Új privát üzeneted érkezett!

Lányomnak (3,5)teljesen természetes, hogy ha megyünk biciklizni, akkor visszük a bukósisakot magunkkal. Sokszor ő szól nekünk. Persze nem felejtjük el, de direkt kivárjuk az ő "figyelmeztetését". És anélkül nem is hajlandó felülni a biciklire. Ami érdekes, és szerintem megfogadandó: ne mi akarjuk ráadni, hanem ez mindig legyen a gyerek feladata. Nálunk 2 éves kora óta így megy!

Titati
titati
 
 


Sosem tettem gyógyszereket gyermek számára elérhető helyre. Egyszer aztán gyerekem mégis talált egy fiókban egy halom gyógyszert. Ugyanis még jóval a ded születése előtt egy alsó fiókban tartotta a nagypapi az altatóit, amiről én sem tudtam, hiszen ott az ő cuccai voltak. Érdemes olyan helyeken is körbenézni, ahová esetleg valamikor nagyon régen kerülhettek gyógyszerek-vegyszerek, de már megfeledkeztünk róluk.
Csi
csii
 
 


Babakocsi baleseteknél már leírtam a történetemet. Most csak röviden a lényeg. Vásárlásból hazafele menet vigyázzatok a megpakolt babakocsival, mert máshová esik a súlypontja és könnyen megbillenhet buszról le/fel szállás közben.
Kriszta
Nyanya
 

 
 

Gyógyszerek:
A szekrény legeslegtetején vannak egy dobozban. Ám kislányom két éves korában iszonyúan fájt a fogam, este az ügyeleten kaptam Kataflám drazsét, és ott maradt az asztalon, ahová előtte sosem mászott fel. Aznap reggel megtette, és két levéllel megevett éhgyomorra. Soha ne érezzétek azt a lelkiismeret furdalást, amit akkor hallotok, amikor a kisgyereketeknek mossák a gyomrát KIZÁRÓLAG A TI HIBÁTOKBÓL! Most is elbőgtem magam, pedig már 2 éve történt.

Másik:
Bedugtam a vasalót. Közben megszólalt a bébiőrző, elindultam a tetőtérbe, de közben elhallgatott, így visszamentem. A vasaló zsinórja lángolt! Kihúztam, eloltottam, de most is beleborzongok, mi van, ha felemgyek a picihez, próbálom visszaaltatni, ami 5-10 perc is lehet... Szóval sose hagyjatok vasalót bedugva őrizetlenül!

Anita
anita
 
 


Sziasztok!

KoKati írt hasonlót, de én is leírom, ami velünk történt.
Peti 15 hónapos volt idén januárban. Imádott takarítani, ezért karácsonyra egy kis takarító szettet kapott. Petfis, felmosófa, lapát, egy kis tolható kocsin. Imádta. Reggel, ahogy ébred, rohant érte.
Indultunk a szomszéd csajjal és a 12 hónapos fiával egészséges rendelésre. A lány még felment valamiért, két fiú a szobában, én egy pillanatra kimentem aPeti teájáért, hoy rögtön indulhassunk. A szoba közepén egy 150x150-es kb 5 cm magas játszószőnyeg. Peti vagy abban esett el, vagy a szomszéd kisfiú fellökte (abban az időben szokása volt) a lényeg, ha a partfis a kezében volt, és a szája előtt.........
Megyek be, orrán-száján dől a vér. Szerencsére a szomszédban gyerekorvos lakik. Megnézi, lemossuk. A szája széén egy félkör alakú sérülés, szomszéd orvos szerint az vérzett, és nyelte le a vért. azért jött az orrán is....még tanakodtunk is hogy menjünk, ne menjünk az egészséges rendelésre. Elmentünk, Petinek semmi baja. A dokinak mellékesen mutatom, (fel volt picit dagadva a szája) hogy, ja volt egy kis balesetünk. Belenéz a szájába a fogait számolva, és már hívja is az Heim Pál orr fül gégészetét...., még a szomszéd gyerekorvost is áthívta, hogy ezt nézd meg........
A torkát szakította fel a partfisnyél....altatás, két öltéssel összevarták. Egy napig voltunk benn, másnap reggel haza is mehettünk. De nagyon sokáig éjjel, ha lefeküdtem eszembe jutott minden éjjel. Azt mondták, fél centin múlt, hogy nem a légcsövét vágta el........

Azóta minden hosszúkás száműzve volt nálunk. Most 2 éves, most szivárognak be a filcek, ecsetek, (mert "szépen" fest, rajzol), de már nem vesz semmit a szájába. Amíg a szájába vesz dolgokat, szigorúan csak bébijátékokat kap a következő is!!!
A fenn említett kissrác egy véletlenül elölhagyott lezárt panadolos üveget ivott ki. Kinyitotta a gyerekzárat. Szerencsére max 30 ml volt benne.
Másik: Mindig zárjátok be az ajtót. A párom kb 1,5 évesen amíg az apja wc -n ült, kinyitotta a 3. emeleten az ajtót, és lesétált a lépcsőn, ki az utcára.......
A mázli: Miskolcon volt, és nem Pesten, ismerik egymást az emberek, jártak is az utcán.....amúgy....Vagy: Anyós elmélázott (elég rendesen) Párom 1 évesen!!!!!!!! elment három utcával arrébb építkezést nézni. Ott fogták meg...Azért amire egy egy éves eltotyog három utcányit........jó kis idő telt el....
Hasonló: Apa ölében szintén a párom 6 hónapos, Após előtt nagykés: Párom bal kézzel megmarkolja a kés nyelét, jobbal a pengét, és meghúzza.....három középső ujja "husa " bánta.
A szüleimnél sajnos a nagyim kicsit "zizi" és hajlamos szétszórni az altatóit erre-arra, (kiesik a kezéből, szájából)kis rózsaszín tabletta.....örök frászban vagyok, mi van ha egyszer megtalálja, beveszi, és nem veszem észre.....mármint a Peti....
A szüleim is jó kis firmák, totál elérhető helyen van a konyhában a gyógyszeres fiók. Egy éve könyörgök, hogy tegyék a gyógyszereket máshová.....válasz: olyan ritkán vagytok itt, akkor meg mindig van valaki a konyhában + figyelünk a Petire. Na kössz....

Peti szereti a tic-tacot, a pezt, az m&m-et (nem a mogyoróst, a csokist). Szerintetek, ne adjak neki? Okosan szopogatja, amíg el nem olvad.

Kata
LadányiKata
 


Pelenkázó. Szerintem itt is tárháza van a baleseteknek. Velünk még hálistennek nem történt, de amikor kicsi voltam és már tudtam ülni, a mamám lehajolt, hogy kivegyen valamit a pelenkázó szekrényből és közben fogta a lábamat, ami lógáztam lefelé. Én meg szépen hátra vetettem magam és jól bevágtam a fejem a szélébe, el is repedt a koponyám.
Egyébként, most hogy elolvastam a topicot körülnéztem a lakásba és tele veszélyforrással. A fiam még csak most lesz öt hónapos, de nálatok ez, hogy volt? X hónaposan átrendeztétek a lakást?
s.kata
 


S.Kata!

Nálunk folyamatosan mennek a biztonsági átalakítások! Ahogy cseperedik a gyerkőc, úgy fedezem fel a veszélyforrásokat és úgy próbáljuk őket kivédeni! pl. most kezdett el kapaszkodva közlekedni, és rácsukogatja a kezére a konyhaszekrény ajtaját. Ez a következő project!

Süti
süti
 
 


S.Kata
úgy ahogy mondod, én folyamatosan alakítom át a lakást. (habár most költöztünk, úgyhogy van is mit)
pl. itt olvastam, hogy az egyik gyerköc belepisilt a konnektorba, másnap a hosszabbítót felszereltem a falra 1,5m magasságba. a férjem röhögött is, hogy belebolondultam a babanetbe. Kép

Kriszta
Nyanya
 


Mi lenne, ha ebben a topikban leírnánk azt is, hogy milyen praktikus dolgok vannak, amikkel elháríthatók a balesetek, és ezeket hol lehet a legolcsóbban megvenni.
pl. én a babaneten hallottam elöször a biztonsági övröl, ami használható etetöszékben, babakocsiban vagy gyereksétáltatáshoz. Rögtön el is mentem venni.
Én pl. vettem az ajtóra U alakú szivacsot, hogy ne tudja a kezére csukni és vakdugót az összes konnektórba. Majd fogok venni a fiókokra és szekrényekre biztonsági zárat, csak még nem döntöttem el milyet.
Ilyesmikre gondolok.

Kriszta
Nyanya
 


Támogatom az ötletet, bár én sok tanácsot nem tudok adni, még tapasztalatlan vagyok a témában Kép
s.kata
 


Az én faim is odacsukta a kezét egyszer-kétszer a szekrényajtóhoz,amikor ebben a korszakban voltunk,de egy-két baleset után megtanulta,hogy lehet ettől megmenekülniKép.Azóta nagyon óvatos és elhúzza a kezét.Na,nem direkt hagytam,hogy így legyen,de legalább jól sült el.
Igazság szerint nem árt,ha néhány dolgot a saját bőrükön tapasztalnak.
Bár a vakdugó,vagy a hosszabító eltávolítása nagyon fontos,de egy-egy szekrényajtót szt nyugodtan lehet hagyni,mert ezzel is tanul a baba.

De ez csak az én meglátásomKép.És mindig a babához kell alkalmazkodni..Kép

Nyanya-Kriszta

Az a biztonsági öv pontosan milyen néven fut?

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sarokvédő. Asztalok (különösen az alacsony, dohányzóasztalok) sarkára kis műanyag (gumi?) belül szögletes, kivül kerek akármi. És nem levenni onnan nagggyon sokáig. Ja, anno gyári ragasza pocsék volt, komolyan kell odaragasztani.
(első gyerkőc kb 1 évesen vágra a homlokát be olyan helyen, ahol korábban már volt ilyen védő, csak lejárt. Később pedig 5!!! évesen esett el úgy, hogy még pont sikerült a feje tetejét bevágni, ömlő vér, összevarrás, tetanusz)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Hello! Nyanya! Vakdugokat én is tettem mindenhova a lakasban. Az ajtok ala blokkolo izééét, igy nem tudja mozditani a Fiam.Kép Viszont a fiokokat a becsavarozott védök ellenére siman kinyitja...Kép

PIldi! Tettem olyan müanyag sarokvédöket, de a Picur- a ragasztas ellenére - leszedi öket...Kép Ezzel a homlok-dologgal jol megijesztettél...

AnyaPOC! A vakdugo az nem az a lapos valami, amit beteszel a konnektorba, és a Kicsi nem tud beledugdosni dolgokat??? Mert ha az, miért kéne öket eltavolitani??? Nem értem!!!

Szerintem baleset-megelözés végett a legjobb, ha nagyon-nagyon odafigyelünk a Picurokra!!! A konyhaba pld nem engedem bejönni, ha fözök. Olyankor néz az ajtobol, és csovalja a fejét, hogy nem, nem, nem jöhet be...Kép En 1 eléggé aggodos mama vagyok, de nem kell tulzasba vinni: amikor mi kicsik voltunk, még nem léteztek ezek a mindenféle védök, mégis megmaradtunk...Kép Bar én is kirantottam a konnektort a falbol...Kép

Pusz Mindenkinek!!!
Vendég
 


Kukacz
szerintem Anyapoc csak elgépelte azt a vakdugós mondatot Kép

Anyapoc
én nem a szekrényajtóra tettem becsukásgátlót, hanem a szobaajtóra. A szekrényajtót meg azért zárnám be, hogy ne pakolja ki a veszélyes dolgokat. Ez csak 1-1 szekrényt érint.

biztonsági öv: nem tudom a nevét, de a csomagoláson lévö rajzról felismered. bébé-confort márkáju és a MegaToys-ban vettem vagy 1800 vagy 2800 Ft-ért az árára már nem emlékszem pontosan. 20x14cm nagyságú csomagban van.

Kriszta
Nyanya
 


Nyanya,
megőrülök, honnan tudod, hogy mekkora a csomagméret, ha a nevét a cuccnak nem tudod? Valami csomagolástechnikai szakember vagy? Kép
Ami a témát illeti, én is idejárok borzongani, ha már nincs jobb dolgom Kép, és mindig megállapítom, hogy az én gyerekeim feltehetőleg nem érik meg az óvodáskort. Gyerekek, nálunk még vakdugó sincs!!! És tudjátok mit? Nem is figyelek rájuk örökké! Hogy ez hogy van, magam sem tudom. Talán összmunka van a családban, mindenki figyel mindenkire, talán nem érdeklik a fiaimat a veszélyes dolgok? Egyébként állandóan körülöttem sündörögnek, már ebből van épp elegem, de lehet, hogy ezért sem történnek komoly bajok.
Ami Ildi sztoriját illeti az asztalsarokkal kapcsolatban: Bence homloka az oviban szakadt fel, a kifejezetten gyerekbarát, speciálisan óvodai kisszék támlájának esett neki, amire ugyi nem könnyű gumit húzni. Esetleg készülhetne elelve gumuból. Na de akkor meg máshol érné baleset a gyereket.
Lányok, nem hiszem, hogy el lehetne kerülni az ilyen apróbb gyerekbaleseteket! És igaza van Anyapocnak, néhány dolgot meg kell tapasztalniuk a gyerekeknek ahhoz, hogy az életük során elég óvatosak legyenek!
Mindenkinek nyugis babázást! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kiváncsi!

Bálint fiam abban az időben remekelt. Miután egyszer itthonról mentünk varratni, utána jött még kettő varratás, ezúttal az oviból (az egyik tornatermi eset volt). Aztán valahogy hál istennek kinőtte.
Tény, nem lehet minden gumiból, de legalább a kritikus időszakban (amig tanulnak állni-járni) érdemes kicsit jobban védeni őket. Ancsi az elmúlt egy hétben, amióta állni igyekszik, legalább 20-30-szor koppant el. Szerencsére mindet a szőnyegre...pedig még ott vagyunk mellette! Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


SZiasztok! Egyetértek KÍváncsival. Nálunk a két gyereknek eddig összesen 3 vérző fejsebe volt, mind a 3 esetben karnyújtásnyira voltunk tőlük. Sebészhez egyszer sem kellett mennünkm igaz van két férfiasKép sebhelye a haja alatt az Attilának.
Ifjú (?) lelkes anyukaként vettünk sarokvédőket, de a gyerek első ötlete az volt, hogy alapos munkával lerágja mindet a sarkokról. Pillanatragasztó esetleg szóbajöhetett volna, de az meg mérgező, ha jól tudom. Főleg ha rágja.
Konnektor - attól parázok, vakdugó van, főleg most, hogy Attila 3,5 éves korára rájött, hogy milyen izgu bedugni a porszívót. ...Gergő meg éppen most húzta ki a szgép egyik csatlakozóját, és próbálta visszadugni. SZóval én folyamatosan keresek gyerekbiztos konnektort, de nem láttam még olyat, amit elképzeltem.
Járni tanulás. Attila fején állandóan sorban voltak a kék foltok.

Amúgy azt láttam, hogy mindentől úgysem tudjuk és nem is kell megvédeni őket. Persze vigyázni kell, de nem lehet állandóan a veszély tudatában élni, mert az önbeteljesítő jóslat lehet. Erre a férjem azt mondja, hübrisz. De ő egy szorongó típus. SAjnos.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Anyapoc!
Ha jól tudom, gyerekhám a neve.
Titati
titati
 
 


Kiváncsi
A csomagolás még meg van, csak nincs rajta név Kép
A vakdugo nálunk nagyon kell, mert imád a konnektorba nyulkálni. Ha rákiabálok, hogy nem szabad, akkor nagyokat kacag, mert azt hiszi viccelödöm. Persze nálunk is mindenki figyel, de a baj egy másodperc alatt bekövetkezhet, és amit lehet elözzünk meg.
Azt hiszem én túl aggódós anyuka vagyok. Kép
5. gyerköcnél már én is lazább lennék Kép
Kriszta
Nyanya
 


Kíváncsi!

Én detto azért járok ide, amiért Te.Kép
Most csak amiatt a bizonyos hám vagy mi miatt "ragadtam tollat".Kép
Szóval én is vettem ilyet, de ha agyonütnél sem mondanám meg mi a neve épp úgy mint Nyanya.Kép
Nekem a 3 funkciós kocsiban nem volt öv, s kissé eleven lánykám miatt valami megoldást kellett találni, hogy ne lógjon meg természetellenes módon a babakocsiból. Szóval én a Tescoban vettem és csak azért ezt (bár nem tudtam mi ez), mert a rajz alapján nekem erre volt szükségem.
Tényleg rá lehet adni a gyerekre mint egy hámot és hozzá lehet kapcsolni egy hosszabb részt és kb. úgy néz ki az anyuka ha kimegy az utcára, mintha a kutya helyett véletlenül a gyereket kapcsolta volna a póráz végére.Kép

A viccet félretéve, a babakocsiban nagyon-nagyon jó volt, a pórázos részét nem használtam.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!
Na jó, hámom nekem is van véletlenül, és egy időben nagyon jó szolgálatot tett az etetőszéknél, amit bolhapiacon vettem és ez-az hiányzik róla Kép. A most legfiatalabb kislurkó viszont nem igényli, gond nélkül megül benne. A konnektorokkal meg eddig szerencsém volt, egyikük sem érdeklődött, habár most a legkisebb meg éppen ahhoz vonzódik, legalábbis a nagy elosztóhoz, amint kapcsolgathatós lámpa van. Ezért azt felraktuk az asztalra Kép. Világos, ha észreveszem, hogy valamire tényleg szükség van, akkor azt alkalmazom, de minden szülőbolondítót azért nem szerzek be, hogy kb. két hétig kelljen, amíg rá nem jön a gyerek, hogy mennyi érdekesebb dolog van még a világon.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Ma Orsolya megégette a kezét az olvasólámpával. Öt évet öregedtem, mire rájöttem, hogy nem rázta meg az áram. És a seb sem lesz óriási. Lehetetlen lett volna, kivédeni, ő ugyanis csak ágyazni akart. A nővérénél, aki hanyagul égvehagyta a lámpát. Mikor a párnákat igazgatta, valahogy megtörtént a baj. (öt éves lesz a szentem, és vele mindig történik vmi)

sofka
sofka
 
 


Kíváncsi!

Azt viszont nem írtam, hogy az ember tényleg lazább ha már nem az első gyerekről van szó ez igaz. Az első csemetémet én is óvtam még a széltől is. Most a harmadiknál viszont tényleg volt olyan, hogy hagytam apróbb baleseteket elszenvedni. Húúú ez durván hangzik.Kép Tényleg hagytam, hogy 1-2-szer odazárja a kezét a szekrényajtóval, hagytam, hogy megijedjen ha hirtelen kiszalad a konyhaszekrény fiókja (kiesni nem tud). Szerintem is vannak dolgok amiket csak akkor ért meg egy gyerek ha saját bőrén tapasztalja, hogy azzal fájdalmat okoz saját magának.
Viszont egy példa, hogy milyen kevés is elég egy tragédiához:
Dancsi lányom 2 éves volt amikor új lakásba költöztünk. Gondos szülőként az volt az első dolgunk, hogy az erkélyajtóra láncot tegyünk, pont őmiatta. A tök üres lakásban a világon semmi nem volt, kivéve egy csavarhúzó, a biztonsági lánc és a hozzá való 4 db lemezcsavar. Amíg méregettük a magasságot, hogy ne legyen túl alacsony sem, de Anita is elérje, addig Dancsi észrevétlenül megszerezte a csavarhúzót és éppen a fali konektorba próbálta bedugni amikor észrevettük. Az apja kezéből vette ki a csavarhúzót, aki a lánc helyének bejelölésével volt elfoglalva. A mai napig sem tudom, hogy léptem vagy ugrottam azt a kb. 2 métert, mert rákiabálni nem mertem. Az volt az első gondolatom, hogy ha rákiabálok talán megijed és ijedtében pont befelé fogja nyomni a csavarhúzót.
A tragédia tehát akkor is bekövetkezhet amikor 1000 %-ig biztosak vagyunk benne, hogy mi mindent megtettünk a gyerek biztonsága érdekében, nem????

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Kata,
sajnos ez igaz. Isten kezében vagyunk mindannyian. (Ateisták helyettesítsék be a nekik elfogadhatóval Kép)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Szerencsére nálunk csak 1 db konektor van elöl, a többit szekrények, vagy valami más takarja, a lényeg, hogy elérhetetlen. Abban az 1-ben meg vakdugó van. Egyébként fiam már annyiszor csukta oda az ujját valahova, hogy már elég csak annyit mondanom, hogy "Vigyázz az ujjadra" és már érti is, hogy az ő kis keze bizony rossz helyen vanKép Fejét is sokszor ütötte meg, most is még van rajta sárga folt (már gyógyulKép), de valószinü, mire ez teljesen begyógyul jön egy újabb bibi.

Ami tényleg veszélyes attól minden erőmmel próbálom megóvni, de egy két dologból -mégha fáj és esetleg folttal jár- csak tanulhat. Mégmielőtt félre értenétek, ha ott vagyok és el tudom kapni akkor elkapom, de ha már megtörtént a baj nem próbálom kicserélni a szerkényeket, az ajtófélfát és minden egyebet tartós gumiraKép ;)
Pl már azt is észrevettem, hogy ha esik akkor már legtöbbször próbálja tompítani az esést a kezével. Tanul esni.

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Na, msot úg ytúűnik, mintha én lennék a nagy gyerekféltő, huhh pedig nagyon nem. De sose felejtem el azt az 5 éves esést, amikor a gyerek feje búbja, kutacs helye, ezt 5 évesen nem tudom, még mindig kutacsnak hivják-e találta el azt a bizonyos sarkot. Van nálunk is sok-sok hegnyom homlokon, állon, orvos sem látta esetekből. De az durva volt. A vér is, meg a lifegő bőr a feje tetején, á nem tudom én itt ragozni. De ha visszaidézem és elképzelem a negyediket, amint ilyet esik a még kutacsával.....
ezzel együtt még mindig nincs rajta a sarokvédő...

SZerintem kell egy egészséges határ.Nem jó az se, ha semmi, meg az se, ha mindent védünk. Ez olyan, mint a kosz, abból is kell, de azért talán mégse a kutyaszaros kezével üljön le ebédelni a gyerek.Kép
Kb. olyan kiosztásban, hogy ami súlyos sérüléshez, maradandó károsodáshoz, halálos balesethez vezethet (pl, 220 V) attól azért megpróbálom védeni. Ami szimplább (odacsukja az ujját), annál megelégszem a meg fogja tanulni elvvel.

SZiasztok:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Pildi!

Ebben egyetértünk. Azért az az esés tényleg durva volt.

sasha

Kép
sasha
 
 


Ildi,
nyugi, tudjuk, hogy nem vigyázol a gyerekeidre! KépKépKép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Azért nem mindegy, hogy hogy csukja oda az újját és mennyi idös a gyerek. Kisfiam amikor tanult felállni a gyerekszoba ajtajába kapaszkodva próbálkozott és persze közben csukódott be az ajtó. Késöbb talán én is leveszem a becsukódás gátlót, de még jó, hogy van. Egyenlöre elég ha megtenulja, hogy mozgó tárgyba ne kapaszkodjon, mert könnyen eleshet.
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya/Kriszta: Pontosan ezt is próbáltam irni. HOgy minden relativ. Természetesen életkorral is változik a dologKép.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kukacz

jaj,persze,hogy az eltávolítás csak a hosszabítóra vonatkozik.!!!!!!KépEgyébként így visszaolvasva ténylegfélreérthető,de ha jobban elolvasod,akkor már nem úgy hangzik.Nálunk is vannak vakdugók,még akkor vettem,amikor pocakos voltam és éppen akciós volt a DM-ben...aztán mit kerstem,mire meglett!KépKépMél megyKép!

Nyanya

Köszi az infót és a kisegítést isKép!Mégjó,hogy MegaToys kb 40 km-re vanKép

Titáti

Neked is kösziKép

Kata007

Én meg pont a pórázdolog miatt szeretnék beszerezni egyetKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapocok
Kata007 a Tescoban vette, talán nézd meg ott.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Sofka, remélem, jol van Orsi???
Többieknek pusza. MINDENT ugysem kerülhetünk el...Kép
Vendég
 


Anyapoc!
Igen, én a Tescoban vettem. Ha jól emlékszem 1600 pénz volt.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Én ma a kenguruban láttam ilyen hámot, tényleg nem volt semmi név ráírva csak az, hogy bébé comfort, de amennyit itt írtunk róla, eltéveszthetetlen. Ja, és 2040 pénz volt.
s.kata
 


Gyözött a Tesco Kép
Nyanya
 


De jo, hogy ITT nincs... Kép
Vendég
 


En is sokszor ugy erzem, hogy tulaggodok. Ha gyerekes csaladhoz megyek, mindenhol minden elol van. Koromlakkok, lemosok, testapolok(nagyon veszelyesek a gyerekekre, meg a babaolaj is, ha megissza), kesek, mososzerek, kilogo konnektorok, a forro kave az asztalon hagyva, a leves fo a gaz elulso rozsain, csak azon csodalkozom, hogy az o gyerekeiknek nincs bajuk. (3 ev alatti gyerkocok)
Ti ott mernetek hagyni ilyen kornyezetben a gyereketeket?
Mert mindig mondjak, hogy szivesen vigyaznak ra, de hat azt latom, hogy a terepen kivul meg a szulok raadasul csinaljak a dolgukat, a gyerek meg valahol jatszik.
Ez miatt nagyon sok eselyt kihagyok, hogy "cserevigyazast" vallaljak. En vigyazok masera, de az enyemet nem merem "kolcsonadni".
Voltatok mar ilyen helyzetben?
En ugy erzem, ha az embernek gyereke van, nagyon fontos a gyerekbarat lakas. Ha mas gyerekere vigyazok, akkor is.
Maria
 


Maria!
Te ismered a gyerekedet, hogy mennyire önveszélyes. Én pl. a lányomat bármikor bárkinél otthagyhattam volna, mert egyáltalán nem volt veszélyes. Nem voltak biztonsági óvintézkedések, hisz nagyon hamar megtanulta, hogy mit lehet, és mit nem. Viszont van egy barátnőm, akinek a lányommal egyidős fia van, és ő nem merte soha senkire rábízni. Nem is csodálkozom rajta Kép Ő egy kis ördögfióka volt. Ha egy pillanatra nem néztél oda, már magára borította a virágot, kirántotta a fiókot, megbotlott a küszöbben, magára öntötte a teát és még sorolhatnám. Tehát ez szerintem teljesen gyerekfüggő!!!

Titati
titati
 
 


Még annyi, hogy nálunk csak a nagyon szem előtt lévő konektorok voltak védve, semmi más óvintézkedést nem kellett bevetnünk.

Titati
titati
 
 


Titati,
azt hiszem, teljesen igazad van: a dolog valójában gyerekfüggő. Te látod, mire képes a gyerkőcöd, és hozzá kell igazítanod a világot.
Nekem ebből a szempontból viszonylag könnyű dolgom van. Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!

Én is gyerekfüggő vagyokKépKép!Az én ismeretségi körömben is van olyan kisgyerek,aki 20 perc alatt leizzasztotta a vendéglátó anyukát,pedig neki is épp akkora babája van(15 hó).Szóval nagyon gyerek függő.
A másik talán az,hogy a más gyerekére talán kicsit jobban figyel az ember,miután nem ismeri....

Kata007,Nyanya

Köszi,asszem nem lesz rá szükésg,mert 1 nap alatt olyan biztonsággal jármár a gyerekem,hogy feleslegesnek tűnikKépKépKép!De talán a következőknek jó lehet...

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
OK te érzed, hogy kell-e, de szerintem ez független attól, hogy biztonsággal jár. Ettöl még kimászhat az etetöszékböl, felállhat a babakocsiban vagy elörebukhat alvás közben stb.
Persze ez is gyerekfüggö, mint minden más biztosági intézkedés.
Najóóó lehet, hogy én meg túlaggódom magam, dehát elsö gyereknél ez természetes. Vagy nem?
Kriszta
Nyanya
 


Nem mind velem történt, de leírom, mert nagyon tanulságosak.

Anya és apa között sétál a gyerek. Forgalmas utcán átkelve villamossínek előtt megállnak, mert jön a villamos (gyorsan). Anya azt hiszi, apa fogja a gyerek kezét, apa fordítva gondolja. (Korábban mindketten fogták) Utólag kiderül, hogy a gyerek kezét egyik sem fogta!!! - Happy end: gyerek 6. érzéke működött és nem lépett ki.

Kalászos növény kalásztüskékkel felfelé ledugja gyerek a torkán. Visszafelé nem jön, mert tüskék megakadnak a nyálkahártyán.

Gyerek megnyalja a korcsolya fém lapját (ami jéghideg): nyelve odaragad. Megijed és letépi: nyelv hegye ottmarad. Gyerek sokáig nem érez ízeket a nyelve hegyén.

Dühös macska bebújik az ágy alá. Gyerek meg akarja nézni: macska belekarmol a szemébe.
pimpa
 
 


Ja és még egy, ami felnőttekkel is előfordul(hat):

darázs száll az üdítősüvegbe, amibe beleiszik a gyerek. darázs csíp, torok dagad, levegő útja elzárva. Fulladásveszély pillanatok alatt!!

Megoldás (ha súlyos a helyzet és semmi más nem segít): valami kis csöves dolgot (toll külső burka, szilikoncső, vastag szívószál) gyorsan átmenetileg le kell dugni a gyerek torkához, hogy ne tudja a daganat elzárni a levegőt.

............

Bár nem teljesen idevágó, de szerintem okos ötlet, amit egy vizimentő ismerőstől hallottam: ha kisgyerekek eltűnnek szem elől a népes strandon, az esetek 99%-ában nappal háttal indulnak el (hogy ne süssön a szemükbe), így rögtön abba az irányba kell indulni keresésükre.
pimpa
 
 


Hello Csajok!Pimpa!(tetszik a neved!!!Kép) Jajjj, ne is mondd, ezeket a darazsas dolgokat!!! A Fiamat megcsipte par hete vmi a bölcsiben, jo lilara dagadt az ujja. A bölcsis-néni nem tudta, miféle dög volt a tettes, mivel nem sirt a Fiam, igy nem latta...Kép
Nem rossz ez a Nappal hattal dolog!!! Lehet, hogy hasznat veszem még!!!Kép
Erdekesség: az én Fiam 1 kivancsi Baba, de nagyon nyugodt volt 1 éves koraig. Ha mondtuk Neki, hogy nem, razta a fejét, megértette, nem csinalta ilyenek... Mostanra atment ördögbe...Ha mondom Neki,nem, hisztizik...Kép
En is azt latom, masok sokkal kevésbé vigyaznak arra, mit hagynak elöl, mint én... Nos, én szinte semmit... De az én Minimmel vigyazni is kell...
Anyapoc, az az öv nem csak a jarasra van!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Nem olvastam még el a topikot végig, lehet, hogy már volt róla szó, de nem kell félni annyira a konnektortól.
Férjem villanyszerelő, ő magyarázta el nekem, bár tökéletesen nem értem Kép, a lényeg:
A konnektorban az áram csak akkor rázza meg a gyereket, ha keresztül tud rajta menni, vagy a gyerek földelve van.
Vagyis: ha a konnektor egyik lukába dug be drótot, nem történik baja (!!!), hacsak nem áll tócsában, vagy puszta földön.
Parkettán vagy szőnyegpadlón állva csak akkor lehet baja, ha mindkét (!) lukba bedug egy-egy drótot vagy vezető dolgot (amit ugye pici gyerek nem is igen tud koordináltan megcsinálni), vagy azzal a kezével, amelyikkel nem dug dróot a lukba, valami földelt dologba kapaszkodik (pl. radiátor).
Persze sok egyéb eset is van, meg körülmény, természetesen nálunk is van konnektordugó a fontosabb helyeken, de annál az átlagos előfordulásnál, amikor a gyerek az egyik kezével beleilleszti a tollat a konnektor lukjába, még nem kell három métert vetődni.Kép
Üdv: Dália
Dália
 


Köszi, Dália, ez érdekes! Utánanézünk! Kép
Habár nekem valahogy úgy rémlik, hogy a fázisceruzát épp azért kell használni, mert a lyukban az egyik derót önmagában is ráz, és hogy melyik is az, nem látszik, azt mutatja meg a fáziskereső.
Aki jobban tudja, homályosítson föl! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Én inkább 3 métert vetödöm Kép
Kép
Nyanya
 


Én meg nem vetődömKép, mert minden elérhető konnektorban van dugóKép! Biztos, ami bizosKép!

Banyóci

KépKép
KépKép
banyóci
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: