es besotetedik, megerik. Akkor nagyon egyszeruen le lehet hamozni ezt a kulso hejat. Kessel, vagy kanallal le kell fejteni a nagy magrol a hust, ami nagyon puha, szinte majkrem jellegu. A magot en ki szoktam dobni, de allitolag ha agy kis vizbe teszed kicsirazik es elultetheted. De (azt hallottam) nem olyan nagyon szep a levele (palmaszeru, leveles noveny lesz).
Az avokadokremhez 1 egesz tojas kell; 1/2 nagyon aprora vagott hagyma, so es bors - pici citromle, kulonosen amiatt, hogy ne barnuljon be!
En azt vettem eszre az avokadokremnel, hogy etvagyjavito es minel tobbet eszem annal ehesebb leszek... igy vigyazni kell vele. Kép

BMarti! Hogy keszitetted el a ceklat Lacikanak? Sokaig kell fozni? Mivel turmixoltad (krumplival)? Fuszereket tettel bele? Lacikanak hogy izlett?
En mar 2 ceklat kidobtam, mert mindig elfelejtem megcsinalni, most is van egy a hutoben... Kép
Meg egy kerdes! Ha bebikaja fozeleket adsz Lacikanak azt nem muszaj melegiteni? Ezt azert kerdezem, mert mindig az a gondom, hogyha egesz napra kimozdulunk es nincs lehetosegem melegiteni akkor adhatok-e neki bebikajat hidegen. Nekem furcsa a fozelek hidegen, de a babak is igy vannak vele?

Agci!
Dani is csak ugy eszik darabosat ha ele teszem pl. a darabokra vagott kenyeret. Ha a fozelek darabos akkor fuldoklik tole...

Danimama
danimama
 
 


SZiasztok!

No, ezt az avokádé krémet kipróbálom.Kép

Igen én is idegenkedtem tõle, hogy ne meélegítsem meg, aztán 1x kénytelen voltam betérni egy boltba, mert elhúzódott a "doki látogató" programunk és akkor vettem bolognai makarónit, benyomta a nagyüvegest. De most nem vmi jó még mindig az étvágya. Azt hittem, ma már visszatér az "idevelemindmegeszem", de sajnos nem így van.

Gabómamó,
talán ezt a magát etetõ avokádó pürét kellene megpróbálni Jázókánál.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Danimama,

en nem mindig melegitem a babietel foziket.

Agci,

az avaokadot majd kiprobalom. De nem hiszem, hogy segit rajtunk. Jazo szinte semmit sem eszik.
En regebben ugy ettem az avokadot, hogy az erettet ugy kentem a kenyerre, mint a vajat, picit soztam es ra a sajt es a felvagott. Ja piritoson meg finomabb.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Hát ezt az avokádókrémet ki kell próbálni!!! Pirítósra v. sima kenyérre szokás kenni?

Danimama,
Hanga is így van a darabos bébikajával. Nem akarja megenni (vagyis nem mindet, nem mindig), bezzeg a sonkás kenyér, rizses hús, sima rizs....Mondjuk ma délre benyomott egy nagy üveg rizses pulyka zöldségekkel-tKépÉs a céklával én is így jártam: még szeptemberbenKép vettem egyet, de mindig halogattam az elkészítését, végül elfelejtettem megcsinálni.

Babapiskóta,
adhatok már a jánynak szerintetek?

Ezt a tojáslés dolgot én is néztem...de nem nagyon tudtam mit kezdeni vele.

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Borts,
megtaláltam a Mindmegettén a kekszes receptedet, ide is felrakom, biztos érdekel többeket is:

<FONT COLOR="0000ff">Gluténmentes "rágóka" óvatos mamák fogzó babáinak
Hozzávalók:
egy kis krumpli finomra reszelve
1/2 dl kukoricaliszt
1/2 dl rizsliszt (végszükség esetén rízsbõl kávédarálón frissen készíthetõ)
egy csipet szódabikarbóna
egy csipetke só
1/2 dl anyatej
Elkészítés:
A hozzávalókat összekutyuljuk.(Kevéssé lesz tésztaszerû állaga.) Vékony rétegben teflontepsibe simítjuk, elõmelegített sütõben sütjük.

Jó rágicsálást!</FONT>

Szila
szila
 
 


Sziasztok!
Szila!
Koszi a "Ragoka" receptjet! Ki fogom probalni! Ha van meg vmi babaknak valo recepted, legyszi ird le! Szerintem a tobbiek is orulnek majd neki!
En nem igazan tudok tanacsot adni babapiskota ugyben, de szerintem a mi baboink mar eleg nagyok ahhoz, hogy ehetnek babapiskotat es ha jol tudom en is kaptam baba koromban (erre utal a neve is, nem?).
Az avokadot mind piritosra, mind sima kenyerre lehet enni, ahogy jobban szeretitek!

En a mult heten csinaltam Daninak finom fozeleket (en nem szeretem). Tej helyett tapszert tettem bele es nagyon izlett neki! Kép
Holnap valoszinuleg rizottot kap, kivancsi vagyok, hogy fog neki izleni! Kép
A heten probaljuk majd ki a vadast is, meg a rakott karfiolt is.

Sziasztok, Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Szerintem 10 hó -egy év fölött mehet a babapiskóta. Az, hogy a mi gyerekkorunkban mi volt, semmit nem jelent, akkoriban 3 hónap volt ráírva. Lévén akkoriban 6 hetesen gyümölcsöt adattak, 3 hónaposan meg fõzeléket. Késõbb 6 hóra módosult a ráírás, akkortájt, mikor 5 hónaptól kellett fehérjét tenni a fõzelékbe. Szerintem ma a tojás és liszt ajánlásokat figyelembe véve jön ki a 10 hó - egy év határ.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

A tejtermékekkel való ismerkedést hogyan érdemes kezdeni? Lassan idõszerû lesz... Kép Natúr joghurt, kefír? De ebbõl is annyi félét lehet kapni, melyiket érdemes megvenni? A Danoninó akkor most jó, vagy nem? Valahol olvastam, hogy az túróból és tejszínbõl van, akkor pedig nem egyértelmûen savanyított tejtermék, de ugyanakkor azt mondják, hogy az direkt a gyerekeknek készül. Akkor ez most hogy is van?

Ágci! Sajnos PiciLaci még most se eszik meg semmit, ami darabos. Szépen megszopogatja a darabokat, és ami nem megy szét szopogatás közben, azt kitoloncolja a szájából. Édes volt, amikor párolt zöldborsót adtam neki, szabályosan meghámozta. Kép

Danimama! A céklát héjában fõztem, meghámoztam, feldaraboltam, és krumplival turmixoltam össze. Nem fûszereztem semmivel. Kisebb, nagyjából egyforma céklákat vettem, és egy jó bõ óráig tartott, mire átfõttek. PiciLaci imádta, ahogy rajzolgatni lehetett vele. Kép
A fõzelékeket én nem nagyon szoktam hidegen odaadni Lacikának. Egyszer próbáltam, de nem ette meg, megkóstoltam, és egyet kellett értenem vele, tényleg fúúújjjj volt. Ha tényleg úton vagyunk, olyan helyen, ahol nem tudom megmelegíteni, akkor legtöbbször sütõtökös almát kap, ami bébidesszert, de azért a sütõtök miatt majdnem fõzelék. Kép A másik, amit olyankor adni szoktam neki, az a gabonafélékkel dúsított bébidesszert. Nagy kedvenc pl. a Hipp õszibarack-alma teljes kiörlésû rizzsel. Végül is nem olyan nagy baj, ha egyszer egyszer gyümölcs az ebéd is. Legalábbis Lackó nem szokott reklamálni. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

BMárti, tök jó a kép a profilodban!Kép
A tejtermékek közül elõször vagy túrót vagy reszelt sajtot adjál, egy kicsit beleszórsz a fõzelékbe. Ez mehet úgy 1-2 hétig, adagokat emelheted. A Danoninot megkóstoltathatod vele, biztos hogy ízleni fog neki, ha 1x nem is, de másodszorra már igen.Kép
Ha bármit észreveszel, hasfájás, hasmenés, piros foltocskák a bõrén, szüneteltesd pár napig, és próbálkozz megint. HA megint elõjön, mutasd meg a dokinak.
Utána lehet natúr joghurt gyümivel. De azért nem kell elkapkodni. Ugyanúgy mint, aki korábban kezdi, de fokozatosan adja, kell csinálni, hiszen a pici pocinak hozzá kell szokni.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Danimama,
igyekszem, de most éppen azon ügyködök, hogy Hangusnak honlapot csináljak, és azon belül legyen egy ilyen receptes történet is. Maga az oldal megvan, de még nincs minden anyag feltöltve.

BMárti,
én elõször natúr joghurtot adtam Hangának, aztán kefirt, aztán már evett vaníliás krémtúrót is, meg pötidanont. Meg most találtam nemrég a danone-nak a Hófehér joghurtját, na azt is nagyon szereti a jány. Meg evett morzsolt túrót is, sajtot apránként.

Szila
Szila
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: