Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Haton is fog hatradulongelni. Szerintem ez tok altalanos. tibeti, meg ecuadori stb kep nemelyiken is, a haton vitt gyerekek dolnek hatra.

Orsko! Nem mindig veszem le a hatamrol. Ha a villamoson nincs a kendobe teve, akkor rinyal, es a felnottek labat mutogatja, ami azt jelenti, h o is ugy akar allni, es jarkalni a villamoson. Hat ezt nem...! (Nemcsak a villamoson, csak azzal jarunk a legtobbetKép)

Tegnap elmentunk ugy, h Ergo becsomagolva, mi meg csak ugy. Csak az volt a baj, h rohannunk kellett, ugyhogy nehanyszor vinnem kellett a holgyet. Hat ez is elgondolkodtatott: emberek miert szenvednek inkabb azzal, h cipelik a karjukon a gyereke, ahelyett, h magukra kotnek. Tok faraszto. Na, aztan hazafele mar almos is volt, Ergo elo, gyerek bele. El is aludt, es tok jol ki is tudtam tamasztani a fejet, igaz, nem ugy, ahogy hasznalni kene, mert azt mar kinotte.

Biobaba
biobaba
 
 


Mai kep: gyerek rajtam, egyik kezemben a szatyor, masikban egy doboz pelus (ha netan ismeritek a kukoricas pelus csomagolasat, akkor tudjatok mekkora), es senki nem adta at a helyet. 4-es, 6-os villamos - egyebkent ezen a jaraton tipikus hozzaallas. Ha lehet kerulom is a vele valo kozlekedest. De azert pozitivum, a masik villamoson: manocska kapott mandarint. Multkor almat. Kapott mar nehanyszor vmi gyumolcsotKép

Masik, csak eros idegzetueknek, es nem is ide tartozikKép Horror a konyhaban: ma majdnem parolt meztelencsigat adtam a gyereknek ebedre. Pedig levelenkent tettem az olajba.
biobaba
 
 


Hehe, a csiga tök egészséges, nem? Kép

Nálunk még csak sztori van, kendő nincs: a múltkor a közel kétéves Cicómat a városban hurcolni kellett, mert nem akart irányba menni. Apa vitte így, vitte úgy, lógatta elöl, minden, így fel is vetette, hogy szerezzünk már egy hordozókendőt, és próbáljuk ki a meglévő kölkön, hátha könnyebb lenne ilyenkor vele is, meg mi is megtanulnánk a használat alapjait. Hazaérünk, aztán a délután közepén Cicó előtúrt vhonnan egy használaton kívüli asztalközép-terítőt. Láttátok volna azt a ragyogást! Hozta nagy boldogan, és közölte: ez itt a hojdókendő, apa beleteszi Katinkát!!! Szegényt le kellett hervasztanunk, hogy ebbe nem fér bele a popsija Kép
Üdv
Kriszi
kriszi
 
 

 
 

latod, tudja a gyerek, h mi a joKép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ma este elmentünk apával sétálni, én hátra kötöttem Katát - apa segítégével, és rosszul, mert a lába alatt vezettem át, nem felette - le is csúszott a gyermek egy idő után, de nem esett ki Kép. Majd még próbálkozom. Nem érzem szorosnak a kendőt a hátánál, úgyhogy tartottam elől a keresztkötelet. Az oldaltáskákat nem annyira szeretem. Ja, és még egy rossz az elölhordásban: vásárlás. Nem nagyon látom a pénztárcát, és a hátizsákot bepakolni is elég nehéz. (Szerencsére Csillaghegyen segítőkészek az eladók Kép.)

A tibeti hátonhordó kötést próbáltátok már?

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu

Az milyen? Légyszi írd le!

Kati
kat_ica
 
 


Kép

KépKép
savitri
 
 


ilyen

KépKép
savitri
 
 


Már vittem Így néhányszor, csak azt utáltam benne, h a kendő túl hosszú. Egyébként nagyon egyszerű. Ilyenkor télen még annyi bajom van vele, h nem takarja a gyereket.
biobaba
 
 


Lehet, hogy ez pont rövidebb kendöknél hasznosabb. De szvsz én a feneke alá akarnám húzni az egészet Kép
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Erről a tibetiről egy részletesebbet tudnátok írni? A feneke alatt kell keresztezni és előre vinni a végeket? De akkor mi tartja? A mi kendőnk rövid, és nem is sikerült a hátamra kötözni a gyereket az ismertebb módokon, elfogyott a kendő mielőtt a végére értem volnaKép. Másrészt ez tutira tartja? Mennyire könnyű kibújni belőle egyedül? Kényelmes a porontynak? Egyedül meg lehet kötni? Olyan egyszerűnek tűnik, remélem, tényleg az. Elől már egyszerűen nem bírom el, most téli ruhával együtt kb. 12 kiló, oldalt meg egyikünk sem szereti, hát kénytelen-kelletlen áttértünk a hátihordozóra, pedig nagyon szerettük a kendőt mindketten.
Fulescsacsi
 


Tibeti: gyerkocot leulteted asztalra, v akar szekre, ha nagyobb allhat is. A kendo kozepenel a hona alatt atvezeted a kendot, es azzal a hatadra huzod, mikozben kicsit eloredolsz. Aztan hatravezeted, es a labai alatt keresztezed, elorehuzod, es megkotod. Lehet ugy is, h a kendot kiterited, gyereket kozepen raulteted, es igy huzod a hatadra. Ezt nem tibetinek hivjakKép Ilyenkor takarva van a hata is.

Remelem, ertheto igy.
biobaba
 
 


Fülescsacsi!

Az én fénymásolt füzetecském, amiben ez a tibeti hátonhordó benne van, pont azt írja, hogy ez a kötési mód azért jó, mert nagy gyerekeket is lehet így vinni.

A hátihordozóról le tudnád írni a tapasztalataidat? Én kiránduláshoz szeretnék venni egyet. (Helyesbítek: vetetni a családdal Kép)

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu,
nem tudom, Fülescsacsi melyik hátihordozóról beszél, a mienk egy fémvázas, magában is megálló cucc, van rajta egy nyereg, amibe gyerekülésszerűen beköthető a nagyobb gyerkőc. A lábai kilógnak alul, a hónaljánál van neki egy vázzal erősített "mellvéd", illetve csatlakoztatható az egészhez egy szintén vázra feszített árnyékoló-esővédő tető. Nálunk csak Apa tudta benne vinni, pedig Cicó nem egy valkűr alkat...nemtom, talán én vagyok túl lekvár Kép

Biobaba Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Tegnap, tegnapelott lattam ilyen hatihordot. Hat meg mindig nem sikerult megbaratkoznom vele. Igaz, vannak indiantorzsek, akik hasonloban vittek a gyerekeiket, de attol meg...Kép De meg mindig jobb, mint a babakocsi. Szerintem is jo nehez lehet egyebkent.

Vmelyik nap eszembe jutott, h ha a gyerek ram van kotve, az sokkal biztonsagosabb, mint ha tolom magam elott. A reakcio ido miatt. Mert en mozdulok, de a babakocsi az egy tolem fuggetlen szerkentyu.

Mai sztori: manoka elaludt a hatamon, egy idosebb holgy megjegyezte, h milyen aranyos, ahogy alszik, erre egy masik szegeny gyerek. Erre az idosebb: miert szegeny, nezd milyen edesen alszikKép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Köszi a részletes leírást! Kipróbáljuk holnap! Szabolccsal nem is feltétlenül a súlya a gond, hanem az, hogy hosszú is: 13 hónaposan 84 cm, elől egyszerűen már nagyon kényelmetlen. A hátihordóban én nagyon szeretem vinni, bár tagadhatatlanul nehéz egy idő után, de a kendőben is az szerintem, azért még az én igen széles vállaim is elfáradnak pár óra után... Amúgy Kriszi nagyon alaposan leírta a hátihordót, hiába vázas, de nagyon könnyű anyagból van a váz. A miénknek már nincs meg az árnyékolója sajnos, használtan kaptuk eleve. Amúgy éppen attól tartok a hátonkendővel kapcsolatban, hogy nem tudom olyan könnyen ki-bepakolni a gyereket. De azért kipróbáljuk!

Biobaba!

Ez jó sztori volt! Nekem egy párszor beszóltak az öreg nénik, amíg pici volt a fiam, hogy ez mennyire árt a gerincének, (leginkább azt a lábközt keresztezős, kenguru szerű kötést használtuk, miután hamar kinőtt a fekvős pozicíóból, meg így nézelődhetett is), és micsoda hülye új divat ez: persze kifejtettem, hogy kicsit régebbi, mint, ahogy ők képzelik Kép. Amúgy tényleg én is jobban érzem magam, ha valahogy rajtam van a gyerek. Mi ugyan babakocsizunk is, de valahogy mégis jobb, bizotnságosabb érzés, közelebb is van hozzám, simaogatja a hajam, és nagyon élvezi, hogy magasabbról látja a világotKép.
Fulescsacsi
 


Sziasztok!

Én a babakocsit csak Csillaghegy, Csillaghegy - Pók utcai lakótelep, illetve Római-parti séta útvonalon használtam, a városba bemenni vele eszembe nem jutott. Már ahhoz is segítség kell, hogy anyuékhoz (Pók utcai lakótelep) felvigyem az első emeletre, mert gyerekkel együtt nem bírom megemelni (úgy látszik, én is lekvár vagyok Kép). De amióta ilyen hideg, szeles idő van, kendőben viszem ezeken a viszonylatokon is, mert így érzem védve a gyereket. (De nagyon várom már a tavaszt, hogy biciklizhessünk Kép) És még az is furcsa nekem a városi babakocsis közlekedésben, hogy a gyerek épp a kipufogókkal van egy magasságban.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szerintetek van hordozokendos szulo, aki fent is kipufog?
biobaba
 
 


????kipufog????

Tök jól haladok a poncsómmal, nemsokára teszek fel képet.

Savitri

KépKép
savitri
 
 


kipufog=bagozikKép
biobaba
 
 


Szia Biobaba!

Hát igen, a dohányzás meg a hordókendős babákat sújtja. Kedvenceim azok a felnőttek, akik a buszmegállók beállóiban bagzanak - lehetőleg akkor, amikor az eső is esik. Vagy ázol-fázol a gyerekkel, vagy szívod a füstöt. (Vagy szólsz...)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Hahó!

Szerintem Biobaba arra gondolt, hogy van-e olyan nő, aki hordozókendőt választ, de mellette dohányzik is (ha tévedtem, szóljál!Kép). Én kenguruban már láttam kisbabát, akinek az anyja füstölt, és közben büszkén mesélte, hogy pont ma négy hónapos a baba.Kép Hordozókendős anyukát viszont nem látok gyakran, szóval nem tudom. Én a bagósokban azt utálom a legjobban, hogy a liftben is szoktak bagózni, és nekünk a füstbe kell beszállni.Kép

Az én babóm egyébként nem egy tipikus hordozókendős baba, ugyanis nem szeret egy helyben megmaradni, főleg, mióta tud járni (most 15,5 hós). Pont most mentünk be a városba ügyintézni, de ki kellett vennem a kendőből, mert hisztizni kezdett, és onnantól cipelhettem kézben, ugyanis sétálni csak pár percig volt hajlandó, a kendőbe meg nem akart visszajönni. Régen mondjuk elég jól megmaradt a kendőben. De eldöntöttem, hogy nem fogunk mostanában békávézni, csak ha nagyon-nagyon muszáj.

Kóbor
kóbor
 
 


Kóbor,

Ez szerintem tipikus! Már a kisbabák is azt szeretik, ha aktív az anyuka. Van olyan ismerösöm, aki úgy vasal, hogy hátán a baba, ö meg közben táncol, mert muszáj mozogni Kép
Egyébként ezt a példát olvastam bizonyítandó, hogy a kendös gyerekeket nem kényeztetik el a hordással. Mármint hogy az ilyen gyerekek le szoktak kéredzkedni és nem fel.

Pufogás - a volt barátomat rajta kaptam, baba a kendöben, kardigán ráhúzva (teljesen lefedte), ö meg bagózik Kép. Én is dohányoztam 8 hónapig, amióta Lili megszületett, de nem hordozással egyidöben. Így visszagondolva, akkoriban használtam sokat a babakocsit. Tudtam, hogy ha kendövel indulunk el, nem lehet majd cigizni.
Februárban szoktam le Kép

Kati
kat_ica
 
 


Biobaba,

Képzeld ma láttam egy hordozót, az Ergohoz volt hasonló, csak a pántja olyan hosszú volt, hogy elöl keresztezve volt. Söt az egész elég nagy méretü volt, egy pasi hordta benne az (alvó) gyerekét.
Nem voltam benne biztos, hogy nem-e jobb? Már akkor láttam, amikor megrendelte maz ERgot (pont miután megrendeltem). Ráadásul egy picit olcsóbb is. Mindegy, mindegy, biztos nagyon jó lesz az Ergo is Kép Arra már különben is nagyon rég vágyom!


http://sutemigear.com/

Kép

(Oldalt is hordható a gyerek benne)
kat_ica
 
 


Szia Kati!

Par napja pont azon gondolkodtam, h az Ergo pantjat is lehet keresztezni. Meg nem probaltam ki, de megneztem az elobb, es lehet, csak nem kabatban.

Egyebkent ez a Sutemi tisztara az Ergo. De az Ergon az az apro kis dizajnelem tok joKép Es gondolj bele, hha keresztezed akkor kicsit bonyolultabb a levetel. Igaz, kikapcsolod csak a kapcsot, de akkor megint az van, mint a kendo szaraval. Vajon, h veszik fel hatra ugy, h keresztezve van a hordozo? Ezt ha egyedul van az ember, nem tudom elkepzelni, mert ha felveszi elore, akkor h dugja bele a gyereket utana?Ha meg nem veszi fel elore, akkor megint az, h h teszi bele a gyereket, mi tartja addig, mig nincs osszekapcsolva, de mar benne a gyerek?

Szerintem ne band, h az Ergot rendeltedKép Majd ha lesz Ergod, nezd meg, h hordhato-e benne oldalt a mano. Ahogy neztem, valoszinu. Csak en nem szeretem oldalt hordani.

Ma valoszinuleg lefotozom apukat Ergoval. Rajta lesz, remelem, nem baj, h nem magamat.Kép

Biobaba
biobaba
 
 


meg annyit elfelejtettem, h az Ergon nincs kapocs, ugyhogy ha keresztezi az ember, akkor nem olyan konnyu leszedni, de egyebkent, ahogy hasznalom nem is nagyon kell a keresztezes. A hatizsakomat se szoktam keresztezniKép
biobaba
 
 


Meggyöztél Kép
A kereszt lehet, hogy nem is lenne jó, ha a két "ága" nincs összekötve valahogy - pl egy idö után oldalra csúszik, nem egyenletes az elosztása... A hordozókendönél volt egy ilyenem, néhány óra után elég idegesítö volt.

Sutemi sztem régebb óta van, mint Ergo. Mi a dizájnelem?

Kati
kat_ica
 
 


A viragokKép
biobaba
 
 


Csinaltam ma egy ergos kepet, remelem, kielegitoKép

Kép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Mai hordókendős élmény címszavakban:

Du. egyetem, gyerek anyuékhoz (Csillaghegy - Pók utcai lakótelep viszonylat). Szállítási módok: autó - elvetve, kell a séta, a levegő. Babakocsi - elvetve. Hordókendő. Elöl keresztben - elvetve (beöltöztetett gyerek elöl nem kényelmes). Tibeti hátonhordó! 1. próbálkozás: hátizsák bepakolva, anya beöltözve, gyerek beöltözve (gyerek nyűgös), beöltöztetett gyereket ágyra felültet (gyerek nyűgös + nem ül stabilan a vastag cuccokban), kendőt gyerek hátára, gyereket anya hátára fel (jé, milyen könnyű ez a gyerek), kendő elöl keresztez, hátul csomó kötés reménytelen, de kendő elég hosszú, elöl megköt. Ellenőrzés a tükörben: gyerek egyik karja kendő alatt. Gyerek ágyra, kendő kiköt (gyerek nyűgös). 2. próbálkozás: anya dzsekit levesz, hátizsákba betesz. Gyereket ágyon felültet, kendő gyerek hátára (gyerek nyűgös), gyereket fel, kendő elöl keresztbe, hátul át, elöl kényelmesen megköt. Tükörben ellenőrzés: kendő mindkét oldalon gyerek hóna alatt, sapka gyerek szemén. Gyerek nem nyűgös, sapka marad gyerek szemén. Gyerek hátul, hátizsákot előre, séta. Anya gyereket nem látja, el nem éri (csak a lábát), de gyerek kössz, jól van. Anya-gyerek kommunikáció - gyanútlan szemlélő azt hiheti, dilis nő magában beszél, illetve morog, mint oroszlán (gyerek most ezt szereti). Kedves néni gyerek szeméről sapkát el. Célegyenes: gyerek dünnyög - elaludt. Rémült járókelők riadót fújnak: gyerek hátradőlve, feje lóg. Követelik gyermek megmentését, gyerek és hátizsák cseréjét. Segítségükkel gyerek le (gyerek felébred), utolsó méterekre hátizsák hátul, gyerek ölben, hordókendő úgyszintén. Tanulság: hátonhordás belvárosban (kirakatokban gyermek állapota ellenőrizhető) vagy visszapillantó tükörrel, vállkendő - teteje gyerek nyakánál - elalvás esetén legalább a felsőtest anyához simul.

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu Kép

Nálunk ez tavaly télen hasonlóan ment, de mindketten kabát nélkül, pullóverbe öltözve - és hátravétel után mindkettönkre véve az XXXL-es széldzsekit. Igaz nem voltak minusz fokok, de ahol üdültünk nagyon erös és hideg szelek voltak (február volt). Ja, kabátban testhez simul a gyerek, és míg ébren van, még az ujjába is belenyúl és simogatja a karodat Kép
Kabát nélkül hátradölve - ezen segíthet egy kis tornászás, elöre dölve ugrálni stb. Valószínüleg még több járókelö meg fog állni, de ha gyorsan csinálod, addigra már mehetsz is tovább Kép
A karikás kendömben az a jó, hogy amint elalszik, könnyen elöre tudom venni. Ott nem lóbálja a fejét minden lépésre.

Biobaba,
A zseb hátul az az Ergohoz tartozik, vagy külön rendeltétek hozzá a kistáskát. (Érted mit akarok kérdezni? Kép)
Hangulatos kis kép, már csak a télapó hiányzik Kép

Kati
kat_ica
 
 


Kati!

A zseb az Ergohoz tartozik, abba van bedugva a fejtamasz is. Nem rendeltunk kistaskat.

Ami a kepet illeti: retusaltam kicsitKép

GyeZsu! Ha ugy kotod a hatadra, h nem a honaljanal van a kendo, hanem a feneke alatt, es igy huzod fel, akkor a fejere tudod huzni, amikor elalszik. Megprobalom megkeresni azt a kotest. Az nemtibeti nevet viselKép

Neha izzaszto sport ez a hordozas. De meg mindig jobb, mint...Kép Tegnap pl egy igen nagy meretu targyat Kép kellett hazahoznom, es arra gondoltam utkozben, h milyen jo, h a gyerek rajtam van. Elkepzeltem, h a targyat leteszem, a kocsival a gyereket fel a villamosra, aztan a targyat fel (kozben lelki szemeim elott el is ment a villamos a gyerekkelKép)

Na es persze az is borzalmas volt, amikor elmentunk setalni anyukammal, meg nagynenemmel, es mindketten azt hajtogattak, h szegeny gyerek, v a masik variacio, h tonkreteszem a gerincem. Hat nagy elvezet voltKép

Biobaba
biobaba
 
 


hatha ezekbol ki tudtok sutni vmi hatonhordast:
http://www.rebozoway.org/projects/photosho.htm

vhogy igy kene a gyereknek lenni hatul, csak a kotes a vallon, mert ezt a sima kendovel is meg lehet csinalni, csak az nem vekonyodik el, ugyhogy a tibetivel kombinalva kell csinalni, ha erted, mire gondolok:
http://www.wearsthebaby.com/babywearing/podegi.html

stb:
http://translate.google.com/translate?sourceid=navclient-menuext&hl=en&u=http:// www.wad.de/websites/kaleb_trageschule/b ... anten.html
http://www.kari-me.com/positions.htm#facing
http://didymos.de/
http://www.babyzimmer.net/html/baby/tragen/rueckentrage.php

Babywearing Dickey™/ der Schalkragen für zwei - ez balra lent van itt, es szerintem konnyu lenne vmi ilyesmit csinalni, es ez takarna vmennyire a gyereket, akar olyan variaciot is lehet csinalni, ami haton takarja be a gyereket, es ha elalszik a buksijara lehet huzni. Hasonlo a vallkendohoz:
http://wickelkinder.de/TragejackeMoM.htm
biobaba
 
 


A rebozos képeken néhány gyerek tényleg kényelmetlenül néz ki. Na de hogy én mit képzelek kényelmetlennek, és ö hogy érzi az már tényleg két különbözö dolog. A kisgyerekeknek megvan az a szokásuk, hogy teli torokból tudatják velünk ha valami nem jó. Ez még biztos nem jutott eszébe egyik "szegény gyerek"-ezönek sem!

Ez a háticipelös tök jól néz ki, kár, hogy ilyeneket nem találtam mikor még volt kendöm. A kari-me.com - on van.
Kép

Egyébként Te ki tudod nyomtatni ezeket a leírásokat? Az én gépem nem engedi.. Vagy a honlap tiltaná? Egy barátnömnek kellene.

És amiért jöttem: Ma reggel megérkezett az Ergo. Nem is fekete, hanem sötétszürke - okker! Lili kiesett, amikor megpróbáltam elörecsúsztatni (a tükörre figyeltem, nem magamra). Nagyon örültem, hogy már nem baba és elkaptuk egymás kezét!!
Hogyan teszed Te fel? A vállpántokat lazán kell hagyni, és amikor benne van a gyerek, akkor szorosabbra húzni?
kat_ica
 
 


En most elol hordom. Felteszem a derekamra, manokat felemelem, a labai kozt at a hordozot, aztan a pantokat felveszem, es bekapcsolom hatul. Ezt huzom szorosabbra. A vallpantokat mar korabban beallitotta m.

Hatra: ha mar a kezed igy megfogja, akkor probald ki, h a derekadra felveszed az Ergot, Lili megkapaszkodik a nyakadban (persze azert ne fojtson meg, hanem amikor az ember csak ugy a hatan szokta vinni a gyereket, nem hordozoban), es aztan uugy mint elol: laba kozt Ergo at, pantok, es kapcs. Boroka meg nem tud belemkapaszkodni, ugyhogy ha hatra teszem, akkor kicsit meg izzadok nagykabatban, de ugy nez ki a dolog, h Ergo fel, pant is az egyik vallamra, mano fel a panttalan oldalamon, labat at, aztan az egesz testet a hatamra, masik pantba bebujok, es bekapcs. A 4. alkalom utan mar azert nem vert ki annyira a vizKép Egesz gyorsan keszen lettunk.

A kari-me haton hordas: emiatt csinaltam 5 meteres kendot annak idejen, mert a regi rovid volt hozza, es annyi hatranya azert van, h ebbe egyedul nem tudod beletenni, hacsak nem tusz 180 fokban megfordulni.

A kepet elkuldom e-mailben, hatha ugy ki tudod nyomtatni.
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ma megint meg akarták menteni a gyereket (elöl keresztben volt, de nem húztam fel a hátán a kendőt), hogy dől kifele - mondtam, hogy ő csinálja, és fogom.

A hátonhordásnál a fenék alatt széthúzósat egyedül szerintem nem tudom feltenni, és nem is érzem olyan biztonságosnak, mint a tibetit. Bár az is lehet, hogy amikor a tibetinél a feneke alatt áthúzom, akkor széthúzni - de szerintem ezt sem tudom egyedül, egyszerűen nem olyan hosszú a karom.

GyeZsu

Jaj, képzeljétek, ma mesélte az öcsém, hogy apukám az interneten böngészett az általam kért ajándékra keresve (gondolom hátihordó), és megtalálta valamelyik hozzászólásomat Kép
gyezsu
 
 


És mit szólt hozza?Kép

Melyik az a hatihordozas, amelyiknel szet kell huzni a feneke alatt a kendot?
biobaba
 
 


Nem tudom, majd karácsonykor megkérdezem Kép

Van egy olyan, hogy ráülteted vagy -fekteted a kendő közepére és úgy húzod fel a válladra.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Most láttam a www.bababolt.com-on egy babazsákot, ami hasonlít az Ergora. 13 kg-ig lehet használni. Az én kislányom ugyan még csak kb. 11 kg, de már elmúlt 2, nem tudom, hogy neki jó lenne-e.
Hajni (Tigribigri) írt róla (talán októberben). Tudnál/tudnátok írni róla bővebben?

Köszi, Gabi
t_gabi
 
 


GyeZsu,
Nem tudom, le tudom-e értelmesen írni, de belevágok Kép Mutatni persze sokkal jobb lenne...

Nekem egy barátnöm így mutatta meg a hátra felvevést: Egy székre, vagy ágy szélére ráteríted a kendöt, úgy hogy a kendö széle az ágy/szék szélénél legyen. A gyereket odaülteted - térdhajlata a kendö (és ágy) szélénél. Ekkor felhúzod a kendöt a baba hátán (asszem hónaljig), mindkettö szárát kezedbe fogva, és elkezded húzgálni. Mindkét végén a szegélyét húzod szorosabbra úgy, hogy a kendö közepe kényelmes maradjon. (Ez érthetö?) Nos, ekkor a két végét (gyerekhez közel) összefogod a jobb kezedben, bal kezedet jobbról a feneke alá csúsztatod, és... a bal válladon át a hátadra teszed.

Ekkor a kendö mindkét szára a bal vállad elött van (jobb kezedben). A bal véget a két térded közé veszed, a jobb véget átemeled a jobb válladra, azt is a térded közé (mindeközben kissé elörehajolsz, mert baba a hátadon). Ekkor hátranyúlsz két kézzel, és megbizonyosodsz arról, hogy rendesen a feneke alatt van-e, és a szokásos módon megkötöd.

Húú. Erröl is kell, hogy legyenek képek valahol Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Gabi az én kislányom még csak 8 kg. Szóval részemről nagyobb súlyra még nincs kipróbálva a babazsák.
Eddig én csak elöl hordtam, nagyon szeretjük mindketten. Konkrétan mit írjak róla?
Hajni
tigribigri
 
 


Szia Hajni!

A kislányunk 88 cm. Megfelelő szerinted ehhez a magassághoz is? Ebben a télikabátos időben is kényelmes? Mondjuk nemcsak ő, hanem én is nagyon vékony vagyok.

Köszi, Gabi
t_gabi
 
 


Szia Hajni! Nem találom, amit írtam az előbb. Szóval az érdekelne, hogy magasabb gyerkőcnek (kislányom 88 cm) is megfelelő-e szerinted. És ebben a télikabátos időszakban is kényelmes? Jól belefér a baba és Neked is jó? Mondjuk nemcsak a lány, hanem én is elég sovány vagyok.

Gabi
t_gabi
 
 


Na, csak előkerült valahonnan Kép
t_gabi
 
 


amelyikrol Kati irt, igy nez ki, marmint a haton hordozasi mod:
http://www.didymos.de/cgi-bin/didy.pl?nachvorn.htm - Babys tragen a baloldalon, es Trageweisen
http://www.hoppediz.de/index.htm (ha netan a nyitooldal jonne be: bal hasab Sitemap, katt - Trageweisen, katt - jobbra info a kul hordozasi modokrol)
http://home.foni.net/~kirsten-caspers/tragweis.htm#ruecken

Babazsak: megneztem, a nemet kollegait is. Az Ergo mas: nagyobb gyereket is vihet benne az ember, jobban eloszlik a suly a haton, es a derekon. Ezeknel a babazsakoknal csak vekony kis pant van a dereknal, emiatt a suly inkabb a hatat terheli, kevesebbet vesz le a csipo, derek. Ezt azert 10 kilo folott mar megerzi az ember.

Itt nagyon jol latszik a babazsak felepitese:
http://www.wickelkinder.de/tragesack_weego.htm
biobaba
 
 


Megjegyezném, hogy az elsö oldalon, amit Biobaba belinkelt (didymos-os) egy orvos azt elemzi, miért nem tanácsos kifele (elöre) nézve hordani a babát.
És még a kötés leírását is megadják... Pedig én Didymos könyvecskéböl tanultam meg a kendözést, és ott kifejezetten azt írta, hogy nem, és nem szabad. Ki érti ezt?

Kati
kat_ica
 
 


Nem tudom, hogy a babának miért nem jó a kifelé nézés, de, hogy nekem miért, azt igen. Azért, mert a seneke nagyon belenyomódik a hasamba...
orsko
 
 


Köszi, Biobaba Kép Nem akarsz könyvet írni a babák hordozásáról? Nekem úgy tűnik a topicot olvasgatva, hogy amit Te nem tudsz a témáról, az nincs is Kép Én biztos megvenném!
Gabi
t_gabi
 
 


Gabi! Szerintem bki, aki babat hordoz, meg tudna irni azt a konyvet, na es persze annyit log a neten, meg a konyvtarbanKép
biobaba
 
 


Sziasztok!

Gabi, hát most már overállostúl Alexa is eléggé kitölti a babazsákot, de nekünk még kényelmes. Én a helyedben kipróbálnám, hogy milyen. A Mini Manóban, ahol én vettem ott visszazárható zacsiban van, szerintem tuti ki lehet próbálni.
A német kolléga Kép babazsák kicsit más, az párnázottabb, ami nekem van az alul megkötős.

Hajni
tigribigri
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: