Új privát üzeneted érkezett!

Hellóka!

Hú, nálunk teljes csőd van, Petiből belőlem, Kittiből ömlik a takony. Kép Ebből kifolyólag éjjel fél 2-től reggel 6-ig folyamatosan cicin volt Peti. Nem volt szivem elvenni tőle.
Nagyon remélem,hogy nem tart sokáig!

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Andi: remélem már jobban van Kitti!
Lányomat átköltöztettük vasárnap a szobájába, szerencsére nagyon jól viselte!
Már két napja nem is ébreszt éjjel, csak a hasfordítós idejében, pedig már mindjárt áttörik a foga, mégis szerencsére csak nappal nyűgösködik miatta. Imádom Kép
A suttogó könyvet kölcsönbe megkaptam, már ki is olvastam, hát van egy-két jó dolog benne, de azért nem szentírás Kép
leddy
 
 


Helló, Leddy ha alvásos téma leírnád mi az amit találtál hasznosat? Vagy másban volt valami érdekes?
botanika
 
 

 
 

Hát nem is tudom mit írjak, beszél egy 4É-s napirendről, ami abból áll, hogy eszik, ébren van, alszik (a 4. te vagy míg ő alszik). Szerinte ez jó rendszert csinál, hogy tudjuk, mikor mi a baja, mire állt rá. De nekem ez valahogy nem jön össze. Szerinte evés-fürdés-alvás a jó rend.
Más most nem jut eszembe, majd még megkuksolom.

Közben áttört az első foga Kép
leddy
 
 


Sziasztok!

Az alvós topicocban nincs túl sok mozgás mostanában... Minden gyerkőc jól alszik? Kép
Az én kérdésem sem kifejezetten alvásról szól, inkább a betakarózásról, de ilyen topic meg nincs, úgyhogy itt kérdeznék.
A lányom nem tűr meg magán semmilyen takarót éjjel, ha mégis betakarom, akkor perceken belül vehemensen ledobálja magáról. Mindegy neki, hogy mit teszek rá, lehet az a paplanja, vagy egy egész vékony takaró, mindenképp ledobja. Próbálkoztam a hálózsákkal is, de mivel sokat forgolódik, abban meg rövid időn belül olyan lesz, mint egy szaloncukor, és persze nagyon utálta. Jelenleg azt csinálom, hogy amikor elaludt, akkor orvul ráadok még egy pizsamát, -mert persze amikor ébren van, azt sem engedi ráadni, - de azért sokszor még így is elég hideg a keze éjjel.
Nincs valami ötlete valakinek, hogy hogyan tudnám mégis melegen tartani? Mert ha csak hagyom, hogy feküdjön, ahogy akar, akkor hajnalra mindig elkezd szörcsögni az orra, és jön a taknyosodás ezerrel. Jobban fűteni nem tudok, mert tömbfűtéses a ház.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

SZia Yoan!

Na, az én fiam Péter összebeszélt a lányoddal! Kép
Õ sem tűr meg magán semmit, még ha mellettem fekszik (szopi) akkor is zavarja őt a takaró. Úgy rúgja le, mintha valami nagyon nagyon kellemetlen dolog lenne. (Számomra ez azért fura, mert a lányom is imádja a takaróját és én is.)A hálózsákot sem tűri, viszont a két pizsamát igen. Szóval ő úgy alszik, hogy badi, hosszú ujjú rugi, tetejére pizsi. Ha nagyon hűvös volt a télen, egy mellénykét is ráadtam. Végül is nem mozog annyira éjszaka, hogy zavarja a mozgásban a sok ruci. Ja, Petit betakarni sem lehet,ha elaludt, mert az első parketta reccsenésre felriad. El sem tudm képzelni, hogy adod rá alva a pizsit!? Kép

Na, sokat nem segítettem, azért ha két réteget megtűr és a felső jó meleg (polár?) csak nem fázik meg. Most ár úgyis jön a nyár, aztán jövőre már talán megint más alűrök lesznek! Kép

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Szia Andi,

örülök, hogy írtál. Kép Legalább látom, hogy nem vagyunk egyedi eset. Kép
Egyébként viszonylag könnyű ráadni a második pizsit, mert amikor elaludt, akkor úgy fél órán- egy órán keresztül még nagyon mélyen alszik, nem ébred fel rá.
És én is remélem, hogy előbb-utóbb csak rájön, hogy nem olyan rossz dolog a takaró. Kép

Yoan
yoan
 
 


Yoan,

Hallottam ilyen gyerekekről, akik érzékenyebbek és semmi takarót nem viselnek. Ruházattal nincs ilyen gondotok?
Nálunk csak takaró-lerúgás volt , és hajnal 4-5-kor ébredt, akkorra olyan hideg volt, hogy nem tudott visszaaludni (hiába bújt a paplanom alá, nem melegedett fel!) Nem is télen volt pedig. Nekünk bevált a hálózsák és két pizsamafölső akkor (néhány nap kellett, hogy hozzászokjon, utána már úgy is tudott forgolódni, hogy nem gabalyodott bele).

Ha nem lehetne hálózsákba tenni, én kipróbálnám a báránybőrt az ágyba. Az melegen tartaná legalább alulról, és mosni sem kell (szellőztetni nem árt néha).
Esetleg új paplanhuzat, ami neki is tetszik? Másfajta takaró (ami puha például)?

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Kati, nem, a ruhákkal nincs probléma. Illetve annyi van, hogy szívesebben veszi fel azt, ami már ezerszer volt rajta, mint az új cuccokat, de szerintem ez más tészta. Kép
Egyébként próbáltam már alá is tenni, -ha nem is báránybőrt, hanem a paplanját, de azt is kidobta az ágyból. Érdekes módon úgy szeret aludni, ha gyakorlatilag nincs az ágyában semmi, csak a matrac és azon a lepedő. Kis fakír. Kép
Még maci se kell újabban, pedig korábban mindig kért valamilyen állatot.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy mitől lehet az, hogy az utóbbi napokban a manóm sírva, ill. üvöltve riad fel néha álmából? Oltás nem volt, semmi változás, utazás stb. nem volt mostanában. Akkor is csinálja, ha karban alszik el, és leteszem a kiságyba, de akkor is, ha a kiságyában alszik el, vagy a reggeli szopi után mellettem, ilyenkor nincs változás, ugyanúgy ébred, ahogy elaludt. Pocakja látszólag nem fáj.
Ma 11 hetes a fiú.

KépKép
connie
 
 


Connie
Nem tudom, mitől van, de nálunk is volt, bár úgy emlékszem, valamivel hamarabb. Előfordult éjjel és nappal egyaránt.
Én is mindig megijedtem, de ha felvettem, rögtön abbhagyta.
Szerencsére nem csinálta sokáig, talán 1-2 hétig.

Mindenesetre engem is érdekel, hogy mitől lehetett.
zsana75
 
 


Akkor lehet, hogy ez összefügg a fejlődésükkel, és normális? Ákost van amikor fel se kell venni, mert mire rémülten berohanok a hálóba, már visszaalszik. Csak én kapok infarktust.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Peti is csinálta kétszer életében. Nagyon ijesztő üvöltéssel ébredt. Az elsőnél kb. 5 percig nem lehetett semmivel megnyugtatni. Cici sem kellett pedig addig mindig, mindenre jó gyógyszer volt. Éjszaka volt, épp mondtam a páromnak, még 5 perc és indulok vele az ügyeletre. Erre abbahagyta.
A hasa beton kemény volt végig. Tuti az fájt neki.
Aztán erre pár hétre még egy ilyen eset volt, de hamarabb vége lett.
Ha megnyomod a hasát és kemény, akkor fáj neki. Vagy a szelek, vagy ......??

Reméljük nem fordul ilyesmi elő többet senkinél!

Üdv.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Mindenki alszik, mint a bunda? Kép

OKé, akkor én is megyek! Kép

Puszi,
Andi
Kép
andi68
 
 


Sziasztok!
Ideírom én is a problémámat, hátha van valakinek valami jó ötlete. 4 hónapos kisfiam születésétől kb 2 héttel ezelőttig "átaludta" az éjszakát. Ezt úgy kell elképzelni, hogy este 8 körül szopcsálás után magától elaludt, majd úgy 3-4 óra tájban egyszer ébredt. Ekkor újra szopcsálás, majd alvás reggel 6-7-ig. Mostanában viszont - a szokásos elalvás után - már 12 körül ébren van, majd 2 tájban, aztán 4 körül, és végül 6 tájban végleg felébred. Igyeksezm nem felkapkodni az első nyekkenésre (hátha csak helyezkedik), de a felébredésből rendszerint sírás is lesz. Ilyenkor persze végül magam mellé veszem és szopcsa 2*,3*,4* éjszakánként...
Foga (láthatóan legalábbis) nem jön, nem valószínű, h minden alkalommal éhes lenne (nappal bő 4 óra is eltelik két szopás között), és az egyéb "fizikai" jellegű okokat (hideg, meleg, beszorult a keze...) is igyekeztem kizárni. Ti mit csinálnátaok ilyen helyzetben, ha nem akartok nappalra teljesen kimerültté válni (pláne mivel nappal a kétéves "nagy" eléggé igénybe vesz), illetve féltek attól (mint én is), hogy hosszabb időre rögzül ez a ritmus, és a gyermek megszokja a sok-sok éjszakai cicizést? Köszi az ötleteket előre is!
ZSuzsa
fokedli
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Remélem már megoldódott a probléma! Ha nem, akkor tényleg érdemes lenne tenni valamit. Ilyen pici babánál az embernek nincs szíve a sírni hagyáshoz, ami még nagyobb korban is nehéz. Én személy szerint azt próbálnám csinálni, hogy amikor felsír nem menni be azonnal, hanem min. 4-5 percet várnék, hátha feladja. Ha ezek után is sír, akkor szopiztatnám.
Jobb ötletem nincs!

Sok szerencsét!
Andi
andi68
 
 


Szia Zsuzsa!

Megpróbálhatod, hogy ha nappal egy picit gyakrabban szoptatod, az segít-e. Hozzátápit elkezdtétek már? Csak azért mert a napokban olvastam, hogy ha a baba nem tudja még megemészteni (amit a kakiból lehet látni), akkor estére éhes lesz, és éjszaka bepótolja. Csak egy ötlet, millió más oka is lehet.

Kati
kat_ica
 
 


Szia Zsuzsa!

Ugyenaz volt nálunk is és megoldódni látszik, úgyhogy leírom, hátha nálad is bejön.
9 hónaposak az ikreim, 7 hónapos korukig este 8-kor elaludtak, aztán 3-4-kor még szoptak és 5-ig aludtak. Aztán elkezdődött az éjszakai felébredésék, a végén már fél óránként, óránként rohangáltam be valamelyikhez. Volt hogy csak meg kellett simizni és visszaaludt, volt hogy megszoptattam, stb. Aztán, mivel tudtam, hogy nem lehet ennyiszer éhes, meg már tejem sincs olyan sok, hogy éjjel ketten 3-4- szer normális mennyiséget szoptassak, úgyhogy áttértünk arra, hogy éjszaka szopi helyett csak ott az ágyban adtam nekik cumisüvegből vizet. Ennek az lett az eredménye, hogy ittak egy kicsit, visszaaludtak, tehát szoptatni nem kellett, de a felébredések ugyanúgy megmaradtak. (Csak azért írom le, hogy ezzel a módszerrel szerintem nem érdemes próbálkozni). aztán a lányok az ikres topikban javasolták a sírni hagyós módszert, amit én eddig elvből nem voltam hajlandó kipróbálni, sajnáltam szegényeket, meg féltem, hogy majd az egyik felsírja a másikat. De mikor eljutottam oda, hogy már nappal is majd1 összeestem, mert alig aludtam (segítségem meg nincs), úgyhogy rászántam magam. A lényege, hogy ha felsír, várj 1 percet, van, hogy magától visszaalszik. Ha nem, menj be, igazítsd meg a takaróját, szedd ki a beszorult végtagot, szóval hárítsd el a sírás okát (ha van), simogasd meg, nyugtasd meg (éjszaka van kicsim, aludni kell, szeretlek, de most nem szopcsizunk, stb.) és menj ki a szobából. Fontos, hogy ne vedd ölbe és ne maradj mellette, mert eleinte én próbáltam, hogy míg sír mellette maradok, simogatom, de akkor még jobban üvöltött. Szóval ha sír, menj be 3 perc múlva, simi, nyugtatás, kimenés. Aztán várj 5 percet, stb. Én utána 5 percenként bementem, bár van aki azt mondja hogy vár 15-öt is, de ahhoz már tényleg nem volt szívem. Szóval ezzel a módszerrel első éjszaka az egyik babánál volt 2xfél óra üvöltés , a másik 15-20 perc után már abbahagyta. Következő éjszaka már feleannyit sítak, a harmadikra meg már alig nyöszörögtek. Azóta Petra 8-tól 6-ig alszik, Csenge fél 5-kor szopizik egyet (akkor már hagyom), de utána még 1 órát alszik. Tudom, hogy nehéz hallgatni a sítrásukat, de nálunk tényleg bevált. Én éjszakánként írtam percre pontosan, hogy mikor kezdik, mikor fejezik be a sírást, hogy lássam mennyit javul a dolog, de nem is reméltem, hogy ilyen gyorsan és látványosan rendeződik. Persze minden gyerek más és más, de egy próbát megér. Szerintem ha 3 nap alatt nem csökken az átsírt időszakok száma akkor nem érdemes tovább csinálni, de ha írod az időket és látod hogy egyre kevesebbet sír, akkor ne add fel!
Sok sikert, remélem segít!

Ditke
ditke62
 
 


Sziasztok!

Az esti elalvással kapcsolatban szeretnék kérdezni tőletek. Van nekem egy majdnem 3 évesem, aki most egy hete hagyta abba az esti szopit. Eddig úgy volt a menetrend, hogy 7, fél nyolc körül vacsi, utána fürdés, aztán szopi, utána gyerek a kiságyba, ott mese, és aztán alvás. Egyedül aludt el, de kb. 5 percenként bementem hozzá kis simizésre, és így nagyjából 15 perc, fél óra alatt elaludt. Most a menetrend annyiban változott, hogy már nem kéri a szopit, hanem helyette inkább két mesét meséljek. Ezzel nincs is gond, a probléma ott jelentkezett, hogy amikor már benn van a kiságyban, onnantól kezdve úgy viselkedik, mintha legalább három kávét felhajtott volna és képes több, mint egy órán keresztül is pillanatnyi nyugvás nélkül mocorogni, forgolódni, ebből következően pesze nem alszik el, mert ébren tartja őt a saját nyughatatlansága. Rugdalja az ágyat, forog, pakol, felül, lefekszik, beszélget, iszik, megint forgolódik, stb. Ha leülök mellé, és rászólok, hogy tegye le a lábát, karját, fejét, stb, ne nyüzsögjön már, akkor sem bír ki még két másodpercet sem nyugodtan. Próbáltam simogatni, nyugtatgatni, de teljesen eredménytelen.
Az esti mesék sem nyugtalanítóak, mostanában a Micimackó újságból kell mesélnem, a legutóbbiban pl. Malacka gyümölcsturmixot csinál. Hát ennél nyugalmasabb mesét aztán igazán nem tudom mit lehetne mesélni.
Azt gondolom, hogy azért lehet ez a nyugtalanság, mert az anyatejben ugye vannak mindenféle nyugtató hatású anyagok, amiket most nem iszik meg, amióta nincs esti szopi. Ezek a tehéntejben is megvannak, de sajnos tejet nem ihat, mert tejfehérje allergiás, a tápszert meg, amit kaphat, csak kakaóval hajlandó meginni, amiben meg ugye van koffein, úgyhogy azt sem lenne célszerű adnom neki.
A délutáni alvás még mindig szopival megy, de a jelenség ott is megvan, ha néha próbálkoztunk a szopi nélküli elalvással, akkor az minimum egy óra kínszenvedés volt, mire esetleg elaludt. hajnalban dettó. Merthogy hajnalban is szopik még. Ha esetleg megelégelem, hogy hajnalban folyamatosan rajtam lóg, és azt mondom, nics több szopi, akkor jön a forgolódás, ébrenlét. Képes reggel ötkor elkezdeni nyekeregni, hogy "anyu, kapcsold be a tévét, anyu, gyere játszani, anyu reggelizzünk! stb." Amit persze nyilvánvalóan nem jól tolerálok. Kép (Mindenesetre legalább már nincs órákig tartó zokogás, ami korábban volt. Panaszkodtam is egy másik topicban.)

Szóval a kérdésem lényege az, hogy hogyan lehetne este lenyugtatni, amikor az ágyba kerül.
Ja, még hozzátenném, hogy a délutáni alvást is előbbre hoztuk, és rövidebbre, 3-kor már mindig felébresztem. Ehhez képest este jó ha 10-kor elalszik, pedig látom rajta, hogy fáradt, mert ásítozik rendesen.

Yoan
yoan
 
 


Szia Yoan,

Biztatásul: 2 évesem aki már rég nem szopista viszont elvileg még nagyobb alvás igénye mint egy 3 évesnek, és jónéhány hónapja rendesen aludt délután és este is októberben újított. Délután leraktam és ő csak szövegelt, játszott. Időnként ránéztem nem nyelte-e le a plüss macit vagy egyéb borzalom, de két órán át remekül relaxált magában az ágyában amúgy, aztán kivettem és ment tovább a nap mintha aludt volna. Este se volt ingerült, hamarabb leraktam aludni és kész. Aztán tegnap meg ma leraktam és aludt délután! Pedig semmi sem változott. Lehet, hogy a te manód is csak most épp egy kicsit érik, több dolog van a buksijában amit át kell gondolnia, vagy csak az ősziesre fordult idő.Kép Szerintem légy türelmes és hagyd, de ragaszkodj a pihihez.

Az estével kapcsolatban: Lenyugtatni? Nem tudom milyen lehet a 3 éves mikor pörög, de ha a szobájában van sőt az ágyában amúgy akkor miért baj ha nem alszik? Remélem csak átmeneti időről van szó és aztán visszaáll a régi rend nálatok is. Kitartást kívánok addig!

ui: Persze juthatna eszembe hogy mi lenne, ha alvástanítás módszerrel próbálkoznál, de a két évesemmel már én sem bírnám megtenni, nemhogy 3 évessel. A szopi is bekavarhat, én már nem bírtam (alig 15 hónaposan) az éjszakai ébresztéseket és leálltunk tejesen, de hát ez meg csak rajtad múlik. (Koffeinmentes kávét v. malátát már próbáltál rakni az esti tápszerébe? Vagy banánturmix?)
botanika
 
 


Sziasztok!

Botanika, köszi a biztatást, én is reménykedem, hogy fog változni a dolog. Kép Azért ragadtam billentyűzetet az estével kapcsolatban, mert a pörgés nemcsak abból áll, hogy nem alszik el, hanem állandóan kiabál utánam. Ha ellenne nyugiban az ágyában, én se izgatnám magam.
Én meg, -ne vesssetek meg érte, Kép de szívesebben ülnék le este mondjuk beszélgetni a párommal, vagy neadjisten megnéznék valamit a tévében, minthogy percenként, amikor éppenhogy leültem, máris kelljen felállnom, és a gyerekhez rohannom.
Egyébként tegnap este elfogyott a türelmem, és megfenyegettem, hogyha nem marad csendben, nyugodtan, akkor becsukom az ajtót. Erre -érdekes módon Kép-azonnal lefeküdt, nyugton maradt, és kb. 10 perc múlva aludt.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Kissé ül a topic, de azért újabb kérdés, hátha jár erre valaki: ti mit csináltok, ha a gyerek nem akar délután lefeküdni aludni?
Hiába fektetem le, fogja magát, kijön a hálószobából, be a gyerekszobába, és leül játszani. Ha hagyom, akkor ott kb. 10 percig elvan egyedül, aztán elkezd percenként macerálni, hogy ezt kér, azt kér, amazt kér, meséljek, játsszak vele, stb. Ha próbálkozom, hogy feküdjön vissza, ígérhetek akármit, fenyegethetem bármivel, nem működik. A fenyegetésekkel max azt érem el, hogy ott nyűglődik, sír, hisztizik, és ha nagy néha belefárad a hisztibe, akkor úgy másfél óra után elalszik, de az meg már túl késő, mert ha három után alszik el, akkor az esti lefektetés újabb tortúrává válik.
A körülmények pedig nyugodtak, van sötétítőfüggöny, csend, mese, stb. De nem, nem és nem.
Pedig úgy érzem szüksége lenne az alvásra, mert ilyenkor estére sokkal nyafogósabb. Egyébként amúgy is egy nyafigép, és ezt nem élvezem különösebben, ha fokozódik. Kép Nehéz elhinnem, hogy egy három év alatti gyereknek már nem kell a délutáni alvás. Tudom van azért ilyen, de ha most leszokik róla, akkor az oviban elég rossz dolga lesz, mert az az ovi, ahova járni fog, meglehetősen merev ebben a kérdésben.

Yoan
yoan
 
 


Szia Yoan!

Újra itt és a helyzet tényleg fokozódik! Remélem valaki ellát minket jó ötletekkel, mert a két évesem ugyanez mint a fiad!Kép A korábbi levelemben amit írtam, arról utóbb kiderült csak a véletlenről szólt, azóta jó, ha hetente egyszer elalszik délután a csemetém. Így ma is este fél nyolckor már ágyban szundi. De nekem annyiból van szerencsém, hogy nem tud kimászni még az ágyából. Kopp kopp kopp.

Segítsetek mi történik, ha mint Yoan fiánál már nem lehet az ágyban tartani?? Még csak 2 éves! És velünk sose volt képes elaludni, az altatgatás nem műkszik. Vagy magától vagy sehogy.

Most még azt gondolom, ha nagyon szigorú vagyok, akkor a szobájába igenis visszaparancsolom, hogy maradjon ott azalatt a csendespihenős 1-2 óra alatt. Akár be is csukom az ajtót. Gondolom most. Csakhogy mi van ha ehhez a helyzethez még adódik egy icipici baba is nekem 3 hónap múlva? És bejátszik még a testvérféltékenység is majd?

Lécci gyertek segíteni nekünk!

Köszönet előre is!!!
botanika
 
 


Sziasztok!

Csatlakozom hozzátokKép Liliom kétéves kora előtt abbahagyta a délutáni alvást. Két hónappal később megint elkezdte, de úgy, hogy csak hetente 2-3-szor (később már csak hetente egyszer). Én is eléggé kiakadtam, hiszen én még hatévesen is aludtam ebéd után. De úgy látszik vannak ilyen gyerekek. Csinálni szerintem nem nagyon lehet semmit. Amikor nagyritkán Lil alszik délután, akkor este 11-kor tudom csak lefektetni és még akkor sem alszik el! Ha viszont nagyon elfárad napközben, akkor este hamarabb fekszik le (nálunk 7-kor, sőt egyszer 6-kor - aztán reggel 8-ig aludt, egy pici megszakítással).
Biztos nem ezt akartátok hallani, de nálunk ez van.

KitartástKép

Kati
kat_ica
 
 


Hali!

Botanika, a fiam az egy kislány. Kép Amúgy nálunk nem annyira rossz azért a helyzet, hogy egy héten csak egyszer aludjon. Többnyire van alvás, csak kisebb -nagyobb balhék árán. Én ezeket a balhékat szerettem volna csökkenteni, de úgy látom ti is hasonló cipőben jártok.
Nálunk az egyetlen dolog, ami működik, az az, hogy ha korán ébred. Akkor ebéd utánra már elég fáradt ahhoz, hogy ne legyen hiszti, hanem hajlandó legyen lefeküdni. Ha nem találunk ki más megoldást, akkor fel fogom kelteni reggelente, bár akkor nekem is korábban kell kelni. Kép

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Dehogynem Katica! Igenis jó hallani, hogy vannak még extrém csemeték, sőt bíztató, hogy ha akár hónapok múlva is de beállhat újra a szundis rendszer. Én még bízom nagyon, bár... Ma épp az eddig magát két órán át remekül elszórakoztató csemete, háromnegyed óra múlva bemondta az unalmast, mondtam neki csak tessék próbálkozni aludni, hivatkoztam mindenféle "rendes" gyerekekre akik bezzeg alszanak, de a vége bömbölés lett. Igaz csak 5 percig aztán játszott megint háromnegyed órát békében az ágyában maga. De most már botrányozik.

Sajna mostanában nem tudtam lefárasztani, mert volt egy kis problémánk ami miatt két hete csak babakocsival sétálunk a levegőn, de más emiatt azért még alszik hasonlókorú... Amúgy meg botrányozott épp ma éjjel is (ez nem jellemző), sőt hajnal kettőkor (akkor már 1,5órája fenn volt) meg egyszer csak hallom, hogy dumál. Végigmondta élete kis történetét és kb. fél háromkor elaludt. Még azt se mondhatnám, hogy így reggelre kialudhatta magát nem?

Szóval reménykedem, Yoan akkor mint a kislányodnál (bocsi, nem tudom miért gondoltam pasinakKép), hogyha tudom újra sétával fárasztani akkor megint többször lesz alvás, vagy mint Katicánál akkor marad az esti korán fekvés. Végülis...
botanika
 
 


Sziasztok!

Figyeltem pár napig, hogy hány órát alszik a gyerek összesen, hát az jött ki, hogy az eddigi 12 óra helyett most csak 10- 10 és felet. Elég hirtelen csökkentette le az alvásigényét. Kép
Bár, azt remélem, hogy csak az az oka, hogy mostanában mi is jóval kevesebbet vagyunk kinn. Se játszótér, se szaladgálás, úgyhogy biztos kevésbbé fárad el.

Yoan
yoan
 
 


Sziasztok!

Régebben olvasgattalak Titeket, mert nekem is egy nemalvó Manócskám van.
Megnéztem az utóbbi írásokat és annyiban hozzá tudok szólni, hogy sajnos tényleg vannak ilyen délután nem alvó gyerekek, én is ilyen voltam.KépKép (Nagy valószínűséggel a fiam is tőlem örökölte.)
Én még az oviban sem aludtam, mikor mindenki szunyált, akkor nekem külön mesélt az ovónéni. így nyugton maradtam az ágyikóban, de aludni nem aludtam. Anyuék is betettek a szobába, hogy aludjak, de ehelyett kipingáltam a szép tapétát, hogy ne unatkozzak.Kép Azt hiszem én is 2-2,5 éves koromtól nem voltam hajlandó a délutáni alvásra.

Sajnálom, ha nem sok jót írtam! Amúgy normális ember lettem, felnőttem, ám azóta is kevés az alvásigényem és éjjelibagoly vagyok.Kép

Sok erőt és kitartást a nemalvó csemetékhez (tudom milyen!Kép)! Pár évet kell kibírni!Kép

Orsi

avocado
 
 


sziasztok,
Nálunk is most ütött be a ménykű, amikor legjobban kellene a rendet tartani. Két hónapon belül születik a kistesó, jó lenne, ha a másfél éves kisfiam tartaná magát a jó szokásához és délután szépen aludna két órát. De nem, rászokott, hogy egyre később fekszik le, akkor is csak játszik. Most is hallom, hogy beszélget az ágyában (fél négy van). Egyébként nagyon idegesít, mert ilyenkor este teljesen kezelhetetlen és nem úgy van ám, hogy akkor már este 7-kor indulás az ágyba! Ugyanúgy fennvan 9-ig, csak sokkal hisztisebb. Amit szerencsének tartok: - nem sír, csak játszik, - rácsos ágyban van,tehát nem tud mászkálni. Szerintem aki teheti, ne szoktassa túl korán a kicsit a rács nélküli ágyhoz. Ha még ki is mászkálna, akkor a guta ütne meg. Azzal nyugtatom magam, hogy ha nem is alszik, de legalább fekszik, vagy egy helyben ül, és nem rohangál. Ez is valami...
Szerintem a nem alvásnak az az oka, hogy kevesebbet vagyunk levegőn, nehéz randit összehozni a többi gyerekkel, mert valaki mindig beteg, nincs kinti rohangálás, játszás. Abban reménykedem, hogy mire megszületik a kistesó, addigra beköszönt a tavasz is. Ha nem, akkor nagyon pórul járok/járunk. Kitartást mindenkinek!
Cirmi
cirmogó
 
 


Szia Cirmi!
Reméljük, hogy márciusban mindenképpen eljön a tavasz, vagy legalábbis elkezdődik az enyhülés, mert nálunk a másik véglet van, túl sokat vagyunk kint. A középső gyerkőcöt én viszem reggel oviba, és du. én megyek érte. Mindezt a kicsivel együtt, ráadásul busszal. (Nincs jogsim, a környékünkön nincs használható ovi.) Ez az akció naponta 2x2órába telik. Ráadásul össze kell hangolni a főzéssel, meg a pici alvásával. Ha nem ebédelünk időben, akkor nem ébred föl mire indulnunk kell, ráadásul a nagyot is meg kell várni, hogy hazaérjen a suliból. Õ akkor itthon tanul, amíg mi elmegyünk a tesóért. Addig legalább nyugta van a kicsiktől. Szóval én is várom már a jó időt, hogy ne kelljen ennyi ruhát rájuk adni. Az jutott eszembe a du-i alvásotokkal kapcsolatban, hogy a középső gyerkőc csinálta nálunk ezt, mert tavasztól-őszig nyitott ablaknál aludt, de télen ez nem igazán megoldható, hacsak nem akar az ember jégkockát csinálni a csemetéből. (hi-hi) Egy darabig kínlódtunk, aztán kipróbáltam, hogy arra a tíz percre kinyitottam az ablakot amíg elaludt,(persze csak résnyire) és utána már nyugodtan becsukhattam, mert aludt, mint a bunda.
Neked is jó lenne, ha tudnál pihenni egy kicsit délután, éjjel tudsz aludni a pocidtól? Én ilyenkor már csak félig ülve tudtam. (a gyomorsav miatt)
Sok sikert!
Éva
tuncimami
 
 


Szia Éva!
Ne is mondd a gyomorsavat! Egész nap ezzel kínlódom, de még nem akartam gyógyszerhez folyamodni. De ez tényleg elrontja az egész napomat, úgyhogy tegnap már gondoltam, hogy csak kéne venni egy doboz Rennie-t vagy mit.
Az alvás is elég nehéz már, folyton úgy érzem, hogy ki kéne menni a wcre, de persze bazi lusta vagyok. Aztán megfordulok potom 2-3 perc alatt, akkor elmúlik (vagy csak visszaalszom és nem érzem).

A gyerekszoba ablaka egyébként egész nap nyitva van, csak akkor csukjuk be, ha épp alszik (vagy kínlódik) a szobában a kisfiam.
EGyébként a nem alvásában az is közrejátszhat, hogy reggel viszont néha 10-ig is alszik, persze ilyenkor borul az egész napirend. Nem is kívánhatom, hogy álmos legyen a szokásos időben délután. Most speciel elaludt nagy kínlódás árán, de oda fogok figyelni, hogy ne keljen reggel olyan későn és úgy általában minden körülmény olyan legyen, mint korábban.
Láttam az osztrák nyaralásos képeiteket, ránk is ránkférne egy kis kikapcsolódás. Nem tudom, mennyire lehet majd megoldani nyáron a picurral, de ha előbb nem is, jövőre tuti kipróbáljuk. Nagyon csábítónak tűnik!
szia
Cirmi
cirmogó
 
 


Szia Cirmi!
A mi pici lánykánk is tovább alszik mostanában, de ez biztosan azért is van, mert olyan szürke, nyálkás idő van, és később világosodik. Nekem is sokszor muszáj fölébreszteni a picit, mert a középsővel indulni kell az oviba. Most gyűjtöm a bátorságot, hogy tavasszal beíratkozzak vezetni, mert ez a buszozás felőrli a tartalék energiáimat. Ráadásul ősztől már nem késhetünk el, mert iskolás lesz a legényke.
A Rennie-t lehet szedni pocakosan? Nekem a jéghideg tej egy picit enyhített, de irtózatosan szomjas voltam utána. Szerintem sajna ezen csak a babus segíthet, ha kibújik onnan.
Képzeld du volt nálunk egy szintén pocis házaspár, és mondtam a picinek, hogy a néninek ott van a picibaba a hasában, és amióta elmentek símogatja a hasát, és mondogatja:"nekem is van pici baba a hasamban". A te kisfiad mit szól a tesóhoz?
Éva
tuncimami
 
 


szia Éva!
Már egy ideje mondogatjuk Petinek, hogy lesz hugocskája, baba van anyu hasában meg ilyenek. De mintha nem különösebben érdekelné (simán rugdossa a hasam pelenkázás közben). Ezért én ezt nem is erőltetem. Viszont a terhes könyveket előszeretettel nézegeti, ahol sok baba van, meg szülés (pont neki való :-)), akkor is magyarázgatok neki. Hát azt hiszem bevetjük azt a taktikát, hogy hugi majd játékot ajándékoz neki születéskor, nehogy nagyon kiakadjon a meglepetéstől, hogy tesója van.
A Renniet lehet szedni ilyenkor, de azért húzom az időt, hátha bírom még.
Neked nem veszi zokon a pici, ha felébreszted? Peti mintha a másvilágon lenne és nem is jön helyre egészen az esti alvásig. Sírósabb, nem talál magára.
A vezetés nagyon jó, ne hagyd ki. Én 18 évesen levizsgáztam, de utána vagy 8 évig nem vezettem. Aztán jött egy olyan munkahely, ahol kaptam cégautót és muszáj volt menni. Nagyon-nagyon féltem, de a muszáj nagy úr és jól belejöttem. Szóval sosem késő elkezdeni! Hajrá! Természetesen ez anyagi kérdés is, de ha megtehetitek, akkor tényleg kényelmesebb lesz 3 gyerkőccel közlekedni.
Cirmi
cirmogó
 
 


Szia Cirmi!
Nálunk az öcsi születésekor, amikor meglátta a lányom a picit, elsírta magát: "én nem tudtam, hogy ilyen pici lesz"-annyira aranyos volt. Addig még nem látott soha újszülött babát, a babakocsikban mindig nagyobbakat tologattak. Utána meg azért volt elkeseredve, mert nem ő fürdethette, pelenkázhatta. Addig mindenkitől azt hallotta,hogy majd segítsél anyának, ha megszületik a tesó, és nem értette, hogy miért nem csinálhatja.
A picit nem viseli meg nagyon az ébresztés,(szerencsére) no és azért nem olyan sokszor fordul elő. Elég korán kelő típusok, főleg a fiam, óramű pontossággal 6-kor kel.
Ki vigyáz Petire, amíg ti a kórházban lesztek? Nekünk messze laknak a mamák, így komoly haditerv kellett, hogy minden variációra legyen valaki, aki ugrásra kész. A Párom bent volt a szülésnél, így akkorra mindenképpen kellett Valaki. Természetesen éjszaka lett esedékes a dolog, így a gyerekek átaludták az izgalmakat, és mire felébredtek Apa már itthon is volt.
Éva
tuncimami
 
 


Nálunk szerencsére mindkét nagyiék közelben vannak, úgyhogy szerintem még túl sok is lesz a jelentkező gyerekfelügyelet ügyében.

Na én meg arra panaszkodom, hogy a gyerek reggel túl sokáig alszik, ezért borul a napirend. Ha 6-kor kelne,nem is tudom hova lennék a fáradtságtól. Általában hajnal 1-2 körül szoktam lefeküdni...
C.
cirmogó
 
 


Szia Cirmi!
Hát elég fáradt vagyok, de a picivel szoktam aludni egy fél órácskát délben, és az csodát tesz. Akkor van csak totális hajtás, amikor szünet van a suli-oviban, vagy hétvégén, amikor mindenki itthon van. Akkor viszont nem kell hozni-vinni őket. Egyre nehezebb összehangolni a sok programot, ilyen szempontból nem túl jó a nagy korkülönbség.
A karácsonyi szünetben viszont aludhattunk a Párommal, mert a nagylány vállalta, hogy ad nekik reggelit, és játszik velük, amíg mi egy kicsit szundizunk. Elmondhatatlanul jó érzés volt!
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!
Hozzátok fordulok, hátha tapasztaltatok már ilyet a gyerkőcötöknél. Kisfiam nemsokára 5 hónapos lesz, kb. 4-5 hete sikerült elhagyni az éjszakai szopit (ha felsírt, bementem hozzá, de nem vettem ki a kiságyából, megsimiztem, ringathatós a kiságya, így megringattam, ha ez sem vált be, cumit adtam neki). Valószínűleg nem a cumi a legjobb megoldás, de erre legalább megnyugszik. Most jön a foga, ezért megszaporodtak az éjjeli felkelések. Ez teljesen érthető, bíztam benne, hogy majd idővel ez is elmúlik. Néhány napja viszont azt játszuk éjjel, hogy min. 6x arra kelünk, hogy sír vagy csak gügyög, és a hátán fekszik. Én hason altatom el, újszülött kora óta, ezt megszokta, így tud aludni akár egész éjjel is egyhuzamban. SZóval perdül-fordul és erre minduntalan felébred, és jelez nekünk. A probléma az, hogy a hátán valami miatt nem képes 1-1,5 óránál többet aludni. Mit csináljak, hogy a háton fekvést is megszokja? A sírni hagyás ilyen esetben bejött már valakinél?
picuri
 
 


Szia Picuri!
Nálunk szó szerint ugyanez zajlott le anno. Nekem ilyenkor semmilyen fortéllyal nem sikerült visszaaltatni, amíg nem kapott cicit. A dolog idővel megoldódott magától. Megtalálta magának a kényelmes alvópozitúrát, és szépen fokozatosan elmaradtak a fölébredések. No azért a mi esetünkben egy éjszakai cicizés kb. 2-3 hónappal ezelőttig megmaradt, és néhanapján, ha valami miatt fölébred, még most is szalad hozzánk egy kis szopira. (lassan 2,5 éves lesz) Nem rémtörténetnek szántam, csak példa.
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!
Az "örökbebabára várva beszélgessünk" topicosok nevében szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy jótékonysági koncertet, ha tudjátok, terjesszétek és gyertek el! KÖSZÖNJÜK!!!


"Muzsikával az újszülöttekért!"

Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek:

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért.
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

"A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!"


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
napsugaracska
 
 


Kedves Tuncimami!

Köszi a biztatást!:-)Mindenesetre jól esik hallani, hogy nem vagyok egyedül. Remélem majd az én picúrkám is megtalálja a neki megfelelő pozitúrát.

Picuri
picuri
 
 


Szia Picuri!
Most olvastam vissza a múltkori leveled, amiben a sírnihagyást is kérdezted. Nos, mi próbálkoztunk mindhárom manócskával, de csak a középsőnél hozott eredményt. Nála 2 perc elég volt, és visszaaludt. Mi ilyenkor még 1 szobában aludtunk, így ha felriadt, és szóltam hozzá, akkor hamar megnyugodott.
Éva
tuncimami
 
 


Sziasztok!
Segítségeteket kérem, mert véget szeretnék vetni a kaotikus állapotoknak!
Egy nagyon rosszul elalvó/alvó 5 hónapos gyerkőcről lenne szó, akinél valamilyen napirendet szeretnék bevezetni ennek hiányában. A probléma ott kezdődik, hogy teljesen kiszámíthatatlan az alvása, na de kezdem az elején:
-legtöbbször csak kitartó ringatásra (10 perctől 2,5 óra), vagy cicin alszik el, 1 héten keresztül próbáltam a sírni hagyom módszert, úgy hogy 3-5 percenként bementem hozzá és vígasztaltam, de 1-2-3 órán keresztül egyfolytában sírt, majd kivettem szoptatni, mert közben meg is éhezett, na arra bealudt…15 percig…
-soha nem lehet tudni, hogy 20 percet vagy 2 órát alszik, de bármennyiről is legyen szó, min. 45 percenként felébred (éjjel/nappal) és ha nem szoptatok vagy adok cumit, véglegesen felébred és nyügizik/ordít az álmosságtól és lehet újból 2 órát ringatni...
-este 9-kor szopin elalszik, innentől fogva 45-60 percenként ébred, apja cumit dug a szájába, és arra visszaalszik, ha nem, akkor randomszerűen szoptatok.
-van, hogy 5-kor, van, hogy 8.30-kor kel fel véglegesen, tehát szeretnék én napiprogramot, de mindig máshogy álmosodik el
(-kevéske tej hiányában általában 2-2,5 óránként szopizik)
Szerintetek hogyan lehet leszoktatni a ringatásról ?! (babusgatás, simogatás, fenékrázás nem jött be)/ arról, hogy felébredjen a cumi hiányára (és aminek a hiányában nem tudja megnyugtatni magát), illetve hogyan lehet egy napirendet bevezetni (állítólag ettől javul az alvása?!), ha minden kiszámíthatatlan? A suttogó titkai könyvben olvastam, hogy nem jó az alváshoz a túl színes környezet, mert elvonja a figyelmet az alvásról, erről mi a véleményetek? Nekünk egy nagyon színes baldachinunk van, de hiába cseréltem le fehér lepedőre, nem lett semmi hatása…
Ha van valami tippetek kérlek írjátok meg!
Köszi,
Andi
móriczandrea
 
 


Szia Andi!

Hát nem lehet könnyű neked! Kép Az én lányom már nagyobbacska, (3 éves) de amikor ilyen kicsi volt, én is küzdöttem rendesen. Csak cicin aludt el, és hosszú ideig nem alakult ki nála az, hogy mikor van éjjel, mikor nappal. Képes volt vígan fenn lenni hajnali 4-ig, és kikövetelni a foglalkozást, aztán persze nappal ment a nyüglődés. Tuti tanácsot nem tudok adni, de leírom, hogy nálunk hogyan alakult az élet, hátha segít.
Én is próbálkoztam ezzel a 3-5 perces mókával, de az csak nagyobb korában jött be, és akkor sem hosszú távra, állandóak voltak a visszaesések. A cumit nagy ívben köpte ki. Amikor ilyen kicsi volt, én bizony beadtam a derekam, és szoptattam, mert akkor elaludt. Éjjel közénk vettem, és ha felébredt, akkor odafordultam és félálomban megszoptattam. Valahogy sokkal könnyebb lett az élet, amikor abbahagytam a küzdést, és belenyugodtam, hogy akkor alszik el, ha szopik, és bármikor, amikor épp kedve van. Meg ami még segített valamelyest, az az volt, hogy elkezdtem írni, hogy mikor mennyit alszik. És érdekes módon, az, ami nekem kaotikus állapotnak tűnt, pár nap alatt kiderült, hogy nem teljesen az, mégis van benne rendszer, csak én nem vettem észre. Délelőttönként kevesebbet aludt, délután többet, és minden nap volt az előző naphoz képest kb. fél óra csúszás. Egy idő után gyakorlatilag úgy nézett ki a dolog, hogy minden egyes nappali szopiba belealudt, fél-egy órára. Anya karjában. Üldögéltem a kanapén, bekapcsoltam félkézzel a tévét, vagy olvastam, a gyerek meg édesdeden szundizott. Kép

Nem tudom segítettem-e, gondolom nem egészen ezt szeretted volna hallani, de talán ha másban nem, hát abban, hogy nem vagy egyedül. Kép

Yoan
yoan
 
 


Hahó,
Andi,
nappalra nekem az alváshoz a horodzókendő jött be, abban sétáltam vele néha naponta kétszer is, ill. abban mászkáltam a lakásban, és amíg cipeltem, addig garantáltan aludt. Nekem olyan fiam van, hogy még cicin sem igen aludt el, az első hat hetet kivéve. így tudtunk rendszert csinálni, mert ha álmos volt, puff bele a kendőbe, és mintha mi sem történt volna, tettem a dolgom tovább (pl. ettem, uzsonnáztattam a nagyot, sétáltunk stb.) Aztán ahogy nagyobb lett - és nehezebb -, fokozatosan leszoktunk erről, át a babakocsira ill. a cicire. Most éppen ott tartunk, hogy nappal egyszer alszik babakocsiban, és háromszor fél-egy órát cicin. Mármint hogy nemcsak azon alszik el, hanem a karomban, szopizás közben végzi az alvást is. Amint megtömi a pocakját, felébred. Letenni nem lehet. Tiszta mázli, hogy éjjel nem ezt műveli, hanem néhány ébredést leszámítva alszik normálisan az ágyában. Õ sem egyszerű eset...

Yoan,
úgy rémlik, mintha Esztinek is lett volna ilyen nappal csak cicivel a szájában alszik-korszaka, vagy rosszul emlékszem???
OFF
Hogy megy az ovi? Szorítok ám Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Ja, most látom, hogy éppen erről írtál, Yoan. Tudnád egy kicsit részletezni, hogy meddig csinálta ezt??? Zeze pont ezt műveli, és Cicóval a képben egy kicsit nehéz...
kriszi
 
 


Szia Andi!
A sírnihagyás nálunk is csak a középső gyereknél jött be, a nagylánynál semmi eredménye nem lett. Cicizés, kézbenalvás, 1 éves korára már teljesen kimerültem. Gondolj arra, hogy ennél már csak jobb lehet, és próbálkozz! Séta babakocsival, mindig ugyanakkor, egy állandóságot jelentene, és hátha a friss-hideg elnyomja, no persze jól öltöztesd föl! A középső gyerek nálunk csak nyitott ablaknál aludt, télen is. Vagy az is lehet, hogy ő a megszokottnál melegebbre szundizna. (nem jártál a pécsi LFZF-re?)
ÉvaKép
tuncimami
 
 


Éva, nahát, hogy ma mindenütt beléd botlok Kép
Szörnyű múveletlen leszek: mi az az LFZF??? Én is pécsi vagyok, de nem tudok róla...
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


szia Andi!

Az én fiam is mindig bealudt a cicin pici korában. Ennek én örültem, de aztán amint letettem aludni 20 perc után megint ébren volt. Ennek már nem annyira örültem. Jött a kétségbeesés, hogy akkor mostmár mennyit szoptassak, nem piheni ki magát rendesen, tiszta zizi gyerek lesz stb. Nagyon sokat rágtam magam rajta, hogy miért ébred fel olyan gyorsan. Szerintem nem szopott elég hátsó zsíros tejet ahhoz, hogy nagyon elnyomja az álom, úgyhogy sokáig próbáltam ébren tartani szopi közben. Persze ez is ritkán sikerült, de lehet egy megoldás, hogy ne hagyd túl gyorsan bealudni. Amikor felébredt, akkor sétálgattam vele a lakásban, halkan tv-t néztem, hogy nekem ne legyen olyan unalmas. Amikor elaludt rajtam ,akkor megint be az ágyba. Sírni sose hagytam, szerintem ez csak később jön be, amikor már egy kicsit okosabb.
A jó hír, hogy mostmár mind a déli, mind az esti alvás gyönyörűen megy. Kezdem neki mondogatni, hogy lassan megyünk aludni, köszönj el a játékoktól meg ilyenek (ja, most 20 hónapos, szóval már tényleg mindent megért). Valamivel később, mint 1 éves kora óta megy ez a rendszer, hogy magától alszik el az ágyban. Először egy kis sírás a rend kedvéért, de ha tényleg fáradt, akkor elalszik.
Na csak azért írtam ilyen hosszan, hogy tudd, be fog állni a kis szervezete az alvásra, de ez még jó pár hónap lesz, valószínűleg. Az éjszakai szopik nálunk akkor szűntek meg, mikor áttelepítettük a kisfiút a saját szobájába 7 hónaposan. Nem tudom miért, de onnantól nem ébredt fel éjszaka. De az elaltatás azért elég hosszú tortúra volt!! Utolsó aznapi szopi, plusz vagy 1 óra ringatás. Amint megérezte, hogy lefele "zuhan" a kiságyba, azonnal felébredt és minden ment előlről.
NAgyon sok türelmet kívánok, és jó kondit is, mert nem egyszerű egy 10 kg-s gyerkőcöt fel-le lifteztetni a kiságyban.
A gyerekeknek állítólag 45 percig tart a mélyalvása, utána felszínes alvás következik, valószínűleg ezért ébred 45 percenként.
Annak idején én egyszerűen azt a tanácsot kaptam itt valakitől, hogy fogadjam el, hogy a gyermekem ilyen és kész. Nem elég érett a szervezete a rendszerhez, de nyugodjak meg, mert úgyis annyit alszik, amennyire szüksége van. Teljesen igaza lett az illetőnek. EGy kicsit az is megnyugtató, hogy másnak ugyanilyen gondjai vannak, és hogy nem vagyunk egyedül.
szia
Cirmi
cirmogó
 
 


Szia Kriszi!
Nem műveletlenség! Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola, ami ma már az Egyetem Művészeti Karaként működik.
Éva
tuncimami
 
 


Szia Andi!

Olvastam a leveled, tudom, hogy nem könnyű most Neked, mert nekem is volt hasonló időszakom a kisbabánkkal.

A kisfiam most 6 és fél hónapos, aki hasonlóan nem aludt, pontosabban rendszertelenül aludt 3-4 hónapos koráig. Első gyermekünk lévén, mi is mindent megtettünk a férjemmel, igyekeztünk maximálisan a kedvére tenni, órákat virrasztottunk vele éjjelente, ez volt számunkra a legfárasztóbb, hogy soha nem tudtuk kialudni magunkat. A pici hasfájós is volt, bár kapott rá a dokitól oldatot, mégis kínozta, de nem csak emiatt ébredt fel gyakran, hanem egyébként is. A "sírni hagyom" módszert egyszer kipróbáltam, kb. fél óra alatt el is aludt, de nekem olyan lelkifurdalásom volt, hogy nem tudom ki szenvdett jobban, ő vagy én? Szóval ezt a lehetőséget elvetettük, de mindenképpen változtatni akartunk a dolgon, ezért fokozatosan sorban bevezettük a következőket:
- Nyugodt környezetet: pelenkázáshoz csak kis leárnyékolt lámpát használtunk, szükség esetén teljes csöndben gyors átpelenkázás (nem beszéltünk vagy játszottunk közben a babával).
- Altató zenét: olyan lassú zeneszámokból, amiket a bébi szeret (amikre már többször elaludt korábban), összeállítottunk egy CD-t, amelyet lefekvéskor hallgatunk.
- Esti rendszert: minden este ugyanabban az időpontban (nálunk ez fél 8h) fürdünk, utána szopi, ha belealszik jó, ha nem akkor maradunk a sötét szobában, bekapcsoljuk a zenét és eldajkáljuk, de ekkor már nem játszunk vele.

Bevallom eleinte nem ment minden zökkenőmentesen, de aztán belejöttünk - mindannyian. Pl. a CD-n az első szám a Micimackó, ezt a bébi annyira megszerette, hogy elég ha elénekelem neki és bármikor megnyugszik tőle (kivéve ha NAGY a baj, akkor úgy is felesleges énekelni). Mi kezdettől fogva eldajkáltuk elalváskor a babát, mert letéve sose volt hajlandó magától elaludni, de mivel 3 hónaposan már 8 kiló volt, ez egyre nehezebb feladatnak bizonyult, a hátunk majd' le szakadt a hosszú dajkálásoktól. Így különösen örültünk, hogy míg kezdetben több zeneszámnyi időre volt szükség, most már 2-3 szám is elég, hogy belealudjon.
Az is segített, hogy az ágyát közvetlenül a mi ágyunk mellé toltuk, a köztünk lévő rácsot leengedtük, így szinte megnagyobbítottuk az ágyat. Azelőtt, ha nagyon nyűgös volt, bevettük magunk mellé az ágyba, de ez néha kicsit szűkös volt. Így azonban velünk alszik, de mégis külön és érzi, hogy ott vagyunk vele.
Nekünk ezzel a módszerrel sikerül azt elérnünk, hogy éjszakánként általában egyszer, néha kétszer ébredt és kért szopit. Mivel az ágya ott volt mellettünk, fel sem kellett kelnem, csak felütem és átemeltem magam mellé, szopi után meg visszatettem, bár volt rá példa, hogy belealudtunk mindketten. Az, hogy gyorsan mellre tudtam tenni (azonnal,amint nyöszörögni kezdett, és felébredtem), abban segített, hogy a bébi szinte fel sem ébredt, hanem félálomban szopizott, aztán pedig rögtön elaludt, így éjjelente nem is kellett dajkálnunk. Szóval normális éjszakáink lettek. Legalábbis nekünk ez így megfelel.

Az utóbbi egy hónapban viszont kicsit változott a helyzet, mert fogzani kezdett a baba. Változó, hogy éjjelente hányszor ébred, van hogy akár 4-5 alkalommal is. Az a szerencse, hogy már jól megszokta a napirendet, így szépen elalszik és amikor éjjel felsír, én szopival megnyugtatom és már alszik is tovább. Szóval nem panaszkodhatunk.

Szerintem nem baj, hogy a babád szopival alszik el, a lényeg, hogy elaludjon.
A Kismama lap (ez itt nem a reklám helye) februári számában olvastam egy cikket a babák alvásáról. Így én is csak most tudtam meg, hogy a babák rövid alvásra vannak "beprogramozva", egy alvásciklusuk pedig kb. 45 perc. Valószínűleg ezért alszik a Te babád is ennyit. Bár az én kisfiam éjjel hosszabbakat alszik, nappal ő is 45 percet vagy másfél órát alszik egyszerre.
Egyébként egyetértek az egyik hozzászólóval, hogy legjobb, ha az ember megpróbálja megőrzizni a nyugalmát (még két óra éjszakai dajkálás után is) és elfogad bizonyos megalkuvásokat, mert a babák megérzik, ha a szülő feszült és ideges, és még annyira sem hajlandóak elaludni, mint előtte.

Nos, nem tudom sikerült-e segíteni, de remélem, hogy nálatok is javul majd hamarosan a helyzet. Majd írd meg, mi újság!

Kép
Kép
denizsa
 
 

Vissza: Gyermeknevelés

Jegyzetfüzet: