Új privát üzeneted érkezett!

Ja, németül én se tudok :D Meg angolul se nagyon :oops:
De miért ne lenne mindegyiken? :roll: Nem látok benne logikát.
Barátnőmnek amúgy Panamája van, és van zsebe :)

KépKép
livus
 
 


ja, ja, mondom, hogy félreértettem... :) Az idézett részben volt ugye három szín megjelölve, én meg azt hittem, hogy csak azok. Ebbe meg jól belefért az is, ohgy neked Timbuktud van, ami pont az egyik abból a háromból... :oops:
Viszont most örülök, mert a zsebecske megtetszett! :D Csak addig vaciláltam, hogy megint megy fel az összes pénz az egekbe a forintocskánk ellenében, pedig milyen jó kis mélypont volt pár napig! No mindegy, kicsit drágább lesz ez a "korai jézuska"... :)

Livi
Kép
picilivi
 
 


livus & picilivi - olvasgattam a hsz-aitokat, amiből levettem, hogy ti Hoppedizesek vagytok. Nekem most egy BaliBaby géz kendőm van, és szeretnék egy vastagabbat is a közelgő hidegekre. A Lana és a Didy nekem a GypsyMama után már kicsit drága lenne, láttam a neten, hogy a Hoppediz feleannyiba kerül - de elég jó is? A H. színei tetszenek (én most egy visszafogottabb egyszínűt szeretnék), meg az is, hogy a két szélén van csík. Szóval képen szép, de milyen élőben? Tudnátok róla egy kicsit bővebben írni?

Kép
Kép
szfgabi
 
 

 
 

Na, nem bírom ki, teszek fel egy képet a GypsyMamás kendőmről (fejem hiányzik a képről, bocsi :oops: , de végülis a kendő itt a lényeg :wink: ). [img] Én nagyon szeretem, szerintem csodaszép, kézzel festett. Legalább megmondhatjátok, hogy jól csináltam-e az elölkeresztet (2. próbálkozásom).
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 0.8851.jpg[/img] GypsyMama Bali Baby Breeze Haumea

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Ne, ez gáz, nem jött össze a képfeltöltés. Most mégegyszer megpróbálom.
Kép

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Óóóóóóóó, a Haumea csodaszép!!!!! Én is szemeztem vele egy ideig, de miuán nem tudtam dönteni, hogy ő legyen, vagy a piros mintás Lalita, netalántán a kék Morgaine vagy a lilás Aphrodite, ezért a vásárlás elmaradt.... na majd jövő nyárra beújítok egyet. :)
Meg aztán itt már hidegek vannak, jobban esik egy vastagabb kendő.
Ugyan nem engem kérdeztél, de ha szabad megírom, hogy szerintem jó választás a Hoppediz, de én egy kicsit jobban szeretem a Didymost. Érdemes elmenni egy találkozóra ahol ki lehet mindkettőt próbálni és utána eldönteni.
doc
 
 


Gabi: nemigazán tudok annál többet, mint amit az előző oldal alján is belinkelt blogbejegyzásben leírtam :) Azt olvastad? Mire vagy még kíváncsi azon kívül?

(Amúgy nekem is egy Didym van a Hopp mellett. Én alapvetően a D-t használom, de ennek csak egyetlen egy oka van: a Hoppsból nagyon-nagyon hosszút rendeltem (5,4 m :shock: ), a D. pedig csak 4,2-es. Le fogom majd vágatni rövidebbre a H.t, csak azt nem tudtam még eldönteni, hogy mekkorára... De kötni nagyon jó sztem mindkettővel :)

KépKép
livus
 
 


Gabi :)
Nekem pedig igazából még csak most lesz Hopp... Én is pont Livustól kértem tanácsot, de már biztos vagyok a dologban. Livus blogján meg nagyon jól látszik a Timbuktu színe, ha azt összehasonlítod a H oldalán levővel, látod majd, hogy elég valósághűek az ott látható színek is. (Már ha a színek kérésesek voltak... :oops: )

Livi
Kép
picilivi
 
 


Gabi!

Nekem is Haumeám van :)

A Hopp jó kendő, jó annyira, mint a Didy, csak nem biopamut. Nyugodtan megveheted, nem fogsz csalódni.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


"Leichte" Hoppediz kendője van valakinek?
norsi
 
 


Köszike mindenkinek. :D Olvastam livus blogját. Igaz, nem voltam túl specifikus a kérdésemmel, valami olyasmi érdekelt volna, hogy fogásra, szövésre, vastagságra stb. nagy különbség van-e a Didy/Lana vs. Hoppz között - főleg, attól, aki mindkettőt ismeri, használta. Azt is akartam kérdezni, de már írtátok, hogy érződik-e óriási különbség a kötésnél. A biopamutos különbséget olvastam, de hogy ez jelentkezik-e a gyakorlati használatban, azt nem tudom elképzelni. Persze gondolom, hogy a drágább ez esetben jobb is... (Köszi varda, valszleg maradok a H-nál, leginkább a piszkos anyagiak miatt, mivel ugye nem ez az első kendőnk, és még van egy házilag gyártott MT-nk is).

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Én azt szeretném tudni, hogy milyen kabátot viseltek. Elölhordozásnál rendben, használható a kismamakabát, de ha hátul a gyermek, akkor vagy kint a fél hátam, vagy a feje a kabát alatt (ez csak elmélet, ilyesmire sose vetemedtem), elöl nem tudok begombolkozni, de nagyon kéne, mert a mellem rettenetesen érzékeny és mellgyulladás nem épp a legkedvesebb betegségem...
Kirándulni jó ilyenkor, de kéne valami jó kabát-ötlet. Esetleg egy "kétfejű-sárkány-kabát" szabásminta.
Nagyon várom a válaszotokat!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna: ez a téma szinte minden évben előjött itt a fórumon. Tavaly is sok szó esett róla, érdemes visszalapozni, mert képeket is raktunk be.

KépKép
livus
 
 


Kb. hányadik oldal lehet?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Tavaly tél után, áprilisban is feljött ez a téma. Az ha jól emlékszem a 91. oldal környéke.
De előtte télen biztos, hogy voltak képek. Akkor alakított át Anikó is kabátot hordozáshoz.

KépKép
livus
 
 


Egy gyors kérdés: látott, fogott már valaki élőben Vatanai kendőt?

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Hogy kicsit specifikusabb legyek: a Vatanai sztreccs-kendő, vagy olyan, mint a Didy Jacquardja? Remélem jár erre valaki, aki tud válaszolni. Kezd kihalni a topik? :(

Kép
Kép
szfgabi
 
 


Norsinak és Vardának volt bálnás Vatanai kendője.

KépKép
livus
 
 


Köszi, livus. Remélem benéznek majd, és mesélnek róla. :D

Kép
Kép
szfgabi
 
 


OFF

csak terjesztem
http://www.youtube.com/watch?v=40vtQweRkM4
ha valaki erez indittatast a tovabbadasra, adja tovabb:)

Biobaba
biobaba
 
 


Gabi!
A másik fórumon válaszoltam a kérdésedre.

Laki papné!
Gratulálok a 8 gyermekedhez :D :!:
norsi
 
 


Köszönöm a felvilágosítást (az egész délelőttöt elnézegettem, a 14 évesem majd leszedi a fejemet, ha nem lesz kész az ebéd :roll: ), találtam is jó ötletet a kabátra. Indianyó pelerinjét nem találtam meg, pedig szívesen megnézném azt is.
Ó, könnyű a 8 gyerek, csak nem kell csinálni semmit és jönnek is szépen sorba egymásután :wink:

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Vatanai kendőt még nem láttam, de megnézném szívesen.

AMi a téli hordozást illeti, beruháztam egy kabátba, Suse's kindercoat a neve, akár elöl akár háton lehet vinni a dedet, nagyon baró! Felvenni nem egyszerű, főleg akkor nem ha háton viszem, de már ez is megy.

Nem hal ki a topik, legalábbis ha rajtam múlik akkor nem, csak hát elkezdtem dógozni az idő meg véges. :)
doc
 
 


Madrid in eksön az állatkertben :-)
Kép Kép Kép
danann
 
 


milyen jó vidám színe van!
doc
 
 


nem megy ez a képfeltöltés... :?
doc
 
 


Anna:

Mi egy egyszerű télikabátot hordtunk, épp csak vagy 3-4 számmal nagyobbat a méretemnél. (Lejmoltuk egy méretesebb családtagtól.) Nem lógott ki a fél hátam, és a gyerek feje se csúszott a kabát alá, de talán azért, mert mindig is szerettem jó magasra kötni a gyereket, hogy majdnem egy szintben van a fejünk. (Ma már nem kötöm olyan magasra, de mivel megnyúlt a gyerek, a fejünk most is nagyjából egy magasságban van.)

Nem ez a legelegánsabb megoldás, voltaképpen elég bénán néz ki, ahogy a kabát hátul lelóg, elöl meg nem tudod végig begombolni/cipzározni, de tavaly ez engem nem zavart. Ma már hiúbb vagyok, de nem tudom, fogunk-e, és hogy fogunk még hordozni a nagy fagyokban. Jelenleg hébe-hóba hordozunk, olykor babakocsizunk, variáljuk a lehetőségeket. Jó lenne még hordozni, de erőltetni nem akarom.

Györgyi

Kép
szerencsefia
 
 


Van egy belebújós dzsekim, meg egy jó meleg pulcsi, ami rosszul állt, most megpróbálom összedolgozni őket. Sajnos kézzel kell, mert elromlott a varrógépem, de meg kell csinálnom, mert a babakocsinak kilyukadt a kereke (felfújható), és főleg azért mert mostanában sokat hordozom Samukát. Iszonyúan fáj a derekam ( a hatodik megszületése közben csúszott félre valami) és amikor a kicsi a hátamon van akkor enyhül a fájdalom. Ráadásul a faluban minden bolt, iskola, óvoda, posta, polgármesteri legalább 4-5 lépcső magasságban van. A hordozómat is én varrtam, régi erős lepedőkből, podegi mintára.
Szép napot mindenkinek!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Anna,
téli hordozást még nem próbáltam, csak az őszit. Nekem van egy kicsit sztreccsesebb polár kabátom, azt veszem magunkra. Elöl egészen jól fel tudom húzni a cippzárt, hátul pedig jól felveszi a gyerek formáját :D M-es mérte, ezt hordtam várandósan is, meg még a gyerekek előtt is. Elnyűhetetlen, nagyon szeretm! Azt jó még benne, hogy alulról is nyitható a cippzárja, ezért ha igazítani kell a kendőn, akkor onnan is fel tudom húzni. A téli dologra egyelőre még kíváncsi vagyok...

Ági,
mostanában úgy kötöm a kicsit a hátamra, hogy kint van a keze. Így valahogy jobban sikerül a batyu. Ha beteszi a kezét, az nem jelenti azt, hogy laza a felső szegés? Így is megfelelően tartja a gyereket ?

Köszönöm,
Nuska
nuska1
 
 


Ha felkötötted kitett kézzel és beteszi a kezét, akkor a felső szegés laza lesz. De meg tudod húzni szorosra utólag. Ha betett kézzel veszed hátra, akkor is meg lehet persze kötni tökéletesen szorosan. Nekem is van egy olyan tapasztalatom, hogy kitett kézzel könnyebb tökéletesen szorosra kötni a kendőt, főleg, ha a baba már nem olyan kicsi. Amíg olyan kicsik, hogy be kell rakni a kezüket, mert még nem tartják a hátukat eléggé, addig könnyű szokott tökéletesen szorosra kötni betett kézzel is. Nem tudom, miért van ez, még nem sikerült megfejtenem a titkát, hogy később miért nehezebb... Na, ez elég zavaros lett, azért remélem, érted!

hordozo
 
 


Sziasztok!

A napokban érkezett haza a férjem Ghánából, és gondoltam teszek fel nektek néhány ottani hordozós képet. :D
Kép Kép Kép

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Ági,
köszönöm, azt hiszem, értettem:)

Pumperka,
ezek nagyon jók! Nem tudom, hol tartanak most a mamais lányok a fotókiállítással, de talán ezek közül is lehetne beválogatni...

Nuska
nuska1
 
 


Köszi, Pumperka!

hordozo
 
 


Amíg olyan kicsik, hogy be kell rakni a kezüket, mert még nem tartják a hátukat eléggé, addig könnyű szokott tökéletesen szorosra kötni betett kézzel is.


talan azert, mert a babak nem mozognak es konnyebb egy viszonylag mozdulatlan gyereknel eltalalni a megfelelo szorossagot. Illetve egy baba meg tombosebb, mint egy nagyobb gyerek. Ott annyira nincs az, h kicsi nyak, szelesebb vall.
Kitett keznel meg csak egy hengert kell korbetekerni.

Ugyanaz a nehezseg, mint egy sorosuveg korbetekerese v. egy henger korbetekerese...® Melyik konnyebb? :wink:

Biobaba
biobaba
 
 


Igen, ez teljesen meggyőző, Biobaba, köszönöm.

hordozo
 
 


Kicsit kezdek kétségbe esni. Úgy tudtam, hogy minden baba szereti a hordozást. De néha elbizonytalanodok, hogy a fiam szereti-e. Régen általában majdnem mindig sírt egy picit, de utána elaludt. Nem sokat sírt, mert ha 5 perc alatt nem nyugodott meg, akkor kivettem. De nem adtam fel, mániákusan imádok hordozni. Mostanra eljutottunk odáig, hogy volt már, hogy 20 percet is csendben elvolt séta alatt, de amikor jön az álmosság elkezd sírni. Pár percet sír és csak utána alszik el. De ezen kívül csak cicin tudom elaltatni, akkor viszont ahogy kiveszem a szájából ébred. Sétálgatva, ringatva üvölt. Babakocsiban se tud elaludni (sírás nélkül legalábbis nem, sírva meg nem próbáltam, onnan azonnal kivettem, ha sírt). Autóban is csak soknak tűnő sírás után tud elaludni. Ugy-e felkötve is inkább az álmosság miatt sír, nem azért mert nem szeret hordozva lenni? Vagy a hasfájás miatt, mert nagyon hasfájós. Ugy-e nincs olyan, hogy egy baba nem szereti a hordozást?

Kép
Kép
poppany
 
 


Van olyan, aki nem szereti, de a tied nem olyannak tűnik. Inkább arról lehet szó, amit írtál is: hogy az álmosság miatt sír. Vannak babák akik szeretnek egy kicsit sírni elalvás előtt (lehet, hogy nem akarnak aludni, vagy nem tudom)
Nekünk az első volt hasfájós. NEki csak az apafogás segített. A férjem hasrafektette a bal karján, a kicsi feje a könyökénél volt, a lába lelógott, a jobb kezével masszírozgatta a hasát ettől megnyugodott. Az én karom nem volt ehhez elég hosszú.
Ő azért volt hasfájós, mert folyamatosan nagyon rövid ideig szoptattam (csak a cukros vizet tudta kiszívni), és persze mindig váltott mellből, hamar megéhezett újra, akkor megint max. 5 perc a másikból - a cukor megerjedt a hasában, és ezért fájt neki. Legalábbis így magyarázták. A többinél szigorúan három órahossza után váltottam mellet, hagytam őket egy-egy alkalommal tovább szopni, velük nem is volt ilyen gondom. Ha egyszer-egyszer mégis megfájdult a hasuk, az is segített, ha orbáncfűolajjal megmasszíroztam az óramutató járásával egyező irányban körbe-körbe a hasukat és a talpmasszázs. Ja, az orbáncfűolaj azon termékek közé tartozik, aminek nem tanácsos elolvsni a betegtájékoztatóját. Aki azt írta, szerintem semmit nem tud az orbáncfűolajról.
Illetve most jutott eszembe, hogy a negyedik gyerekemnek a főzőtöktől fájt mindig a hasa, de ha rendszeres a hasfájás, akkor kevésbé valószínű, hogy attól fáj neki, amit te eszel.
Ha 20 percig elvan rajtad, akkor hordozd csak nyugodtan szerintem.
Szép napot!

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


Poppany! Szerintem nincs gyerek, aki nem szereti a hordozást. (Mondjuk hospitalizálódott vagy autista babákat most elhanyagolva.) Valami más szokott lenni a probléma, ha sírnak hodrozás közben. Pl. az, hogy álmosak, ez nagyon gyakori. Schneiderné Diószegi Eszter, aki pszichológus és szakterülete a babák, kisgyerekek alvása erősített meg abban a tapasztalatomban, hogy sok babának nehéz átlépni az ébrenlét-alvás küszöbét, és még hordozva, illetve más, bevált módszerrel sem megy sírás nélkül. És ez a sírás nem biztos, hogy csak 5 perc, lehet, hogy 10. A lányomnál is így volt. Tudtam, hogy nagyon álmos, már vörösek voltak a szemei, de még nyitva tarotta. Csak a hátamon tudtam elaltatni sok hónapig, sehogy máshogy, ott is hosszú idő után aludt el, és nem sírásmentesen.
Szóval ha alapvetően rendben van Nálatok a hordozás, és ez a sírás kifejezetten olyan, hogy sír valamennyit, majd bealszik, és utána ok, akkor szerintem nincs ezzel gond. Ez a sírás nem az a sírás, mintha letennéd az ágyba és úgy sírna. Vele vagy, támogatod, ahogy tudod, de nem tudod kitörölni a problémáját...
Milyenek ezek a gondolatok Neked?

hordozo
 
 


Poppany, a fiaink igen hasonlítanak egymásra! Igaz, mikor Samu annyi idős volt, mint a te fiad, akkor nagyon könnyen aludt el, kendőben és egyébként is, de egy jó ideje elég macerás lett. Velem csak cicin alszik el itthon, apjával legalább 5 perc üvöltés után vállon. Kendőben is sír elalvás előtt, és mostmár, hogy nagyfiú, hihetetlen vonaglást is rendez. Ha éppen nem tudok sétálni vele, akkor nem is alszik el (már volt, hogy ezért kellett előbb leszállnom a metróról), de ha megyünk, akkor is kell neki kb 5 perc. Mivel egyébként remekül elvan a kendőben, és mivel más körülmények között is nehéz altatni, akárcsak a te fiadat, én úgy gondolom, hogy a sírásnak semmi köze a kendőhöz. Szerintem folytasd csak a hordozást, nem valószínű, hogy az ellen tiltakozna Koppány! Az alvásos mizéria meg előbb-utóbb változni fog, mi is már többedik verziónál tartunk, előbb-utóbb csak megszokja, hogy ha álmos, be kell csukni a szemét :-)
danann
 
 


Pumperka, ezek nagyon klassz képek! (A fejen tehercipelés meg a tökéletes megoldás a hordozótáskára :D Ki kéne próbálnom...ennél nagyobb szenzációt úgysem jelentenék...) :D

Gergő is sír néha, amikor nagyon álmos és kendőben, vagy MT-ben van, engem nem zavar. A gáz inkább akkor van, amikor Apa hátán van, mert Ő nem túl lelkes hordozó, de teszi, mert a kölöknek ez a legjobb.Közben viszont nekem magyarázza, hogy biztosan azért sír, mert jobb lenne neki vízszintesen... :roll: Így néha kiveszi, és inkább fogja a kezében, és nem tud mellette semmit sem csinálni. (És szvsz irigykedve figyeli, ahogyan én lavírozok Mirával a hátamon, aki kb 2 perc múlva már durmol is, és mosok, főzök, takarítok. Azért nagy utat tettünk meg, egy szavam sem lehet rá, ki lett képezve, többször hordoz, mint nem :D )

Kép
babyteve2
 
 


Sziasztok,

Szeretném kérdezni, hogy a Manduca kengururól mi a véleményetek?

A kisfiam 5 és fél hónapos, és szeretném mostmár hordozni. A kendő sajnos kizárva, mert a páromnak nem tetszik, ő nem akarja. Illetve igazából én is bénának tartom magam hozzá, mert elég kétbalkezes vagyok.
A Manducát, és az Ergot néztem ki, mert elég hátfájós vagyok, és talán ez a kettő az, ami nekem is jó, nemcsak a babának, ráadásul pedig duci is vagyok, és a Manduca 140 cm-ig bővíthető, az bőven elég, de a normál kenguru szerintem kicsi lenne.
A Manduca szimpatikusabb, mert azt itt Bp-en is át lehet venni, így a borsos árak mellett legalább a postaköltséget megspórolnám.
De mivel elég drága, gondoltam megkérdezem, hátha van róla tapasztalatotok.

Köszönöm, Erzsi


KépKép
kokapu
 
 


Olvasgatok közben vissza, és úgy látom, testalkattól is függ, hogy Ergo vagy Manduca. Nekem a Manduca derekával nem hinném, hogy problémám lenne, mert 48-50-es méretem van, viszont elég alacsony vagyok 160 cm. Ez lehet probléma?


Ja, és ugye nem "késő" még elkezdeni a hordozást?


KépKép
kokapu
 
 


Sziasztok,

lenne egy kérdésem, talán tudtok segíteni:
hol lehet venni fémkarikát hordozókendőhöz?
Vettem anyagot, szeretnék varrni egy karikás kendőt,de egy kisvárosban-ahol lakunk néztem karikát, nem találtam sehol :( -

Kép
kimma
 
 


Szia Erzsi!

Ha eljössz a klubunkba, ki tudod próbálni a Manducát és akár más hordozókat is, hogy el tudd dönteni, melyiket szeretnéd. Ugyanezt megteheted a budörsi klubban is. A hordozást olyan 4,5 éves korig biztosan nem késő elkezdeni, vágjatok bele bátran!

hordozo
 
 


Akit érdekel a bálnás Vatanai az megnézheti a budaörsi klubban jövő szobaton, vagy a hordozós hét divatbemutatóján.

Nem streccs. Minden Vatanai szövött kendő. A csíkosak keresztsávolyok, a mintásak, mint a bálnás is jaquardok. De vékonyabbak, mint egy Didy/Lana/Hoppediz. A szövés sűrű, de az anyag vékony.

Varda
www.hanami-teahaz.hu

Az igazságnak sok arca van.
varda tintalle
 
 


Tudom, hogy nem illik ide, de hátha...
Bio bébiplüsst keresek. Tudja valaki véletlenül, hogy hol lehet kapni?

Anna (9 gyermek anyja)
laki papné
 
 


azok az afrikai hordozós képek csúcsak! :D
csak elmorfondíroztam, hogy a khangával való hordozás hogy lehet kényelmes??? talán ki kellene próbálnom mert fotók meg netes videók alapján nekem kényelmetlennek tűnik

Kimma: nem értek hozzá de egy tippem lenne karikához, aztán remélem aki szakértő :wink: az megírja hogy nagyon hülyeség-e ötletem: vannak a neten használtan nagyon olcsón olyan kenguruk amiknek karikájuk is van (pl ez: http://www.teszvesz.hu/item467718364_kenguru.html) és innen levenni a karikát és azt használni? Megjegyzem karikás kendőt élőben még nem láttam, így lehet nagy butaságot írtam.

Kép Kép
celesztina
 
 


Sziasztok hordozós Lányok,

Egy közeli programra szeretném felhívni a figyelmeteket:

Idén először: Nemzetközi Babahordozó Hét november 12. és 18.között! Érdekes előadások, hordozóeszköz bemutatók, hordozós tanácsadás, divatbemutató és még sok más. A rendezvények ingyenesek.

További részletek:
http://www.hordozas.hu

Eszter
ikra
 
 


Köszönjük Ikra :)

Én tegnap rájöttem, hogy van egy óriási tátongó űr a hordozással kapcsolatos tudásomban :oops: :roll: :oops: :roll:

:?: Honnan származik az a típusú hordozókendő, amit manapság használunk? Tehát ez a több méter hosszú, csíkszerű kendő.

Merthogy a klasszikus afrikai ugye egyáltalán nem ilyen. Jobban hasonlít az alakja egy asztalterítőre, mint a mi kendőinkre.

És a dél-amerikaiaké is teljesen más.

Ázsiában meg ugye meitai és társai.

Szóval akkor honnan ez a 5 méter × 60 centis ötlet???

És még egy videót szerettem volna megosztani veletek: http://qewar.com/content/view/30/44/

KépKép
livus
 
 


Karika vásárlás:
pl itt: http://cgi.ebay.de/Sling-Ringe-naehen-S ... 240%3A1318
a legtöbb hordozót árusító külföldi oldalról is lehet rendelni.
Olcsó és biztonságos megoldás az acélkarika, bármelyik barkácsboltból. Ez is tökéletesen megfelel a célnak.
A hagyományos kenguruk műanyag karikáját semmiképp nem javasolnám, nem hiszem, hogy kellően teherbíróak lennének.
norsi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: