Új privát üzeneted érkezett!

Nátronlúg kell hozzá,


Indianyo, nem akarod megint megprobalni hamuluggal. Az azert nem marja szet az ember kezet. En a maronatront nem is nagyon merem hasznalni. (Foleg, h lattam Dina vagyok c. filmben - gondolom - erosen eltulozva, h mire kepes a maronatron.) Es lehet, h mar menne hamuval a dolog, ha mar megvan a gyakorlat a natronnal.

Mosogatasnal nekem meg mindig kerdes, h csakugyan kepes-e a mosogatogep 15 l vizben elmosogatni:) Mondjuk mi nem is termelunk annyi csetrest, h olyan sokszor kelljen naponta mosogatni. Nem is erdemes mosogatogepet ennyi cuccnak elinditani. Az meg azert eleg durva lenne, ha ket napig azert nem lenne miben foznom, mert a mosogatogepet meg nem pakoltam tele :wink:

Biobaba
biobaba
 
 


Hűűű, Indianyó!

Ez egy információ-kincsesbánya, amit írtál ide nekem :) A szappanfőzés is nagyon érdekelne, télen gyűjtöttem egy darabig a fahamut, aztán nem találtam sehol használható receptet a szappanfőzésre :(
És mi az a vizes-olajas mosakodás?
Kipróbálom ezt a nátriumperkarbonátot.
Ma kifőztem pár pelust. Eddig sose főztem, csak most a kistesónak ki akartam fertőtleníteni, meg folthalványítani... háááát nem gondoltam, hogy ilyen hatásos lesz. Na nem mondom, hogy eltűnt az összes folt, és hófehérek lettek, de a víz fekete volt, és látványos a tisztulás is. Persze nem rendszeresíteném ezt a technikát, de néhanapján jól jöhet.
Vendég
 


Biobaba, én is nagyon hasonlóan vélekedem a mosogatógépről. Ezekben a víztakarékos gépekben meg nem hiszek (nekem ez túl kevésnek tűnik ahhoz, hogy mindent rendesen elmosson és elöblögessen) :roll:

Andi
m_andi
 
 

 
 

Láttátok már ezt az oldalt?
www.meska.hu

KépKép
KépKép
safrany
 
 



KépKép
livus
 
 


Indi, Ökosz-nál a tusfürdőben van SLS.

kisvic
 
 


kicsike kis kulturtortenet arrol, h a romaiak mit csinaltak a szemettel:
http://www.freeweb.hu/ookor/archive/cik ... thury.html

Hol marad a római auctorok olvasása közben oly feltűnést keltő érzékeny orr? És mindenekelőtt hol marad a szemétkezelés kérdésében az egészségtudat? Mondhatjuk, hogy az antikvitás még nem tudott semmit a kórokozókról és a talajvízáramlásról, a talajvízszennyezés lehetőségéről. Elfogadta azonban az ősteremtés tanát, amely szerint a piszokból kártevők keletkezhetnek, és a miasma-tant, amely szerint a bomló anyagok szaga, azaz maga a miasma járványok kitöréséhez vezet. Nem vonták le a következtetéseket ezekből a tanokból? - Ámde a másik oldalon hol marad a mi állítólagos értelmes voltunk az ember-környezet viszony oly sok kérdésében? (Ha egyedül a környezetszennyezést vesszük, gondoljunk csak az olajpestis vagy az atomhulladék kérdésére.) Egy alkalommal "a helyes tudás ellenére bekövetkező önkárosító magatartásról" beszéltem, amely oly gyakran jellemző ránk. Ez a magatartás - és jól tudom, hogy ezzel a terminussal csak leírható, de nem magyarázható meg - ez a magatartás tehát mindig is létezett, már a római antikvitásban is.


- ez a koze a kornyezettudatos mamahoz:)

Biobaba
biobaba
 
 


Cikk a méhecskék ijesztő mértékű pusztulásáról, okairól és következményeiről, angolul:
http://www.theecologist.org/pages/archi ... nt_id=1170

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ó, ezt én sajnos nem értem. :(
De anyukám mesélte, hogy a múltkor látott eről egy filmet a National Geographicon. A hideg kirázott, mikor mesélte, hogy Kínában emberek kis ecsetekkel (vagy tollakal? már nem is emlékszem) porozzák a virágokat. Félelmetes, hogy hogy lehet így tönkrevágni a Földet :cry: :cry: :cry:

KépKép
livus
 
 


Kínáról meg alapból no comment :? :cry:

Andi
m_andi
 
 


biobaba
 
 


Biobaba, ez fantasztikus! Te egy kincsesbánya vagy :)!!!!!
Gyönyörű ez a könyv, nem találok szavakat.

Eszter
ikra
 
 



KépKép
livus
 
 


hmmm, ezt is megeltuk
szuper :wink:

Biobaba
biobaba
 
 


Gondolom az elbocsátandó dolgozók és családjaik nem repesnek az örömtől...persze én is örülök, de azért van ebben egy kis üröm is.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Hát, ez üröm, igen. De azért akárhogy is veszzük állatok kínzásából élni... Hát... :cry:

KépKép
livus
 
 


(Közben elmentem szoptatni...)
Szóval azt mondjuk nem tudom, hogy a dolgozók mennyire voltak/vannak tisztában azzal, mit csinálnak. Nem tudom néztétek-e anno a Négy mancs oldalán a zsírmájas videót. Nekem döbbenet volt, mikor a tömést végző nő (tömés közben) azt ecsetelte, hogy ez a munka csak annak való, aki szereti az állatokat. :shock:

KépKép
livus
 
 


A tömésnek évszázados hagyományai vannak, főleg az Alföldön. Persze nagyanyáink nem ilyen körülmények között, és nem ilyen intenzitással tömték az állatokat, hanem sokkal humánusabb módon ;)

Szerintem nem magával a töméssel van a gond, hanem azzal, ahogy kivitelezik :(

Andi
m_andi
 
 


Persze, en nagyanyam is tomte a kacsakat. Allandoan lestuk. Hat nem tudom, szerintem a kacsak annak se orultek. Hogy ugy mondjam, a tekintetuk nem arrol arulkodott, h uuu, de milyen jo erzes ez nekunk. De ketsegtelen, h legalabb nem durrant szet a majuk, es nem doglottek meg tomes kozben. En jol megvagyok nagyradurrantott kacsamaj nelkul is.

Biobaba
biobaba
 
 


És nagyanyáink nem tömték őket gyógyszerekkel...

Andi
m_andi
 
 


Tegnap a Kossuthon is volt erről az ügyről szó. Hallottátok? H. szerint a gonosz Négy M. nem is szólt nekik erről semmit (NM. máshogy emlékszik, azt mondta, be tudja mutatni az ügy írott dokumentumait is) . Ők csak akkor koppantak, mikor osztrák, német üzletláncok nem akartak venni tőlük SEMMIT (nem csak hízottat nem) És szegény dolgozók, mi lesz velük. És lehet, hogy egy konkurens cég megtámogatta a NM-ot, cserébe pedig ők kicsinálták a H.et.... Jaj.
Szóval ők nem hibásak, hogy állatokat kínoztak. Hiszen ez egy hungaricum. :shock:

KépKép
livus
 
 


Hát ez durva. Én soha nem is ettem ilyesmit, de ezek után se fogok.
Az, hogy valaki kínzásból él, tényleg szörnyű. De nagyon sokunk munkáját meg lehet kérdőjelezni erkölcsi szempontból. Sokszor kevésbé nyilvánvaló, és sokkal több pénzt hoz mint a libatömés. Mostanában annyira nyomaszt, hogy mennyire nehéz 'tiszta' munkát találni és meg is élni abból...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Persze ez a duma ugyanaz, mint amivel a Monsanto is nyomul. H szegeny afrikaiaknak kell az a termelesi plussz, amit a genmanipulacio fog majd eredmenyezni. Persze... Szegeny afriakaiak, mi? En az ilyen hazugsagokon huzom fel magam rendesen. Ha a "civilizaltak" nem pazarolnanak annyira, akkor szegeny afrikaiaknak is eleg lenne,ami van.

Biobaba
biobaba
 
 


Ha már itt tartunk, akkor mellékesen meg lehet jegyezni, hogy az egész nagyüzemi állattenyésztés egy büdös nagy állatkínzás :evil:

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Hát ja. Ez is igaz. :(

KépKép
livus
 
 


En ma nagyot csalodtam a biopiacon a Rabcakapieknal. A paradicsomos rekeszben volt egy viszonylag nagy foliazott papir miszerint CSAK MOST 250 ft a paradicsom.
Aztan fizetesnel kiderult, h ez akkor ervenyes, ha 10 kilonal tobbet vasarol az ember lanya (10 kg alatt 300 volt). Utana mondta a no, h a gerendara akasztott arlistan ez fel van tuntetve (mint a kisbetus resz Tescoeknal :evil: ).
Nem nagy ugy, de valahogy nagyon szarul esett, h ok is szorakoznak ilyesmikkel, kicsit ugy ereztem, h hulyenek nezik a nepet :( roluk ezt nem gondoltam volna, olyan becsuletes tarsasagnak tunt eddig mindig.... :(

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szerintem nem lehet humanusan allatot tomni. Brutalis es kesz. Gyerekkent en is lattam szamtalanszor, akkor is zavart rettentoen.
Libamaj, kacsamaj es tarsai, fuj! :|

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Szepen beszeltel, Eszter :)

(bocsi, kicsit szakaszosan olvasom vissza a hszokat..)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Sára: ez a paradicsomos dolog tényleg gáz :(

KépKép
livus
 
 


Nagyon köszönöm nektek ezt a sok információt, amit itt összegyűjtöttetek! Nagyon sok hasznát veszem!

Orsi
Kende (1995), Zádor (1997), Benkő (1999), Csobán (2003), Tardos (2005) És Mikán (2008)
orsi6
 
 


Sziasztok, nagyon régen nem jártam erre, nagyon örülök, hogy ilyen klassz a topik még mindig.
Azt szeretném kérdezni, hogy textiles boltot tudnátok -e ajánlani?
Picinke
picinke
 
 


Mármint méterárú boltot? Mihez kell anyag?

KépKép
livus
 
 


Livus :), igen, elkezdek varrni tanulni, és jó lelőhelyek után kutatok, egyébként még gépvásárlás előtt vagyok, ezért nagyon örülnék géppekkel kapcsolatos tanácsnak is. És köszi előre is.:)
picinke
 
 


meterarubolt: Ferenc koruton van ketto, egyik a Mester utcahoz kozel, masik az Ulloihez kozel

Biobaba
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biobaba 2008.09.11 08:18-kor.
biobaba
 
 


Biobaba. köszi!:)
picinke
 
 


töröltem

KépKép
livus
 
 



Andi
m_andi
 
 


Andi, az összes gyerekem nevét innen választottuk, csak Benkőt nem! Sajnos, hogy a Mikánról nem írnak semmit, még névnapja sincs szegénynek, na majd kitalálunk egyet! :D

Orsi
Kende (1995), Zádor (1997), Benkő (1999), Csobán (2003), Tardos (2005) És Mikán (2008)
orsi6
 
 


Orsi, akkor gondolom, már a leendő két gyereknek is megvan a neve ;) (olvastam Mamamin, hogy 8at terveztek).

Andi
m_andi
 
 


biobaba
 
 


Komposztáláshoz hol kaphatok elméleti és gyakorlati segítséget?

KépKép
KépKép
safrany
 
 


komposztalj.hu :)
biobaba
 
 


Errőlmit gondoltok?

pindi
 
 


Mit tud ez az üveg, Pindi? Sajnos nem értem. :(

KépKép
livus
 
 


Ez egy olyan kulacs, amiben vízszűrő van + valami japán kövek, amelyek tovább javítják a minőségét (megkötik a szabad gyököket, javítják a tápanyagfelszívás és a kiválasztás hatékonyságát a szervezetben, stb.)
Vagyis bárhol feltöltöd, és egyből jó minőségű vizet ihatsz.

pindi
 
 


:idea: áhá! Köszi!
akkor a kérdésedre válaszolva: nem gondolok semmit. Mi csapvizet iszunk. szóval csodakulacs nélkül is bárhol iszunk :)

KépKép
livus
 
 


Sziasztok!

Száz éve nem voltam itt, de van igazolásom: szétdolgozom magam egy olyan projekten, ami lehet, hogy Nektek is tetszeni fog :wink:

Csodakulacsot itthon is árulnak, ha valakit érdekel.

Majd később visszanézek.

Szép Napot!

Tejbemami
tejbemami
 
 


Csodakulacsban nem hiszek, én is iszok bárhol csapvizet (kivéve ahol tábla jelzi, hogy inkább ne fogyasszam ;) )

Tejbemami, remélem, mihamarabb megismerhetjük a projektedet ;)

Andi
m_andi
 
 


Elgondolkodtató és egyben elszomorító :(

2000 és 2006 között a 100 főre jutó

- Automata mosógépek száma 59-ről 83-ra

- Mikrohullámú sütők száma 49-ről 80-ra

- Színes televíziók száma 110-ről 144-re

- Számítógépek száma 14-ről 41-re

- Mobiltelefonok száma 27-ről 158-ra

emelkedett

Eközben az évi

- A halfogyasztás évi 5 kg-ról 1,8 kg-ra

- A tejtermékeké 8 kg-ról 5,8 kg-ra.

- A gyümölcsfogyasztás 60,1 kg-ról 41,6-ra

csökkent

Andi
m_andi
 
 


lakasillatositasra kiprobaltam nemreg, h a gyogyszertarban kaphato alkoholba tettem levendula olajat, es beleallitottam hurkapalcakat

teljesen jo, napok ota lagy levendula illat terjeng abban a helysegben:)

Biobaba
biobaba
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: