Új privát üzeneted érkezett!

Van egy nagy tál kifőtt spagettim. Már volt bolognai, sajtos tészta, diós tészta, most szeretnék valami olyasmit, amiben első látásra nem ismerni rá a spagettire. Kinek van ötlete?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Rakott tészta?
jamina
 
 


piríts meg szalonnát, sonkát, husit (ami van) hagymával, tegyél hozzá párolt zöldségeket, az egészset keverd össze tejföl(joghurt)-tojás keverékével, reszelj rá sajtot és süsd meg sütőben!
Zsuzsa
gyuzsu
 
 

 
 

Zsuzsa!

Megyek enni!!!!!!

Süti
süti
 
 


A Jamina-féle rakott tészta vajon hogyan készül?
Gyerekkoromban ettem valami édes kaját tésztából, de a nevét se tudom, illetve valami azt súgja: máglyarakás, lehet az? És az hogy készül?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kiváncsi, nem a vargabélesre gondolsz?

Süti
süti
 
 


Süti,
mondasz valamit, lehet! Kép És azt hogyan kell csinálni?
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Tepsit kivajazod, megszórod zsemlemorzsával!
Túrót (kb. fél kg) tojássárgájával (6 db) vaniliás cukorral tejföllel (2 pohár) mazsolával kikeversz, összekevered a tésztával, olvasztott vajat is raksz rá! Tojásfehérjét cukorral (20 deka kb.) habosra keversz és és óvatosan hozzákevered! Mi így szoktuk, van aki réteslapokkal béleli ki a tepsit, és lapokat rak a tészta közé is rétegesen!
süti
 
 


Kíváncsi,
a Jamina-féle rakott tészta szinte szóról szóra ugyanaz, mint a Gyuzsu féle Kép Párolt zöldség, sonka, tejfölben elkeverés, tésztához kutyulás, sajttal megszórás, majd sütés.
Igazából azért nem írtam receptet, mert nem tudom, mi van a hűtődben Kép. Egyéb variációk:
- tojást is keversz a tejfölbe
- nem tejfölbe, hanem paradicsomszószba kevered a fentieket
- paradicsomos tonhallal kutyulod a tésztát, úgy sütöd meg
- görögösen: feta, oliva, fokhagyma, bazsalikom tejszínben-joghurtban
/Jut eszembe, sült fetát csináltam nemrégiben, Stahl után szabadon Kép. Fetát hosszában kettévágni, ízlés szerint fokhagymával, bazsalikommal, oregánóval, olívával, durvára vágott dióval megszórni, kicsit a sajttészába belenyomkodni, olajjal meglocsolt alufólián tepsiben megsütni. Ue. trappistával is nagyon finom, csak az szétfolyik -de legalább nem olyan vad sós Kép/

Süti jól írta, az édes az a vargabéles. Recept hozzá:
Kivajazott tepsit rétestésztával kibélelünk, margarinnal meglocsoljuk. Kifőzünk 20 dkg metéltésztát. 1 kg túróhoz hozzáadunk 5 tojás sárgáját, 30 dkg cukrot, 2 dl tejfölt, mazsolát, reszelt citromhéjat, 2 ek. vaníliás cukrot, 10 dkg margarint. Hozzákeverjük a főtt tésztát. Közben az 5 tojás fehérjéből kemény habot verünk és óvatosan beleforgatjuk a túrós tésztát. Az egészet a rétesstésztára tesszük és előmelegített sütőben megsütjük. Vanílismártás illik hozzá.

A sima túrós tésztát Ti hogy szervírozzátok? Édesen vagy sósan? Most szembesültem vele, hogy a férjem és a fiam csak édesen, én meg inkább sósan -sült szalonnakockákkal- szeretem Kép

Jó étvágyat!
Jamina
jamina
 
 


Máglyarakás

Hozzávalók:

6 szép alma, 1 púpozott mokkáskanál, őrölt fahéj, 15 dkg Rama margarin, 8 szikkadt zsemle
1 liter tej, 4 tojás,30 dkg porcukor, 1 csomag vaníliás cukor, 25 dkg sárgabarackíz
a tepsi kikenéséhez:
margarin, zsemlemorzsa

Az almákat megmossuk, félbevágjuk, magházukat kimetsszük, húsukat vékonyan fölszeleteljük. A fahéjjal megszórjuk, és 5 deka margarinon megpároljuk. (Lehet 2-3 részletben is.) A zsemlét 1 centi vastagra fölszeleteljük - de nem lapjában -, és egy magas falú tepsiben szétterítjük. A tejet fölforraljuk. A tojások sárgáját a többi margarinnal, a fele porcukorral és a vaníliás cukor- ral habosra keverjük, a forró tejet ráöntjük. Ezután a zsemlére locsoljuk, kissé átforgatjuk, hogy mindenhol egyformán érje. Egy kb. 30x20 centis, magas falú tepsit kivajazunk, morzsával behintjük. Az áztatott zsemle felét belesimítjuk, az almát egyenletesen ráhalmozzuk, majd a maradék zsemlével beborítjuk. A barackízt egy kevés (kb. 1 deci) vízzel simára keverjük, és háromnegyedével megkenjük a zsemlét. Sütőben, közepes lánggal (180 °C; légkeveréses sütőben 165 °C) kb. 30 percig sütjük. Ezalatt a tojásfehérjét kemény habbá verjük, a vége felé apránként a maradék cukrot és lekvárt is hozzáadjuk. A rakottasra kenjük, és visszatoljuk a sütőbe. A lángot kb. 15 °C-kal mérsékeljük, a máglyarakást még 15 percig sütjük. A lángot elzárjuk, a sütőajtót kinyitjuk, a habot 10 percig így szárítjuk. Melegen kockákra vág-va tálaljuk.

Máglyarakás másképp

Hozzávalók:
3 db fonott kalács, 1,5 liter tej, vanília vagy dió aroma, cukor ízlés szerint, 5 db tojás, magozott meggy, alma, vaj a tepsi kenéséhez, lekvár.

A kalácsot összevágom és egy napig szikkadi hagyom. A tojásokat kettéveszem. A tojások sárgáját cukorral kikeverem és beleteszem az aromát. A tejet meglangyítom és ráöntöm a tojásos masszára. A kalácsokat átitatom vele, és kirakom a tepsi alját az átitatott kaláccsal. Erre jön a lekvár és a meggy. Majd még egy sor kalács, majd lekvár kis az almával letakarom. Ha a tej kimarad, ráöntöm, mert úgy is elsütöm a levét. Berakom a sütőbe 30 percre. 30 perc után felverem a tojásfehérjét, becukrozom és rásimítom a rakás tetejére. Ezután még addig sütöm, míg a tereje szép piros nem lesz.
Tálaláskor kockákra vágjuk és leönthetjük pudinggal vagy lekvárral.

Máglyarakás II.

Hozzávalók:
6 db zsemle, 6 dl tej, vaj, cukor, 3 db tojás, 6 db kisebb alma, lekvár.

Egy lapos tálba beletesszük a tejet, egy kis vajat, egy kis cukrot, és a tojások sárgáját. Jól elkeverjük. Beletesszük a kisebb darabokra tépett zsemléket. Megvárjuk, míg az összes tejet magukba szívják, ez kb tíz perc. Magas falú tepsibe tesszük a zsemle felét, majd jön egy réteg lekvár, majd a reszelt alma, és a tetejére a maradék zsemle. Betesszük a sütőbe kb harminc percre, kis lángon. Ha megpirult, kivesszük, és a felvert tojásfehérjét - melybe egy kis cukrot is tettünk - a tetejére tesszük. Visszatesszük az egészet még öt percre a sütőbe. Mikor szép piros, kivesszük.
Nedves késsel hat darabra vágjuk. Vaníliaöntettel is lehet tálalni


Vargabéles

Hozzávalók:
1 kg túró, 15 dkg kristálycukor,
10 db tojás, 20 dkg vaj, 25 dkg porcukor, 2 dl tejföl, 3 dkg vaníliás cukor, 15 dkg házi finommetélt, 10 dkg mazsola, 1 cs réteslap
A tojások sárgáját a porcukorral, a vaníliás cukorral, egy citrom reszelt héjával és a vajjal habosra keverjük. Hozzáadjuk a tejfölt és az átpasszírozott túrót. Összekeverjük a mazsolával, hozzáadjuk a tojások felvert habját és a kristálycukrot. A finommetéltet tejben kifőzzük, lecsurgatjuk és lazán összekeverjük a krémmel. Kivajazzuk a sütőedényt, réteslappal kibéleljük, a kikevert krémnek a felét beleöntjük és leborítjuk egy réteslappal. A megmeredt krémet ráöntjük, majd ismét három réteslapot helyezünk rá. Lekenjük olvasztott vajjal, és 170 °C fokos, előmelegített sütőben, vízgőzön pároljuk 35 percig. Ha kész, a tetejét meghintjük porcukorral és melegen tálaljuk.

Vargabéles II.

Hozzávalók:
1 csomag réteslap, 15 dkg cérnametélt, 25 dkg tehéntúró, 10 dkg vaj (vagy margarin), 3 tojás, 10-15 dkg porcukor ízlés szerint, 1 dl tejföl, 1 mokkáskanál reszelt citromhéj, 1 zacskó vaníliás cukor, csipetnyi só.

Egy közepes nagyságú tepsit kibélelek a réteslapok felével úgy, hogy a lapokat egyenként kevés olvasztott vajjal megkenem. A cérnametéltet forrásban lévő sós vízben megfőzöm, meleg vízzel leöblítem és melegen tartom. Közben a tehéntúrót áttöröm. A tejfölt összekeverem a tojások sárgáival, a sóval, a cukorral, a vaníliás cukorral, a reszelt citromhéjjal, és 6 dkg olvasztott, de már nem forró vajjal. Ezután belekeverem a túrót és a keményre felvert tojásfehérjét. Végül beleforgatom a főtt tésztát, és az egészet belesimítom a réteslappal bélelt tepsibe. Elegyengetem a tetejét, majd befedem a megmaradt réteslappal, és bekenem az olvasztott vajjal. Előmelegített, forró sütőbe tolva pirosra sütöm a tetejét. Kockákra vágva, nagyon kevés porcukorral vagy vaníliás cukorral meghintve kínálom

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Süti Kép
most látom, Te is írtál vargabélest (én off-line írtam), most már lehet válogatni is! Kép
J.
jamina
 
 


LÁnyok! Ez a Kánaán! már olvasás közben híztam kicsinykétKép
jAmina! GYerekkoromben édesen ettem, ma inkább sósan. múltkor a férjem (Krúdy ihletésére) marhapörkölttel rendelte, hát, az is nyammmmiiiii volt!Kép
(most megpróbálok erősen koncentrálni egy nagy fej zöldsalátára Kép )
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa Kép
Hess, saláta! Hozzájárulván kilóid gyarapodásához Kép, a mai vacsora: tócsni.
Aki nem ismerné (vagy azon a tájon más lenne a neve): 3 nagyobbacska krumplit nagylyukú reszelőn lereszelek (ez nemszeretem-munka). 2 fej vöröshagymát apróra vágok. 3-4 tojást (attól függ, mekkora és milyen éhesek vagyunk Kép) felverek, belekeverem a krumlit, tojást meg annyi lisztet, amennyit felvesz (nem kell sok). Sózom -illetve csak Delikátot használok só helyett-, borsozom, kis lepénykéket csinálok belőle kanál segítségével és forró olajban kisütöm. Tejföllel vagy anélkül is finom.

Érdekes, a kápostás tésztát CSAK édesen szeretem Kép
Jamina
jamina
 
 


Én is édesen, de borssal! Kép

Vargabéles mifelénk módra: maradék csíkokra vágott palacsinta a cérnatészta helyett. Mennyei!
Ill. réteslap helyett lehet omlóstésztába is burkolni. Nem megvetendő.

sofka
sofka
 
 


Jamina!

Tócsni nálunk is kedvenc!Kép
Én éppen tököt és gesztenyét sütök!!!Hétvégén pedig narancsos kuglófot!

Süti
süti
 
 


Leányok!
Tiszta horror! Itt fekszik mellettem két fácán. Már nincsenek jól. Helyiek szerint fel kéne lógatnom farktolluknál fogva, s majd ha leesik, akkor folyt. köv.
Nade! Mikor esik majd le?!
Csi

Bocs. Ez nem éppen a gyors ételek kategória...Kép
csii
 
 


Csi,
Okos Apika szerint a melegben, mint amilyen most is van, 3-4 nap. Hidegben akár 2 hét is. De ha levest akarsz csinálni belőle, akkor nem kell aszalni, azt rögtön főzheted (csak jóóóóó sokáig). A sült finomabb, ha előtte farktollatlanodik Kép
Hogy Ti miket nem esztek?! Elütötte a traktor? Kép
J.
jamina
 
 


Jamina!

Külön sütsz magadnak hozzá szalonnát, és akkor mindenki azt tesz rá, amivel szereti. Én pl. a túróstésztából mindig 2 tányérral eszek Kép Hogy miért? Mert mindkét variációt szeretem. Először eszem szalonnásan, utána meg cukrosan Kép

Titati
titati
 
 


Gyerekek, az a túrós tészta, amit sósan és szalonnával eszünk, nem a csusza véletlenül? Kép Amúgy tényleg nagyon finom prökölt mellé is.
Ajjaj, az a gyanúm, hogy nem tudok állást foglalni a sósan vagy édesen témában, mert én mindenhogyan és mindent! Kép Csak jó legyen! (A kicsi fiam olyan átszellemülten nézi a tévét, öröm nézni! Hiába, tudom én, mire van szüksége egy 10 hónaposnak! Kép)
Kíváncsi

ui: köszönöm a sok-sok receptet! Ma nekilátok!
kíváncsi
 
 


Jamika!
Köszönöm OkoskánakKép
Én ugyan meg nem eszem!
A Traktor nagyvadra van beállítvaKép
Leveshez nem is szabad, vagy csak nem szükségszerű? Mármint lógatni. Mert most lóg.

Kíváncsi!
A mostani Praktikában le van írva mindenféle bonbon készítése!

Csi
csii
 
 


Lánykák!
Hány percig süssem a vargabélest? Már izzad! Kép
kíváncsi
 
 


Kiváncsi!

Hát úgy piruljon a teteje! És mielőtt felvágod, hagyd egy kicsit állni!

Süti
süti
 
 


Csi,
a leveshez nem szükséges lógatni, de nem is baj, ha lógott 1-2 napot előtte. Nálunk az utcában az egyik erkélyen vadkacsát lógattak több télen is, direkt figyeltük, hogy olyan 0 fok körüli időben kb. 10 nap múlva esett le. Nekem azért a lógatás nélküli verzió szimpatikusabb, mégha nem is tartanak igazi ínyencnek emiatt Kép.

Lídia
lídia
 
 


A vargabéles nagyon bejött! Kép Köszi mindenkinek!
kíváncsi
 
 


Titati,
így-így, megcsinálom a tésztát aztán külön keveri össze magának a jónép ízlés szerint Kép

Csicske,
Okostóni szerint akkor nem szükséges, de rosszat úgy sem teszel vele. Bár szerintem ne levest, hanem sültet csinálj belőle, ha már egyszer fácán, add meg a módját! Kép
Jelzem, én sem hiszem, hogy megkóstolnám. A galambbal is így vagyok: gyakorlatilag bármikor ehetnék, de nálunk csak Szaffi szereti (ő viszont mindannyiunk helyett Kép)

Leánykák,
arra gondoltam, segítsünk egy kicsit egymásnak: írjuk meg, mit főztünk ma, esetleg ha már tudjuk, akkor hogy mit fogunk főzni holnap.
Gondolom, nem csak nekem okoz gondot, hogy kitaláljam, mi legyen az ebéd; ha a ház urátKép kérdezem, az esetek 99%-ában úgyis azt mondja, hogy neki mindegy (ugye Nektek is ismerős? Kép)
Szvsz receptet nem kell mellékelni, ha valaki bővebben kíváncsi rá, majd érdeklődik.

Akkor kezdem a sort.
Ma: húsleves +sült csirkecomb főtt krumplival
Holnap: paprikás krumpli.

KépJamika
jamina
 
 


Jamina!

Nálunk ma zöldborsó főzi volt + pulykapöri.
Holnap pedig sztrapacska juhtúróval + valamilyen husi ami még kitalálás alatt van! Ja, vasárnapra pedig apa rendelt husilevest, sült oldalast párolt káposztával és hagymás tört kurmplival!
süti
 
 


Kocsonyát főzök holnap. Azt persze csak mi esszük meg, úgyhogy a srácoknak kisütöm a tegnap bepácolt husit (mustár, tacco szósz és fokhagymás só keverékével bekenve, olajjal leöntve) és lesz hozzá vmi köret. Meg talán paradicsomleves, azt elég jól eszik. Kép
kíváncsi
 
 


Huh. Végül nálunk sem lesz lógatva. Már fosztódik a fácán. Sütve lesz, de előtte levesben megfőzve. Állítólag nagyon finom. Hááát...
Lídia, én nem nézném a kacsát sem a szomszéd erkélyénKépKépKép.

Jamika!
Ezek szerint nálunk holnap fácán lesz. Sülve-főve.

Csi
csii
 
 


mA sült csirkecomb rizzsel, savanyúsággal, holnap grillezett sertés tarja valami körettel, vagy paprikás krumpli.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


ÉS fogok főzni székelykáposztát, ragulevest, és kinai kelből főzeléket, meg karfiolos csirkét. Így a jövő hét elején sem kell majd főznöm néhány napig.
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Sziasztok!
Ma husileves volt és hurka,kolbász, hagymás tört krumpli. A lányok miatt rízs és tejszínes gombás csirkemell .
Holnap pulykából brassói, leves pedig maradt máról. Aztán sütünk némi mézeskalácsot, mert múlt hét végén mind megette kicsi családom.Kép
linato
 
 


Én ma adventi koszorút fogok sütni Kép, meg Linaton felbuzdulva brassóit.
J.
jamina
 
 


Nálunk gulyás leves volt/van és aranygaluska vanilia pudinggal.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Jéééé, nálunk is, mint Bigacsigáéknál. Gulyásleves péntekről, aranygaluska meg most dagadozik...

sofka
sofka
 
 


Hú, én ma belevágok a narancsos kuglófba és mivel nagy sütő fenomén vagyok Kép, nem tudom, hogy fog sikerülni!!!!!

Süti
süti
 
 


sofka, Bigacsiga, leírná nekem valamelyiktek az aranygaluka receptjét? A költözés óta még nincs meg a szakácskönyvem!
köszi
Zsuzsa
gyuzsu
 
 


Zsuzsa:
Fél kg liszt, 2 dkg élesztő, 2 tojás sárgája, 3 dl tej,, 6 dkg vaj, vagy margarin, 5 dkg porcukor, csipetnyi só, ízlés szerint fahéj, darált dió, mazsola

1 dl tejbe cukor, pici liszt, élesztő. Tojássárgák maradék cukorral, ahhoz tej, amiben a sót feloldottuk. Hólyagosra dagasztani, majd apránlént olvasztott vaj bele. Egy órát kel, akkor pogácsaszaggatóval kiszaggatni, soronként vajjal, cukorral, fahéjjal, kinek mi tetszik meghinteni. Újból kelesztés, fél óra, és közepesen forró sütő. VAnília, csokoládémártás nálunk nyolc dl tejjel készült pudimg, plusz a tojások fehérje.

Tipp: dupla adag, feléből bukta.

sofka
sofka
 
 


NYami! köszi sofka!
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Sofka, most olvastam vissza: mi az, hogy MARADÉK palacsinta? Én ilyet nem tudok csinálni. :-( :-)
h_szilvi
 
 


Szilvi, azt úgy kell csinálni, hogy vajdlingban kevered a tésztát!!! Egyébként a recept még abból a korszakból palacsintás,mikor ketten voltunk a párommal. Régen volt, talán igaz se volt...

sofka
sofka
 
 


szia zsuzsa,
engem erdekelene, ha le tudod irni, a kinai kel fozelek receptjet es a karfilos csirkejet is.
a narancsos kuglof is nagyon erdekelne, suti!
nalunk romai talban sult csirke volt, prezlis karfiollal. a jovo heti menut meg nem tudom!
koszonom
d
idras
 
 


Na, mégesm brassóit csináltam, hanem tepsis krumplit, az kevésbé macerás. Kép
J.
jamina
 
 


Nálunk tegnap lencseleves, túrós puliszka. Ma húsleves, rántott pulykamell rizzsel, befőttel.
És mindezt végre saját konyhában, saját ízekkel.
Eddig felújítottunk és anyós főzött ránk - meg menzára jártunk... Végre főzhetek! Nem gondoltam volna, hogy ennyire fog hiányozni.

Jamina! Nagyon jó volt az ötleted, már össze is állt a jövő heti menü.
Ildikó
b_ildikó
 
 


Idras!

Bár ez nem egy gyors étel és főleg ne úgy csináld, hogy a gyerek a lábad alatt nyargal, de itt a recept:

25 dkg liszt, 8 dkg vaj, 6 dkg kristálycukor, 2,5 dkg élesztő, 2 tojássárgája, 3-4 dl tej, 3 evőkanál rum, 1 citrom héja, 2 dkg darált mandula, 2 narancs, vaj és zsemlemorzsa a forma kikenéséhez, porcukor a végén meghinteni, csipetnyi só

Élesztőt felfuttatod a langyos tejjel, összekevered 10 dkg liszttel, ekkor kapsz egy elég puha tésztát, amit hagyni kell egy órát állni! Narancs héját lereszeled, meghámozod, kifilézed, apró darabokra vágod. Egy másik tálban a vajat a cukrot a tojások sárgáját a sót a rumot a darált mandulát és a reszelt citrom és narancs héjat összekevered! A maradék lisztet beledolgozod a kelesztett tésztába és hozzákevered a vajas masszát is! A formát kivajazod kiszórod zsemlemorzsával és beletöltöd a masszát úgy, hogy kb. háromnegyedig legyen. Nagy forma kell hozzá, mert sok lesz a tészta és ráadásul még hagyni kell egy-két órát állni! Kb. 190-200 fokos sütőben kell sütni úgy egy órát. Ja, nagyon hamar megbarnul a teteje, érdemes rá fóliát rakni!

Süti
süti
 
 


Kedves Anyukák!

Íme egy remek recept egy apukától. Ezt érdemes életetek párjával együtt elkészíteni.

Unicumos pulyka:

1. Vegyünk egy pulykát!
2. Egy pohár unicum.
3. Tegyük a pulykát a sütőbe!
4. Még két unicum.
5. Állítsuk a hőfokot 190 sütőre!
6. 3 unicum további.
7. Süssük a kapcsot be!
8. Most még tovum 4 univáb.
9. Pulykázzuk meg a zsírt!
10. Unicumot a másik palackot még.
11. Dugjunk pulykákat a homérumba!
12. Poharazzunk még egy unicumot az öntbe!
13. Süssük az unicumot még egy óráig!
13+1."Gyöngyvirágos kék ibolya-a-a-a!..."
14. Pulykáljuk meg az puha unicumját!
15. Vegyük ki a pulyákot az unicumból!
16. "Édes anyám, sirhalmomra-a-a-a!..."
17. "Kiskút, kerekes kút..."
18. Szeletum a pulyák darabbal többe!
19. Pusztuljunk tásztátum
20. Palackoljunk még egy unicum vevétet!
21. "Nyílára uccásik a krocsmrasumity!..."
22. Állítsuk meg a teritumot és pulykoljunk még
egy terítéket!
23. Leterít az unipulyák, és fogyjunk el!
kékapu
 
 


Idras! A karfiolos csirke úgy készül, hoyg csirkemell darabokat (csont nélkül) megpárolok fűszerekkel (só, bors, majoranna, kömény), adddig megfőzöm a karfiolrózsákat. Egy tepsit enyhén kikenek, belepakolom a csirkét, ráhalmozom a karfiolt, nyakon öntöm tejföl és tojás (kb. 2 dl. tejföl+2 tojás) keverékével, lehet sajtot is reszelni rá. és sütőben pirulásig sütöm.
A kanai kelből ugyanúgy főzök fözeléket, mint a kelkáposztából (fokhagymával, köménnyel), krumplival együtt berántva. Enyhébb az íze, anno a fiam 11 hónaposan 3 dl-t megevett belőle együltő helyébenKép

Kékapuka, jót derültem a recepteden!
ZSuzsa
gyuzsu
 
 


Pocok!

Ne tekerd fel szorosra a bejglit csak szép lazára, akkor nagyobb az esélye, hogy nem reped ki.

Zsuzsa!
kb. ilyen arányokba csinálom én is az aranygaluskát, mint Sofka.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Menü egész évre évszakonként
http://www.konyhamester.hu/menuk/index.html

A menüket az Országos Élelmezési- és Táplálkozás-tudományi Intézet dietetikusai állították össze a Népszava számára, s azokat a kiadó engedélyével közüljük.
Megjegyezzük, hogy az egyes ételekhez kapcsolt receptek nem mindig a legkímélőbb elkészítési módot tükrözik ;-)

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Még nem jártam itt nálatok de nagyon megtetszett ez a topic, úgy gondolom meg fogjátok oldani állandó "mit főzzek " problémámat.
Már is lenne egy kérdésem: le tudja valaki írni a mézes tészta receptjét. Még soha nem készítetttem karácsonyra és itt az ideje, hogy 4 éves fiammal kipróbáljuk.
Előre is köszönöm

Krisztaa
Krisztaa
 


Krisztaa!

Nézz be ide, ide sok mindent összaeírtunk van közte mézes is:

Babanet Társalgó » Anyaságról » - Karácsonyi menü - Te mit fõzöl?
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/8328.html?1070041185

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: