Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Tímea!!!

Puliszkát már ettem, a mamám csinált, lévén erdélyi. Mostmár világos, hogy mirõl van szó. A könyvben a fényképen a kész sütin úgy tûnt, hogy búzadara, ezek szerint nem jártam messze a valóságtól!

KnóriKép
Szerintem Bigacsiga csak segíteni akart... Itt senki nem kritizál, inkább jótanácsokkal továbbfejlesztjük a már meglévõ recepteket. És miért ne adná közre, hogy pl. a teljes kiõrlésû liszt tényleg nehezíti a tésztát, ezt én is csak megerõsíteni tudom.
A Kispesti piac az Üllõi út mentén található, van ott egy áruház, régen Kispesti Centrum volt, de hogy ma mi, azt nem tudom. BKV-val az 51-es villamossal asszem a Kossuth téri megállóig kell menni, Sasha javíts ki, ha nem jól tudom.

Krissi
krissi
 
 


Knori

Wordbe beirod a recepteket innet atmasolva. Esetleg megjelolve a forrast ki volt az itteni beiroja, de az vegulis talan kevesbe lenyeges. A word filet elkuldod nekem. En atrakom html kodba es felteszem az oldalra egy linkkel. Termeszetesen mint ahogy az eddigieknel is van megjelolve ki gyujtotte ossze es hogy honnet valo a gyujtes. Levelcimem a profilomba van.
Tudom hogy nem profi es kicsit kesze kusza az oldal de talan jobban vissza kereseheto egy egy recept mint itt a sok beszlegeteseink kozott.

Napocska
napocska
 
 


Dóri!

Ne haragudj, hogy eddig nem írtam, de most tudtam megkérdezni Anyut. Az a baj, hogy Õ inkább tojás nélküli kajákat kínlódott, de nem ilyen fini sütiket, mint fenn olvastam. Pl. nem tudom, ismered e a durumtésztát, mi évekig minden tésztát így ettünk, nem is lehet észrevenni a különbséget. Meg krumpligombócot (A szilvásgombóc tésztáját) gyúrta, megtöltötte gombapörkölttel, és forró olajban kisütötte. Csinált tojás nélkül pizzatésztát is, de hát azért nem lett az igazi. Úgyhogy sajna igazán nem jutottam vele sokra, mert csak kísérletezett, mibõl lehet ehetõ dolgot kihozni, amibõl kihagyja a tojást.

De azért ha bármit fõzök, vagy látok új receptet, megnézem, van e benne tojás, ha nincs, máris írom Neked.

Amit írtak a lányok fentebb 1/3 liszt + 1/3 vaj + 1/3 túró + só ebbõl is nagyon finom pogi lesz, Csak ne kend meg tojással.

puszi: Kata

A túrófánkot még nem tudjátok?

Nem tudom, leírtam-e, most leírom a kefíres lángos receptet:

1/2 kg liszt
1 nagy fõtt krumpli letörve
1-2 tojás (ki kéne Dóri próbálni mi lesz, ha kihagyod)
3 dkg élesztõ langyos cukros tejben felfuttatva
só.
2 doboz kefír

összegyúrod egy mély tálban, letakarod, be a hûtõbe egy órára, aztán bõ forró olajba olajos kézel kiveszel egy halmot, "meghuzigálod " körbe, mint a lángososnál, és kisütöd. Azért praktikus, mert több napig eláll a hûtõben (állítólag egy hét, nálunk sosem volt ennyi ideig meg), és ha csak 2 db-ot akarsz enni, annyit sütszKép


Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 

 
 

Dóri
Korábban írt valaki egy krumplis pogi receptet. Bemásolom neked, mert ebben sincs tojás és kipróbáltam és nagyon finom. Bocs, de nem tudom ki volt az eredeti szerzõ.

Krumplis pogácsa (dupla adag)
Hozzávalók:
60 dkg liszt, 25 dkg margarin, 2 dl tejföl, 2 db fõtt krumpli áttörve, 2 kávéskanál só, 2 kávéskanál cukor, 2 dkg élesztõ tejben megfuttatva, reszelt sajt a tetejére.
Elkészítés:
A hozzávalókat összegyúrjuk, 20 percig pihentetjük, 3-szor hajtogatjuk. Kiszaggatjuk, megkenjük a tetejét tojással és megszórjuk reszelt sajttal. Forró sütõben kisütjük.

A tojással megkenés simán elhagyható.

Bigacsiga Kata
Megnéztem a linkeket, amiket megadtál és tényleg nagyon jók. Van olyan kenyérsütõs recepted, ami bevált?

Sziasztok
Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok egy nagyon egyszerû melegszndvics receptet írok le, nagyon finom, és kiadós, meg laktató.

25 dkg gombát + hagymát megdinsztelni, jól megszórni liszttel, tejjel felengedni és sûrûre fúzni. ízesíteni: sóval borssal, és petrezselyem zölddel.

Egy csomó kenyeret megvajazni, sütõlemezre tenni, krémmel bekenni, sajtozni ... sütni.

Míra
Míra
 


Fanta szelet - egy nagyon finom túrós sütemény


Normál piskótát, ha lehet kakaósat sütni téglalap tepsiben.

Krém: 1 ráma 8 kanál porcukor, 1/2 kg áttört túró, 2 cs. van cukor, citromhéj. Összekeverni, majd a piskótára kenni.

A krémre: 7 dl Fanta vagy egyéb szénsavas narancs üdítõ, 8 kanál cukor, 2 cs. vanília puding.
Ezeket összefõzni és még langyosan a krémre tesszük.

Az egészet a hûtõbe.


Nagyon nagyon finom.

Míra
Míra
 


kata, lonchi!
nagyon szepen koszonok mindent, tovabbra is varok barmilyen receptet! a durum tesztat ma felfedeztem, ettunk is a hetvegen. most szombaton szulinapra megyunk, meg ki kell talalnom, hogy viszek-e egy kulon tortat vagy csak valami kekszet a ropogtatas vegett:-)hogy a fiucska megse maradjon ki semmibol!
szoval koszonok mindent, es jovok minden nap
dori
Névtelen
 


Knóri!

Hát tudod Bigacsiga Kata ha nekem írtál volna ilyeneket én nagyon megsértõdnék. Valahogy a hangnemed is olyan kioktató és egyébként is mi közöd hozzá hogy ki hogy csinál valamit? Pontosabban miért kritizálod? Semmi hülyeséget nem írt a Míra ha Te másképp csinálod a kenyeret az a Te dolgod. írd le a receptjét, bár lehet hogy megtetted már ...
NA mindegy.


Lehet, hogy elragadtattam magam bár, megpróbáltam finoman fogalmazni, de lehet, hogy nem sikerült. Kép
Távol álljon tõlem, hogy bárkit is kioktassak, tényleg csak segíteni akartam...
Valóban semmi közöm hozzá, hogy ki mit süt-fõz, de akkor meg ha nincs visssza jelzés egy egy receptre akkor mi értelme van ennek a topicnak? Telnek a sorok, elolvasom és kész?

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Lonch!

Kép Kép Kép Nagyon tetszik a "babád" a profilodba. Olyan kis édes ennivaló! Kép Kép Kép

Van, itt a babaneten két helyen is megtalálható. A mit fõzzek ill. a zöldtopicban. Ha gondolod, megkeresem neked a linkjét.
Referencia pedig a két nagy babanetes találkozon volt. Ha idén is lesz tali és tudok menni, igérem kenyér megint lesz!

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ha van kedvetek, küldjetek nekem (eboy@freemail.hu) vagy az LLL címére (info@lll.hu) gyorsan elkészíthetõ ételrecepteket, szívesen betennénk az LLL újságba. Ha aláírjátok, a neveteket is megjelentetjük.

Köszi
Iboly
iboly
 
 


Lányok!

Megint van egy elvetemült ötletem!

Már a karácsonyi topicban is nagyon tetszett, ahogy lefényképeztétek a mézeskalács sütiket.
Aztán Lonch lefényképezte a sütijét és felrakta a profiljába.

Mi lenne ha nyitnánk egy topicot a párhuzamossan ezzel, de oda csak a jól sikerült fogások fényképeit tennénk fel. Már aki letudja fényképezni, akkor képpel is lehetne kisérni a recepteket.
Röviden lehetne utalni rá, hogy melyik recept.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Ezen a helyen most járokelõször, s nagyon tetszik. Írok én is egy gyorsan elkészíthetõ ételt. Nagyon finom és még egy ünnepi asztalon is megállja a helyét:

"tejszínes pulykacsíkok" (4 személyre) (az eredeti recept)
40 dkg pulykamell, 5 dkg vaj, 1ek liszt, 2 dl tej, 0.5 dl tejszín, só, õrölt fehérbors, 1 csokor petrezselyem
A csíkokra vágott pulykamellet vajban fehérre pirítjuk. Sóval, borssal ízesítjük. A tûzrõl levéve liszttel egyenletesen megszórjuk, elkeverjük. Hozzáadjuk a tejet, a tejszínt és összeforraljuk, hozzáadjuk az apróra vágott petrezselymet és készre fõzzük.
Köret: rizibizi

Én több tejet és tejszínt szoktam hozzáadni, hogy sok szósz legyen rajta. Vmikor teszek hozzá reszelt sajtot (akkor kell beletenni, amikor a tejet és a tejszínt), így gyakorlatilag sajtmártás lesz.

Más:
Úgy emlékszem, hogy a Babanetesek közül többen élnek Olaszországban (bocs nem emlékszem, hogy ki). Szeretnék kapni egy eredeti (!) gnocchi (jól írtam?) receptet. A gombócét is és szószokat, amiket rá lehet önteni. Régen ettem ilyet, próbálkoztam krumpligombóccal, de az vhogy nem az igazi.

Bigacsiga!
egy kérdést engedj meg: Te kipróbáltad Míra kenyér receptjét? Inkább Te is írd le a sajátodat.

Sziasztok, Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra Kép
bárén nem Olaszországban élek, de egy olasz fõzõcstornából (Alice) van meg nekem ez a recept, remélem ez is elég autentikus:

Gnocchi
1/2 kg burgonya
200 gr fehér liszt
100 gr teljes kiõrlésû liszt
1 db tojás


A burgonyát fõzés utána összenyomjuk, beleteszzük a hozzávalókat és kis hengereket sodrunk, majd ezeket felvagdossuk (a vége kb. 1x1-es négyzetszerû gnocchik)

Mártásom egy db borsómártás van:
400 gr borsó
1 fej vöröshagyma
só, bors

A hozzávalókat megfõzzük, és átpaszíroljuk. Kész a szósz.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Bigacsiga Kata
Ez a babás dolog nagyon tetszett, jót nevettem.KépKépKép
Megpróbálom megkeresni a topicokat, majd ha elakadok kérdezek. Köszönöm az infót, bár letesztelni nem hiszem, hogy lesz alkalmam.
Tegnap csináltam kakaós csigát az egyik link alapján és nagyon finom lett, de le nem fényképezem, mert nem egy szépségdíjas alkotás. Az íz a fontos!

A fényképes topic jó ötlet, bár én már 3-szor vetettem fel, hogy a weboldalban is segítek, ha valaki elmondja, hogy kell, de senki sem válaszolt.

Gyorsan írok egy receptet is, csak, hogy valami igazi ON is legyen.

Andalúziai csirke
1/2 kg padlizsán
250g paradicsom
250g hagyma
zellerszár, só, bors
50g magozott olívabogyó
1 ek. kapribogyó
8 ek. olívaolaj
8 kisebb csirkemell
1 ek. margarin
1/2 dl borecet
1 ek. cukor

A padlizsánt hámozatlanul 2x2 cm-es kockákra vágjuk, 1/2 órára besózzuk. A paradicsomokat forró majd hideg vízbe dobjuk, meghámozzuk és karcsú csíkokra vágjuk. A hagymát megfonnyasztjuk, majd hozzáadjuk a paradicsomot, zeller, az összevágott olíva- és kapribogyót, majd fedõ nélkül, mérsékelt tûzön 10 percig fõzzük. A padlizsánt leöbltjük, kinyomkodjuk, papírkendõvel felitatjuk róla a nedvességet.
A húst az olívaolajban elõsütjük, majd félretesszük.
A zsiradékba dobjuk a padlizsánkockákat, és fedõ nélkül mérsékelt tûzön aranybarnára sütjük. Hozzáadjuk a paradicsommártást, borecetet és a cukrot. Erõs tûzön 3 percig fõzzük, aztán visszatesszük az edénybe a húst és a zöldségraguval betakarva fedõ alatt puhára pároljuk (15perc). Csak a végén sózzuk. Tésztával finom.

Szerintem egy kicsit nehéz lesz a padlizsántól, ezért leközelebb gombával csinálom. Borecet helyett a sima ecet is jó, de csak egy evõkanál és nem púposKép
Én friss paradicsom helyett is konzerv daraboltat használtam, kapribogyót nem tettem bele és szárított zeller volt csak itthon. Egyénként mindent a recept szerint csináltam.KépKépKép

Míra
Csináltál végül thai hamit?

Lonch
lonchi
 
 


Sziasztok!
Most olvasom elõször ezt a topicot és nagyon tetszik, nagyon ötletes. Most én is hozzájárulok pár recepttel.
Írta valaki hogy neki tojás nélkül kell sütit csinálnia a gyerekének. Itt van két tojás nélküli süti:

Gyümölcsös joghurt torta

2 pohár joghúrt (natur, 2 dl-es)
20 dkg cukor
2 evõkanál étkezési zselatin (én egy csomaggal bele szoktam tenni)
Ezeket simára keverjük, gyöngyözésig melegítjük, de nem szabad felforralni. Utána vízbe állítva kihûtjük.
2 pohár tejszint jó kemény habbá felverünk, összekeverjük az elõzõ anyaggal és bármilyen gyümölccsel. (banán, alma stb.) Kivizezett jénai tálba öntjük tetõt teszünk rá és hûtõbe tesszük. Ha megdermedt tálalható!!

Keksz rolád

20-25 dkg kekszdara
10 dkg cukor (porcukor)
1 csomag vaníliáscukor
2 evõkanál kakaó

Töltelék: 10 dkg vaj
10 dkg porcukor

Fenti anyagokat kevés tejjel összekeverjük, majd vagy cukrozott (kristálycukor) vagy kókuszreszelékre nyújtjuk. A tölteléket összekeverjük és rákenjük az alábbi kinyújtott tésztára. Felgöngyöljük és fagyasztjuk. Én sütõpapírra szoktam kinyújtani.

Fokhagymás pulyka

Kb. 50 dkg pulykamellet (esetleg nyesedéket) csíkokra vágok. Margarinon megpirítom sóval és borssal. Ha megpirult kiszedem. A fûszeres zsiradékba teszek lisztet, 4 dl tejszint, 1/2 tejfölt, sok fokhagymát (legalább 7-8 gerezdet), egy kis üveg zöldborsót aztán ebbe visszateszem a húst és átforralom. Nagyon-nagyon finom!!!!!!!!

Jó étvágyat!!!!!!!

Kati
kfk
 
 


Sziasztok Lányok!

Klassz ez a topic, nagyon "szimpatikus" recepteket találtam!
(Bár az is igaz, hogy némelyik nem is olyan gyors és hétköznapi, mint ahogyan azt a topic címe sejteti!)

Ha jól láttam, valaki kefíres süti receptet kért, de nem írtatok még neki. Íme a www.webcuki.hu oldalon található verzió (nekem nagyon bejött - mármint a süti, de a weboldalt is csak ajánlani tudom mindenkinek). A hozzávalókat a kefírespohárral kell kimérni, ami jelentõsen felgyorsítja az elkészítést.(Itt talán érdemes figyelni arra, hogy lehetõleg ne egy lecsökkentett mennyiségû kefírt/joghurtot vegyünk pl. Danont, hanem 2 dl-est.)

Kefíres sütemény

1 pohár kefír/natúr joghurt
2 tojás
1/2 pohár cukor
3/4 pohár olaj
2 pohár liszt
1 cs. sütõpor

Mindezt robotgéppel simára kell keverni, kivajazott tepsibe tenni, a tetejére valami finomat szórni (befõtt, darabolt gyümölcs, csoki, dió, stb.) (Én egy kicsit lenyomom, mert volt olyan, hogy nem húzódott le eléggé a meggy és emiatt kicsit megpirult. Egy picivel kevesebb olaj és sütõpor is elegendõ szerintem, de egy próbát így is megér, mert valószínû, hogy ez függ attól is, hogy kinek mennyire jó a sütõje, és ezt ki kell tapasztalni.) 180 fokon tûpróbáig sütöm, a teteje szép piros lesz, és elválik a tepsi falától.

Egy újságban találtam a következõ pogácsa receptet (Juli suli rovat), ami a hozzávalók szempontjából elég igénytelen, mégis finom sós süti.

Csóró pogácsa

1 ek ecet
6 ek víz
30 dkg finomliszt
25 dkg Rama
1 kiskanál só

A lisztet és a margarint el kell morzsolni, majd összegyúrni a sóval és az ecetes vízzel. Fóliába csomagolva hûtõben kell pihenteni néhány órán át. Ezután ujjnyi vastagra kell nyújtani és 3 cm-es pogácsaszaggatóval (minél apróbb annál jobb) kisszaggatni, tojással megkenni (esetleg reszelt sajt is mehet rá, de ez nem fontos), majd elõmelegített sütõben közepes lángon 25-30 percig sütni. (Ellenõrzésképpen érdemes kettétörni egyet.)

A nyers tészta lefagyasztható, ezt hûtõben érdemes kiengedni. (Ezt még nem próbáltam, mert nem vagyok annyira gondos háziasszony, hogy elõre dolgozzak, pedig megérné.)

Azt hiszem, ezek nagyon egyszerû receptek, jó próbálgatást mindenkinek!

Beigli
beigli
 
 


Sziasztok!

Orsi! Köszönöm. A hétvégén kipróbálom és az eredményt majd leírom Kép

Phaedra
phaedraa
 
 


Köszi Beigli, én kerestem a kefíres receptet! Nagyon szeretjük, a hétvégén megcsináljuk! Tim
vargat
 
 


Phaedra!

Bigacsiga!
egy kérdést engedj meg: Te kipróbáltad Míra kenyér receptjét?


Nem próbáltam ki, mert most éppen kórházba készülõdünk és nincs energiám az új dolgokhoz, de kéthét múlva ha hazajövünk, most már dafke azért is megsütöm nektek és le is fényképezem.

Inkább Te is írd le a sajátodat.
bigacsiga 2001 Augusztus 01 szerda - 21h 11: Edit
bigacsiga 2001 Augusztus 01 szerda - 21h 53: Edit
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/mes ... #POST30949

bigacsiga (bigacsiga) 2002 Április 27 szombat - 23h 54: Edit
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/mes ... #POST82709

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


És, hogy ne csak a szám járjon az arhívban ott a lángos és a pizza receptje, fent a kenyéré itt meg a zsömléjé. Kép

zsömle:

a tésztához:
40 dkg finomliszt
10 dkg rozsliszt
1 dkg só
2,5 dkg élesztõ
1 kávéskanál cukor
4 dl folyadék ami tetszés szerint lehet tej vagy víz vagy a kettõ keveréke is

a tetejére kenésnek
1 db tojás sárgája
1evõkanál tej
izlés szerint magok, ízesitõk pl. lenmag, szezámmag, hajdina, tökmag, napraforgómag, egész köménymag stb.

Az élesztõt a cukorral és 1 dl langyos folyadékal felfuttatjuk, majd a többi hozzávalóval tésztát dagasztunk belõle. Meleg helyen duplájára kelesztjük. Kelesztés után 16 db-ra vágjuk, zsömle alakura formázzuk. A tetejét megkenjük a tojásos tejjel és megszórjuk ízlés szerinti magokkal. Még egy kicsit keleszteni langyos sütõben, majd 220 fokon 17 percig sütjük.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Iboly Szezámmagos kifli

70 dkg liszt (35 dkg rétesliszt + 35 dkg finomliszt)
2 dkg élesztõ
10 dkg olvasztott margarin
3 evõkanál cukor

tej

Az élesztõt felfuttatjuk, a liszthez adjuk + cukrot, margarint, sót és annyi langyos tejet, hogy gyúrható legyen. 10 percig dagasztjuk utána langyos helyen legalább 1 órán keresztül kelesztjük.
Kelesztés után a nagy cipót 4 részre osztjuk, a négy kis cipót egyenként kör alakúra kinyújtjuk, 8-8 egyenlõ részre felvágjuk. A kis háromszögeket feltekerjük, tojásfehérjével megkenjük, szezámmaggal megszórjuk, megsütjük.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga Kép
nagyon jó, hogy írtál zsemle receptet Kép pont azon gondolkoztam, hogy megkérdezem, hogy nem tud-e valamelyikõtök ilyet, mert a eknyérsütés már nagyon megy, de zsemlét még sosem csináltam. Holnap ki is próbálom Kép

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Lonch!

Nem kell keresned itt van:
bigacsiga (bigacsiga) 2002 Április 27 szombat - 23h 54: Edit
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/mes ... #POST82709

A fényképes topic jó ötlet, bár én már 3-szor vetettem fel, hogy a weboldalban is segítek, ha valaki elmondja, hogy kell, de senki sem válaszolt.

Szerintem Napocska válaszolt rá. Kép
Napocska (napocska) 2003 Január 21 kedd - 06h 30: Edit

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!
Bigacsiga!
"nincs visssza jelzés egy egy receptre akkor mi értelme van ennek a topicnak?" "Nem próbáltam ki,..."

Akkor hiteles egy visszajelzés, ha ki is próbáljuk! Hurrá! én mind a kettõtökét kipróbálom, de véleményt csak utána írok...
Kép

Gyors recept (pár perc alatt kész és nagyon finom):
pulykamell szeleteket egy kevés olajjal, pirosarannyal és (sok) mustárral bekenjük, egy kicsit pihentetjük és forró olajban kisütjük. Körítés: rízsféleség
Sziasztok, Phaedra
phaedraa
 
 


Jokat irtok, Lanyok!

Egy kis indiai csirke recept (sajnos mennyisegeket semmihez nem tudok irni, "erzesre" szerintem menni fog!)

Currys, joghurtos csirke

kb. 1 kg filezett csirkemell
1 pohar joghurt
2 ek. olaj
so, fuszerek (indiai fuszerkeverek, vagy ami otthon van es "sarga v.piros", pl. curry, kurkuma, kardamom, koriander, mustarmag, szerecsendio, orolt komeny, gyomber, paprika, ...stb.- ezek kozul igazabol csak a curry elengedhetetlen)

A hozzavalokat osszekeverjuk, es ha van ra mod egy ejszakan at hagyjuk allni a joghurtos pacban, ha nincs, egy fel oracska is eleg. Utana ugy ahogy van, az egeszet beleboritjuk egy jenaiba, es a sutoben addig sutjuk, amig a pipi puha lesz!

Rizzsel szoktam talalni, kicsit pikansabb, ha magokat (buza, rozs, zab, arpa...)beaztatunk mar elozo este, es azt a rizzsel egyutt megfozzuk.


Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Tegnap megint gyartottam puncstortat. A fiam nagyon szereti, pedig bevallom nektek, akkor keszitem el altalaban, amikor mar hegyekben allnak a felig ures kekszes-, sutemenyeszacskok a szekrenyben (ezekbol a maradek kekszekbol keszul a toltelek, ez lehet, napolyi, csokis parany, haztartasi keksz, babapiskota, ketszersult, csoki, cornflakes, szinte barmilyen edesseg).

Sutok harom tojasbol egy piskotat, kettevagom. Ha tul magas lesz, akkor haromfele szeletelem, es a kozepe megy bele meg a toltelekbe.

A toltelekhez az emlitett edessegmaradekokat osszetorom, adok hozza meg 1/2-1 uveg meggybefottet, egy kanal rumot, 1/4-1/2 csomag kokuszreszeleket, kakaoport, es ha kevesnek bizonyul a toltelek, meg teszek bele babapiskotat! A meggybefott levevel higitom, hogy kremes allagu legyen, ne essen szet! Erdemes egy fel oracskat pihentetni, hogy a kemenyebb kekszek is megpuhuljanak.
Kb. annyi legyen a toltelek, hogy legalabb 5 centi vastagon lehessen a piskotalapra kenni.
A tetejet puncsizu cukormazzal boritjuk, vagy ha ugyesek vagytok, mehet ra egy kis meggylevel keszitett rozsaszin cukorfondant (ezzel en inkabb nem probalkozom, a keszen kaphato cukormazat olyan egyszeru hasznalni!!!)

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Bigacsiga
Köszi, mind a kettõt megtaláltam.Kép

A mai vacsi fussili (orsótészta) mozzarella-val, paradicsommal és bazsalikommal.
A megfõtt tésztát meglocsoltam olíva olajjal rádobtam az apróra vágott paradicsomot és mozzarellát. A végén jöhet egy jó csomó bazsalikom. Frissel az igazi, de én szárítottal is szeretem.

Lonch
lonchi
 
 


Bigacsiga, ugyan semmi közöm hozzá, -mondhatnád-, de nem ismerek rád!

ezt írtad egy korábbi hozzászólásodban:

"most már dafke azért is megsütöm nektek és le is fényképezem"
ez meg mire jó? Mert gonoszkodó, mondat? Ez nem arra a Bigacsiga Katára jellemzõ akit itt a neten ismerek.


"ha nincs vissza jelzés egy-egy receptre akkor mi értelme van ennek a topicnak? Telnek a sorok, elolvasom és kész? "

nem! ha tetszik kipróbálod. és ha valami nem sikerült, akkor esetleg leírod a többieknek, és amit Te írtál, az nem igazán visszajelzés, hanem egy recept totális (és felesleges) kielemzése volt. Szóval olyan kötöszködõnek tûnt.

Én is kipróbáltam már innen pár receptet és volt ami sikerült volt ami nem. De elkönyveltem annak, hogy vagy valamit rosszul csináltam, vagy más az ízlésünk. De semmi esetre sem jutott eszembe fényképezgetni ... és ezzel esetleg másokat megbántani.
Mert abban ugye egyetértünk, hogy ez a topic nem errõl szól.


Ugye nincs harag? (hogy téged idézzelek: ha nincs visszajelzés … telnek a sorok és kész?) én is csak egy visszajelzést írtam, ….

Momo
Momo
 


Sziasztok!
Én nem vitatkozni akarok, csak jelzem, hogy én nagyon örülnék, ha lenne visszajelzés a receptekrõl. Eleinte jópárat írtam, és sajna fogalmam sincs hogy tetszett-e egyáltalán valakinek. Így olyan mintha csak magamnak írogattam volna, és ahoz meg nincs kedvem, nem is írok egy ideje.

De azért olvasni szoktam:
Zsuzsi currys-joghurtosa nagyon tetszik, meg is fogom csinálni a jövõ héten!!!!!

Üdv mindenkinek
mikoo
mikoo
 
 


Sziasztok! Van valaki, aki gyûjti a recepteket? Feltettetek már belõle a honlapra? Timi
vargat
 
 


Sziasztok!
Mikoo! teljesen igazad van én is szeretnék visszajelzést a receptjeimrõl, ha vki elkészítette! Ahogy mondod, anélkül olyan mintha magunknak írnánk. Sõt én még azt is eltudnám képzelni, ha vki elkészíti és egy kicsit "átalakítja", azt írja le és máris van egy újabb (még az is lehet, hogy jobb) receptünk.
Phaedra
phaedraa
 
 


Jaj Momo ne kezd már Te is! Kép
bigacsiga
 


Sziasztok,

Lonch: sajnos nem tudtam még megcsinálni a pad tahit, mert zöldpasztát nem kaptam, de ígérték hogy lesz, viszont azóta nem jártam arra. De eltettem a receptet .. :-))) és rögtön jelzem ha megcsináltam. :-))))

néhány visszajelzés:

LKata: tejszínes csirke (jan. 02. 18.57)
nagyon finom csak én vajon pároltam, tovább fejlesztettem véletlenül, mert egyszer kihagytam a hagymát belõle, és úgy is nagyon jó lett.Csak gomba tejszín meg petrezselyem. na meg a husi és fûszerek)

Mikoo: csõben sült reszelt krumli (jan 8. 13,51)
pont tegnap csináltam meg, szintén nagyon finom ...semmit sem fogok rajta változtatni

Timea(Vargat) ananászos tejszínes csirke jan 10. 10.52
ez volt eddig a legjobb husis recept

de még nem próbáltam ki mindent, A köv receptem majd a jövõ hét végén Phaedra pirosaranyos csirkéje lesz.


Míra
Míra
 


Sajtos pogi:

1 kg liszt, 4 teáskan. só, 4 dkg élesztõ (felfuttatva), 2 dl tejföl, 3 tojás sárgája, 25 dkg margarin, 25 dkg teavaj (ha lehet a teavajat ne cseréljétek ki margarinra), reszelt sajt.

a margarint sóval kikeverjük hogy ne darabos legyen hanem olyan kenhetõ massza, ütána a lisztet , majd élesztõt tejfölt, ... minden alapanyagot hozzáadunk, és összegyúrjuk. Annyi tejet öntünk hozzá, hogy lágy tésztát kapjunk.
Hûtõbe 1 órára, maj kinyújtjuk kb. 2-2,5 cm vastagra, kenjük tojással, sajttal, pirospaprikával megszórjuk és szaggatjuk.
Ilyenkor kapcsolom be a sütõt, a pogik még kelhetnek egy kicsit, majd forró sütõben sütjük...
Míra
 


LányokKép
Momonak igaza van. Az én banánsüti, répatorta receptjeimre se reagált senki, lehet, hogy még ki se próbáltátok, de én tényleg javaslom,, mert nagyon finomak.
Eleddig csak Bigacsiga lángosát és Mira mézeskalácsát próbáltam ki, mindkettõre írtam, hogy szuper volt.
A többiekére is igyekszem sort keríteni.

Szép napot!

Krissi

PS: LonchiKép szobanövénnyel kapcs. nekem is egy csomó tönkrement télen, valszeg a fûtéstõl. Unokatestvéremmel még nem értekeztem a témában.
krissi
 
 


Bocsi, Mikoo-t akartam írni Momo helyett!

Krissi
krissi
 
 


Sziasztok,
bocsi, mint "titkos" olvaso, en is szeretnek visszajelezni. Bigacsiga langosat kiprobaltam, a receptet azota is lelkesen terjesztem a barati korben. Isteni finom volt. Igy telen sehol nem lehet langost kapni, es egy kis nyari izt varazsolt az asztalunkra...Kép
Sot, a forras megjelolesevel bemasoltam szo szerint a receptet a "Friss" kismamak topic-jaba is...Kép Ugye, nem haragszol es nem vetettem a copyright jogok ellen? Kép
Gombóc
Gombóc
 


Sziasztok!
A lángos receptet keresem bõszen, de nem találom. Segítsen vki!!!! Ha van, sima lángos legyen.
Kép Köszi, köszi, Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra... ez bigacsiga Kati receptje Kép

LÁNGOS

1/2 kg liszt
2,5 dkg friss élesztõ, vagy egy csomag szárított élesztõ
1/2 pohár (1 dl) tejfõl vagy kefír vagy joghurt
2 1/2 dl langyos tej
pici só

Aki akarja felfuttathatja egy kevés langyos tejben az élesztõt, de nem feltétlen szükséges.
A hozzávalókbõl tésztát gyúrunk és langyos helyen duplájára kelesztjük.
A megkelt tésztát lazán kinyújtjuk kiszaggatjuk és tiz percig pihentetjük. Én nem szoktam olyan nagy lángosokat sütni mint a piacon, egy jó nagy pohárral vagy fánkszaggatóval szoktam kiszaggatni.
Forró olajban mind két oldalát pirosra sütjük.

Tejföl, reszeltsajt, lekvár, kecsap, só, fokhagyma ki mivel szereti.

Ezt a tésztát elõre is meglehet csinálni, és sima hütõbe (nem mélyhûtõbe) zacskóba, letakart edénybe tenni. Szerinten maximum egy hetet kibír.
A zacskót nem szabad szorosan lezárni, mert a hütõben is kel egy kicsit.

forrás: bigacsiga Kata

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Ma Jamie Oliver pizzat sütött 20 perc alatt. Nagyon jól nézett ki ...
1 kg liszt, egy kisebb marék só, kisebb marék cukor, 3 cs. szárított élesztõ, 1/2 l langyos víz.

Én meg is csináltam, ebbõl az adagból 4 éhes férfi lakik jól. és nagyon nagyon finom!

Jól kigyúrni, nyújtani, megdobálni ezzel azzal amolyan Jamie módra ....


Ja! ami egy szuper ötelt : Jamie azt ajánlotta, ha nincs kemencénk Kép akkor a normál sütõrácsra tegyük a vékonyra nyújtott tésztát, ...
Névtelen
 


Én Kaplár F Katalin fokhagymás-borsós csirkéjét/pulykéjét csináltam meg tényleg isteni finom!!!!

J. Oliver féle pizzát én is csináltam már ... frissen finom volt, de mikor kihûlt ... a tésztája kicsit megkeményedett.


Eszti
Névtelen
 


Kedves Névtelen!

Hadd adjak egy tanácsot a Jamie pizzájához. (Én az Õ receptje alapján szoktam pizzázni) Ne tedd sütõrácsra, mert a réseken lefolyik a pizza és a család kaparhatja a sütõ aljáról... Tapasztalatból mondom.

Fóliát tégy alá.

Üdv.

Krissi.
krissi
 
 


Sziasztok! Úgy örülök a visszajelzéseknek amiket keresztbe-kasul írtatok! Olyan otthonos lett tõle ez a hely!
Bevallom õszintén, hogy az eccerû sütirecepteket nem volt módom kipróbálni, mivel mostanában tombolnak az ünnepek a családomban, de ahogy kihevertük, rögvest sütök. Répa, banán, kefir, joghurt, mind jönnek majd szépen sorban!

Egy szakácskönyvben találtam mikrohullámúban süthetõ kis sütike receptet, olyasmi lehet a végeredmény, mint a "madlen" (nem tudom hogy kell írni). Elég egyszerû, de kellenének hozzá kis tálkák, amibe a tészta sül. Hosszú bevezetõ után a konkrét kérdés: tudtok olyan mikróba tehetõ kisebb izéket, amiben megsülhet?

Névtelen! (Vagy bárki!) Nagyon jól jött a pizza-recept, a napokban szeretnék csinálni, de JO télleg nem használt tojást? Tészta sütésbõl eléggé kezdõ vagyok, de ez valahogy olyan furcsának tûnt!

Üdv mindenkinek!
mikoo
mikoo
 
 


Mikoo Kép
a pizzatésztába nem kell tojás, ahogy a kenyérbe sem. A pizzatészta és a kenyértészta szinte ugyanaz. Azokba a kelttésztákba kell tojás, amelyikeket az ember édesen készíti el pl. kalácsok, kakaós csiga, túró bugyor Kép

jó sütögetést
Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Orsi! köszönöm én sehogyan sem találtam, pedig a keresõt is ráállítottam Kép

Mikoo!
én a Kátaynál láttam kis muffin sütõket, amit mikróba is lehet tenni.

Sziasztok, Phaedra
phaedraa
 
 


van olyan spec. liszt, ami kenyérliszt

A LISZTEKRÕL

Teljes õrlésû búzaliszt
A legértékesebb kenyérliszt, mert sokkal több ásványi anyagot és vitamint tartalmaz, mint a fehér lisztek, hiszen tartalmazza a búzamag összes részét (korpa, csíra stb.). Hosszú ideig nem tárolható, legjobb néhány héten belül felhasználni. Ha tehetjük, õröljünk házilag kismalommal vagy terménydarálóval (darálva kissé darabos lesz, de kenyérsütéshez így is jó). Ha nem tudunk hozzájutni, he lyettesíthetõ Graham-liszttel, illetve Graham-liszt (96-97%) és búzacsíra (3-4%) keverékével. Ez ugyan nem tökéletes pótlás, de sokkal jobb, mint ha fehér lisztet használnánk,~ Graham-liszt
Korpás búzaliszt, hosszabb ideig tárolható, mint a teljes õrlésû búzaliszt, de a tápértéke nem olyan nagy.

Fehér lisztek (Bl 55, Bl 80, Bl 11) sorrendben: finomliszt, kenyérliszt, félbarna kenyérhez való liszt)
A számok az úgynevezett hamutartalmat jelölik, minél nagyobb ez a szám, annál kevésbe fehér a liszt, illetve annál inkább közelebb áll a teljes õrlésû liszthez, bár csírát, darabos korpát egyik sem tartalmaz. Ezek a lisztek nem romlandóak, a belõlük készült kenyerek, péksütemények magasra megkelnek, azonban fontos vitaminokban (B, E) és ásványi anyagokban (például cink, magnézium, vas) szegények (minél fehérebb a liszt, ez annál inkább érvényes rá).

forrás: [url=http://www.profeciak.hu/taplal3.htm" TARGET="_top]http://www.profeciak.hu/taplal3.htm[/url]

mj.: a korpa könnyebbé, a rozsliszt pedig nehezebbé teszi a kenyeret.

Pékecske
Névtelen
 


Hogyan készül a cserepes héjú "rozskenyér"?
[url=http://pekmester.hu/pekmester/200104/rozskenyer.htm" TARGET="_top]http://pekmester.hu/pekmester/200104/rozskenyer.htm[/url]

294. Graham–kenyér
[url=http://yikes.exabit.hu/szakacskonyv/szaky295.html" TARGET="_top]http://yikes.exabit.hu/szakacskonyv/szaky295.html[/url]

295. Graham–zsemle
[url=http://yikes.exabit.hu/szakacskonyv/szaky296.html" TARGET="_top]http://yikes.exabit.hu/szakacskonyv/szaky296.html[/url]
Névtelen
 


Szia Mikoo! és Krissi,


Én már megcsináltam a JOliver pizza receptjét, és nem folyt le szerencsére a rácsok között, mondjuk az állaga is olyan klassz rugalmas lett. Nem tettem bele több vizet mint 1/2 liter és eleinte több volt a liszt de a gyúródeszkán szépen hozzágyúrtam, ahogy a JO is tette.
Ha tettem volna még vizet hozzá biztosan kifolyt volna, de így nem....

Próbáljátok ki!!!!

A fenti névtelen :-)
Névtelen
 


Sziasztok!

Egész hétvégén nem mûködött nálam a Babanet és csak most látom, hogy mirõl maradtam le. Ezért csak most tudom leírni, hogy én is sok receptet kipróbáltam már, de már nem emlékszem mindre, mert tényleg sok voltKép, és leírtam, hogy milyen lett. Az is igaz, hogy sokat nem, de azokat elmentettem és majd elküldöm a weboldalra is, csak azt lefelejtettem, hogy ki a szerzõ, úgyhogy azt még meg kell keresnem hozzájuk.

Én azért fényképeztem le a sütit, amit egy itt talált reci alapján csináltam, mert nagyon finom lett és meg akartam nektek mutatni a mûvemet. Bocs, de már nem tudom ki írta.
Szerintem ez poztitív dolog és ha valami jól sikerül máskor is fogok ilyet csinálni.

Míra és Bigacsiga
Hétvégén sütöttem kenyeret és nagyon finom lett. Bevallom végül Stahl Juditos receptet csináltam, de a Ti receptjeiteket is ki szeretném próbálni és majd be is számolok.Kép

Ez pedig a párom ügyeletes kedvenc hamija:
Fûszeres malac (from Stahl)
Bekapcsolom a sütõt 230 fokra (8-as gázon). Aztán éles késsel fél centi mélyen bevagdosom egy körülbelül háromkilós malachús bõrét. Megpucolok vagy 10 fokhagymagerezdet, és jó 10 deka köménymaggal, némi sóval, frissen õrölt borssal és 1-2 apróra vágott chilipaprikával mozsárban összepépesítem az egészet. Ezzel a keverékkel dörzsölöm be alaposan a malac bõrét úgy, hogy bõven jusson a bevagdosott részekbe is majd fél órára beteszem a sütõbe. Ezután megfordítom, hogy a bõre legyen lefelé, majd rányomom 2-3 citrom levét és megöntözöm 2 evõkanál olívaolajjal. Óvatosan lefedem alufóliával és a sütõ hõfokát visszaveszem 120 fokra. Ezután már csak sütõgetni és fordítgatni ki a malackát, minél többe sül annál finomabb. És minden fordulónál újabb öntözés következik.
Én egy kilós husival csináltam és a fokhagymás pépbe tettem olajat is egyébként mindent a leírtak szerint és tényleg nagyon puha és nagyon finom.

Lonch

Krissi
OFF Az a furcsa a növénykémmel, hogy csak az alsó levelei száradnak el, de fent viszont hozza az újakat. Szóval nem emergency, de aranyos vagy, ha majd megkérdezed.
lonchi
 
 


sziasztok!
ki fogom probalni a pizzat (hal istennek nincs benne tojas :-)
en minidig friss elesztot hasznalok, meg tudja valaki mondani hogy az eloirt 3 cs. szaritott, az mennyi frissnek felel meg?
koszonom
dori
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: