Új privát üzeneted érkezett!

Süti! A férjekkel nehéz, az enyém is azt hiszi, hoyg itthon pihenés az élet! Aztán őa legidegesebb, ha agyerek cincálja az ő idegeit is.Kép
Viszont ma du. amikor már én is teljesen zizi voltam,a két kicsi olyan éreezte ezt és olyan édesen , bunyó nélkül eljátszottak!
Fel a fejjel!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!
Szerintetek egy nem tökéletes anyának, aki 3 gyermekkel (3.5, 5,7.5 évesek) és egy dec.20-a körül érkező negyedikkel hogyan lehet a karácsonyra felkészülni normálisan? Tudom, hogy az még messze van, de én már előre izgulok, hogyan tudom előkészíteni, megszervezni. Apuci sokat dolgozik, rá nem igazán számíthatok az előkészületekben.
Egy újabb tökéletlen anya a körben:
Ildikó
b_ildikó
 
 


Szerinetm ne a nagytakarításra meg a 8-fogásos vacsorára helyezd a hangsúlyt. Talán, ha helyiségenként haladsz, tisztaság lesz már novemberre. Csináljatok a gyerekekkel lakásdekorációt, hogy meglegyen a hangulat, ezt már előbb el lehet kezdeni, rendelj cukrászdában beiglit, és, ha még van talpon egy nagymama is, süssön ő valamit. Karácsonykor valszeg otthon sem leszel, nem fogsz tudni kaját annyival előbbre elkészíteni. Esetleg mélyhűtőben félkész állapotában lefagyasztani, hogy aznap már csak a sütőbe kelljen berakni, és x idő múlva készen kivenni. Ajándékokat érdemes mostanában megvenni mindenkinek, nem a nagy forgatagban nagy hassal. Másoknak biztos lesz még ötletük, nekem ennyi jutott eszembe.
rjuli
 
 

 
 

Ildi, én pl két gyerekkel sem tudok normálisan felkészülni. A legnagyobb ajándék úgyis a baba lesz, ne izgulj! Juli okosakat írt. Szerintem ha egy nagyon részletes listát összeállítasz a tenni-vennivalókról férjed számára, ügyesen fog tudni segíteni, csak az a fontos, hogy jó előre megkapja és kellően részletes legyen. (Mit, hol talál stb.) :-)
Más: régebben panaszkodtam a pókokról. Tökéletes férjem tollseprűvel összeszedte és kidobálta őket az ablakon. A müzlimolyok meg eltűntek (vagy csak elbújtak). Nem jelentek meg valamelyikőtöknél esetleg? Klára
klara
 
 


Sziasztok!
Úgy látszok az október a rend és tisztaság hónapja?! Kép Senki nem írt még. Akkor most jövök én.... Mi épp költözés (3 hét), és esküvő (4nap)előtt állunk, így modnanom se kell, hoyg szalad a lakás. Dobozokon ugrálunk keresztül, ha szeretnénk egyik helységből a másikba eljutni. Idő rendet rakni, takarítani... hát arra most sajnos nincs. Szinten tartjuk az állapotot, hogy legalább ne legyen még nagyobb hadiállapot. Kép
Amikor normális napjainkat éljük, akkor általában az egész család (párom, lányom, én) takarít. A lányomat próbáljuk rávenni, hogy a saját szobáját ő takarítsa és rakjon rendet. Időnként sikerül is neki (3,5 éves).
Egyik délelőtt a "gyerekek" főztek krumplit. Párom pucolta, a lányom meg végódeszkán darabolta. Persze vizet is tett rá, mert felvilágosította a páromat "a krumplira tudod vizet is kell rakni". Addig én mostam. És persze szabadítottam fela szárítót, mert mostanában sajnos egy hétig "száradnak" a ruhák Kép Kép
Főzni általában hetente 2-3 alkalommal szoktam, ha tehetem, akkor előre. Pl. pörköltet, és bolognait mindig egyszerre és többet készítek, és akkor jut a mélyhűtőbe "rövidebb" napokra. És hetente legalább 1X becsúszik a zacskós leves is.

Klára!
A pókotok szerencsére nem jött hozzánk, de a lányom pont ma reggel kérdezte: "most miért nincsenek hangyák?". Igen, tavasszal bizony küzdöttünk a hanygákkal. De nem csak mi, hanem az egész ház.
titati
titati
 
 


Sziasztok!
Nálunk most nagyobb rend van, mint valaha. Folyamatosan szelektálok és dobálom ki a nemkellő cuccokat. Olyanokat, amikre azt mondta hátha egyszer kell majd. De évek óta nem jött el az az egyszer. Rengeteg hely szabadul fel igy. És az nem közömbös 43 négyzetméteren. Felszereltük a leszakadt falipolcot. Főzni nem főzök gyakrabban. De sokkal jobban érzem magam mostanában. Megint elkezdtem tornázni is.

Nálunk most muslinca nyüzsgés van. Nem találom az okot. Minden elmozgattam már, ami mobilissá tehető, de nem találok semmi elpottyintott almagerezdet vagy ilyesmit. A szenya muslincok meg csak repkednek erre arra. Semmi konkrét lelőhely. Csak szembe jönnek, mintha valami muslinca sétálóutca lenne a lakás.

Hát ez van itt.

zsunya
 
 


Nemrég jöttem rá a szelektálás egy kíméletes módjára. Persze sajna ehhet is hely szükségeltetik. Amiről hirtelen felindulásomban úgy gondolom, hogy nem kell, beteszem egy nagy dobozba, nem dobom ki. Itt gyűlnek az ilyen "egyszer elítélt" dolgok. Ide sokkal könnyebb kitenni, mint rögtön a kukába, mert oda nagyon nehezen dobok ki bármit is.
Aztán ezt a "süllyesztős" dobozt egy évenete ürítem. Ami még mindig benne van, és időközben nem mentettem vissza, hogy jaj, mégiscsak kell, attól kíméletlenül megválok. Nem mindig a kuka a cél, inkább lomtalanítás, Vöröskereszt, vagy barátoknak ajánlom fel (pl. edényeket, dísztárgyakat). Egy év alatt eléggé el tudok szakadni érzelmileg a tárgyaktól, így könnyebb megválni tőlük, mint szinte a kezem alól rögtön a kukába dobni őket.
Márti
T-Márti
 


Márti!
Most mi is rengeteg ruhától megváltunk. Fájó szívvel ugyan, de sikerült szelektálnom. Kivittük az Auchannál lévő vöröskeresztes gyűjtőbe. Pont akkor ürítették, így a pasinak adtuk a nagy zsák ruhát, és cipőt. És meg is köszönte. Annyira jó érzés volt Kép

Tegnap a lányom felfedezte a szintetizátorának dobozát, amit kidobásra szántam, és teljesen komolyan a szemembe nézett: "anya, ez miért van itt?" Mondtam neki, hogy ki fogom dobni, mert már nem kell. Erre megfogta, elindult vele a szobája felé, és megszólalt: "én pedig úgy gondolom, hogy erre még szükségem lesz". Na ennyit a lomtalanításról Kép

titati
titati
 
 


Titati

Melyik Auchannál van vöröskeresztes gyűjtő? És ott az áruházon belül van? Ez állandó v. csak most volt gyűjtés? Csak ruhát lehet vinni?
Köszi,

Tina
tkriszta
 
 


Sziaztok!
mI fél éve költöztünk, ez remek alkalom volt a lomolásra, még a férjem is átnézte a könyveit, és szelektált belőlük. (ez nagy hőstett volt a részéről, mert egyetlen szenvedélye a könyv, csak már alig férünk tőlük)
A gyerekruhákkal szerencsénk van , az öcsém fiai pont fél-fél évvel fiatalabbak az enyémekénél, úgyhogy folyamatos ruhacserebere van. A mi ruháinkat pedig az Anyósom viszi el, kerti munkára.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Tina!
A budaörsi Auchannál van az IKEA felöl a 2. vagy 3. bejáratnál van, kívül jobbra. Elvileg ruhákat, cipőket gyűjtenek egy nagy fehér valamiben. Talán az üveggyűjtőhöz tudnám leginkább hasonlítani. Egy pár hónapja már ot van. Szerintem ez folyamatos gyűjtő lehet.

titati
titati
 
 


A törökbálinti CORA bejáratánál is van egy ugyanilyen! Én oda hordom.
Márti
T-Márti
 


Köszönöm.

Tina
tkriszta
 
 


Zsuzsa,
mi fél éven belül költözünk, de semmi reményem nincs arra, hogy az én könyvmániás férjem komoly mértékben szelektálja a könyveit! Te hogy csináltad???
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Szia Kíváncsi!
Könyvmániás férj? JajajKépKép
tUlajdonképpen nem is tudom, én elkezdtem a ruhákat, konyhát egyebeket szelektálni, lehet, hogy kedvet kapott? lehet, hogy arra is gondolt, hogy hova rakjuk, mert polcot nem tudtunk átvinni, mindent asztalossal csináltatunk (még mindig...), és a várható költségek rettentették meg? Tkp. nem tudom, de nagyon örültem neki! Azóta viszont újult erővel veszi a könyveket, képes volt múltkor osztálykirándulásról is hazahozni hármat.KépKép
Szerintem pedzegesd előtte a szelektálást, hátha fél év alatt hozzászokik a gondolathoz:!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Kíváncsi!
Az én könyvmániás férjem könyveinek kétharmada dobozokban áll a pincében. És folyton ahhoz akar új házat építeni, ahol majd lesz elég polc, meg könyvszekrény. De én úgy hiszem, egyelőre nem költözünk.
Nektek sok erőt a nemzetközi akcióhoz!
sofka
sofka
 
 


Zsuzsa,
évek óta pedzegetem...már a válást is kilátásba helyeztem elkeseredettebb pillanataimban KépKép
Hihetetlen, miket összegyűjt, amiket, ő is jól tudja, soha nem fog elolvasni! Otthon az egyik szobát teljesen átalakítottuk neki könyvtárnak, ott egészen a plafonig (480 cm!!!) könyvek vannak körben. Ezen kívül van neki mnég a szüleinél is, vannak könyvek az én szüleimnél, és itt Bécsben hat magas poc dugig (két sorban!) könyvekkel, valamint az éjjeliszekrényén és egy másik kis asztalkán is négy-négy oszlopban egy méter magasan könyvek. És még van hátra egy bő fél év, azalatt képes még egy szekrényt megtölteni! Kép
Ami a legfájóbb pont, hogy én is szeretem a könyveket, de egy ilyen pali mellett a legritkább esetben merek még én is venni néhányat, mert egyrészt hova tegyem, másrészt még a végén megkapom, hogy bagoly mondja verébnek...KépKép
Így lett a mi háromszobás lakásunkból kétszobás. Kép Ezért is meg kell gondolnom, hova tehetnék még egy gyereket...Kép
Ja, de most látom, ez a topik nem is a férjek tökéletlenségéről szól! Bocsi! KépKépKép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Képzeljétek, nálunk én voltam a könyvmániás (én bölcsész vagyok, férj, TTK-s), de KIGYÓGYULTAM belőle!!! Jóformán nem is veszek már egyáltalán semmilyet, legfeljebb a gyerekeknek. Lehet, hogy csömöröm lett, vagy az egész bölcsészetből való kiábrándulásommal járt ez együtt, nem tudom, de egyszercsak besokalltam. Az is belejátszott őszintén szólva, amikor ugrásszerűen megnőtt a könyvek ára. Meg hát beláttam, hogy úgyse fogom az életben még kinyitni sem egy jó részüket. Lehet, hogy megtértem! (:-)) K. (P.s. Kár, hogy a könyveket jótékony célra sem nagyon lehet odaajándékozni, mert a legtöbb a kutyának sem kell...)
klara
 
 


SZia KLára! Én is kiábrándulóban lévő bölcsész vagyok, és egyre kevesebb dologról gondolom, hogy van értelme. Azért a tanítás a kevesek közé tartozik!Kép
A férjem szerint vivszont csak az olvasó ember ér valamit.Kép Nekem is állandóan veszi a könyveket, hogy "ezt akkor is tudod olvasni, ha csak öt perced van" felkiáltással. Nem érti meg, hogy én legfeljebb az öt perc végén tudom, hogy most volt öt prcem. úgy olvasni meg, hoyg mondatonként felugráljak valamiért, nem szeretek. Ő állandóan olvas ,(ha éppen nem híradót néz vagy netezik), abszolút passzivitás, semmit nem CSINÁL. Kép
Amúgy a bölcsészetben (IS) egy csomó felesleges dolog van, olyan kutatások, könyvek, amit 5 embernél több nem is olvas. öncélú sokszor.
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Könyvmolyok és ex-könyvmolyok, sziasztok!
A könyv nagy csapda: egyrészt rengeteg érdekes könyv van, másrészt az ember egy idő után rájön, hogy voltaképpen egy nem túl magas szám elegendő azoknak a könyveknek az összeszámlálásához, amelyek tényleg fontosak.
Sok könyv azzal érdekes, hogy elképesztő hülyeség, és ha nem figyelsz, még fel is ülsz a blöffnek.
A másik óriási csapda az újság. Iszonyúan időrabló, és ha lehet, még kevesebb valódi érték van benne, mint az átlagkönyvben. És mégis olvasni kell(ene) ahhoz, hogy alapszinten tájékozott légy! Jujj, de bosszantó! Kép
(Zsuzsa, nem hiszem, hogy valakinek is feltűnne, ha kicserélnénk a férjeinket egy hétre! Kép)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Arra gondoltam, hogy felajánlom a kézikönyvek és kedvencek kivételével a könyvtárnak a házi raktárkészletet. Különben is, ha a könyvtárakat fejlesztenénk, nem kellene otthon portalanítani az állományt.
CSak én is úgy szeretek könyvet venni, v. birtokolni.
NA és némi tökéletlenség. Apa ajándéka a gyermeknek nyalóka és egy tapadós takonyszerű fehéregér. Szemléltetés kibontás után: Egér a plafonon. Masszívan, bár bizonyos részei lógnak. De nem válik le. Vakarászás. Koszos gombóc, plusz zsíros nyomat az eddigi fehér mennyezeten. Szorgalmas kölkök még legalább hatszor megismételték. Ja és minden alkalommal asztalra másztunk, mert eszközzel nem jön le. És remekül szórakozott még a féléves is. De azért tökéletlen egy du. volt.
sofka
sofka
 
 


sofka,
ilyenünk nekünk is volt! Szerencsés esetben festés után is megmarad a zsíros folt...Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


JAj de jó!
sofka
sofka
 
 


Sziasztok!

Amennyiben kidobásra kerülne a könyvmolyok házikönyvtára, én szívesen átveszem!!!!!Nálunk vérremenő harc van, ha meg akarok venni egy könyvet. Párom szerint drága.....kezdjem el én is, hogy a pneomatikus fúró amit vett, mennyibe került????????

Süti
süti
 
 


Kíváncsi!KépKép
Süti! bár az én férjem venne egy szerszámot és használná is! KÉt fogót nem tud egymástól megkülönböztetni!Múltkor pl. összekeverte a termosztátot a kazánnal.Kép
Amúgy ne hagyd magad! igenis vedd meg ami tetszik Neked! Ha drágállja, hozd csak fel a fúrót! esetleg számold ki, hogy ha elmész könyvtárba, addig vagy ő vigyáz a gyerekre, vagy egy bébiszitter és az is mennyibe kerül!
HAjrá Süti!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Bibibi, az én férjem meg ezermester! Pedig nincs is pneumatikus fúrója, csak régi jó, békebeli cuccok. Süti, milyen könyvek érdekelnének? Hátha van duplumunk.
Gyuzsu, szerintem is így van ez a bölcsészettel, de nekem a tanításban sincs sok sikerélményem, mert latint tanítottam, és közutálatnak örvendett többnyire. A disszertációmat meg nemhogy öt ember nem olvasta el, de még a témavezető meg az elnök sem. Ne is beszéljünk ezekről, mert ideges leszek. :-( Klára
klara
 
 


Helló!

Ha már a könyveknél tartunk...Kép Nekünk csak másfél doboznyi könyvünk van, elfért egy polcon két sorban. A tulajdonuk fele-fele alapon van. Párom a nagyon elvonatkoztatott sci-fi-ket szeretni én meg a hosszabb regényeket, na de nem ám a klasszikusokatKép Harry Potter és Gyűrűk ura rajongó vagyok és a hasonló témákat szeretem. NEm épp komoly könyvek, de ha én olvasok (már ha van időm) akkor azért teszem, hogy kikapcsolódjak és nem épp valami nehéz szempillaragasztót olvassak. Igaz a kedvencei, között van még Stephen King és ajjjaj... hogy is hívják, de gyorsan akartam... Krimiket ír és két néven. MAgyar és angol néven ír, de ugyanazt jelenti mindkét neve. Bogarász az illető és mindig egzotikus, v. épp furcsa helyeken játszódnak a történetek. Jajj még mindig nem jut eszembe a neve. Egy félig kopasz ipse pipával a szájában, meg az elmaradhatatlan fegyvere...Kép

Nálunk számítógép mizéria van, meg azokat a fránya filmeket gyűjti a párom. Persze DVD-n, hogy nehogy olcsó legyenKép HOzzá kell tennem a negyedét nem láttam. Persze számítógépes kábelekkel és használt kacatokkal van teli a lakás. Működnek, csak nem kell senkinek. Akár nyithatnánk lassan egy használt számítástechnikai alkatrész boltot is...

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


leslie lawrence?
Névtelen
 


OFF
KLára! Nincs neked egy Éva nevű biológus nővéred?
Zsuzsa
ON
gyuzsu
 
 


IGen, Lőrinc L. László vagyis Leslei Lawrence.

sasha

Kép
sasha
 
 


OFF Gyuzsu, Éva a férjem unokanővére, de a név stimmel. Ja, és komaasszonyom is. Csak nem osztálytársad volt? Finnországban élnek mostanság. Klárus
klara
 
 


Sziasztok!

Nesze nekem fúró, meg mindenféle csodakütyü, itt ülök a szoba közepén, mellettem egy fürdőszoba szekrény lapokban, kb. 80 db csavar, meg egyéb okosság, férjem sehol! Még jó, hogy fiús gyerek voltam és sokat legóztam!!!!! Csak tudnám, hogy ezeket a leírásokat, miszerint hogyan rakjuk össze a szekrényt, melyik elvetemült csinálta!!!!

Süti
süti
 
 


Süti! Jó program! Szerintem aki csinálta a leírást, az nem az alapján rakta össze! jó "legózást", értesíts minket az eredményről!

KLára! Kicsi a világ, igen, az Éva osztálytársam volt gimiben!

Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!

Nos mostanra elkészült a fürdőszoba szekrény, bár nekem nem sikerült, apának is kellett hozzá legalább egy fél nap! De megvan!!!! Végre -immáron egy éve itt lakunk - van hova pakolnom a kacatjaimat!De azt hiszem, én inkább maradok a főzésnél meg a gyermek nevelésénél! Elvégre én sem érthetek mindenhez, hiszen akkor tökéletes lennék!Kép

Süti
süti
 
 


Jaj! nem tudom, mi van velem, péntek óta minden áldott nap eltörök valamit, leginkább üvegeket. Lyukas lett a kezem! Klára
klara
 
 


Ma tipikus 13-a van! Legalábbis nálunk.
solya
 
 


Ma tipikus 13-a van. Legalábbis nálunk.
solya
 
 


Tessék...
solya
 
 


Tessék...
solya
 
 


Jó ég, már 13-dika van??? Kép
kíváncsi
 
 


Ma egész nap keresztszemeztem, ahelyett hogy takarítottam volna. Így már bokáig járunk a porban.
De sebaj, a lelkivilágomnak és a lábaimnak jót tett.
Viszont már elkészült a lista, hogy kiknek fogunk kar. ajándékot adni. Egy aprócska lépés a szülésre való felkészülésben...
Ildikó
b_ildikó
 
 


Hééééééééé,ez szuper!1 hetet letagadhatok a koromból!!!!KépKépKépKép

anyapoc
 
 


Ez ugyan nem teljesen az én tökéletlenségem,de nagyon motoszkál bennem...

Ma reggel láttam ismét a TV-ben a Fitness házaspárt és múlt héten olvastam a szülésről.Mármint hogy Rékát megcsászározták,hogy ne szenvedjen...aztán beleolvastam a cikkbe,hogy éjfél körül ment el a magzatvíz,és be is mentek a kórházba és 3.40-kor megszületett a gyermek császárral az előbb említett okok miatt.
Ma azt nyilatkozta Norbi,hogy nem akarták,hogy Réka 10-12 órát szenvedjen...
Aztán Réka azt mondta, a doki javasolta,hogy a baba ne szenvedjen....

Tiszta dili,komolyan mondom....vagy én vagyok ennyire tökéletlen?

Én úgy tudom,hogy az a stressz,amit a baba a születése során átél,nagyon is jót tesz a túlélési esélyeknek.Akkor miért kell erre fogni?

Vagy mi van a háttérben?

Gondolkodó és szörnyűlködő Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc,
egyszer azt olvastam, majd 3 kilós a baba születési súlya. Máskor pedig azt, 2200 grammal született. Mennyivel született és időre? Én azt sem tudom.
De tényleg tökéletesék tökéletlensége.
solya
 
 


Solya!
Mi az a 800 g különbség? Én 2500-at hallottam, de a reális szerintem a 2200 lehet, hiszen végig koplalt a csaj. És egyáltalán nem igaz, hogy a baba elveszi, amire neki szüksége van, mert a semmiből ő sem tud gyarapodni. Norbinénak senki nem mondta el, hogyhány kj/kcal-ra van szükség ilyenkor. Az egész terhesség a súlygyarapodásról szólt, aztán meg, hogy mikor megy vissza ugra-bugrálni. Egyetlen kérdésem maradt: mi a jó büdös francnak kellett nekik ez a gyerek? vagy többet lehet keresni egy terhes-fitness meg hogyan nyerjük vissza az alakunkat-kazettával, mint amennyibe egy gyerek meg a baby-sitter kerül?
Igaz, hogy semmi közöm hozzájuk, mégis mindig felhúzom magam rajtuk. Ha egy örökbefogadásra váró pár előadná, hogy anya 1 hónap múlva menne vissza dolgozni, és egyáltalán, hasonló hozzáállása lenne, tuti, hogy az életben nem kapna gyereket.
rjuli
 
 


Még v.mi: az is érdekes, hogy méhen kívűl büntetendő a gyerek koplaltatása, belül meg nem.
Szerintem ez minimum előre megfontolt szándékú veszélyeztetés. És még nagydobra is veri.
rjuli
 
 


Gőzöm sincs,mennyivel született a gyerek,de a végeredmény szempontjából mindegy is lett volna...Neki lehet,másnak nem..mármint kérni a császárt.Mert hogy nem a doki javasolta,az biztos.Majdnem.
A kolléganőm lányát pl hagyták 36 órát vajúdni,közben a gyerek pörgött benne,hol fejjel lefelé volt,hogy farral...az osztályvezető meg lefújta a kiírt császárt 1 napos vajúdás után,mondván,ez nem kivánságműsor...aztán mégis az lett,csak jó fél nappal később...

Juli!

A kérdésedben a válsaz-->igen,lóvé miatt kellett a gyerek.Na meg hát így normális,nem?Ami engem bosszant,hogy sok kismama önértékelését tették tönkre,bár ma már Norbi szabódott,hogy ők nem követendő példa,csak így boldogok és kész.Jókor jut eszébe...

Akkor miért nem jutott eszébe,amikor kérkedett azzal,hogy 60 km-t bicikliztek 5 vagy 6 hónaposan és Réka hajtotta őt...KépKépKépÉN végig attól rettegtem volna,hogy elesek a bringával és baja lesz a babának...

Na de a gyermek tökéletes,szinte észre sem veszik,hogy van,semmit nem változott az életük,4 óránként szopik,éjjel ezért csak egyszer kel(?),külön szoba,légzésfigyelő és anyuci olyan halkan mászik ki az ágyból,hogy Norbiapu észre sem veszi...Szóval idill,ezt ők nyilatkozák.

Majd ha jön a hasfájós időszak,a fogzás és egyébként is...de náluk ilyen biztosan nem lesz.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jaj, lányok, ne bántsátok már Norbi-Rékucit! Tényleg tökéletlen dolog rajtuk csámcsogni! Másnak is születik ekkora gyereke, miért gondoljátok, hogy az anyja éheztette? (Én 2700-at hallottam.) Ami sokkal cikibb, az a kérésre császár, de állítólag sztáréknál ez a divat, csak jól meg kell fizetni. Én inkább azt nem értem, hogy egy ilyen, magát rém sportosnak és természetesnek beállító nő, miért folyamodik ehhez a megoldáshoz? Hisz azért is akart jó kondiban maradni, hogy könnyű szülése legyen. Ezen döbbentem le teljesen.
És nem kötözködésből, de én is körbebicikliztem a fél Balatont babával a hasamban, persze csak lassacskán, és nem volt túl meleg sem, de akkor most idióta vagyok? Pedig nagyon is aggódósnak tartom magam általában. És sportlady sem vagyok (sajna). Klára
klara
 
 


Klára

A hírnévvel ez is együtt jár.Nem bántás,csak az ember próbálja magyarázni a nem érthetőt..Na nem a csámcsogás élvezete miatt.Csak ha már a tökéletlenbségről szól a topik,akkor ez is belefér...
Nem volt szó idiótaságról,csak tökéletlenségről.Nem mindegy,hogy mennyit és hogyan biciklizel.És azért 60 km,hajszolva,nagy pocakkal azért már akkor is durva.
Én nem tartom túl jó ötletnek,de ezt mindenki maga dönti el.
Császár-->talán éppen a túlzott sprotolás nem tett jót a természetes szülésnek.Ugyanis a túl edzett izmok esetleg nehezebben lazulnak el,ami ugye a könnyebb szülés(és egyáltalán a szülés) alapvető feltétele.Talán itt kell keresni a válszt a kérdésre.
Friss információm szerint 2 óra volt a vajúdás a szülőszobán.Ennyi idő alatt egyáltalán nem derül ki,hogy menni fog-e vagy sem.Vagyis vagy rendelésre készült a dolog,vagy a fitnessházaspár megijedt,hogy ez azért már nem tapsra megy,mint az edzés.Ez van.


Anyapoc

anyapoc
 
 


"A szülészeti statisztikák szerint a császármetszés a veszélyesebb, amennyiben anyai szövődményei lényegesen gyakoribbak és súlyosabbak, halálozása magasabb. Ez az oka annak, hogy a szakma alapállása szerint kérésre nem végezzünk császármetszést, ha az asszony kéri tegyünk meg mindent annak érdekében, hogy lebeszéljük erről. (egy angliai felmérés szerint az egészségügyi dolgozók 30%-a szeretne császárral szülni, Brazíliában van olyan magánintézet, ahol a császármetszés arány 90%)"

Reka szuleszorvosat siman feljelenthetne barki, mert KERESRE (indok nelkul!!!) vegzett csaszarmetszest! Ez ellenkezik az orvosi etikaval!Kép

Ami engem legjobban felhaborit: Reka azt nyilatkozta, amikor Lara 1 honapos lesz (!) kozossegbe (bolcsode?) akarjak adni, mert o visszamegy dolgozni, es kulonben is jo ha szokja a gyerektarsasagot! Kép
No comment.
orvos
 

Vissza: Házasság, család

Jegyzetfüzet: