Új privát üzeneted érkezett!

Nekunk Philips Comfort van. Kulon gyujti a rostot, a let, hasznalat utan rogton le kell mosni, h ne szaradjon bele a cucc, de konnyen szetszedheto.
biobaba
 
 


Klára,

Ezt inkább csak azok kedvéért írom, akik még fontolják a textilpelenka használatát. Pelenkamosáshoz öblítöt nem szabad használni, mert az anyagot bevonja egy réteggel, és ez csökkenti a nedvszívó képességét. Az ecet viszont puhítja egy kicsit, és ezen kívül segíti kiöblíteni a mosószer maradványait. Én még így is extra-öblítést állítok be.
Az öblítötöl vagy mosószertöl is kicsíphatja a pelus a baba börét (De nem állítom, hogy nálatok ez volt a helyzet). Lehet papír-, vagy gyapjú- (filc?) betétet használni, ez valamennyire szárazon tartja a popsit.

Hulladék - nálunk minden háztartásnak van egy ládája, és hetente ki kell tenni, elviszik. Papírt, üveget, és konzervdobozokat. Kartont és müanyagot nem, pedig ahol van hulladéktelep, ott ezeknek is van külön konténer. Laktam már olyan városban is, ahol a város egyik felében elvitték a müanyagot, a másikban meg nem. És ugyanarra a telepre került mindkét helyröl.
Sajnos itt nem kötelezö a szelektálás (mint Németországban)

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok, Biobaba, köszi az infót, szóval akkor ilyet érdemes. Sajnos, most nincs időm olvasni, jönnek a fűtésszerelők, ez a szerencsétlen konvektor haldoklik.

Van egyébként a zöldségcentrifuga által kinyomott zöldségnek valami jó felhasználási módja?
Aloe-ügyben még semmi újat nem tudok.
rizike
 
 

 
 

Ha a rostra gondolsz? Meg lehet enni (csinaltam fozeleket is belole, vmennyit a lebe is visszatehetsz), de komposztalhatod is. Ha nincs kertetek, de van erkely, akkor is lehet vmennyit komposztalni. Kiprobaltam, h kismennyisegnel mukodik-e a dolog: nagy viragfoldes zsakba retegeztem fold, zoldseg-gyumi maradvany, fold stb - nagyon szep feketefold lett belole. Pedig ez nem a klasszikus komposztalasi technikaKép
biobaba
 
 


Szia Biobaba, nagyon tetszenek az ötletek, komposztálást vidéken szoktunk nyaranta csinálni, olyan 2x2 méteres silót vagy mit eszkábáltunk, de abba meszet meg vizet is kell öntögetni időnként, ha jól tudom (könyvtárból vettünk ki annakidején egy szakkönyvet). Szóval hogy ne rohadjon, ne fertőzzön, meg ne száradjon ki. Sajnos itt nincs kertünk, betondzsungel kellős közepén vagyunk, de az erkéyles megoldást talán meg tudom csinálni. Nagyon rosszul esik annyi értékes anyagot kivágni mindíg a kukába, főleg ősz elején, amikora már vidéken megszokom, hogy egy tojáshéjjal is meghyek a komposzthoz.

Felfelé még mindíg nem volt időm olvasni, de már nagyon szeretnék.
Köszi mégegyszer a hasznos tanácsokat!Kép
rizike
 
 


Hat azert az erkelyes megoldasnal se tudsz mindent komposztalni, bar vmit megiscsak meg lehet menteni a felhasznalatlansagtol. Azert is irtam, h ez igy nem a klasszikus komposztalasKép A zsakot mindig nyitva kell hagyni, h szellozzon, essen ra az eso. Nem rohadt be, es csak kb 10 liter lett.

Tojashejat nem lehet poritani vhogy? Meszpor lenne belole.
biobaba
 
 


Tojáshéj.
Nálunk úgy működik jelenleg a komposztálás, hogy lényegében beásom. Van egy terület, ahol épp nem ültetek, oda szépen sorra gödör, bele az anyag, talaj vissza. Nem az igazi klasszikus módszer, de elég jól lebomlik és javul tőle érezhetően a talaj (ami amúgy lényegében futóhomokról indult).
Viszont a tojáshéjat én már nem teszem bele. Merthogy az nálunk képtelen volt ezzel a módszerrel lebomlani. Eleinte még került bele, és utána azt évekig láttam viszont.
Egyébként ugyanilyen a tömény paradicsomhéj. Ami befőzéskor a par. passzírozóból kijön. Egyszerűen reménytelen, évekig megmarad.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Én azt olvastam, hogy érdemes erdei földet, háncsot, apróra tört gallyakat, magát az erdei földet, meg agyagos földet is vékony rétegben szórni rendszeresen a komposztra, javul a minősége. (Ja és van egy klassz ásványi talajjavító, Alginit a neve, Nagyvázsonyban lehet kapni, állítólag a sivatagból is virágzó gazdaságot teremt). Tojáshéj nálunk is visszaköszönt, de én azt hittem, nem érleltük elég sokáig a komposztot...
Az a baj, hogy ez egy pesti bérház, és nem tudom, mit szólnának egy nyitott zacskó békésen érlelődő komposzthoz a körfolyosón... Valahogy álcázni kéne, talán futóbabbal Kép? Vagy borostyánnal?
rizike
 
 


Valami dísztök? A tök imádja az ilyes talajt.

Nálunk gombakomposzt megy még a földbe, mert azt képes vagyok nagy mennnyiségben megfizetni, pár zsák valami 100-200 négyzetméterre nem sokat tud számítani. 100 gombás zsák már egy fokkal jobb. (kár hogy utálom a gombát, mert ált. terem is utána még,mondjuk megcsinálom anyósnak, de még a szagát se sezretem)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Gombát anyósnak Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem emlékszem már rá, hogy nektek is megígértem-e, de mivel ez az egyik "állandó" topikom és van egy "törzsgárda", akiket már "babanetes barátnőim"-nek tartok, ezért nektek is küldöm szeretettel utólagos karácsonyi ajándékul (mi Kata betegsége miatt csak a hétvégén karácsonyoztunk, így a család is csak most kapta meg): egy könyv, amit én írtam magunkról Kép

<!--attachment: k_nyv-145057.doc*mime_msword.gif*application/msword*279.6*Katak%e9pek*k%f6nyv%2edoc --><center><pre>
KépKataképek
könyv.doc (279.6 k)</pre></center><!--/attachment-->

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu

Nem tudom megnyitni Kép
kat_ica
 
 


Szia Kati!

Elküldtem e-mailen. Mellékelten három kórházi képet is (nem tudtam választani Kép), remélem így megkapod.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Ildi, ezt a gombás komposztot hol lehet beszerezni?
A lakók elutaístották a komposztkészítésre vonatkozó elképzelésemet...Hallani sem akarnak róla. Még gondolkozom, mit tehetnék.
Klára, olvasom, hogyan jártatok a textilpelenkákkal! Ha két mosógép kell, akkor azért az elég kemény, nálunk el sem férne kettő. Megpróbálom a Biobaba által felsorolt linkeket megnézegetni, most van egy csepp időm.

Hogy megint kérdezzek Kép: nem tudtok valamit az Újpesti Ökopiacról? Oda mentünk hétvégén vásárolni, de árultak mangót, banánt, kiwit, miegymást. Ezek tuti, hogy bio gyümölcsök? Nekem olyan hihetetlennek tűnik, bár ez valószínűleg a kezdő bio-ságom miatt van...

Éva
rizike
 
 


Szerintem nem úgy kell két mosógép, hogy egyszerre, hanem úgy, hogy az első kipurcan és venni kell másikatKép.

Gombakomposzt: ez az a zsákos gomba téma, amikor pincében termelnek zsákok tetején gombát. Hozzánk úgy jutott el, hogy van egy ismerős, akik mostmár szinte nagyban csinálják, hogy teherautószám elhozzák a pincéktől, és hordják házakhoz, ahol kis tétel kell. SZept-novben szállítanak, de nem minden kerületbe, nem tudom, hogy pontosan hova és hova nem.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Rizike!

Hol van Újpesten biopiac? A Biokontroll Egyesületnél kellene megkérdezni, mit tudnak róla, ők ellenőrzik a biotermékeket. Aki bio, annak fel kell tudni mutatni a tőlük kapott tanúsítványt - a biopiacon is.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!


Ildi, nekünk Balaton melleti faluba kéne a gomba, az akkor nem valószínű, hogy megoldható. Hacsak nem mi fuvaroznánk le. MosógépKép Kicsit fáradt vagyok...
Gyezsu, én a Csecsemők Szakácskönyvében (Devics Józsefné), találtam meg az újpesti címét, Baross u. 105-107. Azt írja a hirdetés, ez garantáltan bio. Úgy látom, összesen 3 biopiac van Pesten, a Marczibányi, az Újpesti, meg egy a Fehérvári úti Művházban. Vagy van még? És a Marczibányit állítólag be is zárják.

Én le tudtam tölteni a könyvet, és el is kezdem olvasni, valamikor éjfél körül...Kép

É
rizike
 
 


Sziasztok!

Az újpesti állítólag jó. A Marczibányi téren árulók mondták.
biopiac.net oldalon is fenn van

A Marczibányi haladékot kapott márc. 15-ig, és keresnek új helyet.

Tegnapelőtt fedeztem fel, h a dm-ben árulnak bio gyümölcs-, zöldségleveket. Nem is drága. De egyébként ha otthon centrifugázza ki az ember, ilyenkor drágább is. Még a 900 forintos bio répalé is jobban megéri, mint annyi biorépát megvenni, a dm-ben egyébként 500 Ft a répalé (csak répa, nincs benne víz).

Biobaba
biobaba
 
 


AZ ÚJPESTI BIOPIAC TÖRTÉNETE
2003. 07. 06.

2002 tavaszán az Inzula Kft. - biogazdálkodó orvosokból álló - tulajdonosai felvetették egy új, a pesti oldalon lévő ökopiac létesítését. A piac helyéül felajánlották a Kft. telephelyének udvarát és vállalták a piac kialakítását, felépítését, működtetésének anyagi és jogi feltételeinek biztosítását.

továbbiak:
http://biopiac.net/showcikk.php?idx=13

Bővebb információ:
Dr. Solti Gábor (2081 Piliscsaba, Wesselényi M. u. 10.)
Tel.: (26) 373-743
biobaba
 
 


Biobaba,

azért én nem mondtam le a Marczibányi téri biopiac-látogatásról, de holnap kezdik szétverni a házat (ázunk a felső lakásból), úgyhogy egyelőre semmit nem tudok tervezni.

Rizike, jó az a szakácskönyv? Nekem a szerző várandósoknak szóló könyve van meg, de a receptekből szerintem egyet sem próbáltam ki. Egyébként elbizonytalanodtam, azt hiszem Biokultúra Egyesület és Biokontroll Kft.

Maradok a Hohes C-nél. Bionak nem bio, de a zöldség-gyümölcsön kívül nincs benne más. (Jó, tudom, a zöldség-gyümölcsben viszont nem tudom, mi van.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Biobaba, jöszi az infót, megyek olvasni! Ez a DM-es répalé elgondolkodtató. Egy a baj vele, hogy nem friss. Vagy az nem is akkora baj? Bevallom, mi vettük a Kubut is, mert nagyon szerette a picur-mostmár szeretnék ütősebbKép levekre áttérni. Mármint vitamin meg egyebek dolgában.
Gyezsu, én nemrég vettem meg ezt a könyvet, jellemző, elmúlt a kisfiam 1 éves... Rájöttem, hogy a szokásos rakott krumpli-tejberizs-zöldborsóleves kajákon kívül egyszerűen nem ismerek recepteket. Úgy látom, vannak ebben finom kaják, néhányat már meg is csináltam, de igazán újat nem mond (vannak pl. túrópürék, főzelékek, betegségek diétái). Viszont vettem egy másik sz.könyvet is, "Egészséges babakonyha"-Amanada Grant-től, ebben kizárólag olyan receptek vannak, amikről az életben nem is hallottam szinte, de nagyon klasszak, ezeket próbálgatom most. Ma a házilag panírozott csibefalatok jön, rohanok isKép

Tegnap éjjel kettőig meg sem álltam, de ma már biztosan olvasom a könyvet!Kép
rizike
 
 


Gyezsu, a Hohes C-ben nincs (hozzaadott) viz? Csak azert, mert akkor nincs olyan szornyu nagy arkulonbseg. A vizet otthon is bele tudod tenni.Kép

Rizike: h nem friss, hat igen, ezt akartam is irni. De szerintem nem gond. Es ezek nem suritmenybol keszulnek, hanem a kozvetlenul kinyert le van benne. Ha jol emlekszem Alnatura a neve. Van savanyu kaposztale, paradicsomle, multi, vegyes gyumolcs, gyerekeknek valo (persze mindet ihatja egyebkent), repale, almale, narancsle (ez a legdragabbKép) Ennyire emlekszem.

Szakacskonyv helyettKép: itt a neten is van csomo recept babaknak, es olyan is van, ahol dietetikus is elemzi a kajakat. En ugy szoktam fozni, h megnezem, mi van itthon, es kitalalok vmi kajat. Kép Azert gyujtottem babakonyhas linkeket is, hatha nem jut eszembe semmi:
http://www.babaszoba.hu/services/recipe/list
http://www.kismama.hu/kismamacikk.php?id=61&cid=12819
http://www.origo.hu/noilapozo/szuloknek/20011029tejmentes.html
itt szulinapi tortak vannak, de jelenleg nem uzemel az oldalKép: http://www.hanga.ngo.hu/szulinapi_tortak.html
repas receptek: http://www.noklapja.hu/cikk.php?id=18&cid=4979

Lehet kapni puffasztott amarántot, tök jól lehet vele dúsítani az ételeket, és tele van hasznos anyagokkal. Pl turmixolsz banánt, almát, túrót és keversz bele amarántot. V. fott cekla, hozzaforralva tejszin, turmix, bele amaránt stb.

Turorol jut eszembe: van egy bioturo, ami nem dragabb, mint a nem bioKép De tenyleg. Direkt megneztem nehany boltban a turoarakat. Fel kilos csomagban van, es ahol en veszem ott 280Ft (Jozsef krt.), egy masik bioboltban 298Ft (Muzeum krt.). Nagyon finom, sovany turo.
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

A múzeumkörúti-ba én be-be nézek, most felújítva nagyon jó hangulata lett, nem? A régi boltjukat nem nagyon szerettem valamiért. Erről az amarántról még nem halllottam, megnézem.
Babakaja-linkekért 1000 köszi! Minden este 6 szakácskönyvvel az oldalamon fekszem le, merthát: mit is főzzek holnap?
Nekem szokott anyósom küldeni falusi túrót, de azért az nagyon hamar elfogy, hol van a József krt.-on az üzlet?

Éva
rizike
 
 


Szia Biobaba!

Az van ráírva a Hohes C-re (ha jól emlékszem, nem mindegyikre), hogy részben sűrítményből készült. Ami szerintem azt jelenti, hogy annyi vizet tesznek hozzá, amennyit a sűrítéskor kiszedtek belőle. Egyébként most az az ötletem támadt, hogy a Civil Rádió fogyasztóvédelmi rovatában az élelmiszerösszetevőkről készítek minisorozatot az OFE élelmiszer-szakértőjével: mit jelent az, hogy emulgeálószer, térfogatnövelő szer, savanyúságot szabályozó szer stb., ezek pontosan milyen "vegyületek", milyen hatásuk van a kajára, a szervezetünkre, miért használják őket...

Akartam már írni, hogy ha bármi témaötletetek van a rádióba, nagyon szívesen veszem!! (Amit én szerkesztek, az egy reggeli magazin, úgyhogy "saját hatáskörben" csak olyan témákat tudok feldolgozni, ami belefér 10 percbe.)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Eva: Jozsef krt. 23. talan., ha a Petofi hid fele megy az ember, akkor a bal oldalon, a Rakoczi terhez kozel. Egy notebook bolttal szomszedos, ha jol emlekszem.

Gyezsu: hat jo nagy faba vagod ezzel is a fejszed. Elegge megoszlanak a velemenyek azzal kapcsolatban, h melyik adalekanyagnak milyen hatasa vanKép v nincs.
biobaba
 
 


GYezsu,
megnéztem a könyvet, teljes elolvasás persze nem sikerült, de így is lenyűgöző Kép

orsi
orsko
 
 


Sziasztok!Véletlen pottyantam ide, de ha már itt voltam, beleolvastam, így most bele is kontárkodok abba, amihez nem értek. Alapvetöen zöldnek tartom magam és imádom a természetet.A mi vidékünkön most nem pelenkákról szól a harc, hanem a Zengöröl, ahová lokátorbázist akartak/nak telepíteni.Nem tudom, hogy kommunikálják a témát a Baranyától távol esö vidékeken, ezért dióhéjban szólok pár szót róla.A környéken lakókat teljesen kihagyva a témából nekiálltak építkezni a természetvédelmi területen.Fákat kivágni, bánáti bazsarózsákat (egyetlen élöhelyük a Zengö) átültetni (nem bírták, kipurcantak), utat építeni, rombolni a különösen védettnek számító területet. Greenpeace-esek jöttek fához láncolni magukat, lefeküdtek a markolók elé. Jól meg is ruházták öket, de addig húzták az idöt,mig jól lejárt az építési engedély, vagy mi a szösz, így nem tudták folytatni a természetrombolást.Azonkívül szakértö bizottságot állítottak fel, hogy megnézzék az ország egyéb lokátortelepítésre alkalmas helyszíneit.Megállapították, hogy a lokátor szempontjából a legjobb hely, de a tiltakozók és a környezetvédelem szempontjából a legrosszabb.Itt tartottunk eddig, és vártuk, hogy megnevezik a következö helyszínt, mígnem az elmúlt napokban a Greenpeace-aktivisták V-betük seregét látták felfestve a tavaly megvédett fákon V, mint vágás. Kezdödik elölröl a harc.Közben a NATO egyáltalán nem ragaszkodik nemhogy a Zengöhöz, de még csak Magyarországhoz sem, telepítési helyszínként.Na ennyit a Nagy Zöldekröl, minden tiszteletem az övék. Magam annyit teszek, hogy szelektiven válogatom a szemetet, pontosan 3xosa a tiszta szemét a piszkosnak.Én is élvezettel hajítok be minden müanyagot a tárolóba, és ugyan nálunk is az van ráírva, hogy müa. palack, de kérték a lakosságot, hogy a GYÜJTENDÖ tejfeles, vajas dobozokat tisztán dobjuk a gyüjtöbe, így én úgy veszem, hogy felhasználják. Söt, a söröskupakok, beföttesüvegfedelek is fel lesznek használva.
Ami az intim szemeteket illeti...Hát - ahogy legtöbbször :-) ismét PIldivel értek egyet,korunk vívmányai közül nem éppen azokat kellene kihagyni, amivel idöt és energiát spórolunk meg.Még ha energiatakarékos a gép és foszfátmentes is a mosószer.A büdi az adott, mert az egy kakis fedett tárolóban is hüüü de büdi tud lenni...Ja és még egy nem is olyan apróság...A deltában láttam, Bogim még pelusos volt, tehát minimum 1 éve, hogy asszem az angolok már kitalálták az eldobható pelusok ártalmatlanítását, illetve az újrahasznosítató anyagok kivonását. Begyüjtö járat viszi anyucitól naponta a használt pelusokat, és egy erre specializált telepre viszik, ahol kimossák belöle a kakit, amit valamilyen anyaggal keverve trágyaként hasznosítanak,magát a pelust pedig szétszedi valami gép alkotórészeire és szelektálva használja.
Pildi, dugaszpárti nem vagyok, föleg itthon nem, (na végre valamiben eltér a véleményem :-)) de hogy pamutvatta, te jó ég! Álmaimban kísért még ma is tini korom réme, a derekamig felcsúszó összeállt vattacsomag, amely idönként (pl. ha gyorsabban lépdeltem az utcán) önálló életre kelt a bugyimban, és mindenhol járt, csak ott nem ahol kellett volna lennie...Eláztatott, takargatott nacik, szoknyák, akkora csomag, hogy csak az nem látta, hogy van ott valami, aki nem nézett oda...Na köszi...váu...Elnézést a naturalitásért..Persze lehet, hogy egyszerüen csak béna vagyok, és nem tudom hogyan kell elmozdulásmentesen bedugni egy óriási vattacsomót.Mert hogy a vattában ugye nincs zselé, abból MENNYISÉG kell, hogy a második-harmadik napos MENNYISÉGET megtartsa.Ha ugyan...
Na jó, bocs, malacka vagyok ( vagyis inkább már csak korilag is - röfi néni ) Sorry.
Gyezsu - olvastad-e a Cenzúrázott egészséget? Aki nem mindenkinek nagyon ajánlom elgondolkozásra, illetve elöbb elolvasásra.Dr. Lenkei Gábor írta. Ajánlom témának a Minöségi éhezést, a viztisztítás megbízhatóságának a kérdését, a Haarmann & Reimer cég fürészporból elöállitott eperaromájáról is kérhetnél infót, aztán ott a strassburgi Európa Tanács kimutatása, miszerint a 2176 ismert aromaanyag ( E betük tömkelege ) közül mindössze 391 számít bizonyítottan ártalmatlannak. Vannak még témaötleteim...
Üdv mindenkinek.
Cseri
cseribogi
 
 


Ja, papírpelusfelhasználásunk 4400 db. +/- 20 db.Csak hogy elszámoljak a szennyezésünkkel ...:-)
Nem mükszik ez a kis smiley...
Cseri
cseribogi
 
 


Cseribogi, rendkívül érzékletes volt a leírásod a vatta-problémáról. Magam is fogalmazgattam hasonlót, de nem sikerült ilyen tutira. Kép Amúgy nálam az volt az egyik érv a textilpelusozás ellen, hogy ha a babának annyival kellemetlenebb az eldobhatónál, mint nekem volt az intim betétnél a vatta, akkor NEEE... Kép
Rizike, jaja, nem egyszerre két mosógép. Bár az se rossz ötlet annak, aki sokat mos... Kép
Jó éjt,
Klára
klara
 
 


Orsko, köszi, ez most különösen jól esik Alíz szidalmai után.

Cseri, a mosolygó fej kettőspont), szóval nem kell a kötőjel. A könyvet nem olvastam, a témaötleteket köszönöm, de nem tudom, mi az a minőségi éhezés. A víztisztítást a csapvízre érted? Megígérem, hogy mindig beszámolok majd az aktuális témáról, kéthetente van adás. Az a baj, illetve nem baj, csak tény, hogy 10 percben csak egyvalakit lehet kérdezni, szóval ez nem a véleményütköztetős műfaj, illetve csak a műsorvezető véleményütköztethet, de neki meg az a dolga, hogy kérdezzen. Na, nem bonyolítom tovább, holnap (illetve már ma) jelentkezem.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Cseribogi nekem tetszik a naturalizmusod. Kép Szeretem, ha a dolgokat a nevukon emlitik. Attol, h vki nem hasznal moshato pelust, meg nem vonom ketsegbe, h szeretne vedeni a kornyezetet. Csak szeretnem, ha a masik allaspont is ismert legyen az emberek elott.

Nalunk nem buzlik a lakas a pelenkasvodor tartalmatol. Pedig 3 napig uabban a vizben azik a cucc, es a lakas se nagy, h elveszne benne a szag. A moshato nadragpelenka pedig uolyan szabasu, mint az eldobhato, szoval nem analog a vattacsomag intim betet temara. Nem csuszik semerre. Az eldobhatorol a moshatora atteresben pl. az is bejatszott, h amikor meg nagyon kicsi volt a manoka, az eldobhato allandoan atazott, es a kaki is kikandikalt belole. (Es nemcsak nalunk volt ilyen.) A moshatoban bennemaradt az anyag. Kimosva szinten nem budosek a pelenkak. Azert mar tobb, mint masfel eve hasznaljuk ezt a dolgot, van nemi tapasztalatom a dologban, es az orrom is igencsak kifinomult szerszam hireben all.

Az eldobhato pelusnak eleg nagy partja van, es sokszor ugy latom igaztalan ervek sorakoznak fel a moshatoval szemben. Ezert a bosz vedelem. H aki akarja, merje kiprobalni. Ha nem jon be neki, akkor hasznaljon, amit akar.

Hat ha nalunk is gyujtenek az eldobhato pelenkakat... Az nagyon jo lenne. (Igaz, akkor is moshatot hasznalnek.) De nagyon orulnek neki. Korabban mar fel is vetettem a kerdest, de afolot elsiklott mindenki, hha gyujtenek nalunk is szelektiven az eldobhato pelenkakat, akkor hanyan vinnek el?

Vattaproblema: detto. Nekem is van tapasztalatom a haton hordott vattaval. Es a tesiorak fal mellett kuszasaval kapcsolatban is. Stb. (Ha mindent ki akarnek dobni, ami korunk vivmanya, nem dekkolnek itt a szamitogep elott, mert nem lenne szamitogepunkKép) Nem ohajtom, h seta kozben, mondjuk elhagyjam a csomagot. Eleg sokkolo elmeny volt, amikor epp megvolt es setaltam az utcan es 2 ficko utanam szolt, h kilog a madzag. Pedig az aztan tutira nem logott ki, csak bunkok voltak. Igy at tudom erezni, h mit ereznek, ha valoban elhagynam a veres cafatomat. Most megis pamut vattat hordok, meg dugaszt, es nagyon kis mennyisegben betetet. Es ezt megintcsak azok kedveert, akik fontolgatjak a dolgot, es nem azert, h barkit is leirjak emiatt.

Zengo: erc es pengo cimbalom, ahogy a Bibliaban vagyon a dolog, ha az emberben nincs szeretet, de minden mas, igen. Kép Na de ugy van a dolog, h akinek penze van, hatalomra is szert tesz, es ami kell neki megszerzi. A nep meg csak mereszti a szemet, kicsit tiltakozik, aztan meg napirendre ter a dolog felett. Talan kicsit pesszimista vagyok, meg messze van az a Zengo, es a banati bazsarozsa, ami szerintem egy nagyon szep virag! Es csak huzom itthon az agyam a sok szemetseg lattan, ami a vilagban akad. Es csak remelem, h sikerul ugy nevelni a gyerekem, h o ne legyen ilyenne.

Na pa, hiv a gyerkoc. Meg mar kezdek kalandra kelni...
biobaba
 
 


Gyezsu! Ki az az Aliz?
biobaba
 
 


Cseri,
Szia! De jó, gyarapszunk Kép
Apropó, pelenkák. A kakisat szigorúan kiöblítjük, mielött fedél alá kerül (és lehúzzuk a WC-t). Ezért nincs büdi Kép

Klara,
Gyakrabban pelenkázunk, így a textiles babák is szárazan maradnak.

Rizike,
Két mosógép Kép

GyeZsu,
Kép Kép Ne törödj vele. Kata nem Alíz szabványai szerint készült (Lili sem). Nem attól lesz valaki jó anya, hogy szoptat... és nem attól rossz anya, hogy nem teáztatja a babát. De ezt Te is tudod.
Arra gondoltam reggel, h nyitni kéne egy Szoptatás: Alicecsé topikot Kép
Puszi Neked.

Kati
kat_ica
 
 


Kati a duhtol vorosodo fejnek, mi a kodja?

Nem szanom sehovaKép Csak kivancsi vagyok.
biobaba
 
 


"\ clipart { angry }"
Idézöjelek és helyközök nélkül.
Kép Kép
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Megbeszéltem az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület élelmiszer-szakértőjével, hogy indítunk a rádióban egy minisorozatot az élelmiszer-adalékanyagokról. Holnap reggel 8:00 és 8:15 között az emulgeálószerekről lesz szó. És még az is megeshet, hogy én leszek a műsorvezető Kép Civil Rádió, FM98 Ez egy budapesti rádió, de a www.civilradio.hu honlapon bárhol a világon hallgatható.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Tegnap bent voltam a munkahelyemen (Budapesti Művelődési Központ) az adópapírok miatt, és nagyon jó kis afrikai fotókiállítás látható. Ha valakinek esetleg útbaesik (Bp. XI. ker, Etele út 55.), szerintem tetszeni fog. Itt megnézhetitek a részleteket: www.bmknet.hu

Textilpelenkások: ti szoktátok vasalni a pelenkát?

Kati, ezt a szárazon tartást le tudnád írni egy kicsit bővebben?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Tök jó élményben volt részem az Auchanban pár napja: sosem kérjük a szatyrokat, és most azt mondta a nő, h egyre többen vannak így. Azért már ez is haladás!

Gyezsu: akkor nem is lakom tul messze a munkahelyedtolKép

A tetrát van, aki szokta vasalni, de nem muszáj, a mosható nadrágpelusokat nem szabad.

Biobaba
biobaba
 
 


GyeZsu,

Nem talalom amit irtam, de nem tudok rajta boviteni szerintem.

Miutan beteszem a pelusokat a mosogepbe, mososzodaval kimosom a vödröt, kiöblítem. Az aljába teszek 5-6 csepp lavendula olajat (fertötlenít). Pelenkázáskor a piszkos pelenkát, ha kakis kiöblítem, kifacsarom , egyébként egyszerüen beleteszem a vödörbe. Fedél rá.
Mosás: Beteszem a gépbe, bekapcsolom öblítésre (lehet elömosásra is) - hidegre ,egy ek szódabikarbónával. Aztán 60 fokos mosás szokásos módon.
Ennyi Kép
kat_ica
 
 


Kati, akkor viz nincs a vodorben, csak a levendulaolaj a vodor aljan?
biobaba
 
 


És a pisis pelusokat úgy, ahogy van teszed bele? Én egyébként a vödröt, amikor kiürül, ki szoktam tenni egy kicsit a napra.

Biobaba, még az is lehet, hogy oda jársz könyvtárba? Kép Én Csillaghegyről jártam be...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Víz nincs. Pisis pelus - be ahogy van.

Csípös pisi szaga van (föleg az éjjeli pelusoknak), amikor kiveszem. De nem büdösödik be olyan módon, mint amikor például elfelejted kipakolni a táskából a használtat, és csak két nap múlva találsz rá.

Megjegyzem, a pelenkák büdösek, fedél alatt - fürdöszoba, lakás nem az. Kép
kat_ica
 
 


OFF

Gyezsu, valoban, oda is jarok konyvtarbaKép

ON

Kati, azt hiszem ezt kiprobalom en is. Nalunk nem a lakasban van a pelus.
biobaba
 
 


OFF

Gyezsu, allitolag regen volt vmi zenes mozgasos akarmi babaknak az Etele uton. Tudsz errol vmit? Van ilyen most is?

Biobaba

ON

Kati,
kiprobaltam a "szarazon tartast". Szerintem tok jo! Nem szakad le a karom, amikor bepakolom a cuccot a mosogepbe. Bar azert arra kivancsi vagyok, h nyaron milyen szagokat produkalna. Egyelore alig van szaga, de en nem a lakasban tartom.
biobaba
 
 


Biobaba,
Szerintem is! Én a lakásban tartom, egy sarokban. Mint írtam, csípös pisis szag (éjszakai pelusok) fedö alatt. Bezzeg mikor vízben tartottam...

OFF - Nálunk már napok óta tök hideg van, és nagyon szeles, kint tudom szárítani a ruhákat. Olyan friss az illatuk!
Igaz, hogy fázunk, de legalább nem esik. Ez errefelé szokatlan Kép (A hidegbe eleve beletörödöm, mert tél van)

Kati
/ Elszóltam magam - csepereg... ///
kat_ica
 
 


CAROLINO MOSHATÓ TEXTILPELENKÁK KAPHATÓAK INTERNETES OLDALUNKON!

www.carolino-bebiteka.hu

További CAROLINO termékek:
CAROLINO eldobható pelenkabetét (a higiénikus textilpelenkzásért!)
CAROLINO úszópelenka
CAROLINO leszoktatónadrág (segíti a szobatisztává válást)

KELLEMES BÖNGÉSZÉST OLDALUNKON!
stef
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, épp részt veszünk egy pelenka-próbán. Tegnap jöttek a pelusok, kettö, és két hét alatt minimum háromszor kell használni. Kérdöív stb.
Tök jó pelusok, és a méret jó (Ez Lilinél koránál már ritkaság, tapasztalatom szerint). És a gyártó egy helyi szervezet, helyi nöket tanítanak varrni, meg angolul (sok itt a bevándorló), és a pelenkás része pedig foglalkoztatja öket. Olyan jó látni, hogy ilyen is van.

Kár, hogy leállt ez a topik Kép, gyertek már vissza! Kép

Kati
kat_ica
 
 


Én régóta figyelem ezt a topikot. Sok jó ötletet kaptam.
Nem kis szerepetek van abban, hogy mosható nadrágpelenkát adok a fiamra, és mosószódával mosok már hónapok óta. Kép


Ági

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Agi! Hat ez azert jo hir!

Kati! Biztos azert halt ki a topik, mert mar jol megragtuk a tematKép

Mosas: mostanaban mar a mososzodat is csokkentem, es mosodiot hasznalok.Kép

A mosogepet meg ugy tisztitottam ki a lerakodott mesztol (ez szokott atalakulni vizkoveKép), h elinditottam uresen egy 90 fokos mosast, beleontottem a gepbe 1 l ecetet, centrifugalas, oblites leallitva, igy benne maradt az ecetes viz a vegen, es estere igy hagytam. Masnap meg kiszivattyuztam. Mint uj koraban. Ezt eleg 3-4 evente 1x megcsinalni.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba,

Hát a mosást azt kibeszéltük az biztos.

Nekem most az a dilemmám, hogy iszonyatosan sok a papírhulladékunk. Igen, újrahasználjuk, mindkét oldalára írunk-rajzolunk, utána recyclingba megy. De mégis nagyon-nagyon sok.

Nincs valakinek ötlete, hogy mire lehet papírral csinálni? Égetni nem tudunk, viszont van egy kétévesem, aki biztos szívesen csinálna valami kreatívat velem.

Kati
kat_ica
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: