Új privát üzeneted érkezett!

tejbemami írta:Babakekszet, babapiskótát tud valaki?

babapiskótára nekem ez bevált:
http://domesticgoddess.freeblog.hu/arch ... bapiskota/

babakeksz receptet is kutatok... tojás és tejmentest még nem találtam :roll:

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Tejbemami!

Ezt találtam, de nekem nem jönnek be a zselatinos sütik :?

Óriás túrórudi recept
Kategória:
Sütemények, édességek

Hozzávalók:
1/2 kg túró, 2 dl tejföl, 10 dkg mazsola, 4 ek.cukor,1 cs.van.cukor,2 k.zselatin,1 citrom,1 tábla tortabevonó, 2 ek.olaj.

Elkészítés:
A túrót villával áttörjük,hozzáadjuk a tejfölt,beáztatott mazsolát,cukrot,vaníliát,pár csepp citromlét és reszelt citromhéjat.Jól kidolgozzuk,majd 2 púpozott evőkanál zselatint 2 dl vízben feloldunk,majd ha kissé kihűlt,ezt is a túróhoz kavarjuk.Egy őzgerinc-formát hideg vízzel kiöblítünk (esetleg celofánnal kibéleljük),majd belesimítjuk a masszát.Hűtőben megdermesztjük,majd tálra borítjuk. Gőz fölött felolvasztjuk az egy tábla tej tortabevonót (lehet étcsoki is),majd 2 ek.olajjal elkavarjuk.Apránként a túróra öntjük,majd kenőtollal elkenjük.Megszilárdulásig hűtőben (nem fagyasztóban!) tároljuk,majd felszeleteljük.

Elkészítési idő: 30 perc
m_andi
 
 


Savitri: a Mecseknek ilyenkor olyan átható medvehagyma szaga van, hogy ihaj! Több medvehagyma terem itt, mint fű. Várandósság első trimeszterében nem érdemes erre járni, hehe...
De tényleg annyira finom, nem tudunk betelni vele!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 

 
 

Eszter, jol ertem, guerande-i sot lehet kapni matchben :?: :?:
ezt hoznak anyamek, nagyon szeretem :)
az arara kivancsi vagyok... mennyi kb, nem emlekszel?

medvehagyma annyira isteniii!!! lustaknak siman vajas kenyerrel is uuuum! 8) most ettem egy rakast, kicsilany remelem birni fogja.
allitolag etvagygerjeszto is, lehet mara nincs meg vege a lakomanak... :)

jo sok fincsi receptet irtatok mostanaban, csak ne lenne benne az a sok tej meg tojas! :roll:
(de akkor nem lenne olyan finom, tapasztalatbol mondom - hehe :mrgreen: :( )
saara
 
 


Igen, Sára, a guerande-i Fleur de sel-t lehet, vagy legalábbis lehetett tavaly a Mammutos Matchban kapni, de a Culinarisban is szokott lenni. Az ára borsos :wink: , tán 1500 körül volt az a kis 125 g-os doboz. Nekem sokáig tart, szerintem kevés kell belőle...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Két kérdésben szeretnék kérni ötleteket:

1. Mivel etessek a nátriumnitrites felvágottak helyett egy húsimádó férjet? Szerinte a felvágottól lakik jól ez ember :roll: Szívesen megeszi, ha csinálok ilyen-olyan krémeket, de leginkább azt sem magában, hanem felvágottal... :(

2. Esküvői menühöz tudnátok vega ötleteket mondani (tudjátok: rántott sajt és karfiol helyett... :lol: )? Valami olyasmi kéne, ami egyszerűen és olcsón megvalósítható (nem étteremben, hanem egy egyetemi menzán lesz a vacsi). Ja, és május közepén lesz a buli. Ja, és valaki nem eszik gombát sem.

Köszi előre is! :)

KépKép
livus
 
 


Livus!
Felvágott helyett lehetne házi sonka, kolbász, ha már mindenáron húst akar :wink: Ezekből is lehet már többfélét kapni, ilyen-olyan páccal, és úgy még nem is unna rá.

Vega esküvő: főételhez nincs ötletem, de vmi könnyű salinak biztos mindenki örülne :wink:
m_andi
 
 


Livus! Színhússal, esetleg húspástétommal. Ha érdekel, előkeresem a receptjét. Színhús alatt azt értem, hogy pl. pulykacomb egyben kisütve, felszeletelve. Vagy ránott csirkecombbal hidegen. Vagy fasirttal hidegen. Vagy grillcsirkével hidegen (nekünk tud grillezni a sütőnk). Vagy májas zsírral. Vagy házi májkrémmel. Ezekből a fasirt és a húspástétom pénztárcakímélőbb, a többi kevésbé, de a felvágottnál egyik sem drágább. A felvágottnál drágább szemetet keveset árulnak. Férjem asszem meghálálja Neked, hogy felmelegítetted ezt a témát. Ha nem vagyok rúgdosva kívülről, valahogy mindig csökken a húsadag, amit csinálok.

hordozo
 
 


Livus:

1: valami tarjat megfozol kuktaban, aztan azt lehet felvagottkent nyiszalni, ugyanigy comb es hasonlok
az egyik ismerosom ilyeneket csinal felvagottak helyett
a Chiemgauer nem haasznal pacsot, de rettenetesen draga
Viragoskutiaknal lehet venni (igazi) fustolt cuccokat, ill. allitolag a Lehel teri piacon is van vki, akinel igazi fustolt husokat lehet venni, az nem bio, de nem mufust (viszont nem tudom, ki az, meg tudom ugyan kerdezni, ha kell)

2: gabonakbol rengeteg dolgot lehet csinalni olcson, es meg finomak is :wink:
v innen vmi otlet: http://biochef.hu/index.php?content=12

Biobaba
biobaba
 
 


Livus :)

1. nekem is a pastetom ugrott be elsore. (azt hiszem van egy halpastetom receptem vhol, ha erdekel.)

2. nagy tepsis kaja, mint pl. vega lasagne (lehet bele akarmit rakni) vagy koles vegyes zoldsegekkel, fuszerekkel (hajdina is jo erre) , tejfollel leontve (vagy nem). ezek eleg jo free-style kajak sztem :wink:
a biochef honlapjat tenyleg erdemes atbongeszni, sok finom (es egyszeru) kajat keszitenek.

sajat eskuvore kell???
saara
 
 


Livus,
nyelvet (a marha jobb) fokhagymás-borsos-babérleveles vizben jó puhára főzni, ha kihűlt szép vékonyan felszeletelni.
Házikolbász, háziszalonna, házisonka.
orsko
 
 


IGen, Orsko :) szóról szóra ezt írtam volna :)

És a májpástétom nyamm! Szoktam én ezt a libazsírban megsütött májacskát egy nagy köcsögben tárolni (mondjuk úgy egy kiló zsírban) és akkor hetekig megvan uborkával a szendvics - no meg az héjában főtt/sült krumplival is csodajó.

HAsonló fokhagymás-babérleveles megoldással lehet bőrös karajt, nyers császárszalonnát, mindenféle husikákat előkészíteni. Nálunk a húsevés ezekben ki is merül, tehát úgy heti egy-két "felvágott" vagy "kolbász" és ki si vagyunk elégítve :wink:

VAn még a kedvenc klasszikus Nyers Csaba-féle gabonakolbász (létezik még? nem kaptam mostanában, csak helyette minden egyebet) vajjal összekeverve és azt kenyérre kenni zöldsalátákkal vagy savanyított zöldségekkel.
indianyo
 
 


Livus, nálunk is beváltak a lesütött húsok, házilag főzött füstölt tarja és társai. Olcsóbbnak épp nem olcsóbb, merthogy mivel finomabb is és nem is tudod olyan vékonyra vágni, elég gyorsan fogy :(
Az egybesült fasírt viszont tényleg nagyon kiadós, főleg, ha jó sok zsömlét beleraksz.

Sára, ha van egy kis időd, majd leírod, hogy készült az a múltkori almás-banános quiche?

Ha már a húsoknál tartunk:
http://index.hu/video/2008/03/24/boldog_malac_jo_sonka

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Hűha, lányok! Köszönöm szépen!!!! :)
Mennyi ötlet! Házi kolbi, sonka mindig van, azt kéne színesítenem. Ági, Sára: Hús- és halpástétom receptje is érdekel, ha megtaláljátok ;) (Ja, és az esküvő: a sógornőm megy férjhez, én már túl vagyok rajta ;) )

Máj: egy ideje bajban vagyok vele. Merthogy nagggyon-nagggyon szeretem, dehát ugyebár nem túl egészséges, mivel ott halmozódnak fel a mérgek... Mostanában nem is nagyon ettem. Vagy szerintetek nem érdemes ezen parázni? :roll: Jaj, anyósom szokott nagyon finom pástétomot csinálni belőle...Nyamm!

KépKép
livus
 
 


Hű, lányok, csodajó ötleteitek vannak!

Ha már pástétomnál tartunk: nem tudtok véletlenül itthon péstétomkészítő edény (ha jól tudom, terrine a hivatalos neve) lelőhelyet? Aki esetleg nem ismeri: porcelán ill mázas kerámia, ha jól tudom, és fedele van. Egyszerűen sehol nem találok ilyent itthon. Tudom, hogy elvileg lehetne sima tepsiben készíteni a pástétomot alufóliával letakarva, de régi vágyam egy ilyen edény.
(kátayban néztem, állítólag régen volt, most már nem tartják :(...)

ja itt egy kép róla:
http://chiliesvanilia.blogspot.com/2007 ... chive.html
a december 19-i írásnál, nyammm

Eszter
ikra
 
 


Ikra: ilyet még nem pipáltam! :shock: végigolvastam ezt a receptet, nagyon érdekes volt. Bár a múltkor fellelt videó után én megfogadtam, hogy zsírmájat soha többé nem eszem. (Amúgy ismerős kommentezőket is találtam ;) )

KépKép
livus
 
 


A terrine receptje meg itt van:)

Biobaba
biobaba
 
 


ikra írta:Ha már pástétomnál tartunk: nem tudtok véletlenül itthon péstétomkészítő edény (ha jól tudom, terrine a hivatalos neve) lelőhelyet?

kátay. a henry nemttommi márkának van (az a márka, aminek gyönyörű porcelán creme brulee és egyéb formái vannak)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok, miért égett le nekem a forralt tej?
Most más helyről való, mint az eddigi, ami egy csomószor kifutott annak rendje és módja szerint, de sose lett kozmás. Ennek meg leégett szaga volt, gyorsan lekapcsoltam, átöntöttem másik edénybe, hogy kakaónak talán még jó lesz, de megkóstoltam, és pfűű...

És a másik: ezzel már nemigen tudok mit kezdeni, igaz? Úgy értem, semmire se tudom felhasználni.

Andi
_andi
 
 


pillanatnyilag mindenre friss medvehagymát rakok!! tésztára, kenyérre, főzelékbe :)
isteni
képzeljétek pécsről hozzák (debrecenben vagyok) a friss medvehagymát.....

Marica & Levi :)
marica75
 
 


Orsi (icsilya), abban a Kátayban, amiben én jártam (Camponában), azt mondták, régen volt, nem keresték a vevők, így nem tudják megmondani, de valószínűsítik, hogy nem lesz megint. Gondolod, hogy másik Kátayban fellelhető még ilyen?

(egyébként a párom bécsi nagynénje bolhapiacon talált pár éve ilyeneket, na de mostanában nemigen járok ilyen helyen, na még főleg nem Bécsben...)

Medvehagyma, hú de szeretem! Nekem is figyel egy csomag a hűtőben, de már nem sokáig :)

Eszter
ikra
 
 


Biobaba, köszi a receptet!!!! Ha egyszer meglesz az edényem, hasznát veszem...

Eszter
ikra
 
 


Tejforralás: platnival, olyan lábosban, amit csak erre használok, zománcos, nem vastag talpú. Tapasztalatom szerint használ neki a fémsúrolós mosogatás. Persze lehet, hogy mindez evidens Neked is, akkor bocs. Hogy miért égett le a másik tej, ha az egyik ugyanúgy nem, az talány nekem is, de a konyha egy ilyen hely. ;) Az égett ízű tejet szerintem csak kiönteni lehet. :( Esetleg segíthet nagymamám tanácsa, amit én nem szoktam megfogadni: „Sok cukorral a macskasz*rt is meg lehet enni.” :)

hordozo
 
 


Ági, köszönöm, az például nem volt nekem evidens, hogy olyan lábosban, amit csak erre használok :? Na, platnim meg nincs is.
Eddig még nem kellett, mert ugye darakásánál, pudingnál, stb. úgyis keverni kell, meg kislángra állítani. Az előző gyerekem forralt tejes korszakánál meg nem emlékszem, hogyan volt. Micsoda kis pitiáner problémának tűnik, és mégis milyen fontos tud lenni :-)

Végülis megkapta anyósom kutyája, hajlandó volt meginni :-)

Andi
_andi
 
 


Van valakinek bevált, finom fokhagymakrémleves receptje? Úgy ennék! :)

Ági:
„Sok cukorral a macskasz*rt is meg lehet enni.”

:lol: :lol: Ez jó, ezt még nem hallottam!
Az jutott eszembe róla, hogy cserkésztábori főzések során ugyebár sokminden megtörténik :lol: , és az egyik srác azt szokta mondani: "Éhes ember a szart is megeszi" :lol: És ő tényleg mindig meg is eszi, amit kap, akármilyen is.

KépKép
livus
 
 


Én tejforralásra duplafalú edényt használok, abban szoktam tejberizst meg tejbekölest is, csak akkor leszedem a "fütyülőjét". Előnye, hogy csak nagyon ritkán kell így megkeverni a kását. Sőt, joghurtot is ebben az edényben szoktam, mert sokkal lassabban hűl ki benne a tej :)

Muszáj elújságolnom, annyira király madárlátta gyimesi kovászt kaptam, végre igazi kenyérízű kenyerem van! A barátom, aki hozta, péktől tanult kenyeret sütni, és saját szája íze szerint továbbfejlesztve a dnk-hez nagyon hasonló (de kovászos, nem élesztős) metódushoz jutott el!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Lányok,
Tudom, hogy itt többségében nem kenyérsütővel sütitek a kenyeret, de esetleg van valakinek jó receptje géphez? Lassan harmadik éve használom a gépet, nagyon szeretem, van is egy bevált recept (kb fele-fele arányban TK és fehérlisztből), de nem tudom, miért, főként mostanában másnap-harmadnap nagyon morzsálódik, ezen szeretnék javítani. (Egyébként sem értem teljesen, hogy néha mitől sikerül szuperül, máskor meg nem annyira jól, igaz, az élesztő minősége sokszor változó).
Tudom, hogy voltak itt régebben kenyérreceptek, esteleg valaki nem tudná nekem megmondani, kb melyik hozzászólások körül keresgessem őket? Köszönöm!

Eszter
ikra
 
 


Eszter, ezen az oldalon az index kézimunkafórumjának a receptjei vannak összegyűjtve, olyan receptek, amiket a tagok megosztottak egymással, vannak bevált kenyérsütőreceptek is.
Esetleg nézz bele:
http://receptgyujtemeny.fw.hu/

Andi
_andi
 
 


ikra írta:Orsi (icsilya), abban a Kátayban, amiben én jártam (Camponában), azt mondták, régen volt, nem keresték a vevők, így nem tudják megmondani, de valószínűsítik, hogy nem lesz megint. Gondolod, hogy másik Kátayban fellelhető még ilyen?

Eszter :)
nem tudom, már én jórégen láttam - akkor még nem vettem -, de én is keresőben vagyok. Ha bárhol fellelem, akkor jelentek. :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi, Andi, köszönöm :D!!

Eszter
ikra
 
 


livus írta:Van valakinek bevált, finom fokhagymakrémleves receptje? Úgy ennék! :)


Livus, nekem van! :D Stahl Judit eredeti, kissé általam átalakított. A fehérbor szerintem ugyanis sokat ront rajta.
Szóval 6 fej(!) fokhagymát egy tepsibe teszek, só, bors, olívaolaj, alufóliával lefedve 200 fokon fél órát sütöm. Mikor langyosak, akkor a krémesre puhult gerezdeket kinyomkodom a fejekből egy lábosba. 1.2 liter vizet öntök rá, ízesítem sóval, borssal, fehérborssal, kakukkfűvel és szerecsendióval. Tejszínes habarást mond hozzá, de én csak tejszínt használok simán, liszt nélkül. A turmixgépbe beleöntök 2 deci tejszínt, rá a leves, összeturmixolom és kész. Még egyszer forráspontig hevítem. Mi reszelt sajtos pirítóssal esszük.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Livi :) Szerinted ezt a fokhagymás dolgot a sütős művelet kihagyásával (mondjuk serpenyőben párolva) is ugyanilyen sikerrel lehet elvégezni? Most ugyan van egy grillsütőnk, de azért az csak nem ugyanaz.

Terrin: ha nem kell feltétlenül, hogy négyszögletes legyen, a vasedényes konyhafelszerelésben lehet kapni a klasszikus olasz mázas fedeles cserépedényeket, szerintem ezeket is lehet a célra használni.

Érdekes, olaszoknál is van terrine, bár ott szimplán (cserép)tálat jelent, igaz, ott nincs is a libamájpástétomnak olyan kultusza, mint
a franciáknál. Mondjuk én az efféle puccos, méregdrága és iszonyú bonyolult ételeket nem is szeretem, szerencsére az olaszok-spanyolok mesterei az egyszerű ételeknek, úgyhoy ki is elégítenek engem a mediterrán csodáikkal. Na ez csak egy szösszenet volt, msotanában sokat gondolkodom ezen - mármint az egyszerű és bonyolult ételek lélektanán :lol:
indianyo
 
 


fokhagymás dolgot a sütős művelet


a sutoben, hejastol sult fokhagyma az naggggyon finom, en ugyan levest meg nem csinaltam belole, hanem ugy ettem sulve:)

Biobaba
biobaba
 
 


Indi: háát, nem vagyok benne biztos, de egy próbát megér.
Biobaba: én is sütök mindig a sült csirkéhez is, sőt, "sima" salátába is szoktam tenni, nagyon feldobja.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Liv: hálás köszönet! Ehhez még kell szereznem 1-2 fej fokhagymát :) de ki fogom próbálni.
Azért gerezdjeire szétszede a hagymát, nem? VAgy a fejet egészben teszed be?

KépKép
livus
 
 


Egybe a fejet, ne szedd szét. Stahl levágja az alját a fejnek, de ez rengeteg fokhagymát elpazarol (minden gerezdből levágsz kicsit így uis), úgyhogy én nem szoktam.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Oké, köszi! :)

KépKép
livus
 
 


Erről jut eszembe, hogy a konfitált fokhagyma is nagyon fini. Annyi zsiradékban, hogy ellepje, kell nagyon lassú tűzön megabálni. Kenyérre nagyon jó kence. És Livus, a férjednek ajánlom a konfitált husikat, én most csináltam egy nagy adagot. Mangalicalapockát mangalicazsírban, tettem bele sok fokhagymát is. Rettentő kiadós és tényleg nagyon finom. Lehet sokmindenből csinálni. Részletes leírás (Az Öreg kommentjét is figyelmetekbe ajánlom):
http://buvosszakacs.blog.hu/2007/10/06/ ... abalt_hus_

KépKép
KépKép
safrany
 
 


(Az Öreg kommentjét is figyelmetekbe ajánlom)


:)
hat igen, en nagyanyam is csinalta meg ezt, de vele is a sirbaszall majd ez a tudomany is:( Bar talan osszekapom magam, h mentsem, ami mentheto.

Biobaba
biobaba
 
 


Hű, nyam-nyam! :) Köszi az ötletet! Nem egy diétás kaja.... :(

KépKép
livus
 
 


Ma vettem meg Rezi György Bioszakácskönyvét :D , remek receptek vannak benne hús-, és nem húsevőknek egyaránt!

Mogyoróhagymát ismeri valaki? Milyen ízű, kinézetű? Még sose hallottam róla, csak most olvastam R.Gy. receptjei közt.
m_andi
 
 


_Andi!

Tejforralásra én is zománcos, nem vastag talpú edényt használok. Mielőtt beleöntöm a tejet, vízzel átöblítem - család idősebbjei szerint így nem ég le.
m_andi
 
 


Mi saját házikolbászt és oldalast szoktunk zsírban lesütve befőttes üvegekben (nagymamám zsírosbödönben) tárolni.Simán eláll a kamrában a következő disznóvágásig is és sokkal jobb ízű, mint lefagyasztva.

Márti
Kép
cerceluska
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek a jótanácsokat tejügyben :-)

Andi
_andi
 
 


m_andi írta:Mogyoróhagymát ismeri valaki? Milyen ízű, kinézetű? Még sose hallottam róla, csak most olvastam R.Gy. receptjei közt.

apró,pici és enyhébb az íze, mint a vöröshagymáé. A shalottára nagyon hasonlít, csak más az alakja és nem lilás a vége.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Köszi a választ, Icsilya! Nem tudod, hol lehet ilyet kapni?
m_andi
 
 


m_andi írta:Köszi a választ, Icsilya! Nem tudod, hol lehet ilyet kapni?

szia,
most hirtelen nincs ötletem, de szerintem simán jó bele a v.hagyma :)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


szia,
most hirtelen nincs ötletem, de szerintem simán jó bele a v.hagyma Smile


Szerencsére nem létfontosságú :lol: Amúgy saliba menne, így inkább lila-, mint vöröshagyma. :wink: [/quote]
m_andi
 
 


Csajok, közben találtam "tojássaláta" receptet, végül is nagyon finom lett: mustárral, fűszersóval, borssal ízesített joghurtba kevertem bele a felkockázott főtt tojást. Lehet bele tonhalat is tenni, és külön jó bele a felkockázott savanyú ubi. Mi rozs-pirítóssal ettük, nagyon finom és a gyerekek is szeretik!

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Tavaly említve lett Eszter fokhagyma-medvehagyma-levese, de a receptet nem találtam. Valaki tudna segíteni? Vacsivendégünk lesz, és a túrós puliszka magában nem lesz elég nagy adag, és ma került egy friss csomag medvehagyma, hát erre gondoltam a pulisz elé...
h_szilvi
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: