Új privát üzeneted érkezett!

Pl. csinalhattok papirmase cuccokat. Egy fajta: pl veszel egy talkat, es a fecnire tepkedett, beaztatott papirokat csirizbe martva kibelelitek, aztan, ha megszaradt, ki lehet szedni. Lehet lufira is pakolni. Aztan lwhwtr ugy is, h leturmixolod a beaztatott papirokat es abbol "gyurmazni". De mintha lenne papirmase topik.

Aztan montazsokat is csinalhattok. Osszetepkedett papirokbol kirakni vmi uj kepet.

Meritett papirt is lehetne csinalni belole, de ahhoz mar egy kimustralt centrifuga is jol jonKép

Tobb otletem nincs jelenlegKép

http://www.sulinet.hu/tart/cikk/dj/0/18443/1
http://velvet.hu/velvet/v-stil/v-komfort/papirtal/
http://www.goldencity.hu/kedvencekTO.asp?action=KEDVENCEK&FoMenuID=15&sp=1831

Biobaba
biobaba
 
 


Kati!
Esetleg papírmasét csinálni? Tapétaragasztóba v. csirizbe szaggatni - szerintem már ez is kétévesnek való - kicsit kevergetni, és pl. a homokozóformákba tömködni (Ki kell olajozni, v. folpackkal kibélelni előtte.) Ha megszárad, megint lehet rá festeni/rajzolni.

Borcsa (aki irul pirul, de lusta a környezettudatossághoz.)

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


http://202.221.217.59/print/features/edu2004/ek20041007pk.htm
a 2. konyvet, ha esetleg be tudod szerezni vhonnan. Ahogy nezem, rengeteg otlet van benne, amit meg lehet csinalni papirmasebol.

ez gyerekeknek:
http://search.netnanny.com/p/browse/us1/us317922/us10078321/us217716/us968495/us 968467/?pi=nnh3&ch=kids
http://familycrafts.about.com/od/papermache/index_a.htm

Kép http://www.geitonas-school.gr/en/kindergarten/photos/new/11.htm

ha ennyi nem lenne eleg, akkor ird be a bongeszobe, h "out of papier-mache", az idezojelekkelKép

Biobaba
biobaba
 
 

 
 

Kati, aztan ird am meg, h mit csinaltatok megKép
biobaba
 
 


Fogok! Addig is elkezdjük gyüjteni a papírt Kép
Köszönöm a sok ötletet.

Borcsa,
Azért mégis olvasol minket Kép Majd csak ragad Rád valami...

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eltűntem, de elég szomorú hírek vannak most nálunk.

Biobaba, a BMK-ban amióta ott dolgozom (1998.) nincs semmi babáknak. Viszont a BMK honlapján fent van a fővárosi művházak programja, ott kereshetsz. Ha már itt tartunk, én is küldök linkeket Kép

Művházak programajánlata: www.bmknet.hu - Fővárosi programajánló
Kaleidoskop - a kultúra nézőpontja (online magazin), Zöld ficak és Gyerkőc rovatokkal: http://www.kaleidoskop.hu/
Korlát - Hogyan juthatunk zöldközelbe Budapesten és környékén? (parkok, arborétumok, természetvédelmi területek stb., leírással, térképpel): http://www.korlat.bmknet.hu/

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, a manokaval vannak meg mindig bajok?

Biobaba
biobaba
 
 


A természetes, környezetbarát és kíméletes mosó- tisztító- és testápolószer
http://www.mosodio.hu/inhaltwaschnuss.htm?/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


segítsééég!!!
A kushies pelusok külső fehér része nekem már egy mosástól is elszineződött, amolyan rózsaszínes árnyalatot vett fel, de nem egyenletesen, hanem foltos. nem mostam össze semmivel, ez tuti, ráadásul minden mosásnál változik de az elszineződés marad. Ötlet? Ti tapasztaltatok már ilyet? Nekem úgy tűnik mintha a kakifoltok lennének a felelősek, de ebben nem vagyok biztos.
A másik problémám, hogy a mosás előtt még oly puha flanel belső, szörnyen érdes durva felületté lesz a mosás után. Persze nem használok öblítőt, csak ecetet. Ez vajon áthidalhatatlan? Rossz hozzáérni.
Egyébként nagyon jól működik és nálunk nincs büdös a lakásban és a vödörben sem. 10l vízhez fél deci 20%os ecet.

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Savitri

Nekem a durva érdes felületnél az müködik ,hogy miután megszáradt (vagy akár száradás közben is többször), a kezemben gyúrom, míg puha nem lesz Kép Macerás, de tévénézés vagy netezés közben is tökéletesen megy.
Szárítógépet is használtam már néhányszor (nem itthon), attól is szuperpuha lesz. Bár nem tudom, hogy az élettartalmát nem csökkenti-e, és hát nem valami környezetbarát.

Elszinezödés - hány fokon mosod? Csak az jutott eszembe, hogy talán túl forrón... És a foltok a következö mosásnál kijönnek, csak újak vannak?

Kati
kat_ica
 
 


Savitri mosaskor mennyi ecetet teszel a gepbe? Ha tul keves attol is lehet erdes a pelus. Esetleg meg a mosodiot is probalhatod, az is puhit.

Foltok: passz, ha kivul vannak. Ha belul, az valszeg. a kakitol, nem? Az csak esztetikai problema. Nyaron ha tudod szaritsd napon, az feherit. Persze ha mostanaban is tudod napra tenni az is jo. Talan meg a szel is segit vmit. Legalabbis en azt vettem eszre, neha amikor keveszem a mosogepbol, szornyu foltokat latok a pelenkan, aztan, mikor megszaradnak, nem talalom ezeket.

Biobaba
biobaba
 
 


Savitri!
Nem ismerem a Kushies-t, nekem a monapel kulsok (szoval a gumibugyik) viselkedtek igy, enyhen rozyaszin foltosan. En is a kakira gyanakodtam, aztan mintha ez csak nyaron amikor fuben ugraltak, akkor fordult volna elo. Mindenesetre nehany mosas uatn eltuntek.
Petine
petine
 
 


Hú mennyien válaszoltatok!
köszi!
60 fokon mosom őket és annyi 20%os ecetet teszek az öblítéshez, amennyi öblítőt tennék egyébként.
és igen minden mosásnál eltűnnek a régiek és újak lesznek.
majd csinálok tesztet, hogy bekenem kakival egy bizonyos felületen és azt fogom vizsgálni.Kép
Most kiteregetek és megnézem mi történt a mai adaggal. Később meg beszerzek egy mosódiót.Kép

Savitri

KépKép
savitri
 
 


Sziasztok!

A Vasarcsarnokban pentekenkent levo biopiacon azok kozul az arusok kozul arulnak, akik szombatonkent a Marczibanyin is szoktak, h kik azok, azt nem tudom, 2-3 allitolag. Es a Mammutban a biobolt elott is szoktak pentekenkent arulni a piacosok kozul paran.

Aztan lehet, h marad a Marczibanyin a piac, de meg nem lehet tudni.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Egy kezdő felhasználó vagyok és nagyon tetszik az oldal.
Mellesleg én is Kushiest használok igaz csak 1 hónapja. Azt tapasztaltam a székletfoltokkal kapcsolatban, ha kiteszem a fényre (erkély) néhány órára a pelusokat teljesen eltűnnek. A természet elvégzi a dolgát. Az éjszakára kipakolt pelusoknál ue. nem tapasztalható.
Próbáljátok ki!
Prikkii
prikkii
 
 


Sziasztok!

Ma seta kozben felfedeztem a "piacon" egy ujabb moshato pelenka markat. Powitex. Allitolag nemet. A neten nem talaltam rola semmit. 1 db 1990Ft, 5 db 5995. 3 fele meret letezik belole (3-6, 5-9, 8-13kg). Belul halos, kivul frottir boritasu. Nem kell kulon kulso hozza. Vettem egyet probakeppen. Majd irok rola, h milyen hasznalat kozbenKép

A Boraros ternel vettem a matracos boltban.

Biobaba
biobaba
 
 


CAROLINO MOSHATÓ TEXTIL NADRÁGPELENKÁK KAPHATÓAK FOLYAMATOSAN WEBOLDALUNKON GYÖNYÖRÜ SZÍNEKBEN!
KOMPLETT PELUS, ÍGY KÜLSÖT NEM KELL HASZNÁLNI.
KAPHATÓ TERMÉKÜNKHÖZ EGY PAPÍR ALAPANYAGÚ ELDODHATÓ PELENKABETÉT, MELLYEL HIGIÉNIKUS ÉS EGYSZERÜ A PELENKA HASZNÁLATA!
MAGYAR TERMÉK TERMÉSZETES ALAPANYAGOKKAL!
www.carolino-bebiteka.hu
stef
 
 


Sziasztok!

Csak hogy adjak valami életjelet magunkról: Katával nincs baj (vesemedence-gyulladása volt), egy hete abbahagytuk az ab. kúrát, múlt héten az UH-n azt mondták, hogy rendben, csütörtökön megyünk a nefrológushoz.

A szomorú hír az, hogy Nándi nagymamája meghalt. Az én nagymamám meg az intenzív osztályon van lassan két hete, de már felébredt a kómából, remélhetőleg teljesen felépül.

Környezettudatos ügyben most nem jut eszembe semmi.

Egyébként jól vagyok, ne aggódjatok Kép

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu, Kép
kat_ica
 
 


h legyen itt is vmi uj hsz:
mosodio, mostansag ezzel mosok, es felfedeztem, h tobbszor is lehet hasznalni, mint ahogy a forgalmazok irjak. Lehet latni, h mennyi meg benne az a szappanszeru anyag. En ugy csinalom, h addig hasznalom, mig az osszes kijon a hejbol (ha eltorom, akkor latszik, amikor mar kevesebb van benne. Egyebkent eltores nelkul is lathato eleinte), es csak akkor dobom ki. Igy sokkal tovabb tart, es nem dobom ki a hasznos anyagot.
biobaba
 
 


Sziasztok!CSak egy pillanatra kukkantok be, mert kis megasztárbuzi (júúúj, csúúúnya) lettem, és mindjárt kezdődik.Csak az elmúlt napokban hallgattam a Kossuth Rádiót és mély megdöbbennéssel hallgattam a HUMUSZ (Hulladék Munkaszövetség asszem) egyik emberét, aki elmesélte, hogy milyen visszalépések történtek a hulladékügyben, ki akarják tolni a határidőket.Már ami a szelektív gyűjtéssel, termékdíjakkal kapcsolatos.Sőt, képzeljétek el, az általunk nagy fáradtsággal odafigyeléssel begyűjtött újrapapír 20 %-át KÖTELEZŐ elégetni, ahelyett, hogy újrapapír lenne belőle.És ez állítólag EUs követelmény. Nem láttam a pipától, így nem tudom részletesen elmesélni, de véresen felháborító volt, amit a körny.véd. minisztériumból valami tyúk előadott.Ha valakit érdekelnek a részletek, valszeg van honlapja a HUMUSZnak, tán rajta van. Na megyek megázni, sziasztok,
Cseri
cseribogi
 
 


Érdemes nézegetni www.humusz.hu valamint www.kukabuvar.hu Amúgy meg biztosan többen gyűjtenék külön a szemetet, ha lennének külön konténerek több helyen. Mondjuk engem kicsit kiakaszt, hogy milyen hülyeségekre jut pénz, ezt meg még mindig nem lehetett megoldani.
liesel
 
 


hulladekokrol:
http://www.zoldfelulet.hu/eletmod.php?a=6&id=10&indx=ok

otletek a kornyezettudatos neveleshez:
http://www.hulladek-suli.hu/modszer/mfelval.htm

Es volt szo mar rola, de nem remlik, h konkret hely emlitesre kerult-e a joghurtos poharakkal kapcsolatban. Szoval hol lehet ezeket leadni? A szelektiv kukaba hol azt irjak, h lehet, hol azt, h nem. Nekem olyan hely kell, ahova tutira lehet (meg ha ki is rohognek, ha nem ipari mennyiseguvel allitok oda). A nemet joghurtos dobozokra az van irva, h a muanyag gyujtobe be lehet dobni, a tetejuket meg az aluminium gyujtobe, de tenyleg bele lehet-e dobni itthon isKép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Biobaba
Bedobni éppen be lehet, csak nem érdemes.Kép
A szelektív hulladékgyűjtésről szeretném majd írni a szakdologzatomat, ezért utánajártam egy-két dolognak.
Kezdetben én is lelkesen dobáltam mindent (tejfölös, joghurtos), aztán megtudtam, hogy csak a pet palackokat tudják értékesíteni, ezért a többivel nem foglalkoznak.
Hiányoltam a tájékoztatást, de erre azt mondta az illetékes, hogy nem baj, ha bedobjuk, mert úgyis válogatni kell (ugyanis jóindulatú embertársaink képesek bármit bedobni, akár nem műanyagot is).
Fölvetettem, hogy azért talán jó lenne külön gyűjteni azt is, amit nem tudnak értékesíteni - gondoltam a megsemmisítés szempontjából is jobb - de erre nem kaptam egyértelmű választ, szerintem ezzel nem foglalkoznak. Kép
zsana75
 
 


Zsna, gondolom amiből nem tudnak minimális pénz is csinálni, az senkinek sem érdeke. Pl. az hogy külön semlegesíteni talán jobb lenne.
A lejárt gyógyszerekről tudtok valamit? Régebben a patikákban lehetett leadni, de most nekem az mondták, hogy már nem veszik át. A másik nagy probléma a használt, hibás CD, ami szintén veszélyes hulladék. Ezt hova lehet dobni? Egyszer volt egy akció valahol, ott egy alkalommal átvették, de azóta nem tudom.
Üdv,
Liesel
liesel
 
 


A Vendég a háznál című adásban szó volt a textilpelenkázásról, és jókat mondtak a szakértők. Az utána következő rész is jó, az üdítő iparral kapcsolatosan.
http://www.radio.hu/index.php?cikk_id=126167&rid=NVFUTQ==
liesel
 
 


Sziasztok!

Én a joghurtos poharakat a kertészünknek gyűjtöm, aki nagyon hálás érte, mert abban palántáz Kép

Mi sikeresen összetörtünk egy higanyhőmérőt (a tokban repedt el, úgyhogy nem fojt ki a higany), a kórházban, ahol nagymamám fekszik, rákérdeztem, azt mondták, vigyem be.

És a kiégett égő? Az nem veszélyes hulladék?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

A műanyagpohár örvén ide szuszakolhatom a kérdésem? Ez kaja-téma ugyanis, de szerintem mint minden ipari kaja, környezettudatosságot igényelne.Kép
Szóval-mi a véleményetek a Danonino-ról? Kaptunk vagy 60 dobozzal, a gyerekecske falja (15 hónapos), de nem tudom, tényleg jó-e, hogy falja?!

Éva
rizike
 
 


Sziasztok!

Ez csak info tovabbitas biopiaccal kapcsolatban. Marc 30-tol uj helyen lesznek, Fehervari ut 213. (Aminek en nagyon orulok, mert tok kozel lesy hozzankKép)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Vasárnapi napokon nincsen valahol biopiac?

Liesel
liesel
 
 



Sziasztok!

Van egy bio diszkont. Nepsadiontol 1 megallot kell menni a Nepliget fele (Hos u.) 1-es villamossal. Van ott szonyeg aruhaz, Penny Market, MOL. A Bio nagykernek kek a teteje. Hetkoznak reggel 7-tol van nyitva 6-ig, meg szombaton du 1-ig (h hanytol arra nem emlekszem). Meg az arakrol se tudok meg semmit, mert mar zarva volt mire megtalaltam.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ti mivel mosogattok?

GyeZsu
gyezsu
 
 


Az Okoszolgalatnal lehet kapni kimerva mosogatoszert. Szoval flakont celszeru vinni. Litere 1000Ft korul volt fel eve. Ill letezik meg a Sonettnek a mosogatoszere (http://www.sonett-online.de/), amit bioboltokban lehet kapni.
biobaba
 
 


Sziasztok,
nem szoktam ide írni, de olvasok.
Tegnap vettem bio-tampont. Veszek majd betétet is, csak nem volt most annyi pénzem.
Beszerzési hely: Napra Biobolt, Szabolcska Mihály u. ? szám. A Móricz Zs. körtér mellett, a Fehérvári úthoz közel.
Kapható az egész termékskála, és további info itt:
http://www.whyorganictampons.com/
Szöveg négy világnyelven.
Kép
h_szilvi
 
 


A szabolcska utcában a Napra bioboltban lehet kapni környezetbarát mosószereket és mosószódát is.
liesel
 
 


Meg mosódiót is. Kép
h_szilvi
 
 


Csak a ceg neve a Napra, az uzletbol 2 van, es ezeket a cuccokat a Holdasban adjakKép (A Napra mellett van). (Szoval a Napraban kaja, a Holdban illatszer)

Es a bio diszkont, amirol irtam par hsz-szel feljebb. Tegnap megneztem. Hat nemcsak bio cuccok vannak, es ezert egy csomo idom elment azzal, h kerestem a cuccokat, me h mi mennyibe kerul, mert nem az arun an az ara, hanem egy listarol kell kikeresni. Es nem sok minden volt, ami olcsobb. V uannyiert adjak, v meg tobb is, mint amennyiert en szoktam venni. (Pl a mosodio kiloja 8000 folott volt, ahol en veszem, ott 5400 korul van.)
biobaba
 
 


Valoszinu, rem tudatlansagban szenvedek, de azt sem tudom, ezek a bio-tamponok, betetek az anyaguk miatt biok, vagy attol, hogy moshatoak? Ha utobbi, az hogy mukodik?
Petine
petine
 
 


A pamut, amibol csinaljak az bio. Ennyi. De egyebkent vmi nemet honlapon lattam egsyer olyat, ami nem egyszerhasznalatos. Ja a waschbaer.de-n volt. Szoval az vmi tengeri uborka v mi a csuda volt.

A Napra betetjei kozt van olyan is, ami nem bio, de nem tartalmaz zselesitot. Gondolom, ez olcsobb. Csak amikor akartam venni naluk betetet, akkor meg nem volt semmilyen, amikor meg volt mar, nem volt
nalam annyi penzKép

De ha erdekel moshato betet, a Popolini forgalmaz azt is.
biobaba
 
 


Sziasztok!
Mi is szoktunk készíteni mosható betétet, de eddig külön megrendelésre ment, nincs fennt az oldalunkon. Sokan idegenkednek tőle. Viszont mások meg azt mondják, hogy megszűnt a vissza vissza térő gombásodásuk, mióta moshatót használnak.
Ma voltam a Hold boltban. Van selyempúder, Hauschka kb. 5000 Ft. Ja, azt mondták, hogy áremelés lesz a Hauschka termékeknél, kb 5%. Vettem magamnak egy golyós dezodort, ami aloés és calendulás. És nincs benne alumínium oxid. Kép
Biobaba, ez a bio diszkont pontosan merre van?

Ide is beírom: Nem tudtok valakit aki készít rongybabákat? Valahol láttam hirdetést, de nem tudom hol.
liesel
 
 


Liesel, ha majd elhasználtad a dezodort, a golyóját ne felejts el odaadni Biobabának Kép

Azt hiszem, kellene egy külön topikot nyitni csak a címeknek és honlapcímeknek, mert így állandóan vissza kell keresgetni.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Liesel,
waldorf-babára gondolsz?
Én csinálok...
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1165&p=1643397
30 centisnél nagyobbat MÉG nem csináltam, de...
Ja, az album nem "publikus", csak innen találod meg...
h_szilvi
 
 


Szia Szilvi!

Es mennyiert csinalod a babakat. En epp ilyen babakat keresgeltem. Pl a Zsombor nevu mennyibe kerul, meg mekkora? Es h juttatod el?

Biobaba
biobaba
 
 


ja, es mivel tomod ki a babakat?
biobaba
 
 


Hát persze, hogy gyapjúval van tömve. Kép

Kívánságra lehet a haja is tiszta gyapjúfonal, de az nagyban megdrágítja az egészet. Luca baba a barátnőm kislányának készült ajándékba, de a hajfonalat ő vette meg: két különböző "szőke" színű vastag gyapjú hímzőfonal. Mivel Lucának rengeteg haja van (alul horgolt "sapka", majd a szálak egyenként bevarrva), a fonal kb. 4.500-5.000.-be került.
Ja, és hozzátenném, hogy a képen látható babák haja gyapjú, de az is bolyhosodik a sok játszástól.


Zsombor egyébként a nagyfiam babája, és túl kicsi a feje. Nem elég újszülöttes. (Persze, első gombos babám volt, tanultam belőle). Kb. 30 centis (picit talán nagyobb), és az "árról" inkább mail-ben, mert ez egy nyitott fórum, és nem szeretném, ha olyanok rámszállnának, akiket nem is érdekel, és gőzük nincs, hogy mennyi anyag és munka megy bele egy kézzel varrt babába. Szóval nem szeretném hallani, hogy "de a tescóban..."
Szóval, akit valóban érdekel, annak megírom!
h_szilvi
 
 


OK, remeltem, h levelben kuldod, koszi
valaszoltam
biobaba
 
 


Sziasztok!
Eddig csak olvasgattalak benneteket, loptam a zöld ötleteket,(ma rendeltem mosódiót is Kép) most kérdezni szeretnék.
Játszom a gondolattal, hogy átálljunk mi is textil pelusra. Bár a harmadik gyerekünk lassan 1 éves, környezetvédelmi szempontból
mindenképp, anyagilag, talán megéri. Fennebb reklámoztak egy Carolino mosható nadrágpelenkát, ismeri valaki? Teljesen amatőr vagyok, mire kell odafigyelni?
Az sem teljesen tiszta, hogy az egész pelenka 100% pamut, vagy csak a nedvszívó része, ami a baba bőrével érintkezik? Vagy ez a gyártótól függ?
Ti melyiket ajánlanátok? Monapel, Poponella, Kushies, Carolino? Ha esteleg valaki árakat is tudna, megköszönném.
Csilla
ribiszke
 
 


Szia Ribiszke!

Csak a teljesség kedvéért megemlíteném, hogy a textiplelenka is létezik, mint lehetőség. Kép Mi Monapel külsővel használjuk.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Ribiszke!
Nézd meg a CAROLINO weboldalát!
Ott megtalálod az összes hasznos infót a pelenkáról!
www.carolino-bebiteka.hu

Üdv:Éva
stef
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: