Új privát üzeneted érkezett!

Ja és nem nehéz csinálni. Olyasmi, mint a gyógytorna.

KépKép
ancsurka77
 
 


En is a felultoltos mosogepet szeretem. Amit Livus irt, az tenyleg neha nekem is megfordul a fejemben (h lehetne a babat azon pelenkazni), de ettol eltekintve szamomra tobb elonnyel bir, mint az eloltoltos.
Nekunk Siemens van.

Biobaba
biobaba
 
 


MOsógép témában olvastam egyszer az ökoházak magazinban egy olyan mosógépről amihez nem kell mosószer.
majd előkeresem, valami oxigén lebontás ilyesmi elven működik, de már nem árulják magyarországon.
tud valaki erről valamit?
nagyon érdekelne

Marica & Levi :)
marica75
 
 

 
 

Beleolvastam a szomszedunkban lako gyerkoc tankonyveibe. Tanitjak 7. osztalyban a bio gazdalkodast:) Hat nem mondhatjak, hogy nem hallanak rola. Meg egyeb kornyezettudatos dolgokrol. Bar nem tudom, h ez igy iskolai keretek kozt milyen nyomokat hagy bennuk. En felnott fejjel valoszinuleg maskepp latom mar a dolgokat. Pl. en idomben olyan tantargy nem is volt, hogy Hon- es nepismeret. Most van. Egesz jonak tunik a tankonyv is, amit lattam. De masik gyerek meg mondja, h allandoan puskazott belole. Persze ez is altalanos jelenseg. Marmint a puskazas. Sok ertelme van iskolaba jarni. De ez mar masik tema:)

Biobaba
biobaba
 
 


Én a felültöltős mosógépen pelenkázok. Kivéve, ha éppen működik.

indianyo írta:mostanában alkalmam nyílt megfigyelni a különböző mososgatós technikákat és bátran kijelenthetem, hgoy csak a nagyon jól felszerelt, nagy hellyel rendelkező konyhákban energia- és ezáltal környezetkímélőbb a kézi mosogatás, mint a gépi.

Mit értesz nagyon jól felszerelt, nagy konyhán?

Mosogatógéphez pár gondolat: nemrégiben láttam egy barátnőmnél. Úgy indult a dolog, hogy talán a vizespoharak kivételével az összes piszkos edényt folyóvízben leöblítette :shock: . Szerintem ezzel már több vizet elfogyasztott, mintha én az összes cuccot kézzel elmosogattam volna.
Nomeg a vízfogyasztáson kívül eszik az is áramot, gyártani kell azt a gépet, és ha elromlik, valahová tenni kell.

Kati
katicabogár
 
 


Köszönöm a mosógép ajánlatokat! Nekem is inkább a felültöltős jön be ;)

Marica!
Ez engem is érdekelne ;)

Andi
m_andi
 
 


Szerintem mosógépvásárlásnál fontos arra is figyelni, hogy "A" energiaosztályos legyen! Nálam legalábbis elsődleges szempont lenne... Tudom, hogy drágább, de biztos hogy megtérül. Nekünk elöltöltős volt mindig is, így én nem tudok összehasonlítani a felültöltőssel. Én elégedett vagyok (Indesit), szépen mos, energiatakarékos, és igen, jól lehet a tetején pelenkázni :wink: .
Ja, és az elöltöltősbe is lehet utólag, indítás után ruhát rakni, mert mélyebben van a víz.

Múlt héten megjött az Ulrich-féle nátrium-perkarbonát, már teszteltem is jókis málnafoltos ruhán... Az eredmény tökéletes!!!! Mindenkinek ajánlom! :)

Mosogatógép: Nekünk az albérlethez "járt", de én először vonakodtam kipróbálni. Aztán egy vendégség után nagyon nem volt kedvem "órákig" a mosogató mellett állni, és kipróbáltam. Azóta a kedvenc háztartási gépem lett :oops: :) :wink: . Én nem öblítek semmit a gépbe behelyezés előtt, mégis jó a végeredmény. 50%-os programot, Almawin mosogatótablettát használok, bár már a mosódiót is kipróbáltam e célra, és ez is bevált.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszta!

Neked is köszönöm a hozzászólást!
Mindenből próbálok "A" energiaosztályost beszerezni, amiből csak lehet! Úgyis most mosógép, hűtő vásárlás előtt állunk.

Andi
m_andi
 
 


Hat, kornyezettudatos mama topikban, azert alap, h A energiaosztalyos legyen a gep:)

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!
:D :D HÁT, IGEN!!!! :D :D

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Hat, kornyezettudatos mama topikban, azert alap, h A energiaosztalyos legyen a gep:)


Persze az, csak azért vannak sokan, akik bár környezettudatosak, de nem tudják megfizetni a jobb minőséget!
Meg azért még sok mindenből nincs is "A"-s, pedig sztem lenne rá igény!

Andi
m_andi
 
 


akik bár környezettudatosak, de nem tudják megfizetni a jobb minőséget

azert szerintem, aki tud venni valamilyen haztartasi kutyut, az mar ki tudja fizetni azt a kulonbseget is, amit az A jelent
mert aztan ugye, azt olcsobb lesz fenntartani, nekem pl fontosabb, h hosszu tavon tervezzek valamivel
ahogy a csoro koleszos szobatarsam mondta: nem engedheti meg maganak azt a luxust, h valamibol vacakot vegyen, mert nincs penze:)
:wink:

Biobaba
biobaba
 
 


egy kis buzditas a jozsefvarosiaknak:)
http://www.ferences-sze.sulinet.hu/Term ... /Beni.html

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba!

Ebbe nem szeretnék belefolyni, az írásod alapján Te még nem nélkülöztél. Vannak sokszor olyan helyzetek, hogy a szükség törvényt bont. És muszáj megvenni szinte a semmiből a rosszabbat.
Meg ha a kocsi, ház hitelből van, akkor nem hinném, hogy vki még hűtőt, mosógépet is hitelből akar venni, csakhogy jó minőségű legyen.
U.ez a helyzet a bio élelmiszereknél. Mindenki tudja, hogy egészségesebb, káros anyag mentes, de nem engedheti meg magának.

És erről nem szeretnék többet beszélni, ha nem baj ;)

Andi
m_andi
 
 


az írásod alapján Te még nem nélkülöztél

Andi, ebben tevedsz. Irtam privit, mert ennek itt tenyleg nem sok helye van.

Biobaba
biobaba
 
 


Biobaba, küldtem választ priviben. :wink:

Andi
m_andi
 
 


Biobaba :D , én is kíváncsi lennék a válaszodra! Csak, hogy bővíteni tudjam az érveim repertoárját, ha valaki emitt számon kérne. (anyós pl szokott. :evil: )

kisvic
 
 


2008. július 18. - 2008. szeptember 10.
Anna Toth: „Egy elragadó világ”
Szemétdomborzati tér-kép
Fogadó – Padlás
biobaba
 
 


Ha már felhoztam a háztartási gépeket: Ti melyikeket tartjátok nélkülözhetetlennek? Nektek mi van? Mit használtok napi rendszerességgel, és mit ritkán, vagy alig?

Most nem a nagyobb dolgokra gondolok, mert hűtőt, mosógépet, tűzhelyt biztos Ti is gyakran használtok. ;)
Olyanra gondolok, mint turmixgép (régi álmom, de még nincs), kenyérsütő, szendvics- és gofrisütő, egyéb elektromos dolgok.

Andi
m_andi
 
 


Ha nem is napi rendszeresseggel, de eleg surun: botmixer.

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Tudtok-e valahol lehetőséget arra, hogy házilag nevelt állat húsát vagy termelt növényt bevizsgálnának. Nem arra gondolok, hogy fertőzött-e a húsa hanem hogy pl. mennyi káros anyagot tartalmaz, vegyszermaradékot főleg.
Olyat is olvastam valahol, hogy vérvételből megállapítanak vegyszermaradványokat a szervezetben az embereknél (gondolom állatoknál hasonlóan megy)
Ha tudnátok erről több infót adni megköszönném.
Orsi
borsika21
 
 


Biobaba!

Köszi. De az lényegében u.azt csinálja, mint a turmixgép, nem? :roll:

Orsi!
Én ilyet sajnos nem tudok :( De nézd meg a www.cegnyilvantarto.hu oldalt, a keresőbe beírod mit keresel, meg hogy melyik megye ill település. Hátha ad ki vmit a környéketeken!

Andi
m_andi
 
 


Andi, kb. de kisebb mennyisegeket is lehet vele turmixolni, es olcsobb:)
De lehet, h nem lehet annyi mindenre hasznalni, mint a turmixgepet. Nem tudom.

Biobaba
biobaba
 
 


Nekem a kenyérsütőgép a heti szinten egy-kétszer miniumum használt gépem, immár ötödik (kb) éve. (Nagyon készülök a dagasztás nélküli kenyérre, de még eddig nem jutottam el odáig hogy kipróbáljam, pedig nagyon szép fotókat láttam már róluk).
Amit mostanában szintén sokat használok, a gabonatej készítő, mostanában a kisfiam nem iszik tejet, ezzel készítem. Tudom, hogy lehet elvileg gép nélkül is (úgy sokkal környezettudatosabb, nem kell új kütyü), de így egyszerűbb, és sokat használom. Nem utolsósorban nem veszek bolti tetrapackos gabonatejeket, és nem gyártok szemetet :).
Botmixert is sokat használok, bár mostanában, hogy a kicsinek nem kell pépesíteni, kevesebbet, de a nyári leveseknél nagyon hasznos.

Szezonálisan használom: egy mindenre jó robotgépet, ami szeletel, aprít, darál, tejszínt ver stb (Philips, és van turmixos része is, bár azt szinte somsem használom). Ezt főleg befőzéskor ill ha nagyobb társaságra főzök, pl hagymát aprítani, most a barack eltevésekor a gyümölcsöt felaprítani, tököt gyalulni stb. használom.

Amink nincs, de nem is hiányzik: fritőz, morzsaporszívó
Ami van, de nagyon ritkán használom: mikrosütő, szinte csak akkor, ha nagyon nehéz felmelegíteni a kaját és nagy a mennyiség (pl nagy adag tészta).

Eszter
ikra
 
 


En a tejszint is a botmixerrel verem fel:) Mindenfele kremlevest is azzal csinalok, meg pestot, meg egy csomo dolgot, most h igy jobban belegondolok. Lekvarfozesnel is elokerul.

A tojasfeherjet nem azzal verem fel. Arra van egy kezi mixerpohar (azt hiszem, igy hivjak). Abban tok jol fel lehet razni a feherjeket, es aram se kell hozza:)

Biobaba
biobaba
 
 


Sziasztok!
Meglehetősen OFF:
Régen voltak a nagycsaládok, ahol több generáció élt együtt, segítettek a kismamának, minden háztartási és ház körüli munkát el tudott végezni, tudott szusszanni, stb.

A kisfiam nem rég kezdett el mászni, most meg felállni igyekszik, nincs számára akadály. És veszélyérzete sincs. Nagyon sokat esik, és néha frászt kapok, amikor beüti magát. Nem tudom egyedül hagyni, ha wc-re megyek, oda viszem a folyosóra, hogy lássam mit csinál, nehogy azalatt törje össze magát. Na mindegy, még ragozhatnám, de nem akarlak untatni titeket. A lényeg: kidőltem nem kicsit és ráadásul a lakás is rohan, nem bírom, ha szét csúsznak a dolgok. Ma pl nem jutottam el főzni. Nagyon gáz. Jó lenne, ha lenne segítségem... Előre is köszönöm!!!


A kérdésem hozzátok: 1., Hol van a receptes topic? 2., Ti milyen egyszerű kajákat szoktatok főzni, ami finom, egészséges, tápláló és hamar megvan???

kisvic
 
 


Kisvic:

Receptes topik
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... start=1900

mindenfele gabonabol egyszeru kajakat lehet kesziteni, aztan parolsz hozza vmi zoldseget, ezt eleg valtozatosan el lehet kesziteni, sok gabonafele van, sok zoldsegfele, jol lehet varialni

OFF
haaat... azert a nagycsalad nem volt olyan fenekig tejfel...
szules utan 3 napig a foldon fekudni szalman, magad ala pisilni, kakilni, csak a 3. nap mosdattak meg, es tettek be a boldogasszony agyba, nem a csaladtagok hoztak a komatalat, hanem a matkak, komak...
bocs, csak nekem mindig ingerenciam van demitologizalni a romantikus nagycsalad ideat:)
minel tobb gyereked volt, annal tobbet kellett dolgoznod (a 2 gyerekes menyecskenek kevesebbet kellett kapalnia, mint a tobbgyerekesnek), az apotol (a nagycsalad fejetol) nem kaptal penzt a gyerekeid ruhazasara, hanem el kellett menni napszamba dolgozni, ha tudtad kire hagyni a gyereked
a gyerekek sokszor telen is egyszal ingben mezitlab jartak, mert anyjuk nem tudott cipot venni...
no, inkabb nem folytatom, szerintem nem akarnal nagycsaladban elni
:wink:
Biobaba
biobaba
 
 


OFF

Biobaba!

Azért manapság a nagycsaládnak nem ez az értelmezése ;) Megnézném én, hogy pl csak közülünk hányan kapálnak nap mint nap, stb.

Kisvic!
Azért ez az együttélés nem ilyen egyszerű ám. Saját tapasztalat. Velünk él papám testvére, mivel neki nincs gyereke, megözvegyült. Mindenbe beleszól, semmi se jó úgy, ahogy mi azt már megszoktuk. Mert az idősnek igaza van, a fiatalabbnak mindent úgy kell csinálni. Csak azt nem veszi észre, hogy teljesen más generáció vagyunk. :? És így élni, mindennap ezt végigzongorázni vmi kis hülyeségért azért elég fárasztó tud lenni. :(

Andi
m_andi
 
 


Apropo nagycsalád.
Megjelenőben van egy nagyon jó többé kevésbé sci-fi sorozat, a Csodaidők tetralógia. (Az első két kötet jelent meg, a 3. talán karácsonykor fog.)
Abban szerepel egy nagycsaládokra épülő társadalmi modell: a Kaven. És olvasva nekem mindig nagyon tetszik. Amíg bele nem gondolok, hogy kik azok a rokonaim, akikkel ezt át kellene ültetni a gyakorlatba :twisted:

Szvsz most túl nagyok a generációk közti eltérések ahhoz, hogy a vér szerinti nagycsaládok működjenek. Sokkal inkább életképes a választott közösségi modell. Ami lehet egy későbbi nagycsaládos életforma magva, ha a gyerekeink elég jónak találják.

Abban biztos vagyok, hogy a mai mikrocsalád/singli lét nem felel meg az ember alaptermészetének.

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Azért manapság a nagycsaládnak nem ez az értelmezése


jaja, mert sokan rosszul hasznaljak a terminust :), es a nagycsalad modell mar nincs is, ugyh nem kell vele szembenezni,
de lefogadom, hha meg lenne ma is nagycsalad nalunk, pont ugy nezne ki, mint az elmult parszaz evben, es akkor bizony kapalhatnank, v valami mas hasonlo dolgot csinalhatnank
amit nagycsaladkent szokas emlegetni, az valojaban max. a nagyszulokkel valo egyuttlakas, a nagycsalad 25-30 (esetleg 40) fobol allo gazdasagi kozosseg


Biobaba
biobaba
 
 


Köszönöm!!! Bár csak most jutottam el idáig, de pont azt főztem, amit ajánlottál, Biobaba!!!

Csak arra gondoltam, hogy kiscsikó koromban a legjobb barátomék egy 3 szintes házban laktak és 3 generáció élt ott. Külön bejárat meg élet, de ha kellett kéznél volt a segítség. Vagy túl idealista vagyok? :roll:

kisvic
 
 


Szia Kisvic, megkerestem a hivatalos :) fogalommeghatarozast:
http://mek.oszk.hu/02100/02115/html/3-2009.html
a baratodek nem nagycsaladban eltek:)
Egyebkent en nem tudnek huzamosabb ideig egyuttelni anyukammal. Anyosommal sem. Meg meg sokakkal. Es tapasztalatom szerint, ezzel a dologgal nem allok egyedul. Persze a segitseg az jol jonne, de a koyelseg mast is jelent, nemcsak a segitseget. Aztan attol fugg, merre billen a merleg. Van, ahol jol megfernek kozel egymashoz. Aztan, akinek kedve van, ragassza ra a nagycsalad cimet :wink: (de en akkor is odabujok, es kiigazitom, h azt nem nagycsaladnak hivjuk)

Biobaba
biobaba
 
 


Kisvic!
Az egy dolog, hogy segít, de mellette még sokat kell tűrni. Jó, tudom, hogy az együttélés ezzel jár, hogy megszokjuk egymás rigolyáit, stb, de egy bizonyos szint felett már nagyon nehéz!
Nálunk is nehéz, mikor minden lépésedről be kell számolni, mindenbe beleköt. Na, ilyenkor nem éppen jó, de azért néha főz, segít a házimunkában. De enélkül meg meglennénk :oops:

Andi
m_andi
 
 


Megvan valakinek véletlen a Fészekrakó című dvd?
érdemes megvenni?

köszi

marica & levi :)
www.babamosoly.hu
marica75
 
 


Sziasztok!
Lenne egy környezettudatos kérdésem. :) Január óta mosószódával és szappanreszelékkel mosok. Mostanra minden fehér ruhám durván szürke (morbidabbul, mint a reklámban a szürke blúz), és a gyerekek ruháiból is ritka az a folt, ami kijön. Egyre kevesebb "elmenős" ruhájuk van, és ez így az ovi küszöbén kezd zavarni. Kérdésem tehát: van-e valami titok, vagy térjek vissza az Arielre?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Vendég
 


Gira!

Ebben Indianyó jártas. De ő sajnos már rég járt erre :(

Andi
m_andi
 
 


Biobaba :lol: , na jó, meggyőztél, mégsem akarok nagycsaládban élni!!!!!!!!
Anyós jön, ha szólok (néha nem :evil: , akkor kiakadok, mint a minap), nálunk nem dumál, otthon házisárkány, de nem gyakran megyünk. :? Különben meg jól elvagyunk tényleg mindenki nélkül, lazán, nyugisan. 8)

Gira: hableányt inkább ne! Mosószóda+ecet, ecetes öblítéssel, ha kell borax a foltokra vagy Na-perkarbonát.

kisvic
 
 


Gira, a napocskát próbáltad már? Szépen fehéríti a ruhákat. A foltokat meg tényleg helyileg kell kezelni.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


gyogynovenygyujto tura
http://szerviziroda.hu/doc/bukki.pdf

Biobaba
biobaba
 
 


biobaba írta:gyogynovenygyujto tura
http://szerviziroda.hu/doc/bukki.pdf


azt hiszem, megvan a következő nyaralás helyszíne :D

Közületek foglalkozik vki komolyabban vagy akár hobbiszinten gyógynövényekkel?
Engem nagyon érdekel, de csak üzletben jutok hozzá... :(

Andi
m_andi
 
 


Kisvic!

Az Ariel vicc volt, egyébként ecettel öblítek. Boraxot hol lehet venni? Egyszer próbáltam más célból beszerezni, de a gyógyszertárban kiröhögtek.

Safrany!

A napon szárítom a ruhákat, amióta kitavaszodott.

Nálatok nem jelentkezik ez a probléma? Mert akkor lehet, hogy a kútvizünk vastartalma miatt lett ilyen durva az elszíneződés. Most majd kiderül, mert új kutat fúrattunk, ami sokkal jobb minőségű vizet ad.
Vendég
 


Gira: Ökoszolgálatnál vettük, 450.- volt fél kg. (Én úgy tudtam tilos a kútfúrás, de lehet, hogy rosszul...)

kisvic
 
 


Gyogynovenyekkel hobbiszinten. Foleg most, h vegre ugy alakult, h kimegyek az utca vegere, es mar gyujthetem is. Persze nem mindenhol lehet. Fokozottan vedett teruleteken szerintem azt sem szabad leszedni.

Ez egy eleg jo novenymutato
http://caliban.mpiz-koeln.mpg.de/~stueb ... index.html
nalunk is megtalalhazo ezeknek a novenyeknek a nagy resze.

Meg van a Medicina Kiadonak egy gyogynovenyes vaskos konyve, abban is eleg jol le vannak irva a dolgok. Persze a neten is talalhato egy csomo minden. Illetve van egy csomo novenyhatarozo.

Biobaba
biobaba
 
 


Kisvic!

Nem tudom, hol tilos, de itt tanyán fürödhetnénk az ásványvízzel, ha lenne rá keretünk :lol: És ivóvíz minőségű kútvizet kellett produkálnunk, hogy kapjunk szocpolt. Úgyhogy ez itt biztos nem tilos... ja és hivatalosan fúrták :wink:
Vendég
 


Lenne még egy kérdésem, ha már erre jártam. A szappan (Baba) is környezetszennyező? Mi az a mosakodószer, ami nem az? (a háziszappanon kívül, amit beszerezni képtelenség)
Vendég
 


Biobaba!

Köszi! Nekem is van egy gyógynövényhatározóm, de fele olyan, ami itt nálunk tuti nincs :(

Kisvic!
Tanyán nyugodtan lehet kutat fúrni, sőt faluban, városokban is. Egy kitétel van (a hivatalosnál ;) ), hogy épülettől 7 m-re legyen.

Andi
m_andi
 
 


Gira, a Tisza haziszappan van a Dm-ben, es egy csomo elelmiszerboltban is szoktam latni. Persze jol eldugjak, es keresgelni kell rendesen. Nagyanyam padlasan van meg 20 evvel ezelott fozott szappan (meg jok:))
Attol fugg, milyen szappant hasznalsz. Meg milyen mertekben:) Vannak tiszta novenyi szappanok. DMben is vannak ilyenek, szerintem jobbak a Baba szappannal.

Andi, a Medicina kiadvanyaban olyanok vannak, amik tutira itthon is elofordulnak.
Rápóti Jenő-Romváry Vilmos: Gyógyító növények (Medicina Kiadó, 1974)
Meg a lagyszaru novenyhatarozokban is egy csomo gyogynoveny benne van, hiszen azok jo resze lagyszaru.

http://href.hu/x/6kiw
http://href.hu/x/6kiy
http://www.natursziget.com/page.php?sho ... ykeresohoz
biobaba
 
 


Biobaba!

Köszi a segítséget!

Gira,
Nálunk is van még házilag főzött szappan, nem tudom, hány éves lehet, mi is padláson találtuk. Megkérdeztem, hogy csinálták régen, de nagyon macerás :(

Andi
m_andi
 
 


Hú, tényleg jól eltűntem, kétévesedik a gyerek, életveszélyes, no meg sok a megrendelt munka (hál' Istennek)

Gira

Míg a napon szárítottam a pelusokat-ruhákat, addig soha nem szürkültek el, bár a foltok maradtak, de ezt másfél évig meglepően jól viseltem. Most már a piszkos belvárosi emeleten szürkülnek, de erre jó a nátrium-perkarbonát (az Ulrich-féle bevált, bár nem hatékonyabb, mint a DM-es oxi tisztító). Nekem a foltokkal továbbra is maradt némi harcom, de tény, hgoy már lényegesen kevesebb, igaz, hosszabban áztatok Na-perkarbonátban és a maradék foltokat még átkenem Öko Repe barátunkkal (ez az ökörepe szappan, de már nem tudom így hívni, amióta Livustól tanultam ezt a remek terminust). Sok ecet az öblítésbe és puhább a ruha. Szappanra nincs szükség, vagy mosószóda, vagy szappan, illetve a kényesebb ruhákat szoktam még szappannal, ha nicns mosószóda vagy szódabikarbóna.

Házi mosószappant én az ismerősöktől begyűjtött használt étolajból főzök, épp msot készülök egy újabb adagra. Nátronlúg kell hozzá, vegyszerboltban kapható granulátum formában. A szappanfőzéskor fennmaradó folyékony glicerint pedig a durva foltos munkásruhákra, odaégett edényekre lehet használni, jó súrolószer, de csak kesztyűben használható, emrt durván marja a bőrt.

Elnézést, most nem tudok visszaolvasni, ki is kérdezett rá a konyhai szösszenetemre, nos, nekem a jól felszerelt konyha azt jelenti, hogy két medencés a mosogató és körben annyi rakodóhely van, hogy tudom az edényeket gyűjteni és rendesen tudok álló vízben mosogatni, az öblítést viszont én mindenképpen folyóvízben képzelem el. Az fontos, hogy ha naponta többször mosogatok, akármilyen spórolósan is, egész biztosan több vizet-energiát (időről nem is beszélve) használok el, mint amennyit a mosogatógéppel.

Én úgy tudom, hogy kutat nem lehet bárhol fúrni, egyeztetni kell az önkormányzattal. Minden, ami a talajból jön, az ugyanis alapvetően állami tulajdon (tehát a víz is). CSak az ő engedélyével lehet, és a technika sem mindegy. Persze vannak önkormányzatok, ahol megengedőbbek, de vannak helyek, ahol tilos.

indianyo
 
 


Gira
Még egy: szappant nemigen használunk, elég a vizes-olajas mosakodás is, ha mégis szükséges, akkor weleda szappant, ami drágább lehet, mint egy "általános" szappan, de kevés fogy belőle és garantált mindőség és eredet. Esetleg még az alverdés körömvirágszappan befigyel. Egyébre nincs szükség. Az Ökoszolgálatnál lehet venni színtelen tusfürdőt és teszek bele illóolajat, ha arra vágyom. Mosogatószert is ott veszem, viszem a flakont és kimérve haza a szert, így alig termelünk hulladékot. Épp tegnap számoltam össze, heti egy szemeteszacskónyi a kidobás, a többi szelektíven gyűlik és nem sok. Ennek nagyon megörültem, jól haladunk. Már csak egy kertes ház kéne, hgoy komposztálhassunk is :lol:

indianyo
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: