Új privát üzeneted érkezett!

Kenyér-téma: eszméletlen finom lett a sütőben sült kenyerem! Jó lapos volt, mint egy lepény, de az íze!!! isteni. Ég és föld a kenyérsütőben sülthöz képest.
Szerintetek ha túlnyomórészt teljes kiőrlésű a liszt, alapból nem kel meg rendesen?

Osoa
osoa75
 
 


Milyen lisztet hasznalsz? En ugy tapasztaltam, h a kemenybuzabol valo tk nem kel meg rendesen, olyan vizes marad a kenyer. De a tonkoly jobban megkel, ha csak tk-t hasznalsz, akkor is. Ha nagyon nehezen kel a tesztad, tegyel hozza kicsi cukrot (ha lehet, akkor finomitatlant). V meg egy hangyanyi ecettel is probalkozhatsz, v hozzaadott sikerrel.
De csak teljes orlesubol nem lesz olyan konnyu, lyukacsos kenyer:) A tk kenyerek sokkal tomorebbek a benne levo korpatol valoszinuleg. Illetve meg a kovaszolt kicsit szarazabb, mint az elesztos.
biobaba
 
 


Orsik :) Nem tudok msot visszaolvasni, remélem, ti írtátok! Jól sikerült zabpalacsinta receptjét nem találtam - megadnátok? Próbáltam ma, de zabkorpa nem jó bele, mert kicsit szemcsés merad és tojás nélkül sem állt össze nekem egyáltalán. No de mindent hasznosítunk, így al almalé facsarása után maradt rostokat hozzákevertem a félresikerült palacsintatésztához, kapott joghurtot, zabpelyhet, némi búzalisztet, fahéjat és kis gyümölcscukrot és ment a sütőbe. Nem állt össze teljesen kemény süteménnyé, inkább egy félig kása jellegű sűrű nagyon finom étel lett belőle, most is azt eszem :wink:

indianyo
 
 

 
 

Indi! :) Íme:

pindi írta:Palacsinta nagyon finom zablisztből, vízzel. Kicsit vastagabbra kell hagyni, mint egyébként és nem szabad állni hagyni a tésztát. Én juharmézzel és fahéjjal szoktam enni.

7-8 dl víz
4 dl liszt
késhegynyi szárított élesztő
1 ek cukor
(1/2 tk só)

Az élesztőt és a lisztet langyos vízzel elkeverjük, állni hagyjuk, amíg buborékok nem jelennek meg a tetején (15-30 perc). Ha a tészta túl sűrűnek tűnik, kis vizet teszünk hozzá. Kivajazott vagy olajozott tepsiben kisütjük.

Az élesztő jól egyben tartja a tésztát. Túl sokáig nem szabad állni hagyni, mert akkor érződni fog az élesztő. Ha az ember jól időzít, pont olyan lesz, mint a hagyományos palacsinta.
:lol:
osoa75
 
 


Orsi :) oh yes, már emlékszem is :wink: köszi!

indianyo
 
 


Öööh, izé... Eredetileg az a recept rendes lisztre vonatkozott (mert valaki kérdezte a tojás nélküli palacsintát), a zabos pedig egy másik kérdésre volt a válasz... De ettől még lehet, hogy működik zabliszttel is... :) (Bocsánat, ha félreérthető volt...)

Én a zabos palacsintát csak úgy érzéssel szoktam, zabliszt + víz, sűrű tészta állagúra, és lepényként (kb. fél centi vastagon) kisütni.

Pindi
pindi
 
 


És a finn tepsis palacsintát is beígértem jó régen... Íme:

1 tojás
1/2 l tej
2 dl liszt
1/2 tk só
1/2 dl olaj

(Vagyis egy sima palacsintatészta.) Összekeverjük, kivajazott vagy sütőpapíros (kisebb fajta, magas falú) tepsibe öntjük és 225 fokon 15-20 percig sütjük. Kicsit felfúvódik aztán összeesik, de ennek így kell lennie. :) Lekvárral szokták enni.

Én csináltam már tk. lisztből, fele víz-fele tejjel, vagy variáltam úgy hogy gyümöcsöt vagy éppen zöldséget raktam rá, úgy sütöttem meg, úgy is finom.

Pindi
pindi
 
 


egy utolsót a szoptatásról :) Sáfrány, igaz, amit irtál, azon parázok, hogy mi van ha nem érek haza időben, mert bármi közbejöhet, szegény kiscsaj pedig éhesen üvölt.... ezért szeretném mégiscsak megpróbálni a hozzátápit...
orsko
 
 


Szopiról: attól lesz tej, ha sokat szopik a babád... A tej kétharmada szopi közben termelődik (tejleadó reflex). Nekem egyik gyerekkel sem kellett sose egy cseppet sem fejnem, mert nem tudtam volna, olyan puha volt a cicim, de nem azért, mert nem volt elég, hanem beállt a kereslet-kínálat elv alapján. Mondjuk, ha távol vagy tőle egy napig az más, mert akkor valamit ennie kell tényleg, de ha a többi napon gyakrabban mellre teszed, akkor talán sikerül valamit kisajtolnod köv. alkalomra...



klári
pumama
 
 


Bocs, vhogy nem rakta be picibe az előzőt... (hogy kell?)


Szóval Orsi!

Kenyérrávaló: lencsét lefőzöd (esetleg a levesből kihalászol valamennyit), és összeturmixolod, mehet bele fűszer is. Ezen metódus alapján készíthetsz karfiolkrémet, brokkolikrémet stb. Fini!
Tejes alapú rávaló pedig a sajtkrém, ami nyagon fini: tejfölt felrottyantod, dobsz bele fűszert (borsikafüves, diós, szurokfüves, hagymás ngayon fini), majd egy rongyzsákba öntöd (amibe pl. az aludtejet is), és egy éjjelen át tartod fellógatva. Reggelre összeáll, és már kenheted ia a kenyérre. Joghurttal is működik, csak savanyúbb lesz akkor.

klári
pumama
 
 


sziasztok!

Indi, köszi meglett a recept :). Kiprobaltam, fini lett bar nem volt se görögszénam se csolé massalam (v garam massalam). A 2 utobbi mennyire markans füszer? Mi a különbség a 2 között? (füszer egyaltalan? :oops:)

Klari :) , ugy lehet picibe irni, h kijelölöd a szöveget, amit kicsinyiteni akarsz és a betüméretnél a kicsit valasztok (1cm-re van attol a mezötöl, amibe irsz)

Kiprobaltuk a rétes tönkölylisztes kenyeret, szebb lett.

Kaffir citromlevélröl hallott mar valaki?
saara
 
 


Én hallottam kaffir citromlevélről. Lime levél néven lehet az Ezerfűszerben kapni, Thai currykhez kell például :)

Kipróbáltam a finn palacsintát, és közben rájöttem, hogy ezt én már ettem, csak tejes pite néven (abban talán volt cukor meg vanília is). Finom lett, köszi!

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sára :) Kaffir lime, igen, a lime fa levele, thaiföldi, indonéz és maláj ételek jellegzetes fűszere.

A masala szó jelentése fűszerkeverék. A garam = meleg, a garam masalához a fűszereket egészben külön-külön megpörkölik, majd együtt megőrlik, háztartásonkánt változik az összetevője. A csóléhoz való masala viszont eléggé adott, ezért érdemes azt venni.

indianyo
 
 


Májas zabkása (angol étel)

Vajon hagymát pirítok, hozzáadok zabpelyhet, kicsit összepirítom, felöntöm tejjel - egyszerrre csak kevéssel és folyamatosan kavargatom, mint a rizottót - sózom, borsozom, ha megpuhult, pirított szárnyasmájat és parmezánsajtot adok hozzá.

indianyo
 
 


Sziasztok lányok!

Van jó majonéz receptetek? Tudom, hogy nem egészséges, de sok embernek kell sült húsok mellé előre elkészíthető köret, és nem biztos, hogy a hagyományosan táplálkozók díjazni fogják a joghurtos padlizsánt, a svédgombát, kapribogyós rízst, vöröslencsét. Úgyhogy gondoltam még majonézes kukoricára és hagymás(-ecetes) krumplisalátára - hát, majd meglátjuk, mennyit valósítok meg a kínálatból.

Májat már én is szívesen ennék, de húsokból csak biot veszek, májból meg különösen, mert az méregtelenítő szerv... A biobarlangban viszont nincs máj.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Szia Gyezsu!

Van egy "ál-majonéz" receptem szerintem nagyon finom, én ezzel szoktam pl. francia salátát csinálni.

2 pohát tejföl
4 púpozott ek. mustár
1 csipet szárított fokhagymapor
só, őrölt bors, cukor
(apróra vágott zöldféle: snidling v. petrezselyem v. kapor)

Simára kikeverni (nem géppel, mert akkor megfolyik a tejföl).

Pindi
pindi
 
 


Gyezsu, majat en a Viragoskutiaktol szoktam rendelni a piacon. Es tok megbizhatoak. Volt mar olyan, h azert nem teljesitettek a rendelesemet, mert az allatorvos elegettette veluk a belso szerveket, mert nem talalta jonak. Mas belsoseget is tudnak hozni, ha van vagas.

Marhanyelvet is lehet kapni.:)
biobaba
 
 


Köszi a felvágott helyettesítő tippeket! :)

[size=7]Az a bajom, hogy nem merek hüvelyeseket sem, meg tejterméket sem enni. Úgy veszem észre, hogy ezetől szenved éjjelente a gyerkőc. Lehet, hogy csak félek és nem is ez az oka, de persze ha ezeket nem eszem, alig marad más alternatíva :(
[/size]

Pumama! Ezt a rongyzsákos cuccot hogy csinálod? Én ilyen téren nagyon kezdő vagyok... :oops: És a fűszer így kapható vagy egyenként teszed bele?
osoa75
 
 


Biobaba :) Virágoskútiaknak van esetleg weboldaluk?

Tudom, hogy többször esett már szó a toráról: nemsokára nálunk is szülinap lesz. Joghurtos-túrós-almásat gondoltam, ebből midnen megvalósítható, de a tojást kihagynám a tésztából. Tudtok egy olyan receptet, ami tojás nélkül is jó? nem baj, ha lapos a tészta, úgyis a töltelék a lényeg :) Ha nem sikerül a tojásnélküliség, akkor viszont kukoricadarából lesz a tortaalap.

GyeZsu :) Pindi receptje tökéletes, én már odáig is elmentem, hgoy mustár és tejföl önmagában is szinte majonéz ízű, de ajánlom még a karfiolmajonézt, ami tulajdonképpen a tejföl-mustár-főtt karfiol-olivaolaj elegye, természetesen ízesíthető fűszerekkel, de nélkülük is finom. Én a borsot és a fokhagymát szeretem mindenben.

indianyo
 
 


Biobaba!

Én tk tönkölyt szoktam tk búzát meg finomlisztet (néha grahamet) is tenni a kenyérbe. A tököly jobb ízű is, mint a búza, és talán tényleg jobban meg is kel tőle a kenyér.
A gépi dagasztás után én még kelesztem, de azt vettem észre, hogy amikor kiveszem a gépből, jó könnyű, átgyúrom és kelesztem, utána nem lesz olyan "könnyű" a tésztája. Lehet, hogy a gép a 8-ason keleszt is és simán betehetem a sütőbe egyből?
Liv! Ugye Te írtad, hogy ezt a programot használod?

Mitől lesz szép lyukacsos? Ha inkább normál a liszt és sokáig kelesztem? Vagy többször dagasztom, kelesztem? Van valami praktikátok?
osoa75
 
 


Előbb jár a szám, mint a kezem :wink: megvan a weboldal.

indianyo
 
 


Orsi a tk nem lesz olyan lyukacsos, mint a feher kenyer. De azert valamennyi lyuk lehet benne a kelesztestol. Probald ki, h teszel bele pici cukrot. En a Mascobadot javaslom:) Jozsef koruton lehet csak kapni. 1 kg 1200 Ft korul van. Ha nem ipari mennyisegben cukrozol... Nekem honapokig kitart az 1 kilo.
biobaba
 
 


Indi! Amit valamikor írtam vegán csokitorta, biztos működik úgy is, ha kihagyod a kakaót. Vagy próbáld meg ennek az alapját: http://www.vegetarianus.hu/ujsagok/vegh ... pt.html#tt

Létezik egy vegán piskótarecept is, én most nem találom, de hátha tudja valaki.

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Gyezsu, a franciak igy csinaljak a majonézt (tényleg nem tul diétas):
2 tojassargaja, mustar, borecet v citromlé, so, bors, kb 50 cl olaj.
Jo, ha a hozzavalok szobahömérsékleten vannak.

Tojassarga+1 tk mustar, 1 csipet so, bors -> felkeverni.
Adsz hozza egy 1 tk ecetet v citromlevet, tovabb kevered (erösen), adsz hozza egy kis olajat és addig kevered amig nem kezd kicsit mayonnaise allagu lenni aztan szép lassan öntöd hozza a többi olajat és kevered amig nem lesz jo az allaga.

Orsi, anno leteszteltem a lencsét, mikor még csak szopizas ment, hat nem jött be ... (Januar elsején, tehat 2 honapos volt Vince). 1 évesen adtam neki, akkor mar semmi gond nem volt.
saara
 
 


Osoa, esetleg pestós vagy medvehagymás pirítós? Vagy szárított paradicsomos pestós? Lekvárt, mézet, mogyoróvajat nem akarsz enni? Tojáskarikák esetleg? Na jó, gondolom kezdek az agyatokra menni :oops: :)

Saara, nálunk is így készül a majonéz! A lényeg, hogy azonos hőmérsékeltű legyen minden, különben kicsapódhat. Én nem gondolom különösebben egészségtelennek, inkább csak hízlal. Az olaj minőségén múlik, hogy mennyire egészséges vagy nem. Ha fokhagymát is keversz hozzá, kész az aioli, zöldségeket nagyon finom belemártogatni. Én nagy híve vagyok a majonéznek, de elég ritkán eszünk. Egyébként meg úgyis inkább alultáplált vagyok.

Szerintem akkor lesz lyukacsos a kenyér, ha nincsen nagyon kidolgozva, mert akkor nem törnek benne össze a buborékok. A dagasztás nélküli kenyér lesz pl. irtó lyukacsos, azt meg épp csak be kell keverni. Az olasz típusú kenyerek receptjét is meg lehet nézni, azokhoz kell ún. biga, amitől szép hólyagos lesz.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Eszter, ezt kiprobalom, mert eleg hihetetlen:) Eddig, ha nem dagasztottam meg rendesen a kenyeret, akkor tk-bol olyan vizes, osszeallt valami lett, h nem volt egy nagy elvezet enni:( Viszont, ha jol meg van dagasztva, akkor mar dagasztas kozben pukkantgat a teszta az ujjaid kozt, es benne is marad. Utana tok szepen kel, es csak beemelem a sutobe.
biobaba
 
 


Osoa! (Orsi, ugye??)
Simán varrsz egy használaton kívüli lepedőből/egyéb vászonból egy akkora téglalap alakú zsákot, aminek a száját rá tudod húzni egy kb. 1 literes fazékra. (Lehet, hogy kisebb is elég) Sima túrókészítésnél pl. felrottyantod az aludtejet (ami kint aluszkált napokig szobahőmérsékleten), majd utána belerakod a zsákocskát egy fazékba (érdemes a tetejébe szalagot v gumit fűzni, így nem kell szerencsétlenkedni azzal, hogy beesik a szája a fazékba), és beleöntöd mindenestül az aludtejet. A savó átfolyik, a teteje a zsákban marad. Jgy kötöd fel vhová, és kb. 1 nap múlva (figyelgetheted, és ha előbb veszed ki, akkor nem lesz annyira száraz) kicsöpögi magából a maradék savót is. Kész a túró! Savót el kell tenni, jó kenyérbe meg mihez is még?
Ugyanez a zsák mehet egyéb tejtermék gyártásához is:)


klári
pumama
 
 


A 8-as program kever, dagaszt, keleszt is, eztán már nem kell sztem sokat állni hagyni... Csatlakozom Biobabához: a dagasztatlan kenyereim nekem is tapadós, laos, szinte ehetetlenek lettek:)

Mogyoróvaj egészséges nagyobb mennyiségben is? Mi felzabálunk egy üveggel egy hét alatt ketten...

klári
pumama
 
 


ciabatta recept:
http://www.hoxa.hu/?p1=recept&p2=3131

dagasztás nélküli recept:
http://gportal.hu/gindex.php?pg=7244792&nid=2740688

Itt vannak róla fotók:
http://www.flickr.com/photos/tags/noknead/

Biobaba, nekem is szokott pukkantgatni a tészta, ha kézzel gyúrom, de valahogy sikerül is kipukkasztanom az összs buborékot :( De ez csak az én elméletem.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Es csinaltad mar ezt a dagasztas nelkulit? Mukodik teljes orlesuvel is? Akkor kiprobalom:)
biobaba
 
 


Egyszer próbáltam, fele teljes kiőrlésűvel, egész jó lett, de a kenyeres fórumosoknak a sima fehér azért sokkal jobban sikerült. Nem kísérleteztem azóta, de sokan állítják, hogy ez a legjobb kenyér, amit valaha sütöttek. Volt róla video a NewYork Times honlapján, de leszedték sajnos...

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Pumama! Köszi! :)

Safrany! Dehogy mesz az agyamra, sot... Most kezdem latni, hogy milyen sok egyeb lehetosegem van. :) Aki tud meg, batran irja le!

A korábbi currys receptemhez tennén hozzá, hogy a curry ebben az esetben currypor, tehát kurkuma, koriander, görögszéna, gyömbér, kumin, só és cayennebors.
Tényleg, ezeket hol lehet pl külön beszerezni? Nap-ra? Vagy piac?

Biobaba! Köszi, szoktam pici cukrot tenni (nád).

Orsi
osoa75
 
 


Orsi, emlekeim szerint a Jozsef koruton tobb fuszer van, mint a Napraban.
biobaba
 
 


Fűszer: Baross utcában is van egy remek biobolt az önkormányzat mellett, kis alapterület, nagy kínálat

A Nagycsarnok alagsorában az Ázsia boltban gyakorlatilag minden hozzávalót lehet kapni, amit az ember szeretne, vigyázat! Nagyon veszélyes hely :mrgreen:

indianyo
 
 


Pindi :) Köszönöm szépen a tortát! Nagyon érdekes :)

indianyo
 
 


Orsi (osoa): a 8-as progi után én mégegyszer összegyúrom, és még egyszer kelesztem (15-20 percig). Így nem lesz vizes és elég lyukacsos lesz a tk is, de kell bele mindenképp egy kis tönkölyliszt, sokat segít.

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


Tegnap ezt föztem, nagyon finom lett :)

Malaj zöldség curry

- 2 vörös csilipaprika (na ezt kihagytam)
- 2 tk friss reszelt gyömbér
- 4 fokhagyma gerezd
- 40g koriander gyökér (ilyenem nem volt)
- 1/2 tk örölt kurkuma
- 1/2 tk örölt fahéj
- 1 tk örölt koriander
- 3 tk kömény
- 400g paradicsom
- 400g kokusztej
- 2 kaffir citromlevél (Indi, Safrany, köszi:))
- 25g baranacukor (kihagyhato)
- 400g aprora vagott sütötök
- 3 közepes krumpli
- 200g ceruzabab

A csilit, gyömbért, fokhagymat, koriandergyökeret és a füszereket összeturmixoljuk, hogy szép sima allagu legyen, hozzaadjuk a paradicsomot és tovabb turmixoljuk.
Ehez hozzadajuk a kokusztejet, kaffir citromleveleket és a cukrot, felforraljuk. Alacsonyabbra vesszük a tüzet és hagyjuk fözni takarékon 5 percig.
Hozzaadjuk az aprora vagott zöldségeket és hagyjuk föni, amig meg nem puhulnak a zöldséget.

Ehez rizst föztem.
Tényleg picire kell vagni a zöldségeket kulönben sokaig fö az egész és nem lesz olyan szaftos.

Eszter, irtad a medvehagymas piritost és azota ezen jar az agyam, isteni :roll: ! Nemsokara mar lesz szerintem....
Szaritott paradicsomos pesto, uu ez is milyen finom.....!!
saara
 
 


Na de jó, hogy mondjátok, tavaly raktam el medvehagymát mélyhűtőbe, hogy amikor tél végén áhítozom rá, de még nincs, akkor legyen. Akkor most előveszem... :oops:

Pindi
pindi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a majonéz recepteket! Ezek az álmajonézek nagyon tetszenek :)

Kenyérrevalónak volt már a kőrözött? Én szoktam kapros túrókrémet is készíteni: összekeverem a túrót kaporral, fokhagymával, esetleg joghurttal, hogy kenhetőbb legyen - szerintem mást nem is igen teszek bele. A kenyér vagy lepény önmagában gyümölccsel is jó vacsora, a margarinos kenyér zöldségekkel is, meg aztán nem csak kenyérben lehet gondolkodni, lehet pl. sült tököt vagy sütőben sült krumplit (savanyúkáposztával :)) is vacsorázni.

GyeZsu
gyezsu
 
 


Lehet kapni olajban eltett medvehagymát is, amíg nincs friss.

Tényleg, ilyen vacsiötletek jöhetnek még! Puliszka, dödölle kedvenceim, kár, hogy nem ehetek, mind 'tocsog' a szénhidráttól :( Nagyon finom a talán kevésbé ismert prósza vagy másnéven kremzli is (lényegében tepsiben sült tócsi):
Reszelt krumplit és fokhagymát kell sózni, borsozni, esetleg ételízesítővel fűszerezni , tojással, kb. 1/5 liszttel összekeverni (lehet a tojásfehérjét habbá verve beletenni, de simán is jó,) és vastagon kizsírozott tepsibe öntve, max 2 centi vastagon, megsütni. Lehet túróval, tejföllel, sült szalonnával megszórni a tetejét, de szokás hagymás-fokhagymás pirospaprikás vékony rántást is a tetejére kenni. Változat: több liszttel és aludttejjel, tejföllel keverjük a krumplit, ekkor tojás nem kell bele.

KépKép
KépKép
safrany
 
 


Sziasztok!

Találtam egy honlapot a babakajákról. Azt írják, hogy nem kell a gyerekeket kanállal etetni, hadd egyenek maguktól. Érdekes, még a babakajatémához visszakanyarodva ajánlom... :D

http://www.babyledweaning.com/

Livi, Nóri (3), Sári (1.5), Peti (2008.10.23.)
liv731
 
 


mar friss medvehagyma is van a piacon:)
biobaba
 
 


Biobaba, pont ezt akartam írni :D

KépKép
KépKép
safrany
 
 


most férjem volt a piacon, csak azt vesz, ami a listan van és nem irtam fel, de béna! :cry:
A napraban talan lesz....

Orsi (Osoa), leirnad légyszi, hogyan oldod meg az éjszakat BM-el? Pelusos topikba is jo, köszi (ugy talan egyszerübb, mert szeretnék még ezt-azt kérdezni:))!
saara
 
 


Sziasztok!

Én is épp örvendezni jöttem medvehagyma ügyben - bár én a békási (nem bio) piacon vettem. Enni már ettem, de készíteni még soha nem készítettem, úgyhogy kérek valami használati utasítást :)

GyeZsu
gyezsu
 
 


GyeZsu :) Finom parmezánnal és valamilyen rövid darabos durumtésztával, de legjobb apróra vágva üvegbe tenni és olajjal felönteni - nagyon sokáig finom fokhagymaízű olajad lesz, cserélni is lehet rajta - majd felhasználni tésztába megint csak. Persze salátába is jó, no meg szendvicsnek áááááá de megéheztem rá én is :)

indianyo
 
 


Én ma végre elővettem a tavalyit a mélyhűtőből, apróra vágtam és sajtkrémbe kevertem bele. Finom nagyon! (Bár frissből azért jobb...)

Pindi
pindi
 
 


És tárolni hogy kellene a felhasználásig? A piacon a bácsinak egy vödör vízben álltak a medvehagyma csomók, én csak simán bedobtam a hűtőbe...

GyeZsu
gyezsu
 
 


Gyezsu, en az ilyen zoldeket a huto aljan konyharuhaba csavarva v vaszonszatyorban szoktam tartani. A salata igy pl meg akar 2 hetig is friss marad. Persze salataja is valogatja, de 1 hetig mind birni szokta.
biobaba
 
 


Tegnap ezt vacsiztuk:
Túrót, tejfölt, joghurtot, mazsit, aszalt szilvát (lehetne még fokozni), mézet összekevertem, közepétől megszabadított almákba töltöttem, majd az almák leskalpolt kalapját visszatettem a fejükre, be az egészet egy jénaiba tetőstül, és így sütöttem kb. 40 percet. Ha több méz vagy egyéb megy bele, és sodőt is rakok hozzá, akkor édességnek is príma.

Amúgy mikor megkérdeztem, ki mit főz mostanában, egyszerű dolgokra gondoltam, nem feltétlenül teljesen idegen és alapanyagait nézve kevésbé könnyen elkészíthető kajákra. Én sokat szenvedek a főzés miatt, mióta vegetáriánusok vagyunk, mert a férjem sokmindent nem eszik meg, amit én szívesen készítek magunknak... Szóval inkább csak olyan gondolatindító ötletnek, ha leírjátok a mai menüt pl., szerintem az is jó, és akkor nem rettenek meg a különböző, általam egyelőre nemigen használt alapanyogokból álló ételek megfőzésétől. (amik persze ugyanúgy jöhetnek!!!)

klári
pumama
 
 

Vissza: Életmód

Jegyzetfüzet: