Új privát üzeneted érkezett!

Anyukák!

leírná nekem vki a joghurtorta receptjét. A kereszlányomnak szeretnék csinálni 10-re az egy éves szülinapjára vmi számára is ehető tortát, de ha esetleg más vmi jó az eszetekbe jut még, akkor légyszi segítsetek. Ti tapasztalt anyukák vagytok, nekem még nincs babám, így nem tudom annyira miket ehet a baba...
Biztosan lesz más meglepi torták is majd neki, de abból ugyebátr inkább a rokonság falatozik majd.
köszönöm a segíteségeteket előrre is.

Dorka
Névtelen
 


Emese, Kíváncsi!

Nekem is vannak ilyen formáim, én úgy szoktam variálni őket, hogy az egyikben kakaós piskótát sütök, a másikban simát. Sőt, szoktam ételfestéket keverni a tésztába, és így zöld, rózsaszín stb. is szokott lenni. A gyerekeknek nagyon tetszik, és finom is. A tetejére a cukormázat is különböző színűre csinálom, így még látványosabb!

Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Találtam egy joghurt torta receptet, kérlek segítsetek , hogy ez e az, amit egy éves pici elfogyaszthat, amely tartalmaz zselatint , cukrot, joghurtot és tejszínt. Azon belül melyik gyümit ajálanátok hozzá?

Dorka
Névtelen
 

 
 

Dorka,
elméletileg eheti egy 1 éves,de attól függ miket evett eddig.Nekem is ilyesmi receptem ven, én málnával szoktam csinálni legtöbbször, de azt nem ajánlom a kicsinek. A barackos is isteni, vagyis majdnem mindennel az.Kép
Timi,
én is arra jutottam, hogy sima piskótából csinálom és díszítem majd mindenfélével.
Vettem ma muffin sütőt, és a nők lapja fórumosok küldtek egy rakás receptet, ha valakit érdekel jelezzen. Sósak is vannak.Kép
Emese
emesu
 
 


Emese!

Engem érdekel. Elküldenéd a profilomban lévö mélcimre? Köszi!KépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Emese!

Engem is érdekelnének a muffin receptek. Szoktam én is sütni, de csak egyfélét ismerek.Elküldenéd nekem is?

Köszi: Timi

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Sziasztok,

segítenétek, gesztenyés sültet szeretnék csinálni, de már ott elakadtam, hogy varázsoljam ki a gesztenyét a héjából.... Kép

Köszi, Erika
kerika
 
 


Sziasztok,

gesztenyés sültet szeretnék csinálni, de egyelőre még azt sem tudom, hogyan varázsoljam ki a gesztenyét a héjából.... Kép Tudtok segíteni?

Köszi, Erika
kerika
 
 


Ez tök jó..., fél óráig meg sem jelent az üzim, majd újraírtam, és tessék.. nem értem, no mindegy, és bocsi a duplájért.

Erika
kerika
 
 


Erika, bár én még csak sütöttem eddig gesztenyét, de azt mindenképpen be kellett jól vagdalni előtte.
Nem valami jó csinálniKép, de utána nagyon jó enni.Kép
Szerintem a gesztenyés cucchoz is be kell vagdalni, aztán úgy főzni.
Utána talám könnyen kijön.

De biztos van szakértő is a témában .. Kép
(ha meg mégsem akkor pár darabon próbáld ki esetlegKép)
georgina
 
 


Gina,

köszi, én is hasonlóképp csináltam volna, gondoltam, előbb megkérdezem tőletek.
Remélem, menni fog, ha nem, akkor a vacsoramenün változtatok KépKép

Szia, Erika
kerika
 
 


Erika!

Az nlc*n van egy gesztenyés topic, ott olvastam, hogy elöbb áztatják vizbe utána bevagdossák és úgy sütik meg. Volt leírva egy mikros véltozat is.


bigacsiga Kata

ui:
c@fe fórum: Süssünk-főzzünk / Gesztenye sütés hogyan???
http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?id=19&forumid=18088

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Kata,

köszi-köszi! Holnap referálok, hogy mi sikerült! Este jönnek a vendégek.

Szia, Erika
kerika
 
 


Valaki nem tud nekem töltött vagy rakott cukkinis receptet küldeni?

Előre is köszi.

Norci
norci
 
 


Erika!
Be kell vagdosni, megfőzni és forrón meghámozni, úgy könnyebben lejön a héja. Sajna arra nem emlékszem, hogy meddig kell főzni.

Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Norci!

A töltöttet, töltsd meg darálthús, rizs, nyerstojás, füsrek keverékével.

A rakottat meg csináld úgy mint a rakott krumplit.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!

Köszi, sajna ennél kicsit részletesebb receptre lett volna szükségem, így még nem világos.. Pl. nálam rakott krumpli hajában főtt krumpli+főtt tojás+kolbász+ olaj+só rétegezve é tetejére tejföl+ reszelt sajt és sütő. Ezt sehogyan sem tudom a cukinira átkonvertálni. Kép

Norci
norci
 
 


Norci!

Mé nem? Kép Kép
Vagy teszel bele krumplit is és akkor a krumpli közé teszed a karikára vágott cukinit, vagy kihagyod a krumplit és azt helyettesíted a cukkini karikákkal.
Szerintem nem kell elősütni mint a muszakánál a padlizsánt.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 



Sziasztok, nagyon szeretem a krumplis pogácsát, azt a fajtát amit bő olajban kell kisütni.
A boltokban/piacokon lehet kapni kimért félkész panírozott változatát de hagymásan.
Nem tudjátok hogy az hogyan készül?
Én próbáltam hogy beleaprítok némi hagymát de nem olyan lett.
georgina
 
 


Erika, hogy sikerült a gesztenye hámozás Kép?

A padlizsánkrémbe bele kell tenni a magját vagy nem? Mitől barnult be? Egyszer azt mondta egy erdélyi ismerősöm hogy csak fával szabad hozzáérni hámozni meg ilyenek mert a fémtől bebarnul.
Nekem fémmentesen is barnás lett. Neki olyan szép fehér volt a krém. De mitől?
georgina
 
 


Gina,
Ez nalam is nagy kerdes. Valahogy soha nem lesz olyan, mint a szomszedasszonye! Kép

A daralthusrol jut eszembe: a heten rakott kelt sutottem, es megmaradt egy kis fuszeres, eloparolt daralthus (mar a fott rizs is benne volt). Muszaj volt megcsinalni, es eppen pogacsazni tamadt kedvem (ugyis vendegeket vartunk es a sok torta melle kellett valami sos). Akkora sikere volt, a harom tortat nem dicsertek annyit, mint a kis gagyi daralthusos pogimat!
A szekreny ala begurulva talaltam egyet takaritasnal, tenyleg fini volt!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Norci,
a mi kedvenc rakott cukkinis receptünk a következö:
Cukkinit /ha nem túl érett/ ujjnyi karikára vágom, majd sósvizben 5-10 perc alatt párolom, aztán szürés, hagyom lecsepegni viztöl. Olajon elöször hagymát piritok, majd a darálthusi, aztán füszerezés, só, bors, pirospaprika, oregano, néha kakkukfü (csak kevés),majd teszek hozzá ketcup v. paradicsomszósz, nem kell sok, kevés vizet adok hozzá, hogy párolodjon, jó ha van egy kis leve. Majd höállótálban: cukkini, husosragu, még egy réteg, tetejére, tejföl és sok sajt,kb 20-25 perc sütés, ha sajt jól megbarnult kész.
Friss kenyérrel fincsi,de anélkül is.

Masi
masi
 
 


sziasztok!
kisfiamrol kiderult, hogy nagyon verszegeny. jol tudom, hogy a ceklaban sok vas van? tudnatok nehany otletet mondani, hogy ceklabol mit lehet csinlani (a savanyusagon kivul)vagy barmi mas otletek van, hogy mit adjak neki?
koszonom
d
idras
 
 


Idras!

Ezeket találtam a neten:

A vas (Fe) kölcsönhatásai
A vas felszívódását segíti az aszkorbinsav (C-vitamin), a cukrok és az aminosavak (a szervetlen vassal jól felszívódó kelátot képeznek). Zavarja a vas felszívódását a tea, a kávé (tanninok), a gabonakorpa (fitátok), a tejfehérjék és szójafehérjék, a kalciumvegyületek (karbonát, citrát, foszfát), viszont kiválóan hasznosul a hústartalmú élelmiszerekből. Ezért a vas érdekében érdemes a tejet lisztneműekkel, a gabonaféléket pedig hússal fogyasztani.

<font color="ff0000">Legfontosabb vasforrásaink:
halak, tojássárgája, húsok, máj. Sok vasat tartalmaz a sóska, a paraj, a mák, de ezek vastartalmának csak nagyon kis mennyisége szívódik fel.</font>

Szóval szerintem félreértetted, nem a cékla, hanem a sóska, de amint látod érdemes ugyan adni, de nagyon sokat kellene megennie belöle. Sokkal jobban hasznosul a húsfélékböl származó vas.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Névtelen
 


Gina és a többiek,

jelentem a kaja nagyon fini lett, és gesztenye is került bele Kép, ha nem is mindet tudtam kiügyeskedni a héjából, dehát annyira apró volt. Viszont a vörös boros gőzben (vörösboros aszaltszilvás pulyakahusi) nagyon rosszul lettem Kép eglsz este kóvályogtam.... na, elmúlt, lényeg, hogy a kaja és a vendégség jól sikerült.

Köszönöm mindenkinek a segítséget, Erika
kerika
 
 


Erika, nagyon jól hangzik amit írtál, Te is betekerted majd megfőzted a pulykahusit?

Örülök hogy sikerült a gesztenyézés Kép!Áztattad a gesztenyét előtte vagy főznőd is kellett?

G.
georgina
 
 


kedves beszti es nevtelen!
nagyon szepen koszonom, ezek infok alapjan mar el tudok indulni.
azert ha valaki tud, meg szivesen veszek cekla recepteket (mar azert is, mert jol bevasararoltam belole:-) )
dori
idras
 
 


Dori!

Céklakrém. Sajna nem tudom a receptet én is Mártitól várom. Egyszer már leírta, de a 2002-es archívban nem keres a kereső.

Norci
norci
 
 


Bigacsiga!
Köszi a cukkinis recepteket, így már érthető.

Norci
norci
 
 


Norci!

Szivesen. Kép

Próbáld meg a napokat nem háromra hanem 1000-re állítani, hátha úgy müködik a kereső.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Zsuzsa,a husos pogácsát részleteznéd? Nem vagyok gyakorlott sütö,fogalmam sincs,mikor,mibe kell belekeverni és mennyit és egyáltalán...:-)

Vaspótlásra szerintem nem jók a növényi étkek,mert azok olyan kelátkötéseket képeznek,amelyek nem szivódnak fel.
puposnünüke
 
 


Dóri!

A húsok közül a marhahúsnak a legmagasabb a vastartalma. És rengeteg vasat tartalmaz még a vörösbor. Kép
A dokinéni nem írt fel valami vaskészítményt? Ihattok esetleg Vas+C pezsgőtablettát.

Gina: a padlizsánkrémbe keversz olajat? Én úgy szoktam, hogy némi olajjal szinte habosra keverem, attól világosabb lesz.

Laura
p_laura
 
 


OFF: Laura, mar hianyoztal nagyon!!!Ha AZ A LAURA vagy, Akire gondolok...KépKépKép Ha nem, boccccccccccccccccs!!! K.
Vendég
 


idras,

ha még érdekel a cékla-téma, én simán megfőzöm héjában a céklát, meghámozom, teszek rá pici olajat, sót, borsot, meg mondjuk majorannát, tejfölt is lehet, és azon melegében megeszem.
lehet levesbe is tenni, de lehet, hogy akkor is érdemes előfőzni, mert sokkal tovább fő, mint a répa és társai. a végén behabarom a levest, gyönyörű színe lesz és az íze is nagyon vicces, a céklától édeskés lesz. lehet vmivel savanyítani is.

nemtom van-e vas a céklában, én az isteni színe miatt imádom Kép

ribizli
ribizli
 
 


Sziasztok!
Tud nekem valaki segíteni?
Tiramisutortát szeretnék sütni, találtam is receptet csak elveszett.Babapiskótából szoktam is csinálni, de most sima piskótával szeretném, tortaformában, viszont a mascarpone ára miatt nem szívesen próbálgatnám, viszont 6-án a lányom szülinapjára már azt szeretnék csinálni.
Van valakinek receptje?
Becsi
becsi
Iklad
 
 


Sziasztok !
Segitségeteket szeretném kérni!

A pogácsát begyúrom hajtogatom szépen meg is,
kell, sütés előtt is szoktam pihentetni,mégis
sütés után olyan kemény, száraz lesz.Formára kinézetre(párom szokta mondani jó)De olyan kemény.Szerintettek mitől??
Bogi
Névtelen
 


Tünde!

Ez az NLC-n volt:

Ez az eredeti Tiramisu recept, ha még valakinek szüksége van rá.

5 tojás sárgáját habosra kell keverni 12 dkg cukorral, majd belekeverni 50 dkg Mascarponét.
Az 5 tojás fehérjét kemény habbá kell verni, majd óvatosan a mascarponés krémhez keverni.
Eros fekete kávéba egy kis rumot tenni, ebbe belemártani a piskótákat, egy tál alját kirakni vele, erre jön a krém fele, megszitálni egy kis cukrozatlan kakaóval, újra babapiskóta, krém, kakaó és kész. Be a hutobe 4-5 óra múlva már jó is.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Répafőzelék:
Én most kattantam rá, szerintem isteni és bár mi még csak szopizunk, a babának is jó.
Egyetlen macerás rész van benne, a répa lereszelése, én ezt általában apucira bízom Kép, lehet kockára is vágni, de reszelve finomabb.
Szóval kb egy kiló repat lereszelsz (akkor még másnapra is marad, vagy későbbre lefagyasztva), majd vajban vagy olajban megpiritod. Utana párolod, előbb a saját levében, utána egy kis vízben. Ha már megpuhult, leveszed a tetőt, még mindig sötöd egy par percig aztan lisztet szórsz rá, sót, cukrot. Öntesz ra egy kis tejet, hogy sürü, főzelék állaga legyen, majd felaprózott petrezselymet adsz hozzá.
Sült hússal, bundáskenyérrel is nagyon finom.
s.kata
 


Szép napot mindenkinek!

Én még új vagyok a fórumon, de már nagyon sok finom receptet lestem el tőletek.
Most segítséget szeretnék kérni. Férjem állandóan azzal nyaggat, hogy csináljak neki burgonya-krokettet. De valahogy nem akar sikerülni (szétesik, száraz). Ha van tuti receptetek, azt nagyon megköszönném! Ju.
Ju
 


Kata! Megindult a nyálam a répafőzelékre, vettem is 1 kg répát, meg petrezselymet. Este megfőzöm. Gondolom 30 hetesen is jót tesz..
DettiKép
Detti
 


Kata! Jelentem a főzelék szuper. Csak én sót nem raktam bele, mert sómentes diétán vagyok...
Köszi: Detti

Ja! Ha van még ilyen finom és gyorsan elkészíthető főzelék recepted, akkor vevő vagyok rá!
Detti
 


Sziasztok!

Kukacz: nekem nem voltál ismerős, de nem baj... Kép

Figyu, lányok! A következő kérdésem volna: ti mivel szoktatok mákot darálni? Tudom, tudom, mákdarálóval Kép, de milyennel?
Nekem régebben volt egy Elin (mostanság Nile), de az elég hamar kimúlt. (Bár apa esküszik, hogy az kávédaráló volt.)
Aztán volt egy no name, az is csak 3-4 karácsonyt és húsvétot, no meg némi évközi mákostésztát bírt ki, és most (naná, hogy karácsony előtt) végérvényesen megadta magát.
Eddig a legjobb a nagymamám régi, tekerőse volt, de lehet szerintetek még olyat kapni?
Még annyit, hogy tudom, hogy mákot mindig cukorral együtt kell darálni, ezt be is tartottam.

Köszi: Laura
p_laura
 
 


Laura!
Akkor 1 masik Lauraval veszekedtem julisban...Kép
Kavédaraloval daralom a makot. Puszik.
Vendég
 


Laura!

Lehet régi tekerőst kapni, de csak azt a fajtát vedd meg ami teljes egészéből fémből van.
Aminek a belseje műanyag az felejtsd el, kár az időért, pénzért, nyugalomért ...

Csak kávédarálóba való daráláskor kell cukoorral együtt darálni a mákot.


Detti, S.Kata!
Amikor legközelebb csináltok répa főzeléket tegyetek bele egy nagy csipetnyi őrőlt szerecsendiót. Nagyon pikáns lesz tőle.


Én karikára, vagy kockára vágom a répát és habarni szoktam tejföllel. Így egy kicsit savanykásabb lesz az íze.

Feltétnek a tonhalat szeretem hozzá legjobban. Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Detti nagyon boldoggá tettél, hogy így bejött a főzelék!
Bigacsiga neked meg kösz a tippet.
Főzeléket mást csak hagyományos zöldborsót tudok, de én is szívesen várok ha tud valaki.
Viszont most tanultam egy desszertet, szintén egyszerü és nagyon fincsi: sült banán.
Kell csinálni tojásból, lisztből és cukorból egy nem túl sürü, de nem is híg kotyvalékot (kb két tojás, két evőkanál liszt, cukor meg ki-hogy szereti) és ebbe mártogatni a felvágott banánt (én úgy csináltam, hogy hosszába félbe és keresztben három felé vágtam), majd olajban kisütni.
Kata
s.kata
 


Á, az elveszett báránykánk! Kép
jamina
 
 


Pocok és Jamina, a két ártatlan bárányka Kép
Permeátumot kiveséztük a Hozzátáp topikban, majd előkotorászom Neked!
J.
jamina
 
 


Pocoknak
Az utolsó hozzászólást nézd!
J.
jamina
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: