Új privát üzeneted érkezett!

Gep: hat, Apa megigerte szivszerelmenek, megy eskuvoreKép
Gyongycsik: nemtom, a katalogusban mi van? Ugy remlik, volt valami spec. ragaszto, de az eladocsajjal leszavaztuk.
Csom. papir: szerintem ugyanilyen disz, csak simaban. De majd megnezem katalogust, arrol eszembejut.

Magdi,
en csinaltam mezecskalacsot, tenyleg egyszeru es isteni illata vanKép
Gipszformak? Sok vizzel konnyuek.
Retegelt lemez: nekem olyan fulbevalom volt anno, amin harom, egyre kisebb meretu rombusz volt egymasra ragasztva, a szinei is egyre halvanyabb arnyalatai voltak a keknek.

Ja, es en tavaly pingponglabdakat festettem kulonbozo technikaval, ajandekkiseroknek, olcsoKép

-Afonya
afonya
 
 


phaedraa
 
 


Sziasztok!
Elkészült a karácsonyi poháralátét prototípusa.
Parafa befestve fehérre majd megszórva némi csillámmal.
poharalatet
20170114224602
 
 

 
 

Névtelen
 


Névtelen köszi,ez még nem mindig sikerül!

Jucusmamus
jucusmamus
 


Áfonya, a ping-pong labdára lehet szalvétázni?
Egyébként azért kell olcsónak lenni, mert 300-500 -ft-os áron adják el, ez az ár meg nem bírja a drága anyagokat. Illetve bírná, mert ugye az alapanyagokat én veszem meg, a bevétel meg a gyerekeké. Tiszta dili egyébként, hogy bemegyek a karácsonyi vásárra és még meg is vásárolom, amit megcsináltamKép Kép Kép

Csí, mi az a rétegelt lemez? Faárus boltban tudniuk kellene?

Mézeskalácsot is fogunk sütni, tavaly azt adtam nagyon sok mindenkinek ajándékba. A férjem unokahugának kisházat csináltam belőle, próbáljátok meg, csk úgy fantáziából, nagyon jó...
A vásárra meg hópelyheket sütök, felakasztom raffiára, többet is egymás alá. Nagyon beindult a fantáziám, jó, hogy kinn 30 fok van, én meg hópelyhezek...

Magdi
Névtelen
 


Bebieteles doboz karacsonyi felhasznalasa, egyszeruen:

http://www.kidsdomain.com/craft/snglobe.html

ui: van koztunk, akinek gond az angol?
afonya
 
 


Magdi!
Igen, tudják, hogy mi az. Van több vastagságban, 3-5mm-s az, amit nagyon(?) könnyen lehet alakítani. Talán úgy beugrik, hogy a fadobozban árult borok doboza ez a falap is, nekem legalábbis ezekből van itthon néhány tucat. Mármint a dobozból, merthogy ezt is gyűjtömKép.
Fűrészport valami kötőanyaggal összeragasztanak-préselnek, és ezt két nagyon vékony faréteg közé teszik, ezek a rétegek váltják egymást, a külső rétegek mindig faerezetű falapok.NE(!) hobbyboltban vegyél, mert ott iszonyatosan drága, hanem fakereskedésekben, vagy pl.bútorlap-szabászatokban. Fűrésszel, vagy lombfűrésszel vágható, apa biztosan besegít. Állítólag az OBI-ban van egy hulladékos konténer, ahol meg lehet venni a maradékot valami egységes áron.
Mi az oviban még csak az őszi kiállításra készülünk, na az sem sokkal egyszerűbbKép Kép Kép

Csi

ui.: Jut eszembe!
Tegyetek már fel valahova légyszi' egy tutira működő mézeskalács-recptet! Szájbarágósan, mert a sütőmet leginkább hobbicélra használomKép
Kösz!
Csi
csii
 
 


Csi,
ez tuti jó, tavaly megcsináltam, isteni finom lett. Míra receptje, tavaly karácsony előtt nagoyn sokan ezt csináltuk meg. Én előtte mindig bénáztam a sütikkel, ezt még a kisfiam is csak úgy falta.Kép
"Az én mézeskalácsreceptem, amit már évek óta sütök és nagyon fini.

75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evőkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna, 2 kávéskanál őrölt fahéj, 1 kk őrölt szegfűszeg, csipet só.

Máz: 1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni."

Ágci

Kép
Ágci
 
 


En is Mira receptjet csinaltam, nagyon finom volt /mikor megpuhultKép/

Es akkor par kep otletkent, ha valakit erdekelnek a reszletek, szoljon:

ezüstszínű gyertyatollal díszített gyertyák, ezt tavaly csináltam
kiégett izzó-manó
kiégett izzó-télapó
hajlított drót
afonya
 
 


Magdi!

Neked van hópehelyformád?Hol szerezted?

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Jucusmamus!

Hát vagy húsz éve vette anyu Szlovákiában.Kép

Magdi
Névtelen
 


tud valaki archiválásért folyamodni?Egyszerűen megőrülök mire letöltöget nekem a gép.
Névtelen
 


Legalább köszönj, vagy írd alá, vagy /vagymittomén, de ez így elég otrombán néz ki/, akkor szívesen szólok.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!
Akkor itt is leírom Kép
Tegnap megkaptam Pannitól képfeltöltésre a karácsonyi Burdákat. Éjjel igyekszem felrakni dolgokat.
Esetleg van vkinek vmi óhaja, sóhaja, hogy célzottan keressek az újságokból?
phaedraa
 
 


Sziasztok!
Itt is bejelentkezem. Szóval egy-két kar. ajándékötlet:
Memória, dominó házilag:
-Kartonpapír (akár tejpépes doboz is megteszi)
ezeket dominó ill. memóriakártya méretűre vágom, s kettőt-kettőt színével egymás felé összeragasztok
-Csomagolópapír, amin 2-3 cm-es négyzetekben különböző minták vannak, legalább 15-16 féle. Létezik ilyen, igaz, vadászni kell rá.Vagy kapni kell. Ezeket a négyzeteket feldarabolom(felhasználásig gyufaskatulyákban tartom, a tetejükre egy mintadarabot ragasztva).
A papírkákat a játék típusa szerint ráragasztom a kartonra, átlátszó öntapadós fóliával bevonom, a hátuljára esetleg színes öntapadóst ragasztok. És kész.
Saját bevonású dobozkába (lásd a SZ.technika oldalon) csomagolom.
Kicsit piszmogós, de garantáltan öko=újrahasznosított anyagokból és sk.
Vki kérdezett óvodai vásárra apróságot. Én kemény fóliára matricáznék kar. motívumkákat, amiket utána kilukasztva fel lehet lógatni.
(a még mindig regisztrálatlan) Barnáné Ildikó
Barnáné Ildikó
 


Miért csak most találok ide?????

Én is ROPPANT kreatív vagyok ám! :-)))

Adventi naptár: lehet olyat is, hogy nem tárgyakat, teszel bele, hanem minden napra egy-egy karácsonyhoz fűződő mesét, verset, dalt. Még boldog "dolgozós" koromban, amikor még volt állásom (óvónő volnék), az oviban így csináltuk, és nagyon bejött. Állítom, hogy jobban izgultak, mintha csoki vagy játék lett volna. (nem olyan nehéz ám összeszedni 24 verset, mesét vagy dalt, de ha valaki igényi, szívesen adok tippeket)

Cili
Cili
 


Phaedra

Akkor most ide kell jönni karácsony ügyben?Mert vagy 3 topikon folyik a diskurzus ...
Hova pakoljam a képeimet?Mármint az ötlet-képeketKép?

Anyapoc

anyapoc
 
 


barkácsolási ötletek pdf (acrobar reader) formátumban
http://www.craftcreations.co.uk/Articles/articles.html

http://www.kidsdomain.com/craft/



4 db 3d angyalka szabásmintával
http://www.kidsdomain.com/craft/orn.html


fenyőfa, filcből körbevarni szép gombok a díszek
http://www.kidsdomain.com/craft/felttree.html

adventi kalendárium ötlet
http://www.kidsdomain.com/craft/advent.html

karácsonyi mintás amöba játék
http://www.kidsdomain.com/craft/tictac3.html

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Anyapoc!
Ha karácsonyis, akkor ide Kép
Phaedra

ui. nem sokára felrakom Neked a keresztszemesbe, amit a Panni részedre "küldött", csak vissza kell altatnom a Csemetét Kép
phaedraa
 
 


Anyapoc!
A képeket a Kézimunka képtárba, magyarázatokat ide!

Cili!
Pont én is ezt írtam fentebb, hogy minden napra jöhetne egy szép dalKép Mire vettétek fel? Egyben volt, és naponta egyet lejátszottátok?
Tippem nekem is van a zenére, lányom most kapott névnapjára egy CD-t, a Napsugár Képzősorozatból, nagyon jóóóó! Bár nem karácsonyiKép
Idén is lesz Fóton vásár a gyerekvárosban?

Ildikó!
Nemrég lemásoltunk egy kirakót, a Kézimunka... beszélgetésében van, én azt is szeretném dominónak elkészíteni, de kevés a nap 24 órája...
Nem kell ám olyan nagyon foglalkozni a regisztrációval, ha aláírod, akkor is tudjuk, kivel beszélgetünkKép

Csi
csii
 
 


Csi!

Nem lejátszottuk, hanem elénekeltük... :-))) az jobb. Pl. úgy tettem bele, hogy melyik könyv hányadik oldalán van a milyen című dal-vers-mese, (sokat tudok fejből, ez "szakmai ártalom", tehát nekem gyakran elég csak a cím)

Biztos lesz Fóton bazár adventkor (erre gondolsz?), általában dec. első szombatján szokott lenni.

Cili
Cili
 


Cili!
Igen arra gondolok, valahol írtál már róla..
Nálunk, ha énekelni kezdek, akkor csakis az "anyás", a "Micimackós", vagy a "karácsonyos" dal jöhet szóba...Folyton ezeket kell énekelnemKép
Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Újabb kar.apróság (szaloncukor textilből):
- kb.8-10x10-12 cm-es kar.mintás anyagdarab két hosszanti végére csipkét, madeirát varrok, majd színt színére fordítva összevarrom a két másik oldalát
- kifordítom, a csipke vonalától kb. 1-2 centire rafiával, v. szaténszalaggal, v. simán fonallal összekötöm,kitömöm a belsejét flízmaradékkal (vattával), összekötöm a másik felén is
- vmilyen fonallal függesztőkét varázsolok rá
Ezt tavaly a gyerekeimmel együtt csináltuk. Ők tömték, kötözgették.
Off:
regisztráltam, de képet sajnos nem tudtam feltenni (na nem mintha a gyerekeimmel akartam volna dicsekedni, ááá),túl nagy volt, s nem tudtam "lebutítani".Tud vki segíteni?

Barnáné Ildikó
b_ildikó
 
 


papírból karácsonyi minták

http://permo.homepage.dk/hjfig-01.htm
míra
 
 


Míra!

Ide írom a fő oldalt is, mert szerintem a többi minta is nagyon izgalmas. Kép Kép Kép

http://permo.homepage.dk/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ma láttam az Ötlettárban az RTL klubon egy ötletes lámpát,amit karácsonyi mécsesnek is meg lehet csinálni.
4 db üvegezett képkeret kell hozzá és egy db profilléc.Az üvegeket karácsonyi mintával lehet üvegfesteni,összeállítani a búrát és a közepébe csak egy gyertya kell.Szerintem nagyon jól néz kiKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


A héten jártam a fakopácsban (Baross utca) és már vannak karácsonyi díszek. Ettől persze mindig kiakadok egy kicsit hogy még szinte nyár van stb .. de azért megnézegettem a dolgokat,.
Főleg szalma és termésdíszek voltak, meg drótból ezüstözött csillagok.
némelyik nagyon jól nézett ki, és nem is voltak drágák.


Anyapóc, én csak a végét láttam, nekem is tetszett.
Olyan pl. ikeaban is kapható (3 db 400 Ft-os) képkeretekből csinálta a fazon?
Ő maga festette be? Kivilágítva nagyon jól nézett ki.

Míra
míra
 
 



bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Míra

nem tudom,hogy Ikeas-é,oda nem járok(mert nincsKép),de szerintem akár a Tescoban is lehet kapni.Vagy Obiban,bhol.
Ő festette be és csinálta a mintákat.Nekem azért tetszik,mert akár kicsiben is meg lehet csinálni és akkor elég bele egy kis gyertya és az ablakba is lehet tenni karácsonykorKép.

Ha végre rászánom magam,hogy vegyek üvegfestékeket,akkor lehet,hogy megpróbálkozom veleKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 



Anyapoc, ezeken a karácsonyi dolgokon az alap a moha? ha ír valami hozzávalókat a leírás bemásolod? köszönöm!!
Végre valami cserépdísz ami tetszik, és ajándéknak is nagyon jó.
Ha moha az alap azt vajon hogyan ragasztják fel?

Móró
Móró
 


Gyertya cserépben:
-cserép
-gyertyamaradékok
-szárazvirágmaradékok
-moha
-főződrót
-hajlékony inda
-kanóc

Csillag és fenyőfa cserépben:
- cserép
-moha
-tűzőhab
-díszítődrót
-tűződrót
-kötöződrót
-madárbirs-, berkenye-, papsapkabogyó
-moha
-kartonpapír

Karácsonyi csillag:
-kartopn
-moha
-diók,szárazvirágmaradékok,levelek,esetleg szárított narancsszelet,stb
-szalag,maradék gyöngy,arany díszítődrót

Válasz a kérdésedre a szövegbenKép.
Vannak egyéb cserepes dísze,nagyon gyönyörűek,ha gondolod,teszek még fel,bár nem karácsonyiak.Csak úgy símán natur asztalra.

A mohát és az egyéb ragasztandó dolgokat ragasztópisztollyal ragasztják fel,amit a kreatív hobby katalógusban lehet is kapni,nem is olyan nagyon drága,ezer egynehányszáz Ft,ha jól emlékszem.És ehhez két ragasztópatron is jár.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!
S.O.S. Szolgálati közlemény Kép és egy kérdés
Nálam vannak Panni karácsonyi újságjai. Feltenném a képeket, de nem engedi. Hiba üzenet-> csökkentse a képeket...
Bőven a megengedett határ alatt vannak a képek méretei, mégsem fogadja el a küldést. Találkozott már vki ezzel a hibával mostanában? Már majd egy hete próbálkozom Kép
phaedraa
 
 


Nekem is volt ilyen, de akkor 600Xnemtomhány alá vittem, és működött...
Nekem az volt a gondom, hogy egyszerre nem engedett több képet felrakni, mert azt írta ki, hogy " ....nem elérhető"

Csi
csii
 
 


Találtam pár ötletet egy újságban, felteszem ide is mert nekem nagyon tetszenek:

adventi naptár 1
adventi naptár 2
karácsonyfadíszek
míra
 
 


Karácsonyi asztal terítése ,díszítése érdekel vkit?KépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Igen Anyapoc, különösen, ha kisgyerek-biztos! Kép

Lídia
lídia
 
 


Míra!
Ez a Frosteffekt nagyon tetszik...Mivel csinálták? Azzal a maró folyadékkal, vagy ez matrica?

Anyapoc!
Szerintem tegyed fel!

Jut eszembe, terítés:
Nekem tavaly olyan adventi díszem volt, hogy egy ovális, nikkelezett tálcára hosszú sötétkék gyertyákat raktam, és a gyertya tövébe rengeteg ezüstszínűre fújt tobozt, és kókuszrostot halmoztam. Egyszerű, és szép.

A másik, roppant egyszerű dísz:
van az a ropiból készült perec, és társai, mindenféle formában...nemtom most a nevétKép
Na, én azt is ezüstre fújom, már évek óta...

Csi
csii
 
 


Karácsonyi ajánlat:
<a href="http://permo.homepage.dk/hjfig-01.htm" target=_top>díszek</a>
<a href="http://home.wanadoo.nl/website-plus.meursen/" target=_top>üdvözlőlapok</a>

Dodus
Kép
Kép
dodus
 
 


Dodus!

Ez a második lap valami fantasztikus!
Nem tudtam megnézni az összes képet a nyomoronc modemem miatt, de a házikósat, és a CD-s kismadarat meg fogom csinálni! Meg a szánkót is...Kép

Csi
csii
 
 


Sziasztok,
kulon szia ujCiliKép

Jok az oldalak, szorgoskodjatok csakKép Phaedra, mi van a Burdakkal, még mindig nem megy? Kivancsiii vagyok. Egy nekem is van, majd szemezgetek belole.

Magdi,
ha még nem keso: szerintem lehet a labdakra szalvetazni, bar nem probaltam.

-Afonya
afonya
 
 


Bibibííí, megcsináltam a Dodus oldalán található házikó szabásmintájáááát!
Csi
csii
 
 


Két karácsonyi asztaal díszítése(szerintem egyik sem gyerekbiztos...van ilyenKépKépKép?):
asztal1,sajna a könyv közepe miatt nem látszik jólKép.De van róla egy másik képem is,ha kell.
asztal2

Ma vettem az OBI-ban kisméretű ragasztópisztolyt 700-800Ft-ért(nem emlékszem az áráraKép),4 patron van hozzá,jónak tűnik.Az általam felrakott szárazvirág cuccokat azzal könnyen meg lehet csinálni.

Vannak adventi koszorús képeim is és egyéb,cserepes szárazvirágos díszek is,feltegyem?
Azért kérdem,mert feleslegesen nem terhelem a MB-jainkatKépKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Elso sajat gyartasu 3D-s karacsonyi lapom, kb. 10 evvel ezelotti, gyurott papirbol.
A szalvetakeptarba tettem, de mar nem vagyok biztos benne, hogy oda kellett volna. Hm?

-Afonya
afonya
 
 


Anyapoc!
Szerintem tegyél fel mindent, amit gondolsz! Ha valaki akarja, megnézi, ha nem, akkor nem.
Hú, ez nagyon magasröptű voltKép

Áfonya!
Részletek???
Mi az alap? Mármint miből van a házikó?
Jó!
Nekem egy a gondom, nem szoktam üdvözlő lapokat küldözgetni...
Lehet, hogy idén fogok?

Csi
csii
 
 


CsiKép


igen fogsz, legalább nekem. Jó??? Olyan házikós jó lesz.KépKép

Gigóca
gigóca
 
 


Csi,
csomagolopapirbol van minden, a haz, a fa, az asszonyok. A sotetkek alap pedig az eskuvoi meghivonk fel nem hasznalt darabjaKép

Csinaltam papirmaset. Lenne par kerdesem:
-Ha rem gusztustalan, az normalis?Kép
-A turmixot mivel tudtatok letakaritani utana, tulsagosan jol turi nyomdafesteketKép
-Mennyi a száradási ideje ennek a kulimasznak?
-Afonya?
afonya
 
 


Csihez
tovabbi kerdes: mibol csinaltad a hazikot meg a tobbit?

-Afonya
Névtelen
 


Gigó!
Nnna, már megint korábban járt a szám, mint kellett volnaKép
Még van kiút: a házikó nem üdvözlőlapKép

Áfonya!
--Igen, a papírmasé vetekszik a gipsz, és a tapétaragasztó szépségévelKép
--A turmixról majd idővel lekopik
--Nekem volt, hogy tíz nap alatt száradt meg. A húsvéti koszorúmat kiraktam a friss tavaszi napra, majd az összes hajnali harmatot magába szívta...
Ha valami formába öntötted, mint pl a hűtőmágnes, akkor arra is esélyed van, hogy kukaadalék lesz. Ugyanis nekem nem csak föntről, hanem a forma felől is összeszáradt, így felismerhetetlen lett a mintaKép
--Házikó: még nem csináltam meg, csak felrajzoltam a rétegelt-lemezre. Léc lesz a tető, és léc lesz a tábla is az alján.
Most azt gondolom, hogy lécből kap lábat is, majd kiderülKép
--A megatöbbit még nem csináltam meg, de ez a házikó nagyon-nagyon tetszik!

Csi
csii
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: