Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nálunk végre alakul Benedek evése. Délelõtt gyümölcsöt kap, estére fõzeléket.

Bernát E! : Én eddig olyat vettem amiben volt cukor. Az alma burgonyával szerintem rémesen édes. Nem is kellett Bendinek.

Pocok! : Én is kiakadok a kedves néniktõl!! "Csak egy kis kekszet, csak egy babapiskótát! Túrórudit adhatok neki?" És még hasonló dolgok. Egyszerûen nem értem miért kellene 8 hónaposan már rászoktatni a nasira!! És még én vagyok a szívtelen, mert nem adom neki ezeket. Szerintem amíg tudom, befolyásolom mit egyen. Késõbb úgysem tudom.

Üdv, Éva
séva
 
 


Sziasztok!

Marea!
Köszi,hogy segitettél krumpli-ügyben. Igazad lehet, fõleg a tejcsi után lehet nyögvenyelõs a krumpli!
Mi általában a Kecsekméti bébiételt vesszük, a paradicsomos krumpli is tõlük van. Szerintem is borzalmas ize van! Kép

A cukrozással kapcsolatban én is egyetértek Pocokkal. Szerintem a kicsiknek meg kell szokni,hogy nem csak édes van a világon. Bár még nehezen haladunk vele, mert a sütõtökpürén kivül más nem hajlandó megenni, de azért néha megkinálom édesitetlen zöldségpürével is. Remélem egyszercsak elfogadja! Kép

Tényleg, honnan tudjátok,hogy a Kecskeméti bébiételek cukrosak?
helga
 
 


Sziasztok,
az én lányom (mindjárt) hét hónapos és két hónapja eszik fõzelékeket.
Eleinte bármi lement, most viszont paradicsomos burgonyán és sütõtökön kívül semmi sem jó.
Ettõl függetlenül nem cukrozok semmit, most nem is fõzõk neki, szerintem ezt a kicsik tudják és megoldják.
Engem is ijesztgetnek, hogy "majd jól besárgul a sütõtöktõl" stb... de engem ez nem érdekel.
Édes, kerek, vidám lányzó!
Kitartás az etetéshez,
Merci
merci
 
 

 
 

Fõzõtököt anno amikor az enyémek voltak picik, minden további nélkül az elsõ kupacban ajánlották, azaz a sütõtökkel egyszerre. Akkoriban a zöldségek ajánlata a következõ volt: elsõ kör (ma azt mondanám erre 6 hónap): krumpli, répa, tök, sütõtök, saláta, sóska, spenót
nem tudom, mikor de mondjuk a két nagy kör között: cékla
második kör a k betûsek és a hüvelyesek (9 hónap): karfiol, kelkáposzta, karalábé (mind utálták a gyerekeim), zöldborsó, zöldbab
Paradicsom nekünk nem jött be, téli gyerekek lévén friss nem volt, a konzervet nem kedvelték, feneküket kicsípte, egyébként a régi könyvek elsõk között ajánlották..., én tapasztalatból már akkor sem tartottam nyerõnek.
Fûszerekre azt mondják, piciket lehet. Mondjuk én utálom a kaprot, azt nem tudom. De hogy a fõzõtök krumplival és sajttal isteni finom, az tuti, abból mindig megettem, ha maradt. (füstölttel még fincsibb...) (merthogy anno a sajtot már hamarabb engedték)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


sziasztok!

Mi is elkezdtük a hozzátáplálást 2 napja, úgyhogy eddig olvasgattam, most már irkálnék is.Kép
A sima tököt nekem a védõnõm az elsõ körre ajánlotta. Azt mondta vegyek mirelitet és akkor mindig reszeljek a krumplihoz egy tojásnyit elõször aztán mindig többet ha izlik neki. Úgy ahogy Ildi írta nekünk is azt mondta, elsõ kör, alma, sütõtök, répa, tök és paradicsom ebben a sorrendben. Aztán jöhetnek a zöldek, sóska, spenót, saláta aztán reszelt sajt, szitán áttört túró és tojássárgája.

Tikk
tikk
 
 


fustolt sajt alergizalhat
Nevtelen
 


igen, én is ezt hallottam
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Elég jól megy az újrakezdés...Kép Csak azt szeretném kérdezni, hogy ha most mondjuk elkezdtem egy kaja kóstoltatását, ezik is belõle szépen egy-két kiskanállal többet, akkor mennyi ideig adjam neki ugyanezt a kaját? És ha egy következõ ízt ismertetek vele, akkor azzal is elölrõl kell kezdeni, hogy csak két kanál, most három, stb.?

Szila
Szila
 


Pocok, történetesen nem, de nem tudom, hogy teheti vagy sem. Eleve most a sajt, mint tejtermék egy év után divat, szerintem akkor már mindegy. Mondjuk történetesen a srácok a sima trapistát most jobban szeretik, mint a füstöltet. (én viszont...)

Szila: én anno viszonylag gyorsan jutottam el egy tisztességesnek nevezhetõ adagig, egy vagy max kétféle étellel (mondjuk két hét). Utána ha új kaja volt, akkor teljes adagot készítettem belõle, de ilyenkor ott állt készenlétben valami rég bevált is. Ha ízlett neki az új, hagytam, hadd egyen belõle amennyit csak akar, azaz akár a teljes adagot. Ha meg láttam egy-két kanál után, hogy nem megy, akkor hagytam, és adtam a másikat. (általában a tartalék a sima krumpli volt, mert az nem jelentet külön pancsot)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Lányok!

Ez most lehet, hogy hülye kérdés, de ha bébiételes üvegbe rakom el a kaját mélyhûtübe, VAJON szétpattan az üveg?

Túró ügyben mi is volt a vélemény?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Zsuzsa! Én is abban fagyasztom le. Szerintem nem lesz baja.
Nekem a védönöm azt mondta, hogy 7 hónapos kora körül már ehet majd áttört túrót. Mert a tehéntej savanyított verzióit eheti.

szia

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném tõletek kérdezni, hogy van-e valaki közületek, aki az elsõ kaják között adott a babának tejpépet? Mennyi idõs korában és milyen fajtát? A hipoallergén fajtákat próbáltátok vagy rögtön a normált?
Dorka babám 5 hónapos és most kezdtük el a gyümiket kóstolgatni, egyelõre lassan, de teljes sikerrel.
Köszi
Ilda
ilda
 
 


Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy aki szoptat, az miért ad tejpépet? Van benne valami olyan, ami kell belõle a babának?
cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Szia Ilda!
Úgy látom nem válaszolt neked senki:
igen van HA tejpép, gyógyszertárban kapható, de ha a dokiddal feliratod olcsóbb. Receptre 400,- körül van. Lehet kapni natúrt és vaníliás ízesítésût.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszi Ágci!
Ilda
ilda
 
 


Sziasztok!

Ez egy érdekes kérdés. Ha megnézitek az ilyen irányú rendelõs válaszokat, vagy tudomisén hol de itt a babaneten olvastam, hogy állítólag a szoptatás sûrûbb kajára való cserélése és az éjszaka átalvása nincsenek összefüggésben egymással. Mondjuk szerintem az éjjeli 4-6 ébredés nem éhség okú, hanem anya-igényû. Én is kipróbáltam anno az esti töményebb kaja verziót, bár fõzelékkel, nem jött be, mintahogy ugyanakkor az ikreim másik fele esti fõzelék nélkül is aludt éjjel (a tej ugyanolyan laktató vagy nem laktató volt).
Szerintem ez a tejpépesdi ugyanolyan, mint a babatej nevû dolog.
Ha már mindenképp tejbegrízt akarunk adni a gyereknek, mért nem jó anyatejjel? Jut eszembe, én ebben nem vagyok járatos (aktuálisan érintett): árulnak olyan tejpépnek való port, ami tej jellegû adalékot nem tartalmaz? Azaz amit nem vízzel, hanem tejjel, adott esetben anyatejjel kellene elkészíteni? Mert ha van ilyen, akkor tiszta sor, ha nem felel meg valakinek a hagyományos tejbegríz-rizs teljesen home-made alapon, akkor vegyen kész port, kotyvassza anyatejjel és lõn a táplálóbb valami. Apropó: mi van még ezekben a tejpép-porokban??? (bocsi, de tényleg sose vettem ilyet, és egyszerûen csak jár az agyam a témán)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Lányok!

Mennyi egy baba napi folyadékigénye? Szerintetek érdemes teáztatni? vagy nikább forralt víz? vagy csak gyümölcslé?
Hanna még föleg szopizik, tízórai és fél ebéd van kiváltva még, de azok után is szopizik.

Köszi

Tikk
tikk
 
 


Sziasztok,

igen van tejmentes tejpep es Sinlac a neve. A Nestle termeke. Rizs es szentjanoskenyer alapu. Nekunk ezt irta fel a doktorneni meg a milupa HA vaniliasat. A sinlacot 2x probaltuk, eloszor eszegette Jazmin masnap mar nem annyira. Ma meg nem is adtam, mert kicsit higabb a kakija+ kiutesek is voltak a szeme alatt. Lehet hogy nincs osszefugges a 2 kozott. Lehet, hogy Jazmin pont a szentjanoskenyerre allergias. Nagyon budos es az ize sem olyan jo. Jon a vanilias, de varok par napot, csinalok megegy probat a Sinlac-kal. Nekem tejallergiam van + megegy csomo minden, ezert Jazmin veszelyeztetett.
En sem veszem eszre, hogy a szilardtol jobban aludna Jazmin , bar mi vacsira csak szopizunk.

Nu, udv,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Réka 5 hónapos. Anyósom beállított egy csomó HIPP gyümölcslével. Szerintetek mikor kezdjem el adni neki? Lehet, hogy ebben a melegben több folyadékot igényelne és szívesen elfogadná? Persze úgy gondolom, hogy csak szopi után, hátha megkóstolná. Vagy inkább hagyjam még?

Köszi,
Zafi
zafi
 
 


Sziasztok!

Szóval a tejpép valami olyasmi, mint a tejbegríz? Akkor nekünk úgysem aktuális, mert a dokink Balu súlya miatt nem ajánlotta a direktbe hízlaló dolgokat.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves Pocok!

Azért, mert Manka nem eszi meg a HA-pépet, még nem kell leszólni azokat a babákat, akiknek ízlik. Egyáltalán nem azt jelenti, hogy nincs ízlelõbimbójuk, és mindegy, hogy mit adunk nekik. Különben is, a csecsemõk ízlése egészen más mint a felnõtteké. Az én lányom nagyon szereti a HA-pépeket, ugyanakkor nem eszik meg akármilyen fõzeléket. És ha kis mennyiségben adom hozzá az új ízt a megszokotthoz, egybõl megérzi.
És ha egy csecsemõ allergia szempontjából veszélyeztetett, nem adhat mást a babájának. HA esetleg nem ízlik neki annyira, lehet variálni különféle gyümölccsel, biztos van olyan, amelyikkel ízlik neki. Csak türelem kell hozzá.
Köszi, sziasztok: Orsi

Orsi
orsi
 
 


Sziasztok!

Cory! A tejpépet mi is átbeszéltük az itteni kismamákkal, és végül arra jutottunk, hogy amikor már nem tudsz kitalálni semmilyen uzsonnát Balunak, jól jöhet. Egyépként mellõzve. Nekem itt van a polcon 2 féle is de még nem próbáltam.

Itatás: Nálunk Réci rengeteget iszik. Télen is megivott több, mint fél liter folyadékot (tápszeres baba). Sosem bántam, az etetésbe soha nem szólt bele. Súlyban Cory Balujával verseng Kép
Ha lázas lesz, vagy nagy meleg biztos nem fogja a kiszáradás fenyegetni. Egyaránt szereti a gyümölcslevet, teát, forralt vizet, mindegy melyiket adom. Egyszóval nem árt néha adni egy kevés folyadékot, hogy szokja, ne láz esetén kelljen próbálkozni. Leginkább két etetés közt, hogy ne zavarjon be a hamizásba. De ez csak az én véleményem.

Most fogzik, alig eszik pürét, viszont a gyümit és a tápszert gond nélkül elfogadja. Ha keveset eszik, akkor sem adok utána tápszert, inkább egy kis teát. A pelus tele van 3x is naponta. Valamennyit biztos csökkenni fog a gyarapodása.

Nálunk most a legnagyobb sláger a Hipp áfonyás-alma. Nagyon finom.

A mi védõnõnk 8 hónapos kortól ajánlotta a túró, puding, sajt, tojássárgája bevezetését. Szerintetek próbáljam?

Puszi
Rema
rema
 
 


Még két kérdés!
Anyósom fagyasztott le sóskát pici olajon megpárolva, direkt Récinek.
1. Túl sokat egybe fagyasztott le, hogyan daraboljam, hogy ne olvadjon ki az egész? Már csak a fûrészt és a bombát nem próbáltam Kép Ötletetek van?
2. Hogy készítsem? Krumplit fõzzek hozzá és turmixoljam össze?

Vettem csirkemellet, megfõzve fagysztottam le bébiételes üvegben adagonként. Kötelezõ fagyasztás után újraforralni?
Köszi a válaszokat.
Rema
rema
 
 


Rema, Pocok, OOrsi, ...

soska: én krumplit fõztem hozzá majd turmixoltam. utána meg sajtot tettem bele. de mivel a lanyom 8 honapos, mar tojassargajat is tettem bele a sajt helyett. Hetente 2x tojassargajat adok a fozelekbe.
de husit is lehet adni. en a jegkockatartoba fagyasztottam le, es mikor keszen van a forro bebeietel, akkor teszem bele ott kiolvad es irany a turmix.

puding: en tapszerbol keszitem.
turo: tejfol helyett joghurttal keverem ki simabbra.
(turo rudit is adok, csoki nelkul)

Pocok: eleg erdekes velemenyed vana dolgokrol. a lanyom is szereti a humana Ha-t. es van izlelobimboja. mar tobbszor olvastam neked szant kritikakat meg a te dolgaidat es tulajdonkeppen egyetertek veluk, nem hiszem hogy neked kellene eldontened mi a jo es mi nem.
az egy dolog ha nem eszi meg a HA-t a bebeid, attol meg az lehet jo. Az meg hogy neked nem izlik ... hat ne is haragudj de nem neked keszitik.
A rizspep valoban finom, mert edes.
a lanyom imadja a soskat es utalom. ennyit az izlesrol.kulonbozoek. a spenottal forditott a helyzet. tehat akarmit csempeszhetek a spenotba nem eszi meg.
es nem irok olyan hulyesegeket hogy aki a spenotot szereti az boztosan ilyen meg olyan.
mas az izlese.
szoval egyetertek az Orsival.

K. Nori
Nori
 


Pocok, Helga alma -õszibarackot (bébiétel) vettem arra nem volt rairva a cukor.
En mas bebietelt nem nagyon veszek, inkabb keszitek.
De megnéztem, tényleg rajta volt a többin.
Amugy mindenhol tesznek valami edesitot a bebietelbe. és nem biztos hogy az édesítõszer jobb. És valamit tuti tesznek bele, mert édesek azok is. a kecskemetire amugy ra van irva hogy iso 9001 szerint minositett termek ill. a gyartas egesz folyamata.
ez pedig azt jelenti nagyon is oda kell figyelniuk a termek minosegere, gyartas folyamatara.


BErika
Amugy nekem nem izlenek a bébiételek. szerintem mindegyik édes.
B Erika
 


Pocok ???? nem értelek egészen de biztsan megmagyarázod ugye?
Nori
K. Nori
 


Lányok hol lehet kapni magozott fagyasztott meggyet ill. olyan gyümölcsöket, amelyek adhatóak egy 6 hónapos babának? (mert mindenhol csak szedret, epret meg vegyes egzotikumokat látok ..)

Köszi: Mom
Mom
 


Nori

Pocok csak Bagolykat velt benned is felfedezni, mint mindenkibe aki nem osztja maradektalanul az o nezetet es esetleg nem tokeletesen hasznalja a ragokat.

Kiscica
Kiscica
 


Szia Mom!
Szerintem a meggyel most már megvárhatod az ideit. Abból fagyaszthatsz is. Õszit érdemes venni, mert annak még arrébb van az érése. Ezenkívül alma, és 1-2 üveges bébidesszert, aztán nem sokára már jönnek a gyümik. Cseresznyét nem szabad adni a piciknek.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Agci
Cseresznyet miert nem szabad?
Kiscica
 


Kedves Pocok!
Nem hiszem, hogy félreértésrõl van szó, mert másoknak is ugyanaz a véleménye, mint nekem. A Norinak írt cinikus mondatodból is kiderül.
Elég lett volna annyit írnod, hogy a te lányod nem eszi, és kész. Más azért még próbálkozhat.
Orsi

Orsi
orsi
 
 


Szijasztok!

Pocok! Ahan, igy már értem a szitán való paszirozás szükségességét, köszi a cikket!

Azt honnan lehet tudni, hogy egy baba tejallergia veszélyeztetett-e? Mert a mi doktornönk minden hozzá járó babának egyböl felirja a HA pépet, ha veszélyeztetett, ha nem. Nekünk ez tegnap elfogyott és fogalmam sincs, hogy merjek-e venni rendes tejpépet a boltban, vagy inkább menjek és irassak fel HA tejpépet.

Ágci! Cseresznyét tényleg nem szabad adni? Meggyet azt lehet, igaz? Én a sárgabarackot tudom, hogy nem szabad adni. Van még gyümi ami tiltott?

SZijasztok, Lara + a 3nap múlva 7 hónapos Hanga
lara
 
 


Sziasztok!

Iboly ezt írta korábban:

Almával, õszibarackkal lehet kezdeni a szilárd táplálék bevezetését. (a legújabb információk szerint, a banán, mint általában a déligyümölcsök, allergizál.)

Az elsõ próbálkozásokhoz egy nyugis idõszakot válassz, pl. a délutánt, amikor kipihent a kicsi és vevõ valami újra. Elõször szoptasd meg, majd kínáld meg a babádat egy negyed teáskanál reszelt almával. Ha izlik neki és megeszi, akkor másnap adhatsz neki egy kicsivel többet. Lassan, fokozatosan emeld az adagot és közben figyeld a kicsit, hogy nincsenek-e kiütései, vagy egyéb, allergiára utáló jelek. (A reszelt alma megfogja a székletet, úgyhogy egyszerre ne sokat belõle!)
Egy étel bevezetése kb. 1 hétig tartson. Utána hasonlóképpen ismertesd meg a következõvel. A kicsik általában imádják az õszibarackot, ha van rá idõd, le is fagyaszthatsz belõle, akkor télre is lesz. Kezdésnek még meggyet ehetnek a babák (cseresznyét nem) és a ribizli levét. Ezekbõl is jó felkészülni a télre. A körte is jó, de érdemes várni vele néhány hetet, hasfájást okozhat.

A gyümölcsök szoktatása után jöhetnek a zölségek, utána következzék a hús. A nyári idõszakot, amikor minden zöldség friss, zsenge, jóízû, érdemes kihasználni.
Zöldségek közül a krumpli jöhet elsõként szóba, a csicsóka, répa (bár a nitrát miatt meggondolandó), sütõtök, spenót, sóska, zöldborsó, zöldbab. Ha egy-egy ételrõl megbizonyosodtál, hogy nem allergiás rá a kicsi, akkor már kombinálható más, már kipróbált étellel. Fõtt krumplival szoktunk sûríteni, lisztet egyéves korig nem ajánlott adni, az egyre gyakrabban elõforduló cöliákia, vagyis lisztérzékenység miatt. Rizs viszont adható.

Egyáltalán nem muszáj külön pepecselni a gyerkõcnek a fõzéssel, nyugodtan eheti a családnak szánt levesben fõtt zöldséget, husit, de még a berántás, habarás elõtt vedd ki belõle, amit neki szántál.
Ha a családi ebéd nem neki való, akkor persze külön kell fõzni, de nyugodtan ízesítheted sóval, cukorral, persze csak módjával. Fûszerezhetõk is a bébipapik, nem is annyira az általunk megszokott szárított fûszerekkel, hanem egyszerûen tégy a fõzõvízbe zellert, hagymát, fokhagymát, bármit, ami jó ízt ad az ennivalónak. Az anyatejes babák úgyis hozzászoktak már az ízekhez, hiszen a mama teje egy kicsit mindig más ízû, aszerint, hogy mit fogyasztott elõzõleg.

Egyéves kor elõtt nem javasoltak a tejtermékek, a tojás (elõször a sárgáját kell majd adni, arra kevésbé valószínû, hogy érzékeny), liszt és lisztnemûek, tehát a kenyér, piskóta sem, hal, paradicsom, méz, citrusfélék, kivi, eper és hasonló aprómagvas gyümölcsök, sárgabarack, dinnye, sárgadinnye.

Kétéves korig nem ajánlott csonthéjasok, magvak és nyers répa adása, fulladásveszély miatt. A mogyoró és a belõle készült ételek erõsen allergizálnak, érdemes a baba három éves koráig várni velük.

A cserkót különben máshol is olvastam, csak kihullott a lyukas agyamból, hogy hol. Kép Azt hiszem a hasmenés miatt.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Lányok!

Tudtok olyan rágcsálnivaló kekszet stb, amiben nincs liszt? Már adnék neki babapiskótát, háztartási kekszet, de besz.ri vagyok a liszt miatt. Bár lehet, hogy feladom, elvégre már 8,5 hónapos.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Próbálta már valaki a nestlé szójás rizses tejpépjét (4 hónapos kortól)? Az van ráírva, hogy tejmentes, de az nincs, hogy gluténmentes. Hm...
Köszi
Ilda
ilda
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa73: Nem t'om, kapsz-e valahol készen is, de ha van kedved/idõd, süss rízs- vagy kukoricalisztbõl kekszet, az gluténmentes. De ennyi iõs babusnak már tényleg nyugodtan adhatsz "normál" kekszet is Kép Viszont, ha allergiától tartasz, ne adj babapiskótát a tojásfehérje miatt, hacsak nem adtál már amúgy is a kicsinek. (Én legalábbis így jártam el, igaz, a lányom atópiás, ezért sajnos fokozott az allergiahajlama.)

Cseresznyét a hasfájás-elõidézõ hatása miatt nem szoktak adni picúroknak.

Ha olyan pépeket kerestek, amiben nincs tej, akkor a Csokolino, Frutolino félék közül nézzétek meg, melyiket kéne tejjel kikeverni, mert azokban nincs. Ezeket aztán elkészíthetitek anyatejjel v. vízzel is, nem ehetetlen, sõt! (Sajnos nem emléxem pontosan melyek ezek, mert rég volt pempõevõ a csaj.) Nagyobb üzletekben megtaláljátok (én a CBA-ban szoktam venni) és jóval olcsóbbak is a Nestlé-féléknél.

ildikó
ld
 


ilda, hathónapos kor alatt ajánlott pépek mindig gluténmentesek (azért rizspép). Tejmentesnek azért tejmentes, mert helyette szója van benne. Ehhez is csak víz kell.
Névtelen
 


Köszi!
Ilda
ilda
 
 


Sziasztok!


Azt szeretnem kerdezni töletek,hogy a pudingot miböl lehet csinälni babäknak?ha jol ertem,csak megveszem a sima abc-ben kaphato pudingport,es täpszerrel elkeszitem?A fözös port lehet hasznälni?
Meg soha nem csinältam Lilcsinek pudingot,csak tejberizst,de ha lehet,akkor olyan szivesen megkostoltatnäm vele.

Köszi.
Sziasztok.
Kriszti.
Kriszti
 


Szia Kriszti, mennyi idõs Lilcsi? és a tejberizst hogyan csinálod? mert én még azt sohasem próbáltam, de azt hiszem tetszene a bébimnek.

K. Nóri
K.Nóri
 


Sziasztok!

Azért ha sima bolti pudingport akartok venni, vegyétek figyelembe -olvassátok el- hogy mi van benne. EEEEE .
Biztos, hogy ezt akarsz adni neki?

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Nori!


Egyszerüen keszitem:vizben megpärolom a rizst,ebbe teszek cukrot.Ha kihült felig,hozzäkeverem az elkeszitett täpszert/olyan sürüsegüre csinälom,amit megfelelönek talälok.Lilien nem szereti ha folyos.
Ezt összeturmixolom es kesz.Kakaot fogok meg beletenni neha,de eddig meg nem probältam igy...Vagy keszitheted gyümölccsel is,szerintem csodajo.
Picikem imädja!Most töltötte be a kilencedik honapot.En nem igazän merek kiserletezgetni,de rengeteg dolgot eszünk mär.

Ildi,megneztem az összetevöket most hogy irtad:van benne szinezöanyag,meg valami Norbixin,ezt nem tudom mi.De akkor inkäbb elällok az ötlettöl.
Viszont meg nem välaszoltatok,hogy miböl fözitek a pudingot babäknak?!Vagy inkäbb ne csinäljuk?...


Sziasztok.
Kriszti.
Kriszti
 


Sziasztok!

A DM-ben megint le van árazva egy pár HIPP 219 ft (alma-körte, sütõtök-alma).

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok,

akartam ma Hangának adni Hipp-Borjúhús zöldségekkel (nem ez a pontos neve), de mikor elolvastam, rá volt írva, hogy teljes tej van benne (mellette csillag volt, ami asszem azt jelenti, hogy biogazdaságból van). Úgyhogy nem mertem odaadni neki. Szerintetek lehetett volna? Helyette pulykahusis kukoricát kapott, persze az elmaradhatatlan répát belekevertem neki Kép. Úgy látszik a répa nincs hatással Hangára, mert van rendesen kakija, van, hogy egy nap kettõ is...Kép

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan szoktátok elkészíteni a babáknak a sóskát. Értem ezalatt, hogy magunknak tejfölt rakok bele, de neki ugye nem tehetem.

Gabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Sóska: én még nem adtam a fiamnak,de a barátnõm adott már a lányának. 10 dkg sóskához megfõzött egy közepes nagyságú krumplit, 1 kk. étolajat és 1 kk. kristálycukrot adott hozzá.
helga
 
 


Szia Gabi, a tejet tápszerrel lehet helyettesíteni, meg szerintem a tejfölt is. Bár a védõõm azt mondta, hogy natur joghurtot is használhatok tejföl helyett pl. a túróhoz.
Persze csak bizonyos kor után. (8hónap?)

erika
Erika
 


Szila!

Én is éppen ma olvastam el azt a HIPP-et. Hát nem tudom. Én még várok, eláll az még egy ideig Kép

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Zsuzsa,

én ma megkóstoltattam Hangával a borjúshúsost. Hát, sokkal jobban ízlett neki, mint a kukoricás pulyka...KépMeg is ette azt a kisebbik üvegnyit.Kép

Szila
Szila
 


Sziasztok, esténként gondolom Ti is tápszert adtok a bébinek.
Mennyit adtok egy 8 hónap körüli csecsemõnek és amúgy mennyi lenne az ideális tetsúly ebben az idõben?

Nik
Niki
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: