Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Baranöm anyukaja is nagyon durvan kiütéses lesz a szodabikarbonatol. Nala fokozatossan alakult, de mostmar nagyon durva.

Safrany, a "még egyszer kelesztem" mit jelent pontosan :oops:? Langyos sütöbe teszed, h keljen a tészta vagy hagyod csak ugy és kel magatol is szobahömérsékleten?

Biobaba, szép a kenyered! A sima gépiben nincsenek ilyen szép buborékok!
saara
 
 


Sziasztok!

Saara: örülök, hogy bevált a lencseleves! :)

Tabajd: hozom a palacsintareceptet, türelem!:) A zabpelyhes sütidet pedig kipróbáltam, bár én sokkal több mézet tettem bele. De így sem volt az igazi, és eléggé érződött a szódabikarbóna, úgyhogy a végén hozzákevertem datolyapürét (kb. 10 szem datolyát vízzel összeturmixoltam). Na ez nagyon jót tett neki, mesés lett tőle! De el tudom képzelni aszalt gyümölcsökkel, diófélékkel is. (Ja, és mennyi a csésze? Én 2,5 dl-nek számoltam.)

Orsi: A gépen szokott lenni olyan, hogy csak dagaszt-keleszt. Az nem jó vajon? A zabpalacsintának pedig az a titka, hogy nem szabad olyan vékonyra szétfolyatni, mint a rendeset, hanem eleve kicsit sűrűbb tésztából kb. fél centi vastagra sütni. Így meg tudod fordítani és nem tapad le.

Biobaba: És milyen arányú ez a kenyér (teljes kiőrlésű-sima liszt)? Én a fiam születéséig nagy ellensége voltam a kenyérsütőgépnek, addig én is kézzel dagasztottam, de az egy napig készült. Háromszor dagasztottam, háromszor kelesztettem, így lett lágy, levegős. Abban 60-80% volt a teljeskiőrlésű liszt, fele élesztő-fele kovász. Neked hogy lesz egy dagasztástól ilyen???

Pindi
pindi
 
 


Pindi, a kepen lathato kenyer felbarna tonkoly 80%, 20% teljes orlesu. Regebben 70 teljes, 30 felbarna. Vannak olyan kenyerek, amik nekem is 1 nap, azok, amiket recept alapjan csinalok, es azokat en is tobbszor atgyurom, mert azt irjak a receptben:). Egyebkent gondolkodtam, h lehet, h azert dagasztok konnyen, mert evekig foglalkoztam agyaggal:) Elesztonek meg a Rapunzel friss elesztojet hasznalom. Kovaszt csak rozskenyerhez hasznalok.
biobaba
 
 

 
 

Ja, es meg a sutobe teszek vizet, illetve kb 190 fokon sutom, attol jo ropogos is lesz altalaban a heje. Amig kel, addig meg a cserepkalyha tetejen van.
biobaba
 
 


Saara,
magától is kel szobahőmérsékleten, de általában a konvektor tetejére teszem, az gyorsít :)
Én mindig teszek hozzá főtt krumplit is, nagyon jót tesz a tészta állagának és tovább friss marad (viszont vízből sokkal kevesebb kell). Amit mostanában sütök, 25% tk. rozsliszt, 25% tk tönköly és 50% Naturgold féle tönköly kenyérliszt.

Csináltatok már dagasztás nélküli kenyeret? Van egy ilyen speckó recept. Nekem valamiért nem sikerült jól, de csak egyszer próbáltam. Többek ódákat zengenek róla és gyönyörű képeket mutatnak. Ez olyan igazi olasz típusú, nagy buborékos. Csak keverni kell kb 1perc alatt kész, viszont nagyon hosszú ideig kel.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Ó, akkor azért. :( A 40-50% alatti kenyereknél nekem is elég egy dagasztás, de mi azokat nem annyira szeretjük.
Vizet én is szoktam tenni a sütőbe, meg akkor még gázsütőnk volt, ami eleve nyirkosabb és jobb a kenyérnek.
Persze biztos az agyagozás is számít. :)

Pindi
pindi
 
 


Ja, és az én sütőm régi gáz, semmi hőfokszabályozás nem lehetséges, mert elalszik. Csak nagyon forrót tud, mégis nagyon szép dolgok sülnek ki benne :)

Biobaba, én is agyagoztam sokat, 5-6 évig biztos, bár gyerekként. Nagyon szuper dolog, felnőttként is szívesen űznék ilyesmit...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Pindi, en nem teszek finomlisztet a kenyerbe. Szerintem ezt felreertetted:) A felbarna csak annyiban mas, h nincs benne korpa. Egyebkent azt vettem eszre, h a tonkoly mintha szebben kelne, mint a hagyomanyos buzaliszt. Amikor azzal csinaltam, mindig olyan fureszpor izu volt a kenyer.
biobaba
 
 


jaj, benan irtam le, szoval a felbarna liszt ugy keletkezik, h a teljes orlesu szitalassal kerul a teknobe:)

Tudtok valami jo kalacsot? (Ami nem tejkalacs es nem fonott kalacs:) Es kakaos csigat? Es meddig all el a kakaos csiga? Vagy valami mas reggelire valo peksuti, ami nem kifli es nem zsemle:)
biobaba
 
 


Biobaba!

Ja, az más, azt hittem, olyan félbarna, mint a bolti, ami csak attól nem fehér, hogy nem vakít annyira... :) Akkor viszont receptet kérek szépen! (Vagy ha már leírtad valahol, hol keressem?)
Én is csak tönkölyből sütöttem, magasabb a sikértartalma, mint a rendes búzának. Sütibe is jobb, kicsit talán édesebb.

Pindi
pindi
 
 


Szerintem probald meg , h atszitalod kis lyuku szitaval a lisztet. Aztan ugyanugy, ahogy egyebkent csinalnad.

De elvileg a boltinak is csak ennyiben kene masnak lennie. Valahogy ugy van, h a teljes orlesut rostaljak, meg szitaljak, es csak aztan lesz belole finomliszt. Szokolyan a Kacar tanyan bemutatjak:) http://kacartanya.hu/
biobaba
 
 


Sziasztok!

Ha van közületek, aki egy hétre elöre tervezi a menüt nagyon szivesen venném, ha ezt közkinccsé tenné (ha vega/vegan akkor még injabb érdekel), köszi :) !
saara
 
 


ha nem az (vega) akkor is érdekel am!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Pont ezt akartam én is kérdezni:

Ki mit főz mostanában?

Biobaba!

Én is átmosom naponta 2X a csírákat, de a fenének nem takarodik az a penész... És le is takarommég egy tányérral, hogy ne vakítson ráa napfény. Már próbáltam azt is, hogy nem éri el az alatta levő tálban lévő víz a lukacsos alját (amiben a magok vannak), de ennek az lett az eredménye, hogy nem fejlődtek tovább...

klári
pumama
 
 


Huu atolvastam a topikot és kijegyzeteltem egy csomo mindent:)

Safrany, érdekel a pontos krumplis kenyér recept! (a kenyeres oldal tényleg tuti!)

Es ha vannak vegan receptjeitek az is érdekel. (mindha ezt mar iratam volna :oops: :) ) Idényzöldségekböl :roll: még inkabb....

Fejeskaposztabol pl. mit szoktatok?

Safrany kiprobaltam a kapros rakott kapi receptedet (kapor és hus nélkül, rizzsel a köles helyett:)), egész jo lett!

Spenotos, sütötökös frittata:

65 dgk feldarabolt tök
25 dgk krumpli
15 dkg spenot (lehet több is)
20 dkg fetasajt
egy kis reszelt sajt (pannonia féleség - ezt ki szoktam hagyni)
8 tojas
1 kis fej hagyma

A tököt és a krumpli (külön) megfözzük (én paroloedényben szoktam).
Egy nagy talba berakjuk a föt zöldségeket, a spenotot, a sajtokat és a tojasokat, finoman elkeverjük.
Ezt atöntjük tepsibe, a tetejét megszorjuk hagymakarikakkal.

Kb 25 percig sütjük forro (elömelegitett) sütöben.
Nem art egy kicsit allni hagyni talalas elött (kb 5 percig).

Nem tul dietas, de finom :mrgreen:
saara
 
 


Biobaba, a kakaóscsigát én mélyhűtőbe szoktam tenni, ha csinálok egy nagyobb adagot, különben szerintem max. 3 napig áll el.

Muszáj volt paradicsomot vennem, mert nagyon kívánós kezdek lenni, ráadásul édesség szóba se jön, úgyhogy ma ezt 'főztem':
Avokádós paradicsomsaláta
Avokádó, paradicsom, mozzarella, kevés penne tészta, citromlé, fokhagyma, olívaolaj, só, bors, mediterrán fűszerek. Isteni, kedvencem, csak elég drága...

Tegnap volt:
Kapros kukoricás leves (Govindából)
Vajon pirítottam 1 kanál csicserilisztet, kurkumát, hinget, őrölt róm. köményt és koriandert, felengedtem vízzel, ment bele kukorica, kapor és egy krumpli apró kockákra vágva meg tejföl. Krumpli puhulásáig főztem. Nagyon fini lett.

Én most alacsony szénhidráttartalmú, ám tápláló recepteket kérnék, ha van ötletetek :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sütötök krémleves

1 nagy fej hagyma
2-3 gerezd fokhagyma
1 ek. örölt kömény (romaival még nem probaltam :))
2 ek. örölt koriander
egy ici-pici friss gyömbér (ez nincs a receptben, de szerintem finom)
1 kg sütötök
1-2 fej krumpli (lehet édesburgonya is)
1-2 sargarépa
füszerso/vegeta (nekem most a BioOrganik féle füszerso jön be)

A hagymat, fokhagymat és a füszereket olajon megpiritjuk.
Hozzadjuk a zöldségeket és felöntjük vizzel (modjaval), megsozzuk.
Amikor a zöldségek megföttek összeturmixoljuk ugy, h sima és homogén legyen a végeredmény (nem szoktam az összes fözölevet belerakni, mert sürün szeretjük, viszont a leves aljat érdemes belerakni, mert ott figyel a sok füszer!)

Tejszinnel fel lehet dobni (nem szoktam).
saara
 
 


Agyam, mint a szita :oops:

A safrany mennyire (nagyon) draga? (csakhogy tudjam nagyabol mielött elküldöm az uramat a csarnokba...).
saara
 
 


Saara,
Sáfrányból egy zacskó Kotányi kb 200 ft, ennyi bele is megy egy kajába általában. Én mindig 3-4 zacsival veszek egyszerre.

Nagyon jól hangzik a frittata! Krémlevest én is szoktam sütőtökből, kicsit másképp, szoktam bele tenni egy alnatura kockát és csak fokhagymát, más fűszert nem + kislányom 'csijjagos' tésztával szereti nagyon :). Nem teszek bele se répát, se hagymát az egyszerűség jegyében, de finom így is. Legközelebb kipróbálom a te verziódat!

Krumplis kenyér: kb 15 deka főtt krumpli melegen összetörve, másfél deka vaj, 200-220 ml víz, 1 kk só, 1 evőkanál tejsavópor, 10 deka tk rozsliszt, 15 deka tk tönkölyliszt, 25 deka tönköly kenyérliszt, másfél deka élesztő, esetleg őrölt koriander+kömény keveréke. Ezt bedogom a gépbe, 20 perc dagasztás, a többit már tudod :) Ha nem formában sütöd, lehet, hogy még kevesebb víz kell, hogy elég kemény legyen a tészta, különben hajlamos szétterülni a tepsin.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, es h csinalod a kakaos csigat?:)
biobaba
 
 


A mi sütőtökkrémleves-receptünk: sütőtök, krumpli, sárgarépa és esetleg paradicsom (konzerv is jó, most láttam, hogy a virágoskutiaknak is van üveges hámozott paradicsomuk) felkockázva, tetszőleges arányban. Felteszem főni annyi vízben, hogy ellepje, ha puhára főttek, összeturmixolom, sóval, borssal fűszerezem és a végén egy kis olívaolajat vagy vajat teszek hozzá.
Lehet reszelt sajttal, pirítóssal vagy keskeny csíkokra vágott, olajban pirított zsályalevelekkel (ezt szoptatás mellett nem merem) tálalni.
Isteni! :)

Pindi
pindi
 
 


Pindi, a zsalya miert nem jo szoptatas mellett?

A viragoskutiaknak ama uveges paradicsomabol szoktam csinalni a paradicsomlevest:)

Csicsoka recept? Valami foetelnek valo. A pogit mar probaltuk.:)

B.
biobaba
 
 


Úgy tudom, a zsálya tejapasztó. De szerintem fűszermennyiségben mehet, én szoktam vajban pirított zsályával körített, citromos túróval töltött raviolit és nem vettem észre, hogy csökkentette volna tejcsit. :wink:

Kakaóscsiga: Tejes, tojássárgájás kalácstészta, (lehet részben teljes kiőrlésű persze), miután megkelt, kinyújtom, megkenem olvasztott vajjal, megszórom kakaóval és kevés mézzel vagy gyümölcscukorral, feltekerem, éles késsel szeletelem, vajazott tepsibe egymás mellé állítgatom, pihentetés után sütöm, és amikor majdnem kész, édesített forró tejjel leöntöm és még 5 percig sül. Számomra ez most csak álom, irígykedem, ha valaki ilyeneket ehet...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Biobaba, és milyen lett a pogi?
Én is csak most kísérletezek a csicsókával, ezért továbbra sincs kipróbált főétel receptem, viszont ezeket találtam:

Ínyenc csicsóka
1 kg csicsóka gumó,
1 dl olívaolaj,
tengeri só,
2 gerezd fokhagyma,
1 dl tejszín,
10 dkg reszelt füstölt sajt
Elkészítése: A csicsókát vízzel és kefével megtisztítjuk, lesikáljuk (nem hámozzuk).
Hosszanti irányban vékony szeletekre vágjuk. Tepsibe tesszük, sózzuk ízlés szerint, meglocsoljuk az olívával. Rászórjuk az apróra vágott fokhagymát. Jól összekeverjük. Ráöntjük a tejszínt, megszórjuk a reszelt sajttal. Forró sütőben kb. 20 perc alatt puhára sütjük.
Akkor jó, mikor a sajt megpirul. Gyors vacsorának nagyon finom. Vagy bármilyen húsféléhez köretként tálaljuk.

Kelkáposztafőzelék kakukkfüves csicsókalepénnyel
1 kg kelkáposzta,
60 dkg csicsóka,
2 tojás,
só,
fokhagyma,
őrölt kömény,
kakukkfű,
olaj
A kelkáposztát megmossuk, cikkekre vágjuk és kevés vízben megfőzzük, sóval ízesítjük, fokhagymával és köménymaggal fűszerezzük. A káposzta felét összeturmixoljuk vagy szitán áttörjük és a maradék káposztához öntjük. A főzésnél ügyeljünk arra, hogy valóban kevés vízben, fedő alatt főzzük, mert így nem kell lisztet használni a sűrítéshez, elég a pürésített káposzta. A csicsókát megtisztítjuk, lereszeljük, sóval ízesítjük, kakukkfűvel fűszerezzük, hozzáadjuk a tojást és összekeverjük, ha túl híg lenne kevés liszttel sűríthetjük. A bekevert csicsókamasszát kevés forró olajban pirosra sütjük, és a kelkáposztával tálaljuk.

Az elsőt kipróbálom a héten.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


osoa75 írta:Sziasztok!

Még mindig kenyér...
Meddig kell a gépben hagyni a kenyeret, ha kb 3 órás a program. Én is megsütném sütőben.

Köszi!

Orsi


Én a dagasztó programot használom rajta (enyémen a 8-as, dough nevezetű), másfél óra alatt dagaszt-keleszt, aztán kikapcsol.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Finom lett a csicsokas pogi.
Kakaos csigat megprobalom csak teljes kiorlesu lisztbol. Es mikor celszeru lefagyasztani? Kihules utan rogton?
Az inyenc csicsokat en is kiprobalom a heten:)
biobaba
 
 


Sziasztok lányok!

Megvolt a születésnap (25 fő), és nagy sikere volt a receptjeiteknek :). "Főételnek" ki volt téve padlizsánkrém, joghurtos padlizsánsaláta, svéd gombasaláta, kapros rízs hidegen (nekem így még jobban ízlik, mint melegen), margarin, lekvár, libazsír, kenyér (a lángost most nem vállaltam be, majd legközelebb), savanyú káposzta, olajbogyó (ez utóbbit elfelejtettem kitenni...) Nassolni (egy kínálótálon) mazsola, alma, dió, mandarin, sajtkockák, valamint almaszirom, kölesgolyó. Italoknál készítettem csipkebogyó"teát" (hideg vízben áztatott csipkebogyó), és volt bodzaszörp is. Torta a vegán csokitorta volt (a receptből ugyan kimaradt a liszt, de annyit tettem bele, hogy sűrű krém legyen, és kevesebb cukorral és olajjal készítettem), két lap közé és a tetejére berkenyelekvárt kentem, hozzá gyümölcssalátát adtam.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, nagyon jól hangzik a menü :wink: örülök, hogy jól sikerült :)

Biobaba, miután kihűlt, minél hamarabb fagyasztom, szétválasztom akkora adagokba, amekkora egyszerre elfogy.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Biobaba!

Igen, a zsálya tejapasztó, fűszermennyiségben szerintem sem gáz, de azért jobb a békesség, én inkább kerülöm teljesen.

Pindi
pindi
 
 


Gyezsu, a menut olvasva arra gondoltam, h vajon hany ilyen bulin talalnak ilyen kajakat:( Pedig milyen jo lenne.

Eszter, koszi. Jovo heten megprobalok csinalni.

Pindi, koszi. Most ugyan nem tej miatt, de nekem sem ajanlatos a zsalya. Teljesen el voltam havazva, mikor megfaztam, h mivel kuraljam magam: se zsalya, se kakukkfu, se majoranna, se bazsalikom... Meg jo, h eszembe jutott a jo oreg levendula:) (OFF: Eva multkor mondta, h latott a piacon egy kismamat, akire jol volt felkotve a gyerek, es mennyire orult neki. Aztan jobban megnezve eszrevette, h Te vagy:))

Csinalt valaki kuglofot teljes orlesu lisztbol? Olyanra gondolok, ami felig kakaos.

Biobaba
biobaba
 
 


Három gyertya két fújásra :) (Kata felől a csokitorta, a másik egy túrótorta sógornőmtől)
Kép

Misu és a kölesgolyók
Kép
gyezsu
 
 


Sziasztok!

Volt egy kis kiruccanásunk, de ismét itt :)

Zabpalacsinta

Nagyon fincsi és mióta új serpenyőnk van, nem ragad le, sőt... Amúgy a tésztájába tettem pici oilvaolajat a biztonság kedvéért.
Vajon más liszttel is működik?

Kenyér:
Néhányan itt nagyon profik vagytok :)
Asszem a 8-as nekem is a dagasztás, ellvileg tudok németül, de nem tudtam lefordítani, hogy mi a teig.

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Jaj, hát a pindi féle vöröslencse isteni lett!!! :lol:
Remélem, kisfiam is így érzi majd a tejciben...

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok!

Orsi! A Teig a tészta, gondolom akkor az a dagasztóprogram.

Kata kapott születésnapjára sütőszettet: kötény, fogókesztyű, fogókendő, nyújtófa, fakanál, ecsetelő, derelyeszaggató. Ma felavattuk: sütöttünk kakaós csigát. Kata segített számolni a lisztet (1 kanál = 1 dkg), keverni a tésztát, lisztezni az edényt, majd a deszkát, nyújtani, megkenni olvasztott margarinnal, megszórni cukorral, kakaóval, feltekerni, majd ő rakosgatta a tepsibe a csigákat. Mélyhűtőbe nem tettünk belőle: szétosztjuk a barátoknak, családtagoknak. :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


Sziasztok!

S.O.S! Kiirtam magamnak a heti menübe a Csolé Baturat, de nem masoltam ki a receptet.
Ugy rémlik Safrany rakta fel, de igy a név alapjan nem talalom meg :(.

Kinek a receptje volt? Köszi!
saara
 
 


Sára :) enyém volt :) de lehet, hgoy még a környezettudatoson írtram ki ?

indianyo
 
 


sziasztok,
érdekelne a babakaja, lassacskán aktuális lesz a hozzátáplálás. a nagyfiúnál a gyümölcs-főzelék nem vált be, brutális hasfáját okozott még a krumpli is. kicsilányt szeretném kásákkal etetni. hogyan csináljam? lisztet főzzek, vagy pehelyt? kanalazósra, vagy higabbra, hogy inni lehessen?

orsi
orsko
 
 


már régóta akartam irni, hogy legújabb fejlesztésem a répa-póré-tejszin kombináció. nagyonnagyon finom:) répakarikákat kicsit megsütöm, felöntön tejszinnel, bele a pórékarikák és fedő alatt puhára főzöm. curryvel és sóval fűszerezem. lehet hozzátenni halat is, husit is, de igy magában is fincsi, nagyon összepasszolnak az izek.

o
orsko
 
 


Szia Orsi,
szerintem nem biztos, hogy a picilánynál is hasfájást okozna a gyümi, főzi. Én megpróbálnám kis adagokban, de végülis kezdhetsz gabonával is, miért ne? Csak a gluténmentesekkel kezdd, és szerintem az elején legyen kicsit hígabb, de az is babafüggő, hogy mennyire sűrűn szereti. Én nagyon szerettem azokat az instant holle vagy sunval, már nem emlékszem, pelyheket. A kölessel lehet kezdeni, abban nincs glutén. Lisztekkel nincs tapasztalatom, egész rizsből főztem eleinte nagyon szétfőtt kását, azt szerintem lisztből könnyebb lehet megcsinálni. Aztán pici adagokban lefegyasztottam a jégkockatartóban, amíg nem evett mennyiséget a kicsim. Én általában gyümölccsel kombináltam az elején. Ha van kedved, kipróbálhatod azt a tejmentes pépet, amit allergiás babáknak szoktak felírni, és szentjánoskenyér-lisztet tartalmaz, barátnőm kisfia nagyon szereti. Lehet keverni vízzel, anyatejjel, gyümilével... De ezt doki írja fel, Sinlac a neve.
Ha tudsz fejni, az bónusz, mert anyatejberizs, anyatejbeköles sokkal finibb, mint vízzel. :)

Csólé Baturát Indink rakta fel a másik topikba még, onnan kell előhalászni. :)

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Orsko :) Érdekes, Amerikában gabonákkal kezdik, zöldséggel folytatják és gyümi csak a végén jön, nálunk meg pont fordítva ajánlják. Mindenesetre gabonák remek dolgok, mi sajnos egy véget nem érő szopisztrájk és tejtelenség miatt tápszeresek lettünk, így hamar jött a hozzátápi - de teljes sikertörténet volt szerencsére.
Rizs, köles és kukorica a befutó hármas 6 hónapos kortól. Holle rizspehely és kölespehely a legegyszerűbb, hidegen és melegen is azonnal oldódik, melegen jobban megdagad - Domicsek a folyós dolgokat köpködte/i, így sűrűbbre kellett mindent keverni.
A bio kukoricapehely darálva is ugyanígy működik, azonnal dagad, finom az íze is.

Én mindent darálok, mert a pelyhek egyébként kicsit gumiszerűek nedvesen és Dé nem kedveli. Így a rizst - babáknak a rostosakat nem nagyon ajánlják, így egyelőre még csak fehér rizst - is megdarálom és rizsliszttel sűrítek mindent, magunknak is, hamar megfő, csak kevergetni kell, egyszerűbb így, mint a főtt rizst széttrancsírozni - legalábbis nálunk ez így a kényelmes.

DM-ben lehet bio kölespelyhet és kukoricapelyhet kapni, azt is darálom és főzöm, köles kicsit kocsonyás trutymós :wink: de nagyon jó gyümölcsökkel.

A Herbaházban adnak 5 %-os kedvezménykártyát babáknak, ott is lehet Holle/Sunval/Weleda dolgokat is kapni.

indianyo
 
 


Még valami eszembe jutott: a répát és krumplit ajánlják kezdeni, de ez mindkettő komoly probléma hasfájós babáknak, csakúgy, mint a nyers alma, úgyhogy előbbieket 8 hónapos korig nem adtam (utána is csak olivaolajjal együtt), almát pedig az első hasfájás után picit megpárolva kezdtük el, azóta is gyakori csemege.

indianyo
 
 


A fiamnak a gyümi, ami barack és alma volt kezdetben olyan erjedésnek indult a gyomrában, hogy konkrétan cefreszaguakat böfögött... a krumplitól fájt a hasa, a répától pedig szorulása lett... mondtam a védőnéninek, hogy ezen tapasztalatok után nem tenném ugyanezt a kicsilánnyal, mondjon mást, és nem tudott....
Eredeti terv az volt, hogy kb 8-9 hónapig csak szoptatni fogok, de ez nem fog menni. A sok rohangálás, összevissza evés, kevés alvás megtették hatásukat, és kezd kevés lenni a tejcsi, pedig az első gyereknél olyan tejgyáros voltam, hogy na.

Indi, mivel darálsz? Kévédarálóval?
orsko
 
 


akarom mondani kávédarálóval?

Sáfrány,
köszi, megnézem az instant pelyheket :)
orsko
 
 


Ez alapján tényleg jobb, ha gabonával kezded. Egyik barátnőm Kanadában szült, ott is ez a szokás. Anyáink is rizsnyákot etettek velünk először, más kérdés, hogy kicsit túl korán :?
Miből gondolod, hogy kevesebb a tejcsi? Nem tudnál kicsit többet pihenni és többször szoptatni? Akkor biztos megint több lenne. Nekem bejött a homeós Urtica Urens is, adhatsz egy esélyt annak is. Hány hós a kislány? Lehet, hogy így is kénytelen leszel így is csak szoptatni, lehet, hogy ő nem fog még kérni hozzátápit és kiharcolja magának a cicit :) Flóra még most, 19 hónaposan is tud több tejcsit varázsolni, ha beteg, és állandóan rajtam lóg, pedig már én is azt hittem, kevesedik a tej.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Tejcsiszaporitonak a malata ital is nagyon jo:) A Napraban arulnak is. Igaz, nem olcso. (Aktiv Malz neven fut.) Urtica urenset en is ettem.
biobaba
 
 


Orsi :) kávédarálóval, igen. Boldogan használnék persze egy malmot inkább :wink:

Zöldségekből a tökfélék elég kíméletesek: sütőtök, spárgatök, kanadai sonkatök, cukkini, ezekkel semmi bajunk nem volt, elejétől ettük. Párolt cukkini-alma is nyami :)

indianyo
 
 


szoptató anyák örök parája, hogy van-e elég tej :) nekem kellene még fejnem is a szoptatáson túl, mert munka miatt hetente egyszer-kétszer le kell lépnem. És a fejés már nem megy, nincs mit. Mivel Villő 5 hónapos, azt gondoltam hogy most már inkább a hozzátáplálás lesz a megoldás. Persze csak ha elfogadja. Azért azt a homibigyót megpróbálom :)
De bármikor is kezdünk, mindenképpen gabonák lesznek az elsők, a tesóval szerzett rossz tapasztalatok miatt.

o
orsko
 
 


Orsi, urtica urens 5ch (a 15ch-s tejapaszto ugy tudom).
Egy ismerös babanetes anyuka szerint jobb a Remedia Alfa D6 tejserkentésre (marmint jobb, mint a Boiron) 5 bogyo fél oraval a szoptatas elött. A remediat nem ismerem, de hiszek neki, mert profi.

Szoptatas stb. miatti faradtsagra China 9Ch napi 3 bogyesz.

Uritica urens nekem is nagyon bevallt.

Allitolag jo még a lucernacsira.


Holle pépek nekünk is bejönnek.
saara
 
 


Tényleg, a lucerna csíra is jó! Az, hogy nem tudsz már fejni, nem jelent semmit, én se tudtam kb. Flóra 4 hós korától. Csak ő tudja beindítani a tejcsit, más módszerrel nem megy. Valószínűleg nálad is áll ez. :) De ha elkezded a hozzátápit, lehet, hogy annyira megnyugszol, hogy több tejed lesz. Velem így volt, mikor tudtam, már nem csak rajtam áll, hogy éhen hal-e a gyerek, nem volt több tejprobléma :) Fló egyébként csakis a sütőtököt ette hetekig.

Valaki kérdezett (talán Orskó?) kenyérre valókat, ami nem felvágott: mostanában leggyakrabban túrót/ krémsajtot/ vajat és a tetejére csírát/pirított magokat teszek, de a reszelt répa+sajt kombináció is bejön.
Melegszendvicset szoktál? Az is változatosság, és gombából pl. tök finom krémet lehet gyártani. De nem is kell krém, az is jó, ha szeletelve teszed rá nyersen, + sajt, vagy alma/dió/hagyma+sajt is nyerő.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sáfrány! Köszi, én kérdeztem :)
Nehéz átállni és sajnos a másik, hogy nem nagyon merek tejterméket enni. Néha úgy vélem, hogy ha eszem egy keveset, talán szelesebb a bébi. Így sajtot sem nagyon merek, de ha már nem lesz más, lehet, hogy kipróbálom...

Mostanában kuszkuszoltam :lol: Életemben először. :lol:
A tegnapi ebéd kuszkuszos, currys pulyka volt:

Kuszkusz zöldfűszeres forró vízben "megfőtt", mellé készítettem currys husit. Hagymát, fokhagymát olajon megfonnyasztottam, rá a kokázott husi, majd curry és pici vegeta. Felöntöttem vízzel, amikor puha volt a hús, öntöttem bele zabtejet. Ezt mertem rá a kuszkuszra, családnak nagyon ízlett.

Mai édes kuszkusz: (semmi extra, de finom)
Zabtejbe vaníliás cukrott hintettem, pici mézet, mazsolát, majd amikor felforrt bele a kuszkuszt. Tettem még fahéjat bele, mi lekvárral ettük, de magában is nagyon fincsi!
Jó találmány ez a kuszkusz!

Levesnek Pindi-féle sütőtöklevi volt. Amikor kész lett, nem volt sok íze, de sajttal és kölesgolyóval megbolondítva nagyon fincsi lett.
(Férjem csak néz, hogy miket főzök mostanában, de nagyon bejön neki... :lol: )
osoa75
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: