Új privát üzeneted érkezett!

ez naggyon jó!!!!

Hogyan ne vegyünk babakocsit?

shopping nők férfiak
A babakocsival úgy vagyunk, mint a pasink a kocsijukkal. Megjelenünk vele, büszkén toljuk magunk előtt, látványosan parkolunk vele a játszótéren, egyszóval ez a mi státuszszimbólumunk az utakon. Már akinek. Nézzétek el nekem, de azt hiszem, az alábbi sorokat részben az irigység íratja velem. Úgy, mintha egy férfi arról írna, hogy őt teljesen hidegen hagyja a szomszéd koromfekete, full extrás BMW-je, mert neki ugyan nem kéne. Nem ám…

Amikor végre bizonyítottan terhesek vagyunk, van róla legalább egy UH papírunk, stikában legalább egyszer besurranunk egy bababoltba és fogdosunk, nézegetünk, szóval elméletben elköltünk egy kisebb vagyont. Aki ezt megállja, az egy erős asszony. De valljuk be, hogy anyai ösztönünk hajt minket már korán az apró holmik felé. Kiscipő, kisruha, cumisüveg és természetesen a legfontosabb, a babakocsi. Mintha terhesen ezek a dolgok kapcsolnának össze minket a babával.

Vizsgáljuk meg közelebbről a babakocsi szindrómát! Szerény személyem néhány kört már futott ezen témában, és azt hiszem, még most sem tudom, hogy milyen a jó kocsi. Mert kinek, milyen. A babakocsi választék olyan széles skálán mozog, hogy ember legyen a talpán, aki egyértelműen ki meri jelenteni, hogy ez és ez a legjobb. Vannak ugye babakocsi trendek, akárcsak a ruháknál. És attól eltérőt venni, legalábbis színvilágban és nagyjából funkciókban ciki, mert a játszón nagyon kilógunk a sorból. Viccet félretéve, hátam mögött két gyerekkel nem vettem még sem új babakocsit, sem olyat, amit szerettem volna, csak most, amikor már nem is kéne, de had osszam meg veletek a kálváriámat.

Szóval 2000-et írtunk, és az aktuális babakocsi trend a millió funkció, bolygókerék, elölről, hátulról tolható, kocsiüléssel, bevásárló kosárral egyben. Ha lehetne, kisebb lakást is beépítenének a kocsiba, de azt azért nem lehet. Ma már nagyon tudok röhögni azon, amikor a kismamák a technika guru férjjel babakocsit választanak a boltban, természetesen a legtöbb funkcióval. A parkolóban pedig szétszerelik a remek darabot, hogy beférjen a kocsi csomagtartójába.

Én, mint első gyerekes, heteket töltöttem bababoltokban. Oldalakat olvastam az interneten. Órákat csatáztam a férjemmel, hogy erre bizony azért kisebb vagyont fogunk áldozni. Olyan összegek röpködtek a fejemben, amiből egy autó kezdő részlete is kijött volna. Nem is értem, miért nem találták ki a babakocsit részletre!

Mert nem mindegy, hogy milyen irányból fúj a szél, süt a nap, tehát nekem mindenhonnan kell tolnom azt a gyereket. És igen, minden kereke bolyogjon, mert simán akarok fordulni a sarkon. És rugózzon is, mert minimum a Dakar terepén fogok közlekedni. Én balga azt is elhittem, hogy tudok olyan kocsit venni, ami akár az oviig kiszolgál minket, tehát legyen legalább 50 fokozatú a háttámlája. Ja, és azért márkás is legyen.

Teltek a hónapok, a hasam már egy kisebb dinnye volt, ha becsuktam a szemem, babakocsikat láttam, férjjel csak paprikásan tudtuk a témát emlegetni. Ekkor elhagyta a számat eme kijelentés: Tudod mit? Olyat veszel, amilyet akarsz!

Így szülés előtt pár héttel, könnyes szemmel néztem, ahogy a drága ember pakolja ki boldogan a libakaki és kék színű babakocsit az autóból és egy szavam nem lehetett. Bolygott, forgott, szóval mindent tudott. Egyszóval utáltam! Mert amikor sétáltunk, minden harmadik lépéssel ráléptem a kerékre, mert a bolygók miatt közel volt a lábamhoz. Biztosan én voltam a hülye, mert ezek a tetű bolygók soha nem úgy és arra pörögtek, amerre akartam. A gyermek kb. a térdemnél volt. És olyan nehéz volt az a rohadt kocsi, hogy mire felértem a másodikra vele, leizzadtam. És baromi ronda volt. Szerencsére fél év után megadta magát a kereke, így a kezembe vettem az irányítást.

Vettem használtan egy sportkocsit, ami esernyőre csukható, könnyű, kiskerekű, csak az első része bolygós és dönthető támlájú. Mint kiderült, még így is túl sok funkciót akartam. Fél kézzel nem tudtam soha tolni, az első támasztó kartartó havonta kihullott, néha a gyerekkel. A bolygók soha nem bolyogtak velem együtt, aludni pedig soha nem aludt benne a gyerek. Mindegy, első gyereket babakocsiilag letudtam. Aztán jött ketteske. Hiába volt az aktuális trend a háromkerekű, meg a hiperszuper mini kocsi magas vázon! Ó, én már rutinos voltam. Indítottunk így, egy sima, egyszerű, interneten vadászott, ezer éves mély kocsival. Itt jegyzem meg, hogy ez a mintegy 6000 forintos beruházásom volt a legközelebb a tökéleteshez. Kertvárosba költöztünk, az árkokat szuperul ugrotta az óriási kerék, a gyerek pedig nyár lévén, az első 4 hónapját végig aludta benne. Aztán kinőtte, és a második funkció, az a rászerelhető ülős téma már nagyon komplikált volt, így átpakoltam ketteskét a régi sportkocsiba.

Ez mintegy egy évig jó megoldásnak tűnt, eltekintve a fenti hibáktól, de legalább nem kellett beruházni másikba. Mert ugye én inkább másra költöm azt a pénzt, amit egy új babakocsira költenék. Mondjuk veszek belőle egy okos játékot, amivel alig játszik, egy klassz ruhát, amit sitty-sutty kinő, vagy elesszük-elisszuk, elmozizzuk, elnyaraljuk, beépítjük, pénztárcástól elhagyjuk, szóval van annak helye. Cserébe valami hiányérzet maradt bennem mindig, mert nem éltem ki teljesen a babakocsi-szindrómámat.

Addig gondolkodtam minden babakocsi-vásárlás előtt, hogy végül megvettem általában az ellenkezőjét annak, amit akartam. Közben irigykedtem a mamákra, akik beruháztak egy szuper kocsiba. Hiába mondtam, hogy jó nekem az átmeneti állapot kocsiügyileg, tudat alatt én is trendi akartam lenni. Így a majdnem két évessel, miután atomjaira hullott ez a remek sportkocsi, elmentünk egy bababoltba, és megvettük a legkönnyebb, legtrendibb, és viszonylag legjobb árú kocsit. Nincs bolygókerék, a gyerek vagy fekszik, vagy ül, cserébe könnyű, egy kézzel tolható, egyszóval egy tökéletes, minimál funkciós darab.

Így most van egy kerekes bevásárlókocsim, mert csak sátoros ünnepekkor ül bele a gyerek, de én boldog vagyok, mert végre nem lógok ki a játszótérről.




Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


...látom nem vagyok egyedül babakocsis kálváriámmal...

"Hát persze én se vagyok kivétel :P

Végignéztem egy csomó mindent, neten, bababoltban, mindenhol. Azóta már tudom, hogy pl. nem a Brendon lesz a törzshelyünk. Persze, megnéztünk az ultravagány Stoke Xplory-t és persze a Bugaboo-t is :) csak neten, bár lehet őket Magyarhonban kapni. Meg ott a Jane, egy spanyol vagány márka, az is tetszett...
Aztán leszálltam a földre, oszt' vettünk használtan egy olyan babakocsit, ami szerintem mindent tud, amit tudni érdemes. Azt a típust (Peg Perego Milano XL), már nem is lehet amúgy boltban kapni, az utódjával (Venezia) meg nem voltam elégedett (kicsi, és a divat színek, azok mind-mind rém sötétek valamiért manapság, ijesztőek). Ha kicsit magasabb lenne a baba fekvőhelye, kicsit jobban tetszene, de sztem jó lesz. Két irányból tolható, bolygósítható és fixálható mind a négy kerék, fékezhető, és egy mozdulattal összecsukható (ez apának nagyon fontos szempont volt). És olcsó.

Persze vicces, férjuram mindig kinevet, hogy bár a mi autónkkal egyező kocsikat sem ismerem fel az utcán, addig az út túloldalán 150 m-re guruló babakocsit márka és típus szerint beazonosítom :D "

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


állítólag itt lehet olcsóbban Peg Perego babakocsit venni:
Illatos út 38

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

 
 

bocs túl hamar másoltam be...

"Felejtsétek el! Tegnap nagy babakocsi beszerzö körútra indultunk Életem Párjával, aminek az eredménye a teljes, tuti kudarc. Most végre megtaláltuk házszám szerint az Illatos u. 38.-at, de ott semmi babakocsi diszkontra utaló jelet nem láttunk. Megkérdeztük, a biztonsági ör útba is igazított bennünket, hogy elköltöztek a XIII. kerületbe, a Mittudoménmár milyen utcába. Keresztülmentünk utánuk az egész városon, hogy megtudjuk a XIII. kerületben egy másik kedves biztonsági örtöl, hogy babakocsi diszkont idöközben megszünt. :(
Ezen kívül megnéztük még jónéhány helyen, a végigjárt üzletek közül Peg-Perego kocsi egyedül a Mini-Manó bababoltban szokott lenni, elvétve, de hogy lesz-e, és ha igen, mikor, milyen típus és milyen huzattal, hát azt nem lehet elöre tudni. Ezek után feladtuk, beletörödtünk, hogy ilyen kocsit márpedig csak a Brendonban van, és visszamentünk, hogy akkor üsse kavics, megvesszük ott és annyiért. Idöközben a Brendonban ennek a típusnak felment az ára, és a nekem tetszö színü hozattal elfogyott... :(:(:(
Szóval megszívtuk, mint a torkos borz, lehet, hogy a végén tényleg Bécsig kell mennünk a babakocsi után, merthogy idöközben rögeszmémmé vált a koptatott farmer színü huzattal készült Peg-Perego Venezia... Igaz, a Brendonban december elejére ígérték, hogy érkezik új szállítmány, de én már lassan a Télapóban se hiszek. :( "

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ezzel az adapterrel lehet a Bugaboo kocsikra Graco autósülést tenni...
Kép



Európában én nem láttam ilyet ha valaki tudja miként lehetne mégis utánna nézni ne habozzon...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Ezzel pedig Peg perego ülést
Kép

That's why Bugaboo makes a car seat adapter you can use to attach your Graco or Peg Perego car seat directly to the frame of your Bugaboo stroller. Instead of have to juggle your baby, now you can pay more attention to not locking your keys in the car.

price: $45

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Mamacka!

Nem tudtam követni, h. végül milyen kocsit vettetek, de ha esetleg még mindig nem vettél kocsit, akkor mindenképpen a PP Veneziát javaslom!
Nem fogod megbánni!
A világ legjobb kocsija!!!! Mindent tud!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Valami, amit csak a Veneziával lehet megcsinálni :D :

Kép

A fiam imád hason fekve nézelődni. És mások is jót derültek a kis csigabigán! :lol:

Most 10 hónapos, próbáltunk esernyőkocsit, de utálja. Én is. Azt nem lehet egy pillanat alatt átfordítani, ha szembe süt a nap, v. fúj a szél. A Venezia hihetetlenül könnyen átalakítható, ráadásul a kupola alul lecippzározható és onnantól oda hajtod, ahova akarod!
Az esernyőkocsi bevásárlóhálója péppé nyomja a barackot és a paradicsomot, a Venezia hatalmas bevásárlókosara mindent elnyel és még így is éppenhogy eléri a járdaszegélyt amikor leugratsz vele!
Az 5 pontos biztonsági öve felül nincs az üléshez rögzítven (bár lehet, h. az újakon már oda van?) így a gyerek kényelmesen előre tud dőlni a karfába kapaszkodni, mégsem esik ki semmilyen körülmények közt!
Az enyém régebbi típus (használtan vettem hordozóval+ talppal együtt 35000-ért!!!!!), az újaknak kicsit nagyobb a kereke. A kerék az egyetlen probléma, mert a nagy betonrepedéseket nem szereti, de ha lefixálod, akkor bármilyen tereppel megbirkózik és utána simán egy mozdulattal bolygósítható!!!!
Egyébként minden mással teljesen elégedett vagyok és nem cserélném el semmilyen divatkocsira!!!

Nem értem, h. egy dizájn aluvázas kocsi hogy bír 8.5 kiló lenni, amikor az én régi Veneziám csak 7.5!!!!!!!
Elképzelem amikor egy esős napon a dizájn kocsi kerekét szerelem le a parkolóban, h. beférjen a bevásárlás is a csomagtartóba! :twisted:
A Venezia egyetlen mozdulattal lapracsukható, úgy, h. a sportülés is benne van, meg a "mózes" funkció is! És a kereke nem a tolókarhoz csukódik, így nem sározza össze!

Most hirtelen ennyit tudtam hozzátenni a PP Venezia infóidhoz, de priviben kérdezz nyugodtan!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rambóka
Köszönöm!
Írtam pü-t


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok!
Én árultam a piros bugaboot, és azért annyiért, mert külföldön is ennyibe kerül. Ha valakinek szüksége lenne ilyen szuper babakocsira, szóljon :)
norabeko@fibermail.hu
Kellemes napot!

KépKép


KépKép
nonomano
 
 


Kedves ramboka!
Ezen írásodra a válaszom

"Nem értem, h. egy dizájn aluvázas kocsi hogy bír 8.5 kiló lenni, amikor az én régi Veneziám csak 7.5!!!!!!!
Elképzelem amikor egy esős napon a dizájn kocsi kerekét szerelem le a parkolóban, h. beférjen a bevásárlás is a csomagtartóba!
A Venezia egyetlen mozdulattal lapracsukható, úgy, h. a sportülés is benne van, meg a "mózes" funkció is! És a kereke nem a tolókarhoz csukódik, így nem sározza össze! "


A "dizájn kocsi" 8,5 kg, mert stabil, nem ropikocsi, mint a venezia. :) Esős napon ha le akarod ennek a kocsinak szerelni a kerekét, ugyanannyi idő, mint amikor nem esős nap van, kb. 3 másodperc, ugyanis nem szerelni kell, hanem lepattintani. :lol: Ez a "dizájn kocsi" is egy mozdulattal összecsukható, és nem fogod elhinni, de a kerék nem ér hozzá a tolókarhoz. Elég kicsire csukható össze, ergo bőven elfér a vásrolt cucc.
Ha még nem volt bugaboo-d, hogyan alkothatsz véleményt, illetve hogy fikázhatod, hogy ezt-azt nem tudja? Soha nem volt közöd hozzá, max. elképzelted... a kettő nem ugyanaz! Nekem mindkettő volt/van, tudom miről beszélek.
Ja, itt egy kép a vázról, nézd már meg, hogy hol a tolókar a kerekekhez képest :D

Kép A bugaboo váz összecsukva

KépKép


KépKép
nonomano
 
 


Én amúgy ezt a Bugaboot és a P. P. Veneziát tartom a legjobb kocsinak azok közül amiket ismerek... mindkettőnek van előnye és hátránya is a másikhoz képest.

Nekünk is végül Bugaboo kocsink lett. Én nagyon szeretem, de szerintem annyival nem jobb mint pl a Venezia mint amennyivel drágább (szerintem a P. P. Venezia egy nagyon szuper kocsi én már ilyeneket néztem de aztán elém került egy Bugaboo jó áron) . Egyenlőre még csak nagyfiúval próbáltam, májusra várjuk a kicsit. Nagyon könnyű irányítani, szinte megfordíthatod a tengelye körül, nehéz terepen húzod magad után a nagy kerekeken, lehet vele lépcsőzni, a kupolát teljesen előre tudod hajtani ülő helyzetben esővédő sem kell szinte teljesen beborítja a gyereket.
Egy kicsit tartok attól, hogy a mózest előbb kinövi minthogy ülni tudna és félek a sportülés kialakítása majd vágja a lábacskáját... kisbabás mamik... tapasztalatok? meddig lehet a mózesben tolni a babót?


Amúgy azt tanácsolom akit érdekel a Bugaboo ezt az üzletet Baby Express, messze kerülje el:
... hihetetlen bunkó a kiszolgálás, senkinek nem ajánlom!!!!:
[url=http://]http://66.102.9.104/search?q=cache:QEz3AIPxRaAJ:www.babyexpress.hu/gallery.php%3Fc%3D3%26o%3D4+bugaboo&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu&lr=lang_hu&client=firefox-a[/url]

...majdhogynem páros lábbal rúgtak ki és roppant lekezőlek voltak. (ez egy sztárbabakocsi én meg biztos nem tűntem nekik hitelesnek, nem voltam ismerős a blikkből vagy valami ilyesmi és a kocsim is használt már lefitymálva végigmérte "ez nem is Bugaboo... más a logója"... persze mert egy Frogom van annak másmilyen a jelzése... ennyit érthetne hozzá ha már ezzel foglalkozik, no mindegy)


Ez meg a másik; Bababörze ahol nagyon rendesek
, az igazgató roppant segítőkész, igazi üzletember, nem botránkozott meg azon, hogy nem újonnan vásároltam a kocsit, stb... végre sikerült egy üzletben pozitívan csalódnom... igazi kereskedő módon állnak hozzá:
[url=http://]http://www.bababorze.hu/product_info.php/products_id/2583[/url]

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


http://en.pegperegoskate.com/skate-video

Itt egy videó egy hasonló kocsiról...

Peg Perego luxuskocsi

valószínűleg a bugaboonál is sokkal drágább...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Keres - kínál

Jegyzetfüzet: