Új privát üzeneted érkezett!

Thissan!

Részben igazad van, hogy szükség volt megszorító intézkedésekre, de miközben sok embertõl megvontak dolgokat, az nem jutott eszükbe, hogy maguknak ne szavazzák meg a fizetés emelést, hogy esetleg õk mondjanak le egy kicsit valamirõl.

Akkor is sokszor volt szó róla, hogy kevés gyerek születik, hogy fogy a nemzet, és közben hozták meg a Gyed, Gyes elvételét, amivel nem a gyerekvállalásra ösztönözték az embereket.

Zsu
zsu
 


A hiteltamogatast azert lehetett bevezetni, mert lecsokkent az inflacio. Ezt 94 és 98 között lehetetlen volt meglepni.
Névtelen
 


És a születések számát sajnos ez a kormány sem tudta növelni. Hát ez van.

Nem egyéni érdekek alapján kell szavazni. Itt egy ország érdekeit kell nézni.
Névtelen
 

 
 

Sziasztok, én szültem gyereket 93,95,2001-ben, tehát három kormányalatt is. Én szeretném õket felnevelni, európai módon lehetõségeket adni a kezükbe, ami nekünk nem adatott meg.
A húgom akkor született(1974), amikor bevezették a gyes-korszakot, azóta lehetett otthonmaradni 3 évre. Ennek okai:Nem volt ildomos a munkanélküliség akkoriban, így hivatalosan is több embert lehetett valaiféle ellátásban részesíteni, mert nem volt annyi munka akkor sem.A népességszám nem szárnyalt akkoriban sem.
Tavaly Angliában hallottam egy elõadást, amin "feltalálták" a a melegvizet. Azt mondták, sokévi kutatómunka eredményeképp megállapították, hogy tényleg az a legjobb testileg, lelkileg a gyereknek, ha 2-3 éves koráig a mamájával van, otthon, és ezt támogatni kellene, meg törvénybe kerültetni.
Elmontam, hogy ezt a "sötétnek ítélt vadkeleti világunkban" majd 20 éve feltalálták.
Egy kicsit hitetlenkedtek.
Sajna muszály lesz dolgozni menni hamarosan, még két évig sem húzzuk ki itthon, mert ebbõl még a tavaly óta ÁFA-spelust sem bírjuk, nem 5 ember, meg egy szükségautó + lakás fenntartását.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama!
OFF!Bocs az off-ert,de mennyibe kerul otthon a pelenka?Mondjuk 3-as nagysagu Pampers?
Elore is koszi
Kriszta anya
Kriszta anya
 


Sziasztok!

Én a FIDESZ- re szavaztam és fogok is, alig várom hogy végre eldõljön hogy ki fog nyerni. De azt tudom, hogy, ha az MSZP mehetek vissza dolgozni és adhatom az 1 éves fiamat bölcsibe. Erre vannak akik csak azt felelik, na és másnak a gyereke is bölcsödében nõtt fel. Hát én nem szeretném, ugyan is meggyõzõdésem hogy egy kisgyereknek 2-3 éves koráig az anyja mellett a helye, mint ahogy más is írta már ezt.
Nekem személyszerint mit tett a FIDESZ? sokan ezt kérdezik, vissza adta a gyedet, Gyest, családipotlékot, nem egy nagy összeg, de egy biztos jövedelem.
tudok tanulni, szeretnék még fõiskolára vagy egyetemre menni, de lehet hogy már nem lesz rá alkalmam.
és nem utolsósorban vannak a családi kedvezmények, valaki említette, hogy hülyeség mert a családok nagy többsége nem tudja igénybe venni! hát nem tudom, hogy azok az emberek mennyire jártasok ebben, én sem tudom igénybe venni mindet, de volt olyan rendes a minkáltatóm, hogy szolt, hogy a férjem is igénybe veheti nem csak én. csak egy pár papírt kellett kitölteni, miszerint én minden juttatásról lemondok és helyettem a férjem veszi igénybe és lám sikerült!!!! lehet hogy ezeket a dolgokat a munkáltatók elhallgatják a dolgozók elõl vagy csak az MSZP-sek nem tudnakróla, mert csak a pletykák után mennek.
valamint sikerült egy házat vennünk a kedvezményeshitellel, igaz hogy 30%-os önrésznek kell lennie, de ebbe az önrészbe beletartozik a 400 ezer ft családi adó kedvezmény amit nem kell visszafizetni valamint a szocpol jelen esetben 1200000 ft. a többi valóban sasját, de az már nem volt olyan nagy összeg. Kérdezem én melyik bank ad úgy kölcsönt, ahol nem kell önrésznek lennie? szerintem semmelyik. Voltunk egy pár bankba, sehol nem tudtunk felvenni semmit, amikor behozták ezt a hitelt azonnal sikerült. és tudjátok mi kellet hozzá? a férjem nek és nekem minibálbér elegendõ volt. sõt én gyedet kapok és még az is elég volt, nem kérdezték meg mibõl fogjuk fizetni, a házon jelzálog van ez nekik a biztosíték.
a minimálbért is emelték, én ápolónõ vagyok, 4 évvel ezelõtt amikor elhelyezkedtem dolgozni mint ápolónõ 16900 volt a fizetésem, nem emelte az MSZP, amíóta a Fidesz van kormányon 70000 ft lett a fizetésem (nettó). és nem most a választások elõtt.
szóval errõl ennyit!!!
sajnálom azokat az embereket, akik úgy mennek el szavazni, hogy fogalmuk sincs kire szavazzanak csak ixelgetnek összevissza, mint egy ismerõsöm, aki azt mondta azért szavazott az MSZP-re annira jól néz ki a Meggyesy. szerintem az ilyen jobb ha el sem megy szavazni, mert nem az a fontos, hogy nekem ki tetszik, hanem, hogy mit csinál.
a saját anyósom pedig azt mondta hogy azért kaptunk hitelt, mert csk néhány embernek ad és közben másokat nyomorba dönt. valamint, azért kapok én gyedet mert azt a szegényektõl veszi el és azok nyomorban élenek. akkor ezzel mit mondott jó ha visszamegyek dolgozni. de az hogy az egy éves unokája idegenek közt van az nem baj. de az jó volt amikor OV lecsökkentette a nyugdíj korhatárt és elmehetett nyugdíjba, kap 50000 ft de mellette ugyanúgy dolgozik, így majdnem 150000ft ot kap. akkor õ nem a szegényektõl veszi el?
az apósom fizetését emelte 200000 (bruttóra, mivel köztisztviselõ), az jó volt, mégis mindketten ellene szavaztak, mivel nekik nem tett semmi jót. erre azt tudom mondani csak a Gyûlölködés van bennük, de a pénz amit kapnak az nagyon is jól esik.

Na jó most már befejezem, mert nagyon elragadtattam magam
senki ne értse félre, nem azzal van a gond, hogy valaki MSZP-re szavazott, hanem azzal, hogy közben gyûlõlködik és lenézi azt aki nem MSZP-s.

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Gabi, nem az gyûlölködik, aki elragadtatja magát?
Föl nem foghatom, miért adod bölcsibe szegény kisfiadat, ha az MSZP gyõz. Õ szegény igazán nem tehet róla...
Vera
vera
 
 


Gabi, azt az mszp is tudja, hogy a ferj is igenybe vehetei az adokedvezmenyeket. Akkor van gond, amikor harom gyereknel nem keres ennyit szumma a csalad, vagy nincs akinek a keresetebol igenybe vegyek (mert az apa nem vallalta a gyereket, vagy nincs munkaja, stb). A csaladi potlekot pedig már négy éve nem emelték egy fillerrel sem.
A meglevo juttatasokat meg mar nem fogjak elvenni, sot a tobbit sem. De azert latom sikeres volt a negatív propaganda. 94-98 között nem volt az orszag olyan anyagi helyzetben, nem akkora volt az inflacio, hogy meg lehessen lepni a kedvezmenyes hitelt, adojovairast (bar ez szerintem csak matematika, itt adom, ott elveszem, es mi meg orulunk a semmminek). A szocpol mar a szocik idejen is letezett (ezen sem emeltek egy kanyit se 98 óta), es lenyegesen tobbet ert, mint ma. Nem is tudom kinek a mondasa, az baj a Bokrossal, hogy nem fideszes.
Ezt en se ertem, miert akarod a gyerekedet bolcsodebe adni. Szerintem senki nem palyazik a gyededre meg az adojovaírasodra, stb. Torveny van, amit be kell tartani. Bar neha az az erzesem a fideszesek a sajat kormanyukbol indulnak ki.
Névtelen
 


én nem akarom bölcsibe adni a gyerekemet, de volt már rá példa hogy az MSZP mindent elvett a családosoktól, én arrol beszéltem, hogy ha megint megteszi akkor kell vissza mennem dolgozni. azt is tudom hogy volt szocpol, de nem volt rá lehetõség hogy felvegyük, most ezzel a hitellel azt is feltudtuk venni.
egyébként az MSZP volt már egyszer kormányon, akkor is mit csinált, csak el vett és nem adott.akkor miért nem mutatta meg mit tud?
én egyáltalán nem gyûlölködöm, nem vagyok olyan.
csak az a furcs, hogy az ember családján belül is képes azért megsértõdni, mert nem az MSZP-re szavazott. hát akkor ez mi ha nem a gyûlölködés!!!
Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Kedves Gabi1 és többi Fidesz-párti!

Mikor értitek már meg végre, hogy az ország gazdaságilag nincs már abban a helyzetben, amiben 8 éve volt???!
Senki nem örült a Bokros-csomagnak, de a szakértõk egyetértettek a szükségességével. Az egy dolog, hogy ennél jobban ki lehetett volna dolgozni.
A gazdasági mutatók ma már sokkal jobbak, semmi nem indokolja, hogy ezeket újra elvegyék. A Fidesznek ez egy erõs érve, tudja, hogy sokakra hathat vele.
Magyarország gazdasága hihetetlen ütemben fejlõdik. De azt tudjátok, hogy miért? A külföldi tõke miatt, ami az országba beáramlik. Lehet a magyarságunkat hangoztatni, meg morogni a külföldi tõke miatt, de vajon abba belegondoltatok, hogy kis hazánk a külföldi tõke nélkül mehet a búsba?? Mint ahogyan az uniós támogatásokra is szükségünk van. Ez van.
Amit a Fidesz csinál, az szörnyû. Egyetértek Verával: én is az után ítélem meg az embereket, hogy milyen stílusban tálalják a véleményüket. Az övéké tragikus. Egy párt, ami nyíltan felvállalja a szélsõjobbot...
És feszültséget kelt köztünk és szomszéd államok között. Magyarok vagy sem az ott élõk, egy másik ország állampolgárai. Hogyan lehet dönteni felõlük úgy, hogy nem egyeztetnek az érintett kormányokkal?
Ezeket miért nem veszitek észre?
A szent koronáról, kokárdaügyrõl, egyebekrõl nem is szólva.

Nünüke
Nünüke
 


Zsunya gyûjti a képzavarokat. Most itt is egy :
Nünüke bár egyet kell értsek veled mindenben, de úgy látom hiába, mert Gabi1 esetében is süket füleket döngetünk...

Én azon döbbenek meg, hogy hiába van jó oktatási rendszerünk, úgy látszik a gazdasági menetet, történelmi mi miértvoltokat, és egyáltalán gondolkozni nem tanultak meg sokan.

Eleve nem értem miért kellene azt feltételezni bármelyik pártról, hogy rosszat akar. Hogy csak elvenne, és legyilkolna, és lehetetlenné tenne, és felszedné az utakat. Nem valószinû hogy vannak ilyen pártok. Egyes emberek talán. De egy tizenezrek által támogatott párt, ami ugye eleve sok emberbõl áll, nem lehet ilyen.

zsunya
zsunya (zsunya)
 


Kedves Zsunya,
ezen én is sokat rágódom, hogy hogy lehetséges, hogy írni-olvasni tudó, sõt diplomás emberek teljesen képtelenek legyenek az önálló gondolkodásra.
Szerintem ez nem az oktatási rendszerünk ellenére van így, hanem pont annak köszönhetõ. (Legalábbis részben.)
Nálunk még mindig poroszos szellemû az oktatás, és iszonyú mennyiségû lexikális tudást kell(ene) elsajátítani a nyomorult gyerekeknek. Az iskolák többsége egyáltalán nem díjazza az önállóan gondolkodó, kérdezõ, új megoldásokat kutató magatartást.
A mi oktatásunk, ha mást nem is, annyit biztosan megtanít, hogy hogyan legyünk konformisták. Aki ehhez jól hozzászokott, annak már késõbb is csak arra lesz igénye, hogy valaki jól érthetõen elmondja, mi a helyes, és megkímélje õt a gondolkodás fárasztó munkájától.
Az ilyen embernek persze nem hiányzik a demokrácia.
Higyjétek el, csak látszólag voltam off.
Vera
vera
 
 


Milyen szep is lenne, ha minden part csak a maga terveit adna elö. Gondolom ez menne higgattan, s jutna mindegyikre idö a kiralyi tvben is. Mi pedig - valasztok - visszagondolnank az elmult 8 ev törteneseire, hozzaadnank a partok jövöre vonatkozo terveit es döntenenk.

A problema csak az, hogy eddig mindig volt olyan part, aki a mocskolodast elkezde. A többiek aztan vagy felvettek a stilust vagy megprobaltak elhatarolodni töle. Mivel lecsökkent a bejutott partok szama ( a nagy fröcsögök nem jutottak mar be ), remenyt latok arra, hogy negy ev mulva ( talan unios tagkent ) egy kulturaltabb kampanyt lathatunk.

Kedves Kriszta anya!

A stilusra visszaterve, volt irodalomtanarom mondta mindig:
Ha valaki ordit veled, annak sose adj igazat!

Felni pedig nem kell senkinek, tenyleg nem fognak senkit legyilkolni, nem lesz az uttörönyakkendö kötelezö stb.
Aki pedig ilyen szövegekkel kampanyol, szegyelje magat...

gezenguz
Névtelen
 


A nagymamam uzeni:

Koszonjuk kedves baloldaliak, hogy gondolkodni keptelen, birka tomegeknek hivtok minket, jobbosokat. Persze ez fel sem tunik nektek, mert ti tudjatok egyedul az igaz utat. Hat kivanom, hogy tapasztaljatok meg........ Aztan nem sirni az elkovetkezo 4, 8, 12 evben.
(Mellesleg a tortenelem ismetli onmagat. Azokat az undormanyokat amit MSZP/SZDSZ-es politikusok mar most megengednek maguknak elore vetiti az elkovetkezo 4 ev kormanyzasat. S ezekkel kedves fiatalok onmagatok jovojet hatarozzatok meg hosszu evtizedekre. Ezeket persze nem kotelezo meglatni. MInt ahogy azt sem, hogy felni pedig igenis celszeru, kedves Gezenguz, mert mar parszor felelem nelkul helyeztuk az elvtarsakat a pedesztalra, es abbol lett '56, '89.
Elhiszem, hogy konnyebb hozongeni, kormanytvaltani, elhinni, hogy diktatura van. Nekem mar mindegy, idos vagyok. Csak a gyerekeimet, az unokaimat feltem. Ok meg naivak, tisztak. Mint ahogy ti is. Feltelek titeket, mert nagy csalodas fog meg erni titeket.

Minden tiszteletem azoke, akik a Fidesz mellett teszik le a voksokat.

Egy nagymama
Névtelen
 


Kedves nagymama!

Akkor az én nagymamámmal tetszik szimpatizálni, aki bár nagyon fáj a lába, és lépcsõzni is alig tud, de most vasárnap mindenképpen ki akart jönni a Kossuth térre. Lebeszéltük, de helyette ott voltunk mi, unokák. És õ meg a tévében nézte könnyezve. És el fog menni a második fordulóban is és õ is a Fidesz mellett fog voksolni.

Egy másik unoka.
másik unoka
 


Kedves Nagymama es masik unoka,

en pont a gondolkodasra hivtam fel a figyelmet, söt az önallo gondolkodasra. Engem ne akarjon senki meggyözni, hogy melyik

vonatra kell felszallni. Majd megnezem a menetrendböl, olvasni is tudok es meg ora is van a kezemen.
A vonanot sem kell befesteni kokarda szinüre, mert azok mas modon vannak megkülönböztetve (de jo nekik).

En meg nem eltem 56-ban, de gondolom akkor meg nem jarultak az urnahoz, hogy "Ha szeretne forradalmat, tegyen ide egy

ixet". Ma mas idök jarnak, de ez csak ugy lett lehetseges, hogy '88-ben sem szavaztak az emberek a demokraciara, hanem

az elvtarsak döntöttek el annak sorsat. A jelenlegi ismereteim szerint a 40 eves Mszmp-s hatalmat sem a nep szavazta meg,

hanem azt egy masik orszagban, mas orszagok vezetöi döntöttek el.

Szerintem Ön nem az MSZP-s 4 eveböl vonta le a tanulsagot, hanem az elötte levö 40-böl. Volt ebben a 4 evben is sok hiba a

part reszeröl, s ezt mi valasztok 1998-ban ertekeltük is, a Fidesz gyözött. Most viszont az elmult 4 evet kell ertekelni...

Tessek csak megnyugodni, nem kell felni senkitöl. Ez az orszag az EU-hoz fog tartozni, ahol a politizalasnak is megvannak a szabalyai. Ausztriaban - ahol egy Csurka fele part uralkodik - sem kell az embereknek felnie, nem lesz több holokauszt.

gezenguz
Névtelen
 


Kedves Vera,

Meg tudod-e nevezni azokat az eseményeket, melyek a konformizmus folyamatához vezetnek?
Meggyes bukta
 


a nagy tõkérõl csak annyit, hogy kell az országnak, de a jóból is megárt a sok. és az sem mindegy hogy csak bejön, vagy irányít és diktál.
a szocpol már 10 éve ugyanennyi, egy párt sem emelte egy fillérrel sem.
bokros csomagról megoszlanak a szakértõi vélemények, gazdasági növekedés lehetséges megszorítással, és lehet kereslet élénkítéssel, és állami beruházás növelésével.
a megszorítás az adósság visszfizetésére is irányul, szó nélkül elfogadtuk, amit mondtak, eszünkbe sem jutott átütemezést kérni, egész Európa ezen röhögött.
az hogy melyik párt nyúlt többet(MSZP vagy FIDESZ) azt nem tudjuk megállapítani, de hogy mennyit adott azt mindenki lemérheti saját családján és környezetén,94-98, 98-02 között. nem vagyunk Fidesz minta család, de minden család tagon lemérhetõ az életszínvonal emelkedése az elmúlt 4 évben. (nem voltunk milliomosok, igaz most sem vagyunk, nem jutott a lenyult milliárdokból, de jobban élünk.
nem hiszem, hogy vissza jön a bokros csomag, vagy az elmúlt 40 év, de mégis a Fideszre voksolunk.
elhiszem, hogy jót akar z MSZP is a maga módján de az igéretekre nem adunk egyik esetében se.teljesen mindegy ki mit igér ez csak választási szöveg.
nézd meg mit tett, és dönts!nézd meg kikbõl áll a párt!kik a vezetõi.
egyik pártnak se lesz könnyû, mert a világban mindenhol gazdasági válság veszi kezdetét, és még csak most jön az olaj válság.

gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Tökre birom, hogy itt a Fidesz-pártiak dobálóznak a Bokros-csomaggal, meg Tocsik-üggyel és Postabank-üggyel, stb.
De elfelejtették, hogy a négy év alatt voltak olyan ügyek is, mint a Simicska, Happy End Kft, Vegyépszer, és még sorolhatnám.

Ezeket valahogy kifelejtették a kampányból.
Névtelen
 


"Senki nem örült a Bokros-csomagnak, de a szakért?k egyetértettek a szükségességével. Az egy dolog, hogy ennél jobban
ki lehetett volna dolgozni."
Szerintem ez a bizonyos az egy dolog, hát szerintem az sem mindegy!!! Kérdés, ki mire teszi a hangsúlyt!

Amúgy a szocpolt 94-ben (õsszel) emelték a mai szintre. Azaz 10 éven belül.
Névtelen
 


Bírom a névteleneket, fõleg hogy bármilyen álnévvel írhatnának.

Úgy néha megüti a fülemet:

Az Mszp-s Kökény Mihály mondta tegnap az egészségügyrõl szóló vitában Mikola Istvánnak. "Ne mejünk vissza a Horn kormány idejére, mert az már történelem. Ilyen alapon a tatárjárásig is visszamehetnénk idõben"
Szívem szerint azt válaszoltam volna neki, hogy amennyiben akkor is õ volt az Egészségügyi Miniszter, akkor valóban vissza kéne menni odáig.
Olyan fura, hogy mindig azt mondják, hogy a Horn kormányról ne beszéljünk, mert az már történelem. (Mit szégyellnek a tetteikbõl, ha ilyen klasszul meg lehet védeni azokat az intézkedéseket, mint ahogyan a kedves névtelenek teszik???)

A másik: Surján képviselõ interpellálására, mi szerint a 93-as ígéretekbõl, mikor lesz már valami, 95-ben Horn Gyula és Medgyesi Péter (külön-külön) írásban a következõt válaszolta. "Egy kormány döntéseiért csak a kormány vonható felelõsségre egy párt ígéretei nem kérhetõk számon rajta"
Akkor most mirõl hozunk döntést a választásokon, hogy kinek van szebb nyakkendõje?


A lenyúlásokról: kedves névtelen, szerinted mekkora vagyont privatizáltak 1994 és 98 között, és mekkorát az utóbbi 4 évben? Légyszi gondolkozz el egy kicsit. A másik kérdés mi jutott az akkori milliárdokból az embereknek és mi most a lényegesen kevesebb pénzbõl?

A magyar cégek felemelésérõl: miért egy izraeli tanácsadó cég kell az Mszp kampányához? (Biztosan így jönnek ki legolcsóbban, mert Izrael közel van)- remélem ezért hogy kiejtettem az ország nevét egybõl rámsütitek hogy antiszemita vagyok...

Óriási rejtély elõttem, hogy amikor csinálni kellet volna valamit az Országért 1994 és 98 között sorra mondtak le a miniszterek, mert nem tudták felvállalni a kormányintézkedéseket. Ugyanígy pl. a kormányszóvivõ, Havas Hendrik, amikor ki kellett volna állni nyilvánosan a haverok mellett nem tudta megtenni.
Most a kampány alatt ismét itt vannak ugyanezek az emberek és oktatják a jónépet, hogy hogyan kéne csinálni. Ha esetleg kormányra kerülnek, akkor megint ez lesz a helyzet?
Átadják a piszkos munka elvégzését és õk megint hófehér galambként maradnak a háttérben?

Veletek, kedves Mszp-sek tényleg mindent meg lehet etetni.
Szofi
 


Szofi szosszenetehez hozzateve: (ezt valaki a duhoingoben irta):

"MDF 1990-1994 az ország 18%-át privatizálta.
MSZP 1994-1998 az ország 80%-át privatizálta, és a pénzt ellopta
FIDESZ 1998-2002 1.5%-ot privatizált, és ha el is lopta az semmi a 80%-hoz képest.
Tény:
1993 Horn gyula aláírásával kiadott pártprogram:
-tandíjmentes oktatást
-alanyi jogon járó GYES, GYED
-Kedvezõ lakáshitelek
-30000 szociális lakás építése
1994 Az MSZP
-bevezeti a tandíjat
-eltörli a GYES-t, GYED-et
-egy sociális lakást sem épít
-lenyúlja a nyugdíjalapot a POSTA Bank megmentésére.
De megéri rájuk szavazni."

Ha mar minden mas erv elszall, akkor szerintem eleg erre egy pillantast vetni, es egyertelmu "jovokepunk" lehet egy MSZP-s kormanyzasrol.

Gabi
Gabi
 


lko
Névtelen
 


Sziasztok!
Kedves nünüke azt írod,hogy "Mikor értitek meg végre, hogy az ország gazdaságilag már nincs abban a helyzetben, amiben 8 éve volt???!"
Hát én értem de ha te is értenéd akkor nem az mszp-re szavaznál!!!
Az, hogy senki nem örült a Bokros csomagnak azzal nem értek 1-et.
Nézzük csaj dióhejban mi volt ez a Bokros csomag:
Elsõsorban a külgazdasági egyensúly helyreállításának szükségességével indokolták.
1995-1998 a külkereskedelmi egyenleg 0.6 milliárd USD-vel javult.
A Bokros csomag 1995-1998. között összesítve 31 milliárd USD-nek megfelelõ összegtõl fosztotta meg az embereket!
Honnan vontak el?:
-oktatástól
-egészségügytõl
-nyugdíjakból
-önkormányzatoktól
-vállalkozásoktól.
1998-ig 300ezer munkahely megszûnt, ennek következtében az államháztartás netto hiánya 150 milliárd Ft-al nõtt, ugyanis kiestek a TB. bevételek, nõttek a szociális kiadások, a hazai termelés egy részét felváltotta az import.
Az emberek jövedelme átl. 8%-ot csökkent, a reálkeresetek 10%-al.A legalacsonyabb kereseteket csökkentették leginkább!
A mseterségesen felpörgetett infláció rendkívül romboló volt a társadalomra és a gazdaságra.
Viszont óriásit kaszáltak rajta a spekulánsok!!!
1994-ben az infláció 18.8%
1995-ben 28.2%
1996-ban 23.6%
1997-ben 18.3%
Kis és közepes vállalkozások tömegesen szûntek meg.
(kötelezõ kamarai tagság, nyugdíjasok megadóztatása, adókedvezmények eltörlése)
Eközben az importált energia ára rekord szintre csökkent!! De nálunk ez nem éreztette hatását, az energiaárakat elõször 50%-al majd még 2*30%-al emelték!
A felpörgetett infláció miatt az adóságszolgálat kamata évente több mint 1 milliárd USD-val nõtt!!
Ami tovább rontotta a folyó fizetési mérleget!
1995-1998 között 11.1milliárd USD összegû magyar vagyont árusitottak ki a külföldieknek.Ezzel csökkentették az államadósságot.
Levonva a 0.6 milliárd USD mérlegjavulás összegét a kamatkiadások 4.6 mrd. USD többletébõl megállapítható, hogy a Bokros csoma 4 milliárd USD KÁRT okozott az országnak!!!

Most mennem kell de majd jövök Sziasztok
Bogici
Névtelen
 


Bogici, most meg nincs mas mint szinte csak egyeni vallakozo es kisvallalkozo.A cegek 70%-a.Ez rettenetesen magas. Hianyoznak az orszagbol a tokeeros nagy vallalatok. (Most ne ird azt hogy van egypar mert tenyleg csak egypar van) Nekem azt tanitotta tavaly a kozgaz tanarom, hogy Magyarorszagon nincs piacgazdaság. Egy piacgazdasagban nem lehet hogy a magan es kis vall 70%-at adjak a gazdasagnak.
Es tudod miert van ez? Mert annyian kenyszerultek valamit csinalni ha meg akarnak elni.

Amugy tudod most mennyi az allamadosag? Errol senki sem beszel?

És arról hogy mennyi az államháztartás hiánya? Az elmúlt 8 évben msot lett a legnagyobb.

Csákó: tímea
Tímea
 


Timea,

Orulok, hogy szorgalmasan tanulsz. Tudod sokunk mar nem az iskolapadot koptatja, viszont eleg sok elet/munka tapasztalattal rendelkezik. Legyszi kerdezd meg a tanarodat, hogy az USA, Kanada, Gorogorszag, Olaszorszag, Spanyolorszag (es meg sorolhatnam) gazdasagat minek tartja. Piacgazdasagnak? Mert ott bizony a magan es kisvallalkozasokra epul a gazdasag. Persze vannak tokeeros vallalatok, aiknek a monopolhelyzetbe kerulesetol felve nap mint nap beleavatkozik az allam a transakciokba. (Lasd AT$T)

Szeretnem, ha szamokkal bizonyitanad az allamadossag novekedeset az elmult 8 evben.

Deficitet gazdasagpolitikarol hallott mar a tanarod? Es te? Szerinted melyik orszag mukodik a legnagyobb deficittel a vilagon?

Udv,
Gabi
Gabi
 


Meg annyit Timea,

Szerinted mennyi lesz az allamhaztartas hianya, ha az MSZP veletlenul bevaltja az 1000 millios hiannyal biro programjat?

Gabi
Gabi
 


Szia Kriszta anya!Szia többiek!
Egy nagy csomag kb. 64 db-os most kb. 3700-4000 között van, de ettõl lehet drágább, én mindig valami akcióban próbálok venni, többet, most éppen liberót 3300-ért a Metroban.
Az is eszembe jutott, mert itt már elég uncsi ez a sok dobálózás, meggyõzködés, hogy mi lenne ha mindkét várományosról azt írnánk össze, hogy az akkori gazdasági lehetõségeihez képest elvégzett munkájából mit hagyott ki. Magyarul a kihasználatlan lehetõségeket. Persze, a világ változik, mint írtam a másik neves Topicban is, nem lehet ugyanazt elvárni a jövõben sem(szerintem egyre többet fogunk elvárni)a leendõ kormányoktól. MAjd 2006-ban vagy 2010-ben a mai dolgokat veszük elõ, árak, hitelek gyedek stb.
Szóval tényleges helyzetéhez képest mit tehettek volna?
Pl. miért csak ma jelentik be a nyugdíj visszamenõleges emelését 4,5 %-al, miért csak a kormányzati ciklus végén van már hitel, miért most vannak csak átadások, stb. Mindkét félrõl.

Más. Ma tény, egyre késõbb szülnek a nõk itthon. Ok: tanulás, lakásszerzés, munka karrier. Kb. 28-30, mire talán az elsõ baba megérkezik sok helyre. MIvel elõtte mondjuk dolgoztt, jól keresett, akkor kap majd GYÁS-t, majd GYED-et. A GYÁS összegét 2002 novemberben maximálták, nehogymá' néhányan jobban bírjanak bevásárolni a kicsinek,pedig ez is csak 70%-a a volt bérnek, és terheli néhány dolog. Na OK. Letelik jön a GYED, szintén van felsõ plafon .Ez nem változott tavaly õsszel. Telik múlik az idõ, kistesón gondolkodik a család. Igen ám, de tavaly õsz óta a GYÁS, GYED? GYES, nem számít bele a számításoknál a számolási alapba, így vagy visszamegy anyuka dolgozni(ha van hová, és nem zavarják el azonnal, tudva miért teszi)180 naptári napra , mert csak ekkor van tényleg megint fizetés alapú, de maximált juttatása. Egyébként a minimálbérhez kötve vannak a szabályok.
Következtetés: Igaz, hogy kap mindenki, de az akinek eddig több járt, jogosan, most gondolhatja azt, hogy amit tõle elvesznek ,abból fizetik ki azokat, akiknek csak az alapra lenne jogosultságuk. (abszolut nem sajnálom senkitõl se)
HA valaki nagyobb családban gondolkodik , pl 3 gyerek, akkor legalább 4 év lesz a kicsik között így, az 12 év kiesés,40 évesen meg 12 év szakadozó távollét (3x180 nap)nem repesnek a nõkért a munkahelyeken.
Mi ebben a jó?
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kedves Meggyes bukta,
kicsit ugyan már a múlt ködébe vész, de rákérdeztél a konformizmusra. Rejtvényedre a helyes válasz alighanem valamelyik pedagógiai kézikönyvben olvasható, ezt most nem nyomozom ki.
Viszont egyik kedvenc könyvem ( Elliot Aronson: A társas lény) második fejezete teljes egészében a konformizmusról szól, ezt ajánlom figyelmedbe, a harmadik fejezettel együtt, melynek címe: A tömegkommunikáció, a propaganda és a meggyõzés.
Vera
vera
 
 


Sziasztok!

Kérdeztél, de nem akarom Gabit ismételni válaszolt helyettem.
A Bokros csominál tartottam írom hát tovább:
Tehát ott tartottam, hogy a csomag 4.5 milliárd USD kárt okozott hazánknak!
És tönkretették rengeteg ember életét.
Megemelték a nyugdíjkorhatárt de nem indítottak széleskörû munkahelyteremtõ programot.
A nyugdíjasok kb. 20%-ának a díja a létminimum fele körül volt. Az Orbán kormány folyamatos értékû emelésekkel


visszatért a 94-s szintre(reálérték) + kamat.
Bevezették a tandíjat.
Ezer oktatót bocsátottak el évenként az egyetemekrõl, fõiskolákról.95-98-ig 554 milliárd!!! Ft-ot vettek el az oktatástól!
Az egészségügyben volt a legsúlyosabb az elvonások hatása; kovács pál miniszter le is mondott. Ágyszámleépítések, fogorvosi kezelés pl. Az oriási elvonásoknak köszönhetõen az elkerülhetõ halálozások 11-18%-a az ellátások hiányossága miatt történt!
95-98-ig 1048 milliárd Ft-ot vontak el az egészségbiztosítási alapból!!!Ezzel több ezer ember korai halálát okozták! 99-tõl az eg.bizt alapkiadásaira fordítható összeg minden évben reálértékben is nõtt de még ezidáig sem sikerült az eü helyzetét rendezni.
Miközben Bokros ÉS NE FELEDJÜK õT MEDGYESI KÖVETTE!!!tehát miközben õk az embereket sanyargatták addig bagóért kiárusították a magyar vagyont és még ez sem volt elég,
mert oriási összegû kedvezményeket nyújtottak egyes külföldiek számára!
Megsértették az államháztartásról szóló törvényt, az útadóról szóló törvényt 1994-1998 között 238.6 milliárd Ft.összegû adót engedett el a külföldi rendszámú kamionok számára!!!
Ezek a túlsúlyos kamionok tönkretették útjainkat, a rossz utak a magyar gépkocsik állagát több100 milliárd Ft-al károsították.Melyik pénzügyminiszter fizeti ezt meg?
Ki csinálta a Bokros csomagot? Bokros és Medgyesi vitte tovább töretlenül!

Gabi 1-el és szofival nagyon 1et értek!Kép
Egész európa rajtunk röhögött mert nem kértünk adósságátütemezést!
Nem kellett volna ide Bokros csomag!Lehetett volna kezdeni a Széchenyi tervvel!

Ja és mit gondoltok kedves mszp-re szavazók mi lett volna itt, ha õk maradnak hatalmon?
Aki néz híradót, olvas újságot az láthatta tegnap azt a tanulmányt, amit Medgyesi írt 1998-ban .
Medgyesi szerint az egészségügyben bevezetni javasolta a térítési díjakat!!!
Betegek beutaló nélkül 2000Ft-ért mehettek volna orvoshoz!
4000Ft-ot kellene ma fizetnünk, ha választott orvosunkat keresnénk fel!!!ÉS NAPI 1000 FT-OT KELLENE FIZETNÜNK MINDEN KORHÁZBAN TÖLTÖTT NAPÉRT!!!
Ezt akarjátok??megkaphatjuk!! csak szavazzatok az mszp-re

Ja és már viszakozik az mszp "Szigorú költségvetési politikára lesz szükség igy nem kizárt a választási igéretek átütemezése" Ezt csabai Lászlóné szocialista képviselõ mondta!!
HOPPÁ
na megyek sziasztok!
Bogici
Bogici
 


Bogici! Ez szép volt! Végre valaki aki nem csak él bele a nagyvilágba,hanem azt is tudja "mi a dörgés". Csak a szegény balosokat sajnálom,akiket mindig nekünk kell felvilágosítanunk a való világról. Nekik ugyanis ahogy már oly sokszor bizonyították egyedül ez nem megy!
Más!
Mit szólsz,a tegnapi gyõri eseményekhez?Helmut Kohl is eljött,hogy nyilvánosan mellénkálljon.Nem rossz ugye?/Babibell/
babibell
 


Kedves babibell! Arra a Helmut Kohlra gondolsz, aki nehany evvel ezelott Horn Gyulat tuntette ki? Miert kell a Fidesznek ugynevezett nagy embereket felsorakoztatni maguk mogott? Ettol lesznek hitelesebbek?
Es megvalami! Bennem is van sajnalat, de elsosorban akkor, amikor az ilyen hozzaszolasokat olvasom. Ennyi hiperintelligens, okos jobboldali annyira be van rezelve, hogy az mar nevetseges.
Eva
Eva
 


sziasztok, figyelitek a híreket? halljátok hogy a kormány milyen szerzõdést köt a vegyépszerrel? Ezt Ti Fideszesek nem látjátok?
Vagy ez már mindegy?


Thissan
Thissan
 


Egérke meg jobban tenné, ha nevelgetné két pici gyermekét, és nem nagyjelenetezne a K. téren... vagy talán jól jön egy kis gyes kiegészítés ? ( érdekes, másnap Kokót is kitüntették.... ez már szomorú!!! Egy eddig 3x-os Fidesz szavazó, aki most biztosan nem rájuk szavaz.
Névtelen
 


Ajánlom figyelmetekbe Malgot István baloldali filmrendezõ írását:

[url=http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=6660" TARGET="_top]http://www.gondola.hu/cikk.php?szal=6660[/url]

Nyílt levél baloldali érzelmû polgártársaimnak!

Baloldali vagyok. Kívülálló.

A szembenálló szekértáborok egyikébe se kéredzkedtem be soha. Kívül kell
állnom. A mai Magyarországon vannak baloldaliak. Baloldal nem létezik.

Születésemtõl Magyarországon élek. Hatvan éve. Ez a hazám.

Szeretem fájdalommal, szeretem büszkeséggel. Földjébõl lettem azzá, aki
lettem. Magyar vagyok. Ezért nem lehetek kívülálló.

Döbbenten figyeltem a választások elsõ fordulóját. A végeredmény
megyõzõ.
Bárkit meggyõzhet arról, hogy politikai szemfényvesztés áldozatai
lettünk.
Ezt a végeredményt a fortélyos félelem szülte. Gyõztek a félelemkeltés
apostolai.

Kimûvelt, tekintélyes tudorok riogatták a polgárokat hónapokon át a
fasizálódó Magyarország rémképével. Külföldi és hazai médiákban
harsogtak a
mindent elárasztó rasszizmusról, antiszemitizmusról, Dunába lövésrõl,
cigányüldözésrõl.

A félelemkeltés középpontjába a MIÉP-et állították. Mérhetetlenül
felnagyították ennek a radikális nemzeti pártnak a magyar társadalmi
életben
betöltött szerepét, felhasználták a párt otromba retorikáját a
rasszizmus
bizonyítására, a MIÉP hatalomátvételérõl beszéltek, mindent elkövettek,
hogy
a Fideszt összemossák a MIÉP-pel, Orbán Viktort és a Fidesz vezetõit a
MIÉP
cinkosainak nevezték, a gyûlöletbeszéd szószólóinak.

Maga a MIÉP is kavarta a ködöt, kormányzati szerepre készült, a harmadik
legerõsebb pártként.

Sokan valóban elhitték mindezt. És elbizonytalanodtak.

Magyarország polgárai nem fasiszták, nem rasszisták, nem gyûlölködõek.
Nem
is akarnak annak látszani. Élni szeretnének, magyarként, Európában.

Az MSZP-SZDSZ páros kampánymûvészei százezrekkel hitették el azt a
hazugságot, hogyha a választók nem õrájuk szavaznak, az a magyar
demokrácia
végét jelenti. Érvelésük szerint a Fidesz mindenképpen szövetkezik a
rendkívül megerõsödõ MIÉP- pel. Egy Európából kiebrudalt, fasizálódó
ország
vízióját vetítették a választópolgárok elé.

Százezrek hittek nekik. Nem annyira rájuk szavaztak, mint inkább a sötét
víziók ellen.

A szemfényvesztõk hazugságait maguk a választási eredmények leplezték
le. A
MIÉP nem jutott be a magyar parlamentbe! Az MSZP-SZDSZ páros választási
eredményeikkel természetesen learatta a félelemkampány szavazatait. A
választási matematika szerint ma biztos gyõzteseknek látszanak.

A MIÉP nem jutott be a magyar parlamentbe. Egyetlen egyéni
képviselõjelöltjük sem áll nyerésre. Ez a tény nem az MSZP-SZDSZ páros
sikere. A MIÉP tábora mindössze kétszázezer ember. A jelenlegi
részvételi
arányok miatt ez a parlamenti küszöb elérésére is kevésnek bizonyult. A
MIÉP
részérõl bizonyosan nem fenyeget a jobboldali hatalomátvétel.

Nem a MIÉP részérõl fenyeget.

A politikai szemfényvesztés talán legfontosabb része, hogy a polgárokkal
elhitetnek egy másik hazugságot is. Azt ugyanis, hogy az MSZP és az
SZDSZ
baloldali párt. Ennek a választásnak a fényében a magyar baloldalnak fel
kell tenni egy egyszerû, ám alapvetõ kérdést, aminek megválaszolása
sokmindent tisztázhat.

Mitõl baloldali ez a két párt? Baloldali ez a két párt?

A politológusok rendre elhárítják a válaszokat. Magam úgy vélem, hogy a
jobb
és a baloldal fogalma a politikában csak a középhez, a centrumhoz
viszonyítva értelmezhetõ. Mindhárom fogalom politikai tartalma az
érdekek és
értékek képviseletében ragadható meg. A politikai centrum a társadalom
lehetõ legszélesebb rétegeinek érdekeit képviseli és az
összeegyeztethetõség
mértékéig vallja ezen, egymással esetleg konfliktusban is álló rétegek
értékeit. A centrum tehát jobboldali és baloldali értékeket egyaránt
képvisel, bizonyos határokon belül. A centrum által már nem képviselhetõ
érdekek és értékek - amiknek felvállalása szétrobbanthatná a centrumot -
helyezkednek el e politikai skála jobb és bal oldalán.

A mai politológiai szóhasználat a társadalmi erõket jobb és bal oldalra
osztja. Ebbõl a fogalmi zûrzavarból kiemelve a Fidesz a mai magyar
politikai
élet centruma. Nem jobboldali párt, hanem centrumpárt. Képviseli a
nemzeti
értékeket (vallás, család, a nemzeti múlt, társadalmi és kulturális
hagyományok) és a baloldali értékek egy részét (a tanuláshoz való alanyi
jog, az esélyegyenlõség biztosítása, állami beavatkozások a kíméletlen
piaci
mechanizmusokba, a minimális szociális védõháló biztosítása.)

A Fidesz centrumpárt. Nem baloldali párt, ezért a társadalom
legszegényebb,
a piaci viszonyoknak legkiszolgáltatottabb rétegeit csak a társadalmi
szerkezet egészébe helyezve képviseli, prioritást adva a társadalmi
centrumot képezõ polgári rétegek érdekeinek.

És mit képvisel a magát baloldali szerepben illegetõ SZDSZ?

A nemzetközi tõkét.

A szabaddemokraták a szavak demokratái. A szabadságot hirdetik, a
verseny
szabadságát, a piaci viszonyok mindenhatóságát az élet minden területén.

A globális kapitalizmus korában élünk. Nincs már szabadverseny. Nem a
jobbik
gyõz, hanem az erõsebb. A nemzetközi tõke maga alá gyûri az egyes
országok
gazdaságát. Erõsebb és így hatékonyabb a nemzetek létét biztosító
gazdaságoknál.

A nemzetközi tõke a világra mint letarolandó természeti erõforrásra, a
népekre mint profitot termelõ olcsó munkerõre, az egyes országokra pedig
mint felvevõpiacra, mint az általa diktált feltételek szerint fogyasztó
tömegre tekint.

Szabadverseny?

A világ leghatékonyabb hadseregei avatkoznak be, amint a globalizmus
érdekeit sérelem éri. Mindezt kimûvelt elmék igazolják ékesnél-ékesebb
mondatfüzérekkel. A nemzetközi tõke nemzetközi propagandaosztálya az
írott
és elektronikus sajtóorgánumok tömegén át próbálja elhitetni velünk,
hogy a
globalizmus a fejlõdés egyetlen útja. Hogy a nemzeti értékek, éppúgy,
mint a
nemzeti gazdaságok idejétmúltak, korszerûtlenek, vagy éppen fasiszták.

A nemzetközi tõkének szüksége van tehetséges, meggyõzõ tollnokokra. És
élni
is kell valamibõl.

Értem én ezt, de kedves szabaddemokrata polgártársaim, akik között
jónéhány
hajdani baloldali is bújócskázik, meg tudnák mondani, hogy ugyan mitõl
lett
a nemzetközi tõke baloldali?

Amennyiben a társadalmi lét legszegényebb, bérbõl és munkából élõ, vagy
a
szociális hálón kívülrekedõ rétegek érdekeinek képviselete, a valódi
esélyegyenlõség, a tanuláshoz, munkához, lakáshoz, emberhez méltó
környezethez, fenntartható, emberi léptékû fejlõdéshez való jog
baloldali
érték, akkor, bármily furcsán is hangzik ez, kijelenthetjük, hogy az
SZDSZ
az újkori globalizáció jobboldali elitpártja, mivel mindezekbõl semmit
sem
képvisel.

Az MSZP-rõl nem mondható el ugyanez. Nem elitpárt. Nem is baloldali. A
kacsintó kádárizmus utódpártja. Az állami vagyon felosztásának legfõbb
haszonélvezõje, ideológiamentes klientúrán, több évtizedes
kapcsolatrendszeren keresztül, az egy akolhoz tartozás módján
összetartott
párt. Az önmagát átmentett politikai elit, a privatizációt saját
hasznára
fordító pártburzsoázia, a mezõgazdaságot kifosztó zöldbárók, a
technokrata-bürokrata állami hivatalnokok összetartó érdekszövetsége.
Kipróbált, régi elvtársak. Körülöttük a klientúra. Ez a párt valóban és
hosszú távon jutalmazza a klienseit. Tábora állandó.

Az MSZP a centrumpárt szerepére tör. Képes egymástól eltérõ értékek
képviseletére.

Amíg a Fideszt döntõen a nemzeti értékek képviselete tartja össze, a
nemzeti
érdekeket próbálja összeegyeztetni az európai és a tengerentúli
elvárásokkal, addig az MSZP-sek a nemzetközi tõke elvárásait teszik
eladhatóvá a választók tömegeihez szóló, a Fideszre balról licitáló
ígérgetéseikkel.

A demagóg ígéretek a választások megnyerésére szolgáló
propagandafogások. A
valóság ezúttal is más.

Harmincszázalékos infláció kísérte uralmukat, a forint állandó
gyengülése,
az állami vagyon széthordása, tömeges munkanélküliség, fontos iparágak
külföldi kézbe adása, a közszolgáltatások árainak nagymértékû
növekedése, az
állami lakásépítések megszûnése, a nyugdíjak értékének állandó
csökkenése,
megfizethetetlen autópályák, a társadalmi mobilitást gúzsba kötõ
Bokros-csomag. És a következõ kormányon számonkért ígérgetéseik.

Mit adtak az országnak uralmuk alatt? Semmit. A klientúra gazdagodott.

Az MSZP-t szövetségesük, a szabaddemokraták szalonlépessé tették
külföldön.
A nemzetközi tõke bizalmát élvezhették.

A tömegek kormányozhatósága érdekében a nemzetközi tõkének is szüksége
van
egy centrumpártra. A szabaddemokratákkal szövetséges MSZP éppen
megfelelt.

Ez ma is így van. A nemzetközi tõke az MSZP választási gyõzelmében
érdekelt.
Ezt nyíltan meg is mondták sajtóorgánumaikban.

A választás elsõ fordulóját követõ napon a tõzsde nagymértékben
erõsödött. A
forint gyengült.

Mikor támogatott a nemzetközi nagytõke baloldali pártokat?

Rágalmak özöne egyrészt, ígérgetések másrészt, a választók tudatos
félrevezetése, ez volt a szövetségesek stratégiája.

A derûs mosolyok alól idõnként farkasfogak is villantak. Horn Gyula
szorgalmazta a piaci viszonyok alkalmazását, kilátásba helyezve a
lakossági
gázárak drasztikus emelését. Rettenetes durvasága nem lepett meg. Õ
ilyen.

A múlt másik vezéregyénisége is megszólalt. Bokros Lajos a mai
Magyarországon nem engedné a fiatalok tömeges felsõfokú képzését. Nics
rájuk
piaci igény. Megoldásnak az emeltszintû tandíjakat tartja. Hogy így csak
az
elit gyermekei tanulhatnának? Mosoly a válasz a bajusz alatt.

Szemlélete csak tükrözi a szabaddemokraták elitista nézeteit.

Õk ketten õszinte emberek. A nyilvánosan vitatkozó MSZP-s pártelnök és
miniszterelnök más taktikát követett. Nem voltak érveik. Ezért hát
ígérgettek. És mosolyogtak. Szimpatikusan.

A megkérdezettek többsége szerint Orbán Viktornak a vitában mindig igaza
volt. Medgyessy valójában nem is vitázott. Mindig egy kicsit többet
ígért.
Ez szimpatikus.

A választás éjszakájának gyõzelemgõzös mámorában Kovács László már
odapöccintett néhány mondatot Orbán kavicsbányájáról. A nemzeti vagyon
elherdálásáról. És az eljövendõ számonkérésekrõl. Már nem kellett
taktikázni.

A támadások fõcsapása eddig is és ezután is Orbán Viktor ellen irányult
és
irányul.

Ez érthetõ. Orbán Viktor a mai Magyarország legkiemelkedõbb politikai
tehetsége, ragyogó intellektusú, európai mércével is nagyformátumú
államférfi.

Vezetésével vált a Fidesz kormányzó centrumpárttá. Vezetésével haladt
Magyarország a nemzeti értékeket megõrzõ, a nemzeti érdekeket képviselõ
fejlõdés útján. A trianoni gerincroppantó döntések után magyar
politikusként
a legtöbbet tette azért, hogy a szétszakított magyarság szellemi
egyesülése
megvalósuljon. Tette ezt úgy, hogy szomszédainkkal a normális viszony
megmaradt.

Orbán Viktor sokaknak útjában áll. A globalizmus apostolainak
mindenképpen.

Hazugság, hogy gyûlöletet keltett. Haladhattunk felemelt fõvel. Nem
kellett
bûnösként osonnunk.

Éppen a választások eredménye bizonyítja, hogy Magyarországon nem váltak
uralkodóvá szélsõséges nézetek.

A bizonyíték ára az MSZP-SZDSZ páros elõretörése.

Orbán Viktornak nincs alternatívája. Ellensége sok lehet, de ellenfele
csak
egy. Önmaga.

A Fidesz rettenetesnek bizonyuló hibákat vétett, ezek nagymértékben
befolyásolták a választásokat.

Kommunikációképtelennek bizonyult a mai Magyarországon létezõ humán
értelmiséggel. Egy ország kultúrája, a kultúrát képviselõ értelmiség
léte
adottság.

A változások feltétele, hogy új tereket kell nyitni, ahol szellemi
mûhelyek
alakulhatnak, ahol kultúrharc nélkül jelenhetnek meg különbözõ
kulturális
értékek. A Fidesz nemcsak ellenfeleit nem kísérelte meg megnyerni,
potenciális értelmiségi szövetségesei iránt is közömbös maradt. A
napilapok,
folyóiratok, írott és elektronikus sajtó, a kulturális élet szintereit a
Fidesz átengedte az SZDSZ-nek. Nem jöttek létre új napilapok,
folyóiratok,
fórumok egy sokszínû kulturális lét bázisaként.

A magyar értelmiség nem ellensége Magyarországnak. Egyszerûen nincsenek
lehetõségei. Vagy beáll az SZDSZ szószólói közé, vagy a szobája sarkában
kuporog és éhezik. Ezen a tényen nem segít néhány látványos kulturális
akció, sem néhány vitatható alkotás elképesztõ költségeinek
finanszírozása.

Magyarországon ma nincs kulturális közélet. Ez a Fidesznek ártott.

Meglehetõsen szûk és szûken fideszcentrikus lehet a miniszterelnök
tanácsadói köre. Most minden mondat számított. Voltak rossz mondatok. Ez
Orbán Viktornak ártott.

Magam a magyarországi cigányság ügyének elkötelezettje vagyok. Hibának
tartom a Lungo Drommal való szövetséget. Kit képvisel a Lungo Drom? Ki
tudja? A tanácsadók? (A kérdés költõi, ismerem a Lungo Drom
problematikát.)

A Fidesznek ma nincs hangadó humán értelmiségi hátországa, pedig
lehetne. A
szellemi élet néhány nagysága támogatja õket. Meggyõzõdésbõl teszik. De
a
pálya az ellenfeleké.

Mindez elõsegítette az emberek félrevezetését.

Megfordítható-e az elsõ forduló eredménye?

Talán igen. Talán nem. Mindenképpen meg kell próbálni.

A választáson több múlik, mint eddig bármikor. Ez a választás nem a
hatalom
Fidesz vagy MSZP-s kezekbe kerülésérõl szól. A választás tétje az, hogy
Magyarország nemzeti értékeit, függetlenségét megõrizve halad-e az
európai
jövõ felé, vagy a nemzetközi nagytõke hazai szálláscsinálói segítségével
áldozatul esik-e a globalizmus iszonyatának.

Az eddigiek fényében nyilvánvaló, hogy milyen erõknek állt útjában Orbán
Viktor.

Elsõsorban a baloldali állampolgárokhoz kívánok szólni. A
szélsõjobboldali
veszély hazugságnak bizonyult. Baloldali létükre miért állnának a
nemzetközi
nagytõke, és a képviseletüket ellátó bankár, Medgyessy Péter oldalára?
Bizonyára nem kívánnak a globalizmus szekértolói lenni. Akkor?

Ebben a helyzetben Orbán Viktornak nincs alternatívája. Mellé kell
állni.

A baloldali gondolkodóknak, az emberi élet minõségéért, az emberi és
természeti környezet fennmaradásáért aggódóknak, a szülõhazájukért,
népükért
felelõsséget érzõknek dönteniük kell. Dönteni Magyarország mellett. El
kell
utasítanunk, hogy a globalizmus gyarmati sorba taszítson bennünket.

A Fidesznek kevés a tartaléka. Az egyik a kisgazda vezetésben csalódott,
demoralizált parasztság. Õket kell megszólítani. Mindenáron.

A másik tartalék a félrevezetett baloldali érzelmû polgárok tábora.
Próbálkozzunk meg az idegen hatalmak elleni nemzeti összefogással.
Egyszer
már sikerült. Ezerkilencszázötvenhatban.

Ma egyetlen jó döntés létezik. Egyetlen jó cselekedet.

És azután?

Bizonytalan vagyok. Talán a Fidesz megszabadul kétségtelen hatalmi
gõgjétõl,
megszabadul arrogáns mondataitól, talán képes lesz valódi párbeszédre,
talán
létrejöhet egy igazi, értékcentrikus szellemi élet... Talán.

Miért álljunk akkor a Fidesz mellé?

Mert a másik oldalon nincs ez a talán. Ott tõke van és fegyverek.

Malgot István
író, filmrendezõ
Csilla
 


Kedves nevtelen 19:38

Miert ne vallalhatna egy sportolo, muvesz politikai hovatartozasat? Es miert ne kampanyolhatna? Jack Nickolson, Barbra Streisand, Bruce Willis...., mind-mind elso sorban ulnek demokrata ill. republikanus gyuleseken az USA-ban.

Kedves balosok? Miert az MSZP es Ti akarjatok a vilagnak megtanitani mi a demokracia? En hiszek abban, hogy az mar jo nehany evszazada mukodik a vilag fejletteb reszen. Inkabb azt kene megtanulnunk es a toleranciat.Es azt, kedves nevtelen, hoyg ne idetlen kulsosegekre alapozva dontsunk a sajat, es a gyerekeink jovojerol.

Gabi
Gabi
 


Kedves Idelátogatók!
Én itt voltam, amikor tegnap OV és HK Gyõrben kampányolt. A HK a Horn cimborája volt, most OV-é. A HK-t, mint német exkancellárt és európa legnacsobb választási kampánypénz csalóját tartják számon, ez elég nagy botrány volt, sokat fizetett is érte, minden téren. (Ja, az OV másik cimbije a Berlusconi sem volt tegnap népszerû otthon, olaszországban, nézzétek csak meg a híreket, országos sztrájk volt.)
Nem értem, minek jött vele ide, ez mégiscsak a MAgyar választás, vagy volt az a pánz?
Szeretném, ha a pénteken 100 millióba kerülõ utolsó levélke postadíját esetleg kórházakra, lélegeztetõgépekre, játszóterekre, ebédtámogatásokra, idõsek megsegítésére használnák. Ezt megint mindenki fizeti.NEm tudom, miért kell ennxi pénzt elherdálni, annyi undorító no name szemetet dobok ki a kukába, még a kiadó sincs rajta, hogy egy iskolai papírgyûjtést is megnyerhetnék vele. Sajna maradok annál, hogy engem nem most kell meggyõzni, volt rá elég aktív 4 év.
Egyébként a MP sem szimpatikusabb egy fillérel sem, mint OV. Ma a fiam a STAR WARS-ot nézte, és tisztára élethû volt. Kancellár: Ha megválaszt a csillagközi tanács, felszámolom a korrupciót.
Szeretnék benne lenni a top 600 köztisztviselõbe, akik nem kirúghatóak, ha nem dolgoznak akkor is megkapják a havi 600 ezret 5 éven át. Ehhez nem kell más, csak a közelállóság. Hát ebbõl is kimaradok megint.
Azok kedvéért akik itt ölre mennek, és riogatnak mindenféle véreskezû múlttal, el kell mondanom, hogy a Fidesz kormány elõtt és a rendszerváltás között is volt élet, választások, stb.és nem volt akasztás, meg ellenzék terror, vallásüldözés,amivel az öreg néniket ijeszgetik mostanság.
Jaj,a püspökségen is volt nagyon titkos témájú beszélgetése a az OV-nek, a Kövér bácsi is ott volt.
A Borókai tesója meg nem ám közelálló, ááááá!

Szóval várom a jövõ hetet, a topicok nyugalmát, és úgyérzem semmi sem fog óriásit változni.Egyre jobban örülök, ha ezen az õrületen túlleszünk.
Mosolygó fej mindenkinek, majd egyszer megtanulom meg csinálni,
üdv
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Zsomimama ugy legyen..... (en se tudok mosolygo fejeket csinalni)

Ezt meg azert le kell irjam:
"Olaszorszagban kozel 1 millio ember a Piazza del Popolo-n"- irja a Nepszabadsag.
Erdekes. Oda elfert olyan sok ember, a Kossuth terre es kornyezo utcakba nem? Hmm.

Gabi
Gabi
 


Inkább azért legyen kinn, annyi ember, ami nálunk van, mint azért ami ott olaszországban.Nics rosszab a jogbiztonság hiányánál.
Szomorú fejecske, ha tudnék csinálni
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


István, Éva keres a Dühöngõben!
Kedves Gabi, így van ez: nagyobb helyre több ember fér...
Vera
vera
 
 


Zsomimama : és ) vagy : és ( - > szorosan egymás mellé írva.
: + )= Kép
: + (= Kép
Névtelen
 


Kedves Vera,

Szeretnem a negyzetmetereket latni...
Gabi
Gabi
 


Fuggetlen tajekoztatas, nem Nepszabadsag. Csak nektek, Zsomimama es Vera.

Under Article 18, when a court rules that a worker at a company with more than 15 employees has been fired without just cause, the firm must reinstate the worker. The government wants to allow companies to offer cash severance instead of permanent jobs, but unions are determined not to see the principle of "just cause" be replaced by
pecuniary perks.
"Rights must not be abolished, they must be extended," was Tuesday's slogan, implying that not only should Article 18 be left standing, but it should be applied to workers at the 97 percent of Italian companies with fewer than 15 employees, too.
At a rickety table set up amid the milling crowds at Piazza del Popolo, left-wing activists gathered signatures, which they said were designed to force Labor Minister Roberto Maroni to resign. Their motto was: "Maroni, fired with just cause."
Rome, where public transportation stopped from 10 A.M. to 6 P.M., was swarmed by three separate groups of demonstrators, totaling 250,000 people.
Gabi
Gabi
 


Sziasztok!
Kedves köszi elismerõ szavaidat,amit írtam egy ujságcikk alapján tettem, ezeket a tényeket egy mszp-s írta le a Demokratában. Nem akarok más tollával ékeskedni, csak gondoltam ide zanzásítom, mert szerintem a tények feltárása a legfontosabb!
Kohl korteskedése Orbán mellett szerintem megtisztelõ és sokat jelent!

Csilla! Köszönöm, hogy betetted ezt az írást!KépMinden szava igaz!

Thissan! Szerintem jól tették kössék csak meg azokat a szerzõdéseket! Inkább 100* a vegyépszer mint a külföldi cégek!

Éva! szerintem jogosan vagyunk Mi "hiperintelligens" jobboldaliak berezelve!Ugyanis tényleg félünk! A becsületes, igéreteit betartó, tiszta multú, drága jó elvtársaktól, akik majd itt újra megszakértik ezt a pici Hazánkat! Akik mindíg megmondják, hogy mi a demokrácia! Akik demokratábbak a demokratáknál!

Névtelen! Egérrõl és Kokóról szállj le! Arra sem lennél méltó, hogy a kislábujjukat megcsókold!

Zsomimama A komcsik levelei gondolom nem szúrták a szemedet!Kép

JA ma hallottam és láttam a saját szememmel a Duna Tv híradójában:
BÉKI GABRIELLA SZDSZ FEKETÉN FEHÉREN KIJELENTETTE, HOGY HA HATALOMRA KERÜLNEK MEGSZÜNTETIK A GYERMEKEK UTÁN JÁRÓ ADÓKEDVEZMÉNYT!

hAJRÁ SZDSZ HAJRÁ MSZP!
Ha megszavazzátok megérdemlitek kedves mszpsek!

Sziasztok
Bogici
Bogici
 


Elnézést Úgy akartam kezdeni, hogy Kedves babybell!Kép
Bogici
 


Szerintem is kezd kibújni a szög a zsákból, a fájtfülûek már hallhatták (olvashatták) a majdani intézkedések elõkészítését. Pl. nem jó, ha ilyen erõs a forint, mert az exportcégek bla, bla, bla. Persze, csak amit egy átlagember vásárol, kamatot fizet stb, annak nem a 30%os infláció kell.

Teljesen egyetértek hogy az egész Mszp "fölény" mögött a média áll. A két tábor között az a különbség, hogy a "jobb oldali média" nyíltan felvállalja ezeket az értékekeket, a baloldal, pedig következetesen függetlennek nevezi magát. Ez ugyanaz az álláspont, amit az ország megosztásáról súlykolnak. A Fidesz megoszt, az Mszp egyesít...

Mint kedves Juszt elvtárs, aki a Fideszes képviselõkkel folytatott beszélgetésébe kövtekezetesen Orbán Viktort, mint az "önök miniszterelnökét" aposztrofálta és ki is fejtette, hogy O. V. nem az õ miniszterelnöke. Persze érthetõ, rá sohasem vonatkoztak állampolgári szabályok, megteheti, hiszen aki az ország egyik leggazdagabb embere, több ezer hektár földtulajdonnal, akinek a üzleti kapcsolatai és szoros "baráti" viszonya van Keleti Györggyel, volt MSZMP-s, majd Mszpés honvédelmi miniszterrel.

Eléggé el kellett titkolni azt is, hogy a Dózsa György úton valaha állt Regnum Marianum templom helyére felállított keresztet egy kedves , független Népszabadságos újságíró fiacskájának vezetésével fûrészelték le a fiatalok és tiltott jelképekkel meggyalázták azt.

A Magyar Hírlap, mint független közéleti napilap, aki olyan érzékeny a szociális változásokra, az évtizedek óta ott dolgozókat közvetlen a tulajdonosos váltás elõtt megszüntette a munkaviszonyát, szerzõdéses jogviszonyba kényszerítette õket és pár hónap múlva egyszerûen kirakta õket az állásából. (végkielégítés és egyebek nélkül)

Azt vajon tudjátok e kedves Mszpsek, hogy 1994-és 98 között az önkormányzatoknak és egyéb Mszp-hez közel álló cégeknek elõ volt írva, hogy pályázati felhívásait és egyéb hirdetményeit kötelezõen a Népszabadságban és a Magyar Hírlapban tegyék közzé (ezzel nem kevés pénzt juttatva ezekhez a lapokhoz) és ez a "szokás" a mai napig fennáll az mszp és az szdsz vezette önkormányzatoknál?

Azt tudtátok e, hogy a régi jó pártkáder újságírók,-akik anno Moszkvában szerezték a diplomájukat- gyerekeit már az Usában képezték ki elsõ rangú reklámszakemberré, és ezek most a multi reklámügynökségekben csücsülnek, milliárdos reklámkeretek fölött rendelkezve. Szerintetek milyen médiába juttatják ezeket a hatalmas pénzeket, természetesen elfogolutlanul?

No mindegy, ezer és ezer példám van, de már ez is sok leírni és gondolom elolvasni is...
Szofi
 


Szia Szofi!

A szomorú, hogy ezeket mind átvette a Fidesz,is mint kitaposott pénzszerzõ utat. Pl, Kövér öcsike kapott 4 milliárdot, meg egy könyvkiadót, de én utálok példálózni, tele van vele a világ. Nem vagyok se balos, se jobbos, ert mindkettõben rengeteg kivetnivalót találok. Akkor most mi van?, Akkoriban megaberuházások mentek,(ami nagyjából azért elkészült, de minek), most meg látszatberuházásook(pl. autópálya). Sajna azért azt el kell ismerni, hogy a választási bizottságokat, a tv-t, rádiót, a kampányreklámcégeket(Ezüsthajó, Happy End, és lefele családi vállalkozások), a mindenkori uralkodó párt(ok) felügyelik, költségevetéselik(jaj de szép volt!).
A jelenkor politikusainak gyerekei, jelenünk nagy emberkéi is azzal vannak oda, hogy a gyerekük elit, külföldi , vagy külföldön lévõ oktatási intézményekben költi a pénzünket.
Ez akkor sem volt másképp, most sincs. Albérlõk voltunk a XII. kerületben, sok iskolát, ovit láttam.
Most az van elõirva, hogy mit vegyél fel(kokárda), mit olvass(MN), mit nézz: közszolgálati TV, amire megint milliárdokat költöttek, a sok TV elnököt a végkielégítéseikkel össze se bírom számolni, és hogy kire szavazz, ha embernek érzed magad.
Rengeteg közbeszerzési pályázaton vettem részt, a miniszterelnöki hivatalnál is, a postánál is, stb. 25 éves haver államtitkár urak futkoznak 6-os audikkal, és rakták el az esedékes 500-1m közöztti összegeket, rendszeresen, hogy az érvényes, legjobb tudású anyaggal megnyert pályázatot el is lehessen ám hozni.
Korrupció téren semmit sem változott a világ, évszázadok óta, csak a média miatt most látványosabb.
Kaptam tegnap egy levelet,egy újságot
Levél:feladó név, cím, megszólítás :Kedves..amennyiben zavarom soraimmal, elnézését kére
Az újság:Ne hagyjuk, végre jöjjön el az igazság, NEm igaz, Hazudnak akik, védjük meg..
Lehet szavazni melyiket melyik képviselõm küldte.
Mit szóltok a Borókaihoz?!

ZSomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Kohlt el is feejtettem.
Akkorse volt szimpi, amikor a Horn mellet kampányolt. De jöhet ide Berlusconi, Vagy OSztrák szélsõ jobbos szomszédunk, csaló Kohl,akár a Dagobert bácsi, vagy Roger nyúl is, persze örülünk neki, mert hát külföldi..
Szerintem lenne néhány hazai ember is, akinek sokan örülnének, akik tényleg nagy dolgokat tettek.
Zsomimamma
zsomimama (zsomimama)
 


sziasztok!
én már nem akarok az MSZP-sekkel vitatkozni, mert õk úgy is azt hiszik õk a mindenttudók, õk mindent jobban tudnak mint bárki más, csak még mindig azt nem értem, hogy amikor itt volt a lehetõsé
g rá miért nem tett semmit.
és azt tudjátok e kedves MSZP-sek hogy az MSZP csalt az
, elsõ fordulónál? hogy a szegénycigányoknak pénzt adott hogy rájuk szavazzon? hogy sört és ennivalót osztogatott a rászorulóknak csak hogy rászavazzon? miért? mert tudta hogy csak igy érhet el célt? és ennek a hazug csaló pártnak hisztek ti? aki már most azt mondja hogy nem igért amnesztiát annak a sok bûnözõnek, s csak a FIDESZ találta ki. Pedig a Meggyesi mondta!!!
semmi hitelt nem lehet felvenni, mert a bankok sem tudják mitcsináljanak?
és én mint ápolónõ mondom, hogy amikor az MSZP ágy lecsökkentést hozott miszerint nincs annyi beteg, majd meg szakadtunk a munkába, mert pótágy hátán pót ágy van.
még a multkor írta valaki, hogy nõvér hiány van. tudod mit mondok én? azok akik nem dolgoznak nõvérként azok nem is szeretik igazán a szakmájukat, és jobb is ha nem dolgoznak, mert úgy is csak ártanak, nem úgy hogy bántják a betegeket, hanem udvariatlanok, pedig nem ezt tanítják?
vannak olyan munkatársaim akik már elmultak 50 évesek, gyerekük és férjük van még is ebben a szakmában dolgoznak. nekik elég a pénz? igen mert szeretik ezt csinálni, és lehet rájuk számítani.
és ha nekem 24 évesen úgy hogy Gyeden vagyok itthon és a nettó jövedelmem 70000ft az nem is olyan kevés, mert valaki keres ennél kevesebbet is.
még valami, az én gyerekem közözz 2,5 év van és amikor megszületett a második akkor szülési szabadságon voltam és megkaptam minden addigi fizetés emelést és úgy számolták ki a gyedemet, meg a szülési szabadság után járó pénzt is. szóval nem a 4 évvel ezelõtti pénzt kaptam, hanem azt ami most lenne ha vissza mennék dolgozni.

gabi
gabi1 (gabi1)
 


Kedves Bogici!
Azok is szúrják. Az is megy a kukába.Nem szeretem a provokációt. A dühöngõben anno én pont én voltam az, aki a politika témához elõször nyúlt, mert a 8 éves gyerekem táskájába propaganda anyagot találtam, stb. ott olvasható. ezt a kommunistázást már nagyon unom, én nem látok vörös zászlóval rohangáló embereket, meg a Lenint se, és nem is láttam 89-tõl napjainkig. Ha tényleg a jövõre öszpontosítunk, és nem csak gyerekeink, hanem magunk miatt is, nem tudom miért van szükség ilyen ijesztgetésekre, hogy visszajön a mumus. Ennyi erõvel visszajöhet bármi, Horty korszak, Hitler, Boszorkányüldözés, Keresztesháború, kerékbetörés, stb.
Igenis, a világ és mi is haladunk, az idõ nem forog visszafelé.
Szerintem békén kéne hagyni máer mindenkit, alig várom a kampánycsendet.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: