Új privát üzeneted érkezett!

Tévedések tisztázása:

1. Amivel kentem nem csempefesték. a legtávolabbról sem. Sõt. Azért kell aláalapozni mert nem az.

2. Nincsenek sok csodás dolgaim itthon. Semmi textilfesték sem pl. A pasztellkréta ruddá préselt por. Igy tutira nem vasalható szegény poloba. A zsirkréta lenne alkalmas, ha hõkezelõs lenne. Normál esetben nem az. Szerintem ez valami speciális cucc. Vagy nem, de akkor mondjátok meg mi az pontosan. Kép

Köszi a dicséretet.

Ja! Teljesen strapabiró, család imádja, és büszke vagyok. A konyhánál még csak próbálgattuk a technikát. Ott találtuk ki a hihetetlen leleményes barátnõmmel.

puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya!

A tegnapi hozzászólásomat letíltották ezért csak röviden:
Nagyon bátor és merész nõci vagy.Én maximum 1-2 halacskát mernék festeni ill.kagylókat ragasztani.A piros rák különösen tetszik. És Petit imádom,nagyon jó kispasi!

Pusza:Jucusmamus
20170114224602
 
 


Sziasztok!
Zsunya!
Nekem is nagyon tetszik a fürdõszobád. Kár, hogy én az ilyenhez nem vagyok elég bátor, és persze elég ügyes. Bocs, lehet, hogy az már kiderült, de milyen festéket használtál?
Phaedra
phaedraa
 
 

 
 

Amit én találtam:
Deco-tex a Kreatív hobbyban,u.ez a HobbyMûvésznél DEKA szalvétalakkra hallgat.
Áfonya! találtam olyan festéket, amivel papírra festesz, és ezt vasalod fel száradás után. Nem erre gondoltál?

Katicabogár!
Pont feletted írtam, hogy a Nikecell forgalmazóknál lehet kapni h.golyókat, magvakat meg gazda-, vagy mezõgazd. boltokban kapsz. Van olyan apró mag, amivel szoktak párnát is tömni, a nevét nem tudom, csak azt, hogy kisállat-díszállatkereskedésekben árulják, mint madáreleség.

Zsunyaaaaaaa!
Nem szövünk??? Segííítség!
Csi
csii
 
 


[url=http://www.nandu.hu/" TARGET="_top]http://www.nandu.hu/[/url]
Itt a szabásmintákat nézzétek meg, szerintem van egy-két bájos!
Csi
Névtelen
 


Összeszalvétáztam egy raffiából szõtt darabot, a képtárban van.
Kicsit furcsa a kép, de szkenneltem...
Csi
Csi
 


CSI!
Szövünk! Kép

Igen, akkor lesz A forma, ha nagyon meghúzod. Ezt talán a legnehezebb kiküszöbölni. Le lehet persze bontani és újraszõni. Nekem ez a megoldás tetszik legjobban. Szociális foglalkoztatókban szokták a hétköznapi minta nélküli rongyszõnyegeket késziteni. Betegesen olcsón dolgoznak, gondolom meg lehet velük állapodni.

Az elsõ sort csak simán belerakod, lehetõleg egyenesen. Szépen rászüvügeted a többit. Az eldolgozás úgy történik, hogy amikor levágod a kész szünyeget, akkor a vetülék vagy milyen szálakat kettesével megcsomózod. Egy alsót egy felsõvel.
Nem kell nagyon feszesre húzni, annyira nem hogy ne tudd betuszkolni a rongyot alá. Ha nagyon feszes akkor merev lesz a szõnyeged. Ezek elég jól tapadnak egymáshoz, nem fog szétcsószni. Mármint a rongy és a fonal. Kép

Most megyek megnézem a képtárat.

zsunya
 
 


Csi, ez álati jó lett! Nagyon tetszik. Meg az ötlet is nagyon jó.

Jucusmamus és Phaedra köszönöm a dicséretet. Kép

zsunya
 
 


Zsunya, nagyon jó lett a fürdõszobád4 Nem ugranál el hozzám is megcsinálni? Nem tudok ilyen csodákat rajzolni!

Csi, nem tudom jó-e külsõ burkolatnak a dekorgumi! Nem mernék rá mérget venni! Az üvegfestéses virágokról nem tennél fel képet? Vmi újjal kellene kirukkolnom a mami névnapjára!

A macik nálunk is nagyon bejöttek! Csináljátok meg fénymásoló fóliára üvegfestékkél, mert azokat meg is foghatják, semmi bajuk sem lesz!

Sziasztok, Magdi
Névtelen
 


Csi és Zsunya, pár szakszót találtam nektek a szövögetéshez, -csakhogy könnyebben tudjatok kommunikálni, na meg ez is fontos valahol.


keresztirányú szál: vetülék
hosszirányú szál: láncfonal
a láncfonalakból készített nyílás ahol átvezeted a vetüléket: szád, vagy szádnyílás
ha erre van egy spec kereted amivel emelgeted vagy süllyeszeted a fonalakat akkor az a nyüstkeret,
a nyüstkeretben vannak a nyüszszálak azokon meg a nyüstszemek
amivel a vetüléket szorítod a már leszõtt darabhoz az a borda kézzel is lehet de spec fem szerszámmal szebb.


sziasztok.
Névtelen
 


Jesssszum Pepi!
Miért nem kiabált valaki, hogy a formájút "LY"-vel írtam?????????Ez borzasztóóó!

Köszi a szakszavakatKép

Megyek pakolni a képtárba, majd még jövök a magyarázatokkal.
Csi
Névtelen
 


Sziasztok,

csak irigykedni tudok, mi mindent meg nem tudtok csinálni! Ha megengeditek bepofátlankodnék egy kérdéssel: Én is szoktam üvegmatricát készíteni a kölköknek, és szerettem volna fóliára is. De olyat, amit ki tudok vágni és nem pöndörödk fel. Milyen fólia kell hozzá? A fent említett fénymásolófólia jó? Vagy ehhez erõsebb kell?
köszi elõre is:
Solya
solya
 
 


Solya!
A fénymásoló fólia nagyon erõs, azt nem tudja felhúzni a festék. Legalábbis ami nekem van, az nagyon vastag.

SS!
Virág készítése matricafestékkel:
Plombadrótot a kívánt formára hajlítod, kisimítva a fóliára helyezed, és a drótot használva kontúrként kitöltöd a formát.
Száradás után a drótnál fogva húzod le a matricát, az esetleges kicsorgott festéket kisollóval levágod.
Ezt írja a Hobby Mûvész katalógusa, amibõl a képet felraktam. Szerintem a plombadrót helyett jó egy könnyen hajló blankolt drót is, bár nem olyan szép. Ha megnézed a villanyórátokat, akkor az a drót a plombadrót, ami úgy néz ki, hogy egy szál fémdrót köré van csavarva egy másik drót / és a plombában végzõdik/.
Nekem ebbõl ezüst színû van, a képen arany színût használtak.

Zsunya!
Felraktam a képtárba a "szövõsámli" képét. Amennyit így látsz belõle, szerinted hogyan kell leszedni a mûvet? Mert addig O.K., hogy a tetejénél párosával elkötöm a szálakat. De mit kell az aljával csinálni? Ott nem tudom elkötni, mert kicsi a madzag... Vagy eleve rosszul kezdem el???
Csi
csii
 
 


Csi,
köszi, de mit jelent az, hogy "felhúzni a festék"?

Solya
solya
 
 


SOlya, szerintem azt jelenti hogy nem lesz hullámos a hátoldala, hanem stabil merev lesz. mert minél vékonyabb az anyag könyebben pöndörödik ahogy Te is mondtad, szerintem a Csi is erre gondolt.

Vagy nem??????? akkor bocs!! :-))
Névtelen
 


Csi, köszi! Ezek szerint nem kell külön konturozni...

Egyébként megosztom veletek, hogy a fiam milyen virágcsokorral jár babazsúrba: matricafestékbõl kb10 cm átmérõjû szép virágokat készítünk, amolyan primitív 5szirmút, persze írásvetítõ fóliára. Kivágás után züld kreppel bevont hurkapálcához rögzítjük és így kötjük csokorba, amelynek alapját a kertben található mindenféle adja( pl tuja, kecskerágó).
Mindíg nagy sikere van!
Sajnos nem tudom megmutatni, mivel nincs technikám hozzá... Kép
ss
 


Természetesen én is írásvetítõ fóliáról beszélek, nem fénymásolóról....

Solya!
Igen, valami hasonlóra gondolok, mint amit a Névtelen ír. Az én kedvenc festõfóliám az Nerchau, és az nagyon lágy, ha felemelem, akkor szinte összeomlik, csak a festékréteg tartja meg némileg. Viszont az írásvetítõ fólia már "gyárilag" is merev, ezt erõsíti meg a festékréteg, és szépen megáll a minta.
De ha úgyis kivágod, akkor a genoterm is megteszi szerintem.
(Nekem sem az írásvetítõ fóliáról, sem a genotermrõl nem sikerül rendesen lehúzni. Legalábbis nehezebben, mint a Nerchau fóliájáról.)

SS!
Jó a csokor ötletKép

A twistartot próbálta már valaki?

Csi
csii
 
 


Köszi,
utólag visszaolvastam és valúszínûleg megijedtem ettõl a pár szótól, mert most valahogy érthetõ volt és más jelentése is volt annak, amit írtál! Kép Erre mondják, hogy a magyarok nehezen értelmezik egymást? Kép
sziasztok:
Solya
solya
 
 


Csi, egyszerûen vágd le. Alul, ott ahol átfordul a fán. Nem fog szétcsúszni. Úgy vágd le, hogy azért maradjon elég hoszú szál megcsomózni.

De meg kell mondjam, hogy nagyon ügyes vagy. Én nem mertem volna raffiából szõni. Pedig látható, hogy nagyon mûködik. Kép

zsunya
 
 


Solya!
Nem.
Erre azt mondják, hogy meg kéne tanulnom fogalmazniKép.

Zsunya!

Ha levágom, akkor lebomlik. Ezért gondolom, hogy rosszul kezdem el az elsõ sort.
Tehát:
Hosszanti láncfonalat felfeszítem, ahogy kell. Így már be van "hálózva" a keret, párhuzamos szálakkal. Aztán a legelsõ-legalsó szálat ÉPPÚGY kezdem átdugdosni a hosszanti szálak között. Ha eztán elvágnám a szálakat, nagyon rövidke rész marad a megkötéshez, ezt most próbáltam ki. Tudod, ez egy nagyon picuri keret...A felsõ részénél ott vágom el, ahol akarom, de alul, a kezdõsornál adott a madzag hossza.
Brrrr.Nem megy ez nekem...
Most egyébként spárgával próbálkozom, és raffia helyett grillpálcikával, és krepp-papírral. Ha már nincsen twistart papírom...
Csi
csii
 
 


Csi! Merre lax? Hátha lehetne találkozni, mert az igy baromi körülményes. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok Lányok!

Engem érdekelne annak a szemafornak a kapcsolási rajza.
Nagy vonatos a fiam, apa meg még meg is csinálná.

Szokott valaki vasalható gyöngyözni?
Itt egy remek is oldal, nekem a cérnán lógok figurák nagyon tetszenek. Még a végén elszaladok az Ikeába egy doboz gyöngyért.

vasalható gyöngy
[url=http://www.hama.dk" TARGET="_top]http://www.hama.dk[/url]

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Bigacsiga!
Hamarosan felteszem a rajzot! Nem én csináltam, mert nem tudok itthon nyáklapot maratni. De roppant egyszerû! Egyetlen gondom vele, hogy a kivitelezés közben nem vettük figyelembe, hogy milyen tokba kerül majd bele...
Ja, és elvileg bõvíthetõ olyanra, hogy a vonat áthaladásakor váltson átKép

Gyöngyözni még nem gyöngyöztem, de nekem megtetszett a sötétben világító fajta...Kép

off: párom csütörtökön vett az Axiálban bruttó 1570-ért Bruder Lemken Grubber ekét, a száma #08821. Felemelhetõ, lehajtható, és forog a hátsó rögtörõje, fiam imádja.Kép
Azt hiszem, ez is rajta van a
http//www.bruder.de oldalon, ha gondolod, nézd meg! Ez már egy konkrét ár.

Nem rakod fel az adventi képedet a képtárba?

Zsunya!
Mail ment!

Csi
csii
 
 


[url=http://www.bruder.hu" TARGET="_top]http://www.bruder.hu[/url]
így már jobbKép
Csi
Névtelen
 


A segítségeteket szeretném kérni.
Legújabb ötletem, hogy a nagy dög leandereimnek szépséges cserepeket készítek. Van jópár mûanyagvödröm, ami csak a helyet foglalja. Amolyan TERRANOVA vakolatos. Ezt csak azért teszem hozzá, merthogy a fehér vödrökön szép sötétzöld felirat hirdeti a céget-na, ezt szeretném eltüntetni! ( Elég hülyén nézne ki a teraszomon...)
Arra gondoltam, hogy be kéne festeni és esetleg valamit szalvétázni rá, csak a csicsamicsa kedvéért.
De:1. nem tudom, milyen festéket vegyek
2. nem tudom, jó 5let-e a szalvétázás tekintettel az idõjárási viszontagságokra (déltõl tûzõ nap, esõben meg esetleg leázik õszre)
Szóval megköszönném, ha valaki KONKRÉT tippeket tudna adni nekem.
Elõre is köszönet!
ss
Névtelen
 


Csi!

Aranyos vagy, de annyira nem jó a kép minõsége. Megpróbálom inkább mégegyszer lefotózni.
A nyáklap meg legyen apa gondja. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csi!

Ja, Bruder, köszi, de kettõ elég az is nehezen fér el Kép, (kukás,betonkeverõ), még egy nagy kukást szeretne az a konténeres, de majd ha, elköltözünk és 6 szobánk lesz esetleg... KépKépKép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Csi, megkaptam, értettem. Kép Boldogulsz? Gondoltam arra, hogy kettesével elköthetnéd a szálakat az elsõ sor elõtt. Aztán úgysem ott váltod, hogy melyik csapat legyen felül.

Ez érthetõ?

zsuny

zsunya
 
 


Csí!

Köszi a képet!

A fénymásoló fólia uaz, mint az írásvetítõ fólia. Az a lényege, hogy hõálló és vastag.

SS, a csokor dolog nekem is tetszik! Én cserépbe szoktam tenni a drótos virágokat, többet is, és levelet is festek hozzá! Ezt legalább nem kell locsolni.

Van nagyon egyszerrû origamis virágom is, csak még nem tudom, hogy írjam le.

Magdi
Névtelen
 


MAGDI!
Én azt hittem, hogy csak én írtam el! Van fénymásoló fólia is?! Jé.

ZSUNYA!

Már próbáltam a csomózást a kezdõ sor elõtt, valszeg az marad. Olyat is csináltam már, hogy nagyon szorosra "fésültem" le a szálakat, és a végén csak levettem, aztán kicsit meglazítottam az egészet, így eloszlott az alul maradt felesleg.
Valahol írtad, hogy lehet kapni szövõszéket Bp határában. Az mekkora? És a általam felrakott játékhoz képest csak a méretében különbözik, vagy másképp is mûködik? Mert ilyet tudok én is csinálni nagyobb méretben...Tudsz olyan boltról, ahol kellékeket lehet kapni szövéshez? Nem a hobbyboltokra gondolok, mert azokat én is ismerem, hanem kimondottan "szövõs-boltra".

BIGACSIGA!
tizedike környékén megkapom a rajzotKép

SS!
Ismerem ezt a vödröt. Ami nekem elsõre beugrott, az egy probléma: szerintem egy idõ után le fog pattogni a festék, mint a körömlakk az ember körmérõl, ha nem mûanyag alapú festéket használsz. Szerintem még az is leválhat, ha a veder mozog, mert nem hiszem, hogy annyira jól tapadna a festék a sima felületre, hogy együtt, rugalmasan kövesse a vödör külsõ oldalát. De ez csak beugrott, próbálni még nem próbáltamKép A szalvétatechnikás cucc nem ázik le, ha lelakkozod, de az is leválhat a mûanyag alap miatt...Szerinted nem? (tágulás a hõre, tágulás a locsolás miatt...)

Amit én tennék, az egy "idegen" anyaggal való borítás lenne: lehet mindenféle szép színben kapni zsákot, ezt vagy rávarrnám, de inkább ráragasztanám, és ezt "csicsáznám", akár szalvétával, ha kell. Ezt is lehet lakkozni, és ha ez valahol elválna, akkor sem látszik, mert nem tud lepattogni. A zsák-anyagot vastag spárgával díszíteném, ha a zsák mondjuk kék, akkor a spárga az natúr lenne, így tengerészes lehetne, egy szép csomóval megkötve. Ha natúr színû zsákot teszel rá, akkor azt lehet maradék fapáccal is színezni, vagy ha nincs, akkor ruhafestékkel, vagy esetleg hagymalével a felrakás elõtt.
A zsákot visza lehetne hajtani a vödör szájánál, és akkor nem is látszana, hogy mi volt eredetileg.
A zsákba fûzhetsz egy-egy szál kihúzásával farudakat, pálcikákat is, vagy akár simán faágakat is.
Ha a végén lekened csónaklakkal, akkor vízálló lesz az egész.

De tudod, én azokban az anyagokban tudok csak gondolkodni, amik itthon vannak.
Van még itthon szép barna szunyoghálóm, ami nem szövött, hanem öntött. Azt is lehetne alapnak használni, és ott, ahol átvilágítana a Terranova, oda befûznék raffiát. Legutóbb karácsonyfára készítettem belõle szép masnit, jól festhetõ, én akkor dekorspray-t használtam.

Tettem fel a képtárba néhány képet. Sajna a fényképek zöme nagyon torz lett. A fakérgen pl. nem lehet látni, hogy milyen klasszul kiadja a kéreg formáját a szalvéta. Micimaciék is négyzet alakú gipszen fekszenek...Kép Ajándékos tasakból vágtam ki a képet, ha nem lenne egyenletlen a gipsz felülete, akkor nagyon klassz lenne.

Mai regényemet olvashattátok...Bocsi.

Van még két ajánlatom, nekem tetszik:
[url=http://www.homegarden.hu" TARGET="_top]http://www.homegarden.hu[/url] [url=http://www.homegarden.hu/article.cgi?id=442&cid=40" TARGET="_top]http://www.homegarden.hu/article.cgi?id=442&cid=40[/url] -itt egy elég egyszerû függõágy elkészítése van leírva.

Sziasztok
Csi
csii
 
 


Hahó Csi!

Hidegkuti út és Galóca utca sarkán van/volt egy kézmûveseknek való bolt. Megtaláltam a címet: Hidegkuti út 38. Szövõház
Tel.: 376-8964

Hátha.

Kép

zsunya
 
 


Csi, köszi a tippeket. Az az igazság, hogy a mi teraszunkon nem annyira a naturális dolgok mutatnak. Szóval valami színes kellene, de ez a szines zsák dolog izgatja a fantáziámat. Hol kapok ilyet?
ss
Névtelen
 


Sziasztok!
Csí, SS!
Csak egy ötlet a müa vederhez.
Szerintem a sima felületét egy kis smirglivel fel lehetne csiszatolni és utána festeni. Szerintem egyrészt úgy sem látszana, hogy nem tükör sima a felület és ha mégis, akkor pedig érdekes is lehet, és így talán nem pattogzik fel a festék.
Én készítettem egy gipsz képet, aminek a felületét rücskösre alapoztam temperával és szerintem nagyon tetszetõs amellett, hogy nem szokványos.

Phaedra
phaedraa
 
 


ZSUNYA!

KösziKép Ennél pénztárcakímélõbb helyen nem is lehetneKép.
Egyébként hasonlít az igazihoz a képtárban lévõ szövõkeret?

SS!
Az igaz, amit a Phaedra ír, hogy fel kell csiszolni elõtte. Azt viszont nem tudom, hogy ha a vödör hajlik, akkor hogyan viselkedik a festék.
Lehetne olyat is mûvelni szegény vederrel, hogy ragasztót kensz rá, akár sziloplastot, az elég rugalmas, és erre szalvétázol, majd ezt lakkozod le, akkor mozoghat-tágulhat, a sziló megfogja, a lakk meg vízzáró réteget képez. Ha a Terranova vakolatból maradt még, és az a Ti házatoknál lett felhasználva, akkor talán azt is fel lehetne vinni a vödörre. Ne kérdezd, hogy hogyan...Kép
Viszont sziloplastba szórhatsz színes dekorhomokot is. Vagy kavicsokat, amiket késõbb lefestesz.

Festett zsák-anyagot lehet kapni a Hobby Mûvésznél is, de van egy jó kis bolt az Arany János utcai metrómegállónál, ott tuti, hogy olcsóbb. Phaedra biztos meg tudja adni a címét-nevét a boltnak, valahol már beszéltünk róla. Talán Texért-Textforg-Bétex? Valami ilyesmi. Ott van sok-sok színben. Ha nagyon bevadulsz, akkor ott kapsz akár gyöngyvásznat is, vagy mûbõrt. Gyöngyvászonból akár csíkozhatod is, egy kék, egy fehér, egy kék sáv, stb.
Csak hívd fel õket a nyitvatartás miatt, mert nincsenek nyitva egész napKép

Ha van Terranova vödröd, akkor lehet, hogy van néhány maradék csempéd is, olyan, mint a terasz köve. Összetörni, csemperagasztót felvinni a vödörre, a törött csempéket ráragasztgatni, majd fugaanyaggal gyakorlatilag kifugázni a réseket. A fugázó/fúgázó?/-val a vödör peremét is le tudod kerekíteni. Szerintem ez egy nagyon masszív réteg lesz, jöhet a mocorgás.Kép
Ráadásul ez a mozaikos dolog egy csomó helyen megjelent a mûanyag asztaloknál is, most nagy divat lett.

Nincs több ötletem.

Phaedra!
Most néztem a Praktikát, van benne egy kicsi horgolás isKép
És egy könyvajánlat, ami a Könyvklubnál most megjelent Szép kézimunkák címû könyvrõl szól, csupa-csupa horgolásKép

És ha valakit még érdekel, akkor van benne szélmalom, és szélforgó dekorgumiból, nekem nagyon tetszik!

Csi
csii
 
 


Csi!
Hát attól függ mekkora. A nagyobbaknál nem egészen. De nyilván lényegében az elv ugyanez. Kép Jelezz, ha létezik a bolt még, meg hogy milyen vagy ilyesmi.

Köszi

zsunya
 
 


Sziasztok!

Jottem elmeselni, hogy a macigirland hogy bovitette Rekam szokincsetKép Egyreszt a brrru/mi/. Es a masik szava ezzel kapcsolatban onnan jott, hogy gyakran megall elotte es vegigmutogatja a macikat, nekem meg mondani kell, melyik mit csinal: ez labdazik, ez hintazik, ez fara maszik... es most, tegnap ota ha ramutat, mondja, hogy "ez" Kép. Tok jo, mert eddig az "e" hangot nem is mondta még. Hat ennyiKép

-Afonya

Csi, marha jok a zsakjaidKép
afonya
 
 


Csi, ha nem gond, engem érdekelnének a szélforgók. Pont minap láttam egy ovi udvarában hogy a óvónénik csinálták, a gyerekek meg nézték, vagy segítettek. De azért a pontos technikát nem sikerült kilesnem, meg elég hülyén is nézhettem ki, mint valami kukkoló.

Még egy kérdés: a Rossmann a múltkorokban hirdetett 10 db-os újj bábokat 699 Ft-ért. Sikerült valakinek venni? Én ha 5-6 R-ban voltam, ... de egyikben sem volt. Vagy nem érkezett meg vagy elkapkodták. Állítólag. pedig kép alaján még jól is néztek ki.
Randoo
 


Sziasztok, én abszolút kezdõ vagyok varrásból, csak egyszerûbb oda meg vissza gépelés megy.
Most szeretnék csinálni egy olyan kis takarót amelyiknek a széle más anyagból van mint a közepe. mivel más anyagból lesz a középsõ rész meg más anyagból a széle, ehhez is kell közbélést használni? Vagy csak simán összevarrom? nem akarom hogy miután összekínlódtam legyen hullámos vagy valami hasonló.

Másik kérdésem: vettem valami rém olcsó anyagot hogy varrok magamnak hosszú szoknyát. lapokat szabtam ki, és mikor összevarrtam frankón összehúzta a gép, elég béna, pedig a leglazábbra állítottam, ha minden igaz- ( de ez korántsem biztos) Mit csináljak ha szétfejem és újra nekiugornék hogy ne legyen húzott???

Köszi szépen.


E.
Névtelen
 


szétfejem=szétfejtem

E.
Névtelen
 


Sziasztok!


Bigacsiga Kata,mi ez a vasalható gyöngy dolog? Megnéztem a lapot, amit ajánlottál és nagyon tetszik! Írsz róla még vmit? Azért holnap elmegyek a hobbyboltba megkérdezem! Ha kész, le lehet az alapról venni????

Magdi
Névtelen
 


Magdi!

Vannak azok a tüskés lapok többféle alakban, méretben pl. kör, szív, négyzet stb.
A gyöngyökbõl kirakod a kívánt képet, mintát. Ráborítod azt a selyempapír szerû dolgot ami a dobozban van. Vasalóval szépen átmelegíted/ átvasalod.
A vasalás hatására a gyöngy anyaga megolvad és összeragad és így egy egységes felületet hoz létre.
Ezután ha leveszed a tüskés lapról szépen egybemarad az egész. Az olvasztott/vasalt rész lesz a kép hátulja.

bigacsiga Kata

ui. nekemazok a damilon lógó kis figurák tetszenek és felkeltette az érdeklõdésemet a sötétben világító gyögy is. Kép))))))

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Áfonya! tetszik Réka esete a macigirlanddal Kép

Csí Kép képzeld, egy elvetemült nõcitõl kaptam egy szövõkeretet Kép (nem tudod ki az? Kép ), de nem tudom, hogyan is kezdjek hozzá, pedig az egész délutánom, amíg a kölök aludt erre ment. Nem kell cikizni, hogy ennyire béna vagyok, inkább segíts!!!
Zsunya! Te is légyszí' ... !!!!

zsák-anyag-> SS! Holnap úgy is az Arany J. u. felé van dolgom, és megnézem a pontos nevét és címét a boltnak.

E.! Hol vettél "rém olcsó" anyagot. Légyszí' oszd meg velünk a lelõhelyed!

Phaedra
phaedraa
 
 


Most láttam, hogy a Spektrum megismétli a sorozatait:
Folt hátán folt 1. -> 07. 10:05
Folt hátán folt 2. -> 14. 09:50
Folt hátán folt 3. -> 21. 10:00
Folt hátán folt 4. -> 28. 10:00
phaedraa
 
 


ÁFONYA!
Kép Kép Kép Kép! Akkor megérte!

RANDOO!
Nem tudom felrakni a szélforgót képét, mert összesen négy oldalon keresztül foglalkozik vele az újság+a sablonok, ez egy kicsit macera lenne...Szerintem érdemes megvenni, bár én elfogult vagyok a Praktikával kapcsolatban. Most háromféle szélforgó, és kétszélmalom van benne, papírból, fából, és dekorgumiból.

E!
Egy kicsit bonyolult a dolog, de megpróbálom leírni:

Takaró: fontos, hogy mindkét anyagot avasd be, azaz mosd ki azon a hõfokon, amin késõbb mosni fogod, így nem fognak egymáshoz képest mosás után összemenni.
Nem kell feltétlenül közbélés, de ha ragasztós közbélést teszel a SZÉLÉBE, akkor az anyag szépen kitart, és nem tud a továbbiakban megnyúlni, de én lusta lennék belerakni. Az is tény viszont, hogy a ragasztós közbéléssel nem tudod varrás közben megnyújtani az anyagot, ez mondjuk jól jöhet. Amikor a szálirányra MERÕLEGESEN varrsz a takarónál, akkor vigyázz, hogy ne engedd az anyagot megnyúlni, mert akkor hullámos lehet. Ha viszont takaró szálirányra merõleges részére ragasztós közbélést vasalsz egy kicsi sávban, akkor az megfogja a varrás közben. Ez a kicsi sáv a varrásszélesség legyen, akkor az eltûnik a beszegés után.

Szoknya: Itt is sokszor a szálirány miatt is összehúzHAT az anyag. Ha a gép/cérna/ húzza össze, akkor valóban a szálfeszesség is gond lehet, ezt leginkább próbálgatással tudod beállítani. A túl laza sem jó, mert akkor a varrás alsó részén nagy randa láncok keletkeznek. Az is lehet, hogy a varrógép talpnyomása miatt az alsó anyagot elõbb továbbítja, míg a felsõt csak megnyújtja, így szintén ráncos lehet, ez leginkább rugalmasabb anyagoknál fordul elõ. Jó régen leírtam a talpnyomásról is egy csomót, keress rá, mert az is segíthet.
De az az igazság, hogy látni kéne, hogy hogyan is ráncol a masinaKép

Mielõtt nekiugrasz a fejtésnek, egy tipp: ha az egyik szálat el kezded húzni, akkor az egész cérnát ki tudod szépen húzni a varratból, így nem kell kisollózniKép

MAGDI!
Képzeld, találtam delfines, meg kagylós motívumot sablonhoz, ha érdekel. Afféle fürdõbe valót. Kartonból kivágod, rárakod a csempére, és kifested. Érdekel?

ZSUNYA!
Képzeld, célba ért a csomagKép! A lány azóta eltûnt. Hi-hi. Biztos alkotKép

Jó éjt!
Csi
csii
 
 


Zsunya!
Mégis elõkerültKép
Csi
Névtelen
 


Csí!
Hahó nézz egy kicsit feljebb, 20 perccel hamarabb már írtam, mint Te Kép . Sõt, épp azon nyüglõdöm, hogy segítsetek Zsunyával, mert még el sem tudtam kezdeni Kép
phaedraa
 
 


Itt vagyok, mi a gond?
Ha vlami gáz van, de elöntött a tettvágy: 20/4430359

Kép

Ismerem én ezt az érzést. Kép

zsunya
 
 


Sziasztok!
SS!

TEXÉRT A-Z
1051 Budapest, Hercegprímás u. 17. 311-4441
Nyitva: H-Cs. 8.30-17.30, P. 8.30-15.00

Megkérdeztem egy-két árat is, de minden ag-ból többféle is létezik:
filc színes 6570,-/kg 140 cm széles
1 m anyag kb. 40 dkg
filc nyers 5740,-/kg

zsákvászon
90 cm széles 630,-/m (lenszigetelõ)
120 cm széles juta vászon színes: 1290,-/m

Vetex papír közbélés (pl. blúzba)
90 cm széles 280,-/m

Phaedraa
phaedraa
 
 


Phaedra, köszike.
És mindenkinek köszi az 5leteket.
A mozaikkal az a gond, hogy a férjem úgy kiszámolta a járólap-igényt, hogy egy , azaz egy darab maradt meg belõleKép
ss
Névtelen
 


Sziasztok!

Tudtok nekem ajánlani olyan méterárú boltot ami olcsó és szombaton is nyitva van? Pesten.
Köszi.

Tina
tkriszta
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: