Új privát üzeneted érkezett!

Szia BMárti!

Igen, simán vízben, és nekem is barnul. A spenót szebb színû marad.
A liszttel vigyázz!!! Lisztérzékenység elkerülése érdekében mondják azt, hogy egy éves korig ne adjuk. (glutén) Ha már gabona, akkor a kukorica meg a rizs alapú dolgokat inkább.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Csináltam egy táblicskut, ha vmi kimaradt kérlek jelezzétek.
Köszi:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szilárd ételek bevezetése

<pre>
Életkor Étel Hatása
6 hónap õszibarack Lazító
alma Szilárdító
meggy
ribizli lé
gluténmentes gabonafélék: rizs és kukoricapehely
7 hónapos körte Lazító
szilva Lazító
szõlõ (mag és héj nélkül)

7,5-8 hónapos burgonya
sárgarépa Szilárdító
sütõtök Lazító
spenót
sóska
saláta
fehérrépa
cékla
passzírozott zöldborsó (héj nélkül)
zöldbab

9 hónap csirke-, pulykamell, marha,-borjúhús
brokkoli
pasztinák
cukkini
karfiol
tök

10 hónap karalábé
görögdinnye
sárgadinnye
túró
sajt
joghurt
1 éves kor után fõtt tojássárgája (heti 1-2x)
hal
uborka nyersen vagy savanyítva (reszelve)
retek
lencse
sárgaborsó, felesborsó
bab, csicseriborsó
szójabab
paradicsom
paprika
gluténtartalmú gabonák
méz
citrusfélék
tojásfehérje
gyógynövényteák (menta, citromfû, csalán)

18 hónap kivi, eper más aprómagvasok
déligyümölcsök (ananász, mangó)
3 éves kor után csonthéjasok, magvak, egyéb</pre>

A gyümölcsök, zöldségek bevezetése történhet egyszerre, illetve lehet fõzelékkel is kezdeni. Egyes vélemények szerint, inkább a zöld növényekkel kezdjük a fõzelékek bevezetését, mert az édesebb, piros növények (pl. sárgarépa, sütõtök) után nehezebben barátkozik meg a gyerkõc az új ízekkel. (nálunk nem volt gondKép )

9-10 hónapos kortól adhatóak a tejtermékek. De azokban a családokban, ahol elõfordul allergia {nem csak ételallergia}, ott meg kell várni az egyéves kort!

A husit is lehet korán kezdeni, mivel magas a vastartalma (sõt, jobban felszívódik, mint bármi másból, kivéve az anyatejet). Ezért adható a marhahús is, nem csak szárnyasok.

A görögdinnye és a sárgadinnye problémás lehet, érdemesebb várni velük.
A körtérõl és a szõlõrõl érdemes tudni, hogy arra érzékenyeknél hasfájást okozhat.

Erõsen allergizáló ételek: búza, kukorica, disznóhús, hal, kagyló, paradicsom, hagymafélék, káposzta, aprómagvas gyümülcsök (eper, málna, szeder, stb), csonthéjasok, fûszerek, citrusfélék és ezek leve, csokoládé és persze bármi egyéb, amire az anya allergiás és a tejcsin keresztül a kisbaba is megkaphatja.
A mogyorót, amely nagyon komoly allergiás reakciót (anaphilaxiás sokkot) tud okozni, érdemes akár 3 éves korig is várni vele.

A fulladásveszély lehetõsége miatt 3 éves korig várjunk: csonhéjasok, egész szõlõszem, pattogatott kukorica, nagyobb virslidarabok, illetve bármi, amibõl nagyobb darabok törhetnek le, pl. nyers répa, zellerszár, stb.

Kép
Ágci
 
 

 
 

Halihooo!

Tudja valaki a Gödöllõi biozöldségesek telefonját? Jó lenne ha nagyobb tételben tudnám beszerezni és fagyasztani a dolgokat és nem lakunk túl messze. Más tipp is jöhet.

Ja almalé almapép után mit adjak majd enneka a csöppségnek? Most múlt 6 hónapos. Van ergy kis õszi a hûtõben, meg sárgabarack is, de nem túl sok. Menniyt almát kellene megegyen majd úgy rendesen, amikor túl vagyunk a kóstolgatáson?

Köszi, Bubu
bubu
 
 


Bubu,
ha picit feljebb hajtod a "képernyõt", van itt egy táblázat. Ez elég jól magába foglalja mit mikor. Sbarack hasfájást okozhat, óvatosan és csak késõbb. _Ha sokáig szeretnéd szoptatni, mindig szopi után kínáld meg (10órai, aztán kicsit késõbb uzsi, majd ebéd. a reggeli, vacsi maradjon meg legtovább.)
Az, hogy ki mennyit eszik meg változó.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Vilikém 5 hónapos lesz, nem nem akarom még elkezdeni kb. egy hónapig a hozzátáplálst, de már nincs is olyan sok idõ addig, így jöttem okosodni hozzátok.

Vili jól szopizó baba, imádja a cicit Kép, a nyugodt éjszakáinkat leszámítva nincs igazán napirendünk.

Ez esetben ha itt az ideje, hogyan, a nap mely szakában és mivel kezdjem a hozzátáplálást?

Ti hogy csináltátok?

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

BMárti! A Maltofer cseppekkel nálunk is nagyon sokáig gond volt, én is lázadtam ellene. Kb. 5 hónapos volt Romola, amikor elõször próbáltuk, és úgy 10 hónapos korára nem okozott már székrekedés. Közben állandóan, kb. 1-2 havonta újra-újra próbáltam. Gondolom, te is 2 cseppel kezdted, nem?

A dokinéninek panaszkodtam arról, hogy Romi majdhogynem kizárólag csak üveges bébiételt fogad el. Õ azt tanácsolta, hogy nyugodtan hagyjak ki ilyenkor egy étkezést, legközelebb megeszi az én fõztömet is. Hát, így is történt: volt ugyan némi nagyon gyengéd anyai erõszak, illetve inkább a részemrõl szokatlan határozottság, és láss csodát: el is ütötte az éhségét a fõztömmel (ha nem is ette dudára magát... Kép ). Azóta nem is evett üveges bébiételt.

Hû, Ágci! Ez a táblázat szenzációs, nagyon szépen köszönjük! Honnan vannak az adatok?
Egyetlenegy dolgot nem találok benne: a babot. (Nem a zöldet, hanem a szárazbabot.)

Mennem kell, pedig Norcinak szerettem volna még írni. Mire Vili 6 hónapos lesz, addigra remélem, sikerül... Kép

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Laura!

Köszi, megvárjuk Kép

Ágci!

Köszi a mail-t. Majd kérdezek még.

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Norci: szerintem, ha nálatok mûködik, akkor délben, mert akkor még van elég idõ, hogy éjszakáig "feldolgozza" a gyomra az új kaját. Az meg igazából a te döntésed, hogy risz vagy krumpli alapon akarod csinálni. Az üres verzióval kezd.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!
Mar egen jartam erre...
Agci! Jo otlet ez a tablazat. Csak engem az tud kiboritani, hogy ahany embertol kerdezem annyifele valaszt kapok, mit lehet es mit nem. A sargaborso, lencse allergen lenne? Azert nem adhato 1 eves kor utan? En adtam Daninak mar bebietelben (az volt rairva, hogy 6 ho utan - es szerencsere nem lett baja...) Az orvosunk pl. a halat is azt mondta, hogy kaphat Dani es a mangora is... Viszont joghurtot nem csak 1 ev utan... Latom, a cukkini 9 hotol szerepel... hat en azt mar Daninak talan 7 honaposan is adtam... gondolod, hogy allergen lenne?!
BMarti! En is foztem Kelkaposzta fozeleket Daninak - ismet nagy siker! Tettem bele egy kis sargarepat is, pulykahust es olivaolajon keszitettem a rantast kukoricaliszttel. Vegul a mienket is igy csinaltam, mert a kivett adagot (amit Daninak szantam) valahogy elsoztam , igy a masik, sotlan adagot kapta meg. :o)))
A liszt kerdesre PIldi is valaszolt... en is ezt olvastam valahol. En ugy vagyok vele, hogy azokkal a dolgokkal nagyon vigyaznek ami egesz eletere kihato problemat okozhat (pl. liszterzekenyseg) - de talan az, hogy a paradicsom kicsipi a popsijat az nem olyan tragedia, mert legfeljebb nem adom par napig...
Hogy alltok a darabos kajakkal? Vezettel be azota barmi ujat?

PIldi! Koszi a nyugtato szavaidat. Valoszinuleg Dani is hasonlo lehet kisfiadhoz... legalabbis nagyon remelem, hogy nincs komolyabb gond...

Gabomamo!Neked is koszonom kedves szavaidat. Kép Azota van valami javulas etvagy ugyben?

Sziasztok, Danimama
Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!
Laura,
a bab ott van, 1 éves kor után. (csicseriborsó mellett)

Az táblázatot úgy állítottam össze, hogy korábban írt Iboly egy hasonlót csak az nem volt táblázatba összeszedve. Én most ezt átrakatma, illetve a Kismama magazinban lévõvel kombináltam, mivel ott elég sok minden nem igazán jó helyen volt. De sokkal több minden volt benne.
Aztán mikor kész volt elküldtem Ibolynak, õ átnézte, így lett.

Danimam,
nálunk mO-n nem ajánlják a halat, legalábbis sok orovs nem. Lehet, hogy Kanadában több halat fogyasztanak az emberek, és ezért korábban adható. Ez ugyanolyan, hogy nálunk a citrusféléket nem igazán ajánlják korán, de a spanyoloknûál gonodlom máshogy van, mert az õ éghajlatukon ez természetesen megterem.
A cukkini azért került oda, mert mire a sokféle gyümi, zöldésg bevezetésre kerül, eltelik annyi idõ, hogy akkor kerül sorra. Csupán ennyi a magyarázat.
A felesborsó, lencse, a puffasztó hatása miatt került oda, ahova, de a bébiételek azért mások, hiszen azokat agyon szecskázzák.
Most mennem kell:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci! Bocsi a bab miatt, úgy tûnik, el kéne mennem szemészetre. Kép Kép Kép

Érdekes, az én doktornénim nagyon ajánlja a halat, már 7 hónapos kortól. Viszont amit nem ajánlott, a csirkemáj és a marhahús volt. (Na, ennek ellenére evett már Romola marhahúst. Kép )


Norci! Nekem a szilárd ételek bevezetését a dokinéni a következ&otilde;képpen ajánlotta 6 hónapos kortól: el&otilde;ször f&otilde;tt krumpli + jó sok anyatej. Ez eleinte egy nagyon híg pép volt, és fokozatosan növeltem benne a krumpli arányát.
Aztán jöttek bele a különféle zöldségek, de még mindig krumpli+anyatej+zöldség voltak a f&otilde;zelék összetev&otilde;i.
Aztán kb. 7,5 hónapos kortól kezdtük a husikat, el&otilde;ször csak körömhegynyit. Aztán szépen lassan csökkentettem a tejcsi arányát, és mára (9,5 hónapos) el is hagytam. (Mármint a f&otilde;zelékben.) De azért id&otilde;nként még rakok, f&otilde;leg olyanokba, amibe mi is rakunk tejfölt vagy tejet, pl. zöldbabf&otilde;zelék, spenót, stb.
Én a tejcsit általában frissen fejem a f&otilde;zelékbe, de ha kevés id&otilde;m van, veszek el&otilde; fagyasztottat.
Hát, most ennyi jutott eszembe.

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Szia Laura!
Romola nem majdnem 11 honapos mar? Kép Csak azert mert ugy emlekeztem, hogy Daninal idosebb es Dani most toltotte be a 10 honapot... Kép Bocsi, nem kotozkodni akartam... Kép
Szia! Danimama
danimama
 
 


Köszi mindenkinek a választ!

Ami leginkább izgatja a fantáziámat. Hogy zajlott a legelsö néhány alkalom. Konkrétan mit adtatok, ti csináltátok, vagy bébiétel volt? (Ez már csak a bébiételek bevizsgáltásga és a friss gyümölcsök, zöldségek vegyszerezése dilemma miatt is érdekel. Szívem szerint én föznék a lurkónak is.) Ha ti csináltátok, ez esetben lefagyasztottátok és másnap ujra azzal kináltátok, vagy mindig frisset csináltatok?
Ha bébiétel volt, akkor mi és milyen fajta?

Bocs, hogy ilyen körülményes vagyok, de nagyvonalakban én is tudom, söt Ágci táblázatának nagyrészét is kivülröl fujom már Kép , de az elmélet még kevés lesz, gyakorlat teszi a mestert. Nekem meg pont ez utóbbi hiányzik. Szóval meséljetek! Elõre is köszi.

Norci
norci
 
 


Laura,
Danimama jól mondja. Hi-hi, csak nehogy elfeletsétek a szülinapját!KépKépKép
Ágci

Amúgy nagyon édi Romi, nagyon szép kislány!KépKépKép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Norci! Mi almaval kezdtunk. Lereszeltem egy kis almat neki es az elso nap csak 2-3 babakanallal adtam neki. Elfogadta, nem volt gond. Utana naponta emeltem az adagot. utana jott nalunk az oszi; majd a krumpli (azt tanacsolt a doktorneni, hogy a zoldsegekkel kezdjem, mert az edes gyumi utan nem fogja elfogadni a kevesbe edes zoldsegeket - igy gyorsan kiprobbaltam a krumplit). En elegge hamar attertem a napi 2x etetesre (de. gyumi, du. fozelek) ugy tudom a LLL nem ezt ajanlja... nekunk ebbol nem lett gond... de az teny, hogy ez elegge rament a szopik rovasara...
En naponta foztem/fozok neki. Mostanaban elofordul, hogy tobbet es akkor elteszem a hutobe. Olyan is volt mar, hogy megfoztem egy nagyobb adagot (pl. sutotokot mert megromlott volna mire kis adagokban megfozom) , leturmixoltam es letettem a melyhutobe. Ugyanigy a husival is kesobb igy tettem (hust 8.5 honapos koratol adtam neki).
Altalaban en fozok neki - szerencsere nagyon szereti a foztomet - en meg nagyon szeretek neki fozni. Igyekszem minden nap mast adni neki.
Nalunk a konzerv babakajak kozul a gyumik nem igazan mentek - csak a szilvapure. A fozelekek viszont izlenek neki - de nagyon ritkan adom, csak ha pl. vendegsegbe megyunk. Heinz markajut adok neki.
Remelem, tudtam segiteni.

Agci! Nem tudod veletlenul, hogy spargat mikortol lehet nekik adni? Abban van valami allergen?...

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Ágci, Danimama! Lebuktam... Kép Kép
Szóval az történt, hogy egy régebbi hozzászólásomban (úgy másfél hónappal ezelõtt Kép ) leírtam már Bubunak, hogy nálunk hogy indult a hozzátáplálás. És mivel nem volt kedvem még egyszer még egyszer megfogalmazni, gondoltam, egyszerûen csak átmásolom Norcinak. És még át is futottam a szöveget, de úgy tûnik, felületes voltam némileg... Kép Kép Kép

Norci! Mi is almával kezdtük, reszelt almának a levét kapta Romola lányom elõször. Elõször gyönyörûen mûködött: babaszáj kinyit, almalé bemegy, almalé lenyelve. Aztán újra: babaszáj ki, almalé be, almalé nyelve. Na, ez nem tartott így sokáig. Néhány nap alatt rájött Romola, hogy nem kötelezõ ám azt lenyelni! És amikor egyre többet köpött ki, és már több almalé volt az elõkén, a ruháján és úgy általában mindenhol, akkor sürgõsen felfüggesztettük a hozzátáplálást.
A következõ a krumpli volt: vízben megfõztem krumplit nagyon-nagyon pici sóval. (Tudod, a bébiételeket általában nem kéne sózni, de én úgy gondoltam, egyen só nélkül az, aki ezt kitalálta.) Ekkor leöntöttem a vizet, anyatejet fejtem hozzá, és botmixerrel turmixoltam. Nagyon híg pép volt, majdnem hogy anyatejet kanalaztunk, de napról napra csökkentettem benne az anyatej arányát. Ja, és elsõ nap két-három kanállal adtam neki, és minden nap 1 kanállal többet kapott, egészen 100 ml-ig. Aztán, amikor ezt már szépen ette, és a kakija is rendben volt, tehát szemmel láthatóan megemésztette, akkor jöttek bele a zöldségek: elõször 1 karika sárgarépa, stb.
De ezt már tényleg a fantáziádra bízom.

Hú, ha tudnám, mit is akartam még írni...

Különben Romola azóta sem szereti az almát (de nem ezt akartam írni Kép ).

Ja, tudom. Inkább te fõzz neki, sokkal jobb frisset enni, mint tartósítottat. És ha teheted, fõzz minden nap frisset. Bár, errõl mindenkinek más a véleménye.

Na jó, mára eldugulok, szerintem jobban jártok. Kép

Sziasztok: Laura
p_laura
 
 


Norci: még valami: egy héten maximum kétszer kapjon Vili sárgarépát vagy sütõtököt. Ezekben ugyanis nagyon sok a béta-karotin, ami nem jó a májnak (mármint ha túl sokat eszik egy baba belõle). Ha megnézed a profilomban a középsõ képet, ott Rominak egészen sárga a nózija. Na, a doktornéni le is tiltott bennünket egy hónapra mind a sárgarépáról, mind a sütõtökrõl.

Szia: Laura
p_laura
 
 


Laura! Danimama!

Köszönöm szépen Kép Igen ilyen szájbarágósan érdekelt Kép

Rájöttem, hogy ha én akarok fõzni, akkor mire Vili igazából eszik fõzit, addigra semmit nem lehet kapni, mert tél lesz. Tele kellene tennem a fagyasztót még most, igaz? De mivel? Ötleteket várok. (Anyatej, meg körtepép már van benne)

Norci
norci
 
 


Norci!

Szerintem amit most még be tudsz raktározni: spenót, sóska, tökfélék (elsõsorban a fõzötök és a cukkini). Szerintem úgy jársz legjobban, ha félkészen raktározod, és ha neki mégse ízlik, egyben el tudod használni felnõtt kajába. A répát, céklát, almát, sütõtököt és persze a krumplit télen is megkapod natúr. Meggyrõl, õszibarackról azt hiszem már lekéstél.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Én is jönnék okosodni. Elolvastam ezt a még nem archivált kupacot. Kb egy hete vivódtam, hogy mi legyen velünk kaja ügyben. Mert ugyan mindent bevetettem, de csak egy két napos tejfellendülés van. Szóval közeledni látom az idõt, amikor napi több étkezést is máshogy kell megoldjam.
Kicsit még tanácstalan vagyok, de Ágci táblázata sokat segitett. Kép Péter amúgy 5.5 hónapos kb. Napi 1x kap gyümölcsöt. Akkor viszont nem keveset. Nagyon szereti, eddig mindent lelkesen megevett amivel kináltuk. (banán, alma, barack, szilva). Most már csak azt nem tudom, hogy ezeket adjam naponta többször, vagy fõzeléket is inkább?

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 


PIldi!

Köszi. Ágci táblázatát is figylembe vettem és jelentem most jöttünk meg a piacról, vettünk tököt, brokkolit és karfiolt (mire Vili 9 hónapos az se nagyonm lesz) és kaptunk barackot is Kép (1 kg, kb. annyi volt mint másfélüveg barackos bébiétel, már néztem az árát annak is), viszont sóska, spenót nem volt Kép , no azért holnap apát elszalasztom a mésik piacra, amíg van.

PIldi!

A félkész alatt mit értesz? Pl. tök gyalulva, kis adagokba bezacsizva, barack hámozva darabokra vágva, karfiol rózsáira szedve? Én így tervezem.

Zsunya!

Ti mikor kezdtétek a hozzátáplálst, hogy már ennyi mindent eszik Peti?
Vili már lenyúlta egyszer a körtecsutkám, akkor csak kicsit nyalogatta, tegnap meg az almámat szedte el és mintha szívta volna a levét, ill. nyalogatta és cuppogottt hozzá. Én azért az 5 és fél hót min. megvárom mikor elkezdjük.

Norci
norci
 
 


Norci!
4.5 hónapos korától kb. Talán kicsit több volt. Kényszerbõl, de legalább nem volt vele gond. Kép De a banánra úgy rákattant, hogy már nem lehet, csak sutyiban enni nekünk, mert megnyúlt oral sasol, hogy neki hozom e. Kép

Zsuny

zsunya
 
 


SZiasztok!
Sajnos a spárgát nem tudom, megpróbálom utána keresni.

Norci,
okt. 22-én küldtem levelet megkaptad?


Egyidõs babák Cumikával, ti még külön fõztök nekik?
Nálunk gyakorlatilag úgy néz ki, hogy csak azt esz meg, amit mi. Kivéve a Hipp zöldséges, rizses borjúhusos kajáját, nem tudom mi van benne, de a szaga borzasztó, íztelen, Cumi viszont úgy falja...?! Néha szokott csak kapni, ha már minden kötél szakad...
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Igen, köszönöm szépen. Itt feljebb is írtam és majd válaszolok is rá, vagy inkább kérdezek, csak még össze kell szednem a gondolataimat Kép

Norci
norci
 
 


SZia Norci!
Bocs, figyelmetlen voltam, pedig el is olvastam, még kuncogtam is, ahogy elképzeltelek hazafelé a piacról.Kép Márcsak, ha magamból indulok ki...Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!

Nem, még feljebb volt okt. 22-én egy köszi. Kép
A piac az hagyján, tudod megtömtem a babakocsi bevásárló kosarát (lehet ettöl ment tönkre a bolygó kerék Kép ), de amikor ezt a babkocsit hoztam fel a magasföldszintig a lépcsön gyerekestül, zöldségestül, hu Kép Kép Kép (Ha vége ujra járok fitnesz terembe tuti nem olyan ízire állítom a sulyokat, mint korábban) Egyébként apátol ma egy botmixert is kaptam.

(Bocs az offért)

Norci
norci
 
 


Norci,
Kép
Ma már talán el kellene mennem aludni...?!Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Nem tudjatok veletlenul, hogy kacsahust mikortol lehet nekik adni? Illetve ha mar adhato 10 honaposan (?) akkor adhatok neki a sult kacsankbol is, vagy neki szigoruan fozni kell?

Agci!
Mindig elfelejtem, hogy Cumi mennyi idos. Nem tudom, Dani 10 honaposan egy idosnek szamit-e vele. Kép De en meg kulon fozok Daninak. Szvsz ha olyt fozol amit ehet es ugy fuszerezed amit adhatsz neki akkor bizonyara egyszerubb egyutt fozni (igy tettem en a multkor a kelkaposztafozelekkel) de ha olyan eszte (pl. halat Kép ) amit meg nem adnal neki akkor nyilvan nem... Kép
Az, hogy o mar azt eszi amit Ti az azt jelenti, hogy Te mar egyaltalan nem turmixolod a kajajat?? En ezzel meg mindig gondban vagyok, Daninak meg mindig mindent turmixolok...
Te miket adtal eloszor Cuminak es mekkora darabban, hogy gyakorolja a darabos kajat?

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Ágci! Töredelmesen bevallom, én sem emlékszem, Cumi megközelítõleg egyidõs-e Romolával, aki 11 hónapos. Kép
Én már egyre többször adok neki a mi fõztünkbõl, fõleg levesekbõl. Pl. húslevesbõl kiszedek egy darab krumplit, husit, s.répát (ha éppen nem vagyunk letiltva róla), fehérrépát, karfiolt, káposztát, stb., és persze levet. Ezeket összeturmixolom péppé, és aznap nem fõzök Rominak. Kép
De ma ugyanez történt a karfiollevessel is, bár abban nem volt husi, így azt a mélyhûtõbõl vettem ki, és raktam a levesbe egy szem krumplit, amit ki is vettem Rominak.
Szerintem lassan fõzeléket is lehetne adni neki, csak azzal az a gond, hogy mi rántással szoktuk készíteni, persze zsírral, mert olajjal nincs olyan jó íze (szerintem).

Szia: Laura
p_laura
 
 


Sziasztok!

Norci: igen, pontosan arra gondoltam. Konyhakészre feldolgozod, ha majd fõzöd, csak be kell tenni a krupmli mellé. Ha meg kiderül, hogy nem szereti, akkor fogsz egyszerre több adagot, és megcsinálod a nagyoknak. Sóska, spenót esetében a tisztítás után egyet rottyan, majd leve nélkül elturmixol verziót javaslom, kis mûanyag pohárkákban lehet fagyasztani. Sóskára mondanám, ha elbattyogsz hozzánk, és leszeded a kertbõl, viheted... de elég zûrösen vagyunk otthon, meg lehet messze is. De azért ne add fel, az még tuti lesz, idõs nénik szoktak lelkesen árulgatni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!
Tegnap már jártam erre, csak elõbb kész lettek a fiúk a fürdéssel mint ahogy gondoltam.
Cumika dec-4-én született, szóval nemsokára 11 hónapos lesz. El sem hiszem, hogy repül az idõ.

Hát nálunk úgy alakul az evészet, hogy reggel szopi, és gyakorlatilag nem is eszik mást, a miénkbõl csipeget esetleg egy keveset (8 körül), bár ma benyomott egy egész banánt.
Ha nagyon éhesnek tûnik, akkor fél 11 körül kap egy kekszet vagy ropit, ebéd 12-kor. Ma pl. csináltam zöldség levest: krumpli, srépa, borsó, csirkemell. Ebbõl szedstem ki neki a tányérjába eléraktam, aztán ette kézzel. Néha rásegítek kanállal én is, de többet megeszik így, mintha összeturmixolnám, azt nem bírja, és ma már kanállal is evettKép ! Úgy csináltam, hogy rátettem egy kis husit, és odatámasztottam a tányérjához. Megfogta és betette a szájába, és mivel sikerült és jó volt az íz, nagyon tetszett neki. Vigyorgott mint a vadalma.Kép
Délután uzsira vmi gyümölcsöt kap, aztán vacsorára gabonapehellyel dúsított gyümölcs, zöldség hát éppen ami.

Én olajjal csinálom a rántást, és úgy megeszi a kicsi, szvsz kipróbálhatod, hgoy ízlik-e neki. Ne egy egész adagot, csak kóstolót.

A darabos kajáknál arra figyelek, hogy jó puhára fõzzem. Korábban talán még egy kicsit puhábbra is mint úgy általában szokta az ember. Akkor szinte szétolvad a szájában, és nem fog gondot okozni. Érdemes almát vagy srépát megpárolni jó puhára, vmi olyannal kezdeni, amit szeret. Megpárolod, esetleg teszel egy kis cukrot is hozzá (ha olyan) és eheti. Persze figyelni kell és ott kell ülni mellette. Én úgy csináltam, hgoy kezdetben én adtam neki, aztán engedtem, hogy õ maga szedegesse. Zizivel lehet gyakorolni!Kép

Bocs, hogy hosszú voltam
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Agci! Nem tudod veletlenul, hogy vajbabot is lehet mar nekik adni?
A borsot Te meg szuron passzirozod Cuminak vagy a hejat is kaphatjak mar?
Ugye a kelbimbo az tk. uaz mint a kelkaposzta? Tehat azt is adhatok mar neki, ha a kelkaposztat mar probaltuk?!

Koszi, Danimama
danimama
 
 


SZia Danimama,
milyen a vajbab?
A borsót csak összenyomkodtam, de nem aratott nagy tetszést. Mjad jövõ héten újra próbálkozunk, lehet hogy kicsit túl édesre sikerült.Kép
Szvsz nyugodtan próbáld a kelbimbót is.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Agci!
Nem biztos, hogy vajbab a becsuletes neve: a zoldbab csak sarga szinben. Kép

Danimama
danimama
 
 


Keretlenul beleszolokKép
Babak hozzataplalasa kapcsan tapasztalatom zero, de magamrol tudom, hogy mig a kelkaposzta minimalis problemat okoz, a kelbimbo rettenetesen felpuffaszt engem. Tudom, hogy rokonok, meg mindegyik a "k" koze tartozik, de nalam megsem egyforma a reakcio. En ovatosan fogom kiprobalni majd, ha eljon az ideje, emiatt.
-Afonya

ui: Danimama, nalunk is vajbabnak hivjakKép
Névtelen
 


Sziasztok!

Köszi Áfonya, hogy megosztottad velünk.Kép Személy szerint járatlan vagyok a kelbimbók világában, vhogy nem igazán jön be nekem.
Ha az a zöldbab, ami sárga,Kép azt én már adtam 7 hónaposan, semmi baja nem volt tõle. Télleg ki is próbálom megint.Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Rendszeresen olvaslak benneteket, most azonban kérdésem is lenne, remélem tudtok tanácsot adni.
10 hónapos Ádibabám, már mindent eszik a tejen kívül rendkívül jó étvággyal.Kép Azonban pár napja a cicit teljesen elutasítja a tápszer meg nem kell neki, viszont éhes.Kép Így is eleget eszik az egyebekbõl: 1xgyümi, 1xjogo-félék,2xfõzi. A tápszerben viszont azért vannak fontos anyatejpótló anyagok is, amire azért cici híjján még szüksége lenne. Szerintetek lehet ízesíteni valahogy a tápszert, hogy megigya? Vagy mit adjak neki helyette? Mert az egyebekbõl már így is bõven eleget eszik egy napKép simán megeszik egyszerre két 150gr-os jogót, vagy 2 túrórudit,vagy bögrényi fõzit és gyümit.Kép

Köszi
Ádimami
Névtelen
 


Szia Adimama?

en a tapba kakaot v maci kavet rakok reggel. Probald ki. De akar gyumolccsel is lehet izesiteni. A kakako okozhat szekrekedest. En 2 decibe szoktam 1 teaskanallal rakni, bar Jazmin enelkul is megissza. Pedig borzadaly ize van, mert tejmentes.
Egy ismerosom a gyumibe rakja a tapport, mert az o lanya sem hajlando meginni, csak a vizet.

udv,
gabomamo
gabomamo
 
 


Gabómamo

Köszi a segítséget, Jázmin melyik tápszert issza?

Hogyan kell megtanítani õket az önálló evésre? Mert a kiflicsücsköt már felveszi az asztalról, de a kisebb dolgokat még nem tudja. Vagy együtt fogjuk a kanalat és úgy etessem? Ádám ha engedném könyékig a fõzelékben turkálna, bár kézzel azt megenni ugye nem lehet. Vagy engedjem hadd dagonyázzon benne?

Köszi
Ádimami és a ma 10 hónapos Ádám
Ádimami
 
 


Sziasztok,

Adimama,

Jazmin a Nutrilon Pepti Plus-t issza.
Szerintem meg korai az onallo evesre szoktatas, bar probalkozhatsz. Kenyerfelesegekkel probalkozhatsz, hogy darabkakat raksz neki, o meg megeszi. Mi egyenlore meg mindig ott tartunk, hogy orulok, ha eszi. Sokx enekelni jatszani kell eves kozben, hogy vmit megegyen, de nem panaszkodom.

gabomamo es a ma 1 eves Jazmin, aki megutotte a 6,5 kg-ot. Kép
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Ádimami,
az én kisfiam 11 hónapos lesz holnap, éás a következõknél tartunk, mi így csináltuk:
"darabos kaja: mi el&otilde;ször banánt, &otilde;szit adtunk, úgy hogy kicsire felvágtam és még szétnyomkodtam az ujjaimmal egy kicsit. Ekkor nem volt pépes, de nem volt annyira "kemény" sem. Ezt én adagoltam neki. kenyérhéjat is adhatsz enki, ha nincs kifli, de nagyon kell figyelni rájuk, nálunk nem 1x volt, hogy kis Cumi betömte, úgy kellett kihalásznia szájából. Közben jókat vigyorgott!
Aztán nagyon vékony sonkát kapott (selyemsonka), ezt kicsi falatkákra feldaraboltam, el&otilde;ször én adagoltam, aztán oda tettem elé egy kistányérra, tündéri ahogy ette. Aztán ezt megcsináltuk: srépával, husival, krumplival (húslevesb&otilde;l), azóta kapott rántott husit panír nélkül, virslit, jó puhára f&otilde;zve, párolt almát, banánt, vajas kenyeret, zsömlét. SZóval lassan azt eszi, amit mi. &Otilde; különben jobban is szereti azokat, amit mi eszünk.
A darabos kajáknál arra figyelek, hogy jó puhára f&otilde;zzem. Korábban talán még egy kicsit puhábbra is mint úgy általában szokta az ember. Akkor szinte szétolvad a szájában, és nem fog gondot okozni. Érdemes almát vagy srépát megpárolni jó puhára, vmi olyannal kezdeni, amit szeret. Megpárolod, esetleg teszel egy kis cukrot is hozzá (ha olyan) és eheti. Persze figyelni kell és ott kell ülni mellette. Én úgy csináltam, hgoy kezdetben én adtam neki, aztán engedtem, hogy &otilde; maga szedegesse. Zizivel lehet gyakorolni!
(ezek korábbi hozzászólásaim voltak, bocsi, hogy átmásoltam)

Esetleg a tápszerhez próbálhatod, hogy banánt turmixolsz. Ha magában szereti a banánt, állítólag belötybölik turmixnak is.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Gabomamo!
Boldog szulinapot Jazminnak! Kép Kép Kép

Danimama
danimama
 
 


Sziasztok!

Hát Jázmin egyéves súlyát nézve én egészen elszörnyedtem, mert az én Zsófi lányom 26-án volt egy éves és a mai mérés 11 kilót mutatott. Ez a születési súlyának több, mint háromszorosa, pedig már szinte fogyókúráztatom.

Igaziból azért irok Nektek, mert meg szeretném kérdezni, hogyha tehéntejet nem kaphat még az egyéves gyermekem (nem is szándékoztam neki adni), akkor a fõzelékeket sem szabad tejföllel késziteni? Vagy a tejföl az nem számit? Mert joghurtot azt már kap, pedig az is tejtermék, de sajnos nem vagyok tisztában azzal, hogy a tejfölben van-e valami olyan, ami árthat.

A válaszokat elõre is nagyon köszi:
Réka + Zsófi (1 éves)
Walacky
 


Sziasztok!

Gabómamo: Boldog 1. szülinapot Jázminnak Kép A barátnõm fia is csak akkor hajlandó pár falatot enni, ha az etetõlapra egy egész kupacnyi játékot felhalmoznak. Hiszen egy ekkora babának annyi fontos dolga van, hogy nincs ideje enni. Egyébként mozgékony, vidám? Mert ha igen ne aggódj. Lehet alkati dolog is az alacsony súly.


Ágci: köszi a részletes leírást, próbálkozni fogunk, a banános tápszer az utolsó lehetõség, mert Ádi sehol semmilyen formában és bármivel ízesítve sem volt hajlandó meginni a tápszert. Iszik egy kortyot, mert azt hiszi valami jót kap, majd tólja el magától. Ha a banános nem jön be, akkor feladom. Majd több teát kap.

Réka: tejfölt már simán kaphat, sõt a fõziket már be is habarhatod vele, mert a tejföl, a joghurt, sajt, túró mind savanyított tejet tartalmaznak s ezért adhatóak. A tehéntejjel azonban várni 1 éves korig, s akkor sem rögtön adni. Elõször harmados tejjel kell kezdeni (1/3 tej + 2/3 forralt víz), majd jöhet a feles tej, s ha minden rendben, semmi pötyi stb... akkor a színtej.

Tegnap kaptam egy BabaPatika magazint, s abban az volt, hogy a legújabb kutatások szerint 2 éves kor alatt nem ajánlott tehéntejet adni? Hallottatok errõl valamit? A védõnõt is megkérdeztem, s õ azt mondta, hogy, ha az újságot valamelyik tápszergyártó szponzorálja, akkor ne is várjam, hogy dícsérni fogják a tehéntejet a tápszerrel szemben.

Sziasztok
Ádimami
Ádimami
 
 


Reka,

Jazmin is megharomszorozta a sulyat, sot, hiszen 1980 g-mal szuletett. Igen , lehet , hogy alkati dolog, de van neki 1 szivfejlodesi rendellenessege, amit jovore mutenek, ez lehet az egyik ok meg, plussz van neki 1 makacs gombaja a szekleteben a szuletesetol fogva, ami hol van hol nincs, es nem tudjuk kiirtani. Egyebkent minden rendben van vele, kiveve azt, hogy utal enni, de ha eszik, akkor is elkepesztoen keveset, mas babokhoz kepest. (legalabb nem esz ki a vagyonunkbol Kép Kép )

Koszonjuk mindenkinek a szulinapi jokivansagokat !

A tehentejrol pedig azt hallottam, hogy 1 eves kor felett adhato, csak igen a tapszergyarto cegek nem szorgalmazzak.

udv, gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan elujsagolom, hogy ma voltunk a doktorneninel es Dani 0.5 kg-t hizott egy honap alatt - mondjuk igy is csak 7.65 kg; de sikerult a hizlalas. Kép
Most igyekszem neki meg beszurni egy kajat es remenykedem, hogy elerjuk a 8.5 kg-t 1 eves korara....
Azt mondta a doktorneni, hogy ne izguljunk, o ilyen tipusu.

Agci!
Nem emlekszem, hgoy szerepelt a tablazatban. Lehet neki gesztenyet adni mar ennyi idosen?

Danimama
danimama
 
 


Danimam, nincs benne, de lehet. Óvatosan mint mindent elõször. Jó hízlaló!Kép Miket adsz Daninak, hogy gyarapodjon kicsit? gabonafélék mennek: zabpehely stb.? Mert azok is nagyon jók. Próbálok keresni receptet, ha érdekel.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Kb egy hónapja kezdtem meg a hozzátáplálást gyümölcsökkel.Uzsonnára, szopi után szoktam a manónak adni.A kérdésem az, hogyha mindig szopi után kapja a többit, akkor õ hogyan fog rájönni, hogy egyszercsak szopi helyett egyen valamit?Nálatok ez hogy alakult ki? Mikortól érdemes áttérni a szopi utáni több étkezésre?
Doki néni pár hete kérdõn nézett rám, hogy csemetém még mindig kb 5x(!) szopik egy nap.Itt az a menõ, hogy cicizés elõtt kell a babát megtömni.
Ja, a babulek 6 és fél hónapos.

üdv

Shane
Shane
 


Sziasztok!
Agci!
Koszi a segitseget! Nagyon jo lenne par recept! Kép
Adok neki most babakekszet a gyumijebe; cukros babateat; ha olyan a kaja (pl. kelkapi fozelek) azt kukoricaliszttel berantom; neha teszek bele oliva olajat es margarint. Illetve adok neki Milupa gabonapelyhet estenkent (ebben van 35 % tapszertartalom). Ja, meg adtam neki avokadot es azt fogok is, mert mondta tegnap dokineni, hogy adhato es hizlal. Kép Meg akkor most jon a gesztenye! (egyuttal en is eszem, bar nekem nem kell hiznom Kép
Koszi megegyszer a recepteket!

Shane! Egy 6.5 honapos babanak meg boven jo a napi 5x szopi! Egyaltalan nem kell sietned vele. Ez attol is fugg, hogy Te meddig akarod ot szoptatni. Nalunk ez most mar ugy alakult, hogy igazabol szinte teljesen leszoktunk a szopirol, csak reggel es este van - napi 2-3x. Sajnalom is, de en kb. 1 eves korig terveztem.... (Dani most 10.5 honapos).
En kb. 7 honapos koratol (? lehet, hogy picit kesobb, nem tuidom pontosan) kezdtem el adni neki krumplit, zoldsegeket es azert, hogy azert gyumit is egyen adtam neki reggelente gyumit es du. jott a zoldseg. De ekkor meg mindkettobol olyan kis mennyiseget evett, hogy utana boven volt egy kiados szopi. Aztan ahogy egyre nottek az adagok, ugy csokkent a szopi mennyisege, majd eljutottunk oda, hogy mar nem is igazan kellett neki. Kb. 9 honapos koratol adok neki husit - talan onnantol nem szopizik utana. Ezutan attorest jelentett a deli szopi elhagyasa, amikor alaudt a jollakott (gyumivel) pocijaval szopi nelkul is. Most mar egyaltalan nem igenyli a szopit es ha en a reggeli es estit kihagynam, szerintem nem okozna gondot. Szeretnem meg ha 1 eves koraig valamennyit szopizna, de utana lehet, hogy abbahagyjuk - kulonosen ha az ejszakai felebredesek teljesen megszunnek.
De mondom, szerintem nalunk elmeletileg tul gyors a dolog. A LLL ajanlasa szerint 1 eves korig elsodleges taplalek az anyatej!
Danimama
danimama
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: