Új privát üzeneted érkezett!

Gombóc!

nincs arról a hegyről véletlenül fényképed?
mert én már csináltam olyat is, hogy fényképet dekopácsoltam.
a fotopapír is több rétegű
nagyon óvatosan ha lehúzod a felső rétegét, akkor azzal is lehet dolgozni

csak egy tipp volt..

drezsy
drezsy
 
 


Anita!

ez a fénykép nagyon jó ötlet, én még sosem probáltam. Egyébként most önöttem a tejfölös tetökbe a gipszet, ha megvan, beszámolok a végeredményrőlKép
musi
 
 


Örülök, hogy gyülekezünk. Remélem életképesek leszünk, és leszünk még többen is lassan-lassan. Olvastam a másik topikot, de ott még mindig úgy kezdik a mondatot, hogy bocs, de kérdezhetek?, nem fogtok megutálni?. Hát ez így elég rossz lehet.

Szandra!
A KACSÁS SZALVÉTA REPÜL HOZZÁD.

Gombóc!

Sajna van egy rossz hírem. Ilyen szalvétát sehol a világon szerintem nem fodsz kapni. Én is a fotót javaslom. Majd azzal kitalálunk valamit neked.Kép

Musi!

Lássuk ám hamarosan azt a dobozt!Kép Kép Kép

Legújabb, bár nem túl bonyolult képem. (apukámnak ez kellett)http://babanet.hu/album/albumimages/1549/32295.jpg

Koda

Kép

Kép
koda
 
 

 
 

Koda!

jó a gombád
én is most apámnak csinálok valamit
a cseréim között van fácános szalvéta, valószínű olyan lesz a kövi képem. vagy valami boros, szőlős dolog.
van egy hegye, azt csinosítgatja állandóan, biztos tetszene neki. márc elején lesz a szülinapja, amúgy nem szokás a nagy ajándékozás a családban, igy felnőttek között, de ez sztem jó lesz

majd mutitom ha kész

drezsy
drezsy
 
 


Lányok!

Rossz hírem van nem jött be a tetőKép Azt hittem betojok, mire kiszedtem a formábólKép Szóval nem egyszerű, akinek van hozzá türelme azért megprobálhatja, nekem nem voltKép
musi
 
 


Musi!

van ez igy sajna!
nem baj, keresünk mást. Fiamnak hozott szomszi néni millis krémtúrót Kép Kép Kép
mondjuk bevallom, volt egy kis célzás a dologban amikor megkérdezte, mit vegyen sebinek hihi.
drezsy
 
 


Anita!

Ma én is megyek bevásárolni, majd mindennek megnézem az alját, hogy hasznosítható eKép) és csak azt veszem meg :-O
musi
 
 


Bizony, bizony!!!
még ha fontos is lenne valami, de deko-ügyben nem használható, el ne hozd!!!
annyit nem ér

hihi
drezsy
 
 


Tegyetek fahéjjat a gipszporba, tök jó.

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Kép Kép Kép
Koda ismét alkotott...

ok, teszünk.de várj, egészet, vagy őröltet?
vagy szegfűszeget...vagy köményt...hihi
én tudod mire gondoltam?
egész kávészemekre, de csak a keret szélébe beleszórni, és úgy rá a gipsz.
sztem az életbe nem jön ki az sem
drezsy
 
 


Gombóc
Fotót úgy is lehet, hogy ráragasztod a képet és sima egyszerű fehér szalvétával rá-decoupageolsz Kép Én így csináltam, bögrére is jó, teljesen vízálló és mosogatásálló lettKép - nálunk a gyerek képe van rajta.

100 Ft-os boltban árulnak húsvágódeszkát, 140,-Ft- tökéletes képalap, méretre egy feles szalvéta.

rit

rit

Dodo 8 éves, Rege meg 4,5 :):)
anemona7
 
 


Sziasztok!
Azt tudtátok, hogy nemcsak a cserepet, hanem a gipszet is lehet diszperzittel színezni? Sokkal olcsóbb, mint az akrilfesték, és elég egyszer átkenni. Na meg mire átfestettem a végét, az eleje már meg is száradt!
Lehet, hogy ez scak nekem volt újdonság...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


én is diszperzitet használok
a gyerekszoba festéséből maradt
anyám ki akarta dobni
nem engedtem
na ugye most milyen jól jön,,,
drezsy
 
 


Koda!
Kipróbáltam a gletteléses módszert, amit ajánlottál. Meg is mutatom, mi sikeredett belőle: http://www.gportal.hu/portal/juborka/image/gallery/glettes_keret.JPG. Már csak azt nem tudom, hogy mivel fessem le? Én a kőhatásúra gondoltam, de lehet, hogy felesleges, anélkül is elég kőhatású. Egyébként annyira élveztem a pacsmagolást a glettel! Kép Eszembe jutott a gyerekkorom, meg a sólisztgyurma, az tapadt így mindenhová Kép Ha kiszáradt, és kész a mű, azt is megmutatotom
Más: mutatnál egy fahéjas képet?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Zsuzsimano!

Én a kezdetek óta diszp. színezőt használok, higítás nélkül.(TRILAK, Aquakolor színezőpaszta és festék)
Rengereg színben lehet kapni, remekül lehet keverni őket, és egy fontos tény: a repesztőlakk is szépen repesztiKép
Én vettem még egy 5 literes fehér diszperzitet is a keverésekhez, de ezt szerintem még az unokám is használni fogja.

Lányok!

Szerintetek ez még nem betegség?
Mindenbe gipszet öntünk, és részemről én minden nyavaját beszalvétáznékKép

Ezek a legutolsók:
http://babanet.hu/album/albumimages/1769/32361.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1769/32364.jpg
Ez pedig csak úgy:
http://babanet.hu/album/albumimages/1769/32365.jpg
Szandra
krampuszmama
 
 


Szandra!
A szavannás képed NAGYON-NAGYON tetszik!!! Gratulálok!
Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Köszi JubiKépKépKép
krampuszmama
 
 


Magam még sose próbáltam ki,de a net nélküli sógornöm mostanában kapott rá a dolograneki szoktam ötleteket gyüjteni.
Anemona,ez a képráragsztós módszer érdekelne,pontosabban,a fehér szalvétával utána mit kell csinálni?és hogyan?
puposnünüke
 
 


Gabomamo!

Megjött a csomag, köszönöm.
Ancsának továbbítom.

Szandra
krampuszmama
 
 


Szandra!

cserép és a szavannás képed is tök jó
nagyon tetszettek
2 kérdés
1: a cserépnél nem gond, hogy maga a forma végül is egy csonkakúp? hogy rakod rá a szalvétát?
előtte vágod? körbe mintás? hű ez már 4 kérdés is van...
2: a szavannás képnél mi az alap?
mert hogy az rendes fa keret, ugye?
vagy az is a te műved?

drezsy
drezsy
 
 


Anita!

Azért nem gond a cserép alakja, mert a szalvétából kivágtam az egyes motívumokat és külön-külön ragasztottam felKép

A szavannás képnél a keret gipszből van öntve.
Na, mit is nem tud a diszperzitszínező???KépKépKép
Szóval kevertem egy ilyen vil. barna keretet nekíjjeKép
Apjuknak nem tetszikKép
Ja!
A diszp.színezőnek egyetlen hibája(?), hogy matt.
De lehet lakkozni, aki akarja.
Na megyek, mert vár egy borosüvegKép Na nem úgy.
Majd mutatom az eredményt.
Szandra
krampuszmama
 
 


Hát akkor szép sorban!

Juborka!

Már nagyon !
Külön neked elkészítettem első kőhatású keretemet:
http://babanet.hu/album/albumimages/1549/32382.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1549/32381.jpg

A ragyás képkereted csodajó lett! Ugye milyen tuti répacsmagolni? Picit lehet, hogy a ragyavégek le fognak pattani festésnél. De nem lesz vészes. Tényleg kőhatású.

Szandra!

Nagyon ügyes vagy, elismerésem! A szavannás No.1.

Zsm, Anita!

Én is áttértem az aquakolor használatára. A fedése hihetetlen.

Ppnn!
Én szívesen segítenék, de nem nagyon értem a kérdésedet. Kifejtenéd bővebben?

A fahéjjas képpel később jelentkezem!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Szandra!
Nagyon ügyes vagy, tetszike nekem a szavannás képis, meg a cserép isKép

Én is egyébként Aquacolrot-t használok, és lelakkozva nagyon szép lesz.
musi
 
 


a szalvétás topikba jött Edit, de nem látom azóta, hogy jelezte szándékát
lehet hogy nem frissít?
hmmm
ezért utállom ezt a progit is
drezsy
 
 


Anita!

Milyen Edit? És hol jelezte a szándékát??

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda, mondom hogy a szalvéta csere berésbe tűnt fel. nekem mindkettő aktív és felváltva frissitek
de azota eltűnt...
pedig még profilt is csinált
drezsy
 
 


Ja! Már látom: "szalvétás topik". Jó a szemem. Kép
Biztosan idetalál.

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Szandra!
Csodásak, amiket csináltál!
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Koda,anemona irta fenneb,hogy :"
Fotót úgy is lehet, hogy ráragasztod a képet és sima egyszerű fehér szalvétával rá-decoupageolsz Én így csináltam, bögrére is jó, teljesen vízálló és mosogatásálló lett - nálunk a gyerek képe van rajta."
ennek a menetét nem értem,csak addig,hogy ráragasztja a fotót valamire:-)
puposnünüke
 
 


Lányok megvagyok, csak akkor tudok jönni, ha a főnököm nincs a hátam mögött! Nagyfiam megígérte, hogy felteszi a szalvétákat! Köszi a befogadást! Sok mindent nem értek a net-tel kapcsolatban, de majd megoldom, mint oly sok mást az életemben!
anizs007
 
 


Koda!
Jól sikerült az első kőhatásúd. Ugye milyen egyszerű? Az én tapasztalatom szerint a széles kereteken mutat igazán jól.

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Hajrá Edit!!!

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Megint én vagyok! Én olyan szavakat hogy topik, meg frissítés még csak most tanulok, de ígérem nem lesz velem sok gondotok!
anizs007
 
 


PPNN!

Bocs a névrövidítésértKép
Értem a kérdést. Anemona amíg nem jelentkezik, addig leírom, mi hogyan készítettünk ilyen tárgyat:
Fogtam egy faalapot.(vagy bármi mást). Az alapot bekentem decoupage ragasztóval. Erre tettem a fényképet, jól rányomkodtam. És ez után jön a kérdés lényege. Fogtam egy teljesen fehér szalvétát. A fényképet bekente a dec. ragasztóval. Tudod, ez száradás után átlátszó. A bekent fényképrre rátettem a fehér szalvétát, szépen elsimogattam, hogy ne legyen ráncos. Ha megszáradt, bekentem egy újabb réteg ragasztóval , hogy tartós legyen. Remélem tudtam segíteni. Ha valami nem világos, írj!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Edit!

örülök, hogy ide találtál. Segítünk mindenben!!!

Jubi!

Köszönöm! Bár a tiéd sokkal jobban tetszik!KépKépKép

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda,köszi a leirást.Már csak az nem világos,hogyan látszik át a kép a fehér szalvétán:-)
azt nem hiszem,hogy valaha is ilyen ügyes leszek,mint ti,ált.csak gondolatban kreativkodok,a megvalósitás már elmarad:-( na de majd a sógornöm...
Nem zavar a névrövidités,de ha lehet kérnem, a pn vagy a pnünü-t használd,mert
amikor még ráértem chatelni,ott igy röviditettek és megszoktam:-))
puposnünüke
 
 


Koda,Szandra!

Ha elfogadtok egy tippet:
Az Aquacolor mellet nagyon jó a FAUST színező festék is.Ezt is lehet magában vagy diszperzittel keverve használni.Praktikerben vettem,0,25l és nagyon kedvező az ára.(már nem emlékszem pontosan csak arra,hogy nem drága)Rengeteg árnyalatban van!És volt mellette egy színkeverési útmutató is!
Én a hobbyboltokban kapható pici,drága festékeket már nem is használom.

Jucus
20170114224602
 
 


1

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Lányok!
Itt van a fahéjjal kevert gipsz. leginkább a 2. kép az igazi szín. Az első kicsit sötét kép lett. És az illata...!!!
http://babanet.hu/album/albumimages/1549/32387.jpg
http://babanet.hu/album/albumimages/1549/32388.jpg


Pnünü!
Okés, értettem a röviditést, így teszek ezutánKépKépKép
A szalvéta nem fog látszódni, hogy ott van. A ragasztótól átázik, és olyan lesz, mintha átlászó fólia lenne a fényképen.

Jucusmamus!KépKépKép

Nagyon köszi a tippet! Örülök neki. Hát még apa!!!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!
Én ezt most nem értem. A keret nincs lefestve, és a fahéjtól ennyire sötét lett? Ha igen mennyi fahéjat tettél hozzá?

Jubi

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Jubi!
Nagyon keveset. Meg egy kis kakóport( ezt elfelejtettem mondani). Brutálisan szinez a kakaó.

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Én is falfestéket használok. Hérát. Tényleg marha gazdaságos és szinezni is nagyon szépen lehet. Mivel én ált. mindent lelakkozok, még az sem baj, hogy a Héra matt.

Ma vettem végre egy sima keretes képnek való formát.Kép Úgy örülök neki, pedig csak egy sima keret. Az a csavart szélű igaz, hogy szép, de marha sokáig tart lefesteni.Kép

Szandra!
Legújabb művek:KépKép

Jubi!
Miért gondolsz Te mindig arra amire én?Kép Miért kérdezed mindig azt, amit én szeretnék? Mindig kiveszed a számból a szót!KépKép

Szóval olvastam szépen sorba, aztán másik ablakban jegyzeteltem. Kérdeztem Kodától, hogy árulja már el, mennyi fahéjat tett a gipszbe, hogy ilyen sötét lett.
Erre mit látok következő hozzászólásnál...Kép

Én meg most Aquacolort fogok a gipszbe keverni.Kép Ha napokig kerülöm majd a témát, akkor nem úgy sikerült mint képzeltem.Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 



Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!
A legújabb alkotásod is nagyon jó lett! Hogy színezted a keretét?

Kata 007!
ugyanúgy zakatol az agyunkKép

Jubi

ui: Pirospaprikát nem tenne valaki a gipszbe? Csak úgy próbaképpen... Vagy esetleg sáfrányt? KépKépKép De tényleg...azok is elég erős színűek...Back to the nature Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is köszönöm a dícsérő szavakatKépKép

Edit!
SziaKép

Koda!

Mióta tudom, hogy kakaópor van a képkereteken még jobban tetszenek.
Fogadjunk, ha nasira vágytok, az egész család a falon lógó képeket nyalogatjaKép
A legújabb képed pedig egyszerűen gyönyörűűű!

Kész lett a borosüvegem:
http://babanet.hu/album/main.php?album=1769&page=1&image=32412
http://babanet.hu/album/main.php?album=1769&page=1&image=32413

Szandra
krampuszmama
 
 


Na mi az lányok? Mindenki a fűszerespolcát üríti??? Kép

Kép
Kép
Kép
juborka
 
 


Csajok!

Ez a fahéj(J??)as képkeret egyre szebb, ahogy szárad ki. Pont olyan, mintha mázas kerámia lenne. Az élei pedig barnábbak, olyan minta antik lenne. Nagyon jó.

JubiKép
A legújabb képet úgy csináltam, hogy egy durvább anyagra (frotír) tömény festéket raktam. A felesleget leszedtem róla. Odanyomkodtam egy papírlapra. Aztán a kereten fentről lefelé húztam a festékes anyagot. A sablon eleve rücskös, így a rücskökbe maradt némi festék. Olyasmi technika, mint a patinázás. Előszőr okkersárgát használtam, száradás után égetett sziénát. Amúgy igaziból nem ilyen sárgás a kép. Inkább barnás. Paprika, sáfrány ez után követketik!!!

Kata!

te tudsz az új boltról valamitaz APEH mellett, amit Marika említett a Misk.top.-ban???
Tettem terrakotta színt egy gipszöntésbe az előbb. Szép rózsaszín lett. Én márványosat akartam, de sima lettKép

Szandra!

A férjem azóta szagolgatja a képkeretetKép

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!
Editnek üdv!
Félelmetesek vagytok, mi mindent ki nem próbáltok!És szerintem ragályos, mert száradnak a konyhában a leos, rámás dobozokban a gipszeim. Kép
Koda!
Mikor van neked ezekre időd? Minden nap olyan termékeny vagy...
Zsu

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


ZSMKép

Minden szabad másodpercet erre szánok. Na, van is veszekedés itthon. A család 3 napja nem eszik, csak zsíros kenyeret. Csak marcika van teljesen ellátvaKép. Nincs tiszta zoknink seKépKépKép

Szandra!

Ha ilyen jó vagy, irigykedni fogunkKépKépKép
Borosüveg No.1 ismét!

Koda

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Koda!
Ami igaz, az igaz: az én párom is kezdi unni a szalvétamániát, viszont szkennelni szeret, sőt szonbaton eljött velem néhányat venni!
Zsu
ui: nálunk azért van itthan ebéd, mert hozzuk egy barát étterméből... Kép
Amúgy kezdem észrevenni, hogy SÜTŐTÖK-MÁNIÁM van!!

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: