Új privát üzeneted érkezett!

Én szóltam, hogy nagy lesz....

Kép

Kép

Kép

Kép

Én így készíteném el:

Elmenteni,kinyomtatni, elmentett képet Painban vízszintesen tükrözni, megint kinyomtatni. Kartonlapra macit felragasztani, körbevágni, másik oldalra tükörképet fölragasztani. Macitartó pánt lyukjába jancsiszeget rakni, így összefogatni két brumit. Szebb lenne a szegecs, de a j.szeg egyszerûbb. Sok-sok macit ily' módon összeklammnizni, és a macisor két végén a lukba spárgát tenni, máris mehet fel az ablakba, vagy a csillároka.
Nekem 15 maci van felfûzve, az ~205cm.
Kartonlap helyett lehet, hogy jobb a mûszaki rajzlap.
Csi
Csi
 


Itt a színminta a macipampalínihez:

Kép

bocsi, de a szeplõket, és a hajszálakat nem volt idegem átmásolni...
Névtelen
 


Csi,
minden elismeresem a kitartasodertKép koszi a rajzokat, ha talalok papirt itthon hozza, lehet, hogy meg ma nekiallok.

A rongybabarol: igazabol ugy indult a dolog,hogy akartam venni egy babat a lanyomnak. Aztan dragakat talaltam, meg jott a dilemma, hogy legyen haja vagy sem. A kopasz babak meg nem tetszettek, raadasul a kisebb babak tobbsegenek a vegtagjai nincsenek "megcsinalva", csak a kezfejukig, bokájukig, a tobbit ruhaba rejtik.
Ekkor jott az otlet, legyen rongybaba. Abbol meg valasztek egyreszt szinte semmi nem volt, masreszt meg ha en csinalom, kivalo alkalom a maradekanyagaim fogyasztasaraKép. Tehat nekem /feny/kep kene, hogy azt nagyitva tudjak egy meretaranyos sablont kesziteni rola.

-Afonya
afonya
 
 

 
 

Áfonya Kép
A Próbaterület/Rongybabák alatt találsz két oldalt. Ez a egy könyvnek az elõ és hátoldala. Tudom (legalább is gondolom), hogy nem ilyet keresel, de szerinten ebbõl ki lehetne indulni. Nézd meg, hogy kell e vmilyik leírás.
Phaedra
phaedraa
 
 


Áfonya!
Találtam még kötött babákat is (ld. uo)

Csí Kép
Nagyon jók a macik. Holnap veszek hozzá mûszaki rajzlapot Kép
jancsiszög? Ez az, aminek hátul van két kihajtható szára?
Phaedra
phaedraa
 
 


Phaedra!
Igen, ez az a kihajlítható szárú vacak, aminek a neve nem jutott az eszembe. Régen mozgó lábú papírbábokhoz is ezt használtuk.

Áfonya!
Emlékeim szerint valamelyik Praktikában volt már rongybaba szabásminta, de lehet, hogy tévedek.
Nekem csak Barbie estélyiruhák vannak itthonKép

Jut eszembe: Kesztyûbáb?

Csi
Csi
 


Mijaza pampalini? Nekem csak a rajzfilm jut eszembe és Csi leirásából sem jövök rá. Szobadisz, na de milye is mozog?

Butazsunya

zsunya
 
 


Szeretném kedvcsinálónak megmutatni karácsonyi ajándékaim egyikét, dekupázs technikával készültek. Került beléjük egy kis díszített növény, és a "kis" ajándék kész is volt, szomszédnak, kedves, de távoli ismerõsnek.

Kép

Idike
Névtelen
 


Zsunya-Zsunya!

Miközben matekoltam a macikkal itt a garázsban, földimogyorót rágicsáltam. Egy leesett, és megtámadták a hangyák. Akkor ugrott be a Pampalíni, amiben volt egy hangyász is. Azóta a macik macipampalínik.
Ezt azért gondolom, Te sem hitted volna...

Egyébként nem mozog semmi, ezek a macik olyanok, mint a girland, csak egymáshoz képest moccannak el.
ÁÁÁÁÁÁ. Ezt nemtom rendesen elmondani.

Idike!
Nekem nagyon tetszenek a cserepecskéid!Kép
Ezek natúr cserepek voltak eredetileg?

Csi
Csi
 


Brühühü.


az a gáz, hogy girlandot sem tudom mi.


most ég az arcom ám

zsunya
 
 


Rongybabak

[url=http://www.jansjewels.com/freepat/" TARGET="_top]http://www.jansjewels.com/freepat/[/url]
[url=http://sistersanddaughters.com/angel/index.html" TARGET="_top]http://sistersanddaughters.com/angel/index.html[/url]
[url=http://www.clothdollconnection.com/FreePatterns.html" TARGET="_top]http://www.clothdollconnection.com/FreePatterns.html[/url]
[url=http://www.dab.hi-ho.ne.jp/runo/class/epage07.html" TARGET="_top]http://www.dab.hi-ho.ne.jp/runo/class/epage07.html[/url]
angol nyelvu oldalakon a rag doll -ra keressel

Girland az fuzert jelent ha jol tudom. Minden olyat girlandnak neveznek amit ket pont kozott kifeszitesz diszites celjabol.

Kiscica
Kiscica
 


Sziasztok!

Csi, egyre jobb vagyKép
Zsunya, a girland valamifele füzért jelent, foleg karacsonykor jellemzo nalunk, amit a fara teszunk. De van eskuvoi lufigirland, amik kapuk folott szoktak lenne, vagy plafonon akar, vagy farsangkor is. De girland az is, amit gyerekkorunkban csinaltunk papirbol, pl. legyezoszeruen osszehajtogatva es abbol kivagva egy maci, amibol igy egy sor maci lett, ami a kezuknel erintkezik. Na, en is jol megaszondtamKép

Mivel nyomtatonk nincs, ezert a macik ma jonnek. Meg Rekam fogai is, ejjel 3!!! oras musor volt, azt hittem, megorulokKép

Phaedra,
kepek kozott talaltam egyet, amit otletkent felhasznalok, remelem. Koszi.

Idike,
jok a cserepek. Tippem szerint mar mazasok voltak. Ha nem, irigykedem, mert nagyon szep lettKép
afonya
 
 


Áfonya!
Akkor melyik leírását rakjam fel???
phaedraa
 
 


Csí!

hogy te milyen ....
jimma
 
 


Idike, gyönyörûek a cserepeid, teljesen oda vagyok tõle.

Leírod hogy Te hogyan csináltad? milyen festékkel festetted a peremet???
Névtelen
 


Csi, koszi a segitseged Kép
A tortenete annyi, hogy mar tavaly is dekupazsoltam es most is szerettem volna, meg nagyon roszul alltunk anyagilag Karacsony elott (munka nelkul mindketten). Az Ikeaban pedig szo szerint utanunk dobaltak sokmindent, mert tele volt a raktar, igy vettem 2 fontert (700 forint) 8 ilyen cserepet, aztan adtak meg kettot Kép. Szoval a cserep adott volt, szinte ingyen, egy csomag szalveta es ragaszto meg volt otthon. Aztan szinten akciosan kerult bele borostyan es egy szep gomb meg szalag dekoracionak.
Az a baj, hogy en altalaban ajandekba dekupazsolok (meg csinalok barmit) es most kezdtem csak fotozni a muveimet. Egy unokaocsinek vettunk fa ujsagtartot, lecsiszoltuk szepen es azt is dekupazsoltuk. Kettot FHM kivagasokkal (a parom valogatta a lanyokat ;) ), kettot meg egy tudomanyos magazinnal diszitettunk, sokoldalu 18 eves gyerek az ocsi Kép. Ez is filleres volt de az ajandekozott nagyon orult neki. A masik ajandek szinten akcios ikea agynemu volt, amire en himeztem sokszinu fonallal monogramokat. De nem a hivatalos keresztnevek kezdobetujevel, hanem a csaladi becenevekevel. Ott talalgattak, melyik kie Kép

Koszonom a dicsereteket, tenyleg nem volt nagy munka, egy este keszen voltam vele. Nevtelen, a perem natur keramia, csak a cserep teste van festve. De nem en festettem, ikeas Kép

Most csinalok egy nagyon aranyos dolgot. Beleszerettem a blackwork technikaba, ez kicsit olyan mint a keresztszem, magyar nevet nem tudom. Most ezzel himzek egy szalagot, amit 12 reszre osztottam. Minden sav egy bordurcsikkal van elvalasztva es minden sav egy honap. Minden honaphoz odahimzem a napot es a nevet, kinek van szuli- nevnapja, evforduloja stb. Igy emlekezni is konnyebb egy gyonyoru szep szobadisz. Nem sajat otlet, de a bordurokat en talalom ki. Majd lefotozom ha kesz.
idike
 


Igy emlekezni is konnyebb egy gyonyoru szep szobadisz.
Igy emlekezni is konnyebb es egy gyonyoru szep szobadisz. Bocs a hibakert
idike
 


Csi!
Köszi a macikat! Gyártok belõle egy iszonyú hosszú girlandot a szülinapi bulira. (a "harmadik szem" az orruk hegyén nagyon misztikus. Kép )

Idike!
Gyönyörûek a cserepek és az ötletek amiket írtál.
Még mesélj, miket csinálsz.

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Csi,
azok a palcikak a macik hatan, azok is kartonpapirbol vannak?

-Afonya
Névtelen
 


Csi,
nezz mar be ide, mert addig nem tudok haladni... pedig mar megvannak a macik, a karton.
Ma bementem az OfficeDepoban, jancsiszoget venniKép Mondom a nonek, mit keresek, nez ram, mint ama ujkapura. Magyarazom, hogy is nez ki, mire O: nem a Milton-kapocsra gondolsz?KépKép Na, az nincs.


Phaedra,
koszi, az otletet leloptam, meg boltokban is korulneztemKép, aztan most van varras alatt a baba. Ha nem mutatom meg itt, az azt jelenti, bena lett, akkor diszkreten ne is kerdezzetek raKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Téged ismerve, biztos jól fog sikerülni a baba Kép Na ez nem bók ... látni akarom!!!!

Igaz, nem Csí vagyok Kép de szerintem azok a fülecskék is a kartonból vannak, amit egyszerre kell kivágni a macikkal együtt.
Milton-kapocs, hát persze, én is egy folytában ezen gondolkodtam, amióta Csíke leírta Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Áfonya!
Igen, az is karton, egyben van kivágva az egész!
Csi
Névtelen
 


Na, itt vagyok!

Csakazértsem milton-kapocs!!!!
Ugyanis akit megkérdeztem, szakképzett papír-írószer eladó, de komolyan, és õ azt mondta, hogy JANCSISZEG!!!!NNNNNNA.
Igaz, õ még akkor tanult, amikor nem beszéltünk mindig külföldiül.Kép/Szász Ferenc Iparcikkereskedelmi.../

Egyébként jól írta Phaedra, ez az egész egy kivágással készül.

Jaj-jaj, a pirosgatyás macónak lemaradt a gombja!!!

MalackaKép
Hess a nózitól!

Csi
csii
 
 


Nahát mi mindenrõl maradtam le! (nem volt netem) nagyon szép dolgokat készítettetek.

Én is úgy vagyok mint Idike, ajándékba viszek dekup. képeket és persze néha fáj a szívem hogy odaadom, mert mindegyikbõl szinte csak 1-et csinálok, de amikor látom a vidám / örvendõ arcot akkor meg mégis tök jó érzés.

Phaedra, nem ígértél képeket???


Még korábban volt nyul készítés vagy legalábbis sablon keresés. megcsinálta végül is valaki?

Míra
Míra
 


Alakulnak a macik, bar az egyiknel nyomtataskor valami malor tortent, mert elegge lapos lettKép Ja, es beszaradt koromlakkal festem nemelyiket, allat jol csillog, csak kicsit nehez kezelni.
A rongybabanak meg nagy a feje, igy az is korrigalas alatt, hiaba, ez egy ilyen nap.

Mira, ha mindezek utan meg erdekelKép, akkor leirom, hogy en megcsinaltam a tojasnyulat, tettem is fel rola kepet ide anno. A masik nyulat, aminek a linkjet raktam fel, azt ezek utanra tervezem, mert a rongyoszsakomban most talaltam hozza klassz plussoket, frottirokat. (Csi, hallod, rongyoszsakom is vanKép/

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!
Na ne vágjál felKép!
Gyerünk gyártani a macipaclikat, mert a következõ egy mozgó lábú, mozgó kezû FÁBÓÓÓÓL készült bohóc lesz.
Vagy kértek egy egyszerû, ámde hatásos drótos-frottíros hajcsavarót? Már az én dédim is ilyennel tekergette a haját a múlt században./Tudod Áfonya, neki is volt ám hajaKép/

Megnéztem, amit a "minek örültél ma" c. topicban rajzolt Zsunya...
Zsunya! Minek Neked fényképezõgép?

Míra!
Üdv újra a fedélzetenKép
csii
 
 


Sziasztok! Én is megcsináltam a macikat, dekorgumiból! Kicsit drágább, de piszok jók lettek! Próbáljátok ki, nagyon sok mindent lehet belõle készíteni, csak nem tudom a mintákat feltenni! Magdi
Magdi
 


Csi! De jó. Már azt hittem senki nem jár arra. Nem akkora dolog ám ez. Rajztudás nem kell hozzá sok. A digiképet rajzoltam át illustratorben. Na most jól leleplezõdöm. Oda a varázs. Kép

Tegyetek föl képet, aki tud. Olyan jó nézegetni milyen ügyesek vagytok. Meg nagyon inspiráló is. Nehezen kezdek ilyen varrásos ragasztgatásos dologba. De rajtatok felbuzdulva elõ szoktam venni ilyesmit is. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Magdi!
Már régebben nézegetem a dekorgunit, de nem igazán tudodom, hogy hogyan mûködik...
Nekem van itthon két dekorgumi-képem, az úgy készült - nem én csináltam - hogy az egész alak egy fekete háttérnek ki van vágva, és ez egyfajta kontúr is. Erre a háttérre van feltéve különbözõ színekbõl a minta, ami itt egy cica.
Na, ez megint nem érthetõ...Majd beszkennelem...Íme:
Kép

A maciknál hogyan csináltad? A különbözõ színeket sniccerrel vágtad ki, és a rajz szerint összeállítottad, mint egy kirakós játékot, vagy valahol egymásra ragasztottad a darabokat? Mint pl. a rúdon lógó macinál a kezét?
Mesélj légyszi'! Honnan veszel pl. mintákat hozzá?
Azt is meg lehet csinálni, hogy a gumit ugyanúgy használod, mint a papírt, tehát egy színbõl kivágod az alapot, aztán ráfested a szemét, orrát, stb.?

Én azon gondolkoztam, hogy vékony funérból kéne legyártani a macikat.

Zsunya!
Le bizonyKép
Már csak azért is, mert egy kukkot sem értek abból, amit írtál...
Ez annyit tesz, hogy elõször fényképeztél, aztán a képet sz.géppel "rajzosítottad"?

Lányok !
Nincs valakinek fûszercímkéje?

Csi
csii
 
 


Csi,
melyiket erezted felvagasnak, a laposfeju macit avagy a nagyfeju babat?Kép
Fuszercimke: konkretabban?
Dekorgumi: en is sokat szemezgettem mar vele, nagyon jo dolog lehet, csak valahogy draganak talaltam ahhoz, hogy konkret terv nelkul bevasaroljak belole. Nalam meg igy mukodik, ha valami megtetszik, rogton belekezdek, mert masnapra mar gyakran elmulikKép

-Afonya
Névtelen
 


Nah, keszen vannak a macik, es total kesz vagyok en isKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Én keresztszemes tanácsot kérnék!
Rendszeresen veszem a "Keresztöltést" és nem értem mit jelent , ha a színkódnál pötty , × , + és ilyenek vannak!
Segítsen valaki!!!!!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Szia Kanga! Az azt jelenti ha jól sejtem hogy mi a gond, hogy amit a rajzon x-szel jelültek az pl. piros, amit +-al az kék, és amit pl. pöttyel az meg sárga. És a mintán így látod hogy milyen színnel kell hímezni, mert minden színnek van külön jele. Tehát azt a kis táblázatot kell nézned, hogy milyen színekbõl kell hímezned, ill. melyikeket kell még beszerezni.

Remélem értelmesen írtam :-)))


Áfonya, ha magadhoz tértél:-) felteszed a macikat??? biztosan publikálhatóak lettek, eddigi munkáidat látva!

Szia Csi!Én egy (gyõri) oviban láttam a múltkorokban dekorgumiból kis sárkányokat. Nagyon jópofák voltak, a csillárról/neonról lógtak le, nagyon egyszerûnek is tûntek. Az ovónénik csinálták.
Egyébként is minden elismerésem az ovónéniknek, mert annyira kreatívak (legalábbis ebben az oviban, de gondolom a többiben is), és olyan sok jópofa díszletet meg egyebet találnak ki! (lehet menni ötleteket lopni :-)) )

Míra
Míra
 


Áfonya!
Én a rongyoszsákodra mondtam, hogy nem vágjál fel!!!Kép
Muti a macikat!
Fûszercímke: Van bébiételes-üvegem, meg hozzá parafadugóm, van Nescafe-s üvegem lisztnek-cukornak, kistesója keményítõnek-kakaónak, és ezeket szeretném egyenruhába öltöztetni.
Már elkezdtem, szkenneltem ezt-azt, rajzolgattam is, de nem valami haladós, gondoltam futok egy kört. Tudod, régen volt a Praktikában, na olyasmit szeretnék csak többfélét.

Míra!
Helyes, bemenni oviba, ötletet lopni, leírni ideKép
Most komolyan: nekem a fenti cicus óta nehéznek tûnk, mert nem találkoztam még egyszerû formával...ezért lenne jó, ha Magdi leírná, hogy hogyan készítette a macikatKép

Csi
csii
 
 


Míra!
Van a kép benne a színekkel , az ábra mellett felsorakoztatva az összes szín amit be kell szereznünk. És itt a gond , némelyik ábránál pár színben vannak jelzések , a többiben nincsenek. Sok hímezendõ figurában egyáltalán nincsen! Ha tudod nézd meg egy újságosnál.
De köszi!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga,
melyik ujsag? Nekem a Modern KLeresztszemes van, direkt megneztem, de ott max. egyenes vonalat talaltam, ami a szaroltest jeloli. Nem lehet, hogy esetleg a tobbi is ilyen oltestipus jele?

-Afonya

Macik mingya jonnek, csak a fogak is jonnek, igy eleg nehez a letKép
Névtelen
 


Az a "L" betu felesleges es termeszetesen a száröltésrõl irtamKép
afonya
 
 


Jaigen, akartam meg: Csi, nekem a Praktikas megvan, otletnek kell vagy az neked is megvan?

En egyebkent ugy csinaltam eddig, hogy a fuszernek a tasakjarol kivagtam a feliratot meg a rajzot. es azt ragasztottam fel az uvegre. Vegulis decoupage-zsal egesz jot ki lehetne hozni belole esetleg.

-Afonya
Névtelen
 


Na, itt vannak a macik. Gyenge idegzetuek, valamint szinosszeallitasra kenyesek ne nezzenek ide, kritizalos tipusuak pedig vegyek figyelembe, hogy 1 eves lanykamnak a harsany szinek a kedvencei, ill. azt is,hogy egyszeruen nem talaltam a temperaimat, igy akrillal kellett festenem, ami egyreszt nem olcso, masreszt korlatozott szinekbol all a keszletem:

Kép

-Afonya
afonya
 
 


Egy kozelebbi kepreszlet:

Kép
Afonya
 


Áfonya!
Mindig elképedek, hogy a lánykád mellett ilyen gyorsan meg tudod a dolgokat valósítani Kép Majd gyakorlom én is ezt a gyorsaságot Kép Kép Kép
Nekem tetszenek a medvéid Kép A macikat végül milyen papírra nyomtattad?
(off)Ja, és ma megnéztem a topic-odat, láttam a "boxzsákot" és vsz. unod már, DE HOVA LETT RÉKA HAJA? !!!!
szia, Phaedra
phaedraa
 
 


Kanga,
Nem a nagyon hasonlo, osszekeverheto szinarnyalatok jelzesere szolgalnak az egyeb jelek? Bocs, ha felreertettem, csak egy tipp volt!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Áfonya!

Ne szerénykedj már! Nagyon jók lettek a macik. Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Nagyon aranyosak lettek a macik! Nagyon ügyes vagy! És köszi, hogy feltetted!

Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

Koszonom a dicseretet, Ti adtok lenduletetKép
Phaedra,
idom, mint latod, este 10 utantol van, Apatol veszem el gyakranKép Gyorsasagrol nem nagyon lehet beszelni, egy hetembe kerult ez a macisor.
Mivel nem en nyomtattam, ezert sima papirra, a tukorkepuket is, kifestettem, aztan kartonra felragasztottam. De ejfel utan felmerult bennem, hogy szines nyomtatoval kb. egy ora alatt megcsinalhattam volna a melohelyemen, vastag papirra, ketoldalas nyomtatassalKép
Koszonet Csinek a sablonokert. Egyik macisablon sajnos a meretezeskor osszelapult, igy kimaradt.

OFF: levagattam a hajatKép Annyira melege volt, belelogott a nyakaba, tiszta csapzott volt, kipirosodott, raadasul mar a fule melletti haj is gyakran elorecsapodott a szemebe, igy sajna felaldoztuk a tincseket... de telre megnoKép
afonya
 
 


Sziasztok!
Köszi a segítséget!!!
Zsuzsi!
Bingó!!!
Este köttem rá , csak már hulla voltam , hogy jelentkrezzem!
Az árnyalatokat jelenti!!! Csak azért zavart meg , mert nemrégen vezették be ezt a jelölést és az elején még nem szerepeltek.
Köszi mindenkinek!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga,
ha van kesz munkad, felteszed majd ide kedvcsinalokent nekunk?

Megvettem a 2003/1-es Gyerek Burdat, lanyos anyukaknak valo foleg, ha esetleg valakit erdekel, szoljon.
Ja, es la ttam a furge Ujjaknak valami Kreativos cimu kulonkiadasat, kotott-horgolt gyerekholmik vannak benne, ranezesre egesz jok.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Valaki segítsen nekem! Hálót szeretnék kötni, de eddig nem találtam sehol technikai leírást. Valamikor régen egy nyári táborban tanultuk, de mára csak annyi maradt meg, hogy egy kis fadarab segítségével ripsz-ropsz kész a háló.
Vacskamati
Vacskamati
 


Most csak igy logikusan elgondolva. Szerintem fogod a fadarabodat (mittomén 50 cm) szépen centinként rákötöd a méteres szélakat. Aztán az igy kapott 50x2 szálat a szomszédaival mindig összekötöd.

______________ <- ez a bot
/////// és itt lógnak majd
/////// megcsomózódnak
/////// és megint lógnak a szálak.


ésigytovább.

aztán lehet hogy hülyeség............

zsunya
 
 


Nekem elsore egy makramezos technika jutott eszembe, azt hiszem, laposcsomonak hivjak. En nyugagyat lattam igy megkotve.

-Afonya
Névtelen
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: