Új privát üzeneted érkezett!

Drága Bencike!

3. születésnapod alkalmából kívánunk sok boldogságot, jó egészséget és hosszú hosszú életet!

Kép

Kép

Anyukádra meg sok szeretettel gondolunk ezen a szép napon és jó nosztalgiázást kívánunk Neki!
Kép

Várjuk a szülinapi beszámolót és a képeket!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildikó
Kép

Bencinek:
Kép
Juditnak:
Kép

edoci
 
 


Szia Edit! Kép

Judit!Egésznap vártalak! Remélem minden oké veletek. Jelentkezz!
ilgya1
 
 

 
 

Ildikó

Judit dolgozik,biztos amint tud jelentkezni fog! :wink:

Máté már egy pár hete olyan sz..rul alszik az éjszaka,sokat fent van és vergődik.Sosem aludt jól,de ez már tényleg túlzás.Ma reggel jutottam odáig hogy az álmosságtól és fáradtságtól bőgni tudtam volna! :oops: :cry: Pedig most se oviba nem jár,nem is beteg.... :?

Remélem ma is olyan jó idő lesz mint tegnap! :wink:

Holnaptól egy pár napig nem lesz gépem! :twisted:

Dávid?Réku baba?Ti hogy vagytok?


Judit
Neked kitartást,majd csak vége lesz a hajtásnak! :wink:

Addig egy érdekes kép Mátéról:

Kép

edoci
 
 


Edit!

Ez a kép haláli Kép

Éjszaka :x
Hát megértelek azért, én nem is egyszer tudtam volna sírni a Dávid idejében.. :cry: Nálunk szerencsére most már alszanak éjszaka, :shock: igaz Dávid átsétál közénk,de ezt van mikor észre se vesszük.
Réka ő már ezer éve átalussza az éjszakát,csak ha fogzik akkor egyszer kétszer felébred,de hamar megnyugszik és alszik tovább.

Máté egyedül alszik? vagy ő is még átmegy?vagy te mész át? :lol: Biztos ez csak olyan átmeneti,és időjárásfüggő. Mennyit szoktatok levegőzni? :lol:

Kár,hogy nem lesz géped :cry: siess vissza! :wink:

Rékával voltam 1 éves státuszvizsgálaton,vagyis már 13 hónapos volt 13-án. :lol:
9780g és 75 cm. Felirattam az agyhártyagyusziellenes oltást,és kértem csipőszűrésre beutalót.
Az influenza ellen ti beoltattátok őket?

Ma Dávid se nagyon akart menni az oviba,pedig nem szokott gond lenni vele,nem ellenkezett,de azért mondta,hogy nem megy. Persze ennek ellenére ment :lol: csak fura volt,hogy nem akart. Remélem nem lesz semmi gond.

Megyek mert leég a kajám. :x
ilgya1
 
 


Judit!
Egyszerre írtunk! Tök jó,hogy jöttél! :lol: most szaladok,de még jövök
ilgya1
 
 


Judit

Mátét amikor a múlt héten hétfőn vittem volna oviba délelőtt hőemelkedése lett.Így nem vittem.Egyébként utána semmi baja nem volt. :roll: Legalább hosszabbítom a szabimat egy kis betegáll-al. :wink: A héten meg el akarom vinni a gégészetre.
Gépet újratelepítik. :roll: nemrég telepítették újra,felfrissítették a programokat,újakat raktak fel,stb,csak nem úgy sikerült mint kellett volna! :roll:
Úgyhogy most gyorsan kiélem magam! :lol:
Nálatok az ovi?Ma kezdtétek?
Várjuk a képeket! :D

edoci
 
 


Ildikó
Nem égett le a kaja? :lol: Mit főzöl?
Én zöldbablevest csináltam,most elugrok a postára aztán kifőzöm a szilvásgombócot! :D
Máté odajön az éjszaka,vagyis már elég hamar.Ez úgy szokott kinézni,pl mint az elmúlt éjjel:elaludt 1/4 9-kor,11-ig 7-szer kellett odamenni hozzá.Felváltva szaladtunk.Fél 12-kor meg ő jött.Ami nem lenne baj,de ha odafekszik hozzánk ott is vergődik,egyik oldalamról a másikra,aztán apához,a fejünkre,keresztbe,stb... :roll:
Aztán valamikor hajnalba elalszunk. :roll:
Most a gégészeten azért akarom megnézetni hogy mennyire zavarja az alvásban a nagy orrmandulája.Pedig most nem is horkol olyan nagyon. :roll:
Vagy az lenne a gond hogy délután nem alszik?S túl fáradt?de ha néha alszik du,akkor is szokott zizzent lenni éjszaka! :roll:
Hát én már nem tudom.
Nálatok Dávid alszik délután?
Levegőzés:napi 1 órát minimum kint vagyunk,attól függ hogy milyen idő van.

Nagyon jók Réka "adatai"! :lol:

Én nem adattam be az influenza oltást,mert már túl vagyunk rajta. :roll:
Én most a bárányhimlő ellenin gondolkodok.Ti hogy álltok ezzel?Nekem most mondta egy ismerősöm,hogy ő beadatta a gyerkőcnek és ugyanúgy elkapta mint a többiek! :roll:
Bár az influenzával én is jártam úgy hogy beadattam magamnak és betegebb voltam mint egyébként! :roll:

edoci
 
 


Judit
Én tegnap kezdtem adni a Bronchot!Nálunk mindig egy pár nap után ahogy adom elkezd folyni az orra!
Úgyhogy én is várom! :roll: :lol:

edoci
 
 


Neked jobbulást! :cry:

edoci
 
 


Judit
Köszi az infót!
:lol: Jót nevettem azon hogy nem a férjed magyaráz a tündéri hangján! :lol:
Édes lehet Benci!
Ja,ma felhívott téged Máté "telefonon"!De nem hallottam hogy mit dumál,mert kislisszolt a konyhába közben! :lol:

Kitartást!Pihizzél!

edoci
 
 


Lassabban csajok,nem bírom követni és még csak hárman vagyunk :lol: :wink:


Edit!
Én is zöldbabot főztem csak főzeléket :lol:
szerencsére nem égett le. :lol: Nem tudtam már jönni,mert apa is hazajött közben,meg elmentem a Dávidért az oviba. Szerencsére semmi gond nem volt vele, a reggeli nemakarokmenni ellenére.


Judit!
Sajnálom,hogy lebetegedtél,jobbulást neked! :? na és a miki is...

kiváncsi leszek majd Benci,hogy fogja bírni a kiképzést :lol: (ovi)
nálunk nem úgy beszélnek az óvónők velünk,mintha ovódások lennénk :D érdekes lehet. Ráadásul te még utálod is ezt :lol: :lol: :lol:

Nagyon jó lett az avatarod és Bencié is :wink:

Kösz az influenzás tanácsokat. Mi Oscillo-t kezdtünk el szedni,az a Bronch... az mi? már nem vagyok képben teljesen,az is megelőzésre van?

Nem alszik ott a Dávid,de nem is akarom,hogy ott aludjon,így is nagy törés ez nekem,hogy nincs velem egésznap,először ehhez kell hozzászokjak,meg amúgy is itthon vagyok,megtehetem,hogy hazahozom. Majd ha muszály lesz,akkor muszály lesz,de addig kiélvezem a helyzetet.


Edit!
Még húzod az időt mi? :cry: mondjuk az tök jó,hogy a hőemelkedésből nem lett végül semmi.
Mi is a bárányhimlőt beadattuk a Dávidnak akkoriban,Rékának csak 19 hós kora után adja be a doki,nem tudom miért.
Én is oltáspárti vagyok. :oops:

Tudom,hogy ez is valahol egy kampány,de amit egyszer a Híradóban láttam kislányt, na azt egy szülőnek se kívánom.... az a látvány :x ,még a tüdeje is állítólag pöttyös volt,olyan szővődményes barija volt,ott feküdt és mindene nagyon pötyi volt,és csövek lógtak ki belőle és szörnyű látvány volt....,na ott akkor eldöntöttem,hogy én beadom az tutti,és megfogok mindent tenni,hogy ilyen látványvba ne legyen részem. Ha meg úgy alakul,hogy elkapja akkor is én mindent megtettem,
én is azt hallottam egyébként,hogy jóval enyhébb lefolyású azért így,ha be van oltva.
Viszont a hugom minddkét kisfia elkapta,oltás nélkül és könnyedén átvészelték :oops: ,ez a legjobb,mert ez örök védettség. De ezt nem lehet előre tudni sajnos. :oops:

Dávid alszik még délután,mert úgyanígy voltunk,mint ti,vagy nem aludt éjjel,(mert olyan sok élményben volt része,hogy ha nem aludt délután nem bírta feldolgozni és ezért alszanak ilyenkor nyugtalanul éjjel) vagy annyira elfáradt 5-6ra,hogy nyűgős lett és tök nehezen lehetett vele bírni. Azért van olyan most is,hogy nem alszik,de azért próbálom úgy alakítani,hogyha lehet aludjon.

Akkor mindenkinél megvan ez a mászkálás éjjel jól van. Ezek a háromévesek már csak ilyenek :lol: :lol: :lol:


Nem tudom még mit akartam,na mindegyj....

Puszi:Ildikó
ilgya1
 
 


Biztos azért pörög így a topik,mert régen "beszéltünk"! :lol:

Ildikó
Akkor szerintem én is beadatom az oltást,úgyis megyek vissza a háziorvoshoz a gégészeti eredménnyel.
jövő héten már viszem én is a Mátét oviba.Majd meglátjuk mi lesz.
Gondolom az mint eddig! :roll: Vagyis arra számítok! :lol: Pedig fél 9-től 11-ig igazán kibírhatná! :lol:

Judit
Thomasról álmodtál... :lol:
Nálunk a "normálisan" beszélnek az óvonők velünk (legalábbis eddig),biztos csak szakmai ártalom! :lol:
Nekünk nem kellett oviszsák,egyenzsák van az oviban.
Tényleg,mit kapott Benci a szülinapjára?

edoci
 
 


Ja,látom tettél fel képeket!
Nagyon jók!
Micsoda szuper tortája volt!Biztos tetszett neki! :lol: Nagyon csini volt! :lol:
A kivágott képek is jól sikerültek!Nekem tetszik! :lol:

edoci
 
 


sziasztok!

Én véletlenül keveredtem ide, most láttam, hogy ilyen topik is van. pedig régóta netezek. Sajnos nem volt időm teljesen visszaolvasni benneteket. Gondolom, összeszokott csapat vagytok. Én csak annyit írnék, hogy nálunk a 13-as szám sorozatosan előfordul. A párom nov.13-án született. Kisfiunk 2003.aug,13-án 13 órakor. Sajnos sokat kellett kórházban feküdnöm a terhességem alatt, dec.13-án fektettek be a 13. kerületben a 13. kórterembe. Kislányommal 2007.ápr.7-re voltam kiírva, de ő is 13-án született. Köszi, hogy megoszthattam veletek ezeket.
Era

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok

csak gyorsan,mert mingyá megyünk angolra....

Szia Erika!
Tényleg érdekes ez a 13-as szám :lol: nálunk azért ilyen gyakran nem fordul elő...

Összeszokott csapat vagyunk,de azért másokat is szívesen látunk. :lol:

Judit!
NAgyon édi Benci fiú!
És klassz a tortája. :lol:

Ps-en én nem tudok kiigazodni még :cry: , az ünnepek alatt nem volt netünk és néha tanulmányoztam,de elakadtam így feladtam :oops:
lehet hogy fogok majd kérdezni... szuperül megcsináltad Bencit és a hátteret.

Ovis zsákot anyósom vett,de végül is nem kellett,mert nálunk is egyenzsák van.
Megkérdezm,ha gondolod,hogy hol vette....ráadásul verdás:)

Ediit!
Csak hűlyéskedtem,örülök,hogy pörög,úgyis lesz olyan majd mikor nem... :wink:
Miért csak 11-ig van Máté oviba? Nem ott ebédel?
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bekukkolok apától,aztán rohanok a dolgomra! :lol:
Otthon szerintem csak pénteken lesz leghamarabb gépünk. :roll:

Ildikó
Jó volt az angol?Most Réka is és Dávid is jár?
Amíg nem szokik be Máté az oviba addig nem erőltetem az ebédet,úgy sem enne semmit. :roll: Most hétfőtől ha megy,várok 2 hetet és ha minden rendben lesz akkor ott fog enni. :wink:

Judit
hogy vagy?Meggyógyultál?Hogy bírtad a próbát?

Erika
Látom nálatok nagyon bejött ez a 13-as szám! :lol:


Megyek be a munkahelyemre mindjárt,leadom a kutyanyelvet,de már tiszta ideg vagyok! :roll:
Délután megpróbálok még innen bekukkolni. :wink:
Holnap gondoljatok ránk,délelőtt viszem Mátét a gégészetre! :?

edoci
 
 


Akkor majd pénteken trécselünk... :D
ilgya1
 
 


gondolok rátok Edit! :D minden rendben lesz!
ilgya1
 
 


szia Roxmort!

Ügyes vagy, ezek a képek már sokkal jobban sikerültek.Édes, komoly nagyfiad van!
Era

Kép
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Judit!
Jó az új csíkod!
ne haragudj,hogy a te hsz-d árválkodott itt legalul,de nem tudtam jönni a hétvégén. :cry:
Nekem nagyon teszik ez az alkotásod is :wink:

Örülök,hogy kaptál zsákot. :lol: hova el nem megy az ember a gyerekéért :lol: ...Végül is nekünk olyan szatyor szerűség van,de olyan jópofa,narancssárga. És nem verdás megnéztem,hanem Thommas-os. :lol: :oops:
És hány pöttyöt szoktál rajzolni a dominora? :lol:

Én nem tartom Dávidot betegesnek (milyen humánus kérdés :wink: régi szép idők :wink: ) nem tudom mi számít betegesnek :oops: én nem hiszem,hogy többször lenne betegebb,mint a többiek.(akár ovódatársakra gondolok,akár kisbarátok vagy akár rokongyerekekre)de miért kérdezed?

Amúgy sok a beteg az ovodában,legalábbis errefelé. Benci tutti nem beteges,de számíts arra,hogy azért el fog kapni egy két ismeretlen vírust. És kiváncsi vagyok mennyire volt hasznos az immunerősítés,akkor madj mi is bevetjük. Béres cseppet még nem adtam. Mi most megint a guargumis aloes rágótabit kezdtük el,meg aszkorbinsavat kap töményen...itt hányós-hasmenéses vírus van mostanában. És Mindenki az influenzától fosik. :P :oops:


Holnap drukkolok Nektek is,majd gyere számolj be,hogy mi volt.

A kanyaróról nem hallottam,ne már...

Koncert :lol:


Edit!
Mi volt a gégészeten?
Felkészültél holnapra?
Remélem van már géped. :lol:
Angolt amúgy nagyon imádjuk :lol:

Most mennem kell,de holnap mindenképp jövök,és ne izguljatok,minden rendben lesz a fiúkkal.

Jó éjt puszi!

Ildikó
ilgya1
 
 


na hogy ment :?:
ilgya1
 
 


Szia Edit!

Én is úgyanígy voltam,nem bírtam semmit csinálni aznap,sőt egy jó pár napig félpercenként az órát néztem.


Dávid jól alkalmazkodik a szokásokhoz,szabályokhoz. Legalábbis eddig nem volt rá panasz. :shock: ő is sokkal lazább itthon,ezért is volt jó valamilyen szinten az ovi. :lol: Én örülök,hogy rendszerességet tanul és önfegyelmet. Igaz van mikor itthon tombolja ki magát,de még egyelőre nem bántam meg.
Itthon azért volt olyan,hogy odavittem neki a reggelit a nappaliba,az oviba úgye csak az asztalnál eszünk és nem beszélünk közben és fel nem állunk addig míg a többiek meg nem ették,stb....szóval ez jó.
Arról nem is beszélve,hogy milyen jó kis foglalkozások vannak.
Belefog jönni Benci is,én biztos vagyok benne. Hamar megszokják.

Hát azért elkapja a betegségeket sajnos ő is. Mondjuk,most lekopogom,de volt egy nagyon nagy hányós-hasmenéses vírus itt nálunk az oviba,volt egy kislány,aki kh.-ba is került,de egyelőre egy kis hígabb széklettel megúsztuk. Kapott Normaflore-t meg széntabit. Még egyelőre állja a sarat. Egyszer voltunk orvosnál eddig,amióta jár,de volt azért házikúra,amit orvos nélkül is ki tudtunk kezelni.
ilgya1
 
 


Jaj,ne haragudj!!!Nem vagyok magamnál Kép hogy lehetek ennyire béna,ez tényleg véletlen volt. Biztos az maradt meg bennem mikor kérdezted az Editet :oops: :oops: :oops:
először nem is vettem a lapot :oops: mi az hogy Judit vagyok? Tudom én hogy ki vagy :lol: :lol: :lol:

kiengesztelésül:
Kép

Ezek jó hírek :lol: végül is akkor sima ügy. Most ez belefér,hogy rászólnak,hogy maradjon a helyén,pár nap és megszokja,hogy ebédnél nem mászkálunk,és ő is ott fog enni,de még nem tudhatja,hogy mik az elvárások. :?

Nálunk is az új gyerekek /mert folyamatosan jönnek/ mindig kaja közben mentek volna játszani :lol: :lol: :lol: ugyanaz van itt is hehe,de nem lehet. Dávid inkább csendes megfigyelőként működik,azért nem is kell rászólni,inkább azért kell,mert annyira bambul,hogy inkább azért szólnak rá,hogy egyen már,mert megalszik a tej a szájában :x

Nálunk hétfőn van torna és akkor 8 előtt be kell érni,de máskor is fél 9-ig ildomos. Persze ettől függetlenül van aki később viszi,úgyhogy ezt én sem nagyon értem.

Dávid is visszatartotta egy időben a pisit :oops: aztán jött a becsurgatás,mert nem bírta tartogatni,fogalmam sincs mitől lehet. :? pedig olyan aranyosan megy,nem kell vele küzdeni.Szeret menni. Nem tudom miért van ez,biztos pszichés valahol,de mire vezessem vissza?Kistesóra? Olyan mintha nem is foglalkozna vele,mintha sokszor nem is lenne a Réka,meg nincs elnyomva. Nem tudom.
Múlt héten meg a kakit tartogatta :x és sikerült is becsinálnia egy kicsit a bugyiba,olyan ciki volt,remélem nem lesz hosszantartó dolog,mert akkor veszem elő a pellust :oops: :evil:


És milyen cipőben van amúgy bent szandiban? És nektek rövidgatyóban vannak vagy hosszúban? Vagy ki ahogy akarja?

Messze van amúgy az ovi? Gyalog mentek?
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Persze hogy csak ma este hozta haza apa a gépet! :twisted:

Ildikó
Gégészet:
Persze hogy nagy Máté orrmandulája,egyértelmű volt.Úgyhogy most 3 hétig egy gyogyit kell szednie,ami csökkenti a nyálkahártya duzzanatot,ha javul tőle akkor van esély rá hogy nem kell kivenni.De eddig sajnos nem javult! :? (5 napja szedi a bogyókat)
Óvoda:
Ma reggel hatalmas hisztit rendezett itthon. :twisted: Aztán amire az ovihoz értünk elmúlt.Ott már édi volt,persze volt egy kis nyafi,de nem volt vészes! :D S amikor mentek ki az udvarra a sorbanállásnál már nem az óvonéni kezét fogta,hanem egy kisfiúét! :wink:
A holnapra kíváncsi leszek! :?
Pénteken pedig lesz az ovis jelmezbál! :lol:

Judit
Köszi a hajam dícséretét! :wink:
Na milyen jól alakúlt az első nap az oviban nektek!Kíváncsi vagyok a holnapra! :D
Mikortól is fog ott aludni?
Képek nagyon jók!Látom a zongorázásban is milyen kreatív Benci! :lol: Na ezt valahogy simán kinéztem belőle hogy ilyenre is képes! :lol:
Jó a vonalzó is,egyszerre olyan Juditos és Bencis is! :lol: Tetszik! :lol:
Amióta Máté óvodás ő is kevesebbet pisil!Szerintem megtanúlják jól visszatartani! :lol:
Nálunk nincs külön tornaóra,ha nem mennek ki a levegőre,mert szar az idő akkor tornáznak!Visznek fel dolgokat a terembe.De nem kell ilyenkor másik cipő!
:shock:
Múlt hét szerdán volt szülői és utólag (ma) tudtam meg! :shock: Egyszerűen nem szóltak azoknak akik otthon vannak a gyertekkel,mert betegek! :twisted: :twisted: :twisted:
Ezen teljesen kiakadtam! :twisted:
Máté hamar megszokta a szabályokat,idegen helyen és idegen emberek előtt nem mer rosszalkodni és ellentmondani!Egyenlőre! :wink: Aztán ha megszokja... :roll:
Máté az ovi alatt egyszer volt lázas,az is hétvégén volt meg karácsonykor.De akkor szerintem nem az ovi volt a bűnös.Persze a takony egyből ráragadt! :?

edoci
 
 


OLDALVÁLTÁS :shock:

De,hogy jöttél Edit! Már annyira hiányoltalak,hogy Juditot is Editnek hívtam :lol:

Judit!
Igen én is így viszem általában,negyed 9 körülre azért be szoktunk érni. Akkor vagyunk lassabbak,ha Rékát is kell vinnem. :lol: Szerencsére azért ált. ketten megyünk,mert apa vagy a nagyi vigyáz a kiscsajra.
Hétfőn szoktunk előbb.
Bencinek is jó a dumálókája még mindig. Kár,hogy már nem nagyon írod a blogotokat vagy csak titkosítottad,és én nem tudok róla?

Nálunk,most a "hát pejsze!" a menő. :lol: és állandóan beszélni kell vele,mintha Matukával vagy McQueen-el beszélne. :lol: És visszük őket is felválta oviba,ott kint a zsákban megvárják. De így legalább ki tudok szedni belőle dolgokat,hogy mit csinálnak például aznap. Nekik elmondja. :o

Benci a zongoránál :lol: nagyon szupcsi.

Tényleg nem sírt a Dávid,jól emlékszel. :lol: egyszer volt lehámozás rólam,akkor rúgkapált meg ordíbált,de sírni nem sírt.
Akkor most még se szeret ott lenni? Vagy ki szeret?ÁÁÁÁ....

Benci mi lesz a farsangon,tudod már?

Te akkor most egy darabig ott voltál,hogy ne tudjon róla? vagy honnan hallotad ezeket? :lol:

Edit!
Örülök,hogy jó lett a géped :lol:
Még javulhat a gyógyitól a mandula,nem? még csak pár napja szedi :( én drukkolok. Nem tudom én nagyon odzkodok a műtétektől,gondolom te sem repdesel érte,de hát ha muszály akkor muszály.

Ovi:)
Az már jó úgy :lol:

Már pénteken jelmezbál?
És mi lesz a Máté?
Mondjatok jó ötleteket,nekünk ha jól tudom 13-án lesz.

Szülői miatt szólhattak volna,attól mert a gyerek beteg a szülő nem biztos,így sok hasznos inforól meg lemarad :?
Nekünk is várható a közeljövőben.

Nálunk van külön tornaóra és ha nem mennek ki az udvarra,akkor kimennek a teraszra,nagyon kivételes esetekben (köd,szutyok idő) nem mennek levegőre. Jól el is fárad a Dávid. Muszály aludni délután,mert meggajdul teljesen.

Réka zizzencs.......futok
ilgya1
 
 


Judit

Oviban alvás:igazad van hogy így csinálod,szokja meg ezt.Én is csak azért engedhetem meg magamnak hogy hazahozom,mert még itthon vagyok és mindig érte tudok menni!
Ne aggodj,Benci is meg fogja tanúlni az óvodai rendet egy kettőre! :D
Orrmandula:én úgy hallottam hogy hülyeség hogy visszanő! :oops: Vagyis nagyon ritka!
Igen,vannak érvek és ellenérvek:pl: itt Esztergomban 3 év felett ambulánsan,csak érzéstelenítésben veszik ki a mandulát.Még annó itt én is voltam bent gyakszin.Ez úgy zajlik hogy az üvöltő gyereket elviszik,beleületeik egy székbe,kikötik,szájterpesz,stb...hadd ne részletezzem... :shock: Na most ha az én amúgy is érzékeny lelkű gyerekemet egy kórházban "kitépik" a kezemből...és ezt végigcsinálják vele :shock: Nem is gondolok bele ez mekkora lelki trauma lehet!
Máshol csinálják altatásban is.ugye az altatásnak is megvan a kockázata,amiben nagyszerű tapasztalatokat sikerült szereznem,de mégiscsak így emberibb. (mármint gyerekeknek)
Maga az orrmandulának megvan a védelmi szerepe,nem véletlenül van ott ahol van...Ez egyértelmű.Viszont éjszaka úgy horkol Máté hogy nem lehet tőle aludni,a szája állandóan nyitva van,orrhangon beszél,stb,ami később beszédproblémákat,deformációt,fülproblémákat,nagyothallást,stb okozhat. :roll:
Persze én sem lennék a műtét híve :? úgyhogy nem tudom... :roll: de elég rég óta húzzuk már ezt a problémát! :(
Jajj,bocsi,de hosszú lett ez a téma! :oops:
Gyomrom:ma reggel óta ég.... :twisted: :cry:
Epegörcs: :( Az is egy borzasztó dolog lehet! :(

edoci
 
 


Ildikó
Látom amíg írtam te is megérkeztél! :lol:
igen,jót nevettem az Edit-Judit-on! :lol: Végülis mindkettőnek dit a vége! :lol:
Műtét:előbb részleteztem a dolgokat,igazából egyik megoldás sem jó. :? Úgyhogy reménykedünk! :wink:
Én is meglepődtem hogy már jelmezbál lesz,én februárra gondoltam!
Máté kalóz lesz,neki most ez a mániája,állandóan kalózost játszik és a Szinbádot nézi a dvd-n. :lol: Már megvettük neki a jelmezt,erre reggel bejelentette,hogy hiányzik hozzá a fülbevaló! :shock: :lol: Olyan jót röhögtem rajta,hogy ezt meg honnan veszi! :lol: De igaza van! :lol: De hogy én honnan veszek neki fülbevalót az még rejtély! :lol: Azért kifuratni nem fogom a fülét! :lol:
Képet sajna egyenlőre nem tudok feltenni,mert aki csinálta a gépünket nem tette vissza az egyik képszerkesztő programunkat sem! :twisted: :twisted: :twisted:

edoci
 
 


Sziasztok

Ma nem vinnyogott Máté,vagyis itthon egy minimális,az oviban pedig nem! :shock: Ezt is megértük! :lol: De azért még nem kiabálok el semmit! :wink:
Altalás:nem kockázatosabb egy 3-4 éves gyereknél az altatás,mint akárki másnál.
Szinbádnak nincs fülbevalója,azt hiszem!Úgyhogy nem tudom honnan szedte! :shock: Majd ma megnézem vele,igaz láttam már én is vagy 100-szor,csak ilyenekre nem figyeltem! :oops: :lol: Hihetetlen hogy ezek a gyerekek miket észre nem vesznek és megjegyeznek! :lol:
Jelmez:olyan 2000 ft-tól kezdődnek!A miénk 2190 volt.Bár láttam 7000-t is. :? Szerintem az olcsóbb kategória is aranyos! :wink:
Oviban mi volt ma nálatok?

Ildikó
Nálatok mi lesz a jelmezbálban a Dávid?Rékáról régen hallottunk! :wink:

Körkérdés:
Mennyire öltöznek egyedül nálatok a gyerekek?Máté az alsónadrágot,nadrágot rendesen fel tudja venni,de a pólóval,pulcsival nem boldogul.Mindig fordítva sikerül! :oops:
Az oviban meg simán hagyja magát öltöztetni! :roll:

edoci
 
 


Judit
Az eleje neked szólt,válaszoltam,csak a neved maradt le! :oops: :oops: :oops:
Kép

edoci
 
 


Mire ideértem nagyon késő lett,így csak beköszönök és jó éjt puszit küldök Nektek!
Kép

Judit ne emledgesd a tesztet :D a múltkor is mikor azt mondtad,hogy biztos terhes vagyok,akkor az úgyis volt. :lol: és gyanúsan sok gólyával találkozom mostanában. :oops:
nem tervezünk 3. gyereket.

A többbit holnap...pusszancs.

Ildikó
ilgya1
 
 


Judit

:shock: Te annó így megmondtad hogy Ildikó terhes? :shock: Akkor jó lesz összeszednem magam! :lol: :shock:
Ebéd:Milyen félelmetes leves volt az ebéd? :lol: Igen,ezek a nagy kérdések :wink: Kíváncsi vagyok mi lesz a kérdésed eredménye! :wink:
Én nem vuduztam tegnap,mert 8-kor elaludtam! :shock: Ennek az volt a következménye,hogy délelőtt fájt a fejem. :roll:
Képek szépek,a borult égbolt nekem nagyon bejön! :wink: Hold:tegnap fényképezted?Telihold volt.Ez is gyönyörű!

Máté reggel vinnyogott hogy nem akar menni az oviba,alig haladtunk az öktözködéssel! :roll: De aztán nem volt semmi.Pont amikor odaértem érte,akkor kérdezte az óvonénitől,hogy mikor jövök.Kíváncsi vagyok jövő héten mit fog szólni,hogy csak ebéd után megyek! :wink:

edoci
 
 


Új oldal!
Kép

Csak kár hogy nem Judit szép képeivel kezdődik! Kép

edoci
 
 


Nem is láttam még ezt a divathullámot,de jó! :lol:
Jók ezek a képek rólatok! :lol:
Én meg az óvónő szót miért írom rövid o-val mostanában? :oops: :twisted: :?:

edoci
 
 


Sziasztok!

Elveszett bárányka jelentkezik...
tegnap fényképésznél voltunk a Rékával,utána angolon,majd itthon hirtelen annyi dolgom összetornyosult,hogy már csak este tudtam jönni,de mire ideértem már túl késő lett,ezért ma itt kezdek :lol:
Ma meg Cini muzsikán voltunk a Rékával,majd Müllerbe pellust venni és a Magma-ba nagyon jó leárazások vannak,szóval kisrucikat vásároltam Rékának. Majd róla később...

Edit!
Vigyáz,mert Judit egy főboszi :lol: én nem is tudtam még,hogy terhes vagyok,de ő már igen :wink: -

Én eddig azt hittem,hogy 40 oldal után van váltás :oops: :lol:

Kalóz :lol:
én ma tűzoltójelmezt vettem a Dávidnak a Magma-ban 2390.- volt asszem,de miután meglátta az illetékes, jól megkaptam ám a magamét,mert Sam-nek sárga a sapkája,ez meg piros :?
mostmár csak azon izgulok,hogy felveszi-e egyáltalán a bulin. :oops:
fülbevalós sztori aranyos :lol:

Mostmár emlékszem a műtétes dologra,hát nem tudsz igazán okos lenni. :?

Szerintem nem lesz baj jövőhéten sem Mátéval,mostmár belejön...



Judit!
Örülök,hogy jönnek a képek :lol: nagyon tutti :lol:
A PhotoFun-t már ismertem,barátnőim már boldogítottak vele,csak még nem volt időm foglalkozni :lol: szupereket alkottál.Nem is tudok kedvencet választani az összes tetszik :lol:

És tök jó az oviról beszélgetni,nehogymár abbahagyjuk :wink: :lol:

És tudom,hogy nem kombinálsz :lol: nyugodtan kérdezz...
Mivel védekezünk???Hát.... :oops: :oops: :oops: megszakítás meg gumi...de tervezem,hogy megyek a nőgyógyászomhoz,spirált felrakatni,erről tudtok valami érdemlegeset? Csak akkor tudják felrakni,ha megvan? Nem tetszik nekem sem,ez a megoldás sem,de egyelőre nem szeretnék kistesókat :lol: majd ha akarok,akkor levetetem. :oops:

Mi az a vuduzás :oops: :oops: :oops:

Biztos nem ízlett Bencinek a leves,azért bújt el... :D

Dávid félig-meddig öltözik egyedül,és igen a csordaszellem hatására. :lol: Mostmár egyre ügyesebb és próbálkozik,de az elején öltöztetni kellett az ovónéniknek vagy a dadusoknak. Semmi hajlandóságot nem mutatott,hogy szeretne egyedül öltözni/vetkőzni,sőt inkább ha buzdítottam,még rosszabb volt. Aztán egy ideje levette a cipőt egyedül,majd a zoknit,a harisnyát....egy időben azt játszottuk,hogy az ő feladata levetkőzni alul,aztán én meg felül. Vagy én az egyik zoknit,ő a másikat....mostanában pedig már a pulcsit és a polót is le tudja venni,de öltözni még nem tud. Szóval van remény :wink:
okt. 17-e óta már ott tartunk,hogy tud egyedül vetkőzni :lol:

Tényleg te szoktál kukoricalevest főzni :lol:

Görcs :? :x :cry:

milyen lepedő? milyen alváshoz?mit akarsz varrni?vagy mi van... ez most nem ugrik be miről beszélsz :oops: :oops: :oops:

Micsoda összevisszaság...ááááá...bocsi
biztos a telihold miatt,vagy az hogy irok is meg mást is csinálok közben :wink:

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
Réka képek?Megmutatod őket majd?
Biztos aranyos tűzoltó lesz Dávid! :lol: Én is láttam ilyen jelmezt,aranyos! :lol:
Magma?Én sem hallottam róla. :oops: Merre van?
Spirál:nekem nem volt még soha spirálom, sok ismerősömnek az van,hallottam róla jót és rosszat is.Tényleg vérzés alatt teszik fel.

Judit
Na,kiderítetted?Milyen élményetek volt ma?

Ma Máté dudorászva ment oviba! :shock: :lol: Holnap nem kell menni a jelmezbál miatt!Hétfőre kíváncsi leszek!Akkor már ott fog ebédelni. :wink:

Jajj megyek mert odaég a muffin! :oops:

edoci
 
 


Máté: érzed ezt a szagot? :arrow: Ez a muffinra vonatkozott! :lol:
(de éppen nem égett oda)

(miért jön ki a szag az orromba) :lol:

edoci
 
 


Judit
Tűzoltójelmezt a Minimax boltban láttam. :wink:
Az oviba mi is negyed-fél 9 körül szoktunk odaérni. :wink:
Fincsi lett a muffin,olyan mindent bele,nem találtam meg a receptet amit szoktam csinálni,ezért fejből csináltam,amire emlékeztem hogy lehet kell bele.Csak azt nem tudtam hogy szódabikarbónát vagy sütőport szoktam belerakni,így mindkettőből raktam egy kicsit. :oops: :shock:

edoci
 
 


Annyira fáradt és álmos vagyok hogy megyek aludni Mátéval! :oops:

Kép

edoci
 
 


sziasztok!

Ma megintcsak most tudtam ideérni :oops:

Magma:)
Egy nagyon jó kis áruház,itt nyílt a közelünkben a Ferihegy Market Central-on belül. Nagyon sok játék van,rucik,sportcuccok,cipők,babaholmi,babakocsi,ágyak,stb....játszósarok,egyszer eljöhetnétek. :wink:

Majd rakok fel képeket Rékáról,még egyelőre 3-at kaptam meg,de majd teszek fel többet is később.

Judit!
A dominohoz a tűzoltójelmez dukál :wink: :lol: Sam :lol:

És a képeket legyen pofád felrakni légyszíves :lol: ha az egész oldalt Benci vagy egyéb művész képekkel töltöd meg az se zavarna,sőt....


Vuduzás :lol:

Dávid nem szokott senkit ölelgetni :lol: aranyosak lehetnek nálatok,hogy ilyen kedvesek. :lol: ő inkább az lenne,akit ölelgetnek :o :roll: :?

ovi :lol:
azért ez érdekes,hogy n.9-kor még senki nincs bent :shock: :shock: ,nem lehet,hogy járvány van? :lol: :oops: vagy utána hányan jönnek? nálunk sincs sosem teljes létszám.

Edit!

Mátészáj :lol: :lol: :lol:

Na látod, már dudolászik is :lol: :lol: :lol: ilyen hatékonyan tudtok ti vuduzni? :lol: másnál is be lehet vetni? Mondjuk most jelenleg nem jut eszembe,hogy mire tudnám,mert szerencsére azóta nem volt se kaki,se pisi a bugyiban.

Muffin :lol: de ügyi vagy! ezer éve nem sütöttem :oops:

Hogy hogy nem kell menni holnap a jelmezbál miatt,ezt nem értem :oops: vagy valamit figyelmen kivül hagytam.

Én holnap csipőszűrésre viszem a Rékát,igaz már előbb kellett volna,mert 11 hónapos kora óta megy,de csak most jutottam el a dokihoz. Mikor meg kint volt novemberben,azt mondta várjunk,hogy kicsit stabilabb legyen,mármint a lépései.

Hétvégén nem leszek,megyünk anyósékhoz a telekre.

Itt van a kis 13-ai angyalkám:
Kép

Ildikó

Jó éjt!
ilgya1
 
 


Ildikó
Nagyon szép kis angyalkád van! :lol: Annyira helyes ebben az ingben..és ez a mosoly! :lol:
Remélem minden jó lesz a csípőszűrésen!
Én sem sűrűn szoktam sütni,ha meg sütök akkor is csak muffint,mert azt meg tudom csinálni Máté mellett! :lol:
Én nem tudok hatékonyan vuduzni :oops: ,abban Judit a mester! :lol:
A kaki,pisi a bugyiban meg szerintem csak véletlenül volt!Előfordul,ne aggódj! :wink:
Tényleg nincs ma ovi a jelmezbál miatt,én sem értem miért,de ez van. :? Nem hagytál semmit figyelmen kívül! :wink:
Bár tegnap este már mondta Máté hogy nem akar oviba menni! :roll:
Jó hétvégét nektek!

Judit
Ha hétvégén átküldök neked egy pár képeket a jelmezbálról összetömöríted nekem?(hogy fel tudjam rakni) :oops: Mert hétfőig még biztos nem lesz semmi programom a gépen! :oops:

edoci
 
 


Sziasztok!

Jó volt a hétvége,sokat pihentünk és sétáltunk. Élveztük a csendet,mivel ez egy nyaralóövezet,ilyenkor még elég kihalt :lol:

Csipőszűrésen nagyon megszívtam. :x csak a figyelmetlenségemnek köszönhetem :oops: nem figyeltem,hogy a beutalóra most a Rókus kh. elérhetősége volt feltűntetve(mondjuk nem tudom,hogy most miért ez) ,és én oda kértem időpontot,péntek reggelre,de Kispestre mentem,ahol nem is volt aznap rendelés. :x :evil:
majd márc. 5-én kell mennem megint. :x áááá,nem voltam mérges.

Lekopogom tényleg nem volt azóta semmi produkció a bugyiban :lol:

Mit csináltatok hétvégén? Judit merre vagy?

Ildikó
ilgya1
 
 


Végre megjött mindenki! :D

Ildikó
Csípőszűrés:gondolom hogy kiakadtál.Jól elnézted! :(
De legalább a hétvégétek jól sikerült! :D

Judit
Jók a képek! :D Az utolsót felteszed még egyszer?
A hírdetőtábláson olyan Máté mint egy balerina! :lol:
Sajnálom hogy nem voltál jól! :( Remélem használ a gyogyi!Férjed hozzáállása: :twisted:


Reggel visított Máté amikor otthagytam az oviban,bár már itthonról sem akaródzott elindúlni! :? Végül azt mondták elvolt,pláne amikor kimentek az udvarra! :lol: Az ebédelés is jól sikerült,levest mind megette,a másodikból is evett valamennyit. :D

Holnap megyek a gyomrommal vissza a dokimhoz,gondoljatok rám! :?

Jelmezbál:
Máté kb 2 perc után haza akart menni! :roll: Kicsi volt a hely rengeteg emberrel,nagy káosszal! :?

Kép:
Kép

Kép

edoci
 
 


Sziasztok!

De jó!!!!! már megint képek!!! :lol:

Judit!
Nálunk van járáskontroll is :? én is már mérgemben rákérdeztem,hogy kötelező-e,mert már tök pipa voltam rájuk,de a nővér elmagyarázta,hogy jobb,ha még ilyenkor kiszűrik a rendellenességet,mert még van esély korrigálni,később sokkal rosszabb lenne a helyzet. :P szóval viszem 5-én.

Beszélhetek a barátnőmmel,ha gondolod és ha úgy alakul megnézheted munka közben,nem hiszem,hogy lenne valami akadálya.

Magma:)
Hát ez tényleg kiesik nagyon,de ha már egyszer végre eljönnétek hozzánk,akkor elmehetnénk sétálni és útba ejthetnénk azt is. :lol: már csak a játszósarok miatt is.

Sajnálom,hogy ilyen szarul voltál :cry: férjednek fekete pont :x :x :x

Nagyon édesek a fiúk együtt :lol:

Edit!
Kis kalózod nagyon helyes :lol: klassz a jelmeze nagyon. :lol:
Örülök,hogy ilyen jól alakul az ovi dolog,ez már sima ügy....a reggeli műsor simán belefér. :lol:

Jelmezbál :?

Drukkolok nagyon a gyomrod miatt :?

Puszi! Jó éjt!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok

Ildikó
Ovi:Ma Mátéért kellett menni az oviba,mert hasmenése volt. :( Én korán reggel eljöttem otthonról,akkor még nem volt semmi baja.Kakaóscsigát és tejeskávét reggelizett anyukám elmondása szerint.Remélem nem lesz semmi komolyabb.De állítólag pityergős volt ma... :? Szegénykét úgy sajnálom,pláne hogy nem vagyok vele! :?
Gyomrom:minden rendben vele :D

Judit
Megvettem a Provance könyvet,de még nem olvastam bele,majd mindjárt,alig várom! :lol:

edoci
 
 


Provance=Provence :oops:

edoci
 
 


Drága Judit!

Nagyon sok boldog születésnapot kívánunk neked!


Kép

Ildikóék
ilgya1
 
 


Sziasztok

Judit
Boldog szülinapot! :D
Máténak semmi baja eddig,de azért a héten nem viszem oviba,ki tudja! :roll:
Akartam is kérdezni hogy tetszett Szinbád! :wink: Ebből látszik mennyire különbözik a két gyerek! :wink: Én pl a Verdákat nem tudom megnézetni Mátéval,nem hajlandó,nem köti le valahogy! :? Pedig pl van McQueenje,azt szereti. :wink:
Undokság elmúlt? :lol: El sem tudom képzelni Bencit undokan! :lol:
Könyvben még csak pár oldalig jutottam el,jól elkiabáltam tegnap hogy jól van a gyomrom. :roll: Este óta fáj,éjszaka nem is tudtam aludni! :twisted: Persze ma ugyanúgy folytatódott! :(

edoci
 
 


Hú de jól néz ki ez a torat! :D Milyen ízű?Nyam-nyam-nyam (bár még fáj a hasam) :?
Szép a virág is! :D
Benci meg nagyon ügyes! :D
A téma jó! :lol: Jobb mint ha Máté tegnapi hasmenését részletezném! :lol: :lol: :lol:

edoci
 
 


Kép

edoci
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: