Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azt hiszem a kismama-pótlék megitélése nem nagyon esik egybe a pártszimpátiával. Véleményem szerint sosem akartak ilyen pénzt fizetni, tehán nem arról van szó, hogy anno elfelejtették kifizetni. Hanem arról, hogy amikor átvariálták az ilyen jellegű pénzeket, akkor elfelejtettek eltörölni egy törvényt (rendeletet? mittudomén).
Én akkoriban kaptam gyest, ami két részből állt, a 6700 ftból, meg mellé 800 ftból első gyerek után, 900 ft második gyerek után, 1000 ft harmadik gyerek után (ha több volt, akkor ezek a részek mind jöttek). Ezt az egészet egyben szájhagyományosan gyesnek hivták, de mint azóta sejtem, a 6700 ftos része más néven futott eredetileg, és ez a mai kismamapótlék alapja.
Nem értek egyet az egésszel. Azok, akik most kapnak kismamapótlékot, úgy mentek gyesre, sőt gyedre, hogy ismerték mi vár rájuk, rosszabb nem lett. Ellenben azok, akik most -sem!- nem kapnak, azok anno is legfeljebb gyest kaptak, gyedet nem kaphattak, ráadásul részben ha tetszett ha nem, menetközbeni bokros-csomaggal. Ők nem kapnak most sem semminő pótlékot. Ők megszenvedték, hogy nem volt gyed, nem volt általános gyes, éltek, kuporgattak ahogy tudtak. Nekik nem hull az ölükbe most egy fillér sem. Csak mert elévülési idő van.
lehet, hogy törvényileg ez igy most helyes, de szerintem egyáltalán nem igazságos. Igazságos a vagy senkinek vagy mindenkinek lett volna.
Az külön kérdés, hogy költségvetési szempontból az egész mivel jár. ((csak dupla zárójelben, most talán egy jó ürügy, erre is lehet kenni a megszoritások szükségességét))

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Na, Ildi!

Hát ez is eljött. EgyetértünkKép
rjuli
 
 


Rjuli!

KépKépKépKépKép

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Kiváncsi,

Nem volt ügyfélfogadás a földhivatalban. De azért rendesek voltak, kiadták a papírokat, majd ezen a héten kiderül, hogy a bank elfogad-e minket még, vagy sem. Hogy én hogy utálok nyomtatványokat töltögetni...!

Iboly
iboly
 
 


Jaj, azt én is nagyon utálom!!! És mindig marad olyan papír, amit nem, vagy rosszl töltöttem ki!
Drukkolok! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


kÉpzeljétek, az öcsémék azért nem hitelképesek 3 gyerekkel, mert az öcsém jövedelme elég lenne, de sok benne a családi pótlék, és így már nem elég.Kép Félszocpolt meg azért nem kapnak, mert a nyáron vették csak meg az önkormányzati 2 szobás lakásukat, amiből az egyik szoba a lichthofra néz. úgy látszik a szabályzatok feltételezik róluk, hogy nyerészkedni akarnak ezzel a lakással, pedig csak vesznek egy kicsit nagyobbat. Szóval aki rászorul, az soha nem jogosult kölcsönre.

Iboly, Kíváncsi! Nincs annál rosszabb, mint űrlepot töltögetni. én tavasszal csináltam. brrrrrr......
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa,
ezért nem lesz valószínűleg nekünk se nagyobb lakásunk. Mert mi az öttel gyakorlatilag semmit nem tudunk úgy felvenni, hogy értelmesen lehessen elkölteni. Visszafizetni meg persze megint kérdéses, hogy miből: ennyien elég jól fel is éljük a jövedelmünket...
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kár, hogy ezt csak most találtam az indexen, múlt héten lett volna aktuális:"A gazdaságpolitikában Antall azért mutatott lúzerkvalitásokat, hiszen nem tudta vagy akarta eldönteni, hogy a monetáris szigor híveire, vagy a "növekedéspárti" populistákra hallgasson, ezért a különböző kulcspozíciókba előszeretettel helyezett el egy ilyent meg egy olyant. Ennek persze káosz az eredménye. Létezik olyan felfogás, ami szerint ez nem is olyan nagy baj, hiszen az aktív állam csak ront a dolgokon. A sok bénázás vége a Bokros-csomag lett, hiába hárítják a felelősséget azóta is az antallisták."--Nem szeretném előlről kezdeni a parttalan vitát, csak annyira azt írja, amit én szoktam mondani, hogy nem bírtam megállni, hogy ne másoljam be.
rjuli
 
 


http://index.hu/belfold/luzer?main&m=miniszterelnok

Innen idéztem. Nem lehet azt mondani, hogy b.mely irányban is elfogult volna.
rjuli
 
 


Nem kapjuk meg a szoc. pol.-t! Kép

Iboly
iboly
 
 


Miért, Iboly?
Úgy volt, hogy mi sem, mert az adásvételi és a szoc.pol. igény között max. 120 nap telhet el. Mivel egy másik bank finanszírozta az építkezést, ezért a mi bankunk csak úgy fogadta volna el a hitelkérelmet, ha tehermentesítik a házat. Mivel ez nem történt meg 120 nap alatt, új adás-vételit kellett írnunk, amikor tehermentes lett. Múlt csütörtökön, szerencsére sikerült pénteken elintézni a földhivatalt, így a banknál még elfogadták a kérelmet a régi feltételekkel és a szoc. polt is megkapjuk. Remélhetőleg. Már holnap jönnek is felbecsülni a házat.
Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Orbán: (izraeli zászló égetése a Tilos rádió előtt) felháborító provokáció a polgári körök ellen, amit a demokrácia központtal ki kell vizsgáltatni!
Mikola: el az APEH kezeivel az orvosok hálapénzéről!
Gógl: nem a hálapénzzel van baj, hanem az eü helyzetével, amit ez a kormány nem képes rendezni!
Ez a három szösszenet a mai krónikában egymás után hangzott el.
Sajnálom, hogy mind Fidesz-közeli, nem saját, önkényes válogatás, így voltak egymás után, szépen, sorban. Nekem meg a hajam szála égnek állt.
Tudjátok, ha csak az egyik hangzik el, fel se kapom a fejem, hadd mondják a sok hülyeséget, arra van a rádió Kép, de három egyszerre más sok(k) volt.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,

ne hallgass rádiót, inkább zenét. Én nem idegesítem magam ilyen hírekkel, bár tegnap a tévében is elhangzott egy hír, amin én is felhúztam magam. Az MSZP szerint ugyanis tavaly 1/4-del nőtt a fizetések vásárlóértéke. Hát nem tudom, hogy van képük ilyet kijelenteni, én nem vettem észre, hogy ennyivel jobb lenne a helyzet. Persze lehet, hogy az én férjem dolgozik rosszabbul, mint tavaly....Na, mindegy , én sem nézek híradót, és akkor nem idegesítem magam.

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Timi,
Kép Ez is egy megoldás, de hát tájékozódni csak kell... (Különben mondták, hogy hol és hogy mikor? Mert ha nem, még az is lehet, hogy igaz...csak nem nálunk és most Kép)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,

igazad lehet, tényleg nem mondták, hogy ez Magyarországra vonatkozó hír. Persze az is lehet, hogy nem is magyar tv csatornát néztem. Pedig úgy rémlik, hogy magyarul mondták.....de lehet, hogy annyira jó lettem angolból, hogy észre sem veszem , ha nem magyarul beszélek. Lehet, hogy most sem magyarul írtam?????
Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


A Nagy Testvér figyel minket. KépKépKép
solya
 
 


Solya!!! Ne mondd, hogy nézted ezeket a valooosaaag soookat, mert csalooodom Benned!!! OFF: talalkozunk??? Valahol féluton??? Nem Nalad, nem nalam, de mondjuk Zurichben, vagy Bernben. Ha 1x a Pindurokra vigyaz valaki!!!
Ja, ez OFFFFFFFFFFFFFFFFF VOTTT. Sok pusza!!! Kuki
Vendég
 


Hajra gazdak, hajra agrartarca, le a tejitallalKép
Remelem, mindenki jol jar, mi is /ertsd orszag/, a termelok is. Naiv vagyok?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya,
köszönjük a nép nevébenKép
Reggeli tejitalért pedig nem kár, trutyi az egészKép
J.
jamina
 
 


Naív vagy, Áfonya, de nem baj. KépMi megpróbálunk bizakodóak lenni... Aztán majd látjuk, mi és milyen formában működik.

Magdi
gmagdi
 
 


En is gyanakszom am... de drukkolok a nepnek, igazabol azert irtamKép
afonya
 
 


Hajrá gazdák
a reggeli tejitalban nem is van tej Kép
Nyanya
 


http://index.hu/gazdasag/magyar/tej040226/

Azért csak nem volt hiábavaló a drukkolás.
rjuli
 
 


Nagyon helyes, már rég meg kellet volna lépni ezeket a reggeli tejjel kapcsolatban. Ez a csomagolás a vevők szándékos félrevezetése volt. Az meg hogy eddig támogatták, külön felháborító. Ennyi erővel bármelyik üdítőitalt is támogathatnák.
Nyanya
 


Hurrá, kaptam egy levelet ma az opt-től. Ebben tájékoztatnak, hogy laksáhitelem kamata márc 1-től 22,75%-ra módosul. Eddig 19,75% volt (95-ben indult hitel). Amióta megvan, eddig csak csökkentek a kamatok. Most már nőnek. Hurrá! Hajrá mszp!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
mi ezért nem kezdtünk el építkezni tavaly, mert nem bíztunk a szakértő kormány ígéreteiben, és nem mertünk hitelt felvenni.Most nagyon örülök, hogy így döntöttünk. Egyébként meg el vagyok keseredve, hogy hová fog ez vezetniKép NAgyon sajnállak, hogy ti most emiatt bosszankodhattok, de reménykedjünk, hogy nem tart sokáig ez az állapot.

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Kormány előtt a telefonadó
http://index.hu/gazdasag/magyar/telad040317/

Ti ezt értitek?

Én erről eddig azt gondoltam, hogy a telefonálás egy vásárolható szolgáltatás amit, ha művelni akarok, akkor kifizetem a szolgáltatás díját és cserébe használom a lehetőséget.
De miért kell most mind ezért még adót is fizetni mikor már maga a szolgáltatás is ÁFÁ-val terhelt???
Akkor ilyen alapon (nem ötleteket adok Kép), akkor szinte bár miért lehetne adót szedni, mert én vagyok a király, te meg az aranyat tojó tyúkocska.
Csak lassan már több a király mint tyúk, és ami meg van már tojni sincs kedve. Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ezen rendesen kiakadtunk mi is tegnap. Asszem nem tudnék kulturáltan hozzászólni, csak névvel, pedig a címben ez két kritérium együtt szerepel.:D
Röpke 1 perc alatt kiszámoltuk, hogy a férjemék amúgy egyre kisebb, és egyre sz.rabbul menő cégének is ez évi 3-4 millió ft pluszt jelentene. Pedig áfás a készülék, áfás a vonal, áfás a percdíj. Nem ezt hívják sarcnak? Mikor jön a füst-adó?
rjuli
 
 


Kicsit úgy érzem, hogy lassan odáig fajul a dolog, hogy a fizu borítékon szépen áthúzzuk nevünket, ráírjuk, hogy Állam bácsi, és letesszük a Parlament lépcsőjére! Kép
süti
 
 


MA pl. adóbevallottam, és kiderült, hoyg a lakáseladásból akkor is "jövedelmem" keletkezik, ha azt teljes egészében másik laksá vásárlására költöm. és így vissza kell fizessem az 1350000 ft alatti jövedelemre amúgy járó adójóváírást. Szép.Kép
gyuzsu
 
 


Na, adójóváirás. 4 hétig küzdöttem vele a volt munkahelyem munkaügyisével (tb kifizetőhely is, tőlük kaptam a tgyst, most a gyedet), hogy végre elismerjék, hogy jár és olyan papirt adjanak a bevalláshoz. Közben kiderült, hogy a 13. havit már 2002 ben is oda kell -utólag -számolni, amikor kifizették, történetesen azt már akkor is 2003 januárban fizették ki (közalkalmazotti hely, szóval a központi költségvetés fizeti), és emiatt a 2003 januárban kiadott papir a tb alapokról rossz, ésa tgysem is kevesebb lett, mint számoltam (az az előző év tb alapjának 70%-a, adott napokra(365) osztva és szorozva(30, 31)). Na, ebből csak arra akarok kilyukadni, hogy amikor bejelentik, hogy a 13. havit csak januárban fizetik, az nem annyi, hogy később kapja meg az ember, hanem annyi is, hogy ezzel csökken a táppénz alapja, tgys, gyed alapja!!!!!
Adójóváirásról meg 4 hét után ott vagyunk, hogy a tavalyi megvan, az idei is járna, de nem kaphatom meg előre, csak majd jövő márciusban visszaigényelhetem az apehtől! Addigra ugye 100 ezer forintot! Annak kamatait viszont nem!!!!
Van ám itt sok apró finomság, itt pár ezer ott pár ezer, ami úgy van eldugva, hogy ne vegye észre az ember, hacsak nagyon bele nem mászik, kivölről meg totál azt higgye mindenki, jól van az, kapják azt a rászorulók.
(mint az ingyentankönyv, amit a gyerekeimnek vissza kell majd adni -legalábbis szeptemberben még igy hangzott- kivácsni leszek jövőre új vagy használt könyveket kapnak)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


PIldi,
ez az a jovairas, amit akkor kapsz, ha nem eri el a eves jovedelmed az x forintot? Mert arrol nalunk ev elejen kell nyilatkozni, hogy mire tippelsz es annak megfeleloen vonjak/nem vonjak elore az adodat, nem allambacsinal kamatozik egy evig.

Telefon: bar engem is negativan erint, de némi jogossagot latok benne /ha jol ertettem/, csak a megoldas nem jo. Vegulis mi /ceges telefonosok/ kvazi ingyen magantelefonalunk a koltsegeles miatt, mig a nem vallalkozok nem. Es AFA-t ok is eppugy fizetnek utana.
Nem leharapni a fejem, csak racionalisan neztem a kerdestKép Mert azert valljuk be, havi jopar ezer forintot jelent az, ha az ember vallalkozokent csomo mindent el tud koltsegelni, ami egyebkent haztartasi, csaladi kiadas.

-Afonya
afonya
 
 


Ildi,
nem kötözködés, de az adórendszer nem a jelenlegi kormány műve. Szóval az ilyen "kis" anyagi meg egyéb packázások már az előző kormány ideje alatt is léteztek. Vagy ezek újítások?

Afonya,
ezen már én is sokat morogtam, hogy hogy van az, hogy egy vállakozó a tevékenységi körök alapján akár az alsógatyát és a kenyeret is elszámolhatja, a dvd-ről, nyaralásról nem is szólva. Úgyhogy sztem alapjaiban kéne megpiszkálni ezt a visszaigénylősdit, elszámolósdit, leírósdit, nem így kiragadva egy szívatást.
rjuli
 
 


Áfonya,
Igen, ez az x forintig jóváirás.

Juli:eddig az volt, hogy akkor kellett aláirni, ha nem kérted, hogy figyelembe vegyék. Ha nem irtál alá, figyelembe kellett vegyék, kaptad. Idéntől akkor kell aláirni, ha azt akarod, hogy vegyék figyelembe! Apróság, de aki nem irja alá, az bukja a pénzt (kamatot).
És én úgy vagyok exmunkahellyel, hogy nem járok oda be (14 év alatti gyerekkel nem lehet bemenni, ráadásul 2 óra oda az út tőlünk), a munkaügyisek meg semmi ilyen papirt nem küldtek, nem kértek, nem szóltak, hogy alá akarom-é irni! Ráadásul most abban sem vagyok bizti, hogy ezért nem kapom, mert egy csomót kavartak, tavaly se akarták adni a gyedre, csajszikát győzködni kellett, hogy igaz, hogy csak márciusig volt szerződésem, és mint munkáltató csak 3 hót igazolhat nekem, de mint tb kifizetőhely, csak ő igazolhatja a másik 9-et. erről szólt 4 hetem, most nem tudom, hogy az ideinél ugyanezen okból problémázik-e (ezt nem sikerült tisztázni vele, de már nem álltam neki, örültem, hogy végre a 2003-as pénzem rendben levőnek tűnik)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


PIldi,
en meg pont a masik oldalon allok, nem szoltak, nem irtam ala, aztan varandos lettem terv szerint, tappenzre mentem, megugrott a jovedelmem /vicces, ha az osszeget nezemKép/ es most fizethetek vissza cc. 60eFt-ot, vagy mennyit. Ez sem jobb.

Juli,
egyetertunk, erre mondta, hogy a megoldas nem tetszik, de az elv valamely szinten jogos. A benzint kihagytadKép

-Afonya
afonya
 
 


Na,
én is jól jártam ezzel a jóváírással: tavaly volt képem ingatlant eladni, erre megugrott a jövedelmem, és fizethettem vissza ez egész adójóváírást. Idén meg későn kaptam észbe, aztán nem írtam alá (pedig küldték), aztán most nem írják jóvá, pedig járna Kép Még mázli, hogy a csaj nálunk rendes, egy levelet kellett küldenem neki, és így elvileg menni fog majd...meglátom...

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Rjuli! Az adórendszer, mint olyan, nem az előző kormány "műve".Az adórendszer mint olyan, sohasem egy kész mű. Folyton, évről évre változik. Csak nem mindegy, hogy éppen kinek kedvez. Bankároknak, nagyvállalkozóknak,brókereknek és topmenedzsereknek, vagy gyermekeiket munkából származó bérjövedelemből eltartani kívánóknak, az építkezni kívánóknak, a kisvállalkozóknak, őstermelőknek, vagy netán a külföldi nagybefektetőknek, multiknak. És EZ AZ, ami NAGYON NEM MINDEGY. Legalábbis a többségnek. Vannak, akiknek persze tökmindegy. Évi nettó 20-30 milka felett, tőke és kamatjövedelmek felett ki lehet röhögni a világ összes változó és állandó adórendszerét. Szerintem.
Cseri
cseribogi
 
 


Na, ha már feljött ez a topik.
Tegnap megjött az mszp újabb remek füzetkéje. Azóta tudom, hogy 24%-al nött a bérek vásárlóértéke, a nyugdijaké meg 16-17%-al. Kár, hogy ez csak a füzetkéből derül ki, a mindennapokban valahogy valami mást tapasztalokKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
ez nekem is nagyon tetszik. Mi ma kaptuk meg, és komolyan mondom, ha nem lenne ennyire szomorú amit ez a kormány művel, nagyon jókat tudnék röhögni rajta. Egyszerűen nem értem, hogy van bátorságuk ilyeneket leírniKép Miből gondolják, hogy valaki elhiszi ezeket a hazugságokat?! Kíváncsi vagyok azok véleményére, akik szerint ez a kormány jól működik.

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Van itt olyan?Kép
rjuli
 
 


Szerintem eleve szomorú,hogy milyen lett a politikai élet.És itt egytől egyik mindenkire gondolok.Gyalázatosan viselkdeik az összes politikus,és ez iszonyat.
Nem csak ez a kormány,az előző,sőt az azt megelőző sem volt tökéletes!És nem is lesz egyik sem mindaddig,amíg nem összefogással akarják az országot kihúzni a szarból,hanem egymást pocskondiázzák,bemártogatják és kicsinyes ügyek révén kicsinyes bosszúkat állnak.Ésamíg az ellenzék valójában ellenség,addig még véletlenül sem fogunk előrébb haladni.
Ez a szomorú.És az,hogy ezt sokan még mindig nem látják.Még mindig van kinek csinálni a fesztivált.

anyapoc
 
 


és hát az ellenzéknek is van bátorsága sokmindenhez...

anyapoc
 
 


Hahó,
ez tényleg szomorú. Pl. múltkor, amikor Orbán Viktor eljutott ide is beszélni, a párom elment kíváncsiságból. És azzal jött haza, hogy ő akkor eztán jobbos lesz (amúgy mindketten balos beállítottságúak vagyunk), mert akkorát csalódott, hogy ezt már nem akarja többet. Plusz belép a polgári körbe is - hát ne tudjátok meg, hogy összevesztünk Kép Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy ne szavazzon eztán másra, mint eddig! Hanem hogy még mindig balos beálljtottságú ember, és csak azért szavazna éppen ellenkezőleg, mert úgy gondolja, hogy az nekünk jobb lesz. Még mindig nem jól fejezem ki magam. Amire igazán gondolok, hogy ebben a nagy politikai ide-oda vagdalkozásban mennyi lehet az ilyen mindenkiben csalódott, ide-oda bizonytalankodó szavazó, aki vagy hol jobbra, hol balra szavaz, esetleges elveitől teljesen függetlenül, vagy pedig teljes politikai passzivitásba húzódik, mert már nem tud senkire szavazni, hiszen úgy érzi, mindenki leszerepelt már...
Ja, ha engem kérdeztek, csak azt tudom, hogy kire NEM szavazok legközelebb...és ebben lassan már az egész politikai paletta benne van Kép

Jobbakat legközelebb
üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Engem akármennyire is elkeserít az mszp,-mondjuk nem is vártam tőlük sok jót- nincs az a kiábrándultság, ami miatt a jobboldalra szavaznék.
rjuli
 
 


Juli, akkor ha sokban nem is, de ebben egyetértünk. Kép Mert én is totálisan ki vagyok ábrándulva mindenből és mindenkiből, de akkor is... Igen, az MSZP-től én sem vártam túl sok jót, nem is bennük csalódtam a nagyobbat...
h_szilvi
 
 


Na, akkor ezek szerint még mindig vannak olyanok,akik szerint ez a kormány jól működik, mert még akkor sem szavazna máshová, ha tudja, hogy jobban járna a másik oldallal, de hát az egy akkkkkoooorra szemét társaság, hogy oda akkor se, ha éhen halok. És Kriszi, ne haragudj, ha balos vagy, akkor hogy állhatsz egy bankárkormány mellé. Miért nem állsz akkor IGAZÁN balra, ott a Munkáspárt, százszor balosabb mint az önmagát hirtelen szocdemnek kinevezett nagytőkések pártja. Hogy lehet egy önmagát balosnak nevező ember bizalommal egy olyan párt iránt, amelyik döngeti a mellét, hogy balos mint az állat, az egyetlen igazi balos párt, (Thürmer Gy. ilyenkor rágja a szemöldökét), de a legtöbb milliárdos ebben a pártban található. És most muszáj, hogy idézzelek:"még mindig balos beálljtottságú ember, és csak azért szavazna éppen ellenkezőleg, mert úgy gondolja, hogy az nekünk jobb lesz."Tehát ha valaki balos beállítottságú ember, akkor CSAK balra szavazzon, akkor is, ha esetleg kiderül, hogy jobban járna egy jobbos kormánnyal? Egyébként aki igazán elmélyül a politikában, és nem csak érzelmi melldöngető,az veszi a fáradtságot, és elolvassa a programokat, célkitűzéseket mindkét oldalon. Hogy ne a levegőbe vagdosson, hanem valóban tájékozott legyen. Nos, ha ezt megteszed, akkor te is kénytelen leszel észrevenni, hogy itt már régóta megfordultak a dolgok, aki a "balos" és "jobbos" szavak értelmezését ismeri, az legkésőbb az utóbbi két évben rá kellett, hogy jöjjön, hogy szabályosan megfordultak a dolgok. A nagytőkések pártja csak szavakban balos, igazából a tőkések, a multik érdekeit, a bankárokat képviseli, klasszikus jobbos értékközvetítő, míg a magát jobbosnak tartó párt egyre balosabb programokat,ajánlatokat kínál. Így lassan értelmét veszíti jobbos és balos pártokról beszélni, mert ezek csak szavak. Programokat kell tanulmányozni. Csak úgy lehet eligazodni. Nem zsigerből kell politizálni. Aki tőkés, nagyvállalkozó, akinek az érdekeit az MSZP képviseli jelenleg, az szavazzon rájuk. Ha te is olyan mázlista vagy, hogy idesorolod magad, jóhogy rájuk szavazol. Még szép. Nekem, aki talán középosztály lennék, ha nem kezdene ez az osztály lassan felszívódni, nekem sajnos nem képviselik az érdekeimet. A munkajövedelmemmel keresett pénzecskémből 3 gyerekkel sokkal jobban jöttem ki anyagilag exkormányunknál. Sajnos nincs lehetőségem evásnak lenni, pedig azok a pénzes népek, akik eddig az intimbetétet is elköltségelték, már röhögnek a markukba, mert még jóval több pénzük van az evával.Én azokra szavazok, akik jobbat nyújtanak nekem, és az országnak. Tudod-e, a második helyről hova csúsztunk az újonan belépő EUs országok között? Hátulról vagyunk harmadikak. Ide sikerült eljuttatni országunkat az előkelő második helyről. És még egy apróság. Mindig arra fogok szavazni, akik jobb programot nyújtanak, és az országot felemelik és nem lezüllesztik. A gazdasági mutatók azért magukért beszélnek. De egy kivétel azért van. Akármilyen jódolgom is lenne, erkölcsileg NEM szavazok olyan pártra, amely párt vezető tisztségviselői, parlamenti képviselői egy elnyomó rezsim aktív részesei voltak, akik egy olyan államhatalom talpnyalói sőt, URAI voltak már akkoris, akik embereket börtönöztek be, nyomorítottak meg, kínoztak halálra, vagy akasztottak fel. Aztán meg szépen átmentették magukat a mai hatalomba, ugyanazokat az arcocskákat láthatod, pl. egyik "kedvencem" a kedves Lendvai Ildikó, akkori főcenzor. Tűr, Tilt, Támogat, - mond ez neked valamit?Magukkal meg átmentették a mi közös vagyonunkat a saját zsebükbe, mert a privatizáció nyertesei a rendszerváltáskor azok voltak, akik akkor magas pozíciókba csücsültek, pl. Gyurcsány főúttörőKISZelvtárs, aki tán a tíz leggazdagabb magyar ember egyike.Milliárdos. Könyörgöm, mi a fenétől balos? Attól, hogy azt mondja? És egy izraeli titkosügynök törvénytelen kampánymódszerei, azok is szimpatikusak? Mindegy, hogy hogyan, csak nyerjünk, aztán a győztesnek majd lesz miből megfizetni a piti büntetést a választási csalásokért? Ha ebben az országban van még egy pici becsület, akkor most talán eltűnik a süllyesztőben az a társaság, akik a bolsevik hazugsággépezeten szocializálódtak. Nem állíthatom, hogy a FIDESZ majd kolbászból fon kerítést és országunk hipp-hopp első lesz Európában. De ezt a szégyent, hogy egy PUFAJKÁS (persze van, akinek lövése sincs, hogy ez mit jelent) az ország miniszterelnöke, aki állítólag még egy rendes érettségit sem tud felmutatni, nem szeretném többet átélni. Miért is jelentkezett Európában az az elemi igény, hogy a volt elnyomó rendszer emberei semelyik országban ne lehessenek hatalmon? Miért is van az, hogy a mi "drága" kormányunk tiltakozott ez ellen egyedül? Bocs, megint sokat dumálok, de nem szeretek érvek nélkül vitába szállni.
Cseri
cseribogi
 
 


Cseri,
nyugi, nyugi!

1. Én nem állok senki mellé. Ha olvastad a hozzászólásomat, láthattad. A balos beállítottság nem jelenti a mai politikai pártokhoz való semmiféle kötődésemet, egyik mai oldalhoz sem, mert ilyenem nincs Kép Egyik oldallal sem tudok azonosulni, semmiféle szempontból. És nemcsak nagy oldalakkal, hanem kicsikkel sem. A szélsőségek meg végképp távol állnak tőlem. Abban egyébként egyetértünk, hogy klasszikus értelemben most itt nincs se jobboldal, se baloldal.
2. A párom nézeteit ebbe ne keverjük bele, illetve nem vagyok hajlandó az ő nevében vitatkozni. Kizárólag példaként idéztem, a sajnos ismét növekvő politikai apátia (vagy annak hangulata, statisztikát nem tudok) szemléltetésére. Ha majd ő ír, akkor lehet vele vitatkozni erről, velem róla nem.
3. Ami engem illet, a párom tőlem oda szavaz, ahová akar. De hidd el, téged is megdöbbentett volna, ha a helyemben vagy Kép
4. Visszaolvastam a hozzászólásomat, és csakugyan lehet félreérthető. Ami igazán érdekes, az a második része (amiben az általad idézett rész is volt). Ezt pedig továbbra is fenntartom. Az ember elvei szerint szavazzon, ha tud, de ebben a felfordult, összezavarodott, vagdalkozó politikai életben nem lehet, illetve én nem tudnék, mert egyszerűen már senkinek nem hiszek el semmit (mondjuk azért nem, mert igaz, hogy nemigen emlékszem, mi volt a hetvenes-nyolcvanas években e téren, de arra elég jól, hogy ki mit mondott akár két évvel ezelőtt, és mit mond most...).
5. Amúgy - és most rettentően cinikus leszek - a múlt rendszert "szolgálók" (idézőjellel vagy análkül) majd akkor tűnnek el végleg, ha kihalnak. Az ügyetlenebbje már eltűnt, az ügyesebbje meg tud az árral úszni...és ezt értheted akárhogyan.
6. Csak egy pici kérés: ne nevezzél már egy pár soros hozzászólás alapján érzelmi melldöngetőnek, nagytőkésnek, nagyvállalkozónak, pénzesnek, kérlek... ez itt elvileg egy kulturált topik. Érzem a te szempontodból nagyon is jogos indulatodat, semmi bajom vele, amíg nem engem támadsz. Hiszen alig tudsz rólam valamit. Csak azért, mert azt írtam, hogy balos beállítottságú vagyok? Na nehogy már azt folytassuk kicsiben, amit politikus uraink-hölgyeink nagyban csinálnak... Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Ja, persze nem análkül, hanem anélkül. És csak véletlenül hat pont, ne tessék benne semmiféle szimbolikát keresni! Kép

Üdv
Kriszi
kriszi
 
 


Cseri! "Na, akkor ezek szerint még mindig vannak olyanok,akik szerint ez a kormány jól működik, mert még akkor sem szavazna máshová, ha tudja, hogy jobban járna a másik oldallal, de hát az egy akkkkkoooorra szemét társaság, hogy oda akkor se, ha éhen halok."-----Ez nem éhenhalás kérdése!!! Van olyan párt és van olyan stílus, ami semmi pénzért nem kéne. Elég baj az, hogy ezer forintokért megvásárolhatóak az emberek. Persze, fontos a jólét, a gazdaság-gazdagság, de nem bármi áron. A mostani helyzettel sem csak az anyagi helyzet miatt elégedetlenek az emberek. Amúgy a Fidesz alatti jobb anyagi helyzet nagyban volt köszönhető a Bokros-csomag utáni fellendülésnek. Már korábban volt erről szó, de mindegy: Én úgy látom, hogy a Kádár-korszak után az MDF és Antall J. nem mertek semmi népszerűtlen intézkedést bevállalni, ezért zuhant a Horn-kormány nyakába a trutyi. Bokros lendített v.mit a szekéren, de annyira népszerűtlenek lettek-persze nem csak emiatt-, hogy folytatni már nem tudták. Így viszont a Fidesz megengedhette magának, hogy ne nyúljon a kellemetlen dolgokhoz. Ez megint megmaradt az MSZP-nek.
Mi pl. a Fidesz alatt sokkal jobban álltunk anyagilag, mint most, ez azért nem azt jelenti, hogy akkor rájuk szavaznánk. Más dolgok is számítanak az életben, nem csak az anyagiak.
Az a pökhendi, kioktató, agresszív, megfélemlítő, fenyegető,kirekesztő, stb. modor, amit a F. képvisel, egyszerűen nem kell. A világ minden pénzéért sem. Ha össz. két alternatíva van, és nekem egyik sem tetszik, akkor miért szavaznék arra, amelyik a rossznál is rosszabb érzést kelt bennem? Ne vond már felelősségre az embereket a gondolataikért, érzéseikért, OK?
rjuli
 
 


"Sajnos nincs lehetőségem evásnak lenni, pedig azok a pénzes népek, akik eddig az intimbetétet is elköltségelték, már röhögnek a markukba, mert még jóval több pénzük van az evával." Itt van egy kis ellentmondás. Az EVA uis épp arra szolgál, hogy ne lehessen/kelljen mindent elszámolni - csak a bevételt adóztatja, nem tekintve azt, mennyi az illető kiadása. Van persze, aki ezzel jár jobban, de pont nem azok, akik mindent el tudnak költségelni, hanem inkább azok, akiknek viszonylag kevés elszámolható kiadásuk van.
Egyébként a jobb-bal dolog nem az utóbbi két évben változott meg, jóval régebben már - de azért azzal nem tudok egyetérteni, hogy a mai jobboldal képviselné a valódi balos értékeket. Jó lenne. De nincs így.
kíváncsi
 
 

Vissza: Errõl - arról

Jegyzetfüzet: