Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Mi még csak gyümölcsöt eszünk a szopi mellett, de én elõbb adom a gyümit, utána szoptatok. Már 100 gramm gyümölcsöt eszik meg Noémi.

BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Teljesen egyetértek Ildivel. Mi csak azért vettünk csõrös poharat, mert csak ilyenbõl találtunk olyat, aminek két füle van.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szijasztok!

Zsuzsa! Szoptatás után mondjuk azért enne még a baba, mert kevés volt neki az anyatejKép
Ha elég neki a tej, mint a te kislányodnak, akkor úgy csinál mint ö, elalszik, ha nem, akkor még eszik valami szilárdat.
Egy idö után mikor a baba súlya már olyan nagy, hogy megnö a kaja igénye, akkor már nem fox tudni elöállitani annyi anyatejet, amennyi neki kell, és a meglevö tejmennyiséget kell kipótolni szilárddal.
Pl. egy 10 kg-os gyereknek kb. másfél-két liter anyatej kellene, amit én spec. egy nap alatt nem tudnék elöállitani. (persze biztos van olyan aki elö tudjaKép)
Miután kipótolod szilárddal elöbb utóbb egyre több szilárdat acc neki és emiatt csökkenni fog a tej mennyisége(ö is inkább veletek akar majd szalonnázni az asztalnál) és szép lassan hónapok, évek alatt átálltok a szilárdra az anyatejröl.

Ildi! Igazad van teljesen. Mi próbálkozunk is rendületlenül a pohárral, csakhogy minden ilyen itatási kisérlet után teljes ruhacsere van, mert minden csupa teaKép Az eléteritett konyharuha ellenére is. Remélem eccer belejövünk:-)))))

Szijasztok, Lara
lara
 
 

 
 

Lara,
szerintem a legegyszerubb a poharra szoktatast este, a furdokadban elkezdeni - teaztasd akkor, nem kell ruhat cserelni, nalunk bevalt.
Csoros pohar - foleg a szelepes - ugyanaz szinte, mint a cumisuveg. Probaljatok ki, teljesen ugyanolyan erovel kell szivni. Chicco fules pohar van olyan, amin van csoros teto, leveheto is, es teljesen rendes pohar lesz belole.
andi
andi
 


lányok, most a dm-ben egy csomó kecskeméti bébiétel 109 Ft
Maya
 


Lányok!

Hét hónapos lányommal már túlvagyunk a krumplin, répán és sütõtökön. Idáig mindent zabált. Most viszont megakadtam. Milyen fõzeléket adtok ti még a "kezdetekkor"?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Pocok!

A vegyeszöldségpürében lévõ karfioltól semmi baja nem volt, ráadásul az egészben ez az íz dominál, ezért tegnap fõztem neki krumplit 2 karfiolrózsával. Ettõl azonban fájt a hasa, úgyhogy hanyagoljuk még egy ideig. Egyébként nagyon ízlett neki.

Nálunk sem a csõrös pohár, sem a szelepes nem akar bejönni. Egyenlõre marad a cumisüveg.

A fõzelékekbe én is csak olívaolajat teszek, meg petrezselymet.

Egyébként a márciusi Kismama újságban van egy hozzátáplálási táblázat, szerintem nagyon jó. Ha valaki kéri , elküldöm e-mail-ban.

Éva.
séva
 
 


Éva!

Én kérném!

Köszi:
BGabi
bgabi
 
 


Szia Zsuzsa, én szinte mindent adok, ami megtalálaható a mélyhûtõben: spenót, sóska, saláta, zoldbab (van sárga és van zöld is), brokkolit, borsót, spárgát.

Mindegyiket egyformán készítem el.
Mikroba rakom vízzel 1-2 szem kisebb krumplival és 1 mokkáskanál olajjal, és megpárolom, aztán turmixolom. A héjasokat sokáig turmixolom.

Ebbe teszem aztán a húst amit szintén elõtte nagyobb mennyiségben készítettem el, aztán már csak kockákat kell adagolni.

Én nem sózom, cukrozom, a borsó pl. kimondottan édes így is, és szereti a lányom mindegyiket.


A múltkor vettem bébiételes halat paradicsomos krumplival, most már azt is kapott a lányom.

(Õ is 7 hónapos)

remélem tudtam segíteni.

Marea
Marea
 


Sziasztok lanyok,

Olvasgatva benneteket latom, hogy a fozikhez olajat adtok. Miert van erre szukseg? Nem eleg az anyatej? 2 het mulva lesz Jazmin 6 honapos es lassan elkezdem a hozzataplalast. 2x mar kapott krumlit. Termeszetesen en is szopi utan fogom adni, bar az orvosunk azt mondta elotte adjam, ami persze a tej elapadasahoz vezet.

udv, gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

A tejpép kérdéshez szólnék hozzá: a Milupa vanília ízû tejpép szerintem nagyon finom, a picinek is nagyon ízlik. Lehet natúr is adni, úgy is nagyon finom, vagy gyümölccsel keverve (én pl. õszibarackpépet vagy almát szoktam belekeverni). Receptre kb. 400 Ft.

Orsi
orsi
 
 


Az elõbb lemaradt: Milupa HA pép!

Orsi
orsi
 
 


Szia Gabomamo,

az olaj a vitaminok felszívódádához kell, mert sajnos a zsírban oldodó vitaminok csak zsiradék (a legjobb az olaj) hozzáadásával tud felszívódni.

Marea
Marea
 


Marea koszi,

es lehet is hasznalni az olajat mar 6 honapos kortol is?
Tudtok-e ajanlani vmi baba szakacs konyvet? Nekem a Geday: baba konyha van meg. Van ezenkivul mas is? Olajat csak a zoldsegekhez kell adni? Mindegyikhez?

koszi elore is,

gabomamo
gabomamo
 
 


Szia Pocok,

koszi szepen, le is mentettem az oldalt. Ztana nezek, hogy itt Szegeden van-e a konyv.

Koszi, gabomamo
gabomamo
 
 


Szia Gabómamó!!!

Megvan Szegeden is a könyv, szinte minden könyvesboltban. Én múlt héten vettem.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Hát orvosi javaslatra (miután Hanga nem szívesen eszi a tápszert - én meg nem erõltetem) elkezdtünk fõzizni. Múlt héten evett a jány egy kis almát, ízlett is neki.
Ma ebédre répát adtam neki, és képzeljétek, úgy ette, mintha világ életében ilyet evett volna.Kép
Ha ízlik neki, mennyit ehet egyszerre belõle?

Szila
szila
 
 


Sziasztok!

Pocok,

Kakidugót? Hanga ma hajnalban megörvendeztetett minket egy jó rotyizással.Kép no, majd veszünkj körtét is...Kép

Szila
Szila
 


Szia Szila, mi is hasonlóan jártunk mint Pocokék.

A répától székrekedése lett. Korábban is volt kakidugónk, ezt a védõnönk oldotta meg hõmérõvel.
Ha még szoptatsz is lágyabb a széklet, viszont ha elindul az emésztés a szilárd ételé, akkor kicsit besûrûsödik. És ezt nem mindig tudja kikailni rögt9n, ezt is meg kell "tanulni " a szervezetnek,és ilyenkor jön a popsiba hõmérõ. szerencsére egy-két eset után beindul rendesen a folyamat.

A répától viszont bogyós lett a széklet meg nagyon kemény, és nagyon fájt neki. Szóval én csak úgy adok répát, ha utána nasinak szilvapépet is kap, vagy valami egyéb hashajtót.

szió: Marea
Marea
 


Sziasztok!

A Corában (a budakalásziban legalábbis) le van akciózva a Nestlé répa, répa+krumpli.


Szila
Szila
 


LÁnyok!

Egy másik topicban felmerült, hogy 1 éves korig ne adjunk krumplit a gyereknek? Én szinte mindent azzal higitok. Tudtok errõl valamit?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Szia,Zsuzsa73!


Ez érdekes.Nem tudod véletlenül az okát?
Én annyit tudok,hogy újkrumplit nem szabad,mert olyan anyagok vannak benne,amit a baba még nem tud megemészteni,így az csak átfut rajta.De tudomásom szerint a régi krumplit nyugodtan lehet adni.
Ha valaki errõl még tud valamit,jó volna,ha leírná.

Sziasztok.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!
Lassan mi is elkezdjük kóstolgatni az új ízeket, Dorka most 4,5 hónapos. Én alapvetõen szerettem volna még halogatni, de sajna minden trükk ellenére kezd kevés lenni neki a tejci.
Két kérdésem lenne a tapasztaltakhoz: gyümölcs után adtok tejcit vagy szünetet kell tartani?
Hol veszitek a gyümölcsöt-zöldséget? Bárhol vagy esetleg tud valaki egy megbízható bio-zöldségest?
Köszi!
Ilda
ilda
 
 


Sziasztok!
Az Errõl-arról/ Zöld topikba Szofi beírt egy csomó biobolt címet Bp-en és vidéken is, címmel telefonszámmal. Biztos van olyan is, amiben gyümölcsöt, zöldséget árulnak.

Zsuzsa,
nekünk elég haladó szellemû a dokinénink, de õ is azt ajánlotta, hogy ezzel sûrítsünk (majd ha szükséges).
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Pestieknek ajánlom a Marcibányi téri BIO piacot minden szombat délelõtt. Én mindent ott veszek, szép és garantáltan vegyszermentes. Kicsit drágább mint a normál piac. Utána meg lehet ott egy jót sétálni.

Pocok! Krumpli ügyben én is konzervatív vagyok, úgyhogy továbbbra is azzal sûrítem a dolgokat.
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Én úgy tudom, hogy az alma és a krumpli az, ami szinte soha nem okoz allergiát, úgyhogy ezek a kezdõ kajcsik.
Zsuzsi! Nem lehet hogy azt olvastad, hogy "k" betûseket ne adjunk? :-) A krumpli meg kivétel, mert az burgonya! :-)

Üdv, Éva
séva
 
 


Lányok!

Valaki már rájött, hogy miért olcsóbb a Kecskeméti mint a HIPP, noha ugyanaz a cég gyártja?

Zsuzsa (+egy spenótevõ Maja)
zsuzsa73
 
 


Zsuzsa,
ma en is pont ezen gondolkodtam, amikor Hippet meg Kecskemetit vettem a DM-ben.Kép

Szila
szila
 
 


Na lányok, felhívtam a HIPP-et és a következõ infót kaptam egy nagyon kedves nõtõl:

A HIPP és a Kecskeméti teljesen más. Csak annyi az azonos, hogy ugyanabban a gyárban palackozzák.

HIPP Bio - csak bio, organikus alapanyagokat használnak, még a csirke is kapirgált, és nem ládában nõtt fel (értitek, mire gondolok). Szóval mindent bio gazdaságból szereznek be, ahol semmilyen vegyszert nem használnak.

Kecskeméti - semmi sem bio, olcsó alapanyagot vesznek, ezért ilyen olcsó. Ráadásul a recept is még a 20 évvel ezelõtti, klasszikus magyar receptúra (hogy idézzem a nõt).

Tudom, hogy most azt mondjátok, hogy ezt biztos azért mondta, hogy vegyem a HIPP-et, mert az drágább, de valahogy nem úgy hangzott. Engem mindenesetre meggyõzött.

zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Ja és új kép van Majáról a profilomban Kép
zsuzsa73
 
 


sziasztok!

Képzeljétek, Balu 2 nap alatt betermelt egy teljes üveg bébiételt! Kép
Már csak egy kérdésem lenne. Ti hogyan veszitek rá a babákat, hogy kinyissák a szájukat, és ne csak becsempészni kelljen a kaját a szájukba. Így egy kicsit sokáig tart az etetés.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


sziasztok!

Nekem lenne egy kérdésem. Mindenki bébiétellel kezdi etetni a csemetéjét?

Tikk
tikk
 


Tikk!

Én anno egyáltalán nem (93,95). Sõt, ha most lenne kicsim, nála sem. Mondjuk könnyen vagyok, mert a zöldségek tetemes része a saját vagy anyósom kertjébõl kerül ki.
Szerintem ha megbízható helyrõl szerzed a zöldséget, akkor jobb, mint a bébiétel.Amire figyelni kell, fõleg így tavasztájt, a hajtatott zöldésgek. A friss idei répa pl. Mert ezeknél hogy gyorsan nõjenek, mindenféle mûtrágyát (stb) alkalmaznak.
Ja. Fentebb elhangzott, hogy a fóliás zöldség nem jó, többi igen. Szeretném megvédeni a fóliát. Önmagában az, hogy fóliás még nem ok arra, hogy gond legyen belõle. Fólia nélkül is lehet agyonvegyszerezni egy zöldséget, és fólia alatt is lehet bio-t nevelni. Szerintem a hangsúly inkább ezeken van, mennyire bio vagy sem.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Cory!
Ha a baba alsó ajkához hozzáérinted a kanalat, akkor automatikusan kinyitja a száját. Ekkor kell gyorsan, de finoman beboritani a kajat a szájába, és a felsõ ajkával lehúzni a kanálról az ételt. Majd irj, hogy sikerült-e! Kép

Tikk!
Én azért kezdtem bébiétellel, mert Gedus az itthon készitett krumplipürét nem fogadta el, ilyenkor pedig sütõtököt nem lehet kapni. Pedig az finom édes, szivesen eszi. Ráadásul 3 nap alatt mindenképpen elfogy 1 üveggel, igy nem kidobott pénz. Másrészt pedig egy ilyen kis adagot elkésziteni nehéz (a nagyja ráragad a turmixra) Kép

Gedus még mindig csak a sütõtököt fogadja el, a paradicsomos krumpli túl savanyú (még nekem is Kép )

Puszi!
helga
 
 


szia Cory, az én lányom annyira szeretio ahasát, és imádja a fõzelékeket, hogy nincs ilyen gondom. Nem lehet hogy nem annyira éhes?

Helga, a kruplifõzeléket magába szerintem ne add, mert az olyan mászkás, hogy alig csûszik le a torkon. Inkább pl. sok sok almához max. 1 krumplit sûrítésnek.
A kecskeméti paradicsomos krumpli próbáltad?

Amúgy én 90%-ban fõzöm a bébiételt, csak egy-két extrát (hal, répa, paradicsom) veszek meg bébiételben.
Tök, borsó zöldbaba, spárga, brokkoli, gyümülcsök közül az alma meggy, cseresznye, akkora választékot ad, hogy szinte mindennap mást eszik.
Én kicsi tápszert/anyatejet is rakok a fõzelékbe, ettõl olyan "tejesebb" lesz, plussz az íze is klaszabb nekik, hisz ismerõsebb.

nem tapad a turmixra a bab a tök, a többihez, meg több forralt vizet öntök, és kicsit higabb lesz.(mint a bolti bébiétel) de a krumpliból 1 kicsinél többet ne rakjál bele.,

remélem tudtam valakinek segíteni.
Marea
 


Szijasztok!

Gyümikböl én is HIPP-et szoktam venni. Most husisat akartam vásárolni, de úgy tünik, hogy a HIPP-nek nem túl nagy választéka van husis bébiételekböl (Corában). A Kecskeméti bébiételek között nagyon sok variációt találtam husira.
Vagy lehet, hogy rossz helyen néztem? Pedig a Corában egy fél sor csak bébiétel...

Azt javasolta a védönönk, hogy csak 2 naponta adjak husit, igy az elején(6 és fél hó). Ti is ilyen tanácsot kaptatok?
Ma adtam Hangának sertésmájas almapürét...háááát, mitmondjak, nem volt valami finom, de megette! Azóta is csodálom a lányomKép

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Az én kislányom most 7 hónapos, és eddig bizony csak bébiételeken éltünk. Próbáltam neki fõzõcskézni, de a kaja soha nem a pocijában kötött ki, pedig a férjem szerint nem vagyok rossz szakácsnõ. Hát a lányomnak bizony más véleménye van, úgyhogy egyenlõre én adtam be a derekamat. A nagyobb gondom inkább az, hogy bébiételbõl is csak a gyümölcsöket eszi meg, a zöldségek hidegen hagyják. Próbáltam már kicsit megcukrozni (amit ugye tilos!), de nem ez lehet a gyerek baja, hiszen az édes sárgarépát kifejezetten utálja, sõt már a sütõtökre is sandán néz. Aztán újabb ötletet merítve a babanet rendelõjébõl, a zöldborsóját cukor helyett banánnal kevertem, hát mit mondjak, förtelmes lett, de a lányom akkor azért megette, amikor a zöldborsónak már gyakorlatilag csak a színe volt meg a kajában.
Szerintetek van még olyan furfang, amivel lánykámat rávehetném a zöldségevésre, vagy várjam ki, amíg esetleg magától rákap?
Várom a jó ötleteket!

Üdv Momo


Momo
momo
 
 


Momo!

Próbáltad már a kedvenc gyümölcse mellé keverni a fõzeléket, aztán szép lassan emelni az arányokat? Én ezt tenném, bár nálunk szerencsére eddig nem volt rá szükség. (kop-kop)

Gyümölcs kérdés: ti almán, banánon kívül még mit adtok a babáknak? Mármint ami nem bébiétel. Marea! Gondolom a meggyet cseresznyét te mélyhûtötten veszed?

Szerintetek kenyérhéjat mikortól lehet adni a babának rágcsálni?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!
Zsuzsa,
én mindenhol azt olvastam, hogy féléves kor után már lehet, gabonatartalmú kajákkal kínálni a piciket. Ha nem sajnálod rá a pénzt, a Milupának van kimondottan bébiknek gyártott babapiskótája, (6 hónapos kortól adható) 700,- Ft körül van, 32 db van benne. Az biztos jó a kicsiknek.
Bár mi még nem tartunk ott, a bartánõm a kislányának õszibarackot is szokott adni. Mirelitnek lehúzza a héját, összeturmixolja, imádja a kislánya. Körtét is nagyon szereti.

Nemsokára mi is el kezdünk ismerkedni az új ízekkel, azért is olvasgatom az ötleteiteket (nagyon jók!!!), kíváncsi leszek! Bár ahogy eddig láttam a kicsimet, nem lesz sok gondunk.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Momo,

az en lanyom is csak bebietelt kapott eddig. Neha lelkiismeret furdalasom is van miatta. En is krumplival kezdtem, de koszoni nem ker belole. Szerintem is undorito. Jazmin is a gyumiket szereti foleg. Az alma -banan t nagyon szereti. A vilmoskortet is. a fozik annyira nalunk sem mennek. Volt hogy jol meghigitottam anyatejjel izlett neki, maskor nem . Bar kicsit nyugos mostanaban lehet hogy jon a foga. En azt vettem eszre, hogy delutan eszik a legjobban. Ez attol is lehet, hogy allitolag du-an kevesebb tej termelodik.(Szopi utan adom)

Agci,

en is lattam, meg vettem is mar gabonatartalmu bebietelt, de Vera vedono penteken azt mondta baba-mama klubban, hogy 1 eves korig ajanlott a glutenmentes taplalkozas. En ma rizsest probaltam, nem annyira izlett Jazminnak, holnap probalkozunk. Kulonben Jazmin ketsegbeejtoen keveset eszik+ mostmar nappal kb 1,5-2 orat alszik. Persze ettol nem alszik jobban ejszaka.Remelem a foga miatt van (Olyan jo valamire fogni) Ugy irigylem a nagyetku babakat. Jazmin pici is es keveset is eszik.

Sziasztok,
gabomamo
gabomamo
 
 


Pocok, több hozzászólásodat is olvastam, és nem értem miért az alapján bírálsz hogy neked ízlik-e az étel?
A tápszer kimondottan rossz, mégis imádják a gyerkõcök, arról nem is beszélve, van aki szereti a zselét van aki nem.

A húsról, meg a legtöbb könyv azt írja igenis adni kell szinte naponta ilyen korban, mert még rengeteget kell fejlõdniük a piciknwk, és olyan anyagok, vitaminok vannak benne, amit más nem nagyon tartalmaz.

Szóval ne csak azt nézd hogy neked mi a jó. remélem nem bántottalak meg.
Nik
 


Sziasztok!

Lara!
Én is végignéztem már a húskínálatot, HIPP-bõl tényleg nagyon kevés van, és a Kecskemétiekben tényleg van cukor, kivéve, amik sárgarépásak, pl. sárgarépa-csirke, sárgarépa-marha.

Zsuzsa!
Nekünk azt mondta a dokinénink, hogy amikor betölti a baba a 6 hónapot, már kaphat liszteseket is, így kenyeret is.

Ildianyu
ildianyu
 
 


sziasztok!

A rágcsáláshoz: nálunk nagyon bejött, hogy Balu kapott a kezébe egy répát egészben. Persze nyresen. Persze nem evett belõle lényeges mennyiséget, de nagyon élvezte, hogy rágcsálhatta, nyalogathatta Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Momo, szerintem ne aggódj a fõzelékkel. 7 hónaposan semmirõl se késtetek el, vannak babák, akik egyéves korukig lényegében csak szopiznak! Úgy egyáltalán, egy évig a fõ táplálék az anyatej lenne, a többi csak szoktatás, kóstolgatás.
Zöldség ügyben hadd javasoljam a fejes salátát, mint szezonzöldséget, nagyfiam anno imádta, most ismerõsöknél van kicsi baba, akinek szintén ez a kedvence. Meg a sóska, spenót, elõbbit mi felnõttként is cukrosan esszük...
Hús: anno régen, amikor a tejtermékeket hamarabb engedték, akkor úgy volt a fehérje bevitel, hogy hús, máj, sajt, tojás, túró és ezeket váltogattuk, szóval hús, mint olyan 5 naponta jött össze átlagban.
Kenyér és gabona: ha nem sûrgõs, inkább várjatok vele! Ehet még 80 évig mindent a baba, ráér! Viszont ha kialakul valami érzékenység, akkor elég kegyetlen egy életen át vele küzdeni! (oviban van egy lisztérzékeny kislány, külön hordja az anyuka neki a kaját, megtanult otthon mindenféle kenyér és péksütemény-féléket csinálni neki, de ha pl. buliba jön a kislány, oda is hozzák magukkal a sütit amit ehet)
A másik, amire figyelni kell: ha leharap belõle egy darabot, nehogy belefulladjon!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Hát most nálunk a sok ide-oda járkálástól (orvos, mindenféle vizsgálatok, oltás) egy kicsit felborultak a kajálásaink, a gyümölcs-fõzelék evéseink. Volt, hogy próbálkoztam, de nem mindig járt sikerrel, én meg nem erõltettem. Úgyhogy most újrakezdünk.Kép

Lara,
Te melyik Corában vásárolsz, mert a budakalászi Corában egyáltalán nincs Hipp.Kép Amikor felhívtam a Hippet, azt mondták, hogy a legnagyobb választékban Hipp kaják a Tescoban, Auchanban, Billában vannak. Bár én láttam már a DM-ben is. Sõt,abban a DM-ben, ami a Sübában van, ott elég sokféle Hipp van.

Nekem is mondták már, hogy miért nem adok kenyérhéjat a gyereknek. Én meg mondtam, hogy CSAK.

Szila
szila
 
 


Lányok!

Ti már próbáltátok nem krumplival, hanem rizzsel higítani a fõzeléket? Ha igen, milyen tipusú rizst használtatok? És mennyire kell szétfõzni (azt olvastam, hogy nagyon).

Gabonafélébõl ha jól értem, elég széles skálán mozognak a vélemények. Valaki 6 hónap után ajánlja, van aki 1 év után. Hááát ez se könnyû.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm a tanácsokat, a zöldség és gyümölcs keverését már én is próbáltam, de amint kezd kiérzõdni a zöldségíz a kutyulékból, már landol is a szemüvegemen, szóval a csempészéses módszer egyenlõre nem megy. Az anyatejes higítással is furcsa viszonyban vagyunk, mivel az én kicsi lányom az anyatejet csak egyfajta kiszerelésben tudja elképzelni(nagy bánatomra, mivel lassan dugig lesz a fagyasztóm anyatejjel), nem hajlandó meginni se kispohárból, se kanalazva, de még a körtés rizspéphez adva sem. És mindemellett nehogy azt higgyétek, hogy rengeteget szopik (négyszer egy nap, azt is sok nyüglõdéssel). De ennek ellenére heti 10 dekát azért hízik, úgyhogy még nem aggódom, csak kicsit nyûgös így a hozzátáplálás.
Talán csak a fogzás miatt ilyen problémás kedvenc gyermekem.
A bébiételekhez hozzászólva, szerintem is a Kecskemétit kissé agyoncukrozzák, ezért én is jobban szeretem a HIPP-et. Ezt viszont csak addig engedheti meg magának az ember lánya, amíg csak kis mennyiségeket eszik a gyerek, különben rámegy a szoknyája is.
Zsuzsa, a kenyérféléket én sem sietném el (bár a lányom rendszerint rábukik az asztalon felejtett kenyérhéjra), mivel ha véletlenül allergiás lesz rá a baba, az nagyon megnehezíti a további életét. (Malomiparból diplomáztam, ezért van némi közelebbi fogalmam róla.)

Üdv mindenkinek Momo


Momo
momo
 
 


SZijasztok!

Pocok! Mi volt abban az Anyák Lapja cikkben a turmixolásról?

Cory! Én almát adtam már Hanga kezébe, persze figyelni kell, hogy nehogy "leharapjon" egy kis darabot belöle. De neki is nagyon teccett:-)))))

Szila! Egy picit messzebb van a budakalászi Corától, ahol mi vásárolunk, mert ez Szegeden van:-)

A kenyérrel én is úgy vagyok, mint Ildi. Inkább várok vele 1 éves koráig, addig meg majdcsak átvészeljük ezzel azzalKép

Zsuzsa! Én már adtam almát gyors rizzsel, de valami borzasztó sokáig kellett fözni a rizst! Azóta nem is csináltam:-)) Egészen addig föztem a gyorsrizst, amig már majdnem szétmállott, és igy is alig tudtam simára mixelni.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Én azt nem értem hogy honnan veszitek hogy a kecskemeti bebietelt agyon cukrozzák, hisz rá van írva: cukor hozzáadása nélkül készül.

szerintem a legtöbb fagyasztott zöldség amúgy édeskés alapjában. pl. borsó is.

Én sohasem teszek cukrot a fõzelékbe és szoktam adni bebiételt is, és nem vettem eszre hogy elfordult volna a fõzelékjeimtõl, ugyanolyan gyorsasággal megeszi az adagját.
Bernát E
 


Sziasztok!
Ne haragudjatok rám, hogy ismét belekotyogok:
nekünk reflux gyanú miatt, mondta a dokinénink, hogy sûrítsük a tejcit rizzsel vagy krumplival. Na, már most ez úgy néz ki, hogy lehet kapni rizslisztet ezzel tudtok sûríteni fõzeléket, vagy lehet (anya)tejberizst csinálni. De, ha van otthon kávédaráló, azon is le lehet darálni a sima rizst, és ezzel "kutyulni" a hamikat.
Köszi, hogy elolvastátok.
Ágci

Kép
Ágci
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: