Új privát üzeneted érkezett!

Engem is a francia hagymaleves!!

Ja, még annyit, hogy évekig dorozsmai-molnárpontyot csináltam. El lehet már reggel készíteni, este meg összesütni. Nagyon laktató és finom, meg egyszerû

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!
Nálunk a legjobban a tekercses husi jött be: csirke/pulykamell kiklopfolva, erre kerül a gépsonka (vagy hasonló vékony szelet sonka), erre sajt, ezt betekerem, bepanírozom és kirántom. Ez is jó hidegen is. Ehhez a legjobb a krumplipüré.
Én régen csináltam nagyon jó mézeskalácsot, amit egy ingyenesen kapott azt hiszem Oetker? füzetbõl csináltam. Kb 3-4-5 éve jelent meg, nincs meg véletlan valakinek? Ebbe sok méz kellett, de nagyon jó volt!
Timi
vargat
 
 


OrsiKép KataKép
Lehet, hogy nem így van a "nagykönyvben", de nekünk így ízlik:

4-5 vöröshagymát fel kell aprítani és pici olajon megpárolni 1-2 gerezd fokhagymával. (lehet egy csokor újhagyma vagy póré is +ban, de a zöld részét nem szabad belevágni, mert attól keserû lesz) Amikor már "üveges" akkor egy evõkanál rizsliszttel vagy keményítõvel tûzrõl levéve keverni, majd zutty víz. Lehet, hogy nem jó szokás, de én leveskockát is szoktam beletenni és bio-vegetát is. Azután 10-15 percig fõzöm és a végén bele lehet keverni egy tojás sárgáját is, de én sokszor kihagyom. Nem csak sajtos pirítost szoktam csinálni hozzá, hanem még bele is szórok. A párom imádja, csak a hagymától krokodil könnyeket hullatok.Kép

TimiKép

Ez a tekercs dolog nagyon jól hangzik, lehet, hogy még karácsony elõtt kipróbálom.

Jó étvágyat

Loncsi
Névtelen
 

 
 

Loncsi Kép
köszönöm, én is így valahogy gondoltam. Ebből olyan 4 személyes adag lesz, ugye??

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Francia hagymaleves ami szerintem szuper jó


2 vöröshagymát megtisztítunk, vajon üvegesre sütjük, ha van 2-3 pórét is hozzá karikázunk és a pirított hagymához keverjük.
Ráöntünk 1 dl fehér bort, sózzuk, borsozzuk, Worchester mártással ízesítjük ( ha nincs el is lehet hagyni) és kb 5 percig pároljuk.
Felöntjük vízzel, és beledobunk egy leveskockát.

Extra: zsemlét felvágjuk, tejben megáztatjuk egy kicsit, ezzel befedjük a csészébe öntött levest megszórjuk reszelt sajttal, kicsit rápirítjuk.
Névtelen
 


Tárkonyos malacragu levest ajánlom mindenkinek. Nagyon nagyon fini.


Ismeritek? Bébé
Névtelen
 


Sziasztok!

Nalunk rendszeresen van gesztenyes pulyka, de annak az igaz neve: gesztenyes-fokhagymas pulykaKép. Tudom, bizarrul hangzik, de isteni. Miota Anyosomeknal ettem ilyet, azota minden evben ezt csinalunk.
Es mifelenk jellegzetes karacsonyi etel az "ecetes hal". Ez tk. rantott hal, nagyon sok hagymas-ecetes leben azva, olyanban, mint ami a krumplisalatan van, csak kozel nem annyira edesen. Az ecet "megeszi" a szalkakat, isteni. Es kaloriaszegenyKép

-Afonya
afonya
 
 


OrsiKép

Ha két leveskockával csinálod + megfelelõ víz akkor lehet, de nálunk pikk-pakk elfogy.Kép

ÁfonyaKép

Mit esztek a gesztenyés pulykához? Azt olvastam, hogy sült almával finom, de az nekem nem hiszem, hogy elég.

Loncsi
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Aki ragulevest csinál, az ünnepibbé teheti, ha nem tányérban vagy csészében hanem cipóban tálalja fel a forró levest. Nem kell félni, nem ázik el az alkalmi tányér, de aki akarja meg is eheti. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok,

Leirnatok nekem a tarkonyos pulykaraguleves receptjet!
Koszi
Aniko
dufi
 


A cipóhoz Kép Ahhoz, hogy ne ázzon el a következõt kell kivitelezni Kép
Kiszeded a belsejét és kikened tojássárgájával, majd kb 10 percre alacsony hõfokra berakod a sütõbe.

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Itt az én francia hagymalevesem receptje, 1(!!!) fõre:

Hozzávalók: fél fej vöröshagyma, negyed leveskocka, kevés liszt, fél dl kávétejszín, 1 vékony szelet piritós, kevés olaj
Elkészítés: vöröshagymát vágjuk karikákra, majd kevés olajon pirítsuk meg, majd liszttel meghintve még egy kicsit tovább pirítsuk. Két – három deciliter vízzel öntsük fel, és ha már forr, tegyük bele a leveskockát is. Néhány percig fõzzük, majd a tejszínt hozzáadva még egyszer felforralva tálaljuk. Tetejére háromszögre vágott pirítóst és reszelt sajtot tegyünk.

Nagyon finom, ez elõtt nekünk egyetlen hagymaleves sem jött be, de ezt imádjuk!

Én minden évben csinálok mézeskalácsot és már az elsõ is sikerült. Kép Nálunk ez a családban nem volt hagyomány, nem volt recept sem, hanem van ilyen fûszerkeverék, (tán Kotányi) sárga zacskója van, azon van egy recept, mindig azt csinálom. Annyit változtattam csak rajta, hogy nagyon erõs a fûszer ezért nem teszem bele az egész zacskóval, csak max. a 3/4-ét, de lehet még annyit se. Ha kipróbáljátok tegyétek egymástól távol a kiszaggatott sütiket a tepsire, mert sütés közben megemelkedik és összeérnek! Azonnal fogyasztható, nem kemény. És fémdobozban tartom, de nem tudom meddig áll el, mert nálunk hamar elfogy. Kép
Leone

KépKép
leone
 
 


Leone!

Ird le légy sszíves a mézes receptjét.

Pulykaragu levesrecept majd megy, ha a kisfiam engedi.

Norci
norci
 
 


Az én mézeskalácsreceptem, amit már évek óta sütök és nagyon fini.

75 dkg liszt, 35 dkg porcukor, 5 dkg vaj/marg., 4 tojás, 4 evõkanál méz, 4 teáskanál szódabikarbóna, 2 kávéskanál õrölt fahéj, 1 kk õrölt szegfûszeg, csipet só.

Máz: 1 tojásfehérje és 12 dkg porcukor, sokáig verni.


A fára is minidg szoktam tenni, meg anyuéknak adni.. stb, és februárban amikor leszedjük még akkor is abszolút ehetõ kicsit ropogós ugyan, dehát 2 hónapig a levegõn aszalódott :-).
Míra
 


Kedves lányok!

A mi kedvenc, abszolút nem idegeskedõs karácsonyi receptünk, amit garantáltan 15 perc alatt össze lehet dobni: tepsibe egy réteg füstölt tarja, amit én dupla vastagra szeleteltetek (4mm kb.), erre pulkamell filé majorannával és borssal meghintve, erre sajt és az egészet szépen körbelocsolja az ember lánya vagy annak párja száraz fehérborral addig, míg a husi szélét nem nyaldossa a bor. Ezt bedobod a sütõbe és élvezed az illatokat. Idõnként a levével meg kell locsolgatni. Ha kész, azaz szép piros sajtkéreg van a tetején, ki szoktam venni a húst, és a maradék boros husis lébõl kis tejföllel meg liszttel, borssal szószt készítek. Hozzá párocska krokettet süt (fagyasztottból, az agybaj elkerülése végett..Kép ), és teszünk még mellé ananászkonzervet is. Nagyon fincsi, már alig várom....
A desszert nálunk pedig sült gesztenye lesz, anyósoknál úgyis sütiorgia vár, hihi.
Leves lehet, hogy tárkonyos borsó lesz, ami sima paprikátlan borsóleves tejszínnel felengedve, csipetke betéttel. Esküvõ elõtt kitûnõ fogyókúrás hami volt amúgy...

Boldog karácsonyt mindenkiknek!

Ditke
Névtelen
 


Dufi!

Tárkonyos pulykaragu leves recept van egy a bigacsiga által megadott oldalon is.

Elõre is bocs, hogy nem írok mennyiségeket, de én sosem szakácskönyvbõl fõzök és nagyon kb. szóval ízlés szerint, és állítólag elég jól.

Az én levesem ( a nagykönyvben tuti nem így van. Én hétköznap is csinálok ilyet, akkor egy-két összetevõt pl. a gombát vagy a borsót, vagy a tejfölt/tejszínt kihagyom)
hagymát olajon megpirítom ráteszem az apróra vágott húst (pulykaapróhús, vagy pulykamell is lehet) , ja ha nem hagyom ki a gombát akkor azt is, teszek rá fûszereket: só, bors, majoranna, vegetta, stb, ízlés szerint (tárkonyt rozmaringot, csak a legvégén, különben keserû lesz), felengedem vízzel, fõzöm, közben belevágom a leves zöldségeket, tovább fõzöm, majd teszek bele zöldborsót,
mikor már kezdneek a dolgok megpuhulni beleteszem a rozmaringot (nagyon keveset, késhegynyit) és a tárkonyt (szintén keveset) , ha minden puha, tejföllel vagy tejfölös habarással sûrítem (lehet fõzõ tejszínnel is).

Akkor legyen itt a barackos csirkemell:
póráhagymát pirítok, majd ráteszem a csíkokra vágott csirkemellet, ha kifehéredett, pici vízzel felöntöm hozzáadom a barack befõttet ( a levét lecsurgatom elõtte), majd adok hozzá, gyömbért, õrölt szerecsendiót (ezekkel nagyon csínján bánok, nagyon erõs íze van mindkettõnek),
majd egy pici mézet és picit adok hozzá a barack lecsurgatott levébõl, és a legvégén tejszínnel sûrítem.
Párolt rizzsel tálalom.
(Kb. 30-40 dkg csirkemellhez használok egy barack konzervet.
Ha nem kapok épp póréhagymát, akkor vöröshagymát használok, de csak egy fél fejet, úgy is finom)

Norci
norci
 
 


Lányok sok jót írtatok, de a lencsérõl még nem esett szó. Nálunk Szent este a következõ a rituális menüsor.

Lencseleves, Rántott ponyt, krumblisaláta kiflikrompliból(nem majonézes!!)

A lencseleves a következõ:

A lencsét beáztatjuk elõzõleg, majd vízzel, aszaltszilvával, babérlevéllel, és egy egész vöröshagymával feltesszük fõni, természetessen meg is sózzuk. Amikor megfõtt a hagymát és a babérlevelet kidobjuk és fokhagymás pirospaprikás rántással besûrítjük, a végén tejfölllel rottyintunk egyet rajta. (isteni finom, nagyon pikáns)

Üdv: Szofi
Szofi
 


sziasztok!

ajánlom az aszalt szilvával vagy uborkával töltött sertés roládot.
én is a napokban csináltam elõször és nagyon finom volt. mi mivel nem szeretjük az aszalt szilvát uborkával töltöttem.
az uborkát betekerem bacon szalonnával, és kevés olajon átsütöm, félreteszem. a húst ami lehet lapocka vagy comb egy kicsit keverem,majd az uborkát a húsba tekerem, megtûzöm hústûvel és sóval borssal megfûszerezem és abban az olajban amiben az ubit sütöttem, hírtelen kisütöm.
majd a husokat egy tepsibe teszem és félre rakom. egy 2-3 fej hagymát karikára vágom, 1-2 gerezd fokhagymát átnyomok és szintén az elõzõ olajon megpárolom,majd 1-2 dl fehérborral meglocsolom. ezt ráöntöm a husokra, majd fóliával lefedem és 35-40 percig párolom. amikor puha a hús akkor öntök rá 1-2 dl vörösbort és pirosra sütöm a húst.
ehhez lehet sültkrumpli, burgonyapüré.

nekünk nagyon ízlett. ha gondoljátok próbáljátok ki.

Gabi1
gabi1 (gabi1)
 


Norci,

Ma "gyakoroltam" és megcsináltam a tárkonyos levest ebédre. Nagyon fincsi lettKép)))

Loncs
Névtelen
 


Norci,

Koszi a recepted en is kiprobalom a levest hetvegen.

Aniko
dufi
 


Norci! Kép

Jó is hogy kérted a mézes receptemet, mert mostmár nem az a recept van a zacskón, amit én eredetileg csináltam. De mivel az nekem bevált, még mindig azt csinálom. Ha valaki kipróbálja az újat, amibe rozsliszt is kell, akkor írja meg hogy vált be!

Íme, idemásoltam a régi Kotányis zacskóról a receptet:
500 g finomliszt, 1,5 teáskanál szódabikarbóna, 3 tojás, 350g méz, 80g cukrozott Citromhéj vagy Kotányi citromhéj, 80g cukrozott narancshéj vagy Kotányi Narancshéj, 4 ek. olaj, dió vagy mandula, 1 csomag Kotányi Mézessütemény fûszerkeverék. A lisztet keverjük össze a szódabikarbónával és a Kotányi Mézessütemény fûszerkeverékkel. 2 tojást a mézzel keverjünk habosra keverõgép segítségével. Keverjük össze a mézes tojásokat a liszttel, a finomra vágott narancs- és citromhéjjal, olajjal és 3 ek. vízzel, dolgozzuk sima tésztává és hagyjuk 1 órát pihenni. Tegyük a tésztát lisztezett gyúródeszkára, nyújtsuk fél cm vastagra és szaggassuk ki a kívánt formákat. Helyezzük a kiszaggatott süteményeket egy enyhén beolajozott tepsire, kenjük be a tetejüket tojással és díszítsük dióval vagy mandulával. 180 fokon süssük aranysárgára. Jól záródó dobozban tároljuk.

Mint már fent említettem, én nem teszem bele az egész zacskó fûszerkeveréket, mert nagyon erõs, csak kb. a 3/4-ét. Meg van amikor kihagytam a citrom és nrancshéjat, nem volt idõm vele bíbelõdni, de így is jó lett. (Én magam csinálom a citrom és narancshéjat is.)
Ne feledjétek, ne tegyétek túl közet õket egymáshoz sütéskor, mert megnõnek és összeérnek!

Jó sütkérezést! Kép
Leone

KépKép
leone
 
 


Leone!
Köszi a receptet. BÁr remélem tesóm elõkeríti a má nálunk bevált receptet is, akkor annál maradok, az nekem egyszerûbbnek tûnt.

Loncs!
Örülök, hogy bejön a leves recept Kép Az összes összetevõt beletetted, vagy kihagytál v.mit? (Ha kihagod úgy is tuti finom)

Dufi!
Jó fõzõcskézés. Kép

Hétvégén én is kísérletezek. Vettem kacsa szárnyat. Még sose csináltam kacsából levest. Nem tudjátok véletlenül azt is u.úgy kell fûszerezni mint a tyúkhúslevest, vagy mehet bele v.mi extra fûszer?

Sziasztok
Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Szofi! Nekem ez a lencseleves megmozgatta a fantáziámat. Eléggé kezdö vagyok, leírnád, hogy mennyi lencséhez mennyi víz és mennyi aszalt szilva kell kb? És a szilvát egészben, vagy darabolva kell beletenni?
Köszi!
Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Nekem meg a szilvás bableves jutott eszembe errõl a lencsés aszaltszilvás dologról. Bár itt nincs hagyma, meg babérlevél és társai, simán fõ a bab, bele az aszalt szilva és tejjel van valahányadrészben... jellemzõ anyu szokott csinálni, gõzöm nincs, kb harmada-fele tej. Valahonnan Nyugat Magyarországról származik, nem szokták sokan ismerni.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Norci

Mindent beleraktam, csak ne szereti a párom a borsó ezért kukoricát és a végén egy kis citromlevet is. Nagyon fincsi volt, még vacsira is azt ettem.

Loncs
Névtelen
 


A lencseleves valóban Nyugat-Magyarország. A nagymamám a Szigetközbõl származik. Mennyiségeket nem nagyon tudok írni, mert csak találomra és rutinból szoktam fõzni, De 1/4 kiló lencse bõven elég, mert beáztatva jól megdagad. a fõzéshez Kb. 1/3 rész lencse és 2/3 rész víz. A leves jó sûrûn finom.... (én nem szoktam vizet utána önteni) és még a rántással is sûrûsödik. Apró trükk, ha nem vagy megelégedve az állagával a végén (a rántás után), akkor az utolsó mozzanatnál a tejfölbe tegyél lisztet és habard be.
Az aszalt szilvát egészbe szoktuk belerakni. Most már magozott változatot is lehet kapni ( a mostaniak puhák és nagyon hamar megfõnek). A mennyiség? ki hogy szereti... kb. 1 csomag (250 gr) aszaltszilva kell.
A receptbe elfelejtettem leírni, hogy a tûzrõl levéve még egy kicsi ecettel is lehet ízesíteni.
nagyon érdekes az édes-savanyú kombináció...
Remélem megpróbálod Katicabogár! Írd meg hogyan sikerült!
Szofi
 


Ehetõ fenyõfadíszek
[url=http://www.mindmegette.hu/main.php?app=cikkek/cikkek.php&cikk_id=116" TARGET="_top]http://www.mindmegette.hu/main.php?app=cikkek/cikkek.php&cikk_id=116[/url]

Karácsonyi ételek
[url=http://www.mindmegette.hu/main.php?app=valogatasok/valogatasok.php&v_id=22" TARGET="_top]http://www.mindmegette.hu/main.php?app=valogatasok/valogatasok.php&v_id=22[/url]

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ma ebedre megcsinaltam az aszaltszilvas lencselevest, fini lettKép

-Afonya
afonya
 
 


Tolcsva,Sárospatak környékiek!

Valaki megtudná adni a " tornyocska" névre hallgató sütemény receptjét? Nagyon megköszönném,mivel a forma meg van hozzá de a receptet elszórtam valahol.

Köszi: Jucusmamus
20170114224602
 
 


Kedves Mindenki!
Nagyon köszönöm, hogy segítetek! Kép
A hagymaleves, gondolom én, mint fõnyúl a családban, igen ínycsiklandó fogás lehet. Aztán olvastam még sok jót. Most már fogok találni valamit közte. Tetszett a göngyölt és rántott hús is. Annál jobb, minél kevesebbet kell a húshoz nyúlnom. Ne gondoljátok, hogy ez valamiféle elhatározás, vagy elvi szempont. Egyszerûen viszolygok a hústól. Pedig állítólag egy-két éves koromban húst-hússal ettem. Aztán talán egyszer túl sokat ehettem, mert azóta alig eszem húsfélét. Én nagyon jól ellennék a zöldekkel. Az egyetlen amiért õszintén rajongok, az a téliszalámi. Fene a gusztusom, mi? Kép Ez van. De a családom többi, úgymond normális tagja elvárja tõlem, hogy nekik valami ehetõt tálaljak fel. De a Ti ötleteitekbõl már tudok kombinálni, mert mondjuk a göngyölt hús mellé tudok rántani magamnak sajtot. Köretnek jól megy hozzá a krumpli mellett a pároltzöldség is.
Szóval köszönöm, és bocsánat, hogy csak most reagáltam, de elborít a sok tennivaló, meg a szülinapok és névnapok, melyek nálunk persze pont decemberben tetõznek. Az egyetlen vígaszom, hogy nekem is most van a szülinapom Kép Ez nem a reklám helye volt ám! Kép
Még egyszer köszi, és továbbra is szívesen olvasgatom ezt a topicot, hátha lesz még több jó sütirecept és nyúlkaja is Kép
Dorka
dorka
 
 


Megsütöttük tegnap Míra mézeskalács receptjét: nagyon jó!!!
Rengeteget megettek frissen a gyerekek, és rajzoltunk is rán. Köszi a receptet.
Timi
vargat
 
 


Timi, köszi köszi! Úgy örülök! Komolyan, az nekem még nagyobb öröm, ha másnak is tetszik/ízlik amit csinálok!!!

Lencseleveshez: Anyuék Gyõrben laknak, és téynleg mindig volt szilveszterkor vagy újévben lencseleves.
Mi egy olyan receptet szoktuk csinálni, amiben fõtt sonka vagy valami hasonló (kolbász épp mi van otthon -lényeg a hogy füstölt rész legyen) is van így a férfiak is szívesen ették. :-). Kicsit pikánsabb a füstölt cuccal és nagyon fini..


Míra
Míra
 


Timi, Mira!

Kell pihentetni a tésztát? (ÉN ötvöztem egy másik recepttel és pihentetem) Elõmelegített sütõben kell sütni? És bekentétek a tetejét tojással sütés elõtt, vagy nem?

Elõre is köszi

Norci
norci
 
 


Sziasztok!
Én a barátnõmmel csinálom együtt évek óta, és nagyon bevált, hogy õ elõzõ nap megcsinálja a tésztát, be a hûtõbe, majd másnap áthozza. (Ketten hamarabb kész, ha több is...) Elõmelegítettbe sütjük, és többnyire bekenjük - nekem jobban tetszik a fényes - ráadásul jobban ragadnak rá a díszek. De hagyunk kenetlenül is, legalább még több féle. Sütés elõtt kis tálakba odakészítünk a már kiszúrt kalácsokhoz minden otthon fellelhetõ dísznek valót (dió, mák, mogyoró, mandula, szotyi, lenmag, tökmag, szezámmag, pisztácia, szinescukor tortadíszek, franciadrazsé...) és nincs két egyforma.
Ja, és utánna még hab a tortán a "tojáshab" a kalácson. (hihi)

Persze azért válaszoljanak a megkérdezettek is, ez csak amolyan önszorgalmi válasz volt...

Mi szerdán fogunk sütni, már nagyon várom!
Mikoo
mikoo
 
 


Szia Norci, mint ahogy Mikoo leírta, pihiztetés, elõmelegítés, kencézés. Csak sajnos én szólóban csinálom ...

Jó sütést, majd írd meg hogy sikerült.

Míra
Míra
 


Mira!

Köszi, Micro neked is.

A tészta már készen volt tegnap is mikor írtam, ma lesz a sütés, és aszem holnap a diszítés. Eddig minden évben csináltam (tavaly pocakal nem, most meg elveszett a régi receptem) és jól sikerült, szóval most is bizom magamban, azért drukkoljatok Kép !

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Szerintem érdemes még kipróbálni a rántott pulykamellfilét zsemlemorzsa helyett õrölt mandulába panírozva, nekünk nagyon ízlett, és a göngyölt p.mellfilét aszalt szilvával töltve!

Édességként leírom az angol Trifle receptjét.

Egy piskótatekercset veszel, meglekvárazod, érleled a hûtõben vagy egy két napig, hogy a lekvár jól átjárja a tésztát. Egy nagy üvegedény aljára szépen felkarikázod a tekercset, oldalra is, hogy elfedje. Lehet több rétegben is. Meglocsolod rummal, vagy konyakkal, gyerekesek ezt kihagyhatják, ill. lehet a srácoknak külön kis edényben is csinálni. Az angolok custard-t tesznek rá, de itthon tökéletesen megfelel a hidegen felvert vanília puding, kicsit hígabban. Ennél a lépcsõfoknál én kiegészítem apróra vágott mandulával, vagy dióval, ez nincs az eredetiben, de szerintem így finomabb. Szóval ezt rászórom, és az egészre egy igazán nehéz és zsíros tejszínhab lenne az igazi, ha nincs, jó a sima tejszínhab is. A tetjére aranybarnára pirított mandulalapocskákat szórunk (ez az a hosszában felszeletelt mandula). Kész is van, és naggggyon finom! Mondjuk én imádom az ilyen kanalazós, nedvesebb típusú édességeket, itt van mindjárt egy másik recept, amit a nagyanyám talált ki, és smirkásznak keresztelt. Itt és most közreadom a "titkos" receptet!

Smirkász

Babapiskótát vagy háztartási kekszet nagyobb darabokra törsz, bõven meglocsolod rumos, vagy konyakos kávéval, vagy rumos tejcsivel vagy töményen kedvelõknek csak rummal vagy konyakkal, aztán rájön a gyümölcspuding, lehet vanília (kávéval ez passzol a leginkább, de más pl. mogyoró vagy csoki stb. is nagyon jó. Erre jönnek durvára vágott diódarabok, és gyümölcslekvárral jó keményre felvert tojásfehérje borítja. (Várandós mamáknak a nyers tojást nem ajánlanám.)


Üdv
Krissi
krissi
 
 


Krissi, ez a Trifle nagyon tetszik, ki fogom próbálni a hétvégén.
Ezt azért lehet szeletelni is, ha mondjuk hûtõbe teszem, vagy lapátolni kell mindenképp?

Míra
Míra
 


Én is beraktam a hûtõbe a mézeskalács tésztát, de csak 20 percre. Én nem kentem be, mert így nagyon tetszik, meg tojáshabbal díszítettem. Ma adtunk adoktornéninek belõle, és nagyon tetszett neki is. Annyira pedig nem kemény, hogy ne lehetne megkóstolni. Kép
És ami a legjobb! Napok óta fantasztikus illat van, amikor belép hozzánk valaki. Ez megéri!
Timi
vargat
 
 


Sziasztok!

Mira, Timi!

Elkészültem én is Kép . Nekem nagyon magasra feljött (mindegy úgy sem a fára szántam), elõször a máz egy picit folyós lett, így vannak elég absztrakt mintásak is, nekem tetszenek Kép , de a lényeg, hogy nagyon finom lett Kép Csomót meg is ettük, a férjem meg megkérdezte hogy komolyan karácsonyig akarom õrízgetni.

Szóval ilyen lett:
Kép
norci
 
 


még egy kép:
Kép


Norci
norci
 
 


Mira, Timi, Micoo!

Már csak egy kérdés, ti miben tároljátok karácsonyig?

Norci
norci
 
 


Mira!
Sajna, ez olyan lapátolós típus...

Norci! Gyönyörûek a mézeskalácskáid, ez igazi kalács, nem keksz féleség... Lehet, hogy túl sok sütõport raktál bele, azért emelkedtek ilyen szédületes magasságokba? Nekem nagyon tetszenek!!!!

Krissi
krissi
 
 


Krissi!

Sütõpor nincs benne, csak szódabikarbóna, az meg a Mira által megadott mennyiség.

A dícséetet köszi.

Norci
norci
 
 


Én a mézeskalácsokat a fára teszem, ezért pillanatnyilag az asztalon vannak egy tálcában díszként. Amít régen csináltam, az megpuhult 2-3 hét alatt a szobai levegõn. Remélem az is megfog. Kép
Timi
vargat
 
 


Norci, szerintem nagyon szépek lettek. Nekem ennyire nem jöttek fel, de lehet hogy vékonyabbra nyújtottam, nem tudom, de olyan guszták ... nyamm nyamm .. bele harapnék szívesen!KépKépKép

Tárolás: Én azt is szívesen ropogtattam ami 2 hónapig a fán "száradt", amúgy meg zárható dobozba teszem õket, ha pont nincs szabad, akkor egy tiszta cipõsdoboz is megtette már ..Kép

remélem hamarosan lesznek nekem is képeim a "mûvemrõl" Kép


Krissi, nem baj, ha lapátolós, én kimondottan szeretem az ilyen jellegû dolgokat. Kép

Míra
Míra
 


Sziasztok!
Én még soha nem sütöttem mézeskalácsot, de most hétvégén kipróbálom Mira receptjétKép ezeknek a képeknek nem lehet ellenállniKép


Áfonya!
Nagyon kedvet kaptam ehhez a gesztenyés pulykához. Tulajdonképpen már régen, de valahogy mindig más lett belõle. nem írnád le, hogyan csinálod? de, ha lehet, akkor onnan, hogy milyen gesztenyébõl és abból hogyan lesz töltelék? Kép Azt hiszem még soha semmit nem csináltam belõle, csak gesztenyemasszából, amit kapni lehet, de az édesKép
berka
 
 


Mindenki!

Nagyon guszták a mézeskalácsok! Ne haragudjatok,hogy belekotyogok de ha fémdobozba teszitek és beleraktok egy félbevágott almát,akkor finom puha lesz az is amelyik még most nem az.
További jó készülõdést!

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Van egy kedvenc sütireceptem, a finn tanárnõmtõl tanultam. Ez náluk nemzeti sütike, a neve korvapuustit (fül formája van).
A tészta: 5dl tejben elmorzsolunk 5dkg élesztõt. Hozzáadunk 1-1,5 dl cukrot, a teáskanál sót, 1 evõkanál õrölt kardamómot (ez a süti egyik legfontosabbalkotója, ez adja meg az ízét, nagyobb bevásárlóközpontan van általában, de ha nincs, akkor a mézeskalács keverék is jó, abban is van), 1 tojást. Jó összekeverjük, aztán lassan bele kell 13-14 dl lisztet keverni. A végén 10-15 dkg olvasztott vajat adunk, és addig dagasztjuk, amíg elválik a tál falától. Eztán fél órát pihentetjük. Az adagot 3-4 felé osztjuk, és vékonyra nyújtjuk. Erre olvasztott vajat kenünk, és megszórjuk fahéjjal és cukorral. Ezután fel kell tekerni szorosan, és az ábra szerint felvágni. A tepsiben 20 percig kelesztjük, és 225 fokon (nekem 5-6-os fokozat) barnára sütjük.
image d:szelet.jpg
Nagyon finom, hasonlít a kakaós csigához, de a kardadómtól mégis különleges.
Timi
vargat
 
 


Bocsi, még sosem tettem fel képet, kicsit nagy lett, nem tudom mitõl?
Timi
vargat
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: