Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Tapika: Köszi az infót! Jövőre szerintem mi is benevezünk! :-) :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Boldog Mikulást Mindenkinek!!!

Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok! Itt a recept. Adventi linzer.

1196936475.6664.doc


és BOLDOG MIKULÁST!

Kép

tIMI: Édes a kis mikulás manója.

Kép



móni
bedmona
 
 

 
 

Hű a recept nem került fel.

Adventi Linzer

Hozzávalók:
10dkg kristálycukor
1 zacsi van.cukor
20dkg hideg vaj
30dkg liszt
1 tojás
1 tk.mézeskalács fűszerkeverék

Díszitéshez:
1 tojásfehérje
2-3 evk.citromlé
25dkg porcuki
élelmiszer-szinezék


1, Robotgép gyúrópálcájával a kristálycukrot, a feldarabolt vajat, a lisztet, a tojást és a fűszerkeveréket összedolgozzuk. Ha nem megy a géppel akkor kézzel is jól össze lehet gyúrni. Folpackba teszük és kb.30 percre hűtőbe tesszük.

2, A tésztát lisztezett deszkán kinyújtjuk, és kiszaggatjuk a formákkal. Kb. 36 db lesz, ( de nekem sikerült 50 db-ot kihoznom belöle. A maradékot mindig összegyúrtam és újra kiszaggattam.)
Sütőpapírral kibélelt tepsikre rakjuk és előmelegített sütöben 175 fokon tepsinként 12-15 percig sütjük.

3, A tojásfehérjét a citromlével felverjük és közben hozzáadjuk a porcukit. A habot annyi részre osztjuk ahány szint szeretnénk, de fehér is maradjon. A szinezőt hozzákeverjük a habhoz. Kis nejlon zacsiba töltjük és kivágjuk az egyik sarkát és díszitjük a sütiket.

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Móni: Köszi a receptet! :-)

Lenne egy kérdésem.
Van egy receptem, amibe mandulapehely kell. Ez szerintetek azonos a szeletelt mandulával ?
Tanácstalan vagyok... :roll:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!

Móni

Köszönjük az adventi linzer receptjét.

Ttimi!

Szerintem szeletelt mandula akar lenni, de most rákerestem és azt olvastam, hogy darált mandulával, dióval is lehet helyettesíteni a mandulapelyhet. Mi finomat fogsz sütni?

Én tegnap sütöttem ki egy adag mézeskalácsot, a jövő heti vásárra. A hétvégén díszítem és csomagolom. Majd csinálok róla képet, milyenek lettek.

Tegnap elhoztam a képeket a keretezőtől. Végre elkészült a csendéletes képem, és az oviba szánt kép is kész van teljesen. Délután fényképezek és utána felteszem nektek megmutatni.

Délelőtt Juditkát elkísérjük az ovis úszásra, utána pedig hozom haza, ma nem marad az oviban, nincs kedvem egyből visszamenni érte, ahogy hazaértem.

Képzeljétek, olyan aranyos díszt csináltak az oviban piros szalvétából készítettek mikulást. A teste a szalvéta összefogva, rá húzva fehér papírból a szakálla, arra ragasztottak neki kis arcot, rajzoltak szemet, szájat, orrot, és felül is látszik a szalvéta, így olyan mintha sapkája lenne.

Ma lefényképezem és megmutatom. Szerintem nagyon egyszerű és szép.

Délután akkor jövök majd.

Szép napot.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok!

Tapika:
Köszi, akkor bátran veszem a szeleteltet :-)
Vasárnap terveztem sütni egy egybesült karajt mandulás kéreggel, ahhoz írta a recept, meg majd szentestére akarok mandulás narancslevest, ahhoz is mahdulapehely kell.

A mézeskalácsot díszítettétek is? Mivel?
Várom a képeket!

Én tegnap stollnit sütöttem este, de alig tudtam megcsinálni, mert a csajszi folyton felébredt, forgolódott, ha elmentem mellőle sírt :-(
Tegnap kapott először zöldborsót, úgyhogy most hanyagolom egy kicsit inkább a dolgot :roll:

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!


Ttimi!

Még nincsenek díszítve a mézeskalácsok, egyébként tojásfehérjés cukros habbal fogom majd készíteni a dekorációt. De majd készítek róla képeket.

Akkor itt vannak a bekereteztetett képeim:

A csendéletes Kép

Amit sikerült elszakítanom Kép

Az oviba szánt kép Kép

Az adventi koszorúnk Kép



Ha elkészültek a díszek és a süti, teszek fel újabb képeket.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok :D

Visszaolvasgattam, nézegettem a gyönyörű képeket, de reagálni nem tudok, mert épp megint egy kórsággal küzdök. :( Gyakorlatilag már 2 hónapja betegeskedünk felváltva, eszméletlenül elegem van az idei télből. :evil:

GYÖNYÖRŰ dolgokat csináltatok, csak ámulok és bámulok!!! Azok a gyöngy virágok nagyon befészkelték magukat az agyam hátsó zugába és lehet, hogy én is beszerzek egy olyan könyvet, mert azok a csokrok elképesztően gyönyörűek! :shock: :D

Azért én sem tétlenkedtem, kész van a mozaikom, már csak ki kell fugázni. Lehet, hogy gyorsan csinálok egy képet még így róla és felteszem, aztán majd ha 100%-os lesz akkor mégegyet.

Bocsi lányok, hogy ennyire nem jövök, tényleg röstellem, de napokig ide sem jutok, és akkor sem tudok írni, olyan fáradt vagyok. :(


Azért próbálok majd jönni.

Jó alkotást mindenkinek. És tegyetek fel ilyen csodaszép képeket még, olyan jó bennük gyönyörködni!
:D

Puszi :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!


Látom mindenki el van foglalva. Teszek fel képet a mézeskalácsokról.

Tegnap elkezdődött az adventi vásár az oviban, mi meg itthon vagyunk, mert sikerült valami vírust összeszedni. Juditkát már csütörtökön viszem, mert csak hétvégén volt rosszul. Péntekre készülnek az ünnepségre, így mindenképpen viszem oviba.

Már várjuk a havat, ez az eső nagyon unalmas. Ki se lehet menni ebben az időben.

További jó munkálkodást mindenkinek és akkor íme egy kis süti:


Kép

Judit
tapika
 
 


Sziasztok4

Bocsi lányok, hogy mostanában nem nvagyok,de mi is kikaptuk a hányásos-hasmenéses vírust :(...mindenkinek sikerült átesnie rajta,közben dolgoznom kellett(gyerekek mamáztak),meg mennek a karcácsonyi készülődések az oviban is,tanulok,mert vizsgáim lesznek ,szl van meló rendesen :?....

Látom,mindenki miylen szépeket alkotott,készülnek az adventi díszek stb... :)

Majd jövök,ha lesz több időm :).

Egyenlőre a keresztszemeshez el sem jutok,de annak örülök,hogy végre megjöttek a fonalrendező pálcikák és rendezni tudam a rengeteg fonalamat :)!

Pusszantás!

anyapoc
 
 


Sziasztok :)

Megmutatom a félkész kisvakond projektet. :)
Kicsit kislányosabbat akartam, de ilyen anyagom volt, ami jó erős. Sztem iszonyat igénybevételnek lesz kitéve. Amit az én lányaim belepakolnak egy táskába. :roll:

Kép

Kicsit pöröghetne jobban a topik, de gondolom mindenki karácsonyra alkot ezerrel. Sebaj, majd kari után.

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Tapika
Nagyon guszták a mézeskalácsaid és szépek a díszítések! :D

Brigi
Szuper ez a táska! Az én lánykám is élvezné, ő is imád pakolni, kedvenc mostanában a pénztárca. 8) Szóval tuti imádni fogják a lányaid! Meg sem mutatom Gergőnek a kisvakondot, mert akkor ő is ilyet akar majd. 8)

Sajna még mindig nem sikerült fényképet csinálnom, mert mindig este jut rá időm, de akkor már a fényviszonyok nem jók. Egyszer csak megcsinálom és megmutatom a nagy művet. :D

Képzeljétek lassan kész vagyok a Titkos kerttel Anyunak, csak épp most már sehol nem vállalják a keretezést. :( De ha kell én bekeretezem, csak oda tudjam adni karácsonyra!

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Csak bekukkantok...

Mi hála az égnek nem vagyunk betegek, és január 5-ig nem is gondolok a vizsgákra, addig szobafelújításba kezdtünk, van egy pici üres szobánk ahová a pici fiamat szerettem volna költöztetni, de a lányom elkunyizta, és most a héten állok neki kifesteni 2 féle sárgával és kacsákat szeretne a falra, hát valamit majd pingálok rá, ha kész lesz majd dobok képet.
Fiona:Megrendeltem a gyöngyöket január végére megjönnek, köszi az ötletet, tényleg nagyon kedvesek voltak.
Tapika: Gyönyörűek a mézeskalácsok, szinte érzem a fincsi illatát is, nagyon ügyesek vagytok.
Pbrigi: Nagyon szép a táska, nagyon kreatív vagy!
Anyapoc: Jobbulást nektek!
]Avokádó:[/b] Jobbulást neketek tedd fel mielőbb a mozaikodat kíváncsi vagyok!
Mindenkinek Békés Boldog Ünnepeket kívánok!
[b

Kép
Kép
zeze
 
 


Sziasztok :)

Én alkotok. Ez a ma esti mű. (Na jó, a keresztszemes megvolt korábban.) Sógornőm kapja ajándékba. A kisfia még nem értékelné, de elvileg az ő szobájába megy. :)

Kép

A táskán még sajna nagyon sok munka van, sőt még a másikat meg kellene alkotnom karácsonyig. De szép hosszú éjszakáimon talán meglesz.

Zeze :)
Jó sok türelmet a festegetéshez. Bár aki kézimunkázik, annak azért lehet valamennyi. :)

Orsi :)
Az enyémek már a bepakolásban is profik. Több mindent tudnak egy helyre begyömni, mint egy profi utazó. Na nem mondom, sérül közben ez-az, de nagyon élvezik.

Többieknek bocsi, de nagyon fáj a fejem és nem állok agyilag a helyzet magaslatán.

Jó éjt,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!!

Sajna, mostanában nem nagyon tudok jönni.

Levi szinte folyamatossan beteg. :cry: :cry:
Tegnap ismét dokinéninél voltunk és most hurutos köhögéssel.
Nagyon mérges vagyok mert mindez az oviból jön és az óvonénik is már a plafonon vannak. Az év elején elmondták, hogy ha valakinek virusos nyavajája van vagy csúnya ami a nózijából jön ( finoman szólva) akkor ne hozza oviba. Sajnos van pár szülő aki rá se ránt. Az óvonéni szemébe mondja hogy most voltak az orvosnál és nincs semmi baja a gyereknek, de a szájáig folyik az orra!! Ma van náluk fenyő ünnep és reggel talán a 24 gyerekből 8 volt a csoportban. Levit sem viszem már holnaptól. Próbálom kicsit felerősíteni az immunját.

Más, gyöngycsillagokat készítettem én is. Az óvónénik kapják majd ajándékba.
Már sütöttünk előre sok apró sütit karácsonyra is többek között a Nérót is elkészítettem és nagyon fincsi lett.
:wink:

Megérkeztek a gyöngyös könyveim amiket rendeltem. Gyöngyvirágok és gyöngy ékszerek készítése. Plussz felfedeztem egy új Kreativ Hobby boltot itt nálunk és most szinte mindennapos vásárló vagyok náluk. Olyan sok szép gyöngyeik is vannak és minden féle. A tulaj még foglalkozásokat is szokott tartani.

Az ajándékokkal lassan már meg vagyok csak csomagolni kell!!
Én már megkaptam páromtól az ajándékomat. Egy mosogatógépet.
Egy hónapig győzködött mert annyira nem akartam, de most, hogy már be van építve és működik hát örülök neki az biztos!!!
Két napig szét volt szedve a konyha, de megérte. Olyan furcsa hogy esténként nem azzal megy el az a kevés időm , hogy mosogassak. A párom is megkapta az ajándékát egy mini hifit kapott amit a munkahelyén tud hallgatni mert otthon nem lehet ám bármit be tenni a cd-be csak ovis zenéket. Apa pedig nagyon szereti a Queen nótákat és Dier Strace számokat. Nem tudom jól írtam le? Na , mindegy.

Végezetül.

MINDENKINEK MEGHITT, BÉKÉS KARÁCSONYT ÉS BOLDOGSÁGBAN EGÉSZSÉGBEN GAZDAG ÚJ ESZTENDŐT KÍVÁNOK!!!!!!!

Nagyon örülök, hogy ezt az évet is veletek tölthettem. Köszönöm a bíztató a dícsérő és a segítő szavaitokat és a jobbnál jobb ötleteket. Mindenkinek szép napokat, boldog perceket és meghitt együttléteket kívánok!
Jövöre veletek ugyan itt!!!!!!!!!!!!!!

Millió puszi! Sziasztok!!!!

Kép

Kép



móni
bedmona
 
 


Sziasztok!

Láttom, mindenki már teljesen a karácsony lázában ég! :wink:

Nagyon helyes!!! :D

Tapika:
Jók lettek a mézecskalácsok, és a koszorú is nagyon szép.
A mézecskalácson a díszítést szabadon hagyod megszáradni, vagy még visszatreszed kicsit a sütőbe?

Brigi :
Tök jó a vakondos táska és a párna is!
Szorítok, hogy kész legyél a másik táskával is. :wink:

Én is az utolsó pillanatban lettem kész a férjemnek szánt keresztszemes képpel, még épp elvállalta a keretező. :roll:
Pénteken mehetek érte.

Orsi:
Remélem tényleg sikerül befejezned a képet édesanyádnak. De ne bánkódj, ha nem is tudod bekeretezni. Szépen feltekered becsomagolod, és adsz mellé egy januári keretezésről szóló kupont. Én ezt terveztem, amikor úgy nézett ki, hogy nem leszek meg időben.Szerintem anyukád úgy is nagyomn örül majd neki, ha utólag fogod bekereteztetni
De ha Te be tudod keretezni, akkor az meg még jobb ajándék!!! :wink:

Zeze:
Hajrá a szobafestéshez!
MAjd mutass róla képeket!

Móni:

Jobbulást Levinek!
Szerintem is jobb, ha már nem viszed oviba, legalább karácsonyra így biztosan rendben lesz, és igazán élvezni tudja majd az ünnepet!
Örülök, hogy bejött a Néró! :wink:

Neked is Boldog Karácsonyt!


Én sem unatkoztam az utóbbi időben . :roll:
Befejeztem a férjem ajándékát (majd ha visszakapom megmutatom )

Elkészítettem a karácsonyi lapokat. 50 db-ot :shock: :-) Már meg is kapták. :-)
Ilyen lett:
Kép Kép

A borítékba mindenkinek tettünk egy kártyanaptárat is. Amit persze meg kellett még csináltatni.
Íme:
Kép

És persze a nagyiéknak, meg a dédinek dukál egy-egy 13 lapos naptár Dóriról. Feltöltve az egész nagy család szülinapjaival . Hát elszórakoztam vele egy darabig. :lol:

Ajándékkísérők elkészítve, ajándékok csomagolás alatt. :roll:

Sütikből már csak egy újabb adag bejgli és egy zserbó van hátra, és jöhet a karácsony :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok!


Pbrigi

Nagyon jó lett a táska és a párna is. Ügyes vagy nagyon.

TTimi

A képeslapok és a naptár is szuper lett. Mi is csináltattunk falinaptárat a nagyszülőknek, ez már szokásos ajándék lett karácsonykor.

Bedmona

Jobbulást a kisfiadnak. Megértelek, hogy nem egyszerű velük. Nálunk most mindkét gyerek beteg. Ferikének úgy néz ki tüdőgyulladása volt, tegnapra Juditka is beteg lett. Már nekem is kapar a torkom, és szerintem megint arcüreggyulladásom lesz, pedig egy hónapja volt kb.

Mielőbbi gyógyulást a betegeknek.

Én is szeretnék mindenkinek nagyon boldog, szeretetteljes és meghitt karácsonyt , valamint egészséges, sikeres, boldog új évet kívánni.

További jó készülődést, ünnepvárást.

Judit
tapika
 
 


Kép

Most tudok írni, ugyhogy most kívánok mindenkinek,

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, és keresztszemes mintákba, kreatív ötletekben gazdag Boldog Újévet!!!! :mrgreen:

Kép

Kép

KépKép
KépKép
fioona
 
 


Mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok!


Kép

anyapoc
 
 


Mi is kívánunk mindenkinek Nagyon Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet

Kép

És jó lenne egy kis hó is a gyerekek örömére :lol:

Kép

És köszönöm lányok a sok-sok ötletet, segítséget, amit kaptam Tőletek :lol: Pl. gyöngycsillagok, tejmentes sütik, keresztszemes minták stb. stb... :lol: :lol:

Puszi: Andi

Kép
gandi75
 
 


"Itt van a karácsony
Most nyílik virága,
Hócsillagot bontott
Minden bokor ága.

Ünnepel a tél is,
Felöltözött szépen,
Kint sétál az utcán,
Ünnepi fehérben."

BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!


Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Sziasztok :D

Nem jutottam géphez napokig, így csak utólag, de annál nagyobb szeretettel kívánok mindenkinek nagyon boldog karácsonyt és az ideinél sokkal jobb új évet! :D

Hugiék megkapták teganp a mozaikot és NAGYON tetszett nekik, még sógoromnak is, pedig tőle kicsit tartottam, de el voltak ájulva, rögtön fel is kellett Karcsinak szerelnie! :wink: Még jó, hogy ilyen ezermester férjem van!:wink: És amilyen idétlen vagyok elfelejtettem lefotózni, pedig még ma reggel is az eszemben volt, csak a gyerekek rendezése, ajándékok bepakolása, összeszedése...szóval bocsi, de még mindig nem tudok vele eldicsekedni, pedig elhihetitek, hogy NAGGGYON szeretnék. :D

Anyukámnak sajna nem sikerült a kép, iszonyatos munka a kontúrozása, nem tudtam én mi vár még rám. :roll: DE megígértem neki, hogy amint kész van már kereteztetem is és legkésőbb a névnapjára meglesz, ami február, szóval addig 100%-ra kész lesz. :oops:

Nem tudom idejutok-e még szilveszterig, úgyhogy mindenkinek BUÉK és jó hímezgetést! :D

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!


Mindenkinek

NAGYON BOLDOG ÉS SIKERES, KÉZIMUNKÁBAN GAZDAG ÚJ ESZTENDŐT

kívánok.

Judit
tapika
 
 


Sziasztok Lányok!

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!
Mák

KépKép
KépKép
makviraga
 
 


Sziasztok!


Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek :lol:

Kép

Nálunk Apa sajnos dolgozik :cry: :evil: Így fél 11-kor a gyerekekkel koccintottam kölyökpezsgővel. :roll: :lol:
Előtte kint voltunk, mert hál' Istennek végre már leesett nálunk is az első "igazi" hó. Na jó, még most is csak 2-3 cm, de az idén még ez a legtöbb. :roll: Holnap talán már szánkózni is tudunk. :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!


Képzeljétek végre költözünk!!! :-)
Ma átvittük az első dobozainkat! Igaz, hogy a tetőtérben még dolgoznak,ott még csinálják a festést, és a parkettázást, de lennt kész vagyunk. A férjem most legózik az IKEA konyhabútorral, a héten jönnek a beépíthető készülékeink. Legkésőbb a 20-i hétvégén visszük a bútorokat, addig meg vándorolnak szépen a dobozok, zsákok. :-)

Azt hittem már sose jön el ez a pillanat, de mégis itt van :-)

Nekünk így indul az új év. :-)

Szóval most kicsit ritkábban leszek, de azért leszek :wink:

Andi: Mi is kölyökpezsgőztünk. Én még szinte csak szoptatok,(a csajszi továbbra se nagyon akar mást enni), a férjem egyedül nem akart inni, így maradt az alkoholmentes :roll:
de jó is az, mint a régi Márka szörpök:-)

És tök jó a nagy hó, ma lehozom a padlásról a szánkót, és holnap elmegyek a csajszimmal kicsit csúszkálni, (valami nagyon lankás utcát keresünk :-) Kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá :wink:

Na megyek dobozolok tovább!

Timi



Kép
ttimi
 
 


Andi :)

Kezet foghatunk :).Én is egyedül voltam a gyerkőcökkel,mert bár Apa hazajött karácsonyra,vissza kellett mennie lezárni és átadni a hajót a szezon végén.Ma jön meg este,mehet fel érte Győrbe :?...remélem,nem akadok el a hóban :roll:...
Mi is kölyökpezsgőztünk,az enyimek bírták simán éfjélig és bár azt hittem,sokáig alszunk, fél 9-kor simán felkelt a csajom :shock:!!!!!



Ja,és elkezdtem a Tuscan kertet miniben,nanaá,hogy már az elején elszámoltam :twisted: :twisted: :twisted:

anyapoc
 
 


Sziasztok :)

Minden szépet és jót kívánok Nektek az új évre.

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok kedves hímző anyukák!
Nagyon-nagyon régen, talán 4 éve jártam erre utoljára :oops: :oops: azért remélem még emlékszik valaki rám! :)
Egy kis bemutatkozás:
Én is nagyon szeretek keresztszemezni, egyre komolyabban művelem a dolgot. Folyamatosan hímezek a Keresztszemes Magazinba, szinte majdnem minden számban van kép, amit én hímeztem ki. Tervezni nem én tervezem, kész dolgot kapok, azt kell kihímezni határidőre, és utána azt lefotózzák, és utána enyém lehet a mű. :)
Mellesleg vállalok hímzést is, ezt itt tényleg csak mellékesen jegyzem meg, mert hát ugye ti is nagy hímzők vagytok. :D :D

Ja, és ami nem mellékes, egy barátosnémmal elkezdünk idén egy webboltot, amit ajánlok majd szíves figyelmetekbe, amint meg lesz a weboldalunk. ;)
Egyelőre úgy megy a dolog, hogy ha valakinek kell valami, akkor kérdez, és válaszolok, hogy van-e... Anyagokat, Rosace (DMC kistestvére) és Vénusz fonalat árulunk, meg sok mindent szeretnénk majd, de még korántsem teljes a skála, induló bolt lévén. ;)
Nem reklámozni jöttem, majd igyekszem többször benézni, és majd mutatok is fotókat, hogy lássátok bőszen bökögető vagyok én is! :)

Zsuzsa
beababa
 
 


Szia Zsuzsa!

Örülök, hogy jöttél, igaz én akkor még nem jártam ide, így nem ismerlek, de mindig jó egy új hímzőtárs a topikban. :wink:
Amúgy látom, hogy Gödöllőn laksz, én meg Szilasligeten (Kerepes), szóval közel egymáshoz. :D

Megkérdezhetem, hogy lehet hímezni az újságba? Engem érdekelne, jópofa dolog, főleg hogy tiéd lesz a munka.

Most mennem kell, üdv itt! :D

Orsi

avocado
 
 


Orsi!
Én viszont emlékszem rád! :) Lehet, hogy nem itt beszélgettünk, hanem a gödöllői topikban... tényleg oda is el kéne látogatni lassacskán. ;) De lehet, hogy a kistarcsai topikon beszélgettünk anno, a kórházasban. ;) Ha jól emlékszem, akkor vártad az első babádat... Vagy csak egyszerűen beleolvastam valamelyik topikba anno, és onnan ismerős a neved?? :oops: :P
Az újságba úgy lehet hímezni, hogy vannak találkozóink, az nlc-s keresztszemező társaságnak, ahová mindenkit, minden újat sok szeretettel szoktunk fogadni, és az egyik tagunk a Magazin főszerkesztője. E-mailen illetve a találkozón szoktuk megnézni az ajánlatot, hogy mik közül lehet választani, aztán megkapjuk, és elég komoly határidők vannak hozzá, Kb 1-2 hónap. Fonalat, anyagot ők adják, aztán a kész anyagot visszaadjuk, lefotózzák, és utána dönthetünk, hogy megtartjuk, vagy otthagyjuk a Szerkesztőségben. Pénz ezzel nem jár, "csak" annyi, hogy a kiválasztott mű a miénk lehet, illetve kapunk egy példányt a magazinból.

Nem tudom, elfelejtettem, hogy lehet ide feltenni képet, próbálkozom, hátha sikerül, ha nem akkor adok egy linket, ahová mostanában teszek fel a munkáimból.

http://picasaweb.google.com/zszsoldos/K ... UtBbiIdBen[/img]

beababa
 
 


Sziasztok :)

Várom a karácsonyi képeket, aztán sehol senki. De akkor most én fogok feltenni. Sokat!!!! :wink: Soha nem tudok választani. :oops:

Bolyongolyó és Réka
Kép

Bolyongolyó és Borka apával
Kép

Réka
Kép

Borka
Kép

Bobó és Bátor (unokatesó)
Kép

ez is ...
Kép

Ti is írjatok!!!
És az ajándékba adott munkák fényképei???,

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!

Brigi: Nagyon édesek a gyerkőcök!
És nagyon jó a képek minősége is. Megkérdezhetem, hogy milyen gépetek van? :-)

Akkor én is rakok fel egy ajándékbontósat a kiscsajszimról:
Kép

És akkor a karácsonyi munkák: :-)

A férjemnek készült:
Kép

És egy-két karácsonyfadísz tavalyról, csak gondoltam megmutatom .: :wink:
Kép Kép Kép

És zárásként még egy a kislányomról :roll: Kép

Timi



Kép
ttimi
 
 


Na végre, hogy írt valaki. Lassan kihalunk.

Timi :)
Nem mi fényképeztünk, hanem a sógornőm férje. Nem tudom, hogy milyen gépe van, elég jók képeket szokott csinálni, de nem biztos, hogy csak a gép miatt. Ez a hobbija, így van némi gyakorlata témaválasztásban, meg fényviszonyok, beállítások terén. :wink: Azért megkérdezem.

Nagyon helyes a lánykád. És nagyon jó neked, hogy ilyen szépen szopizik. De jó lett volna, ha az én gyerkőim is ilyenek lettek volna.
A költözéshez meg gratulálok. Én úgy szeretek rendezkedni. Mondjuk a kipakolást már nem annyira, de kitalálni, hogy mit hová, azt szeretem. (Talán nem véletlenül lettem tervező? :oops: :oops: :oops: )

A férjed ajándéka is szuper. Annyira szépeket csinálsz!!


Többiek!!!! Hahó!!!

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!


Vagyok én is már! Mindenkinek nagyon boldog új évet és számtalan szebbnél-szebb munkát.

Bocsi, de vizsgáztam, ma is ott voltam, de már csak egy vizsgám van hátra jövő héten.

Brigi

Nagyon szépek a lányok, igazi kis hölgyek már. Látszik hogy élvezték az ünnepet.



Timi

A te kicsi lányod is nagyon aranyos, ő is szépen növekszik. Nagyon szép az ajándékod is, illetve a karácsonyfa díszek.



Teszek fel én is néhány képet, ha nem baj.

Kép Ovis karácsonyon


Kép
Ferike reggelizett

Kép


Kép

Kép

Kép


Most elkezdtem Juditkának egy Hamupipőkés gobelint, majd teszek fel róla képet, ha már egy kicsit haladtam vele.

További sok szép munkát mindenkinek.

Judit
tapika
 
 


Még egy kép, ezen látszanak az újra kereteztetett képek.

Kép

Judit
tapika
 
 


Sziasztok :D

Nem vesztem el,csak tényleg keveset jutok ide, most is veszekszenek a cseppjeim, szóval nem tudom mennyit tudok írni. :?

Zsuzsa
Hát a kistarcsai topikban jártam annó, de már nem emlékszem, mindegy. :)
Klassz lehet ez a tali, de egyelőre nem nagyon fér bele az időmbe, pedig érdekelne. Talán majd később. Igazándiból nem is gondoltam, hogy fizetnek érte, az viszont, hogy megtarthatod a munkát, az szuper. :D

Brigi
Nagyon édesek a lányok! :D
KÉpzeld még azóta nem jártam a Hugiéknál, így még nincs fotóm a mozaikról, de majd igyekszem. Az MP meg mindjárt kész, napok kérdése! :D

Tapika
klasszak a képek! :D

Timi
Nagyon édes a leányzód! :D És klasszak a munkáid! :D

Na, ennyire futotta, mennem kell.:?

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok :D

KÉSZ VAGYOK!!!!!!! :D VÉgre elkészült a Titkos kert, ki is mostam, kivasaltam, ma viszem bekereteztetni!

Hoztam róla fotót:

Kép

Ha kész, majd kerettel is hozok egy képet.

Orsi

avocado
 
 


Orsi :)

Szuper lett. Nekem is ingerenciám támadt egy kicsit hímezni, de sajna vár a pakolás.

TEgnap átrendeztük a hálót, mert végre vettünk ágyat, és így most vár a pakolás. De legalább behoztuk a polcokat és elővehetem a könyveinket.

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Sziasztok!

Még megvagyok én is, de csak olvasó üzemmódban "működök" :oops: A téli szünetben itthon voltunk 3 hétig, utána nagyon rossz volt visszaállni a fél 7-es ébredésre, oviba cipelésre, munkára stb. De a jövő héten csak hétfőn megyek dolgozni, utána itthon leszek egész héten :lol: Majd akkor rakok fel karácsonyi képeket, meg megpróbálok varrni is most már.
Habár a szülinapomra kaptam egy gyöngyvirágos fűzős könyvet + gyöngyöket is hozzá a tesómtól, úgyhogy azzal is meg kellene próbálkoznom :roll:

Brigi!

Szépek a lánykáid és milyen nagyok már, ugye csak úgy repül az idő?
Mi az idén szeretnénk költözni, a lakás megvan, csak még a nyáron szeretnénk felújítani egy kicsit. De én már nagyon várom a pakolgatást :lol: Majd ha ott tartunk, akkor kérdezd meg mennyire élvezem :roll: :roll: :lol:

Orsi!

Nagyon jó lett a képed. Az én Micimackós naptáram még mindig itt áll, készen van, de még mindig nincs bekereteztetve :cry: Pedig mennyit dolgoztam rajta :oops: :roll:

Tapika!

Jók a képek, aranyosak a gyerkőcök. Főleg a 4. képen, ahol nagyon elmerültek valaminek a nézésében :lol:

Timi!
A Te csajszid is már mekkora :lol: Apa képe pedig nagyon jól sikerült. A karácsonyi díszek pedig tök ötletesek. Ezek kb. mekkorák? Lehet ilyen pici keretet kapni hozzájuk vagy ezt is külön kell kereteztetni? Ez jó lenne az idén karácsonyi ajándéknak. :roll: :lol: Kicsit előreugrottam az időben, de mire én odáig jutok, hogy megvarrjak 1-2 db-ot...... :oops:

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Teljesen ki vagyok már. Két hete mást se csinálunk, mint dobozolok, a fiúk meg hordják át a dolgokat. Mondjuk a lakás 80 %-a már talán átment, néhány bútor is, de még mindig van mit pakolni. A kipakolásba bele se merek gondolni :shock:
És persze, hogy ne legyen egyszerű a melósok nem lesznek kész addigra, mire megyünk :-( Elrontották a gipszkartonozást :twisted:
Az előző csapat kirúgva, jött egy másik, de az anyag nagyrészét újra meg kellett venni, mert nem tudták használni a már felrakott gipszkarton nagy részét :x És persze csúszás, így a felső szintre nem is tudunk még pakolni (pedig lenne mit :roll: ) és még dolgoznak majd a fejünk felett, amikor átmegyünk.

Na ennyit a panaszkodtam ma, a többit majd legközelebb :?

Brigi: Megkérdezhetem, hogy milyen tervező vagy? :roll:


Tapika: Mi az amit tátott szájjal néztek a gyerkőceid? NAgyon fúrja az oldalamat a kíváncsiság! :wink:
Azt látom (a falon), hogy nem kis munkákba szoktál belefogni! Nem semmi!

Orsi:
NAgyon jó lett a Titkos kert! Nagyon jók a szinei is.

Andi:

A karácsonyfadíszek keretei kb. 8 -10 cmesek. Így vettem őket készen egy kézimunkaboltba, és kerestem hozzá kis mintákat. De egy újságban láttam olyat, hogy nem ilyen műanyag keretbe rakták a képeket, hanem szalaggal körbevarták úgy, hogy a szalag volt az akasztó is. HA kipakoltunk odaát, megkeresem az újságot, és lefotozóm pontosan mire is gondoltam.

Timi



Kép
ttimi
 
 


Timi :)

Kerttervező vagyok. :)

Kitartást a pakoláshoz meg az építkezés végéhez. Mi is januárban kezdtünk tavaly először költözni (aztán szeptemberben másodszor). Nem irigyellek. Az új hely viszont biztos nagyon jó érzés lesz, olyan jó berendezni egy otthont. Csak azt sajnálom, hogy ez csak nekem a szenvedélyem. :roll: A férjem nem annyira lelkesedik, amikor havonta tologattatom vele a bútorokat, mert kitaláltam valami új elrendezést. Azért a végeredménnyel elégedett szokott lenni legalább. :wink:

Na megyek, mert ma plusz két gyerek tombolt nálunk és hadiállapot van.

Puszi,

Brigi

Kép

Kép
pbrigi
 
 


Lányok!

Esküvői minta kellene nekem :roll: Nem túl nagy, mert májusi lagzira kellene, és addigra csak egy kicsit vagyok képes megcsinálni :oops:

Brigi!
Én nem vagyok tervező, de a bútorokat én is állandóan tologattatom Apával. Én biztos anyukámtól örököltem, mert ő is mindig rendezkedik :lol: :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok :D

Köszi Lányok a dícséreteket! :oops: :D Remélem kerettel még szebb lesz, és azt is remélem, hogy jó keretet választottam hozzá. Nem volt könnyű a sok-sok szín miatt.

Most már bele is fogtam a legújabb szerelmembe, a Keresztszemes magazin címlapján van és baromi nehéz, mert fekete anyagra kell hímezni és alig látom a lyukakat, szóval érdekes lesz, de már nagyon várom, hogy kész legyen. Aztán folytatnom kéne az afrikai csajokat, és még sok tervem van, csak legyen rá időm is. :roll:

Bocsi, de most csak ennyi voltam.

Tényleg, Mák miért tűnt el ennyire??? :(

Orsi

avocado
 
 


Sziasztok!

Brigi:
Akkor te a munkádban is kiélheted a "kreatív hajlamodat" !! :wink:

Andi:
Eddig ezt találtam:
szives minták (vegyesen mindenféle, 1-2 használhatóvan benne :-) )
http://photofile.name/users/katenok-13/2255782/?page=3
De még keresgélek majd.


Orsi:
A decemberi jegesmedvés? :-)

Timi



Kép
ttimi
 
 



KépKép
KépKép
gumicukor
 
 


Köszi lányok! Mazsolázgatok :lol:

Andi

Kép
gandi75
 
 


Sziasztok!

Hát végre ide kerülök én is .
Nagy volt a hajtás most év elején a cégnél és csak olvasni tudtalak bennetek. Nézegettem a karácsonyi képeket is. Látom mindenkinél jól teltek az ünnepek.
Majd teszek fel én is képeket.
Talán még a szünet elött említettem, hogy Levi milyen hurutos volt és náthás. Hát nagy nehezen sikerült kikezelnem, az utolsó reményem a szomszédom által kölcsön kapott BIOPTRON lámpa volt. Hát ez volt ami segített!! 3 nap alatt eltünt minden. Levi nagyon ügyessen lámpázott. Most éppen ilyen lámpát keresek megvételre, mert látom, hogy hasznos dolog. Az új lámpák nagyon drágák így valami kevésbé használtat keresek.
Az idén még nem is voltunk oviba mert miután meggyógyult már kezdődőtt nálunk az influenza járvány. Csak éppen bementünk szólni , hogy meg vagyunk, de a járvány miatt inkább nem jönnénk.
Sajnos a csoportban is a 24 gyerekből 6-an voltak és volt olyan csoport is ahol már ovónéni sem volt.
Látom mindenki szép dolgokat öltögetett!!!!!
Én most husvétra szeretnék egy teritőt készíteni.
Az újságosnál vettem egy Diana húsvéti x szemes újságot és abban nagyon megtetszett egy tulipános asztalteritő csak egyenlőre teritő után kutakodok.

GUMICUKOR: Nagyon klasszak a képeid. Szeretném elkérni annak a képnek a leírását amin az üzletsor van. Ha nem gond!
Nagyon megtetszett.

Az ünnepek alatt nem varrogattam, hanem gyöngyöt fűztem. A sógornőm lánykájának készítettem egy láncot karácsonyra és most egy karkötöt is kap hozzá a szülinapjára. A sógoromnak is kell még fűznöm egy karkötöt. Már ki is nézte magának ezt.
Kép
Talán a leírását is nem sokára megkapom.

akkor a képek karácsonyról és szilveszterről:

Kép
azért van még pizsibe, mert a délutáni alvás után érkezett az angyalka a karácsonyfával és nem volt hajlandó felöltözni amig mindent meg nem nézett.

Kép

Kép
felül nézetből.

Kép
Nagyszülőknél.

Kép
takarítás otthon.

Kép
szilveszteri jampi.
A sógorom bezselézte a haját!!!

Kép

Kép
egy kis tánc.

Kép
itt már elfáradt manó és a lépcsőre feküdt. Persze elötte oda cuccolta a sütiket.

Hát ennyi.

További szép napot mindenkinek!!

Jó költözést és rendezgetést az új otthonosoknak!!!

Kép



móni
bedmona
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: