Új privát üzeneted érkezett!

Most láttam valami oriásplakáton, hogy lesz a Viasat3-on október 6-tól a Szex és New York.

:-))))
míra
 
 


Most Agatha Christie : A harmadik lány c. könyvét olvastam ki.

A napsütötte Toscánával rendre szemezgetek a boltokban, már a borítója nagyon tetszik!!! :-)))

Míra
míra
 
 


Valaki ajánlotta a Hogyisvan családot, a Foxkids-n.

Szerintem is nagyon jó gyerekműsor, ha tehetitek nézzétek meg vagy vegyétek fel videóra. idemásolom miről is szól:

"13 részes, többszörösen díjnyertes ismeretterjesztő rajzfilmsorozat általános iskolás gyerekek számára. Minden rész 5 témakört érint, mely ilyesfajta témákban keresi a választ: Hogyan működik?; Növények és állatok; Űr és űrkutatás; Földtan; Az emberi test. A szereplők nemcsak megválaszolják a kérdéseket, hanem demonstrálják is a válaszokat. A gyerekek megtanulják: nincs rossz, vagy buta kérdés. A sorozat humoros és szórakoztató módon ismerteti meg a gyerekeket a világ legalapvetőbb dolgaival. Felteszi például a kérdést: Miért zöld a fű? Miért vannak évszakok? Miért kell az autóba benzin? Baby Victor mindennek megtalálja a nyitját családja segítségével, melynek tagjai egy-egy tudományterület szakértői."



Vetítik:
FOX KIDS / ESPN CLASSIC: szeptember 27. Szombat, 06:00
szeptember 28. Vasárnap, 06:00
szeptember 29. Hétfő, 07:05
szeptember 30. Kedd, 07:05
október 1. Szerda, 07:05
október 2. Csütörtök, 07:05
október 3. Péntek, 07:05
október 4. Szombat, 06:00
október 5. Vasárnap, 06:00
míra
 
 

 
 

Hihi! Milyen egyre jár az agyunk. Kép Pont most jöttem a www.port.hu ról és én is ezt kerestem.
Bosszankodtam is, hogy egy ilyen jó filmet mi a pékért kell reggel 6 órára tenni??? Kép Kép

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Mira, vedd meg, ne csak szemezgess vele!
Megéri!!!

Magdi
Névtelen
 


MAgdi, szerintem előbb utóbb az lesz! Karácsonyra majd azt fogom kérni.
De azért addig is reménykedem hogy bekerül a könyvtárba is.

Míra
míra
 
 


BcsKata, ezen én is elgondolkodtam hogy vajon az értelmes többszörös díjnyertes filmet vajon miért ilyen lehetetlen órákban vetítik.
Gondoltam hogy neked is tetszik a sorozat :-))

Lehet valahol reklamálni? (Vagy inkább elmondani óhajt sóhajt )

M.
míra
 
 


Míra! Én is azt mondom, hogy Vedd meg! Szerintem biztos fog Neked tetszeni a belseje is Kép

Míra, Bigacsiga!
A Hogyisvan család nagyon felkeltette az érdeklődésemet, de nincs olyan ember, aki fel tud kellni ilyen korán Kép
phaedraa
 
 


Nem frissítettem Kép
phaedraa
 
 


A SZE könyvtárban nincs meg a könyv. Miért nem küldenek a kiadók legalább egy példányt?
míra
 
 


Ha jól emlékzem nem egyet, de tízet legalább muszáj elküldeni!!!
Kérdés, hogy mi lesz vele.
sofka
sofka
 
 


10-et te jó ég! Ahhoz képest elég nagy hiány van a friss új könyvekből a könyvtárakban.

Azt mondjuk még érteném ha csak 1/2 év után adnak példányt amikor már lefutott a roham. Dehogy egyet sem?

Tényleg ilyen dolgokról miért nem hallani? Sokkal jobban érdekelne, mint az hogy hány látogatója van a könyvtáraknak.

Jut eszembe, már láttam olyan beragasztást némelyik könyvben hogy köszönjük hogy adója 1%-át ... pramprapam ....
Móró
 


Na nem könyvtáranként. De elvileg a fiókkönyvtárból lekérheted a központi állományát. Mondom ELVILEG.

A Két Lottihoz hasonló jó kis kislánykönyvet tudtok még? Azt csak úgy falta az én kis tündérem.

sofka
sofka
 
 


Az attól függ hogy hány éves a tündéred?Kép
míra
 
 


Tündérke harmadikos, kilenc éves lesz.
sofka
sofka
 
 


Sofka, szerintem a Lakner Artúr: Édes mostoha c. könyve tetszeni fog, (ha még nem ismeritek ) Kép
míra
 
 


október 1-5-ig kódolatlan a HBO
Móró
 


Ki látta a Vidocq c. filmet? Állítólag nagyon jó.
Hol vetítik? moziban? (buszon hallottam hogy beszélnek róla)

Kata
Névtelen
 


Sofka!
Próbáljátok ki a többi Kastner könyvet ( Emil és a detektívek, Május 35, stb.), szerintem ezek is nagyon izgik a lányod korosztálya számára. Gyerekként faltam ezeket a regényeket. Vagy ott vannak a Bálint Ágnesek : Szeleburdi család, Hóbortos vakáció. Én már alig várom, hogy a lányaim is olvashassák (sajna, még 4-5 év jó esetben, de addig lehet, hogy én olvasom majd újra Kép ).
Remélem tudtam segíteni!
Üdv: Hétpettyes
hétpettyes
 
 


Sofka, a Varga Katalin : Én Te Ő című könyve nemcsak fantasztikus, de észrevétlenül a nyelvtanra is tanít.
Névtelen
 


Kata, a Vidocq c. film a HBO-n volt nemrég. Jó film.
Névtelen
 


Sofka, jársz erre?
Névtelen
 


Bizony, sofka Én Te Őt már elmesélte, gyerekkorában nagy kedvence volt. De köszi a tippet, és kérdeném, van-e folytatása, mert már anno is izgatott a végén az utalás egy lehetséges következő részre.
Hétpettyes, Bálint Ágnest is én mesélem neki. Most szerencsére rákapott a "Hogyan változtassuk békává a tesónkat" c. munkára. Csak nem érzem elég színvonalasnak ezeket a frissen fordított külföldi remekeket.
Lázár Ervint is szívesen hallgatja. Nem tudom mi az, ami kiváltja belőle a "mostmárénfolytatom érzést. Annál is inkább, mert én gyerekkoromban rengeteget olvastam, és direkt a jó vastag könyveket kedveltem. Végül is a kedvelés most is megvan. Csak valahogy nem bírom már olyan jól a nappalokat az átolvasott éjszakák után.

Van egy ajánlatom Nektek: Szeretetbetegség - testvérkapcsolatokról. Marcel Rufo írta, mostanában jelent meg.

Ja, és az Édes mostohát előjegyeztettem a könyvtárban!!!

sofka
sofka
 
 


Jövő héten lesz az Abigél a M1-en. Sokaknak nyilván lerágott csont de én nagyon szeretem!!!

Meg lesz a Ha eljön Joe Black Brad Pittel és A. Hopkinssal.
Mondjak ennél többet? Kép
Névtelen
 


Kórház a város szélén. Emlékeztek? Szerintem innen koppintották a vészhelyzetet.

Amit írni akartam: tegnap láttam a TV-ben hogy lesz megint vagyis a szlovákoknál már be is mutatták az új részeket, a régi szereolőkkel.
Mennyit változtak 20 év alatt!!!

Az RTL klub ígérte hogy 13 részt megvesznek hamarosan de előtte azért pár régi részt is levetítetenk hátha valaki elfelejtette már ki is volt Ina nővér, Strossmayer doki, Dr. SOva és Blazej doktor ....


Zsuzsa
Névtelen
 


A vuknak is lesz folytatása, már készen van, hamarosan a moziban is menni fog.

Fekete István fia írta, és Vuk unokájáról vagy fiáról egy albínó kisrókáról fog szólni.


Zsuzsa
Névtelen
 


20:30, Vasárnap (november 2.), Filmmúzeum

Európa Kemping
Szőke András filmje, szerintem alapműKép

-Afonya
afonya
 


Áfonya!
Láttad a Kelettől nyugatra, avagy a média diszkrét bája c. Dárdai-Szalay filmet? (Szőke András, Szabó Győző, Regős János, Badár Sándor)

Vagy valaki más esetleg látta???

Csi
csii
 
 


Csi,
rengeteg Szoke-filmet lattam, de ez nem remlik.
Nem kotekedeskepp, de a pontos cime: Nyugattol keletre, avagy a media diszkret baja
Egyik kedvencem a Kiss vakondKép
Miert kerded?

Mit talaltam, szegedi videokolcsonzo kinalata: http://www.sk-szeged.hu/katalogus/filmlista2.htm
tudnek valasztaniKép
afonya
 
 


Én úgy emlékszem, hogy Kelettől nyugatra, de mindegyKép Ez az, amikor kisorsolnak egy tévét, és azt egy Ivándzsó Béla nevű fuvarozó egy GAZ66-tal elszállítja vidékre, mert ott lakik a nyertes. De a tévét nem lehet kikapcsolni, így az egyébként nagy seftes fuvarozó úgy viszi a címre a fél országon keresztül, hogy az autó platóján megy a műsor... A Szőke András egy melós, a Győző szintén egy sofőr, Badár pedig rakodó, majd sofőr. 93-94-ben készült.
Azért kérdezem, mert levövik benne az Ivándzsó Bélát, de nem tudom, hogy ki volt a gyilkos. Ez azért érdekes, mert amikor vetítették, akkor egy vevőkészüléket lehetett nyerni a helyes válasszal. Csakhogy mai napig nem tudni, hogy ki volt a gyilkos..
Kissé művészfilm a lelkem...
Talán a DunaTv kiadta, mert ott is látható volt, de ment már az M1-en, és a Filmmúzeumon is.

Csi
csii
 
 


Csi,
en is csak azert vagyok ilyen okos, mert rakerestem a filmreKép
http://www.filmkultura.iif.hu:8080/articles/filmography/dardai-szalai.hu.html
Itt annyit ir, hogy a maffia nyirja ki, gondolom, ez nem uj info.

-Afonya
Névtelen
 


Aha, mert ők sem tudtak jobbat írniKép
Csi
Névtelen
 


Akkor megkerdem a muveszlelku barataimat, hatha tudjakKép
Egy hangszoroert csak megmondjakKép

Gyerek megszerezte a rohadt draga lakkfilcemet, mennem kellKép

-Afonya
Névtelen
 


Ez a Szőke András azonos azzal aki a Fábri show-ban szokott bohóckodni?
Mert ott az az fickó egyszerűen rémes.
remélem nem az ő neve jelez valami alapművet. Kép
Névtelen
 


Nemrég kezembe került a Móra kiadó könyvajánló kis füzete. Alig van benne új könyv. Csupa csupa régi könyvet adnak ki új kötésben Kép
Névtelen
 


Névtelen1,
pedigKép A showban tenyleg remes volt szerintem is, a filmjei egesz masok. Epp ezert nezd meg az ajanlott filmet es utana alkoss velemenyt megint.

Es ha megtisztelnel minket egy alairas erejeig, megkoszonnem. Ez pont nem az a topic, nem az a tema, ahol nem lehet vallalni a nevunket.

Nevtelen2,
bevallom, nekem van lemaradasom a "klasszikusok", a regebbi kiadasok kozott is, en biztos tudnek valasztani. Irigyellek, hogy Te mar a maiaknal tartaszKép
-Afonya
afonya
 
 


Egyeske,
bar az igazsaghoz tartozik, hogy a Szoke-fele filmeket szoktak muveszfilmeknek csufolni, elegge retegfilm. Tehat nem lepne meg, ha nem tetszeneKép

-Afonya
afonya
 
 


Egyeske!
EZ a Szőke András NEM AZ a Szőke András. Értem ezt úgy, hogy a két megjelenése között valóban ég és föld a különbség. Szerintem sem neki való ez a "sóderezés". Bár a pasi gyárilag nem komplettKép

Áfonya!
Hogyan lehet, hogy a filmfesztiválról tudsz, a táncfesztiválról nem?Kép

Csi
csii
 
 


Áfonya, Csi,
nem ér, hogy én itten ki vagyok rekesztve még a valamirevaló filmekből is! KépKép Én, aki minden Filmszemlén ott voltam, amíg tehettem! Kép Na most meg a TV2 hihetetlenül színvonalas kínálatából válogathatok...Kép (És még örülök, hogy valamelyest bejön, mert az MTV1 és a kettes is az valami rémes Kép)
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi!
És az UPC ? Állítólag már van cipelhető dekódere is!
Csi
Névtelen
 


Áfonya, ígérem regisztráltatom magam, de addig nem akartam aláírni valamit míg nem találtam magamnak valami azonosítót.
Tudom hogy bunkóságnak tartod de az igazi nevemet mégsem akartam ideírni.
De azért nem kell lecseszni az embert Kép.

Szeretem a művész filmeket -bizonyosokat-, és ezek szerint sajnos Kép SZA -t csak a Fábriból ismerem.

amúgy Zsuzsa vagyok én is mint itt már rengetegen
Névtelen
 


Csi,
milyen tancfesztival?Kép

Kivancsi,
Duna tv? Neha van rajta jo film. Vagy egy ora alatt itt vagy nalunk, beulsz egy jo filmre es hazamesz, na? Lehet, Pesten se tart rovidebb ideig az utKép

off:
Zsuzsa,
"Es ha megtisztelnel minket egy alairas erejeig, megkoszonnem" - ez lecseszes?! Akkor neked igen jo dolgod van, hallod-eKép Mellesleg en komolyan gondoltam minden szavat, en egyfajta tisztelet megadasanak, mint pl. a bemutatkozas, kezfogas netes megfelelojenek erzem az alairast.
Meg nem a regisztraltsagot hianyolom /sokat nem jelent a neten/, hanem az alairast, a nevet /megha esetleg nem valodi isKép/. Sokkal kulturaltabb megszolitas, hogy Zsuzsa, mint hogy Nevtelen, nem? Meg valahogy szemelyesebb is.
Igazi nevet meg vegkepp nem varok, botorsag is lenne Toled, csodalkozom is embereken, akik kiirjak.
Legyel mondjuk Abel / a rengetegbolKépKép/

on:
Akkor remelem nezed a filmetKép

-Afonya
afonya
 
 


Nem nézem mert a család a cápás film mellett döntött.Kép Kép

Ábel Kép
Ábel
 


Én meg végre befejeztem a Valami Amerika megtekintését...Nagyon jókat vigyorogtamKép
De azt még ma sem értem, hogy hogy a csudában tud az a szépnek nem mondható Sz.Győző jó pasinak kinézni?!
Lehet, hogy jó színész?

Áfonya!
Lesz kukorica is? Mert akkor én is megyek! Viszek zörgős zacskót isKép
Ja a Sonyboy az valódi művészfilm...nem csak annak csúfolják. Még rétegfilmnek sem nevezhető, mert egyetlen ember sem értette eddig, aki végignézte...Bár ilyen kevés akadtKép

Kíváncsi!
A Duna, és az MTV2-es nem fogható műholdon arrafelé? És az ATV?Kép

Csi
csii
 
 


Csí

Lehet,hogy jó pasiKépKép?

Kíváncsi

Miért nem jó az M1 és M2,Szerintem nagyon jó műsorok vannak rjat és sokszor igen jó filmek is...és reklám bennükKépKép!Vagy a képminőségre gondoltál?

Anyapoc

anyapoc
 
 


a nincs kimaradt a reklám utánKépKép
anyapoc
 


Sziasztok mindenki!
Olyan aranyosak vagytok, hogy így biztattok! Kép
Na szóval a földi sugárzásúak pocsékul jönnek be, de még mindig jobban a TV2, mint az M1. A Duna Tv ugyan bejön, még egész jó minőségben is, de nagyon halk. Meg aztán napközben nincs rajta nézhető műsor, a délelőtti filmeket mostanában túl korán kezdik, akkor még nem érek rá (persze máskor nagyon ráérek! Kép), este meg jön a férjem német adót nézni. Kép Vagy focit. KépKép Van még akkor az M2, hát az is olyan ilyen-olyan. Mármint az adás minősége. Meg néha a műsoroké is. (mondjuk egész nap parlamenti közv, vagy estébe nyúlóan napkelte ismétlés Kép) Más nincs! Kép Ezért volna jó nekem tematikus csatorna, amelyik akkor ad, amikor épp ráérek odafigyelni. Kép
Na de majd elmesélitek a jobb filmeket, jó? Kép
((És már Jóbarátok sincs! Kép Kép))
Áfonya,
mennék én, de ha viszem az öt sündörgőt, akkor te se látod a filmeket, nemcsak én! Kép
kíváncsi
 
 


Anyapoc!
Szerinted az?!? Kimondottan rosszarcú, de tény, hogy az a színész, aki Rómeóként elhitette velem, hogy ő a nagy hősszerelmes, és TÉNYLEG megszépült. Hihetetlen a pasi. Bár, bevallom, mikor tangában, hátán angyal-szárnyakkal balettozott Bozsik Yvettel...hááát, nem vonszoltam volna az ágyambaKép

Kíváncsi!
nem lehet, hogy a hangot a vevőn át kellene állítani? Most nem rémlik a rendes neve, de szerintem a Duna csatornájának a beállítása más szabvány, mint az ottani adók. Esetleg. Nézesd meg valamelyik gyerkőccelKép.

Csi
csii
 
 


Csí

Amióta megtaláltam életem párját és szent életet élek,ilyenekről nem nyilatkozomKépKép!Egyébként nekem legfőképpen a nagy szőrpamacs nem gyerebe az állán újabbanKép.
De szerencsére tangában nem láttam(vagy nem emlékszemKép),mert akkor már a szeretnemszeretet sem néznémKép.Színészként nagyon bejön.
De azért azért lenne 1-2 jobb tippem...ha nem lennék szentKépKép!

Kíváncsi

Én nem is tudom,mi a bajod a parlamenti közvetítésekkel!Ott vannak sokszor a legszórakozatatóbb műsorok!Egyszer majd nézd meg!KépMindenki nevetgél a hozzászólásokkkkon,van dráma(nem is akármilyenKép),agresszió,,és minden,mi szem-szájnak ingere!KépKépKép
Egyébként a M2 baja,hogy ált ezen kívül az M1 műsorait ismételi.De lehet kifogni jó dolgokat!
Érdekes,hogy a Dunatv nem jó,pedig az műholdról jön,elvileg jónak kéne lenni.Lehet,hogy Csínek van igaza,vmit állítanod a csatornán,vagy a szerkentyűkön!

Anyapoc

anyapoc
 
 


AbelKép,
reszvetem a capak miattKép
Mikor olvastalak, elfiloztam, milyen szerencse, hogy ferjuram is hasonlo izlesu, mint en, filmek teren. Es hogy mi lesz, ha a gyerkoc nagyobb lesz? Akkor mar nem nezhetem kedvenc filmem, mert neki az nem valo, nem erti, stb..
Kivancsi, Nalatok ez hogy megy? Van 7 tevetek?Kép

Csi,
szerintem a szep pasik nem jo pasik /altalaban/. En a ferfiasakra szavazok, abba meg belefer a Sz.GyozoKép De tangaban nem lattam, belegondolni meg nem akarokKép

Lattatok a ... a .... a Vadembereket, a Cserhalmival meg a tobbiekkel?
Muveszfilm: en a fogalom ellen berzenkedem, valahogy nem igazan tetszik.
Juteszembe errol, a Hajos musora tetszett valakinek?

Kivancsi,
es ha a video nezne a tevet? Te meg este, 10 utan megnezned? MEg lehet szokniKép /Jobaratokat en is szoktam nezniKép HBO-n mostanaban vannak uj reszek/

öt sündörgőt: meghivjuk Csi-t is, aztan elzorognek a masik szobabanKép
Egyebkent idegen helyen, ismeretlen jatekokkal, szgeppelKép, gyerekbiztos szobaban sincsenek el?

-Afonya
afonya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: