Új privát üzeneted érkezett!

Ha valakit érdekel egy jó egészségvédő központ, ajánlom a www.alternativszemdr.hu-t, ahol nem csak a szemmel foglalkoznak, hanem általános egészségvédelemmel, szemüveg és kontaktlencse rendeléssel, természetgyógyászok képzésével is.

én a www.alternativszemdr.hu-ba járok,még nem csalódtam bennük.
acsbihajnal
 
 


Mi is az?
HONORIS CAUSA

címet az Egészségűgyi Miniszter adományozta 1997-ben Dr. Ozsváth Máriának, és egyben megbízta azzal , hogy vegyen részt a Szemtréner Oktatók vizsgáztatásában, a Magyarországon Szemtréner oktatás elinditásában.

A SZ E M T R É N I N G

EGY PREVENCIÓS ELJÁRÁS,
ahol a látást tehermentesítő
ÉLETMÓD és ÉLETVITELI módszereket hívjuk segítségül.
/pl táplákozás, mozgás, kínai gyógymódok, vitaminok, relaxációs technikák, szemizomgyakorlatok és leleki segítségnyújtás a szemproblémákkal hozánk forduló embertársainkank/

A LÁTÁS MEGŐRZÉSE és A MARADÉK LÁTÁS MEGTARTÁSA A FŐ FELEDATUNK.


Amikor a SZEMET VIZSGÁLJUK, AKKOR AZ EGÉSZ EMBERT VIZSGÁLJUK, így tudunk csak igazán jó prevenciós tanácsot adni, hiszen a szem nem választható külön az emberi testtől.

Az egészség fejlesztésével a jól látást vagy jobban látást is tudjuk fejleszteni, a megfelelő technikák kiválasztásával és alkalmazásával.

PREVENCIÓ
Magába foglalja mindazon törekvéseket, melyek az egészség fejlesztését, megőrzését, illetve egészségkárosodás esetén az egészség mielőbbi visszaállítását, a károsodás további súlyosodásnak kivédését szolgálják
PREVENCIÓ SZINTJEI
Elsődleges megelőzés /primer prevenció
Másodlagos megelőzés/szekunder prevenció
Harmadlagos megelőzés/tercier prevenció

Kockázati tényezők megelőzése /primordiális prevenció
BETEGSÉGEK OKAI
PRIMORDIÁLIS PREVENCIÓ
ÁLTALÁBAN ÖSSZTÁRSADALMI /KORMÁNYZATI TEVÉKENYSÉGEK
Melyek célja megakadályozni a tömegesen veszélyeztető tényezők, (környezeti, gazdasági,szociális, magatartás-és életmód-minták) kialakulását és elterjedését.

PRIMER PREVENCIÓ
Középpontjában a az egészség általános védelme és támogatása áll.
Célja az egészségkárosodás, és a megbetegedés bekövetkeztének megelőzése, a fizikális ellenálló képesség, a mentális jólét, a környezeti biztonság megőrzése és erősítése, a fertőzőbetegségekkel szembeni védettség védelem erősítése
EGÉSZSÉGFEJLESZTÉS
/HEALTH PROMOTION/
Az egyén a populáció általános egészség potenciáljának megőrzésére, megerősítésére és növelésére irányuló törekvések, intézkedések . A betegség megelőzés /DISEASE PREVENTION/
KONCEPCIÓBAN KÜLÖNBÖZNEK, még a betegség megelőzés egy konkrét betegség megelőzésére szolgál, az egészség általános értelemben vett támogatását jelenti az egészségfejlesztés

www.alternativszemdr.hu

én a www.alternativszemdr.hu-ba járok,még nem csalódtam bennük.
acsbihajnal
 
 


Íriszdiagnosztika, mi is ez?
Az írisz (szivárványhártya) optikai reflexológiás területe


Az örökletes tényezők, a belső szervi megbetegedések, a toxikus anyagok, a stresszhelyzetek különböző nyomokat, jeleket hagynak az íriszen.
Precíz szervtérkép alapján következtetni lehet a teljes szervezet működésére, az energiaszintre éppúgy, mint a szerzett tulajdonságokra, betegségekre.
Az írisz vizsgálata réslámpával történik. Maga a vizsgálat fájdalommentes, ártalmatlan, bármikor és bármilyen gyakorisággal elvégezhető.

Megállapítható vele: A szervezet funkcióköreinek müködése,a szervezet holisztikus egyensúlya.

Nem téveszthető össze semmiféle"DIAGNOSZTIZÁLÁSSAL"mert nem diagnosztizál, bár a neve így idegződött be, hanem a szervezet müködésének finkció szintjeit láthatjuk.
Abban az esetben, ha valkinek eltört a lába, de a szevezet a müködésében nem okoz gondot, akkor az iriszen sem látható semmiféle jelzés a müködészavarra.
Abban az esetben, hogyha, az illetőnek semmiféle panasza nincs, de esetleg a szevezet valamilyen müködészavart jelez, akkor viszont látható a szervezet energiaszintjeinek egyensúlyzavara.

Véleményem szerint az IRISZDIAGNOSZTIKÁT nem fényképezőgéppel és nem nagyítóval kell végezni, hiszen a funkciókörök a szevezet, az idegrendszer a vérkeringés állapotától függően állandó változásban vannak.

AZ, HOGY A TUDOMÁNY MÉG NEM TUDTA IGAZÁN BIZONYÍTANI
a tudománnyosságot, ez is azért van,mert az IRISZDIAGNOSZTIKA nem olyan mint a rtg, vagy mint az ultrahang vizsgálat, ahol konkrét anatómiai elváltozást lehet látni.

én a www.alternativszemdr.hu-ba járok,még nem csalódtam bennük.
acsbihajnal
 
 

 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Keres - kínál

Jegyzetfüzet: