Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

De jo hogy en is ide talaltam! A Kisfiam most mult 5 honapos es most kezdtem el kinalgatni. Sajnos a tejpepet nem szereti, mar haron napja probalkozok vele, de mindig ki kopi. Gyumolcsok kozul az almat es a barackot szereti. A noverem amikor a Vancsi mar elmult 5 honapos adott neki Petit Danone-t. En is megprobaltam es bejott nalunk is. /Igaz csak 8 honapos kortol ajanljak a yogourt feleket/ De a kisfiam mar megeszik egy egeszet es nincs semmi baja.

sereda
sereda
 
 


Ágci!

Tök jó ez a link. Tudjátok, én sajnos az a fajta vagyok, akinek azt is tanulni kell, hogy mit teszünk oda hideg és mit meleg vízben, és miért kell fedö rá, stb. Úgyhogy tényleg nagyon hasznos, köszi mégegyszer.

Szile
Szile
 


Szia Maya!

Köszi a "receptet", tényleg nagyon egyszerû. Ezt talán még én is meg fogom tudni csinálni. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 

 
 

Pocok!
Nálunk nem okozott, pedig esténként tejpépet kap (HIPP).
Persze ettõl a te babádnál okozhat problémát.



Üdv, Éva
séva
 
 


Szia Pocok,

szerintem nem okozhat székrekedést vagyis nálunk nem okozott. Igaz én banánosat meg almásat nem vettem, a Nestlé rizseset esszük fõleg, meg hasonlókat.
Elvileg pont az van rá írva hogy még segíti is a normál emésztést stb.
Ha kicsit is keményebb a széklet jön a zöldbab fõzelék :-)
Szerintem a Bonduelle fagyasztott zöldbaba a legjobb.
Neketek végül is bejött, ízlik Mankának?

Maya
Maya
 


Szia Pocok,

én a lányomat ha kellett szinte mindig poharbol itattam, es az elejen o is felre itta a felet - barcsak keveset ontottem a poharba-de elobb utobb megtanulja es nagyon ugyes lesz am utana. :-)
mennyi idos a lanyod?


Maya
Maya
 


Szija lányok!

Hanga most 5,5 hónapos, mi is próbálkozunk már az új ételekkel. Nem tudom hogy csinálja, de amit elé teszek, mindent megeszik:-)))) Legyen az zöldség, gyümölcs, tejpép, neki mindegyKépNagyon rendes baba.

Szerintem azért fogadta el ennyire könnyen a kanalat, mert régebben pótlásként nem cumisüvegböl adtuk neki a kifagyasztott anyatejet, hanem kanállal. Talán akkor megtanulhatta, hogy a kanálból is kaja jön, nemcsak a ciciböl. Szóval én javaslom ezt a módszert a kanalat nem könnyen elfogadó babáknak. Szopi után v.elött anyatejet kell bekanalazni a szájába.
Persze elöször mindenhova ment a kanálban levö anyatej, csak nem Hanga szájába, de kb. az 5.próbálkozásra rájött a lényegre.

Elöször mindig megszoptatom, és csak aztán adok neki gyümölcsöt. Szoktam is gondolkodni, hogy a tej meg a gyümi keveredik a pocakjában, nem biztos, hogy jó 5let...

Itatni eddig nem itattam meg semmivel, mert azt gondoltam, hogy az anyatej kielégiti a folyadék igényét. De elképzelhetö, hogy kellene neki még innivaló. Honnan lehet azt tudni, hogy szomjas-e a baba?
Ti szoktatok adni innivalót?

SZijasztok, Lara
lara
 
 


sziastok, én nem értem, amit most olvastam a baba magazinban, hogy borsót ha lehet csak 1 éves kor után adjunk a gyerekeknek, aprómagvas gyümiket mint pl. a málna is szintén. Sárgabarack allergiát válthat ki 1 éves kor alatt... stb.
Akkor a bébiételek között miért vannak már 5 hónapos kortól ezek az ételek?

Honnan tudjam kinek van igaza? Az aprómagvasakat egyébként a gyerekdoki és a védõnõ is mondta, de akkor minek gyártják? pontosabban miért nem azt írják rá hogy 12 hónap után ... én ezt nem értem.

Maya
Maya
 


Hello, ismeri valaki a humana tejpepet? hallottatok rola?

Baba75
Baba75
 


Sziasztok!

Krupli+répa nálunk is székrekedést okozott. Van valami ötletetek ami kihajtaná a kisasszonyt?

Zsuzsa (Maja lassan 7 hónapos)
zsuzsa73
 
 


SZijasztok!

Maya! A sárgabarackról megkérdeztem a dokinkat, azt mondja, hogy a rendes sárgabarack gyümölcsöt 1 éves kor alatt nem szabad adni, mert nagyon nagy a rosttartalma, és ez valamiért nem jó. Ám a sárgabarack bébiételt (4 hónapos kortól árulják) lehet nyugodtan adni, mert az a sárgabarack higitott változata. Az én lányom pl. nagyon szereti.

Baba75! Én szoktam adni Hangának Humana rizspépet hipoallergén tejfehérjével. Szerintem nagyon fincsi és a baba is nagyon szeretni. Nekünk ezt receptre irta fel a doktornö, ettöl állitólag kisebb a valószinüsége a tejallergia kialakulásának, mint a bolti teljes tejport tartalmazó tejpépek esetében.

A gyümölcsrizst kipróbáltam tegnap, nagyon bejött!Kép

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Zsuzsa!

Nálunk ilyen esetben a sárgabarack bébiétel jött be, pont amiröl az elöbb is irtam. Ez pillanatok alatt megteszi a hatásátKép

Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Kösz Lara! Megpróbálom, bár mivel sárgabarackot még nem evett, elõször csak keveset merek neki adni. Remélem így is megteszi a hatását.

A másik kérdésem a HÚS. Ti mikortól kezdtek adni? Én már jövõ héten el akarom kezdeni, de bajban vagyok a sok tápszeres-antibiotikumos csirke miatt. Nincs valami tippetek Bio csirkére, amit a gazdája csak növénnyel etetett???

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok, én is használom a humana tejpépet, és nagyon bevált.
Amiért nagyon tetszik nekem is: hipoallergén, támogatja a TB, és kb. 600gr. kerül 600 Ft-ba, szóval jobban meg is éri.
A lányom meg szereti.

Tomka
tomka
 
 


Lányok!

Nestlé répa le van árazva a DM-ben, 119 ft!

zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

A sárgabarackot én is tudom ajánlani székletlazítónak. Vhol azt olvastam, hogy az olyan ételekbe, amelyek egyébként a picinél szorulást okoznak, kamillateát kell tenni, és ez segíti az emésztést, ill. lazítja a székletet.
A HIPP-nek egyébként van egy füzete, amelyben minden bébiétel fel van sorolva, és mindegyik mellett ott van, hogy milyen hatása van a székletre.

Orsi
orsi
 
 


Szija lányok!

Zsuzsa!A doktornönk szerint húst betöltött 6 hónapos kor után lehet adni a babának. Állitólag azért érdemes adni is neki, mert a vasat ebböl nyerheti. Én úgy tervezem, hogy majd húsos bébiételt adok neki, abban tutira nem táposcsirke van.
Késöbb pedig...huuuu, hát nehéz kérdés, mert a boltokban tényleg csak tápszeres csirkét lehet kapni...nem is tudom mi lesz. A piacon biztos lehet kapni bio csirkét élve, de én le nem vágom, az biztosKép

Pocok! A répa nálunk is keményebb székletet csinál. Ja és most jut eszembe, hogy a körte is lazitotta Hanga székletét.

Tegnap pároltam brokkolit és krumplit és összekevertem, szétturmixoltam. Hát annyira finom lett, hogy úgy etettem Hangát, hogy egy kanállal ö evett, egyel énKép Asszem a végére én többet kaptamKépKép

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Hogy ti már mennyi mindent esztek... Balunak meg csak a cici kell, pedig pénteken már 7 hónapos lesz. Remélem idõvel hajlandó lesz mást is enni. Azzal bíztatom magam, hogy még senki sem úgy nõsült meg, hogy ne evett volna normális kaját. Kép

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Székletlazítónak tényleg jó a sárgabarack, körte, sütõtök, (a déligyümölcsök is, de csak késõbb, mert allergizálhatnak).
A répa nálunk is szorulást okozott, szerencsére nem jártunk olyan rosszul, mint ti, Pocok.

Luca étvágya mostanában nem volt túl jó, pedig az elején mindent megevett, amit kapott. Most majdnem 2 hétig szinte semmit sem fogadott el a cicin kívül (szerintem a náthája miatt). Tegnap megtört a jég, bevágott egy nagy adag gyümölcsrizst.

A humana tejpép jó ötlet, kipróbálom. (Kíváncsi leszek, Zsófi nagyon utálta az ilyeneket, igaz egy ideig szinte mindent, ami nem a cicibõl jött.)
A hússal én még biztos várok egy darabig, szerintem is ráér.
(Luca 8 hónapos lesz jövõ héten, de még csak napi egyszer, néha kétszer eszik mást.)

Cory, szerintem se aggódj, tudja Balu, mi a jó neki! Már írtam, Zsófi nálunk sem fogadott el sokáig semmi mást, de mindig szépen gyarapodott, soha nem volt hiánybetegsége. Most mindent megeszik, jó az étvágya, pedig még egy évesen is fõleg anyatejen élt.

Andi

Andi
andi3
 
 


Szijasztok!

Cory! Balu jóhogy lexivesebben csak anyatejet enne, hiszen eddig csak azon élt. Bolond lenne felcserélniKép
Szerintem örülj, hogy van még elég tejcsid!

Pocok! És ha valamilyen gyümölcsitalt adnál a babucidnak? Mondjuk sütötök bébiitalt. A rostos folyadék szerintem segiti a széklet kiürülését. Ezt csak gondolom.

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok Lanyok!
Irtatok a hus hozzataplalasanak nehezsegerol a tapos csibek miatt: talaltam egy bio zoldsegest, aki hust is arul- hazhoz szallit es neten is lehet rendelni. Nekem holnap jon az elso adag bio pulyka es csirke. Nagyon kivancsi vagyok!!! A ksifiam 7 es fel honapos es mar en is szeretnek neki valami husit adni, de amig ezt nem talaltam meg, nem mertem...A cimuk: www.zoldrozsa.hu
Tea
Tea
 


Szia Cory!
Ne aggódj,az én fiam 13hónapos koráig nem volt hajlandó cicin kívül semmit elfogadni!
2hete megtört a jégKépKépKép
zmariann
 


Sziasztok,

énis coryhoz csatlakozva kérnék segítséget, vagyis a napokban lesz a lányom 7 hónapos és semmit nem fogad el a cicimen kívül Kép Közben már lassan 9 kiló, én alig negyven vagyok, ergo képtelen vagyok annyit tejet termelni ami egy ekkora lurkónak elég, láthatóan éhes de se a gyümölcspékeket kanállal, se a tápszert cumisüvegbõl nem fogadja el. Semmitse, vagyis mennyiséget nem. Már hetek óta próbálkozom, elég sikertelenül.
zmariann, te nem aggódtál, hogy éhes marad a pici?

Köszönöm a segítséget,

d.
dalia
 


Dalia!

Próbáld ki, hogy elõször csak a kanalat add a kezébe, mintha csörgõ lenne (nekünk Chicco kanalunk van, ami puha és barátságos), és pár napig csak azt rágja az evés idejében. Utána valami finomba mártsd bele a kanalat (ne nyers reszelt almába, mert az elég savanyú, én javaslom a HIPP almás barackot, mert az finom édes), és azt lassan leszopogatja. Ennyi. Másnap már kétszer dugd bele a pépbe a kanalat, és így tovább. Ne várj el mennyiségeket elõször, elég ha azt megeszi, ami éppen a kanálon van. De bemárthatod az ujját is, azt biztos leszopja.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Sziasztok,

Most, hogy már nem elégszik meg a kisfiam (6,5 hónapos)a szopizott mennyiséggel, délelõtt és délután, egyre sûrûbben szeretne enni. Ezért teljesen felborult a napirendunk.

NÉha délelõtt 3szor is kér enni. Probálom hogy a reggeli után amikor még mindig éhes megkinalom tápszerrel, sokfélét probáltam már nem fogadja el. Viszont pl. a pépet megenné, de mint irtam régebben, vacsi elõtt kap már, nem szeretném kétszer adni egy nap. Még mindig 2-2,5 óránként alszik is napközben, ezért az alvás is kitolja az ebédet. Már teljesen össze-vissza van a napunk. PL. ebéd valamikor 11,30 ra esik, valamikor du 2-re.

A kérdés: Ti például hogyan osztjátok be a napot? Arra gondolok, hogy reggel 6-7 körül ébred a pici, utána mikor uzsi, mikor fõzelék, mikor tejpép, stb?
Ilyen korban még mindig igény szerint szoptattok, vagy már kialakitottatok napirendet?
-ebedre mar nem kap tejcit, es az uzsonnat szeretnem lassan felcserelni valamire- de mire? mit lehet adni uzsira? A többit szeretném még szopinak megtartani.

Egyébként ebédre mindig elfogadja a kisfiam a fõzelékeket, már csirke husit is probáltunk, izlik neki. Kap sütõtököt, burgonyát, répát.

Zsuzsa, miota a kisfiam szilard ételt kap, napközben az ebédhez egy kis kamilla teat is adok neki, nalunk ez jöbb be,hogy ne legyen székrekedése. -bocs ha már valaki javasolta-

narancs
narancs
 
 


Narancs!

Kösz, most próbálgátom a kamilla teát.

Szerintem nyugodtan adj neki 2x szilárdat, ha úgy érzed, hogy kivánja.

Nálunk is változik az ebéd ideje, van, hogy dél, van hogy 3 óra. Én még ezt is igény szerint csinálom.

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Dalia!

Nekem 3 hét alatt sikerült megtanítani a kislányomat kanállal enni. Elõször természetesen mindent kitolt a szájából fintorogva. Úgy gondoltam, nem ízlik neki, és nem erõltettem. Aztán kipróbáltam, hogy a cumisüvegbõl meginná-e a gyümölcslevet. Semmi gond nem volt, szépen itta. Egy barátnõm mondta, hogy sok türelem kell a tanításhoz, nem fog egyik pillanatról a másikra kanállal enni. Elõször beteszel egy kanállal a szájába, és amit kinyomott, újra visszateszed, és így "eljátszogathattok" pár percig. Akkor érdemes megpróbálni a kanalazást, amikor még nem annyira éhes (nem ordít az éhségtõl). Én mindennap 3x próbáltam a kanállal etetést, fõleg sûrû péppel, almareszelékkel, tejpéppel, mert ami kicsit hígabb volt, azt egybõl kilökte. De ami sûrûbb volt, eleinte elnyammogott rajta, majd a 2. hét végén szépen meg is ette. Csak elég lassan. 3 hét elteltével viszont már gyönyörûen eszik kanállal, minden nyelés után nyitja a száját az újabb falatért, megtanulta, hogy amit kanállal a szájába kap, azzal is jól lehet lakni. Az adag is hamar megnõtt. Szóval sok türelem kell hozzá, és egyszercsak rájön, mit is kell csinálni. Azért, mert kitolja az ételt a szájából, még nem biztos, hogy nem ízlik neki, egyszerûen csak furcsa, hogy más állagú, és máshogy kerül a szájába.

Orsi
orsi
 
 


Dalia,

Az egyik rokonom ugy oldotta ezt meg, hogy elõszõr hagyta egy kicsit szopizni a kicsit, mig a kezdeti "éhségroham" tartott, és amikor már valami volt a pocijában , utána kinálta meg pépessel, kanállal. De lehet hogy Te is igy probáltad. (?) -ezt akkor, ha le akarod cserelni majd valamelyik szopizást.

-de ha két etetés között kinálod, akkor eloszor egy pár kanállal pl. bébiitalként, majd mikor már jó párat elfogad, akkor átváltani pépre.
Szerintem adhatsz neki sárgarépát is, ha a gyümölcsöt nem fogadja el.


Zsuzsa,
Ird majd meg légyszi bevállt-e a tea, remélem segit. Egyébként nem adok neki nagy mennyiséget, de a pépes evése közben, amikor szomjas, ezzel kinálom meg. -több tea szünetet is tart, mire elfogyasztja a fõzeléket-

Pocok,
A picid mikor megy aludni, hogy ilyen sokáig tud aludni? Irigykedem egy kicsit ha lehet....Mi akkor aludtunk eddig, amikor még este 11 körül is szoptattam.

Narancs
narancs
 
 


Szijasztok!

A mi napunk igy alakul:
Reggeli (9:00) :szopi
Ebéd (12:30) :szopi, utána fözelék vagy gyümi vagy tejpép
Uzsonna (16:30):szopi, utána ált.ugyanaz mint ebédre
Vacsi (20:00) :szopi, utána lefejt v.mélyhütött anyatej

Ha már hús is fog kapni, akkor egyik nap szerintem ebédre adok neki fözeléket husival, és uzsira kap gyümölcsöt. Másik nap ebédre tejpép, uzsira gyümölcs.

Narancs! A kamilla teát te rendes kamilla virágból szoktad fözni?

Pocok! A répás akció tuti, hogy a szavatosság miatt van. Bár még én sem néztem, de emiatt szoktak leárazni kajákat.

Ti honnan tudjátok, hogy a baba jóllakott és nem kér többet? Hanga olyan furcsán viselkedik ilyenkor, úgy csinál, mintha hányni akarnaKép

Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Nálunk így alakul egy nap:

fél 8- fél 9 ébredés
fél 10 anyatej
fél 1 anyatej
fél 4 anyatej
7 fõzelék + anyatej
9 anyatej, vagy tejpép
éjjel 1 80ml anyatej
hajnal 4 80 ml anyatej

Hát, mi ennyiszer eszünk. Pedig szerintem éjjel nem éhes, de egyszerûen nem tudom másképp visszaaltatni.
Egyébként, ha nem tudná valaki, én fejem a tejem, ezért mindig tudom, mennyi ml-t eszik meg.
7 hete próbálgatjuk a fõzeléket, egy hete jutottunk el egy teljes üvegig. De szerintem Benedek nem tudja, hogy ettõl jól kellene laknia, mert utána még eszik 60-80ml anyatejet is. Még a húsos után is evett.
Húsost tegnap kapott elõször, mindet megette.
De inni még mindig nem nagyon akar. Ja, és a gyümölcsök nem kellenek neki. Fõzelékbõl is csak a vegyeszöldségpüré, finomfõzelék, burgonya sütõkkel, meg valami pasztinákos is ízlett neki.

Szóval mi itt tartunk. Sose gondoltam, hogy ilyen nehéz a hozzátáplálás.

Éva
séva
 
 


Sziasztok!

Végre én is idetaláltam!

Én majd, ha Hanga betöltötte a 4. hónapot szeretném megkóstoltatni vele a gyümit, fõzeléket, ilyesmit. Hátha attól jobban fog hízni. Mosttápszert írt fel az orvos, mert nem hízik a jány.

Idnként elõfordul, hogy szinte kinézi a kaját a szánkból.Kép

Üdv:

Szila
Szila
 


Sziasztok!

Nekünk még nincs ilyen szépen beállt napirendünk. Mondjuk a délelõtt az most kezd beállni. Már szépen elfogadja (végre) a gyümölcsöt, egy negyed almát egy negyed banánnal eszik meg.
Reggel 6-1/27 szopi
De. 10 gyümölcs és szopi
Dél szopi
Ezután estig még kb. 3 szopi, az utolsó fürdés után, 8-9 között, majd alvás reggelig.
Délután olyan is elõfordul, hogy ötször is szopizik, én hagyom neki.

BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok, olvastam hogy 6 hónapos kor után májat is lehet adni bébinek. A kérdésem: melyiket? (sertés/csirke/pulyka/liba) és hogy hogyan készítsem. csak megfõzõm és turmixolom?

köszi a segítségeteket: Tomka
Tomka
 


Tomka!
Én csirkemájat adtam. A többit nem tudom.

BGabi
bgabi
 
 


Sziasztok!

Mikortól kell inni is adni a szilárd mellé? És mibõl? Én idáig csak anyatejet adtam inni, úgyhogy a cumit egyáltalán nem fogadja el. Pohárból próbálkozom, ajánlották még a csõrös poharat is, ti mibõl itattok? És mit?

Zsuzsa (Maja 7 hónapos)
zsuzsa73
 
 


Sziasztok!

Nálunk még nem aktuális a hozzátáplálás(4 hónapos múlt a kisfiam),de biztosan tudtok segíteni abban,hogy anyatejen kívül mást inni mikortól kell/lehet adni?Szóval vizet,teát vagy akármit.Eddig még nem ivott semmi mást a tejcsin kívül,de a jó idõ közeledtével már lehet,hogy kellene valami más szomjoltó is.

Köszi.
Mariann
Mariann
 


Bocs,most láttam Zsuzs teljesen azonos kérdését!

Mariann
Mariann
 


Szijasztok!

BGabi!Az nagyon jó, ha délután is 5-ször szopizik a baba. Hanga fogalmam sincs miért, de egy nap 4-nél több étkezést nem birok ráeröltetni. Többször nem akar szopizniKép Pedig én is hagynám...

Zsuzsa! Én is pont az ivásról faggattam az orvosunkat. Azt mondja, hogy a szilárd kaja után meg kell kinálni a babát folyadékkal. Mondtam neki, hogy elöször szoptatok, utána adom a szilárdat, de szerinte akkor is kináljam meg a szilárd után folyadékkal. Legfeljebb nem fogadja el.
Egyébként Hanga is csak kb. 2 kortyot szokott utána inni. Én csörös pohárból itatom, de több folyik mellé, mint a szájába, úgyhogy elé szoktam tenni egy konyharuhátKép Próbáltam már pohárból, az kicsit jobban ment, de ahhoz is kellett a konyharuhaKép

Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Tomka: a mi gyerekorvosunk szerint eloszor csirkemajjal kell kezdeni (minel fiatalabb allatnak a majat kell adni). Ellenben o 6 honapos korban meg nem ajanlotta a maj adasat, mivel abban sok a felhalmozodott mereganyag is a vas es egyeb hasznos dolgok mellett. Bence 8 honaposan kapott eloszor, de nagyon nem tetszett neki, azota meg 3x probaltam, de nem a kedvenc etele... A husok kozul elsonek a csirkemell es pulykamell, a serteshust minel kesobbre ajanlott kitolni, a benne levo rejtett zsirok miatt nagyon nehezen emesztheto a babaknak. A csirke utan meg a marhahust javasolta a dr neni, ezt uveges bebietel formajaban adom.

Ivasrol: szerintem is erdemes megkinalni pepes etkezes utan forralt vizzel vagy teaval, es ha nem issza, akkor nem kell eroltetni. En poharbol itattam legtobbszor, hamar rajott a technikajara. Utana kapott csoros poharat, amibol tenyleg szinte az egesz a szaja mellett folyik. (Csoros pohar lapul a szekreny melyen:-) )

Kerdesem nekem is van. Regebben imadta a gyumolcsot, en turmixoltam ossze, es 2 dl volt a tizoraija. Utana egyik naprol a masikra kikopte, volt mar 1 hetes gyumolcsmegvonas is, ami utan kizarolag csak az uveges bebietel gyumit eszi meg, amit en turmixolok, azt nem. Probaltam keverni a kettot, de sikertelenul. Tipp?

Pussza: Barbi
barbi25
 
 


Szia Barbi! Köszönöm a tanácso. Bár adtam a múltkor egy bébiételes májat és azt szerette a lányom, ezért kérdeztem, de most hogy olvastalak inkább hanyagolom ...
Képzeld, a gyümölccsel ugyanúgy jártam mint Te. Nem eszi meg az almát. Csak a bébiételes körtét meg szilvát ... stb.
Én sem értem :-(

Maya
Maya
 


Maya, barbi!

Nálunk se a kedvenc a nyers alma, azt hiszem, hogy savanyúbb mint a bébiételek, és szerintem már nehezebb nekik újra a savanyúhoz szokni.

Lara! Te szopi után adod a szilárdat? Én elõtte szoktam. El se tudom képzelni, hogy jóllakottan kérjen valami mást is, pedig épp most hallottam, hogy ha elõtte adom a kaját, akkor eléggé meg fog csökkenni a tej. Mások ti hogy csináljátok? Szopi elõtt vagy után?

Ma próbálkoztunk elõször sütõtökkel, bírta a kisasszony.

Zsuzsa (Maja 7 hónapos)
zsuzsa73
 
 


Pocok!

Ma nálunk is a Hipp kukoricás pulyka volt a menü. Úgy nézett rám egyszem csemetém, mintha citromba harapott volna. Úgyhogy 5 kanál után feladtam. Maradt a jól bevált vegyeszöldségpüré. :-)

Éva
séva
 
 


Maya, Zsuzsi: igazabol azert nem ertem ezt a gyumi sztrajkot, mert azelott osszeturmixoltam egy banant es egy almat/kortet, es joizuen megette... Remelem, mire jon a gyumiszezon, raszokik a friss gyumolcsre, bar most meg az almat is eldobja, ha a kezebe adom.

Pocok: minden HA termeknek vacak az ize, es ha mar kapott mast is, nem biztos, hogy meg fogja enni...

Ti izesititek valamivel a fozelekeket? Ugy ertem so, komeny, bors, hagyma etc... En meg sot sem teszek bele, csak olivaolajat a zsirban oldodo vitaminok miatt, es jobban szereti, mint az uvegeset, pedig azok kozott is van fini:-))
A kukoricas pulyka a szemuvegemen landolt ugy 2 hete......

Barbi
barbi25
 
 


Sziasztok lányok!

Beleolvasgattam kicsit a témákba, amirõl írtatok, és eszembe jutott egy ötlet az ivásról.
Nekem van egy 1 éves kisfiam, ugyhogy már van valamennyi tapasztalatom (persze úgy érzem, e téren mindig tanul az ember valami újat)

Visszatérve az ivásra. Írtátok, hogy nehezen tudnak inni a gyerkõcök csõrös pohárból. Nálunk is így volt, a fele mindig mellé ment. Beszereztem egy szelepes csõrös poharat, ami nagyon bevált. Abból nem ömlik a gyerek szájába az iszi, hanem szívnia kell. Így csak annyi megy belõle, ami nem folyik mellé. Igaz, kellett Dávidnak 1-2 nap, mire rájött, hogy mire is való. Így játszani is tudott vele, mert nem folyik ki belõle semmi a szelep miatt.

Most már vizet rendes pohárból iszik, de a gyümölcslét csak ebbõl hajlandó elfogadni, és ezzel tud önállóan is bánni.

Ha jó ötletnek tartjátok, próbáljátok ki.

Üdv: Lívia
lyvya
 


Szia Barbi, én semmivel sem ízesítem a fúzelékeket, csak olajat használok, úgy mint Te. Szerintem elég klassz íze van így némelyik fõzeléknek. Nekem legalábbis jobban ízlenek mint a bébiételes üvegek tartatalma, de a lányomnak tök indegy, õ minent szeret.

Tejpépek közül a humanat eszi most a lányom, szerintem mindegyiknek pocsék az íze, de a lányom szereti. Akkor meg mindegy, mert végül is neki kell megenni nem nekem :-)
a tápszernek is pocsék az íze szerintem, de úgy nyeli mintha valami extra nedü lenne .. :-)

Maya
Maya
 


Szijasztok!

Elöször Hangának sem teccett az alma, mert savanyú volt. Ekkor tettem bele egy pici cukrot. Igy elfogadta. A következö alkalommal édesebb almát vettem és már cukor nélkül elfogadta. Most már ott tartunk, hogy akármilyen savanyú almát szivesen megeszik.
Az egyik ismerösöm úgy adja az almát, hogy édes mandarin levével édesiti.

Zsuzsa! Igen én mindig elöször szoptatok, és utána jöhet a pépes étel. Pont azért, hogy ne csökkenjen a tej mennyisége. Úgy tünik, hogy nem is csökkent! Ha szopi elött adnám, és jól lakna a szilárddal, utána kevesebbet szopizna, igy a köv. alkalomra kevesebb tej termelödne...és ez elöbb utóbb a tej mennyiségének csökkenéséhez vezetne.

Barbi! Legelöször mikor adtam neki brokkolit krumplival, akkor a fözölébe tettem sót. Nagyon fincsi lett és megette az egészet. A köv. alkalommal nem tettem a fözölébe semmi sót. És borzasztó iztelen lett, alig tudtam pár kanállal belediktálni...
Egy ici-pici só a fözölébe szerintem nem árt, csak jobban kihozza az izeket.
Bár én még csak ilyen brokkolis fözeléket csináltam neki, lehet, hogy más fözelékböl kihagyható még a só is.

Lyvya! Erröl a szelepes itatóról én is most hallottam. Ez az Avent varázsitató, ugye? Pont most akarunk mi is ilyet venni. Pohárral együtt 1490Ft. Pohár nélkül csak a csör (2db van összecsomagolva) 990Ft.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Nekünk van ilyen szelepes csõrös poharunk, de én nem akarok ilyet használni. Sajnos a csõr nélkül használhatatlan, mert a pohár magában menetes. Ha valakit érdekel, szívesen odaadom. Az egyik még bontatlan. Ja, és gerber márkájú. Ha érdekel, írjatok: cory@tar.hu

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szerintem ha az itatás gondját 6 hónap magasságáig kihúztátok (azaz elkerültétek a cumisüveget), akkor felesleges csõrös poharazni. Nem kerül annyival több munkába, hogy a baba a rendes pohárból tanuljon meg inni, és ezzel több legyet is ütünk egy csapásra. Mert a spéci pohár valahol olyan, mint a másfél-kétéves szájában a cumisüveg: megszokja, rakaszkodik hozzá, és akárhova mész, vinni kell magaddal, hisz normális pohárból nem tud inni a baba. Most megtanítjuk ilyenbõl inni, félév múlva meg nekiállunk megtanítani rendes pohárból? Mért ne egyszerre?
Nincs gond kajádában, ismerõsöknél stb. És anyagi kiadásoktól is mentesülünk. Higgyétek el, meg lehet õket tanítani, nem olyan katasztrófa!
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi!

Van ebben valami. Kép

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 


Lányok!

Én ezt még mindig nem értem.

Egyrészt ha szoptatás után adunk enni a babának, akkor miért enne? Hiszen már nem éhes. Az én lányom ilyenkor jóízûen szundít egyet.

Másrészt meg hosszútávon nem az a cél, hogy kevesebb legyen a tej, és helyette valami más legyen (akármilyen nehéz ezt elviselni)? Hiszen ha ugyanannyit iszik tejet + eszik is már sokat, akkor hogy fér az bele?

Zsuzsa
zsuzsa73
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: