Új privát üzeneted érkezett!

Míra Kép
a saját kis fûszernövényes keretet én is csak ajánlani tudom. Sokkal finomabban az ételek frissen fûszerezve. Nekem a más palántaként vásárolt növények jobban megmaradtak eddig.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


SashaKép
Hol láttál ilyen fûszermagokat? Árvácska és harangvirágmagokkal próbálkoztam tavaly, de a kb. ezer magból úgy 7 kelt ki, állítólag nem jó minõségûek voltak.
Szóval, hol érdemes kifejezett fûszermagokat venni?
OrsiKép én a palántákkal eddig mindig megjártam.

MiraKép
Igen, hát a Jamie már csak ilyen frissdobálós, én csak azt szeretném megtudni egyszer, hogy a forgatás után ki mosogat...
A Stahl is klasszul fõz, egyszerûnek tûnik, egyszer megcsináltam a bon-bonjait, a férjem imádta.

Ha van erkélyetek, vagy csak az ablakpárkányra is lehet szerelni virágládát, ott is elvannak, amíg jó az idõ.
Pont arra gondoltam, milyen jó lenne, ha lenne egy kertészkedõs topic, mert sok jó tanácsot tudnánk adni egymásnak.

Krissi
krissi
 
 


Krissi!
Mivel Kispesti vagyok a Kispesti Kossuth téri piacon találtam füszermagokat! Snidling, oregano, bazsalikom, zsálya, rozmaring, menta, citromfü, stb. lehet kapni, és mellette, virág és zöldségmagokat is. A snidling már 1 hét után 1 mm-es lettKép ez azért jó nem? A többit még nem ültettem el, nem volt kedvemKép De tavaly volt mentám és citromfüvem, azok hamar megnõttek, csak jött a Gabi fiam és totálisan kihaltak a növényeim mert nem locsoltam õket! Jobb dolgom is voltKép Illetve nem tudtam beosztani az idõmet, hisz elsõ baba aki ráadásul hasfájós is volt... no commentKép

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 

 
 

Krissi, Míra

Annyit írtatok Jamie-rõl, hogy már kezdtem örülni, hogy Ti is Angliában vagytok, de így sem rossz.KépKépKép

Míra
Én is szeretem Stahl Judit receptjeit és többek között a fûszeres sült malac nagyon bejött, de a könyvet nem érdemes megvenni, mert majdnem minden benne szereplõ recept már volt a Nõk Lapjában. Ha jól emlékszem Te írtál a könyvrõl.

Krissi
Én már többször vettem cserepes bazsalikomot, de minden igyekeztetem ellenére kimúlt mindig. Pedig legutóbb még "etettem" is. Vettem fincsi növény hamit.KépÚgyhogy jöhetnek az ötletek!

Sasha
Nekem nincs gyerkõcöm, mégis kihalnak a fûszernövényeim. Lehet, hogy én már most nem tudom beosztani az idõmet?Kép

Mindenkinek jó étvágyat!
Ilcsi
ps.
Már regisztrálva vagyok így ezentúl Lonchi leszek.
lonchi
 
 


SashaKép
Én meg Lõrinci, úgyhogy megnézem a kispesti piacot. Mikortól lehet kapni? Gondolom tavasztól, ugye?

LonchiKép
Nagy gyakorlatom nincs a kertészkedésben, mert nincs kertem, az apukám szokott tanítani. Õ nagy veteményes, meg egyáltalán, mindent tud. Meg van egy unokahúgom, aki kertészmérnök. Ha konkrétan van kérdésed, megpróbálok az említett "forrásokból" utánanézni.
Sokszor még a szobanövényeim is váratlanul kimúlnak, ki tudja, miért.
Te Angliában vagy? Mert akkor könnyû onnan Jamie-zni... Van egy weboldala is a fiúnak, akit érdekel:

[url=http://www.jamieoliver.co.uk" TARGET="_top]http://www.jamieoliver.co.uk[/url]


Krissi
krissi
 
 


Lonchi!

Cserepes f?szernövényeket azonnal át kell ültetni kicsivel nagyobb cserépbe és új földbe + gyakran locsolni és napfényes helyre tenni. Nekem csak így maradnak meg hosszabb távon.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Krissi, van elvileg topic is a kertészkedésre, mintha kettõt is láttam volna.

Sasha, arra emlékszem milyen "márkájú" magokat vettél?

Én régen a snidlinggel próbálkoztam valahogy olyan sikerrel mint Krissi, 1000-bõl 10 szál. De ez már nagyon régen volt.
Erkélyem nincs, de ablakom szerencsére van KépKépKép ugyhogy mihelyt jön a jobb idõ már vetek is. Aztán remélem aratni is fogok.Kép

Itt benn a lakásban helyhiány miatt sem akarok cserezni, meg a lányom miatt sem, aki azt hiszi õ is kertészkedhet a virágágyásban.Kép


Lonchi, Igen én is szeretem a Stahl J. receptjeit, és jó a nõk lapja, csak én szeretem lapozgatni a könyveket, néha úgy kapok ihletet egy-egy új recepthez. Ezért sajnálkoztam a könyv hiánya miatt.Kép

Míra
Míra
 


Krissi
Igen, Angliában vagyok bár még nem régen. Arra büszke vagyok, hogy a költözést mind a 3 szobanövényünk túlélte, de az egyik azóta sajnos még nem épült fel teljesen. Ha meg tudnád kérdezni esetleg apukádat vagy az unokahúgodat, hogy a fikuszom (azt hiszem az és bocs, de nem tudom, hogy kell leírni) alsó levelei sárgák. Nem tudom, hogy mit csináljak vele. Hogy kell beszúrni képet? Akkor tudnék küldeni. Jamiet szoktam nézni a TV-ben, mert most housewife vagyok.Kép Majd a website-ot is megnézem!

Krisztina
Köszönöm, majd a következõnél megpróbálom. Egyébként most végeztem agráron, szóval ez nekem is eszembe juthatott volna.KépKépKép

Míra
Megértelek, én is szeretem a szép könyveket, de dobtam egy hátast az árától. Én amúgy kitéptem a recepteket. Szeretném "bugyi"ba tenni és gyûrûs mappába lefûzni õket. Az már majdnem könyv.Kép

A párom leszavazta a thai kaját mára, úgyhogy inprovizálnom kell, de ha jól sikerül majd leírom mit tettem.

Lonch
lonchi
 
 


LonchiKép
A BBC Prime-on éppen fõznek... 10 perc alatt.

Krissi
krissi
 
 


Krissi

Ready, steady, cook? Azt néztem. (Csak BBC1,2,4 és ITV van úgyhogy nem tudom ez ugyanaz-e)
Látom Te is "ritkán" jársz erre.KépKépKép

Lonchi
lonchi
 
 


LonchKép
Nem hiszem, ez a Prime. Hogy érted, hogy ritkán járok arra?

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok! Vegre van egy kis idöm en ide mostanaban muszaj benezni, olyan jo recepteket irtok. Nekem van egy sütötökös receptem, de ezt ugy hivjak sütötök gulyasleves, ha valakit erdekel leirom. Szerintem finom, de mivel a ferjem utoljara nem evett belöle(nem volt itthon). 3 napig ettem es elment a kedvem töle. Egyebkent ha vannak valakinek jo kis receptjei barna cukorbol es teljes örlesü lisztböl nagyon örülnek neki. Nekem is van egypar. Ha valakit szintem erdekelne ilyesmi. KÖszi.Sziasztok.
nyuli
 
 


Sziasztok! Vegre van egy kis idöm en ide mostanaban muszaj benezni, olyan jo recepteket irtok. Nekem van egy sütötökös receptem, de ezt ugy hivjak sütötök gulyasleves, ha valakit erdekel leirom. Szerintem finom, de mivel a ferjem utoljara nem evett belöle(nem volt itthon). 3 napig ettem es elment a kedvem töle. Egyebkent ha vannak valakinek jo kis receptjei barna cukorbol es teljes örlesü lisztböl nagyon örülnek neki. Nekem is van egypar. Ha valakit szintem erdekelne ilyesmi. KÖszi.Sziasztok.
nyuli
 
 


Krissi

Csak arra céloztam, hogy mind a ketten elég gyakran felbukkanunk ebben a topicban.

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok!

Krissi!
Soha nem voltam Angliában, angol ismerõsöm sem volt soha, így aztán örülök, hogy olyasmi jutott eszembe, amit már bejött valahol a nagyvilágban. Itthon (Magyar ország) ezen zõdek nyersen evése nem nagyon szokás, sõt sajna olyan ismerõsöm is van, aki még a karalábét sem kóstolta soha levesen kívül. Viszont (mivel ez a topik már szinte mindent elbír) szivesen venném ha írnál még gasztronómiai érdekességeket, hogy tájékozottabb(ak) legyek(legyünk).

Továbbra is érdekelnének itt egyszerû sütireceptek (a zacsik hátán lévõket én is ismerem). A babános jól hangzott, és kifejezetten valakinek érzem magam. Leírnád hogy készül?

Puposnünüke!
Ketchupos csirke barátnõm módra:
1-2 evõkanál olajat, egy kevés bort, és sok fokhagymát kever a ketchupba, majd nyakon önti a besózott husit (lehet fûszersó is) úgy, hogy ellepje. Sütõben elõször fedõ/fólia alatt, majd a vége felé anélkül is süti, hogy "piruljon".
Mennyiséget nem tudok írni, de legalább 1 flakon ketchup megy bele ha az ovális jénaiban csinálja, de a lényeg hogy ellepje a husit.
Többször ettem náluk ilyet, nagyon fini. Legutóbb abból a barackos ketchupból csinálta, állítólag szuper. Amúgy bármilyen köretet lehet hozzá csinálni.

Nyuli! Engem érdekelne az a tökösgulyás. Eddig csak tejszínest csináltam (leírtam eccer a karácsonyis topikban), és mivel tökre szeretem a sütõtököt, szívesen újítanék gulyás módra!

ValakiaköbönMikoo
mikoo
 
 


Önkorrektúra mielõtt más teszi: (Magyarország).
Bocsi.
mikoo
mikoo
 
 


Szia NyuliKép

Van egy répatorta receptem, ami nem hamar van kész. Ez teljes kiõrlésû lisztbõl készül.

Hozzávalók:

1 bögre porcukor
3 nagy tojás
1 bögre növényi olaj
1 narancs lereszelt héja és leve
1 bögre teljes kiõrlésû liszt (magától megkelõ kéne, de az itthon nincs, ezért vagy sz.bikarbónát, v. sütõport kell beletenni. )
1 kávéskanál õrölt fahéj
fél kávéskanál õrölt szerecsendió
fél kávéskanál só
2 és fél bögre lereszelt és kicsavart répa
1 bögre örölt dió

A tetejére:

2 evõkanál méz
1 evõkanál narancslé
1 bögre (225 g) krémsajt

A cukrot, tojásokat, olajat, narancslevet és héjat felverni habosra. Beleönteni a lisztet, a fûszereket, a sót és verni egy percig. Majd belezúdítani a répát, diót. Szerintem finomabb, ha kicsit darabos a dió. Kibélelt vagy kivajazott/lisztezett sütõformába öntjük (kerekbe szép) és 180 fokon min. másfél órát sütjük. Ill. tûpróbát tartani, ha nyers a közepe, tovább sütni.
A dekor: A krémsajtot a mézzel és a narancslével simára keverjük, majd rásimítjuk a kész torta tetejére. Szerintem naggyon finom!!!

Most esett le, hogy Nyuli a beceneved, én meg dobállak itt a répatorta receptemmel. Isten bizony nem célzásból!!!!!
Én várom a barna cukros, teljes lisztes receptet. Szintén, ha valakinek van kukoricalisztbõl valami finomság, írja meg!
Köszi!

Krissi
krissi
 
 


Értem már LoncsiKép
Hát igen, én imádok fõzni. Csak mosogatni ne kelljen. Szerencsére a férjecském jól van trenírozva Kép

MikooKép
Tényleg zseniális vagy, hogy ez magadtól jutott eszedbe!!!
A banánreceptet holnap leírom.

Krissi
krissi
 
 


Szia Nyuli, én is kíváncsi vagyok a sütõtökös gulyásra.
Azért elég furcsa párosítás! Kép

Barnacukorról olvastam valahol majd megkeresem, de nem próbáltam ki. így is érdekel?

Míra
Míra
 


Azt szeretném az eddigiekhez hozzáfûzni, hogy gyakran elõször megkérdezitek, hogy leírjatok-e egy receptet, szerintem ezt rögtön megtehetnétek, mert biztosan van, akit érdekel! Nyuli én is várom a receptjeidet!
Mivel már kaptam nagyon jó segítséget innen, újra keresek egy receptet: a bögrés mákost vagy dióst. Ez olyan volt, hogy mindenbõl pohárnyi mennyiségeket kellett összeönteni, és pilanatok alatt kész volt. Ha ezt meg tudnátok mondani...
Köszi: Timi
vargat
 
 


Jaj, Timi, de jó, hogy ezt megemlítetted! Régen volt egy ilyen receptem, még süldõ koromban, mikor próbálkoztam a sütéssel, és az volt ilyen mákos-bögrés, emlékszem, kicsi sütõformába öntöttem a mákos masszát és folyt ki az egész, ahogy nõtt a sütõportól, még a sütõbõl is. Ott röhögött rajtam mindenki én meg pityeregtem, sose felejtem! Namost az a recept nincs már meg, pedig a család kedvence volt, (késõbb újracsináltam, rutinosabbanKép ) amolyan diákkenyér-féle típusú volt, csak nem csokis tészta, hanem mákos. Mennyire örülnék, ha valakinek meglenne!!!

Krissi
krissi
 
 


Lányok Kép
bár nem a hipergyors dolgok közé tartozik, de max 20 perc alatt megvan: újabban kenyeret szoktam sütni Stahl Judit receptjei alapján, kicsit megvariálva. Timi Kép hozzászólása után, rögtön leírnám a receptet, de a könyv most nincs itt, amint nálam van leírom.
Valamelyikõtök szokott otthon kenyeret sütni?? Mi lassan rászokunk arra, hogy csak általam sütött rozs il.. fehér kenyeret eszünk Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi!!!

Hűű nagyon érdekelne a fehér kenyér recept isKép Nem kell hozzá kenyérsütő gép?

Pusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


OrsiKép

Jamie receptje alapján rendszeresen sütök kenyeret, általában köménymagot teszek a tésztába. Jamie szerint a jó kenyér titka, hogy kétszer kell megkeleszteni és valóban, szép lyukacsos lesz a beleseje. Egy bajom van csak csupán, hogy mindig kemény a héja. Erre nincs valami praktikád?

Tök jó, hogy megvan a mákos recepted!!!!!

Krissi
krissi
 
 


Ma nagyon rágyógyultam a netre, így leírok két a banánsüti receptet. Ezeket még nem próbáltam, az eredetit elvesztettem. De nem lehet nagy a különbség.
Az elsõ sok cukorral készül, a második nem annyira.

Banánsüti I.

1 és fél bögre leszitált liszt
fél kávéskanál só
fél kávéskanál sz.bikarbóna
fél kávéskanál szerecsendió
1 cs. vaníliáscukor, vagy egy kávéskanál vanília esszencia
fél bögre puha margarin
1 és fél bögre cukor
2 tojás
1 bögre banán, pürésítve
3 evõkanál tej

Az egészet összedolgozni, kivajazott, kilisztezett sütõformába önteni (kuglófos klassz lehet, de úgy is jó, hogy két vékony lapot sütni és lekvárral összeragasztani, ill. mikor megsült, elvágni keresztbe és így megkenni lekvárral, maj összeragasztani)és 180 fokos elõmelegítettbe 30-40 percig sütni.

Banánsüti II.

125 g margarin
háromnegyed bögre cukor
2 tojás
3 közepes banán, pürésítve
2 bögre leszitált liszt
1 cs. sütõpor
2 evõkanál tej

A metódus ugyanaz, mint fent.

Ha kipróbáltátok, írjátok meg, melyik a finomabb!

Krissi
krissi
 
 


Krissi, a Jamie könyv receptjeibõl sütöd a kenyeret? melyiket?
Még nem volt idõm kipróbálni.

Apuéknak viszont van kenyérsütõ gépük, és rendszeresen csinálnak mindenféle fini kenyeret, magosakat (napraforgó, szoty, lenmag meg hasonlók ..) rozsliszteseket ... csak õk Gyõrben vannak én meg ugye Pesten ... :-(

Míra
Míra
 


MiraKép

Nem kell hozzá gép! Tepsin be a sütõbe, és ennyi. A pékségekben sem gépben sütik.

Jamie-nek egy receptje van, legalábbis az én könyvemben, és nem kell hozzá más csak cukros vizes élesztõ, langyos víz és liszt. Egyszer megkeleszted, majd jól átgyúrod, rádobod a tepsire, megvárod, míg mégegyszer megkel és óvatosan betolod az elõmelegített sütõbe.

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok!Kép

Új vagyok köztetek és szeretnék nagyon finom krumlispogácsa receptet kérni. Ha tud valaki ilyet, kérem írja le!

Köszönöm
Tündimami Kép
tündimami
 
 


Sziasztok!Kép

Új vagyok köztetek és szeretnék nagyon finom krumlispogácsa receptet kérni. Ha tud valaki ilyet, kérem írja le!

Köszönöm
Tündimami Kép
tündimami
 
 


Kata Kép
a kenyérsütéshez nem kell gép.

Krissi Kép
mi ropogósan szeretjük a héját Kép így a ropogósság ellen nincs taktikám

a recept:
500 g liszt
7 g (1 csomag) szárított élesztõ, vagy 20 g friss
3 dl víz
2 tk cukor
1 ek só
1 ek olivaolaj
bors, magvak (ha akarsz bele tenni)

Az élesztõt megfuttatjuk(melegvíz, cukor), majd összekeverjük a liszttel, sóval,borssal, olajjal, vízzel. Az egészet kb 5-6 percig dagasztjuk (ez tökéletesen mûködik a robotgép dagsztókarjával). Kb 45 perc alatt, meleg helyen a duplájára kelesztjük. Még egyszer átdolgozzuk, és kb 20 perc alatt megint megkelesztjük. Amíg másodszor kel bekapcsoljuk a sütõt 200 fokra/ 6. fokozat gázon. Elõmelegített sütõben kb. 45 percig sütjük.
A tésztába tehetünk bármiféle magvakat, de meg is szórhatjuk vele. Sütés elõtt megkenjük vízzel vagy tojássárgájával.

A rozsos hasonlóan készül, csak kb fele adag rozslisztet teszünk bele, és egy kicsivel több élesztõt. Ez nem fog annyira megkelni, mint a fehér.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
Na, ez az! Vízzel nem kentem meg, és fakó is lett, meg iszonyú kemény, sajna, nem ropogós. Neked is olyan jó nagy lyukacsos? Én mondjuk kézzel dagasztom.
Ja, és vigyázzatok, ne tegyetek sok sót a tésztába, mert nem kel meg.

TündiKép
Elõzõ napokban asszem Orsi leírta a krumplis lángos receptjét! Keresd vissza!

Krissi
krissi
 
 


Krissi Kép
nekem a tojássárgája jobban bevált. Nekem nem lett jó nagy lyukacsos, inkább homogénebb a tésztája. Leírnád, hogy a te recepted miben tér el ettõl??? Sajnos én kézzel nem tudok olyan profin dagasztani, így inkább a gépre bízom, de van amikor azért be kell neki segíteni.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Tündi Kép
a krumplis fánk/lángos receptjét valahány nappael ezelõtt tényleg én írtam le. Most találtam neked egy krumplis pogácsa recepetet, de bevallom ezt sosem próbáltam, de errõl a weblapról már sok jó dolgot töltöttem le, így úgy gondolom ez sem lehet rossz.

Krumplis pogácsa (dupla adag)
Hozzávalók:
60 dkg liszt, 25 dkg margarin, 2 dl tejföl, 2 db fõtt krumpli áttörve, 2 kávéskanál só, 2 kávéskanál cukor, 2 dkg élesztõ tejben megfuttatva, reszelt sajt a tetejére.
Elkészítés:
A hozzávalókat összegyúrjuk, 20 percig pihentetjük, 3-szor hajtogatjuk. Kiszaggatjuk, megkenjük a tetejét tojással és megszórjuk reszelt sajttal. Forró sütõben kisütjük.

Forrás: www.webcuki.hu

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Egy másik krumplis recept... kicsit eltér az enyémtõl.

Lángos (burgonyás)
Hozzávalók:
50 dkg liszt, 25 dkg áttört, fõtt krumpli, 2,5 dkg élesztõ, 2-3 dl tej, só.
Elkészítés:
50 percig kelesztjük a tésztát, majd olajba mártott pogácsaszaggatóval kiszurkáljuk. Olajjal lekenjük és 15 percig pihentetjük (a szélét 1-2 helyen bevágva azért, hogy ne ugorjon össze).
Forrás: www.webcuki.hu

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Még valami... hogy állatok a goffri sütéssel?? Nálunk bevált, azokon az estéken, amikor semmi, de semmi ötletem nincs... és elég gyorsan meg is van Kép nem beszélve arról, hogy ez az egyetlen étel, amit a férjem egyedül is meg tud csinálni.
Akkor leírok a sok közül egy receptet.

Goffri I.
100 g vaj
60 g cukor
4 tojás
200 g liszt
1,5 dl tej
megj: tojásokat szétválasztani, majd mindent összekeverni, és a felvert habot hozzáadni. 1 perc alatt megsül.

Goffri (anyukám féle recept)
200 g liszt
30 g cukor
2 tojás
3 dl tej
50 g vaj

Goffri (most találtam recept)
Hozzávalók: 2 egész tojás,
1/2 csomag sütopor,
4 evokanál cukor, ( + 1 csomag vaníliás cukor az édes goffrihoz)
2 dl olaj,
5 dl meleg víz,
kb 50-60 dkg rétesliszt ! (lisztérzékenyeknek lehet helyettesíteni kukorica liszttel, de óvatosan, mert több vizet vesz fel)
csipet só.

A két tojást feltöröm, hozzáadom a cukrot, a sót, a sütõport ( + a vaníliás cukrot, ha édes goffrit készítek). Ezeket simára keverem. Részletekben hozzáadom az olajat, mintha majonézt készítenék.
Ha az összes olaj benne van, jöhet a fél liter víz + keverés, ezután annyi réteslisztet,adok hozzá, hogy olyan suru tészta legyen, mint a nokedlié.
Simára keverem és máris süthetõ !!!
Tölteni lehet pudinggal, lekvárral, mogyikrémmel, mézzel, de ha csak egyszerûen fahéjas cukrot szórsz rá, akkor is finom.
Az elsõ goffri sütése elõtt a sütõt kicsit megkenem olajjal, a többinél már nem kell.

forrás: http://www.hanga.ngo.hu/felnottreceptek.html

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lányok!
Sajtospogi receptet is tudtok? Igazán fincsit????
Margit
Margit
 


Margit Kép
megkérdezem a mamámat. Az övé ugyanis nagyon fincsi... holnap megírom.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


OrsiKép
A goffrihoz nem kell goffrisütõ? Mer az nekem nincs.
A kenyerem szinte semmiben nem tér el az általad leírtaktól. Az olajat kivéve. Azt nem teszek bele. A Jamie aszongya, hogy ahhoz, hogy lyukacsos legyen, kétszer kell megkeleszteni. De hát látom, te is kétszer keleszted...

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok!

Nekem van kenyérsütõgépem, de nem jött be igazán.
Frissen finom volt, de akkor is túl tömény.
Majd kipróbálom az itt leírtakat. A gép dagaszt a sütõ meg megsüti én pedig megtömöm a bendõmet.Kép Vagy a párom eleszi elõlem.KépKépKép

Lonch
lonchi
 
 


Krissi Kép
de a goffrihoz már kell goffrisütõ Kép Akkor sajna neked nem tudtam segíteni ezzel a recepttel.

Lonchi Kép
a kenyérsütõgépekkel általában az a gond, hogy csk egyszer kel benne a kenyér, és akkor tényleg elég tömény lesz. Dagasztani nem tudom, hogy hogyan dagasztanak ezek a gépek, de én jobbnak látom, ha azért egyszer én is megfogdosom. Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lonch,

Apu azt mondta még régebben, hogy ami a kenyérsütõgéphez volt recept, azok nem igazán jók,mert nem jönnek annyira fel, meg tömények stb.
Aztán a gabona boltban ajánlottak valami spéci kenyérlisztet amibõl nem is kell olyan sok, csak levegõssé teszi a tésztát, és szerintem tök jó kenyereket csinál.
Ha érdekel majd megkérdezem tõle az arányokat hozzávalókat, ha már van géped, érdemes gyötörniKép. A hétvégén jönnek látogatóba, valami thai kajcsit hozok össze, mindenki szereti, remélem sikerülni is fog. A te receptedet csinálom!!!!!KépKép

Míra
Míra
 


Mikoo, van egy nagyon egyszerû receptnek sem nevezhetõ összeállításom, amibõl a végén süti lesz.

Szóval: mindig van otthon elõregyártott boltban vehetõ piskóta tortalap. Ha jönne a vendég és semmi nincs itthon (mint ahogy az lenni szokott, mert mindent megeszek Kép) akkor gyorsan fõzök pudingot, és ráöntöm a felét, másik felét meg poharakba, valami kompótot zuttyintok mindkettõre, és máris pompásan néznek ki, jöhet a vendég, aki meg örül a sok fini dolog láttára.Kép

Míra

UI. azért gondolom nem ennyire egyszerûre vágytál.Kép
Míra
 


Sziasztok!

Mit jelent az, hogy 3-szor hajtogatni? Bocs, ha elemi dolgot kérdeztem, de a konyhában nem igazán vagyok otthon.

Anikó
Anikó
 


Anikó Kép
kinyújtod és felébe hajtod, majd megint fellébe, majd megint felébe. Ezek után megint kinyújtod, és ugyanezt elismétled 3szor. Ez a leveles tészta alapja. Minnél vékonyabbra nyújtod, és minél többször hajtogatod, annál jobba fel fog jönni és annyál könnyebb lesz a tészta.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Dios Suti

1 bogre liszt
1 bogre cukor
1 bogre tej
1 bogre daralatlan dio, kimeres utan ledaralni.
1 tojas
10 dkg vaj
1 kaveskanal sutopor
1 pici so

Belevalokat ossze kell keverni. Egy elegge folyekony allagu masszat kapunk. Beleonteni egy magasabb falu formaba. Kb 30-40 perc alatt keszre sutni.
Ezt meg az en valogat nagylanyom is imadja.

Naposcka
napocska
 


Hali!

Krissi!
Nem tavasztól! Most január elején vettem! és a snidling most bújt kiKép (1 hete) 3-4 cm-esek már!!! De nem egyszerre bújtak ki, így van amelyik kisebb, nagyobb.

Míra!
Mindegyiknek más márkája van és a snidlingét már kidobtam! Nem is néztem a gyártót, nem foglalkoztam vele. Van RÉDE, meg ROCALBA... stb.


na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Orsi!
Elõre is köszönöm és nagyon fogom várni a receptet!
Margit
Névtelen
 


Sziasztok!

Rájöttem hogy nem tudok borsófõzeléket csinálni. Biztosan nagyon egyszerû, de úgy látszik nekem a legegyszerübb dolgok nem mennek.

Ti hogy csináljátok? de lépésrõl lépésre írjátok ám le!!!!!

Köszi: Míra
Míra
 


Sziasztok,
most vagyok itt elõször, de mire végigolvastam a mai termést, majdnem éhen haltam:o))))))))
Míra,
a sütõ tökbõl tudsz csinálni tökös-mákos rétest!
Tényleg jó a kenyérsütõ? akartam már többször venni, de nem ettem még ilyen kenyeret, így mindig visszafogtam magam.
a papád receptjét tényleg leírhatnád!:o)

az átültetéssel kapcsolatban, én kicsi virágládába ültettem a cserepes fûszernövényeket, és úgy elbúrjánzanak, hogy már alig látni ki a konyhából tõlük. csak hetente kell locsolni, aztán nõnek, mint az égig érõ paszuly:o)

Krissi,
én is megkaptam a jamie oliver könyvet, az bizti, hogy egy kicsit át kell alakítani a receptet, hogy minden hozzávaló meglegyen:o)

Manócska
manócska
 
 


Míra Kép
az enyém nem egy klasszikus recept, de nagyon gyors és nagyon könnyû. 2 személyre
felteszek kb 1 dl vízzel fõni 450 g borsót (kiscsomagos Iglo) és rádobok egy maggi kockát, ez kb 10 perc alatt megfõ. Ekkor kb 3 dl tejben elkeverek kb 1-1,5 ek lisztet, és, ha csomómentes, ráöntöm a borsóra (vizet nem kell leszûrni), egyszer átforralom. a végén szórok bele kb 1 tk petrezselymet. Tudom, hogy ez nem a nagymama receptje, de kb 15 perc alatt kész, és ugyanolyan finom. Ha híg lenne, akkor még egy kicdsit lisztet lehet beleszórni.

Remélem segítettem

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: