Új privát üzeneted érkezett!

áfonya,
köszi.Nekem is az a bajom a külön kerekenként varrással,hogy nem csak megvarrni több,de felrakosgatni is.Mire végzek,tök sáros lennék én is,akkor meg már mindegy,ha vizes rongyot hurcolok magammal és letörlöm:-)

Küldök mélben egy vonatrajzot,ha megfelel,lemásolom eredetiben vagy nagyithatod kedved szerint.Esetleg üvegfestös,kiszinezös lapokon vannak jármüvek,tuti,hogy láttam valahol,amikor üvegmatricamintákat kerestem.
ispiláng
 
 


ööö...afonya,hol a mailcimed?:-)
ispiláng
 
 


Sziasztok!
Befejeztem a subát. Felraktam a képek közé. Már a keresztszemesben írtam, hogy lassan kész lesz, de aztán inkább ide tettem.Kép
linato
 
 

 
 

Sziasztok,
ide is jöhetek?

Megpróbálok idelinkelni egy művemet a kptárból, nézzétek el, ha nem sikerül:
halacskás nyakkendő

Virág
Virág
 


Sikerüüüüüüüüült!!! KépKépKép
Akkor még:
karácsonyfás nyakkendő és nonfiguratív nyakkendő.

Egy torta, amit a kedvesemnek csináltam, igazi cukrozott rózsaszirmok vannak a tetején. Fincsi. Kép

A karácsonyi ajtódíszünk és az adventi koszorúnk, amiből sajnos nem sok látszik.

Virág
Virág
 


Linato!
Jó a subádKép! Mi a minta a subázásnál? Úgy emlékszem, hogy hasonló a keresztszemes mintájához. Gyerekkoromban láttam utoljára suba-mintát...

Virág!
Jöttem utálkozniKép!
Engem nagyon érdekelne bővebben a nyakkendő készítése. Kontúrozás (mivel, hogyan, miért), festékkeverés( mivel, hogyan, miért), fixálás( mivel, hogyan)
Hmm. Kezdetnek ennyi is elég leszKép

Csi
csii
 
 


Csi,
Kép Rém egyszerű. Kép Kontúrozás selyemkontúrral. KépÉn vízre eltűnő filccel (mi is a neve?) először felrajzolom a mintát, aztán kontúrral át. Ha nem használsz kontúrt, öszefolyhatnak a színek. Ez is lehet cél. Ha eleget vársz két szín felvitele közt, akkor nem kell kontúr, viszont akkor nem tudod előre, hol lesz vége az első színnek, és a száradás meglátszik a mintában. Ez sem mindig baj. A festékeket ugyanúgy keverheted, mint pl. a temperát. Én ha kis mennyiségről van szó, a kupakban keverem. Fixálás vasalóval. De mindig rá van írva a festékre. Még valami? Kép

Virág
Virág
 


Csi! KöszönömKépUgyan olyan leszámolható, mint a keresztszemes. Nagyon egyszerű és elég jól lehet vele haladni.Kép

Virág! Nagyon jók a nyakkendőkKép Majd egyszer kipróbálom én is.Kép
linato
 
 


Köszi. Kép
Virág
 


linato,

nagyon cuki a suba. Mekkora az eredeti meret?

gabomamo
gabomamo
 
 


gabomamo: Köszi!Kép 39 X 34cm.
linato
 
 


Sziasztok!

Áfonya, kész a széked?

Gigóca, remélem jársz erre! Üvegmatricával csináltál már térbeli hóvirágot? Vagy ibolyát vagy bármilyen tavaszi virágot? Próbáltam a hóvirágnak sablont rajzolni, de nem nagyon jön össze.

Magdi
gmagdi
 
 


Sziasztok!

Talan lassan utolerem magam, bocsi az eltunesert.

Toma,
koszi az otletet, ha megvalositas kozelebe kerulok, zargatlak majdKép

Ispilang,
Teged is. Mailcimem meg a Tied mellettKép Utobbi idok kisse viharosak voltak errefele, letiltottam, jobb a nyugalomKép.

Linato,
ez igen. Jo lettKép Nem nagyon macera, szemfaraszto?

Viragot
en is utalomKép Kb. ez az, amit még nem csinaltam a ma divatos hobbikbol.... de birizgalja a fantaziamatKép Csi, Te belevagtal?Kép
Mennyibol jon ki egy indulo keszlet? Es mennyire moshatok utana a dolgok?

GMagdi,
haaat....
Ilyen volt az indulasi allapot es ilyen most, felkeszen.
A laba a nyomdazott, a teteje kezzel festett.

-Afonya
afonya
 
 


Kicsit haladtam a szekkel. Mielott elrontom a kezuket, megmutatomKép:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/28/62264.jpg
afonya
 
 


Foltvarro Cili, segitsegedet szeretnem kerni...es mindenkiet akinek van tapasztalata foltvarrasban.
Egy kb. 150 centi hosszu, 60 centi szeles falvedot szeretnek kesziteni, 3 fele anyagbol. Valami egyszeru minta erdekelne, ehhez kerek szepen otleteket, mintakat! Az egyik anyagbol viszonlag keves van. Ha van kepetek elkeszult munkaitokrol, az is segitene!
Koszi elore is!
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


afonya
bocsi,nem volt netem egy ideig.Ha kell a vonat,majd jelentkezz.
ispiláng
 
 


Gmagdi,

térben még nem csináltam semmit üvegmatricából, de ha találok sablont küldök. JÓ?

Gigóca
gigóca
 
 


Áfonya, ez nagyon szép!!!

Gigóca, köszi! Próbáld ki a térbelit! Kicsit ugyan macerásabb, de megéri!

Magdi
gmagdi
 
 


Áfonya!
Nagyon szép a székedKépKépKép
A suba nagy lyuku és ne fárasztja a szemet. Nagyon könnyű és haladós is.
linato
 
 


Sziasztok!
Koszi a szekes dicsereteketKép

Csi,
azert az a "szekeles" durva voltKép
Itt van ket labkozeli kep, hogy lasd, abszolut nem szabalyosakKép
kozeli1
kozeli2
Es egy apro malor, ki veszi eszre eloszor?Kép

Az egyiptomi kozelrol:
felulrol

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Idézet Tőled:
"azert az a "szekeles" durva volt
Itt van ket labkozeli kep..."
Erre most mit mondjak?Kép

A felső kép nagyon tetszik, és legalább az alapszín is látszik rendesen.
Nekem a lába még mindig erős.

Megvan a különbség, de én csalokKép
csii
 
 


Áfonya!
Nagyon tetszik nekem is a széked!
phaedraa
 
 


Helló lányok!
Már a keresztszemezősökhöz is írtam. Feltételezem, hogy mindenki profi közöttetek, de gondoltam vannak olyanok is, akik csak bátortalanul és némán csodálják tudásotokat.
Szóval én is ilyen vagyok. Semmilyen kézimunkához nem értek, de nagyon szeretnék.
Ma elmentem egy úgynevezett asszonyklubba, ahol az asszonyok egymásnak tanítgatják a technikákat, és persze közben cseverésznek. Friss klubról van szó, egyellőre csak öten vannak, velem együtt hatan.
Szóval gondoltam hátha érdekel valakit.
Pestújhelyi Közösségi Ház: XV. kerület, Szűcs István utca 45.
Péntekenként 17-20 óráig
Nincs beléptidíj, vagy ilyesmi!
borcsa
 
 


Koszi a szekdicsereteket mindenkinekKép Vegre kesz vagyok.

-Afonya
afonya
 
 


Jaigen,
Bori, ha valami erdekes technikat vagy otletet hallasz, osszd /?/ meg velunk is am!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Persze, beírja, hogy kész, az ember meg keresse, hogy hova dugta. Vicces lány ez az ÁfonyaKép
Itt van
Szerintem nagyon jó!
Nem akarod a szirmokat is kontúrozni?
Elgondolkodtató, hogy minek szalvétáztál eddig, ha tudsz festeni is...

Szerintem oszd("fűz"-ből kiindulvaKép). Bár ez is bután néz kiKép

Elmaradtak:

Virág!
Roppant vicces, hogy ezt írod a selyemfestésre: "roppant egyszerű"
Aha.
Vízre eltűnő festékről még sosem hallottamKép
Ez a selyemfesték vasalás után mennyire vízálló?
Bár-gondolom-nem folyik szét olyan szépen más természetes anyagon, de attól ezt lehet textilfestékként használni máson is?
Nekem a nonfiguratív tetszik a legjobbanKép

Linato!
Jó, hogy írtad, hogy leszámolható, mert most jövök rá, hogy azt sem tudom, mi az a leszámolható mintaKép
Be vagyok oltva textil ellen rendesenKép

GMagdi!
Most olvasom, hogy próbáltál sablont rajzolni a virágokhoz. Beugrott, hogy a kreppvirágokat is szirmonként teszik össze, lehet, hogy annak a mintája jó lenne a matricához is.
Sosem próbáltam, csak gondolom...Hátha.

Csi
csii
 
 


Csajok ti ezt a lehetőséget ismeritek?

http://www.szinesotletek.hu/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Szeretnék varrni egy játszószőnyeget a kisbabámnak, de nem tudom hol kapható valami bélésféle amit bele lehetne varrni. Tudnátok nekem segíteni, hogy hol lehet kapni és mi a neve? Sajnos a gyerek miatt nincs időm körbejárni a boltokat, a Corvinban ahol az anyagot vettem nem volt.
Előre is köszi a segítséget.Kép

Ági
Nem regisztrált
 


Csí, Áfonya, Jamina, Gigóca és a többi régiek űgy aműgy megvagytok még?

Csí, rajzoltam sk sablont. A krepp virágok nekem is eszembe jutottak, de kevés van benne, amit szirmonként kell összerakni.Mit csináltál a gyökereddel? A másik topicban elveszik az írományom.
Jamina, ha farost lemezre szalvétézol, azt hogy keretezed be? Van róla képed? Rengeteg fa lapot kaptam, halomban állnak a képek keret nélkül, mert vhogy nem találom rájuk meg az igazit.

Kíváncsi tudja már, hogy fia v. lánya lesz?Kép Erröl is lemaradtam, meg egy kicsit be is sokalltam a babanettől. Nem az igazi. Úgy tűnik, mintha a hálapénzes topic egy lavinát indított volna el. Azt a témát lerágták, de folyamatosan van űjabb, egyre rosszabb stílusban. Tehát rakjátok fel az alkotásaitokat, vmi szépet is lássak/lássunk!

GMagdi
gmagdi
 
 


Ági!

Népszínház utca akármennyi, méteráru-pvc-szivacsbolt, sarkon van még az első villamosmegálló előtt, megtalálod. Minden méret, mennyiség, vastagság van! Flízt kérj!

Cili
foltvarró_cili
 
 


Szia Cili!

Köszi szépen az infót.Kép

Ági
Névtelen
 


Magdi,
megvagyunk, csak keresni kell minketKép

Szóval én a falapos képeket elég sokféleképp keretezem. Legtöbbször festek rá keretet, gyakran repesztem is. Van, hogy másik SZból ragasztok neki keretet. Most nemrég vettem egy kész keretet, hátlap nélkül, az is nagyon praktikus -nekem a lapokat apósom szabdalja. De vágattam olyan lapot is, ami alig nagyobb mint a SZ, és akkor azt nem keretezem, hanem lealapozom, rárakom a SZt, és a szélét egy kis hígított barna festékkel összepacsmagolom, ,,megantikolom". De ha 1/1-es képet csinálsz -kicsinél sztem nem mutatna igazán-, lehet apró csempe- vagy tükörmozakból is kirakni keretet.
Sőt, ha olyan a téma -pl. hajós, tengeres-, kötélből is ragaszthatod. A lehetőségek száma végtelenKép

Jamina
Ui: képek a Dekupliban, annak címe a profilomban.
jamina
 
 


Magdi!
Kíváncsiról nincsen információm, keveset van a Babaneten.
Gyökerem még várat magára. Az a baj, hogy nem megy a lakás stílusáhozKép Ha menne, akkor így magában is kiraknám, komolyanKép) Viszont nincsen szívem egy meddő tárgyat kreálni belőle.

Falapra mehetne papírmasé keret is, azt olyan jól meg lehet bolondítani, ha ráncosra-rücskösre hagyod.
Fel lehet rá vinni vastagabban is a festéket, hígítás nélkül.
De nekem Anyapoc csipke-kerete is emlékezetesKép.
Tegyél rá hurkapálcát...magokat...kavicsot...
Tuképp mindent, ami a kezed ügyébe kerülKép

Jami!
komolyan nem lelem az új műveketKép

Csi
csii
 
 


Csi drágám,
nem úgy értettem, hogy ÚJ művek a Dekupliban, hanem hogy a keretezéseim módjára ott talál példát MagdiKép Sajnos amíg a fényképezőm haza nem talál, addig nem tudok újakat mutatniKép
Egyébként az én lakásomba jól beleilleszkedne az órádKép

Néhány frissítő ötlet. Egyik sem spanyolviasz, legtöbb csak előzmények továbbfejlesztése, de jogdíjakat nem ál módomban fizetniKép (legtöbbnek a forrása: www.csi.hu)

1. Fehér lapostányérra (pl. Tescoban százegynehány Ft) apró mintákat dekupálni, mint egy herendi készlet tagjára. Vagy nagyon lelakkozni, de akkor inkább csak dísz, vagy megfelelő raggal készíteni és kiégetni.

2. (ezt nehéz lesz érthetően leírni, de megpróbaKép) Szóval kell egy faalap és egy ezzel megegyező karton. Asszem, tőkekarton néven lehet kapni azt, amire én gondolok. Kartonon ablakot vágni, de nem középen és nem szabályos négyzet vagy kör alakot, hanem oválist vagy valami kerekített, nem szimetrikus formát. Ezt bevonni kinyomtatott kézírásos papírral/csomagolópapírral/szalvétával -ha nyomtatott, fixálni kell! És akkor egy ehhez megfelelő SZt kupálni a faalapra.
Konkrétabban: szöveg szerelmeslevél; kép virág/szív. Szöveg: meserészlet; kép mesekép. Szöveg: recept; kép: konyhai téma. Antikolni, ahol jónak látja az ember.

3. Már volt szó nádszövetről. Ilyesmiből készít pl. az Ikea bambusznád rolót. Megnéztem, elég sűrűn össze van kötözve, így szvsz baleset nélkül szétnyírbálható (egy 1,20x2m-es darab nem sokkal van 1.000 Ft felett). Ezt lehetne terítőnek is kupálni, de képet is úgy, hogy a fakeret a bambusz alatt van, erre remek kínai/indiai/afrikai motívumokat lehetne ragasztani.

folyt.köv. később.
Jamina
jamina
 
 


Jamika!
Majd gyűjtök Neked is hasonló gyökeretKép
Nem ezeket az ablakos képeket hívják passpartounak, vagy minek???
Apósom nyaggat folyton, hogy készítsek egy képet, de mielőtt bekeretezem, tegyek rá körbe egy fehér kartont. Van egy ilyen keretezési mód, de nem tudom a nevét. Erre(is) gondoltál, nem?

Kincsem, nem lúgozunk végre?
csii
 
 


Csi,
igen, ilyesmi a paszpartu, de azt hiszem, amit tényleg annak hívnak, az kinyitható dolgot takar, ez meg nem. Meg én most itt olyan dolgot képzelek, ami nem simán keretnek (téglalap, négyzet alak) néz ki, hanem már maga a kukucska-ablakKép is legyen kellemes formájú. És hogy az egész karton -persze a kivágott balakot kivéveKép- legyen befedve a fentebb vázolt módon.

Még hideg van kinn, nem lúgozom, befagyna a fenekemKép. Gyönyörű ólmos eső esett erre Kép, nem tudtunk miatta vendégségbe utazni, pedig akkor ma nem kellett volna főznöm

Jamina
jamina
 
 


Jövök, hogy írjak már nektek kicsit, nézem a dekutopikot, sehol egy ismerős név! Hát mi van itt, kérem szépen??? Kép
De azért látom, megvagytok még, csak visszahúzódtatok! Kép
Na, én is fecsérelem az időt mindenféle félőrültekkel, nemhogy inkább nektek írtam volna pár sort! Pedig azt akartam írni, hogy hiányoztok! Nem volna kedvetek valamit feltárni nekem a jelenetekből? Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


KíváncsiKép,
nincs semmi, csak éppen már nem ez a kedvenc oldalunk -és nem azért, mert egy jobbat találtunk...Kép
Jamina
jamina
 
 


Én is megvagyok ám Kép

Csí!
Én is kérek gyökeret majd egyszer Kép

passpartou-> hosszú történet, de a lényeget mondom csak. Apám régen rengeteget keretezett és használta a ~-t. Azóta is, ha itthon keretezünk, ezt ~val tesszük még a fényképek esetében is. Nekem elképzelhetetlen a legtöbb kép e nélkül, s sztm igényesebb is lesz tőle.
phaedraa
 
 


Phaedra!
Akkor a keretezési mód neve is ez?

Jamina!
Lúg helyett most sül a lakk a sütőbenKép

Kíváncsi!
Nade mi a neme?
Tudni már?

Kíváncsicsi
csii
 
 


Csí!
Holnap megkérdezem.

Kíváncsi!
És mikor jön már...???
phaedraa
 
 


Csí, Jamina, Áfonya, Gigóca, G Magdi, Kiváncsi, Phaedra és régi szalvétás lányok!

Bocsi, hogy utánatok lopództam, de írtam egy levelet a szalvétás topikba, ha elolvasnátok, nagyon megköszönném!
Hiányoztok! üdv: Ancsa
mian
 
 


Én is írtam a szalvétásba...

Megnyugodtam ,hogy megvagytok!Kép Kép Kép De nagyon.

Kíváncsi, mikor tudod már, hogy mi lesz a baba?

Csí, Jamina, az uramék megmetszették a szőlőket, tegnap tobzódtam a gyökerek vesszők között.Csak lenne technikám, hogy lássátok...És a vessző tökéletes képkeret...

Magdi
gmagdi
 
 


Sziasztok!

Csi!

Még régebben kérdeztem, hogy hol lehet vékony virágkötöződrótot kapni, és ebben tudtál segíteni, kösziKép. De akkor emlegetted, hogy érdemes lehet gyöngyös boltokat is megnéznem.
Na most ilyen gyöngyös boltra lenne szükségem. A Kreatív Hobby választékát gyöngyügyileg meglehetősen szerénynek érzem, bár próbálkoztam (különböző korú (3-10 év, lány-fiú vegyesen) gyerekekkel szeretnék gyöngyözni (persze különböző dolgokat) és ehhez többfélet méretű, színű és alakú gyöngyökre lenne szükségem). Hol tudsz olyan boltot, ahol ilyesmit lehet kapni?
Ja, és persze az sem mindegy, hogy mennyibe kerül, az utolsó ilyen kreatív alkalommal a gyerekek 2 csomag Hama vasalható gyöngyöt (kb. 6000 db) használtak fel, persze a sima gyöngyből nem kellene ennyi, de azért biztosan jópár.
Köszi előre!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Még terhességek előtt jártam sokat a Madách téren, azaz mellette balra, a körúton lévő Gyöngyházba. Akkor az volt a legjobb-legnagyobb.
Phaedra el is ment oda, ha jól emlékszem... Ha nem, akkor majd kerítek egy címet.
Ez nem olcsó bolt, de akkora a választék, hogy csak bambulni tud az ember.
Míg elő nem ásom a pontos címet, nézz be a http://gyongy.lap.hu -raKép, ha gondolod... (bár ott sincs sok lelőhelyKép
csii
 
 


Magdi!
Musinak a képtárában van nagyon szép matricavirág, nézd majd megKép
A szőlőág az nagy kincsKép Unikatban volt olyan üveg, amit raffiával, faágakkal díszítettek, és kacskaringós szőlőágat (az inda?) tettek rá, és gyurmából szőlőlevelet, szőlőszemeket.
Próbáltál már térbeli virágra keresni német oldalakon? Biztosan vannak, de fogggalmam sincs, mi a nevükKép
Azt tudom, hogy a krepp-rózsát villanykörte-fazonú alakzatból rakják össze...
csii
 
 


Csi!

A gyongy.lap.hu-n jártam, sajnos nem igazán nyerte meg a tetszésemet az a pár lelőhely.

Magdi!

Épp most térbeli virágozok matricafestékből.Kép
Van két könyvem is hozzá (Virágpompa üvegmatricából és még egy), sablonokkal együtt. Mondjuk nem mindegyik virág tetszik, de azért vannak benne jók. (Pl. tavaszi virágnak: krókusz). Hátha ez alapján már a hóvirágnak, ibolyának is tudsz sablont csinálni.
Érdekel? A könyvet nem tudom lemásolni (azt hiszem), de a sablonokat igen, és tudok írni hozzá egy kis útmutatót (hány szirom (bár ez azt hiszem a sablonon is rajta van), hány virág, levél stb...)
Ha igen, akkor írj egy mélt a címeddel a profilomban lévő mélcímre.

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Gyöngy ügyben talán tudok segíteni, én is tanítok gyerekeket gyöngyfűzésre.
Kérdés, hogy állandó foglalkozásokat tervezel, vagy egyedi alkalomról van szó?
Nagykert vagy kiskert ajánljak?
Toma
toma
 
 


Toma!

Szerintem én csak kiskerben tudok vásárolni... De ajánlhatsz nagykert is, hátha.
Egyébként most csak egyszeri alkalmat tervezek, de ha bevállik (ez a nagy korkülönbség miatt nem biztos, bár a Hama vasalható gyöngyök nagyon bejöttek), akkor biztosan lesz több is, meg itthon is a gyerekeimmel.
A legnagyobb gondom pl. a Kreatív Hobbival az volt, hogy a nagyobbaknak tudnék ott gyöngyöt venni, de a kicsiknek elég gyér volt a választék a nagyobb méretű gyöngyökből. Pedig pont náluk lenne érdekes, hogy minél több színű és formájú gyöngyöt tudjak eléjük rakni.
Egyébként milyen árakkal kell számoljak? A Kretív Hobbyban elrémisztőek voltak: pl. 5 db medálnak való állatfigura 300 Ft, 75 db-os gyerekgyöngy 400 Ft, 6 mm-es 120 db-os teklagyöngy 600 Ft stb.
Ezek az árak máshol is??? (15-20 gyerekkel kell számolnom...)
Azt nem tudom még, hogy mire fűzzenek? Mit ajánlanál?
Köszi!KépKépKép

Beszti

KépKép
KépKépKép
beszti
 
 


Beszti!
Én mostanában nagykerbe járok, de ott 1/4 kg-os kiszerelésű a kása és szalmagyöny (247+áfa). Virággyöngy 250+áfa 100 db. Nézd meg a lapjukat. Ha van boltos ismerősöd, kiszolgálnak az ő adataival is. http://www.andevi.hu/

Kiskerek
http://www.kreativkincstar.hu/version_2/
Kreatív kincstár V.ker Károly krt. 22.
Szép a választék, de nekem drága, akcióban 75 ft-ért is vannak gyöngyök a boltjukban (15 g).

Minerali Kreatív Ékszer Üllői u.32
50 g-os szalma és kásagyöngy 300 ft-ért. A többi nagyon drága.

Gyöngy-Szoft Bt. (csomagküldő)
A KH is tőlük vesz pár dolgot.
http://web.matavnet.hu/gyszoft/

Fűzőszálnak a damilt javaslom, horgászboltban 200 ft-tól kapható, 0,2 mm vagy vastagabbat vegyél.

Toma
toma
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: