Új privát üzeneted érkezett!

BrühühüKépKépKép

Jön a falbol a viz a mosokonyha és a fürdö között.
Szerelö 3 ora mulvára igérkezett, most elzártuk a vizet, nincs vizünk. Ugy félek, lehet szét lesz szedve a fürdö, lehet kuckom is? Lehet rothadunk valahol? Lehet...lehet....lehet.... bögni akarok, de még azt se tudokKépKépKép
lingonbabi
 
 


Nem a falbol jött hál Istennek! A wc tartály lyukadt ki és spriccelt a falra. Most wc kikötve igy van viz a többi helyen.
No csak ennyi.....
lingonbabi
 
 


Babi!

Örülök, hogy nincs nagyobb baj!! Kép

Mi meg kaptunk öt nap haladákot, jövő hét szerdán költözünk...

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 

 
 

Jubi!

Jajj, de nagyon örülökKépKépKép
lingonbabi
 
 


Sziasztok Lányok!

Kaptam ma egy segítségkérő emilkét, egy összeégett 14 hónapos kislány műtétsorozatára gyűjtenek.
Nincs vele gond, csak tovább kell küldeni, és minden elküldött levél után 3 centet kapnak a szülők.
Elküldhetem Nektek? /Már akinek megtalálom a profiljában a címet!/
Üdv: Tünde
totne
 
 


Jubi!!!
Szuper! nem hiába szorítottunk mi is testületileg! Kép

Babi,
Pedig milyen jó lett volna egy saját uszoda otthon........ hih-hi! Kép

No, lehet, hogy nálunk is megoldódni látszik a helyzet. Valószínü, hogy Max speciális óvodába fog járni. Remélem, kapunk helyet!
Majd referálok!
mian
 
 


Mijannnn, lecapplak! Kép

Totné kedves!
Aranyos vagy, hogy segiteni akarsz, de ne küldjed! Felesleges. Csak hoax.

Aniko!
Haho, merre vagy? Hogy vagytok?
Találtam egy oldalt, ismered? http://masfogyatekos.lap.hu/

Üdv Babi
lingonbabi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok....meg nem is....
Sajnos kiderült, hogy az agyamban találtak valami elváltozást,a mi különös rohamokat produkál és írtó fájdalmas. Ezért is mentem dokihoz....azóta kórházban élem napjaimat. Persze délutánra már itthon vagyok.
Mindenféle hülye vizsgálatokra kell mennem. Tegnap másfél órát voltak rajtam kütyük ( eeg ). Már nagyon untam. Közben különféle dolgokat kellettcsinálnom. Na az agyhullámok baromira nem voltak normálisak! Kép
Pénteken megyek Ct-re. Már nem sok jót hallottam a vizsgálatról, be is vagyok rezelve rendesen. Intravénásan adnak vaami mutyit, ami megfesti az ereket!
Eddig kaptam egy olyan gyógyszert, ami a fájdalamat csökkentené.....ha lehetne itt kapni. Megrendelték, talán holnap már mehetek is érte.
100 db és mind be kell szednem! Kép
Hulla vagyok. Kép
És mindemellett nagyon magas volt tegnap a vérnyomásom. Kép Soha életemben nem volt magam...mondjuk igazolt sportoló voltam vagy mi a szösz! Kép
Itt vannak a megrendelések és sajnos nem tudok semmit sem csinálni. Ma már nekifogtam. de nem haladok! ha ezeket megcsinálom ( karácsoynig vannak ), akkor abbahagyom egy kicsit! Csak és kizárólag magamnak fogok alkotni! Kép

Jut eszembe!
Az Aranyalma panzió és egészségcentrumban volt már valaki közületek? Nem messze van Debrecentő. Nyírábrányban.
Oda szeretnék elmenni egy hétre!

Most megyek, mert itthon mindig van mit csinálni! Kép

Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó!
remélem nem lesz semmi olyan eredmény amit ne lehetne tökéletesen gyógyítani!
Szerintem a legfontosabb az lenne, hogy próbálj valami rendszert vinni az életedbe. Nem lehet hogy túlvállalod magad? Most valóban az a leglényegesebb, hogy meggyógyulj, és minél többet foglalkozz Gerivel. Minden más várhat!!!
De ez csak az én egyéni véleményem, és lehet hogy nem is kellett volna ezt sem írnom, de ha már megosztottad velünk a gondjaidat, azt szeretném, hogy mindkettőtöknek jobb legyen!
minimaxi
 
 


Mini!

Nem baj, hogy írtál...sőt!
Már a kiállítás előtt is alig alkotgattam. Heti 2-3 nap volt, amikor nekiültem csinálgatni egy-egy cuccot. Emiatt is vagyok nagyon elmaradva a megrendelésekkel.
3 hete nem csinálok semmit, csak amit nagyon muszáj. Bár tudom, hogy a baj nem 3 hete alakult ki, hanem egy folyamat eredményeképp van tünetem.
Az biztos, hogy nagyon sok teher szakad a vállamra.
Most csak Gerinek és magamnak élek, na meg Gabinak. Sokat sétálunk, buszozunk, játszunk, mesét nézünk, pihenünk.
Most egy kicsit jobban vagyok, de nem vagyok korántsem tökéletes.
Holnap megyek koponya CT-re....nagyon félek a vizsgálattól, bár hallottam, hogy ez majdhogy olyan, mint egy röntgen, csak tovább tart és beadnak valami kontrasztanyagot is a vérembe.
Az eredménytől már nem félek annyira, mert ha megvan, hogy mi a baj, akkor már tudnak segíteni. Még ha esetleg valami komolyabb bajom is lenne, a műtétektől sem félek, bár nem hiszem, hogy lesz műtétre szükség. Valószínű, hogy gyógyszert kapok és kész!
Geri javul! Kép
És képzeljétek! ma 9 szót mondott utánam! Kép És tegnap este pedig azt mondta, hogy anya is alszik! Kép Ez nagy haladás és úgy veszem észre, hogy Gerinek is tetszik a beszéd!
Nyugodtabb is és tudunk már végre sétálni is! Ez nagy szó ám! És tudom, hogy nem helyes amit tettem ma is, de amiért ilyen ügyes volt, vettem neki egy kis nyomdakészletet! Nagyon boldog volt! Hát még én!

na megyek, mert főznöm kell holnapra is.
Holnap 7.20-ra megyek CT-re!
Szorítsatok nekem!

Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Drukkolok Neked Aniko!

Állitolag kattog, meg nem szabad mozogni, de ne félj ettöl! Ahogy hallottam nem vészes.

Üdv Babi
lingonbabi
 
 


Sziasztok!

Lingonbabi! Mi az hogy "hoax"? Már ilyenekkel is viccel valaki? Lehet naívnak tűnök, de nekem meg sem fordult a fejemben, hogy felesleges lenne tovább küldeni...
De akkor nem küldöm...Kép( Na, puszi! Tünde
Anikó! Én is szorítok Neked! Majd írj!
totne
 
 


Anyko!
Nagyon drukkolok érted!!!!!!
Amint tudsz, számolj be mindenröl!!!
Gerinek meg külön örülök! Ez fantasztikus, hogy elkezdett beszélni. Bárcsak már én is örülhetnék! Kép
Ha, lehet, meséld el, hogy mit csinálnak vele, mi történik egy foglalkozáson, hogy ilyen hamar eredményt értek el. Tényleg nagyon érdekel!
mian
 
 


Tünde!

"HOAX vírus és e-mailben szokták küldözgetni egymásnak az emberek. Ez nem igazi vírus abban az értelemben, hogy nem csinál a gépeddel semmit, viszont iszonyatos e-mail forgalmat generál és lassítja a hálózatokat.

Tele van a net ilyen "rémhír" levelekkel, de előfordulnak ezek bölcsességeket, szép, igaz gondolatokat tartalmazó formában is, vagy szép képek, vagy beteg gyerek megsegítése stb. Mindegyiknek az lényege, hogy felszólít, hogy küldd tovább ennyi annyi ismerősödnek.

A lehasznosabb amit ezekkel tehetsz, hogy nem továbbítod, hanem szépen letörlöd."
Idemásoltam.

Nos az ilyenek miatt szüntetek be 2 mail cimet hamarosan és az ujrol csak Guard-on keresztül fogok cimet kiadni.
lingonbabi
 
 


Sziasztok!

Anykó!
Először is, drukkolok a mai vizsgálatodhoz. Másodszor, örülök, hogy ilyen szépen halad Geri.
Úgy veszem észre, nálad hasonló szitu lehet, mint nálunk. Mármint hármotok kapcsolatában. (Van egy gyerek, akivel gondok vannak, van egy anya, aki gondozza a gyereket, túlvállalja magát, hogy pénze legyen, és van egy apa-társ, aki dolgozik, vannak szép szavak tettek nélkül - jól gondolom?) Én nagyon drukkolok neked és KITARTÁS!

Mian!
Miért kell spec. oviba vinni Maxot?

Mi itthon, újfenten betegen.
Tegnap voltam focis szülőin az egyesületben. Kiderült, hogy miért nem játszik a fiam. Hát mit ne mondjak, eléggé lelombozódtam.
Ott kezdődött a dolog, hogy a fiam hosszú könyörgés, meg negatív leletek után, orvosi engedéllyel elkezdett focizni. Kapuskodni akart. Aztán tavasszal jött még egy edző, aki mellőzni kezdte a fiam. Megkerestem (többször is) a vezetőedzőt, aki biztosított arról, hogy a fiam jó, ügyes, tehetséges, kitartó, merész és NAGYON AKAR. Ugyanezt mondta a kapusedző is. Ezek után (szerencsénkre?) a másodezdő aki a B csapatot edzette (fiamat is), elment. Közben mi másik csapatot néztünk. Ott szükség lett volna kapusra, de mivel egyesületi változás volt, van, semmivel nem bíztattak. Amúgy a körülmények sem tetszettek. Lényeg, hogy a nyári edzőtáborban is biztatott a vezetőedző, és mintha érezte volna, kérte, ne menjünk el. Aztán újabb edzőt kaptak. Elment a másik kapus, elköltözött. Örültem, na Daninak itt a lehetőség, ő lesz A KAPUS. Azonban csalódni kellett. Időközben az egyik gyerek is kapuskodni akar, sőt jött egy másik kapus. Ez a gyerek suliszinten 4 éve kapuskodik, de nem járt egyesületbe focizni. És mi történt, az én fiam, aki már 1 éve jár egyesületbe focizni, + 1 év az iskolában is, rendszeresen járt, jár kapusedzésre, már a 4. meccsen túl vagyunk és nem védett egy percet sem. Igaz, hogy 2x elkérték a suliból meccs miatt, de nem állították a kapuba. És tegnap megtudtam, hogy csak második kapus lehet, mert alacsony, és nem olyan ügyes. És állítólag nem tud önállóan dolgozni. De az edző hozzátette, hogy a 3. kapus renitens magatartása miatt. De azért megkérdezte, hogy mi lesz szombaton, számíthat-e Danira. És kijelentette, a renitens társuk helyett szüksége van még egy kapusra. Most itt állok dilemmával: van egy két évre aláírt érvényes szerződésünk, és nem tudom mit tegyek. Ha mégis elvinném máshova, ott sem biztos, hogy elsőszámú lenne. És verjek lelket a fiamba, akinek a lelkesedését eléggé letörte ez a dolog. Aki mindent feláldozna a fociért. Mert focizni akar. A fiam, aki maximalista, mindenben első akar lenni, ha valami jó, de mégsem olyan jó, ahogy ő elképzeli, megtöri lelkileg. Kitünő tanuló, csak két lány előzi meg az osztályból, akiknek a magatartásuk is ötös.
Azurammal összevitáztunk, mert azt mondta, eljön a szülőire (én nem értek a focihoz), nem jött. Õ elviszi a gyereket innen, de ÉN intézkedjek. Beszélni fog az edzővel, de nem kérte el a telefonszámát. Én meg nem tudom, mikor, mivel teszek jót.

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Lingonbabi! Köszi a felvilágosítást, így már értem. Ez eszembe sem jutott volna, mert még nem is találkoztam ilyennel. Na, meg nem is vagyok igazán "net-függő"! Köszi mégegyszer!
Kriszta! Nem egyszerű a helyzet Nálatok!Sajna, tanácsot adni nem tudok.Kép
Amit a családi-szituról írtál, nálunk is tök ugyanezt el lehet mondani. Én úgy orvoslom a dolgainkat, hogy amit csak lehet, magam intézek. Kérek segítséget attól, aki ért hozzá, és nem kell időtlen-időkig könyörögni annak, akinek különben meg ez lenne a dolga....
Sziasztok: Tünde
totne
 
 


Sziasztok!
MIan!
Még nem bölcsis Geri, majd 2 hét múlva ( Kb) kezdjük. Itthon foglalkozom vele kicsit másként. Próbálom sokkal körülményesebben elmondani neki a dolgokat, hogy mi miért van. vagy hogy mit fogunk csinálni...stb.... Napi program, hogy az ebédet együtt csináljuk meg. Noha sokkal több a takarítani való utána, de az legyen a legkevesebb. Az ebédnél odatolom a széket a pulthoz és mindig adok neki valami feladatot. Mindent 10 x is elismételek. Pl: tojás, kés, villa, tányér, liszt, hús...stb...stb... Majd egy picit később már olyat kérek tőle, hogy add ide a kanalat. Add ide a tányért....add ide a tojást....stb... Ha kell ezt is 10x elismételem. Ezzel a memóriáját fejlesztem állítólag. Mindig megdícsérem.
Ma nyomdázni fogunk. Elmondom, hogy ez a nyomda, tinta, a szineket is mindig mondom neki.

Pl amikor az utcán sétálunk, akkor minden autónak mondom a szinét. Néha már hülyének néznek más kisgyermekes anyukák, hogy képes vagyok sokszor egymás után megismételni a szavakat. De ezzel késztetem a beszédre. Már mondja, hogy piros autó. Nagyon nehezen ejti ki a szavakat, mintha nem pörögne a nyelve, de mindig tisztán beszél.

Szóval sokkal több türelem kell így hozzá és állandóan mindig mindet többször elismételek és mindenbe bevonom. Takarítás, főzés, mosás, teregetés. Eddig az ilyeneket gyors megcsináltam, mondván hogy haladjak, de most úgy néz ki, kár volt. JObb így, bár való igaz, hogy fárasztó és minden tovább tart.

Voltam a CT-n. Szerencsére ez nem mutatott ki agyi elváltozást. Marad a migrén egyik fajtája, ami elég ritka és kellemetlen. Gyógyszert kaptam, amit szednem kell és havonta megyek májfunkció ellenőrzésre, mert ez a gyógyszer károsíthatja a májat! Meg is nyugodtam.
Bár a kórházba menet balesetünk volt! Pont a kórház előtt. Szerencsére nem lett bajunk, csak az új autónk tört össze. Persze a kis fiatal gyerek autójának semmi baja. Na én leszidtam azonnal, hogy követési távolság, sebesség..stb... A biztosítónál már nevettün , mert szegény gyerek félt tőlem és halálra volt rémülve. 3 fiatal gyerek utazott a kocsiban és most szereztek jogsit! Bosszantó.

Megyek, mert most jöttem haza reggel 6 óta. Fáradt vagyok, éhes vagyok....

Puszi nektek!
és köszönöm, hogy szorítottatok!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Lányok egy nagy hiányosságot kell pótolnom.
A Babi hétfőn szülinapos volt és én nem köszöntöttem, mentségemre szóljon, hogy nem voltam gép közelben!

Babi! Szülinapod alkalmából nagyon sok szeretettel köszöntelek és jó egészséget kívánok!!!
KépVirágot biztos sokat kaptál ezért ezt a háziszolgát küldöm Neked!! Kép
szorgosstuci
 
 


Babi!

Én sem tudtam. Ezt küldöm Neked! Még alkoss sok szép gyönyörűt:KépKép!
Na meg ezt:Kép, egy mosolyt.

Puszi Kriszta

mohácska
 
 


Kriszta!
Hát, most a Te helyzeted sem irígylésre méltó!
Nagyon okos én sem tudok lenni, bár az biztos, hogy mindenképp azt tartsd szem elött, hogy a gyerekednek mi lenne a legjobb, s aszerint lépj tovább!
Sajnos nagyon sokszor rettenetesen hülyék, sok esetben szemetek tudnak lenni a felnött emberek; nem veszik figyelembe, hogy egy-egy meggondolatlan szóval, vagy tettel milyen iszonyú sokat tudnak ártani egy gyereknek!
Keményen, húsbavágóan tapasztalom most ezt én is Max esetében. Még nincsenek a dolgok teljesen letisztulva, amint rendezödik minden mesélek! Most harcolok a gyerekemért! Kép

Anyko,
fantasztikus!!!! Tényleg szívböl örülök, hogy ilyen jól alakulnak a dolgok! Csak ne magad hibáztasd azért, hogy eddig ezeket a dolgokat nem így csináltad! Nyilván, hogy csináltad volna, ha tudod, hogy Geri más, mint a többi a gyerek. De az klassz, hogy így fejlödik. Kitartást és sok együtt töltött boldog idöt kívánok! Kép

Babi!
Utólag én is kívánok Néked sok "fürészeléssel" töltött idöt, szülinapod alkalmából! (bár én már köszöntöttelek! Kép


Kép

Most eltünök, mert dolgoznom kell! Szük 2 hét múlva leszek; addig ne sírjatok!
Puszi mindenkinek!
mian
 
 


Jajj, köszi, de aranyosak vagytokKép))) Meglepödtem nagyonKép Meg is hatodtamKép

Jöttem, mert Anikonak hoztam valamit, ezek saját szavaim:
Az életet, éljük meg. Rajtunk áll, hogy hogyan. Lehet savanyunak lenni vagy megkeresni a szépet és örülni. Lehetünk néha lent, néha halál torkában, de tanuljunk belöle. Ne azután vágyodojunk ami nincs, annak örüljünk ami van. Van szebb mint egy öszi piros falevél amit gyermek ragaszt fel egy papirra azzal: Anya szeretlek! Van szebb egy szivböl jövö ölelésnél? Van bármi is ami több a szeretetnél? Szeretet gyogyit is. Egészség is nagyon fontos és mint ahogy egy gépet karban tart az ember hogy müködjön, mert könnyebb olcsobb mint a javitás, ua a szervezettel is. A gép is sokszor szol ha valami készül elromlani a szervezet még többször. De az agynak kell engedély hogy ezt tudatosithatja-e? Vagy megy az elnyomás. Gépnek kell olaj áram, stb a müködéshez. A test összetettebb, megfelelöen kevert üzemanyagot, mérgtelenitést, mozgást kiván és a testnek van lelke. Ennek is különféle tápanyagra van szüksége, legfontosabb a szeretet, de fontos az elismerés, a hasznosság érzése is, stb. S mivel a testben örökös körforgás van, az agynak is meg kell kapnia a magáét, szellemi táplálékát igény szerinti formában. Mikor valahol valami hiányzik, nincs egyensulyban, tiltakozik az agy. Lehet meghallgatni és lehet ügyesnek lenni, letiltani, menni tovább, folytatni, az agy ujra jelez, ujra letiltani, a végén nagyot koppanni. És lehet kicsit hallgatozni, szükség esetén irányt váltani.

(Igen, ügyes voltam, mentem, mentem és mentem, majd nagyot koppantam. Oly nagyot, hogy ma már ismét ügyes vagyok, megállok és inkább szeretek.)
Aniko, nem tudom mi van a fejeddel, migréned (ma nekem is) szeretném ha valamit kiprobálnál, a nyak és vállizmokat sport- vagy gyogy-masször maszirozza ki, nézd meg jobb lesz-e ettöl.
Nekem sk tapasztalatom, ha ki vagyok csomotlanitva akkor csak nemalvástol lesz migrén, ha nem akkor Kép
lingonbabi
 
 


Anyko!
Kapcsolódva Babihoz:
HA CITROMOT AD AZ ÉLET, KÉSZÍTS BELÕLE LIMONÁDÉT! Kép

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Babi!

Nagyon szépen leírtad!Ez a megható..... És Boldog Szülinapot!

Üdv: Tünde
totne
 
 


Sziasztok!

Néha csak bekukkantottam a másik topikba, ide már régebben, így le is maradtam sok mindenről.
Nem is belefolyni akarok, csak egy baráti családot példának mesélni: nagyfiaink egyidősek (3,5) kisfiuk picit fiatalabb, mint Virág. És a pici Down-kóros, epilepsziás, fehérjeallergiás és még több más egyéb, amikből egy-kettő magában is súlyosabb, mint amikről szó előkerült.
A lényeg, hogy az én tök ateista barátném is azt mondta, hogy ha ennek a babának meg kellett születni, akkor nagyon jó, hogy hozzájuk született, mert ő legalább mindent meg tud tenni a fejlesztéséért (14 hónapos, csak szopik, anyuka tartja a tejdiétát, kórházi bentlakás...).

Ja és Anikó! A "nehezebb" babák mellé jórészt rendelve van ám egy angyal is!!!! KépKépKép - próbáld innen nézni...

Puszi mindenkinek, mi jövő kedden kezdjük a bölcsit Virággal, mostanában kezdem a munkatárgyalásokat a cégem (mióta eljöttem 5.) szingapúri igazgatójávalKép 1,5 éve nem beszéltem angolul, tiszta para vagyokKép
paat
 
 


Paat!
Engem a múlt héten hívott fel egy amerikai ismerős, és kezdett el velem csevegni a telefonban angolul, én meg már legalább két éve nem beszéltem ezen a nyelven....háááááát, fel kellett kötnöm a gatyámat Kép Érteni még csak-csak, de mire kinyögtem a válaszokat...De te biztosan sokkal ügyesebb vagy nálam Kép
Ja, és szerintem nem csak a nehezebb gyerekek mellett vannak angyalok Kép

Képzeljétek, holnap után költözünk...csak még azt nem tudjuk pontosan, hogy hova Kép Az új házban még nem biztos, hogy lesz fűtés...szóval lehet, hogy barátoknál kötünk ki...

Pussz: Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok!

Jubi! Tudom, hogy elég fárasztó egy költözést, hisz magam is átéltemmár párat, de szívesen lennék a helyedben!Kép Biztos gyönyörű házatok lesz, ízléses és hamar be fogjátok lakni! Kép

Paat!
Igen, minden gyerkőc mellett ott egy végőanygal! De nem csak a gyerekek mellett! Én már láttam az enyémet, a férjemét, a bátyámét..és nem olyan ilyesztőek. Furcsán hangzik, de ezt egy egyszerűléleksúly levételnél meg lehet nézni!
Na jó, nem beszélek erről, mert még hülyének néztek! Kép

És képzeljétek!!!! Geri ma délelőtt a világ legjobb gyereke volt!!!! Busszal mentünk a városba, szépen sétált mellettem kézenfogva, be tudtam menni vele a postára, és egy kisebb boltba. Mindezért cserébe rászántam a többi időmet is és szaladgálhatott a szökőkútnál. Hazáig fogta a kezemet és ha jött valaki, akkor szépen félreállt és elengedte őket. Nagyon aranyos volt. Mintha nem is az én fiam lenne!

Puszi nektek!
Anikó

Ugye nem felejtettétek el a napfogyatkozást? Nekem tetszett!


Jubi!
neked meg ezt találtam: Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Babi!
Nagyon szégyenlem magam!
Isten éltessen még nagyon sokáig!
Kép

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko!
Köszi a zebrát, aranyos vagy!! Kép
Én napfogyatkozás helyet ügyeket intéztem...
Honnan tudod, hogy azok őrangyalok voltak?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!

Ha érdekel ez az őrangyalos micsoda, írok ról a privátban. Untatni valóban nem akarok senkit feleslegesen!

Én el is felejtettem a napfogyatkozást, csak hazafele jövet a városból Geri monja, hogy hold. Nagyon felhős az ég, így nem is értettem hol lát ő holdat. Halványat átderengett az égen a nap és mivel a hold elég jól takarta, valóban egy kövér kifli alakja volt. Gyors haza is siettem, hogy ne nagyon nézzen bele, bár a felhő szerencsére nagyon vastag volt. Itthon pedig megnéztük szemüvegben, amit még a napfogyatkozáskor vettem 99-ben. Kép

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó!

Engem is érdekelne az őrangyalos micsoda, nem lehetne, hogy mégis inkább itt írnál róla? Ha véletlen valakit untatnánk vele, attól előre is bocs! De nem hinném, legfeljebb, lenne miről véleményt mondani...
Puszi: Tünde
totne
 
 


Jubi!

Gratula, néztem a ház képeit:-)
Remélem hamarosan minden kész lesz, hogy teljesen lakható legyen. Jó lenne ha nem kellene már mégegyszer költöznötök:-)

Anykó!
Látod máris mennyire van eredménye annak, hogy Geri érzi, hogy csak rá figyelsz, csak Õ a fontos. Csak így tovább, lehet hogy azért volt eddig ilyen, hogy több figyelmet kapjon. A gyerekek hihetetlenül kreatívak, ha fel akarják kelteni az érdeklődést. Bízom benne, hogy gyorsan nagy javulás lesz az állapotában, ami Rád is kedvezően fog hatni biztosan, Benned is csökken a feszültség:-)

Tigriskének gratula a babához:-))))))

Tettem fel új képeket Ábelről ide
http://gportal.hu/picview.php?prt=36242&gid=561460&index=1
minimaxi
 
 


Lányok!
Pusszancs Mindenkinek!!!! Most egy darabig nem leszek...de visszajövök!! Kép

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jajaj Kép
Angyalunk, persze mindegyikünknek vanKép Én a nehezebb gyerekek mellé rendelt angyalban az ANYUKÁKRA (Anikóra) gondoltam - legalábbis hallottam egyik nap ezt a mondást pont ezzel a beteg babával kapcsolatban és nagyon megtetszett. Mert mindannyian tudjuk, milyen türelmet próbára tévő dolog egy pár hetes kis betegség is
paat
 
 


Sziasztok!

Elújságolom, hogy Gerivel ma voltunk először bölcsiben.
Nagyon örült, amikor megemlítettem, hogy megyünk gyerekek közé játszani. Amikor benyitottam a kapum, majd kiugrott a bicikliülésből és rohant a gyerekek közé.
Sajnos ez eddig jó is volt. Szembesültem azzal a ténnyel, hogy Geri nem csak magasságban szárnyalja túl a gyerekeket, hanem korban is. Van ugyan vele néhány egykorú kisfiú, de ők még a talicska tologatásánál tartanak és azt Geri már unja. Szóval majd meg halt az unalomtól. Kép Az udvaron voltak csak.
Sajnos vagy nem sajnos, Geri legóból épít garázst az autóknak, lerajzolja kedvenc mesefiguráit, egész ügyesen fest, Legóból vonatot épít és ez neki egy kis visszaesés lesz.
Bár abban reménykedem, hogy ben a szobában amikor majd rajzolnak, festenek, gyurmáznak, ő is jól fogja magát érezni.
Ami kicsit megrendített az az, hogy a Geri gondozónénije diszkréten közölte, hogy nincs a bölcsiben ceruza és jó lenne néhány, hog ytudjanak majd rajzolni. Illetve nincs papír sem. Ez enyhe célzás volt arra, hogy vegyek. Nem?
Bementem a csoportszobába....alig van játék. Főleg plüssök.
Úgy döntöttem, hogy megvárom hogyan érzi majd magát Gergő ott. Ha nem tetszik neki, kiveszem. Ha azt látom, hogy vissza fele fejlődik, szintén kiveszem. Nagy hülyeség lenne????
na jó nem panaszkodom, csak sajnálom a lurkómat! Bár tévednék és szeretné nagyon a bölcsit! Kép

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko,
szerintem mindenképp várj, hogy Geri hogy fog viszonyulni a bölcsihez. Azt gonodolom, neki most a legfontosabb a gyerektársaság, s a többit tudjátok otthon is pótolni.

Sajnos az én fiam tegnaptól nem jár az oviba. Kép
Végülis azt nem bánom, hogy nem megy többet oda, csak az a nagy baj, hogy máshová már nem veszik fel, mert nincs hely. Ez szörnyü!!!
Épp ma beszéltem a dr.nénivel, aki nagyon "megvigasztalt", mert, ha kimarad az óvodából 1 év, akkor sajnos kicsi a valószínüsége, hogy 4 évesen, amikor nagy tesztet kell csinálnia, azt az óvodai elöképzés nélkül nem fogja tudni megcsinálni, s ha az nincs meg, akkor nem mehet iskolába! Kép Szép kilátások, ugye?
Nagyon el vagyok keseredve! Kép Kép
mian
 
 


Mian!

Ez valóban szörnyű. Ha itt nem jár a gyerek oviba nem gond, csak nagycsoportos legyen. De ilyet...és mi van azokkal, akik valami miatt nem tudják a gyermeküket oviba járatni 1 évet???

Gerivel megvolt a 2. napunk is. Nagyon utálja. Nem akar senkivel sem játszani, minden gyereket ellök magától sokat sír, haza akar menni és nem bír ki fél órát sem. Ma már itthon is sírdogált és megkérdeztem most tőle, hogy holnap jó lesz, ha megyünk a bölcsibe gyerekek közé játszani?-ra a válasz NEM volt és elég határozott nem volt!! Kép Kép Most én kicsit elkeseredtem, bár tudom, hogy ez még csak a 2. nap volt. Holnap talán megpróbálja gondozónénije bent megebédeltetni. Háááát...sajnálom előre a gondozónénit! Kép Nem tudom mit fogok Gerivel csinálni, hogy megszeresse a bölcsit. Aranyos gyerekek is vannak, akik jönnek oda hozzám, játszom velük is és próbálom, hogy a gyerekek együtt játszanak, de Geri keservesen sír, hogy anya más gyerekkel is játszik. Pedig csak segítenén barátokat találni neki. Nagyon nehéz. Próbálok m indig mosolyogni és nagyon finoman bánok Gergővel. Remélem pár hét múlva el is felejtjük ezeket a nehéz napokat!

Mian! Kitartás!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anyko,
én most nagyon sok olyan emberrel beszélek nap nap után, akik az ú.n. "problémás" gyerekek nagy ismeröi. Ezek szerint mindenképp vinni kell a gyermeket továbbra is; nem baj, ha sír, elöbb utóbb meg fogja szokni, csak bele kell nekik is tanulniuk, hogy egy bizonyos napirend szerint éljék a kis életüket. Lehet, hogy hosszabb ideig fog tartani, s Neked bele fog szakadni, szíved-lelked, de muszály erösnek lenni, mert a gyermekednek most erre van szüksége!
A barátkozást pedig nem szabad eröltetni!!!! Majd eljön annak is az ideje. Geri még abban a korban van, amikor csak egyedül, esetleg Veled játszik. Késöbb pedig majd egymás mellett fog játszani a gyerekekkel, de még nem egymással. Amikor már direkt egymással játszanak, az olyan 3, de inkább 4 éves korra tehetö.
Nem akarok okoskodni, csak azt írtam le, amit én is most tanulgatok! Kép
Köszi a biztató szavakat, hasonlókat kívánok én is Neked! Puszi
mian
 
 


Main!
Az én lányom karácsonykor lesz 5 éves és még egy napot sem játrt oviba ,mert nem vették fel mivel csak 5 éves kortól kötelező és addig is üljön itthon velem meg a kis tesójával.Pedig már szerintem 3 éveskortól jót tenne neki a gyerek közösség.
zlotika
 
 


Akkor látom, hogy otthon sem mindíg jobb a helyzet! Pedig már az is eszembe jutott, hogy haza fogok költözni, mert itt nem nagyon látok jó megoldást! Kép
Most még megpróbálom megkérdezni egy alapítványi óvoda (Montessori) árait; bár szerintem piszok drága! Kép S, így, ha az ember lánya még dolgozni sem tud menni a gyermekétöl, akkor miböl lehet azt kifizetni??
mian
 
 


Mohikiszti!

A Béressnek az ize csak juiceben nem érzödik, viszont van egy gyerek rágotabletta, valami Happy kids szintén Béress. Proba cseresznye.
De ha antibiotikumot kapott akkor számolhatsz mindenfélével utána, annyira kibuktatja a védekezö rendszert. Nyilván vitaminokat nyomatodKép

Csak nem Kurby vagy mi? ide ne küld, mert leharapom a fejed!Kép Inkább központi porszivo, még az is olcsobb és az csöndes is.

Jobbulást a Legénykének és sok sok fagyit!Kép
Neked pedig kellemes kalaphordást és fotozzá, várom!

Pussz Babi
lingonbabi
 
 


Babi!
Köszike. A Forever Kids-t és a Forever Absorbent C-t valamint homeos Limphophönt nyomatjuk, meg persze antibiót.
Luxéktól voltak, egyből megejtette a szőnyegporszívózást és a Dani ágyát is kinyomatta. De sajna, hiába tecc, nem bírom kifizetni még a kezdőrészletet sem Kép, potom 80.000,-Ft-ot. Pedig a többi gatyaösszehúzás árán még menne is Kép. És a pláne, hogy kellene vennem porszívót.

Anikó, Mian!
Sajnálom, hogy ilyen rosszak a tapasztalataitok!

Pusz Kriszta

mohácska
 
 


KrisztaKép
Nekem is kéne venni, tudjuk is milyet, csak átszámolva 300 000 ft. Már nem vágunk bele sima porszivoba, hiába allergia szürös, hiába irják 99%-ot kiszüri, az az 1 % a család 3 porallergiásának pont elég a megfulladáshozKép
Igy mire összeszedjük a rávalot, mindig valami beüt, most pl a wc csere potom 90 000. Nyilván el tudod képzelni milyen porszivo nélkül élni honapokigKép Már a csizmám tele, de annyira nem hogy hitelre vegyük meg.

Ha Nektek sima porszivo kell, meg tudom nézni a tesztet, dupla volt egy az olcsobakrol, másik az erösebb gépekröl.
lingonbabi
 
 


Babi!
Ez tőletek jött, Svédhonból. Az a baj, hogy sima üzletben nemigazán kapsz jót, ráadásul ki sem próbálhatod. Ez dolgozott itt, ilyen (csak már 10 éves) van az oviban, aki dolgozik vele, az dícséri, csak sajna 1 csoportra dolgozik. Az pedig sajna (szerencsére) nem a mienk. A gép jöhetne... csak a használója nem.

De jól jönne az a teszt, csak kíváncsiságból...

mohácska
 
 


Aniko!

Találtam valamit:
"A Nők Lapjában már többször volt cikk Tarnóczy Barnáról ill. a családjáról, nekik - ha jó ltudom - 4 gyerekük van, és a legkisebb autista. Amerikában tanultak ki egy új módszert, amivel jelentős eredményeket értek el a kisfiúnál. Sonrise a módszer neve.

Nézd meg az általuk létrehozott weblapot:

www.esoember.hu "

és itt találtam :
http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=69617
lingonbabi
 
 


Electrolux ZO6350 de a 6330 nem ugyan ilyen jo.
Ez a szönyegböl is kiszivja a por 84 %-át, akkor is ha tele a zacsija.

kb 40 000 ft alatti porszivok pocsékok, még üres zacsival se szivják ki a kosz 40 %-át, strorno. Van ugyan köztük 1-2 ami képes felszivni a padlorol.

hihi: Miele S 718 Hygienic power zöldre vált mikor tiszta a padlo, na erre kiváncsi lennékKép

A Siemens VS08 G2090 Dynapower a legdrágább, van nekije elektromosan forgo keféje, hogy tisztábban takaritson, de különbség szinte semmi a másik modeljükhöz képest Siemens VS08 G2020 Dynapower.

No: Bosch BSG8 2020 és Siemens VSO8 2020 4-es szönyegen, 5ös padlon, 73 és 74 db a hangjuk, 13 m zsinor és sulyuk kicsit 8 kilo felett.
Miele uez, csak 10 m zsinor.
Elektroluxok is hasonloak, csak kicsit hangosabbak, nehezebbek az emlitett 6350-nek automatice vált szönyegröl padlora és forditva.
A Siemens VS06 G1831 a legjobbnak tünik az olcsok között, ez ott van a 40 000 körül. Igaz nehezen követ és nehezen mozgathato a fej, de ez a többire is elég jellemzö.
Mindegyikbe tehetö filter, igy nem verik ugy vissza az átengedett port.
Van még jo néhány model tesztelve, de mivel PDF-böl nem tudok kopizni, lusta vagyok másolgatni. Ha valami konkrét, persze megnézem.
lingonbabi
 
 


Akartam irni, hogy kerestem a másik (amit ma probáltál) miért jobb, tud többet, stb, ugy félorát kerestem. Nem találtam okositást.
Igaz mást találtam:

Kép

Én sokkal jobban szeretnék egy ilyet kiprobálni müx közbenKép) Pláne ha venni lenne mibölKép

Miért nem lehet porszivokat kiprobálni? Itt lehet üzletekben.
És ha nem vagy elégdett és 3 napon belül visszaviszed? Körbenyalva nem látni probálva volt.

S még annyit, nekem nagyon nagy balhém volt Elektrolux konszernnel, én nem akarok több termélket tölük, bár lehet még ennyi idö után is emlékeznének rám és elsö szavamra ugranának? Na kötve hiszem, szemét banda. Szerintem.
De tényeket irtam, annak pedig utálatomhoz semmi köze.

Na de befogomKép pssz
lingonbabi
 
 


Babi!

Lehet, hogy fáradt vagyok, de nem fogtam az adást Kép. De ha linkelsz egyet, akkor megkukkolnám az egészet.

Érdekelne a story...

Köszike

mohácska
 
 


Krisztikém!
Annyi eszem nekem is van, hogy ha egy magyar tesztröl lenne szo linkelnék nem irogatnék. De svédül van és elöfizetö vagyok az ujságra ezért van net-hozzáférésem hozzájuk.

Itt egy magyar oldal:
http://www.internettudakozo.hu/tesztbank/teszt.php?pagid=IT0100000000104D25AA

Pussz Babi
lingonbabi
 
 


Na látod, nekem nincs Kép, ugyanis erre nem is gondoltam. Teljesen természetesnek vettem, hogy magyar lévén, magyar oldalakon csemegézel. Nem akartalak megbántani.
Köcike a linket, megkukkolom.

Puszi Mohi

mohácska
 
 


Nem bántottál, gondoltam erre gondoltálKép
Már többször elöfordult itteni tesztel segitettem, hisz itt és otthon kaphato dolgok sokszor nagyon fedik egymást.
Én alapbol teszteket szoktam nézni, ha valamit venni akarunk, lehet nevetni, de wc tesztjét is megnéztem. Vannak amik felfröcsögnek lehuzáskor, olyan éleik vannak amik alatt szinte lehetetlen takaritani, stb, aproságok de kellemetlenek, egy árban akkor miért ne a jobbat?
Kiironál (amivel papirra ir, számitogéphez, az a kiiro?) elsövel ráfáztam, irto drága volt a patron hozzá, pedig jo kis faxos, kopis, scannerres gép volt. No a mostaninál erre is gondoltam. Ez csak sima kiiro.
Elvem az, hogy kis pénzünk nem hullik az ölünkbe, a rossz vacakokat kenjék a hajukra, gyártsanak jokat. Egy porszivo porszivozzon tisztára, miért adjunk ki ugyanannyi pénzt a sokkal rosszabbért?
Megin szomarsom volt, de igérem befogom, megyek rendet vágni. Fiam cukkolos hangulatban van, kicsi meg visit ettöl, valamit ki kell találni, lefoglalja magát.
Pussz
lingonbabi
 
 

Vissza: Mi, nõk!

Jegyzetfüzet: